Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Borås SWE: 7.7.2018

M 200 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
Henrik BergHenrik Berg ('63)DEN28.04
  
 
Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)DEN29.62
  
 SB
Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)DEN30.79
  
 
Henrik BergHenrik Berg ('63)DEN31.41
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)DEN2:17.35
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
Marc LorentzenMarc Lorentzen ('81)DEN1:03.05
  
 SB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)DEN1.46
  
 SB
Henry AndersenHenry Andersen ('34)DEN1.22
  
 SB
M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Mathias MadsenMathias Madsen ('38)DEN7.21
  
 
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Martin IversenMartin Iversen ('56)DEN41.90
  
 SB
Peer T. JensenPeer T. Jensen ('58)DEN39.40
  
 PB
Knud HøyerKnud Høyer ('46)DEN36.28
  
 
Benedikt KristthorssonBenedikt Kristthorsson ('53)DEN34.44
  
 PB
Niels Ole FrederiksenNiels Ole Frederiksen ('41)DEN28.71
  
 SB
Mathias MadsenMathias Madsen ('38)DEN14.76
  
 
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Ole JeppesenOle Jeppesen ('64)DEN35.64
  
 
Per SabroePer Sabroe ('59)DEN35.37
  
 
René NyboRené Nybo ('61)DEN34.40
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
Trine B AndersenTrine B Andersen ('68)DEN2:47.85
  
 
Ingerlise V. JensenIngerlise V. Jensen ('49)DEN3:01.75
  
 SB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Jenny Rosén
Jenny Rosén ('72)
SWE4.88
+1.8
  
 PB
3
Ulrika Evjen
Ulrika Evjen ('74)
SWE4.98
+2.0
  
 SB
1
Desirée Lindén
Desirée Lindén ('76)
SWE5.06 w
+2.1
  
 
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Gerda RibjergGerda Ribjerg ('60)DEN10.44
  
 
Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)DEN9.51
  
 
Inge FaldagerInge Faldager ('48)DEN8.08
  
 
Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)DEN6.96
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
3
Pernilla Hagberg
Pernilla Hagberg ('69)
SWE9.92
  
 SB
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Ingrid ThomsenIngrid Thomsen ('43)DEN18.97
  
 PB
Kirsten AbshagenKirsten Abshagen ('38)DEN13.46
  
 SB
M40 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Jonas Boijertz
Jonas Boijertz ('74)
SWE1:02.09
  
 SB
M40 Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
2
Dennies Truedsson
Dennies Truedsson ('78)
SWE11.46
  
 SB
M45 3000 m forh.    

Finale A

Finale
2
Pontus Nilsson
Pontus Nilsson ('72)
SWE13:42.07
  
 SB
M45 400 m hæk    

Finale A

Finale
2
Patrik Hägg
Patrik Hägg ('72)
SWE1:01.93
  
 SB
K50 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
2
Marika Rydell
Marika Rydell ('67)
SWE27.48
  
 SB
K55 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
3
Eva Martinsson
Eva Martinsson ('61)
SWE26.53
  
 SB

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle