Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Copenhagen Athletics Games 26.6.2018
Østerbro Stadium

M 100 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1
Emile Erasmus
Emile Erasmus ('92)
/ RSA10.11
  
 SB
2
Simon Magakwe
Simon Magakwe ('85)
/ RSA10.18
  
 
2
Simon Magakwe
Simon Magakwe ('85)
/ RSA10.18
  
 
3
Remigiusz Olszewski
Remigiusz Olszewski ('92)
/ POL10.48
  
 
4
Jonathan Quarcoo
Jonathan Quarcoo ('96)
/ NOR10.49
  
 
5
Thembo Monareng
Thembo Monareng ('99)
/ RSA10.56
  
 
6
Adama Jammeh
Adama Jammeh ('93)
/ GAM10.57
  
 
7Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190010.64
  
 
8
Jeremy Dodson
Jeremy Dodson ('87)
/ SAM10.75
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Simon Magakwe
Simon Magakwe ('85)
/ RSA10.15
  
 
1
Simon Magakwe
Simon Magakwe ('85)
/ RSA10.15
  
 
2
Remigiusz Olszewski
Remigiusz Olszewski ('92)
/ POL10.47
  
 
3
Adama Jammeh
Adama Jammeh ('93)
/ GAM10.48
  
 
4
Jeremy Dodson
Jeremy Dodson ('87)
/ SAM10.56
  
 
5
Mathias Hove Johansen
Mathias Hove Johansen ('98)
/ NOR10.65
  
 SB
6Festus AsanteFestus Asante ('94)Sparta10.68
  
 
7
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
/ SWE11.04
  
 SB
Indledende 2
Vind: +2.4
Vind: +2.4
1
Emile Erasmus
Emile Erasmus ('92)
/ RSA10.24 w
  
 
2
Jonathan Quarcoo
Jonathan Quarcoo ('96)
/ NOR10.42 w
  
 
3
Thembo Monareng
Thembo Monareng ('99)
/ RSA10.56 w
  
 
4Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190010.63 w
  
 
5
Dennis Otieno
Dennis Otieno ('91)
/ KEN10.71 w
  
 
6Albert RanningAlbert Ranning ('98)KIF10.83 w
  
 
7
Philip Nilsson
Philip Nilsson ('95)
/ SWE10.94 w
  
 
8Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik11.73 w
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Rabah Yousif
Rabah Yousif ('86)
/ GBR45.74
  
 
2
Karol Zalewski
Karol Zalewski ('93)
/ POL46.05
  
 
3
Rafał Omelko
Rafał Omelko ('89)
/ POL46.36
  
 
4
Dwayne Cowan
Dwayne Cowan ('85)
/ GBR46.78
  
 
5
Patrik Šorm
Patrik Šorm ('93)
/ CZE46.83
  
 
6
Andrew Page
Andrew Page ('95)
/ USA47.36
  
 PB
7Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta48.66
  
 
8
Andrew Barnes
Andrew Barnes ('88)
/ RSA48.81
  
 
Finale B
1Mathias AstrupMathias Astrup ('99)Greve Atletik49.10
  
 PB
2Philip BraunPhilip Braun ('90)Sparta49.14
  
 SB
3Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)Aarhus 190049.56
  
 PB
4Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 190049.97
  
 SB
5Frederik PeschardtFrederik Peschardt ('95)Aarhus 190050.27
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Michał Rozmys
Michał Rozmys ('95)
/ POL1:46.77
  
 
2
Abraham Rotich
Abraham Rotich ('93)
/ BRN1:46.93
  
 
3
Kalle Berglund
Kalle Berglund ('96)
/ SWE1:47.92
  
 SB
4Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)Sparta1:49.66
  
 PB
5William DevantierWilliam Devantier Sparta1:49.72
  
 PB
6
Joakim Andersson
Joakim Andersson ('92)
/ SWE1:50.14
  
 
7
Duran Faro
Duran Faro ('94)
/ RSA1:50.14
  
 
8Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96)Aalborg AM1:50.29
  
 
Rasmus Rose-HansenRasmus Rose-Hansen ('99)Skive AM1:56.15
  
 
Tuomo Salonen
Tuomo Salonen ('89)
/ FIN DNF
  
 
Finale B
1Christoffer Frost JohansenChristoffer Frost Johansen ('97)BAC1:54.02
  
 
2
Mattias Ohlsson
Mattias Ohlsson ('94)
/ SWE1:54.45
  
 
3
Anders Bjørndal
Anders Bjørndal ('95)
/ NOR1:54.84
  
 
4
Kristinn Thór Kristinsson
Kristinn Thór Kristinsson ('89)
/ ISL1:54.87
  
 
5
Sæmundur Ólafsson
Sæmundur Ólafsson ('95)
/ ISL1:55.96
  
 
6
Simon Haglund
Simon Haglund ('93)
/ FIN1:55.99
  
 
7Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM1:56.01
  
 
8Rasmus Rose HansenRasmus Rose Hansen ('99)Skive AM1:56.15
  
 
9Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 1:56.51
  
 
10
Trygve Feidje Mjelde
Trygve Feidje Mjelde ('94)
/ NOR1:56.77
  
 
11Rasmus GregersenRasmus Gregersen ('95)Odense Atletik 1:57.31
  
 
12
Gavin Sleeter
Gavin Sleeter ('97)
/ USA2:09.15
  
 
Finale C
1
Adrian Mehic
Adrian Mehic ('94)
/ SWE1:57.53
  
 
2Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)Sparta1:57.73
  
 PB
3Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)Odense Atletik 1:58.59
  
 
4
Hugi Hardarson
Hugi Hardarson ('87)
/ ISL1:59.28
  
 
5Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta2:00.19
  
 
6Anders BangAnders Bang ('02)BAC2:00.50
  
 
7Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)KIF2:05.80
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
Axel Vang ChristensenAxel Vang Christensen ('04)FIF Hillerød4:22.77
  
 PB
Carl Emil HjorthCarl Emil Hjorth ('04)Frederiksberg IF4:57.41
  
 
Leon HamannLeon Hamann ('05)KIF5:18.30
  
 PB
Valdemar Laurits BaltzerenValdemar Laurits Baltzeren ('05)IK Hellas5:22.08
  
 
Mikkel StampeMikkel Stampe Helsingør IF5:37.05
  
 PB
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Hilal Kipsang Yego
Hilal Kipsang Yego ('92)
/ KEN8:30.94
  
 
2
Abdoullah Bamoussa
Abdoullah Bamoussa ('86)
/ ITA8:41.90
  
 SB
3
Topi Raitanen
Topi Raitanen ('96)
/ FIN8:51.19
  
 
4
Mostafa Sahaoui
Mostafa Sahaoui ('95)
/ MAR8:55.32
  
 SB
5
Jeroen D'Hoedt
Jeroen D'Hoedt ('90)
/ BEL8:56.14
  
 
6Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 19008:56.80
  
 SB
M 110 m hæk    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1
Vitali Parakhonka
Vitali Parakhonka ('93)
/ BLR13.63
  
 
2
Devon Hill
Devon Hill ('89)
/ USA13.72
  
 
3
Deuce Carter
Deuce Carter ('90)
/ JAM13.79
  
 
4
Elmo Lakka
Elmo Lakka ('93)
/ FIN13.82
  
 
5
Artur Noga
Artur Noga ('88)
/ POL13.89
  
 
6
Jake Porter
Jake Porter ('93)
/ GBR14.17
  
 
7
Miguel Perera
Miguel Perera ('96)
/ GBR14.23
  
 
8
Marvin Tay
Marvin Tay ('90)
/ SWE14.57
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Jaak-Heinrich Jagor
Jaak-Heinrich Jagor ('90)
/ EST50.47
  
 
2
Le Roux Hamman
Le Roux Hamman ('92)
/ RSA50.68
  
 
3
Kurt Couto
Kurt Couto ('85)
/ MOZ51.05
  
 
4
Øyvind Kjerpeset
Øyvind Kjerpeset ('91)
/ NOR51.18
  
 
5
Joachim Sandberg
Joachim Sandberg ('95)
/ NOR51.43
  
 SB
6Mathias MørkMathias Mørk ('97)Aarhus 190054.65
  
 SB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Kristian Pulli
Kristian Pulli ('94)
/ FIN7.75
0.0
  
 
 
7.757.687.557.667.447.65  
2Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta7.74
+1.9
  
 PB
 
7.507.74 PB  X7.137.33   
3Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta7.66
+1.8
  
 
 
  X  X7.667.527.597.58  
4
Ingar Kiplesund
Ingar Kiplesund ('96)
/ NOR7.53 w
+2.6
  
 
 
7.31  X7.53 =SB7.447.407.19  
5Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Sparta7.52
+1.4
  
 SB
 
7.117.52 SB  X7.367.227.51  
6
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('95)
/ SWE7.50 w
+2.1
  
 
 
  X  X  X7.407.177.50  
7Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF7.02
+1.9
  
 
 
  X6.857.02  X6.75  X  
8Emil FrændeEmil Frænde Sparta6.80
+1.2
  
 SB
 
5.54  X  X3.984.266.80 SB  
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Simon Pettersson
Simon Pettersson ('94)
/ SWE63.79
  
 
 
61.6560.7762.4662.1963.7962.28  
2
David Wrobel
David Wrobel ('91)
/ GER62.98
  
 
 
60.60  X62.9859.11  X  X  
3
Gudni Valur Gudnason
Gudni Valur Gudnason ('95)
/ ISL62.00
  
 
 
  X61.31  X58.95  X62.00  
4
Damian Kamiński
Damian Kamiński ('93)
/ POL58.41
  
 SB
 
54.0656.3356.94 SB55.2658.41 SB  X  
5
Oskar Stachnik
Oskar Stachnik ('98)
/ POL56.20
  
 
 
53.8852.3456.20  X55.1255.04  
6
Jakob Gardenkrans
Jakob Gardenkrans ('97)
/ SWE55.36
  
 
 
  X  X54.1455.36  X53.62  
7Andreas Høyby EllegaardAndreas Høyby Ellegaard ('93)Sparta55.23
  
 
 
52.2553.2554.5953.9755.2353.34  
8Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 52.89
  
 
 
52.8951.05  X  X50.47  X  
9Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)Køge Atletik51.92
  
 SB
 
50.1750.58  X51.92 SB48.6850.69  
10Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)Aarhus 190051.15
  
 SB
 
50.2550.6851.15 SB50.2448.90  X  
K 100 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1
Bianca Williams
Bianca Williams ('93)
/ GBR11.46
  
 
2
Tebogo Mamathu
Tebogo Mamathu ('95)
/ RSA11.56
  
 
3Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF11.64
  
 =SB
4
Gina Bass
Gina Bass ('95)
/ GAM11.85
  
 
5
Jolene Jacobs
Jolene Jacobs ('92)
/ NAM11.88
  
 
6
Christine Bjelland Jensen
Christine Bjelland Jensen ('94)
/ NOR12.04
  
 
7Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja12.05
  
 
Finale B
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF12.28
  
 
2Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.39
  
 
3Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja12.61
  
 
4Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF12.69
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF11.67
  
 
2
Tebogo Mamathu
Tebogo Mamathu ('95)
/ RSA11.73
  
 
3
Gina Bass
Gina Bass ('95)
/ GAM11.92
  
 
4Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja11.97
  
 =SB
5
Charlotte Wingfield
Charlotte Wingfield ('94)
/ MLT12.03
  
 
6Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF12.79
  
 
7Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta12.87
  
 
Indledende 2
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Bianca Williams
Bianca Williams ('93)
/ GBR11.45
  
 SB
2
Jolene Jacobs
Jolene Jacobs ('92)
/ NAM11.56
  
 
3
Christine Bjelland Jensen
Christine Bjelland Jensen ('94)
/ NOR11.95
  
 
4Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)Sparta11.97
  
 
5Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF12.26
  
 
6Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.30
  
 
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja DQ
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Sara Kuivisto
Sara Kuivisto ('91)
/ FIN4:14.61
  
 SB
2Anna Emilie MøllerAnna Emilie Møller ('97)Blovstrød Løverne4:16.81
  
 SB
3
Sigrid Jervell Våg
Sigrid Jervell Våg ('92)
/ NOR4:19.11
  
 PB
4
Amalie Sæten
Amalie Sæten ('97)
/ NOR4:19.28
  
 
5
Nadia Battocletti
Nadia Battocletti 
/ ITA4:21.54
  
 PB
6Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta4:22.76
  
 
7Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta4:23.29
  
 PB
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta4:53.67
  
 
Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta4:58.58
  
 
Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)Sparta5:02.77
  
 PB
Sarah GladSarah Glad ('03)Sparta5:09.82
  
 
Madeleine A. A. RasmussenMadeleine A. A. Rasmussen ('05)Sparta5:39.09
  
 
Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta5:56.26
  
 PB
Cassandra Kamph MikkelsenCassandra Kamph Mikkelsen ('06)Sparta6:09.16
  
 PB
Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta6:10.76
  
 PB
Finale B
1
Christina Toogood
Christina Toogood ('89)
/ NOR4:32.95
  
 
2Maria LarsenMaria Larsen ('96)Sparta4:39.18
  
 
3Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)Sparta4:39.96
  
 
4Marie Holst MørchMarie Holst Mørch ('94)Blovstrød Løverne4:43.55
  
 SB
5Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF4:52.49
  
 
6Therese JanssonTherese Jansson ('86)KIF / SWE4:57.52
  
 
7Helga Gudný ElíasdóttirHelga Gudný Elíasdóttir ('94)Sparta / ISL5:08.14
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1
Rikenette Steenkamp
Rikenette Steenkamp ('92)
/ RSA12.99
  
 
2
Franziska Hofmann
Franziska Hofmann ('94)
/ GER13.14
  
 
3
Klaudia Siciarz
Klaudia Siciarz ('98)
/ POL13.27
  
 
4
Ruslana Rashkovan
Ruslana Rashkovan ('97)
/ BLR13.46
  
 PB
5
Reetta Hurske
Reetta Hurske ('95)
/ FIN13.52
  
 
6
Julia Rządzińska
Julia Rządzińska ('92)
/ POL13.53
  
 
7Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190013.63
  
 
8
Agathe Holtan Wathne
Agathe Holtan Wathne ('94)
/ NOR13.73
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Klaudia Siciarz
Klaudia Siciarz ('98)
/ POL13.43
  
 
2
Reetta Hurske
Reetta Hurske ('95)
/ FIN13.53
  
 
3
Ruslana Rashkovan
Ruslana Rashkovan ('97)
/ BLR13.57
  
 =SB
4
Agathe Holtan Wathne
Agathe Holtan Wathne ('94)
/ NOR13.72
  
 SB
5Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF14.01
  
 
6
Emma Tuvesson
Emma Tuvesson ('91)
/ SWE14.03
  
 
7Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta14.44
  
 
Indledende 2
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Rikenette Steenkamp
Rikenette Steenkamp ('92)
/ RSA13.19
  
 
2
Franziska Hofmann
Franziska Hofmann ('94)
/ GER13.35
  
 
3Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190013.80
  
 
4
Julia Rządzińska
Julia Rządzińska ('92)
/ POL13.97
  
 
5
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
/ NOR14.01
  
 PB
6
Johanna Carlsson
Johanna Carlsson ('94)
/ SWE14.51
  
 
7Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta14.53
  
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87)Aarhus 190055.48
  
 SB
2
Yanique Haye-Smith
Yanique Haye-Smith ('90)
/ JAM56.71
  
 
3
Wenda Nel
Wenda Nel ('88)
/ RSA56.95
  
 
4
Djamila Böhm
Djamila Böhm ('94)
/ GER57.26
  
 
5
Line Kloster
Line Kloster ('90)
/ NOR57.67
  
 
6
Olena Kolesnychenko
Olena Kolesnychenko ('93)
/ UKR57.94
  
 
7Axelle DauwensAxelle Dauwens ('90)Aarhus 1900 / BEL1:00.28
  
 SB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Lauma Grīva
Lauma Grīva ('84)
/ LAT6.53
+2.0
  
 SB
 
6.53 SB  X6.41  X  X  X  
2
Erica Jarder
Erica Jarder ('86)
/ SWE6.41 w
+5.3
  
 
 
6.416.25  X  X  X  X  
3
Māra Grīva
Māra Grīva ('89)
/ LAT6.30
+0.1
  
 
 
  X  X6.15  X6.236.30  
4
Rebecca Chapman
Rebecca Chapman ('92)
/ GBR6.19 w
+2.6
  
 
 
  X6.116.056.19  X  X  
5Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 19006.15 w
+3.0
  
 
 
  X5.70 SB6.10 =PB6.11 PB6.15 PB  X  
6
Kaiza Karlén
Kaiza Karlén ('98)
/ SWE5.93
+0.3
  
 
 
  X  X5.93  X  X  X  
7
Moa Ullgren
Moa Ullgren ('96)
/ SWE5.87 w
+2.1
  
 
 
5.66 SB5.86 SB4.21  X5.705.87 SB  
8
Johanna Carlsson
Johanna Carlsson ('94)
/ SWE5.79 w
+2.1
  
 
 
  X5.79 SB5.425.46  X5.28  
9Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.62
+1.1
  
 SB
 
  X5.62 SB5.39     
10Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF5.51
0.0
  
 
 
5.425.515.31     
11Annelouise Villum JensenAnnelouise Villum Jensen ('96)Aarhus 19005.46
+1.5
  
 SB
 
5.46 SB  X  X     
12Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta5.34 w
+2.7
  
 
 
5.34  X5.30     
Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 19006.10
+1.9
  
 PB
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta5.30
0.0
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Brittany Crew
Brittany Crew ('94)
/ CAN18.32
  
 
 
17.6318.3217.64  X17.42  X  
2
Fanny Roos
Fanny Roos ('95)
/ SWE18.19
  
 
 
  X17.09  X  X17.8818.19  
3
Frida Åkerström
Frida Åkerström ('90)
/ SWE16.75
  
 
 
16.7316.7516.02  X16.7216.41  
4
Julia Ritter
Julia Ritter ('98)
/ GER16.21
  
 
 
  X  X16.2116.09  X  X  
5
Sarah Mitton
Sarah Mitton ('96)
/ CAN15.87
  
 
 
15.8715.23  X15.65  X  X  
8
Maria Nilsson
Maria Nilsson ('95)
/ SWE13.65
  
 
 
13.1113.19  X13.3413.1513.65  
Trine MulbjergTrine Mulbjerg ('90)Sparta15.59
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta54.55
  
 
 
54.5551.0253.5952.7153.0251.68  
2Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta52.27
  
 
 
  X52.27  X  X51.2351.73  
3Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM47.13
  
 
 
  X45.75  X47.0146.6347.13  
4Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM45.16
  
 SB
 
43.53  X43.03  X45.16 SB41.85  
5Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 42.50
  
 
 
38.8842.50  X  X  X39.38  
6Tenna Riber ThordahlTenna Riber Thordahl ('95)Køge Atletik41.62
  
 
 
39.01  X41.6239.53  X38.34  
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta59.25
  
DUR DUR-19 PB
 
58.7057.6957.84  X59.21 PB59.25 PB  

Seneste resultater

24‐26.6AalborgDM Senior
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon