Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Copenhagen Half Marathon 16.9.2018

M Halvmaraton    

Finale A

Finale
106
Daniel Ekholm
Daniel Ekholm ('81)
/ SWE1:11:57
  
 PB
107
Victor Carlsson
Victor Carlsson ('90)
/ SWE1:12:09
  
 PB
112
Ted Armgren
Ted Armgren ('88)
/ SWE1:12:28
  
 PB
116
Christofer Salmén
Christofer Salmén ('81)
/ SWE1:12:33
  
 PB
131
Josef Hamber
Josef Hamber ('82)
/ SWE1:13:35
  
 PB
137
Neil Lowrie
Neil Lowrie ('77)
/ SWE1:14:00
  
 PB
140
Gustaf Westman
Gustaf Westman ('93)
/ SWE1:14:07
  
 PB
145
Olof Simann
Olof Simann ('95)
/ SWE1:14:14
  
 PB
163
Anders Bergman
Anders Bergman ('88)
/ SWE1:15:05
  
 PB
169
Kristofer Tilderkvist
Kristofer Tilderkvist ('86)
/ SWE1:15:15
  
 SB
172
Linus Hultegård
Linus Hultegård ('90)
/ SWE1:15:25
  
 SB
178
Juha Salomies
Juha Salomies ('67)
/ SWE1:15:46
  
 PB
179
Juan Negreira
Juan Negreira ('86)
/ ESP1:15:46
  
 PB
1
Daniel Kipchumba
Daniel Kipchumba ('97)
/ KEN59:06
  
 =PB
2
Abraham Kiptum
Abraham Kiptum ('89)
/ KEN59:09
  
 PB
3
Jemal Yimer
Jemal Yimer ('96)
/ ETH59:14
  
 
4
Yomif Kejelcha
Yomif Kejelcha ('97)
/ ETH59:17
  
 PB
5
Felix Kibitok
Felix Kibitok ('91)
/ KEN59:21
  
 PB
6
Edwin Kiptoo
Edwin Kiptoo ('93)
/ KEN59:28
  
 SB
7
Lelisa Desisa
Lelisa Desisa ('90)
/ ETH59:52
  
 SB
8
Dominic Kiptarus
Dominic Kiptarus ('96)
/ KEN59:55
  
 PB
9
Asefa Mengistu
Asefa Mengistu ('85)
/ ETH1:00:01
  
 SB
9
Johan Fagerberg
Johan Fagerberg ('87)
/ SWE1:11:27
  
 SB
10
Alexander Mutiso
Alexander Mutiso ('96)
/ KEN1:00:11
  
 PB
11
Betesfa Getahun
Betesfa Getahun ('98)
/ ETH1:00:26
  
 PB
12
Jorum Okombo
Jorum Okombo ('97)
/ KEN1:00:36
  
 
13
Amdework Walelegn
Amdework Walelegn ('99)
/ ETH1:00:37
  
 
14
James Rungaru
James Rungaru ('93)
/ KEN1:00:40
  
 
15
Abayneh Degu
Abayneh Degu ('98)
/ ETH1:01:01
  
 PB
16
Andrew Mangata
Andrew Mangata ('02)
/ KEN1:01:14
  
 PB
17
Teshome Mekonen
Teshome Mekonen ('95)
/ ETH1:01:23
  
 SB
18
Meshack Koech
Meshack Koech ('89)
/ KEN1:01:25
  
 
19
Japheth Korir
Japheth Korir ('93)
/ KEN1:01:27
  
 
20
Morris Munene
Morris Munene ('95)
/ KEN1:02:09
  
 
21
Meseret Aragaw
Meseret Aragaw ('98)
/ ETH1:03:52
  
 PB
22Tom Væsel WadeTom Væsel Wade ('89)THS / GBR1:04:25
  
 PB
23
Okubamichael Fissehatsion
Okubamichael Fissehatsion ('93)
/ ERI1:05:05
  
 SB
24
Canisious Nyamutsita
Canisious Nyamutsita ('91)
/ ZIM1:05:09
  
 SB
25Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)Viborg AM1:05:29
  
 SB
26Peter GlansPeter Glans ('93)Odense Atletik 1:05:32
  
 PB
27
Simon Stützel
Simon Stützel ('86)
/ GER1:05:36
  
 SB
28Andreas Schonberg LommerAndreas Schonberg Lommer ('91)Odense Atletik 1:05:43
  
 PB
29Jesper FaurschouJesper Faurschou ('83)Herning LK1:05:58
  
 SB
30Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95)AGF Atletik1:06:16
  
 PB
31Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)THS1:06:21
  
 PB
32
Fabian Kuert
Fabian Kuert ('83)
/ SUI1:06:25
  
 PB
33
Andreas Straßner
Andreas Straßner ('79)
/ GER1:06:26
  
 SB
34
Erick Kogo
Erick Kogo ('93)
/ KEN1:06:31
  
 PB
35
Dominik Fabianowski
Dominik Fabianowski ('89)
/ GER1:06:31
  
 SB
36
Andreas Myhre Sjurseth
Andreas Myhre Sjurseth ('85)
/ NOR1:06:45
  
 PB
37
Paul Pollock
Paul Pollock ('86)
/ IRL1:06:53
  
 
38
Thomas Fremo
Thomas Fremo ('87)
/ NOR1:07:07
  
 PB
39
Marc Brown
Marc Brown ('92)
/ GBR1:07:13
  
 
40Magnus DewettMagnus Dewett ('95)Herning LK1:07:17
  
 PB
41Kasper SkovKasper Skov ('92)AGF Atletik1:07:19
  
 PB
42
Kris Lecher
Kris Lecher ('89)
/ GBR1:07:36
  
 PB
43
Laurens Vanderlinden
Laurens Vanderlinden ('95)
/ BEL1:07:37
  
 PB
44
Armin Flückiger
Armin Flückiger ('90)
/ SUI1:07:39
  
 PB
45
Niklas Jonsson
Niklas Jonsson ('92)
/ SWE1:07:41
  
 PB
46Thorkild SundstrupThorkild Sundstrup ('80)Aarhus Fremad1:07:58
  
 SB
47Simon Holbek KønigsfeldtSimon Holbek Kønigsfeldt ('86)HRC1:08:17
  
 
48
Claes Bengtsson
Claes Bengtsson ('82)
/ SWE1:08:18
  
 PB
49Simon LarsenSimon Larsen ('91)1:08:20
  
 PB
50
James Finlayson
James Finlayson ('72)
/ CAN1:08:20
  
 SB
51Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik1:08:30
  
 PB
52Kasper Laumann HartlevKasper Laumann Hartlev ('91)HRC1:08:30
  
 
53
Trond Ørjan Eide
Trond Ørjan Eide ('90)
/ NOR1:08:33
  
 
54Morten HesselbjergMorten Hesselbjerg ('91)NBRO1:08:35
  
 PB
55
James Douglas
James Douglas ('85)
/ GBR1:08:37
  
 =SB
55
James Douglas
James Douglas ('85)
/ GBR1:08:37
  
 =SB
56
Aki Nummela
Aki Nummela ('85)
/ FIN1:08:38
  
 
57
Lukas Marti
Lukas Marti ('87)
/ SUI1:08:41
  
 PB
58Søren RohdeSøren Rohde ('89)NBRO1:08:44
  
 PB
59Christian Birch OkkelsChristian Birch Okkels ('89)HRC1:08:46
  
 PB
60
Tommi Hytönen
Tommi Hytönen ('90)
/ FIN1:08:46
  
 
73
Nils Spetz
Nils Spetz ('91)
/ SWE1:09:30
  
 PB
74
Olle Ahlberg
Olle Ahlberg ('97)
/ SWE1:09:33
  
 PB
80
Björn Sandler
Björn Sandler ('88)
/ FIN1:09:48
  
 PB
84
Olle Dahlberg
Olle Dahlberg ('87)
/ SWE1:10:21
  
 PB
86
Björn Östenson
Björn Östenson ('93)
/ SWE1:10:38
  
 SB
94
Jonatan Claesson
Jonatan Claesson ('91)
/ SWE1:11:13
  
 PB
96
Johan Fagerberg
Johan Fagerberg ('92)
/ SWE1:11:27
  
 
97
Conny Wass
Conny Wass ('77)
/ SWE1:11:37
  
 PB
99
David Hartman
David Hartman ('81)
/ SWE1:11:47
  
 SB
Rasmus LindgrenRasmus Lindgren ('78)AGF Atletik1:08:59
  
 PB
Frederik ErnstFrederik Ernst ('95)AGF Atletik1:09:02
  
 PB
Morten Puggaard RavnMorten Puggaard Ravn ('84)Sparta1:09:10
  
 PB
Mikkel KleisMikkel Kleis ('80)AGF Atletik1:09:21
  
 SB
Emil HolmEmil Holm ('96)THS1:09:26
  
 PB
Jakob Gade PedersenJakob Gade Pedersen ('90)RUNAAR1:09:29
  
 PB
Jens Søndergaard JensenJens Søndergaard Jensen ('86)AGF Atletik1:09:33
  
 PB
Marc LaursenMarc Laursen ('97)Viborg AM1:09:39
  
 PB
Casper Höjsgaard JensenCasper Höjsgaard Jensen ('85)HRC1:09:40
  
 PB
Peter Hjorth GjessingPeter Hjorth Gjessing ('87)Sparta1:09:42
  
 PB
Emil AarestrupEmil Aarestrup ('95)AGF Atletik1:10:02
  
 PB
Benjamin SavillBenjamin Savill ('94)Hvidovre AM1:10:07
  
 PB
Morten GreenMorten Green ('87)Sparta1:10:24
  
 PB
Ivan RiiseIvan Riise ('95)Viborg AM1:10:40
  
 PB
Christian Grøn NørfeltChristian Grøn Nørfelt ('81)Blovstrød Løverne1:10:41
  
 PB
Johannes WürtzJohannes Würtz ('95)Aalborg AM1:10:45
  
 SB
Christian SonneChristian Sonne ('88)NBRO1:10:50
  
 PB
Mathias KristensenMathias Kristensen ('94)AGF Atletik1:11:11
  
 PB
Frederik Tronier KapperFrederik Tronier Kapper ('95)Sparta1:11:47
  
 PB
Thomas Svare EhlersThomas Svare Ehlers ('89)NBRO1:11:47
  
 
Theis LæssøeTheis Læssøe ('93)Amager AC1:11:48
  
 PB
Jesper Andkjær LarsenJesper Andkjær Larsen ('77)HRC1:11:51
  
 PB
Tore Deleuran NielsenTore Deleuran Nielsen ('84)HRC1:12:12
  
 PB
Mads SkaaningMads Skaaning ('95)Sparta1:12:13
  
 PB
Christian Østergaard JørgensenChristian Østergaard Jørgensen ('86)Esbjerg AM1:12:18
  
 
Thomas Møller LorentzenThomas Møller Lorentzen ('86)Snik Atletik1:12:24
  
 
Rasmus Vincentz JensenRasmus Vincentz Jensen ('84)NBRO1:12:30
  
 PB
Mark OlsenMark Olsen ('95)NBRO1:12:33
  
 PB
Anders Rømer HesselbjergAnders Rømer Hesselbjerg ('83)NBRO1:12:34
  
 PB
Mohamed HersiMohamed Hersi ('94)Frederiksberg IF1:12:39
  
 PB
Claus GrønbechClaus Grønbech ('72)Snik Atletik1:12:59
  
 PB
Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 19001:13:06
  
 PB
Christian Gaaei JensenChristian Gaaei Jensen ('88)Sparta1:13:07
  
 SB
Jakob RiisJakob Riis ('82)Aarhus 19001:13:08
  
 
Mads Olivarius MaibomMads Olivarius Maibom ('89)NBRO1:13:17
  
 PB
Anders BondeAnders Bonde ('91)Herning LK1:13:22
  
 SB
Ulrik BohnsenUlrik Bohnsen ('73)Holte Atletik1:13:23
  
 PB
Frank BarritFrank Barrit ('75)Esbjerg AM1:13:49
  
 SB
Rasmus VidøRasmus Vidø ('80)Team DistanceRunning.dk1:13:56
  
 PB
Thomas Vedel NielsenThomas Vedel Nielsen ('73)Greve Trim1:13:58
  
 PB
Martin KuskMartin Kusk ('79)PI – KBH1:14:01
  
 PB
Rasmus Fabech StormRasmus Fabech Storm ('94)Odense Atletik 1:14:08
  
 PB
Mathias ErichsenMathias Erichsen ('78)Sparta1:14:11
  
 SB
Asbjørn Eller SkaarupAsbjørn Eller Skaarup ('95)Trongårdens IF 1:14:13
  
 PB
Jonas Frimer KristiansenJonas Frimer Kristiansen ('90)Sparta1:14:29
  
 PB
Rune BækgaardRune Bækgaard ('88)THS1:14:33
  
 
Michael JensenMichael Jensen ('87)AGF Atletik1:14:33
  
 SB
Laust BengtsenLaust Bengtsen ('74)Aarhus 19001:14:34
  
 SB
Rasmus KrodalRasmus Krodal ('89)NBRO1:14:37
  
 PB
Henrik AndersenHenrik Andersen ('85)Esbjerg AM1:14:40
  
 SB
Amanuel GoitomAmanuel Goitom ('91)VEXA HLM Running1:14:47
  
 PB
Guillermo OrtegaGuillermo Ortega ('69)Langgarverne1:14:48
  
 PB
Oliver GranhøjOliver Granhøj ('88)Sparta1:15:00
  
 PB
Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta1:15:12
  
 
Henrik Strange BrokHenrik Strange Brok ('89)VEXA HLM Running1:15:12
  
 PB
Søren PalshøjSøren Palshøj ('79)Herning LK1:15:17
  
 SB
Carl Jens HansenCarl Jens Hansen ('80)1:15:35
  
 PB
Anders Winther NielsenAnders Winther Nielsen ('84)VEXA HLM Running1:15:41
  
 PB
Ole SørensenOle Sørensen ('79)Esbjerg AM1:15:47
  
 PB
Jonathan LawaetzJonathan Lawaetz ('90)Sparta1:15:52
  
 PB
Seppo HiltunenSeppo Hiltunen ('76)Greve Trim1:16:00
  
 SB
Jonas EjlertsenJonas Ejlertsen ('78)Næsby IF1:16:06
  
 SB
Bo FogedBo Foged ('71)SØAM1:16:07
  
 SB
Ronni HansenRonni Hansen ('75)Odense Atletik 1:16:14
  
 SB
Peter Paldan SørensenPeter Paldan Sørensen ('79)HGF AM1:16:36
  
 SB
Claus Damgaard NielsenClaus Damgaard Nielsen ('72)Trongårdens IF 1:16:38
  
 SB
Jesper GreveJesper Greve ('77)VEXA HLM Running1:16:45
  
 PB
Mads HenriksenMads Henriksen ('94)Sparta1:16:48
  
 PB
Hans MygindHans Mygind ('65)VEXA HLM Running1:16:48
  
 
Andreas Svensson
Andreas Svensson ('89)
/ SWE1:16:54
  
 PB
Dennis JustesenDennis Justesen ('84)THS1:17:04
  
 
Frederik BrownFrederik Brown ('96)Aarhus 19001:17:06
  
 PB
Stefan BechStefan Bech ('81)Greve Trim1:17:10
  
 PB
Mads HilligsøeMads Hilligsøe ('95)Nordkraft LM1:17:13
  
 PB
Emil SkovhøjEmil Skovhøj ('91)Amager AC1:17:14
  
 PB
Mads HarderMads Harder ('76)Herning LK1:17:18
  
 SB
Gunnar Hirschfeldt
Gunnar Hirschfeldt ('78)
/ SWE1:17:21
  
 SB
Rasmus JessingRasmus Jessing ('78)NBRO1:17:23
  
 PB
Stig JensenStig Jensen ('69)Aalborg AM1:17:29
  
 PB
Anders MikkelsenAnders Mikkelsen ('87)NBRO1:17:30
  
 PB
Jesper Evervall
Jesper Evervall ('94)
/ SWE1:17:33
  
 PB
Andreas Thell
Andreas Thell ('90)
/ SWE1:17:38
  
 PB
K Halvmarathon    

Finale A

Finale
1
Sifan Hassan
Sifan Hassan ('93)
/ NED1:05:15
  
AR PB
2
Ababel Yeshaneh
Ababel Yeshaneh ('91)
/ ETH1:05:46
  
NR PB
3
Joan Chelimo
Joan Chelimo ('90)
/ KEN1:06:15
  
 
3
Louise Ringström
Louise Ringström ('89)
/ SWE1:20:43
  
 
4
Zeineba Yimer
Zeineba Yimer ('98)
/ ETH1:06:21
  
 PB
5
Ruth Chepngetich
Ruth Chepngetich ('94)
/ KEN1:07:02
  
 SB
6
Gudeta Bekelech
Gudeta Bekelech ('97)
/ ETH1:07:03
  
 PB
7
Hiwot Gebrekidan
Hiwot Gebrekidan ('95)
/ ETH1:07:36
  
 PB
8
Meseret Belete
Meseret Belete ('99)
/ ETH1:07:51
  
WU20R PB
9
Meskerem Assefa
Meskerem Assefa ('85)
/ ETH1:08:34
  
 SB
10
Belaynesh Oljira
Belaynesh Oljira ('90)
/ ETH1:08:36
  
 SB
11
Monicah Wanjuhi
Monicah Wanjuhi ('93)
/ KEN1:08:38
  
 PB
12
Visiline Jepkesho
Visiline Jepkesho ('89)
/ KEN1:10:35
  
 SB
13
Rahma Tusa
Rahma Tusa ('93)
/ ETH1:10:58
  
 SB
14
Lilian Jelagat
Lilian Jelagat ('89)
/ KEN1:11:16
  
 
15
Nina Lauwaert
Nina Lauwaert ('88)
/ BEL1:11:50
  
 PB
16
Alemtsehay Asefa
Alemtsehay Asefa 
/ ETH1:12:28
  
 PB
17
Truphena Chepchirchir
Truphena Chepchirchir ('90)
/ KEN1:12:51
  
 SB
18
Bertha Chikanga
Bertha Chikanga 
/ ZIM1:13:00
  
 PB
19Sylvia KiberengeSylvia Kiberenge ('90)Sparta / KEN1:14:08
  
 SB
20
Mikaela Larsson
Mikaela Larsson ('85)
/ SWE1:14:18
  
 PB
21
Vienna Søyland Dahle
Vienna Søyland Dahle ('92)
/ NOR1:14:30
  
 PB
22
Pernilla Epland
Pernilla Epland ('90)
/ NOR1:14:34
  
 PB
23
Ida Bergsløkken
Ida Bergsløkken ('85)
/ NOR1:14:35
  
 PB
24
Jess Watychowicz
Jess Watychowicz ('91)
/ USA1:14:48
  
 PB
25
Heidi Pharo
Heidi Pharo ('87)
/ NOR1:15:57
  
 PB
26
Shegae Maeregu
Shegae Maeregu ('99)
/ ETH1:16:25
  
 
27Julie MathisenJulie Mathisen ('93)AGF Atletik / NOR1:18:48
  
 PB
28Kirsten PetterssonKirsten Pettersson ('83)Esbjerg AM1:19:18
  
 SB
29Cecilie MikkelsenCecilie Mikkelsen ('94)Sparta1:19:20
  
 PB
30
Sara Aarseth
Sara Aarseth ('86)
/ NOR1:19:50
  
 PB
31Tine GrønnemarkTine Grønnemark 1:19:51
  
 PB
32Annah RitahAnnah Ritah ('94)Peak4Ever1:19:56
  
 PB
39
Hanna DICKÉR
Hanna DICKÉR ('92)
/ SWE1:21:52
  
 SB
Julie MathisenJulie Mathisen ('93)AGF Atletik / NOR1:18:54
  
 PB
Kirsten PetterssonKirsten Pettersson ('83)Esbjerg AM1:19:40
  
 SB
Fie Sønderby ChristensenFie Sønderby Christensen ('93)RUNAAR1:20:27
  
 SB
Maria AhmMaria Ahm ('98)Sparta1:20:27
  
DUR-20 PB
Rikke Due-AndersenRikke Due-Andersen ('72)Køge Atletik1:20:57
  
 
Sarah Erbs LedetSarah Erbs Ledet ('76)Snik Atletik1:21:31
  
 PB
Julie HøghJulie Høgh ('91)Sparta1:22:04
  
 PB
Matilde Fiil HjorthMatilde Fiil Hjorth ('89)RUNAAR1:22:22
  
 
Mette Willer OldenborgMette Willer Oldenborg ('70)Sparta1:22:39
  
 SB
Sorella SkovlundSorella Skovlund ('77)AC Pain1:22:59
  
 PB
Katrine SvaneKatrine Svane ('86)Blovstrød Løverne1:23:11
  
 SB
Mie Gam NielsenMie Gam Nielsen ('01)Viborg AM1:23:27
  
 PB
Lise Kandborg SørensenLise Kandborg Sørensen ('85)AGF Atletik1:23:36
  
 
Stine Katrine Bækgaard OlsenStine Katrine Bækgaard Olsen ('92)Randers Freja1:23:46
  
 PB
Pernille ThalundPernille Thalund ('90)AGF Atletik1:23:55
  
 PB
Karina SørensenKarina Sørensen ('82)Snik Atletik1:24:04
  
 PB
Mia Havinder
Mia Havinder ('69)
/ SWE1:24:13
  
 PB
Kathrine Højgaard HansenKathrine Højgaard Hansen ('95)Sparta1:24:32
  
 PB
Jannie HundebølJannie Hundebøl ('88)THS1:24:42
  
 PB
Sandra Södergren
Sandra Södergren ('89)
/ SWE1:25:12
  
 SB
Sabrina Diget SøndergaardSabrina Diget Søndergaard ('84)Aarhus 19001:25:57
  
 PB
Sophie JungeSophie Junge ('92)Randers Freja1:26:08
  
 PB
Clara KallClara Kall ('99)THS1:26:14
  
 
Sara Smith
Sara Smith ('93)
/ SWE1:26:15
  
 PB
Julie HyldJulie Hyld ('91)Sparta1:26:20
  
 PB
Anne Skovsbo ClausenAnne Skovsbo Clausen ('87)Sparta1:26:21
  
 PB
Linnéa Isaksson
Linnéa Isaksson ('91)
/ SWE1:26:33
  
 PB
Katja Gunnertoft BojsenKatja Gunnertoft Bojsen ('79)Team DistanceRunning.dk1:27:00
  
 PB
Ulla Binderup JacobsenUlla Binderup Jacobsen ('65)Viborg AM1:27:09
  
 SB
Johanna Larsson
Johanna Larsson ('93)
/ SWE1:27:47
  
 SB
Camilla Balle BechCamilla Balle Bech ('94)Sparta1:27:50
  
 SB
Henriette Thuren DallHenriette Thuren Dall ('90)Sparta1:28:24
  
 PB
Kristine RasmussenKristine Rasmussen ('71)1:28:41
  
 PB
Cecilie Hjorth ChristensenCecilie Hjorth Christensen ('92)BAK1:28:48
  
 PB
Lisa Eneroth
Lisa Eneroth ('88)
/ SWE1:28:59
  
 PB
Pia Joan SørensenPia Joan Sørensen ('67)Sparta1:29:29
  
 SB
Lene BrobergLene Broberg ('83)SIK801:29:38
  
 PB
Laura KjærLaura Kjær ('94)Sparta1:29:40
  
 PB
Anita BuskovAnita Buskov ('77)AC Pain1:29:48
  
 SB
Kristine MatzKristine Matz ('91)HMRC1:29:50
  
 SB
Lina Andreasson
Lina Andreasson ('91)
/ SWE1:29:50
  
 PB
Isabell Svensson
Isabell Svensson ('88)
/ SWE1:29:54
  
 PB
Caroline LindstedCaroline Lindsted ('83)THS1:29:59
  
 PB
Emma Rengbo
Emma Rengbo ('80)
/ SWE1:30:29
  
 SB
Sofi Vilahamn
Sofi Vilahamn ('83)
/ SWE1:30:38
  
 PB
Hanna LeemreizeHanna Leemreize ('85)HMRC / NED1:30:39
  
 PB
Sidsel HorsholtSidsel Horsholt ('89)THS1:30:40
  
 PB
Sofie Petersson
Sofie Petersson ('77)
/ SWE1:30:43
  
 PB
Helene Schou RasmussenHelene Schou Rasmussen ('78)Grenaa MK1:30:46
  
 PB
Lise FriisLise Friis ('72)Klub 100 Marathon Danmark1:30:58
  
 PB
Tine BroksøTine Broksø ('71)Blovstrød Løverne1:31:00
  
 SB
Sarah GarneySarah Garney ('87)AGF Atletik1:31:02
  
 PB
Camilla ØhrmanCamilla Øhrman ('99)Randers Freja1:31:07
  
 PB
Marie Raun KnudsenMarie Raun Knudsen ('80)Odense Atletik 1:31:59
  
 SB
Patricia PoulsenPatricia Poulsen ('91)AGF Atletik1:32:09
  
 PB
Trine LarsenTrine Larsen ('87)TRI41:32:42
  
 PB
Lone CarlLone Carl ('85)1:33:02
  
 PB
Karin Louise JoubertKarin Louise Joubert ('75)Blovstrød Løverne1:33:21
  
 
Kathrine VincentsenKathrine Vincentsen ('77)Sparta1:33:36
  
 SB
Malissa Dawn ThomsenMalissa Dawn Thomsen ('84)Aarhus Fremad1:34:04
  
 PB
Lisbeth DandanellLisbeth Dandanell ('65)IK Hellas1:34:09
  
 PB
Charlotte ThorstedCharlotte Thorsted ('76)Sparta1:34:28
  
 SB
Amanda JustesenAmanda Justesen ('74)AC Pain1:34:41
  
 
Line Lauesgaard JensenLine Lauesgaard Jensen ('82)Aarhus Fremad1:34:45
  
 PB
Signe SchmidSigne Schmid ('70)AC Pain1:35:07
  
 PB
Helene Wad ChristensenHelene Wad Christensen ('79)Sparta1:35:09
  
 SB
Karen Vandborg
Karen Vandborg ('85)
/ FOR1:35:14
  
 
Ida Ehlers AlbertsenIda Ehlers Albertsen ('85)Aalborg AM1:35:31
  
 PB
Julie CarlJulie Carl ('77)1:35:49
  
 PB
Maria H DamtoftMaria H Damtoft ('69)Fredensborg AK1:35:55
  
 SB
Birgitte RubekBirgitte Rubek ('67)AC Pain1:35:57
  
 SB
Ida-Marie MarcussenIda-Marie Marcussen ('84)Sparta1:35:59
  
 SB
Nanna Krogh VestergaardNanna Krogh Vestergaard ('88)PI – KBH1:36:05
  
 PB
Pia Chanette JensenPia Chanette Jensen ('75)Sparta1:36:13
  
 SB
Bente HagstenBente Hagsten ('76)Esbjerg AM1:36:16
  
 PB
Ninna Lodberg PorsmoseNinna Lodberg Porsmose ('74)Aarhus 19001:36:22
  
 PB
Ninna PorsmoseNinna Porsmose ('94)Aarhus 19001:36:22
  
 
Vibeke HansenVibeke Hansen ('54)Snik Atletik1:36:29
  
 SB
Ida TurtumøygardIda Turtumøygard ('89)KIF1:36:38
  
 PB
Karina OttoKarina Otto ('90)NBRO1:36:49
  
 PB
Maibritt KristoffersenMaibritt Kristoffersen ('75)Sparta1:36:59
  
 SB
Laura Victoria SchulzLaura Victoria Schulz ('99)Sparta1:37:03
  
 PB
Emma KristensenEmma Kristensen ('92)AGF Atletik1:37:17
  
 PB

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle