Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Málaga ESP: 11.9.2018

M 400 m    

Finale A

Finale
Robin RichRobin Rich ('67)DEN55.75
  
 
Steven ToySteven Toy ('56)DEN1:00.22
  
 
Karl Boe NielsenKarl Boe Nielsen ('68)DEN1:05.02
  
 SB
M 800 m    

Finale A

Finale
7
Stefan Lingmerth
Stefan Lingmerth ('77)
SWE1:58.62
  
 PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Jonas Asplund
Jonas Asplund ('73)
SWE4.66
  
 SB
7
Panagiotis Avramidis
Panagiotis Avramidis ('65)
SWE3.45
  
 SB
M Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Finn MalchauFinn Malchau ('48)DEN15.80
  
 
M Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
Jan CordiusJan Cordius ('66)DEN19.93
  
 SB
Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)DEN16.01
  
 
Per SabroePer Sabroe ('59)DEN14.31
  
 
Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)DEN13.82
  
 
M Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
Peer Thorsø JensenPeer Thorsø Jensen ('58)DEN16.51
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
Emilie Bokor-IngramEmilie Bokor-Ingram ('81)DEN1:02.71
  
 PB
Trille IpsenTrille Ipsen ('67)DEN1:12.07
  
 
Maja BoeMaja Boe ('60)DEN1:15.93
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Fiona De Mauny
Fiona De Mauny ('83)
GBR2:10.24
  
 SB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)DEN32.14
  
 
Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)DEN30.52
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Agnes Preisinger
Agnes Preisinger ('73)
HUN43.69
  
 =SB
M45 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
9
Andrei Morozov
Andrei Morozov ('72)
EST50.32
  
 PB
K45 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
8
Lena Borg Oké
Lena Borg Oké ('69)
SWE31.62
  
 SB

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive