Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ystad SWE: 22.7.2018

M 100 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)DEN10.72
  
 
Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)DEN10.78
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Viktor Bondesson
Viktor Bondesson ('98)
SWE50.33
  
 PB
2Magnus NielsenMagnus Nielsen ('91)SWE50.98
  
 SB
Finale B
1
Isac Engman
Isac Engman ('02)
SWE54.94
  
 PB
2
Morgan Åkerblom
Morgan Åkerblom ('02)
SWE55.11
  
 PB
3
Anton Larsson
Anton Larsson ('02)
SWE55.39
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
3
Truls Månsson
Truls Månsson ('02)
SWE4:26.41
  
 PB
6
Erik Albin
Erik Albin ('02)
SWE4:39.60
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Lucas Kristenson
Lucas Kristenson ('01)
SWE1.75
  
 PB
Kenneth PedersenKenneth Pedersen ('97)DEN2.00
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
2
Albin Månsson
Albin Månsson ('99)
SWE6.92
+1.7
  
 PB
Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)DEN7.54
+0.1
  
 SB
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Peter Lindgren
Peter Lindgren ('84)
SWE12.33
  
 PB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Otto Nilsson
Otto Nilsson ('01)
SWE41.16
  
 PB
K 80 m    
Indledende heats
Indledende 2
Vind: 0.0
Vind: 0.0
2
Ida Staafgård
Ida Staafgård ('03)
SWE10.65
  
 PB
K 100 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1
Lisa Björklund
Lisa Björklund ('98)
SWE12.71
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.2
Vind: +0.2
1
Samantha Oware
Samantha Oware ('01)
SWE12.25
  
 PB
2
Olivia Stridh
Olivia Stridh ('02)
SWE12.50
  
 =PB
2
Olivia Stridh
Olivia Stridh ('02)
SWE12.50
  
 PB
Indledende 2
Vind: +0.7
Vind: +0.7
2
Hanna Dahlberg
Hanna Dahlberg 
SWE13.22
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Filippa Zäll
Filippa Zäll ('03)
SWE1:02.59
  
 PB
2
Cornelia Helgesson
Cornelia Helgesson ('02)
SWE1:03.92
  
 PB
3
Anja Jagesten
Anja Jagesten ('02)
SWE1:04.55
  
 PB
K 800 m extra    

Finale A

Finale
1
Smilla Szalkai
Smilla Szalkai ('01)
SWE2:17.13
  
 PB
K 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
4
Tilde Gudmundsson
Tilde Gudmundsson ('02)
SWE14.85
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Elvira Carlén
Elvira Carlén ('01)
SWE1.68
  
 PB
1
Maja Nilsson
Maja Nilsson ('03)
SWE1.61
  
 PB
3
Kajsa Andersson
Kajsa Andersson ('02)
SWE1.53
  
 PB
Rikke AndersenRikke Andersen ('98)DEN1.75
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
1Rebecka KrüegerRebecka Krüeger ('03)SWE3.85
  
DUR-15 PB
2
Lova Nilsson
Lova Nilsson ('03)
SWE2.95
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Wilma Rosenquist
Wilma Rosenquist ('01)
SWE5.74
+2.0
  
 PB
1
Wilma Nilsson
Wilma Nilsson ('05)
SWE5.09
0.0
  
 PB
2
Johanna Persson
Johanna Persson ('03)
SWE4.98
+1.3
  
 PB
3
Hanna Dahlberg
Hanna Dahlberg 
SWE5.25
+1.2
  
 SB
7
Hanna Didricksson
Hanna Didricksson ('02)
SWE4.90
+0.4
  
 PB
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN5.48
0.0
  
 
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)DEN4.85
0.0
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
2
Lina Sjölin
Lina Sjölin ('88)
SWE25.60
  
 SB
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Maja Pettersson
Maja Pettersson ('02)
SWE31.87
  
 PB
3
Maja Fernström
Maja Fernström ('02)
SWE29.97
  
 PB
4
Moa Simonsson
Moa Simonsson ('01)
SWE29.59
  
 PB
6
Selma Löfman
Selma Löfman ('02)
SWE25.82
  
 PB
D17 110 m hæk 91.4 cm, 8.9 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1
Gabriel Wallmark
Gabriel Wallmark ('02)
SWE15.14
  
 PB
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Lucas Kristenson
Lucas Kristenson ('01)
SWE1.75
  
 =PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
6
Anja Olsson
Anja Olsson ('01)
SWE11.24
  
 PB
8
Hanna Didricksson
Hanna Didricksson ('02)
SWE10.52
  
 PB
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Ida Valentinsson
Ida Valentinsson ('02)
SWE25.42
  
 PB
D15 80 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1
Benjamin Kadestål
Benjamin Kadestål ('03)
SWE9.93
  
 PB
Indledende heats
Indledende 2
Vind: +0.6
Vind: +0.6
2
Hugo Winther
Hugo Winther ('04)
SWE10.17
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
2
Oliver Fehrlund Persson
Oliver Fehrlund Persson ('05)
SWE2:16.28
  
 PB
P15 80 m    
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.8
Vind: +0.8
2
Sydney Karström
Sydney Karström ('04)
SWE10.69
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Maja Nilsson
Maja Nilsson ('03)
SWE1.61
  
 =PB
D13 Stangspring    

Finale A

Finale
1
Algot Hallberg
Algot Hallberg ('05)
SWE2.45
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint