Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
København: 21.5.2018
Vælg mænd discipliner
10 km
Vælg kvinder discipliner
10 km
M 10 km
Finale A
Finale
1
Roman Fosti
Roman Fosti ('83)
83
/ EST
30:20.0h
13
Raido Mitt
Raido Mitt ('91)
91
/ EST
32:05.0h
SB
Marcus Rønn
Marcus Rønn ('93)
93
Blovstrød Løverne
31:24
PB
Christian Birch Okkels
Christian Birch Okkels ('89)
89
HRC
31:35
PB
Frederik Bruun Jensen
Frederik Bruun Jensen ('94)
94
NBRO
31:54
PB
Gustav Mørch
Gustav Mørch ('02)
02
Blovstrød Løverne
34:20
PB
Christopher Meulengracht
Christopher Meulengracht ('93)
93
NBRO
34:21
PB
Stefán Guðmundsson
Stefán Guðmundsson ('70)
70
Snik Atletik / ISL
34:29
Peter Breiner Nielsen
Peter Breiner Nielsen ('71)
71
Fremad Holbæk
34:38
SB
K 10 km
Finale A
Finale
14
Olga Andrejeva
Olga Andrejeva ('85)
85
/ EST
37:24.0h
Laura Valgreen Petersen
Laura Valgreen Petersen
00
Odense Atletik
35:34
PB
Helene Svane
Helene Svane ('91)
91
Aarhus Fremad
35:55
PB
Maria Ahm
Maria Ahm ('98)
98
36:23
PB
Cecilie Mikkelsen
Cecilie Mikkelsen ('94)
94
Sparta
37:28
Anne Skovsbo Clausen
Anne Skovsbo Clausen ('87)
87
Sparta
39:30
PB
Lisa Bjurström
Lisa Bjurström ('86)
86
Sparta / SWE
42:24
PB
Mette Sommer Fritze
Mette Sommer Fritze ('79)
79
Sparta
42:40
Julie Høgh
Julie Høgh ('91)
91
Sparta
43:58
PB
Head to head
×
Seneste resultater
16.4
Haderslev
Løbestævne
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1