Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Mölndal SWE: Sky Is The Limit 11.8.2018

M 100 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1
Sulayman Bah
Sulayman Bah ('86)
SWE10.69
  
 
2
Adam Denguir
Adam Denguir ('94)
SWE10.76
  
 SB
3
Erik Annerfalk
Erik Annerfalk ('94)
SWE10.83
  
 
4
Oliwer Danielsson
Oliwer Danielsson ('01)
SWE11.04
  
 
Finale B
Vind: -0.6
Vind: -0.6
5
Michael Skalenius
Michael Skalenius ('90)
SWE11.74
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1
Erik Annerfalk
Erik Annerfalk ('94)
SWE10.77
  
 
2
Oliwer Danielsson
Oliwer Danielsson ('01)
SWE11.07
  
 
Indledende 2
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1
Sulayman Bah
Sulayman Bah ('86)
SWE10.83
  
 
Indledende 3
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Adam Denguir
Adam Denguir ('94)
SWE10.93
  
 SB
2
Alexander Lesser
Alexander Lesser ('93)
SWE11.08
  
 
6
Gustav Ölund
Gustav Ölund ('94)
SWE11.89
  
 SB
M 200 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1
Alexander Lesser
Alexander Lesser ('93)
SWE22.12
  
 
4
Anton Levin
Anton Levin ('92)
SWE22.92
  
 SB
6
Dennis Karanda
Dennis Karanda ('89)
SWE23.06
  
 SB
Finale B
Vind: +2.4
Vind: +2.4
2
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('95)
SWE23.75 w
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Rickard Gunnarsson
Rickard Gunnarsson ('91)
SWE1:51.12
  
 
2
Benjamin Åberg
Benjamin Åberg ('95)
SWE1:53.03
  
 
3
Simon Wallenlind
Simon Wallenlind ('97)
SWE1:54.12
  
 SB
4
Josef Wallenlind
Josef Wallenlind ('01)
SWE1:54.42
  
 
Finale B
1
Alexander Holmblad
Alexander Holmblad ('94)
SWE1:54.74
  
 
2
Axel Alness-Borg
Axel Alness-Borg ('98)
SWE1:55.29
  
 
3
Aleksej Pirgholizadeh
Aleksej Pirgholizadeh ('94)
SWE1:55.35
  
 PB
4
Alexander Nilsson
Alexander Nilsson ('95)
SWE1:55.62
  
 SB
7
Gustav Norlander
Gustav Norlander ('99)
SWE1:59.06
  
 PB
9
Samuel Fitsumbrhan
Samuel Fitsumbrhan ('99)
ERI2:00.56
  
 PB
Finale C
2
Sharmarke Ahmed
Sharmarke Ahmed ('02)
SOM2:00.25
  
 PB
3
Simon Wikell
Simon Wikell ('03)
SWE2:01.19
  
 PB
5
Markus Engsner
Markus Engsner ('01)
SWE2:02.72
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
4
Geert Tuinstra
Geert Tuinstra ('90)
NED9:24.33
  
 SB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1
Mohammadreza Reza
Mohammadreza Reza ('89)
IRI14:17.59
  
 SB
2
Anders Grahl
Anders Grahl ('87)
SWE15:24.08
  
 SB
3
Jonathan Weichbrodt
Jonathan Weichbrodt ('94)
SWE15:28.43
  
 SB
4
Geert Tuinstra
Geert Tuinstra ('90)
NED16:01.77
  
 PB
M 110 m hæk    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1
Hampus Widlund
Hampus Widlund ('93)
SWE14.39
  
 
2
Anton Levin
Anton Levin ('92)
SWE14.79
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Micael Fagö
Micael Fagö ('94)
SWE4.69
  
 
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)DEN4.39
  
 
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN4.19
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('95)
SWE7.19
-0.7
  
 
M Trespring    

Finale A

Finale
1
Erik Ehrlin
Erik Ehrlin ('90)
SWE15.21
+0.6
  
 
2
Mathias Ström
Mathias Ström ('87)
SWE14.67
-1.0
  
 
Daniel Lennartsson
Daniel Lennartsson ('88)
SWE14.34
+0.4
  
 SB
K 100 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1
Jessica Östlund
Jessica Östlund ('93)
SWE12.01
  
 
4
Elvira Erixon
Elvira Erixon ('96)
SWE12.85
  
 PB
6
Felicia Sjöblom
Felicia Sjöblom ('99)
SWE13.24
  
 SB
7
Sissel Eliasson
Sissel Eliasson ('04)
SWE13.33
  
 PB
Finale 2
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1
Jessica Östlund
Jessica Östlund ('93)
SWE12.16
  
 
K 200 m    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
2
Elvira Tanderud
Elvira Tanderud ('04)
SWE25.85
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)DEN2:12.48
  
 
1
Alma Svantesson
Alma Svantesson ('04)
SWE2:24.50
  
 PB
2
Ebba Wahlberg
Ebba Wahlberg ('02)
SWE2:14.68
  
 PB
3
Alicia Nilsson
Alicia Nilsson ('98)
SWE2:15.84
  
 
4
Majken Söderlund Larsson
Majken Söderlund Larsson ('07)
SWE2:28.39
  
 PB
5
Hilda Törngård
Hilda Törngård ('04)
SWE2:31.29
  
 PB
6
Ebba Francois
Ebba Francois ('04)
SWE2:33.52
  
 PB
7
Ida Thunberg
Ida Thunberg ('04)
SWE2:34.90
  
 =PB
K 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
2
Felicia Nordahl Vieira
Felicia Nordahl Vieira ('03)
SWE12.66
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Evelina Erlandsson
Evelina Erlandsson ('94)
SWE1.79
  
 
1
Sofia Wingård
Sofia Wingård ('02)
SWE1.63
  
 SB
2
Ebba Jungmark
Ebba Jungmark ('87)
SWE1.75
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
1Line Renée JensenLine Renée Jensen ('92)DEN3.88
  
 
2Caroline RannersCaroline Ranners ('95)DEN3.68
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Sandra Törnros
Sandra Törnros ('95)
SWE5.94
+0.4
  
 
2
Ida Nilsson
Ida Nilsson ('98)
SWE5.85
+0.3
  
 
3
Elin Larsson
Elin Larsson ('94)
SWE5.80
+0.9
  
 
4
Rebecka Abrahamsson
Rebecka Abrahamsson ('94)
SWE5.63
-0.6
  
 
K Trespring     

Finale A

Finale
1
Izehi Ileso
Izehi Ileso ('89)
SWE12.11
-1.1
  
 SB
D17 Stangspring    

Finale A

Finale
1
Carl af Forselles
Carl af Forselles ('01)
SWE4.61
  
 SB
3
Jonathan Howser
Jonathan Howser ('02)
SWE3.76
  
 PB
D15 80 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1
Olle Billgren
Olle Billgren ('04)
SWE10.01
  
 PB
P15 800 m    

Finale A

Finale
7
Ida Thunberg
Ida Thunberg ('04)
SWE2:34.90
  
 PB
D14 Højdespring    

Finale A

Finale
2
Olle Billgren
Olle Billgren ('04)
SWE1.60
  
 PB
D14 Stangspring    

Finale A

Finale
1
Felix Steene
Felix Steene ('04)
SWE3.41
  
 PB

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m