Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Oderzo ITA: Oderzo Citta' Archeologica 1.5.2018

M 10 km    

Finale A

Finale
1
Sondre Nordstad Moen
Sondre Nordstad Moen ('91)
NOR28:44
  
 SB
2
Stefano La Rosa
Stefano La Rosa ('85)
ITA29:07
  
 SB
3
Lorenzo Dini
Lorenzo Dini ('94)
ITA29:08
  
 PB
4
Marco Najibe Salami
Marco Najibe Salami ('85)
ITA29:20
  
 SB
5
Giuseppe Gerratana
Giuseppe Gerratana ('92)
ITA30:31
  
 SB
6
Alberto Mondazzi
Alberto Mondazzi ('98)
ITA30:33
  
 
7
Sergiu Ciobanu
Sergiu Ciobanu ('83)
IRL30:34
  
 
8
Francesco Bona
Francesco Bona ('83)
ITA30:49
  
 
9
Abdoullah Bamoussa
Abdoullah Bamoussa ('86)
ITA31:00
  
 SB
10
Rok Puhar
Rok Puhar ('92)
SLO31:13
  
 
Alexander Tengblad NikolaisenAlexander Tengblad Nikolaisen ('01)DEN32:48
  
 
Ebbe MøllerEbbe Møller ('01)DEN33:08
  
 PB
Elias ShifrisElias Shifris ('02)DEN33:24
  
 
K 5 km    

Finale A

Finale
1
Roxana Bîrcă
Roxana Bîrcă ('88)
ROU16:17
  
 PB
2
Giovanna Epis
Giovanna Epis ('88)
ITA16:18
  
 PB
3
Fatna Maraoui
Fatna Maraoui ('77)
ITA16:23
  
 PB
4
Nicole Reina
Nicole Reina ('97)
ITA16:35
  
 PB
5
Yusneysi Santiusti
Yusneysi Santiusti ('84)
ITA16:50
  
 PB
6
Francesca Bertoni
Francesca Bertoni ('93)
ITA16:56
  
 PB
7
Elena Romagnolo
Elena Romagnolo ('82)
ITA17:00
  
 SB
8
Lucie Maršánová
Lucie Maršánová ('90)
CZE17:02
  
 
9
Rebecca Lonedo
Rebecca Lonedo ('96)
ITA17:03
  
 PB
10
Joyce Mattagliano
Joyce Mattagliano ('94)
ITA17:03
  
 PB
Sophie SøefeldtSophie Søefeldt DEN17:08
  
 PB
Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh DEN17:21
  
 SB
Mia Van WagenenMia Van Wagenen ('99)DEN17:51
  
 PB

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle