M 60 m Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Devin Quinn Devin Quinn ('96) | 96 | USA | 6.69 | |||||||||||
2 | Courtney Lindsey Courtney Lindsey ('98) | 98 | USA | 6.77 | |||||||||||
3 | Sam Zenner Sam Zenner | USA | 6.84 | ||||||||||||
4 | Coby Hilton Coby Hilton ('98) | 98 | USA | 6.89 | |||||||||||
5 | Jaron Woodyard Jaron Woodyard ('97) | 97 | USA | 6.90 | |||||||||||
6 | Jason Shannon Jason Shannon ('98) | 98 | USA | 6.93 | |||||||||||
7 | Joshua Raphael Joshua Raphael ('98) | 98 | USA | 6.93 | |||||||||||
8 | Noah Lukz Noah Lukz ('98) | 98 | USA | 6.96 | |||||||||||
Indledende heats | 2.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Sam Zenner Sam Zenner | USA | 6.80 | ||||||||||||
2 | Cameron Vereen Cameron Vereen | 00 | USA | 6.96 | |||||||||||
3 | Simon Wiedel Simon Wiedel ('97) | 97 | USA | 6.97 | =PB | ||||||||||
4 | Jayson Ashford Jayson Ashford ('98) | 98 | USA | 6.98 | |||||||||||
Indledende 2 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Coby Hilton Coby Hilton ('98) | 98 | USA | 6.87 | PB | ||||||||||
2 | Tyler Dunigan Tyler Dunigan | USA | 6.94 | SB | |||||||||||
3 | Chadayne Walker Chadayne Walker ('95) | 95 | USA | 6.95 | |||||||||||
4 | Jordane Jackson Jordane Jackson ('99) | 99 | JAM | 6.97 | |||||||||||
Indledende 3 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Jaron Woodyard Jaron Woodyard ('97) | 97 | USA | 6.87 | PB | ||||||||||
2 | Joshua Raphael Joshua Raphael ('98) | 98 | USA | 6.89 | |||||||||||
3 | Deondre Spruill Deondre Spruill ('95) | 95 | USA | 6.91 | |||||||||||
Indledende 4 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Courtney Lindsey Courtney Lindsey ('98) | 98 | USA | 6.78 | |||||||||||
2 | Landon Larson Landon Larson | USA | 6.91 | SB | |||||||||||
3 | Victor Peka Victor Peka ('96) | 96 | NGR | 6.93 | =SB | ||||||||||
Indledende 5 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Devin Quinn Devin Quinn ('96) | 96 | USA | 6.64 | PB | ||||||||||
2 | Jason Shannon Jason Shannon ('98) | 98 | USA | 6.82 | PB | ||||||||||
3 | Noah Lukz Noah Lukz ('98) | 98 | USA | 6.91 | PB | ||||||||||
4 | Tyree Sorrells Tyree Sorrells | USA | 6.95 | ||||||||||||
M 200 m Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Kenny Bednarek Kenny Bednarek ('98) | 98 | USA | 20.30 | PB | ||||||||||
2 | Devin Quinn Devin Quinn ('96) | 96 | USA | 20.78 | PB | ||||||||||
3 | Jason Crow Jason Crow ('93) | 93 | USA | 21.29 | PB | ||||||||||
4 | Dartez Hamlin Dartez Hamlin ('97) | 97 | USA | 21.37 | |||||||||||
Finale B 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Kundai Maguranyanga Kundai Maguranyanga ('98) | 98 | ZIM | 21.13 | PB | ||||||||||
2 | Davonte Burnett Davonte Burnett | 00 | USA | 21.36 | |||||||||||
3 | Courtney Lindsey Courtney Lindsey ('98) | 98 | USA | 21.42 | |||||||||||
Finale C 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Isaiah Hutchinson Isaiah Hutchinson | USA | 21.18 | PB | |||||||||||
2 | Dashawn Morris Dashawn Morris ('99) | 99 | JAM | 21.43 | PB | ||||||||||
3 | Alex Nelson Alex Nelson ('99) | 99 | USA | 21.51 | PB | ||||||||||
4 | Aobakwe Malau Aobakwe Malau ('98) | 98 | BOT | 22.02 | SB | ||||||||||
Finale D 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Jayson Ashford Jayson Ashford ('98) | 98 | USA | 21.40 | PB | ||||||||||
2 | Ben Kelly Ben Kelly ('95) | 95 | USA | 21.71 | |||||||||||
3 | Nick Albus Nick Albus ('96) | 96 | USA | 22.08 | SB | ||||||||||
Finale E 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Jason Shannon Jason Shannon ('98) | 98 | USA | 21.54 | PB | ||||||||||
2 | Elijah Lucy Elijah Lucy ('98) | 98 | USA | 21.57 | |||||||||||
3 | Mason Hericks Mason Hericks ('98) | 98 | USA | 21.72 | |||||||||||
Finale F 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Julanie Walker Julanie Walker ('95) | 95 | JAM | 21.58 | PB | ||||||||||
2 | Lesley Mahlakoane Lesley Mahlakoane ('96) | 96 | RSA | 21.95 | PB | ||||||||||
Finale G 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Declan Rustay Declan Rustay | 00 | USA | 21.60 | PB | ||||||||||
2 | Bryce Barrett Bryce Barrett ('99) | 99 | USA | 21.83 | PB | ||||||||||
3 | Noah Lukz Noah Lukz ('98) | 98 | USA | 21.90 | PB | ||||||||||
4 | Nylo Clarke Nylo Clarke ('98) | 98 | USA | 21.97 | SB | ||||||||||
Finale H 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Jonathan Imes Jonathan Imes | USA | 21.84 | PB | |||||||||||
2 | Grant Mason Grant Mason ('98) | 98 | USA | 21.87 | PB | ||||||||||
3 | Jordane Jackson Jordane Jackson ('99) | 99 | JAM | 22.06 | PB | ||||||||||
Finale I 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Cameron Vereen Cameron Vereen | 00 | USA | 22.10 | PB | ||||||||||
M 400 m Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Nylo Clarke Nylo Clarke ('98) | 98 | USA | 47.50 | PB | ||||||||||
Sten Ander Sepp Sten Ander Sepp ('98) | 98 | EST | 49.85 | SB | |||||||||||
Finale B 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Kameron Jones Kameron Jones ('97) | 97 | USA | 47.85 | SB | ||||||||||
2 | Joe Haight Joe Haight ('96) | 96 | USA | 47.95 | PB | ||||||||||
3 | Jonathan Imes Jonathan Imes | USA | 48.25 | PB | |||||||||||
4 | Tony Nõu Tony Nõu ('98) | 98 | EST | 48.40 | SB | ||||||||||
Finale C 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Lesley Mahlakoane Lesley Mahlakoane ('96) | 96 | RSA | 48.29 | PB | ||||||||||
2 | Omar Austin Omar Austin | 00 | USA | 48.48 | PB | ||||||||||
Finale D 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Dominic Bentil Dominic Bentil | 00 | USA | 48.82 | PB | ||||||||||
Finale E 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Cody Mroczek Cody Mroczek | USA | 48.88 | PB | |||||||||||
2 | Chevannie Hanson Chevannie Hanson ('98) | 98 | JAM | 49.00 | PB | ||||||||||
M 600 m Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Kameron Jones Kameron Jones ('97) | 97 | USA | 1:17.61 | |||||||||||
Sten Ander Sepp Sten Ander Sepp ('98) | 98 | EST | 1:22.37 | PB | |||||||||||
M 800 m Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Jonathan Schwind Jonathan Schwind ('98) | 98 | USA | 1:51.51 | PB | ||||||||||
2 | Denis O'Callaghan Denis O'Callaghan ('96) | 96 | USA | 1:51.54 | PB | ||||||||||
3 | Ty Moss Ty Moss ('97) | 97 | USA | 1:51.57 | SB | ||||||||||
4 | Wyatt Gatrost Wyatt Gatrost | USA | 1:51.91 | PB | |||||||||||
5 | Kurt Loevenstein Kurt Loevenstein ('96) | 96 | USA | 1:51.96 | SB | ||||||||||
6 | Travis Hodge Travis Hodge ('98) | 98 | USA | 1:52.06 | PB | ||||||||||
7 | Robert Kuhlmann Robert Kuhlmann | USA | 1:52.34 | PB | |||||||||||
8 | Nathan Hood Nathan Hood ('98) | 98 | GRN | 1:52.66 | =PB | ||||||||||
Daniels Bambals Daniels Bambals ('98) | 98 | LAT | DNF | ||||||||||||
Finale B 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Xavier Lechleitner Xavier Lechleitner | USA | 1:53.98 | PB | |||||||||||
2 | Zach Ambrose Zach Ambrose | USA | 1:54.41 | PB | |||||||||||
3 | Josh Sanders Josh Sanders ('98) | 98 | USA | 1:54.41 | PB | ||||||||||
4 | Paul Lovell Paul Lovell | USA | 1:54.49 | SB | |||||||||||
5 | Collin Welch Collin Welch | USA | 1:54.68 | PB | |||||||||||
6 | Jared Reinke Jared Reinke ('98) | 98 | USA | 1:55.02 | PB | ||||||||||
Finale C 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Seth Simonson Seth Simonson | USA | 1:54.53 | PB | |||||||||||
2 | Max Lindgren Max Lindgren | USA | 1:54.70 | PB | |||||||||||
3 | Thomas Bryant Thomas Bryant | USA | 1:55.16 | PB | |||||||||||
4 | Thomas Taylor Thomas Taylor | USA | 1:55.32 | PB | |||||||||||
5 | Dylan Quisenberry Dylan Quisenberry | USA | 1:55.51 | PB | |||||||||||
6 | Cal Lawton Cal Lawton | USA | 1:55.58 | SB | |||||||||||
7 | Mel Obadiah Mel Obadiah | USA | 1:55.68 | PB | |||||||||||
8 | D'corian Williams D'corian Williams | USA | 1:55.88 | PB | |||||||||||
M 1 mile Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | George Kusche George Kusche ('98) | 98 | RSA | 3:59.61 | PB | ||||||||||
2 | Kieran Wood Kieran Wood ('95) | 95 | GBR | 3:59.64 | PB | ||||||||||
3 | Kevin Kelly Kevin Kelly ('95) | 95 | IRL | 4:01.47 | PB | ||||||||||
4 | Jesse Reiser Jesse Reiser ('96) | 96 | USA | 4:01.98 | PB | ||||||||||
5 | Martin Prodanov Martin Prodanov ('99) | 99 | BUL | 4:03.76 | PB | ||||||||||
6 | Brett Meyer Brett Meyer ('96) | 96 | USA | 4:04.23 | PB | ||||||||||
7 | Dustan Davidson Dustan Davidson | USA | 4:05.17 | PB | |||||||||||
8 | Jordan Rackham Jordan Rackham ('96) | 96 | NZL | 4:05.37 | PB | ||||||||||
9 | Tim Rose Tim Rose | USA | 4:11.45 | PB | |||||||||||
10 | Santino Kenyi Oreng Santino Kenyi Oreng ('93) | 93 | SSD | 4:16.20 | PB | ||||||||||
Finale B 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Joshua Yeager Joshua Yeager | USA | 4:09.12 | PB | |||||||||||
2 | Nate Pierce Nate Pierce | USA | 4:13.74 | SB | |||||||||||
3 | Dylan Brenneman Dylan Brenneman ('99) | 99 | USA | 4:15.45 | |||||||||||
4 | Matt Cozine Matt Cozine | USA | 4:16.20 | ||||||||||||
5 | Clay Pender Clay Pender | 00 | USA | 4:16.52 | PB | ||||||||||
6 | Zach Cook Zach Cook ('93) | 93 | USA | 4:16.65 | PB | ||||||||||
Finale C 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Tom Breuckman Tom Breuckman | USA | 4:15.66 | PB | |||||||||||
2 | Michael Schwinghamer Michael Schwinghamer | USA | 4:17.92 | PB | |||||||||||
M 3000 m Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Bailey Timmons Bailey Timmons ('99) | 99 | USA | 8:19.17 | PB | ||||||||||
2 | Ethan Powell Ethan Powell ('99) | 99 | USA | 8:19.98 | PB | ||||||||||
3 | Dennis Kiptoo Dennis Kiptoo ('01) | 01 | KEN | 8:20.92 | PB | ||||||||||
4 | Zach Israel Zach Israel ('98) | 98 | USA | 8:23.49 | PB | ||||||||||
5 | Dale Zach Dale Zach | USA | 8:25.87 | SB | |||||||||||
6 | Joseph Minor-Williams Joseph Minor-Williams | USA | 8:27.90 | PB | |||||||||||
7 | Jay Welp Jay Welp | USA | 8:29.03 | ||||||||||||
8 | Micah Mather Micah Mather | USA | 8:29.85 | PB | |||||||||||
9 | Seppe van t Westende Seppe van t Westende ('95) | 95 | NED | 8:30.16 | PB | ||||||||||
10 | Ben Olson Ben Olson | USA | 8:30.86 | PB | |||||||||||
11 | Nicholas Yanek Nicholas Yanek | 00 | USA | 8:31.58 | PB | ||||||||||
12 | Jonathan Pelham Jonathan Pelham ('97) | 97 | USA | 8:37.93 | SB | ||||||||||
13 | Lukas Nelson Lukas Nelson | USA | 8:39.02 | SB | |||||||||||
14 | Joe Gorthy Joe Gorthy ('97) | 97 | USA | 8:41.11 | |||||||||||
15 | Taylor Scarbrough Taylor Scarbrough | USA | 8:45.96 | SB | |||||||||||
Finale B 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Awet Mengsteab Awet Mengsteab ('95) | 95 | SWE | 8:29.20 | PB | ||||||||||
2 | Irwin Loud Irwin Loud ('98) | 98 | USA | 8:29.94 | PB | ||||||||||
3 | Innocent Murwanashyaka Innocent Murwanashyaka ('97) | 97 | USA | 8:31.23 | PB | ||||||||||
4 | Kerby Depenbusch Kerby Depenbusch ('99) | 99 | USA | 8:32.07 | PB | ||||||||||
5 | Kwanele Mthembu Kwanele Mthembu ('97) | 97 | RSA | 8:33.65 | PB | ||||||||||
6 | Corbin Hansen Corbin Hansen | USA | 8:33.83 | PB | |||||||||||
7 | Kassim Kibet Kassim Kibet | KEN | 8:34.25 | PB | |||||||||||
8 | Chase Howard Chase Howard | USA | 8:38.30 | PB | |||||||||||
9 | Silas Griffith Silas Griffith ('99) | 99 | USA | 8:44.00 | |||||||||||
10 | Clay Simpson Clay Simpson ('97) | 97 | USA | 8:47.11 | PB | ||||||||||
11 | Myles Fleming Myles Fleming | 00 | USA | 8:47.55 | PB | ||||||||||
14 | Saba Khvichava Saba Khvichava | 00 | GEO | 9:01.45 | |||||||||||
M 5000 m Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Santino Kenyi Oreng Santino Kenyi Oreng ('93) | 93 | SSD | 14:30.10 | PB | ||||||||||
2 | Nolan Zimmer Nolan Zimmer | USA | 14:40.51 | SB | |||||||||||
14 | Saba Khvichava Saba Khvichava | 00 | GEO | 16:19.64 | PB | ||||||||||
M 60 m hæk Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Michael Nicholls Michael Nicholls ('97) | 97 | BAR | 7.79 | |||||||||||
2 | Chris Douglas Chris Douglas ('97) | 97 | AUS | 7.81 | |||||||||||
3 | Luke Siedhoff Luke Siedhoff ('87) | 87 | USA | 7.84 | PB | ||||||||||
4 | Vincent Ohlman Vincent Ohlman ('98) | 98 | USA | 7.97 | |||||||||||
5 | Stephon Torrence Stephon Torrence ('98) | 98 | USA | 8.05 | |||||||||||
6 | Makiyah Smallwood Makiyah Smallwood ('98) | 98 | USA | 8.08 | PB | ||||||||||
7 | Denzel Downing Denzel Downing | USA | 8.20 | ||||||||||||
Indledende heats | 2.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Luke Siedhoff Luke Siedhoff ('87) | 87 | USA | 7.91 | =PB | ||||||||||
2 | Denzel Downing Denzel Downing | USA | 8.15 | PB | |||||||||||
3 | Josh Braverman Josh Braverman ('98) | 98 | USA | 8.23 | |||||||||||
4 | George Siliman George Siliman ('98) | 98 | USA | 8.38 | |||||||||||
Indledende 2 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Chris Douglas Chris Douglas ('97) | 97 | AUS | 7.78 | SB | ||||||||||
2 | Anthony Williams Anthony Williams ('93) | 93 | USA | 7.91 | PB | ||||||||||
3 | Stephon Torrence Stephon Torrence ('98) | 98 | USA | 8.01 | |||||||||||
4 | Deshaun Jones Deshaun Jones | USA | 8.28 | ||||||||||||
5 | Gratt Reed Gratt Reed | 00 | USA | 8.36 | |||||||||||
7 | Cody Williams Cody Williams ('99) | 99 | USA | 8.60 | |||||||||||
Indledende 3 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Michael Nicholls Michael Nicholls ('97) | 97 | BAR | 7.83 | |||||||||||
2 | Vincent Ohlman Vincent Ohlman ('98) | 98 | USA | 8.00 | |||||||||||
3 | Makiyah Smallwood Makiyah Smallwood ('98) | 98 | USA | 8.23 | |||||||||||
4 | Tahj Whitfield Tahj Whitfield | USA | 8.28 | ||||||||||||
5 | Jonathan Flight Jonathan Flight | USA | 8.33 | SB | |||||||||||
M Højdespring Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Roberto Vilches Roberto Vilches ('99) | 99 | MEX | 2.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Darius Carbin Darius Carbin ('98) | 98 | USA | 2.22 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Mayson Conner Mayson Conner ('99) | 99 | USA | 2.22 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Keenon Laine Keenon Laine ('97) | 97 | USA | 2.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Michael Hoffer Michael Hoffer | 00 | USA | 2.10 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Miles Griffith Miles Griffith | USA | 2.10 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kyle Alcime Kyle Alcime ('99) | 99 | BAH | 2.10 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jay Hunt Jay Hunt | USA | 2.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Adónios Mérlos Adónios Mérlos ('99) | 99 | GRE | 2.10 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jadon Watson Jadon Watson | USA | 2.05 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jermaine Francis Jermaine Francis ('98) | 98 | SKN | 2.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Cameron Cantrall Cameron Cantrall | USA | 2.00 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Cody Durbin Cody Durbin ('98) | 98 | USA | 2.00 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Owen Minshall Owen Minshall | USA | 2.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Garrison Hughes Garrison Hughes ('99) | 99 | USA | 5.32 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tyler Loontjer Tyler Loontjer ('96) | 96 | USA | 5.32 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Cooper Jazo Cooper Jazo ('98) | 98 | USA | 5.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jacob LaRocca Jacob LaRocca ('96) | 96 | USA | 5.12 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Curtis Gordon Curtis Gordon ('98) | 98 | USA | 4.97 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kevin Cahoy Kevin Cahoy ('96) | 96 | USA | 4.82 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Drake Burton Drake Burton ('99) | 99 | USA | 4.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Cam Bauer Cam Bauer | USA | 4.67 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jake Sellon Jake Sellon ('99) | 99 | USA | 4.67 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Ja'Mari Ward Ja'Mari Ward ('98) | 98 | USA | 7.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Elijah Lucy Elijah Lucy ('98) | 98 | USA | 7.61 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Peter Ackah Peter Ackah | GHA | 7.33 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Cade Kirkpatrick Cade Kirkpatrick | USA | 7.22 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Carey McLeod Carey McLeod ('98) | 98 | JAM | 7.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Michael Hoffer Michael Hoffer | 00 | USA | 7.14 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Isaiah Hutchinson Isaiah Hutchinson | USA | 7.12 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Christopher Bryan Christopher Bryan | JAM | 7.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Chandler Diercks Chandler Diercks ('96) | 96 | USA | 6.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Georgi Nachev Georgi Nachev ('99) | 99 | BUL | 6.62 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Jonathan Miller Jonathan Miller | 00 | BAR | 14.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Olivier Soglohun Olivier Soglohun | USA | 14.64 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Thomas Saggau Thomas Saggau ('99) | 99 | USA | 14.53 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Christopher Bryan Christopher Bryan | JAM | 14.27 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Murphy Bavinga Murphy Bavinga ('97) | 97 | FRA | 14.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 20.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Burger Lambrechts Jr Burger Lambrechts Jr ('98) | 98 | RSA | 18.93 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Keegan Tritle Keegan Tritle | USA | 18.37 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Grady Leonard Grady Leonard ('99) | 99 | USA | 18.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Will Fife Will Fife ('95) | 95 | USA | 18.35 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Darius King Darius King ('98) | 98 | USA | 18.23 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Reno Tuufuli Reno Tuufuli ('96) | 96 | USA | 17.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Issac Holtz Issac Holtz | USA | 17.77 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Nicholas Coghill Nicholas Coghill ('97) | 97 | USA | 17.39 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Tom Yezek Tom Yezek | USA | 17.19 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Kevin Nedrick Kevin Nedrick ('98) | 98 | JAM | 16.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Vince Shields Vince Shields | USA | 16.07 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Billy Matzek Billy Matzek ('99) | 99 | USA | 15.83 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 22.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jordan Huckaby Jordan Huckaby ('93) | 93 | USA | 21.75 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Vlad Pavlenko Vlad Pavlenko ('97) | 97 | USA | 21.74 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Nicholas Percy Nicholas Percy ('94) | 94 | GBR | 20.52 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Nathan Houser Nathan Houser | USA | 20.21 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Cade Kalkowski Cade Kalkowski ('97) | 97 | USA | 20.19 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Avery Carter Avery Carter ('96) | 96 | USA | 19.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Patrick Kunza Patrick Kunza ('96) | 96 | USA | 19.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jacob Cornelio Jacob Cornelio ('98) | 98 | USA | 19.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Syvkamp Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Harrison Williams Harrison Williams ('96) | 96 | USA | 5961 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jared Seay Jared Seay ('97) | 97 | USA | 5687 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Cale Wagner Cale Wagner ('97) | 97 | USA | 5565 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Peyton Haack Peyton Haack | 00 | USA | 5279 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Zach Podraza Zach Podraza ('97) | 97 | USA | 5201 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jason Edwards Jason Edwards ('98) | 98 | USA | 5043 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Matas Adamonis Matas Adamonis ('98) | 98 | LTU | 4996 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Hayden Ashley Hayden Ashley | USA | 4948 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Austin West Austin West | 00 | USA | 4909 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Andrew Worley Andrew Worley | USA | 4827 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Kyle Parr Kyle Parr ('98) | 98 | USA | 4796 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Nebraska Nebraska | USA | 3:09.69 | ||||||||||||
Dominic Bentil, Tony Nõu, Elijah Lucy, Isaiah Hutchinson | |||||||||||||||
2 | Maryland Maryland | USA | 3:09.77 | ||||||||||||
Kameron Jones, Hazem Miawad, Colin Rowe, Dashawn Morris | |||||||||||||||
K 60 m Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Deborah Giffard Deborah Giffard | 00 | FRA | 7.38 | PB | ||||||||||
2 | Lakayla Harris Lakayla Harris ('97) | 97 | USA | 7.43 | SB | ||||||||||
3 | Deja Ingram Deja Ingram | 00 | USA | 7.50 | PB | ||||||||||
4 | Maya Cody Maya Cody ('97) | 97 | USA | 7.51 | =SB | ||||||||||
5 | Antonise Christian Antonise Christian ('96) | 96 | USA | 7.58 | =PB | ||||||||||
6 | Whitney Bridges Whitney Bridges | 00 | USA | 7.61 | PB | ||||||||||
7 | Nya Carr Nya Carr | USA | 7.68 | ||||||||||||
8 | Taryn Smiley Taryn Smiley ('97) | 97 | CAN | 7.69 | |||||||||||
Indledende heats | 2.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Maya Cody Maya Cody ('97) | 97 | USA | 7.53 | |||||||||||
2 | Antonise Christian Antonise Christian ('96) | 96 | USA | 7.61 | |||||||||||
3 | Jaida Smith Jaida Smith | 00 | USA | 7.62 | |||||||||||
4 | Tomi Bamigbade Tomi Bamigbade | 00 | CAN | 7.76 | |||||||||||
5 | Anitria Sangster Anitria Sangster | USA | 7.78 | PB | |||||||||||
Indledende 2 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Whitney Bridges Whitney Bridges | 00 | USA | 7.66 | |||||||||||
2 | Traci Brown Traci Brown | USA | 7.68 | ||||||||||||
3 | Miatta Flemister-Smith Miatta Flemister-Smith | USA | 7.71 | ||||||||||||
4 | Quashira McIntosh Quashira McIntosh ('97) | 97 | ISV | 7.75 | |||||||||||
5 | Taylor Johnson Taylor Johnson | USA | 7.78 | ||||||||||||
Indledende 3 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Deborah Giffard Deborah Giffard | 00 | FRA | 7.50 | |||||||||||
2 | Kaytie Black Kaytie Black | USA | 7.67 | ||||||||||||
3 | Jazmyn Shumaker Jazmyn Shumaker ('99) | 99 | USA | 7.74 | SB | ||||||||||
4 | Sharikae Campbell Sharikae Campbell ('99) | 99 | JAM | 7.78 | |||||||||||
Indledende 4 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Deja Ingram Deja Ingram | 00 | USA | 7.54 | PB | ||||||||||
2 | Taryn Smiley Taryn Smiley ('97) | 97 | CAN | 7.60 | |||||||||||
3 | Nya Carr Nya Carr | USA | 7.61 | =PB | |||||||||||
4 | Briana Driver Briana Driver ('97) | 97 | USA | 7.76 | |||||||||||
5 | Hannah Shield Hannah Shield | USA | 7.78 | ||||||||||||
Indledende 5 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Lakayla Harris Lakayla Harris ('97) | 97 | USA | 7.46 | SB | ||||||||||
2 | Jada Laye Jada Laye | 00 | USA | 7.72 | |||||||||||
3 | Bria Mack Bria Mack ('99) | 99 | DOM | 7.73 | |||||||||||
4 | Myflore Methelus Myflore Methelus | USA | 7.76 | PB | |||||||||||
5 | Traci Mills Traci Mills ('96) | 96 | USA | 7.77 | |||||||||||
K 200 m Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Lynna Irby Lynna Irby ('98) | 98 | USA | 23.23 | SB | ||||||||||
2 | Lakayla Harris Lakayla Harris ('97) | 97 | USA | 23.68 | PB | ||||||||||
3 | Maya Cody Maya Cody ('97) | 97 | USA | 24.54 | SB | ||||||||||
Finale B 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | T'nia Riley T'nia Riley | 00 | USA | 23.99 | PB | ||||||||||
2 | Deja Ingram Deja Ingram | 00 | USA | 24.53 | PB | ||||||||||
3 | Jada Laye Jada Laye | 00 | USA | 24.61 | PB | ||||||||||
4 | Talia Buss Talia Buss ('98) | 98 | USA | 24.81 | |||||||||||
Finale C 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Whitney Bridges Whitney Bridges | 00 | USA | 24.54 | PB | ||||||||||
Finale D 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Antonise Christian Antonise Christian ('96) | 96 | USA | 24.68 | PB | ||||||||||
2 | Destiny Ward Destiny Ward ('99) | 99 | USA | 24.75 | PB | ||||||||||
Finale E 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Quashira McIntosh Quashira McIntosh ('97) | 97 | ISV | 24.82 | SB | ||||||||||
2 | Taryn Smiley Taryn Smiley ('97) | 97 | CAN | 24.89 | PB | ||||||||||
K 400 m Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Chisom Nwoko Chisom Nwoko ('98) | 98 | USA | 54.60 | |||||||||||
2 | Micaiah Ransby Micaiah Ransby ('98) | 98 | USA | 55.32 | SB | ||||||||||
3 | Felicia Phillips Felicia Phillips ('98) | 98 | USA | 56.08 | PB | ||||||||||
4 | Kierra Griggs Kierra Griggs ('98) | 98 | USA | 56.32 | |||||||||||
Finale B 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Christal Mosley Christal Mosley | USA | 55.51 | PB | |||||||||||
2 | Emma Whigham Emma Whigham ('97) | 97 | USA | 56.46 | SB | ||||||||||
3 | Nijah Roberson Nijah Roberson | USA | 56.88 | SB | |||||||||||
Finale C 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Cheyenne Jones Cheyenne Jones ('99) | 99 | USA | 55.79 | |||||||||||
2 | Sydney Milani Sydney Milani ('99) | 99 | USA | 55.89 | |||||||||||
3 | Jordan Hammond Jordan Hammond | USA | 55.92 | PB | |||||||||||
Finale D 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Kylie Welch Kylie Welch | USA | 56.69 | SB | |||||||||||
Finale E 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Kaylee Jones Kaylee Jones ('96) | 96 | USA | 56.83 | SB | ||||||||||
Finale G 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
2 | Chelsea Zoller Chelsea Zoller ('97) | 97 | SUI | 58.92 | SB | ||||||||||
K 600 m Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Alexandra Ferguson Alexandra Ferguson ('99) | 99 | USA | 1:30.35 | PB | ||||||||||
3 | Michaela Pešková Michaela Pešková ('97) | 97 | SVK | 1:32.92 | SB | ||||||||||
Finale B 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99) | 99 | DEN | 1:33.41 | PB | ||||||||||
3 | Chelsea Zoller Chelsea Zoller ('97) | 97 | SUI | 1:37.73 | PB | ||||||||||
K 800 m Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Amber Tanner Amber Tanner ('98) | 98 | USA | 2:08.21 | SB | ||||||||||
2 | Jessi Smith Jessi Smith ('98) | 98 | USA | 2:12.08 | PB | ||||||||||
3 | Mackenzie Morgan Mackenzie Morgan | 00 | CAN | 2:12.25 | PB | ||||||||||
4 | Madison Marasco Madison Marasco | USA | 2:12.44 | ||||||||||||
5 | Emma Milburn Emma Milburn ('99) | 99 | USA | 2:12.47 | PB | ||||||||||
6 | Krista Steele Krista Steele | USA | 2:12.86 | SB | |||||||||||
7 | Vanessa Flaherty Vanessa Flaherty ('98) | 98 | USA | 2:13.84 | PB | ||||||||||
8 | Karina Liz Karina Liz ('97) | 97 | USA | 2:15.21 | SB | ||||||||||
Finale B 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Okasana Covey Okasana Covey | USA | 2:11.80 | PB | |||||||||||
2 | Cadeebra Calcote Cadeebra Calcote | USA | 2:15.43 | PB | |||||||||||
Finale C 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Jordan Hammond Jordan Hammond | USA | 2:18.25 | PB | |||||||||||
K 3000 m Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Courtney Brenner Courtney Brenner | USA | 9:40.10 | PB | |||||||||||
2 | Judi Jones Judi Jones ('97) | 97 | USA | 9:41.50 | PB | ||||||||||
3 | Erika Freyhof Erika Freyhof ('98) | 98 | USA | 9:44.06 | PB | ||||||||||
4 | Cara Melgares Cara Melgares ('99) | 99 | USA | 9:52.87 | PB | ||||||||||
5 | Mikaela Lucki Mikaela Lucki ('99) | 99 | CAN | 10:03.03 | PB | ||||||||||
6 | Jordyn Kleve Jordyn Kleve ('97) | 97 | USA | 10:11.33 | SB | ||||||||||
7 | Grace Breiten Grace Breiten ('98) | 98 | USA | 10:13.23 | |||||||||||
Finale B 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Mirena Goncalves Mirena Goncalves ('93) | 93 | VEN | 9:58.50 | PB | ||||||||||
2 | Lilian Busienei Lilian Busienei ('95) | 95 | KEN | 10:01.67 | PB | ||||||||||
3 | Rachel Brush Rachel Brush ('97) | 97 | USA | 10:02.27 | PB | ||||||||||
4 | Florance Uwajeneza Florance Uwajeneza | RWA | 10:05.26 | PB | |||||||||||
5 | Kayla Rudie Kayla Rudie | USA | 10:09.90 | PB | |||||||||||
6 | Grace Lahey Grace Lahey | USA | 10:13.19 | ||||||||||||
K 5000 m Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Yanely Gomez Yanely Gomez ('98) | 98 | USA | 17:24.87 | PB | ||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Imani Carothers Imani Carothers ('99) | 99 | USA | 8.25 | PB | ||||||||||
2 | Keira Christie-Galloway Keira Christie-Galloway ('99) | 99 | CAN | 8.31 | |||||||||||
3 | Jasmine Barge Jasmine Barge ('97) | 97 | USA | 8.43 | |||||||||||
4 | Aliyah Whisby Aliyah Whisby ('98) | 98 | USA | 8.52 | |||||||||||
5 | Deya Erickson Deya Erickson ('97) | 97 | IVB | 8.57 | |||||||||||
6 | Katarina Vlahovic Katarina Vlahovic | 00 | CAN | 8.58 | PB | ||||||||||
7 | Jaymie O'Connor Jaymie O'Connor ('97) | 97 | CAN | 8.64 | SB | ||||||||||
Indledende heats | 2.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Aliyah Whisby Aliyah Whisby ('98) | 98 | USA | 8.52 | |||||||||||
2 | Yoveiny Mota Yoveiny Mota | 00 | VEN | 8.58 | |||||||||||
Indledende 2 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Keira Christie-Galloway Keira Christie-Galloway ('99) | 99 | CAN | 8.36 | |||||||||||
2 | Chanel Freeman Chanel Freeman ('97) | 97 | USA | 8.78 | SB | ||||||||||
3 | Paige Kimble Paige Kimble | USA | 8.79 | SB | |||||||||||
4 | Jordan Hammond Jordan Hammond | USA | 8.81 | SB | |||||||||||
Indledende 3 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Imani Carothers Imani Carothers ('99) | 99 | USA | 8.35 | PB | ||||||||||
Indledende 4 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Deya Erickson Deya Erickson ('97) | 97 | IVB | 8.53 | |||||||||||
2 | Kaylyn Hall Kaylyn Hall ('99) | 99 | CAN | 8.76 | |||||||||||
Indledende 5 2.2. | 2.2. | ||||||||||||||
1 | Jasmine Barge Jasmine Barge ('97) | 97 | USA | 8.39 | |||||||||||
2 | Katarina Vlahovic Katarina Vlahovic | 00 | CAN | 8.59 | PB | ||||||||||
3 | Jaymie O'Connor Jaymie O'Connor ('97) | 97 | CAN | 8.69 | |||||||||||
K Højdespring Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Maruša Černjul Maruša Černjul ('92) | 92 | SLO | 1.90 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Stephanie Ahrens Stephanie Ahrens ('96) | 96 | USA | 1.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Candice Dominguez Fields Candice Dominguez Fields ('96) | 96 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sakari Famous Sakari Famous | 00 | BER | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Aubrianna Lantrip Aubrianna Lantrip ('97) | 97 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Dallyssa Huggins Dallyssa Huggins ('98) | 98 | CAN | 1.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Kaitlyn Merritt Kaitlyn Merritt ('97) | 97 | USA | 4.24 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kayla Smith Kayla Smith ('97) | 97 | USA | 4.14 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Erika Malaspina Erika Malaspina ('98) | 98 | USA | 4.04 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Andrianna Jacobs Andrianna Jacobs ('97) | 97 | USA | 3.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Carson Dingler Carson Dingler ('99) | 99 | USA | 3.89 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Chisom Nwoko Chisom Nwoko ('98) | 98 | USA | 3.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Nicole Baker Nicole Baker ('96) | 96 | USA | 3.74 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Josie Held Josie Held | USA | 3.74 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Carolyn Nye Carolyn Nye ('97) | 97 | USA | 3.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Kristin Slaughter Kristin Slaughter ('98) | 98 | USA | 3.74 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Jewel Smith Jewel Smith | USA | 6.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Shylia Riley Shylia Riley ('96) | 96 | USA | 5.92 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ieva Turķe Ieva Turķe ('98) | 98 | LAT | 5.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Titiana Marsh Titiana Marsh ('99) | 99 | USA | 5.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jamilah James Jamilah James ('97) | 97 | CAN | 5.84 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Briana Driver Briana Driver ('97) | 97 | USA | 5.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Zionn Pearson Zionn Pearson | 00 | USA | 5.77 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jacqueline Pokuaah Jacqueline Pokuaah | GHA | 5.77 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Sade Hargrove Sade Hargrove ('97) | 97 | USA | 5.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Sidne' Williamson Sidne' Williamson | USA | 5.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Angela Mercurio Angela Mercurio ('96) | 96 | CAN | 13.22 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Titiana Marsh Titiana Marsh ('99) | 99 | USA | 12.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Grace Anigbata Grace Anigbata ('98) | 98 | NGR | 12.84 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Amanda Carty Amanda Carty | JAM | 12.45 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jalaiya Bartley Jalaiya Bartley ('96) | 96 | USA | 12.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ieva Turķe Ieva Turķe ('98) | 98 | LAT | 12.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Leah Blackall Leah Blackall | USA | 12.12 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Laulauga Tausaga-Collins Laulauga Tausaga-Collins ('98) | 98 | USA | 16.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nia Britt Nia Britt ('97) | 97 | USA | 16.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Gabi Jacobs Gabi Jacobs ('96) | 96 | USA | 15.86 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sophia Rivera Sophia Rivera ('98) | 98 | PUR | 15.77 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Taylor Latimer Taylor Latimer ('99) | 99 | USA | 15.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Emily Stauffer Emily Stauffer ('98) | 98 | USA | 15.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kristina Insingo Kristina Insingo ('97) | 97 | USA | 15.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Latavia Maines Latavia Maines ('98) | 98 | USA | 15.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jamesha Western Jamesha Western ('98) | 98 | USA | 14.79 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Gabby Lavington Gabby Lavington ('98) | 98 | USA | 14.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Konstadína Spanoudáki Konstadína Spanoudáki ('98) | 98 | GRE | 13.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Haley Craig Haley Craig | USA | 13.75 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Keiara Williams Keiara Williams ('99) | 99 | USA | 13.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Lexie Chapman Lexie Chapman | USA | 13.44 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Allison Griffin Allison Griffin | USA | 13.02 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Laulauga Tausaga-Collins Laulauga Tausaga-Collins ('98) | 98 | USA | 23.26 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jordan McClendon Jordan McClendon ('96) | 96 | USA | 21.76 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Helene Sofie Ingvaldsen Helene Sofie Ingvaldsen ('96) | 96 | NOR | 20.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Shaelyn Ward Shaelyn Ward ('97) | 97 | USA | 19.35 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alanna Nietert Alanna Nietert | USA | 18.76 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | CeCilya Johnson CeCilya Johnson ('97) | 97 | USA | 18.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jamesha Western Jamesha Western ('98) | 98 | USA | 18.53 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sydney Oberdiek Sydney Oberdiek ('99) | 99 | USA | 18.41 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Avisake Bulai Avisake Bulai ('99) | 99 | FIJ | 18.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Ashley Petr Ashley Petr ('97) | 97 | USA | 18.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Nia Britt Nia Britt ('97) | 97 | USA | 18.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Kelbie Lyon Kelbie Lyon | USA | 17.69 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Rebecca Keating Rebecca Keating ('97) | 97 | GBR | 17.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Lexie Chapman Lexie Chapman | USA | 17.53 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Adrianna Shaw Adrianna Shaw ('97) | 97 | USA | 17.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Konstadína Spanoudáki Konstadína Spanoudáki ('98) | 98 | GRE | 16.37 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Femkamp Inde 2.2. Finale A Finale | Inde 2.2. | ||||||||||||||
1 | Tria Seawater-Simmons Tria Seawater-Simmons | USA | 4220 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jenny Kimbro Jenny Kimbro | USA | 4123 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lauren Taubert Lauren Taubert ('98) | 98 | USA | 4082 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 3879 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Johanna Ilves Johanna Ilves ('99) | 99 | EST | 3645 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Suenomi Norinh Suenomi Norinh | 00 | USA | 3597 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Allie Jones Allie Jones | 00 | USA | 3585 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Dallyssa Huggins Dallyssa Huggins ('98) | 98 | CAN | 3576 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Giana Gayles Giana Gayles | USA | 3525 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Lara Omerzu Lara Omerzu ('98) | 98 | SLO | 3506 | SB | ||||||||||
|