M 80 m | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Indledende heats | 8.7. | |||||||||
Indledende 2 8.7. Vind: +1.4 | 8.7. | Vind: +1.4 | ||||||||
4 | Melvin Mathisson Melvin Mathisson ('03) | 03 | SWE | 9.85 | PB | |||||
5 | Melvin Mathisson Melvin Mathisson ('03) | 03 | SWE | 9.91 | ||||||
M 100 m 8.7. Vind: +2.5 Finale A Finale | 8.7. | Vind: +2.5 | ||||||||
1 | Filip Schwartz Filip Schwartz ('98) | 98 | SWE | 10.74 | w | |||||
2 | Philip Nilsson Philip Nilsson ('95) | 95 | SWE | 10.82 | w | |||||
3 | Oscar Hjerm Oscar Hjerm ('97) | 97 | SWE | 10.95 | w | |||||
4 | Hannes Kvist Wirdmo Hannes Kvist Wirdmo ('94) | 94 | SWE | 11.20 | w | |||||
6 | Eric Hallquist Eric Hallquist ('96) | 96 | SWE | 11.55 | w | |||||
7 | Gustav Ölund Gustav Ölund ('94) | 94 | SWE | 11.78 | w | |||||
Indledende heats | 8.7. | |||||||||
Indledende 1 8.7. Vind: +2.1 | 8.7. | Vind: +2.1 | ||||||||
1 | Adam Denguir Adam Denguir ('94) | 94 | SWE | 10.77 | w | |||||
2 | Philip Nilsson Philip Nilsson ('95) | 95 | SWE | 10.80 | w | |||||
Indledende 2 8.7. Vind: -0.1 | 8.7. | Vind: -0.1 | ||||||||
1 | Filip Schwartz Filip Schwartz ('98) | 98 | SWE | 11.03 | SB | |||||
2 | Oscar Hjerm Oscar Hjerm ('97) | 97 | SWE | 11.10 | SB | |||||
M 200 m 7.7. Vind: +3.2 Finale A Finale | 7.7. | Vind: +3.2 | ||||||||
1 | Alexander Lesser Alexander Lesser ('93) | 93 | SWE | 21.56 | w | |||||
2 | Marcus Tornée Marcus Tornée ('98) | 98 | SWE | 21.65 | w | |||||
3 | Kasper OlsenKasper Olsen ('91) | 91 | DEN | 22.06 | w | |||||
4 | Adam Elhendy Gunnarsson Adam Elhendy Gunnarsson | 00 | SWE | 22.24 | w | |||||
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97) | 97 | DEN | 22.22 | w | ||||||
David OutzenDavid Outzen ('98) | 98 | DEN | 22.81 | w | ||||||
David OutzenDavid Outzen ('98) | 98 | DEN | 22.93 | w | ||||||
Andreas ScouAndreas Scou ('97) | 97 | DEN | 22.95 | w | ||||||
Andreas ScouAndreas Scou ('97) | 97 | DEN | 23.04 | w | ||||||
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02) | 02 | DEN | 23.57 | w | ||||||
Navid BazgirNavid Bazgir ('95) | 95 | DEN | 23.69 | w | ||||||
Navid BazgirNavid Bazgir ('95) | 95 | DEN | 23.71 | w | ||||||
Andreas UggenAndreas Uggen ('92) | 92 | DEN | 26.23 | w | ||||||
Finale B 7.7. Vind: +2.9 | 7.7. | Vind: +2.9 | ||||||||
1 | Glody Ngoma Glody Ngoma | 00 | SWE | 22.51 | w | |||||
Indledende heats | 7.7. | |||||||||
Indledende 1 7.7. Vind: +2.2 | 7.7. | Vind: +2.2 | ||||||||
1 | Marcus Tornée Marcus Tornée ('98) | 98 | SWE | 21.69 | w | |||||
2 | Alexander Lesser Alexander Lesser ('93) | 93 | SWE | 21.69 | w | |||||
3 | Kasper OlsenKasper Olsen ('91) | 91 | DEN | 21.98 | w | |||||
Indledende 2 7.7. Vind: +4.1 | 7.7. | Vind: +4.1 | ||||||||
1 | Aaron Ladestam Aaron Ladestam | 00 | SWE | 22.57 | w | |||||
4 | Johan Carlson Johan Carlson ('99) | 99 | SWE | 22.87 | w | |||||
Indledende 3 7.7. Vind: +2.1 | 7.7. | Vind: +2.1 | ||||||||
2 | Linus Leveau Linus Leveau ('97) | 97 | SWE | 23.36 | w | |||||
M 300 m 7.7. Finale A Finale | 7.7. | |||||||||
Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04) | 04 | DEN | 43.75 | PB | ||||||
M 400 m 8.7. Finale A Finale | 8.7. | |||||||||
1 | Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89) | 89 | DEN | 47.60 | ||||||
4 | Johan Brasch Johan Brasch ('98) | 98 | SWE | 51.23 | SB | |||||
Kasper OlsenKasper Olsen ('91) | 91 | DEN | 49.26 | SB | ||||||
Yusuf AlinYusuf Alin ('95) | 95 | DEN | 51.35 | |||||||
David OutzenDavid Outzen ('98) | 98 | DEN | 52.63 | |||||||
Navid BazgirNavid Bazgir ('95) | 95 | DEN | 54.07 | PB | ||||||
M 600 m 8.7. Finale A Finale | 8.7. | |||||||||
Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05) | 05 | DEN | 2:05.11 | |||||||
Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('06) | 06 | DEN | 2:12.86 | PB | ||||||
M 800 m 8.7. Finale A Finale | 8.7. | |||||||||
2 | Vidar Arvidsson Vidar Arvidsson ('03) | 03 | SWE | 2:08.53 | PB | |||||
3 | Biniam Habtom Biniam Habtom ('01) | 01 | ERI | 2:04.70 | PB | |||||
4 | Carl Erixon Carl Erixon ('03) | 03 | SWE | 2:11.17 | PB | |||||
5 | Melvin Johansson Melvin Johansson ('01) | 01 | SWE | 2:05.29 | PB | |||||
Finale B 6.7. | 6.7. | |||||||||
1 | Tadesse Johansson Tadesse Johansson ('03) | 03 | SWE | 2:05.39 | PB | |||||
4 | Simon Öberg Simon Öberg ('03) | 03 | SWE | 2:10.01 | PB | |||||
7 | Karl Lindgren Karl Lindgren ('01) | 01 | SWE | 2:14.08 | PB | |||||
M 1500 m 7.7. Finale A Finale | 7.7. | |||||||||
1 | Elliot Anderstedt Elliot Anderstedt ('01) | 01 | SWE | 4:21.02 | PB | |||||
2 | David Cannmo David Cannmo ('01) | 01 | SWE | 4:22.53 | PB | |||||
Oliver ThernøeOliver Thernøe ('96) | 96 | DEN | 4:27.68 | SB | ||||||
M 5000 m 6.7. Finale A Finale | 6.7. | |||||||||
1 | Björn Östenson Björn Östenson ('93) | 93 | SWE | 15:36.55 | PB | |||||
2 | Tomas Karlsson Tomas Karlsson ('83) | 83 | SWE | 16:29.58 | SB | |||||
M 110 m hæk 7.7. Vind: +3.5 Finale A Finale | 7.7. | Vind: +3.5 | ||||||||
1 | Oscar Hjerm Oscar Hjerm ('97) | 97 | SWE | 14.26 | w | |||||
2 | James Gaudiello James Gaudiello ('98) | 98 | SWE | 15.10 | w | |||||
M 400 m hæk 6.7. Finale A Finale | 6.7. | |||||||||
2 | Joakim Wadstein Joakim Wadstein | 00 | SWE | 58.04 | PB | |||||
3 | Jonathan Borg Jonathan Borg ('99) | 99 | SWE | 58.33 | PB | |||||
4 | Andreas Carlsson Andreas Carlsson ('78) | 78 | SWE | 1:07.86 | PB | |||||
M Højdespring 7.7. Finale A Finale | 7.7. | |||||||||
1 | Hamdi Mahamat Alamine Saleh Hamdi Mahamat Alamine Saleh ('97) | 97 | QAT | 2.15 | ||||||
2 | Kenneth PedersenKenneth Pedersen ('97) | 97 | DEN | 2.05 | PB | |||||
M Trespring 7.7. Finale A Finale | 7.7. | |||||||||
1 | Marcus Nyberg Marcus Nyberg ('97) | 97 | SWE | 15.06 | w | +2.6 | ||||
M Kuglestød 7.26 kg 8.7. Finale A Finale | 8.7. | |||||||||
1 | Kristo Galeta Kristo Galeta ('83) | 83 | EST | 19.19 | ||||||
2 | Viktor Gardenkrans Viktor Gardenkrans ('95) | 95 | SWE | 17.41 | SB | |||||
3 | Arwid Koskinen Arwid Koskinen ('92) | 92 | SWE | 17.25 | ||||||
4 | Rait Sinijärv Rait Sinijärv ('81) | 81 | EST | 15.23 | ||||||
M Diskoskast 2.0 kg 8.7. Finale A Finale | 8.7. | |||||||||
1 | Axel Härstedt Axel Härstedt ('87) | 87 | SWE | 61.50 | ||||||
2 | Ola Stunes Isene Ola Stunes Isene ('95) | 95 | NOR | 57.06 | ||||||
3 | Andreas Høyby EllegaardAndreas Høyby Ellegaard ('93) | 93 | DEN | 54.70 | ||||||
4 | Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90) | 90 | DEN | 54.26 | ||||||
5 | Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91) | 91 | DEN | 50.62 | ||||||
M Hammerkast 7.26 kg 6.7. Finale A Finale | 6.7. | |||||||||
1 | Tim Söderqvist Tim Söderqvist ('95) | 95 | SWE | 64.36 | ||||||
2 | Stefan Kvist Stefan Kvist ('87) | 87 | SWE | 62.52 | ||||||
M Spydkast 800 gram 7.7. Finale A Finale | 7.7. | |||||||||
1 | Sebastian Thörngren Sebastian Thörngren ('93) | 93 | SWE | 66.97 | ||||||
2 | Isak Oskarsson Isak Oskarsson ('96) | 96 | SWE | 66.94 | SB | |||||
3 | Olof Hansson Olof Hansson ('86) | 86 | SWE | 65.46 | SB | |||||
K 200 m 7.7. Vind: +3.6 Finale A Finale | 7.7. | Vind: +3.6 | ||||||||
1 | Marlen Aakre Marlen Aakre ('93) | 93 | NOR | 24.78 | w | |||||
2 | Linnea Tillman Linnea Tillman ('98) | 98 | SWE | 25.16 | w | |||||
Indledende heats | 7.7. | |||||||||
Indledende 1 7.7. Vind: +2.8 | 7.7. | Vind: +2.8 | ||||||||
1 | Marlen Aakre Marlen Aakre ('93) | 93 | NOR | 24.91 | w | |||||
2 | Sandra Knezevic Sandra Knezevic ('92) | 92 | SWE | 24.92 | w | |||||
3 | Linnea Tillman Linnea Tillman ('98) | 98 | SWE | 25.22 | w | |||||
K 400 m 8.7. Finale A Finale | 8.7. | |||||||||
1 | Josephine Risberg Thoor Josephine Risberg Thoor ('95) | 95 | SWE | 56.74 | ||||||
K 3000 m 6.7. Finale A Finale | 6.7. | |||||||||
1 | Sara Dädeby Sara Dädeby ('99) | 99 | SWE | 10:40.44 | PB | |||||
2 | Johanna Hofvendahl Johanna Hofvendahl ('04) | 04 | SWE | 10:46.59 | PB | |||||
3 | Annelie Blomquist Annelie Blomquist ('92) | 92 | SWE | 10:51.49 | PB | |||||
6 | Nicole Sörensen Nicole Sörensen ('96) | 96 | SWE | 11:51.69 | PB | |||||
K 100 m hæk 84.0 cm 7.7. Vind: +3.0 Finale A Finale | 7.7. | Vind: +3.0 | ||||||||
1 | Malin Skogström Malin Skogström ('95) | 95 | SWE | 13.56 | w | |||||
2 | Marlen Aakre Marlen Aakre ('93) | 93 | NOR | 13.59 | w | |||||
3 | Emma Tuvesson Emma Tuvesson ('91) | 91 | SWE | 13.63 | w | |||||
4 | Johanna Carlsson Johanna Carlsson ('94) | 94 | SWE | 14.12 | w | |||||
K 300 m hæk 6.7. Finale A Finale | 6.7. | |||||||||
2 | Olivia Stridh Olivia Stridh ('02) | 02 | SWE | 45.38 | =SB | |||||
K 400 m hæk 6.7. Finale A Finale | 6.7. | |||||||||
1 | Marlen Aakre Marlen Aakre ('93) | 93 | NOR | 1:00.24 | ||||||
2 | Amanda Holmberg Amanda Holmberg ('98) | 98 | SWE | 1:01.20 | ||||||
K Højdespring 8.7. Finale A Finale | 8.7. | |||||||||
1 | Emelie Nyman Wänseth Emelie Nyman Wänseth ('98) | 98 | SWE | 1.69 | SB | |||||
2 | Evelina Erlandsson Evelina Erlandsson ('94) | 94 | SWE | 1.69 | ||||||
3 | Rikke AndersenRikke Andersen ('98) | 98 | DEN | 1.69 | ||||||
K Længdespring 8.7. Finale A Finale | 8.7. | |||||||||
1 | Ida Nilsson Ida Nilsson ('98) | 98 | SWE | 6.07 | w | +3.5 | ||||
2 | Elin Larsson Elin Larsson ('94) | 94 | SWE | 6.07 | w | +3.9 | ||||
3 | Emilia Kjellberg Emilia Kjellberg ('96) | 96 | SWE | 5.98 | w | +3.6 | ||||
4 | Thilda Särnevång Thilda Särnevång ('96) | 96 | SWE | 5.97 | w | +3.6 | ||||
5 | Rebecka Abrahamsson Rebecka Abrahamsson ('94) | 94 | SWE | 5.97 | w | +3.0 | ||||
6 | Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03) | 03 | DEN | 5.77 | w | +3.7 | ||||
7 | Moa Ullgren Moa Ullgren ('96) | 96 | SWE | 5.71 | +1.7 | |||||
8 | Jenny Lestander Jenny Lestander ('98) | 98 | SWE | 5.60 | +0.8 | |||||
K Trespring 7.7. Finale A Finale | 7.7. | |||||||||
1 | Lisa Weyhenmeyer Lisa Weyhenmeyer | 00 | SWE | 12.35 | w | +6.0 | ||||
2 | Jenny Lestander Jenny Lestander ('98) | 98 | SWE | 12.26 | w | +3.0 | ||||
K Kuglestød 4.0 kg 8.7. Finale A Finale | 8.7. | |||||||||
1 | Frida Åkerström Frida Åkerström ('90) | 90 | SWE | 16.59 | ||||||
2 | Maria SløkMaria Sløk ('83) | 83 | DEN | 13.62 | ||||||
K Diskoskast 1.0 kg 8.7. Finale A Finale | 8.7. | |||||||||
1 | Kathrine BebeKathrine Bebe ('91) | 91 | DEN | 53.56 | ||||||
2 | Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96) | 96 | DEN | 51.68 | ||||||
3 | Emma Ljungberg Emma Ljungberg ('94) | 94 | SWE | 48.08 | ||||||
4 | Maria SløkMaria Sløk ('83) | 83 | DEN | 44.75 | ||||||
5 | Ella Andersson Ella Andersson | 00 | SWE | 44.10 | ||||||
6 | Tenna Riber ThordahlTenna Riber Thordahl ('95) | 95 | DEN | 43.95 | SB | |||||
K Hammerkast 4.0 kg 6.7. Finale A Finale | 6.7. | |||||||||
1 | Tracey Andersson Tracey Andersson ('84) | 84 | SWE | 64.04 | ||||||
2 | Marinda Petersson Marinda Petersson ('95) | 95 | SWE | 63.84 | ||||||
3 | Cecilia Larsson Cecilia Larsson ('99) | 99 | SWE | 56.78 | PB | |||||
4 | Louise OdgaardLouise Odgaard ('93) | 93 | DEN | 54.30 | ||||||
5 | Jennifer Quick Jennifer Quick | 00 | SWE | 53.82 | ||||||
Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97) | 97 | DEN | 46.88 | |||||||
K Spydkast 600 gram 7.7. Finale A Finale | 7.7. | |||||||||
1 | Sofie Hammar Sofie Hammar ('95) | 95 | SWE | 44.65 | SB | |||||
2 | Emelie Nyman Wänseth Emelie Nyman Wänseth ('98) | 98 | SWE | 41.23 | SB | |||||
D19 100 m 8.7. Vind: +4.6 Finale A Finale | 8.7. | Vind: +4.6 | ||||||||
1 | Omar Chaaban Omar Chaaban | 00 | SWE | 11.02 | w | |||||
2 | Glody Ngoma Glody Ngoma | 00 | SWE | 11.04 | w | |||||
3 | Sergej Brukner Sergej Brukner ('99) | 99 | AUT | 11.06 | w | |||||
4 | Adam Elhendy Gunnarsson Adam Elhendy Gunnarsson | 00 | SWE | 11.07 | w | |||||
5 | Marcus Andersson Marcus Andersson | 00 | SWE | 11.41 | w | |||||
Indledende heats | 8.7. | |||||||||
Indledende 1 8.7. Vind: +0.6 | 8.7. | Vind: +0.6 | ||||||||
1 | Omar Chaaban Omar Chaaban | 00 | SWE | 10.96 | SB | |||||
2 | Melker Gustavsson Melker Gustavsson | 00 | SWE | 11.27 | PB | |||||
Indledende 2 8.7. Vind: +0.4 | 8.7. | Vind: +0.4 | ||||||||
3 | Johan Carlson Johan Carlson ('99) | 99 | SWE | 11.57 | PB | |||||
D19 400 m 8.7. Finale A Finale | 8.7. | |||||||||
2 | Jonathan Borg Jonathan Borg ('99) | 99 | SWE | 51.99 | PB | |||||
D19 110 m hæk 99.1 cm 7.7. Vind: +3.5 Finale A Finale | 7.7. | Vind: +3.5 | ||||||||
3 | Jacob Lenz Jacob Lenz ('99) | 99 | SWE | 15.36 | w | |||||
P19 100 m hæk 84.0 cm 7.7. Vind: +2.6 Finale A Finale | 7.7. | Vind: +2.6 | ||||||||
1 | Alma Kilpeläinen Alma Kilpeläinen ('99) | 99 | SWE | 14.43 | w | |||||
P19 Stangspring 6.7. Finale A Finale | 6.7. | |||||||||
1 | Rebecka KrüegerRebecka Krüeger ('03) | 03 | SWE | 3.45 | ||||||
P19 Længdespring 8.7. Finale A Finale | 8.7. | |||||||||
1 | Luisa Kosch Luisa Kosch | 00 | GER | 5.65 | +0.8 | |||||
P19 Diskoskast 1.0 kg 7.7. Finale A Finale | 7.7. | |||||||||
1 | Daniella Persson Daniella Persson | 00 | SWE | 45.00 | PB | |||||
2 | Amanda Fridberg Amanda Fridberg ('02) | 02 | SWE | 42.14 | PB | |||||
P19 Spydkast 600 gram 7.7. Finale A Finale | 7.7. | |||||||||
1 | Liv CantbyLiv Cantby ('99) | 99 | DEN | 41.70 | ||||||
D17 100 m 8.7. Vind: +2.9 Finale A Finale | 8.7. | Vind: +2.9 | ||||||||
1 | Caleb Conable Caleb Conable ('01) | 01 | SWE | 10.92 | w | |||||
Indledende heats | 8.7. | |||||||||
Indledende 1 8.7. Vind: +1.5 | 8.7. | Vind: +1.5 | ||||||||
3 | Fredrik Grund Fredrik Grund ('02) | 02 | SWE | 11.77 | PB | |||||
4 | Simon Avramsson Simon Avramsson ('02) | 02 | SWE | 11.79 | PB | |||||
D17 200 m 7.7. Vind: +2.2 Finale A Finale | 7.7. | Vind: +2.2 | ||||||||
1 | Adam Landén Adam Landén ('02) | 02 | SWE | 22.40 | w | |||||
Indledende heats | 7.7. | |||||||||
Indledende 1 7.7. Vind: +2.4 | 7.7. | Vind: +2.4 | ||||||||
7 | Erik Ljungberg Bergelin Erik Ljungberg Bergelin ('02) | 02 | SWE | 23.47 | w | |||||
Indledende 2 7.7. Vind: +2.9 | 7.7. | Vind: +2.9 | ||||||||
1 | Elias Hedner Elias Hedner ('02) | 02 | SWE | 23.57 | w | |||||
2 | Mahdi Ahmadi Mahdi Ahmadi ('01) | 01 | SWE | 23.58 | w | |||||
4 | Emil Bengtsson Emil Bengtsson ('02) | 02 | SWE | 24.27 | w | |||||
Indledende 3 7.7. Vind: +3.8 | 7.7. | Vind: +3.8 | ||||||||
2 | Simon Avramsson Simon Avramsson ('02) | 02 | SWE | 24.17 | w | |||||
D17 400 m 8.7. Finale A Finale | 8.7. | |||||||||
4 | David Cannmo David Cannmo ('01) | 01 | SWE | 53.74 | PB | |||||
5 | Amrullah Stanikzai Amrullah Stanikzai ('02) | 02 | AFG | 54.19 | PB | |||||
6 | Melvin Johansson Melvin Johansson ('01) | 01 | SWE | 54.20 | PB | |||||
Finale B 8.7. | 8.7. | |||||||||
2 | Truls Månsson Truls Månsson ('02) | 02 | SWE | 55.34 | PB | |||||
D17 110 m hæk 91.4 cm, 8.9 m 7.7. Vind: +2.4 Finale A Finale | 7.7. | Vind: +2.4 | ||||||||
1 | Marcus Blixt Marcus Blixt ('02) | 02 | SWE | 14.88 | w | |||||
3 | Anton Hermansson Anton Hermansson ('02) | 02 | SWE | 15.16 | w | |||||
4 | Edvin Andersson Edvin Andersson ('02) | 02 | SWE | 15.60 | w | |||||
Indledende heats | 7.7. | |||||||||
Indledende 1 7.7. Vind: +1.4 | 7.7. | Vind: +1.4 | ||||||||
4 | Lucas Kristenson Lucas Kristenson ('01) | 01 | SWE | 16.71 | PB | |||||
Indledende 2 7.7. Vind: +1.4 | 7.7. | Vind: +1.4 | ||||||||
1 | Marcus Blixt Marcus Blixt ('02) | 02 | SWE | 14.90 | PB | |||||
3 | Edvin Andersson Edvin Andersson ('02) | 02 | SWE | 15.85 | PB | |||||
D17 Længdespring 7.7. Finale A Finale | 7.7. | |||||||||
1 | Caleb Conable Caleb Conable ('01) | 01 | SWE | 7.29 | w | +5.8 | ||||
D17 Hammerkast 5.0 kg 6.7. Finale A Finale | 6.7. | |||||||||
1 | Andreas Henriksson Andreas Henriksson ('02) | 02 | SWE | 65.78 | ||||||
P17 100 m 8.7. Vind: +2.7 Finale A Finale | 8.7. | Vind: +2.7 | ||||||||
1 | Nikki Anderberg Nikki Anderberg ('02) | 02 | SWE | 11.95 | w | |||||
2 | Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93) | 93 | DEN | 12.06 | w | |||||
3 | Linnea Tillman Linnea Tillman ('98) | 98 | SWE | 12.27 | w | |||||
Indledende heats | 8.7. | |||||||||
Indledende 1 8.7. Vind: +0.3 | 8.7. | Vind: +0.3 | ||||||||
1 | Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93) | 93 | DEN | 12.12 | SB | |||||
2 | Linnea Tillman Linnea Tillman ('98) | 98 | SWE | 12.26 | ||||||
Indledende 2 8.7. Vind: +0.9 | 8.7. | Vind: +0.9 | ||||||||
1 | Nikki Anderberg Nikki Anderberg ('02) | 02 | SWE | 12.05 | ||||||
2 | Marlen Aakre Marlen Aakre ('93) | 93 | NOR | 12.22 | SB | |||||
3 | Gladys Bamane Gladys Bamane ('89) | 89 | SWE | 12.30 | ||||||
P17 200 m 7.7. Vind: +2.9 Finale A Finale | 7.7. | Vind: +2.9 | ||||||||
1 | Lovisa Skoglund Lovisa Skoglund ('01) | 01 | SWE | 25.20 | w | |||||
P17 400 m 8.7. Finale A Finale | 8.7. | |||||||||
1 | Lovisa Skoglund Lovisa Skoglund ('01) | 01 | SWE | 57.04 | SB | |||||
P17 100 m hæk 76.2 cm 7.7. Vind: +1.3 Finale A Finale | 7.7. | Vind: +1.3 | ||||||||
1 | Olivia Stridh Olivia Stridh ('02) | 02 | SWE | 14.31 | PB | |||||
2 | Maja Maunsbach Maja Maunsbach ('01) | 01 | SWE | 14.48 | ||||||
3 | Summer Thalya Steinsrud Summer Thalya Steinsrud ('01) | 01 | NOR | 14.53 | PB | |||||
Indledende heats | 7.7. | |||||||||
Indledende 1 7.7. Vind: +3.7 | 7.7. | Vind: +3.7 | ||||||||
1 | Olivia Stridh Olivia Stridh ('02) | 02 | SWE | 14.45 | w | |||||
Indledende 2 7.7. Vind: +1.7 | 7.7. | Vind: +1.7 | ||||||||
1 | Maja Maunsbach Maja Maunsbach ('01) | 01 | SWE | 14.46 | PB | |||||
2 | Joanne Schiffer Joanne Schiffer ('01) | 01 | GER | 14.50 | ||||||
P17 300 m hæk 6.7. Finale A Finale | 6.7. | |||||||||
2 | Olivia Stridh Olivia Stridh ('02) | 02 | SWE | 45.38 | SB | |||||
6 | Maja Jönsson Maja Jönsson ('02) | 02 | SWE | 48.40 | SB | |||||
Finale B 6.7. | 6.7. | |||||||||
2 | Sonia Fors Sonia Fors ('02) | 02 | SWE | 50.08 | PB | |||||
P17 Stangspring 8.7. Finale A Finale | 8.7. | |||||||||
1 | Rebecka KrüegerRebecka Krüeger ('03) | 03 | SWE | 3.58 | ||||||
P17 Længdespring 8.7. Finale A Finale | 8.7. | |||||||||
1 | Joanne Schiffer Joanne Schiffer ('01) | 01 | GER | 5.79 | +0.6 | |||||
2 | Anja Olsson Anja Olsson ('01) | 01 | SWE | 5.63 | +0.8 | PB | ||||
P17 Kuglestød 3.0 kg 8.7. Finale A Finale | 8.7. | |||||||||
1 | Victoria Quainoo Victoria Quainoo ('02) | 02 | SWE | 13.93 | ||||||
P17 Diskoskast 1.0 kg 7.7. Finale A Finale | 7.7. | |||||||||
1 | Amanda Fridberg Amanda Fridberg ('02) | 02 | SWE | 40.90 | SB | |||||
P17 Hammerkast 3.0 kg 6.7. Finale A Finale | 6.7. | |||||||||
1 | Anna Götberg Anna Götberg ('01) | 01 | SWE | 61.44 | ||||||
2 | Jennifer Andersson Jennifer Andersson ('01) | 01 | SWE | 60.82 | PB | |||||
3 | Amanda Fridberg Amanda Fridberg ('02) | 02 | SWE | 58.74 | PB | |||||
4 | Victoria Quainoo Victoria Quainoo ('02) | 02 | SWE | 56.54 | ||||||
5 | Thea Löfman Thea Löfman ('03) | 03 | SWE | 52.68 | PB | |||||
6 | Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02) | 02 | DEN | 51.46 | PB | |||||
7 | Cajsa Augustsson Cajsa Augustsson ('02) | 02 | SWE | 50.94 | PB | |||||
8 | Selma Löfman Selma Löfman ('02) | 02 | SWE | 47.66 | PB | |||||
11 | Lovisa Hörnström Lovisa Hörnström ('03) | 03 | SWE | 39.34 | PB | |||||
13 | Hanna Johansson Hanna Johansson ('01) | 01 | SWE | 31.42 | PB | |||||
P17 Spydkast 500 gram 6.7. Finale A Finale | 6.7. | |||||||||
5 | Maja Pettersson Maja Pettersson ('02) | 02 | SWE | 33.84 | PB | |||||
8 | Selma Löfman Selma Löfman ('02) | 02 | SWE | 28.50 | PB | |||||
D15 80 m 8.7. Vind: +2.2 Finale A Finale | 8.7. | Vind: +2.2 | ||||||||
6 | Mattias Andersson Mattias Andersson ('03) | 03 | SWE | 9.48 | w | |||||
8 | Melvin Mathisson Melvin Mathisson ('03) | 03 | SWE | 9.77 | w | |||||
Indledende heats | 8.7. | |||||||||
Indledende 2 8.7. Vind: +1.4 | 8.7. | Vind: +1.4 | ||||||||
6 | Nils Ekström Nils Ekström ('03) | 03 | SWE | 10.00 | PB | |||||
Indledende 3 8.7. Vind: +0.1 | 8.7. | Vind: +0.1 | ||||||||
4 | Samuel Ekelund Samuel Ekelund ('03) | 03 | SWE | 10.24 | PB | |||||
D15 300 m 7.7. Finale A Finale | 7.7. | |||||||||
2 | Tadesse Johansson Tadesse Johansson ('03) | 03 | SWE | 38.82 | PB | |||||
D15 80 m hæk 84.0 cm 7.7. Vind: +3.5 Finale A Finale | 7.7. | Vind: +3.5 | ||||||||
1 | Edvin Assarsson Edvin Assarsson ('04) | 04 | SWE | 10.99 | w | |||||
2 | Nils Ekström Nils Ekström ('03) | 03 | SWE | 11.12 | w | |||||
D15 Længdespring 6.7. Finale A Finale | 6.7. | |||||||||
2 | David Thid David Thid ('03) | 03 | SWE | 6.18 | 0.0 | PB | ||||
P15 300 m hæk 6.7. Finale A Finale | 6.7. | |||||||||
4 | Tyra Tunander Cedrenius Tyra Tunander Cedrenius ('04) | 04 | SWE | 47.30 | PB | |||||
6 | Hilda Lindell Hilda Lindell ('04) | 04 | SWE | 48.73 | PB | |||||
Finale B 6.7. | 6.7. | |||||||||
4 | Siri Elofsson Siri Elofsson ('03) | 03 | SWE | 50.79 | SB | |||||
P15 Spydkast 500 gram 6.7. Finale A Finale | 6.7. | |||||||||
7 | Thea Löfman Thea Löfman ('03) | 03 | SWE | 31.89 | PB | |||||
D14 80 m 8.7. Vind: +3.6 Finale A Finale | 8.7. | Vind: +3.6 | ||||||||
1 | Jonatan Lindh Jonatan Lindh ('04) | 04 | SWE | 9.58 | w | |||||
4 | Isak Holgersson Isak Holgersson ('04) | 04 | SWE | 9.94 | w | |||||
8 | Joel Ring Joel Ring ('04) | 04 | SWE | 10.25 | w | |||||
P14 Kuglestød 3.0 kg 6.7. Finale A Finale | 6.7. | |||||||||
1 | Emilia Wernerliv Emilia Wernerliv ('04) | 04 | SWE | 12.62 | PB |