Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: 16.6.2018

M 100 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
Emil FrændeEmil Frænde Sparta11.41
  
 
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik11.60
  
 
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta11.93
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik11.97
  
 
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta12.07
  
 
Janus PetersenJanus Petersen ('02)IK Olympia12.12
  
 PB
Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta12.21
  
 
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta12.36
  
 
Magnus Emil KnudsenMagnus Emil Knudsen ('03)Helsingør IF12.42
  
 PB
Thomas Gregorio SallyThomas Gregorio Sally Sparta12.42
  
 
Benjamin Leth RosemkildeBenjamin Leth Rosemkilde ('04)Holte Atletik12.49
  
 PB
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta12.55
  
 
Magnus Emil KnudsenMagnus Emil Knudsen ('03)Helsingør IF12.65
  
 PB
Filmonm MerbhratomFilmonm Merbhratom ('99)Roar Atletik / ERI12.67
  
 PB
Benjamin Leth RosemkildeBenjamin Leth Rosemkilde ('04)Holte Atletik12.76
  
 
Oliver LumholdtOliver Lumholdt ('01)BAK12.77
  
 
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta12.86
  
 
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta12.91
  
 
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC13.11
  
 
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas13.23
  
 
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas13.28
  
 
Lucas Søgaard HjortkjærLucas Søgaard Hjortkjær ('02)IK Hellas13.33
  
 
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC13.36
  
 
Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk13.50
  
 
Nikolai ChristensenNikolai Christensen ('04)Helsingør IF13.50
  
 PB
Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta14.11
  
 PB
Jens Vitved BruhnJens Vitved Bruhn ('02)Glostrup IC14.16
  
 
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM14.26
  
 
Silas Klentz DahlSilas Klentz Dahl ('04)BAK14.56
  
 PB
Viktor Willingshøj CarlsenViktor Willingshøj Carlsen ('04)IK Hellas14.69
  
 
M 200 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK26.83
  
 PB
Inuk Lipski TorsheimInuk Lipski Torsheim ('05)Holte Atletik27.02
  
 
Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta27.28
  
 SB
Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta28.49
  
 PB
Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik28.71
  
 PB
Luca HøgenhavenLuca Høgenhaven ('05)Helsingør IF28.72
  
 PB
Eli RiegeEli Riege ('06)Sparta29.02
  
 
Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM29.13
  
 PB
Timoléon RescanTimoléon Rescan ('05)Frederiksberg IF29.54
  
 
Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta29.85
  
 PB
Victor Schmith BauesagerVictor Schmith Bauesager ('05)BAK30.11
  
 PB
Bertil SlotsgaardBertil Slotsgaard ('05)BAK30.11
  
 PB
Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF30.19
  
 
Sebastian TvillinggaardSebastian Tvillinggaard ('06)Allerød AM 30.24
  
 PB
Kasper MørchKasper Mørch ('06)Holte Atletik30.70
  
 PB
Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 30.96
  
 PB
Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 31.04
  
 
Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK31.05
  
 PB
Albert CasselgreenAlbert Casselgreen ('05)Gentofte IK31.06
  
 
Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF31.14
  
 
William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta31.17
  
 PB
Noah OrslevNoah Orslev ('06)BAK31.17
  
 PB
Anton MalkovAnton Malkov ('06)Amager AC32.67
  
 PB
Laurits Læbo Rehhoff ThomsenLaurits Læbo Rehhoff Thomsen ('06)Hvidovre AM33.38
  
 
Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF33.45
  
 
Gustav GørtzGustav Gørtz ('06)Glostrup IC33.84
  
 PB
Asger Ostenfeld ChristensenAsger Ostenfeld Christensen ('06)Sparta36.61
  
 PB
M 300 m    

Finale A

Finale
August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF37.74
  
 PB
Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta38.13
  
 PB
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas40.57
  
 PB
Jonas AlbertsenJonas Albertsen ('03)BAK41.43
  
 PB
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta41.88
  
 
Oliver JensenOliver Jensen ('03)BAK42.26
  
 PB
Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF43.07
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
William DevantierWilliam Devantier Sparta50.22
  
 PB
Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta50.36
  
 PB
Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)Sparta51.36
  
 
Lucas SoulierLucas Soulier ('02)Sparta52.59
  
 PB
Mads MørchMads Mørch ('01)Holte Atletik52.71
  
 
Morten BachMorten Bach Sparta54.15
  
 PB
Mikkel StampeMikkel Stampe Helsingør IF56.74
  
 SB
Lucas Søgaard HjortkjærLucas Søgaard Hjortkjær ('02)IK Hellas56.87
  
 PB
Asger SigfussonAsger Sigfusson ('02)Helsingør IF57.27
  
 PB
Rasmus Ernst OvesenRasmus Ernst Ovesen ('02)HGATM 1:02.50
  
 
M 600 m    

Finale A

Finale
Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta1:40.01
  
 PB
Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta1:41.22
  
 PB
Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM1:44.70
  
 PB
Christopher StrandgaardChristopher Strandgaard ('06)Sparta1:48.02
  
 PB
Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF1:48.69
  
 PB
David RoggeDavid Rogge ('06)Hvidovre AM1:49.20
  
 PB
William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta1:49.99
  
 PB
Luca HøgenhavenLuca Høgenhaven ('05)Helsingør IF1:50.17
  
 PB
Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas1:52.53
  
 
Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Hvidovre AM1:56.76
  
 
Gustav GørtzGustav Gørtz ('06)Glostrup IC1:58.25
  
 PB
Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 1:59.58
  
 
Noah OrslevNoah Orslev ('06)BAK2:03.28
  
 PB
Laurits Læbo Rehhoff ThomsenLaurits Læbo Rehhoff Thomsen ('06)Hvidovre AM2:06.86
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta4:01.87
  
 PB
Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)BAC4:01.89
  
 PB
Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)Sparta4:03.65
  
 
Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)Sparta4:08.00
  
 
Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta4:14.17
  
 
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta4:20.01
  
 
Noah Grunnet NouriNoah Grunnet Nouri ('02)BAC4:20.64
  
 
Gustav MørchGustav Mørch ('02)Blovstrød Løverne4:23.53
  
 SB
Victor HeeVictor Hee ('01)BAK4:26.84
  
 PB
Sebastian BergmanSebastian Bergman ('01)Hvidovre AM4:31.28
  
 
Tobias Mørkeberg PoulsenTobias Mørkeberg Poulsen ('02)Hvidovre AM4:36.50
  
 PB
Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)BAK4:41.28
  
 SB
Pelle Carlsen MohrPelle Carlsen Mohr ('03)Holte Atletik4:47.81
  
 
Mathias LaugesenMathias Laugesen ('02)THS4:48.64
  
 PB
Martin MøllgaardMartin Møllgaard ('03)Frederiksberg IF4:48.84
  
 
Gustav BendsenGustav Bendsen ('03)KIF4:49.35
  
 SB
Carl Emil HjorthCarl Emil Hjorth ('04)Frederiksberg IF4:59.12
  
 
Jeppe HaghfeltJeppe Haghfelt ('03)Sparta5:01.60
  
 
Cilius JørgensenCilius Jørgensen ('04)Gentofte IK5:43.80
  
 
M 2000 m forh.    

Finale A

Finale
Axel Vang ChristensenAxel Vang Christensen ('04)FIF Hillerød6:27.61
  
 PB
Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)BAC6:30.82
  
 PB
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
Mathias SikoraMathias Sikora Hvidovre AM11:06.72
  
 
M 110 m hæk 91.4 cm    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta15.74
  
 
M 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta14.98
  
 
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC15.00
  
 PB
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas15.40
  
 
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta15.83
  
 
Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta16.09
  
 PB
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF16.70
  
 
M 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta13.99
  
 PB
Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF14.10
  
 
Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF14.35
  
 
Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik14.35
  
 PB
Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta14.44
  
 SB
Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas14.73
  
 
Inuk Lipski TorsheimInuk Lipski Torsheim ('05)Holte Atletik14.98
  
 
Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF15.03
  
 
Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF15.17
  
 
Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta15.61
  
 
Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta15.94
  
 PB
Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta15.98
  
 
Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta16.24
  
 SB
Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC16.56
  
 PB
Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC16.59
  
 SB
Anton MalkovAnton Malkov ('06)Amager AC17.08
  
 PB
Anton MalkovAnton Malkov ('06)Amager AC17.11
  
 SB
Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF17.58
  
 
Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta21.71
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
Oscar LøwensteinOscar Løwenstein ('02)Helsingør IF4.00
  
 
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta3.90
  
 
Christian Munch SkylvChristian Munch Skylv ('01)Sparta3.80
  
 =PB
Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta3.80
  
 =PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta3.50
  
 PB
Thor WiskumThor Wiskum ('02)Holte Atletik3.50
  
 
Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Sparta3.35
  
 PB
Oliver LumholdtOliver Lumholdt ('01)BAK3.10
  
 PB
Jonathan ThulstrupJonathan Thulstrup ('01)Sparta3.00
  
 
Laurits Læbo Rehhoff ThomsenLaurits Læbo Rehhoff Thomsen ('06)Hvidovre AM1.80
  
 PB
Oskar SkovOskar Skov ('05)Helsingør IF1.80
  
 PB
M Trespring    

Finale A

Finale
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta11.84
+1.9
  
 PB
Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 10.66 w
+2.1
  
 
Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 10.35
+0.3
  
 
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM8.81
0.0
  
 
M Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik12.13
  
 
M Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta11.73
  
 
Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM9.90
  
 
M Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik35.82
  
 
Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Sparta35.30
  
 PB
Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik26.93
  
 
Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 22.17
  
 PB
Timoléon RescanTimoléon Rescan ('05)Frederiksberg IF21.86
  
 PB
Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta21.13
  
 PB
Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF19.27
  
 PB
Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC13.35
  
 PB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta49.91
  
 
Nikolai ChristensenNikolai Christensen ('04)Helsingør IF33.98
  
 
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM27.11
  
 
Julius KleinJulius Klein ('04)BAC24.18
  
 PB
Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta22.81
  
 
M Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik38.33
  
 PB
Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik31.61
  
 PB
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia54.11
  
 
Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM44.89
  
 
Mathias B RasmussenMathias B Rasmussen ('02)BAK38.98
  
 
Emil Hedegaard HansenEmil Hedegaard Hansen ('01)Herlev Atletik38.28
  
 PB
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM58.22
  
 
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK57.41
  
 
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK55.07
  
 PB
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia52.52
  
 SB
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF50.69
  
 
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik46.44
  
 
Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM31.51
  
 
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta47.56
  
 PB
Nikolai ChristensenNikolai Christensen ('04)Helsingør IF45.72
  
 
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas45.68
  
 
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta43.93
  
 PB
Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC42.20
  
 PB
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF35.90
  
 PB
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM27.47
  
 PB
Julius KleinJulius Klein ('04)BAC26.44
  
 PB
Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta26.16
  
 
Tobias ZornigTobias Zornig ('04)BAK24.86
  
 PB
Viktor Willingshøj CarlsenViktor Willingshøj Carlsen ('04)IK Hellas20.27
  
 
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta49.84
  
 
Mathias B RasmussenMathias B Rasmussen ('02)BAK41.38
  
 PB
Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk38.70
  
 
Filip NielsenFilip Nielsen ('02)BAK34.47
  
 PB
Rasmus Ernst OvesenRasmus Ernst Ovesen ('02)HGATM 34.34
  
 
Thor Venø BundesenThor Venø Bundesen ('02)BAK31.81
  
 PB
Jens Vitved BruhnJens Vitved Bruhn ('02)Glostrup IC25.66
  
 PB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM52.88
  
 
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK52.19
  
 PB
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK49.67
  
 
Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM26.39
  
 PB
K 100 m    
Vind: -2.0

Finale A

Finale
Vind: -2.0
Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF12.54
  
 
Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF12.55
  
 
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta12.56
  
 
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta12.59
  
 
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta12.63
  
 
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta12.76
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta12.81
  
 SB
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta12.83
  
 =SB
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta12.84
  
 
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta12.92
  
 SB
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta12.99
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF13.01
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta13.05
  
 
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)Sparta13.10
  
 
Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta13.10
  
 
Angela TimmAngela Timm ('03)Frederiksberg IF13.12
  
 
Angela TimmAngela Timm ('03)Frederiksberg IF13.14
  
 
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta13.22
  
 
Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)Sparta13.25
  
 
Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)Sparta13.26
  
 
Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 13.31
  
 PB
Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM13.32
  
 
Angela TimmAngela Timm ('03)Frederiksberg IF13.32
  
 
Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM13.33
  
 
Selma BertramSelma Bertram ('03)BAK13.34
  
 SB
Naja VintherNaja Vinther Helsingør IF13.36
  
 SB
Selma BertramSelma Bertram ('03)BAK13.36
  
 SB
Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 13.40
  
 SB
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)Sparta13.41
  
 
Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 13.42
  
 PB
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK13.45
  
 
Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK13.52
  
 
Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK13.53
  
 
Emilie Fayl von HentallerEmilie Fayl von Hentaller ('02)Sparta13.60
  
 
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia13.60
  
 SB
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)Sparta13.63
  
 
Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik13.63
  
 
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia13.64
  
 SB
Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK13.70
  
 
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)Sparta13.71
  
 
Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM13.71
  
 
Johanne Wiedemann SimonsenJohanne Wiedemann Simonsen ('99)Sparta13.71
  
 
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta13.77
  
 
Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM13.77
  
 
Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik13.79
  
 
Aude Tra-BiAude Tra-Bi ('03)BAK13.79
  
 PB
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta13.83
  
 
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia13.83
  
 
Ida Hebsgaard GertsenIda Hebsgaard Gertsen ('03)Helsingør IF13.84
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta13.87
  
 
Carla NørremarkCarla Nørremark ('02)Hvidovre AM13.92
  
 
Emilie Fayl von HentallerEmilie Fayl von Hentaller ('02)Sparta13.93
  
 
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta13.93
  
 
Ida Hebsgaard GertsenIda Hebsgaard Gertsen ('03)Helsingør IF13.93
  
 
Liv StraussLiv Strauss ('04)Amager AC13.93
  
 PB
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta14.02
  
 
Aude Tra-BiAude Tra-Bi ('03)BAK14.04
  
 
Liv StraussLiv Strauss ('04)Amager AC14.06
  
 
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta14.13
  
 
Annika K EppersAnnika K Eppers ('02)Sparta14.18
  
 
Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)Sparta14.24
  
 
Johanne VilsenJohanne Vilsen ('04)Holte Atletik14.25
  
 
Johanne VilsenJohanne Vilsen ('04)Holte Atletik14.28
  
 
Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC14.33
  
 
Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)Sparta14.52
  
 SB
Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC14.52
  
 
Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF14.54
  
 
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)Sparta14.66
  
 
Laura Kirstine MortensenLaura Kirstine Mortensen ('04)Helsingør IF14.75
  
 PB
Emma Lou Christensen MedonosEmma Lou Christensen Medonos ('04)BAK14.76
  
 PB
Ida Marie AndresenIda Marie Andresen ('04)15.01
  
 
Frederikke Friis KlausenFrederikke Friis Klausen ('04)BAK15.66
  
 PB
Filippa DonsFilippa Dons ('04)BAC16.15
  
 
K 200 m    
Vind: -1.9

Finale A

Finale
Vind: -1.9
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK26.85
  
 PB
Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta27.85
  
 
Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)Holte Atletik28.22
  
 PB
Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF28.74
  
 PB
Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK29.33
  
 PB
Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta29.81
  
 
Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC29.86
  
 PB
Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK30.05
  
 SB
Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta30.43
  
 PB
Aanya PoolAanya Pool ('06)31.34
  
 PB
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta31.47
  
 PB
Filippa K LaursenFilippa K Laursen ('05)Amager AC31.65
  
 PB
Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC31.67
  
 PB
Selin RuzhdiSelin Ruzhdi ('06)Amager AC31.68
  
 
Vilma Tambour PetersenVilma Tambour Petersen ('05)Amager AC31.76
  
 PB
Amélie VejlgaardAmélie Vejlgaard ('05)Sparta31.79
  
 SB
Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta32.44
  
 PB
Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF32.83
  
 SB
Lyng MellergaardLyng Mellergaard ('06)Greve Atletik33.69
  
 PB
Andrea Friis ChristensenAndrea Friis Christensen ('05)Glostrup IC33.70
  
 PB
Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF33.79
  
 PB
Mie SühlerMie Sühler ('06)IK Olympia34.10
  
 PB
Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF34.13
  
 
K 300 m    

Finale A

Finale
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA41.63
  
 PB
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik43.36
  
 
Majken LützenMajken Lützen ('03)BAK43.39
  
 SB
Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF43.42
  
 PB
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta44.87
  
 
Selma BertramSelma Bertram ('03)BAK45.75
  
 
Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)Sparta47.14
  
 PB
Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)Sparta47.43
  
 
Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)Sparta47.93
  
 PB
Liv StraussLiv Strauss ('04)Amager AC47.99
  
 
Ida MørchIda Mørch ('03)Holte Atletik48.82
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC57.32
  
 SB
Tine ØstergaardTine Østergaard BAC1:02.43
  
 
Josefine MunksdorffJosefine Munksdorff ('02)Hvidovre AM1:05.92
  
 SB
K 600 m    

Finale A

Finale
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta1:42.82
  
 
Mathilde Meedom KløvMathilde Meedom Kløv ('06)Frederiksberg IF1:46.45
  
 PB
Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF1:46.66
  
 
Annika Holther OlesenAnnika Holther Olesen ('05)BAK1:52.89
  
 PB
Madeleine A. A. RasmussenMadeleine A. A. Rasmussen ('05)Sparta1:53.99
  
 
Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF1:56.53
  
 
Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK1:58.29
  
 SB
Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta1:58.79
  
 PB
Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF2:01.86
  
 
Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC2:02.41
  
 
Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK2:02.63
  
 PB
Ditte MünchDitte Münch ('05)BAK2:04.49
  
 PB
Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik2:09.00
  
 PB
Selma ReckzehSelma Reckzeh ('06)Greve Atletik2:11.81
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)Sparta4:38.74
  
 
Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta4:37.12
  
 
Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta4:45.09
  
 PB
Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF4:45.74
  
 
Louise Rosenstand LouLouise Rosenstand Lou ('99)Holte Atletik4:50.01
  
 PB
Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta4:53.03
  
 PB
Klara HansenKlara Hansen ('03)Viking Atletik4:54.81
  
 
Mie Hylling AxelssonMie Hylling Axelsson ('02)Sparta4:56.07
  
 
Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF4:56.19
  
 
Esther KirkebyEsther Kirkeby ('04)KIF4:57.49
  
 PB
Alma SøttrupAlma Søttrup ('03)BAK5:01.48
  
 
Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)Sparta5:05.60
  
 PB
Caroline Rødgaard JessenCaroline Rødgaard Jessen ('02)BAK5:06.14
  
 
Matilde WillerMatilde Willer Sparta5:07.52
  
 
Caroline Amalie JensenCaroline Amalie Jensen ('99)Holte Atletik5:10.03
  
 PB
Sarah GladSarah Glad ('03)Sparta5:11.05
  
 
Olivia KellbergOlivia Kellberg ('03)BAK5:31.13
  
 PB
Isabella Matilda JensenIsabella Matilda Jensen ('01)Sparta5:35.50
  
 
K 5000 m    

Finale A

Finale
Amanda Gerner AmalooAmanda Gerner Amaloo Sparta20:37.93
  
 
K 2000 m forh.    

Finale A

Finale
Mathilde WintherMathilde Winther ('02)Blovstrød Løverne7:47.19
  
 PB
Mathilde Grønlund RasmussenMathilde Grønlund Rasmussen ('03)BAK8:33.63
  
 SB
Anna Clara SkjærbækAnna Clara Skjærbæk ('02)Sparta9:04.75
  
 SB
K 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK10.43
  
 PB
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta10.46
  
 PB
Selin RuzhdiSelin Ruzhdi ('06)Amager AC12.28
  
 PB
Lyng MellergaardLyng Mellergaard ('06)Greve Atletik13.17
  
 PB
K 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta14.51
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta15.47
  
 SB
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK15.50
  
 PB
K 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik11.51
  
 SB
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta11.71
  
 PB
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik11.73
  
 
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta12.00
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta12.38
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta12.42
  
 
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA12.77
  
 
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA12.81
  
 
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK12.81
  
 
Laura Juul PallesenLaura Juul Pallesen ('03)Amager AC12.82
  
 PB
Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM12.83
  
 
Laura Juul PallesenLaura Juul Pallesen ('03)Amager AC12.83
  
 
Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF12.93
  
 PB
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK13.03
  
 
Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM13.18
  
 
Alma Søby WittAlma Søby Witt ('04)KIF13.23
  
 
Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)KIF13.38
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK1.65
  
 PB
Sara OlsenSara Olsen ('01)Helsingør IF1.57
  
 SB
Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta1.53
  
 PB
Lia Palmberg NordhaldLia Palmberg Nordhald ('03)BAC1.50
  
 SB
Smilla Hytholm Alex PetersenSmilla Hytholm Alex Petersen ('04)Holte Atletik1.38
  
 =PB
Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF1.35
  
 
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia1.30
  
 
Jasmin HenriksenJasmin Henriksen ('03)Greve Atletik1.30
  
 
Ida Marie AndresenIda Marie Andresen ('04)1.30
  
 =SB
K Stangspring    

Finale A

Finale
Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK2.40
  
 =PB
Laura-Jo Buchard HansenLaura-Jo Buchard Hansen ('05)Amager AC2.30
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta5.07
0.0
  
 PB
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta4.92
+1.6
  
 PB
Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 4.83
+0.5
  
 PB
Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)Holte Atletik4.72
0.0
  
 PB
Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK4.63
0.0
  
 PB
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta4.62
0.0
  
 PB
Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK4.54
+1.3
  
 PB
Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta4.47
0.0
  
 PB
Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta4.38
+0.8
  
 PB
Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC4.36
0.0
  
 PB
Amélie VejlgaardAmélie Vejlgaard ('05)Sparta4.34
+0.9
  
 PB
Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta4.26
+0.5
  
 PB
Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF4.13
+1.1
  
 PB
Laura-Jo Buchard HansenLaura-Jo Buchard Hansen ('05)Amager AC4.08
+1.4
  
 PB
Clara Ruud HansenClara Ruud Hansen ('05)Helsingør IF4.02
0.0
  
 PB
Laura Zarp JensenLaura Zarp Jensen ('05)IK Olympia3.65
0.0
  
 PB
K Trespring     

Finale A

Finale
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF11.59
-1.5
  
 
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta10.63
-0.6
  
 
Carla NørremarkCarla Nørremark ('02)Hvidovre AM10.09
-0.7
  
 
Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF9.91
-0.9
  
 PB
Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC9.18
0.0
  
 SB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta13.92
  
 PB
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta11.79
  
 
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK11.23
  
 PB
Margaret DarkwaMargaret Darkwa ('02)BAK9.91
  
 PB
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM9.77
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Sparta7.37
  
 SB
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta23.01
  
 
Martine Rørbøl MarkussenMartine Rørbøl Markussen ('05)BAC21.58
  
 PB
Mie SühlerMie Sühler ('06)IK Olympia21.24
  
 PB
Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC20.71
  
 PB
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta19.83
  
 
Mathilde Meedom KløvMathilde Meedom Kløv ('06)Frederiksberg IF19.10
  
 PB
Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC17.87
  
 
Andrea Friis ChristensenAndrea Friis Christensen ('05)Glostrup IC15.42
  
 
Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC15.31
  
 
Karla Bundgaard LangvikKarla Bundgaard Langvik ('05)Sparta14.43
  
 PB
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Emilie BankEmilie Bank ('02)Sparta43.58
  
 PB
 
25.0521.9820.4221.0923.4124.30  
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Sparta42.75
  
 
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia43.69
  
 PB
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta36.83
  
 
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM34.15
  
 SB
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia33.46
  
 PB
Klara Thers-SonneKlara Thers-Sonne ('04)Sparta26.34
  
 PB
Margaret DarkwaMargaret Darkwa ('02)BAK26.14
  
 PB
Olivia Helleskov BatkoOlivia Helleskov Batko ('03)Sparta25.40
  
 
Rie OreskovRie Oreskov ('03)Frederiksberg IF24.56
  
 
Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta24.21
  
 
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)Sparta22.45
  
 
Jasmin HenriksenJasmin Henriksen ('03)Greve Atletik21.09
  
 SB
Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)Sparta20.45
  
 
Emilie Mossin NørregaardEmilie Mossin Nørregaard ('03)Sparta19.38
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Liv CantbyLiv Cantby ('99)Korsør AM41.22
  
 
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik30.93
  
 PB
Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Sparta15.10
  
 PB

Seneste resultater

24‐26.6AalborgDM Senior
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon