Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: 12.6.2018

M 100 m    
Vind: +2.6

Finale A

Finale
Vind: +2.6
Christian TrajkovskiChristian Trajkovski ('65)Hvidovre AM11.79 w
  
 
Robin RichRobin Rich ('67)KIF11.99
  
 PB
Kristoffer Bonde PedersenKristoffer Bonde Pedersen ('91)KIF12.02 w
  
 
Martin PanduroMartin Panduro ('94)KIF12.05
  
 PB
Markus SimonsenMarkus Simonsen ('02)KIF12.11
  
 PB
Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF12.30
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
Philip BraunPhilip Braun ('90)Sparta49.57
  
 SB
Mathias AstrupMathias Astrup ('99)Greve Atletik50.06
  
 
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC52.58
  
 SB
Robin RichRobin Rich ('67)KIF53.43
  
 SB
Mattias KalvågMattias Kalvåg ('85)Blovstrød Løverne1:01.72
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
2
Adrian Mehic
Adrian Mehic ('94)
/ SWE1:56.52
  
 SB
Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta1:57.64
  
 PB
Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)BAC1:57.70
  
 PB
Anders BangAnders Bang ('02)BAC1:59.41
  
 
Rasmus Krogh MadsenRasmus Krogh Madsen IK Hellas2:10.83
  
 PB
Anders LagergrenAnders Lagergren ('91)PSF2:13.56
  
 PB
Adem Mohamed AlaminAdem Mohamed Alamin ('99)PSF2:16.63
  
 
Mathias LaugesenMathias Laugesen ('02)THS2:17.25
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
6
Ali Laaroubi
Ali Laaroubi ('94)
/ ITA3:49.67
  
 SB
William DevantierWilliam Devantier Sparta3:45.31
  
DUR-18 PB
Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM3:55.80
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
20
Adam Månsson
Adam Månsson ('89)
/ SWE9:04.35
  
 PB
Omar HassanOmar Hassan ('90)AGF Atletik / ETH8:19.48
  
 
Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)THS8:30.59
  
 PB
Alexander Tengblad NikolaisenAlexander Tengblad Nikolaisen ('01)Viborg AM8:33.10
  
 PB
Simon Holbek KønigsfeldtSimon Holbek Kønigsfeldt ('86)HRC8:35.69
  
 PB
Marcus RønnMarcus Rønn ('93)Blovstrød Løverne8:42.33
  
 PB
Frederik FürstenbergFrederik Fürstenberg ('93)Sparta8:43.13
  
 PB
Thomas Svare EhlersThomas Svare Ehlers ('89)NBRO8:44.20
  
 PB
Mads SkaaningMads Skaaning ('95)Sparta8:45.49
  
 PB
Emil AarestrupEmil Aarestrup ('95)AGF Atletik8:45.95
  
 PB
Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)Aalborg AM8:47.41
  
 SB
Morten HesselbjergMorten Hesselbjerg ('91)NBRO8:47.84
  
 PB
Søren RohdeSøren Rohde ('89)NBRO8:48.68
  
 PB
Christian Birch OkkelsChristian Birch Okkels ('89)HRC8:49.14
  
 PB
Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)Sparta8:49.71
  
 PB
Henrik GehlertHenrik Gehlert ('94)AGF Atletik8:53.55
  
 PB
Yousef BellouchYousef Bellouch ('98)Frederiksberg IF8:58.79
  
 PB
Nikolaj DamNikolaj Dam ('90)Sparta8:59.51
  
 PB
Frederik Bruun JensenFrederik Bruun Jensen ('94)NBRO9:01.42
  
 PB
Mads HenriksenMads Henriksen ('94)Sparta9:07.15
  
 PB
Kasper KesjeKasper Kesje ('99)Sparta9:09.45
  
 PB
Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta9:11.57
  
 
Tore Deleuran NielsenTore Deleuran Nielsen ('84)HRC9:12.69
  
 
Noah Grunnet NouriNoah Grunnet Nouri ('02)BAC9:21.37
  
 PB
Christopher MeulengrachtChristopher Meulengracht ('93)NBRO9:21.68
  
 PB
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta9:22.11
  
 PB
Rasmus Vincentz JensenRasmus Vincentz Jensen ('84)NBRO9:22.55
  
 PB
Gustav MørchGustav Mørch ('02)Blovstrød Løverne9:24.62
  
 PB
Malthe PoulsenMalthe Poulsen Blovstrød Løverne9:25.93
  
 PB
Leon Kofoed AndersenLeon Kofoed Andersen ('91)Sparta9:30.84
  
 PB
Asser Vittrup NielsenAsser Vittrup Nielsen ('88)HMRC9:31.05
  
 PB
Thomas SølvmoseThomas Sølvmose ('93)Greve Trim9:44.37
  
 PB
Rasmus BrynskovRasmus Brynskov ('73)IK Hellas9:44.80
  
 PB
Alex PedersenAlex Pedersen ('93)klubløs9:45.96
  
 PB
Ole Gram ClausenOle Gram Clausen ('72)Sparta9:55.83
  
 PB
Jeppe HaghfeltJeppe Haghfelt ('03)Sparta9:58.30
  
 PB
Rasmus Krogh MadsenRasmus Krogh Madsen IK Hellas10:05.19
  
 PB
Henrik Bierbum BacherHenrik Bierbum Bacher ('86)Sparta10:13.74
  
 PB
Jacob Søgaard HansenJacob Søgaard Hansen ('70)NBRO10:14.01
  
 PB
Jens HolmJens Holm ('93)Frederiksberg IF10:25.76
  
 PB
Juan Francisco RuedaJuan Francisco Rueda ('90)NBRO10:29.82
  
 PB
Theis MunktvedTheis Munktved ('02)Blovstrød Løverne10:31.76
  
 PB
Abdi BerthelsenAbdi Berthelsen ('98)IK Hellas10:36.51
  
 PB
Birger JensenBirger Jensen ('76)ALOT10:37.93
  
 PB
Joakim SchnackJoakim Schnack ('04)10:49.40
  
 PB
Lars KromanLars Kroman ('69)Sparta10:52.12
  
 PB
Leon HamannLeon Hamann ('05)KIF11:13.58
  
 PB
Valdemar Laurits BaltzerenValdemar Laurits Baltzeren ('05)IK Hellas11:13.67
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK7.09
+1.0
  
 
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta41.44
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta38.36
  
 PB
K 100 m    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)Sparta11.94
  
 PB
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta12.29
  
 PB
Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF13.20
  
 PB
Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)BAC13.33
  
 PB
Josefine Rosholm LarsenJosefine Rosholm Larsen ('94)KIF13.82
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)Sparta56.35
  
 PB
Misja B. JepsenMisja B. Jepsen ('01)Hvidovre AM1:03.45
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
Freja WærnessFreja Wærness Aalborg AM2:10.62
  
 
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta2:12.62
  
 
Cecilie Møller-JensenCecilie Møller-Jensen ('01)BAC2:14.22
  
 PB
Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF2:15.70
  
 PB
Tine ØstergaardTine Østergaard BAC2:19.32
  
 PB
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:20.00
  
 
Mie Hylling AxelssonMie Hylling Axelsson ('02)Sparta2:21.08
  
 PB
Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF2:23.13
  
 PB
Caroline Rødgaard JessenCaroline Rødgaard Jessen ('02)BAK2:24.34
  
 PB
Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)Sparta2:29.06
  
 PB
Trine B AndersenTrine B Andersen ('68)Blovstrød Løverne2:48.91
  
 SB
K 3000 m    

Finale A

Finale
Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta9:32.30
  
 PB
Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)Sparta9:51.97
  
 PB
Lise Kandborg SørensenLise Kandborg Sørensen ('85)AGF Atletik9:58.44
  
 PB
Mie Gam NielsenMie Gam Nielsen ('01)Viborg AM9:58.47
  
 PB
Nanna Løvborg HansenNanna Løvborg Hansen ('90)Sparta10:59.20
  
 PB
Isabella Matilda JensenIsabella Matilda Jensen ('01)Sparta11:52.75
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF5.03
+0.3
  
 PB
Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta4.61
+0.4
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta55.21
  
 PB

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle