Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingborg SWE: Öresundsspelen 6‐8.7.2018

M 80 m    
Indledende heats8.7.
Indledende 2
8.7. Vind: +1.4
8.7.Vind: +1.4
4
Melvin Mathisson
Melvin Mathisson ('03)
SWE9.85
  
 PB
5
Melvin Mathisson
Melvin Mathisson ('03)
SWE9.91
  
 
M 100 m    
8.7. Vind: +2.5

Finale A

Finale
8.7.Vind: +2.5
1
Filip Schwartz
Filip Schwartz ('98)
SWE10.74 w
  
 
2
Philip Nilsson
Philip Nilsson ('95)
SWE10.82 w
  
 
3
Oscar Hjerm
Oscar Hjerm ('97)
SWE10.95 w
  
 
4
Hannes Kvist Wirdmo
Hannes Kvist Wirdmo ('94)
SWE11.20 w
  
 
6
Eric Hallquist
Eric Hallquist ('96)
SWE11.55 w
  
 
7
Gustav Ölund
Gustav Ölund ('94)
SWE11.78 w
  
 
Indledende heats8.7.
Indledende 1
8.7. Vind: +2.1
8.7.Vind: +2.1
1
Adam Denguir
Adam Denguir ('94)
SWE10.77 w
  
 
2
Philip Nilsson
Philip Nilsson ('95)
SWE10.80 w
  
 
Indledende 2
8.7. Vind: -0.1
8.7.Vind: -0.1
1
Filip Schwartz
Filip Schwartz ('98)
SWE11.03
  
 SB
2
Oscar Hjerm
Oscar Hjerm ('97)
SWE11.10
  
 SB
M 200 m    
7.7. Vind: +3.2

Finale A

Finale
7.7.Vind: +3.2
1
Alexander Lesser
Alexander Lesser ('93)
SWE21.56 w
  
 
2
Marcus Tornée
Marcus Tornée ('98)
SWE21.65 w
  
 
3Kasper OlsenKasper Olsen ('91)DEN22.06 w
  
 
4
Adam Elhendy Gunnarsson
Adam Elhendy Gunnarsson 
SWE22.24 w
  
 
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN22.22 w
  
 
David OutzenDavid Outzen ('98)DEN22.81 w
  
 
David OutzenDavid Outzen ('98)DEN22.93 w
  
 
Andreas ScouAndreas Scou ('97)DEN22.95 w
  
 
Andreas ScouAndreas Scou ('97)DEN23.04 w
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN23.57 w
  
 
Navid BazgirNavid Bazgir ('95)DEN23.69 w
  
 
Navid BazgirNavid Bazgir ('95)DEN23.71 w
  
 
Andreas UggenAndreas Uggen ('92)DEN26.23 w
  
 
Finale B
7.7. Vind: +2.9
7.7.Vind: +2.9
1
Glody Ngoma
Glody Ngoma 
SWE22.51 w
  
 
Indledende heats7.7.
Indledende 1
7.7. Vind: +2.2
7.7.Vind: +2.2
1
Marcus Tornée
Marcus Tornée ('98)
SWE21.69 w
  
 
2
Alexander Lesser
Alexander Lesser ('93)
SWE21.69 w
  
 
3Kasper OlsenKasper Olsen ('91)DEN21.98 w
  
 
Indledende 2
7.7. Vind: +4.1
7.7.Vind: +4.1
1
Aaron Ladestam
Aaron Ladestam 
SWE22.57 w
  
 
4
Johan Carlson
Johan Carlson ('99)
SWE22.87 w
  
 
Indledende 3
7.7. Vind: +2.1
7.7.Vind: +2.1
2
Linus Leveau
Linus Leveau ('97)
SWE23.36 w
  
 
M 300 m    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)DEN43.75
  
 PB
M 400 m    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)DEN47.60
  
 
4
Johan Brasch
Johan Brasch ('98)
SWE51.23
  
 SB
Kasper OlsenKasper Olsen ('91)DEN49.26
  
 SB
Yusuf AlinYusuf Alin ('95)DEN51.35
  
 
David OutzenDavid Outzen ('98)DEN52.63
  
 
Navid BazgirNavid Bazgir ('95)DEN54.07
  
 PB
M 600 m    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)DEN2:05.11
  
 
Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('06)DEN2:12.86
  
 PB
M 800 m    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
2
Vidar Arvidsson
Vidar Arvidsson ('03)
SWE2:08.53
  
 PB
3
Biniam Habtom
Biniam Habtom ('01)
ERI2:04.70
  
 PB
4
Carl Erixon
Carl Erixon ('03)
SWE2:11.17
  
 PB
5
Melvin Johansson
Melvin Johansson ('01)
SWE2:05.29
  
 PB
Finale B
6.7.
6.7.
1
Tadesse Johansson
Tadesse Johansson ('03)
SWE2:05.39
  
 PB
4
Simon Öberg
Simon Öberg ('03)
SWE2:10.01
  
 PB
7
Karl Lindgren
Karl Lindgren ('01)
SWE2:14.08
  
 PB
M 1500 m    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
1
Elliot Anderstedt
Elliot Anderstedt ('01)
SWE4:21.02
  
 PB
2
David Cannmo
David Cannmo ('01)
SWE4:22.53
  
 PB
Oliver ThernøeOliver Thernøe ('96)DEN4:27.68
  
 SB
M 5000 m    
6.7.

Finale A

Finale
6.7.
1
Björn Östenson
Björn Östenson ('93)
SWE15:36.55
  
 PB
2
Tomas Karlsson
Tomas Karlsson ('83)
SWE16:29.58
  
 SB
M 110 m hæk    
7.7. Vind: +3.5

Finale A

Finale
7.7.Vind: +3.5
1
Oscar Hjerm
Oscar Hjerm ('97)
SWE14.26 w
  
 
2
James Gaudiello
James Gaudiello ('98)
SWE15.10 w
  
 
M 400 m hæk    
6.7.

Finale A

Finale
6.7.
2
Joakim Wadstein
Joakim Wadstein 
SWE58.04
  
 PB
3
Jonathan Borg
Jonathan Borg ('99)
SWE58.33
  
 PB
4
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('78)
SWE1:07.86
  
 PB
M Højdespring    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
1
Hamdi Mahamat Alamine Saleh
Hamdi Mahamat Alamine Saleh ('97)
QAT2.15
  
 
2Kenneth PedersenKenneth Pedersen ('97)DEN2.05
  
 PB
M Trespring    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
1
Marcus Nyberg
Marcus Nyberg ('97)
SWE15.06 w
+2.6
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Kristo Galeta
Kristo Galeta ('83)
EST19.19
  
 
2
Viktor Gardenkrans
Viktor Gardenkrans ('95)
SWE17.41
  
 SB
3
Arwid Koskinen
Arwid Koskinen ('92)
SWE17.25
  
 
4
Rait Sinijärv
Rait Sinijärv ('81)
EST15.23
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Axel Härstedt
Axel Härstedt ('87)
SWE61.50
  
 
2
Ola Stunes Isene
Ola Stunes Isene ('95)
NOR57.06
  
 
3Andreas Høyby EllegaardAndreas Høyby Ellegaard ('93)DEN54.70
  
 
4Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)DEN54.26
  
 
5Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)DEN50.62
  
 
M Hammerkast 7.26 kg    
6.7.

Finale A

Finale
6.7.
1
Tim Söderqvist
Tim Söderqvist ('95)
SWE64.36
  
 
2
Stefan Kvist
Stefan Kvist ('87)
SWE62.52
  
 
M Spydkast 800 gram    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
1
Sebastian Thörngren
Sebastian Thörngren ('93)
SWE66.97
  
 
2
Isak Oskarsson
Isak Oskarsson ('96)
SWE66.94
  
 SB
3
Olof Hansson
Olof Hansson ('86)
SWE65.46
  
 SB
K 200 m    
7.7. Vind: +3.6

Finale A

Finale
7.7.Vind: +3.6
1
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
NOR24.78 w
  
 
2
Linnea Tillman
Linnea Tillman ('98)
SWE25.16 w
  
 
Indledende heats7.7.
Indledende 1
7.7. Vind: +2.8
7.7.Vind: +2.8
1
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
NOR24.91 w
  
 
2
Sandra Knezevic
Sandra Knezevic ('92)
SWE24.92 w
  
 
3
Linnea Tillman
Linnea Tillman ('98)
SWE25.22 w
  
 
K 400 m    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Josephine Risberg Thoor
Josephine Risberg Thoor ('95)
SWE56.74
  
 
K 3000 m    
6.7.

Finale A

Finale
6.7.
1
Sara Dädeby
Sara Dädeby ('99)
SWE10:40.44
  
 PB
2
Johanna Hofvendahl
Johanna Hofvendahl ('04)
SWE10:46.59
  
 PB
3
Annelie Blomquist
Annelie Blomquist ('92)
SWE10:51.49
  
 PB
6
Nicole Sörensen
Nicole Sörensen ('96)
SWE11:51.69
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
7.7. Vind: +3.0

Finale A

Finale
7.7.Vind: +3.0
1
Malin Skogström
Malin Skogström ('95)
SWE13.56 w
  
 
2
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
NOR13.59 w
  
 
3
Emma Tuvesson
Emma Tuvesson ('91)
SWE13.63 w
  
 
4
Johanna Carlsson
Johanna Carlsson ('94)
SWE14.12 w
  
 
K 300 m hæk    
6.7.

Finale A

Finale
6.7.
2
Olivia Stridh
Olivia Stridh ('02)
SWE45.38
  
 =SB
K 400 m hæk    
6.7.

Finale A

Finale
6.7.
1
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
NOR1:00.24
  
 
2
Amanda Holmberg
Amanda Holmberg ('98)
SWE1:01.20
  
 
K Højdespring    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Emelie Nyman Wänseth
Emelie Nyman Wänseth ('98)
SWE1.69
  
 SB
2
Evelina Erlandsson
Evelina Erlandsson ('94)
SWE1.69
  
 
3Rikke AndersenRikke Andersen ('98)DEN1.69
  
 
K Længdespring    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Ida Nilsson
Ida Nilsson ('98)
SWE6.07 w
+3.5
  
 
2
Elin Larsson
Elin Larsson ('94)
SWE6.07 w
+3.9
  
 
3
Emilia Kjellberg
Emilia Kjellberg ('96)
SWE5.98 w
+3.6
  
 
4
Thilda Särnevång
Thilda Särnevång ('96)
SWE5.97 w
+3.6
  
 
5
Rebecka Abrahamsson
Rebecka Abrahamsson ('94)
SWE5.97 w
+3.0
  
 
6Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN5.77 w
+3.7
  
 
7
Moa Ullgren
Moa Ullgren ('96)
SWE5.71
+1.7
  
 
8
Jenny Lestander
Jenny Lestander ('98)
SWE5.60
+0.8
  
 
K Trespring     
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
1
Lisa Weyhenmeyer
Lisa Weyhenmeyer 
SWE12.35 w
+6.0
  
 
2
Jenny Lestander
Jenny Lestander ('98)
SWE12.26 w
+3.0
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Frida Åkerström
Frida Åkerström ('90)
SWE16.59
  
 
2Maria SløkMaria Sløk ('83)DEN13.62
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)DEN53.56
  
 
2Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)DEN51.68
  
 
3
Emma Ljungberg
Emma Ljungberg ('94)
SWE48.08
  
 
4Maria SløkMaria Sløk ('83)DEN44.75
  
 
5
Ella Andersson
Ella Andersson 
SWE44.10
  
 
6Tenna Riber ThordahlTenna Riber Thordahl ('95)DEN43.95
  
 SB
K Hammerkast 4.0 kg    
6.7.

Finale A

Finale
6.7.
1
Tracey Andersson
Tracey Andersson ('84)
SWE64.04
  
 
2
Marinda Petersson
Marinda Petersson ('95)
SWE63.84
  
 
3
Cecilia Larsson
Cecilia Larsson ('99)
SWE56.78
  
 PB
4Louise OdgaardLouise Odgaard ('93)DEN54.30
  
 
5
Jennifer Quick
Jennifer Quick 
SWE53.82
  
 
Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)DEN46.88
  
 
K Spydkast 600 gram    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
1
Sofie Hammar
Sofie Hammar ('95)
SWE44.65
  
 SB
2
Emelie Nyman Wänseth
Emelie Nyman Wänseth ('98)
SWE41.23
  
 SB
D19 100 m    
8.7. Vind: +4.6

Finale A

Finale
8.7.Vind: +4.6
1
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE11.02 w
  
 
2
Glody Ngoma
Glody Ngoma 
SWE11.04 w
  
 
3
Sergej Brukner
Sergej Brukner ('99)
AUT11.06 w
  
 
4
Adam Elhendy Gunnarsson
Adam Elhendy Gunnarsson 
SWE11.07 w
  
 
5
Marcus Andersson
Marcus Andersson 
SWE11.41 w
  
 
Indledende heats8.7.
Indledende 1
8.7. Vind: +0.6
8.7.Vind: +0.6
1
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE10.96
  
 SB
2
Melker Gustavsson
Melker Gustavsson 
SWE11.27
  
 PB
Indledende 2
8.7. Vind: +0.4
8.7.Vind: +0.4
3
Johan Carlson
Johan Carlson ('99)
SWE11.57
  
 PB
D19 400 m    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
2
Jonathan Borg
Jonathan Borg ('99)
SWE51.99
  
 PB
D19 110 m hæk 99.1 cm    
7.7. Vind: +3.5

Finale A

Finale
7.7.Vind: +3.5
3
Jacob Lenz
Jacob Lenz ('99)
SWE15.36 w
  
 
P19 100 m hæk 84.0 cm    
7.7. Vind: +2.6

Finale A

Finale
7.7.Vind: +2.6
1
Alma Kilpeläinen
Alma Kilpeläinen ('99)
SWE14.43 w
  
 
P19 Stangspring    
6.7.

Finale A

Finale
6.7.
1Rebecka KrüegerRebecka Krüeger ('03)SWE3.45
  
 
P19 Længdespring    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Luisa Kosch
Luisa Kosch 
GER5.65
+0.8
  
 
P19 Diskoskast 1.0 kg    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
1
Daniella Persson
Daniella Persson 
SWE45.00
  
 PB
2
Amanda Fridberg
Amanda Fridberg ('02)
SWE42.14
  
 PB
P19 Spydkast 600 gram    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
1Liv CantbyLiv Cantby ('99)DEN41.70
  
 
D17 100 m    
8.7. Vind: +2.9

Finale A

Finale
8.7.Vind: +2.9
1
Caleb Conable
Caleb Conable ('01)
SWE10.92 w
  
 
Indledende heats8.7.
Indledende 1
8.7. Vind: +1.5
8.7.Vind: +1.5
3
Fredrik Grund
Fredrik Grund ('02)
SWE11.77
  
 PB
4
Simon Avramsson
Simon Avramsson ('02)
SWE11.79
  
 PB
D17 200 m    
7.7. Vind: +2.2

Finale A

Finale
7.7.Vind: +2.2
1
Adam Landén
Adam Landén ('02)
SWE22.40 w
  
 
Indledende heats7.7.
Indledende 1
7.7. Vind: +2.4
7.7.Vind: +2.4
7
Erik Ljungberg Bergelin
Erik Ljungberg Bergelin ('02)
SWE23.47 w
  
 
Indledende 2
7.7. Vind: +2.9
7.7.Vind: +2.9
1
Elias Hedner
Elias Hedner ('02)
SWE23.57 w
  
 
2
Mahdi Ahmadi
Mahdi Ahmadi ('01)
SWE23.58 w
  
 
4
Emil Bengtsson
Emil Bengtsson ('02)
SWE24.27 w
  
 
Indledende 3
7.7. Vind: +3.8
7.7.Vind: +3.8
2
Simon Avramsson
Simon Avramsson ('02)
SWE24.17 w
  
 
D17 400 m    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
4
David Cannmo
David Cannmo ('01)
SWE53.74
  
 PB
5
Amrullah Stanikzai
Amrullah Stanikzai ('02)
AFG54.19
  
 PB
6
Melvin Johansson
Melvin Johansson ('01)
SWE54.20
  
 PB
Finale B
8.7.
8.7.
2
Truls Månsson
Truls Månsson ('02)
SWE55.34
  
 PB
D17 110 m hæk 91.4 cm, 8.9 m    
7.7. Vind: +2.4

Finale A

Finale
7.7.Vind: +2.4
1
Marcus Blixt
Marcus Blixt ('02)
SWE14.88 w
  
 
3
Anton Hermansson
Anton Hermansson ('02)
SWE15.16 w
  
 
4
Edvin Andersson
Edvin Andersson ('02)
SWE15.60 w
  
 
Indledende heats7.7.
Indledende 1
7.7. Vind: +1.4
7.7.Vind: +1.4
4
Lucas Kristenson
Lucas Kristenson ('01)
SWE16.71
  
 PB
Indledende 2
7.7. Vind: +1.4
7.7.Vind: +1.4
1
Marcus Blixt
Marcus Blixt ('02)
SWE14.90
  
 PB
3
Edvin Andersson
Edvin Andersson ('02)
SWE15.85
  
 PB
D17 Længdespring    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
1
Caleb Conable
Caleb Conable ('01)
SWE7.29 w
+5.8
  
 
D17 Hammerkast 5.0 kg    
6.7.

Finale A

Finale
6.7.
1
Andreas Henriksson
Andreas Henriksson ('02)
SWE65.78
  
 
P17 100 m    
8.7. Vind: +2.7

Finale A

Finale
8.7.Vind: +2.7
1
Nikki Anderberg
Nikki Anderberg ('02)
SWE11.95 w
  
 
2Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN12.06 w
  
 
3
Linnea Tillman
Linnea Tillman ('98)
SWE12.27 w
  
 
Indledende heats8.7.
Indledende 1
8.7. Vind: +0.3
8.7.Vind: +0.3
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN12.12
  
 SB
2
Linnea Tillman
Linnea Tillman ('98)
SWE12.26
  
 
Indledende 2
8.7. Vind: +0.9
8.7.Vind: +0.9
1
Nikki Anderberg
Nikki Anderberg ('02)
SWE12.05
  
 
2
Marlen Aakre
Marlen Aakre ('93)
NOR12.22
  
 SB
3
Gladys Bamane
Gladys Bamane ('89)
SWE12.30
  
 
P17 200 m    
7.7. Vind: +2.9

Finale A

Finale
7.7.Vind: +2.9
1
Lovisa Skoglund
Lovisa Skoglund ('01)
SWE25.20 w
  
 
P17 400 m    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Lovisa Skoglund
Lovisa Skoglund ('01)
SWE57.04
  
 SB
P17 100 m hæk 76.2 cm    
7.7. Vind: +1.3

Finale A

Finale
7.7.Vind: +1.3
1
Olivia Stridh
Olivia Stridh ('02)
SWE14.31
  
 PB
2
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
SWE14.48
  
 
3
Summer Thalya Steinsrud
Summer Thalya Steinsrud ('01)
NOR14.53
  
 PB
Indledende heats7.7.
Indledende 1
7.7. Vind: +3.7
7.7.Vind: +3.7
1
Olivia Stridh
Olivia Stridh ('02)
SWE14.45 w
  
 
Indledende 2
7.7. Vind: +1.7
7.7.Vind: +1.7
1
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
SWE14.46
  
 PB
2
Joanne Schiffer
Joanne Schiffer ('01)
GER14.50
  
 
P17 300 m hæk    
6.7.

Finale A

Finale
6.7.
2
Olivia Stridh
Olivia Stridh ('02)
SWE45.38
  
 SB
6
Maja Jönsson
Maja Jönsson ('02)
SWE48.40
  
 SB
Finale B
6.7.
6.7.
2
Sonia Fors
Sonia Fors ('02)
SWE50.08
  
 PB
P17 Stangspring    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1Rebecka KrüegerRebecka Krüeger ('03)SWE3.58
  
 
P17 Længdespring    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Joanne Schiffer
Joanne Schiffer ('01)
GER5.79
+0.6
  
 
2
Anja Olsson
Anja Olsson ('01)
SWE5.63
+0.8
  
 PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    
8.7.

Finale A

Finale
8.7.
1
Victoria Quainoo
Victoria Quainoo ('02)
SWE13.93
  
 
P17 Diskoskast 1.0 kg    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
1
Amanda Fridberg
Amanda Fridberg ('02)
SWE40.90
  
 SB
P17 Hammerkast 3.0 kg    
6.7.

Finale A

Finale
6.7.
1
Anna Götberg
Anna Götberg ('01)
SWE61.44
  
 
2
Jennifer Andersson
Jennifer Andersson ('01)
SWE60.82
  
 PB
3
Amanda Fridberg
Amanda Fridberg ('02)
SWE58.74
  
 PB
4
Victoria Quainoo
Victoria Quainoo ('02)
SWE56.54
  
 
5
Thea Löfman
Thea Löfman ('03)
SWE52.68
  
 PB
6Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)DEN51.46
  
 PB
7
Cajsa Augustsson
Cajsa Augustsson ('02)
SWE50.94
  
 PB
8
Selma Löfman
Selma Löfman ('02)
SWE47.66
  
 PB
11
Lovisa Hörnström
Lovisa Hörnström ('03)
SWE39.34
  
 PB
13
Hanna Johansson
Hanna Johansson ('01)
SWE31.42
  
 PB
P17 Spydkast 500 gram    
6.7.

Finale A

Finale
6.7.
5
Maja Pettersson
Maja Pettersson ('02)
SWE33.84
  
 PB
8
Selma Löfman
Selma Löfman ('02)
SWE28.50
  
 PB
D15 80 m    
8.7. Vind: +2.2

Finale A

Finale
8.7.Vind: +2.2
6
Mattias Andersson
Mattias Andersson ('03)
SWE9.48 w
  
 
8
Melvin Mathisson
Melvin Mathisson ('03)
SWE9.77 w
  
 
Indledende heats8.7.
Indledende 2
8.7. Vind: +1.4
8.7.Vind: +1.4
6
Nils Ekström
Nils Ekström ('03)
SWE10.00
  
 PB
Indledende 3
8.7. Vind: +0.1
8.7.Vind: +0.1
4
Samuel Ekelund
Samuel Ekelund ('03)
SWE10.24
  
 PB
D15 300 m    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
2
Tadesse Johansson
Tadesse Johansson ('03)
SWE38.82
  
 PB
D15 80 m hæk 84.0 cm    
7.7. Vind: +3.5

Finale A

Finale
7.7.Vind: +3.5
1
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE10.99 w
  
 
2
Nils Ekström
Nils Ekström ('03)
SWE11.12 w
  
 
D15 Længdespring    
6.7.

Finale A

Finale
6.7.
2
David Thid
David Thid ('03)
SWE6.18
0.0
  
 PB
P15 300 m hæk    
6.7.

Finale A

Finale
6.7.
4
Tyra Tunander Cedrenius
Tyra Tunander Cedrenius ('04)
SWE47.30
  
 PB
6
Hilda Lindell
Hilda Lindell ('04)
SWE48.73
  
 PB
Finale B
6.7.
6.7.
4
Siri Elofsson
Siri Elofsson ('03)
SWE50.79
  
 SB
P15 Spydkast 500 gram    
6.7.

Finale A

Finale
6.7.
7
Thea Löfman
Thea Löfman ('03)
SWE31.89
  
 PB
D14 80 m    
8.7. Vind: +3.6

Finale A

Finale
8.7.Vind: +3.6
1
Jonatan Lindh
Jonatan Lindh ('04)
SWE9.58 w
  
 
4
Isak Holgersson
Isak Holgersson ('04)
SWE9.94 w
  
 
8
Joel Ring
Joel Ring ('04)
SWE10.25 w
  
 
P14 Kuglestød 3.0 kg    
6.7.

Finale A

Finale
6.7.
1
Emilia Wernerliv
Emilia Wernerliv ('04)
SWE12.62
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint