Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: 9.6.2018

M 80 m    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik10.50 w
  
 
Inuk Lipski TorsheimInuk Lipski Torsheim ('05)Holte Atletik10.59 w
  
 
Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta10.65 w
  
 
Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik10.69
  
 PB
Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta10.76
  
 SB
Inuk Lipski TorsheimInuk Lipski Torsheim ('05)Holte Atletik10.81
  
 PB
Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik10.88 w
  
 
Gustav BrokGustav Brok ('06)Gentofte IK10.95
  
 PB
Eli RiegeEli Riege ('06)Sparta11.05
  
 PB
Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 11.05
  
 PB
Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik11.16
  
 PB
Timoléon RescanTimoléon Rescan ('05)Frederiksberg IF11.24 w
  
 
Gustav BrokGustav Brok ('06)Gentofte IK11.29
  
 
Ole HornbækOle Hornbæk ('05)Hvidovre AM11.35 w
  
 
Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF11.37
  
 
Eli RiegeEli Riege ('06)Sparta11.44
  
 
Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF11.45
  
 
Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 11.47
  
 
Timoléon RescanTimoléon Rescan ('05)Frederiksberg IF11.49
  
 
Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta11.63
  
 PB
Ole HornbækOle Hornbæk ('05)Hvidovre AM11.67
  
 
Laurits Gade Strøyer AndersenLaurits Gade Strøyer Andersen ('05)Blovstrød Løverne11.70 w
  
 
Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta11.92
  
 
Laurits Gade Strøyer AndersenLaurits Gade Strøyer Andersen ('05)Blovstrød Løverne12.04
  
 PB
Viktor Lund SørensenViktor Lund Sørensen ('05)DELTA12.29 w
  
 
Connor Joseph MikkelsenConnor Joseph Mikkelsen ('06)Sparta12.34
  
 PB
Viktor Lund SørensenViktor Lund Sørensen ('05)DELTA12.35
  
 PB
Laurits Læbo Rehhoff ThomsenLaurits Læbo Rehhoff Thomsen ('06)Hvidovre AM12.36
  
 PB
Laurits Læbo Rehhoff ThomsenLaurits Læbo Rehhoff Thomsen ('06)Hvidovre AM12.49
  
 SB
Connor Joseph MikkelsenConnor Joseph Mikkelsen ('06)Sparta12.66
  
 SB
Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM12.75
  
 PB
M 100 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
5
Måns Boshuis
Måns Boshuis ('02)
/ SWE12.00
  
 PB
Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM10.62
  
 PB
Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)Sparta10.65
  
 PB
Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM10.65
  
 
Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Sparta10.71
  
 SB
Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Sparta10.75 w
  
 
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta10.85
  
 =PB
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta10.98
  
 
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 11.05
  
 PB
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 11.16
  
 
Emil FrændeEmil Frænde Sparta11.16 w
  
 
Emil FrændeEmil Frænde Sparta11.21
  
 
Josef Abu-EesaJosef Abu-Eesa ('75)Sparta11.21 w
  
 
Rodney PratdavisRodney Pratdavis ('93)Hvidovre AM11.24
  
 SB
Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM11.34
  
 SB
David OutzenDavid Outzen ('98)Hvidovre AM11.38 w
  
 
Jacob WolfgangJacob Wolfgang ('81)KIF11.40
  
 
Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF11.41
  
 PB
David OutzenDavid Outzen ('98)Hvidovre AM11.50
  
 
Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF11.57 w
  
 
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Greve Atletik11.66
  
 
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Greve Atletik11.69
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik11.73
  
 PB
Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF11.73
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik11.84
  
 
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF11.95
  
 PB
Hussein JhandaHussein Jhanda Hvidovre AM11.97
  
 =PB
Hussein JhandaHussein Jhanda Hvidovre AM12.01
  
 
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF12.05
  
 PB
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF12.20
  
 
August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF12.21
  
 PB
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF12.34
  
 
Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta12.35
  
 
Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta12.41
  
 
August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF12.42
  
 
Thomas Gregorio SallyThomas Gregorio Sally Sparta12.44
  
 
Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta12.46
  
 
Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan12.46
  
 PB
Thomas Gregorio SallyThomas Gregorio Sally Sparta12.48
  
 
Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta12.50
  
 
Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan12.55
  
 =PB
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta12.60
  
 PB
Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC12.67
  
 
Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC12.71
  
 
Anton Juhl SeitzbergAnton Juhl Seitzberg ('03)Fremad Holbæk12.72
  
 
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas12.76
  
 PB
Anton Juhl SeitzbergAnton Juhl Seitzberg ('03)Fremad Holbæk12.87
  
 
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas12.91
  
 
Noa Bak-PedersenNoa Bak-Pedersen ('96)Frederiksberg IF13.01 w
  
 
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas13.02
  
 
Lucas Søgaard HjortkjærLucas Søgaard Hjortkjær ('02)IK Hellas13.14
  
 
Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk13.27
  
 PB
Emil BoesenEmil Boesen ('03)Viking Atletik13.62
  
 PB
Markus MunksdorfMarkus Munksdorf ('04)Hvidovre AM13.63
  
 PB
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM13.69
  
 PB
Jens Vitved BruhnJens Vitved Bruhn ('02)Glostrup IC13.92
  
 PB
Jens Vitved BruhnJens Vitved Bruhn ('02)Glostrup IC13.93
  
 
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM13.93
  
 
Christian MersebachChristian Mersebach ('04)Gentofte IK14.32
  
 PB
Viktor Willingshøj CarlsenViktor Willingshøj Carlsen ('04)IK Hellas14.48
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.9
Vind: +1.9
3Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik10.93
  
 PB
6
Richard Heikkilä
Richard Heikkilä ('98)
/ SWE11.56
  
 PB
M 200 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik26.53
  
 PB
Inuk Lipski TorsheimInuk Lipski Torsheim ('05)Holte Atletik26.94
  
 PB
Eli RiegeEli Riege ('06)Sparta28.78
  
 PB
Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF28.85
  
 PB
Kasper BirkKasper Birk ('06)Hvidovre AM29.21
  
 PB
Noah ØstergaardNoah Østergaard ('06)Gentofte IK29.45
  
 PB
Laurits Gade Strøyer AndersenLaurits Gade Strøyer Andersen ('05)Blovstrød Løverne29.61
  
 PB
Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF29.69
  
 PB
Albert CasselgreenAlbert Casselgreen ('05)Gentofte IK29.71
  
 PB
Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 30.08
  
 SB
Leon HamannLeon Hamann ('05)KIF30.27
  
 PB
Hayden HodgeHayden Hodge ('06)CIS Sports Club30.33
  
 PB
David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM30.36
  
 PB
Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta30.59
  
 PB
Carl da Cunha LassenCarl da Cunha Lassen ('05)Hvidovre AM31.22
  
 PB
Laurits Læbo Rehhoff ThomsenLaurits Læbo Rehhoff Thomsen ('06)Hvidovre AM33.75
  
 
M 300 m    

Finale A

Finale
Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta38.22
  
 PB
Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan39.09
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM50.92
  
 SB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM51.07
  
 
Endre Eikenes RøsakerEndre Eikenes Røsaker ('96)KIF / NOR52.25
  
 SB
Mads MørchMads Mørch ('01)Holte Atletik53.35
  
 
Frederik SchøningFrederik Schøning ('81)KIF56.70
  
 SB
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)Frederiksberg IF58.16
  
 PB
Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC59.03
  
 
Rasmus Ernst OvesenRasmus Ernst Ovesen ('02)HGATM 1:01.88
  
 PB
Ole MunchOle Munch ('56)HJMK Jægerspris1:15.56
  
 PB
M 600 m    

Finale A

Finale
Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)Fremad Holbæk1:37.11
  
 
Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik1:41.61
  
 
Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta1:41.74
  
 PB
Inuk Lipski TorsheimInuk Lipski Torsheim ('05)Holte Atletik1:46.32
  
 PB
Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Hvidovre AM1:47.89
  
 PB
Emil Gade Strøyer AndersenEmil Gade Strøyer Andersen ('05)Holte Atletik1:49.20
  
 PB
Laurits Gade Strøyer AndersenLaurits Gade Strøyer Andersen ('05)Blovstrød Løverne1:49.64
  
 PB
Leon HamannLeon Hamann ('05)KIF1:49.90
  
 PB
David RoggeDavid Rogge ('06)Hvidovre AM1:50.31
  
 PB
Kasper MørchKasper Mørch ('06)Holte Atletik1:51.43
  
 PB
Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 1:55.10
  
 SB
Carl da Cunha LassenCarl da Cunha Lassen ('05)Hvidovre AM1:59.01
  
 PB
Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM2:09.58
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
Pelle Carlsen MohrPelle Carlsen Mohr ('03)Holte Atletik2:07.27
  
 PB
Gustav BendsenGustav Bendsen ('03)KIF2:09.16
  
 PB
William ElsnerWilliam Elsner ('03)KIF2:10.43
  
 PB
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas2:12.95
  
 SB
Anton Juhl SeitzbergAnton Juhl Seitzberg ('03)Fremad Holbæk2:13.21
  
 =PB
Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)Amager AC2:18.94
  
 
Mathias LaugesenMathias Laugesen ('02)THS2:19.44
  
 PB
Elias Kongsted MisanderElias Kongsted Misander ('02)KIF2:20.38
  
 PB
Cilius JørgensenCilius Jørgensen ('04)Gentofte IK2:44.79
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)Frederiksberg IF4:08.04
  
 
Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)Aalborg AM4:12.86
  
 
Mohamed HersiMohamed Hersi ('94)Frederiksberg IF4:13.91
  
 
Yousef BellouchYousef Bellouch ('98)Frederiksberg IF4:16.32
  
 PB
Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC4:55.92
  
 
M 1 mile    

Finale A

Finale
Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)Frederiksberg IF4:25.55
  
 SB
Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)Aalborg AM4:30.22
  
DR40 PB
Mohamed HersiMohamed Hersi ('94)Frederiksberg IF4:31.61
  
 PB
Yousef BellouchYousef Bellouch ('98)Frederiksberg IF4:38.00
  
 PB
Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC5:18.88
  
 SB
M 110 m hæk    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1
Ludwig Sjödin
Ludwig Sjödin ('95)
/ SWE15.54
  
 SB
M 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta14.02
  
 PB
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta14.35
  
 PB
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas15.32
  
 PB
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF16.46
  
 PB
M 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik13.14
  
 PB
Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik13.57
  
 PB
Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF14.09
  
 PB
Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF14.11
  
 PB
Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik14.47
  
 PB
Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik14.62
  
 PB
Inuk Lipski TorsheimInuk Lipski Torsheim ('05)Holte Atletik14.64
  
 PB
Inuk Lipski TorsheimInuk Lipski Torsheim ('05)Holte Atletik14.78
  
 SB
Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas14.82
  
 
Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas14.92
  
 
Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta15.64
  
 PB
David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM15.92
  
 PB
David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM16.12
  
 
Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta16.42
  
 
Charlie Kvist PeschardtCharlie Kvist Peschardt ('05)16.85
  
 PB
Erik Lange DonsErik Lange Dons ('06)Hvidovre AM17.91
  
 PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta4.62
  
 PB
Oscar LøwensteinOscar Løwenstein ('02)Helsingør IF3.92
  
 
Jonathan ThulstrupJonathan Thulstrup ('01)Sparta3.52
  
 PB
Thor WiskumThor Wiskum ('02)Holte Atletik3.42
  
 
Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Sparta3.12
  
 
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta3.12
  
 PB
Emil BoesenEmil Boesen ('03)Viking Atletik3.12
  
 PB
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF2.62
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik6.45
+1.1
  
 PB
Robin SwannRobin Swann ('97)Sparta6.22 w
+2.3
  
 
Robin SwannRobin Swann ('97)Sparta6.13
+1.4
  
 SB
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta6.09
+0.5
  
 
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta6.01
0.0
  
 
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta5.42
0.0
  
 
Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC5.10
0.0
  
 
Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 4.95
+0.4
  
 
Rasmus Ernst OvesenRasmus Ernst Ovesen ('02)HGATM 4.93
+1.4
  
 PB
Jens Vitved BruhnJens Vitved Bruhn ('02)Glostrup IC4.43 w
+2.2
  
 
Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)Amager AC4.37
+0.9
  
 PB
Jens Vitved BruhnJens Vitved Bruhn ('02)Glostrup IC4.25
+0.4
  
 
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM27.67
  
 PB
Julius KleinJulius Klein ('04)BAC23.16
  
 PB
Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta22.11
  
 
M Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik37.48
  
 PB
Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik25.24
  
 
Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM16.19
  
 PB
Erik Lange DonsErik Lange Dons ('06)Hvidovre AM13.98
  
 PB
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM45.97
  
 
Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA36.42
  
 PB
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF30.33
  
 
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM69.02
  
 
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM59.86
  
 
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK57.52
  
 
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF50.80
  
 PB
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik44.44
  
 
Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM29.74
  
 
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Sparta34.99
  
 PB
Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik31.41
  
 
Magnus Bundgaard LarsenMagnus Bundgaard Larsen ('05)DELTA30.48
  
 PB
Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas30.42
  
 PB
Timoléon RescanTimoléon Rescan ('05)Frederiksberg IF26.85
  
 
Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik26.01
  
 PB
Ole HornbækOle Hornbæk ('05)Hvidovre AM24.82
  
 PB
Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik23.59
  
 
Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta22.79
  
 
Laurits Gade Strøyer AndersenLaurits Gade Strøyer Andersen ('05)Blovstrød Løverne22.56
  
 PB
Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM20.45
  
 
Daniel Lauge SiegismundDaniel Lauge Siegismund ('05)Hvidovre AM18.12
  
 PB
Erik Lange DonsErik Lange Dons ('06)Hvidovre AM17.13
  
 PB
Viktor LindharthViktor Lindharth ('05)IK Hellas13.84
  
 PB
Emil Gade Strøyer AndersenEmil Gade Strøyer Andersen ('05)Holte Atletik9.88
  
 PB
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA45.30
  
 PB
Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk41.30
  
 PB
Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC38.44
  
 PB
Rasmus Ernst OvesenRasmus Ernst Ovesen ('02)HGATM 34.79
  
 PB
Jens Vitved BruhnJens Vitved Bruhn ('02)Glostrup IC23.42
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Arthur Wiborg PetersenArthur Wiborg Petersen ('99)Sparta56.60
  
 
Mikkel HansenMikkel Hansen ('93)KIF43.63
  
 
M 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  47.03
  
DUR-14 
  Vilhelm Krüger, Frederik Thorup Sørensen, Luis F. Maillet, Tobias Jappe Bjerre
K 80 m    
Vind: +2.5

Finale A

Finale
Vind: +2.5
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK10.47 w
  
 
Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta10.54 w
  
 
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK10.62
  
 
Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK10.98 w
  
 
Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 11.10 w
  
 
Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta11.17
  
 
Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK11.28
  
 PB
Vilma Bahne JessenVilma Bahne Jessen ('05)Frederiksberg IF11.28 w
  
 
Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 11.40
  
 PB
Vilma Bahne JessenVilma Bahne Jessen ('05)Frederiksberg IF11.50
  
 
Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF11.55
  
 
Karla Bundgaard LangvikKarla Bundgaard Langvik ('05)Sparta11.64
  
 
Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA11.71
  
 PB
Aanya PoolAanya Pool ('06)11.79 w
  
 
Amélie VejlgaardAmélie Vejlgaard ('05)Sparta11.84
  
 =PB
Kaya Theilmann ChristensenKaya Theilmann Christensen ('05)DELTA11.87
  
 PB
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta11.95
  
 
Karoline ØrveileKaroline Ørveile ('05)IK Hellas12.04
  
 PB
Ella Aurora Magelund RasmussenElla Aurora Magelund Rasmussen ('05)Frederiksberg IF12.07
  
 PB
Mille Zentner SvensonMille Zentner Svenson ('06)BAC12.09 w
  
 
Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta12.14
  
 PB
Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK12.15
  
 
Aanya PoolAanya Pool ('06)12.25
  
 PB
Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC12.26 w
  
 
Caroline Willingshøj CarlsenCaroline Willingshøj Carlsen ('06)12.29
  
 
Freja VendersboFreja Vendersbo ('05)DELTA12.30
  
 
Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta12.33
  
 PB
Selma Lundgaard DahlSelma Lundgaard Dahl ('05)IK Hellas12.33
  
 PB
Mille Zentner SvensonMille Zentner Svenson ('06)BAC12.41
  
 
Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik12.53 w
  
 
Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC12.58
  
 
Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 12.72
  
 PB
Yasmin Chi Schaldemo DyhrYasmin Chi Schaldemo Dyhr ('05)Trongårdens IF 12.79
  
 PB
Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik13.10
  
 
Anemone Liv StabellAnemone Liv Stabell ('05)Hvidovre AM13.28
  
 =PB
Kinga BielenicaKinga Bielenica ('06)IK Hellas13.60
  
 PB
Maria BildsøeMaria Bildsøe ('06)IK Hellas14.14
  
 PB
Olivia JakobiOlivia Jakobi ('06)IK Hellas14.31
  
 PB
K 100 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
5
Nova Barrett
Nova Barrett ('04)
/ SWE13.16
  
 PB
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.21
  
 SB
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.34
  
 
Annelouise Villum JensenAnnelouise Villum Jensen ('96)Aarhus 190012.41
  
 
Annelouise Villum JensenAnnelouise Villum Jensen ('96)Aarhus 190012.48
  
 
Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF12.53
  
DUR-16 
Promise LaursenPromise Laursen Hvidovre AM12.63 w
  
 
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF12.68
  
 PB
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta12.75
  
 
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF12.81
  
 
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta12.84
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik12.85
  
 SB
Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM12.90 w
  
 
Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)Sparta12.92
  
 PB
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik12.93
  
 
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta12.94
  
 SB
Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF / GER12.95
  
 PB
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta12.97
  
 
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta12.99
  
 
Laura FriedeheimLaura Friedeheim ('91)Frederiksberg IF / GER13.00
  
 SB
Naja VintherNaja Vinther Helsingør IF13.11 w
  
 
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta13.12
  
 
Promise LaursenPromise Laursen Hvidovre AM13.20
  
 
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta13.27
  
 
Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM13.29
  
 
Johanne Wiedemann SimonsenJohanne Wiedemann Simonsen ('99)Sparta13.32 w
  
 
Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)Sparta13.35
  
 
Angela TimmAngela Timm ('03)Frederiksberg IF13.37
  
 
Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM13.40
  
 PB
Cecilie Biltofft JensenCecilie Biltofft Jensen ('94)Frederiksberg IF13.42
  
 
Naja VintherNaja Vinther Helsingør IF13.53
  
 SB
Maria VenborgMaria Venborg ('91)KIF13.63
  
 PB
Cecilie Biltofft JensenCecilie Biltofft Jensen ('94)Frederiksberg IF13.64
  
 
Maria VenborgMaria Venborg ('91)KIF13.73
  
 
Kirstine RædkjærKirstine Rædkjær ('91)Hvidovre AM13.76
  
 PB
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta13.79
  
 
Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM13.81
  
 
Kirstine RædkjærKirstine Rædkjær ('91)Hvidovre AM13.82
  
 
Aude Tra-BiAude Tra-Bi ('03)BAK13.83
  
 PB
Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC13.84
  
 PB
Johanne Wiedemann SimonsenJohanne Wiedemann Simonsen ('99)Sparta13.86
  
 
Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC13.98
  
 
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta13.98
  
 
Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF14.04
  
 PB
Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF14.05
  
 PB
Johanne VilsenJohanne Vilsen ('04)Holte Atletik14.07
  
 PB
Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF14.15
  
 PB
Aude Tra-BiAude Tra-Bi ('03)BAK14.27
  
 
Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)KIF14.31
  
 PB
Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)KIF14.35
  
 SB
Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC14.36
  
 PB
Johanne VilsenJohanne Vilsen ('04)Holte Atletik14.44
  
 PB
Carla Marie FrandsenCarla Marie Frandsen ('04)Sparta14.63
  
 
Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF14.73
  
 
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)Sparta14.75
  
 
Maja Fuglsang JensenMaja Fuglsang Jensen ('03)KIF15.08
  
 PB
Maja Fuglsang JensenMaja Fuglsang Jensen ('03)KIF15.23
  
 PB
Nicole VaabengaardNicole Vaabengaard ('02)HGF AM15.23
  
 PB
Nicole VaabengaardNicole Vaabengaard ('02)HGF AM15.48
  
 
Sasha Søndergaard-HearnSasha Søndergaard-Hearn ('03)Trongårdens IF 15.96
  
 PB
Finale 1
Vind: +1.5
Vind: +1.5
2Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF12.15
  
DUR-16 PB
K 200 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta27.74
  
 SB
Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 29.01
  
 PB
Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 29.30
  
 PB
Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta29.38
  
 PB
Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK29.63
  
 PB
Kaya Theilmann ChristensenKaya Theilmann Christensen ('05)DELTA29.74
  
 PB
Ella Aurora Magelund RasmussenElla Aurora Magelund Rasmussen ('05)Frederiksberg IF30.00
  
 PB
Aanya PoolAanya Pool ('06)31.48
  
 PB
Elena RossiElena Rossi ('05)Gentofte IK32.01
  
 PB
Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC32.17
  
 PB
Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC32.30
  
 PB
Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik32.70
  
 PB
Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC32.73
  
 PB
Mille Zentner SvensonMille Zentner Svenson ('06)BAC33.22
  
 
Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC35.90
  
 PB
K 300 m    

Finale A

Finale
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro42.15
  
 PB
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik43.00
  
 SB
Selma BertramSelma Bertram ('03)BAK44.50
  
 SB
Ida Marie Skøt-NielsenIda Marie Skøt-Nielsen ('04)HGATM 46.44
  
 PB
Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)Sparta47.19
  
 
Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)Sparta48.29
  
 =PB
K 400 m    

Finale A

Finale
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta56.45
  
 PB
Tine ØstergaardTine Østergaard BAC1:02.14
  
 PB
Nicole VaabengaardNicole Vaabengaard ('02)HGF AM1:13.50
  
 PB
K 600 m    

Finale A

Finale
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta1:43.13
  
 
Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC1:47.81
  
 PB
Madeleine A. A. RasmussenMadeleine A. A. Rasmussen ('05)Sparta1:53.27
  
 PB
Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF1:56.10
  
 PB
Anna Bjaaland AndersenAnna Bjaaland Andersen ('06)Amager AC1:57.29
  
 PB
Signe Hammers ChristoffersenSigne Hammers Christoffersen ('05)IK Hellas2:02.14
  
 PB
Emilie JægerEmilie Jæger ('06)IK Hellas2:10.79
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta2:21.46
  
 SB
Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF2:22.68
  
 
Nanna ElmerNanna Elmer ('03)KIF2:27.36
  
 
Mie Hylling AxelssonMie Hylling Axelsson ('02)Sparta2:29.02
  
 
Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)Sparta2:29.14
  
 PB
Esther KirkebyEsther Kirkeby ('04)KIF2:30.06
  
 
Sarah GladSarah Glad ('03)Sparta2:32.97
  
 SB
Ida MørchIda Mørch ('03)Holte Atletik2:37.25
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)Sparta4:44.59
  
 
Caroline Amalie JensenCaroline Amalie Jensen ('99)Holte Atletik5:11.72
  
 PB
Matilde WillerMatilde Willer Sparta5:19.66
  
 
K 1 mile    

Finale A

Finale
Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)Sparta5:04.95
  
 SB
Caroline Amalie JensenCaroline Amalie Jensen ('99)Holte Atletik5:34.84
  
 PB
Matilde WillerMatilde Willer Sparta5:45.28
  
 SB
K 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: -2.4

Finale A

Finale
Vind: -2.4
Liva Maja Hede RasmussenLiva Maja Hede Rasmussen ('05)Trongårdens IF 12.83
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta14.04
  
 SB
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta14.07
  
 SB
Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta14.39
  
 SB
Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta14.52
  
 
Anne MøllerAnne Møller ('87)Frederiksberg IF14.76
  
 
Anne MøllerAnne Møller ('87)Frederiksberg IF14.86
  
 
Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta15.48
  
 SB
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF18.24
  
 PB
K 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik11.69
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik11.89
  
 
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro12.42
  
 
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK12.54
  
 PB
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro12.55
  
 
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA12.69
  
 
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK12.72
  
 
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta12.78
  
 SB
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA12.80
  
 
Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM12.90
  
 
Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM13.08
  
 
Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF13.17
  
 PB
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta13.23
  
 SB
Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF13.55
  
 PB
Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)KIF13.70
  
 
Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)KIF14.13
  
 
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta24.70
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.77
  
 SB
Tina Bischoff GellinTina Bischoff Gellin ('98)Holte Atletik1.71
  
 SB
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA1.54
  
 PB
Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.48
  
 PB
Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC1.42
  
 PB
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta1.40
  
 =PB
Karla Bundgaard LangvikKarla Bundgaard Langvik ('05)Sparta1.39
  
 PB
Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 1.39
  
 PB
Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta1.36
  
 
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta1.36
  
 
Adda HammelAdda Hammel ('02)Hvidovre AM1.34
  
 PB
Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC1.33
  
 PB
Martine Rørbøl MarkussenMartine Rørbøl Markussen ('05)BAC1.33
  
 PB
Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta1.30
  
 =PB
Signe Hammers ChristoffersenSigne Hammers Christoffersen ('05)IK Hellas1.27
  
 PB
Selma Lundgaard DahlSelma Lundgaard Dahl ('05)IK Hellas1.27
  
 PB
Caroline Willingshøj CarlsenCaroline Willingshøj Carlsen ('06)1.24
  
 
Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta1.24
  
 PB
Caroline RinghoferCaroline Ringhofer ('06)Hvidovre AM1.21
  
 PB
Karoline ØrveileKaroline Ørveile ('05)IK Hellas1.21
  
 PB
Kinga BielenicaKinga Bielenica ('06)IK Hellas1.16
  
 
Olivia JakobiOlivia Jakobi ('06)IK Hellas1.11
  
 PB
Maria BildsøeMaria Bildsøe ('06)IK Hellas1.06
  
 PB
K Stangspring    

Finale A

Finale
Caroline RannersCaroline Ranners ('95)Sparta3.92
  
 PB
Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta3.62
  
 SB
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta3.52
  
 
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK3.32
  
 
Freyja Sveinsdóttir AnderbergFreyja Sveinsdóttir Anderberg ('93)Amager AC3.22
  
 SB
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK2.82
  
 SB
Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA2.62
  
 PB
Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK2.22
  
 
K Trespring     

Finale A

Finale
Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)KIF12.12
0.0
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF11.68
0.0
  
 PB
Maren HøgbergetMaren Høgberget ('89)Sparta / NOR11.09
-0.2
  
 SB
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta11.03
+0.4
  
 
Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC9.05
0.0
  
 SB
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta11.46
  
 PB
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK11.02
  
 
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta10.74
  
 PB
Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 10.44
  
 
Karla Bundgaard LangvikKarla Bundgaard Langvik ('05)Sparta9.94
  
 PB
Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 9.61
  
 
Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta9.59
  
 
Julie RasmussenJulie Rasmussen ('06)Holte Atletik8.91
  
 
Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06)Hvidovre AM8.54
  
 PB
Mille Zentner SvensonMille Zentner Svenson ('06)BAC8.22
  
 PB
Selma Lundgaard DahlSelma Lundgaard Dahl ('05)IK Hellas8.21
  
 PB
Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC8.15
  
 
Marie AgergaardMarie Agergaard ('05)Helsingør IF7.93
  
 PB
Amélie VejlgaardAmélie Vejlgaard ('05)Sparta7.77
  
 PB
Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 7.42
  
 PB
Sophie Isabella Kirk AndersenSophie Isabella Kirk Andersen ('06)Hvidovre AM7.33
  
 PB
Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta7.15
  
 PB
Nanna Rye GefkeNanna Rye Gefke ('05)Helsingør IF7.01
  
 PB
Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC6.96
  
 PB
Anna Bjaaland AndersenAnna Bjaaland Andersen ('06)Amager AC6.68
  
 
Emilie JægerEmilie Jæger ('06)IK Hellas6.22
  
 PB
Maria BildsøeMaria Bildsøe ('06)IK Hellas5.94
  
 PB
Olivia JakobiOlivia Jakobi ('06)IK Hellas5.94
  
 PB
Kinga BielenicaKinga Bielenica ('06)IK Hellas5.83
  
 PB
Anemone Liv StabellAnemone Liv Stabell ('05)Hvidovre AM5.35
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta12.65
  
 PB
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK11.01
  
 PB
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM9.82
  
 PB
Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)Sparta9.66
  
 
Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC9.49
  
 PB
Johanne VilsenJohanne Vilsen ('04)Holte Atletik8.22
  
 
Maya EgholmMaya Egholm ('04)Hvidovre AM5.70
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
3
Karolina Wamsler
Karolina Wamsler ('98)
/ SWE9.95
  
 PB
4
Linda Åkerman
Linda Åkerman ('71)
/ SWE9.07
  
 SB
Trine MulbjergTrine Mulbjerg ('90)Sparta15.69
  
 
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM14.00
  
 
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta11.88
  
 
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM11.40
  
 
Cathrine TrodsøeCathrine Trodsøe ('99)Odense Atletik 9.25
  
 PB
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta24.21
  
 PB
Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC22.87
  
 PB
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta20.91
  
 PB
Martine Rørbøl MarkussenMartine Rørbøl Markussen ('05)BAC19.78
  
 PB
Maya EgholmMaya Egholm ('04)Hvidovre AM16.94
  
 PB
Maya Lundgaard StrømMaya Lundgaard Strøm ('04)Hvidovre AM16.64
  
 PB
Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC15.78
  
 PB
Anna Bjaaland AndersenAnna Bjaaland Andersen ('06)Amager AC14.03
  
 PB
Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06)Hvidovre AM13.73
  
 
Anemone Liv StabellAnemone Liv Stabell ('05)Hvidovre AM11.96
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta51.28
  
 
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM45.26
  
 
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM43.59
  
 
Cathrine TrodsøeCathrine Trodsøe ('99)Odense Atletik 37.57
  
 
Ane RiberAne Riber ('99)Køge Atletik37.23
  
 
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM31.06
  
 SB
Kristel Høj WaltherKristel Høj Walther ('87)Odense Atletik 30.29
  
 
Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK25.86
  
 
D17 800 m    

Finale A

Finale
1
Julius Mördrup
Julius Mördrup ('02)
/ SWE2:03.91
  
 PB
D17 110 m hæk 91.4 cm    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
2
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
/ SWE15.12
  
 PB
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Robin Isaksson
Robin Isaksson ('02)
/ SWE6.45
+1.0
  
 PB
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
2
Gustav Andersson
Gustav Andersson ('02)
/ SWE47.14
  
 PB
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1
Robin Isaksson
Robin Isaksson ('02)
/ SWE56.85
  
 PB
P17 400 m    

Finale A

Finale
1
Alva Bengtsson
Alva Bengtsson ('01)
/ SWE1:02.45
  
 PB
D15 100 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
2
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
/ SWE12.08
  
 SB
P15 100 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
7
Juni Palm
Juni Palm ('04)
/ SWE13.50
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint