Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: Elitedivisionen Indledende 19.5.2018
Sparnord Arena

M 100 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190010.68
  
 SB
2Festus AsanteFestus Asante ('94)Sparta10.69
  
 SB
3Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM10.80
  
 SB
4Albert RanningAlbert Ranning ('98)KIF10.85
  
 
5Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta10.94
  
 SB
6Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM11.48
  
 PB
7Tobias RendbækTobias Rendbæk Odense Atletik 11.66
  
 SB
Amar KrsoAmar Krso ('89)Kolding KFUM / BIH DQ
  
 
Finale B
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190011.13
  
 SB
2Emil FrændeEmil Frænde Sparta11.34
  
 
3Jacob WolfgangJacob Wolfgang ('81)KIF11.44
  
 SB
4Rodney PratdavisRodney Pratdavis ('93)Hvidovre AM11.52
  
 SB
5Malachy MozejkoMalachy Mozejko Odense Atletik 11.66
  
 SB
6Jonas Bruun GregersenJonas Bruun Gregersen ('01)Skive AM11.85
  
 
7Lasse Bolther KlockmannLasse Bolther Klockmann ('92)Esbjerg AM11.91
  
 SB
8David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Aalborg AM12.14
  
 SB
M 200 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)Hvidovre AM21.41
  
 SB
2Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM21.65
  
 PB
3Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta21.82
  
 SB
4Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 190022.39
  
 PB
5Amar KrsoAmar Krso ('89)Kolding KFUM / BIH23.08
  
 SB
Finale B
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1Albert RanningAlbert Ranning ('98)KIF21.80
  
 PB
2Festus AsanteFestus Asante ('94)Sparta21.81
  
 SB
3Malachy MozejkoMalachy Mozejko Odense Atletik 23.48
  
 PB
4Tobias StærmoseTobias Stærmose ('91)Aarhus 190023.98
  
 SB
5David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Aalborg AM24.07
  
 SB
6Rasmus JensenRasmus Jensen ('95)Odense Atletik 35.12
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)Hvidovre AM47.43
  
 SB
2Frederik PeschardtFrederik Peschardt ('95)Aarhus 190050.90
  
 SB
3Rasmus Rose HansenRasmus Rose Hansen ('99)Skive AM51.14
  
 PB
4Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190052.18
  
 PB
5Amar KrsoAmar Krso ('89)Kolding KFUM / BIH53.28
  
 
6Jonathan Kure FriisJonathan Kure Friis ('97)KIF53.35
  
 
7David OutzenDavid Outzen ('98)Hvidovre AM53.73
  
 PB
8Christoffer SlothChristoffer Sloth ('85)Odense Atletik 54.94
  
 PB
9Martin JohansenMartin Johansen ('95)Aarhus 190055.25
  
 SB
Rasmus Rose-HansenRasmus Rose-Hansen ('99)Skive AM51.14
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1William DevantierWilliam Devantier Sparta1:54.44
  
 SB
2Christoffer BollChristoffer Boll ('92)Sparta1:55.31
  
 SB
3Rasmus Rose HansenRasmus Rose Hansen ('99)Skive AM1:55.71
  
 PB
4Rasmus GregersenRasmus Gregersen ('95)Odense Atletik 1:56.31
  
 SB
5Jacob Ilbjerg StengaardJacob Ilbjerg Stengaard ('94)Odense Atletik 1:56.82
  
 SB
6Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19001:57.05
  
 SB
7Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM1:59.24
  
 PB
8Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)KIF2:01.87
  
 SB
9Sebastian BergmanSebastian Bergman ('01)Hvidovre AM2:08.64
  
 SB
10Magnus BundgaardMagnus Bundgaard ('04)Esbjerg AM2:21.23
  
 PB
Rasmus Rose-HansenRasmus Rose-Hansen ('99)Skive AM1:55.71
  
 SB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)Sparta3:48.45
  
 SB
2Mads TærsbølMads Tærsbøl ('92)Sparta3:49.24
  
 SB
3William DevantierWilliam Devantier Sparta3:52.36
  
 SB
4Andreas Schonberg LommerAndreas Schonberg Lommer ('91)Odense Atletik 3:52.48
  
 SB
5Peter GlansPeter Glans ('93)Odense Atletik 3:54.17
  
 SB
6Magnus Nyman HallMagnus Nyman Hall ('99)Aarhus 19003:54.27
  
 PB
7Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM4:05.53
  
 SB
8Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM4:14.84
  
 SB
9Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)Aalborg AM4:16.02
  
 
10Johannes WürtzJohannes Würtz ('95)Aalborg AM4:17.93
  
 SB
11Jakob RiisJakob Riis ('82)Aarhus 19004:19.12
  
 PB
12Martin Møller JohansenMartin Møller Johansen ('80)Esbjerg AM4:23.27
  
 PB
13Christoffer MadsenChristoffer Madsen ('92)KIF4:26.00
  
 SB
14Sebastian BergmanSebastian Bergman ('01)Hvidovre AM4:31.00
  
 SB
15Christian Østergaard JørgensenChristian Østergaard Jørgensen ('86)Esbjerg AM4:33.00
  
 PB
16Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)Skive AM4:33.36
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Mads TærsbølMads Tærsbøl ('92)Sparta15:20.67
  
 SB
2Mads SkaaningMads Skaaning ('95)Sparta15:23.76
  
 
3Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)Aalborg AM15:25.22
  
 SB
4Christian Østergaard JørgensenChristian Østergaard Jørgensen ('86)Esbjerg AM15:27.54
  
 SB
5Alexander Siedler NielsenAlexander Siedler Nielsen ('99)Hvidovre AM15:35.49
  
 SB
6Jakob RiisJakob Riis ('82)Aarhus 190015:41.54
  
 SB
7Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)KIF15:43.59
  
 SB
8Henrik GehlertHenrik Gehlert ('94)AGF Atletik15:45.51
  
 SB
9Sebastian Rahbech StensvigSebastian Rahbech Stensvig ('99)Skive AM15:50.72
  
 SB
10Johannes WürtzJohannes Würtz ('95)Aalborg AM16:05.31
  
 SB
11Mubaarik IbrahimMubaarik Ibrahim ('98)Odense Atletik 17:19.25
  
 SB
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1Kasper SkovKasper Skov ('92)AGF Atletik9:24.83
  
 SB
2Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)KIF9:59.92
  
 PB
3Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM10:01.10
  
 PB
4Rasmus TerpRasmus Terp ('88)Aarhus 190010:16.78
  
 SB
5Morten BachMorten Bach Sparta10:16.96
  
 SB
6Mathias SikoraMathias Sikora Hvidovre AM10:57.04
  
 PB
7Asgedom BerhaneAsgedom Berhane ('90)Esbjerg AM11:30.76
  
 PB
Mifkkel AndersenMifkkel Andersen ('96)Aalborg AM DNF
  
 
M 110 m hæk    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)Aarhus 190014.25
  
 SB
2Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM15.31
  
 SB
3Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta15.32
  
 PB
4Søren RahbekSøren Rahbek ('97)Skive AM16.57
  
 SB
5Andreas LandAndreas Land Odense Atletik 17.88
  
 PB
6Martin PanduroMartin Panduro ('94)KIF19.10
  
 
7Navid BazgirNavid Bazgir ('95)Hvidovre AM20.93
  
 PB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta56.00
  
 PB
2Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM56.86
  
 PB
3Martin PanduroMartin Panduro ('94)KIF59.43
  
 PB
4Navid BazgirNavid Bazgir ('95)Hvidovre AM1:00.69
  
 PB
5Søren RahbekSøren Rahbek ('97)Skive AM1:01.70
  
 PB
6Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM1:05.03
  
 PB
7Andreas LandAndreas Land Odense Atletik 1:08.08
  
 SB
8Michael Hovborg HansenMichael Hovborg Hansen ('85)Esbjerg AM1:15.53
  
 SB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Jonas Kløjgaard JensenJonas Kløjgaard Jensen ('96)Aarhus 19002.26
  
DR22 DUR-22 PB
 
1.97 SB
  O
2.00 SB
  O
2.10 SB
  O
2.20 SB
  O
2.26 NUR PB
  O
2.28
XXX
  
2Sebastian DysterdichSebastian Dysterdich ('95)Skive AM2.00
  
 PB
3Kenneth PedersenKenneth Pedersen ('97)Sparta1.97
  
 SB
4Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)Aarhus 19001.94
  
 
5Mads LundMads Lund Sparta1.94
  
 PB
6Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.89
  
 PB
7Kenneth G. ThorsenKenneth G. Thorsen ('81)Hvidovre AM1.79
  
 SB
8Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM1.79
  
 
9Jonas Danker LinnemannJonas Danker Linnemann Hvidovre AM1.74
  
 PB
10Andreas AsklundAndreas Asklund ('98)Kolding KFUM 1.74
  
 SB
11Rasmus JensenRasmus Jensen ('95)Odense Atletik 1.74
  
 
12Jakob HoltJakob Holt ('97)Aalborg AM1.54
  
 PB
13Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM1.44
  
 SB
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM1.54
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
1Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta4.44
  
 PB
2Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM4.34
  
 SB
3Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta4.14
  
 SB
4Jakob HoltJakob Holt ('97)Aalborg AM4.14
  
 PB
5Rasmus Bukhave KnudsenRasmus Bukhave Knudsen ('95)Skive AM3.94
  
 SB
6Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 3.94
  
 PB
7Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19003.54
  
 PB
8Kenneth G. ThorsenKenneth G. Thorsen ('81)Hvidovre AM3.54
  
 SB
9Klaus AndersenKlaus Andersen ('59)Skive AM3.34
  
 SB
10Michael Hovborg HansenMichael Hovborg Hansen ('85)Esbjerg AM2.54
  
 SB
11Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF2.14
  
 SB
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.14
  
 
Michael ChristiansenMichael Christiansen ('88)Aarhus 1900 NH
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta7.56 w
+4.2
  
 
2Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta7.48 w
+2.6
  
 
3Christian Lind NielsenChristian Lind Nielsen ('91)Skive AM7.15
-1.1
  
 PB
4Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF7.10
+2.0
  
 PB
5Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM6.94
+1.7
  
 PB
6Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM6.48
+0.1
  
 
7William KorsgaardWilliam Korsgaard ('01)Aarhus 19006.47 w
+2.2
  
 
8Martin LynderupMartin Lynderup ('91)Skive AM6.21 w
+2.2
  
 
9Martin JohansenMartin Johansen ('95)Aarhus 19006.10 w
+3.0
  
 
10Jonas Bruun GregersenJonas Bruun Gregersen ('01)Skive AM5.96 w
+2.5
  
 
11Tobias RendbækTobias Rendbæk Odense Atletik 5.95
-0.7
  
 SB
12Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF5.93
+0.5
  
 
13Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM5.90 w
+2.8
  
 
14Jesper Kjær ChristiansenJesper Kjær Christiansen ('92)Esbjerg AM5.87
+2.0
  
 SB
15Jeppe Slot StauningJeppe Slot Stauning ('84)Hvidovre AM5.83
+1.2
  
 SB
16Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 5.56
+1.5
  
 SB
M Trespring    

Finale A

Finale
1Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta14.13
-0.1
  
 SB
2Martin JohansenMartin Johansen ('95)Aarhus 190013.96
0.0
  
 SB
3Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF13.66
0.0
  
 PB
4Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM13.50
0.0
  
 PB
5Jeppe Slot StauningJeppe Slot Stauning ('84)Hvidovre AM13.09
0.0
  
 SB
6Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 190012.41
0.0
  
 SB
7Jesper Kjær ChristiansenJesper Kjær Christiansen ('92)Esbjerg AM11.92
+1.0
  
 SB
8Jakob MolanderJakob Molander ('83)KIF11.83
-1.0
  
 SB
9Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 11.53
0.0
  
 SB
10Bjarke Meyer PedersenBjarke Meyer Pedersen ('99)Skive AM10.84
+1.2
  
 SB
11Sebastian SkouboeSebastian Skouboe ('99)Skive AM9.89
0.0
  
 SB
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190018.38
  
 
2Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta15.38
  
 PB
3Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM15.12
  
 SB
4Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 13.71
  
 SB
5Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190013.39
  
 PB
6Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF13.13
  
 SB
7Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)Sparta13.08
  
 
8Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 12.93
  
 
9Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM12.68
  
 PB
10Jakob StrandJakob Strand ('83)Skive AM12.42
  
 SB
11Torben WolfTorben Wolf ('78)Esbjerg AM12.08
  
 SB
12Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM11.90
  
 SB
13Asger Lund LarsenAsger Lund Larsen ('96)Aalborg AM11.52
  
 
14Michael Bruun JepsenMichael Bruun Jepsen ('65)Hvidovre AM11.38
  
 SB
15Matias B. ReedtzMatias B. Reedtz ('87)KIF9.65
  
 =PB
16Rene KaastrupRene Kaastrup ('75)Skive AM9.34
  
 SB
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Andreas Høyby EllegaardAndreas Høyby Ellegaard ('93)Sparta56.51
  
 
2Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 52.23
  
 SB
3Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta50.04
  
 PB
4Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190044.93
  
 SB
5Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM42.79
  
 SB
6Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM41.04
  
 
7Asger Lund LarsenAsger Lund Larsen ('96)Aalborg AM40.89
  
 SB
8Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM40.03
  
 
9Jakob StrandJakob Strand ('83)Skive AM38.36
  
 SB
10Frederik JensenFrederik Jensen ('97)Odense Atletik 36.57
  
 SB
11Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190036.02
  
 PB
12Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM35.34
  
 PB
13Michael Bruun JepsenMichael Bruun Jepsen ('65)Hvidovre AM33.59
  
 SB
14Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF26.51
  
 PB
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM61.24
  
 SB
2Hasan AlsofiHasan Alsofi ('97)Aarhus 190058.75
  
 
3Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM57.29
  
 PB
4Taj MurmannTaj Murmann ('89)Odense Atletik 55.33
  
 
5Jonathan GrovesJonathan Groves ('93)Sparta51.96
  
 
6Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM51.92
  
 
7Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM47.97
  
 PB
8Jakob StrandJakob Strand ('83)Skive AM47.29
  
 SB
9Emil FaramarziEmil Faramarzi ('93)Aalborg AM44.26
  
 
10Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF42.14
  
 PB
11Nicolai MatthiesenNicolai Matthiesen ('97)Odense Atletik 37.92
  
 
12Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM26.81
  
 PB
Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 1900 NM
  
 
Torben WolfTorben Wolf ('78)Esbjerg AM NM
  
 
Martin JuhlMartin Juhl ('73)KIF NM
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Andreas BertelsenAndreas Bertelsen ('94)Aarhus 190065.84
  
 SB
2Mikkel Bach GarbrechtMikkel Bach Garbrecht ('96)Aarhus 190058.72
  
 
3Martin LynderupMartin Lynderup ('91)Skive AM57.57
  
 SB
4Jacob SlipsagerJacob Slipsager ('93)Sparta57.42
  
 SB
5Stefan Emilian MolseStefan Emilian Molse ('94)Aalborg AM55.89
  
 PB
6Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF53.90
  
 SB
7Thomas JørgensenThomas Jørgensen ('90)Odense Atletik 52.08
  
 SB
8Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta51.71
  
 SB
9Jørgen L. MadsenJørgen L. Madsen ('72)Hvidovre AM51.04
  
 SB
10Bjørn MalskærBjørn Malskær ('65)Hvidovre AM51.04
  
 SB
11Bjarke Meyer PedersenBjarke Meyer Pedersen ('99)Skive AM50.24
  
 PB
12Jakob HoltJakob Holt ('97)Aalborg AM48.60
  
 PB
13Mikkel HansenMikkel Hansen ('93)KIF47.03
  
 
14Jes EthelbergJes Ethelberg ('99)Esbjerg AM46.67
  
 PB
15Rasmus JensenRasmus Jensen ('95)Odense Atletik 42.85
  
 
16Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM40.45
  
 
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM48.60
  
 SB
K 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF11.94
  
 SB
2Annelouise Villum JensenAnnelouise Villum Jensen ('96)Aarhus 190012.59
  
 SB
3Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta12.71
  
 
4Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.78
  
 SB
5Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF12.92
  
 PB
6Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta12.93
  
 
7Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 13.07
  
 SB
8Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM13.22
  
 PB
Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)Aabenraa IG 12.77
  
 
Sarah Winther JensenSarah Winther Jensen ('99)Skive AM13.12
  
 SB
Roze Gad AkrawiRoze Gad Akrawi Esbjerg AM13.37
  
 SB
Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM13.55
  
 PB
Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM13.59
  
 SB
Ida O. VestergaardIda O. Vestergaard ('03)Aabenraa IG 14.32
  
 SB
Finale B
Vind: -0.8
Vind: -0.8
1Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 190012.56
  
 SB
2Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)Sparta13.02
  
 
3Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta13.05
  
 
4Mette B. JepsenMette B. Jepsen ('70)Hvidovre AM13.16
  
 SB
5Liv Didi PedersenLiv Didi Pedersen ('97)KIF13.24
  
 SB
6Sophie RoesslerSophie Roessler ('96)Frederiksberg IF13.34
  
 SB
7Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM13.50
  
 =PB
8Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 13.81
  
 SB
K 200 m    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF24.39
  
 PB
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190024.63
  
 SB
2Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM26.27
  
 PB
3Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)Sparta26.34
  
 PB
4Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta26.63
  
 PB
5Selma BertramSelma Bertram ('03)BAK27.51
  
 
Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)Aabenraa IG 26.08 w
  
 
Roze Gad AkrawiRoze Gad Akrawi Esbjerg AM27.29 w
  
 
Amalie QuistgaardAmalie Quistgaard ('04)Skive AM29.18 w
  
 
Dina GyllingDina Gylling ('02)Aabenraa IG 30.82 w
  
 
Finale B
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1Louise MalmqvistLouise Malmqvist ('96)Odense Atletik 25.36
  
 SB
3Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM26.35
  
 PB
4Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF26.49
  
 PB
5Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)Aalborg AM27.38
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
1Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta56.69
  
 PB
2Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190057.78
  
 PB
3Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM58.44
  
 PB
4Freja Blom ThomsenFreja Blom Thomsen ('99)Odense Atletik 1:00.41
  
 PB
5Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)KIF1:00.47
  
 PB
6Majken LützenMajken Lützen ('03)BAK1:00.79
  
 SB
7Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM1:00.95
  
 PB
8Laura Haslund-ChristensenLaura Haslund-Christensen ('01)Frederiksberg IF1:02.85
  
 SB
9Misja B. JepsenMisja B. Jepsen ('01)Hvidovre AM1:02.97
  
 PB
10Selma BertramSelma Bertram ('03)BAK1:04.76
  
 PB
11Cecilie Biltofft JensenCecilie Biltofft Jensen ('94)Frederiksberg IF1:05.81
  
 SB
Cecilie EriksenCecilie Eriksen ('02)Esbjerg AM1:04.90
  
 PB
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM1:09.02
  
 PB
Dina GyllingDina Gylling ('02)Aabenraa IG 1:13.02
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1Freja WærnessFreja Wærness Aalborg AM2:08.60
  
 PB
2Dagmar OlsenDagmar Olsen ('94)Sparta2:11.01
  
 SB
3Laura MøllerLaura Møller ('94)Odense Atletik 2:11.13
  
 SB
4Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF2:11.95
  
 SB
5Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta2:12.48
  
 PB
6Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19002:12.71
  
 SB
7Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF2:17.15
  
 PB
8Mathilde RiisMathilde Riis ('99)BAK2:31.99
  
 SB
9Josefine MunksdorffJosefine Munksdorff ('02)Hvidovre AM3:04.04
  
 
Hazal BayramHazal Bayram ('04)Esbjerg AM2:35.40
  
 PB
Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM2:37.82
  
 PB
Olivia Johannsen-ChapmannOlivia Johannsen-Chapmann ('03)Aabenraa IG 2:48.53
  
 SB
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)Aalborg AM DNF
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta4:39.18
  
 SB
2Maria LarsenMaria Larsen ('96)Sparta4:40.01
  
 SB
3Laura MøllerLaura Møller ('94)Odense Atletik 4:40.76
  
 PB
4Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF4:42.63
  
 SB
5Therese JanssonTherese Jansson ('86)KIF / SWE4:44.02
  
 SB
6Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM4:44.07
  
 =PB
7Susanne PallesenSusanne Pallesen ('67)Aarhus 19004:45.51
  
 PB
8Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)Aalborg AM4:50.65
  
 SB
9Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 4:55.45
  
 PB
10Alma SøttrupAlma Søttrup ('03)BAK4:57.39
  
 
11Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF4:58.28
  
 
12Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 5:18.46
  
 PB
13Katja MüllertzKatja Müllertz ('90)BAK5:31.57
  
 SB
14Pernille HertelPernille Hertel ('73)Frederiksberg IF5:57.49
  
 PB
15Tanja RavnholtTanja Ravnholt ('87)Hvidovre AM6:05.19
  
 PB
16Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM7:07.47
  
 PB
Marie Aagaard PoulsenMarie Aagaard Poulsen ('96)Aarhus 19004:55.45
  
 PB
Freja Riegels JakobsenFreja Riegels Jakobsen ('04)Esbjerg AM5:04.72
  
 PB
Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM5:06.85
  
 PB
Anne-Sophie Bork RasmussenAnne-Sophie Bork Rasmussen ('97)Aabenraa IG 5:32.09
  
 SB
Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM5:39.24
  
 PB
Ida O. VestergaardIda O. Vestergaard ('03)Aabenraa IG 6:36.27
  
 PB
K 5000 m    

Finale A

Finale
1Laura Valgreen PetersenLaura Valgreen Petersen Odense Atletik 17:28.96
  
 PB
2Mia Van WagenenMia Van Wagenen ('99)Sparta17:53.00
  
 SB
3Hilary O’LearyHilary O’Leary ('71)Aarhus 190018:38.08
  
 PB
4Cecilie Hjorth ChristensenCecilie Hjorth Christensen ('92)BAK19:03.68
  
 PB
5Lise TermansenLise Termansen ('99)Aarhus 190020:12.16
  
 SB
6Anna WalserAnna Walser ('92)KIF20:14.74
  
 PB
7Kamilla KajbækKamilla Kajbæk ('99)BAK20:29.81
  
 SB
8Josefine MunksdorffJosefine Munksdorff ('02)Hvidovre AM20:32.67
  
 PB
9Pernille HertelPernille Hertel ('73)Frederiksberg IF21:00.16
  
 PB
10Thora Dahl DiekhønerThora Dahl Diekhøner ('01)Aalborg AM22:25.95
  
 PB
Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM19:23.55
  
 PB
Anne-Sophie Bork RasmussenAnne-Sophie Bork Rasmussen ('97)Aabenraa IG 19:34.07
  
 SB
Anna WallnerAnna Wallner ('62)Blovstrød Løverne20:14.74
  
 PB
Anne NordbyAnne Nordby ('91)Esbjerg AM21:19.62
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190014.07
  
 SB
2Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF14.11
  
 SB
3Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta14.54
  
 SB
4Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta14.95
  
 PB
5Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM15.98
  
 PB
6Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER16.31
  
 PB
7Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF16.57
  
 
Ida BoelIda Boel Esbjerg AM15.62
  
 SB
Solveig M JohannsenSolveig M Johannsen ('03)Aabenraa IG 17.30
  
 PB
Amalie QuistgaardAmalie Quistgaard ('04)Skive AM19.69
  
 PB
Finale B
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1Sofie TidsvildeSofie Tidsvilde ('98)Frederiksberg IF16.92
  
 SB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta1:04.59
  
 PB
2Freja Blom ThomsenFreja Blom Thomsen ('99)Odense Atletik 1:06.21
  
 PB
3Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM1:10.29
  
 SB
4Cathrine LaugesenCathrine Laugesen ('90)KIF1:10.51
  
 PB
5Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK1:11.23
  
 PB
6Nikoline L. LaursenNikoline L. Laursen Frederiksberg IF1:11.26
  
 PB
7Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)Hvidovre AM1:13.94
  
 PB
8Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 19001:14.00
  
 PB
9Tanja RavnholtTanja Ravnholt ('87)Hvidovre AM1:22.17
  
 PB
Solveig M JohannsenSolveig M Johannsen ('03)Aabenraa IG 1:10.95
  
 PB
Ida BoelIda Boel Esbjerg AM1:12.26
  
 SB
Amalie QuistgaardAmalie Quistgaard ('04)Skive AM1:15.89
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19001.75
  
 SB
2Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.67
  
 
3Martyna KresaMartyna Kresa ('01)Aarhus 1900 / POL1.64
  
 PB
4Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK1.54
  
 
5Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF1.54
  
 
6Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta1.49
  
 
7Bonnie LieftingBonnie Liefting ('95)Odense Atletik 1.49
  
 PB
8Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)Frederiksberg IF1.44
  
 SB
9Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM1.44
  
 
9Anne MøllerAnne Møller ('87)Frederiksberg IF1.44
  
 SB
9Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK1.44
  
 SB
12Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM1.44
  
 
13Cathrine LaugesenCathrine Laugesen ('90)KIF1.39
  
 
Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Esbjerg AM / GER1.59
  
 SB
Victoria NiebuhrVictoria Niebuhr ('03)Aabenraa IG 1.49
  
 
Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM1.49
  
 
Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM1.44
  
 
Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM NH
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
1Line Renée JensenLine Renée Jensen ('92)Sparta3.84
  
 SB
2Caroline RannersCaroline Ranners ('95)Sparta3.64
  
 SB
3Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta3.64
  
 PB
4Karin FisherKarin Fisher ('88)Aarhus 1900 / USA3.64
  
 SB
5Julie HarsmannJulie Harsmann Aarhus 19003.24
  
 SB
6Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF3.04
  
 SB
7Sandra ChristensenSandra Christensen ('95)Odense Atletik 2.94
  
 SB
8Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM2.59
  
 PB
9Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)Aalborg AM2.44
  
 
10Anne MøllerAnne Møller ('87)Frederiksberg IF2.29
  
 SB
10Tanja RavnholtTanja Ravnholt ('87)Hvidovre AM2.29
  
 SB
12Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1.99
  
 
Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM2.44
  
 SB
Roze Gad AkrawiRoze Gad Akrawi Esbjerg AM1.69
  
 SB
Dina GyllingDina Gylling ('02)Aabenraa IG 1.54
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta5.58
0.0
  
 SB
2Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF5.47
0.0
  
 SB
3Anne PorsholdAnne Porshold ('95)Aarhus 19005.38
0.0
  
 SB
4Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER5.26
0.0
  
 PB
5Annelouise Villum JensenAnnelouise Villum Jensen ('96)Aarhus 19005.17
0.0
  
 SB
6Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta5.10
-1.0
  
 
7Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)Hvidovre AM5.09
0.0
  
 =PB
8Sophie RoesslerSophie Roessler ('96)Frederiksberg IF5.08
0.0
  
 SB
9Carla NørremarkCarla Nørremark ('02)Hvidovre AM5.08
0.0
  
 
10Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF5.02
0.0
  
 SB
11Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta5.02
0.0
  
 
12Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF5.00
0.0
  
 PB
13Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM4.96
0.0
  
 
14Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK4.92
0.0
  
 
15Mai R WærnessMai R Wærness ('02)Aalborg AM4.66
0.0
  
 SB
16Elisabeth DorscheElisabeth Dorsche ('98)Odense Atletik 4.54
0.0
  
 SB
Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Esbjerg AM / GER5.58
+1.1
  
 SB
Sarah Winther JensenSarah Winther Jensen ('99)Skive AM5.03
+1.7
  
 SB
Victoria NiebuhrVictoria Niebuhr ('03)Aabenraa IG 4.46
+0.2
  
 SB
Nanna GraversenNanna Graversen ('04)Esbjerg AM4.38
+2.0
  
 PB
Ida O. VestergaardIda O. Vestergaard ('03)Aabenraa IG 4.01
0.0
  
 SB
Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM3.62
+1.0
  
 PB
K Trespring     

Finale A

Finale
1Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)KIF12.36
0.0
  
 SB
2Anne PorsholdAnne Porshold ('95)Aarhus 190012.07
+1.1
  
 PB
3Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF11.59
0.0
  
 =PB
4Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta10.76
0.0
  
 SB
5Sofie TidsvildeSofie Tidsvilde ('98)Frederiksberg IF10.64
+0.1
  
 PB
6Carla NørremarkCarla Nørremark ('02)Hvidovre AM10.20
0.0
  
 SB
7Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK10.10
+0.3
  
 PB
8Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK9.78
0.0
  
 PB
9Mai R WærnessMai R Wærness ('02)Aalborg AM9.75
0.0
  
 SB
10Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM9.33
0.0
  
 PB
11Bonnie LieftingBonnie Liefting ('95)Odense Atletik 9.16
-1.8
  
 PB
Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Esbjerg AM / GER11.64
0.0
  
 SB
Solveig M JohannsenSolveig M Johannsen ('03)Aabenraa IG 10.19
-0.4
  
 PB
Victoria NiebuhrVictoria Niebuhr ('03)Aabenraa IG 9.92
0.0
  
 PB
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM9.33
0.0
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
11Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF9.59
  
 
Trine MulbjergTrine Mulbjerg ('90)Sparta15.62
  
 
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM14.42
  
 PB
Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM13.46
  
 
Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta12.91
  
 
Fawzie OtourFawzie Otour ('96)Aarhus 190012.90
  
 
Anna Sofia MikkelsenAnna Sofia Mikkelsen ('91)Odense Atletik 12.55
  
 
Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 12.43
  
 SB
Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 190011.67
  
 
Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 10.90
  
 PB
Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF10.49
  
 SB
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK9.76
  
 PB
Louise Busk NielsenLouise Busk Nielsen ('97)Hvidovre AM9.52
  
 PB
Freja KrogFreja Krog ('01)Aalborg AM9.27
  
 PB
Margaret DarkwaMargaret Darkwa ('02)BAK9.22
  
 PB
Signe Refsgaard BechSigne Refsgaard Bech ('80)Aalborg AM9.10
  
 PB
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM8.67
  
 PB
Freja R AbrahamsenFreja R Abrahamsen ('03)Frederiksberg IF7.39
  
 PB
Dorthe HaahrDorthe Haahr ('72)Esbjerg AM7.22
  
 PB
Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 6.94
  
 SB
Caroline Mejdal SvenstrupCaroline Mejdal Svenstrup ('04)Skive AM6.48
  
 PB
Sofie HaahrSofie Haahr Esbjerg AM6.05
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta52.36
  
 
2Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta51.90
  
 
3Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM45.24
  
 SB
4Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM44.10
  
 
5Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 42.66
  
 SB
6Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)Aalborg AM29.50
  
 SB
7Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190028.84
  
 
8Louise Busk NielsenLouise Busk Nielsen ('97)Hvidovre AM27.00
  
 
9Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK26.97
  
 
10Mette Marie JensenMette Marie Jensen ('01)BAK19.33
  
 SB
11Veronica JanningVeronica Janning ('01)Frederiksberg IF17.02
  
 PB
Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 30.97
  
 
Annika Larsen HustedAnnika Larsen Husted Skive AM28.48
  
 
Trine TanggaardTrine Tanggaard ('03)Esbjerg AM15.30
  
 PB
Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF NM
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Louise OdgaardLouise Odgaard ('93)Sparta56.80
  
 SB
2Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)Sparta48.99
  
 
3Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM46.00
  
 
4Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM45.01
  
 
5Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 42.03
  
 SB
6Trine Skov HolmqvistTrine Skov Holmqvist ('94)KIF34.93
  
 PB
7Stine B BramsenStine B Bramsen ('93)Aalborg AM33.36
  
 SB
8Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK30.89
  
 SB
9Mette Marie JensenMette Marie Jensen ('01)BAK30.78
  
 PB
10Freja R AbrahamsenFreja R Abrahamsen ('03)Frederiksberg IF26.75
  
 PB
11Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF23.67
  
 SB
12Freja KrogFreja Krog ('01)Aalborg AM22.17
  
 SB
13Fawzie OtourFawzie Otour ('96)Aarhus 190017.28
  
 SB
Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 56.44
  
 SB
Annika Larsen HustedAnnika Larsen Husted Skive AM41.89
  
 =SB
Cecilie Cathrine JohannsenCecilie Cathrine Johannsen ('02)Aabenraa IG 15.20
  
 PB
Dorthe HaahrDorthe Haahr ('72)Esbjerg AM12.33
  
 PB
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Sarah BahatSarah Bahat ('99)Aarhus 190040.69
  
 SB
2Ayoe Bøgelund RøbelAyoe Bøgelund Røbel ('98)Sparta38.35
  
 SB
3Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta37.58
  
 SB
4Signe Refsgaard BechSigne Refsgaard Bech ('80)Aalborg AM36.80
  
 SB
5Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM36.05
  
 PB
6Louise Busk NielsenLouise Busk Nielsen ('97)Hvidovre AM35.10
  
 
7Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GER31.60
  
 PB
8Elisabeth DorscheElisabeth Dorsche ('98)Odense Atletik 25.44
  
 SB
9Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK25.14
  
 PB
10Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK24.98
  
 
11Anne MøllerAnne Møller ('87)Frederiksberg IF23.42
  
 SB
12Rie OreskovRie Oreskov ('03)Frederiksberg IF22.55
  
 PB
Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)Aabenraa IG 28.65
  
 PB
Sura Mukasine KanyamagaraSura Mukasine Kanyamagara ('03)Skive AM27.58
  
 SB
Trine TanggaardTrine Tanggaard ('03)Esbjerg AM20.29
  
 SB

Seneste resultater

24‐26.6AalborgDM Senior
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon