M 100 m 6.4. Vind: +2.3 Finale A Finale | 6.4. | Vind: +2.3 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eli Minor Eli Minor ('96) | 96 | USA | 10.32 | w | ||||||||||
2 | Kevin Hallmon Kevin Hallmon | USA | 10.45 | w | |||||||||||
3 | Elijah Dryer Elijah Dryer ('98) | 98 | USA | 10.49 | w | ||||||||||
4 | Devente Smith Devente Smith | USA | 10.78 | w | |||||||||||
5 | Holt Keeling Holt Keeling | USA | 10.79 | w | |||||||||||
Finale B 6.4. Vind: +2.1 | 6.4. | Vind: +2.1 | |||||||||||||
1 | Donald Weakley Donald Weakley | USA | 10.77 | w | |||||||||||
2 | Rashaad Pollard Rashaad Pollard ('99) | 99 | USA | 10.89 | w | ||||||||||
3 | Ojay Gibson Ojay Gibson | USA | 11.01 | w | |||||||||||
Finale C 6.4. Vind: +2.9 | 6.4. | Vind: +2.9 | |||||||||||||
1 | Yoshua Reed Yoshua Reed | USA | 10.94 | w | |||||||||||
2 | Kenneth Williams Kenneth Williams | USA | 10.98 | w | |||||||||||
3 | Gidarell Bradley Gidarell Bradley | USA | 11.03 | w | |||||||||||
4 | Augustine Tugbe Augustine Tugbe | USA | 11.09 | w | |||||||||||
5 | Tyrese Mcphatter Tyrese Mcphatter | USA | 11.09 | w | |||||||||||
M 200 m 6.4. Vind: +1.9 Finale A Finale | 6.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Austin Hayes Austin Hayes ('96) | 96 | USA | 21.20 | PB | ||||||||||
2 | Kevin Hallmon Kevin Hallmon | USA | 21.21 | SB | |||||||||||
3 | Kymari Gates Kymari Gates | USA | 21.35 | SB | |||||||||||
4 | Elijah Dryer Elijah Dryer ('98) | 98 | USA | 21.36 | |||||||||||
5 | Oliver Alexandre Oliver Alexandre | USA | 21.45 | SB | |||||||||||
6 | Ventavius Sears Ventavius Sears ('95) | 95 | USA | 21.76 | SB | ||||||||||
Finale B 6.4. Vind: +2.3 | 6.4. | Vind: +2.3 | |||||||||||||
1 | Alec Tanksley Alec Tanksley | USA | 21.69 | w | |||||||||||
2 | Holt Keeling Holt Keeling | USA | 22.04 | w | |||||||||||
3 | Trevian Jenkins Trevian Jenkins | USA | 22.07 | w | |||||||||||
M 400 m 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Ventavius Sears Ventavius Sears ('95) | 95 | USA | 46.88 | SB | ||||||||||
2 | Kymari Gates Kymari Gates | USA | 47.41 | PB | |||||||||||
3 | Charles Shimukowa Charles Shimukowa ('95) | 95 | ZAM | 47.75 | SB | ||||||||||
4 | Oliver Alexandre Oliver Alexandre | USA | 47.95 | SB | |||||||||||
5 | George Effah George Effah ('91) | 91 | GHA | 48.09 | SB | ||||||||||
Finale B 6.4. | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Austin Hayes Austin Hayes ('96) | 96 | USA | 47.86 | PB | ||||||||||
M 800 m 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Charles Shimukowa Charles Shimukowa ('95) | 95 | ZAM | 1:53.28 | PB | ||||||||||
2 | Grant Stapleton Grant Stapleton | USA | 1:53.46 | PB | |||||||||||
3 | Nolan Daniels Nolan Daniels | USA | 1:53.79 | ||||||||||||
4 | Greyson Winiger Greyson Winiger | USA | 1:54.27 | SB | |||||||||||
5 | Kyle Carter Kyle Carter | USA | 1:55.25 | PB | |||||||||||
M 1500 m 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
7 | Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94) | 94 | DEN | 4:12.86 | SB | ||||||||||
M 3000 m 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Fred Kanda Fred Kanda | USA | 8:39.87 | PB | |||||||||||
2 | Zach Stewart Zach Stewart | USA | 8:40.21 | PB | |||||||||||
3 | Taylor Scarbrough Taylor Scarbrough | USA | 8:42.14 | PB | |||||||||||
4 | Alex Schell Alex Schell | USA | 8:45.87 | PB | |||||||||||
5 | Brydon Groves-Scott Brydon Groves-Scott | USA | 8:46.14 | PB | |||||||||||
6 | Jack Hautz Jack Hautz | USA | 8:46.59 | PB | |||||||||||
M 110 m hæk 6.4. Vind: +2.0 Finale A Finale | 6.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||
1 | Jonathan Hayden Jonathan Hayden ('95) | 95 | USA | 14.09 | SB | ||||||||||
2 | Tyler Kirkwood Tyler Kirkwood | USA | 14.55 | SB | |||||||||||
3 | Maor Seged Maor Seged ('93) | 93 | ISR | 14.91 | SB | ||||||||||
5 | Trey Everett Trey Everett ('95) | 95 | USA | 15.07 | PB | ||||||||||
7 | Pierre Ezanno Pierre Ezanno ('99) | 99 | FRA | 15.47 | PB | ||||||||||
M 400 m hæk 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Maor Seged Maor Seged ('93) | 93 | ISR | 52.80 | SB | ||||||||||
2 | Tyler Pavliga Tyler Pavliga | USA | 52.95 | PB | |||||||||||
3 | Alex Ward Alex Ward | USA | 53.03 | ||||||||||||
4 | Daniel Walker Daniel Walker | USA | 53.93 | PB | |||||||||||
5 | Denzel Villaman Denzel Villaman ('98) | 98 | DOM | 53.97 | |||||||||||
6 | David Saruni David Saruni | 00 | KEN | 54.40 | |||||||||||
M Højdespring 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Desmond Mobley Desmond Mobley ('95) | 95 | USA | 2.11 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Yoshua Reed Yoshua Reed | USA | 2.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Jacob Battani Jacob Battani ('98) | 98 | USA | 5.10 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Garrison Hill Garrison Hill | USA | 4.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kyle Zeinemann Kyle Zeinemann ('99) | 99 | USA | 4.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Alex Peskin Alex Peskin | USA | 4.65 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Desmond Mobley Desmond Mobley ('95) | 95 | USA | 7.84 | w | +4.9 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Trey Everett Trey Everett ('95) | 95 | USA | 7.26 | w | +4.2 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alec Tanksley Alec Tanksley | USA | 7.12 | w | +3.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | John Dalton John Dalton | USA | 6.97 | w | +2.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Joe Smith Joe Smith ('56) | 56 | USA | 6.95 | w | +4.7 | |||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Chrisford Stevens Chrisford Stevens | USA | 15.43 | w | +2.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Desmond Mobley Desmond Mobley ('95) | 95 | USA | 14.76 | +1.9 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
Pierre Ezanno Pierre Ezanno ('99) | 99 | FRA | NM | w | +2.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Justin Scavarda Justin Scavarda ('98) | 98 | USA | 17.34 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Dequan Lovell Dequan Lovell ('96) | 96 | BAR | 17.14 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Zach Hancock Zach Hancock ('98) | 98 | USA | 16.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Corey Claiborne Corey Claiborne ('97) | 97 | USA | 16.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ryan Pearce Ryan Pearce | USA | 16.28 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Justin Scavarda Justin Scavarda ('98) | 98 | USA | 50.42 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Joe Frye Joe Frye ('88) | 88 | USA | 69.19 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
Trey Everett Trey Everett ('95) | 95 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Western Kentucky Western Kentucky | USA | 39.97 | ||||||||||||
Kymari Gates, Eli Minor, Austin Hayes, Oliver Alexandre | |||||||||||||||
K 100 m 6.4. Vind: +1.0 Finale A Finale | 6.4. | Vind: +1.0 | |||||||||||||
1 | Bri'anna Branch Bri'anna Branch ('96) | 96 | USA | 11.85 | |||||||||||
2 | NaAsha Robinson NaAsha Robinson ('97) | 97 | USA | 12.02 | PB | ||||||||||
3 | Safia Bright Safia Bright ('95) | 95 | GHA | 12.18 | |||||||||||
Finale B 6.4. Vind: +1.4 | 6.4. | Vind: +1.4 | |||||||||||||
1 | Lisa Wickham Lisa Wickham ('94) | 94 | TTO | 11.88 | SB | ||||||||||
2 | Ciera Tate Ciera Tate | USA | 12.21 | ||||||||||||
3 | Nyjah Lane Nyjah Lane | USA | 12.27 | ||||||||||||
4 | Akia Slaughter Akia Slaughter | USA | 12.27 | ||||||||||||
5 | Madison Meyer Madison Meyer | USA | 12.46 | PB | |||||||||||
Finale C 6.4. Vind: +2.1 | 6.4. | Vind: +2.1 | |||||||||||||
1 | D'Airrien Jackson D'Airrien Jackson ('97) | 97 | USA | 12.05 | w | ||||||||||
K 200 m 6.4. Vind: +1.0 Finale A Finale | 6.4. | Vind: +1.0 | |||||||||||||
1 | NaAsha Robinson NaAsha Robinson ('97) | 97 | USA | 24.00 | SB | ||||||||||
2 | Bri'anna Branch Bri'anna Branch ('96) | 96 | USA | 24.65 | SB | ||||||||||
3 | Angela Ritter Angela Ritter | USA | 24.85 | ||||||||||||
4 | Khemani Roberts Khemani Roberts ('97) | 97 | TTO | 24.94 | SB | ||||||||||
Finale B 6.4. Vind: +0.5 | 6.4. | Vind: +0.5 | |||||||||||||
1 | Juannae Lewis Juannae Lewis ('96) | 96 | BAH | 24.56 | SB | ||||||||||
2 | Ciera Tate Ciera Tate | USA | 24.93 | PB | |||||||||||
3 | Nicole Sreenan Nicole Sreenan | USA | 25.00 | PB | |||||||||||
K 400 m 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Juannae Lewis Juannae Lewis ('96) | 96 | BAH | 55.92 | SB | ||||||||||
K 800 m 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Haley Yost Haley Yost | USA | 2:10.25 | SB | |||||||||||
2 | Micayla Rennick Micayla Rennick | USA | 2:10.87 | ||||||||||||
3 | Meggan Grams Meggan Grams | USA | 2:12.90 | PB | |||||||||||
K 1500 m 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Purity Sanga Purity Sanga ('97) | 97 | KEN | 4:37.93 | PB | ||||||||||
2 | Katie Bianchini Katie Bianchini | USA | 4:39.65 | SB | |||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 6.4. Vind: +2.4 Finale A Finale | 6.4. | Vind: +2.4 | |||||||||||||
1 | Milani Glass Milani Glass ('96) | 96 | USA | 13.87 | w | ||||||||||
2 | Darneisha Spann Darneisha Spann | USA | 14.01 | w | |||||||||||
3 | Tiara Wiggins Tiara Wiggins | USA | 14.01 | w | |||||||||||
4 | Ke'asia Johnson-Bell Ke'asia Johnson-Bell | USA | 14.37 | w | |||||||||||
5 | Pedra Hicks Pedra Hicks | USA | 14.44 | w | |||||||||||
Finale B 6.4. Vind: +3.7 | 6.4. | Vind: +3.7 | |||||||||||||
1 | Catika Slay Catika Slay ('94) | 94 | USA | 14.74 | w | ||||||||||
4 | Khemani Roberts Khemani Roberts ('97) | 97 | TTO | 15.26 | w | ||||||||||
5 | Madison Meyer Madison Meyer | USA | 15.32 | w | |||||||||||
Finale D 6.4. Vind: +1.9 | 6.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Louisa Rieger Louisa Rieger ('98) | 98 | GER | 15.72 | PB | ||||||||||
K 400 m hæk 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Ariel Terrell Ariel Terrell ('96) | 96 | USA | 59.84 | PB | ||||||||||
2 | Pedra Hicks Pedra Hicks | USA | 1:01.16 | ||||||||||||
3 | Jessica Eby Jessica Eby | USA | 1:01.43 | ||||||||||||
4 | Jessica O'Connell Jessica O'Connell ('89) | 89 | CAN | 1:03.40 | SB | ||||||||||
Finale B 6.4. | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Heather Johnson Heather Johnson | USA | 1:01.77 | PB | |||||||||||
Finale D 6.4. | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Louisa Rieger Louisa Rieger ('98) | 98 | GER | 1:05.20 | PB | ||||||||||
K Højdespring 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Haleigh Knapp Haleigh Knapp | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Khemani Roberts Khemani Roberts ('97) | 97 | TTO | 1.65 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Catika Slay Catika Slay ('94) | 94 | USA | 1.55 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Morgan McIntyre Morgan McIntyre | USA | 4.17 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Savanah Amato Savanah Amato ('97) | 97 | USA | 4.17 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Elli Kimes Elli Kimes | USA | 4.02 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Lucy Buckholz Lucy Buckholz | USA | 4.02 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Morgan Bradley Morgan Bradley | USA | 3.87 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Dascha Hix Dascha Hix | USA | 3.87 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Getter Marie Lemberg Getter Marie Lemberg ('95) | 95 | EST | 3.87 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Nicole Ogorek Nicole Ogorek | USA | 3.87 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Marcie Roberts Marcie Roberts | USA | 3.72 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Anna-Elizabeth Marcinek Anna-Elizabeth Marcinek | USA | 5.95 | +2.0 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jenna Shipman Jenna Shipman | USA | 5.62 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Catika Slay Catika Slay ('94) | 94 | USA | 5.90 | +1.6 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Brion Portis Brion Portis | USA | 12.74 | w | +2.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Brianna Eskridge Brianna Eskridge | USA | 12.29 | w | +2.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Alexandra DeVincentis Alexandra DeVincentis ('94) | 94 | USA | 14.78 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Hannah Hahler Hannah Hahler | USA | 14.24 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kayleigh Conlon Kayleigh Conlon ('99) | 99 | USA | 13.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Mariah Mansperger Mariah Mansperger | USA | 13.37 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Karly Hibbard Karly Hibbard | USA | 13.35 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Holly Averesch Holly Averesch ('96) | 96 | USA | 13.29 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Makenna Wilson Makenna Wilson ('99) | 99 | USA | 13.01 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Catika Slay Catika Slay ('94) | 94 | USA | 10.64 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Khemani Roberts Khemani Roberts ('97) | 97 | TTO | 10.32 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Bobbie Goodwin Bobbie Goodwin | USA | 44.69 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mary Hecksel Mary Hecksel | USA | 43.35 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kayleigh Conlon Kayleigh Conlon ('99) | 99 | USA | 43.31 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Marie Koch Marie Koch ('99) | 99 | GER | 41.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
1 | Effua Ampadu Effua Ampadu ('85) | 85 | GHA | 55.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Jessica Mattsson Jessica Mattsson ('98) | 98 | SWE | 53.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 6.4. Finale A Finale | 6.4. | ||||||||||||||
8 | Madison Meyer Madison Meyer | USA | 32.12 | SB | |||||||||||
|