M 100 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Roberto Smith Roberto Smith ('94) | 94 | JAM | 10.63 | SB | ||||||||||
2 | Devonte Tincher Devonte Tincher | USA | 10.74 | PB | |||||||||||
3 | Jovon Gray Jovon Gray | JAM | 10.80 | SB | |||||||||||
4 | Deshaun Jordan Deshaun Jordan | USA | 10.81 | ||||||||||||
5 | Dontae Adams Dontae Adams | USA | 10.99 | SB | |||||||||||
Finale B Vind: +0.1 | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | Andy Hatch Andy Hatch ('96) | 96 | USA | 11.01 | SB | ||||||||||
2 | Tim Vestuto Tim Vestuto | USA | 11.06 | SB | |||||||||||
3 | Jordan Wilkerson Jordan Wilkerson ('98) | 98 | USA | 11.07 | SB | ||||||||||
M 200 m Vind: +1.6 Finale A Finale | Vind: +1.6 | ||||||||||||||
1 | Anderson Devonish Anderson Devonish ('94) | 94 | BAR | 21.04 | SB | ||||||||||
2 | Jovon Gray Jovon Gray | JAM | 21.35 | PB | |||||||||||
3 | Deshaun Jordan Deshaun Jordan | USA | 21.81 | SB | |||||||||||
4 | Andy Hatch Andy Hatch ('96) | 96 | USA | 21.83 | SB | ||||||||||
Finale B Vind: +3.1 | Vind: +3.1 | ||||||||||||||
1 | Collin Brown Collin Brown | USA | 22.07 | w | |||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ben Montgomery Ben Montgomery ('96) | 96 | USA | 47.80 | SB | ||||||||||
2 | Avery Lyons Avery Lyons ('99) | 99 | USA | 48.16 | PB | ||||||||||
3 | Brandon Gage Brandon Gage ('98) | 98 | USA | 48.44 | PB | ||||||||||
4 | Tyrese Halls Tyrese Halls | USA | 49.09 | SB | |||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jack Anstey Jack Anstey ('97) | 97 | AUS | 1:52.49 | |||||||||||
2 | Tye Sutherland Tye Sutherland ('96) | 96 | USA | 1:53.50 | |||||||||||
3 | Kyle Hatton Kyle Hatton | USA | 1:53.82 | ||||||||||||
4 | Jake Gillum Jake Gillum ('99) | 99 | USA | 1:54.49 | PB | ||||||||||
M 110 m hæk Vind: +0.8 Finale A Finale | Vind: +0.8 | ||||||||||||||
1 | Jaylan McConico Jaylan McConico ('98) | 98 | USA | 13.89 | |||||||||||
2 | James Brandenburg James Brandenburg ('96) | 96 | USA | 14.65 | |||||||||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alva Henry Alva Henry | LCA | 53.71 | SB | |||||||||||
2 | Coy Spencer Coy Spencer | USA | 53.91 | PB | |||||||||||
3 | Justin Agustin Justin Agustin | USA | 54.38 | SB | |||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Lamont Allen Lamont Allen ('98) | 98 | USA | 2.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Julian Harvey Julian Harvey ('95) | 95 | USA | 2.12 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Anthony McRoberts Anthony McRoberts ('98) | 98 | USA | 2.12 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Francis Ehigbai Francis Ehigbai ('97) | 97 | USA | 2.07 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jordan Wilkerson Jordan Wilkerson ('98) | 98 | USA | 1.92 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Luke Nelson Luke Nelson ('98) | 98 | USA | 5.08 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Ryan Ashenbremer Ryan Ashenbremer ('99) | 99 | USA | 5.08 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kellen Kravik Kellen Kravik ('98) | 98 | USA | 4.83 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sam Peschke Sam Peschke ('98) | 98 | USA | 4.68 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anthony McRoberts Anthony McRoberts ('98) | 98 | USA | 7.01 | +1.8 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kizan David Kizan David ('98) | 98 | SKN | 6.97 | +1.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
James Brandenburg James Brandenburg ('96) | 96 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Curtis Jensen Curtis Jensen ('90) | 90 | USA | 20.09 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Roger Steen Roger Steen ('92) | 92 | USA | 19.14 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Martinus Mitchell Martinus Mitchell | USA | 15.98 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
2 | Peter Rhodes Peter Rhodes | USA | 47.31 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
James Brandenburg James Brandenburg ('96) | 96 | USA | NM | ||||||||||||
K 100 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | D'Jenne Egharevba D'Jenne Egharevba ('97) | 97 | USA | 11.68 | |||||||||||
2 | Rene Medley Rene Medley ('96) | 96 | JAM | 11.80 | SB | ||||||||||
3 | Kelsie Prear Kelsie Prear ('97) | 97 | USA | 11.81 | PB | ||||||||||
4 | Christine Moss Christine Moss ('96) | 96 | JAM | 11.89 | SB | ||||||||||
5 | Danae Gill Danae Gill | BAR | 12.18 | PB | |||||||||||
6 | Demetria Anderson Demetria Anderson ('96) | 96 | USA | 12.26 | PB | ||||||||||
K 200 m Vind: +1.0 Finale A Finale | Vind: +1.0 | ||||||||||||||
1 | Rene Medley Rene Medley ('96) | 96 | JAM | 24.02 | SB | ||||||||||
2 | Christine Moss Christine Moss ('96) | 96 | JAM | 24.25 | SB | ||||||||||
3 | Kelsie Prear Kelsie Prear ('97) | 97 | USA | 24.66 | PB | ||||||||||
4 | Emily Cowan Emily Cowan ('96) | 96 | USA | 24.69 | SB | ||||||||||
5 | Segale Brown Segale Brown ('97) | 97 | JAM | 24.95 | SB | ||||||||||
6 | Allie Vogeler Allie Vogeler | USA | 24.97 | PB | |||||||||||
Finale B Vind: +2.8 | Vind: +2.8 | ||||||||||||||
1 | Danae Gill Danae Gill | BAR | 24.97 | w | |||||||||||
3 | Lauren White Lauren White ('98) | 98 | USA | 25.43 | w | ||||||||||
5 | Ashlee Stieler Ashlee Stieler ('98) | 98 | AUS | 25.62 | w | ||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Renea Ambersley Renea Ambersley ('92) | 92 | JAM | 53.70 | PB | ||||||||||
2 | Jaclyn Greci Jaclyn Greci ('99) | 99 | USA | 56.53 | PB | ||||||||||
3 | Segale Brown Segale Brown ('97) | 97 | JAM | 56.78 | SB | ||||||||||
4 | Bo Brasseur Bo Brasseur ('98) | 98 | BEL | 59.46 | PB | ||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kelly Mindak Kelly Mindak | USA | 2:12.81 | PB | |||||||||||
2 | Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96) | 96 | DEN | 2:12.91 | SB | ||||||||||
K 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Grace Beattie Grace Beattie ('97) | 97 | USA | 4:32.85 | |||||||||||
2 | Hattie Plumb Hattie Plumb ('97) | 97 | USA | 4:36.64 | PB | ||||||||||
11 | Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96) | 96 | DEN | 5:20.54 | |||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: +1.1 Finale A Finale | Vind: +1.1 | ||||||||||||||
1 | Demetria Anderson Demetria Anderson ('96) | 96 | USA | 13.80 | PB | ||||||||||
2 | Mya Robinson Mya Robinson ('99) | 99 | USA | 14.27 | PB | ||||||||||
3 | Jordyn Bruce Jordyn Bruce ('98) | 98 | USA | 14.31 | PB | ||||||||||
4 | Ashlee Stieler Ashlee Stieler ('98) | 98 | AUS | 14.76 | SB | ||||||||||
7 | Tessa Holland Tessa Holland ('97) | 97 | USA | 14.92 | SB | ||||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Shanice Clarke Shanice Clarke | JAM | 1:01.99 | SB | |||||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ariana Cranston Ariana Cranston ('97) | 97 | USA | 3.87 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Leah Frischmann Leah Frischmann | USA | 3.77 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kennedy Trine Kennedy Trine | USA | 3.67 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kimberly Spritzky Kimberly Spritzky ('99) | 99 | USA | 3.67 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Nicole Bagwell Nicole Bagwell ('99) | 99 | USA | 3.67 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Diana Cauldwell Diana Cauldwell | JAM | 5.77 | w | +2.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Charde Golliday Charde Golliday ('98) | 98 | USA | 5.75 | +1.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nichyria Byrd Nichyria Byrd ('97) | 97 | USA | 5.69 | +1.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kameesha Smith Kameesha Smith ('99) | 99 | USA | 5.65 | +1.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Lauren White Lauren White ('98) | 98 | USA | 5.44 | +1.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
Tessa Holland Tessa Holland ('97) | 97 | USA | NM | ||||||||||||
K Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Brittney Gibbs Brittney Gibbs ('96) | 96 | CAN | 12.00 | +0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Brandy Thomas Brandy Thomas ('97) | 97 | USA | 14.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Julia Bourke Julia Bourke ('98) | 98 | AUS | 14.04 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jenni Rossi Jenni Rossi | USA | 13.16 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kassie Hoyme Kassie Hoyme ('97) | 97 | USA | 13.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sydney Laufenberg Sydney Laufenberg ('98) | 98 | USA | 52.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jenni Rossi Jenni Rossi | USA | 42.29 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Lillian Cook Lillian Cook | USA | 43.28 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ashlee Stieler Ashlee Stieler ('98) | 98 | AUS | 37.05 | |||||||||||
|