Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Greve: 30.9.2018

M 80 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
Noah ØstergaardNoah Østergaard ('06)Gentofte IK11.07
  
 PB
Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta11.73
  
 
Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta11.76
  
 PB
Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta11.94
  
 
M 100 m    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta12.09
  
 PB
Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA12.99
  
 PB
Kasper SchellerKasper Scheller ('03)Greve Atletik13.44
  
 PB
Mads DybbroMads Dybbro ('04)DELTA13.66
  
 PB
M 200 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk27.51
  
 PB
M 600 m    

Finale A

Finale
David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM1:53.48
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
Theis LæssøeTheis Læssøe ('93)Amager AC3:59.63
  
 PB
Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)BAC4:14.24
  
 PB
Victor Tvistholm JørgensenVictor Tvistholm Jørgensen ('04)Greve Atletik4:31.50
  
 PB
Lauge RasmussenLauge Rasmussen ('03)Trongårdens IF 4:41.25
  
 PB
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas4:44.47
  
 
Cilius JørgensenCilius Jørgensen ('04)Gentofte IK5:20.13
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Oscar LøwensteinOscar Løwenstein ('02)Helsingør IF1.55
  
 SB
M Stangspring    

Finale A

Finale
Oscar LøwensteinOscar Løwenstein ('02)Helsingør IF3.97
  
 
Carl Haansbæk MortensenCarl Haansbæk Mortensen ('05)Helsingør IF2.10
  
 PB
Sebastian ThulstrupSebastian Thulstrup ('04)Sparta1.97
  
 PB
M Trespring    

Finale A

Finale
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas13.23
0.0
  
 PB
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas11.19
+0.4
  
 PB
M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas7.90
  
 
Hussein AliHussein Ali ('04)Amager AC5.44
  
 PB
M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik8.92
  
 
Valdemar KoppValdemar Kopp ('06)Sparta7.20
  
 
M Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
Emil Hedegaard HansenEmil Hedegaard Hansen ('01)Herlev Atletik13.77
  
 
M Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
Elo WichmannElo Wichmann ('58)Holte Atletik15.03
  
 PB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Nikolai ChristensenNikolai Christensen ('04)Helsingør IF38.21
  
 
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM29.80
  
 PB
Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC28.18
  
 PB
Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC27.85
  
 
Julius KleinJulius Klein ('04)BAC27.40
  
 PB
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC26.22
  
 PB
M Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik36.89
  
 
Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik33.35
  
 PB
Carl Haansbæk MortensenCarl Haansbæk Mortensen ('05)Helsingør IF25.52
  
 PB
Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta9.95
  
 
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Elo WichmannElo Wichmann ('58)Holte Atletik39.40
  
 PB
Emil Hedegaard HansenEmil Hedegaard Hansen ('01)Herlev Atletik37.82
  
 
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01)Sparta56.20
  
 
Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk37.51
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Saef AliSaef Ali Roar Atletik29.33
  
 PB
M 1000 m stafet    

Finale A

Finale
Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  2:08.43
  
DUR-14 
  Frederik Thorup Sørensen, Tobias Jappe Bjerre, Vilhelm Krüger, Luis F. Maillet
K 80 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK10.56
  
 =PB
Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF10.94
  
 PB
Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas11.08
  
 PB
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta11.46
  
 PB
Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta11.61
  
 PB
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta11.77
  
 
Isabelle Kehler KrabbeIsabelle Kehler Krabbe ('06)Amager AC12.21
  
 PB
Alberte KjærsgaardAlberte Kjærsgaard ('06)KIF12.46
  
 PB
Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC12.47
  
 PB
Katrine GulevKatrine Gulev ('06)Viking Atletik13.04
  
 PB
K 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta12.41
  
 PB
Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 13.16
  
 PB
Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik13.27
  
 PB
Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik13.38
  
 SB
Josefine Hostrup LangkjærJosefine Hostrup Langkjær ('04)Sparta13.50
  
 PB
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta13.58
  
 PB
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta13.60
  
 
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta13.63
  
 PB
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta13.88
  
 
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta14.06
  
 
Eya Mathilde HaldEya Mathilde Hald ('03)DELTA14.76
  
 PB
K 200 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC27.45
  
 PB
K 600 m    

Finale A

Finale
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta1:42.08
  
 
Anna Bjaaland AndersenAnna Bjaaland Andersen ('06)Amager AC1:56.22
  
 PB
Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik2:05.81
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
Caroline Amalie JensenCaroline Amalie Jensen ('99)Holte Atletik4:57.82
  
 PB
Josefine MunksdorffJosefine Munksdorff ('02)Hvidovre AM5:22.75
  
 PB
Freja Boss RasmussenFreja Boss Rasmussen ('05)Viking Atletik5:42.82
  
 PB
K Stangspring    

Finale A

Finale
Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC2.50
  
 PB
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik10.85
  
 PB
Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta9.55
  
 PB
Julia FerrisJulia Ferris ('06)Gentofte IK6.69
  
 PB
Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC5.58
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik10.37
  
 
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta8.54
  
 
K Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
1
Jessica Preiman
Jessica Preiman ('98)
/ SWE14.13
  
 PB
2
Matilda Ekenberg
Matilda Ekenberg 
/ SWE13.38
  
 PB
3
Ebba Molinder
Ebba Molinder 
/ SWE13.35
  
 PB
4
Elsa Lindén
Elsa Lindén 
/ SWE10.06
  
 PB
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta31.40
  
 PB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Molly Broback
Molly Broback ('01)
/ SWE44.53
  
 PB
5
Elsa Lindén
Elsa Lindén 
/ SWE37.24
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta36.75
  
 
Louise Wrisberg KæstelLouise Wrisberg Kæstel ('01)Holte Atletik27.24
  
 SB
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK25.64
  
 
Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik21.61
  
 PB

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne