M 100 m 8.6. Vind: -0.9 Finale A Finale | 8.6. | Vind: -0.9 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Cameron Burrell Cameron Burrell ('94) | 94 | USA | 10.13 | |||||||||||||
2 | Elijah Hall-Thompson Elijah Hall-Thompson ('94) | 94 | USA | 10.17 | |||||||||||||
3 | Andre Ewers Andre Ewers ('95) | 95 | JAM | 10.19 | |||||||||||||
4 | Cravon Gillespie Cravon Gillespie ('96) | 96 | USA | 10.27 | |||||||||||||
5 | Raheem Chambers Raheem Chambers ('97) | 97 | JAM | 10.33 | |||||||||||||
6 | McKinely West McKinely West ('96) | 96 | USA | 10.36 | |||||||||||||
7 | Cejhae Greene Cejhae Greene ('95) | 95 | ANT | 10.37 | |||||||||||||
8 | Mario Burke Mario Burke ('97) | 97 | BAR | 10.41 | |||||||||||||
Semifinale | 6.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 6.6. Vind: -0.9 | 6.6. | Vind: -0.9 | |||||||||||||||
1 | Cameron Burrell Cameron Burrell ('94) | 94 | USA | 10.07 | |||||||||||||
2 | Elijah Hall-Thompson Elijah Hall-Thompson ('94) | 94 | USA | 10.10 | PB | ||||||||||||
3 | Kenzo Cotton Kenzo Cotton ('96) | 96 | USA | 10.14 | SB | ||||||||||||
4 | Kendal Williams Kendal Williams ('95) | 95 | USA | 10.16 | |||||||||||||
5 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 10.28 | |||||||||||||
6 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 10.32 | |||||||||||||
7 | Devin Quinn Devin Quinn ('96) | 96 | USA | 10.33 | |||||||||||||
8 | Karson Kowalchuk Karson Kowalchuk ('98) | 98 | CAN | 10.46 | |||||||||||||
Semi 2 6.6. Vind: +1.2 | 6.6. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Mario Burke Mario Burke ('97) | 97 | BAR | 10.10 | PB | ||||||||||||
2 | McKinely West McKinely West ('96) | 96 | USA | 10.10 | |||||||||||||
3 | Jaylen Bacon Jaylen Bacon ('96) | 96 | USA | 10.10 | |||||||||||||
4 | Divine Oduduru Divine Oduduru ('96) | 96 | NGR | 10.12 | |||||||||||||
5 | Darryl Haraway Darryl Haraway ('97) | 97 | USA | 10.15 | |||||||||||||
6 | Chris Jefferson Chris Jefferson ('96) | 96 | USA | 10.17 | |||||||||||||
7 | Micah Larkins Micah Larkins ('94) | 94 | USA | 10.18 | |||||||||||||
8 | Elijah Ross Elijah Ross | USA | 10.34 | PB | |||||||||||||
Semi 3 6.6. Vind: +2.3 | 6.6. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Andre Ewers Andre Ewers ('95) | 95 | JAM | 10.00 | w | ||||||||||||
2 | Cravon Gillespie Cravon Gillespie ('96) | 96 | USA | 10.02 | w | ||||||||||||
3 | Cejhae Greene Cejhae Greene ('95) | 95 | ANT | 10.05 | w | ||||||||||||
4 | Raheem Chambers Raheem Chambers ('97) | 97 | JAM | 10.05 | w | ||||||||||||
5 | Waseem Williams Waseem Williams ('97) | 97 | JAM | 10.06 | w | ||||||||||||
6 | TJ Brock TJ Brock ('98) | 98 | USA | 10.13 | w | ||||||||||||
7 | Riak Reese Riak Reese ('94) | 94 | USA | 10.14 | w | ||||||||||||
8 | Jace Comick Jace Comick ('98) | 98 | USA | 10.24 | w | ||||||||||||
M 200 m 8.6. Finale A Finale | 8.6. | ||||||||||||||||
1 | Divine Oduduru Divine Oduduru ('96) | 96 | NGR | 20.28 | |||||||||||||
2 | Andre Ewers Andre Ewers ('95) | 95 | JAM | 20.29 | |||||||||||||
3 | Kendal Williams Kendal Williams ('95) | 95 | USA | 20.32 | |||||||||||||
4 | Jaron Flournoy Jaron Flournoy ('96) | 96 | USA | 20.43 | |||||||||||||
5 | Rodney Rowe Rodney Rowe ('97) | 97 | USA | 20.52 | |||||||||||||
6 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 20.62 | |||||||||||||
7 | Kenzo Cotton Kenzo Cotton ('96) | 96 | USA | 20.73 | |||||||||||||
8 | McKinely West McKinely West ('96) | 96 | USA | 20.84 | |||||||||||||
Semifinale | 6.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 6.6. Vind: +1.1 | 6.6. | Vind: +1.1 | |||||||||||||||
1 | Kendal Williams Kendal Williams ('95) | 95 | USA | 20.23 | |||||||||||||
2 | Jaron Flournoy Jaron Flournoy ('96) | 96 | USA | 20.26 | SB | ||||||||||||
3 | Divine Oduduru Divine Oduduru ('96) | 96 | NGR | 20.33 | |||||||||||||
4 | Kenzo Cotton Kenzo Cotton ('96) | 96 | USA | 20.38 | SB | ||||||||||||
5 | Devin Quinn Devin Quinn ('96) | 96 | USA | 20.53 | |||||||||||||
6 | Joseph Amoah Joseph Amoah ('97) | 97 | GHA | 20.60 | |||||||||||||
7 | Nicholas Alexander Nicholas Alexander ('98) | 98 | USA | 21.08 | |||||||||||||
8 | Maxwell Willis Maxwell Willis ('98) | 98 | USA | 21.14 | |||||||||||||
Semi 2 6.6. Vind: +1.0 | 6.6. | Vind: +1.0 | |||||||||||||||
1 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 20.23 | PB | ||||||||||||
2 | Andre Ewers Andre Ewers ('95) | 95 | JAM | 20.31 | |||||||||||||
3 | Ncincihli Titi Ncincihli Titi ('93) | 93 | RSA | 20.45 | |||||||||||||
4 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 20.54 | |||||||||||||
5 | Renard Howell Renard Howell ('95) | 95 | JAM | 20.66 | |||||||||||||
6 | Terrell Smith Terrell Smith ('94) | 94 | USA | 20.71 | |||||||||||||
7 | Andrew Hudson Andrew Hudson ('96) | 96 | USA | 20.75 | |||||||||||||
8 | Micaiah Harris Micaiah Harris ('98) | 98 | USA | 20.91 | |||||||||||||
Semi 3 6.6. Vind: +1.5 | 6.6. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Rodney Rowe Rodney Rowe ('97) | 97 | USA | 20.49 | |||||||||||||
2 | McKinely West McKinely West ('96) | 96 | USA | 20.54 | |||||||||||||
3 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 20.54 | |||||||||||||
4 | Julius Morris Julius Morris ('94) | 94 | MNT | 20.63 | |||||||||||||
5 | Cravon Gillespie Cravon Gillespie ('96) | 96 | USA | 20.71 | |||||||||||||
6 | Jaylen Bacon Jaylen Bacon ('96) | 96 | USA | 20.73 | |||||||||||||
7 | Charles Okeze Charles Okeze ('96) | 96 | NGR | 20.89 | |||||||||||||
8 | Tre James Tre James ('96) | 96 | USA | 21.28 | |||||||||||||
M 400 m 8.6. Finale A Finale | 8.6. | ||||||||||||||||
1 | Michael Norman Michael Norman ('97) | 97 | USA | 43.61 | PB | ||||||||||||
2 | Akeem Bloomfield Akeem Bloomfield ('97) | 97 | JAM | 43.94 | PB | ||||||||||||
3 | Nathon Allen Nathon Allen ('95) | 95 | JAM | 44.13 | PB | ||||||||||||
4 | Mar'yea Harris Mar'yea Harris ('97) | 97 | USA | 45.00 | |||||||||||||
5 | Tyrell Richard Tyrell Richard ('97) | 97 | USA | 45.10 | |||||||||||||
6 | Obi Igbokwe Obi Igbokwe ('97) | 97 | USA | 45.16 | |||||||||||||
7 | Kahmari Montgomery Kahmari Montgomery ('97) | 97 | USA | 45.75 | |||||||||||||
8 | Wil London Wil London ('97) | 97 | USA | 46.20 | |||||||||||||
Semifinale | 6.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 6.6. | 6.6. | ||||||||||||||||
1 | Michael Norman Michael Norman ('97) | 97 | USA | 44.66 | |||||||||||||
2 | Tyrell Richard Tyrell Richard ('97) | 97 | USA | 44.70 | PB | ||||||||||||
3 | Mar'yea Harris Mar'yea Harris ('97) | 97 | USA | 44.94 | PB | ||||||||||||
4 | Steven Solomon Steven Solomon ('93) | 93 | AUS | 45.30 | SB | ||||||||||||
5 | Nathan Strother Nathan Strother ('95) | 95 | USA | 45.72 | |||||||||||||
6 | Alex Wesley Alex Wesley | USA | 45.91 | PB | |||||||||||||
7 | Carlos Salcido Carlos Salcido | MEX | 46.39 | ||||||||||||||
8 | Jordan Williams Jordan Williams | USA | 46.49 | ||||||||||||||
Semi 2 6.6. | 6.6. | ||||||||||||||||
1 | Nathon Allen Nathon Allen ('95) | 95 | JAM | 44.83 | |||||||||||||
2 | Kahmari Montgomery Kahmari Montgomery ('97) | 97 | USA | 44.92 | |||||||||||||
3 | Wil London Wil London ('97) | 97 | USA | 44.98 | |||||||||||||
4 | Trevor Stewart Trevor Stewart ('97) | 97 | USA | 45.35 | |||||||||||||
5 | Derrick Mokaleng Derrick Mokaleng ('97) | 97 | RSA | 45.79 | |||||||||||||
6 | Alfred Shirley Alfred Shirley | USA | 46.06 | ||||||||||||||
7 | Taj Burgess Taj Burgess ('99) | 99 | USA | 46.16 | |||||||||||||
8 | Warren Hazel Warren Hazel ('96) | 96 | SKN | 46.25 | |||||||||||||
Semi 3 6.6. | 6.6. | ||||||||||||||||
1 | Akeem Bloomfield Akeem Bloomfield ('97) | 97 | JAM | 44.72 | PB | ||||||||||||
2 | Obi Igbokwe Obi Igbokwe ('97) | 97 | USA | 44.94 | PB | ||||||||||||
3 | Chantz Sawyers Chantz Sawyers ('99) | 99 | JAM | 45.40 | =PB | ||||||||||||
4 | Ricky Morgan Ricky Morgan ('96) | 96 | USA | 46.32 | |||||||||||||
5 | Orwin Emilien Orwin Emilien ('95) | 95 | MRI | 46.36 | |||||||||||||
6 | Anderson Devonish Anderson Devonish ('94) | 94 | BAR | 46.45 | |||||||||||||
7 | Alejandro Perlaza Alejandro Perlaza ('94) | 94 | COL | 47.48 | |||||||||||||
M 800 m 8.6. Finale A Finale | 8.6. | ||||||||||||||||
1 | Isaiah Harris Isaiah Harris ('96) | 96 | USA | 1:44.76 | SB | ||||||||||||
2 | Marco Arop Marco Arop ('98) | 98 | CAN | 1:45.25 | PB | ||||||||||||
3 | Michael Saruni Michael Saruni ('95) | 95 | KEN | 1:45.31 | |||||||||||||
4 | Bryce Hoppel Bryce Hoppel ('97) | 97 | USA | 1:45.67 | PB | ||||||||||||
5 | Devin Dixon Devin Dixon ('97) | 97 | USA | 1:45.86 | |||||||||||||
6 | Jonah Koech Jonah Koech ('96) | 96 | KEN | 1:46.23 | PB | ||||||||||||
7 | Robert Ford Robert Ford ('96) | 96 | USA | 1:46.72 | |||||||||||||
8 | Robert Heppenstall Robert Heppenstall ('97) | 97 | CAN | 1:47.14 | SB | ||||||||||||
Semifinale | 6.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 6.6. | 6.6. | ||||||||||||||||
1 | Michael Saruni Michael Saruni ('95) | 95 | KEN | 1:46.98 | |||||||||||||
2 | Devin Dixon Devin Dixon ('97) | 97 | USA | 1:47.12 | |||||||||||||
3 | Jonah Koech Jonah Koech ('96) | 96 | KEN | 1:47.28 | |||||||||||||
4 | Vince Crisp Vince Crisp ('97) | 97 | USA | 1:48.34 | |||||||||||||
5 | Clay Lambourne Clay Lambourne ('95) | 95 | USA | 1:50.33 | |||||||||||||
6 | Matt Manternach Matt Manternach ('97) | 97 | USA | 1:50.58 | |||||||||||||
7 | Stefano Migliorati Stefano Migliorati ('94) | 94 | ITA | 1:51.68 | |||||||||||||
8 | Moujtaba Mohammed Moujtaba Mohammed ('96) | 96 | USA | 1:54.78 | |||||||||||||
Semi 2 6.6. | 6.6. | ||||||||||||||||
1 | Bryce Hoppel Bryce Hoppel ('97) | 97 | USA | 1:46.90 | PB | ||||||||||||
2 | Robert Heppenstall Robert Heppenstall ('97) | 97 | CAN | 1:47.40 | SB | ||||||||||||
3 | Avery Bartlett Avery Bartlett ('97) | 97 | USA | 1:48.49 | |||||||||||||
4 | Cooper Williams Cooper Williams ('98) | 98 | USA | 1:48.81 | |||||||||||||
5 | Dejon Devroe Dejon Devroe ('96) | 96 | USA | 1:48.93 | |||||||||||||
6 | Johnathan Moore Johnathan Moore ('88) | 88 | USA | 1:50.66 | |||||||||||||
7 | Anthony Hawthorne Anthony Hawthorne ('96) | 96 | USA | 1:50.93 | |||||||||||||
8 | Collins Kibet Collins Kibet ('88) | 88 | KEN | 1:52.44 | |||||||||||||
Semi 3 6.6. | 6.6. | ||||||||||||||||
1 | Isaiah Harris Isaiah Harris ('96) | 96 | USA | 1:46.99 | |||||||||||||
2 | Marco Arop Marco Arop ('98) | 98 | CAN | 1:47.14 | |||||||||||||
3 | Robert Ford Robert Ford ('96) | 96 | USA | 1:47.38 | |||||||||||||
4 | Daniel Kuhn Daniel Kuhn ('95) | 95 | USA | 1:48.25 | |||||||||||||
5 | Dylan Capwell Dylan Capwell ('95) | 95 | USA | 1:48.56 | |||||||||||||
6 | John Lewis John Lewis ('97) | 97 | USA | 1:49.40 | |||||||||||||
7 | Erik Martinsson Erik Martinsson ('96) | 96 | SWE | 1:52.48 | |||||||||||||
8 | Jaymes Dennison Jaymes Dennison ('94) | 94 | USA | 1:52.76 | |||||||||||||
M 1500 m 8.6. Finale A Finale | 8.6. | ||||||||||||||||
1 | Olli Hoare Olli Hoare ('97) | 97 | AUS | 3:44.77 | |||||||||||||
2 | Vincent Ciattei Vincent Ciattei ('95) | 95 | USA | 3:45.02 | |||||||||||||
3 | Josh Kerr Josh Kerr ('97) | 97 | GBR | 3:45.02 | |||||||||||||
4 | Robert Domanic Robert Domanic ('95) | 95 | USA | 3:45.47 | |||||||||||||
5 | Sam Worley Sam Worley ('98) | 98 | USA | 3:45.67 | |||||||||||||
6 | Sam Prakel Sam Prakel ('94) | 94 | USA | 3:45.73 | |||||||||||||
7 | Justine Kiprotich Justine Kiprotich ('97) | 97 | KEN | 3:45.75 | |||||||||||||
8 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 3:45.75 | |||||||||||||
9 | Amos Bartelsmeyer Amos Bartelsmeyer ('94) | 94 | USA | 3:46.54 | |||||||||||||
10 | Diego Zarate Diego Zarate ('97) | 97 | USA | 3:46.55 | |||||||||||||
11 | Mike Marsella Mike Marsella ('94) | 94 | USA | 3:52.39 | |||||||||||||
12 | Mick Stanovsek Mick Stanovsek ('97) | 97 | USA | 3:56.12 | |||||||||||||
Semifinale | 6.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 6.6. | 6.6. | ||||||||||||||||
1 | Sam Prakel Sam Prakel ('94) | 94 | USA | 3:49.33 | |||||||||||||
2 | Olli Hoare Olli Hoare ('97) | 97 | AUS | 3:49.42 | |||||||||||||
3 | Mick Stanovsek Mick Stanovsek ('97) | 97 | USA | 3:49.83 | |||||||||||||
4 | Diego Zarate Diego Zarate ('97) | 97 | USA | 3:49.95 | |||||||||||||
5 | Justine Kiprotich Justine Kiprotich ('97) | 97 | KEN | 3:50.03 | |||||||||||||
6 | Ben Malone Ben Malone ('94) | 94 | USA | 3:50.61 | |||||||||||||
7 | Alex Riba Alex Riba ('94) | 94 | USA | 3:50.72 | |||||||||||||
8 | Joseph Murphy Joseph Murphy ('95) | 95 | USA | 3:51.14 | |||||||||||||
9 | Kevin White Kevin White | USA | 3:51.24 | ||||||||||||||
10 | Everett Smulders Everett Smulders ('98) | 98 | USA | 3:51.59 | |||||||||||||
11 | Christopher Torpy Christopher Torpy ('97) | 97 | USA | 3:55.74 | |||||||||||||
12 | Chandler Teigen Chandler Teigen ('96) | 96 | USA | 3:56.59 | |||||||||||||
Semi 2 6.6. | 6.6. | ||||||||||||||||
1 | Josh Kerr Josh Kerr ('97) | 97 | GBR | 3:47.47 | |||||||||||||
2 | Robert Domanic Robert Domanic ('95) | 95 | USA | 3:47.61 | |||||||||||||
3 | Vincent Ciattei Vincent Ciattei ('95) | 95 | USA | 3:47.73 | |||||||||||||
4 | Sam Worley Sam Worley ('98) | 98 | USA | 3:47.84 | |||||||||||||
5 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 3:47.93 | |||||||||||||
6 | Amos Bartelsmeyer Amos Bartelsmeyer ('94) | 94 | USA | 3:48.00 | |||||||||||||
7 | Mike Marsella Mike Marsella ('94) | 94 | USA | 3:48.01 | |||||||||||||
8 | William Paulson William Paulson ('94) | 94 | CAN | 3:48.09 | |||||||||||||
9 | Ian Crowe-Wright Ian Crowe-Wright ('95) | 95 | GBR | 3:48.65 | |||||||||||||
10 | Alex Rogers Alex Rogers ('97) | 97 | USA | 3:48.67 | |||||||||||||
11 | Nicholas Wareham Nicholas Wareham | USA | 3:49.74 | ||||||||||||||
12 | Luis Grijalva Luis Grijalva ('99) | 99 | GUA | 3:49.85 | |||||||||||||
M 5000 m 8.6. Finale A Finale | 8.6. | ||||||||||||||||
1 | Sean McGorty Sean McGorty ('95) | 95 | USA | 13:54.81 | |||||||||||||
2 | Justyn Knight Justyn Knight ('96) | 96 | CAN | 13:55.03 | |||||||||||||
3 | Grant Fisher Grant Fisher ('97) | 97 | USA | 13:55.04 | |||||||||||||
4 | Andy Trouard Andy Trouard ('94) | 94 | USA | 13:55.46 | |||||||||||||
5 | Amon Kemboi Amon Kemboi | KEN | 13:56.37 | ||||||||||||||
6 | Dillon Maggard Dillon Maggard ('95) | 95 | USA | 13:57.40 | |||||||||||||
7 | Edwin Kurgat Edwin Kurgat ('96) | 96 | KEN | 13:58.01 | |||||||||||||
8 | Rory Linkletter Rory Linkletter ('96) | 96 | CAN | 13:58.20 | |||||||||||||
9 | Vincent Kiprop Vincent Kiprop ('95) | 95 | KEN | 13:59.60 | |||||||||||||
10 | Jaret Carpenter Jaret Carpenter ('98) | 98 | USA | 14:00.01 | |||||||||||||
11 | Cole Rockhold Cole Rockhold ('95) | 95 | USA | 14:00.96 | |||||||||||||
12 | Clayton Young Clayton Young ('93) | 93 | USA | 14:02.17 | |||||||||||||
13 | Gilbert Kigen Gilbert Kigen ('94) | 94 | KEN | 14:03.06 | |||||||||||||
14 | Philo Germano Philo Germano ('95) | 95 | USA | 14:03.57 | |||||||||||||
15 | Conor Lundy Conor Lundy ('98) | 98 | USA | 14:04.08 | PB | ||||||||||||
16 | Ben Veatch Ben Veatch ('98) | 98 | USA | 14:06.40 | |||||||||||||
17 | Cooper Teare Cooper Teare ('99) | 99 | USA | 14:08.18 | |||||||||||||
18 | Lawrence Kipkoech Lawrence Kipkoech | KEN | 14:11.95 | ||||||||||||||
19 | Zach Perrin Zach Perrin ('95) | 95 | USA | 14:16.56 | |||||||||||||
20 | Alfred Chelanga Alfred Chelanga ('94) | 94 | KEN | 14:19.36 | |||||||||||||
21 | Chartt Miller Chartt Miller ('95) | 95 | AUS | 14:20.90 | |||||||||||||
22 | Colby Gilbert Colby Gilbert ('95) | 95 | USA | 14:27.22 | |||||||||||||
23 | Zach Long Zach Long | USA | 14:28.97 | ||||||||||||||
24 | Connor McMillan Connor McMillan ('95) | 95 | USA | 14:29.12 | |||||||||||||
M 10000 m 6.6. Finale A Finale | 6.6. | ||||||||||||||||
1 | Ben Flanagan Ben Flanagan ('95) | 95 | CAN | 28:34.53 | PB | ||||||||||||
2 | Vincent Kiprop Vincent Kiprop ('95) | 95 | KEN | 28:34.99 | |||||||||||||
3 | Dillon Maggard Dillon Maggard ('95) | 95 | USA | 28:38.36 | PB | ||||||||||||
4 | Tyler Day Tyler Day ('96) | 96 | USA | 28:39.03 | |||||||||||||
5 | Matt Baxter Matt Baxter ('94) | 94 | NZL | 28:39.35 | |||||||||||||
6 | Jacob Thomson Jacob Thomson ('94) | 94 | USA | 28:40.50 | PB | ||||||||||||
7 | Gilbert Kigen Gilbert Kigen ('94) | 94 | KEN | 28:55.66 | |||||||||||||
8 | Robert Brandt Robert Brandt ('96) | 96 | USA | 29:13.12 | |||||||||||||
9 | Colin Bennie Colin Bennie ('95) | 95 | USA | 29:13.66 | |||||||||||||
10 | Arsène Guillorel Arsène Guillorel ('94) | 94 | FRA | 29:16.71 | |||||||||||||
11 | Grant Fischer Grant Fischer | USA | 29:20.73 | ||||||||||||||
12 | Connor McMillan Connor McMillan ('95) | 95 | USA | 29:32.65 | |||||||||||||
13 | Lawrence Kipkoech Lawrence Kipkoech | KEN | 29:34.52 | ||||||||||||||
14 | Michael Crozier Michael Crozier ('93) | 93 | USA | 29:38.21 | |||||||||||||
15 | Frank Lara Frank Lara ('95) | 95 | USA | 29:42.87 | |||||||||||||
16 | Alfred Chelanga Alfred Chelanga ('94) | 94 | KEN | 29:44.08 | |||||||||||||
17 | Emmanuel Roudolff-Levisse Emmanuel Roudolff-Levisse ('95) | 95 | FRA | 29:45.39 | |||||||||||||
18 | Jonathan Green Jonathan Green ('95) | 95 | USA | 29:46.57 | |||||||||||||
19 | Nahom Solomon Nahom Solomon ('95) | 95 | USA | 29:46.96 | |||||||||||||
20 | Matt Welch Matt Welch | USA | 30:02.69 | ||||||||||||||
21 | Mike Tate Mike Tate ('95) | 95 | CAN | 30:14.75 | |||||||||||||
22 | Conner Mantz Conner Mantz ('96) | 96 | USA | 31:37.34 | |||||||||||||
23 | Clayton Young Clayton Young ('93) | 93 | USA | 31:37.54 | |||||||||||||
24 | Rory Linkletter Rory Linkletter ('96) | 96 | CAN | 31:37.69 | |||||||||||||
M 3000 m forh. 8.6. Finale A Finale | 8.6. | ||||||||||||||||
1 | Obsa Ali Obsa Ali ('96) | 96 | USA | 8:32.23 | PB | ||||||||||||
2 | Jamaine Coleman Jamaine Coleman ('95) | 95 | GBR | 8:33.52 | PB | ||||||||||||
3 | Steven Fahy Steven Fahy ('96) | 96 | USA | 8:34.52 | PB | ||||||||||||
4 | Aidan Tooker Aidan Tooker ('98) | 98 | USA | 8:35.41 | PB | ||||||||||||
5 | Andrew Gardner Andrew Gardner ('95) | 95 | USA | 8:37.07 | PB | ||||||||||||
6 | Matthew Owens Matthew Owens | USA | 8:38.09 | ||||||||||||||
7 | Clayson Shumway Clayson Shumway | USA | 8:40.15 | ||||||||||||||
8 | Riley Osen Riley Osen ('97) | 97 | USA | 8:41.24 | PB | ||||||||||||
9 | Noah Affolder Noah Affolder ('99) | 99 | USA | 8:43.72 | |||||||||||||
10 | Brian Barraza Brian Barraza ('95) | 95 | USA | 8:44.42 | |||||||||||||
11 | Max Benoit Max Benoit | USA | 8:47.15 | ||||||||||||||
12 | John Rice John Rice | USA | 8:52.81 | ||||||||||||||
Semifinale | 6.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 6.6. | 6.6. | ||||||||||||||||
1 | Obsa Ali Obsa Ali ('96) | 96 | USA | 8:39.17 | |||||||||||||
2 | Clayson Shumway Clayson Shumway | USA | 8:39.97 | ||||||||||||||
3 | Jamaine Coleman Jamaine Coleman ('95) | 95 | GBR | 8:40.06 | SB | ||||||||||||
4 | John Rice John Rice | USA | 8:40.22 | PB | |||||||||||||
5 | Aidan Tooker Aidan Tooker ('98) | 98 | USA | 8:40.24 | SB | ||||||||||||
6 | Brian Barraza Brian Barraza ('95) | 95 | USA | 8:40.25 | SB | ||||||||||||
7 | Riley Osen Riley Osen ('97) | 97 | USA | 8:43.22 | PB | ||||||||||||
8 | Mihret Coulter Mihret Coulter ('95) | 95 | USA | 8:53.18 | |||||||||||||
9 | El Hocine Bouchrak El Hocine Bouchrak ('98) | 98 | MAR | 8:57.04 | |||||||||||||
10 | Wesley Kirui Wesley Kirui | KEN | 8:57.56 | ||||||||||||||
11 | Dylan Hodgson Dylan Hodgson ('97) | 97 | USA | 9:07.59 | |||||||||||||
12 | Bailey Roth Bailey Roth ('96) | 96 | USA | 9:11.35 | |||||||||||||
Semi 2 6.6. | 6.6. | ||||||||||||||||
1 | Noah Affolder Noah Affolder ('99) | 99 | USA | 8:40.36 | PB | ||||||||||||
2 | Steven Fahy Steven Fahy ('96) | 96 | USA | 8:40.53 | |||||||||||||
3 | Andrew Gardner Andrew Gardner ('95) | 95 | USA | 8:41.48 | |||||||||||||
4 | Matthew Owens Matthew Owens | USA | 8:42.35 | ||||||||||||||
5 | Max Benoit Max Benoit | USA | 8:44.94 | ||||||||||||||
6 | Emmanuel Rotich Emmanuel Rotich | KEN | 8:45.44 | ||||||||||||||
7 | Andrew Bowman Andrew Bowman ('94) | 94 | USA | 8:49.43 | |||||||||||||
8 | Spencer Fehlberg Spencer Fehlberg | USA | 8:51.14 | ||||||||||||||
9 | Parker Scott Parker Scott ('97) | 97 | USA | 8:53.33 | |||||||||||||
10 | Jordan Cross Jordan Cross ('94) | 94 | USA | 9:00.82 | |||||||||||||
11 | Tom Nobles Tom Nobles ('96) | 96 | USA | 9:02.89 | |||||||||||||
Hlynur Andrésson Hlynur Andrésson ('93) | 93 | ISL | DNF | ||||||||||||||
M 110 m hæk 8.6. Vind: -1.1 Finale A Finale | 8.6. | Vind: -1.1 | |||||||||||||||
1 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 13.42 | |||||||||||||
2 | Dave Kendziera Dave Kendziera ('94) | 94 | USA | 13.43 | |||||||||||||
3 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 13.45 | |||||||||||||
4 | Trey Cunningham Trey Cunningham ('98) | 98 | USA | 13.64 | |||||||||||||
5 | Antoine Lloyd Antoine Lloyd ('96) | 96 | USA | 13.94 | |||||||||||||
6 | Ruebin Walters Ruebin Walters ('95) | 95 | TTO | 13.95 | |||||||||||||
7 | Luke Siedhoff Luke Siedhoff ('87) | 87 | USA | 13.99 | |||||||||||||
8 | John Burt John Burt ('97) | 97 | USA | 14.01 | |||||||||||||
Semifinale | 6.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 6.6. Vind: +2.2 | 6.6. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 13.42 | w | ||||||||||||
2 | John Burt John Burt ('97) | 97 | USA | 13.46 | w | ||||||||||||
3 | Luke Siedhoff Luke Siedhoff ('87) | 87 | USA | 13.71 | w | ||||||||||||
4 | Chris Douglas Chris Douglas ('97) | 97 | AUS | 13.76 | w | ||||||||||||
5 | Israel Nelson Israel Nelson ('96) | 96 | USA | 13.81 | w | ||||||||||||
6 | William Session William Session ('97) | 97 | USA | 13.90 | w | ||||||||||||
7 | RòDerick Spears RòDerick Spears ('94) | 94 | USA | 14.01 | w | ||||||||||||
8 | Patrick Prince Patrick Prince ('97) | 97 | USA | 14.10 | w | ||||||||||||
Semi 2 6.6. Vind: +0.6 | 6.6. | Vind: +0.6 | |||||||||||||||
1 | Ruebin Walters Ruebin Walters ('95) | 95 | TTO | 13.38 | |||||||||||||
2 | Antoine Lloyd Antoine Lloyd ('96) | 96 | USA | 13.61 | |||||||||||||
3 | Dayo Akindele Dayo Akindele ('96) | 96 | USA | 13.73 | PB | ||||||||||||
4 | Jaylan McConico Jaylan McConico ('98) | 98 | USA | 13.75 | |||||||||||||
5 | Braxton Canady Braxton Canady ('98) | 98 | USA | 13.78 | |||||||||||||
6 | Ashtyn Davis Ashtyn Davis ('96) | 96 | USA | 13.87 | |||||||||||||
7 | Larry Donald Larry Donald ('95) | 95 | USA | 13.93 | |||||||||||||
8 | Amere Lattin Amere Lattin ('97) | 97 | USA | 18.98 | |||||||||||||
Semi 3 6.6. Vind: -0.8 | 6.6. | Vind: -0.8 | |||||||||||||||
1 | Dave Kendziera Dave Kendziera ('94) | 94 | USA | 13.43 | |||||||||||||
2 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 13.44 | PB | ||||||||||||
3 | Trey Cunningham Trey Cunningham ('98) | 98 | USA | 13.64 | |||||||||||||
4 | Chad Zallow Chad Zallow ('97) | 97 | USA | 13.88 | |||||||||||||
5 | Matt Moore Matt Moore | USA | 14.00 | ||||||||||||||
6 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 14.40 | |||||||||||||
Daniel Roberts Daniel Roberts ('97) | 97 | USA | DQ | ||||||||||||||
Aaron Lewis Aaron Lewis ('96) | 96 | TTO | DNF | ||||||||||||||
M 400 m hæk 8.6. Finale A Finale | 8.6. | ||||||||||||||||
1 | Rai Benjamin Rai Benjamin ('97) | 97 | ANT | 47.02 | AR | PB | |||||||||||
2 | Kenny Selmon Kenny Selmon ('96) | 96 | USA | 48.12 | PB | ||||||||||||
3 | Dave Kendziera Dave Kendziera ('94) | 94 | USA | 48.42 | PB | ||||||||||||
4 | Kemar Mowatt Kemar Mowatt ('95) | 95 | JAM | 48.83 | SB | ||||||||||||
5 | Taylor McLaughlin Taylor McLaughlin ('97) | 97 | USA | 49.59 | SB | ||||||||||||
6 | Jacob Smith Jacob Smith | 00 | USA | 50.60 | |||||||||||||
7 | Maksims Sinčukovs Maksims Sinčukovs ('98) | 98 | LAT | 50.63 | |||||||||||||
8 | Infinite Tucker Infinite Tucker ('98) | 98 | USA | 50.76 | |||||||||||||
Semifinale | 6.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 6.6. | 6.6. | ||||||||||||||||
1 | Rai Benjamin Rai Benjamin ('97) | 97 | ANT | 49.66 | |||||||||||||
2 | Jacob Smith Jacob Smith | 00 | USA | 50.85 | |||||||||||||
3 | Greg Chiles Greg Chiles ('96) | 96 | USA | 50.87 | |||||||||||||
4 | Malcum Tatum Malcum Tatum ('97) | 97 | USA | 52.01 | |||||||||||||
5 | Charles Brockman III Charles Brockman III ('99) | 99 | USA | 52.08 | |||||||||||||
6 | Walter Briggs Walter Briggs | USA | 52.24 | ||||||||||||||
7 | Rasheed Tatham Rasheed Tatham ('96) | 96 | USA | 52.81 | |||||||||||||
Amere Lattin Amere Lattin ('97) | 97 | USA | DQ | ||||||||||||||
Semi 2 6.6. | 6.6. | ||||||||||||||||
1 | Kenny Selmon Kenny Selmon ('96) | 96 | USA | 49.27 | |||||||||||||
2 | Dave Kendziera Dave Kendziera ('94) | 94 | USA | 49.54 | |||||||||||||
3 | Infinite Tucker Infinite Tucker ('98) | 98 | USA | 49.84 | |||||||||||||
4 | Maksims Sinčukovs Maksims Sinčukovs ('98) | 98 | LAT | 50.49 | SB | ||||||||||||
5 | Boaz Madeus Boaz Madeus ('99) | 99 | HAI | 51.24 | |||||||||||||
6 | Cameron Samuel Cameron Samuel ('99) | 99 | USA | 51.37 | |||||||||||||
7 | Deron Gordon Deron Gordon ('96) | 96 | JAM | 52.05 | |||||||||||||
Norman Grimes Norman Grimes ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||||
Semi 3 6.6. | 6.6. | ||||||||||||||||
1 | Kemar Mowatt Kemar Mowatt ('95) | 95 | JAM | 49.98 | |||||||||||||
2 | Taylor McLaughlin Taylor McLaughlin ('97) | 97 | USA | 50.27 | |||||||||||||
3 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 50.68 | |||||||||||||
4 | Ilolo Izu Ilolo Izu ('97) | 97 | USA | 50.97 | |||||||||||||
5 | Eric Fogltanz Eric Fogltanz ('97) | 97 | USA | 51.89 | |||||||||||||
6 | Chris Douglas Chris Douglas ('97) | 97 | AUS | 52.16 | |||||||||||||
7 | Caleb Corprew Caleb Corprew ('96) | 96 | USA | 52.80 | |||||||||||||
8 | Christian Boyd Christian Boyd ('95) | 95 | USA | 53.34 | |||||||||||||
M Højdespring 8.6. Finale A Finale | 8.6. | ||||||||||||||||
1 | Tejaswin Shankar Tejaswin Shankar ('98) | 98 | IND | 2.24 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Shelby McEwen Shelby McEwen ('96) | 96 | USA | 2.21 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Keenon Laine Keenon Laine ('97) | 97 | USA | 2.21 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Trey Culver Trey Culver ('96) | 96 | USA | 2.21 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Adónios Mérlos Adónios Mérlos ('99) | 99 | GRE | 2.18 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Vernon Turner Vernon Turner ('98) | 98 | USA | 2.18 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Earnie Sears Earnie Sears ('98) | 98 | USA | 2.18 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jhonny Victor Jhonny Victor | USA | 2.18 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Landon Bartel Landon Bartel ('96) | 96 | USA | 2.18 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Demar Robinson Demar Robinson ('93) | 93 | JAM | 2.13 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Clayton Brown Clayton Brown ('96) | 96 | JAM | 2.13 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Samuel Shoultz Samuel Shoultz | USA | 2.13 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Ty Anderson Ty Anderson | USA | 2.08 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Matthew Birzer Matthew Birzer | USA | 2.08 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Jonathan Wells Jonathan Wells ('96) | 96 | USA | 2.08 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | JuVaughn Blake JuVaughn Blake ('99) | 99 | USA | 2.08 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Zack Anderson Zack Anderson ('98) | 98 | USA | 2.08 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Brandon Piwinski Brandon Piwinski ('96) | 96 | USA | 2.08 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Ben Milligan Ben Milligan ('97) | 97 | USA | 2.08 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Ryan Lockard Ryan Lockard ('95) | 95 | USA | 2.08 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Jerin Allen Jerin Allen | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Safir Scott Safir Scott ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Bryant O'Georgia Bryant O'Georgia ('96) | 96 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Julian Harvey Julian Harvey ('95) | 95 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 6.6. Finale A Finale | 6.6. | ||||||||||||||||
1 | Chris Nilsen Chris Nilsen ('98) | 98 | USA | 5.83 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Matt Ludwig Matt Ludwig ('96) | 96 | USA | 5.55 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Torben Laidig Torben Laidig ('94) | 94 | GER | 5.55 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jacob Wooten Jacob Wooten ('97) | 97 | USA | 5.55 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Tray Oates Tray Oates ('95) | 95 | USA | 5.45 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Hussain Asim Al-Hizam Hussain Asim Al-Hizam ('98) | 98 | KSA | 5.45 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Deakin Volz Deakin Volz ('97) | 97 | USA | 5.45 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Joel Leon Benitez Joel Leon Benitez ('98) | 98 | GBR | 5.45 | =SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Adam Coulon Adam Coulon ('97) | 97 | USA | 5.45 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Marc Toney Marc Toney | USA | 5.45 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Nate Richartz Nate Richartz ('94) | 94 | USA | 5.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Sean Collins Sean Collins ('97) | 97 | USA | 5.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Drew McMichael Drew McMichael ('96) | 96 | USA | 5.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Audie Wyatt Audie Wyatt ('96) | 96 | USA | 5.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Blake Scott Blake Scott ('97) | 97 | USA | 5.30 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Craig Hunter Craig Hunter ('94) | 94 | USA | 5.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Sander Moldau Sander Moldau ('98) | 98 | EST | 5.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Elijah Cole Elijah Cole ('98) | 98 | USA | 5.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Clayton Fritsch Clayton Fritsch ('98) | 98 | USA | 5.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Scott Marshall Scott Marshall ('95) | 95 | USA | 5.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Nick Meyer Nick Meyer ('95) | 95 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Cole Gorski Cole Gorski ('95) | 95 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Jake David Jake David | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Devin King Devin King ('96) | 96 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 6.6. Finale A Finale | 6.6. | ||||||||||||||||
1 | Zack Bazile Zack Bazile ('96) | 96 | USA | 8.37 | +1.9 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jordan Latimer Jordan Latimer ('94) | 94 | USA | 8.02 | +1.8 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Odaine Lewis Odaine Lewis ('96) | 96 | JAM | 7.99 | w | +3.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Rayvon Grey Rayvon Grey ('97) | 97 | USA | 7.96 | w | +3.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Charles Brown Charles Brown ('97) | 97 | USA | 7.90 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kyle Darrow Kyle Darrow ('95) | 95 | USA | 7.88 | +1.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | KeAndre Bates KeAndre Bates ('96) | 96 | USA | 7.86 | +0.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Yasser Triki Yasser Triki ('97) | 97 | ALG | 7.86 | +0.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 7.83 | +0.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Damarcus Simpson Damarcus Simpson ('93) | 93 | USA | 7.81 | +1.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Terrell McClain Terrell McClain ('95) | 95 | USA | 7.77 | w | +2.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Julian Harvey Julian Harvey ('95) | 95 | USA | 7.76 | +1.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Yann Randrianasolo Yann Randrianasolo ('94) | 94 | FRA | 7.73 | +1.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Harrison Schrage Harrison Schrage ('97) | 97 | USA | 7.70 | +2.0 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Jonathan Wells Jonathan Wells ('96) | 96 | USA | 7.65 | +0.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Kenneth Fisher Kenneth Fisher ('95) | 95 | USA | 7.65 | +1.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Jacob Fincham-Dukes Jacob Fincham-Dukes ('97) | 97 | GBR | 7.60 | +0.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Sal Nasser Sal Nasser | USA | 7.48 | w | +2.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | JuVaughn Blake JuVaughn Blake ('99) | 99 | USA | 7.48 | +0.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Jason Smith Jason Smith ('98) | 98 | USA | 7.42 | +0.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Marcus Flannigan Marcus Flannigan ('95) | 95 | USA | 7.38 | +1.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Fred Dorsey Fred Dorsey ('96) | 96 | ISV | 7.35 | -0.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Carter Shell Carter Shell ('99) | 99 | USA | 7.30 | +0.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Tyler Jones Tyler Jones ('99) | 99 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 8.6. Finale A Finale | 8.6. | ||||||||||||||||
1 | Yasser Triki Yasser Triki ('97) | 97 | ALG | 16.79 | -0.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Odaine Lewis Odaine Lewis ('96) | 96 | JAM | 16.73 | +0.6 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | KeAndre Bates KeAndre Bates ('96) | 96 | USA | 16.63 | 0.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Scotty Newton Scotty Newton ('96) | 96 | USA | 16.47 | -0.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Chengetayi David Mapaya Chengetayi David Mapaya ('98) | 98 | ZIM | 16.42 | +0.5 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Chris Edwards Chris Edwards ('99) | 99 | USA | 16.37 | +0.2 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Darius Armstead Darius Armstead ('95) | 95 | USA | 16.17 | -0.1 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Clayton Brown Clayton Brown ('96) | 96 | JAM | 16.10 | -0.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Kaiwan Culmer Kaiwan Culmer ('96) | 96 | BAH | 16.09 | 0.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Jordan Scott Jordan Scott ('97) | 97 | JAM | 15.96 | -0.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Barden Adams Barden Adams ('96) | 96 | USA | 15.90 | -0.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Brian Mada Brian Mada ('96) | 96 | ZIM | 15.89 | -0.2 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | David Oluwadara David Oluwadara ('95) | 95 | NGR | 15.86 | +0.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Papay Glaywulu Papay Glaywulu ('98) | 98 | USA | 15.86 | +0.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | John Warren John Warren ('96) | 96 | USA | 15.86 | -0.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | DaJuan Seward DaJuan Seward ('96) | 96 | USA | 15.75 | -0.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Jeremiah Green Jeremiah Green ('94) | 94 | USA | 15.71 | +0.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Tuomas Kaukolahti Tuomas Kaukolahti ('94) | 94 | FIN | 15.53 | -0.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Craig Stevens Craig Stevens ('96) | 96 | USA | 15.36 | -0.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Markel Dalton Markel Dalton ('97) | 97 | USA | 15.14 | -0.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Darrel Jones Darrel Jones ('96) | 96 | USA | 15.00 | -0.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Zachary Johnson Zachary Johnson | USA | 13.32 | -0.8 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Armani Wallace Armani Wallace ('97) | 97 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 6.6. Finale A Finale | 6.6. | ||||||||||||||||
1 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 20.61 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Josh Awotunde Josh Awotunde ('95) | 95 | USA | 20.57 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Mostafa Amer Hassan Mostafa Amer Hassan ('95) | 95 | EGY | 20.44 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Adrian Piperi Adrian Piperi ('99) | 99 | USA | 20.41 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Jordan Geist Jordan Geist ('98) | 98 | USA | 20.32 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Oghenakpobo Efekoro Oghenakpobo Efekoro ('96) | 96 | NGR | 20.28 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Austin Droogsma Austin Droogsma ('95) | 95 | USA | 20.23 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Nick Demaline Nick Demaline ('96) | 96 | USA | 20.18 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Jared Kern Jared Kern ('95) | 95 | USA | 19.95 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Payton Otterdahl Payton Otterdahl ('96) | 96 | USA | 19.62 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Grant Cartwright Grant Cartwright ('94) | 94 | USA | 19.61 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Jordan West Jordan West ('99) | 99 | USA | 19.43 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Kord Ferguson Kord Ferguson ('95) | 95 | USA | 19.39 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Andrew Liskowitz Andrew Liskowitz ('97) | 97 | USA | 19.19 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Nick Ponzio Nick Ponzio ('95) | 95 | USA | 19.01 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Péter Simon Péter Simon ('94) | 94 | HUN | 18.95 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | McKay Johnson McKay Johnson ('98) | 98 | USA | 18.92 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | T'Mond Johnson T'Mond Johnson ('97) | 97 | USA | 18.91 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Noah Castle Noah Castle | USA | 18.91 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Nik Huffman Nik Huffman ('94) | 94 | USA | 18.54 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Brett Neelly Brett Neelly ('96) | 96 | USA | 18.04 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Itamar Levi Itamar Levi ('91) | 91 | ISR | 17.92 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Reno Tuufuli Reno Tuufuli ('96) | 96 | USA | 17.89 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Cedric Paul Cedric Paul ('95) | 95 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 8.6. Finale A Finale | 8.6. | ||||||||||||||||
1 | Luke Vaughn Luke Vaughn ('94) | 94 | USA | 60.41 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Gregory Thompson Gregory Thompson ('94) | 94 | GBR | 58.96 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Brian Williams Brian Williams ('94) | 94 | USA | 58.62 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kord Ferguson Kord Ferguson ('95) | 95 | USA | 58.42 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Reno Tuufuli Reno Tuufuli ('96) | 96 | USA | 57.61 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Ashmon Lucas Ashmon Lucas ('97) | 97 | USA | 56.88 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | David Lucas David Lucas ('96) | 96 | USA | 56.87 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Nicholas Percy Nicholas Percy ('94) | 94 | GBR | 56.72 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Duke Kicinski Duke Kicinski ('96) | 96 | USA | 56.55 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Payton Otterdahl Payton Otterdahl ('96) | 96 | USA | 55.48 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Daniel Haugh Daniel Haugh ('95) | 95 | USA | 55.27 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Jordan Geist Jordan Geist ('98) | 98 | USA | 54.95 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | George Evans George Evans ('98) | 98 | GBR | 54.41 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Nicolai Ceban Nicolai Ceban ('95) | 95 | MDA | 54.26 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Rafael Valléry Rafael Valléry ('95) | 95 | GER | 53.98 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Noah Castle Noah Castle | USA | 53.95 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Kyle Douglass Kyle Douglass ('95) | 95 | USA | 53.91 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | McKay Johnson McKay Johnson ('98) | 98 | USA | 53.43 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Turner Washington Turner Washington ('99) | 99 | USA | 53.36 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Gian Piero Ragonesi Gian Piero Ragonesi ('95) | 95 | ITA | 52.77 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Cullen Prena Cullen Prena ('95) | 95 | USA | 51.47 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Irenej Bozovičar Irenej Bozovičar ('95) | 95 | SLO | 51.46 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Carlos Davis Carlos Davis ('96) | 96 | USA | 49.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Ben Hammer Ben Hammer ('96) | 96 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 6.6. Finale A Finale | 6.6. | ||||||||||||||||
1 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 76.41 | NR | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Anders ErikssonAnders Eriksson ('94) | 94 | SWE | 73.76 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jake Norris Jake Norris ('99) | 99 | GBR | 73.24 | NU20R | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Rudy Winkler Rudy Winkler ('94) | 94 | USA | 72.74 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Daniel Haugh Daniel Haugh ('95) | 95 | USA | 72.72 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Morgan Shigo Morgan Shigo ('96) | 96 | USA | 72.47 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Thomas Mardal Thomas Mardal ('97) | 97 | NOR | 72.20 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | AJ McFarland AJ McFarland ('96) | 96 | USA | 71.29 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Adam Paul Kelly Adam Paul Kelly ('97) | 97 | USA | 70.27 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Kevin Arreaga Kevin Arreaga ('95) | 95 | ESP | 70.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Hilmar Örn Jónsson Hilmar Örn Jónsson ('96) | 96 | ISL | 69.94 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Hleb Dudarau Hleb Dudarau ('96) | 96 | BLR | 69.18 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Michael Shanahan Michael Shanahan ('94) | 94 | USA | 69.16 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Brock Eager Brock Eager ('96) | 96 | USA | 67.97 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Viorel Cristian Ravar Viorel Cristian Ravar ('95) | 95 | ESP | 67.75 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Silviu Bocancea Silviu Bocancea | USA | 65.54 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Justin Stafford Justin Stafford ('96) | 96 | USA | 64.25 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Mitch Dixon Mitch Dixon ('95) | 95 | USA | 64.17 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Joshua Hernandez Joshua Hernandez ('98) | 98 | USA | 63.46 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Ricky Hurley Ricky Hurley ('97) | 97 | USA | 63.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Kieran McKeag Kieran McKeag ('98) | 98 | USA | 62.45 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Avery Carter Avery Carter ('96) | 96 | USA | 62.21 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Nicholas Percy Nicholas Percy ('94) | 94 | GBR | 61.70 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Jacob Mcbride Jacob Mcbride | USA | 60.75 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 6.6. Finale A Finale | 6.6. | ||||||||||||||||
1 | Anderson Peters Anderson Peters ('97) | 97 | GRN | 82.82 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Nicolás Quijera Nicolás Quijera ('96) | 96 | ESP | 80.21 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Sindri Hrafn Gudmundsson Sindri Hrafn Gudmundsson ('95) | 95 | ISL | 76.37 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Trevor Danielson Trevor Danielson ('96) | 96 | USA | 71.80 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Michael Criticos Michael Criticos ('95) | 95 | AUS | 71.25 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Elijah Marta Elijah Marta ('95) | 95 | USA | 70.81 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Edgar Fabián Jara Edgar Fabián Jara ('93) | 93 | PAR | 70.58 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Aaron True Aaron True ('95) | 95 | USA | 70.26 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Jesse Newman Jesse Newman ('98) | 98 | USA | 69.81 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Jonathan Engelking Jonathan Engelking ('97) | 97 | GBR | 68.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Marian Spannowsky Marian Spannowsky ('96) | 96 | GER | 68.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Adrian Williams Adrian Williams ('95) | 95 | SKN | 68.01 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | William Petersson William Petersson ('98) | 98 | USA | 67.33 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Simon Litzell Simon Litzell ('97) | 97 | SWE | 66.72 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Michael Biddle Michael Biddle ('98) | 98 | USA | 66.52 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Tony White Tony White | USA | 65.71 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Denzel Pratt Denzel Pratt ('96) | 96 | BAH | 65.19 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | John Nizich John Nizich ('95) | 95 | USA | 64.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Richard Vinson Richard Vinson ('95) | 95 | USA | 63.58 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Damien Odle Damien Odle | USA | 63.47 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Rodrigo Iglesias Rodrigo Iglesias ('97) | 97 | ESP | 63.23 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Sean Richards Sean Richards | USA | 61.35 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | August Cook August Cook ('98) | 98 | USA | 61.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Cade Antonucci Cade Antonucci ('98) | 98 | USA | 59.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Tikamp 7.6. Finale A Finale | 7.6. | ||||||||||||||||
1 | Tim Duckworth Tim Duckworth ('96) | 96 | GBR | 8336 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Karl Robert Saluri Karl Robert Saluri ('93) | 93 | EST | 8137 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Johannes Erm Johannes Erm ('98) | 98 | EST | 8046 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Joe Delgado Joe Delgado ('95) | 95 | USA | 7852 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Scott Filip Scott Filip ('95) | 95 | USA | 7803 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Tim Ehrhardt Tim Ehrhardt ('95) | 95 | USA | 7736 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Markus Ballengee Markus Ballengee ('98) | 98 | USA | 7722 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kevin Nielsen Kevin Nielsen ('93) | 93 | USA | 7695 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Gabriel Moore Gabriel Moore ('96) | 96 | USA | 7670 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Nick Guerrant Nick Guerrant | USA | 7619 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Trent Nytes Trent Nytes ('95) | 95 | USA | 7609 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Adrian Riley Adrian Riley ('94) | 94 | JAM | 7520 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | William Dougherty William Dougherty ('95) | 95 | USA | 7467 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Aaron Booth Aaron Booth ('96) | 96 | NZL | 7458 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Benjamin Ose Benjamin Ose ('96) | 96 | USA | 7237 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Derek Jacobus Derek Jacobus ('95) | 95 | USA | 7236 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Sawyer Smith Sawyer Smith ('95) | 95 | USA | 6583 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Nathan Hite Nathan Hite ('96) | 96 | USA | 6518 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 8.6. Finale A Finale | 8.6. | ||||||||||||||||
1 | Houston Houston | USA | 38.17 | ||||||||||||||
John Lewis, Elijah Hall-Thompson, Mario Burke, Cameron Burrell | |||||||||||||||||
2 | Ohio State Ohio State | USA | 38.75 | ||||||||||||||
Eric Harrison, Duan Asemota, Drelan Bramwell, Zack Bazile | |||||||||||||||||
3 | Florida Florida | USA | 38.89 | ||||||||||||||
Michael Timpson, Chantz Sawyers, Grant Holloway, Ryan Clark | |||||||||||||||||
4 | Arkansas Arkansas | USA | 39.01 | ||||||||||||||
Kristoffer Hari, Kemar Mowatt, Kevin Harris, Kenzo Cotton | |||||||||||||||||
5 | Florida State Florida State | USA | 39.37 | ||||||||||||||
Keneil Grant, Darryl Haraway, Darryl Gay, Andre Ewers | |||||||||||||||||
6 | Southern Miss. Southern Miss. | USA | 39.49 | ||||||||||||||
Chedlin Sagesse, McKinely West, Cra'Vorkian Carson, Alexander Richemond | |||||||||||||||||
7 | Northwestern St. Northwestern Northwestern St. Northwestern | USA | 39.63 | ||||||||||||||
Kie'ave Harry, Micah Larkins, Amir James, Treydarius Carr | |||||||||||||||||
N. Carolina A&T N. Carolina A&T | USA | DNF | |||||||||||||||
Michael Bell, Joel Thomas, Michael Dickson, Rodney Rowe | |||||||||||||||||
Oklahoma Oklahoma | USA | DQ | |||||||||||||||
Bennie Wesley, Joseph Sheffield, Jackson Webb, Xavier Brown | |||||||||||||||||
LSU LSU | USA | DNF | |||||||||||||||
Kary Vincent, Renard Howell, Correion Mosby, Jaron Flournoy | |||||||||||||||||
Indledende ? 6.6. | 6.6. | ||||||||||||||||
1 | Florida Florida | USA | 38.49 | ||||||||||||||
Michael Timpson, Chantz Sawyers, Grant Holloway, Ryan Clark | |||||||||||||||||
2 | Houston Houston | USA | 38.53 | ||||||||||||||
John Lewis, Elijah Hall-Thompson, Mario Burke, Cameron Burrell | |||||||||||||||||
3 | Florida State Florida State | USA | 39.00 | ||||||||||||||
Keneil Grant, Darryl Haraway, Darryl Gay, Andre Ewers | |||||||||||||||||
4 | Arkansas Arkansas | USA | 38.54 | ||||||||||||||
Kristoffer Hari, Kemar Mowatt, Kevin Harris, Kenzo Cotton | |||||||||||||||||
5 | Southern Miss. Southern Miss. | USA | 38.91 | ||||||||||||||
Chedlin Sagesse, McKinely West, Cra'Vorkian Carson, Alexander Richemond | |||||||||||||||||
6 | N. Carolina A&T N. Carolina A&T | USA | 39.05 | ||||||||||||||
Michael Bell, Joel Thomas, Michael Dickson, Rodney Rowe | |||||||||||||||||
7 | Ohio State Ohio State | USA | 38.67 | ||||||||||||||
Eric Harrison, Duan Asemota, Drelan Bramwell, Zack Bazile | |||||||||||||||||
8 | Northwestern St. Northwestern Northwestern St. Northwestern | USA | 38.92 | ||||||||||||||
Kie'ave Harry, Micah Larkins, Amir James, Treydarius Carr | |||||||||||||||||
9 | Western Kentucky Western Kentucky | USA | 38.94 | ||||||||||||||
Eli Minor, Julius Morris, Kymari Gates, William Bush | |||||||||||||||||
10 | Illinois Illinois | USA | 38.99 | ||||||||||||||
Mo Maat, Cole Henderson, Joe Haight, Devin Quinn | |||||||||||||||||
11 | Tcu Tcu | USA | 39.26 | ||||||||||||||
Lebogang Maloka, Tinotenda Matiyenga, Darrion Flowers, Jalen Miller | |||||||||||||||||
12 | Arkansas-Little Rock Arkansas-Little Rock | USA | 39.31 | ||||||||||||||
Travion Clark, Charles Okeze, Ch'kilas Calhoun, Keshawn Andrews | |||||||||||||||||
13 | Texas Tech Texas Tech | USA | 39.37 | ||||||||||||||
Darien Tennon, Divine Oduduru, Andrew Hudson, Charles Brown | |||||||||||||||||
14 | Penn State Penn State | USA | 39.53 | ||||||||||||||
William Henderson, Anton Porter, Xavier Smith, Malik Moffett | |||||||||||||||||
15 | Sam Houston Sam Houston | USA | 39.54 | ||||||||||||||
Fabian McCall, Chris Jefferson, Aj Tisdel, Lawrence Coleman | |||||||||||||||||
16 | Kentucky Kentucky | USA | 39.56 | ||||||||||||||
Daniel Roberts, Dwight St. Hillaire, Fred Dorsey, Edrick Floréal Jr | |||||||||||||||||
17 | Iowa Iowa | USA | 39.63 | ||||||||||||||
Antonio Woodard, O'Shea Wilson, Collin Hofacker, Mar'yea Harris | |||||||||||||||||
18 | Texas State Texas State | USA | 39.81 | ||||||||||||||
Jaylen Allen, Carlos Wilson, Demarcus Porter, Lincoln Warren | |||||||||||||||||
19 | Stanford Stanford | USA | 39.86 | ||||||||||||||
Frank Kurtz, Gabriel Navarro, Isaiah Brandt-Sims, Julian Body | |||||||||||||||||
20 | Purdue Purdue | USA | 39.99 | ||||||||||||||
Gerald McGee, Malcolm Dotson, Shawndail McLaren, Waseem Williams | |||||||||||||||||
21 | Cal St. Fullerton Cal St. Fullerton | USA | 40.10 | ||||||||||||||
Luis Matos, Thaddeus Smith, Rasaun House, Marcel Espinoza | |||||||||||||||||
22 | Georgia Georgia | USA | 40.59 | ||||||||||||||
Raytez Jenkins, Michael Nicholls, Justes Nance, Jonathan Raines | |||||||||||||||||
Oklahoma Oklahoma | USA | DQ | |||||||||||||||
Bennie Wesley, Joseph Sheffield, Jackson Webb, Xavier Brown | |||||||||||||||||
LSU LSU | USA | DNF | |||||||||||||||
Kary Vincent, Renard Howell, Correion Mosby, Jaron Flournoy | |||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 8.6. Finale A Finale | 8.6. | ||||||||||||||||
1 | Usc Usc | USA | 2:59.00 | ||||||||||||||
Ricky Morgan, Rai Benjamin, Zach Shinnick, Michael Norman | |||||||||||||||||
2 | Texas A&M Texas A&M | USA | 2:59.91 | ||||||||||||||
Bryce Deadmon, Kyree Johnson, Ilolo Izu, Devin Dixon | |||||||||||||||||
3 | LSU LSU | USA | 3:00.56 | ||||||||||||||
Jahnoy Thompson, Correion Mosby, Renard Howell, Jaron Flournoy | |||||||||||||||||
4 | Florida Florida | USA | 3:01.83 | ||||||||||||||
Kunle Fasasi, Chantz Sawyers, Benjamin Lobo, Grant Holloway | |||||||||||||||||
5 | Houston Houston | USA | 3:04.03 | ||||||||||||||
Amere Lattin, Trumaine Jefferson, Mario Burke, Kahmari Montgomery | |||||||||||||||||
6 | Arkansas Arkansas | USA | 3:04.53 | ||||||||||||||
Roy Ejiakuekwu, Obi Igbokwe, Hunter Woodhall, Kenzo Cotton | |||||||||||||||||
7 | Baylor Baylor | USA | 3:04.54 | ||||||||||||||
Caleb Dickson, Howard Fields III, Antwuan Musgrove, Wil London | |||||||||||||||||
8 | Stanford Stanford | USA | 3:05.50 | ||||||||||||||
Frank Kurtz, Julian Body, Gabriel Navarro, Isaiah Brandt-Sims | |||||||||||||||||
Indledende ? 6.6. | 6.6. | ||||||||||||||||
1 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:01.13 | ||||||||||||||
Bryce Deadmon, Kyree Johnson, Ilolo Izu, Devin Dixon | |||||||||||||||||
2 | LSU LSU | USA | 3:02.68 | ||||||||||||||
Jahnoy Thompson, Correion Mosby, Renard Howell, Jaron Flournoy | |||||||||||||||||
3 | Houston Houston | USA | 3:06.51 | ||||||||||||||
Amere Lattin, Mario Burke, Cameron Burrell, Trumaine Jefferson | |||||||||||||||||
4 | Usc Usc | USA | 3:01.30 | ||||||||||||||
Ricky Morgan, Rai Benjamin, Zach Shinnick, Michael Norman | |||||||||||||||||
5 | Arkansas Arkansas | USA | 3:03.98 | ||||||||||||||
Jamarco Stephen, Hunter Woodhall, Roy Ejiakuekwu, Obi Igbokwe | |||||||||||||||||
6 | Baylor Baylor | USA | 3:06.52 | ||||||||||||||
Antwuan Musgrove, Howard Fields III, Caleb Dickson, Wil London | |||||||||||||||||
7 | Florida Florida | USA | 3:01.61 | ||||||||||||||
Kunle Fasasi, Chantz Sawyers, Benjamin Lobo, Grant Holloway | |||||||||||||||||
8 | Stanford Stanford | USA | 3:04.82 | ||||||||||||||
Frank Kurtz, Julian Body, Gabriel Navarro, Isaiah Brandt-Sims | |||||||||||||||||
9 | Iowa Iowa | USA | 3:04.93 | ||||||||||||||
Dejuan Frye, Antonio Woodard, Mar'yea Harris, Collin Hofacker | |||||||||||||||||
10 | Nebraska Nebraska | USA | 3:05.43 | ||||||||||||||
Andrew Neal, Ty Moss, Moujtaba Mohammed, Sam Bransby | |||||||||||||||||
11 | Tcu Tcu | USA | 3:05.59 | ||||||||||||||
Darrion Flowers, Emmanuel Ogwo, Kevin McClanahan, Derrick Mokaleng | |||||||||||||||||
12 | Miss State Miss State | USA | 3:06.12 | ||||||||||||||
Juston Waters, Rasheed Tatham, Stephan James, Vince Castillo | |||||||||||||||||
13 | Rutgers Rutgers | USA | 3:06.30 | ||||||||||||||
Jermaine Griffith, Alanzo Aris, Boaz Madeus, Izaiah Brown | |||||||||||||||||
14 | Iowa State Iowa State | USA | 3:06.52 | ||||||||||||||
Ka'ven Berry, Jaymes Dennison, Roshon Roomes, Eric Fogltanz | |||||||||||||||||
15 | Kansas Kansas | USA | 3:06.92 | ||||||||||||||
Ivan Henry, Isaiah Cole, Bryce Hoppel, Tre Daniels | |||||||||||||||||
16 | N. Carolina A&T N. Carolina A&T | USA | 3:07.02 | ||||||||||||||
Justin Hamilton, Dajuan Harding, Michael Dickson, Trevor Stewart | |||||||||||||||||
17 | Memphis Memphis | TTO | 3:07.34 | ||||||||||||||
Calvin Austin, Ryan Champlin, Jarred Pasley, Namman Norment | |||||||||||||||||
18 | Western Kentucky Western Kentucky | USA | 3:07.48 | ||||||||||||||
Oliver Alexandre, Kymari Gates, Austin Hayes, Julius Morris | |||||||||||||||||
19 | Ohio State Ohio State | USA | 3:08.04 | ||||||||||||||
Drelan Bramwell, Nick Gray, Asa Burke, Andre Jeff | |||||||||||||||||
20 | Tennessee Tennessee | USA | 3:08.11 | ||||||||||||||
Kwantreyl McConico, Darryl Harris, Malik Elion, Nathan Strother | |||||||||||||||||
21 | Oregon Oregon | USA | 3:08.15 | ||||||||||||||
Jonathan Harvey, Orwin Emilien, Rieker Daniel, Cameron Stone | |||||||||||||||||
22 | Bethune-Cookman Bethune-Cookman | USA | 3:13.44 | ||||||||||||||
Jordan Williams, Christopher Jackson, Caleb Okwaraji, Johnathan Moore | |||||||||||||||||
23 | Auburn Auburn | USA | 3:15.78 | ||||||||||||||
Randall Ceneus, Akeem Bloomfield, Chiason Tenkiang, Nathon Allen | |||||||||||||||||
24 | Clemson Clemson | USA | 3:16.47 | ||||||||||||||
Deonte Tolbert, Cordell Lamb, Nate Gordon, Jeffrey Green | |||||||||||||||||
K 100 m 9.6. Vind: -0.7 Finale A Finale | 9.6. | Vind: -0.7 | |||||||||||||||
1 | Aleia Hobbs Aleia Hobbs ('96) | 96 | USA | 11.01 | |||||||||||||
2 | Natalliah Whyte Natalliah Whyte ('97) | 97 | JAM | 11.24 | |||||||||||||
3 | TeeTee Terry TeeTee Terry ('99) | 99 | USA | 11.39 | |||||||||||||
4 | Jonielle Smith Jonielle Smith ('96) | 96 | JAM | 11.40 | |||||||||||||
5 | Shania Collins Shania Collins ('96) | 96 | LBR | 11.41 | |||||||||||||
6 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 11.44 | |||||||||||||
7 | Deanna Hill Deanna Hill ('96) | 96 | USA | 11.45 | |||||||||||||
8 | Ariana Washington Ariana Washington ('96) | 96 | USA | 11.50 | |||||||||||||
Semifinale | 7.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 7.6. Vind: +1.5 | 7.6. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Shania Collins Shania Collins ('96) | 96 | LBR | 10.98 | PB | ||||||||||||
2 | Ariana Washington Ariana Washington ('96) | 96 | USA | 11.08 | SB | ||||||||||||
3 | TeeTee Terry TeeTee Terry ('99) | 99 | USA | 11.08 | |||||||||||||
4 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 11.19 | |||||||||||||
5 | Jasmin Reed Jasmin Reed | 00 | USA | 11.24 | |||||||||||||
6 | Gabby Thomas Gabby Thomas ('96) | 96 | USA | 11.26 | |||||||||||||
7 | Leya Buchanan Leya Buchanan ('96) | 96 | CAN | 11.38 | |||||||||||||
8 | Rebekah Smith Rebekah Smith ('98) | 98 | USA | 11.41 | |||||||||||||
Semi 2 7.6. Vind: +3.1 | 7.6. | Vind: +3.1 | |||||||||||||||
1 | Deanna Hill Deanna Hill ('96) | 96 | USA | 11.17 | w | ||||||||||||
2 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 11.18 | w | ||||||||||||
3 | Ka'tia Seymour Ka'tia Seymour ('97) | 97 | USA | 11.18 | w | ||||||||||||
4 | Cassondra Hall Cassondra Hall ('97) | 97 | USA | 11.19 | w | ||||||||||||
5 | Angie Annelus Angie Annelus ('97) | 97 | USA | 11.28 | w | ||||||||||||
6 | Caitland Smith Caitland Smith ('96) | 96 | USA | 11.46 | w | ||||||||||||
7 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 11.50 | w | ||||||||||||
8 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 11.51 | w | ||||||||||||
Semi 3 7.6. Vind: 0.0 | 7.6. | Vind: 0.0 | |||||||||||||||
1 | Aleia Hobbs Aleia Hobbs ('96) | 96 | USA | 10.91 | |||||||||||||
2 | Natalliah Whyte Natalliah Whyte ('97) | 97 | JAM | 11.11 | |||||||||||||
3 | Jonielle Smith Jonielle Smith ('96) | 96 | JAM | 11.11 | PB | ||||||||||||
4 | Ashley Henderson Ashley Henderson ('95) | 95 | USA | 11.23 | |||||||||||||
5 | Brianne Bethel Brianne Bethel ('98) | 98 | BAH | 11.32 | |||||||||||||
6 | Teahna Daniels Teahna Daniels ('97) | 97 | USA | 11.34 | |||||||||||||
7 | Brittany Brown Brittany Brown ('95) | 95 | USA | 11.51 | |||||||||||||
8 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 11.73 | |||||||||||||
K 200 m 9.6. Vind: -2.3 Finale A Finale | 9.6. | Vind: -2.3 | |||||||||||||||
1 | Angie Annelus Angie Annelus ('97) | 97 | USA | 22.76 | |||||||||||||
2 | Gabby Thomas Gabby Thomas ('96) | 96 | USA | 22.86 | |||||||||||||
3 | Lynna Irby Lynna Irby ('98) | 98 | USA | 22.92 | |||||||||||||
4 | Ka'tia Seymour Ka'tia Seymour ('97) | 97 | USA | 23.10 | |||||||||||||
5 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 23.20 | |||||||||||||
6 | Ashley Henderson Ashley Henderson ('95) | 95 | USA | 23.34 | |||||||||||||
7 | Deanna Hill Deanna Hill ('96) | 96 | USA | 23.53 | |||||||||||||
8 | Shania Collins Shania Collins ('96) | 96 | LBR | 24.01 | |||||||||||||
Semifinale | 7.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 7.6. Vind: +2.2 | 7.6. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Gabby Thomas Gabby Thomas ('96) | 96 | USA | 22.36 | w | ||||||||||||
2 | Angie Annelus Angie Annelus ('97) | 97 | USA | 22.52 | w | ||||||||||||
3 | Mikiah Brisco Mikiah Brisco ('96) | 96 | USA | 22.81 | w | ||||||||||||
4 | Lauren Rain Williams Lauren Rain Williams ('99) | 99 | USA | 22.84 | w | ||||||||||||
5 | Ariana Washington Ariana Washington ('96) | 96 | USA | 22.88 | w | ||||||||||||
6 | Brittany Brown Brittany Brown ('95) | 95 | USA | 22.89 | w | ||||||||||||
7 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 23.44 | w | ||||||||||||
8 | Hannah Jackson Hannah Jackson ('97) | 97 | USA | 23.53 | w | ||||||||||||
Semi 2 7.6. Vind: +1.0 | 7.6. | Vind: +1.0 | |||||||||||||||
1 | Shania Collins Shania Collins ('96) | 96 | LBR | 22.67 | |||||||||||||
2 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 22.71 | |||||||||||||
3 | Ofonime Odiong Ofonime Odiong ('97) | 97 | BRN | 22.81 | SB | ||||||||||||
4 | TeeTee Terry TeeTee Terry ('99) | 99 | USA | 22.82 | |||||||||||||
5 | Jasmin Reed Jasmin Reed | 00 | USA | 23.03 | |||||||||||||
6 | Brianne Bethel Brianne Bethel ('98) | 98 | BAH | 23.05 | |||||||||||||
7 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 23.48 | |||||||||||||
8 | Maia McCoy Maia McCoy ('96) | 96 | LBR | 23.83 | |||||||||||||
Semi 3 7.6. Vind: -0.3 | 7.6. | Vind: -0.3 | |||||||||||||||
1 | Lynna Irby Lynna Irby ('98) | 98 | USA | 22.37 | |||||||||||||
2 | Ashley Henderson Ashley Henderson ('95) | 95 | USA | 22.49 | PB | ||||||||||||
3 | Ka'tia Seymour Ka'tia Seymour ('97) | 97 | USA | 22.74 | PB | ||||||||||||
4 | Deanna Hill Deanna Hill ('96) | 96 | USA | 22.78 | |||||||||||||
5 | Taylor Bennett Taylor Bennett ('97) | 97 | USA | 23.11 | |||||||||||||
6 | LaTessa Johnson LaTessa Johnson ('97) | 97 | USA | 23.14 | |||||||||||||
7 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 23.28 | |||||||||||||
8 | Kayelle Clarke Kayelle Clarke ('96) | 96 | TTO | 23.56 | |||||||||||||
K 400 m 9.6. Finale A Finale | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Lynna Irby Lynna Irby ('98) | 98 | USA | 49.80 | PB | ||||||||||||
2 | Kendall Ellis Kendall Ellis ('96) | 96 | USA | 50.19 | |||||||||||||
3 | Brionna Thomas Brionna Thomas ('96) | 96 | USA | 50.78 | PB | ||||||||||||
4 | Sharrika Barnett Sharrika Barnett ('97) | 97 | JAM | 51.16 | |||||||||||||
5 | Chloe Abbott Chloe Abbott ('98) | 98 | USA | 51.87 | |||||||||||||
6 | Briyahna Desrosiers Briyahna Desrosiers ('96) | 96 | USA | 52.10 | |||||||||||||
7 | Rachel Misher Rachel Misher ('97) | 97 | USA | 52.23 | |||||||||||||
Semifinale | 7.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 7.6. | 7.6. | ||||||||||||||||
1 | Brionna Thomas Brionna Thomas ('96) | 96 | USA | 51.22 | |||||||||||||
2 | Makenzie Dunmore Makenzie Dunmore ('97) | 97 | USA | 51.55 | |||||||||||||
3 | Rachel Misher Rachel Misher ('97) | 97 | USA | 51.87 | |||||||||||||
4 | Briyahna Desrosiers Briyahna Desrosiers ('96) | 96 | USA | 52.06 | |||||||||||||
5 | Briana Guillory Briana Guillory ('97) | 97 | USA | 52.36 | |||||||||||||
6 | Hannah Waller Hannah Waller ('98) | 98 | USA | 52.50 | |||||||||||||
7 | Sarah Moore Sarah Moore ('97) | 97 | USA | 53.19 | |||||||||||||
8 | Lenysse Dyer Lenysse Dyer ('97) | 97 | USA | 53.81 | |||||||||||||
Semi 2 7.6. | 7.6. | ||||||||||||||||
1 | Kendall Ellis Kendall Ellis ('96) | 96 | USA | 51.38 | |||||||||||||
2 | Chloe Abbott Chloe Abbott ('98) | 98 | USA | 52.14 | |||||||||||||
3 | Taylor Manson Taylor Manson ('99) | 99 | USA | 52.28 | |||||||||||||
4 | Felicia Majors Felicia Majors ('95) | 95 | USA | 52.59 | |||||||||||||
5 | Serenity Douglas Serenity Douglas ('98) | 98 | USA | 52.67 | |||||||||||||
6 | Titania Markland Titania Markland ('94) | 94 | JAM | 52.98 | |||||||||||||
7 | Aliyah Abrams Aliyah Abrams ('97) | 97 | GUY | 53.09 | |||||||||||||
8 | Ama Pipi Ama Pipi ('95) | 95 | GBR | 53.60 | |||||||||||||
Semi 3 7.6. | 7.6. | ||||||||||||||||
1 | Lynna Irby Lynna Irby ('98) | 98 | USA | 50.11 | PB | ||||||||||||
2 | Sharrika Barnett Sharrika Barnett ('97) | 97 | JAM | 51.68 | |||||||||||||
3 | Emerald Egwim Emerald Egwim ('95) | 95 | NGR | 52.57 | |||||||||||||
4 | Akua Obeng-Akrofi Akua Obeng-Akrofi ('96) | 96 | GHA | 52.66 | |||||||||||||
5 | Maggie Barrie Maggie Barrie ('96) | 96 | SLE | 52.80 | |||||||||||||
6 | Kyra Constantine Kyra Constantine ('98) | 98 | CAN | 53.18 | |||||||||||||
7 | Kiana Horton Kiana Horton ('97) | 97 | USA | 53.33 | |||||||||||||
8 | Lisa-Anne Barrow Lisa-Anne Barrow ('96) | 96 | BAR | 54.06 | |||||||||||||
K 800 m 9.6. Finale A Finale | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Sammy Watson Sammy Watson ('99) | 99 | USA | 2:04.21 | |||||||||||||
2 | Abike Egbeniyi Abike Egbeniyi ('94) | 94 | NGR | 2:04.33 | |||||||||||||
3 | Ashley Taylor Ashley Taylor ('95) | 95 | CAN | 2:05.01 | |||||||||||||
4 | Síofra Cléirigh Büttner Síofra Cléirigh Büttner ('95) | 95 | IRL | 2:05.73 | |||||||||||||
5 | Olivia Baker Olivia Baker ('96) | 96 | USA | 2:06.18 | |||||||||||||
6 | Martha Bissah Martha Bissah ('97) | 97 | GHA | 2:06.79 | |||||||||||||
7 | Sabrina Southerland Sabrina Southerland ('95) | 95 | USA | 2:06.99 | |||||||||||||
8 | Jazmine Fray Jazmine Fray ('97) | 97 | JAM | 2:07.34 | |||||||||||||
Semifinale | 7.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 7.6. | 7.6. | ||||||||||||||||
1 | Sabrina Southerland Sabrina Southerland ('95) | 95 | USA | 2:02.96 | |||||||||||||
2 | Abike Egbeniyi Abike Egbeniyi ('94) | 94 | NGR | 2:03.18 | SB | ||||||||||||
3 | Avi'Tal Wilson-Perteete Avi'Tal Wilson-Perteete ('99) | 99 | USA | 2:03.53 | |||||||||||||
4 | Alethia Marrero Alethia Marrero ('95) | 95 | PUR | 2:04.56 | |||||||||||||
5 | Michelle Howell Michelle Howell ('94) | 94 | USA | 2:06.34 | |||||||||||||
6 | Nia Akins Nia Akins ('98) | 98 | USA | 2:07.26 | |||||||||||||
7 | Kristie Schoffield Kristie Schoffield ('99) | 99 | USA | 2:07.66 | |||||||||||||
8 | Sadi Henderson Sadi Henderson ('96) | 96 | USA | 2:08.30 | |||||||||||||
Semi 2 7.6. | 7.6. | ||||||||||||||||
1 | Jazmine Fray Jazmine Fray ('97) | 97 | JAM | 2:02.55 | |||||||||||||
2 | Sammy Watson Sammy Watson ('99) | 99 | USA | 2:02.65 | |||||||||||||
3 | Olivia Baker Olivia Baker ('96) | 96 | USA | 2:02.76 | SB | ||||||||||||
4 | Síofra Cléirigh Büttner Síofra Cléirigh Büttner ('95) | 95 | IRL | 2:03.11 | |||||||||||||
5 | Heather MacLean Heather MacLean ('95) | 95 | USA | 2:03.61 | |||||||||||||
6 | Kamryn McIntosh Kamryn McIntosh ('99) | 99 | USA | 2:03.73 | PB | ||||||||||||
7 | Allie Wilson Allie Wilson ('96) | 96 | USA | 2:05.55 | |||||||||||||
8 | McKenna Keegan McKenna Keegan ('98) | 98 | USA | 2:07.39 | |||||||||||||
Semi 3 7.6. | 7.6. | ||||||||||||||||
1 | Ashley Taylor Ashley Taylor ('95) | 95 | CAN | 2:05.65 | |||||||||||||
2 | Martha Bissah Martha Bissah ('97) | 97 | GHA | 2:06.17 | |||||||||||||
3 | Jasmine Staebler Jasmine Staebler ('97) | 97 | USA | 2:06.29 | |||||||||||||
4 | Susan Aneno Susan Aneno ('96) | 96 | UGA | 2:06.58 | |||||||||||||
5 | Elissa Mann Elissa Mann ('97) | 97 | USA | 2:06.73 | |||||||||||||
6 | Fellan Ferguson Fellan Ferguson ('94) | 94 | JAM | 2:06.74 | |||||||||||||
7 | Aaliyah Miller Aaliyah Miller ('98) | 98 | USA | 2:08.33 | |||||||||||||
8 | Laurie Barton Laurie Barton ('98) | 98 | USA | 2:09.00 | |||||||||||||
K 1500 m 9.6. Finale A Finale | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Jessica Hull Jessica Hull ('96) | 96 | AUS | 4:08.75 | PB | ||||||||||||
2 | Nikki Hiltz Nikki Hiltz ('94) | 94 | USA | 4:09.14 | PB | ||||||||||||
3 | Elise Cranny Elise Cranny ('96) | 96 | USA | 4:09.49 | PB | ||||||||||||
4 | Christina Aragon Christina Aragon ('97) | 97 | USA | 4:09.59 | SB | ||||||||||||
5 | Rachel Pocratsky Rachel Pocratsky ('97) | 97 | USA | 4:10.84 | |||||||||||||
6 | Taryn Rawlings Taryn Rawlings ('96) | 96 | USA | 4:11.37 | PB | ||||||||||||
7 | Elle Purrier Elle Purrier ('95) | 95 | USA | 4:11.56 | |||||||||||||
8 | Danae Rivers Danae Rivers ('98) | 98 | USA | 4:12.36 | |||||||||||||
9 | Grace Barnett Grace Barnett ('95) | 95 | USA | 4:13.01 | |||||||||||||
10 | Dillon McClintock Dillon McClintock ('97) | 97 | USA | 4:15.29 | |||||||||||||
11 | Janelle Noe Janelle Noe ('95) | 95 | USA | 4:20.37 | |||||||||||||
12 | Martina Rodríguez Martina Rodríguez ('95) | 95 | ESP | 4:22.08 | |||||||||||||
Semifinale | 7.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 7.6. | 7.6. | ||||||||||||||||
1 | Elle Purrier Elle Purrier ('95) | 95 | USA | 4:10.08 | PB | ||||||||||||
2 | Jessica Hull Jessica Hull ('96) | 96 | AUS | 4:10.09 | PB | ||||||||||||
3 | Rachel Pocratsky Rachel Pocratsky ('97) | 97 | USA | 4:10.80 | |||||||||||||
4 | Janelle Noe Janelle Noe ('95) | 95 | USA | 4:10.83 | PB | ||||||||||||
5 | Grace Barnett Grace Barnett ('95) | 95 | USA | 4:11.07 | PB | ||||||||||||
6 | Danae Rivers Danae Rivers ('98) | 98 | USA | 4:11.72 | |||||||||||||
7 | Taryn Rawlings Taryn Rawlings ('96) | 96 | USA | 4:12.08 | PB | ||||||||||||
8 | Molly Sughroue Molly Sughroue ('95) | 95 | USA | 4:12.26 | PB | ||||||||||||
9 | Jessica Harris Jessica Harris ('96) | 96 | USA | 4:12.96 | SB | ||||||||||||
10 | Sarah Hardie Sarah Hardie | USA | 4:15.24 | PB | |||||||||||||
11 | Rhianwedd Price Rhianwedd Price ('94) | 94 | GBR | 4:21.72 | |||||||||||||
12 | Jenna Hinkle Jenna Hinkle ('96) | 96 | USA | 4:24.07 | |||||||||||||
Semi 2 7.6. | 7.6. | ||||||||||||||||
1 | Nikki Hiltz Nikki Hiltz ('94) | 94 | USA | 4:14.09 | |||||||||||||
2 | Christina Aragon Christina Aragon ('97) | 97 | USA | 4:15.00 | |||||||||||||
3 | Elise Cranny Elise Cranny ('96) | 96 | USA | 4:15.05 | |||||||||||||
4 | Dillon McClintock Dillon McClintock ('97) | 97 | USA | 4:15.16 | |||||||||||||
5 | Martina Rodríguez Martina Rodríguez ('95) | 95 | ESP | 4:15.35 | SB | ||||||||||||
6 | Kaili Keefe Kaili Keefe | USA | 4:15.39 | PB | |||||||||||||
7 | Alexis Fuller Alexis Fuller ('97) | 97 | USA | 4:15.92 | |||||||||||||
8 | Haley Meier Haley Meier ('94) | 94 | USA | 4:16.60 | |||||||||||||
9 | Whittni Orton Whittni Orton ('97) | 97 | USA | 4:17.84 | |||||||||||||
10 | Shannon Hugard Shannon Hugard ('96) | 96 | USA | 4:20.76 | |||||||||||||
11 | Carina Gillespie Carina Gillespie | USA | 4:21.28 | ||||||||||||||
12 | Sinclaire Johnson Sinclaire Johnson ('98) | 98 | USA | 4:27.72 | |||||||||||||
K 5000 m 9.6. Finale A Finale | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Karissa Schweizer Karissa Schweizer ('96) | 96 | USA | 15:41.58 | |||||||||||||
2 | Allie Buchalski Allie Buchalski ('95) | 95 | USA | 15:42.77 | |||||||||||||
3 | Olivia Burdon Olivia Burdon ('98) | 98 | NZL | 15:43.22 | |||||||||||||
4 | Vanessa Fraser Vanessa Fraser ('95) | 95 | USA | 15:43.77 | |||||||||||||
5 | Amy-Eloise Neale Amy-Eloise Neale ('95) | 95 | GBR | 15:44.41 | |||||||||||||
6 | Ednah Kurgat Ednah Kurgat ('91) | 91 | KEN | 15:46.31 | |||||||||||||
7 | Jessica Drop Jessica Drop ('98) | 98 | USA | 15:46.39 | |||||||||||||
8 | Allie Ostrander Allie Ostrander ('96) | 96 | USA | 15:46.50 | |||||||||||||
9 | Weini Kelati Weini Kelati ('96) | 96 | ERI | 15:46.57 | |||||||||||||
10 | Erika Kemp Erika Kemp ('95) | 95 | USA | 15:48.62 | |||||||||||||
11 | Charlotte Taylor Charlotte Taylor ('94) | 94 | GBR | 15:49.70 | |||||||||||||
12 | Sharon Lokedi Sharon Lokedi ('94) | 94 | KEN | 15:51.29 | |||||||||||||
13 | Erin Clark Erin Clark ('94) | 94 | USA | 15:51.80 | |||||||||||||
14 | Nicole Hutchinson Nicole Hutchinson ('97) | 97 | CAN | 15:57.00 | |||||||||||||
15 | Savannah Carnahan Savannah Carnahan | USA | 15:57.42 | ||||||||||||||
16 | Elly Henes Elly Henes ('98) | 98 | USA | 15:57.69 | |||||||||||||
17 | Sam Nadel Sam Nadel ('94) | 94 | USA | 16:01.14 | |||||||||||||
18 | Alicia Monson Alicia Monson ('98) | 98 | USA | 16:04.46 | |||||||||||||
19 | Abbey Wheeler Abbey Wheeler ('98) | 98 | USA | 16:06.69 | |||||||||||||
20 | Rachel Dadamio Rachel Dadamio ('96) | 96 | USA | 16:07.39 | PB | ||||||||||||
21 | Katherine Receveur Katherine Receveur ('96) | 96 | USA | 16:08.40 | |||||||||||||
22 | Morgan Ilse Morgan Ilse | USA | 16:08.83 | ||||||||||||||
23 | Hannah Steelman Hannah Steelman ('99) | 99 | USA | 16:09.63 | PB | ||||||||||||
24 | Bailey Davis Bailey Davis ('95) | 95 | USA | 16:36.04 | |||||||||||||
K 10000 m 7.6. Finale A Finale | 7.6. | ||||||||||||||||
1 | Sharon Lokedi Sharon Lokedi ('94) | 94 | KEN | 32:09.20 | PB | ||||||||||||
2 | Dorcas Wasike Dorcas Wasike | KEN | 32:11.81 | PB | |||||||||||||
3 | Karissa Schweizer Karissa Schweizer ('96) | 96 | USA | 32:14.94 | |||||||||||||
4 | Alice Wright Alice Wright ('94) | 94 | GBR | 32:17.92 | |||||||||||||
5 | Charlotte Taylor Charlotte Taylor ('94) | 94 | GBR | 32:17.95 | SB | ||||||||||||
6 | Anna Rohrer Anna Rohrer ('97) | 97 | USA | 32:26.24 | SB | ||||||||||||
7 | Kaitlyn Benner Kaitlyn Benner ('96) | 96 | USA | 33:13.38 | |||||||||||||
8 | Jaci Smith Jaci Smith ('97) | 97 | USA | 33:14.00 | |||||||||||||
9 | Erin Clark Erin Clark ('94) | 94 | USA | 33:20.46 | |||||||||||||
10 | Weronika Pyzik Weronika Pyzik ('96) | 96 | POL | 33:27.29 | |||||||||||||
11 | Makena Morley Makena Morley ('96) | 96 | USA | 33:28.66 | |||||||||||||
12 | Clare O'Brien Clare O'Brien ('99) | 99 | AUS | 33:34.18 | |||||||||||||
13 | Margaret Allen Margaret Allen | USA | 33:48.94 | PB | |||||||||||||
14 | Caroline Alcorta Caroline Alcorta ('96) | 96 | USA | 33:49.81 | PB | ||||||||||||
15 | Lauren LaRocco Lauren LaRocco ('96) | 96 | USA | 33:50.44 | |||||||||||||
16 | Samantha Halvorsen Samantha Halvorsen | USA | 33:52.69 | PB | |||||||||||||
17 | Annie Heffernan Annie Heffernan ('96) | 96 | USA | 34:07.99 | |||||||||||||
18 | Rachel Walny Rachel Walny ('96) | 96 | USA | 34:19.02 | |||||||||||||
19 | Sara Freix Sara Freix ('98) | 98 | USA | 34:53.03 | |||||||||||||
20 | Eden Meyer Eden Meyer ('96) | 96 | USA | 35:03.00 | |||||||||||||
21 | Samantha Drop Samantha Drop ('98) | 98 | USA | 35:03.81 | |||||||||||||
22 | Christine Frederick Christine Frederick | USA | 35:23.61 | ||||||||||||||
Militsa Mircheva Militsa Mircheva ('94) | 94 | BUL | DNF | ||||||||||||||
Alli Cash Alli Cash ('94) | 94 | USA | DNF | ||||||||||||||
K 3000 m forh. 9.6. Finale A Finale | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Allie Ostrander Allie Ostrander ('96) | 96 | USA | 9:39.28 | |||||||||||||
2 | Charlotte Prouse Charlotte Prouse ('97) | 97 | CAN | 9:45.45 | SB | ||||||||||||
3 | Paige Stoner Paige Stoner ('96) | 96 | USA | 9:46.98 | PB | ||||||||||||
4 | Claire Borchers Claire Borchers ('96) | 96 | USA | 9:48.33 | PB | ||||||||||||
5 | Val Constien Val Constien ('96) | 96 | USA | 9:48.40 | |||||||||||||
6 | Grayson Murphy Grayson Murphy ('95) | 95 | USA | 9:48.80 | |||||||||||||
7 | Courtney Coppinger Courtney Coppinger ('95) | 95 | USA | 9:49.04 | PB | ||||||||||||
8 | Cierra Simmons Cierra Simmons ('95) | 95 | USA | 9:49.33 | PB | ||||||||||||
9 | Sarah Scott Sarah Scott ('96) | 96 | USA | 9:56.17 | PB | ||||||||||||
10 | Alsu Gabdullina Alsu Gabdullina ('94) | 94 | RUS | 9:59.29 | |||||||||||||
11 | Devin Clark Devin Clark ('97) | 97 | USA | 10:03.70 | |||||||||||||
12 | Katy Kunc Katy Kunc ('95) | 95 | USA | 10:09.04 | |||||||||||||
Semifinale | 7.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 7.6. | 7.6. | ||||||||||||||||
1 | Grayson Murphy Grayson Murphy ('95) | 95 | USA | 9:48.57 | PB | ||||||||||||
2 | Cierra Simmons Cierra Simmons ('95) | 95 | USA | 9:50.35 | PB | ||||||||||||
3 | Paige Stoner Paige Stoner ('96) | 96 | USA | 9:50.76 | |||||||||||||
4 | Val Constien Val Constien ('96) | 96 | USA | 9:50.98 | |||||||||||||
5 | Claire Borchers Claire Borchers ('96) | 96 | USA | 9:54.52 | PB | ||||||||||||
6 | Sarah Scott Sarah Scott ('96) | 96 | USA | 9:56.46 | PB | ||||||||||||
7 | Amy Cashin Amy Cashin ('94) | 94 | AUS | 9:58.75 | PB | ||||||||||||
8 | Hannah Steelman Hannah Steelman ('99) | 99 | USA | 9:59.94 | PB | ||||||||||||
9 | Sarah Zieve Sarah Zieve ('94) | 94 | USA | 10:09.17 | |||||||||||||
10 | Madeline Strandemo Madeline Strandemo ('95) | 95 | USA | 10:11.93 | |||||||||||||
11 | Morgan Wedekind Morgan Wedekind ('95) | 95 | USA | 10:18.65 | |||||||||||||
12 | Krissy Gear Krissy Gear ('99) | 99 | USA | 10:35.42 | |||||||||||||
Semi 2 7.6. | 7.6. | ||||||||||||||||
1 | Allie Ostrander Allie Ostrander ('96) | 96 | USA | 9:45.96 | |||||||||||||
2 | Charlotte Prouse Charlotte Prouse ('97) | 97 | CAN | 9:49.78 | SB | ||||||||||||
3 | Alsu Gabdullina Alsu Gabdullina ('94) | 94 | RUS | 9:57.05 | |||||||||||||
4 | Courtney Coppinger Courtney Coppinger ('95) | 95 | USA | 9:57.09 | |||||||||||||
5 | Devin Clark Devin Clark ('97) | 97 | USA | 9:57.19 | |||||||||||||
6 | Katy Kunc Katy Kunc ('95) | 95 | USA | 9:57.72 | SB | ||||||||||||
7 | Shelby Brown Shelby Brown ('95) | 95 | USA | 10:02.16 | |||||||||||||
8 | Nell Crosby Nell Crosby | USA | 10:09.97 | ||||||||||||||
9 | Emily Hamlin Emily Hamlin | USA | 10:14.71 | ||||||||||||||
10 | Gabrielle Jennings Gabrielle Jennings ('98) | 98 | USA | 10:18.10 | |||||||||||||
11 | Logan Morris Logan Morris ('98) | 98 | USA | 10:18.68 | |||||||||||||
12 | Rachel King Rachel King | USA | 10:27.92 | ||||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 9.6. Vind: +0.9 Finale A Finale | 9.6. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 12.70 | |||||||||||||
2 | Devynne Charlton Devynne Charlton ('95) | 95 | BAH | 12.77 | |||||||||||||
3 | Cortney Jones Cortney Jones ('99) | 99 | USA | 13.04 | |||||||||||||
4 | Pedrya Seymour Pedrya Seymour ('95) | 95 | BAH | 13.04 | |||||||||||||
5 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 13.05 | |||||||||||||
6 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 13.09 | |||||||||||||
7 | Alaysha Johnson Alaysha Johnson ('96) | 96 | USA | 13.22 | |||||||||||||
8 | Rushelle Burton Rushelle Burton ('97) | 97 | JAM | 13.51 | |||||||||||||
Semifinale | 7.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 7.6. Vind: +2.0 | 7.6. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 12.54 | |||||||||||||
2 | Alaysha Johnson Alaysha Johnson ('96) | 96 | USA | 12.70 | SB | ||||||||||||
3 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 12.88 | PB | ||||||||||||
4 | Alexis Duncan Alexis Duncan ('98) | 98 | USA | 12.93 | |||||||||||||
5 | Mecca McGlaston Mecca McGlaston ('98) | 98 | USA | 12.98 | PB | ||||||||||||
6 | Tara Davis Tara Davis ('99) | 99 | USA | 13.09 | SB | ||||||||||||
7 | Camri Austin Camri Austin ('98) | 98 | USA | 13.55 | |||||||||||||
8 | Alyssa Monteverde-Dalton Alyssa Monteverde-Dalton ('93) | 93 | USA | 15.05 | |||||||||||||
Semi 2 7.6. Vind: +1.4 | 7.6. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||
1 | Pedrya Seymour Pedrya Seymour ('95) | 95 | BAH | 12.81 | |||||||||||||
2 | Cortney Jones Cortney Jones ('99) | 99 | USA | 12.86 | PB | ||||||||||||
3 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 12.88 | =PB | ||||||||||||
4 | Chanel Brissett Chanel Brissett ('99) | 99 | USA | 13.02 | |||||||||||||
5 | Jeanine Williams Jeanine Williams ('97) | 97 | JAM | 13.14 | |||||||||||||
6 | Tiara McMinn Tiara McMinn ('99) | 99 | USA | 13.31 | |||||||||||||
7 | Dara Perry Dara Perry | USA | 13.34 | ||||||||||||||
8 | Chantel Ray Chantel Ray ('96) | 96 | USA | 13.40 | |||||||||||||
Semi 3 7.6. Vind: +1.7 | 7.6. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
1 | Rushelle Burton Rushelle Burton ('97) | 97 | JAM | 12.77 | |||||||||||||
2 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 12.80 | PB | ||||||||||||
3 | Devynne Charlton Devynne Charlton ('95) | 95 | BAH | 12.86 | |||||||||||||
4 | Dior Hall Dior Hall ('96) | 96 | USA | 13.05 | |||||||||||||
5 | Kyra Atkins Kyra Atkins ('97) | 97 | USA | 13.15 | PB | ||||||||||||
6 | Emma Spagnola Emma Spagnola ('96) | 96 | USA | 13.25 | |||||||||||||
7 | Jasmyne Graham Jasmyne Graham ('97) | 97 | USA | 13.26 | |||||||||||||
8 | Daeshon Gordon Daeshon Gordon ('96) | 96 | JAM | 13.58 | |||||||||||||
K 400 m hæk 9.6. Finale A Finale | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Sydney McLaughlin Sydney McLaughlin ('99) | 99 | USA | 53.96 | |||||||||||||
2 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 55.71 | SB | ||||||||||||
3 | Kymber Payne Kymber Payne ('96) | 96 | USA | 56.88 | |||||||||||||
4 | Symone Black Symone Black ('95) | 95 | USA | 57.22 | |||||||||||||
5 | Ranae McKenzie Ranae McKenzie ('96) | 96 | JAM | 57.67 | |||||||||||||
6 | Nikki Stephens Nikki Stephens ('98) | 98 | USA | 57.80 | |||||||||||||
7 | Emma Spagnola Emma Spagnola ('96) | 96 | USA | 58.61 | |||||||||||||
8 | Ariel Jones Ariel Jones ('95) | 95 | USA | 59.92 | |||||||||||||
Semifinale | 7.6. | ||||||||||||||||
Semi 1 7.6. | 7.6. | ||||||||||||||||
1 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 56.07 | SB | ||||||||||||
2 | Symone Black Symone Black ('95) | 95 | USA | 56.71 | |||||||||||||
3 | Ariel Jones Ariel Jones ('95) | 95 | USA | 56.89 | SB | ||||||||||||
4 | Shante Robinson Shante Robinson ('99) | 99 | USA | 58.24 | |||||||||||||
5 | Brenna Detra Brenna Detra ('95) | 95 | USA | 58.47 | |||||||||||||
6 | Samantha Gonzalez Samantha Gonzalez ('96) | 96 | COL | 58.90 | |||||||||||||
7 | Lakeisha Warner Lakeisha Warner ('97) | 97 | IVB | 59.05 | |||||||||||||
8 | Shamaria Lovett Shamaria Lovett ('96) | 96 | USA | 1:00.44 | |||||||||||||
Semi 2 7.6. | 7.6. | ||||||||||||||||
1 | Kymber Payne Kymber Payne ('96) | 96 | USA | 56.58 | |||||||||||||
2 | Ranae McKenzie Ranae McKenzie ('96) | 96 | JAM | 57.43 | |||||||||||||
3 | Emma Spagnola Emma Spagnola ('96) | 96 | USA | 57.54 | |||||||||||||
4 | Brandeé Johnson Brandeé Johnson ('98) | 98 | USA | 57.65 | |||||||||||||
5 | Jessica Duckett Jessica Duckett ('97) | 97 | USA | 58.22 | |||||||||||||
6 | Markeeta Thomas Markeeta Thomas ('97) | 97 | USA | 58.62 | |||||||||||||
7 | Stephanie Cho Stephanie Cho ('97) | 97 | CAN | 59.06 | |||||||||||||
8 | Medinah Spencer Medinah Spencer | USA | 1:00.02 | ||||||||||||||
Semi 3 7.6. | 7.6. | ||||||||||||||||
1 | Sydney McLaughlin Sydney McLaughlin ('99) | 99 | USA | 54.15 | |||||||||||||
2 | Nikki Stephens Nikki Stephens ('98) | 98 | USA | 57.77 | |||||||||||||
3 | Andrenette Knight Andrenette Knight ('96) | 96 | JAM | 57.89 | |||||||||||||
4 | Anna Sjoukje Runia Anna Sjoukje Runia ('95) | 95 | NED | 58.65 | |||||||||||||
5 | Kiana Hawn Kiana Hawn ('95) | 95 | USA | 58.65 | |||||||||||||
6 | Brenna Porter Brenna Porter | USA | 58.99 | ||||||||||||||
7 | Amanda Jaynes Amanda Jaynes ('96) | 96 | USA | 59.33 | |||||||||||||
8 | Birexus Hawkins Birexus Hawkins ('98) | 98 | USA | 1:00.92 | |||||||||||||
K Højdespring 9.6. Finale A Finale | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Alexus Henry Alexus Henry ('96) | 96 | USA | 1.82 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Erinn Beattie Erinn Beattie ('97) | 97 | USA | 1.82 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Loretta Blaut Loretta Blaut ('96) | 96 | USA | 1.82 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Shelley Spires Shelley Spires ('96) | 96 | USA | 1.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Megan McCloskey Megan McCloskey ('96) | 96 | USA | 1.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Zarriea Willis Zarriea Willis ('96) | 96 | USA | 1.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Tatiána Goúsin Tatiána Goúsin ('94) | 94 | GRE | 1.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Andrea Stapleton Andrea Stapleton | USA | 1.78 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Stephanie Ahrens Stephanie Ahrens ('96) | 96 | USA | 1.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Ellen Ekholm Ellen Ekholm ('96) | 96 | SWE | 1.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Regan Lewis Regan Lewis ('96) | 96 | USA | 1.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Carly Paul Carly Paul ('96) | 96 | USA | 1.73 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Lissa Labiche Lissa Labiche ('93) | 93 | SEY | 1.73 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Latyria Jefferson Latyria Jefferson ('97) | 97 | USA | 1.73 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Heta Tuuri Heta Tuuri ('95) | 95 | FIN | 1.73 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Ashley Ramacher Ashley Ramacher ('98) | 98 | USA | 1.73 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Cyre Virgo Cyre Virgo ('96) | 96 | USA | 1.73 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Lily Lowe Lily Lowe ('98) | 98 | USA | 1.73 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Janae Moffitt Janae Moffitt ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Clarissa Cutliff Clarissa Cutliff | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Dallyssa Huggins Dallyssa Huggins ('98) | 98 | CAN | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kaitlyn Walker Kaitlyn Walker ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Anna Peyton Malizia Anna Peyton Malizia ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Lyndsey Lopes Lyndsey Lopes ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring 7.6. Finale A Finale | 7.6. | ||||||||||||||||
1 | Olivia Gruver Olivia Gruver ('97) | 97 | USA | 4.55 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Lexi Jacobus Lexi Jacobus ('96) | 96 | USA | 4.50 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Lisa Gunnarsson Lisa Gunnarsson ('99) | 99 | SWE | 4.40 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Bridget Guy Bridget Guy ('96) | 96 | USA | 4.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Rachel Baxter Rachel Baxter ('99) | 99 | USA | 4.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Lucy Bryan Lucy Bryan ('95) | 95 | GBR | 4.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Taylor Amann Taylor Amann ('96) | 96 | USA | 4.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Maddie Gardner Maddie Gardner ('95) | 95 | USA | 4.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Helen Falda Helen Falda ('96) | 96 | ITA | 4.30 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Kally Long Kally Long ('95) | 95 | USA | 4.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Lauren Martinez Lauren Martinez ('96) | 96 | USA | 4.30 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Tori Hoggard Tori Hoggard ('96) | 96 | USA | 4.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Kristen Denk Kristen Denk ('97) | 97 | USA | 4.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Erika Malaspina Erika Malaspina ('98) | 98 | USA | 4.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Laura Marty Laura Marty ('97) | 97 | USA | 4.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Lindsey Murray Lindsey Murray ('96) | 96 | USA | 4.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Gabriela Leon Gabriela Leon ('99) | 99 | USA | 4.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Andrea Willis Andrea Willis ('98) | 98 | USA | 4.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Britainy Smith Britainy Smith | USA | 4.00 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Sophia Franklin Sophia Franklin ('99) | 99 | USA | 4.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Kathryn Tomczak Kathryn Tomczak ('97) | 97 | USA | 4.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kaitlyn Merritt Kaitlyn Merritt ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Hannah McWilliams Hannah McWilliams ('93) | 93 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Rylee Robinson Rylee Robinson ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 7.6. Finale A Finale | 7.6. | ||||||||||||||||
1 | Keturah Orji Keturah Orji ('96) | 96 | USA | 6.67 | +1.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Darrielle McQueen Darrielle McQueen ('96) | 96 | USA | 6.61 | +1.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jahisha Thomas Jahisha Thomas ('94) | 94 | GBR | 6.53 | +0.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Yanis David Yanis David ('97) | 97 | FRA | 6.51 | -0.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Tara Davis Tara Davis ('99) | 99 | USA | 6.48 | w | +2.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Savannah Carson Savannah Carson ('95) | 95 | USA | 6.43 | w | +3.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Madisen Richards Madisen Richards ('96) | 96 | USA | 6.42 | +2.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 6.38 | +0.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Dominique Bullock Dominique Bullock ('96) | 96 | USA | 6.36 | w | +2.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Johanmy Luque Johanmy Luque ('95) | 95 | VEN | 6.34 | +0.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Rhesa Foster Rhesa Foster ('98) | 98 | USA | 6.32 | w | +3.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Mercy Uyoyo Abire Mercy Uyoyo Abire ('97) | 97 | NGR | 6.27 | -0.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Destiny Longmire Destiny Longmire ('98) | 98 | USA | 6.23 | -2.3 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Anna Keefer Anna Keefer ('98) | 98 | USA | 6.17 | +0.7 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Kate Hall Kate Hall ('97) | 97 | USA | 6.14 | +0.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Ja'la Henderson Ja'la Henderson ('97) | 97 | USA | 6.12 | -0.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Samiyah Samuels Samiyah Samuels ('97) | 97 | USA | 6.09 | +1.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Raynesha Lewis Raynesha Lewis ('98) | 98 | USA | 6.07 | +0.1 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Helena McLeod Helena McLeod ('96) | 96 | GER | 6.07 | +1.5 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Keishorea Armstrong Keishorea Armstrong | USA | 6.02 | +0.2 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Jewel Smith Jewel Smith | USA | 5.94 | +1.6 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Gabby Collins Gabby Collins ('97) | 97 | USA | 5.88 | +1.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Latyria Jefferson Latyria Jefferson ('97) | 97 | USA | 5.71 | -2.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Trespring 9.6. Finale A Finale | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Keturah Orji Keturah Orji ('96) | 96 | USA | 14.04 | +1.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Yanis David Yanis David ('97) | 97 | FRA | 13.95 | w | +2.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Marie-José Ebwea Bile Marie-José Ebwea Bile ('97) | 97 | FRA | 13.66 | +1.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jessie Maduka Jessie Maduka ('96) | 96 | GER | 13.65 | +1.7 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Eszter Bajnok Eszter Bajnok ('97) | 97 | HUN | 13.42 | w | +2.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jahisha Thomas Jahisha Thomas ('94) | 94 | GBR | 13.39 | +1.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jehvania Whyte Jehvania Whyte ('96) | 96 | JAM | 13.36 | w | +3.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Darrielle McQueen Darrielle McQueen ('96) | 96 | USA | 13.31 | w | +2.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Kelly McKee Kelly McKee ('97) | 97 | USA | 13.23 | w | +2.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Chaquinn Cook Chaquinn Cook ('97) | 97 | USA | 13.21 | +1.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | LaJarvia Brown LaJarvia Brown ('98) | 98 | USA | 13.19 | -1.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Cidae'a Woods Cidae'a Woods ('96) | 96 | USA | 13.15 | +1.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Johanmy Luque Johanmy Luque ('95) | 95 | VEN | 13.10 | +1.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Ciynamon Stevenson Ciynamon Stevenson ('98) | 98 | USA | 13.02 | +0.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Ja'la Henderson Ja'la Henderson ('97) | 97 | USA | 13.01 | w | +2.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Sabina Allen Sabina Allen ('94) | 94 | JAM | 12.99 | -0.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Michelle Fokam Michelle Fokam ('98) | 98 | USA | 12.97 | w | +2.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Shardia Lawrence Shardia Lawrence ('95) | 95 | JAM | 12.93 | +1.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Konstadína Roméou Konstadína Roméou ('97) | 97 | GRE | 12.91 | w | +2.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Jaimie Robinson Jaimie Robinson ('99) | 99 | USA | 12.87 | w | +2.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Ashley Anderson Ashley Anderson ('96) | 96 | USA | 12.86 | +1.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Simi Fajemisin Simi Fajemisin ('97) | 97 | GBR | 12.52 | +1.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Tamara Moncrieffe Tamara Moncrieffe ('96) | 96 | JAM | 12.49 | +1.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 7.6. Finale A Finale | 7.6. | ||||||||||||||||
1 | Maggie Ewen Maggie Ewen ('94) | 94 | USA | 19.17 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jessica Woodard Jessica Woodard ('95) | 95 | USA | 18.68 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Lena Giger Lena Giger ('96) | 96 | USA | 17.59 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Laulauga Tausaga-Collins Laulauga Tausaga-Collins ('98) | 98 | USA | 17.34 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Janeah Stewart Janeah Stewart ('96) | 96 | USA | 17.34 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Alyssa Wilson Alyssa Wilson ('99) | 99 | USA | 17.21 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Samantha Noennig Samantha Noennig ('98) | 98 | USA | 17.12 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Lloydricia Cameron Lloydricia Cameron ('96) | 96 | JAM | 17.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Portious Warren Portious Warren ('96) | 96 | TTO | 16.92 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Galissia Cause Galissia Cause | USA | 16.72 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Gleneve Grange Gleneve Grange ('95) | 95 | JAM | 16.70 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Divine Oladipo Divine Oladipo ('98) | 98 | GBR | 16.55 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Meia Gordon Meia Gordon ('98) | 98 | USA | 16.51 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Jess St. John Jess St. John ('95) | 95 | ANT | 16.48 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Aliyah Gustafson Aliyah Gustafson ('95) | 95 | USA | 16.47 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Tochi Nlemchi Tochi Nlemchi | USA | 16.18 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Ieva Zarankaitė Ieva Zarankaitė ('94) | 94 | LTU | 16.09 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Kiley Sabin Kiley Sabin ('96) | 96 | USA | 15.95 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Banke Oginni Banke Oginni ('96) | 96 | USA | 15.90 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Katelyn Daniels Katelyn Daniels ('95) | 95 | USA | 15.52 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Tori McKinley Tori McKinley | USA | 15.33 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Alexis Chiles Alexis Chiles | USA | 15.11 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Brenn Flint Brenn Flint ('97) | 97 | USA | 13.72 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Lauren Evans Lauren Evans | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 9.6. Finale A Finale | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Maggie Ewen Maggie Ewen ('94) | 94 | USA | 60.48 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Shadae Lawrence Shadae Lawrence ('95) | 95 | JAM | 59.68 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Valarie Allman Valarie Allman ('95) | 95 | USA | 59.20 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Laulauga Tausaga-Collins Laulauga Tausaga-Collins ('98) | 98 | USA | 56.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Gabi Jacobs Gabi Jacobs ('96) | 96 | USA | 55.47 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Calea Carr Calea Carr | USA | 54.67 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Pamela Amaechi Pamela Amaechi ('99) | 99 | NGR | 54.16 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Katelyn Daniels Katelyn Daniels ('95) | 95 | USA | 53.84 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Ieva Zarankaitė Ieva Zarankaitė ('94) | 94 | LTU | 53.80 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Micaela Hazlewood Micaela Hazlewood ('95) | 95 | USA | 52.87 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Agnes Esser Agnes Esser ('95) | 95 | CAN | 52.23 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Alexandra Emilianov Alexandra Emilianov ('99) | 99 | MDA | 51.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Serena Brown Serena Brown ('98) | 98 | BAH | 50.48 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Shanice Love Shanice Love ('97) | 97 | JAM | 50.43 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Elena Bruckner Elena Bruckner ('98) | 98 | USA | 50.19 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Debbie Ajagbe Debbie Ajagbe ('98) | 98 | USA | 49.99 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Lloydricia Cameron Lloydricia Cameron ('96) | 96 | JAM | 47.90 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Divine Oladipo Divine Oladipo ('98) | 98 | GBR | 46.09 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Portious Warren Portious Warren ('96) | 96 | TTO | 45.08 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Abigale Wilson Abigale Wilson ('97) | 97 | USA | 41.13 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Ashley Anumba Ashley Anumba ('99) | 99 | NGR | 33.21 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Claudia Ababio Claudia Ababio | GHA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Alyssa Wilson Alyssa Wilson ('99) | 99 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Jessica Woodard Jessica Woodard ('95) | 95 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 7.6. Finale A Finale | 7.6. | ||||||||||||||||
1 | Janeah Stewart Janeah Stewart ('96) | 96 | USA | 72.92 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Brooke Andersen Brooke Andersen ('95) | 95 | USA | 72.87 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Stamatía Skarvélis Stamatía Skarvélis ('95) | 95 | GRE | 69.10 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Alyssa Wilson Alyssa Wilson ('99) | 99 | USA | 66.99 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Maddy Nilles Maddy Nilles ('97) | 97 | USA | 66.49 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Pavla Kuklová Pavla Kuklová ('96) | 96 | CZE | 66.18 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Helene Sofie Ingvaldsen Helene Sofie Ingvaldsen ('96) | 96 | NOR | 64.77 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Valarie Allman Valarie Allman ('95) | 95 | USA | 63.52 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Temi Ogunrinde Temi Ogunrinde ('96) | 96 | NGR | 62.90 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Emma Thor Emma Thor ('97) | 97 | SWE | 62.83 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Ashley Bryant Ashley Bryant ('95) | 95 | USA | 62.75 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Leia Mistowski Leia Mistowski ('96) | 96 | USA | 61.97 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Janee' Kassanavoid Janee' Kassanavoid ('95) | 95 | USA | 61.51 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Jillian Shippee Jillian Shippee ('99) | 99 | USA | 61.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Nayoka Clunis Nayoka Clunis ('95) | 95 | JAM | 61.03 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Kelcey Bedard Kelcey Bedard | USA | 60.94 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Gabrielle Figueroa Gabrielle Figueroa ('96) | 96 | HON | 60.94 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Makenli Forrest Makenli Forrest ('99) | 99 | USA | 60.81 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Ksenia Safonova Ksenia Safonova ('93) | 93 | EST | 60.69 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Dasiana Larson Dasiana Larson | USA | 60.10 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Emma O'Hara Emma O'Hara ('95) | 95 | IRL | 59.65 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Lara Boman Lara Boman ('96) | 96 | USA | 57.57 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Rachel Wilson Rachel Wilson | USA | 57.10 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Kaylee Antill Kaylee Antill ('96) | 96 | USA | 55.79 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 7.6. Finale A Finale | 7.6. | ||||||||||||||||
1 | Mackenzie Little Mackenzie Little ('96) | 96 | AUS | 60.36 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jenna Gray Jenna Gray ('98) | 98 | USA | 57.29 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Laura Paredes Laura Paredes ('96) | 96 | PAR | 55.17 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kelechi Nwanaga Kelechi Nwanaga ('97) | 97 | NGR | 55.02 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Alyssa Olin Alyssa Olin ('96) | 96 | USA | 55.02 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Avione Allgood Avione Allgood ('93) | 93 | USA | 53.93 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Ashley Pryke Ashley Pryke ('97) | 97 | CAN | 53.85 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kristen Clark Kristen Clark ('96) | 96 | USA | 52.83 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Destiny Dawson Destiny Dawson | USA | 52.14 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Kylee Carter Kylee Carter ('97) | 97 | USA | 51.20 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Ashton Riner Ashton Riner ('99) | 99 | USA | 50.25 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Vanja Spaić Vanja Spaić ('95) | 95 | BIH | 50.19 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Maura Fiamoncini Maura Fiamoncini ('99) | 99 | USA | 49.90 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Nicolle Murphy Nicolle Murphy ('94) | 94 | USA | 49.89 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Peyton Montgomery Peyton Montgomery ('97) | 97 | USA | 48.54 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Marie-Therese Obst Marie-Therese Obst ('96) | 96 | NOR | 48.54 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Brittni Wolczyk Brittni Wolczyk ('97) | 97 | CAN | 48.38 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Haley Crouser Haley Crouser ('94) | 94 | USA | 47.26 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Callie Jones Callie Jones ('98) | 98 | USA | 47.01 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Tairyn Montgomery Tairyn Montgomery ('98) | 98 | USA | 46.76 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Morgan Woods Morgan Woods | USA | 45.57 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Stephanie Sievers Stephanie Sievers ('97) | 97 | USA | 43.99 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Keira McCarrell Keira McCarrell ('99) | 99 | CAN | 43.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Madalaine Stulce Madalaine Stulce ('96) | 96 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Syvkamp 9.6. Finale A Finale | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | Georgia Ellenwood Georgia Ellenwood ('95) | 95 | CAN | 6146 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Louisa Grauvogel Louisa Grauvogel ('96) | 96 | GER | 6074 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Maddie Holmberg Maddie Holmberg ('96) | 96 | USA | 5833 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kendall Gustafson Kendall Gustafson ('95) | 95 | USA | 5800 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Amanda Marie Grefstad Frøynes Amanda Marie Grefstad Frøynes ('98) | 98 | NOR | 5794 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Alissa Brooks-Johnson Alissa Brooks-Johnson ('95) | 95 | USA | 5789 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Zheng Ninali Zheng Ninali ('98) | 98 | CAN | 5778 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 5748 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Ayesha Champagnie Ayesha Champagnie ('96) | 96 | JAM | 5740 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Jaclyn Siefring Jaclyn Siefring ('95) | 95 | USA | 5725 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Ashtin Zamzow Ashtin Zamzow ('96) | 96 | USA | 5667 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Hope Bender Hope Bender ('97) | 97 | USA | 5653 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Maya Neal Maya Neal ('96) | 96 | LBR | 5555 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Shaina Burns Shaina Burns ('96) | 96 | USA | 5553 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Patricia Ortega Patricia Ortega ('94) | 94 | ESP | 5542 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Lyndsey Lopes Lyndsey Lopes ('97) | 97 | USA | 5504 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Aliyah Whisby Aliyah Whisby ('98) | 98 | USA | 5490 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Aaron Howell Aaron Howell ('95) | 95 | USA | 5404 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Emilie Berge Emilie Berge ('97) | 97 | NOR | 5314 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Ariel Okorie Ariel Okorie ('98) | 98 | USA | 5189 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 9.6. Finale A Finale | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | LSU LSU | USA | 42.25 | ||||||||||||||
Mikiah Brisco, Kortnei Johnson, Rachel Misher, Aleia Hobbs | |||||||||||||||||
2 | Oregon Oregon | USA | 43.06 | ||||||||||||||
Alaysha Johnson, Lauren Rain Williams-James, Jasmin Reed, Ariana Washington | |||||||||||||||||
3 | USC USC | USA | 43.11 | ||||||||||||||
Angie Annelus, Kendall Ellis, Deanna Hill, TeeTee Terry | |||||||||||||||||
4 | Kentucky Kentucky | USA | 43.49 | ||||||||||||||
Celera Barnes, Jasmine Camacho-Quinn, Kayelle Clarke, Kianna Gray | |||||||||||||||||
5 | Auburn Auburn | USA | 43.76 | ||||||||||||||
Renee Shaw, Jonielle Smith, Dominique Bullock, Natalliah Whyte | |||||||||||||||||
6 | Alabama Alabama | USA | 44.05 | ||||||||||||||
Daija Lampkin, Tamara Clark, Symone Darius, Demi Washington | |||||||||||||||||
7 | Texas A&M Texas A&M | USA | 44.26 | ||||||||||||||
Amber Ivy, Diamond Spaulding, Brenessa Thompson, Julia Madubuike | |||||||||||||||||
8 | Florida State Florida State | USA | 44.30 | ||||||||||||||
Jayla Kirkland, Shauna Helps, Cortney Jones, Ka'tia Seymour | |||||||||||||||||
Indledende ? 7.6. | 7.6. | ||||||||||||||||
1 | LSU LSU | USA | 42.09 | ||||||||||||||
Mikiah Brisco, Kortnei Johnson, Rachel Misher, Aleia Hobbs | |||||||||||||||||
2 | Oregon Oregon | USA | 42.95 | ||||||||||||||
Alaysha Johnson, Lauren Rain Williams-James, Jasmin Reed, Ariana Washington | |||||||||||||||||
3 | USC USC | USA | 42.97 | ||||||||||||||
Angie Annelus, Kendall Ellis, Deanna Hill, TeeTee Terry | |||||||||||||||||
4 | Kentucky Kentucky | USA | 42.99 | ||||||||||||||
Celera Barnes, Jasmine Camacho-Quinn, Kayelle Clarke, Kianna Gray | |||||||||||||||||
5 | Auburn Auburn | USA | 43.11 | ||||||||||||||
Renee Shaw, Jonielle Smith, Dominique Bullock, Natalliah Whyte | |||||||||||||||||
6 | Florida State Florida State | USA | 43.33 | ||||||||||||||
Jayla Kirkland, Shauna Helps, Cortney Jones, Ka'tia Seymour | |||||||||||||||||
7 | Texas A&M Texas A&M | USA | 43.34 | ||||||||||||||
Amber Ivy, Diamond Spaulding, Brenessa Thompson, Julia Madubuike | |||||||||||||||||
8 | Alabama Alabama | USA | 43.35 | ||||||||||||||
Daija Lampkin, Tamara Clark, Symone Darius, Takyera Roberson | |||||||||||||||||
9 | Tennessee Tennessee | USA | 43.48 | ||||||||||||||
Alexis Duncan, Felicia Majors, Shania Collins, Maia McCoy | |||||||||||||||||
10 | Arkansas Arkansas | USA | 43.57 | ||||||||||||||
Kiara Parker, Jada Baylark, Taliyah Brooks, Janeek Brown | |||||||||||||||||
11 | Texas Texas | USA | 43.70 | ||||||||||||||
Rushelle Burton, Teahna Daniels, Pedrya Seymour, Zola Golden | |||||||||||||||||
12 | Baylor Baylor | USA | 43.92 | ||||||||||||||
Kiana Horton, Taylor Bennett, Juanita Mainoo, Raven Grant | |||||||||||||||||
13 | Clemson Clemson | USA | 44.08 | ||||||||||||||
Torie Robinson, Rebekah Smith, Ebony Williams, Markeeta Thomas | |||||||||||||||||
14 | South Carolina South Carolina | USA | 44.17 | ||||||||||||||
Maiya Dendy, Stephanie Davis, Milan Parks, Makyla Stanley | |||||||||||||||||
15 | Ole Miss Ole Miss | USA | 44.48 | ||||||||||||||
Nicole Henderson, Jolie Carbo, Jeanette Paul, Shannon Ray | |||||||||||||||||
16 | Wisconsin Wisconsin | USA | 44.48 | ||||||||||||||
Meagan Blair, Gabrielle Desrosiers, Brenna Detra, Ebony McClendon | |||||||||||||||||
17 | San Diego St. San Diego St. | USA | 44.49 | ||||||||||||||
Rochene Smith, Simone Glenn, Callista Fletcher, Lisa-Anne Barrow | |||||||||||||||||
18 | Long Beach St. Long Beach St. | USA | 44.59 | ||||||||||||||
Ashleigh Chambers, Courtne Davis, Madison Golden, Azaria Hill | |||||||||||||||||
19 | Nevada Nevada | USA | 44.69 | ||||||||||||||
Destiny Smith-Barnett, Najia Hudspeth, Jasmyne Graham, Kaysha Love | |||||||||||||||||
20 | Alabama State Alabama State | USA | 44.88 | ||||||||||||||
Desiree Horn, Charminiqu Hackney, Kaila Lewis, Shamaria Lovett | |||||||||||||||||
21 | Bethune-Cookman Bethune-Cookman | USA | 44.97 | ||||||||||||||
Sade McCreath-Tardiel, Monae' Nichols, Jonina Brinson, Quamecha Morrison | |||||||||||||||||
22 | Northwestern St. Northwestern St. | USA | 44.98 | ||||||||||||||
Daeshon Gordon, De'Shalyn Jones, Deja Moore, Natashia Jackson | |||||||||||||||||
23 | Arizona Arizona | USA | 45.10 | ||||||||||||||
Savaughn Christman, Tatum Waggoner, Pamela White, Brena Andrews | |||||||||||||||||
24 | Texas Tech Texas Tech | USA | 45.20 | ||||||||||||||
Kaylor Harris, Daja Gordon, Tiffani Johnson, Sara Limp | |||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 9.6. Finale A Finale | 9.6. | ||||||||||||||||
1 | USC USC | USA | 3:27.06 | ||||||||||||||
Kyra Constantine, Anna Cockrell, Deanna Hill, Kendall Ellis | |||||||||||||||||
2 | Purdue Purdue | USA | 3:27.13 | ||||||||||||||
Chloe Abbott, Brionna Thomas, Symone Black, Jahneya Mitchell | |||||||||||||||||
3 | Oregon Oregon | USA | 3:28.36 | ||||||||||||||
Briyahna Desrosiers, Shae Anderson, Venessa D'arpino, Hannah Waller | |||||||||||||||||
4 | Kentucky Kentucky | USA | 3:30.52 | ||||||||||||||
Faith Ross, Jasmine Camacho-Quinn, Sydney McLaughlin-Levrone, Kayelle Clarke | |||||||||||||||||
5 | Florida Florida | USA | 3:30.73 | ||||||||||||||
Taylor Manson, Sharrika Barnett, Nikki Stephens, Taylor Sharpe | |||||||||||||||||
6 | LSU LSU | USA | 3:32.08 | ||||||||||||||
Rachel Misher, Kymber Payne, Zakiya Denoon, Cassondra Hall | |||||||||||||||||
7 | Ohio State Ohio State | USA | 3:32.25 | ||||||||||||||
Karrington Winters, Maggie Barrie, Beatrice Hannan, Syaira Richardson | |||||||||||||||||
8 | Baylor Baylor | USA | 3:32.63 | ||||||||||||||
Victoria Powell, Taylor Bennett, Aaliyah Miller, Kiana Horton | |||||||||||||||||
Indledende ? 7.6. | 7.6. | ||||||||||||||||
1 | Oregon Oregon | USA | 3:28.01 | ||||||||||||||
Briyahna Desrosiers, Hannah Waller, Shae Anderson, Makenzie Dunmore | |||||||||||||||||
2 | USC USC | USA | 3:29.44 | ||||||||||||||
Anna Cockrell, Kyra Constantine, Deanna Hill, Kendall Ellis | |||||||||||||||||
3 | Purdue Purdue | USA | 3:29.54 | ||||||||||||||
Chloe Abbott, Brionna Thomas, Symone Black, Jahneya Mitchell | |||||||||||||||||
4 | Kentucky Kentucky | USA | 3:29.24 | ||||||||||||||
Faith Ross, Jasmine Camacho-Quinn, Sydney McLaughlin-Levrone, Kayelle Clarke | |||||||||||||||||
5 | Baylor Baylor | USA | 3:30.03 | ||||||||||||||
Victoria Powell, Taylor Bennett, Aaliyah Miller, Kiana Horton | |||||||||||||||||
6 | Florida Florida | USA | 3:30.64 | ||||||||||||||
Taylor Manson, Sharrika Barnett, Nikki Stephens, Taylor Sharpe | |||||||||||||||||
7 | LSU LSU | USA | 3:30.55 | ||||||||||||||
Rachel Misher, Kymber Payne, Zakiya Denoon, Cassondra Hall | |||||||||||||||||
8 | Ohio State Ohio State | USA | 3:31.02 | ||||||||||||||
Syaira Richardson, Maggie Barrie, Halimah Barlow, Karrington Winters | |||||||||||||||||
9 | Duke Duke | USA | 3:32.26 | ||||||||||||||
India Lowe, Mackenzie Kerr, Brittany Aveni, Madeline Price | |||||||||||||||||
10 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:32.78 | ||||||||||||||
Julia Madubuike, Amber Ivy, Glorilisha Carter, Jazmine Fray | |||||||||||||||||
11 | Alabama Alabama | USA | 3:33.53 | ||||||||||||||
Daija Lampkin, Symone Darius, Katie Funcheon, Takyera Roberson | |||||||||||||||||
12 | Arizona Arizona | USA | 3:34.26 | ||||||||||||||
Diana Gajda, Karolina Pahlitzsch, Katelin Warren, Tatum Waggoner | |||||||||||||||||
13 | Stanford Stanford | USA | 3:34.26 | ||||||||||||||
Missy Mongiovi, Ashlan Best, Gabrielle Gayles, Olivia Baker | |||||||||||||||||
14 | Minnesota Minnesota | USA | 3:35.10 | ||||||||||||||
Emerald Egwim, Rachel Schow, Titania Markland, Val Larson | |||||||||||||||||
15 | Miami (Fla.) Miami (Fla.) | USA | 3:37.38 | ||||||||||||||
Symone Mason, Anna Sjoukje Runia, Tiara McMinn, Samantha Gonzalez | |||||||||||||||||
16 | Texas Texas | USA | 3:37.45 | ||||||||||||||
Serenity Douglas, Ariel Jones, Mariam Abdul-Rashid, Zola Golden | |||||||||||||||||
17 | South Carolina South Carolina | USA | 3:37.70 | ||||||||||||||
Stephanie Davis, Aliyah Abrams, Precious Holmes, Tatyana Mills | |||||||||||||||||
18 | San Diego St. San Diego St. | USA | 3:38.04 | ||||||||||||||
Jalyn Harris, Lisa-Anne Barrow, Lakin Hatcher, Tyra Lea | |||||||||||||||||
19 | Columbia Columbia | USA | 3:38.62 | ||||||||||||||
Iman Sule, Terri Turner, Sydney Petersen, Akua Obeng-Akrofi | |||||||||||||||||
20 | Byu Byu | USA | 3:39.14 | ||||||||||||||
Ellie Quackenbush, Brenna Porter, Lauren Rawlinson, Cassidy Pinnock | |||||||||||||||||
21 | Nevada Nevada | USA | 3:39.53 | ||||||||||||||
Nylia Hudspeth, Avi'Tal Wilson-Perteete, Kaysha Love, Najia Hudspeth | |||||||||||||||||
22 | Miss State Miss State | USA | 3:40.48 | ||||||||||||||
Alon Lewis, Monica Mosley, Riley White, Keturah Smith | |||||||||||||||||
23 | Arkansas Arkansas | USA | 3:40.65 | ||||||||||||||
Morgan Burks-Magee, Kiara Parker, Sydney Hammit, Sydney Davis | |||||||||||||||||
24 | Tennessee Tennessee | USA | 3:41.96 | ||||||||||||||
Felicia Majors, Lenysse Dyer, Layla White, Maia McCoy |