Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Oordegem BEL: Memorial Leon Buyle 2.6.2018

M 100 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1
Christopher Garia
Christopher Garia ('92)
NED10.35
  
 
2
Joris van Gool
Joris van Gool ('98)
NED10.43
  
 PB
3
Chad Miller
Chad Miller 
GBR10.43
  
 PB
4
Djamil Skandar Athmani
Djamil Skandar Athmani ('92)
ALG10.55
  
 SB
5
Jean-Marie Louis
Jean-Marie Louis ('86)
BEL10.58
  
 SB
6
Roelf Bouwmeester
Roelf Bouwmeester ('97)
NED10.74
  
 SB
7
Elvis Afrifa
Elvis Afrifa ('97)
NED10.75
  
 
8
Dimitri Juliet
Dimitri Juliet ('96)
NED11.00
  
 
Finale B
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1
Chad Miller
Chad Miller 
GBR10.54
  
 PB
2
Gaylord Kuba Di-Vita
Gaylord Kuba Di-Vita ('95)
BEL10.63
  
 SB
3
Jean-Marie Louis
Jean-Marie Louis ('86)
BEL10.68
  
 
4
Jamiro Elabeidi
Jamiro Elabeidi ('96)
NED10.78
  
 
5
Leo Morgan
Leo Morgan ('95)
IRL10.90
  
 SB
6
Jim Van Gorkum
Jim Van Gorkum ('98)
NED10.91
  
 SB
7
Simon Blok
Simon Blok ('94)
NED11.00
  
 SB
Finale C
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1
Isayah Boers
Isayah Boers ('99)
NED10.62
  
 PB
2
Dominique Zwiep
Dominique Zwiep ('99)
NED10.63
  
 PB
3
Jerome Laporal
Jerome Laporal ('93)
FRA10.81
  
 SB
4
Leo Morgan
Leo Morgan ('95)
IRL10.81
  
 SB
5
Mark Kavanagh
Mark Kavanagh ('92)
IRL10.99
  
 
Finale D
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1
Jitse Mievis
Jitse Mievis ('98)
BEL10.84
  
 PB
2
Sander Pupella
Sander Pupella ('93)
NED10.91
  
 SB
3
Sean O'Driscoll
Sean O'Driscoll ('96)
IRL10.92
  
 SB
4
Wolf Belien
Wolf Belien ('01)
BEL10.96
  
 PB
5
Mark Kavanagh
Mark Kavanagh ('92)
IRL11.01
  
 
6
Lionel Degavre
Lionel Degavre ('95)
BEL11.06
  
 
Finale E
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Rutger Bien
Rutger Bien ('94)
NED11.15
  
 SB
M 200 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1
Robin Vanderbemden
Robin Vanderbemden ('94)
BEL20.51
  
 SB
2
Chad Miller
Chad Miller 
GBR21.01
  
 PB
3
Sander Pupella
Sander Pupella ('93)
NED21.69
  
 
4
Jamiro Elabeidi
Jamiro Elabeidi ('96)
NED21.71
  
 PB
Finale B
Vind: -0.9
Vind: -0.9
1
Jonathan Borlée
Jonathan Borlée ('88)
BEL21.08
  
 SB
2
Djamil Skandar Athmani
Djamil Skandar Athmani ('92)
ALG21.25
  
 
3
Jonathan Sacoor
Jonathan Sacoor ('99)
BEL21.35
  
 =PB
4
Isayah Boers
Isayah Boers ('99)
NED21.35
  
 SB
5
Amine Kasmi
Amine Kasmi 
BEL21.87
  
 
6
Sander Pupella
Sander Pupella ('93)
NED21.88
  
 
Finale C
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Jim Van Gorkum
Jim Van Gorkum ('98)
NED21.71
  
 PB
2
Kevin Gnafoua
Kevin Gnafoua ('96)
FRA21.82
  
 
3
Wolf Belien
Wolf Belien ('01)
BEL21.94
  
 
4
Rayen Rojer
Rayen Rojer ('93)
NED21.96
  
 SB
5
Mark Kavanagh
Mark Kavanagh ('92)
IRL22.04
  
 SB
Finale D
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Elvis Afrifa
Elvis Afrifa ('97)
NED21.80
  
 
2
Dominique Zwiep
Dominique Zwiep ('99)
NED21.90
  
 PB
3
Florent Mabille
Florent Mabille ('96)
BEL21.91
  
 PB
4
Alexander Doom
Alexander Doom ('97)
BEL22.01
  
 
5
Sean O'Driscoll
Sean O'Driscoll ('96)
IRL22.09
  
 PB
Finale E
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Asamti Badji
Asamti Badji ('95)
BEL21.81
  
 PB
2
Lionel Degavre
Lionel Degavre ('95)
BEL22.05
  
 PB
M 400 m    
Finale B
1
Dylan Borlée
Dylan Borlée ('92)
BEL46.06
  
 SB
1
Craig Newell
Craig Newell ('97)
IRL47.72
  
 SB
2
Miloud Laaredj
Miloud Laaredj ('86)
ALG46.53
  
 SB
2
Christian Byron
Christian Byron ('92)
GBR47.82
  
 SB
3
Terrence Agard
Terrence Agard ('90)
NED46.92
  
 
3
Efekemo Okoro
Efekemo Okoro ('92)
GBR47.88
  
 SB
4
Andrew Mellon
Andrew Mellon ('95)
IRL47.96
  
 
5
Abdurahmane Youssuf
Abdurahmane Youssuf ('96)
KSA48.87
  
 PB
Finale C
1
Jonas Hanßen
Jonas Hanßen ('95)
GER47.80
  
 SB
2
Vincent Vrijsen
Vincent Vrijsen ('89)
BEL48.36
  
 SB
3
Paul White
Paul White ('95)
IRL48.56
  
 
4
Martin Astner
Martin Astner ('93)
SWE48.58
  
 SB
5
Mohssine Ennamir
Mohssine Ennamir ('85)
BEL48.93
  
 
6
Frederik Ruppert
Frederik Ruppert ('97)
GER48.98
  
 PB
Finale D
1
Tarik Chaatouf
Tarik Chaatouf ('97)
NED48.63
  
 PB
2
Kevin Damstra
Kevin Damstra ('89)
NED48.98
  
 SB
3
Michiel Deckers
Michiel Deckers ('98)
BEL49.00
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Jamie Webb
Jamie Webb ('94)
GBR1:45.73
  
 PB
2
Daniel Rowden
Daniel Rowden ('97)
GBR1:45.83
  
 PB
3
Ayoub Sniba
Ayoub Sniba ('97)
MAR1:46.24
  
 PB
4
Pieter Claus
Pieter Claus ('93)
BEL1:47.17
  
 PB
5
Hugo Houyez
Hugo Houyez ('95)
FRA1:47.20
  
 PB
6
Aaron Botterman
Aaron Botterman ('94)
BEL1:47.66
  
 SB
7
Christos Demetriou
Christos Demetriou ('93)
CYP1:48.28
  
 
Finale B
1
Renaud Rosiere
Renaud Rosiere ('93)
FRA1:48.17
  
 PB
2
Jürgen Wielart
Jürgen Wielart ('92)
NED1:48.42
  
 SB
3
Thomas Desrumaux
Thomas Desrumaux ('94)
FRA1:48.53
  
 PB
4
Joakim Andersson
Joakim Andersson ('92)
SWE1:48.94
  
 
5
Laurens Schockaert
Laurens Schockaert ('90)
BEL1:49.45
  
 
6
Julien Duchateau
Julien Duchateau ('90)
FRA1:49.92
  
 SB
7
Hassan Mayouf
Hassan Mayouf ('89)
BEL1:50.34
  
 PB
8
Kevin Gobillard
Kevin Gobillard ('85)
FRA1:50.58
  
 
9
Ali Hamdi
Ali Hamdi ('89)
BEL1:51.63
  
 SB
Finale C
1
Conor Duncan
Conor Duncan ('95)
IRL1:49.66
  
 PB
2
Bram Anderiessen
Bram Anderiessen ('99)
NED1:49.81
  
 PB
3
Joeri Slagter
Joeri Slagter ('95)
NED1:50.18
  
 PB
4
Lars Van Hoeven
Lars Van Hoeven ('99)
NED1:50.22
  
 PB
5
Wessel Van Veenen
Wessel Van Veenen ('95)
NED1:50.28
  
 PB
6
Sam Giedts
Sam Giedts ('95)
BEL1:50.65
  
 PB
7
Alex Goodall
Alex Goodall ('93)
BEL1:50.86
  
 PB
8
Samuel Chapple
Samuel Chapple ('98)
NED1:51.44
  
 PB
9
Thijs Verbeeck
Thijs Verbeeck ('91)
BEL1:51.84
  
 PB
10
Alexis Regent
Alexis Regent ('99)
FRA1:51.94
  
 SB
11
Jelmer Lenstra
Jelmer Lenstra ('93)
NED1:52.03
  
 PB
12
Thomas Lewis
Thomas Lewis ('94)
NED1:52.12
  
 SB
13
Zaid Williams
Zaid Williams ('97)
RSA1:52.19
  
 PB
Finale D
1
Robin Van Riel
Robin Van Riel 
NED1:49.85
  
 PB
2
Edward Dodd
Edward Dodd ('94)
GBR1:50.83
  
 SB
3
Bastien Peres
Bastien Peres ('94)
FRA1:51.32
  
 SB
4
Ewen Bouzin
Ewen Bouzin ('92)
FRA1:51.33
  
 SB
5
Kevin Woods
Kevin Woods ('96)
IRL1:51.41
  
 
6
Sebbe Francken
Sebbe Francken ('96)
BEL1:51.54
  
 SB
7
Ryan Clarke
Ryan Clarke ('97)
NED1:51.64
  
 
8
Djoao Lobles
Djoao Lobles ('01)
NED1:51.65
  
 SB
9
Abdelouakil Mustapha
Abdelouakil Mustapha ('96)
FRA1:51.75
  
 
10
Thibauld Guilbert
Thibauld Guilbert 
BEL1:51.77
  
 SB
11
Conall Hayes
Conall Hayes ('98)
IRL1:52.22
  
 
12
Luuk Wagenaar
Luuk Wagenaar ('94)
NED1:52.31
  
 
13
Julien Lecomte
Julien Lecomte ('93)
FRA1:53.15
  
 SB
Finale E
1
Tom Hennessy
Tom Hennessy ('95)
IRL1:51.29
  
 PB
2
Peter Kilgannon
Peter Kilgannon ('98)
IRL1:52.43
  
 PB
3
Rory Lodge
Rory Lodge ('99)
IRL1:52.55
  
 PB
4
Simon Descamps
Simon Descamps ('98)
FRA1:52.59
  
 PB
5
Brieuc Dugast
Brieuc Dugast ('93)
BEL1:53.06
  
 PB
6
Romain Cabart
Romain Cabart ('89)
FRA1:53.34
  
 PB
7
Luca Bonamino
Luca Bonamino ('96)
LUX1:53.85
  
 PB
8
Euan Campbell
Euan Campbell ('97)
GBR1:54.07
  
 SB
9
Maxime Tilman
Maxime Tilman ('99)
BEL1:54.11
  
 PB
Finale F
1
Mathias Sanctorum
Mathias Sanctorum ('93)
BEL1:52.57
  
 PB
2
Cisse De Locht
Cisse De Locht ('99)
BEL1:52.99
  
 SB
3
Nathan Gouacide
Nathan Gouacide ('98)
FRA1:53.25
  
 
4
Tom de Gelder
Tom de Gelder ('98)
NED1:53.48
  
 
5
Benoît Looten
Benoît Looten ('95)
FRA1:53.77
  
 PB
6
Brian Versluis
Brian Versluis ('99)
NED1:53.90
  
 SB
7
Paul Gaillard
Paul Gaillard ('96)
FRA1:53.95
  
 PB
8
Stijn Van Nieuwenhove
Stijn Van Nieuwenhove 
BEL1:53.96
  
 PB
Finale G
1
Antoine Senard
Antoine Senard 
FRA1:53.72
  
 PB
2
Matthias Janssen
Matthias Janssen ('99)
BEL1:54.59
  
 PB
3
Dorian Fintolini
Dorian Fintolini ('93)
BEL1:55.07
  
 SB
4
Johan Pineda
Johan Pineda ('99)
FRA1:55.57
  
 
5
Corentin Le Clezio
Corentin Le Clezio ('99)
FRA1:55.79
  
 
6
Noah Baltus
Noah Baltus ('02)
NED1:55.87
  
 PB
7
Axel Lafosse
Axel Lafosse ('98)
FRA1:55.88
  
 SB
Finale H
1
Thibaut Terrier
Thibaut Terrier 
FRA1:54.60
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Valentijn Weinans
Valentijn Weinans ('95)
NED3:40.34
  
 PB
2
Michael Wilsmore
Michael Wilsmore ('85)
GBR3:40.92
  
 PB
3
Yorben Ruiter
Yorben Ruiter ('95)
NED3:42.01
  
 PB
4
Kieran Kelly
Kieran Kelly ('88)
IRL3:42.46
  
 PB
5
Andrew Smith
Andrew Smith ('95)
GBR3:42.64
  
 PB
6
Tom Lancashire
Tom Lancashire ('85)
GBR3:42.94
  
 SB
7
Pieter-Jan Hannes
Pieter-Jan Hannes ('92)
BEL3:43.91
  
 SB
8
Bernard Koros
Bernard Koros ('94)
KEN3:45.12
  
 
Finale B
1Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)DEN3:45.74
  
 SB
2
Sven Bombeke
Sven Bombeke ('93)
BEL3:46.40
  
 SB
3
Kevin Benallou
Kevin Benallou ('90)
FRA3:46.88
  
 SB
4
Oussama Lonneux
Oussama Lonneux ('97)
BEL3:47.78
  
 
5
Niek Blikslager
Niek Blikslager ('95)
NED3:48.07
  
 
6
Laurent Delannoy
Laurent Delannoy ('96)
FRA3:48.61
  
 SB
7
Tim van den Broeke
Tim van den Broeke ('95)
NED3:54.11
  
 
Finale C
1
Abhishek Pal
Abhishek Pal ('97)
IND3:47.70
  
 PB
2
Julius Scherr
Julius Scherr ('97)
GER3:48.66
  
 PB
3
Ruben Verheyden
Ruben Verheyden 
BEL3:49.01
  
 PB
4
Jurjen Polderman
Jurjen Polderman ('91)
NED3:49.32
  
 
5
Ghiles Semsar
Ghiles Semsar ('99)
FRA3:49.32
  
 PB
6
Eric Keogh
Eric Keogh ('90)
IRL3:49.34
  
 SB
7
Cathal Doyle
Cathal Doyle ('97)
IRL3:49.81
  
 PB
8
Thibault Larpin
Thibault Larpin ('96)
FRA3:50.62
  
 PB
9
Tim Verbaandert
Tim Verbaandert 
NED3:50.84
  
 PB
10
Seppe van t Westende
Seppe van t Westende ('95)
NED3:51.18
  
 PB
11
Daan Reintjes
Daan Reintjes ('93)
NED3:52.34
  
 
12
Martin Heuschen
Martin Heuschen ('91)
GER3:52.89
  
 SB
13
Jill de Brouwer
Jill de Brouwer ('89)
BEL3:53.39
  
 PB
14
Stan Schipperen
Stan Schipperen ('01)
NED3:55.86
  
 PB
Finale D
1
Arthur Gervais
Arthur Gervais 
FRA3:50.70
  
 PB
2
Jonas Beverungen
Jonas Beverungen ('90)
GER3:51.12
  
 SB
3
Olivier Wijtenburg
Olivier Wijtenburg ('84)
NED3:51.29
  
 PB
4
Bas Van Hooren
Bas Van Hooren ('92)
NED3:51.80
  
 PB
5
Alexandre Moret
Alexandre Moret ('95)
FRA3:52.01
  
 PB
6
Rick van Riel
Rick van Riel ('02)
NED3:52.90
  
 PB
7
Massinissa Talbi
Massinissa Talbi 
FRA3:53.82
  
 PB
8
Michiel Vanhuysse
Michiel Vanhuysse 
BEL3:54.41
  
 PB
9
Jan Hense
Jan Hense ('90)
GER3:54.91
  
 SB
Finale E
1
Yunis Stitan
Yunis Stitan ('89)
NED3:55.57
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
1
Márkos Goúrlias
Márkos Goúrlias ('95)
GRE8:00.31
  
 PB
2
Frank Futselaar
Frank Futselaar ('91)
NED8:00.39
  
 PB
3
Ward D'Hoore
Ward D'Hoore ('94)
BEL8:01.36
  
 PB
4
Benjamin Pires
Benjamin Pires ('90)
FRA8:01.75
  
 SB
5
Dorian Boulvin
Dorian Boulvin ('97)
BEL8:02.87
  
 PB
6
Nick Van Peborgh
Nick Van Peborgh ('84)
BEL8:02.96
  
 PB
7
Leo Fontana
Leo Fontana ('95)
FRA8:03.03
  
 PB
8
Benoit Goethals
Benoit Goethals ('91)
BEL8:03.08
  
 PB
9
Jan Adriaansen
Jan Adriaansen ('91)
BEL8:14.34
  
 SB
10
Stijn de Vulder
Stijn de Vulder ('82)
BEL8:15.07
  
 SB
11
Stan Niesten
Stan Niesten ('96)
NED8:15.11
  
 PB
12
Suldan Hassan
Suldan Hassan ('98)
SWE8:18.12
  
 SB
13
Ziad Audah
Ziad Audah ('98)
BEL8:22.43
  
 PB
14
Bert Van Der Hoeven
Bert Van Der Hoeven ('89)
BEL8:25.58
  
 SB
15
Cédric Van De Putte
Cédric Van De Putte ('90)
BEL8:27.53
  
 
16
Clement Deflandre
Clement Deflandre ('97)
BEL8:28.38
  
 
17
Sander Verminck
Sander Verminck ('89)
BEL8:29.85
  
 SB
Finale B
1
Sam Valgaeren
Sam Valgaeren ('90)
BEL8:14.09
  
 SB
2
Alexis Jacq
Alexis Jacq ('95)
FRA8:19.97
  
 PB
3
Kevin De Kerpel
Kevin De Kerpel ('88)
BEL8:23.42
  
 PB
4
Yann Lombardot
Yann Lombardot ('89)
FRA8:24.01
  
 PB
5
Mats Lunders
Mats Lunders ('91)
BEL8:26.52
  
 SB
6
Clemens Erdmann
Clemens Erdmann ('01)
GER8:27.41
  
 PB
7
Roel Wijmenga
Roel Wijmenga ('92)
NED8:28.96
  
 PB
8
Simon Mestdagh
Simon Mestdagh ('91)
BEL8:35.02
  
 PB
9
Leonid Latsepov
Leonid Latsepov ('98)
EST8:35.35
  
 PB
10
Pieter Verschoren
Pieter Verschoren ('87)
BEL8:35.80
  
 SB
11
Maarten De Nys
Maarten De Nys ('89)
BEL8:38.02
  
 SB
12
Sullivan Baralle
Sullivan Baralle ('88)
FRA8:38.74
  
 PB
13
Nicolas Maroye
Nicolas Maroye ('96)
BEL8:40.04
  
 PB
14
Loewis Kinget
Loewis Kinget ('97)
BEL8:40.15
  
 PB
15
Robin Rietman
Robin Rietman ('93)
NED8:40.32
  
 PB
16
Ronnie Overgaauw
Ronnie Overgaauw ('85)
NED8:41.73
  
 PB
17
Ward Oosterlinck
Ward Oosterlinck ('93)
BEL8:45.93
  
 PB
Finale C
1
Aubin Tourland
Aubin Tourland ('96)
FRA8:40.08
  
 PB
2
Misha Declerck
Misha Declerck ('82)
BEL8:40.68
  
 PB
3
Marco Vanderpoorten
Marco Vanderpoorten 
BEL8:41.76
  
 PB
4
Wout Daniels
Wout Daniels ('95)
BEL8:42.11
  
 PB
5
Leo Crowet
Leo Crowet ('91)
FRA8:42.24
  
 PB
6
Sven Janssens
Sven Janssens ('93)
BEL8:44.32
  
 PB
7
Falko De Backer
Falko De Backer ('94)
BEL8:45.11
  
 PB
M 110 m hæk    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1
Paolo Dal Molin
Paolo Dal Molin ('87)
ITA13.79
  
 
2
Liam Van Der Schaaf
Liam Van Der Schaaf ('98)
NED13.95
  
 
3
Dario De Borger
Dario De Borger ('92)
BEL14.02
  
 
4
Job Beintema
Job Beintema ('95)
NED14.07
  
 
5
René Mählmann
René Mählmann ('93)
GER14.07
  
 SB
6
Senne Segers
Senne Segers ('95)
BEL14.75
  
 
Finale 2
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Paolo Dal Molin
Paolo Dal Molin ('87)
ITA13.63
  
 SB
2
Dario De Borger
Dario De Borger ('92)
BEL13.88
  
 SB
3
Liam Van Der Schaaf
Liam Van Der Schaaf ('98)
NED13.93
  
 
4
Job Beintema
Job Beintema ('95)
NED14.00
  
 
5
René Mählmann
René Mählmann ('93)
GER14.11
  
 SB
6
Wicher Nijkamp
Wicher Nijkamp ('92)
NED14.72
  
 
7
Senne Segers
Senne Segers ('95)
BEL14.74
  
 SB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Miloud Rahmouni
Miloud Rahmouni ('82)
ALG51.27
  
 
2
Tim Rummens
Tim Rummens ('87)
BEL51.89
  
 
3
Jason Harvey
Jason Harvey ('91)
IRL51.94
  
 SB
4
Abdullah Rezgallah Al-Melihi
Abdullah Rezgallah Al-Melihi ('94)
KSA52.58
  
 
5
Saber Boukamouche
Saber Boukamouche ('92)
ALG52.70
  
 
Finale B
1
Nick Smidt
Nick Smidt ('97)
NED51.05
  
 SB
2
Dylan Owusu
Dylan Owusu ('97)
BEL51.90
  
 
3
Ívar Kristinn Jasonarson
Ívar Kristinn Jasonarson ('92)
ISL52.15
  
 PB
4
Alexander Lundskog
Alexander Lundskog ('96)
SWE52.44
  
 SB
5
Martijn Meijer
Martijn Meijer ('97)
NED53.37
  
 SB
6
Jori Stroobants
Jori Stroobants ('89)
BEL53.55
  
 
Finale C
1
Efekemo Okoro
Efekemo Okoro ('92)
GBR51.36
  
 SB
2
Marco Siniscalchi
Marco Siniscalchi ('94)
ITA53.39
  
 SB
Finale D
1
Dries Van Nieuwenhove
Dries Van Nieuwenhove ('98)
BEL54.20
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
William Aubatin
William Aubatin ('95)
FRA2.16
  
 PB
2
Youssef Benzamia
Youssef Benzamia ('93)
FRA2.12
  
 
3
Bram Ghuys
Bram Ghuys ('93)
BEL2.08
  
 
4
Guillaume Devries
Guillaume Devries ('96)
FRA2.04
  
 
5
Marius Wouters
Marius Wouters ('95)
NED2.04
  
 
6
Hidde ter Woord
Hidde ter Woord ('95)
NED2.00
  
 
7
Saad Hammouda
Saad Hammouda ('93)
MAR2.00
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Charlie Myers
Charlie Myers ('97)
GBR5.55
  
 PB
2
Frederik Ausloos
Frederik Ausloos ('96)
BEL5.30
  
 PB
3
Mathias Leys
Mathias Leys ('96)
BEL4.85
  
 PB
4
Sam Kranse
Sam Kranse ('92)
NED4.70
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Greg Rutherford
Greg Rutherford ('86)
GBR7.86
+0.8
  
 SB
2
Shane Howard
Shane Howard ('94)
IRL7.40
+1.0
  
 
3
Joshua Record
Joshua Record ('95)
NED6.91
+0.6
  
 PB
M Trespring    

Finale A

Finale
1
Louhab Kafia
Louhab Kafia ('87)
ALG15.46
+0.5
  
 SB
2
Mathieu Kabwakantanda Tshani
Mathieu Kabwakantanda Tshani ('97)
FRA15.27
+0.6
  
 
3
Thomas Gogois
Thomas Gogois 
FRA14.83
+0.7
  
 
4
Joshua Record
Joshua Record ('95)
NED14.53
+0.9
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Patrick Cronie
Patrick Cronie ('89)
NED19.01
  
 SB
2
Sven Poelmann
Sven Poelmann ('97)
NED16.41
  
 PB
3
Tom Corstjens
Tom Corstjens ('85)
NED15.84
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Edwin Nys
Edwin Nys ('86)
BEL53.06
  
 
2
Oskars Vaisjūns
Oskars Vaisjūns ('83)
LAT52.51
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Timothy Herman
Timothy Herman ('90)
BEL70.24
  
 
2
Dagbjartur Dadi Jónsson
Dagbjartur Dadi Jónsson ('97)
ISL68.25
  
 
3
Cedric Sorgeloos
Cedric Sorgeloos 
BEL64.91
  
 
4
Mark Jonker
Mark Jonker ('88)
NED64.81
  
 
5
Jacob Grobbel
Jacob Grobbel ('98)
BEL61.87
  
 
6
Arjan Dekkers
Arjan Dekkers ('86)
NED60.40
  
 
7
Arne Broeders
Arne Broeders ('93)
BEL58.74
  
 
K 100 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1
Manon Depuydt
Manon Depuydt ('97)
BEL11.70
  
 
2
Kadene Vassell
Kadene Vassell ('89)
NED11.74
  
 
3
Minke Bisschops
Minke Bisschops ('02)
NED11.96
  
 
4
Orphee Depuydt
Orphee Depuydt ('95)
BEL11.98
  
 SB
5
Sarah Rutjens
Sarah Rutjens ('92)
BEL12.06
  
 SB
6
Hrafnhild Eir Hermódsdóttir
Hrafnhild Eir Hermódsdóttir ('89)
ISL12.11
  
 SB
Finale B
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1
Mariam Oulare
Mariam Oulare ('02)
BEL11.81
  
 PB
2
Janie de Naeyer
Janie de Naeyer ('01)
BEL11.82
  
 PB
3
Laures Bauwens
Laures Bauwens ('99)
BEL12.08
  
 SB
4
Laetitia Libert
Laetitia Libert ('79)
BEL12.15
  
 
5
Lotte De Foer
Lotte De Foer 
BEL12.20
  
 SB
6
Emily Jouberton
Emily Jouberton ('80)
FRA12.23
  
 
7
Hanne Claus
Hanne Claus ('99)
BEL12.30
  
 
Finale C
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1
Lucie Ferauge
Lucie Ferauge 
BEL11.91
  
 SB
2
Laetitia Libert
Laetitia Libert ('79)
BEL12.09
  
 
3
Emily Jouberton
Emily Jouberton ('80)
FRA12.28
  
 
4
Rani Vincke
Rani Vincke 
BEL12.29
  
 SB
5
Mariska Bun
Mariska Bun ('94)
NED12.35
  
 SB
6
Esther Dankwah
Esther Dankwah ('82)
GHA12.48
  
 SB
7
Anna Julin
Anna Julin ('94)
FIN12.56
  
 SB
Finale D
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1
Angel Agwazie
Angel Agwazie ('01)
BEL12.11
  
 PB
2
Erine Collard
Erine Collard ('03)
BEL12.28
  
 PB
3
Marine Jehaes
Marine Jehaes ('03)
BEL12.31
  
 PB
4
Laurence Lobbens
Laurence Lobbens ('97)
BEL12.34
  
 SB
K 200 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1
Gloria Hooper
Gloria Hooper ('92)
ITA23.48
  
 
2
Manon Depuydt
Manon Depuydt ('97)
BEL23.72
  
 SB
3
Leonie van Vliet
Leonie van Vliet ('93)
NED23.94
  
 
4
Kadene Vassell
Kadene Vassell ('89)
NED24.24
  
 
5
Hrafnhild Eir Hermódsdóttir
Hrafnhild Eir Hermódsdóttir ('89)
ISL24.52
  
 SB
6
Carline Muir
Carline Muir ('87)
CAN25.11
  
 SB
7
Hanne Claus
Hanne Claus ('99)
BEL25.15
  
 
Finale B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Minke Bisschops
Minke Bisschops ('02)
NED24.25
  
 PB
2
Laetitia Libert
Laetitia Libert ('79)
BEL24.39
  
 
3
Sarah Rutjens
Sarah Rutjens ('92)
BEL24.74
  
 
4
Lieselotte Van Laere
Lieselotte Van Laere ('01)
BEL25.18
  
 
5
Esther Dankwah
Esther Dankwah ('82)
GHA25.38
  
 SB
6
Anna Julin
Anna Julin ('94)
FIN25.65
  
 SB
Finale C
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Orphee Depuydt
Orphee Depuydt ('95)
BEL24.66
  
 SB
2
Laures Bauwens
Laures Bauwens ('99)
BEL24.85
  
 SB
3
Lotte van der Vreken
Lotte van der Vreken ('01)
BEL25.09
  
 SB
4
Lien Andries
Lien Andries ('93)
BEL25.11
  
 
Finale D
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Lotte De Foer
Lotte De Foer 
BEL24.87
  
 PB
2
Angel Agwazie
Angel Agwazie ('01)
BEL24.91
  
 PB
Finale E
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1
Britt Grossard
Britt Grossard 
BEL25.01
  
 PB
Finale 1
Vind: +0.2
Vind: +0.2
8
Erine Collard
Erine Collard ('03)
BEL25.21
  
 PB
Finale 3
Vind: +0.3
Vind: +0.3
3
Marine Jehaes
Marine Jehaes ('03)
BEL25.23
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Camille Laus
Camille Laus ('93)
BEL52.57
  
 
2
Matilda Hellqvist
Matilda Hellqvist ('93)
SWE53.72
  
 SB
3
Louise-Anne Bertheau
Louise-Anne Bertheau ('92)
FRA53.85
  
 
4
Lieke Klaver
Lieke Klaver ('98)
NED54.90
  
 PB
5
Jorieke Korenromp
Jorieke Korenromp ('96)
NED55.28
  
 
Finale B
1
Liefde Schoemaker
Liefde Schoemaker ('02)
BEL55.32
  
 PB
2
Helena Ponette
Helena Ponette 
BEL55.41
  
 PB
3
Ine Hugaerts
Ine Hugaerts ('95)
BEL56.19
  
 SB
4
Dominique Veninga
Dominique Veninga ('97)
NED56.51
  
 
5
Delphine Gillet
Delphine Gillet ('86)
BEL56.64
  
 
Finale C
1
Kim Rossen
Kim Rossen ('97)
NED56.29
  
 SB
2
Bregje Sloot
Bregje Sloot 
NED56.79
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Khadija Benkassem
Khadija Benkassem ('98)
MAR2:03.47
  
 PB
2
Ciara Everard
Ciara Everard ('90)
IRL2:04.12
  
 SB
3
Suzanne Voorrips
Suzanne Voorrips ('93)
NED2:04.32
  
 SB
4
Manon Fage
Manon Fage ('92)
FRA2:04.62
  
 PB
5Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN2:04.77
  
 PB
6
Vanessa Scaunet
Vanessa Scaunet ('96)
BEL2:05.02
  
 PB
7
Gaël De Coninck
Gaël De Coninck ('01)
SWE2:05.82
  
 PB
8
Madeleine Björlin-Delmar
Madeleine Björlin-Delmar ('96)
SWE2:06.88
  
 PB
Finale B
1
Carole Rieb
Carole Rieb ('89)
FRA2:06.53
  
 PB
2
Sanne Njaastad
Sanne Njaastad 
NOR2:07.32
  
 PB
3Dagmar OlsenDagmar Olsen ('94)DEN2:08.25
  
 SB
4
Sharon Trienes
Sharon Trienes ('93)
NED2:08.71
  
 PB
5
Zoe Therese Bedouin
Zoe Therese Bedouin ('91)
FRA2:08.73
  
 PB
6
Lise Thimon
Lise Thimon ('97)
FRA2:12.62
  
 SB
7
Marta Alexandra Chylinski
Marta Alexandra Chylinski ('86)
BEL2:14.25
  
 SB
Finale C
1
Nisrine Masrhalmi
Nisrine Masrhalmi ('96)
NED2:10.28
  
 SB
2Line K SchulzLine K Schulz ('96)DEN2:10.69
  
 SB
3
Sunel Jacobs
Sunel Jacobs ('93)
RSA2:11.62
  
 
4
Clara Pavlovic
Clara Pavlovic ('02)
FRA2:11.87
  
 PB
5
Febe Triest
Febe Triest 
BEL2:12.62
  
 PB
6
Agathe Delahoutre
Agathe Delahoutre ('97)
FRA2:13.66
  
 SB
7
Margrete Jørgensen Baustad
Margrete Jørgensen Baustad 
NOR2:13.79
  
 SB
8
Maryanne Nabet
Maryanne Nabet ('96)
FRA2:14.13
  
 
9
Jade Meuret
Jade Meuret ('01)
FRA2:14.29
  
 SB
10
Eline Pinter
Eline Pinter ('96)
BEL2:15.62
  
 
Finale D
1
Anouk Prop
Anouk Prop ('99)
NED2:11.19
  
 PB
2
Flora Poupenez
Flora Poupenez 
FRA2:12.20
  
 PB
3
Emma Devis
Emma Devis 
FRA2:12.33
  
 PB
4
Hanne Pardaens
Hanne Pardaens ('94)
BEL2:12.84
  
 PB
5
Avril Deegan
Avril Deegan ('98)
IRL2:13.13
  
 PB
6
Stécy Dolay
Stécy Dolay ('93)
FRA2:13.46
  
 SB
7
Lore Goossens
Lore Goossens ('01)
BEL2:13.47
  
 PB
8
Michele De Smet
Michele De Smet ('99)
BEL2:14.17
  
 
9
Goele Truyers
Goele Truyers ('92)
BEL2:14.56
  
 SB
10
Ilse Kamphuis
Ilse Kamphuis 
NED2:14.65
  
 PB
Finale E
1
Jana Kluskens
Jana Kluskens ('04)
BEL2:13.04
  
 PB
2
Pia Malin Jensen
Pia Malin Jensen ('94)
GER2:14.52
  
 PB
3
Elena Kluskens
Elena Kluskens ('04)
BEL2:15.86
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Vera Hoffmann
Vera Hoffmann ('96)
LUX4:16.08
  
 PB
2
Lotte Krause
Lotte Krause ('92)
NED4:16.63
  
 PB
3
Elsbeth Ciesluk
Elsbeth Ciesluk ('86)
NED4:17.24
  
 PB
4
Mathilde Deswaef
Mathilde Deswaef ('99)
BEL4:18.55
  
 PB
5
Stephanie Barnes
Stephanie Barnes ('88)
GBR4:18.69
  
 SB
6
Joyce Mattagliano
Joyce Mattagliano ('94)
ITA4:19.29
  
 SB
7
Nadia Power
Nadia Power ('98)
IRL4:19.85
  
 PB
8
Kelly Neely
Kelly Neely ('78)
IRL4:20.19
  
 SB
9
Aurore Fleury
Aurore Fleury ('93)
FRA4:23.25
  
 SB
10
Stefanie Barmet
Stefanie Barmet ('92)
SUI4:25.11
  
 SB
Finale B
1
Julia van Velthoven
Julia van Velthoven ('94)
NED4:19.69
  
 PB
2
Linda Wrede
Linda Wrede ('93)
GER4:20.31
  
 PB
3
Aude Korotchansky
Aude Korotchansky ('91)
FRA4:21.36
  
 SB
4
Pauline Simon
Pauline Simon ('93)
FRA4:21.75
  
 SB
5
Dagmar Smid
Dagmar Smid ('97)
NED4:21.83
  
 SB
6
Shana Lauwers
Shana Lauwers ('92)
BEL4:21.86
  
 PB
7
Elisa de Jong
Elisa de Jong ('92)
NED4:25.75
  
 PB
8
Lena Kieffer
Lena Kieffer ('01)
LUX4:26.07
  
 PB
9
Britt Vanthillo
Britt Vanthillo ('91)
BEL4:28.83
  
 PB
10
Margaux Sieracki
Margaux Sieracki ('99)
FRA4:29.26
  
 PB
11
Yasmine Abbes
Yasmine Abbes ('02)
NED4:30.07
  
 PB
12
Thineke Fourie
Thineke Fourie ('91)
RSA4:30.58
  
 
13
Kristine Lande Dommersnes
Kristine Lande Dommersnes ('99)
NOR4:32.73
  
 
14
Kira von Ehren
Kira von Ehren ('95)
GER4:36.24
  
 
15
Floriane Chevalier Garenne
Floriane Chevalier Garenne ('91)
FRA4:36.66
  
 
Finale C
1
Vilde Våge Henriksen
Vilde Våge Henriksen 
NOR4:28.57
  
 PB
2
Annemarie Slangewal
Annemarie Slangewal ('98)
NED4:29.18
  
 PB
3
Lysanne Wilkens
Lysanne Wilkens ('94)
NED4:29.40
  
 PB
4
Paula Schneiders
Paula Schneiders ('01)
GER4:30.33
  
 PB
5
Meline Rollin
Meline Rollin ('98)
FRA4:31.01
  
 PB
6
Anne Schreurs
Anne Schreurs ('92)
BEL4:32.03
  
 PB
7
Sophie Prevost
Sophie Prevost ('95)
FRA4:32.65
  
 PB
8
Sunel Jacobs
Sunel Jacobs ('93)
RSA4:33.51
  
 SB
9
Saskia Weinans
Saskia Weinans ('94)
NED4:39.34
  
 SB
10
Ellen Jansen
Ellen Jansen ('95)
NED4:40.71
  
 SB
Finale D
1
Marie Bilo
Marie Bilo ('03)
BEL4:36.26
  
 PB
2
Elodie Van Den Abeele
Elodie Van Den Abeele ('96)
BEL4:37.36
  
 PB
3
Sveva Fascetti
Sveva Fascetti ('94)
ITA4:37.50
  
 
4
Lynn Dekeyser
Lynn Dekeyser 
BEL4:38.70
  
 PB
5
Lucie Grandjean
Lucie Grandjean ('03)
BEL4:40.44
  
 PB
6
Tine Vandenborne
Tine Vandenborne 
BEL4:40.70
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1
Sarah Missinne
Sarah Missinne ('95)
BEL13.32
  
 
2
Chloe Beaucarne
Chloe Beaucarne ('97)
BEL13.52
  
 
3
Victoria Rausch
Victoria Rausch ('96)
LUX13.84
  
NU23R PB
4
Eva Meisolle
Eva Meisolle ('91)
GER13.94
  
 
5
Petra McDonald
Petra McDonald ('84)
BAH14.38
  
 SB
Finale B
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1
Iris Hartmann
Iris Hartmann ('99)
BEL14.41
  
 PB
2
Britt Grossard
Britt Grossard 
BEL14.49
  
 PB
Finale 2
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Sarah Missinne
Sarah Missinne ('95)
BEL13.19
  
 PB
2
Chloe Beaucarne
Chloe Beaucarne ('97)
BEL13.45
  
 PB
3
Victoria Rausch
Victoria Rausch ('96)
LUX13.86
  
NU23R PB
4
Petra McDonald
Petra McDonald ('84)
BAH14.49
  
 SB
5
Lore Oosterbos
Lore Oosterbos ('94)
BEL14.73
  
 SB
6
Iris Hartmann
Iris Hartmann ('99)
BEL14.75
  
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Hanne Claes
Hanne Claes ('91)
BEL56.25
  
 PB
2
Margo Van Puyvelde
Margo Van Puyvelde ('95)
BEL56.34
  
 PB
3
Justien Grillet
Justien Grillet ('94)
BEL57.60
  
 PB
4
Nora Ritzen
Nora Ritzen ('93)
NED57.95
  
 PB
5
Johanna Holmén Svensson
Johanna Holmén Svensson ('95)
SWE58.18
  
 SB
6
Hanna Palmqvist
Hanna Palmqvist ('96)
SWE58.41
  
 SB
7
Lucie Perrin
Lucie Perrin ('88)
FRA59.40
  
 
Chloé Schmidt
Chloé Schmidt ('01)
LUX1:03.43
  
 PB
Finale B
1
Joan Medjid
Joan Medjid ('95)
FRA1:00.39
  
 
2
Katrijn Boone
Katrijn Boone ('92)
BEL1:01.40
  
 SB
3
Jalika Badji
Jalika Badji ('96)
BEL1:01.54
  
 PB
4
Zita Goossens
Zita Goossens 
BEL1:02.85
  
 PB
5
Paulien Dewyngaert
Paulien Dewyngaert ('97)
BEL1:02.93
  
 SB
Finale C
1
Britta de Haan
Britta de Haan ('99)
NED1:02.54
  
 PB
2
Anna Houyez
Anna Houyez ('01)
FRA1:03.11
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Hanne Van Hessche
Hanne Van Hessche ('91)
BEL1.82
  
 SB
2
Coralie Arcuby
Coralie Arcuby ('95)
FRA1.74
  
 SB
3
Inge Paesen
Inge Paesen ('96)
BEL1.70
  
 =PB
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Killiana Heymans
Killiana Heymans ('97)
NED4.20
  
 SB
2
Aurélie De Ryck
Aurélie De Ryck ('92)
BEL4.10
  
 
3
Marijke Wijnmaalen
Marijke Wijnmaalen ('98)
NED4.00
  
 
3
Elien Vekemans
Elien Vekemans ('01)
BEL4.00
  
 
5
Sterre de Booy
Sterre de Booy ('98)
NED3.90
  
 PB
6
Hanne Borstlap
Hanne Borstlap 
BEL3.80
  
 SB
7
Jozefien Willemen
Jozefien Willemen ('89)
BEL3.70
  
 
8
Lise Morren
Lise Morren 
BEL3.60
  
 
9
Laura Quirin
Laura Quirin ('90)
BEL3.60
  
 SB
10
Hanne De Baene
Hanne De Baene ('98)
BEL3.60
  
 
10
Fleur Hooyberghs
Fleur Hooyberghs ('01)
BEL3.60
  
 
12Rebecka KrüegerRebecka Krüeger ('03)SWE3.60
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Hanne Maudens
Hanne Maudens ('97)
BEL6.48
+1.0
  
 =PB
2
Maureen Herremans
Maureen Herremans ('96)
NED5.89
+1.3
  
 PB
K Trespring     

Finale A

Finale
1
Saliyya Guisse
Saliyya Guisse ('96)
BEL12.67 w
+2.2
  
 
2
Elsa Loureiro
Elsa Loureiro ('92)
BEL12.63
+1.1
  
 SB
3
Louise Taatgen
Louise Taatgen ('93)
NED12.19
+1.6
  
 
4
Maureen Herremans
Maureen Herremans ('96)
NED11.99
-0.3
  
 SB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Melissa Boekelman
Melissa Boekelman ('89)
NED18.16
  
 
2
Myrthe Van Der Borght
Myrthe Van Der Borght ('01)
BEL13.23
  
 SB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Anouska Hellebuyck
Anouska Hellebuyck ('89)
BEL49.51
  
 SB
2
Myrthe Van Der Borght
Myrthe Van Der Borght ('01)
BEL43.66
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Noémie Pleimling
Noémie Pleimling ('93)
LUX48.64
  
 
2
Pauline Smal
Pauline Smal ('98)
BEL45.82
  
 
3
Kirsten Umans
Kirsten Umans ('93)
BEL42.63
  
 SB
4
Ann Telemans
Ann Telemans 
BEL41.86
  
 PB
5
Ilhem Tamrouti
Ilhem Tamrouti ('99)
NED40.95
  
 
6
Imogen Beard
Imogen Beard ('98)
NED40.89
  
 SB
7
Carolien van Royen
Carolien van Royen ('92)
BEL40.61
  
 
8
Cato Deschuytter
Cato Deschuytter ('96)
BEL40.06
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint