Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: 18.8.2018

M 80 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik10.68
  
 PB
Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta10.80 w
  
 
Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik10.94
  
 
Timoléon RescanTimoléon Rescan ('05)Frederiksberg IF11.24 w
  
 
Eli RiegeEli Riege ('06)Sparta11.26
  
 
Gustav BrokGustav Brok ('06)Gentofte IK11.29
  
 
Eli RiegeEli Riege ('06)Sparta11.31
  
 
Gustav BrokGustav Brok ('06)Gentofte IK11.31
  
 
Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 11.42
  
 
Lance Christian AaboLance Christian Aabo ('06)HGATM 11.64
  
 
Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF11.70
  
 
Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF11.74
  
 PB
Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF11.75
  
 
Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF11.77
  
 
Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta11.82
  
 
Viktor MørckViktor Mørck ('06)ORI12.00
  
 PB
Tue Agger MaarbjergTue Agger Maarbjerg ('05)Frederiksberg IF12.04 w
  
 
Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta12.23
  
 
Connor Joseph MikkelsenConnor Joseph Mikkelsen ('06)Sparta12.74
  
 
M 100 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Sparta10.84
  
 
Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Sparta10.92
  
 
Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta11.18
  
 SB
Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Sparta11.18
  
 SB
Emil FrændeEmil Frænde Sparta11.21
  
 
Emil FrændeEmil Frænde Sparta11.23
  
 
Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Sparta11.29
  
 SB
Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta11.34
  
 
Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF11.47
  
 PB
Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF11.53
  
 SB
Jacob WolfgangJacob Wolfgang ('81)KIF11.54
  
 
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF11.80
  
 PB
Lucas SoulierLucas Soulier ('02)Sparta11.83
  
 SB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF11.89 w
  
 
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF11.91
  
 PB
Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.93
  
 PB
Hussein JhandaHussein Jhanda Hvidovre AM11.95
  
 PB
Thomas Moraes BengtssonThomas Moraes Bengtsson ('01)Sparta12.03
  
 SB
Kristoffer Bonde PedersenKristoffer Bonde Pedersen ('91)KIF12.08
  
 SB
Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta12.19
  
 PB
Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta12.21
  
 PB
Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC12.37 w
  
 
Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta12.38
  
 
David AlaDavid Ala ('03)ORI12.39
  
 PB
Mathias KjærMathias Kjær ('92)AK Holstebro12.40
  
 SB
Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta12.48
  
 
Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC12.48
  
 PB
David AlaDavid Ala ('03)ORI12.58
  
 PB
Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC12.60 w
  
 
Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC12.61
  
 
Nikolai ChristensenNikolai Christensen ('04)Helsingør IF13.18
  
 PB
Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 13.43 w
  
 
Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC13.53
  
 SB
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM13.58
  
 PB
August Lund FrederiksenAugust Lund Frederiksen ('03)Sparta16.14 w
  
 
M 300 m    

Finale A

Finale
August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF37.37
  
 PB
Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF38.04
  
 PB
Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta38.83
  
 
Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC41.37
  
 PB
David AlaDavid Ala ('03)ORI43.74
  
 PB
David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF49.59
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)Hvidovre AM47.53
  
 
Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM49.03
  
 SB
Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)Sparta51.29
  
 
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM51.73
  
 
Navid BazgirNavid Bazgir ('95)Hvidovre AM52.86
  
 PB
Sebastian LarvadSebastian Larvad ('01)Hvidovre AM55.07
  
 PB
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas57.29
  
 
Rasmus Ernst OvesenRasmus Ernst Ovesen ('02)HGATM 1:04.72
  
 
M 600 m    

Finale A

Finale
Christopher StrandgaardChristopher Strandgaard ('06)Sparta1:48.37
  
 
William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta1:50.25
  
 
Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF1:52.41
  
 
Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 1:52.69
  
 PB
Connor Joseph MikkelsenConnor Joseph Mikkelsen ('06)Sparta2:00.47
  
 PB
Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF2:01.75
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
4
Elias Engström
Elias Engström ('01)
/ SWE4:14.65
  
 PB
Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)Sparta4:07.52
  
 
Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta4:07.97
  
 
Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta4:12.72
  
 
Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)BAC4:20.51
  
 PB
Gustav MørchGustav Mørch ('02)Blovstrød Løverne4:22.12
  
 SB
Gustav BendsenGustav Bendsen ('03)KIF4:23.86
  
 PB
Emil SkovhøjEmil Skovhøj ('91)Amager AC4:24.18
  
 
Martin Højland NielsenMartin Højland Nielsen ('93)KIF4:33.60
  
 
Lukas HarberLukas Harber ('04)Sparta4:40.04
  
 PB
Nikolaj DonsNikolaj Dons ('02)Hvidovre AM4:41.55
  
 SB
M Stangspring    

Finale A

Finale
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta4.50
  
 
Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19004.01
  
 
Virgil Topholm HartmannVirgil Topholm Hartmann ('98)Sparta4.01
  
 
Oscar LøwensteinOscar Løwenstein ('02)Helsingør IF3.91
  
 
Mathias KjærMathias Kjær ('92)AK Holstebro3.81
  
 PB
Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta3.71
  
 
Kasper HørmanKasper Hørman ('01)Aarhus 19003.71
  
 PB
Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Sparta3.31
  
 
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta3.31
  
 PB
Thor WiskumThor Wiskum ('02)Holte Atletik3.31
  
 
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF2.81
  
 
Sebastian ThulstrupSebastian Thulstrup ('04)Sparta1.66
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)Sparta6.45
+1.1
  
 
Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta6.14
0.0
  
 
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF6.13
  
 
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF6.03
  
 
Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC5.58
  
 
Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC5.28
  
 
Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 4.86
  
 
Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 4.77
  
 
David AlaDavid Ala ('03)ORI4.59
  
 
David AlaDavid Ala ('03)ORI4.55
  
 
Tobias ZornigTobias Zornig ('04)BAK3.93
  
 PB
Tobias ZornigTobias Zornig ('04)BAK3.85
  
 
August Lund FrederiksenAugust Lund Frederiksen ('03)Sparta3.74
  
 PB
August Lund FrederiksenAugust Lund Frederiksen ('03)Sparta3.49
  
 
M Trespring    

Finale A

Finale
Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF15.03 w
+2.2
  
 
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta13.88
-0.5
  
 
M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 13.97
  
 
M Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF11.29
  
 PB
M Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM14.52
  
 PB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 50.92
  
 
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 44.84
  
 PB
Nikolai ChristensenNikolai Christensen ('04)Helsingør IF41.02
  
 PB
Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta29.72
  
 PB
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM26.79
  
 
Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC25.20
  
 
David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF13.53
  
 
M Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Erik Lange DonsErik Lange Dons ('06)Hvidovre AM14.70
  
 PB
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM45.40
  
 
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM60.52
  
 
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF51.44
  
 
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik39.26
  
 
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Sparta35.93
  
 
Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik34.17
  
 
Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas31.16
  
 
Timoléon RescanTimoléon Rescan ('05)Frederiksberg IF26.54
  
 
Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta25.99
  
 
Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta22.86
  
 
Valdemar KoppValdemar Kopp ('06)Sparta20.86
  
 PB
Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF20.73
  
 
K 80 m    
Vind: +3.7

Finale A

Finale
Vind: +3.7
4
Emilia Johansson
Emilia Johansson ('05)
/ SWE10.93 w
  
 
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK10.60 w
  
 
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK10.74 w
  
 
Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta10.96 w
  
 
Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik11.02 w
  
 
Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF11.06 w
  
 
Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik11.12
  
 
Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta11.13 w
  
 
Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF11.21
  
 
Mathilde Meedom KløvMathilde Meedom Kløv ('06)Frederiksberg IF11.25 w
  
 
Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta11.25 w
  
 
Mathilde Meedom KløvMathilde Meedom Kløv ('06)Frederiksberg IF11.27 w
  
 
Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta11.32
  
 
Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM11.59 w
  
 
Karla Bundgaard LangvikKarla Bundgaard Langvik ('05)Sparta11.65
  
 
Clara Ruud HansenClara Ruud Hansen ('05)Helsingør IF11.69
  
 PB
Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta11.78 w
  
 
Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK11.87
  
 
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta11.90
  
 PB
Frederikke JensenFrederikke Jensen ('06)HGATM 12.01 w
  
 
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta12.02 w
  
 
Laura-Jo Buchard HansenLaura-Jo Buchard Hansen ('05)Amager AC12.04
  
 
Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta12.04
  
 
Frederikke JensenFrederikke Jensen ('06)HGATM 12.12 w
  
 
Mille Zentner SvensonMille Zentner Svenson ('06)BAC12.29 w
  
 
Mille Zentner SvensonMille Zentner Svenson ('06)BAC12.37
  
 
Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC12.41
  
 PB
Vilma Tambour PetersenVilma Tambour Petersen ('05)Amager AC12.42 w
  
 
Karoline ØrveileKaroline Ørveile ('05)IK Hellas12.48
  
 
Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK12.49
  
 
Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF12.58
  
 PB
Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC12.59 w
  
 
Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta12.61 w
  
 
Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC12.70 w
  
 
Mie SühlerMie Sühler ('06)IK Olympia12.81
  
 
Hannah Grønholdt TruelsenHannah Grønholdt Truelsen ('05)Sparta12.92
  
 PB
K 100 m    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
1
Daniella Busk
Daniella Busk ('93)
/ SWE11.87
  
 SB
2
Maja Kronkvist
Maja Kronkvist ('02)
/ SWE12.81
  
 PB
2
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
/ SWE13.01
  
 PB
Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja11.98
  
 
Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF12.02
  
 SB
Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF12.09
  
 
Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja12.12
  
 
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.38
  
 
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta12.38
  
 
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.42
  
 
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta12.51 w
  
 
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta12.68
  
 
Caroline ElkjærCaroline Elkjær ('95)Randers Freja12.69
  
 SB
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja12.69
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik12.71
  
 SB
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta12.72
  
 
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja12.75
  
 
Caroline ElkjærCaroline Elkjær ('95)Randers Freja12.77
  
 
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja12.91
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik12.91
  
 
Amanda BergstenAmanda Bergsten ('94)Sparta12.92
  
 
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)Sparta12.94 w
  
 
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)Sparta12.99
  
 
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF13.04
  
 
Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta13.17
  
 
Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)Sparta13.17
  
 
Angela TimmAngela Timm ('03)Frederiksberg IF13.21
  
 
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia13.21
  
 PB
Angela TimmAngela Timm ('03)Frederiksberg IF13.22
  
 
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia13.23
  
 SB
Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM13.26
  
 PB
Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 13.26 w
  
 
Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)Sparta13.29 w
  
 
Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM13.30
  
 PB
Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 13.34
  
 
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK13.42
  
 
Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik13.48
  
 
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK13.51 w
  
 
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)Sparta13.59 w
  
 
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta13.62
  
 SB
Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik13.64 w
  
 
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)Sparta13.70
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta13.75
  
 
Flora ChalmerFlora Chalmer ('03)Sparta13.78 w
  
 
Annika K EppersAnnika K Eppers ('02)Sparta13.79 w
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta13.80 w
  
 
Annika K EppersAnnika K Eppers ('02)Sparta13.82
  
 
Emilie Fayl von HentallerEmilie Fayl von Hentaller ('02)Sparta13.82 w
  
 
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK13.84
  
 
Kirstine RædkjærKirstine Rædkjær ('91)Hvidovre AM13.86
  
 
Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)Sparta13.98 w
  
 
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta14.07
  
 
Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF14.10
  
 
Asta BorggaardAsta Borggaard ('04)IK Olympia14.14
  
 PB
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)Sparta14.14 w
  
 
Ida Marie Skøt-NielsenIda Marie Skøt-Nielsen ('04)HGATM 14.20
  
 
Michelle RutherfordMichelle Rutherford ('03)KIF14.33
  
 
Laura Kirstine MortensenLaura Kirstine Mortensen ('04)Helsingør IF14.34 w
  
 
Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)Sparta14.42
  
 SB
Frida BundgaardFrida Bundgaard ('03)KIF14.43
  
 PB
Silke DittlauSilke Dittlau ('03)Frederiksberg IF14.46
  
 
Emilie SeebergEmilie Seeberg ('03)FIF Hillerød14.59 w
  
 
Nanna SchaldemoseNanna Schaldemose ('04)Sparta14.70
  
 
Maja Fuglsang JensenMaja Fuglsang Jensen ('03)KIF15.00
  
 PB
K 300 m    

Finale A

Finale
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro41.67
  
 PB
Nanna ElmerNanna Elmer ('03)KIF43.54
  
 PB
Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK44.54
  
 
Carla Marie FrandsenCarla Marie Frandsen ('04)Sparta46.64
  
 PB
Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)Sparta47.17
  
 
Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)Sparta47.48
  
 PB
Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)Sparta48.07
  
 
Katrine Mejls RamsgaardKatrine Mejls Ramsgaard ('04)AK Holstebro48.96
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta59.73
  
 
Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)Sparta1:02.31
  
 SB
Unna Ró JacobsenUnna Ró Jacobsen ('02)Frederiksberg IF1:06.42
  
 
K 600 m    

Finale A

Finale
Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF1:45.39
  
 PB
Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM1:49.13
  
 
Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC1:51.71
  
 
Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta1:55.72
  
 PB
Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta1:55.86
  
 PB
Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF1:56.01
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Ebba Berglin
Ebba Berglin ('01)
/ SWE4:45.51
  
 PB
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta4:54.17
  
 
Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta5:00.52
  
 
Matilde WillerMatilde Willer Sparta5:03.97
  
 
Amanda Gerner AmalooAmanda Gerner Amaloo Sparta5:06.10
  
 
Anne-Sophie Bork RasmussenAnne-Sophie Bork Rasmussen ('97)Aabenraa IG 5:16.20
  
 
Sarah GladSarah Glad ('03)Sparta5:16.77
  
 
Anna Sofie FrændeAnna Sofie Frænde ('01)Sparta5:42.04
  
 SB
K 300 m hæk    

Finale A

Finale
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro44.29
  
 PB
Solveig M JohannsenSolveig M Johannsen ('03)Aabenraa IG 50.83
  
 
Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)KIF52.53
  
 
Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta54.18
  
 PB
K Stangspring    

Finale A

Finale
Caroline RannersCaroline Ranners ('95)Sparta3.71
  
 
Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta3.51
  
 
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta3.41
  
 
Julie HarsmannJulie Harsmann Aarhus 19003.41
  
 PB
Sara HarsmannSara Harsmann ('02)Aarhus 19003.11
  
 PB
Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro2.91
  
 PB
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK2.81
  
 
Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA2.71
  
 PB
Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK2.41
  
 PB
Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC2.41
  
 =PB
Laura-Jo Buchard HansenLaura-Jo Buchard Hansen ('05)Amager AC2.26
  
 
Iben Opstrup WedelIben Opstrup Wedel ('02)Aarhus 19002.26
  
 
Amalie AlbækAmalie Albæk KIF2.11
  
 PB
Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF1.81
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
5
Frida Andersson
Frida Andersson ('03)
/ SWE4.89
-0.2
  
 PB
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik5.53
-0.9
  
 
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)Sparta5.25
+1.3
  
 
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK5.22
+0.6
  
 
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta5.14
-0.2
  
 
Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik4.88
-1.0
  
 SB
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia4.86
+1.9
  
 
Solveig M JohannsenSolveig M Johannsen ('03)Aabenraa IG 4.79
-0.8
  
 
Alberthe Wiedemann SimonsenAlberthe Wiedemann Simonsen ('02)Sparta4.73
0.0
  
 PB
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)Sparta4.69
+0.5
  
 
Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM4.68
+0.4
  
 
Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK4.68
+0.9
  
 
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta4.65
+1.7
  
 
Alberte GravgaardAlberte Gravgaard ('03)AK Holstebro4.60
0.0
  
 
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)Sparta4.57
0.0
  
 
Josefine Hostrup LangkjærJosefine Hostrup Langkjær ('04)Sparta4.52
+0.3
  
 
Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)Sparta4.47
+1.3
  
 
Ida Marie Skøt-NielsenIda Marie Skøt-Nielsen ('04)HGATM 4.44
+1.0
  
 
Nanna SchaldemoseNanna Schaldemose ('04)Sparta4.37
0.0
  
 
Flora ChalmerFlora Chalmer ('03)Sparta4.34
0.0
  
 
Laura Kirstine MortensenLaura Kirstine Mortensen ('04)Helsingør IF4.22 w
+2.4
  
 
Frida BundgaardFrida Bundgaard ('03)KIF4.21
0.0
  
 
Laura Kirstine MortensenLaura Kirstine Mortensen ('04)Helsingør IF3.93
-0.1
  
 PB
K Trespring     

Finale A

Finale
Johanne Wiedemann SimonsenJohanne Wiedemann Simonsen ('99)Sparta9.78
-1.8
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia12.08
  
 PB
Alberte GravgaardAlberte Gravgaard ('03)AK Holstebro11.70
  
 
Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)Sparta10.76
  
 PB
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK10.57
  
 
Klara Thers-SonneKlara Thers-Sonne ('04)Sparta9.38
  
 
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia9.09
  
 
Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)Sparta8.97
  
 
Asta BorggaardAsta Borggaard ('04)IK Olympia8.10
  
 
Karoline BygwraaKaroline Bygwraa ('03)KIF7.44
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM14.35
  
 SB
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM11.59
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Louise OdgaardLouise Odgaard ('93)Sparta55.50
  
 
Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)Sparta47.42
  
 
Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM47.32
  
 SB
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta44.50
  
 PB
Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Sparta39.35
  
 
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM36.56
  
 PB
K Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta33.63
  
 PB
Mie SühlerMie Sühler ('06)IK Olympia27.73
  
 
Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 26.89
  
 
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta25.75
  
 PB
Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK20.67
  
 
Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC20.58
  
 PB
Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta20.15
  
 PB
Nanna Rye GefkeNanna Rye Gefke ('05)Helsingør IF19.69
  
 
Marie AgergaardMarie Agergaard ('05)Helsingør IF19.59
  
 
Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC18.27
  
 
Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF17.86
  
 PB
Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC17.32
  
 
Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF15.29
  
 
Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta14.77
  
 PB
Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF14.40
  
 PB
Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta13.27
  
 
D17 100 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
2
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
/ SWE11.51
  
 PB
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
2
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
/ SWE6.37
+0.4
  
 PB
P17 100 m    
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +2.3
Vind: +2.3
1
Maja Kronkvist
Maja Kronkvist ('02)
/ SWE12.78 w
  
 
P17 400 m    

Finale A

Finale
2
Ellinor Aurell
Ellinor Aurell ('01)
/ SWE58.65
  
 PB
D15 300 m    

Finale A

Finale
3
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
/ SWE38.07
  
 PB
P15 100 m    
Indledende heats
Indledende 2
Vind: +3.4
Vind: +3.4
2
Hilda Lindell
Hilda Lindell ('04)
/ SWE13.46 w
  
 
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
8
Ellen Karlsson
Ellen Karlsson ('03)
/ SWE26.43
  
 PB
P13 80 m    
Indledende heats
Indledende 3
Vind: +0.2
Vind: +0.2
2
Olivia Jensfelt
Olivia Jensfelt ('05)
/ SWE10.62
  
 PB

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne