Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: ØST ungdom inde 19‐20.1.2019 Inde
Ballerup Super Arena

M22 60 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta7.18
  
 PB
2Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)Sparta7.48
  
 PB
M22 Kuglestød 7.26 kg    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK12.91
  
 SB
 
12.1212.91 SB12.7312.42  X12.50  
2Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM12.52
  
 PB
 
11.86 PB  X11.2711.92 PB12.52 PB12.05  
K22 60 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta7.89
  
 SB
2Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta8.02
  
 SB
3Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta8.23
  
 SB
4Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta8.37
  
 SB
K22 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta9.06
  
 SB
4Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta9.24
  
 PB
5Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta9.79
  
 SB
K22 Højdespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta1.51
  
 SB
 
1.45 SB
  O
1.48 SB
 XO
1.51 SB
  O
1.54
XXX
    
K22 Længdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Ditte SchmidtDitte Schmidt ('97)Sparta5.05
  
 SB
 
4.86 SB  X  X4.90 SB5.05 SB4.97  
K22 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta12.35
  
 PB
 
11.99 PB12.35 PB12.0712.0212.2712.19  
2Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta11.77
  
 PB
 
  X11.77 PB  X11.37  X11.34  
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
D19 60 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta7.07
  
 SB
2Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik7.26
  
 =PB
3Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta7.45
  
 PB
4Thomas Moraes BengtssonThomas Moraes Bengtsson ('01)Sparta7.64
  
 PB
5Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)Sparta7.70
  
 
6Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk8.29
  
 PB
Thorbjørn BørresenThorbjørn Børresen ('01)Greve Atletik DQ
  
 
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
2Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta8.82
  
 PB
D19 Højdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)Sparta1.70
  
 SB
 
1.65 SB
  O
1.70 SB
  O
1.75
XXX
     
D19 Stangspring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Jonathan ThulstrupJonathan Thulstrup ('01)Sparta3.70
  
 PB
 
3.30 SB
  O
3.40 PB
  O
3.50 PB
  O
3.60 PB
 XO
3.70 PB
 XO
3.80
XXX
  
D19 Længdespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik6.32
  
 SB
 
  X6.32 SB5.285.986.006.27  
2Thorbjørn BørresenThorbjørn Børresen ('01)Greve Atletik5.16
  
 PB
 
  X5.16 PB  X4.814.88  X  
3Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk4.67
  
 PB
 
  X3.19 SB4.67 PB4.624.354.61  
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Mads LundMads Lund Sparta16.18
  
 PB
 
15.32 PB15.1714.9116.18 PB  X15.32  
2Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK14.18
  
 PB
 
13.16 PB14.18 PB  X  X13.52  X  
3Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC11.99
  
 PB
 
11.65 PB  X11.60  X10.3711.99 PB  
P19 60 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta8.08
  
 PB
2Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM8.17
  
 PB
3Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta8.26
  
 SB
4Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK8.40
  
 
5Lili KökényLili Kökény ('01)Sparta8.56
  
 SB
6Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik8.58
  
 =PB
7Andrea Öbro JakobsenAndrea Öbro Jakobsen ('01)Frederiksberg IF8.59
  
 
Indledende heats19.1.
Indledende 1
19.1.
19.1.
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta8.18
  
 SB
2Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)Sparta8.27
  
 PB
3Andrea Öbro JakobsenAndrea Öbro Jakobsen ('01)Frederiksberg IF8.48
  
 PB
4Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik8.58
  
 PB
Indledende 2
19.1.
19.1.
1Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM8.20
  
 PB
2Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta8.27
  
 SB
3Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK8.31
  
 PB
4Lili KökényLili Kökény ('01)Sparta8.59
  
 SB
5Yasmine AbbouchYasmine Abbouch ('01)Sparta9.23
  
 PB
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta9.17
  
 PB
3Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK9.18
  
 PB
6Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik10.18
  
 PB
P19 Højdespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Sara OlsenSara Olsen ('01)Helsingør IF1.57
  
 SB
 
1.45
  O
1.51 SB
  O
1.54 SB
XXO
1.57 SB
  O
1.60
XXX
   
P19 Længdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta5.41
  
 SB
 
  X  X5.40 SB5.41 SB  X  X  
2Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta5.28
  
 SB
 
  X5.04 SB5.28 SB5.005.21  X  
3Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)Sparta5.15
  
 SB
 
4.94 SB3.585.09 SB4.994.955.15 SB  
4Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik4.79
  
 SB
 
4.79 SB4.65  X4.75  X4.75  
5Yasmine AbbouchYasmine Abbouch ('01)Sparta4.45
  
 PB
 
  X4.17 PB4.34 PB3.98  X4.45 PB  
6Vibha SorenVibha Soren ('01)KIF4.25
  
 SB
 
  X  X4.19 SB  X4.25 SB4.16  
P19 Trespring     
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
Vibha SorenVibha Soren ('01)KIF NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta12.02
  
 PB
 
11.68 PB11.86 PB12.02 PB  X  X11.86  
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta11.44
  
 PB
 
11.44 PB  X  X11.14  X  X  
D17 60 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik7.42
  
 
2Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta7.47
  
 
3Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF7.58
  
 PB
4August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF7.70
  
 PB
5Anton Juhl SeitzbergAnton Juhl Seitzberg ('03)Fremad Holbæk7.72
  
 PB
6Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta7.81
  
 
7Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas7.90
  
 
8Simon Tange ChristophersenSimon Tange Christophersen ('03)IK Hellas7.91
  
 PB
Indledende heats19.1.
Indledende 1
19.1.
19.1.
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik7.41
  
 PB
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta7.71
  
 PB
3Anton Juhl SeitzbergAnton Juhl Seitzberg ('03)Fremad Holbæk7.79
  
 PB
4Simon Tange ChristophersenSimon Tange Christophersen ('03)IK Hellas7.93
  
 PB
5Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC7.98
  
 PB
Indledende 2
19.1.
19.1.
1Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta7.44
  
 PB
2Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF7.67
  
 PB
3August ØstergaardAugust Østergaard ('03)KIF7.78
  
 SB
4Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas7.85
  
 PB
5Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC8.34
  
 PB
6Malte BankMalte Bank ('03)Sparta8.39
  
 PB
D17 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
20.1.
20.1.
1Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF25.67
  
  Oversized track
2Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)Frederiksberg IF26.63
  
  Oversized track
Finale 2
20.1.
20.1.
1Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC25.75
  
  Oversized track
2Simon Tange ChristophersenSimon Tange Christophersen ('03)IK Hellas26.10
  
  Oversized track
3Lauge Preisler VillundLauge Preisler Villund ('03)Frederiksberg IF26.53
  
  Oversized track
Finale 3
20.1.
20.1.
1Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF24.25
  
  Oversized track
2Anton Juhl SeitzbergAnton Juhl Seitzberg ('03)Fremad Holbæk25.11
  
  Oversized track
3Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas25.75
  
  Oversized track
D17 800 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Anton Juhl SeitzbergAnton Juhl Seitzberg ('03)Fremad Holbæk2:12.05
  
  Oversized track
2Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas2:12.46
  
  Oversized track
3Jonas AlbertsenJonas Albertsen ('03)BAK2:13.99
  
  Oversized track
4Lauge RasmussenLauge Rasmussen ('03)Trongårdens IF 2:16.85
  
  Oversized track
D17 1500 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Martin MøllgaardMartin Møllgaard ('03)Frederiksberg IF4:32.59
  
  Oversized track
2Jeppe HaghfeltJeppe Haghfelt ('03)Sparta4:36.98
  
  Oversized track
3Jonas AlbertsenJonas Albertsen ('03)BAK4:38.27
  
  Oversized track
4Lauge RasmussenLauge Rasmussen ('03)Trongårdens IF 4:40.51
  
  Oversized track
D17 3000 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Martin MøllgaardMartin Møllgaard ('03)Frederiksberg IF9:40.80
  
  Oversized track
2Jeppe HaghfeltJeppe Haghfelt ('03)Sparta9:46.41
  
  Oversized track
7Marcus RøllingMarcus Rølling ('03)Sparta11:10.12
  
  Oversized track
Nikolaj DonsNikolaj Dons ('02)Hvidovre AM DNF
  
  Oversized track
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta8.80
  
 PB
3Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas8.90
  
 PB
4Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta9.08
  
 PB
5Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF9.53
  
 PB
D17 Højdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)Frederiksberg IF1.68
  
 PB
 
1.50 SB
  O
1.55 SB
  O
1.60 =PB
  O
1.65 PB
XXO
1.68 PB
  O
1.71
XXX
  
2Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF1.68
  
 SB
 
1.50 SB
  O
1.55 SB
  O
1.60 SB
  O
1.65 SB
XXO
1.68 SB
 XO
1.71
XXX
  
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik1.68
  
 PB
 
1.55 SB
  O
1.60 =PB
  O
1.65 PB
 XO
1.68 PB
XXO
1.71
XXX
   
D17 Stangspring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta4.00
  
 PB
 
3.50 PB
  O
3.70 PB
XXO
3.80 PB
  O
3.90 PB
  O
4.00 PB
 XO
4.10
XXX
  
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta3.80
  
 SB
 
3.40 SB
XXO
3.50 SB
  O
3.60 SB
XXO
3.70 SB
 XO
3.80 SB
XXO
3.90
XXX
  
3Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta3.70
  
 SB
 
3.70 SB
 XO
3.90
XXX
      
4Thor WiskumThor Wiskum ('02)Holte Atletik3.60
  
 PB
 
3.10 SB
  O
3.20 PB
  O
3.30 PB
  O
3.40 PB
  O
3.50 PB
  O
3.60 PB
XXO
3.70
XXX
 
5Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta3.50
  
 =PB
 
3.20 SB
  O
3.40 SB
  O
3.50 =PB
XXO
3.60
XXX
    
6Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF3.20
  
 PB
 
2.80
 XO
2.90
  O
3.00
  O
3.10 =PB
  O
3.20 PB
XXO
3.30
XXX
  
7Malte BankMalte Bank ('03)Sparta3.10
  
 PB
 
2.80 PB
 XO
2.90 PB
XXO
3.00 PB
XXO
3.10 PB
  O
3.20
XXX
   
D17 Længdespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta6.48
  
 PB
 
6.09 PB  X  X  X6.076.48 PB  
2Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas6.18
  
 PB
 
  X5.97 PB6.01 PB5.946.08 PB6.18 PB  
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik6.10
  
 
 
5.86  X  X6.10  X  X  
4Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta6.06
  
 SB
 
6.01  X  X6.06 SB  X  X  
5Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF5.93
  
 PB
 
5.86 PB5.93 PB5.93 =PB5.815.77  X  
6Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF5.72
  
 PB
 
4.975.50 PB5.66 PB5.565.72 PB5.67  
7Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta5.51
  
 
 
5.51  X5.45  X  X  X  
8Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC5.38
  
 PB
 
5.33 PB  X5.20  X5.38 PB  X  
9Albert Vagn JensenAlbert Vagn Jensen ('03)Frederiksberg IF4.77
  
 PB
 
4.77 PB  X  X     
D17 Trespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas12.54
  
 
 
  X12.54  X  X  X  X  
2Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas10.85
  
 PB
 
10.85 PB10.77  X  X  X  X  
3Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC8.92
  
 SB
 
8.92 SB  X  X  X  X  X  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA15.04
  
 PB
 
14.66 PB14.68 PB14.78 PB  X  X15.04 PB  
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta14.80
  
 PB
 
14.21 =PB13.95  X14.80 PB14.78  X  
3Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta14.66
  
 PB
 
13.03 PB13.29 PB13.0614.02 PB13.9514.66 PB  
4Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta13.30
  
 
 
  X  X  X  X13.30  X  
5Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik12.82
  
 
 
  X12.70  X12.4012.3512.82  
6Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF10.32
  
 PB
 
10.00 PB9.429.338.5910.32 PB10.16  
7Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC9.66
  
 
 
  X8.859.509.609.429.66  
8Albert Vagn JensenAlbert Vagn Jensen ('03)Frederiksberg IF8.82
  
 PB
 
8.07 PB8.018.82 PB8.338.387.90  
D17 1000 m kapgang    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Asbjørn BirkelundAsbjørn Birkelund ('02)KIF4:58.18
  
  Oversized track
P17 60 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF7.68
  
 PB
2Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta7.81
  
 
3Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta7.88
  
 PB
4Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik7.93
  
 PB
5Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta8.03
  
 
6Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA8.21
  
 PB
7Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)Sparta8.27
  
 =PB
8Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia8.36
  
 
Indledende heats19.1.
Indledende 1
19.1.
19.1.
1Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta7.80
  
 PB
2Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta8.00
  
 PB
3Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia8.20
  
 PB
4Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA8.22
  
 PB
5Angela TimmAngela Timm ('03)Frederiksberg IF8.39
  
 PB
6Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik8.45
  
 SB
7Emilie Fayl von HentallerEmilie Fayl von Hentaller ('02)Sparta8.55
  
 SB
8Emilie Mossin NørregaardEmilie Mossin Nørregaard ('03)Sparta8.87
  
 PB
Indledende 2
19.1.
19.1.
1Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta7.94
  
 PB
2Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik7.97
  
 PB
3Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta8.32
  
 SB
4Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC8.44
  
 PB
5Ida LyngbyIda Lyngby ('02)Sparta8.45
  
 SB
6Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik8.58
  
 SB
7Frida BundgaardFrida Bundgaard ('03)KIF9.05
  
 PB
8Emilie SeebergEmilie Seeberg ('03)FIF Hillerød9.52
  
 
Indledende 3
19.1.
19.1.
1Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF7.69
  
 PB
2Sofie SpiegelhauerSofie Spiegelhauer ('02)Sparta8.31
  
 SB
3Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta8.31
  
 SB
4Selma BertramSelma Bertram ('03)BAK8.41
  
 SB
5Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta8.45
  
 SB
6Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)BAC8.59
  
 =PB
7Silke DittlauSilke Dittlau ('03)Frederiksberg IF8.83
  
 SB
8Helena Impgaard LarsenHelena Impgaard Larsen ('02)BAC8.84
  
 PB
P17 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
20.1.
20.1.
1Ida PalboIda Palbo ('03)FIF Hillerød29.66
  
  Oversized track
2Eline LaanstraEline Laanstra ('03)FIF Hillerød29.78
  
  Oversized track
Finale 2
20.1.
20.1.
1Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC27.69
  
  Oversized track
2Nanna ElmerNanna Elmer ('03)KIF27.91
  
  Oversized track
Finale 3
20.1.
20.1.
1Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)BAC27.87
  
  Oversized track
2Angela TimmAngela Timm ('03)Frederiksberg IF28.25
  
  Oversized track
3Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik28.32
  
  Oversized track
P17 800 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta2:20.77
  
  Oversized track
2Majken LützenMajken Lützen ('03)BAK2:20.83
  
  Oversized track
3Alma SøttrupAlma Søttrup ('03)BAK2:25.84
  
  Oversized track
4Caroline Rødgaard-JessenCaroline Rødgaard-Jessen ('02)BAK2:26.90
  
  Oversized track
5Ida PalboIda Palbo ('03)FIF Hillerød2:35.03
  
  Oversized track
P17 1500 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF4:47.78
  
  Oversized track
2Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta4:50.75
  
  Oversized track
3Majken LützenMajken Lützen ('03)BAK4:54.77
  
  Oversized track
4Caroline Rødgaard-JessenCaroline Rødgaard-Jessen ('02)BAK5:02.80
  
  Oversized track
5Alma SøttrupAlma Søttrup ('03)BAK5:19.01
  
  Oversized track
6Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF5:21.05
  
  Oversized track
7Sarah GladSarah Glad ('03)Sparta5:35.09
  
  Oversized track
8Olivia KellbergOlivia Kellberg ('03)BAK5:43.92
  
  Oversized track
P17 3000 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
2Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF10:39.49
  
  Oversized track
4Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF11:26.04
  
  Oversized track
6Sarah GladSarah Glad ('03)Sparta11:39.94
  
  Oversized track
P17 60 m hæk 76.2 cm, 8.25 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik8.69
  
 
2Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta9.27
  
 
3Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA9.39
  
 
4Laura Juul PallesenLaura Juul Pallesen ('03)Amager AC10.06
  
 
P17 Højdespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta1.54
  
 PB
 
1.40 SB
  O
1.45 PB
  O
1.48 PB
 XO
1.51 PB
 XO
1.54 PB
 XO
1.57
XXX
  
2Lia Palmberg NordhaldLia Palmberg Nordhald ('03)BAC1.51
  
 =PB
 
1.40
  O
1.45
 XO
1.48
 XO
1.51 =PB
  O
1.54
XXX
   
3Flora ChalmerFlora Chalmer ('03)Sparta1.48
  
 SB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.48 SB
 XO
1.51
XXX
    
4Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)Frederiksberg IF1.48
  
 SB
 
1.45 SB
  O
1.48 SB
XXO
1.51
XXX
     
P17 Stangspring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta3.40
  
 PB
 
3.30 SB
  O
3.40 PB
 XO
3.50
XXX
     
2Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK2.90
  
 
 
2.60
  O
2.70
  O
2.80
 XO
2.90
XXO
3.00
XXX
   
3Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA2.70
  
 PB
 
2.40 SB
  O
2.50 =PB
  O
2.60 PB
  O
2.70 PB
 XO
2.80
XXX
   
P17 Længdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik5.67
  
 SB
 
5.355.425.56 SB  X5.67 SB  X  
2Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta5.31
  
 PB
 
  X  X5.29 PB4.865.165.31 PB  
3Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta5.26
  
 PB
 
5.15 SB3.88  X  X5.055.26 PB  
4Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta5.10
  
 PB
 
5.01 SB4.814.944.895.005.10 PB  
5Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta5.07
  
 PB
 
4.44 SB5.02 SB  X5.00  X5.07 PB  
6Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta5.05
  
 PB
 
  X3.75 SB4.87 SB  X3.745.05 PB  
7Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)BAC4.98
  
 SB
 
4.84 SB4.824.76  X  X4.98 SB  
8Anna Katrine LarsenAnna Katrine Larsen ('03)FIF Hillerød4.90
  
 PB
 
4.90 PB  X  X  X  X4.89  
9Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik4.79
  
 SB
 
4.79 SB4.534.56     
10Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)Frederiksberg IF4.67
  
 SB
 
  X  X4.67 SB     
11Helena Impgaard LarsenHelena Impgaard Larsen ('02)BAC4.54
  
 PB
 
4.54 PB4.29  X     
12Frida BundgaardFrida Bundgaard ('03)KIF4.32
  
 PB
 
4.22 PB4.32 PB4.26     
13Emilie Mossin NørregaardEmilie Mossin Nørregaard ('03)Sparta4.18
  
 PB
 
4.10 PB4.18 PB4.10     
14Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA3.97
  
 PB
 
3.93 PB3.97 PB3.82     
P17 Trespring     
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC9.85
  
 PB
 
9.85 PB9.789.69  X9.85 =PB  X  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta14.01
  
 PB
 
12.75 =PB12.85 PB12.95 PB14.01 PB13.1813.17  
2Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA12.08
  
 SB
 
11.89 SB11.5411.4412.05 SB11.0112.08 SB  
3Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK11.71
  
 PB
 
11.32 PB11.2711.71 PB11.3511.4910.77  
4Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta10.69
  
 PB
 
10.42 PB9.9410.0610.54 PB10.69 PB10.65  
5Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)Sparta10.53
  
 PB
 
8.92 SB9.48 SB9.89 SB9.229.5110.53 PB  
6Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta10.36
  
 PB
 
  X8.619.18 SB8.919.44 SB10.36 PB  
7Margaret DarkwaMargaret Darkwa ('02)BAK10.20
  
 PB
 
10.20 PB9.9010.04  X  X9.91  
8Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia9.77
  
 SB
 
9.77 SB  X8.94  X  X9.68  
9Freja R AbrahamsenFreja R Abrahamsen ('03)Frederiksberg IF8.68
  
 PB
 
8.68 PB8.548.23     
D15 60 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta7.28
  
 
2Mikkel David MarklundMikkel David Marklund ('04)BAK7.50
  
 
3Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta7.56
  
 PB
4Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta7.80
  
 
5Nicolai AndersenNicolai Andersen ('04)Amager AC7.90
  
 
6Viktor BokmandViktor Bokmand ('04)Trongårdens IF 8.12
  
 
7Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK8.23
  
 
Indledende heats19.1.
Indledende 1
19.1.
19.1.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta7.26
  
 PB
2Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta7.83
  
 
3Jonathan Højgaard ClausenJonathan Højgaard Clausen ('04)Sparta8.06
  
 PB
4Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta8.11
  
 PB
5Mads DybbroMads Dybbro ('04)DELTA8.44
  
 PB
6Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK8.73
  
 PB
7Lucas LaustsenLucas Laustsen ('05)IK Hellas9.10
  
 
Mads-Christian EriksenMads-Christian Eriksen ('05)BAK NM
  
 
Indledende 2
19.1.
19.1.
1Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta7.59
  
 PB
2Nicolai AndersenNicolai Andersen ('04)Amager AC7.88
  
 PB
3Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK7.99
  
 =PB
4Viktor BokmandViktor Bokmand ('04)Trongårdens IF 8.03
  
 PB
5Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik8.19
  
 PB
6Luca HøgenhavenLuca Høgenhaven ('05)Helsingør IF8.50
  
 
7Silas Klentz DahlSilas Klentz Dahl ('04)BAK8.84
  
 PB
8Tue Agger MaarbjergTue Agger Maarbjerg ('05)Frederiksberg IF9.06
  
 PB
Indledende 3
19.1.
19.1.
1Mikkel David MarklundMikkel David Marklund ('04)BAK7.42
  
 PB
2Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik8.29
  
 PB
3Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK8.06
  
 
4Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA8.28
  
 PB
5Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta7.65
  
 PB
6Markus MunksdorfMarkus Munksdorf ('04)Hvidovre AM8.32
  
 PB
7Timoléon RescanTimoléon Rescan ('05)Frederiksberg IF8.56
  
 
8Philip MølgaardPhilip Mølgaard ('05)Frederiksberg IF8.62
  
 PB
D15 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
20.1.
20.1.
1Markus MunksdorfMarkus Munksdorf ('04)Hvidovre AM26.63
  
  Oversized track
2Lucas LaustsenLucas Laustsen ('05)IK Hellas30.48
  
  Oversized track
Finale 2
20.1.
20.1.
1Tue Agger MaarbjergTue Agger Maarbjerg ('05)Frederiksberg IF29.62
  
  Oversized track
2Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas29.88
  
  Oversized track
Finale 3
20.1.
20.1.
1Mads DybbroMads Dybbro ('04)DELTA27.77
  
  Oversized track
2Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 29.71
  
  Oversized track
3Gustav Bodekær ThomsenGustav Bodekær Thomsen ('05)Fremad Holbæk30.93
  
  Oversized track
Finale 4
20.1.
20.1.
1Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik26.05
  
  Oversized track
2Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta26.56
  
  Oversized track
3Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta28.54
  
  Oversized track
Finale 5
20.1.
20.1.
1Nicolai AndersenNicolai Andersen ('04)Amager AC25.34
  
  Oversized track
2Markus NederschierMarkus Nederschier ('05)FIF Hillerød26.33
  
  Oversized track
3Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA26.62
  
  Oversized track
Finale 6
20.1.
20.1.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta23.71
  
  Oversized track
2Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta24.19
  
  Oversized track
3Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta24.96
  
  Oversized track
D15 800 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta2:13.06
  
  Oversized track
2Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)Amager AC2:14.25
  
  Oversized track
3Markus NederschierMarkus Nederschier ('05)FIF Hillerød2:16.14
  
  Oversized track
4Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik2:19.61
  
  Oversized track
5Lucas BendtsenLucas Bendtsen ('04)Fremad Holbæk2:20.60
  
  Oversized track
6Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas2:27.71
  
  Oversized track
7Luca HøgenhavenLuca Høgenhaven ('05)Helsingør IF2:29.55
  
  Oversized track
8Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK2:34.23
  
  Oversized track
9Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 2:37.65
  
  Oversized track
10Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM2:53.75
  
  Oversized track
D15 1500 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)Amager AC4:37.47
  
  Oversized track
2Carl Emil HjorthCarl Emil Hjorth ('04)Frederiksberg IF4:39.27
  
  Oversized track
3Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)Fremad Holbæk4:41.57
  
  Oversized track
4Noah Borgen MorellNoah Borgen Morell ('04)IK Olympia4:48.24
  
  Oversized track
5Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM4:55.04
  
  Oversized track
6Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Hvidovre AM5:14.22
  
  Oversized track
7David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF5:19.78
  
  Oversized track
8Cilius JørgensenCilius Jørgensen ('04)Gentofte IK5:27.31
  
  Oversized track
D15 3000 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
3Carl Emil HjorthCarl Emil Hjorth ('04)Frederiksberg IF9:47.35
  
  Oversized track
4Victor Tvistholm JørgensenVictor Tvistholm Jørgensen ('04)Greve Atletik9:50.79
  
  Oversized track
5Mats KrügerMats Krüger ('04)Ganløse Tri Center10:02.90
  
  Oversized track
6Joakim SchnackJoakim Schnack ('04)Ganløse Tri Center10:21.19
  
  Oversized track
8Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Hvidovre AM11:21.32
  
  Oversized track
9Cilius JørgensenCilius Jørgensen ('04)Gentofte IK11:45.03
  
  Oversized track
10Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta12:04.35
  
  Oversized track
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta9.72
  
  Oversized track
2Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik10.23
  
  Oversized track
3Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK10.29
  
  Oversized track
4Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas10.76
  
  Oversized track
5Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik11.12
  
  Oversized track
6Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta11.30
  
  Oversized track
7Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta12.56
  
  Oversized track
D15 Højdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta1.91
  
 PB
 
1.61
  O
1.70
  O
1.75
  O
1.81
  O
1.86
  O
1.91 PB
 XO
1.94
XXX
 
2Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta1.61
  
 
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.58
 XO
1.61
 XO
1.64
XXX
  
3Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta1.61
  
 PB
 
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55 SB
XXO
1.58 PB
XXO
1.61 PB
XXO
1.64
XXX
  
4Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.55
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
 XO
1.55 PB
 XO
1.58
XXX
    
5Timoléon RescanTimoléon Rescan ('05)Frederiksberg IF1.45
  
 PB
 
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
 XO
1.50
XXX
   
6Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA1.45
  
 =PB
 
1.30
 XO
1.35
  O
1.40
 XO
1.45 =PB
 XO
1.50
XXX
   
7Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK1.45
  
 
 
1.30
  O
1.40
XXO
1.45
XXO
1.50
XXX
    
8Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 1.40
  
 =PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40 =PB
 XO
1.45
XXX
    
9Carl Haansbæk MortensenCarl Haansbæk Mortensen ('05)Helsingør IF1.40
  
 =SB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40 =SB
XXO
1.45
XXX
   
10Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Sparta1.40
  
 SB
 
1.30 =SB
 XO
1.35 SB
XXO
1.40 SB
XXO
1.45
XXX
    
11Silas Klentz DahlSilas Klentz Dahl ('04)BAK1.35
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
     
12Lucas LaustsenLucas Laustsen ('05)IK Hellas1.35
  
 
 
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
 XO
1.40
XXX
    
D15 Stangspring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Sparta3.20
  
 
 
2.80
  O
3.00
  O
3.10
  O
3.20
  O
3.30
XXX
   
2Carl Haansbæk MortensenCarl Haansbæk Mortensen ('05)Helsingør IF2.00
  
 =SB
 
2.00 =SB
  O
2.10
XXX
      
3Sebastian ThulstrupSebastian Thulstrup ('04)Sparta2.00
  
 PB
 
2.00 PB
XXO
2.10
XXX
      
D15 Længdespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta6.29
  
 =PB
 
  X6.066.286.24  X6.29 =PB  
2Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta6.06
  
 
 
  X  X6.06  X  X  X  
3Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK5.16
  
 PB
 
5.16 PB  X5.055.04  X  X  
4Philip MølgaardPhilip Mølgaard ('05)Frederiksberg IF5.15
  
 PB
 
5.15 PB4.944.40  X  X5.11  
5Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA4.98
  
 PB
 
4.98 PB4.544.524.944.474.41  
6Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK4.91
  
 PB
 
4.54 PB4.87 PB4.78  X4.91 PB  X  
7Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta4.90
  
 PB
 
  X  X4.74 PB4.714.414.90 PB  
8Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik4.88
  
 PB
 
  X4.73 PB4.664.694.78 PB4.88 PB  
9Timoléon RescanTimoléon Rescan ('05)Frederiksberg IF4.64
  
 
 
4.64  X  X     
10Viktor BokmandViktor Bokmand ('04)Trongårdens IF 4.62
  
 
 
  X  X4.62     
11Jonathan Højgaard ClausenJonathan Højgaard Clausen ('04)Sparta4.54
  
 PB
 
4.54 PB4.37  X     
12Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik4.53
  
 PB
 
4.48 PB4.53 PB4.25     
13Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Sparta4.49
  
 PB
 
4.104.094.49 PB     
14Lucas LaustsenLucas Laustsen ('05)IK Hellas4.38
  
 PB
 
4.38 PB4.334.35     
15Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Hvidovre AM4.26
  
 PB
 
4.26 PB3.963.91     
16Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 4.23
  
 PB
 
4.23 PB  X  X     
17Mads DybbroMads Dybbro ('04)DELTA4.16
  
 PB
 
3.91 PB3.554.16 PB     
18Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 4.16
  
 PB
 
4.16 PB3.793.86     
19Tue Agger MaarbjergTue Agger Maarbjerg ('05)Frederiksberg IF4.14
  
 PB
 
  X4.11 PB4.14 PB     
20Carl Haansbæk MortensenCarl Haansbæk Mortensen ('05)Helsingør IF4.01
  
 PB
 
4.01 PB3.972.99     
21Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta4.00
  
 
 
3.593.594.00     
22Luca HøgenhavenLuca Høgenhaven ('05)Helsingør IF3.31
  
 
 
  X  X3.31     
D15 Trespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta12.43
  
 PB
 
12.15 PB12.43 PB  X12.02  X  X  
2Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM10.15
  
 PB
 
9.50  X  X  X9.9010.15 PB  
3Tue Agger MaarbjergTue Agger Maarbjerg ('05)Frederiksberg IF9.32
  
 PB
 
7.28 PB  X  X9.13 PB8.029.32 PB  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta14.06
  
 PB
 
11.9613.57 PB14.01 PB13.2513.4314.06 PB  
2Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta13.00
  
 
 
12.47  X12.0212.1512.4213.00  
3Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta12.59
  
 PB
 
11.74  X11.7311.3011.8012.59 PB  
4Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik12.30
  
 PB
 
10.6511.0911.2611.74 PB11.79 PB12.30 PB  
5Mikkel David MarklundMikkel David Marklund ('04)BAK11.30
  
 PB
 
9.77 PB10.60 PB10.3010.73 PB11.30 PB10.76  
6Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta10.33
  
 PB
 
9.98 PB9.779.049.5110.33 PB9.91  
7Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik9.90
  
 PB
 
9.49 PB9.048.959.51 PB9.90 PB9.05  
8Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA9.53
  
 
 
9.539.129.248.009.079.42  
9Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta9.38
  
 PB
 
9.38 PB8.81  X     
10Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK8.66
  
 PB
 
8.30 PB8.66 PB8.35     
11Timoléon RescanTimoléon Rescan ('05)Frederiksberg IF8.48
  
 PB
 
8.48 PB7.637.35     
12Daniel LarsenDaniel Larsen ('05)DELTA7.69
  
 PB
 
7.69 PB  X  X     
13Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas7.14
  
 PB
 
7.14 PB4.796.55     
D15 1000 m kapgang    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
4Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM8:05.20
  
  Oversized track
P15 60 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)Holte Atletik8.21
  
 
2Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK8.29
  
 
3Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta8.31
  
 
4Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 8.36
  
 
5Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK8.40
  
 =PB
6Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF8.45
  
 
7Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta8.55
  
 
8Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM8.60
  
 
Indledende heats19.1.
Indledende 1
19.1.
19.1.
1Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)Holte Atletik8.30
  
 
1Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta8.33
  
 PB
2Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 8.33
  
 PB
2Josefine Hostrup LangkjærJosefine Hostrup Langkjær ('04)Sparta8.59
  
 PB
3Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF8.45
  
 =PB
3Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK8.63
  
 
4Signe Xin Von RosenSigne Xin Von Rosen ('04)BAC8.59
  
 PB
4Vilma Bahne JessenVilma Bahne Jessen ('05)Frederiksberg IF8.82
  
 PB
5Josefine Hostrup LangkjærJosefine Hostrup Langkjær ('04)Sparta8.63
  
 
5Ida Marie Skøt-NielsenIda Marie Skøt-Nielsen ('04)HGATM 8.91
  
 PB
6Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta8.70
  
 PB
6Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)Sparta9.13
  
 SB
7Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC8.78
  
 PB
7Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC17.13
  
 SB
8Ida Marie Skøt-NielsenIda Marie Skøt-Nielsen ('04)HGATM 8.95
  
 
Indledende 2
19.1.
19.1.
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK8.22
  
 
1Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF8.44
  
 PB
2Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta8.28
  
 PB
2Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK8.48
  
 
3Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK8.40
  
 PB
3Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta8.53
  
 
4Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta8.50
  
 =PB
4Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF9.00
  
 SB
5Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM8.55
  
 PB
5Emilie SundboEmilie Sundbo ('05)BAC9.16
  
 PB
6Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK8.67
  
 
6Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK9.16
  
 PB
7Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK8.79
  
 
8Vilma Bahne JessenVilma Bahne Jessen ('05)Frederiksberg IF8.84
  
 
Indledende 3
19.1.
19.1.
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK8.24
  
 
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta8.58
  
 PB
3Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM8.67
  
 
4Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK8.79
  
 
5Clara Ruud HansenClara Ruud Hansen ('05)Helsingør IF8.94
  
 
6Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF8.97
  
 =PB
7Zara UnalZara Unal ('05)Herlev Atletik9.05
  
 PB
Indledende 4
19.1.
19.1.
1Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)Holte Atletik8.21
  
 
2Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 8.36
  
 
3Signe Xin Von RosenSigne Xin Von Rosen ('04)BAC8.70
  
 
4Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC8.76
  
 PB
5Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta9.11
  
 PB
6Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta9.21
  
 
P15 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
20.1.
20.1.
1Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik29.64
  
  Oversized track
2Zara UnalZara Unal ('05)Herlev Atletik30.29
  
  Oversized track
3Birgit SvendsenBirgit Svendsen ('05)Glostrup IC35.08
  
  Oversized track
Finale 2
20.1.
20.1.
1Emilie SundboEmilie Sundbo ('05)BAC31.02
  
  Oversized track
2Signe Hammers ChristoffersenSigne Hammers Christoffersen ('05)IK Hellas31.56
  
  Oversized track
3Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta31.68
  
  Oversized track
Finale 3
20.1.
20.1.
1Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF30.03
  
  Oversized track
2Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA30.34
  
  Oversized track
3Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta31.38
  
  Oversized track
Finale 4
20.1.
20.1.
1Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)Sparta30.09
  
  Oversized track
2Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta30.65
  
  Oversized track
Finale 5
20.1.
20.1.
1Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)Sparta29.35
  
  Oversized track
2Mathilde MikkelsenMathilde Mikkelsen ('04)Blovstrød Løverne29.88
  
  Oversized track
Finale 6
20.1.
20.1.
1Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik27.23
  
  Oversized track
2Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)Holte Atletik27.28
  
  Oversized track
3Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta27.55
  
  Oversized track
P15 800 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Esther KirkebyEsther Kirkeby ('04)KIF2:30.87
  
  Oversized track
2Mathilde MikkelsenMathilde Mikkelsen ('04)Blovstrød Løverne2:33.33
  
  Oversized track
3Annika Holther OlesenAnnika Holther Olesen ('05)BAK2:33.96
  
  Oversized track
4Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)Sparta2:35.31
  
  Oversized track
5Nanna HelmerNanna Helmer ('05)Fremad Holbæk2:37.35
  
  Oversized track
6Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF2:40.92
  
  Oversized track
7Luna Haugaard ChristensenLuna Haugaard Christensen ('05)BAK2:43.32
  
  Oversized track
8Silje Oddsen LarsenSilje Oddsen Larsen ('04)BAK2:46.96
  
  Oversized track
9Lærke NørregaardLærke Nørregaard ('05)IK Olympia2:55.02
  
  Oversized track
P15 1500 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta4:47.97
  
  Oversized track
2Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta5:12.11
  
  Oversized track
3Esther KirkebyEsther Kirkeby ('04)KIF5:14.39
  
  Oversized track
4Annika Holther OlesenAnnika Holther Olesen ('05)BAK5:19.01
  
  Oversized track
5Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)Sparta5:19.59
  
  Oversized track
6Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF5:19.77
  
  Oversized track
7Nanna HelmerNanna Helmer ('05)Fremad Holbæk5:25.82
  
  Oversized track
8Birgit SvendsenBirgit Svendsen ('05)Glostrup IC5:35.74
  
  Oversized track
9Silje Oddsen LarsenSilje Oddsen Larsen ('04)BAK5:41.41
  
  Oversized track
10Luna Haugaard ChristensenLuna Haugaard Christensen ('05)BAK5:45.17
  
  Oversized track
P15 3000 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta10:13.69
  
  Oversized track
3Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta11:18.40
  
  Oversized track
5Nynne JakobsenNynne Jakobsen ('04)11:29.84
  
  Oversized track
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK9.58
  
 
2Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM9.74
  
 
3Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta10.09
  
 
4Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta10.16
  
 
5Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta10.86
  
 
6Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 11.01
  
 
7Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC16.35
  
 
Indledende heats20.1.
Indledende 1
20.1.
20.1.
1Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM10.10
  
 
2Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta10.11
  
 
3Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta10.29
  
 
4Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta10.72
  
 
Indledende 2
20.1.
20.1.
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK9.80
  
 
2Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 11.23
  
 
3Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC11.36
  
 
4Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC11.53
  
 
5Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF11.65
  
 
P15 Højdespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta1.53
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
 XO
1.47
  O
1.50 =PB
 XO
1.53 PB
XXO
1.56
XXX
       
2Isabel Josefina B. FarupIsabel Josefina B. Farup ('05)Holte Atletik1.50
  
 =PB
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
 XO
1.50 =PB
 XO
1.53
XXX
   
3Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.47
  
 PB
 
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
 XO
1.47 PB
  O
1.50
XXX
   
4Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta1.47
  
 SB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
  O
1.47 SB
XXO
1.50
XXX
 
5Smilla Hytholm Alex PetersenSmilla Hytholm Alex Petersen ('04)Holte Atletik1.44
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
 XO
1.41 PB
  O
1.44 PB
 XO
1.47
XXX
  
6Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF1.44
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
XXO
1.38
  O
1.41 PB
 XO
1.44 PB
 XO
1.47
XXX
  
7Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK1.35
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.38
XXX
 
7Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta1.35
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
XXX
   
9Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC1.35
  
 PB
 
1.25 =PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
 XO
1.38
XXX
    
10Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK1.35
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
  O
1.35
 XO
1.38
XXX
  
11Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXX
    
P15 Stangspring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK2.80
  
 PB
 
2.30
  O
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  O
2.70 =PB
  O
2.80 PB
XXO
2.90
XXX
 
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta2.60
  
 PB
 
2.40 PB
  O
2.50 PB
  O
2.60 PB
  O
2.70
XXX
    
3Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF2.60
  
 PB
 
2.10
  O
2.20
  O
2.30
 XO
2.40 =PB
  O
2.50 PB
 XO
2.60 PB
  O
2.70
XXX
 
P15 Længdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK5.26
  
 PB
 
4.724.895.26 PB4.914.86  X  
2Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5.17
  
 PB
 
  X  X5.17 PB5.125.11  X  
3Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 4.79
  
 PB
 
4.48 PB4.67 PB4.324.584.70 PB4.79 PB  
4Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK4.76
  
 PB
 
4.73 =PB  X4.76 PB4.624.644.66  
5Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK4.70
  
 PB
 
4.51 PB4.70 PB  X  X  X4.12  
6Ida Marie Skøt-NielsenIda Marie Skøt-Nielsen ('04)HGATM 4.64
  
 PB
 
4.55 PB4.424.59 PB4.524.64 PB4.41  
7Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta4.57
  
 PB
 
4.48 PB4.51 PB4.414.324.57 PB4.50  
8Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK4.56
  
 =PB
 
4.184.354.56 =PB4.373.984.29  
9Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta4.42
  
 
 
  X  X4.42     
10Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA4.35
  
 PB
 
  X4.35 PB4.26     
11Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)Sparta4.35
  
 PB
 
4.35 PB  X  X     
12Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 4.28
  
 
 
  X  X4.28     
13Zara UnalZara Unal ('05)Herlev Atletik4.27
  
 PB
 
4.04 PB4.27 PB4.10     
14Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik4.24
  
 PB
 
4.24 PB4.083.86     
15Signe Xin Von RosenSigne Xin Von Rosen ('04)BAC4.19
  
 PB
 
4.19 PB3.884.09     
16Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta4.16
  
 
 
  X4.16  X     
17Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta4.12
  
 
 
  X  X4.12     
18Vilma Bahne JessenVilma Bahne Jessen ('05)Frederiksberg IF4.06
  
 PB
 
3.594.01 PB4.06 PB     
19Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta3.91
  
 
 
3.913.50  X     
20Josefine Hostrup LangkjærJosefine Hostrup Langkjær ('04)Sparta3.82
  
 PB
 
  X  X3.82 PB     
21Signe Hammers ChristoffersenSigne Hammers Christoffersen ('05)IK Hellas3.78
  
 PB
 
3.59 PB3.78 PB3.75     
Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta NM
  
 
 
  X  X  X     
Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 Trespring     
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta9.78
  
 PB
 
9.48 PB9.78 PB8.689.669.488.21  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia11.60
  
 PB
 
10.20 SB10.90 SB11.10 SB11.60 PB11.1610.72  
2Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK10.15
  
 PB
 
9.509.839.899.639.4010.15 PB  
3Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)Sparta9.97
  
 PB
 
9.159.97 PB9.619.76  X9.91  
4Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta9.64
  
 PB
 
7.888.058.779.40 PB  X9.64 PB  
5Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC9.38
  
 PB
 
8.96 PB9.38 PB  X  X  X  X  
6Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta9.20
  
 
 
9.209.038.908.788.928.92  
7Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta8.86
  
 PB
 
8.218.86 PB8.57  X8.558.82  
8Clara Ruud HansenClara Ruud Hansen ('05)Helsingør IF8.56
  
 PB
 
7.968.52 PB8.378.238.56 PB7.64  
9Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK8.52
  
 PB
 
8.09 PB8.52 PB8.087.148.207.58  
10Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta8.52
  
 
 
  X8.008.52     
11Zara UnalZara Unal ('05)Herlev Atletik8.30
  
 PB
 
8.30 PB8.02  X     
12Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 8.27
  
 PB
 
7.99 PB8.27 PB8.09     
13Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC8.25
  
 
 
8.257.887.92     
14Smilla Mygind KristensenSmilla Mygind Kristensen ('04)KIF8.20
  
 PB
 
8.13 PB7.898.20 PB     
15Marie AgergaardMarie Agergaard ('05)Helsingør IF8.00
  
 PB
 
7.85 PB8.00 PB7.80     
16Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta6.99
  
 PB
 
  X6.57 PB6.99 PB     
17Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF6.83
  
 PB
 
5.986.79 PB6.83 PB     
18Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC6.79
  
 PB
 
6.78 PB6.566.79 PB     
19Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF6.41
  
 PB
 
6.41 PB6.116.40     
P15 1000 m kapgang    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
2Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF7:13.59
  
  Oversized track
D13 60 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik8.07
  
 
2Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta8.25
  
 PB
3Gustav BrokGustav Brok ('06)Gentofte IK8.50
  
 PB
4Alexander HellesAlexander Helles ('06)Gentofte IK8.69
  
 PB
5Eli RiegeEli Riege ('06)Sparta8.75
  
 
6Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta8.76
  
 
7Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF8.83
  
 
8Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF8.94
  
 
Indledende heats19.1.
Indledende 1
19.1.
19.1.
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta8.26
  
 PB
2Eli RiegeEli Riege ('06)Sparta8.73
  
 
3Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta8.74
  
 PB
4Alexander HellesAlexander Helles ('06)Gentofte IK8.82
  
 PB
5Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK9.24
  
 PB
6Markus Oliver BangMarkus Oliver Bang ('06)Herlev Atletik9.87
  
 PB
Indledende 2
19.1.
19.1.
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik8.02
  
 PB
2Gustav BrokGustav Brok ('06)Gentofte IK8.59
  
 PB
3Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF8.76
  
 
4Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF8.77
  
 PB
5Connor Joseph MikkelsenConnor Joseph Mikkelsen ('06)Sparta9.55
  
 PB
D13 600 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Christopher StrandgaardChristopher Strandgaard ('06)Sparta1:42.27
  
  Oversized track
2William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta1:46.52
  
  Oversized track
3Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF1:47.91
  
  Oversized track
4David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM1:49.57
  
  Oversized track
5Connor Joseph MikkelsenConnor Joseph Mikkelsen ('06)Sparta1:57.83
  
  Oversized track
6Gustav GørtzGustav Gørtz ('06)Glostrup IC1:59.47
  
  Oversized track
7Erik Lange DonsErik Lange Dons ('06)Hvidovre AM2:24.25
  
  Oversized track
D13 1000 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Christopher StrandgaardChristopher Strandgaard ('06)Sparta3:04.10
  
  Oversized track
2William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta3:11.62
  
  Oversized track
3Anton GrønborgAnton Grønborg ('06)Frederiksberg IF3:32.45
  
  Oversized track
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF10.18
  
 
2Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC12.14
  
 
3David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM12.18
  
 
D13 Højdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF1.44
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41 PB
  O
1.44 PB
 XO
1.47
XXX
  
2Eli RiegeEli Riege ('06)Sparta1.44
  
 
 
1.35
  O
1.38
 XO
1.41
 XO
1.44
XXO
1.47
XXX
   
3Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
    
4Markus Oliver BangMarkus Oliver Bang ('06)Herlev Atletik1.20
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
 XO
1.25
XXX
    
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta5.37
  
 PB
 
5.31 PB5.37 PB5.315.115.085.35  
2Eli RiegeEli Riege ('06)Sparta5.14
  
 PB
 
  X4.87 PB  X4.724.175.14 PB  
3Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik4.99
  
 PB
 
  X4.77 PB4.99 PB4.37  X  X  
4Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF4.76
  
 PB
 
  X4.72 PB4.76 PB4.414.584.51  
5Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF4.45
  
 PB
 
4.45 PB4.324.114.274.444.30  
6Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta4.38
  
 PB
 
4.34 PB4.304.38 PB4.334.27  X  
7Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF4.31
  
 PB
 
4.31 PB  X  X  X  X  X  
8Connor Joseph MikkelsenConnor Joseph Mikkelsen ('06)Sparta4.04
  
 PB
 
3.85 PB4.04 PB  X3.97  X3.95  
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik10.24
  
 PB
 
9.6710.24 PB9.9810.229.4410.06  
2Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta10.00
  
 PB
 
8.619.83 PB10.00 PB8.348.509.30  
3Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK9.54
  
 PB
 
9.13 PB9.039.31 PB9.41 PB9.54 PB8.81  
4Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF8.81
  
 PB
 
8.368.428.117.038.698.81 PB  
5Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta7.85
  
 PB
 
7.85 PB  X7.36  X  X  X  
6Valdemar KoppValdemar Kopp ('06)Sparta7.62
  
 PB
 
  X7.62 PB7.06  X  X7.45  
7Erik Lange DonsErik Lange Dons ('06)Hvidovre AM7.26
  
 PB
 
7.26 PB7.057.096.98  X7.07  
D12 60 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta8.65
  
 
2Kevin JensenKevin Jensen ('07)KIF8.70
  
 
3Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC8.76
  
 PB
4August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF8.83
  
 
5Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta9.34
  
 
6Julian ChristiansenJulian Christiansen ('05)HGF AM9.87
  
 PB
7Marvin JensenMarvin Jensen ('07)KIF10.04
  
 PB
D12 600 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Anders SilleborgAnders Silleborg ('07)Sparta1:49.07
  
  Oversized track
2William Kragholm NørsøllerWilliam Kragholm Nørsøller ('07)Blovstrød Løverne1:52.59
  
  Oversized track
3August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK1:54.60
  
  Oversized track
4Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK1:55.58
  
  Oversized track
5August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF1:58.02
  
  Oversized track
6Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas1:59.68
  
  Oversized track
7Julian ChristiansenJulian Christiansen ('05)HGF AM1:59.72
  
  Oversized track
8Ludvig Harrit EjlersenLudvig Harrit Ejlersen ('07)Sparta2:04.87
  
  Oversized track
D12 1000 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta3:17.48
  
  Oversized track
2William Kragholm NørsøllerWilliam Kragholm Nørsøller ('07)Blovstrød Løverne3:18.32
  
  Oversized track
3Anders SilleborgAnders Silleborg ('07)Sparta3:24.43
  
  Oversized track
4Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK3:27.37
  
  Oversized track
5Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas3:39.24
  
  Oversized track
6Ludvig Harrit EjlersenLudvig Harrit Ejlersen ('07)Sparta3:40.82
  
  Oversized track
D12 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK10.65
  
 
2Mads Varnike SchiffMads Varnike Schiff ('07)Amager AC12.06
  
 
3Kevin JensenKevin Jensen ('07)KIF12.07
  
 
3Anders SilleborgAnders Silleborg ('07)Sparta12.07
  
 
5Marvin JensenMarvin Jensen ('07)KIF14.80
  
 
D12 Højdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Kevin JensenKevin Jensen ('07)KIF1.41
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
 XO
1.37 PB
 XO
1.39 PB
  O
1.41 PB
 XO
1.43
XXX
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta1.30
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35
XXX
  
3Mads Varnike SchiffMads Varnike Schiff ('07)Amager AC1.25
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
XXO
1.30
XXX
    
4Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta1.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
 XO
1.25
XXX
    
D12 Længdespring 1 m zone    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta4.77
  
 PB
 
4.58 PB4.61 PB4.63 PB4.69 PB4.77 PB4.77 =PB  
2Kevin JensenKevin Jensen ('07)KIF4.56
  
 PB
 
4.494.444.56 PB4.384.504.56 =PB  
3Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC4.50
  
 PB
 
4.50 PB4.224.274.354.42  X  
4August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF4.33
  
 PB
 
4.053.644.24 PB4.194.33 PB4.05  
5Tristan Lohmann SmedTristan Lohmann Smed ('07)Sparta4.32
  
 PB
 
4.32 PB4.023.883.64  X3.91  
6Anders SilleborgAnders Silleborg ('07)Sparta4.28
  
 PB
 
4.25 PB4.28 PB4.084.044.193.99  
7Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta4.20
  
 PB
 
  X  X4.20 PB4.124.033.93  
8Aksel Birk StjernstrømAksel Birk Stjernstrøm ('07)Sparta3.98
  
 PB
 
3.85 PB3.833.87 PB3.703.89 PB3.98 PB  
9Marvin JensenMarvin Jensen ('07)KIF3.81
  
 PB
 
3.65 PB3.81 PB3.55     
10Ludvig Harrit EjlersenLudvig Harrit Ejlersen ('07)Sparta3.34
  
 
 
  X3.343.12     
11Julian ChristiansenJulian Christiansen ('05)HGF AM3.24
  
 PB
 
  X3.24 PB  X     
12Victor Visan BahnVictor Visan Bahn ('07)Sparta3.03
  
 
 
2.353.032.88     
D12 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Kevin JensenKevin Jensen ('07)KIF8.41
  
 PB
 
7.88 PB7.317.817.98 PB7.798.41 PB  
2Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta7.83
  
 
 
7.427.275.706.59  X7.83  
3August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK7.81
  
 PB
 
7.69  X7.81 PB7.78  X  X  
4Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta7.46
  
 PB
 
7.46 PB6.897.077.287.157.44  
5Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta6.84
  
 PB
 
6.84 PB5.715.305.196.31  X  
6Marvin JensenMarvin Jensen ('07)KIF6.56
  
 
 
6.00  X6.566.395.776.15  
7Victor Visan BahnVictor Visan Bahn ('07)Sparta6.45
  
 PB
 
6.45 PB  X6.266.10  X6.37  
8Anders SilleborgAnders Silleborg ('07)Sparta5.71
  
 PB
 
5.71 PB5.645.185.415.635.55  
9Mads Varnike SchiffMads Varnike Schiff ('07)Amager AC5.55
  
 PB
 
5.55 PB5.425.28     
10Ludvig Harrit EjlersenLudvig Harrit Ejlersen ('07)Sparta4.71
  
 
 
4.71  X4.63     
P12 60 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas8.24
  
 PB
1Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta8.64
  
 
2Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF8.31
  
 PB
2Asta GarderAsta Garder ('07)KIF8.74
  
 PB
3Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC8.51
  
 
3Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK8.81
  
 =PB
4Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta8.83
  
 
4Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK8.92
  
 
5Mathilde Meedom KløvMathilde Meedom Kløv ('06)Frederiksberg IF8.86
  
 PB
5Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK9.01
  
 
6Selin RuzhdiSelin Ruzhdi ('06)Amager AC8.89
  
 
6Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC9.41
  
 PB
7Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta9.05
  
 
7Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF9.44
  
 
8Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC9.12
  
 
8Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF10.87
  
 
Indledende heats19.1.
Indledende 1
19.1.
19.1.
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF8.57
  
 
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK8.81
  
 PB
2Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta8.72
  
 PB
2Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK8.87
  
 PB
3Mathilde Meedom KløvMathilde Meedom Kløv ('06)Frederiksberg IF8.90
  
 PB
3Asta GarderAsta Garder ('07)KIF8.94
  
 
4Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta8.94
  
 
4Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF9.43
  
 =PB
5Isabelle Kehler KrabbeIsabelle Kehler Krabbe ('06)Amager AC9.35
  
 
5Lotte Grevy EjstrupLotte Grevy Ejstrup ('07)Sparta9.54
  
 PB
6Alma Agger GammelgaardAlma Agger Gammelgaard ('06)Hvidovre AM9.64
  
 PB
6Maja Auerbach-LindMaja Auerbach-Lind ('07)BAK10.12
  
 PB
7Fe Skov FriisFe Skov Friis ('06)Glostrup IC9.81
  
 PB
7Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik10.23
  
 PB
8Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC10.36
  
 PB
Indledende 2
19.1.
19.1.
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas8.37
  
 PB
1Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta8.69
  
 
2Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK8.99
  
 PB
2Frederikke JensenFrederikke Jensen ('06)HGATM 9.11
  
 PB
3Anna Pape LiboriussenAnna Pape Liboriussen ('06)Sparta9.18
  
 
3Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF9.37
  
 PB
4Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC9.46
  
 PB
4Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC9.47
  
 
5Sophie HolckSophie Holck ('07)HGATM 9.60
  
 PB
5Naja LildholdtNaja Lildholdt ('06)Amager AC9.65
  
 PB
6Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta9.66
  
 
6Lyng MellergaardLyng Mellergaard ('06)Greve Atletik9.90
  
 PB
7Louise C. B. JessenLouise C. B. Jessen ('07)Sparta10.73
  
 PB
8Dina Dina RamadaniDina Dina Ramadani ('07)BAK11.72
  
 PB
Indledende 3
19.1.
19.1.
1Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC8.49
  
 
2Selin RuzhdiSelin Ruzhdi ('06)Amager AC8.79
  
 PB
3Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC9.02
  
 PB
4Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta9.27
  
 PB
5Mie SühlerMie Sühler ('06)IK Olympia9.70
  
 =PB
6Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik9.72
  
 PB
7Jasmin HolmgaardJasmin Holmgaard ('06)Greve Atletik9.99
  
 PB
P12 600 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF1:46.98
  
  Oversized track
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF1:59.52
  
  Oversized track
2Anna Bjaaland AndersenAnna Bjaaland Andersen ('06)Amager AC1:58.00
  
  Oversized track
2Amara Mol RomeroAmara Mol Romero ('07)Gentofte IK2:01.65
  
  Oversized track
3Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK1:59.69
  
  Oversized track
3Sophie HolckSophie Holck ('07)HGATM 2:02.35
  
  Oversized track
4Freja AbrahamFreja Abraham ('06)Sparta2:00.88
  
  Oversized track
4Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK2:02.79
  
  Oversized track
5Alma Agger GammelgaardAlma Agger Gammelgaard ('06)Hvidovre AM2:02.06
  
  Oversized track
5Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK2:04.80
  
  Oversized track
6Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC2:04.29
  
  Oversized track
7Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik2:05.26
  
  Oversized track
8Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF2:08.65
  
  Oversized track
9Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC2:10.77
  
  Oversized track
10Josephine BrandtJosephine Brandt ('06)Glostrup IC2:22.72
  
  Oversized track
P12 1000 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF3:32.50
  
  Oversized track
1Greta KeisalaGreta Keisala ('06)Frederiksberg IF3:52.11
  
  Oversized track
2Anna Toft BoesenAnna Toft Boesen ('07)BAK3:39.66
  
  Oversized track
2Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK3:53.42
  
  Oversized track
3Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)BAC3:46.16
  
  Oversized track
3Anna Bjaaland AndersenAnna Bjaaland Andersen ('06)Amager AC3:54.04
  
  Oversized track
4Freja AbrahamFreja Abraham ('06)Sparta3:57.42
  
  Oversized track
5Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas3:59.31
  
  Oversized track
6Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF4:00.03
  
  Oversized track
7Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik4:01.09
  
  Oversized track
8Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta4:03.93
  
  Oversized track
P12 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta11.30
  
 PB
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta11.72
  
 PB
2Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta11.56
  
 
2Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF12.00
  
 PB
3Selin RuzhdiSelin Ruzhdi ('06)Amager AC12.63
  
 SB
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF12.98
  
 PB
4Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC13.03
  
 PB
4Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC13.43
  
 PB
5Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC14.83
  
 PB
6Louise C. B. JessenLouise C. B. Jessen ('07)Sparta14.92
  
 PB
7Selma E. Ladefoged-KromannSelma E. Ladefoged-Kromann ('07)Sparta15.01
  
 PB
P12 Højdespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta1.37
  
 PB
 
1.25
  O
1.28
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37 PB
  O
1.40
XXX
  
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta1.32
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =PB
  O
1.30 PB
XXO
1.32 PB
XXO
   
2Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC1.34
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37
  XX
  
2Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
   
3Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC1.31
  
 =PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
 XO
1.31 =PB
  O
1.34
XXX
  
3Amara Mol RomeroAmara Mol Romero ('07)Gentofte IK1.15
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
1.20
XXX
    
4Freja AbrahamFreja Abraham ('06)Sparta1.31
  
 PB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
 XO
1.31 PB
 XO
1.34
XXX
 
4Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF1.10
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15
XXX
      
5Mie SühlerMie Sühler ('06)IK Olympia1.28
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
  O
1.31
XXX
  
6Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF1.28
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
XXO
1.28 PB
  O
1.31
XXX
  
7Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta1.15
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20
XXX
      
P12 Stangspring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF1.70
  
 
 
1.60
 XO
1.70
 XO
1.80
XXX
     
2Frida Haansbæk MortensenFrida Haansbæk Mortensen ('07)Helsingør IF1.60
  
 
 
1.60
 XO
1.70
XXX
      
P12 Længdespring 1 m zone    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta4.85
  
 PB
 
4.58 PB4.85 PB4.604.704.584.71  
1Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta4.59
  
 PB
 
4.56 PB4.514.404.58 PB4.59 PB4.57  
2Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF4.73
  
 PB
 
4.58 PB  X4.61 PB  X  X4.73 PB  
2Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK4.54
  
 PB
 
4.26 PB4.30 PB4.42 PB  X4.364.54 PB  
3Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas4.67
  
 PB
 
4.394.504.67 PB4.45  X4.48  
3Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta4.30
  
 PB
 
4.22 PB4.154.124.184.094.30 PB  
4Selin RuzhdiSelin Ruzhdi ('06)Amager AC4.62
  
 PB
 
4.25 PB4.26 PB4.40 PB4.62 PB4.294.41  
4Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC4.26
  
 PB
 
4.24 PB3.094.004.16  X4.26 PB  
5Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta4.55
  
 PB
 
4.444.55 PB3.764.183.94  X  
5Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK4.09
  
 PB
 
4.00 PB4.09 PB3.923.963.904.00  
6Isabelle Kehler KrabbeIsabelle Kehler Krabbe ('06)Amager AC4.17
  
 PB
 
3.913.603.974.17 PB3.933.90  
6Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF3.85
  
 PB
 
3.56 PB3.61 PB3.85 PB3.353.513.79  
7Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta4.04
  
 
 
4.043.96  X3.924.043.98  
7Maja Auerbach-LindMaja Auerbach-Lind ('07)BAK3.79
  
 PB
 
3.79 PB3.413.643.693.633.56  
8Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC3.95
  
 PB
 
3.95 PB3.823.793.563.503.87  
8Selma E. Ladefoged-KromannSelma E. Ladefoged-Kromann ('07)Sparta3.58
  
 PB
 
3.113.57 PB3.453.403.493.58 PB  
9Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC3.90
  
 
 
3.903.723.83     
9Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF3.54
  
 
 
3.543.40  X     
10Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC3.89
  
 PB
 
3.89 PB  X  X     
10Louise C. B. JessenLouise C. B. Jessen ('07)Sparta3.49
  
 PB
 
3.49 PB3.37  X     
11Greta KeisalaGreta Keisala ('06)Frederiksberg IF3.86
  
 
 
3.863.813.85     
11Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF3.46
  
 PB
 
  X3.46 PB3.43     
12Anna Pape LiboriussenAnna Pape Liboriussen ('06)Sparta3.76
  
 
 
3.76  X3.64     
12Lotte Grevy EjstrupLotte Grevy Ejstrup ('07)Sparta3.44
  
 PB
 
3.44 PB3.323.36     
13Freja AbrahamFreja Abraham ('06)Sparta3.71
  
 PB
 
3.71 PB3.443.42     
13Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC3.39
  
 PB
 
3.35 =PB3.39 PB2.53     
14Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF3.60
  
 
 
3.603.523.60     
14Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik3.11
  
 PB
 
3.03 PB3.11 PB3.05     
15Dina Dina RamadaniDina Dina Ramadani ('07)BAK2.96
  
 PB
 
  X  X2.96 PB     
Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF NM
  
 
 
  X  X  X     
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta9.89
  
 
 
10.229.8910.2310.2811.7011.54  
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta9.64
  
 PB
 
8.248.228.379.26 PB9.64 PB9.31  
2Julie RasmussenJulie Rasmussen ('06)Holte Atletik9.70
  
 PB
 
9.86 PB10.31 PB9.709.5710.1610.03  
2Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF7.98
  
 PB
 
7.98 PB6.677.527.487.427.81  
3Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas9.97
  
 PB
 
7.859.189.139.97 PB9.689.67  
3Selma E. Ladefoged-KromannSelma E. Ladefoged-Kromann ('07)Sparta7.66
  
 PB
 
6.786.577.166.486.977.66 PB  
4Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta9.74
  
 
 
9.749.00  X8.90  X  X  
4Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta6.81
  
 PB
 
6.316.77 PB6.326.81 PB6.166.18  
5Mie SühlerMie Sühler ('06)IK Olympia9.21
  
 PB
 
8.57 PB9.02 PB9.02 =PB8.999.21 PB9.12  
5Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC6.33
  
 PB
 
4.766.006.33 PB5.425.785.17  
6Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC8.97
  
 
 
7.898.478.538.978.388.80  
6Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC6.09
  
 PB
 
6.09 PB5.885.415.035.625.99  
7Isabelle Kehler KrabbeIsabelle Kehler Krabbe ('06)Amager AC8.85
  
 
 
8.717.528.507.578.858.37  
7Louise C. B. JessenLouise C. B. Jessen ('07)Sparta6.03
  
 PB
 
5.565.386.03 PB5.855.455.13  
8Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF8.75
  
 SB
 
8.75 SB7.688.287.807.238.31  
8Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik5.71
  
 PB
 
5.30 PB5.71 PB5.05     
9Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta8.30
  
 
 
8.308.177.38     
9Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta4.98
  
 PB
 
4.33 PB4.96 PB  X4.98 PB3.804.25  
10Mathilde Meedom KløvMathilde Meedom Kløv ('06)Frederiksberg IF7.97
  
 PB
 
7.97 PB7.667.43     
10Dina Dina RamadaniDina Dina Ramadani ('07)BAK4.69
  
 PB
 
4.69 PB4.374.69 =PB     
11Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF7.96
  
 PB
 
7.96 PB7.337.78     
12Anna Bjaaland AndersenAnna Bjaaland Andersen ('06)Amager AC7.64
  
 PB
 
7.40 PB7.64 PB  X     
13Lyng MellergaardLyng Mellergaard ('06)Greve Atletik7.21
  
 
 
7.216.696.88     
14Anna Pape LiboriussenAnna Pape Liboriussen ('06)Sparta6.51
  
 PB
 
6.216.51 PB5.86     
15Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik5.70
  
 
 
5.705.015.12     
16Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF5.68
  
 
 
5.395.225.68     
17Jasmin HolmgaardJasmin Holmgaard ('06)Greve Atletik4.97
  
 PB
 
4.704.574.97 PB     
P12 1000 m kapgang    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
3Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF7:13.77
  
  Oversized track

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne