Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Bottnaryd SWE: Bottnarydskastet 16‐17.6.2018

M Kuglestød 7.26 kg    
16.6.

Finale A

Finale
16.6.
1
Mesud Pezer
Mesud Pezer ('94)
BIH20.79
  
 SB
 
20.3220.4220.0520.79 SB20.3320.26  
2
Wictor Petersson
Wictor Petersson ('98)
SWE18.99
  
 
3Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)NOR18.49
  
 
4
Philip Milanov
Philip Milanov ('91)
BEL18.03
  
 
5
Arwid Koskinen
Arwid Koskinen ('92)
SWE17.47
  
 
6
Gustav Liberg
Gustav Liberg ('95)
SWE17.09
  
 PB
M Diskoskast 2.0 kg    
16.6.

Finale A

Finale
16.6.
1
Daniel Ståhl
Daniel Ståhl ('92)
SWE67.39
  
 
 
66.62  X67.39  X65.7365.11  
2
Fedrick Dacres
Fedrick Dacres ('94)
JAM67.18
  
 
 
64.8867.0767.0065.5267.18  X  
3
Philip Milanov
Philip Milanov ('91)
BEL65.25
  
 
 
  X65.0164.5362.6765.25  X  
4
Simon Pettersson
Simon Pettersson ('94)
SWE63.40
  
 
 
62.0063.2962.1162.0462.5463.40  
5
Niklas Arrhenius
Niklas Arrhenius ('82)
SWE61.72
  
 SB
 
59.3961.72 SB  X  X59.2559.70  
6
Axel Härstedt
Axel Härstedt ('87)
SWE61.71
  
 
 
61.7159.8260.4859.8760.30  X  
7
Gustav Liberg
Gustav Liberg ('95)
SWE55.27
  
 
8
Jakob Gardenkrans
Jakob Gardenkrans ('97)
SWE54.85
  
 
Finale B
16.6.
16.6.
1Andreas Høyby EllegaardAndreas Høyby Ellegaard ('93)DEN55.32
  
 
2Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)DEN50.75
  
 
3
Thor Olav Rosvold
Thor Olav Rosvold ('96)
NOR48.39
  
 
M Hammerkast 7.26 kg    
17.6.

Finale A

Finale
17.6.
1
Eivind Prestegård Henriksen
Eivind Prestegård Henriksen ('90)
NOR76.20
  
 
 
76.20  X  X  X74.7974.09  
2
Mattias Lindberg
Mattias Lindberg ('90)
SWE69.39
  
 SB
3
Oscar Vestlund
Oscar Vestlund ('93)
SWE69.05
  
 
4
Ryan McCullough
Ryan McCullough ('89)
IRL67.72
  
 SB
5
Elias Håkansson
Elias Håkansson ('92)
SWE66.52
  
 SB
6
Tim Söderqvist
Tim Söderqvist ('95)
SWE66.10
  
 SB
7
Stefan Kvist
Stefan Kvist ('87)
SWE64.00
  
 SB
8
Alexander Larsson
Alexander Larsson ('94)
SWE62.90
  
 
M Spydkast 800 gram    
17.6.

Finale A

Finale
17.6.
1
Jiannis Smalios
Jiannis Smalios ('87)
SWE75.03
  
 
2
Bobur Shokirjonov
Bobur Shokirjonov ('90)
UZB71.97
  
 
3
Sebastian Thörngren
Sebastian Thörngren ('93)
SWE67.96
  
 SB
K Kuglestød 4.0 kg    
16.6.

Finale A

Finale
16.6.
1
Paulina Guba
Paulina Guba ('91)
POL18.94
  
 PB
 
18.4018.77 =PB18.90 PB18.7618.8718.94 PB  
2
Fanny Roos
Fanny Roos ('95)
SWE17.72
  
 
 
16.3217.0017.1116.9017.3717.72  
3
Frida Åkerström
Frida Åkerström ('90)
SWE16.04
  
 SB
4
Sara Lennman
Sara Lennman ('96)
SWE15.93
  
 PB
5
Ásdís Hjálmsdóttir
Ásdís Hjálmsdóttir ('85)
ISL15.14
  
 SB
6
Maria Nilsson
Maria Nilsson ('95)
SWE14.71
  
 PB
7
Axelina Johansson
Axelina Johansson 
SWE14.47
  
 
8Thea JensenThea Jensen ('99)DEN14.45
  
 
9
Victoria Engström Kindmark
Victoria Engström Kindmark ('97)
SWE13.31
  
 SB
K Diskoskast 1.0 kg    
16.6.

Finale A

Finale
16.6.
1Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)DEN54.47
  
 
2Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)DEN52.52
  
 
3
Fanny Roos
Fanny Roos ('95)
SWE51.59
  
 
4
Caisa-Marie Lindfors
Caisa-Marie Lindfors 
SWE51.26
  
 PB
5
Anna Karlsson
Anna Karlsson ('98)
SWE48.99
  
 
6
Erica Larsson
Erica Larsson ('90)
SWE46.87
  
 
7
Mathilda Eriksson
Mathilda Eriksson ('98)
SWE46.04
  
 
Finale B
16.6.
16.6.
1
Heidi Schmidt
Heidi Schmidt ('93)
SWE50.34
  
 SB
2
Lydia Sundin
Lydia Sundin ('94)
SWE47.49
  
 SB
3
Matilde Roe
Matilde Roe ('96)
NOR47.22
  
 
4Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen DEN47.16
  
 
5
Ellen Pettersson
Ellen Pettersson ('97)
SWE46.90
  
 
6
Moa Eskilsson
Moa Eskilsson ('93)
SWE46.36
  
 SB
7
Elisabeth Thon Rosvold
Elisabeth Thon Rosvold ('02)
NOR45.41
  
 
8
Daniella Persson
Daniella Persson 
SWE43.15
  
 
Finale C
16.6.
16.6.
1
Ásdís Hjálmsdóttir
Ásdís Hjálmsdóttir ('85)
ISL52.19
  
 PB
2Tenna Riber ThordahlTenna Riber Thordahl ('95)DEN43.38
  
 SB
3
Jennifer Rudberg
Jennifer Rudberg ('98)
SWE43.14
  
 PB
K Hammerkast 4.0 kg    
17.6.

Finale A

Finale
17.6.
1
Ida Storm
Ida Storm ('91)
SWE70.62
  
 SB
 
70.62 SB  X69.4768.6370.1468.66  
2
Anna Maria Orel
Anna Maria Orel ('96)
EST68.86
  
 
3
Tracey Andersson
Tracey Andersson ('84)
SWE67.06
  
 SB
4
Beatrice Nedberge Llano
Beatrice Nedberge Llano ('97)
NOR66.80
  
 SB
5
Marinda Petersson
Marinda Petersson ('95)
SWE66.63
  
 
6
Grete Ahlberg
Grete Ahlberg ('98)
SWE63.78
  
 
7
Kajsa Wennberg
Kajsa Wennberg ('96)
SWE59.85
  
 SB
Finale B
17.6.
17.6.
1
Rebecka Hallerth
Rebecka Hallerth ('96)
SWE58.06
  
 PB
2
Jennifer Quick
Jennifer Quick 
SWE57.12
  
 PB
3
Cecilia Larsson
Cecilia Larsson ('99)
SWE56.53
  
 PB
4Louise OdgaardLouise Odgaard ('93)DEN55.69
  
 
5
Maja Eklund
Maja Eklund ('94)
SWE50.65
  
 
6
Sabine Steen
Sabine Steen ('97)
SWE50.27
  
 
7
Sara Forssell
Sara Forssell 
SWE49.97
  
 
Finale C
17.6.
17.6.
1
Ida Stenbäck
Ida Stenbäck ('99)
SWE48.35
  
 
K Spydkast 600 gram    
17.6.

Finale A

Finale
17.6.
1
Matilda Elfgaard
Matilda Elfgaard ('92)
SWE44.97
  
 
2
Linn Peura
Linn Peura ('97)
SWE43.05
  
 SB
3
Eunice Nilsson
Eunice Nilsson ('98)
SWE39.18
  
 PB
M22 Hammerkast 7.26 kg    
17.6.

Finale A

Finale
17.6.
1
Tobias Hagström
Tobias Hagström ('96)
SWE60.95
  
 PB
2
Anton Andersson
Anton Andersson ('96)
SWE59.48
  
 SB
D19 Diskoskast 1.75 kg    
16.6.

Finale A

Finale
16.6.
1
Alexander Sjögren
Alexander Sjögren ('99)
SWE54.32
  
 PB
D19 Hammerkast 6.0 kg    
17.6.

Finale A

Finale
17.6.
1
Ragnar Carlsson
Ragnar Carlsson 
SWE76.07
  
 PB
 
  X75.68 PB  X  X76.07 PB74.30  
2
Ivar Moisander
Ivar Moisander 
SWE61.05
  
 PB
D17 Hammerkast 5.0 kg    
17.6.

Finale A

Finale
17.6.
1
Håkon Eik Litland
Håkon Eik Litland ('01)
NOR62.91
  
 
2
Andreas Henriksson
Andreas Henriksson ('02)
SWE62.91
  
 
3
Hampus Wallin
Hampus Wallin ('02)
SWE61.00
  
 PB
P17 Hammerkast 3.0 kg    
17.6.

Finale A

Finale
17.6.
1
Hillevi Carlsson
Hillevi Carlsson ('02)
SWE60.07
  
 
2
Anna Götberg
Anna Götberg ('01)
SWE59.61
  
 
3
Victoria Quainoo
Victoria Quainoo ('02)
SWE57.87
  
 
4
Jennifer Andersson
Jennifer Andersson ('01)
SWE57.16
  
 
5
Emma Holmgren Löf
Emma Holmgren Löf ('02)
SWE51.93
  
 PB
6
Amanda Myhrman
Amanda Myhrman ('01)
SWE49.01
  
 

Seneste resultater

13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet