Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: 6.5.2018

M 200 m    
Vind: -2.3

Finale A

Finale
Vind: -2.3
Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta25.30
  
 PB
M 300 m    

Finale A

Finale
Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)Sparta35.12
  
 SB
Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)Sparta36.48
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta55.06
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
Anders BangAnders Bang ('02)BAC4:08.67
  
 PB
Morten BachMorten Bach Sparta4:09.49
  
 SB
Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta4:10.15
  
 PB
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta4:13.86
  
 PB
Noah Grunnet NouriNoah Grunnet Nouri ('02)BAC4:36.15
  
 SB
Mathias LaugesenMathias Laugesen ('02)THS5:02.89
  
 SB
Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta5:13.92
  
 SB
William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta5:21.03
  
 PB
M 110 m hæk 91.4 cm    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta15.39
  
 PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta16.56
  
 PB
M 110 m hæk    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta15.93
  
 PB
M 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta14.39
  
 PB
M 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta15.58
  
 SB
Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta15.65
  
 PB
Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta15.81
  
 PB
Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta16.74
  
 SB
Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta17.70
  
 PB
William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta17.89
  
 PB
K 200 m    
Vind: -2.3

Finale A

Finale
Vind: -2.3
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta26.31
  
 SB
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta28.56
  
 PB
Carla Marie FrandsenCarla Marie Frandsen ('04)Sparta29.35
  
 PB
Aude Tra-BiAude Tra-Bi ('03)BAK30.08
  
 PB
Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)Sparta30.12
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta59.27
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta4:47.42
  
 SB
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta4:51.49
  
 PB
Amanda Gerner AmalooAmanda Gerner Amaloo Sparta4:53.11
  
 SB
Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)Sparta4:59.68
  
 SB
Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta5:00.25
  
 PB
Matilde WillerMatilde Willer Sparta5:06.53
  
 SB
Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)Sparta5:13.39
  
 PB
Sarah GladSarah Glad ('03)Sparta5:22.21
  
 SB
Madeleine A. A. RasmussenMadeleine A. A. Rasmussen ('05)Sparta5:32.84
  
 PB
Anna Clara SkjærbækAnna Clara Skjærbæk ('02)Sparta5:46.78
  
 SB
Cassandra Kamph MikkelsenCassandra Kamph Mikkelsen ('06)Sparta6:22.43
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta15.25
  
 SB
Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta15.55
  
 SB
K 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta11.73
  
 PB
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta12.17
  
 PB
K Stangspring    

Finale A

Finale
1Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta3.60
  
 PB

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m