Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Bernhausen GER: 3.6.2018

M 1500 m    

Finale A

Finale
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN5:14.68
  
 SB
M 110 m hæk    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN16.10
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN4.30
  
 
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)DEN33.41
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN34.56
  
 
M Tikamp    

Finale A

Finale
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN6191
  
 PB
M Tikamp U18    

Finale A

Finale
4
Lukas Radis
Lukas Radis ('01)
GER6654
  
 PB
 
11,71/+0,66,12/0,014,351,8054,4339,044,0054,365.02,56
5
Thorben Hast
Thorben Hast ('01)
GER6571
  
 PB
 
11,40/+0,36,54/+0,812,561,7150,7636,683,7046,244.44,07
K Syvkamp U18    

Finale A

Finale
7
Janine Winterbauer
Janine Winterbauer ('02)
GER5139
  
 PB
 
14,67/+0,11,6512,2426,12/+1,55,41/+1,234,182.24,44
11
Anissa Tammaoui
Anissa Tammaoui ('01)
GER4893
  
 SB
 
14,55/+0,11,6211,6326,65/+1,55,42/+0,230,552.30,19
15
Mandy Münkle
Mandy Münkle ('01)
GER4708
  
 SB
 
15,43/+0,11,6211,2427,48w/+2,65,17/+0,635,232.29,62
16
Isabel Schauerte
Isabel Schauerte ('01)
GER4639
  
 PB
 
14,53/+0,11,5011,3225,80/+0,95,10/+0,134,522.43,50

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m