M 100 m 17.3. Vind: +1.6 Finale A Finale | 17.3. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bolade Ajomale Bolade Ajomale ('95) | 95 | CAN | 10.32 | SB | ||||||||||||
2 | Robert Ellis Robert Ellis ('95) | 95 | USA | 10.49 | SB | ||||||||||||
3 | Greg Turner Greg Turner ('89) | 89 | USA | 10.57 | SB | ||||||||||||
4 | Gabriel Navarro Gabriel Navarro | USA | 10.68 | =PB | |||||||||||||
5 | Matt East Matt East | USA | 10.74 | SB | |||||||||||||
6 | Emil Tolliver Emil Tolliver ('87) | 87 | USA | 10.77 | SB | ||||||||||||
7 | Oshane Hylton Oshane Hylton | JAM | 10.81 | SB | |||||||||||||
8 | Diab Davis Diab Davis ('98) | 98 | USA | 10.83 | SB | ||||||||||||
Finale B 17.3. Vind: -1.4 | 17.3. | Vind: -1.4 | |||||||||||||||
1 | Ashron Sobers Ashron Sobers ('93) | 93 | TTO | 10.83 | SB | ||||||||||||
2 | Branndon Marion Branndon Marion ('97) | 97 | USA | 10.88 | |||||||||||||
3 | Frank Kurtz Frank Kurtz | USA | 10.96 | PB | |||||||||||||
4 | Karndeep Johl Karndeep Johl | USA | 10.99 | ||||||||||||||
5 | Cory Mullanix Cory Mullanix ('97) | 97 | USA | 11.07 | SB | ||||||||||||
Finale C 17.3. Vind: -0.3 | 17.3. | Vind: -0.3 | |||||||||||||||
1 | Andre Woodson Andre Woodson | USA | 10.94 | ||||||||||||||
2 | Clinton Spellman Clinton Spellman | USA | 10.97 | ||||||||||||||
3 | Nathan Mah Nathan Mah ('98) | 98 | CAN | 11.01 | SB | ||||||||||||
4 | Aidan Tank Aidan Tank | USA | 11.04 | ||||||||||||||
5 | Mousawer Safi Mousawer Safi | USA | 11.07 | ||||||||||||||
6 | Rey Vega Rey Vega | USA | 11.07 | ||||||||||||||
Finale D 17.3. Vind: -2.2 | 17.3. | Vind: -2.2 | |||||||||||||||
1 | Kameron Jackson Kameron Jackson | USA | 10.96 | PB | |||||||||||||
2 | Branden Smith Branden Smith | USA | 11.03 | ||||||||||||||
Finale E 17.3. Vind: -3.1 | 17.3. | Vind: -3.1 | |||||||||||||||
6 | Chris Kays Chris Kays ('91) | 91 | GBR | 11.64 | PB | ||||||||||||
M 200 m 17.3. Vind: -0.5 Finale A Finale | 17.3. | Vind: -0.5 | |||||||||||||||
1 | Bolade Ajomale Bolade Ajomale ('95) | 95 | CAN | 21.20 | SB | ||||||||||||
2 | Frank Kurtz Frank Kurtz | USA | 21.61 | PB | |||||||||||||
3 | Gabriel Navarro Gabriel Navarro | USA | 21.67 | SB | |||||||||||||
Finale B 17.3. Vind: -0.7 | 17.3. | Vind: -0.7 | |||||||||||||||
1 | Clinton Spellman Clinton Spellman | USA | 21.79 | SB | |||||||||||||
2 | Ellis Myles Ellis Myles | USA | 21.92 | SB | |||||||||||||
3 | Mahmoud Adams Mahmoud Adams | USA | 22.04 | PB | |||||||||||||
Finale C 17.3. Vind: +0.3 | 17.3. | Vind: +0.3 | |||||||||||||||
1 | Branndon Marion Branndon Marion ('97) | 97 | USA | 22.02 | PB | ||||||||||||
2 | Corey Berner Corey Berner | USA | 22.11 | SB | |||||||||||||
Finale G 17.3. Vind: +2.6 | 17.3. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
8 | Chris Kays Chris Kays ('91) | 91 | GBR | 23.72 | w | ||||||||||||
M 400 m 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Alec Foster Alec Foster ('91) | 91 | USA | 48.08 | SB | ||||||||||||
2 | Ellis Myles Ellis Myles | USA | 48.11 | SB | |||||||||||||
3 | Michael Taylor Michael Taylor ('93) | 93 | USA | 48.77 | SB | ||||||||||||
Finale B 17.3. | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Isaac Westlund Isaac Westlund | USA | 48.67 | SB | |||||||||||||
2 | Mahmoud Adams Mahmoud Adams | USA | 48.84 | SB | |||||||||||||
M 800 m 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Brayden Leach Brayden Leach | USA | 1:51.13 | PB | |||||||||||||
2 | Ben Andrew Micallef Ben Andrew Micallef ('99) | 99 | MLT | 1:53.29 | SB | ||||||||||||
3 | Andrew Buchanan Andrew Buchanan ('91) | 91 | AUS | 1:54.16 | PB | ||||||||||||
4 | Isaias DeLeon Isaias DeLeon | USA | 1:54.35 | PB | |||||||||||||
5 | Emilio DeSantis Emilio DeSantis | USA | 1:54.85 | PB | |||||||||||||
6 | Paul Wyatt Paul Wyatt | USA | 1:55.02 | PB | |||||||||||||
7 | Alec Woodson Alec Woodson | USA | 1:55.17 | SB | |||||||||||||
8 | Cristian Monsalud Cristian Monsalud | USA | 1:55.56 | SB | |||||||||||||
Finale B 17.3. | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Derek Morton Derek Morton ('96) | 96 | USA | 1:51.68 | SB | ||||||||||||
2 | Brian Smith Brian Smith ('97) | 97 | USA | 1:52.20 | SB | ||||||||||||
3 | John Hogan John Hogan | USA | 1:52.85 | PB | |||||||||||||
4 | Curtis Threlkeld Curtis Threlkeld | USA | 1:52.88 | SB | |||||||||||||
5 | Thomas Coyle Thomas Coyle ('95) | 95 | USA | 1:53.05 | SB | ||||||||||||
6 | Michael Good Michael Good | USA | 1:53.07 | SB | |||||||||||||
7 | Christian White Christian White | USA | 1:53.66 | SB | |||||||||||||
8 | Isaac Cortes Isaac Cortes | USA | 1:54.15 | SB | |||||||||||||
9 | Scott Buttinger Scott Buttinger ('94) | 94 | CAN | 1:54.25 | SB | ||||||||||||
10 | Conner McKinnon Conner McKinnon | USA | 1:54.31 | SB | |||||||||||||
11 | David Frisbie David Frisbie | USA | 1:55.49 | SB | |||||||||||||
12 | David French David French | USA | 1:55.69 | SB | |||||||||||||
Finale C 17.3. | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Conor Wells Conor Wells | USA | 1:55.43 | PB | |||||||||||||
Finale D 17.3. | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Austin Goins Austin Goins | USA | 1:55.97 | PB | |||||||||||||
M 1500 m 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Jacob Allen Jacob Allen ('94) | 94 | GBR | 3:46.78 | SB | ||||||||||||
2 | Talem Franco Talem Franco ('95) | 95 | USA | 3:49.52 | SB | ||||||||||||
3 | Joey Berriatua Joey Berriatua ('95) | 95 | USA | 3:49.97 | SB | ||||||||||||
4 | Henry Mong Henry Mong ('99) | 99 | USA | 3:51.63 | PB | ||||||||||||
5 | Alex Howard Alex Howard ('95) | 95 | GBR | 3:52.49 | PB | ||||||||||||
6 | Scott Halsted Scott Halsted ('96) | 96 | GBR | 3:53.18 | SB | ||||||||||||
7 | Jared Hixon Jared Hixon ('93) | 93 | USA | 3:53.61 | SB | ||||||||||||
8 | Jose Pina Jose Pina | USA | 3:53.69 | SB | |||||||||||||
9 | Zach Boyd-Helm Zach Boyd-Helm | USA | 3:54.01 | ||||||||||||||
10 | Kramer Morton Kramer Morton | USA | 3:54.39 | SB | |||||||||||||
14 | Ben Alcock Ben Alcock ('94) | 94 | GBR | 3:57.88 | SB | ||||||||||||
Finale B 17.3. | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Gatien Airiau Gatien Airiau ('93) | 93 | FRA | 3:53.74 | SB | ||||||||||||
2 | Felix Kemboi Felix Kemboi | KEN | 3:54.22 | PB | |||||||||||||
3 | Austin Goins Austin Goins | USA | 3:54.62 | SB | |||||||||||||
Finale C 17.3. | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Nikolaus Moore Nikolaus Moore | USA | 3:55.05 | PB | |||||||||||||
2 | Freddie Hessian Freddie Hessian ('93) | 93 | GBR | 3:55.38 | SB | ||||||||||||
3 | Marvin Thomas Marvin Thomas ('97) | 97 | USA | 3:55.90 | PB | ||||||||||||
M 5000 m 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Seth Totten Seth Totten ('91) | 91 | USA | 14:23.93 | SB | ||||||||||||
2 | Elijah Changco Elijah Changco | USA | 14:37.90 | PB | |||||||||||||
3 | Jordy Ceja Jordy Ceja | USA | 14:37.99 | SB | |||||||||||||
4 | Jonathan Horvath Jonathan Horvath | USA | 14:40.06 | PB | |||||||||||||
5 | Wyatt Baxter Wyatt Baxter ('98) | 98 | USA | 14:41.97 | PB | ||||||||||||
6 | Remmington Breeze Remmington Breeze | USA | 14:45.02 | PB | |||||||||||||
7 | Caleb McClain Caleb McClain | USA | 14:46.66 | PB | |||||||||||||
8 | Victor Moreau Victor Moreau ('95) | 95 | FRA | 14:51.34 | PB | ||||||||||||
Finale B 17.3. | 17.3. | ||||||||||||||||
27 | Javier García Javier García ('88) | 88 | ESP | 16:05.08 | SB | ||||||||||||
M 3000 m forh. 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Kyle Medina Kyle Medina ('95) | 95 | USA | 8:51.66 | PB | ||||||||||||
2 | Connor Fisher Connor Fisher | USA | 8:57.82 | PB | |||||||||||||
3 | Jack Johnson Jack Johnson | USA | 9:01.02 | PB | |||||||||||||
4 | Dustyn Salomon Dustyn Salomon | USA | 9:05.23 | PB | |||||||||||||
M 110 m hæk 17.3. Vind: +1.8 Finale A Finale | 17.3. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Misana Viltz Misana Viltz ('96) | 96 | USA | 13.92 | SB | ||||||||||||
2 | Dominick Eastman Dominick Eastman ('90) | 90 | USA | 14.21 | SB | ||||||||||||
Finale D 17.3. Vind: +1.2 | 17.3. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
3 | Lane Andrews Lane Andrews ('94) | 94 | USA | 16.10 | |||||||||||||
M 400 m hæk 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Vladislav Tsygankov Vladislav Tsygankov ('95) | 95 | CAN | 52.21 | SB | ||||||||||||
2 | Daniel Brady Daniel Brady ('96) | 96 | CAN | 52.73 | SB | ||||||||||||
3 | Ryan Rosenau Ryan Rosenau | USA | 52.99 | SB | |||||||||||||
4 | Connor Meech Connor Meech ('97) | 97 | USA | 53.27 | SB | ||||||||||||
5 | Colin Dolese Colin Dolese | USA | 54.37 | SB | |||||||||||||
Finale B 17.3. | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Scott Hickam Scott Hickam | USA | 53.83 | SB | |||||||||||||
2 | Noveleen Thiara Noveleen Thiara | USA | 53.92 | SB | |||||||||||||
M Højdespring 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Tyler Arroyo Tyler Arroyo ('96) | 96 | USA | 2.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Chris Brake Chris Brake ('95) | 95 | NZL | 2.00 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Hiroki Sasase Hiroki Sasase ('89) | 89 | JPN | 5.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Marc Toney Marc Toney | USA | 5.05 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jake Jarvis Jake Jarvis | USA | 4.90 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Raúl Ríos Raúl Ríos ('95) | 95 | MEX | 4.90 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Keith Rayburn Keith Rayburn ('92) | 92 | MEX | 4.90 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Luciano Lopez Luciano Lopez | USA | 4.75 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jered Espanola Jered Espanola | USA | 4.75 | =SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Steven Pust Steven Pust ('94) | 94 | USA | 4.60 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Patrick Alexander Patrick Alexander | USA | 4.60 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Cory Barger Cory Barger | USA | 7.44 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Luke Nickelson Luke Nickelson | USA | 7.38 | w | +2.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Tristan Meye Tristan Meye | USA | 7.29 | w | +4.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kyle Leblanc Kyle Leblanc | USA | 7.19 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Richard Cooper Richard Cooper | USA | 7.08 | w | +2.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | DaRon Bland DaRon Bland | USA | 6.96 | w | +2.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Lane Andrews Lane Andrews ('94) | 94 | USA | 6.72 | +1.7 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Ike Okoroike Ike Okoroike | USA | 15.59 | +0.6 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jah Strange Jah Strange ('98) | 98 | USA | 15.33 | -0.4 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Tristan Meye Tristan Meye | USA | 15.30 | +0.4 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Darius Armstead Darius Armstead ('95) | 95 | USA | 15.14 | -1.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Donté McDaniel Donté McDaniel ('95) | 95 | USA | 15.05 | +0.4 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Mohammed Abdullah Darwish Mohammed Abdullah Darwish ('86) | 86 | UAE | 14.91 | -0.6 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Arrun Palacio Arrun Palacio | USA | 14.53 | +0.2 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jonnythan Munkholm Jonnythan Munkholm | USA | 14.45 | +1.2 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Josh Johnson Josh Johnson ('99) | 99 | USA | 17.03 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Iffy Joyner Iffy Joyner ('99) | 99 | USA | 16.97 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Malik McMorris Malik McMorris ('97) | 97 | USA | 16.72 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Nolan Nagle Nolan Nagle | USA | 16.31 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Gregory Richardson Gregory Richardson | USA | 16.20 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Iffy Joyner Iffy Joyner ('99) | 99 | USA | 53.28 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jake Koffman Jake Koffman ('98) | 98 | USA | 52.39 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kyle Peterson Kyle Peterson | USA | 51.70 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
33 | Lane Andrews Lane Andrews ('94) | 94 | USA | 35.86 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Silviu Bocancea Silviu Bocancea | USA | 61.53 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Eric Bejaran Eric Bejaran | USA | 61.22 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Michael Painter Michael Painter ('94) | 94 | GBR | 59.26 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Trevor Danielson Trevor Danielson ('96) | 96 | USA | 66.18 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Teigan Eilers Teigan Eilers | USA | 53.30 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Tikamp 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Nicholas Zandes Nicholas Zandes ('98) | 98 | USA | 6794 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Drake Foote Drake Foote | USA | 6759 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kyle Clancy Kyle Clancy ('97) | 97 | USA | 6627 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Andrew Stich Andrew Stich | USA | 6602 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 100 m 17.3. Vind: +1.4 Finale A Finale | 17.3. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||
1 | Ashlan Best Ashlan Best ('99) | 99 | CAN | 11.90 | PB | ||||||||||||
2 | Rae'Vyn Lawler Rae'Vyn Lawler | USA | 12.00 | SB | |||||||||||||
3 | Gabrielle Gayles Gabrielle Gayles ('96) | 96 | USA | 12.01 | SB | ||||||||||||
4 | Michaela Crunkleton-Wilson Michaela Crunkleton-Wilson ('95) | 95 | USA | 12.21 | SB | ||||||||||||
Finale B 17.3. Vind: +1.6 | 17.3. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Brie Courseault Brie Courseault | USA | 11.96 | PB | |||||||||||||
2 | Kierra King Kierra King | USA | 11.97 | SB | |||||||||||||
3 | Mikala McClain Mikala McClain ('97) | 97 | USA | 12.21 | SB | ||||||||||||
4 | Jenna Mencarelli Jenna Mencarelli ('99) | 99 | USA | 12.22 | SB | ||||||||||||
5 | Meaghan Rogers Meaghan Rogers | USA | 12.26 | PB | |||||||||||||
7 | Marie Ries Marie Ries ('98) | 98 | GER | 12.42 | SB | ||||||||||||
Finale C 17.3. Vind: +0.7 | 17.3. | Vind: +0.7 | |||||||||||||||
1 | Deshae Wise Deshae Wise ('99) | 99 | USA | 12.25 | SB | ||||||||||||
2 | Kennedy Williams Kennedy Williams | USA | 12.26 | ||||||||||||||
Finale H 17.3. Vind: +0.5 | 17.3. | Vind: +0.5 | |||||||||||||||
2 | Vanessa Aniteye Vanessa Aniteye ('98) | 98 | GER | 12.84 | PB | ||||||||||||
K 200 m 17.3. Vind: -0.5 Finale A Finale | 17.3. | Vind: -0.5 | |||||||||||||||
1 | Ashlan Best Ashlan Best ('99) | 99 | CAN | 24.28 | SB | ||||||||||||
2 | Brie Courseault Brie Courseault | USA | 24.31 | SB | |||||||||||||
3 | Gabrielle Gayles Gabrielle Gayles ('96) | 96 | USA | 24.38 | SB | ||||||||||||
4 | Zion Corrales-Nelson Zion Corrales-Nelson ('98) | 98 | PHI | 24.72 | |||||||||||||
5 | Carly Schulz Carly Schulz | USA | 24.94 | PB | |||||||||||||
6 | Michaela Crunkleton-Wilson Michaela Crunkleton-Wilson ('95) | 95 | USA | 24.99 | SB | ||||||||||||
Finale B 17.3. Vind: -0.3 | 17.3. | Vind: -0.3 | |||||||||||||||
1 | Shilah Bedingfield Shilah Bedingfield | USA | 24.87 | ||||||||||||||
6 | Kate Earle Kate Earle | USA | 26.11 | SB | |||||||||||||
Finale C 17.3. Vind: +1.0 | 17.3. | Vind: +1.0 | |||||||||||||||
6 | Emily Thompson Emily Thompson | 00 | GBR | 27.17 | PB | ||||||||||||
Finale D 17.3. Vind: -0.2 | 17.3. | Vind: -0.2 | |||||||||||||||
6 | Brittany McGee Brittany McGee | USA | 26.14 | PB | |||||||||||||
K 400 m 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Samantha Lind Samantha Lind ('96) | 96 | AUS | 55.21 | SB | ||||||||||||
2 | Jazmine Smith Jazmine Smith | USA | 56.25 | SB | |||||||||||||
3 | Shilah Bedingfield Shilah Bedingfield | USA | 56.26 | ||||||||||||||
4 | Danae Manibog Danae Manibog ('98) | 98 | USA | 56.61 | SB | ||||||||||||
5 | Lani Taylor Lani Taylor | USA | 56.71 | SB | |||||||||||||
6 | Zion Corrales-Nelson Zion Corrales-Nelson ('98) | 98 | PHI | 56.78 | |||||||||||||
7 | Vanessa Aniteye Vanessa Aniteye ('98) | 98 | GER | 57.38 | SB | ||||||||||||
Finale E 17.3. | 17.3. | ||||||||||||||||
7 | Emily Thompson Emily Thompson | 00 | GBR | 1:04.53 | |||||||||||||
K 800 m 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Addy Townsend Addy Townsend ('97) | 97 | CAN | 2:08.55 | SB | ||||||||||||
2 | Louise Shanahan Louise Shanahan ('97) | 97 | IRL | 2:08.56 | SB | ||||||||||||
3 | Rebecca Croft Rebecca Croft ('97) | 97 | GBR | 2:10.28 | SB | ||||||||||||
4 | Ariane Arndt Ariane Arndt | USA | 2:10.49 | SB | |||||||||||||
5 | Denise Reis Denise Reis | USA | 2:10.52 | ||||||||||||||
6 | Alisha Brown Alisha Brown ('92) | 92 | USA | 2:10.78 | SB | ||||||||||||
7 | Katherine Haysbert Katherine Haysbert ('94) | 94 | USA | 2:10.87 | SB | ||||||||||||
8 | Chynna Phan Chynna Phan | USA | 2:13.93 | SB | |||||||||||||
9 | Nuria Tío Nuria Tío ('95) | 95 | ESP | 2:14.99 | SB | ||||||||||||
Finale B 17.3. | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Taylor Cox Taylor Cox | USA | 2:13.07 | PB | |||||||||||||
Finale E 17.3. | 17.3. | ||||||||||||||||
3 | Andrea Romero Andrea Romero | 00 | ESP | 2:28.79 | PB | ||||||||||||
K 1500 m 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Marie Bouchard Marie Bouchard ('93) | 93 | FRA | 4:19.28 | PB | ||||||||||||
2 | Elizabeth Bird Elizabeth Bird ('94) | 94 | GBR | 4:22.75 | SB | ||||||||||||
3 | Alisha Brown Alisha Brown ('92) | 92 | USA | 4:28.50 | SB | ||||||||||||
4 | Jessa Perkinson Jessa Perkinson ('92) | 92 | USA | 4:31.97 | SB | ||||||||||||
5 | Magdalena Dias Magdalena Dias ('97) | 97 | POL | 4:35.36 | SB | ||||||||||||
6 | Beatriz Martinez Beatriz Martinez | USA | 4:37.32 | PB | |||||||||||||
7 | Frederique Latraverse Frederique Latraverse ('93) | 93 | CAN | 4:39.02 | SB | ||||||||||||
8 | Alyssa Foote Alyssa Foote ('98) | 98 | USA | 4:39.57 | PB | ||||||||||||
Finale B 17.3. | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Kendall Herod Kendall Herod | USA | 4:36.30 | PB | |||||||||||||
2 | Josephine BrystingJosephine Brysting ('95) | 95 | DEN | 4:39.89 | SB | ||||||||||||
K 5000 m 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Annie Roberts Annie Roberts | USA | 17:13.75 | PB | |||||||||||||
2 | Gracie Albano Gracie Albano | USA | 17:24.86 | PB | |||||||||||||
3 | Julia Lemak Julia Lemak | USA | 17:27.97 | SB | |||||||||||||
K 3000 m forh. 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Lisa Tertsch Lisa Tertsch ('98) | 98 | GER | 10:19.41 | PB | ||||||||||||
2 | Alex Burkhart Alex Burkhart ('96) | 96 | USA | 10:30.96 | SB | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 17.3. Vind: +1.3 Finale A Finale | 17.3. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Brittany Brown Brittany Brown ('89) | 89 | USA | 14.09 | SB | ||||||||||||
2 | Monisha Lewis Monisha Lewis ('91) | 91 | USA | 14.19 | PB | ||||||||||||
Finale B 17.3. Vind: +1.5 | 17.3. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Erica Wilson Erica Wilson | USA | 14.10 | SB | |||||||||||||
2 | Deshae Wise Deshae Wise ('99) | 99 | USA | 14.15 | |||||||||||||
3 | Andrea Stark Andrea Stark | USA | 14.36 | ||||||||||||||
4 | Nia Vance Nia Vance | USA | 14.42 | SB | |||||||||||||
5 | Marion Presigny Marion Presigny ('93) | 93 | FRA | 14.55 | SB | ||||||||||||
7 | Kate Earle Kate Earle | USA | 14.71 | ||||||||||||||
8 | Hannah Hensley Hannah Hensley ('94) | 94 | USA | 15.26 | SB | ||||||||||||
Finale C 17.3. Vind: +2.1 | 17.3. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Falon Wilson Falon Wilson | USA | 14.18 | w | |||||||||||||
2 | Hannah Labrie-Smith Hannah Labrie-Smith | USA | 14.25 | w | |||||||||||||
3 | Carly Schulz Carly Schulz | USA | 14.28 | w | |||||||||||||
4 | Kolbi Sims Kolbi Sims | USA | 14.73 | w | |||||||||||||
5 | Brittany McGee Brittany McGee | USA | 14.84 | w | |||||||||||||
K 400 m hæk 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Cassidy Zurn Cassidy Zurn | USA | 1:01.11 | ||||||||||||||
2 | Hannah Labrie-Smith Hannah Labrie-Smith | USA | 1:01.27 | SB | |||||||||||||
3 | Marion Presigny Marion Presigny ('93) | 93 | FRA | 1:02.76 | SB | ||||||||||||
Finale B 17.3. | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Kristen Lacosse Kristen Lacosse ('98) | 98 | USA | 1:03.27 | SB | ||||||||||||
2 | Cathrin Wicke Cathrin Wicke ('97) | 97 | GER | 1:03.28 | |||||||||||||
K Højdespring 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Andrea Stapleton Andrea Stapleton | USA | 1.76 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Lily Lowe Lily Lowe ('98) | 98 | USA | 1.76 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Nicole Lord Nicole Lord | USA | 1.73 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Ellyana Long Ellyana Long ('97) | 97 | USA | 1.70 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kate Earle Kate Earle | USA | 1.70 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Margaret Appiah Margaret Appiah | USA | 1.70 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kolbi Sims Kolbi Sims | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Marissa McCay Marissa McCay ('94) | 94 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Kaitlyn Merritt Kaitlyn Merritt ('97) | 97 | USA | 4.00 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Nicole Summersett Nicole Summersett ('97) | 97 | USA | 3.90 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Sierra Hansen Sierra Hansen | USA | 3.75 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Elise Machen Elise Machen | USA | 3.75 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Danielle Brandon Danielle Brandon | USA | 3.75 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Taylore Jaques Taylore Jaques ('96) | 96 | USA | 3.60 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Bianca Becker Bianca Becker | USA | 3.60 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Anastasia Kubicki Anastasia Kubicki | USA | 3.60 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Jackie McNulty Jackie McNulty ('97) | 97 | USA | 3.60 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Isabel Neal Isabel Neal | USA | 3.60 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Noelle Schiller Noelle Schiller ('98) | 98 | USA | 6.06 | -1.2 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Destiny Longmire Destiny Longmire ('98) | 98 | USA | 6.05 | w | +3.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Cambree Harbaugh Cambree Harbaugh ('95) | 95 | USA | 5.92 | +1.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Daryth Gayles Daryth Gayles ('96) | 96 | USA | 5.91 | +0.7 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Nicole Iloanya Nicole Iloanya ('95) | 95 | USA | 5.87 | +0.4 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Brittany Brown Brittany Brown ('89) | 89 | USA | 5.82 | -0.3 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Kierra King Kierra King | USA | 5.72 | w | +3.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Tia Cooke Tia Cooke | USA | 5.69 | w | +2.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Kristen Lacosse Kristen Lacosse ('98) | 98 | USA | 5.63 | -0.8 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Hannah Hensley Hannah Hensley ('94) | 94 | USA | 5.42 | +0.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Kate Earle Kate Earle | USA | 5.25 | +0.4 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
30 | Folke Woch Folke Woch ('97) | 97 | GER | 4.91 | +1.8 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
K Trespring 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Isabella Marten Isabella Marten ('96) | 96 | GER | 12.67 | +0.3 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Marisa Kwiatkowski Marisa Kwiatkowski ('96) | 96 | PHI | 12.18 | -1.3 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Brittany Patterson Brittany Patterson | USA | 12.00 | -1.3 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Marissa McCay Marissa McCay ('94) | 94 | USA | 11.95 | -0.8 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Brianna Cueva Brianna Cueva ('95) | 95 | MEX | 16.05 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Destiny Talalemotu Destiny Talalemotu ('95) | 95 | USA | 14.79 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jelaia Jones Jelaia Jones | USA | 14.31 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Amarie Bremel Amarie Bremel ('95) | 95 | USA | 13.72 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Imani Bierly Imani Bierly | USA | 13.65 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Morgan Jones Morgan Jones | USA | 13.56 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Courtney Massengale Courtney Massengale | USA | 13.40 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kathleen Durand Kathleen Durand | USA | 13.09 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
47 | Brittany McGee Brittany McGee | USA | 9.39 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Brianna Cueva Brianna Cueva ('95) | 95 | MEX | 54.28 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kendall Mader Kendall Mader ('97) | 97 | USA | 51.56 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Amarie Bremel Amarie Bremel ('95) | 95 | USA | 50.95 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Destiny Talalemotu Destiny Talalemotu ('95) | 95 | USA | 50.32 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Courtney Massengale Courtney Massengale | USA | 48.77 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Emma De Silva Emma De Silva ('95) | 95 | SRI | 46.95 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Breanna Standifer Breanna Standifer | USA | 46.57 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kathleen Durand Kathleen Durand | USA | 44.93 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Krystal Alnas Krystal Alnas | USA | 43.85 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Krystal Alnas Krystal Alnas | USA | 57.34 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Destiny Talalemotu Destiny Talalemotu ('95) | 95 | USA | 57.02 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Destiny Parker Destiny Parker | USA | 56.36 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Virginia Miller Virginia Miller ('98) | 98 | USA | 49.59 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Channing Wilson Channing Wilson ('93) | 93 | USA | 48.76 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Alexis Brenzil Alexis Brenzil ('98) | 98 | CAN | 47.55 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Karen Bulger Karen Bulger | USA | 42.58 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Syvkamp 17.3. Finale A Finale | 17.3. | ||||||||||||||||
1 | Hannah Hensley Hannah Hensley ('94) | 94 | USA | 4910 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Scout Cai Scout Cai ('98) | 98 | USA | 4710 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Emilia Del Hoyo Emilia Del Hoyo ('97) | 97 | ESP | 4662 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Asha Culhane Asha Culhane | USA | 4501 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Devanique Brown Devanique Brown | USA | 4496 | PB | |||||||||||||
|