Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: 10.6.2018

M 100 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik13.13
  
 PB
Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik13.46
  
 PB
Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik13.68
  
 PB
Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik13.87
  
 SB
Charlie Kvist PeschardtCharlie Kvist Peschardt ('05)15.23
  
 PB
Charlie Kvist PeschardtCharlie Kvist Peschardt ('05)15.38
  
 SB
Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM15.83
  
 PB
Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM15.95
  
 PB
M 200 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM21.44
  
 PB
Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)Sparta21.66
  
 PB
Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Sparta21.76
  
 SB
Emil FrændeEmil Frænde Sparta22.11
  
 PB
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 22.44
  
 PB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM22.81
  
 SB
Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)Hvidovre AM22.94
  
 SB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik23.25
  
 PB
Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)Hvidovre AM23.33
  
 PB
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Greve Atletik23.42
  
 PB
Endre Eikenes RøsakerEndre Eikenes Røsaker ('96)KIF / NOR23.70
  
 SB
Jonathan Kure FriisJonathan Kure Friis ('97)KIF23.78
  
 PB
Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta24.00
  
 PB
Mads MørchMads Mørch ('01)Holte Atletik24.15
  
 PB
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta24.41
  
 PB
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF24.45
  
 PB
Bernie BengtssonBernie Bengtsson ('62)Hvidovre AM24.54
  
DR55 SB
Thomas Gregorio SallyThomas Gregorio Sally Sparta24.87
  
 SB
Anton Juhl SeitzbergAnton Juhl Seitzberg ('03)Fremad Holbæk25.22
  
 PB
Frederik SchøningFrederik Schøning ('81)KIF25.58
  
 SB
Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC25.74
  
 
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)Frederiksberg IF25.85
  
 SB
Noa Bak-PedersenNoa Bak-Pedersen ('96)Frederiksberg IF27.18
  
 PB
Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC27.26
  
 SB
Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA28.05
  
 PB
Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK28.80
  
 PB
Christian MersebachChristian Mersebach ('04)Gentofte IK30.08
  
 
Finale B
Vind: +1.1
Vind: +1.1
4
Ludwig Sjödin
Ludwig Sjödin ('95)
/ SWE23.52
  
 PB
Finale 3
Vind: +1.0
Vind: +1.0
5Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik22.22
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF52.51
  
 PB
Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta52.89
  
 PB
Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan54.72
  
 PB
William ElsnerWilliam Elsner ('03)KIF55.70
  
 PB
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas56.12
  
 PB
Anton Juhl SeitzbergAnton Juhl Seitzberg ('03)Fremad Holbæk56.55
  
 =PB
Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik58.31
  
 PB
Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta1:01.07
  
 PB
Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)Fremad Holbæk1:01.64
  
 PB
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)Frederiksberg IF1:02.81
  
 PB
Simon Birhan Worsøe ClausenSimon Birhan Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM1:05.26
  
 PB
Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA1:05.46
  
 PB
David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM1:06.02
  
 PB
Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas1:06.69
  
 PB
Kasper MørchKasper Mørch ('06)Holte Atletik1:07.18
  
 PB
Kasper BirkKasper Birk ('06)Hvidovre AM1:07.27
  
 PB
Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF1:08.52
  
 PB
Hayden HodgeHayden Hodge ('06)CIS Sports Club1:09.29
  
 PB
Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 1:09.29
  
 PB
Carl da Cunha LassenCarl da Cunha Lassen ('05)Hvidovre AM1:10.31
  
 PB
Thomas MalisThomas Malis ('06)BAC1:12.28
  
 PB
Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF1:16.23
  
 PB
Anton GrønborgAnton Grønborg ('06)Frederiksberg IF1:16.25
  
 PB
Erik Lange DonsErik Lange Dons ('06)Hvidovre AM1:25.33
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
Christoffer Frost JohansenChristoffer Frost Johansen ('97)BAC1:53.83
  
 SB
Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19001:54.65
  
 PB
Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)Odense Atletik 1:55.58
  
 PB
Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)Frederiksberg IF1:55.67
  
 PB
Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)KIF1:56.45
  
 SB
Jacob Qvist JensenJacob Qvist Jensen ('95)Aarhus Fremad1:57.47
  
 PB
Morten BachMorten Bach Sparta1:59.55
  
 SB
Mohamed HersiMohamed Hersi ('94)Frederiksberg IF2:03.00
  
 PB
Mathias SikoraMathias Sikora Hvidovre AM2:11.67
  
 SB
Anders LagergrenAnders Lagergren ('91)PSF2:16.88
  
 
Adem Mohamed AlaminAdem Mohamed Alamin ('99)PSF2:21.86
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
Simon Birhan Worsøe ClausenSimon Birhan Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM4:50.63
  
 PB
Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta4:53.04
  
 PB
Kasper BirkKasper Birk ('06)Hvidovre AM5:14.46
  
 
David RoggeDavid Rogge ('06)Hvidovre AM5:17.91
  
 PB
David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM5:19.12
  
 PB
Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 5:29.27
  
 PB
Carl da Cunha LassenCarl da Cunha Lassen ('05)Hvidovre AM5:32.82
  
 PB
Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Hvidovre AM5:38.06
  
 
Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM6:00.79
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)BAC9:25.02
  
 PB
Martin MøllgaardMartin Møllgaard ('03)Frederiksberg IF9:50.79
  
 PB
Tobias Mørkeberg PoulsenTobias Mørkeberg Poulsen ('02)Hvidovre AM9:57.49
  
 PB
Carl Emil HjorthCarl Emil Hjorth ('04)Frederiksberg IF10:02.76
  
 PB
Gustav BendsenGustav Bendsen ('03)KIF10:04.34
  
 PB
Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)Amager AC10:32.88
  
 
Cilius JørgensenCilius Jørgensen ('04)Gentofte IK11:55.49
  
 PB
M 300 m hæk 76.2 cm    

Finale A

Finale
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta40.88
  
 PB
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas44.39
  
 PB
M 400 m hæk 84.0 cm    

Finale A

Finale
1
Andreas Haara Bakketun
Andreas Haara Bakketun ('01)
/ NOR53.29
  
 PB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM56.03
  
 SB
Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF57.67
  
 SB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Kenneth PedersenKenneth Pedersen ('97)Sparta1.99
  
 
Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.93
  
 PB
Marius Hytholm Alex PetersenMarius Hytholm Alex Petersen ('01)Holte Atletik1.90
  
 
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta1.65
  
 
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)Frederiksberg IF1.56
  
 =PB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF1.53
  
 
Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC1.53
  
 
Viktor Willingshøj CarlsenViktor Willingshøj Carlsen ('04)IK Hellas1.50
  
 
Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Sparta1.48
  
 SB
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.44
  
 
Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA1.44
  
 PB
David RoggeDavid Rogge ('06)Hvidovre AM1.33
  
 PB
Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 1.30
  
 PB
Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF1.27
  
 
Lucas LaustsenLucas Laustsen ('05)IK Hellas1.24
  
 
Pelle Korach StoraasPelle Korach Storaas ('05)CIS Sports Club1.21
  
 PB
Thomas MalisThomas Malis ('06)BAC1.16
  
 PB
Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF1.16
  
 
M Trespring    

Finale A

Finale
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta12.85
+1.8
  
 
Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan12.51
+1.7
  
 PB
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas12.40
+2.0
  
 PB
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta11.82
+0.7
  
 PB
Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 10.28
+0.3
  
 
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM9.12
+1.9
  
 
M Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF10.09
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)Sparta13.50
  
 
M Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik35.87
  
 PB
Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Sparta33.55
  
 PB
Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik30.25
  
 
Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta20.34
  
 PB
Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM19.45
  
 PB
Magnus Bundgaard LarsenMagnus Bundgaard Larsen ('05)DELTA18.27
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta45.52
  
 
Ronni JensenRonni Jensen ('80)Aarhus 190043.21
  
 
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas39.42
  
 PB
Martin IversenMartin Iversen ('56)Hvidovre AM38.43
  
 
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)Frederiksberg IF34.47
  
 PB
Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta28.46
  
 PB
Niels Ole FrederiksenNiels Ole Frederiksen ('41)Roar Atletik27.22
  
 SB
Viktor Willingshøj CarlsenViktor Willingshøj Carlsen ('04)IK Hellas26.31
  
 PB
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM25.89
  
 PB
Julius KleinJulius Klein ('04)BAC23.64
  
 PB
Magnus ØstergaardMagnus Østergaard ('04)Hvidovre AM23.60
  
 PB
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA32.86
  
 
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF25.50
  
 
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta57.53
  
 
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik30.96
  
 PB
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
Andreas Høyby EllegaardAndreas Høyby Ellegaard ('93)Sparta55.09
  
 
Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 51.80
  
 
Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)Aarhus 190050.71
  
 SB
Kenneth MertzKenneth Mertz ('89)Frederiksberg IF39.70
  
 SB
K 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta13.70
  
 
Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta13.71
  
 
Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta13.85
  
 PB
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta14.29
  
 PB
Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta14.30
  
 PB
Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA14.32
  
 PB
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta14.37
  
 
Kaya Theilmann ChristensenKaya Theilmann Christensen ('05)DELTA14.43
  
 =PB
Karla Bundgaard LangvikKarla Bundgaard Langvik ('05)Sparta14.45
  
 PB
Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA14.50
  
 
Amélie VejlgaardAmélie Vejlgaard ('05)Sparta14.52
  
 PB
Karla Bundgaard LangvikKarla Bundgaard Langvik ('05)Sparta14.53
  
 PB
Kaya Theilmann ChristensenKaya Theilmann Christensen ('05)DELTA14.58
  
 
Amélie VejlgaardAmélie Vejlgaard ('05)Sparta14.59
  
 PB
Aanya PoolAanya Pool ('06)14.99
  
 PB
Aanya PoolAanya Pool ('06)15.06
  
 
Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC15.38
  
 PB
Mille Zentner SvensonMille Zentner Svenson ('06)BAC15.63
  
 PB
Mathilde StjerneMathilde Stjerne ('05)DELTA15.64
  
 PB
Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC15.65
  
 PB
Mathilde StjerneMathilde Stjerne ('05)DELTA15.76
  
 
Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 15.95
  
 PB
Anemone Liv StabellAnemone Liv Stabell ('05)Hvidovre AM16.02
  
 PB
Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 16.05
  
 SB
Anemone Liv StabellAnemone Liv Stabell ('05)Hvidovre AM16.13
  
 PB
Signe B.l. LarsenSigne B.l. Larsen ('06)DELTA16.15
  
 PB
Signe B.l. LarsenSigne B.l. Larsen ('06)DELTA16.43
  
 
Josefine HauchJosefine Hauch ('05)Trongårdens IF 16.86
  
 PB
Josefine HauchJosefine Hauch ('05)Trongårdens IF 17.03
  
 SB
K 200 m    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
3
Erika Wärff
Erika Wärff 
/ SWE25.82
  
 SB
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta25.17
  
 PB
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM25.51
  
 SB
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA25.55
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF25.73
  
 PB
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF25.95
  
 SB
Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)Sparta26.21
  
 PB
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro26.35
  
 PB
Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM26.46
  
 
Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta26.50
  
 PB
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta26.70
  
 
Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF26.73
  
 PB
Naja VintherNaja Vinther Helsingør IF26.96
  
 SB
Johanne Wiedemann SimonsenJohanne Wiedemann Simonsen ('99)Sparta27.16
  
 PB
Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)BAC27.34
  
 PB
Carla NørremarkCarla Nørremark ('02)Hvidovre AM27.42
  
 
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta27.48
  
 PB
Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik27.74
  
 SB
Maja FelbyMaja Felby ('02)Køge Atletik27.81
  
 
Kirstine RædkjærKirstine Rædkjær ('91)Hvidovre AM28.14
  
 PB
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta28.37
  
 SB
Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)Sparta28.69
  
 
Ida Marie Skøt-NielsenIda Marie Skøt-Nielsen ('04)HGATM 29.00
  
 SB
Carla Marie FrandsenCarla Marie Frandsen ('04)Sparta29.01
  
 
Aude Tra-BiAude Tra-Bi ('03)BAK29.06
  
 PB
Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC29.35
  
 PB
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)Sparta29.98
  
 SB
Asta KristensenAsta Kristensen ('04)Hvidovre AM31.55
  
 PB
Silje KryschanoffskySilje Kryschanoffsky ('04)33.20
  
 PB
Silje K NielsenSilje K Nielsen ('04)Hvidovre AM33.20
  
 PB
Finale 2
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF25.01
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta58.62
  
 PB
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik1:00.23
  
 PB
Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC1:04.19
  
 PB
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta1:04.44
  
 
Ida PalboIda Palbo ('03)FIF Hillerød1:06.63
  
 PB
Kaya Theilmann ChristensenKaya Theilmann Christensen ('05)DELTA1:08.08
  
 PB
Ida MørchIda Mørch ('03)Holte Atletik1:08.40
  
 PB
Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF1:11.58
  
 PB
Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta1:12.30
  
 PB
Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC1:12.91
  
 PB
Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1:15.65
  
 PB
Caroline RinghoferCaroline Ringhofer ('06)Hvidovre AM1:17.19
  
 PB
Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06)Hvidovre AM1:21.56
  
 PB
Emilie JægerEmilie Jæger ('06)IK Hellas1:22.20
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
Freja WærnessFreja Wærness Aalborg AM2:10.13
  
 
Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF2:11.17
  
 SB
Louise Rosenstand LouLouise Rosenstand Lou ('99)Holte Atletik2:17.53
  
 
Therese JanssonTherese Jansson ('86)KIF / SWE2:19.38
  
 SB
Matilde WillerMatilde Willer Sparta2:29.41
  
 SB
Kathrine Dahl LarsenKathrine Dahl Larsen ('79)Frederiksberg IF2:43.12
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta4:58.11
  
 
Madeleine A. A. RasmussenMadeleine A. A. Rasmussen ('05)Sparta5:26.65
  
 PB
Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF5:43.14
  
 PB
Anna Bjaaland AndersenAnna Bjaaland Andersen ('06)Amager AC5:45.27
  
 PB
Nikoline GraaeNikoline Graae ('05)Trongårdens IF 5:51.44
  
 PB
K 3000 m    

Finale A

Finale
Sarah GladSarah Glad ('03)Sparta10:51.58
  
 
Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta10:55.58
  
 
Freja Lunde LarsenFreja Lunde Larsen Holte Atletik11:50.41
  
 
K 300 m hæk    

Finale A

Finale
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro45.70
  
 PB
Lia Palmberg NordhaldLia Palmberg Nordhald ('03)BAC48.65
  
 PB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK1:14.09
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
Nikki Anderberg
Nikki Anderberg ('02)
/ SWE5.81
+0.6
  
 SB
1
Erika Wärff
Erika Wärff 
/ SWE5.39
+1.7
  
 SB
2Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik5.68
+0.7
  
 PB
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA5.79
+0.4
  
 PB
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.60 w
+2.6
  
 
Annelouise Villum JensenAnnelouise Villum Jensen ('96)Aarhus 19005.35 w
+3.8
  
 
Carla NørremarkCarla Nørremark ('02)Hvidovre AM5.13
+1.7
  
 
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK5.08
-0.7
  
 
Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)BAC5.06
+0.4
  
 
Annelouise Villum JensenAnnelouise Villum Jensen ('96)Aarhus 19004.93
0.0
  
 
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta4.91
0.0
  
 
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta4.89
+0.6
  
 
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta4.87
+1.8
  
 PB
Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik4.84
+1.1
  
 SB
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)Aarhus 19004.84
+1.9
  
 PB
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF4.82 w
+4.4
  
 
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF4.74
+1.5
  
 SB
Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM4.73
0.0
  
 
Ida Marie Skøt-NielsenIda Marie Skøt-Nielsen ('04)HGATM 4.59
+0.1
  
 
Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta4.59
+1.3
  
 =PB
Smilla Mygind KristensenSmilla Mygind Kristensen ('04)KIF4.35
+0.1
  
 PB
Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF4.31
-0.1
  
 
Carla Marie FrandsenCarla Marie Frandsen ('04)Sparta4.02
+1.5
  
 
Sasha Søndergaard-HearnSasha Søndergaard-Hearn ('03)Trongårdens IF 3.97
0.0
  
 PB
Olivia Helleskov BatkoOlivia Helleskov Batko ('03)Sparta3.86
0.0
  
 SB
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta53.08
  
 PB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 55.61
  
 
Louise OdgaardLouise Odgaard ('93)Sparta53.55
  
 
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM48.73
  
 PB
Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)Sparta48.44
  
 
Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Sparta43.97
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF39.34
  
 PB
Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK31.11
  
 SB
K Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta30.74
  
 PB
Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 30.47
  
 PB
Martine Rørbøl MarkussenMartine Rørbøl Markussen ('05)BAC25.40
  
 PB
Marie AgergaardMarie Agergaard ('05)Helsingør IF21.91
  
 PB
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta20.97
  
 PB
Nanna Rye GefkeNanna Rye Gefke ('05)Helsingør IF19.70
  
 PB
Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC17.48
  
 
Anna Pape LiboriussenAnna Pape Liboriussen ('06)Sparta16.30
  
 PB
Amélie VejlgaardAmélie Vejlgaard ('05)Sparta15.98
  
 
Anna Bjaaland AndersenAnna Bjaaland Andersen ('06)Amager AC13.50
  
 PB
Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06)Hvidovre AM11.10
  
 PB
Josefine HauchJosefine Hauch ('05)Trongårdens IF 10.42
  
 PB
Anemone Liv StabellAnemone Liv Stabell ('05)Hvidovre AM9.61
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik35.97
  
 PB
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta33.50
  
 
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM27.04
  
 
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK26.10
  
 PB
Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta25.88
  
 
Olivia Helleskov BatkoOlivia Helleskov Batko ('03)Sparta24.85
  
 
Rie OreskovRie Oreskov ('03)Frederiksberg IF23.12
  
 
Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)Sparta21.94
  
 PB
Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)Sparta21.47
  
 
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)Sparta18.16
  
 
Asta KristensenAsta Kristensen ('04)Hvidovre AM12.68
  
 PB
Silje K NielsenSilje K Nielsen ('04)Hvidovre AM11.57
  
 PB
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta36.74
  
 
Louise Busk NielsenLouise Busk Nielsen ('97)Hvidovre AM30.37
  
 
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF28.54
  
 SB
Sandra B. ChristensenSandra B. Christensen ('95)Amager AC27.33
  
 
D17 200 m    
Finale B
Vind: +1.3
Vind: +1.3
2
Edvin Månsson
Edvin Månsson ('02)
/ SWE23.54
  
 PB
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1
Erik Bengtsson
Erik Bengtsson ('01)
/ SWE47.29
  
 PB
2
Robin Isaksson
Robin Isaksson ('02)
/ SWE34.79
  
 PB
P17 200 m    
Finale B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Ida Ottosson
Ida Ottosson ('01)
/ SWE26.32
  
 PB
P15 200 m    
Finale B
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
Juni Palm
Juni Palm ('04)
/ SWE27.04
  
 PB

Seneste resultater

1.2KøbenhavnKuglestøds Challenge 2
28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters