Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Jessheim NOR: Jessheim Elite 31.5.2018

M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Thomas Roth
Thomas Roth ('91)
NOR3:43.11
  
 PB
2
Johan Rogestedt
Johan Rogestedt ('93)
SWE3:43.27
  
 SB
3
Mike Foppen
Mike Foppen ('96)
NED3:43.87
  
 
4Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)DEN3:44.83
  
 PB
5Peter GlansPeter Glans ('93)DEN3:44.84
  
 SB
6
Elmar Engholm
Elmar Engholm ('92)
SWE3:45.39
  
 SB
7Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)DEN3:46.03
  
 
8Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)DEN3:46.06
  
 
9
Sondre Juven
Sondre Juven ('99)
NOR3:47.60
  
 SB
10
Vidar Dahle
Vidar Dahle ('88)
NOR3:47.96
  
 SB
11
Erik Udø Pedersen
Erik Udø Pedersen ('94)
NOR3:49.06
  
 
12Mads TærsbølMads Tærsbøl ('92)DEN3:50.23
  
 
13Jens Søndergaard JensenJens Søndergaard Jensen ('86)DEN3:50.63
  
 
14
Jelmer van der Linden
Jelmer van der Linden ('96)
NED3:50.77
  
 
15
Sigurd Ruud Skjeseth
Sigurd Ruud Skjeseth ('96)
NOR3:51.69
  
 SB
16
Mats Hauge
Mats Hauge ('97)
NOR3:51.71
  
 SB
17
Eirik Gramstad
Eirik Gramstad ('84)
NOR3:52.79
  
 SB
Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)DEN3:59.28
  
 PB
Finale B
1William DevantierWilliam Devantier DEN3:49.45
  
 PB
2
Fredrik Sandvik
Fredrik Sandvik ('98)
NOR3:50.29
  
 PB
3
Terje Snarby
Terje Snarby ('89)
NOR3:50.48
  
 SB
4
Jacob Boutera
Jacob Boutera ('96)
NOR3:50.75
  
 PB
5
Abduljaleel Hir
Abduljaleel Hir ('95)
NOR3:51.76
  
 SB
6Andreas Schonberg LommerAndreas Schonberg Lommer ('91)DEN3:51.96
  
 SB
7
Kristian Tjørnhom
Kristian Tjørnhom ('95)
NOR3:52.97
  
 PB
8
Sondre Dingsør
Sondre Dingsør ('96)
NOR3:53.29
  
 PB
9
Hans-Magnus Haukøy
Hans-Magnus Haukøy ('01)
NOR3:53.98
  
 PB
10
Eivind Øygård
Eivind Øygård ('92)
NOR3:54.47
  
 PB
Finale C
1
Andreas Vangsnes
Andreas Vangsnes 
NOR3:55.44
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Olha Lyakhova
Olha Lyakhova ('92)
UKR54.82
  
 SB
2
Mari Drabløs
Mari Drabløs ('98)
NOR57.05
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Amalie Sæten
Amalie Sæten ('97)
NOR4:18.62
  
 PB
2
Sigrid Jervell Våg
Sigrid Jervell Våg ('92)
NOR4:21.40
  
 PB
3Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh DEN4:22.64
  
 SB
4Julie MathisenJulie Mathisen ('93)NOR4:23.77
  
 PB
5
Maria Sagnes Wågan
Maria Sagnes Wågan ('92)
NOR4:25.03
  
 PB
6
Mina Marie Anglero
Mina Marie Anglero ('97)
NOR4:26.81
  
 PB
7
Christina Toogood
Christina Toogood ('89)
NOR4:27.71
  
 SB
8
Tessa Frenay
Tessa Frenay ('96)
NOR4:27.73
  
 PB
9
Vilde Våge Henriksen
Vilde Våge Henriksen 
NOR4:29.24
  
 PB
10
Ingrid Kristiansen
Ingrid Kristiansen ('92)
NOR4:31.10
  
 SB
11
Vienna Søyland Dahle
Vienna Søyland Dahle ('92)
NOR4:32.06
  
 
12
Pia Bålsrud
Pia Bålsrud ('95)
NOR4:33.58
  
 PB
13
Mari Andreassen Rud
Mari Andreassen Rud ('01)
NOR4:35.77
  
 PB
14
Marie Synnøve Qvale
Marie Synnøve Qvale ('94)
NOR4:36.02
  
 SB
15
Hannah Berntzen Engevik
Hannah Berntzen Engevik ('02)
NOR4:37.08
  
 PB

Seneste resultater

24‐26.6AalborgDM Senior
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon