Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Lokeren BEL: Grote Prijs Stad Lokeren 24.6.2018

M 100 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1
Kobe Vleminckx
Kobe Vleminckx ('98)
BEL10.57
  
 PB
2
Jean-Marie Louis
Jean-Marie Louis ('86)
BEL10.62
  
 
3
Arnout Matthys
Arnout Matthys ('87)
BEL10.64
  
 
4
Guelord Kola Biasu
Guelord Kola Biasu ('93)
BEL10.75
  
 
5
Victor Hofmans
Victor Hofmans ('94)
BEL10.81
  
 
6
Tyler Linnen
Tyler Linnen ('96)
RSA10.84
  
 
7
Mehdi Soleman
Mehdi Soleman ('94)
RSA11.05
  
 
8
Martin Baron
Martin Baron ('97)
FRA11.10
  
 
Finale B
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1
Ward Merckx
Ward Merckx ('97)
BEL10.99
  
 SB
2
Christian Iguacel
Christian Iguacel ('96)
BEL11.03
  
 SB
3
Wolf Belien
Wolf Belien ('01)
BEL11.03
  
 
4
Maarten Saerens
Maarten Saerens 
BEL11.04
  
 
5
Luke Bezzina
Luke Bezzina ('95)
MLT11.12
  
 
6
Yestin Scheldeman
Yestin Scheldeman ('91)
BEL11.12
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Arthur Pinter
Arthur Pinter ('01)
BEL11.13
  
 
Indledende 3
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
Toon Van De Genachte
Toon Van De Genachte ('01)
BEL11.14
  
 PB
M 200 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1
Andrew Page
Andrew Page ('95)
USA21.27
  
 PB
2
Arnout Matthys
Arnout Matthys ('87)
BEL21.28
  
 SB
3
Christian Iguacel
Christian Iguacel ('96)
BEL21.79
  
 
Finale B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Mehdi Nait Abdelaziz
Mehdi Nait Abdelaziz 
ALG21.73
  
 PB
2
Wolf Belien
Wolf Belien ('01)
BEL22.02
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.5
Vind: +1.5
1
Joel Richardson
Joel Richardson ('93)
GBR21.60
  
 PB
2
Antoine Snyders
Antoine Snyders ('97)
BEL21.80
  
 
3
Simon Mengal
Simon Mengal ('95)
BEL22.12
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Andrew Page
Andrew Page ('95)
USA47.48
  
 PB
2
Dylan Owusu
Dylan Owusu ('97)
BEL48.00
  
 
3
Axel Addoh
Axel Addoh ('92)
FRA48.44
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Aaron Botterman
Aaron Botterman ('94)
BEL1:49.84
  
 
2
Henco Uys
Henco Uys ('92)
RSA1:49.98
  
 
3
Jonas Schöpfer
Jonas Schöpfer ('96)
SUI1:50.08
  
 
4
Pieter Claus
Pieter Claus ('93)
BEL1:50.12
  
 
5
Hugo Houyez
Hugo Houyez ('95)
FRA1:51.54
  
 
6
Julien Duchateau
Julien Duchateau ('90)
FRA1:52.05
  
 
7
Jan Van Den Broeck
Jan Van Den Broeck ('89)
BEL1:53.09
  
 
Finale B
1
Tim Van De Velde
Tim Van De Velde 
BEL1:51.97
  
 SB
2
Arthur Bruyneel
Arthur Bruyneel ('94)
BEL1:52.13
  
 SB
3
Thomas Larchaud
Thomas Larchaud ('86)
FRA1:53.75
  
 SB
4
Sam Giedts
Sam Giedts ('95)
BEL1:54.21
  
 
5
Laurens Schockaert
Laurens Schockaert ('90)
BEL1:56.43
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Kristinn Thór Kristinsson
Kristinn Thór Kristinsson ('89)
ISL1:51.42
  
 SB
2
Sven Bombeke
Sven Bombeke ('93)
BEL1:51.46
  
 SB
3
Gauthier Cascales
Gauthier Cascales ('97)
FRA1:51.62
  
 
4
Dennis Gerhard
Dennis Gerhard ('95)
GER1:52.45
  
 SB
5
Joachim Cardillo
Joachim Cardillo ('88)
BEL1:52.75
  
 SB
6
Bastien Peres
Bastien Peres ('94)
FRA1:53.17
  
 
7
Abdelouakil Mustapha
Abdelouakil Mustapha ('96)
FRA1:53.52
  
 
8
Julien Gillet
Julien Gillet ('93)
BEL1:53.88
  
 SB
9
Benoît Looten
Benoît Looten ('95)
FRA1:54.05
  
 
10
Pieter de Maersschalk
Pieter de Maersschalk ('88)
BEL1:54.08
  
 
11
Ruben Van Praet
Ruben Van Praet ('91)
BEL1:54.26
  
 SB
Indledende 2
1
Sæmundur Ólafsson
Sæmundur Ólafsson ('95)
ISL1:53.28
  
 PB
2
Ruben Gouws
Ruben Gouws ('96)
RSA1:55.30
  
 
3
Matthias Vanattenhoven
Matthias Vanattenhoven ('92)
BEL1:55.70
  
 SB
4
Maxime Tilman
Maxime Tilman ('99)
BEL1:55.77
  
 
6
Mathys Latinne
Mathys Latinne ('03)
BEL1:56.77
  
 
7
Simon Petitjean
Simon Petitjean ('96)
BEL1:57.23
  
 SB
8
Sep Schillebeeckx
Sep Schillebeeckx ('96)
BEL1:57.76
  
 SB
9
Ralf Looze
Ralf Looze ('94)
NED1:58.07
  
 SB
Indledende 3
1
Cain Rutgers
Cain Rutgers ('99)
NED1:55.40
  
 
2
Daan van Diest
Daan van Diest ('95)
BEL1:56.54
  
 SB
4
Reynaldo Latinne
Reynaldo Latinne ('92)
BEL1:56.85
  
 
8
Hugi Hardarson
Hugi Hardarson ('87)
ISL1:57.81
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Salah Echchibani
Salah Echchibani ('91)
MAR3:41.95
  
 SB
1
Saud Al-Zaabi
Saud Al-Zaabi ('88)
UAE3:54.12
  
 
2
Badr El Jalaoui
Badr El Jalaoui ('93)
MAR3:42.16
  
 PB
2
Michael Simon
Michael Simon ('82)
FRA3:54.48
  
 
3Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)DEN3:43.41
  
DUR-20 PB
3
Klaas Callens
Klaas Callens ('96)
BEL3:55.28
  
 SB
4
Nicolae Marian Coman
Nicolae Marian Coman ('96)
ROU3:47.89
  
 
4
Yannik Duppich
Yannik Duppich ('90)
GER3:55.38
  
 
5
Isaiah Priddey
Isaiah Priddey 
NZL3:47.94
  
 
5
Francois Fagot
Francois Fagot ('89)
FRA3:55.45
  
 
6
Samuel Tanner
Samuel Tanner 
NZL3:48.13
  
 
6
Francois Clais
Francois Clais ('85)
BEL3:55.72
  
 SB
7
Laurent Delannoy
Laurent Delannoy ('96)
FRA3:48.40
  
 SB
7
Julien Lecomte
Julien Lecomte ('93)
FRA3:56.19
  
 SB
8
Julian Ranc
Julian Ranc ('96)
FRA3:49.75
  
 
8
Dries Basemans
Dries Basemans ('92)
BEL3:56.63
  
 
9
Mathieu Charles
Mathieu Charles ('90)
FRA3:49.96
  
 SB
9
Yannick Schwarz
Yannick Schwarz ('93)
GER3:57.91
  
 PB
10
Nick Moulai
Nick Moulai 
NZL3:51.40
  
 
11Peter GlansPeter Glans ('93)DEN3:54.14
  
 
12
Adnan Taees Akkar
Adnan Taees Akkar ('80)
IRQ3:55.72
  
 SB
Finale B
1
Thomas Desrumaux
Thomas Desrumaux ('94)
FRA3:45.71
  
 PB
2
Arthur Gervais
Arthur Gervais 
FRA3:46.33
  
 PB
3Andreas Schonberg LommerAndreas Schonberg Lommer ('91)DEN3:49.82
  
 SB
4
Christopher Gabet
Christopher Gabet ('97)
FRA3:50.39
  
 
5
Amaury Paquet
Amaury Paquet ('91)
BEL3:50.82
  
 PB
6
Jean-Pierre Weerts
Jean-Pierre Weerts ('86)
BEL3:51.22
  
 SB
7
Benoit Goethals
Benoit Goethals ('91)
BEL3:51.90
  
 PB
8
Thomas Vanoppen
Thomas Vanoppen ('99)
BEL3:54.73
  
 
9
Jennen Mortier
Jennen Mortier ('97)
BEL3:55.52
  
 
M 110 m hæk    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1
Dario De Borger
Dario De Borger ('92)
BEL14.00
  
 
2
Deuce Carter
Deuce Carter ('90)
JAM14.04
  
 
3
Dylan Caty
Dylan Caty ('97)
FRA14.12
  
 
4
Mihaíl Kiáfas
Mihaíl Kiáfas ('93)
GRE14.65
  
 
5
Mael Pomponne
Mael Pomponne ('93)
FRA14.76
  
 
Finale B
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1
Jordi van den Eynden
Jordi van den Eynden ('98)
BEL14.36
  
 PB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Mickaël François
Mickaël François ('88)
FRA50.79
  
 
2
Alexander Lundskog
Alexander Lundskog ('96)
SWE52.42
  
 SB
3
Marcus Borman
Marcus Borman ('96)
RSA53.26
  
 
4
Jori Stroobants
Jori Stroobants ('89)
BEL54.00
  
 
Finale B
1
Christopher Hassaine
Christopher Hassaine ('90)
FRA52.46
  
 
2
Ívar Kristinn Jasonarson
Ívar Kristinn Jasonarson ('92)
ISL52.54
  
 
3
Julien Magniez
Julien Magniez ('85)
FRA53.90
  
 SB
4
Michel Richert
Michel Richert ('92)
GER54.53
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Bram Ghuys
Bram Ghuys ('93)
BEL2.12
  
 
2
Chris Kandu
Chris Kandu ('95)
GBR2.09
  
 
3
Giebe Algoet
Giebe Algoet ('98)
BEL2.09
  
 PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Frederik Ausloos
Frederik Ausloos ('96)
BEL5.21
  
 
2
Theódoros-Panayiótis Hrisanthópoulos
Theódoros-Panayiótis Hrisanthópoulos ('93)
GRE5.21
  
 
3
Thomas Van Nuffelen
Thomas Van Nuffelen ('98)
BEL4.61
  
 SB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Stephan Zenker
Stephan Zenker ('91)
GER7.28
+1.7
  
 
2
Bartosz Jasiński
Bartosz Jasiński ('93)
POL7.23 w
+3.0
  
 
3
Corentin Campener
Corentin Campener ('90)
BEL7.23
+0.7
  
 
4
Arno Thibau
Arno Thibau ('95)
BEL7.12
+1.4
  
 PB
Finale B
1
Saleh Abdelaziz Al-Haddad
Saleh Abdelaziz Al-Haddad ('86)
KUW7.34
+0.7
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Philip Milanov
Philip Milanov ('91)
BEL18.63
  
 PB
2
Remco Goetheer
Remco Goetheer ('92)
NED16.99
  
 
3
Chad Wright
Chad Wright ('91)
JAM16.64
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Philip Milanov
Philip Milanov ('91)
BEL65.60
  
 
2
Victor Hogan
Victor Hogan ('89)
RSA63.38
  
 
3
Chad Wright
Chad Wright ('91)
JAM62.70
  
 
4
Edwin Nys
Edwin Nys ('86)
BEL53.53
  
 
5
Stijn Spilliaert
Stijn Spilliaert ('93)
BEL50.20
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Timothy Herman
Timothy Herman ('90)
BEL72.76
  
 
K 100 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1
Jolene Jacobs
Jolene Jacobs ('92)
NAM11.71
  
 
2
Orphee Depuydt
Orphee Depuydt ('95)
BEL11.96
  
 SB
3
Janie de Naeyer
Janie de Naeyer ('01)
BEL11.99
  
 
4
Sarah Rutjens
Sarah Rutjens ('92)
BEL12.18
  
 
5
Hanne Claus
Hanne Claus ('99)
BEL12.32
  
 
Finale B
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1
Sarah Missinne
Sarah Missinne ('95)
BEL11.86
  
 PB
2
Angel Agwazie
Angel Agwazie ('01)
BEL12.18
  
 
3
Rani Vincke
Rani Vincke 
BEL12.25
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
Ine Hugaerts
Ine Hugaerts ('95)
BEL12.37
  
 PB
K 200 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
1
Yanique Haye-Smith
Yanique Haye-Smith ('90)
JAM23.67
  
 
2
Dawnalee Loney
Dawnalee Loney ('96)
JAM24.33
  
 
3
Lien Andries
Lien Andries ('93)
BEL24.91
  
 SB
4
Hanne Claus
Hanne Claus ('99)
BEL25.11
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1
Ine Hugaerts
Ine Hugaerts ('95)
BEL24.82
  
 SB
2
Charlot Oriane
Charlot Oriane 
FRA24.97
  
 
3
Rani Vincke
Rani Vincke 
BEL25.02
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Yanique Haye-Smith
Yanique Haye-Smith ('90)
JAM52.29
  
 
2
Iveta Putalová
Iveta Putalová ('88)
SVK53.59
  
 SB
3
Dawnalee Loney
Dawnalee Loney ('96)
JAM53.65
  
 SB
4
Matilda Hellqvist
Matilda Hellqvist ('93)
SWE53.88
  
 
Finale B
1
Sinead Denny
Sinead Denny ('91)
IRL54.69
  
 SB
2
Lisa Duffy
Lisa Duffy ('93)
SWE55.37
  
 
Finale C
6
Madeleine Björlin-Delmar
Madeleine Björlin-Delmar ('96)
SWE58.10
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
1
Liefde Schoemaker
Liefde Schoemaker ('02)
BEL56.03
  
 
2
Kimberley Efonye
Kimberley Efonye ('94)
BEL56.15
  
 
3
Marie Fickers
Marie Fickers ('97)
BEL56.19
  
 SB
4
Messalina Pieroni
Messalina Pieroni ('98)
BEL56.33
  
 SB
5
Lotte Hellinckx
Lotte Hellinckx ('95)
BEL57.04
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Heifa El Tarchoun
Heifa El Tarchoun ('89)
TUN2:07.68
  
 SB
2
Tsepang Sello
Tsepang Sello ('97)
LES2:08.13
  
 
3
Gaël De Coninck
Gaël De Coninck ('01)
SWE2:08.15
  
 
4
Kristen Niedrach
Kristen Niedrach ('94)
USA2:11.42
  
 
5
Kayla de Bondt
Kayla de Bondt ('94)
AUS2:14.75
  
 
6
Mathilde Jacquemin
Mathilde Jacquemin ('98)
BEL2:15.11
  
 
Finale B
1Laura MøllerLaura Møller ('94)DEN2:10.78
  
 SB
2
Jemina Forss
Jemina Forss 
FIN2:11.62
  
 SB
3
Stécy Dolay
Stécy Dolay ('93)
FRA2:13.26
  
 PB
4
Danel Du Plessis
Danel Du Plessis ('97)
RSA2:15.76
  
 
Finale C
1
Pia Malin Jensen
Pia Malin Jensen ('94)
GER2:13.75
  
 PB
2
Karlijn van Es
Karlijn van Es ('95)
NED2:14.85
  
 
3
Kayla Smith
Kayla Smith 
USA2:14.95
  
 PB
4
Sara Segers
Sara Segers ('85)
BEL2:15.28
  
 SB
5
Eva Soetemans
Eva Soetemans ('84)
BEL2:15.54
  
 
6
Marilyne Magnavacca
Marilyne Magnavacca ('94)
FRA2:16.46
  
 SB
K 3000 m    

Finale A

Finale
1
Diane van Es
Diane van Es ('99)
NED9:23.02
  
 PB
2
Imana Truyers
Imana Truyers ('93)
BEL9:30.09
  
 
3
Linda Wrede
Linda Wrede ('93)
GER9:30.69
  
 PB
4
Shana Lauwers
Shana Lauwers ('92)
BEL9:45.63
  
 PB
5
Eline Dalemans
Eline Dalemans ('91)
BEL9:50.66
  
 PB
6
Britt Vanthillo
Britt Vanthillo ('91)
BEL9:51.55
  
 
7
Tara Palm
Tara Palm ('85)
AUS9:53.42
  
 SB
8
Margaux Sieracki
Margaux Sieracki ('99)
FRA9:54.33
  
 
9
Karen Van Proeyen
Karen Van Proeyen ('84)
BEL9:56.30
  
 PB
10
Maureen Kramer
Maureen Kramer ('98)
BEL9:57.01
  
 PB
11
Elise Van Raemdonck
Elise Van Raemdonck ('99)
BEL10:08.02
  
 SB
12
Jana Palmowski
Jana Palmowski ('88)
GER10:10.58
  
 PB
13
Nele Weike
Nele Weike ('99)
GER10:18.25
  
 SB
14
Isabeau Lenaerts
Isabeau Lenaerts ('01)
BEL10:20.67
  
 
15
Selma Benfarès
Selma Benfarès ('99)
FRA10:28.96
  
 SB
16
Sofie Lövdal
Sofie Lövdal ('93)
FIN10:32.28
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Sarah Missinne
Sarah Missinne ('95)
BEL13.40
  
 
2
Petra McDonald
Petra McDonald ('84)
BAH14.51
  
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Djamila Böhm
Djamila Böhm ('94)
GER56.85
  
 
2
Hanna Palmqvist
Hanna Palmqvist ('96)
SWE58.05
  
 
3
Lucie Kudela
Lucie Kudela ('97)
FRA58.80
  
 
4
Johanna Holmén Svensson
Johanna Holmén Svensson ('95)
SWE58.99
  
 
5
Sofia Johnsson
Sofia Johnsson ('94)
SWE59.67
  
 SB
6
Marlien De Jans
Marlien De Jans ('91)
BEL1:00.94
  
 
Cathelijn Peeters
Cathelijn Peeters ('96)
NED1:02.53
  
 =PB
Finale B
1
Vår Åsheim
Vår Åsheim ('99)
NOR1:02.45
  
 
2
Cathelijn Peeters
Cathelijn Peeters ('96)
NED1:02.53
  
 PB
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Elien Vekemans
Elien Vekemans ('01)
BEL4.20
  
NU20R NU18R PB
2
Stefanie Dadayeva
Stefanie Dadayeva ('01)
BEL3.82
  
 
3
Hanne Borstlap
Hanne Borstlap 
BEL3.72
  
 
3
Lise Morren
Lise Morren 
BEL3.72
  
 PB
5
Nelle De Roeck
Nelle De Roeck ('93)
BEL3.62
  
 SB
6Rebecka KrüegerRebecka Krüeger ('03)SWE3.62
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Jovanna Klaczynski
Jovanna Klaczynski ('94)
GER6.15
+0.9
  
 SB
2
Maite Beernaert
Maite Beernaert ('01)
BEL6.00
+1.3
  
 
3
Ilona Masson
Ilona Masson ('01)
BEL5.72
-0.5
  
 
4
Bo Nijs
Bo Nijs ('97)
BEL5.70 w
+2.3
  
 
5
Els De Wael
Els De Wael ('90)
BEL5.69 w
+3.0
  
 
K Trespring     

Finale A

Finale
1
Sietske Lenchant
Sietske Lenchant ('93)
BEL12.97
+1.0
  
 
2
Klaudia Kaczmarek
Klaudia Kaczmarek ('90)
GER12.79
+1.1
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Sophie Verlinden
Sophie Verlinden ('79)
BEL12.95
  
 SB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Babette Vandeput
Babette Vandeput ('98)
BEL50.58
  
 
2
Anouska Hellebuyck
Anouska Hellebuyck ('89)
BEL49.58
  
 
3
Emilie Dodrimont
Emilie Dodrimont ('99)
BEL43.08
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Pauline Smal
Pauline Smal ('98)
BEL48.64
  
 PB
2
Kirsten Umans
Kirsten Umans ('93)
BEL43.06
  
 SB
3
Carolien van Royen
Carolien van Royen ('92)
BEL42.42
  
 SB
4
Chloé Mauroy
Chloé Mauroy ('92)
BEL42.26
  
 
D19 110 m hæk 99.1 cm    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1
Peredjo Okeowo
Peredjo Okeowo ('99)
BEL14.59
  
 PB

Seneste resultater

24‐26.6AalborgDM Senior
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon