Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: 0‐0.0.2018

M 80 m    
2.10. Vind: +0.2

Finale A

Finale
2.10.Vind: +0.2
Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK10.72
  
 
Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK10.98
  
 PB
Bertil SlotsgaardBertil Slotsgaard ('05)BAK11.94
  
 
Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK12.55
  
 PB
Karlo Emil LüdersKarlo Emil Lüders ('06)Herlev Atletik13.71
  
 PB
Markus Oliver BangMarkus Oliver Bang ('06)Herlev Atletik14.43
  
 
M 100 m    
23.9. Vind: +0.8

Finale A

Finale
23.9.Vind: +0.8
Christian TrajkovskiChristian Trajkovski ('65)Hvidovre AM12.04
  
 
Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF12.46
  
 
Allan StapelfeldAllan Stapelfeld ('73)Esbjerg AM12.60
  
 PB
Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta12.89
  
 PB
Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC13.49
  
 SB
Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM13.54
  
 PB
Carsten DamslundCarsten Damslund ('66)Hvidovre AM14.08
  
 SB
Henrik HolmgårdHenrik Holmgård ('55)Glostrup IC14.71
  
 SB
M 400 m    
23.9.

Finale A

Finale
23.9.
Esben Masotti KrygerEsben Masotti Kryger ('80)FIF Hillerød56.78
  
 
André Van Den BergAndré Van Den Berg ('70)Vejle IF58.23
  
 PB
Bernie BengtssonBernie Bengtsson ('62)Hvidovre AM58.57
  
 SB
Zhouyan CaiZhouyan Cai ('80)FIF Hillerød59.86
  
 
Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM1:00.54
  
 
Peter HenriksenPeter Henriksen ('72)Odense Atletik 1:03.18
  
 
Jens WintherJens Winther ('70)Amager AC1:03.27
  
 PB
Erling JørgensenErling Jørgensen ('58)Skive AM1:06.15
  
 
Rolf KøngerskovRolf Køngerskov ('50)BAC1:11.46
  
 SB
Troels TroelsenTroels Troelsen ('45)Odense Atletik 1:15.12
  
 
Ivan JeppesenIvan Jeppesen ('46)IK Hellas1:27.77
  
 
M 1500 m    
23.9.

Finale A

Finale
23.9.
Carsten SørensenCarsten Sørensen ('63)BAC4:45.16
  
 SB
René L. PedersenRené L. Pedersen ('61)Odense Atletik 4:46.26
  
 
Johnny MøllerJohnny Møller ('59)Sparta5:05.86
  
 
Bo AntvorskovBo Antvorskov ('61)Amager AC5:09.65
  
 SB
Annfinn HalsgaardAnnfinn Halsgaard ('63)Skive AM5:23.20
  
 
Niels HansenNiels Hansen ('58)Køge Atletik5:34.77
  
 
Bjørn KnudsenBjørn Knudsen ('61)FIF Hillerød5:47.08
  
 
Jesper HøgsvigJesper Høgsvig ('69)IK Hellas5:53.89
  
 SB
Kenneth DegneboligKenneth Degnebolig ('83)Vejle IF6:05.80
  
 SB
Villy PetersenVilly Petersen ('61)Aalborg AM6:40.64
  
 SB
Charley BrandrupCharley Brandrup ('35)Odense Atletik 8:58.45
  
 SB
M 5000 m    
23.9.

Finale A

Finale
23.9.
Johnny MøllerJohnny Møller ('59)Sparta18:24.80
  
 SB
Bo AntvorskovBo Antvorskov ('61)Amager AC18:47.00
  
 
Niels HansenNiels Hansen ('58)Køge Atletik18:56.80
  
 
Paul Stig AndersenPaul Stig Andersen ('64)BAC19:25.62
  
 
Annfinn HalsgaardAnnfinn Halsgaard ('63)Skive AM19:39.33
  
 
Bjarne KristensenBjarne Kristensen ('52)Esbjerg AM21:04.04
  
 SB
Alex HenriksenAlex Henriksen ('49)IK Hellas21:27.83
  
 
Jens JørgensenJens Jørgensen ('57)Aalborg AM22:16.39
  
 PB
M Højdespring    
23.9.

Finale A

Finale
23.9.
Kenneth G. ThorsenKenneth G. Thorsen ('81)Hvidovre AM1.85
  
 =SB
Lars BachLars Bach ('69)BAC1.50
  
 SB
Bjørn BinderupBjørn Binderup ('74)Aalborg AM1.45
  
 
Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK1.42
  
 PB
Kristian KrarupKristian Krarup ('60)Vejle IF1.40
  
 
Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød1.40
  
 
Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta1.35
  
 =PB
Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC1.30
  
 =SB
Rolf KøngerskovRolf Køngerskov ('50)BAC1.25
  
 =SB
Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK1.25
  
 
Henry AndersenHenry Andersen ('34)Skive AM1.20
  
 
Bertil SlotsgaardBertil Slotsgaard ('05)BAK1.15
  
 
Claus BørsenClaus Børsen ('40)Odense Atletik 1.05
  
 =SB
Clark PedersenClark Pedersen ('35)Vejle IF0.95
  
 
M Stangspring    
23.9.

Finale A

Finale
23.9.
Morten KyndbølMorten Kyndbøl ('68)Odense Atletik 3.70
  
 =SB
Jan Hendrik SwiegersJan Hendrik Swiegers ('75)FIF Hillerød3.70
  
 
Kenneth G. ThorsenKenneth G. Thorsen ('81)Hvidovre AM3.50
  
 
Bjørn BinderupBjørn Binderup ('74)Aalborg AM3.30
  
 =SB
Klaus AndersenKlaus Andersen ('59)Skive AM3.20
  
 
Mogens SørensenMogens Sørensen ('59)Odense Atletik 3.10
  
 SB
Birger FiskerBirger Fisker ('46)Amager AC2.80
  
DR70 SB
Allan KolbyeAllan Kolbye ('59)Amager AC2.50
  
 
Carsten SørensenCarsten Sørensen ('63)BAC2.20
  
 
Allan StapelfeldAllan Stapelfeld ('73)Esbjerg AM2.10
  
 PB
Kenneth DegneboligKenneth Degnebolig ('83)Vejle IF1.60
  
 PB
M Længdespring    
23.9.

Finale A

Finale
23.9.
Morten JensenMorten Jensen ('82)Sparta7.01
+1.4
  
 
Tomas Kofoed-NielsenTomas Kofoed-Nielsen ('76)Amager AC5.84
+0.9
  
 
Esben Masotti KrygerEsben Masotti Kryger ('80)FIF Hillerød5.58
+1.6
  
 SB
Bjørn BinderupBjørn Binderup ('74)Aalborg AM4.80
0.0
  
 
Klaus AndersenKlaus Andersen ('59)Skive AM4.63
+0.4
  
 
Kristian KrarupKristian Krarup ('60)Vejle IF4.48
+0.9
  
 
Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM4.31
0.0
  
 
Rolf KøngerskovRolf Køngerskov ('50)BAC3.69
0.0
  
 SB
Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta3.66
+0.2
  
 
Ove LaustenOve Lausten ('54)Vejle IF3.48
+0.1
  
 SB
Claus BørsenClaus Børsen ('40)Odense Atletik 2.61
+0.2
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    
23.9.

Finale A

Finale
23.9.
Jan Hendrik SwiegersJan Hendrik Swiegers ('75)FIF Hillerød8.98
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    
23.9.

Finale A

Finale
23.9.
Wojciech BielenicaWojciech Bielenica ('72)IK Hellas30.19
  
 PB
M Hammerkast 7.26 kg    
23.9.

Finale A

Finale
23.9.
Mik RadoorMik Radoor ('72)Esbjerg AM40.30
  
 SB
Lars HanssonLars Hansson ('70)Amager AC34.68
  
 
M Spydkast 800 gram    
23.9.

Finale A

Finale
23.9.
Jan Hendrik SwiegersJan Hendrik Swiegers ('75)FIF Hillerød39.30
  
 PB
Michael KureMichael Kure ('71)Amager AC37.24
  
 
Wojciech BielenicaWojciech Bielenica ('72)IK Hellas35.68
  
 
Allan StapelfeldAllan Stapelfeld ('73)Esbjerg AM31.44
  
 
K 80 m    
2.10. Vind: +0.5

Finale A

Finale
2.10.Vind: +0.5
Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK11.42
  
 
Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK12.08
  
 
K 600 m    
2.10.

Finale A

Finale
2.10.
Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK2:08.75
  
 
Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK2:08.93
  
 
K Højdespring    
2.10.

Finale A

Finale
2.10.
Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK1.28
  
 PB
Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM0.95
  
 =SB
Lisbet HansenLisbet Hansen ('53)Glostrup IC0.90
  
 SB
Margit HøeckeMargit Høecke ('47)Esbjerg AM0.90
  
 
Rosa PedersenRosa Pedersen ('30)Odense Atletik 0.85
  
 

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2