Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Albufeira POR: 56th European Champion Clubs Cup Cross Country 3.2.2019 Cross

M Cross 9.7 km    

Finale A

Finale
1
Jacob Kiplimo
Jacob Kiplimo 
UGA29:00
  
 
2
Davis Kiplangat
Davis Kiplangat ('98)
KEN29:01
  
 
3
Robel Fsiha
Robel Fsiha ('96)
SWE29:50
  
 
4
Robin Hendrix
Robin Hendrix ('95)
BEL30:00
  
 
5
Ayad Lamdassem
Ayad Lamdassem ('81)
ESP30:15
  
 
6Peter GlansPeter Glans ('93)DEN30:18
  
 
7
Yago Rojo
Yago Rojo ('95)
ESP30:20
  
 
8
Michael Gras
Michael Gras ('91)
FRA30:21
  
 
9
Ramazan Özdemir
Ramazan Özdemir ('91)
TUR30:23
  
 
10
El Hassane Ben Lkhainouch
El Hassane Ben Lkhainouch ('81)
FRA30:24
  
 
11
Javier García
Javier García ('88)
ESP30:29
  
 
12
Jesper van der Wielen
Jesper van der Wielen ('91)
NED30:30
  
 
13
Mohammadreza Reza
Mohammadreza Reza ('89)
IRI30:32
  
 
14
Ahmed El Mazoury
Ahmed El Mazoury ('90)
ITA30:34
  
 
15
Licínio Pimentel
Licínio Pimentel ('77)
POR30:36
  
 
16
Mike Foppen
Mike Foppen ('96)
NED30:37
  
 
17
Cihat Ulus
Cihat Ulus ('90)
TUR30:38
  
 
18
Italo Quazzola
Italo Quazzola ('94)
ITA30:38
  
 
19
Yassine Rachik
Yassine Rachik ('93)
ITA30:48
  
 
20
Ricardo Rosado
Ricardo Rosado ('88)
ESP30:50
  
 
21
Alper Demir
Alper Demir ('90)
TUR30:53
  
 
22
Jamal Abdelmaji Eisa Mohammed
Jamal Abdelmaji Eisa Mohammed ('93)
SUD30:54
  
 
23
Roman Fosti
Roman Fosti ('83)
EST30:55
  
 
24
Muzaffer Bayram
Muzaffer Bayram ('90)
TUR30:58
  
 
25
Rui Teixeira
Rui Teixeira ('82)
POR31:01
  
 
26
Mick Clohisey
Mick Clohisey ('86)
IRL31:04
  
 
27
Miguel Marques
Miguel Marques ('95)
POR31:10
  
 
28
Ouais Zitane
Ouais Zitane ('86)
MAR31:13
  
 
29
Alberto Paulo
Alberto Paulo ('85)
POR31:15
  
 
30
Bekir Karayel
Bekir Karayel ('82)
TUR31:17
  
 
31
Vincenzo Agnello
Vincenzo Agnello ('91)
ITA31:19
  
 
32
Freddy Guimard
Freddy Guimard ('86)
FRA31:20
  
 
33
Amin Houkmi
Amin Houkmi ('96)
ESP31:23
  
 
34
Damien Gras
Damien Gras ('91)
FRA31:31
  
 
35
Thomas De Bock
Thomas De Bock ('91)
BEL31:32
  
 
36
Gashau Ayale
Gashau Ayale ('96)
ISR31:36
  
 
37
Onur Aras
Onur Aras ('96)
TUR31:42
  
 
38
Sergio Sánchez
Sergio Sánchez ('82)
ESP31:45
  
 
39
Yitayew Abuhay
Yitayew Abuhay ('96)
ISR31:46
  
 
40
Ahmed Ezzobayry
Ahmed Ezzobayry ('78)
FRA31:48
  
 
41
Miloš Nykodým
Miloš Nykodým ('90)
CZE31:50
  
 
42
Joris Keppens
Joris Keppens ('93)
BEL31:55
  
 
43
Kevin Dooney
Kevin Dooney ('93)
IRL31:59
  
 
44
Márkos Goúrlias
Márkos Goúrlias ('95)
GRE31:59
  
 
45
Ebrahim Abdulaziz
Ebrahim Abdulaziz ('78)
NOR31:59
  
 
46
Sami Mohammed-Eldai
Sami Mohammed-Eldai ('97)
ISR32:02
  
 
47
Ahmed Ouhda
Ahmed Ouhda ('97)
ITA32:03
  
 
48
Luis Miguel Sánchez
Luis Miguel Sánchez ('85)
ESP32:06
  
 
49Tom Væsel WadeTom Væsel Wade ('89)GBR32:07
  
 
50
Graham Rush
Graham Rush ('82)
GBR32:12
  
 
51
Ángel Ronco
Ángel Ronco ('93)
ESP32:14
  
 
52Simon Holbek KønigsfeldtSimon Holbek Kønigsfeldt ('86)DEN32:15
  
 
53
Archibald Casteel
Archibald Casteel ('96)
SWE32:20
  
 
54
Rui Pedro Silva
Rui Pedro Silva ('81)
POR32:23
  
 
55
Abdelaziz Merzougui
Abdelaziz Merzougui ('91)
ESP32:26
  
 
56
Julien Samson
Julien Samson ('92)
FRA32:26
  
 
57
Jaakko Nieminen
Jaakko Nieminen ('87)
FIN32:28
  
 
58
Trond Ørjan Eide
Trond Ørjan Eide ('90)
NOR32:32
  
 
59
Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom ('77)
SWE32:36
  
 
60
Anders Fox
Anders Fox ('95)
SWE32:36
  
 
61
Jorrit Cleij
Jorrit Cleij ('87)
NED32:37
  
 
62
Matthew Grieve
Matthew Grieve ('93)
GBR32:39
  
 
63
Joeri Wolf
Joeri Wolf ('91)
NED32:45
  
 
64
Lukáš Olejníček
Lukáš Olejníček ('88)
CZE32:47
  
 
65
Philip Cortvriendt
Philip Cortvriendt ('94)
BEL32:49
  
 
66
Luuk Maas
Luuk Maas ('99)
NED32:52
  
 
67
Iver Matias Linge Glomnes
Iver Matias Linge Glomnes ('96)
NOR32:56
  
 
68
Erlend Gjerdevik Sørtveit
Erlend Gjerdevik Sørtveit ('94)
NOR32:57
  
 
69
Roope Koskinen
Roope Koskinen ('92)
FIN32:58
  
 
70
Ats Sõnajalg
Ats Sõnajalg ('90)
EST33:04
  
 
71
Øystein Kvaal Østerbø
Øystein Kvaal Østerbø ('81)
NOR33:05
  
 
72
Michael McMahon
Michael McMahon ('80)
IRL33:06
  
 
73
Pieter Debognies
Pieter Debognies ('93)
BEL33:06
  
 
74
Wesley Mols
Wesley Mols ('96)
NED33:08
  
 
75
Timo Suter
Timo Suter ('98)
SUI33:11
  
 
76
Adam Dvořáček
Adam Dvořáček ('96)
CZE33:15
  
 
77
Kevin Moriarty
Kevin Moriarty ('86)
IRL33:15
  
 
78Christian Birch OkkelsChristian Birch Okkels ('89)DEN33:18
  
 
79
Leonid Latsepov
Leonid Latsepov ('98)
EST33:20
  
 
80
Thomas Curiger
Thomas Curiger ('96)
SUI33:33
  
 
81
Mats Bjørgum
Mats Bjørgum ('94)
NOR33:34
  
 
82
Florian Attinger
Florian Attinger ('97)
SUI33:35
  
 
83
Sander Jürs
Sander Jürs ('85)
EST33:38
  
 
84
Joe Townsend
Joe Townsend ('89)
GBR33:38
  
 
85
Nicola Hagger
Nicola Hagger ('99)
SUI33:39
  
 
86Asmund Biesbjerg JensenAsmund Biesbjerg Jensen ('94)DEN33:42
  
 
87
Kenny Deneyer
Kenny Deneyer ('86)
BEL33:44
  
 
88
Des Kennedy
Des Kennedy ('69)
IRL33:56
  
 
89
Mike Burrett
Mike Burrett ('76)
GBR34:03
  
 
90
Adrian Holliday
Adrian Holliday ('87)
GBR34:33
  
 
91
Andreas Rüedlinger
Andreas Rüedlinger ('85)
SUI34:36
  
 
92
Roman Hvalõnski
Roman Hvalõnski ('88)
EST34:41
  
 
93
Lukas Soural
Lukas Soural ('82)
CZE34:58
  
 
94Tore Deleuran NielsenTore Deleuran Nielsen ('84)DEN35:06
  
 
95
Amit Sarfati
Amit Sarfati ('87)
ISR35:10
  
 
96
Jonathan Kilpelä
Jonathan Kilpelä ('91)
FIN35:17
  
 
97
Natan David Ben Zvi
Natan David Ben Zvi ('91)
ISR35:25
  
 
98
Robert Míč
Robert Míč ('92)
CZE35:53
  
 
99
Mick Hill
Mick Hill ('75)
GBR35:58
  
 
100
Miika Takala
Miika Takala ('78)
FIN36:12
  
 
101
Mateusz Krzysztof Matziar
Mateusz Krzysztof Matziar ('94)
GRE36:50
  
 
102
Konstantinos Kokolas
Konstantinos Kokolas ('89)
GRE37:24
  
 
K Cross 6.09 km    

Finale A

Finale
1
Fancy Cherono
Fancy Cherono ('01)
KEN20:16
  
 
2
Daisy Kimeli
Daisy Kimeli ('94)
KEN20:19
  
 
3
Trihas Gebre
Trihas Gebre ('90)
ESP20:44
  
 
4Maja AlmMaja Alm ('88)DEN20:51
  
 
5
Sara Catarina Ribeiro
Sara Catarina Ribeiro ('90)
POR20:54
  
 
6
Sara Moreira
Sara Moreira ('85)
POR20:58
  
 
7
Anna Gosk
Anna Gosk ('90)
POL21:04
  
 
8
Deborah Schöneborn
Deborah Schöneborn ('94)
GER21:11
  
 
9
Floriane Chevalier Garenne
Floriane Chevalier Garenne ('91)
FRA21:12
  
 
10
Gema Martin
Gema Martin ('87)
ESP21:15
  
 
11
Katarzyna Rutkowska
Katarzyna Rutkowska ('94)
POL21:21
  
 
12
Aleksandra Brzezińska
Aleksandra Brzezińska ('91)
POL21:23
  
 
13
Jessica Augusto
Jessica Augusto ('81)
POR21:28
  
 
14Alberte Kjær PedersenAlberte Kjær Pedersen ('98)DEN21:32
  
 
15
Tania Carretero
Tania Carretero ('91)
ESP21:35
  
 
16
Fatma Karasu
Fatma Karasu ('96)
TUR21:37
  
 
17
Stephanie Barnes
Stephanie Barnes ('88)
GBR21:38
  
 
18
Michelle Finn
Michelle Finn ('89)
IRL21:38
  
 
19
Irene Loizate
Irene Loizate ('95)
ESP21:39
  
 
20
Inês Monteiro
Inês Monteiro ('80)
POR21:40
  
 
21
Elena Loyo
Elena Loyo ('83)
ESP21:41
  
 
22
Ümmü Kiraz
Ümmü Kiraz ('82)
TUR21:42
  
 
23
Elif Dağdelen
Elif Dağdelen ('91)
TUR21:50
  
 
24
Dylan Hassett
Dylan Hassett ('93)
IRL21:53
  
 
25
Paulina Mikiewicz-Łapińska
Paulina Mikiewicz-Łapińska ('92)
POL21:53
  
 
26
Rabea Schöneborn
Rabea Schöneborn ('94)
GER21:54
  
 
27
Sandra Beuviere
Sandra Beuviere ('90)
FRA21:59
  
 
28
Carla Salomé Rocha
Carla Salomé Rocha ('90)
POR22:01
  
 
29
Teresa Urbina
Teresa Urbina ('85)
ESP22:02
  
 
30
Eva Krchová
Eva Krchová ('89)
CZE22:02
  
 
31
Nicole Egger
Nicole Egger ('85)
SUI22:04
  
 
32
Tubay Erdal
Tubay Erdal ('95)
TUR22:16
  
 
33
Kristýna Dvořáková
Kristýna Dvořáková ('96)
CZE22:28
  
 
34
Luisa Boschan
Luisa Boschan ('93)
GER22:48
  
 
35Julie MathisenJulie Mathisen ('93)NOR22:49
  
 
36
Carmen Schultze-Berndt
Carmen Schultze-Berndt ('96)
GER22:49
  
 
37Louise LaursenLouise Laursen ('88)DEN22:52
  
 
38
Céline Aebi
Céline Aebi ('96)
SUI22:55
  
 
39
Barbora Jíšová
Barbora Jíšová ('92)
CZE22:59
  
 
40
Vanessa Scaunet
Vanessa Scaunet ('96)
BEL23:00
  
 
41
Séverine Hamel
Séverine Hamel ('78)
FRA23:03
  
 
42
Sylvie Štiglerová
Sylvie Štiglerová ('99)
CZE23:09
  
 
43
Nuran Satilmis
Nuran Satilmis ('97)
TUR23:15
  
 
44
Sinead O'Connor
Sinead O'Connor ('86)
IRL23:26
  
 
45Lise Kandborg SørensenLise Kandborg Sørensen ('85)DEN23:27
  
 
46
Mares-Elaine Strempler
Mares-Elaine Strempler ('86)
GER23:37
  
 
47
Christina Ellefsen Hopland
Christina Ellefsen Hopland ('97)
NOR23:38
  
 
48
Hilde Fenne
Hilde Fenne ('93)
NOR23:41
  
 
49
Megan Crawford
Megan Crawford ('89)
GBR23:42
  
 
50
Oona-Mari Hakulinen
Oona-Mari Hakulinen ('94)
FIN23:44
  
 
51
Halina Rees
Halina Rees ('94)
GBR23:45
  
 
52
Kristine Fjellanger
Kristine Fjellanger ('92)
NOR23:46
  
 
53
Helene Colle
Helene Colle ('87)
FRA23:49
  
 
54
Carol Finn
Carol Finn ('88)
IRL23:53
  
 
55
Jen Tan
Jen Tan ('91)
GBR23:57
  
 
56
Katri Niemistö
Katri Niemistö ('94)
FIN24:08
  
 
57
Elodie Alexandre
Elodie Alexandre ('83)
FRA24:16
  
 
58
Niamh Moore
Niamh Moore ('94)
IRL24:25
  
 
59
Helen Beggs
Helen Beggs ('80)
GBR24:27
  
 
60
Nevena Jovanović
Nevena Jovanović ('88)
SRB24:38
  
 
61
Slađana Stamenković
Slađana Stamenković ('96)
SRB24:38
  
 
62
Venla Saari
Venla Saari ('03)
FIN24:41
  
 
63
Michelle Kenny
Michelle Kenny ('79)
IRL24:42
  
 
64
Jennifer Spence
Jennifer Spence ('89)
GBR24:42
  
 
65
Jennifer Cruickshanks
Jennifer Cruickshanks ('93)
GBR24:54
  
 
66
Charlene Etoile
Charlene Etoile ('90)
FRA24:58
  
 
67
Gabi Nyffeler
Gabi Nyffeler ('79)
SUI24:59
  
 
68
Nora Trklja
Nora Trklja ('89)
SRB25:12
  
 
69
Bertine-Helene Færø
Bertine-Helene Færø ('92)
NOR25:20
  
 
70
Lena Haas
Lena Haas ('99)
SUI25:38
  
 
71
Lotta Mäkinen
Lotta Mäkinen ('01)
FIN25:47
  
 
72
Iris Lauper
Iris Lauper ('89)
SUI26:05
  
 
73
Aleksandra Marinkov
Aleksandra Marinkov ('87)
SRB26:15
  
 
74
Andrea Fink
Andrea Fink ('99)
SUI26:42
  
 
75
Romane Maroye
Romane Maroye ('01)
BEL27:04
  
 
D19 Cross 6.09 km    

Finale A

Finale
1
Edward Zakayo
Edward Zakayo ('01)
KEN18:53
  
 
2
Ayetullah Aslanhan
Ayetullah Aslanhan ('01)
TUR19:06
  
 
3
Ömer Amaçtan
Ömer Amaçtan ('01)
TUR19:14
  
 
4
Etson Barros
Etson Barros ('01)
POR19:16
  
 
5
Efrem Gidey
Efrem Gidey 
IRL19:16
  
 
6
Omar Ismail
Omar Ismail 
SWE19:16
  
 
7
Sebih Bahar
Sebih Bahar ('01)
TUR19:25
  
 
8
İbrahim Subaşı
İbrahim Subaşı ('01)
TUR19:30
  
 
9
Islam Taşçı
Islam Taşçı ('01)
TUR19:35
  
 
10
Adisu Guadia
Adisu Guadia ('02)
ISR19:39
  
 
11
Duarte Gomes
Duarte Gomes 
POR19:41
  
 
12
Wout Debroyer
Wout Debroyer ('01)
BEL19:53
  
 
13
Degu Abebe
Degu Abebe ('02)
ISR19:54
  
 
14
Pedro Garcia
Pedro Garcia ('01)
ESP19:56
  
 
15
Derba Ayale
Derba Ayale ('02)
ISR19:58
  
 
16
Wybe Sesink
Wybe Sesink ('01)
NED20:00
  
 
17
Veysel Tüminçin
Veysel Tüminçin 
TUR20:02
  
 
18
Miguel Ribeiro
Miguel Ribeiro 
POR20:04
  
 
19William DevantierWilliam Devantier DEN20:05
  
 
20
Jonathan Carmin
Jonathan Carmin ('01)
ISR20:09
  
 
21
Illian Martens
Illian Martens 
NED20:11
  
 
22
Ibrahim Karateker
Ibrahim Karateker ('02)
TUR20:13
  
 
23
Felix Perrier
Felix Perrier 
FRA20:13
  
 
24
Diego Menendez
Diego Menendez 
ESP20:16
  
 
25
Murat Yalçınkaya
Murat Yalçınkaya 
TUR20:19
  
 
26
Abdirahman Mohamed
Abdirahman Mohamed ('01)
NED20:21
  
 
27
Yusuf Matur
Yusuf Matur 
TUR20:25
  
 
28
Ahmet Mutlu
Ahmet Mutlu 
TUR20:30
  
 
29
Daniel Kotyza
Daniel Kotyza 
CZE20:33
  
 
30
Ömer Şen
Ömer Şen ('01)
TUR20:36
  
 
31
Love Carlsson
Love Carlsson 
SWE20:39
  
 
32
Noé Daviaud
Noé Daviaud ('01)
FRA20:40
  
 
33
Addis Bitew
Addis Bitew ('01)
ISR20:42
  
 
34
Kobe Hermans
Kobe Hermans ('01)
BEL20:43
  
 
35
Martin Zajíc
Martin Zajíc 
CZE20:43
  
 
36
Stefan Nillessen
Stefan Nillessen ('03)
NED20:49
  
 
37
Adrian Diaz
Adrian Diaz 
ESP20:50
  
 
38
Ewaud Parmentier
Ewaud Parmentier 
BEL20:51
  
 
39
Gabriel Matos
Gabriel Matos ('01)
SUI20:54
  
 
40
Ataka Damsia
Ataka Damsia ('03)
ISR20:54
  
 
41
Siemen Geris
Siemen Geris ('01)
BEL21:05
  
 
42
Rémi Lonchampt
Rémi Lonchampt 
FRA21:08
  
 
43
Ludvig Bjurelid
Ludvig Bjurelid 
SWE21:08
  
 
44
Jules Ciot
Jules Ciot 
FRA21:08
  
 
45
Benjamin Schurink
Benjamin Schurink 
NED21:09
  
 
46Anders BangAnders Bang ('02)DEN21:10
  
 
47
Tayyip Arslan
Tayyip Arslan ('02)
TUR21:12
  
 
48
Sami Neffat
Sami Neffat ('03)
MAR21:16
  
 
49
Alvaro Garcia
Alvaro Garcia ('02)
ESP21:17
  
 
50Linus LindquistLinus Lindquist ('02)DEN21:18
  
 
51
Duarte Cunha
Duarte Cunha 
POR21:18
  
 
52
Antonio Carlos Fernandez
Antonio Carlos Fernandez ('01)
ESP21:19
  
 
53
Stephen Cashin
Stephen Cashin 
IRL21:19
  
 
54
Zísis Tziamoúrtas
Zísis Tziamoúrtas ('02)
GRE21:21
  
 
55
Abdi Ahmed
Abdi Ahmed 
USA21:23
  
 
56Conrad LindConrad Lind ('01)DEN21:28
  
 
57
Aaron Cullen
Aaron Cullen ('01)
IRL21:28
  
 
58
Jordan Byrne
Jordan Byrne 
IRL21:29
  
 
59
Jan Švejnoha
Jan Švejnoha ('01)
CZE21:45
  
 
60Louis CantbyLouis Cantby ('01)DEN21:48
  
 
61
Callum Simpson
Callum Simpson ('02)
IRL21:52
  
 
62
Miguel Matos
Miguel Matos ('03)
SUI21:52
  
 
63
Sebbe Mattheeuws
Sebbe Mattheeuws ('01)
BEL21:57
  
 
64
Hugo Sigalas
Hugo Sigalas ('01)
FRA21:59
  
 
65
Grégoire Sename
Grégoire Sename 
FRA22:09
  
 
66
Marek Effenberger
Marek Effenberger ('01)
CZE22:25
  
 
67
Ben Guiden
Ben Guiden ('01)
IRL22:29
  
 
68
Colin Maneff
Colin Maneff ('02)
SUI22:30
  
 
69
Konstantinos Gkiokas
Konstantinos Gkiokas ('02)
GRE22:30
  
 
70
Spyridon Kapogiannatos
Spyridon Kapogiannatos 
GRE22:31
  
 
71
Loïc Triponez
Loïc Triponez ('01)
SUI22:53
  
 
72
Max Witteveen
Max Witteveen ('03)
SUI23:05
  
 
73
Dimitrios Daskalopoulos
Dimitrios Daskalopoulos ('03)
GRE23:46
  
 
74
Vasileios Chiras
Vasileios Chiras ('02)
GRE23:52
  
 
75
Ricardo queiros
Ricardo queiros 
POR24:03
  
 
76
Anagyros Kriezis
Anagyros Kriezis 
GRE24:30
  
 
P19 Cross 4.3 km    

Finale A

Finale
1
Emine Akbingöl
Emine Akbingöl 
TUR15:07
  
 
2
Emilie Renaud
Emilie Renaud 
FRA15:11
  
 
3Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh DEN15:14
  
 
4
Martina Cornia
Martina Cornia ('01)
ITA15:18
  
 
5
Inci Kalkan
Inci Kalkan ('01)
TUR15:23
  
 
6
Zeynep Bayçınar
Zeynep Bayçınar ('03)
TUR15:26
  
 
7Sophie SøefeldtSophie Søefeldt DEN15:28
  
 
8
Greta Karinauskaitė
Greta Karinauskaitė ('01)
LTU15:36
  
 
9
Pinja Kotinurmi
Pinja Kotinurmi ('02)
FIN15:36
  
 
10
Bárbara Neiva
Bárbara Neiva ('01)
POR15:40
  
 
11
Ayşe Ecer
Ayşe Ecer ('01)
TUR15:40
  
 
12
Dominyka Petraškaitė
Dominyka Petraškaitė ('01)
LTU15:43
  
 
13
Dilek Öztürk
Dilek Öztürk ('01)
TUR15:53
  
 
14
Salla Laukkanen
Salla Laukkanen 
FIN15:59
  
 
15
Isabeau Lenaerts
Isabeau Lenaerts ('01)
BEL16:09
  
 
16
Marie Memeteau
Marie Memeteau 
FRA16:10
  
 
17
Berfin Barışer
Berfin Barışer ('01)
TUR16:18
  
 
18
Orla O'Connor
Orla O'Connor 
IRL16:20
  
 
19
Marija Jekabsone
Marija Jekabsone ('03)
LTU16:23
  
 
20
Lea Steinbach
Lea Steinbach 
GER16:24
  
 
21
Sina Sebene Michael
Sina Sebene Michael ('02)
ERI16:28
  
 
22
Lena Chauveau
Lena Chauveau ('02)
FRA16:32
  
 
23
Fabiana Sousa
Fabiana Sousa 
POR16:33
  
 
24
Bernadette Pulpito
Bernadette Pulpito 
ITA16:34
  
 
25
Alicia Berzosa
Alicia Berzosa 
ESP16:35
  
 
26Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)DEN16:37
  
 
27
Celia De Las Heras
Celia De Las Heras ('03)
ESP16:41
  
 
28
Ruth Heery
Ruth Heery 
IRL16:41
  
 
29
Agathe Gauthier
Agathe Gauthier ('01)
FRA16:41
  
 
30
Alba Maria Diaz
Alba Maria Diaz 
ESP16:47
  
 
31
Alba Cebrian
Alba Cebrian 
ESP16:49
  
 
32
Daria Melnyk
Daria Melnyk 
UKR16:50
  
 
33
Sara Engelen
Sara Engelen ('01)
BEL16:51
  
 
34
Nina Miletic
Nina Miletic ('01)
GER16:58
  
 
35
Nieves Megias
Nieves Megias ('01)
ESP16:59
  
 
36
Sophie Baumann
Sophie Baumann ('02)
SUI17:04
  
 
37
Emma Caulfield
Emma Caulfield ('01)
IRL17:06
  
 
38
Tina Miletic
Tina Miletic ('01)
GER17:10
  
 
39
Deimantė Kneižytė
Deimantė Kneižytė ('03)
LTU17:16
  
 
40
Chiara Tognin
Chiara Tognin 
ITA17:19
  
 
41Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)DEN17:20
  
 
42
Aurore Tarenne
Aurore Tarenne ('01)
FRA17:21
  
 
43
Augustė Žikaitė
Augustė Žikaitė ('01)
LTU17:27
  
 
44
Anne-Sophue Van Goubergen
Anne-Sophue Van Goubergen ('02)
BEL17:29
  
 
45
Paula Collado
Paula Collado ('01)
ESP17:31
  
 
46
Silja Rönkä
Silja Rönkä ('01)
FIN17:36
  
 
47
Sarah Thon
Sarah Thon ('02)
GER17:38
  
 
48
Anja Probst
Anja Probst 
SUI17:39
  
 
49
Chiara De Giovanni
Chiara De Giovanni ('01)
ITA17:43
  
 
50
Anna O'Connor
Anna O'Connor 
IRL17:45
  
 
51
Carolina Oliveira
Carolina Oliveira ('01)
POR17:48
  
 
52
Beatriz Cruz
Beatriz Cruz ('01)
POR17:54
  
 
53
Helmi Vuorimaa
Helmi Vuorimaa 
FIN18:02
  
 
54
Aline Yuille
Aline Yuille ('02)
SUI18:07
  
 
55
Noa Tan
Noa Tan ('03)
BEL18:10
  
 
56Isabella Matilda JensenIsabella Matilda Jensen ('01)DEN18:12
  
 
57
Leila Semedo
Leila Semedo ('01)
POR18:13
  
 
58
Anna Duffin
Anna Duffin ('02)
IRL18:15
  
 
59
Julie Perraudin
Julie Perraudin 
FRA18:40
  
 
60
Nina Probst
Nina Probst ('02)
SUI18:44
  
 
61
Carla Fanning
Carla Fanning ('02)
IRL19:50
  
 

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb