Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herning: 5.5.2018

M 80 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
Magnus Diederichsen JosefsenMagnus Diederichsen Josefsen ('05)Vejle IF10.96
  
 PB
Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 190011.32
  
 PB
Oscar StorgaardOscar Storgaard ('06)Ringkjøbing IF11.40
  
 PB
Oliver KraglundOliver Kraglund ('06)Aalborg AM11.41
  
 PB
Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM12.28
  
 
Sander Brorsen BeierSander Brorsen Beier ('06)Esbjerg AM13.34
  
 PB
M 100 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
Amar KrsoAmar Krso ('89)Kolding KFUM / BIH11.39
  
 SB
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 11.41
  
 SB
Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF11.79
  
 SB
Jonas Bruun GregersenJonas Bruun Gregersen ('01)Skive AM11.80
  
 PB
Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM11.98
  
 PB
Lasse BangsgaardLasse Bangsgaard ('98)HGF AM12.06
  
 SB
Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF12.53
  
 PB
Kilian M DavidKilian M David ('02)Aabenraa IG 12.77
  
 SB
Frederik Ravnholt LarsenFrederik Ravnholt Larsen ('03)SIK8012.96
  
 
William PedersenWilliam Pedersen ('02)Esbjerg AM13.12
  
 PB
Christian ReusingChristian Reusing ('04)AK Heden 13.38
  
 PB
Frey Kroll DalsgaardFrey Kroll Dalsgaard ('02)SIK8013.66
  
 PB
Mike HansenMike Hansen ('04)BAK14.32
  
 SB
Christian Dam PedersenChristian Dam Pedersen ('04)HGF AM14.77
  
 SB
M 300 m    

Finale A

Finale
Amar KrsoAmar Krso ('89)Kolding KFUM / BIH36.70
  
 SB
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 36.74
  
 SB
Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF39.28
  
 SB
Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM40.06
  
 PB
Morten SkovgaardMorten Skovgaard ('03)Esbjerg AM41.52
  
 PB
Lehn WildmooreLehn Wildmoore ('03)Aarhus 190043.06
  
 PB
Silas BrogårdSilas Brogård ('02)Hvide Sande43.44
  
 PB
Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM44.29
  
 PB
Magnus Diederichsen JosefsenMagnus Diederichsen Josefsen ('05)Vejle IF45.64
  
 PB
Oscar StorgaardOscar Storgaard ('06)Ringkjøbing IF47.75
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
Samuel Emil Gobina SigalaSamuel Emil Gobina Sigala ('03)AK Holstebro2:08.18
  
 PB
Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)Skive AM2:09.97
  
 PB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('01)Skive AM2:11.23
  
 PB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('01)AK Holstebro2:11.23
  
 SB
Jonathan Drechsler SigvardsenJonathan Drechsler Sigvardsen ('04)Viborg AM2:12.78
  
 PB
Robin OstenfeldtRobin Ostenfeldt ('99)SAK772:17.32
  
 
Noah Thordal JørgensenNoah Thordal Jørgensen ('98)HGF AM2:17.67
  
 PB
Silas BrogårdSilas Brogård ('02)Hvide Sande2:18.46
  
 SB
Wiliam MengWiliam Meng ('04)Viborg AM2:26.38
  
 PB
Jeppe LarsenJeppe Larsen ('03)Skive AM2:27.43
  
 PB
Rune Ib HansenRune Ib Hansen ('05)Viborg AM2:27.80
  
 PB
Mikkel StubkjærMikkel Stubkjær ('04)HGF AM2:32.16
  
 PB
Oscar StorgaardOscar Storgaard ('06)Ringkjøbing IF2:37.66
  
 PB
Nikolaj MadsenNikolaj Madsen ('06)Viborg AM2:39.04
  
 PB
Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM2:41.98
  
 PB
Benjamin CoppBenjamin Copp ('04)Aarhus 19002:43.32
  
 PB
Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM2:46.14
  
 PB
Magnus LarsenMagnus Larsen ('06)Skive AM2:51.00
  
 PB
Ove LaustenOve Lausten ('54)Vejle IF2:53.84
  
 SB
Sander Brorsen BeierSander Brorsen Beier ('06)Esbjerg AM3:03.30
  
 PB
M 2000 m forh.    

Finale A

Finale
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM6:10.95
  
 PB
Axel Vang ChristensenAxel Vang Christensen ('04)FIF Hillerød6:41.41
  
 PB
Mike HansenMike Hansen ('04)BAK7:56.00
  
 PB
M 110 m hæk 91.4 cm    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190017.03
  
 PB
M 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja14.39
  
 SB
Jakob Nissen NielsenJakob Nissen Nielsen ('03)Aarhus 190018.69
  
 PB
M 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
Oscar StorgaardOscar Storgaard ('06)Ringkjøbing IF14.10
  
 PB
Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 190014.20
  
 PB
Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM15.99
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Mads Moos LarsenMads Moos Larsen ('95)Aarhus 19002.00
  
 PB
Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM1.90
  
 PB
Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19001.70
  
 PB
Marius MichalskiMarius Michalski ('02)HGF AM1.65
  
 SB
Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)SAK771.65
  
 PB
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM1.65
  
 PB
David Tony Gobina SigalaDavid Tony Gobina Sigala ('05)AK Holstebro1.60
  
 PB
Jakob Nissen NielsenJakob Nissen Nielsen ('03)Aarhus 19001.55
  
 PB
Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19001.35
  
 SB
Ole HoltOle Holt ('53)Aarhus 19001.35
  
 =PB
Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM1.20
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19003.90
  
 =PB
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM3.60
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik3.40
  
 SB
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19003.20
  
 PB
Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19002.00
  
 PB
Benjamin CoppBenjamin Copp ('04)Aarhus 19002.00
  
 PB
Jakob Nissen NielsenJakob Nissen Nielsen ('03)Aarhus 19002.00
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja5.90
0.0
  
 PB
Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF5.57
0.0
  
 PB
Marius MichalskiMarius Michalski ('02)HGF AM5.56
0.0
  
 SB
Samuel Emil Gobina SigalaSamuel Emil Gobina Sigala ('03)AK Holstebro5.53
0.0
  
 PB
Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19005.45
0.0
  
 
Kilian M DavidKilian M David ('02)Aabenraa IG 5.36
0.0
  
 
Christian ReusingChristian Reusing ('04)AK Heden 5.31
-0.3
  
 PB
Lehn WildmooreLehn Wildmoore ('03)Aarhus 19005.09
0.0
  
 SB
Silas BrogårdSilas Brogård ('02)Hvide Sande4.97
0.0
  
 PB
Morten SkovgaardMorten Skovgaard ('03)Esbjerg AM4.96
0.0
  
 =PB
Frederik Ravnholt LarsenFrederik Ravnholt Larsen ('03)SIK804.89
0.0
  
 PB
Frey Kroll DalsgaardFrey Kroll Dalsgaard ('02)SIK804.58
0.0
  
 PB
Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM4.49
-0.3
  
 PB
Benjamin CoppBenjamin Copp ('04)Aarhus 19004.28
+0.3
  
 PB
Ove LaustenOve Lausten ('54)Vejle IF3.14
-1.7
  
 SB
M Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM10.30
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM14.73
  
 SB
Emil FaramarziEmil Faramarzi ('93)Aalborg AM11.87
  
 SB
Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM11.76
  
 SB
Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM11.55
  
 SB
M Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
August Kirial OlsenAugust Kirial Olsen ('06)Stoholm Atletik27.12
  
 PB
Mikki K. AndersenMikki K. Andersen ('06)Randers Freja15.50
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Ronni JensenRonni Jensen ('80)Aarhus 190041.64
  
 SB
Peer T. JensenPeer T. Jensen ('58)SAK7738.74
  
 PB
Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 38.00
  
 
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM35.78
  
 PB
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja34.49
  
 PB
Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF27.68
  
 PB
Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)SAK7719.04
  
 
Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM17.60
  
 
Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM16.44
  
 PB
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM36.39
  
 SB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik32.64
  
 PB
Michael MagillMichael Magill ('66)HGF AM32.22
  
 
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM31.80
  
 
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM29.76
  
 PB
William PedersenWilliam Pedersen ('02)Esbjerg AM20.30
  
 PB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM47.01
  
 SB
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)Aarhus 190050.27
  
 
Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM41.66
  
 
Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM39.86
  
 SB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 45.94
  
 PB
Sebastian SkovhaugeSebastian Skovhauge ('03)Skanderborg Atletik27.68
  
 PB
Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)SAK7716.49
  
 PB
M Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
August Kirial OlsenAugust Kirial Olsen ('06)Stoholm Atletik27.42
  
 PB
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM45.22
  
 
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM68.78
  
 PB
Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM40.20
  
 
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM57.91
  
 
Hasan AlsofiHasan Alsofi ('97)Aarhus 190057.43
  
 PB
Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM54.04
  
 
Emil FaramarziEmil Faramarzi ('93)Aalborg AM45.74
  
 PB
Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM40.28
  
 SB
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Magnus Diederichsen JosefsenMagnus Diederichsen Josefsen ('05)Vejle IF27.13
  
 
Oliver KraglundOliver Kraglund ('06)Aalborg AM26.71
  
 PB
Mikki K. AndersenMikki K. Andersen ('06)Randers Freja15.80
  
 PB
Sander Brorsen BeierSander Brorsen Beier ('06)Esbjerg AM13.74
  
 PB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM46.70
  
 PB
Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF41.51
  
 PB
Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 38.53
  
 
Sebastian SkovhaugeSebastian Skovhauge ('03)Skanderborg Atletik37.83
  
 PB
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja37.69
  
 PB
Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)SAK7732.97
  
 PB
Christian Dam PedersenChristian Dam Pedersen ('04)HGF AM24.48
  
 PB
Benjamin CoppBenjamin Copp ('04)Aarhus 190018.92
  
 PB
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190051.31
  
 PB
Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 190041.65
  
 PB
William PedersenWilliam Pedersen ('02)Esbjerg AM33.59
  
 PB
Kilian M DavidKilian M David ('02)Aabenraa IG 31.39
  
 
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM29.78
  
 PB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Stefan Emilian MolseStefan Emilian Molse ('94)Aalborg AM54.12
  
 PB
Mathias HansenMathias Hansen ('99)Randers Freja51.53
  
 SB
Brian NielsenBrian Nielsen ('84)Esbjerg AM45.17
  
 SB
Jes EthelbergJes Ethelberg ('99)Esbjerg AM42.95
  
 PB
Casper Urth NygaardCasper Urth Nygaard ('98)Randers Freja42.51
  
 SB
K 80 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
Johanna Kreiberg SkouJohanna Kreiberg Skou ('05)Aarhus 190011.40
  
 SB
Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM11.62
  
 PB
Sophia Robbin-CokerSophia Robbin-Coker ('05)AK Holstebro11.63 w
  
 
Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM11.73
  
 PB
Lily PenstoftLily Penstoft ('06)Skanderborg Atletik11.75
  
 PB
Ida TerplingIda Terpling ('05)Aalborg AM11.87
  
 PB
Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM11.87
  
 PB
Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 12.02 w
  
 
Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF12.14 w
  
 
Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM12.24
  
 PB
Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190012.35
  
 PB
Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM12.97
  
 PB
Maria Nehls KaasMaria Nehls Kaas ('05)Skive AM13.60 w
  
 
K 100 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)Aabenraa IG 12.78
  
 SB
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja12.83
  
 SB
Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM12.85
  
 PB
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro13.17
  
 PB
Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM13.25
  
 PB
Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF13.34
  
 PB
Mathilde Johanne Asp JensenMathilde Johanne Asp Jensen ('03)Vejle IF13.46
  
 PB
Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM13.50
  
 PB
Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)Aalborg AM13.53
  
 SB
Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM13.57
  
 PB
Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM13.60
  
 SB
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM13.61
  
 SB
Ditte Stærk SørensenDitte Stærk Sørensen ('03)Viborg AM13.73
  
 PB
Signe RaahaugeSigne Raahauge ('02)Aabenraa IG 13.75
  
 PB
Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 13.97
  
 SB
Sofia Oxbøll HjulerSofia Oxbøll Hjuler ('03)Esbjerg AM14.25
  
 SB
Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM14.26
  
 SB
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)Viborg AM14.31
  
 PB
Nanna GraversenNanna Graversen ('04)Esbjerg AM14.41
  
 PB
Liv BertelsenLiv Bertelsen ('02)AK Heden 14.69
  
 PB
Laura Sigsgaard ClausenLaura Sigsgaard Clausen ('04)Aalborg AM14.72
  
 PB
Trine TanggaardTrine Tanggaard ('03)Esbjerg AM14.81
  
 SB
Karen HaahrKaren Haahr ('03)Esbjerg AM14.96
  
 SB
Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM15.15
  
 PB
Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 15.75
  
 PB
K 300 m    

Finale A

Finale
Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM40.76
  
 PB
Freja WærnessFreja Wærness Aalborg AM42.16
  
 SB
Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM42.24
  
 PB
Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF42.48
  
 SB
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro42.57
  
 PB
Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)Aabenraa IG 43.36
  
 PB
Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM43.59
  
 PB
Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM43.85
  
 SB
Mathilde PedersenMathilde Pedersen ('02)Vejle IF43.91
  
 PB
Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM44.45
  
 PB
Cecilie EriksenCecilie Eriksen ('02)Esbjerg AM45.61
  
 PB
Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 45.89
  
 SB
Hazal BayramHazal Bayram ('04)Esbjerg AM47.39
  
 PB
Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM47.41
  
 PB
Sofia Oxbøll HjulerSofia Oxbøll Hjuler ('03)Esbjerg AM47.73
  
 PB
Ida TerplingIda Terpling ('05)Aalborg AM48.11
  
 PB
Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)HGF AM48.39
  
 PB
Nanna GraversenNanna Graversen ('04)Esbjerg AM49.00
  
 PB
Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM49.01
  
 PB
Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 49.48
  
 PB
Liv BertelsenLiv Bertelsen ('02)AK Heden 49.96
  
 PB
Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM50.71
  
 PB
Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM53.92
  
 PB
Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 53.95
  
 PB
Maria Nehls KaasMaria Nehls Kaas ('05)Skive AM1:04.58
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
Freja WærnessFreja Wærness Aalborg AM2:12.49
  
 PB
Emma Dyrup KleistEmma Dyrup Kleist ('97)AGF Atletik2:20.84
  
 SB
Susanne PallesenSusanne Pallesen ('67)Aarhus 19002:21.53
  
 PB
Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM2:24.17
  
 PB
Victoria BjerreVictoria Bjerre ('03)Aalborg AM2:24.32
  
 PB
Frida FrobergFrida Froberg ('05)Aarhus 19002:33.72
  
 PB
Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 2:43.88
  
 PB
Liv BertelsenLiv Bertelsen ('02)AK Heden 2:45.57
  
 SB
Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 2:49.56
  
 PB
Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM2:50.93
  
 PB
Kristine KildehøjKristine Kildehøj ('04)HGF AM3:05.79
  
 SB
Ida JustinussenIda Justinussen ('04)Esbjerg AM3:07.26
  
 PB
Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja3:17.00
  
 PB
K 2000 m forh.    

Finale A

Finale
Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)HGF Atletik8:18.59
  
 PB
K 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190014.55
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM14.86
  
 PB
Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM16.46
  
 =PB
K 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro12.35
  
 PB
Mathilde Johanne Asp JensenMathilde Johanne Asp Jensen ('03)Vejle IF12.37
  
 PB
Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 190012.75
  
 PB
Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF12.85
  
 PB
Laura Sigsgaard ClausenLaura Sigsgaard Clausen ('04)Aalborg AM15.18
  
 PB
Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja16.51
  
 PB
Hazal BayramHazal Bayram ('04)Esbjerg AM16.52
  
 PB
Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM18.00
  
 SB
K Højdespring    

Finale A

Finale
Rebekah Robbin-CokerRebekah Robbin-Coker ('03)AK Holstebro1.60
  
 PB
Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19001.58
  
 PB
Astrid KjeldsteenAstrid Kjeldsteen ('02)Viborg AM1.55
  
 SB
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19001.50
  
 PB
Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM1.50
  
 SB
Katrine Mejls RamsgaardKatrine Mejls Ramsgaard ('04)AK Holstebro1.45
  
 PB
Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM1.45
  
 SB
Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM1.45
  
 SB
Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM1.40
  
 SB
Mai R WærnessMai R Wærness ('02)Aalborg AM1.40
  
 SB
Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.35
  
 PB
Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM1.35
  
 =PB
Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja1.35
  
 PB
Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM1.30
  
 PB
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM1.30
  
 SB
Sofia Oxbøll HjulerSofia Oxbøll Hjuler ('03)Esbjerg AM1.20
  
 SB
K Stangspring    

Finale A

Finale
Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 19002.80
  
 PB
Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro2.70
  
 SB
Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)Aalborg AM2.50
  
 PB
Laura Sigsgaard ClausenLaura Sigsgaard Clausen ('04)Aalborg AM1.70
  
 SB
Trine HjorthTrine Hjorth ('04)HGF AM1.60
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
Klara FomsgaardKlara Fomsgaard ('98)HGF AM5.35
-1.6
  
 SB
Rebekah Robbin-CokerRebekah Robbin-Coker ('03)AK Holstebro5.11
-1.0
  
 PB
Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM5.05
+0.1
  
 SB
Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM4.55
+1.5
  
 PB
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM4.42
-0.4
  
 PB
Sofia Oxbøll HjulerSofia Oxbøll Hjuler ('03)Esbjerg AM4.42
+0.2
  
 SB
Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 4.39
-0.4
  
 
Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM4.36
+0.8
  
 PB
Liv BertelsenLiv Bertelsen ('02)AK Heden 4.21
0.0
  
 PB
Signe RaahaugeSigne Raahauge ('02)Aabenraa IG 4.21
+1.2
  
 PB
Nanna GraversenNanna Graversen ('04)Esbjerg AM4.20
0.0
  
 PB
Ditte Stærk SørensenDitte Stærk Sørensen ('03)Viborg AM4.16
-0.9
  
 SB
Katrine Mejls RamsgaardKatrine Mejls Ramsgaard ('04)AK Holstebro4.12
-1.2
  
 PB
Trine HjorthTrine Hjorth ('04)HGF AM4.02
+0.1
  
 PB
Kristine KildehøjKristine Kildehøj ('04)HGF AM3.91
-1.4
  
 PB
Liv Kroll DalsgaardLiv Kroll Dalsgaard ('04)SIK803.90
+1.0
  
 
Majken BrunøMajken Brunø ('04)SIK803.84
-0.5
  
 PB
Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 3.72
-0.6
  
 PB
Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM3.57
-1.5
  
 PB
Ida JustinussenIda Justinussen ('04)Esbjerg AM3.52
0.0
  
 PB
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM9.16
  
 
Sarah BachSarah Bach ('06)Ringkjøbing IF8.38
  
 
Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF8.35
  
 PB
Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM7.42
  
 PB
Maria Nehls KaasMaria Nehls Kaas ('05)Skive AM7.40
  
 PB
Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM7.24
  
 PB
Ida SøndergaardIda Søndergaard ('06)Aarhus 19006.27
  
 PB
Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM6.18
  
 PB
Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM6.02
  
 PB
Ida TerplingIda Terpling ('05)Aalborg AM6.00
  
 
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF12.09
  
 SB
Nikoline Stellan JensenNikoline Stellan Jensen ('02)SIK809.98
  
 
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM9.89
  
 PB
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM8.79
  
 PB
Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM8.40
  
 PB
Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Aalborg AM8.23
  
 SB
Katrine FrahmKatrine Frahm ('04)SIK808.05
  
 PB
Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja7.35
  
 PB
Silja Lindebjerg MortensenSilja Lindebjerg Mortensen ('04)Aarhus 19007.30
  
 PB
Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande7.23
  
 PB
Majken BrunøMajken Brunø ('04)SIK807.15
  
 PB
Isabella Rengnér FischerIsabella Rengnér Fischer ('04)SIK807.13
  
 
Trine TanggaardTrine Tanggaard ('03)Esbjerg AM7.12
  
 PB
Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM7.10
  
 SB
Marie ToftMarie Toft ('05)Stoholm Atletik6.66
  
 PB
Sofia Oxbøll HjulerSofia Oxbøll Hjuler ('03)Esbjerg AM6.54
  
 
Thea GuldagerThea Guldager ('04)Aarhus 19006.18
  
 PB
Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM5.43
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 19009.52
  
 
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM34.80
  
 PB
Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Aalborg AM29.48
  
 PB
Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Stoholm Atletik28.70
  
 PB
Katrine FrahmKatrine Frahm ('04)SIK8026.96
  
 PB
Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM21.03
  
 PB
Thea GuldagerThea Guldager ('04)Aarhus 190020.84
  
 SB
Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF20.69
  
 PB
Isabella Rengnér FischerIsabella Rengnér Fischer ('04)SIK8015.18
  
 
Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM14.83
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 41.04
  
 
Kristel Høj WaltherKristel Høj Walther ('87)Odense Atletik 32.12
  
 PB
Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 32.06
  
 SB
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF32.01
  
 
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190029.59
  
 PB
Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190029.56
  
 
Nikoline Stellan JensenNikoline Stellan Jensen ('02)SIK8029.39
  
 
Annika Larsen HustedAnnika Larsen Husted Skive AM28.86
  
 PB
Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande16.67
  
 SB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 53.88
  
 
Annika Larsen HustedAnnika Larsen Husted Skive AM41.34
  
 
Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 41.09
  
 
Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190034.41
  
 
Annitta RamsgaardAnnitta Ramsgaard ('71)AK Holstebro33.36
  
 SB
Stine B BramsenStine B Bramsen ('93)Aalborg AM32.34
  
 SB
K Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Stoholm Atletik33.72
  
 PB
Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM24.00
  
 PB
Ida SøndergaardIda Søndergaard ('06)Aarhus 190019.40
  
 PB
Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF19.37
  
 PB
Johanna Kreiberg SkouJohanna Kreiberg Skou ('05)Aarhus 190018.83
  
 PB
Frida FrobergFrida Froberg ('05)Aarhus 190017.55
  
 SB
Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 190015.47
  
 PB
Signe KjeldsteenSigne Kjeldsteen ('06)Viborg AM14.35
  
 PB
Maria Nehls KaasMaria Nehls Kaas ('05)Skive AM12.53
  
 SB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM37.73
  
 PB
Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)Aalborg AM34.27
  
 SB
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190032.82
  
 PB
Liv BertelsenLiv Bertelsen ('02)AK Heden 30.33
  
 PB
Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)Aabenraa IG 28.18
  
 PB
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)Viborg AM27.90
  
 
Isabella Rengnér FischerIsabella Rengnér Fischer ('04)SIK8023.59
  
 
Trine TanggaardTrine Tanggaard ('03)Esbjerg AM21.91
  
 SB
Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Aalborg AM19.92
  
 PB
Mai R WærnessMai R Wærness ('02)Aalborg AM17.15
  
 PB
Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM16.52
  
 
Thea GuldagerThea Guldager ('04)Aarhus 190016.06
  
 PB
Marie ToftMarie Toft ('05)Stoholm Atletik13.13
  
 PB
Silja Lindebjerg MortensenSilja Lindebjerg Mortensen ('04)Aarhus 190012.49
  
 PB
Felina Dittmann NielsenFelina Dittmann Nielsen ('04)Aarhus 190012.37
  
 PB
Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja11.90
  
 PB
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Fawzie OtourFawzie Otour ('96)Aarhus 190034.70
  
 SB
Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190033.20
  
 SB
Ane Liv BerthelsenAne Liv Berthelsen ('95)Randers Freja30.45
  
 SB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint