Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Birmingham GBR: European Champion Clubs Cup, Alexander Stadium 26‐27.5.2018

M 100 m    
Finale 1
26.5. Vind: 0.0
26.5.Vind: 0.0
1
Kyle de Escofet
Kyle de Escofet ('96)
GBR10.49
  
  3
2
Jeremy Phillips
Jeremy Phillips ('93)
IRL10.50
  
  4
3
Patrick Chinedu Ike
Patrick Chinedu Ike ('84)
ESP10.57
  
 SB 5
4
Šimon Bujna
Šimon Bujna ('95)
SVK10.70
  
  6
5
Kostas Skrabulis
Kostas Skrabulis ('92)
LTU10.72
  
 SB 7
Finale 2
26.5. Vind: -0.5
26.5.Vind: -0.5
1
Emre Zafer Barnes
Emre Zafer Barnes ('88)
TUR10.39
  
  1
2
José Lopes
José Lopes ('95)
POR10.45
  
  2
3Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN10.79
  
 SB 8
4
Amine Kasmi
Amine Kasmi 
BEL10.90
  
  9
5
Enej Vrhunec
Enej Vrhunec ('96)
SLO11.08
  
  10
M 100 m extra    
Finale 1
26.5. Vind: +0.1
26.5.Vind: +0.1
1
Arian Olmos Tellez
Arian Olmos Tellez ('94)
ESP10.64
  
 SB
2
Jack Lawrence
Jack Lawrence ('96)
GBR10.74
  
 =SB
3
Daniel Rodríguez
Daniel Rodríguez ('95)
ESP10.74
  
 SB
4
Mauro Triana
Mauro Triana ('95)
ESP10.78
  
 SB
5Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)DEN10.89
  
 SB
6
Roman Turčáni
Roman Turčáni ('90)
SVK11.21
  
 
Finale 2
26.5. Vind: +1.4
26.5.Vind: +1.4
1
Daniel Ambros
Daniel Ambros ('98)
ESP10.78
  
 SB
2
Žiga Kopač
Žiga Kopač ('99)
SLO10.89
  
 SB
3
Leo Morgan
Leo Morgan ('95)
IRL10.99
  
 SB
4
Keith Pike
Keith Pike ('94)
IRL11.10
  
 SB
5
Aljoša Skok
Aljoša Skok 
SLO11.14
  
 SB
6
Adam Kalmen
Adam Kalmen ('98)
BEL11.72
  
 SB
Finale 3
26.5. Vind: +2.3
26.5.Vind: +2.3
1
Kaie Chambers-Brown
Kaie Chambers-Brown ('99)
GBR10.62 w
  
 
2Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN10.86 w
  
 
3
David Jiménez
David Jiménez ('95)
ESP10.97 w
  
 
4
Martin Bielopotocký
Martin Bielopotocký ('92)
SVK11.46 w
  
 
M 200 m    
Finale 1
27.5. Vind: -0.4
27.5.Vind: -0.4
1
Leon Reid
Leon Reid ('94)
IRL20.85
  
  1
2
Samuel García
Samuel García ('91)
ESP21.15
  
 SB 3
3
Jeremy Phillips
Jeremy Phillips ('93)
IRL21.80
  
  5
4
Šimon Bujna
Šimon Bujna ('95)
SVK21.82
  
  6
5
Ugnius Savickas
Ugnius Savickas ('92)
LTU21.96
  
 SB 8
Finale 2
27.5. Vind: +0.1
27.5.Vind: +0.1
1
Jak Ali Harvey
Jak Ali Harvey ('89)
TUR20.91
  
 SB 2
2
Frederico Curvelo
Frederico Curvelo ('97)
POR21.28
  
 PB 4
3
Amine Kasmi
Amine Kasmi 
BEL21.85
  
  7
4
Jakob Janez Vodeb
Jakob Janez Vodeb ('95)
SLO22.50
  
 SB 9
5Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)DEN28.71
  
  10
M 400 m    
Finale 1
26.5.
26.5.
1
Samuel García
Samuel García ('91)
ESP46.03
  
 SB 1
2
Sadam Koumi
Sadam Koumi ('94)
SUD46.15
  
  2
3
Jānis Leitis
Jānis Leitis ('89)
LAT46.45
  
 SB 3
4
Dara Kervick
Dara Kervick ('91)
IRL47.92
  
 SB 7
5
Jakub Bottlik
Jakub Bottlik ('94)
SVK49.16
  
 SB 8
Finale 2
26.5.
26.5.
1Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)DEN46.88
  
 SB 4
2
Ricardo Dos Santos
Ricardo Dos Santos ('94)
POR46.97
  
  5
3
Batuhan Altıntaş
Batuhan Altıntaş ('96)
TUR47.37
  
  6
Jernej Jeras
Jernej Jeras ('91)
SLO DNF
  
 
Asamti Badji
Asamti Badji ('95)
BEL DQ
  
 
M 800 m    
26.5.

Finale A

Finale
26.5.
1
Antoine Gakeme
Antoine Gakeme ('91)
BDI1:47.89
  
 
2
Leonard Kosencha
Leonard Kosencha ('94)
KEN1:48.30
  
 
3
Žan Rudolf
Žan Rudolf ('93)
SLO1:49.26
  
 
4
Pierre Antoine Balhan
Pierre Antoine Balhan ('92)
BEL1:49.95
  
 SB
5
José Carlos Pinto
José Carlos Pinto ('97)
POR1:50.33
  
 
6
Mindaugas Striokas
Mindaugas Striokas ('91)
LTU1:51.61
  
 SB
7William DevantierWilliam Devantier DEN1:52.10
  
 SB
8
Patrick Taylor
Patrick Taylor ('96)
GBR1:52.31
  
 
9
Alexander Jablokov
Alexander Jablokov ('91)
SVK1:53.42
  
 SB
10
Eoin Pierce
Eoin Pierce ('89)
IRL1:56.75
  
 
M 1500 m    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
İlham Tanui Özbilen
İlham Tanui Özbilen ('90)
TUR3:41.63
  
 
2
Simas Bertašius
Simas Bertašius ('93)
LTU3:42.69
  
 PB
3
Hugo Rocha
Hugo Rocha ('97)
POR3:43.79
  
 SB
4
Antoine Gakeme
Antoine Gakeme ('91)
BDI3:51.46
  
 SB
5
Cathal Doyle
Cathal Doyle ('97)
IRL3:51.69
  
 PB
6Nick JensenNick Jensen ('91)DEN3:52.66
  
 SB
7
Alex Tovey
Alex Tovey ('89)
GBR3:52.93
  
 SB
8
Alexander Jablokov
Alexander Jablokov ('91)
SVK3:53.62
  
 PB
9
Simon Petitjean
Simon Petitjean ('96)
BEL3:58.84
  
 SB
10
Tobi Gaberšček
Tobi Gaberšček ('02)
SLO4:16.55
  
 PB
M 3000 m    
26.5.

Finale A

Finale
26.5.
1
Simas Bertašius
Simas Bertašius ('93)
LTU7:57.75
  
 PB
2
Thierry Ndikumwenayo
Thierry Ndikumwenayo ('97)
BDI7:58.88
  
 PB
3
Rui Pinto
Rui Pinto ('92)
POR8:02.98
  
 PB
4
Polat Kemboi Arıkan
Polat Kemboi Arıkan ('90)
TUR8:03.92
  
 SB
5
Kim Ruell
Kim Ruell ('87)
BEL8:17.03
  
 
6Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)DEN8:18.34
  
 PB
7
Mike Tanner
Mike Tanner ('86)
GBR8:39.05
  
 SB
8
Ian Guiden
Ian Guiden ('94)
IRL8:56.51
  
 SB
9
Yan Volery
Yan Volery ('98)
SUI9:03.21
  
 PB
10
Tobi Gaberšček
Tobi Gaberšček ('02)
SLO9:40.06
  
 PB
M 5000 m    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Thierry Ndikumwenayo
Thierry Ndikumwenayo ('97)
BDI13:38.14
  
 SB
2
Polat Kemboi Arıkan
Polat Kemboi Arıkan ('90)
TUR13:51.10
  
 SB
3
Samuel Barata
Samuel Barata ('93)
POR14:13.46
  
 SB
4
Koen Naert
Koen Naert ('89)
BEL14:30.21
  
 SB
5
Will Richardson
Will Richardson ('98)
GBR14:31.60
  
 SB
6Ole HesselbjergOle Hesselbjerg ('90)DEN14:34.07
  
 SB
7
Justinas Beržanskis
Justinas Beržanskis ('89)
LTU14:35.51
  
 SB
8
Colm Rooney
Colm Rooney ('83)
IRL15:23.06
  
 PB
9
Boris Csiba
Boris Csiba ('80)
SVK15:43.01
  
 PB
10
Martin Pintar
Martin Pintar ('98)
SLO16:47.10
  
 PB
M 3000 m forh.    
26.5.

Finale A

Finale
26.5.
1
Tarik Langat Akdag
Tarik Langat Akdag ('88)
TUR8:38.51
  
 SB
2Ole HesselbjergOle Hesselbjerg ('90)DEN8:42.57
  
 
3
André Pereira
André Pereira ('95)
POR8:43.18
  
 PB
4
Víctor Ruiz
Víctor Ruiz ('93)
ESP8:50.83
  
 
5
Justinas Beržanskis
Justinas Beržanskis ('89)
LTU8:53.09
  
 SB
6
Simon Petitjean
Simon Petitjean ('96)
BEL9:17.49
  
 
7
Jayme Rossiter
Jayme Rossiter ('91)
IRL9:18.39
  
 
8
Jonathan Goringe
Jonathan Goringe ('91)
GBR9:31.42
  
 SB
9
Blaž Grad
Blaž Grad ('89)
SLO9:55.37
  
 SB
Jozef Pelikán
Jozef Pelikán ('84)
SVK DQ
  
 
M 110 m hæk    
Finale 1
27.5. Vind: -0.2
27.5.Vind: -0.2
1
Jake Porter
Jake Porter ('93)
GBR14.02
  
  1
2
Marco Adrien Drozda
Marco Adrien Drozda ('94)
SVK15.13
  
 SB 7
3
Yidiel Contreras
Yidiel Contreras ('92)
ESP15.31
  
 SB 8
4
Rolus Olusa
Rolus Olusa ('96)
IRL15.90
  
 SB 9
Finale 2
27.5. Vind: -1.1
27.5.Vind: -1.1
1
João Vitor de Oliveira
João Vitor de Oliveira ('92)
POR14.04
  
 SB 2
2
Filip Jakob Demšar
Filip Jakob Demšar 
SLO14.31
  
NU20R PB 3
3
Damien Broothaerts
Damien Broothaerts ('83)
BEL14.33
  
  4
4
Mustafa Güneş
Mustafa Güneş ('88)
TUR14.33
  
  5
5Oliver ChabertOliver Chabert ('99)DEN15.09
  
 PB 6
M 400 m hæk    
Finale 1
26.5.
26.5.
1
Mark Ujakpor
Mark Ujakpor ('87)
ESP51.54
  
  2
2
Efekemo Okoro
Efekemo Okoro ('92)
GBR52.44
  
  4
3
Jakub Bottlik
Jakub Bottlik ('94)
SVK54.13
  
  5
4
Artūras Janauskas
Artūras Janauskas ('87)
LTU54.52
  
 SB 6
5
Rolus Olusa
Rolus Olusa ('96)
IRL54.55
  
 PB 7
Finale 2
26.5.
26.5.
1
Yasmani Copello
Yasmani Copello ('87)
TUR49.72
  
  1
2
Diogo Mestre
Diogo Mestre ('95)
POR51.77
  
  3
3Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN55.22
  
 PB 8
4
Lovro Mesec Košir
Lovro Mesec Košir ('99)
SLO55.23
  
 SB 9
5
Sébastien Lins
Sébastien Lins ('92)
BEL1:02.55
  
 PB 10
M Højdespring    
26.5.

Finale A

Finale
26.5.
1
Adrijus Glebauskas
Adrijus Glebauskas ('94)
LTU2.22
  
 SB
2
Ryan Webb
Ryan Webb ('97)
GBR2.16
  
 
3
Paulo Conceição
Paulo Conceição ('93)
POR2.13
  
 SB
4
Metin Doğu
Metin Doğu ('97)
TUR2.09
  
 
4
Alvaro Martinez
Alvaro Martinez ('97)
ESP2.09
  
 
6Kenneth PedersenKenneth Pedersen ('97)DEN2.00
  
 SB
7
Axel Luxa
Axel Luxa ('97)
SLO2.00
  
 =SB
8
Fabiano Kalandula
Fabiano Kalandula ('96)
BEL2.00
  
 SB
9
Keith Marks
Keith Marks ('97)
IRL1.90
  
 =SB
Ferenc Révész
Ferenc Révész ('94)
SVK NH
  
 
M Stangspring    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Diogo Ferreira
Diogo Ferreira ('90)
POR5.55
  
 SB
 
5.00
  O
5.20
  O
5.40
 XO
5.55 SB
XXO
5.65
XXX
   
2Rasmus Wejnold JørgensenRasmus Wejnold Jørgensen ('89)DEN5.00
  
 SB
3
Pau Tonnesen
Pau Tonnesen ('92)
ESP5.00
  
 
4
Hasan Birinci
Hasan Birinci ('94)
TUR4.80
  
 
5
Jack Phipps
Jack Phipps ('94)
GBR4.80
  
 =SB
6
Domen Maj Sadić
Domen Maj Sadić ('99)
SLO4.60
  
 PB
7
Dimitri Montilla
Dimitri Montilla ('98)
BEL4.40
  
 SB
7
Lukas Kolpakovas
Lukas Kolpakovas ('98)
LTU4.40
  
 SB
9
David Donegan
David Donegan ('80)
IRL4.00
  
 SB
M Længdespring    
26.5.

Finale A

Finale
26.5.
1
Elvijs Misāns
Elvijs Misāns ('89)
LAT7.65
+1.0
  
 SB
2
Feron Sayers
Feron Sayers ('94)
GBR7.57
+1.8
  
 SB
3
Ivo Tavares
Ivo Tavares ('96)
POR7.53
+0.3
  
 SB
4
Muammer Demir
Muammer Demir ('95)
TUR7.51
+1.4
  
 
5
Fernando Ramos
Fernando Ramos ('95)
ESP7.45 w
+3.8
  
 
6
Corentin Campener
Corentin Campener ('90)
BEL7.29
-0.5
  
 
7
Keith Marks
Keith Marks ('97)
IRL7.25
+0.4
  
 SB
8Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)DEN7.19 w
+2.3
  
 
9
Žiga Vrščaj
Žiga Vrščaj ('93)
SLO6.69
+0.3
  
 
10
Jaroslav Dobrovodský
Jaroslav Dobrovodský ('84)
SVK6.67
+1.5
  
 SB
M Trespring    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Pedro Pablo Pichardo
Pedro Pablo Pichardo ('93)
POR17.30
+0.3
  
 
 
17.07
 -0.1
17.30
 0.3
  –  –    
2
Necati Er
Necati Er ('97)
TUR16.39
+0.4
  
NU23R PB
3
Pablo Torrijos
Pablo Torrijos ('92)
ESP16.33
+0.5
  
 
4
Elvijs Misāns
Elvijs Misāns ('89)
LAT16.02
-1.3
  
 SB
5
Žiga Vrščaj
Žiga Vrščaj ('93)
SLO15.28
0.0
  
 PB
6Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)DEN14.27
0.0
  
 SB
7
Gregory Geerts
Gregory Geerts ('99)
BEL14.15
+1.1
  
 SB
8
Jaroslav Dobrovodský
Jaroslav Dobrovodský ('84)
SVK14.01
+1.2
  
 SB
9
Mike McKernan
Mike McKernan ('78)
GBR13.78
0.0
  
 SB
10
Niall Counihan
Niall Counihan ('89)
IRL12.81
0.0
  
 SB
M Kuglestød 7.26 kg    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Mesud Pezer
Mesud Pezer ('94)
BIH19.99
  
 
 
19.92  X  X19.99    
2
Tsanko Arnaudov
Tsanko Arnaudov ('92)
POR19.87
  
 SB
 
19.78 SB19.87 SB19.53  X    
3
Blaž Zupančič
Blaž Zupančič ('95)
SLO18.54
  
 SB
4
Alejandro Noguera
Alejandro Noguera ('93)
ESP17.74
  
 
5
Šarūnas Banevičius
Šarūnas Banevičius ('91)
LTU17.26
  
 
6
Daniel Cartwright
Daniel Cartwright ('98)
GBR15.82
  
 
7Andreas Høyby EllegaardAndreas Høyby Ellegaard ('93)DEN15.73
  
 SB
8
Jonathan Guillaume
Jonathan Guillaume ('92)
BEL14.72
  
 PB
9
Viktor Dano
Viktor Dano ('96)
SVK13.64
  
 PB
10
Luke Mangan
Luke Mangan ('89)
IRL13.38
  
 SB
M Diskoskast 2.0 kg    
26.5.

Finale A

Finale
26.5.
1
Andrius Gudžius
Andrius Gudžius ('91)
LTU67.82
  
 
 
67.42  X  X67.82    
2
Lois Maikel Martínez
Lois Maikel Martínez ('81)
ESP57.05
  
 
3Andreas Høyby EllegaardAndreas Høyby Ellegaard ('93)DEN55.57
  
 
4
Francisco Belo
Francisco Belo ('91)
POR53.71
  
 
5
Mesud Pezer
Mesud Pezer ('94)
BIH53.02
  
 
6
Najee Fox
Najee Fox ('92)
GBR49.33
  
 
7
Blaž Zupančič
Blaž Zupančič ('95)
SLO46.76
  
 PB
8
Florent Gets
Florent Gets ('91)
BEL45.27
  
 SB
9
Viktor Dano
Viktor Dano ('96)
SVK41.11
  
 PB
10
Rolus Olusa
Rolus Olusa ('96)
IRL38.84
  
 SB
M Hammerkast 7.26 kg    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Eşref Apak
Eşref Apak ('82)
TUR73.50
  
 
 
72.7971.7773.1873.50    
2
Javier Cienfuegos
Javier Cienfuegos ('90)
ESP73.44
  
 
 
71.6473.2873.0973.44    
3
António Vital e Silva
António Vital e Silva ('88)
POR73.26
  
 PB
 
67.3871.2970.0373.26 PB    
4
Tomas Vasiliauskas
Tomas Vasiliauskas ('97)
LTU63.91
  
 SB
5
Claudio Salvaggio
Claudio Salvaggio ('92)
ITA58.88
  
 
6
Chris Shorthouse
Chris Shorthouse ('88)
GBR56.81
  
 
7Jonathan GrovesJonathan Groves ('93)DEN53.76
  
 
8
Simon Galligan
Simon Galligan ('95)
IRL52.76
  
 
9
Matija Kranjc
Matija Kranjc ('84)
SLO23.03
  
 PB
10
Roman Vida
Roman Vida ('69)
SVK19.05
  
 PB
M Spydkast 800 gram    
26.5.

Finale A

Finale
26.5.
1
Edis Matusevičius
Edis Matusevičius ('96)
LTU73.86
  
 SB
2
Greg Millar
Greg Millar ('92)
GBR69.32
  
 SB
3
Matija Kranjc
Matija Kranjc ('84)
SLO66.23
  
 SB
4
Pablo Bugallo
Pablo Bugallo ('96)
ESP63.22
  
 
5
Metin Güdücü
Metin Güdücü ('96)
TUR62.84
  
 
6
Leandro Ramos
Leandro Ramos 
POR62.74
  
 
7
Stephen Rice
Stephen Rice ('96)
IRL61.86
  
 
8
Florent Gets
Florent Gets ('91)
BEL55.63
  
 SB
9Jacob SlipsagerJacob Slipsager ('93)DEN52.45
  
 
10
Ferenc Révész
Ferenc Révész ('94)
SVK47.55
  
 PB
M 4 x 100 m stafet    
Finale 1
26.5.
26.5.
1Sparta AM Sparta AM  40.97
  
  4
  Andreas Trajkovski, Sebastian Ree Pedersen, Tobias Gorgone Larsen, Frederik Schou-Nielsen
2
Clonliffe Harriers 
Clonliffe Harriers  
IRL41.60
  
  5
  Keith Pike, Keith Marks, Leo Morgan, Jeremy Phillips
3
AK Slavia UK Bratislava 
AK Slavia UK Bratislava  
SVK41.80
  
  6
  Martin Bielopotocký, Jakub Bottlik, Šimon Bujna
4
Royal Excelsior SC 
Royal Excelsior SC  
BEL42.19
  
  7
  Amine Kasmi, Peredjo Okeowo, Quentin Ruffacq, Damien Broothaerts
AD Mass Ljubljana 
AD Mass Ljubljana  
SLODQ
  
 
  Aljoša Skok, Filip Jakob Demšar, Enej Vrhunec, Žiga Kopač
Finale 2
26.5.
26.5.
1
Sport Lisboa e Benfica 
Sport Lisboa e Benfica  
POR39.61
  
  1
  José Lopes, Diogo Antunes, Frederico Curvelo, David Lima
2
Enka 
Enka  
TUR39.85
  
  2
  Aykut Ay, İzzet Safer, Emre Zafer Barnes, Jak Ali Harvey
3
Birchfield Harriers 
Birchfield Harriers  
GBR40.43
  
  3
  Jack Lawrence, Kyle de Escofet, Leon Reid, Kaie Chambers-Brown
Playas de Castellon 
Playas de Castellon  
ESPDNF
  
 
  Patrick Chinedu Ike, Daniel Ambros, Daniel Rodríguez, Arian Olmos Tellez
Cosma 
Cosma  
LTUDQ
  
 
  Mantas Šeštokas, Ugnius Savickas, Kostas Skrabulis, Gediminas Truskauskas
M 4 x 400 m stafet    
Finale 1
27.5.
27.5.
1
AD Mass Ljubljana 
AD Mass Ljubljana  
SLO3:15.35
  
  6
  Jakob Janez Vodeb, Žiga Kopač, Lovro Mesec Košir, Žan Rudolf
2
Royal Excelsior SC 
Royal Excelsior SC  
BEL3:15.85
  
  7
  Asamti Badji, Gaston Nijs, Dimitri Montilla, Pierre Antoine Balhan
3Sparta AM Sparta AM  3:16.01
  
  8
  Gustav Lundholm Nielsen, Philip Braun, Oliver Chabert, Tobias Gorgone Larsen
4
Clonliffe Harriers 
Clonliffe Harriers  
IRL3:19.66
  
  9
  Luke Lennon-Ford, Dara Kervick, Mark McDonald, Craig Giles
5
AK Slavia UK Bratislava 
AK Slavia UK Bratislava  
SVK3:22.51
  
  10
  Martin Koch, Peter Ďurica, Marco Adrien Drozda, Tomas Timoransky
Finale 2
27.5.
27.5.
1
Birchfield Harriers 
Birchfield Harriers  
GBR3:07.64
  
  1
  Theo Campbell, James Gladman, Efekemo Okoro, Sadam Koumi
2
Playas de Castellon 
Playas de Castellon  
ESP3:07.73
  
  2
  Lluis Vallejo, Daniel Andújar, Mark Ujakpor, Samuel García
3
Enka 
Enka  
TUR3:08.50
  
  3
  Sinan Ören, Batuhan Altıntaş, Ahmet Kasap, Yasmani Copello
4
Sport Lisboa e Benfica 
Sport Lisboa e Benfica  
POR3:10.12
  
  4
  Mauro Pereira, Raidel Morales, João Ricardo Coelho, Ricardo Dos Santos
5
Cosma 
Cosma  
LTU3:10.84
  
  5
  Gediminas Truskauskas, Artūras Janauskas, Rokas Pacevičius, Jānis Leitis
K 100 m    
Finale 1
26.5. Vind: +0.2
26.5.Vind: +0.2
1
Maria Isabel Pérez
Maria Isabel Pérez ('93)
ESP11.81
  
 SB 3
2
Nargélis Statia Pieter
Nargélis Statia Pieter ('97)
NED11.88
  
 SB 4
3
Becky Campsall
Becky Campsall ('90)
GBR11.96
  
 SB 6
4Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)DEN12.15
  
 PB 8
5
Mária Šimlovičová
Mária Šimlovičová ('99)
SVK12.78
  
 SB 10
Finale 2
26.5. Vind: -1.1
26.5.Vind: -1.1
1
Ivet Lalova-Collio
Ivet Lalova-Collio ('84)
BUL11.32
  
  1
2
Lorène Dorcas Bazolo
Lorène Dorcas Bazolo ('83)
POR11.53
  
 SB 2
3
Charlotte Jeanne
Charlotte Jeanne ('95)
FRA11.96
  
 SB 5
4
Marta Maffioletti
Marta Maffioletti ('91)
ITA12.09
  
 SB 7
5
Tami Ščančar
Tami Ščančar 
SLO12.41
  
 SB 9
K 100 m extra    
Finale 1
26.5. Vind: +0.1
26.5.Vind: +0.1
1
Carla Gama
Carla Gama ('90)
POR12.22
  
 SB
2
Angelina Lopez
Angelina Lopez ('80)
NED12.48
  
 SB
3
Daniela Tassani
Daniela Tassani ('97)
ITA12.51
  
 SB
4
Brittany Robinson
Brittany Robinson ('98)
GBR12.80
  
 SB
Becky Campsall
Becky Campsall ('90)
GBR DQ
  
 
Veronika Heric
Veronika Heric 
SLO DQ
  
 
Finale 2
26.5. Vind: -1.7
26.5.Vind: -1.7
1
Hannah Hall
Hannah Hall 
GBR12.41
  
 PB
2
Maruska Eduarda
Maruska Eduarda ('91)
NED12.56
  
 PB
3
Tinkara Jakopič
Tinkara Jakopič ('01)
SLO13.03
  
 PB
4
Aurore Duchene
Aurore Duchene 
BEL13.05
  
 PB
6
Romana Markovičová
Romana Markovičová 
SVK13.49
  
 PB
Annabelle Semenou
Annabelle Semenou ('99)
BEL DQ
  
 
K 200 m    
Finale 1
27.5. Vind: +0.7
27.5.Vind: +0.7
1
Zoey Clark
Zoey Clark ('94)
GBR23.89
  
 SB 3
2Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)DEN24.36
  
 PB 5
3
Nargélis Statia Pieter
Nargélis Statia Pieter ('97)
NED24.56
  
  7
4
Elena Moreno
Elena Moreno ('93)
ESP24.68
  
 SB 8
5
Katarína Kišková
Katarína Kišková ('02)
SVK25.76
  
 PB 10
Finale 2
27.5. Vind: +0.1
27.5.Vind: +0.1
1
Ivet Lalova-Collio
Ivet Lalova-Collio ('84)
BUL23.05
  
  1
2
Lorène Dorcas Bazolo
Lorène Dorcas Bazolo ('83)
POR23.47
  
 SB 2
3
Lucie Ferauge
Lucie Ferauge 
BEL24.23
  
  4
4
Annalisa Spadotto Scott
Annalisa Spadotto Scott ('96)
ITA24.43
  
  6
5
Tami Ščančar
Tami Ščančar 
SLO25.34
  
 SB 9
K 400 m    
Finale 1
26.5.
26.5.
1
Zoey Clark
Zoey Clark ('94)
GBR52.76
  
  3
2
Laura Bueno
Laura Bueno ('93)
ESP53.12
  
 SB 5
3Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN56.82
  
  8
4
Izabela Žilková
Izabela Žilková 
SVK58.73
  
 SB 9
5
Demi Van De Sande
Demi Van De Sande ('94)
BEL59.76
  
  10
Finale 2
26.5.
26.5.
1
Małgorzata Hołub-Kowalik
Małgorzata Hołub-Kowalik ('92)
POL52.21
  
  1
2
Cátia Azevedo
Cátia Azevedo ('94)
POR52.29
  
 SB 2
3
Giancarla Dimich Trevisan
Giancarla Dimich Trevisan ('93)
ITA53.11
  
 PB 4
4
Cynthia Bolingo Mbongo
Cynthia Bolingo Mbongo ('93)
BEL53.63
  
 SB 6
5
Tija Ocvirk
Tija Ocvirk 
SLO55.22
  
 PB 7
K 800 m    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Noélie Yarigo
Noélie Yarigo ('85)
BEN2:04.65
  
 
2
Sanne Wolters-Verstegen
Sanne Wolters-Verstegen ('85)
NED2:04.92
  
 SB
3
Solange Andreia Pereira
Solange Andreia Pereira ('89)
ESP2:05.40
  
 PB
4
Meryem Akdağ
Meryem Akdağ ('92)
TUR2:07.09
  
 
5
Vanessa Scaunet
Vanessa Scaunet ('96)
BEL2:07.47
  
 PB
6Dagmar OlsenDagmar Olsen ('94)DEN2:09.93
  
 SB
7
Alice Harray
Alice Harray 
GBR2:14.82
  
 SB
8
Beatrice Mazza
Beatrice Mazza ('92)
ITA2:16.43
  
 SB
9
Martina Šamudovská
Martina Šamudovská ('89)
SVK2:17.00
  
 SB
10
Nina Pintarič
Nina Pintarič ('01)
SLO2:28.52
  
 PB
K 1500 m    
26.5.

Finale A

Finale
26.5.
1
Marta Pérez
Marta Pérez ('93)
ESP4:13.02
  
 SB
2
Meryem Akdağ
Meryem Akdağ ('92)
TUR4:14.94
  
 
3
Sanne Wolters-Verstegen
Sanne Wolters-Verstegen ('85)
NED4:15.92
  
 SB
4
Sviatlana Kudzelich
Sviatlana Kudzelich ('87)
BLR4:16.52
  
 SB
5Maria LarsenMaria Larsen ('96)DEN4:35.66
  
 SB
6
Imana Truyers
Imana Truyers ('93)
BEL4:35.82
  
 SB
7
Kosana Weir
Kosana Weir ('99)
GBR4:41.97
  
 SB
8
Debora Varrone
Debora Varrone ('95)
ITA4:53.73
  
 PB
9
Barbara Kok
Barbara Kok 
SLO5:02.10
  
 PB
10
Karin Slivková
Karin Slivková 
SVK5:07.69
  
 PB
K 3000 m    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Yasemin Can
Yasemin Can ('96)
TUR8:57.23
  
 
2
Marta Pérez
Marta Pérez ('93)
ESP9:04.92
  
 SB
3
Sara Catarina Ribeiro
Sara Catarina Ribeiro ('90)
POR9:22.22
  
 
4
Stephanie Barnes
Stephanie Barnes ('88)
GBR9:35.51
  
 SB
5Sophie SøefeldtSophie Søefeldt DEN9:49.63
  
 SB
6
Karin Gošek
Karin Gošek 
SLO9:51.19
  
 PB
7
India Weir
India Weir ('99)
GBR9:51.52
  
 PB
8
Ľubomíra Maníková
Ľubomíra Maníková ('86)
SVK9:54.92
  
 SB
9
Nikita van Lierop
Nikita van Lierop ('89)
NED10:08.01
  
 PB
10
Alice Rita Cocco
Alice Rita Cocco ('95)
ITA10:20.91
  
 SB
K 5000 m    
26.5.

Finale A

Finale
26.5.
1
Yasemin Can
Yasemin Can ('96)
TUR15:30.38
  
 SB
2
Inês Monteiro
Inês Monteiro ('80)
POR15:58.80
  
 SB
3
Elena García
Elena García ('86)
ESP16:41.89
  
 SB
4
Sara Galimberti
Sara Galimberti ('91)
ITA16:42.95
  
 SB
5Simone GladSimone Glad ('90)DEN16:45.35
  
 SB
6
Irene Van Der Reijken
Irene Van Der Reijken ('93)
NED16:52.61
  
 PB
7
Ľubomíra Maníková
Ľubomíra Maníková ('86)
SVK17:23.23
  
 PB
8
Lisa Da Silva
Lisa Da Silva ('83)
GBR18:21.12
  
 PB
9
Céline Draux
Céline Draux ('97)
BEL19:37.96
  
 PB
10
Urška Pušnik
Urška Pušnik ('97)
SLO20:08.98
  
 PB
K 3000 m forh.    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Tuğba Güvenç
Tuğba Güvenç ('94)
TUR9:53.26
  
 
2
Sviatlana Kudzelich
Sviatlana Kudzelich ('87)
BLR10:00.05
  
 SB
3
Carolina Robles
Carolina Robles ('91)
ESP10:05.16
  
 SB
4Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh DEN10:41.30
  
 PB
5
Sanne Mooldijk
Sanne Mooldijk ('98)
NED10:41.76
  
 PB
6
Lisa Da Silva
Lisa Da Silva ('83)
GBR11:43.21
  
 PB
7
Alice Colonetti
Alice Colonetti ('96)
ITA12:09.85
  
 PB
8
Zala Ahtik
Zala Ahtik ('99)
SLO12:38.77
  
 PB
9
Laura Fasciaux
Laura Fasciaux 
BEL13:43.87
  
 SB
10
Denisa Bučková
Denisa Bučková ('89)
SVK16:58.61
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Finale 1
27.5. Vind: -0.9
27.5.Vind: -0.9
1
Angie Broadbelt-Blake
Angie Broadbelt-Blake ('85)
GBR13.98
  
 SB 3
2
Susana Alonso
Susana Alonso ('93)
ESP14.42
  
  4
3Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN14.59
  
  5
4
Charlie Van Gorkum
Charlie Van Gorkum 
NED15.13
  
 PB 8
5
Zuzana Šedová
Zuzana Šedová ('01)
SVK16.75
  
 PB 10
Finale 2
27.5. Vind: -0.5
27.5.Vind: -0.5
1
Olimpia Barbosa
Olimpia Barbosa ('95)
POR13.74
  
 SB 1
2
Nicla Mosetti
Nicla Mosetti ('97)
ITA13.78
  
  2
3
Meryem Çanakçı
Meryem Çanakçı ('97)
TUR14.80
  
 SB 6
4
Laurence Guillet
Laurence Guillet ('80)
FRA15.13
  
 SB 7
5
Tara Patricija Bosil
Tara Patricija Bosil ('97)
SLO15.63
  
 PB 9
K 400 m hæk    
Finale 1
26.5.
26.5.
1
Aleksandra Gaworska
Aleksandra Gaworska ('95)
POL58.03
  
 SB 2
2
Jess Tappin
Jess Tappin ('90)
GBR1:00.03
  
  4
3
Andrea Urbanová
Andrea Urbanová ('89)
SVK1:01.39
  
 SB 5
4
Maruska Eduarda
Maruska Eduarda ('91)
NED1:01.76
  
  6
5Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN1:06.45
  
  9
Finale 2
26.5.
26.5.
1
Elif Gören
Elif Gören ('90)
TUR57.87
  
  1
2
Andreia Crespo
Andreia Crespo ('93)
POR59.29
  
 SB 3
3
Valeria Paccagnella
Valeria Paccagnella 
ITA1:02.79
  
  7
4
Tara Patricija Bosil
Tara Patricija Bosil ('97)
SLO1:05.37
  
 SB 8
5
Coline Famenne
Coline Famenne ('97)
BEL1:06.66
  
 SB 10
K Højdespring    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Maruša Černjul
Maruša Černjul ('92)
SLO1.79
  
 SB
2
Pippa Rogan
Pippa Rogan ('94)
IRL1.79
  
 SB
3
Esmanur Alkaç
Esmanur Alkaç ('96)
TUR1.76
  
 
4
Saleta Fernández
Saleta Fernández ('97)
ESP1.76
  
 
5
Anabela Neto
Anabela Neto ('91)
POR1.76
  
 SB
6Rikke AndersenRikke Andersen ('98)DEN1.76
  
 SB
7
Jana Novotná
Jana Novotná ('99)
CZE1.69
  
 SB
8
Chiara Vitobello
Chiara Vitobello ('91)
ITA1.65
  
 SB
9
Emilie Pardoms
Emilie Pardoms 
BEL1.65
  
 SB
10
Kahlan Geluk
Kahlan Geluk ('01)
NED1.50
  
 PB
K Stangspring    
26.5.

Finale A

Finale
26.5.
1
Molly Caudery
Molly Caudery 
GBR4.40
  
=NU20R =PB
2
Tina Šutej
Tina Šutej ('88)
SLO4.30
  
 
3
Buse Arıkazan
Buse Arıkazan ('94)
TUR4.25
  
 PB
4
Marta Onofre
Marta Onofre ('91)
POR4.00
  
 
5
Miriam Galli
Miriam Galli ('91)
ITA3.90
  
 =SB
6
Alicia Jaut
Alicia Jaut ('99)
ESP3.80
  
 =PB
7Line Renée JensenLine Renée Jensen ('92)DEN3.60
  
 
8
Annamária Duvačová
Annamária Duvačová ('93)
SVK3.40
  
 PB
9
Melinde Boland
Melinde Boland ('88)
NED3.20
  
 PB
K Længdespring    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Evelise Veiga
Evelise Veiga ('96)
POR6.54
+1.2
  
NU23R PB
 
6.31 SB
 1.1
  X6.54 NUR PB
 1.2
6.39    
2
Fatima Diame
Fatima Diame ('96)
ESP6.33
-0.1
  
 
 
6.196.316.15
 1.4
6.33
 -0.1
    
3
Karin Melis Mey
Karin Melis Mey ('84)
TUR6.09
-0.1
  
 
4
Eva Pepelnak
Eva Pepelnak 
SLO6.08
+0.3
  
 SB
5
Angela Barrett
Angela Barrett ('85)
GBR5.91
+1.1
  
 SB
6
Martina Lorenzetto
Martina Lorenzetto ('92)
ITA5.70
0.0
  
 SB
7
Maruska Eduarda
Maruska Eduarda ('91)
NED5.59
0.0
  
 
8
Zuzana Durkechová
Zuzana Durkechová ('97)
SVK5.58
+1.4
  
 PB
9Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN5.49
+1.2
  
 SB
10
Annabelle Semenou
Annabelle Semenou ('99)
BEL4.86
+1.9
  
 PB
K Trespring     
26.5.

Finale A

Finale
26.5.
1
Patrícia Mamona
Patrícia Mamona ('88)
POR13.53
+1.8
  
 SB
 
13.53 SB
 1.8
  X  X12.96
 -2.3
    
2
Fatima Diame
Fatima Diame ('96)
ESP13.47
+1.9
  
 
3
Eva Pepelnak
Eva Pepelnak 
SLO13.15
-0.9
  
 PB
4
Angela Barrett
Angela Barrett ('85)
GBR12.82
-1.1
  
 SB
5
Zuzana Durkechová
Zuzana Durkechová ('97)
SVK12.48
-0.2
  
 SB
6
Patricia Sutherland-Krolis
Patricia Sutherland-Krolis ('86)
NED12.36
-0.4
  
 
7
Sabrina Urbano
Sabrina Urbano ('98)
ITA12.33
-0.6
  
 SB
8
Gizem Akgöz
Gizem Akgöz ('01)
TUR12.28
-0.2
  
 
9Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN11.33
+0.4
  
 SB
10
Emilie Pardoms
Emilie Pardoms 
BEL9.98
-1.9
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    
26.5.

Finale A

Finale
26.5.
1
Emel Dereli
Emel Dereli ('96)
TUR17.48
  
 
 
16.6617.1417.4817.15    
2
Jessica Inchude
Jessica Inchude ('96)
GBS16.66
  
NR 
 
15.98  X16.5716.66    
3
Úrsula Ruiz
Úrsula Ruiz ('83)
ESP16.46
  
 
 
  X  X15.6116.46    
4
Amelia Strickler
Amelia Strickler ('94)
GBR15.77
  
 
5Trine MulbjergTrine Mulbjerg ('90)DEN15.74
  
 
6
Jana Kárníková
Jana Kárníková ('81)
CZE14.65
  
 SB
7
Claudia Rota
Claudia Rota ('93)
ITA12.55
  
 
8
Carolijn Damen
Carolijn Damen ('90)
NED10.46
  
 PB
9
Noémie Sturbois
Noémie Sturbois ('97)
BEL10.22
  
 PB
10
Martina Ratej
Martina Ratej ('81)
SLO8.67
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Irina Rodrigues
Irina Rodrigues ('91)
POR57.59
  
 
 
52.2652.26  X57.59    
2
Lidia Augustyniak
Lidia Augustyniak ('94)
POL56.85
  
 SB
 
  X55.6156.1556.85 SB    
3Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)DEN49.83
  
 
4
Emilie Dodrimont
Emilie Dodrimont ('99)
BEL45.04
  
 
5
Simona Boldrini
Simona Boldrini ('86)
ITA44.80
  
 
6
Sophie Mace
Sophie Mace ('98)
GBR44.51
  
 
7
Hande Nur Güler
Hande Nur Güler ('98)
TUR42.19
  
 
8
Jana Kárníková
Jana Kárníková ('81)
CZE39.88
  
 SB
9
Solin Isei
Solin Isei ('89)
NED38.86
  
 SB
10
Nina Ramšak
Nina Ramšak ('96)
SLO36.14
  
 SB
K Hammerkast 4.0 kg    
26.5.

Finale A

Finale
26.5.
1
Kıvılcım Salman
Kıvılcım Salman ('92)
TUR69.33
  
 
 
69.3368.8568.1468.39    
2
Berta Castells
Berta Castells ('84)
ESP66.67
  
 SB
3
Vânia Silva
Vânia Silva ('80)
POR60.69
  
 
4Celina JulinCelina Julin ('94)DEN60.46
  
 
5
Alessia Beneduce
Alessia Beneduce ('98)
ITA57.81
  
 SB
6
Pippa Wingate
Pippa Wingate ('93)
GBR57.10
  
 
7
Adrian Vrijenhoek
Adrian Vrijenhoek ('98)
NED40.28
  
 PB
8
Karolina Caklosova
Karolina Caklosova ('91)
SVK39.82
  
 SB
9
Lina Čater
Lina Čater 
SLO38.57
  
 
10
Noémie Sturbois
Noémie Sturbois ('97)
BEL28.20
  
 PB
K Spydkast 600 gram    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Martina Ratej
Martina Ratej ('81)
SLO64.26
  
 SB
 
64.26 SB59.32  X  –    
2
Mercedes Chilla
Mercedes Chilla ('80)
ESP49.95
  
 
3
Sílvia Cruz
Sílvia Cruz ('80)
POR47.31
  
 
4
Giulia Paccagnan
Giulia Paccagnan ('88)
ITA44.10
  
 SB
5
Chloé Mauroy
Chloé Mauroy ('92)
BEL41.28
  
 
6
Berivan Şakır
Berivan Şakır ('93)
TUR40.54
  
 
7
Laurensa Britane
Laurensa Britane ('87)
GBR39.82
  
 
8Ayoe Bøgelund RøbelAyoe Bøgelund Røbel ('98)DEN35.22
  
 
9
Maroussia Eduarda
Maroussia Eduarda ('93)
NED35.11
  
 PB
10
Jana Novotná
Jana Novotná ('99)
CZE31.23
  
 SB
K 4 x 100 m stafet    
Finale 1
26.5.
26.5.
1
Rotterdam Atletiek 
Rotterdam Atletiek  
NED46.59
  
  5
  Angelina Lopez, Nargélis Statia Pieter, Maruska Eduarda, Patricia Jacott-Krolis
2
Cercle Athletique du Brabant Wallon 
Cercle Athletique du Brabant Wallon  
BEL46.61
  
  6
  Aurore Duchene, Lucie Ferauge, Cynthia Bolingo Mbongo, Charlotte Jeanne
3
AD Kladivar 
AD Kladivar  
SLO47.64
  
  7
  Veronika Heric, Tinkara Jakopič, Eva Lajhar, Tami Ščančar
4
AK Spartak Dubnica nad Vahom 
AK Spartak Dubnica nad Vahom  
SVK48.73
  
  8
  Sophia Zápotočná, Izabela Žilková, Katarína Kišková, Mária Šimlovičová
5Sparta AM Sparta AM  52.39
  
  9
  Annemarie Nissen, Rikke Andersen, Laura Tølløse, Line Renée Hyde
Finale 2
26.5.
26.5.
1
Valencia Esports 
Valencia Esports  
ESP46.05
  
  1
  Elena Moreno, Fatima Diame, Carmen Marco, Maria Isabel Pérez
2
Enka 
Enka  
TUR46.21
  
  2
  Edanur Kılıç, Elif Gören, Hatice Öztürk, Ivet Lalova-Collio
3
ASD Bracco Atletica 
ASD Bracco Atletica  
ITA46.29
  
  3
  Nicla Mosetti, Marta Maffioletti, Annalisa Spadotto Scott, Daniela Tassani
4
Thames Valley Harriers 
Thames Valley Harriers  
GBR46.38
  
  4
  Hannah Hall, Becky Campsall, Clieo Stephenson, Annie Tagoe
Sporting Clube de Portugal 
Sporting Clube de Portugal  
PORDQ
  
 
  Rosalina Santos, Lorène Dorcas Bazolo, Olimpia Barbosa, Filipa Martins
K 4 x 400 m stafet    
Finale 1
27.5.
27.5.
1Sparta AM Sparta AM  3:49.89
  
  6
  Olivia Thorsgaard, Dagmar Olsen, Annemarie Nissen, Ida Kathrine Karstoft
2
AD Kladivar 
AD Kladivar  
SLO3:50.75
  
  7
  Lana Skok, Ina Rojnik, Tara Patricija Bosil, Tija Ocvirk
3
Rotterdam Atletiek 
Rotterdam Atletiek  
NED3:51.52
  
  8
  Esmeralda Redan, Kim Rossen, Demi Van De Sande, Sanne Wolters-Verstegen
4
Cercle Athletique du Brabant Wallon 
Cercle Athletique du Brabant Wallon  
BEL3:54.30
  
  9
  Lucie Ferauge, Vanessa Scaunet, Coline Famenne, Laurence Guillet
5
AK Spartak Dubnica nad Vahom 
AK Spartak Dubnica nad Vahom  
SVK3:56.31
  
  10
  Sophia Zápotočná, Martina Šamudovská, Mária Šimlovičová, Andrea Urbanová
Finale 2
27.5.
27.5.
1
Sporting Clube de Portugal 
Sporting Clube de Portugal  
POR3:32.62
  
  1
  Filipa Martins, Dorothé Évora, Noélie Yarigo, Cátia Azevedo
2
Valencia Esports 
Valencia Esports  
ESP3:37.05
  
  2
  Elena Moreno, Laura Bueno, Solange Andreia Pereira, Aleksandra Gaworska
3
Enka 
Enka  
TUR3:38.11
  
  3
  Büşra Yıldırım, Elif Gören, Zeynep Baş, Małgorzata Hołub-Kowalik
4
Thames Valley Harriers 
Thames Valley Harriers  
GBR3:40.49
  
  4
  Jess Tappin, Charlotte Buckley, Aisha Naibe-Wey, Zoey Clark
5
ASD Bracco Atletica 
ASD Bracco Atletica  
ITA3:44.31
  
  5
  Letizia Tiso, Beatrice Mazza, Daniela Tassani, Giancarla Dimich Trevisan

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint