Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Sätra SWE: Folksam GP 4.2.2019 Inde
Sätra Friidrottshall

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Confidence Lawson
Confidence Lawson ('90)
GBR6.64
  
 PB
2
Samuel Purola
Samuel Purola 
FIN6.67
  
NU20R PB
3
Henrik Larsson
Henrik Larsson ('99)
SWE6.70
  
 
4
Harry Aikines-Aryeetey
Harry Aikines-Aryeetey ('88)
GBR6.74
  
 
5
Dominik Záleský
Dominik Záleský ('95)
CZE6.77
  
 
6
Odain Rose
Odain Rose ('92)
SWE6.78
  
 
7Festus AsanteFestus Asante ('94)DEN6.83
  
 
8Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN6.88
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Confidence Lawson
Confidence Lawson ('90)
GBR6.66
Q
  
 PB
2
Henrik Larsson
Henrik Larsson ('99)
SWE6.68
Q
  
 =PB
3
Samuel Purola
Samuel Purola 
FIN6.75
Q
  
 =PB
4Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN6.87
q
  
 
5
Theodor Young
Theodor Young ('96)
RSA6.88
  
 
6
Grigorios Kyriakoudis
Grigorios Kyriakoudis ('97)
SWE7.07
  
 
7
Martin Hagberg
Martin Hagberg ('01)
SWE7.14
  
 PB
Indledende 2
1
Dominik Záleský
Dominik Záleský ('95)
CZE6.76
Q
  
 
2
Harry Aikines-Aryeetey
Harry Aikines-Aryeetey ('88)
GBR6.77
Q
  
 
3
Odain Rose
Odain Rose ('92)
SWE6.80
Q
  
 
3Festus AsanteFestus Asante ('94)DEN6.80
q
  
 
5
Zion Eriksson
Zion Eriksson ('02)
SWE6.94
  
 PB
6
Emil Johansson
Emil Johansson ('02)
SWE7.06
  
 PB
7
Oskar Motta
Oskar Motta ('98)
SWE7.17
  
 
8
Jacob Ewertzh
Jacob Ewertzh ('95)
SWE7.20
  
 
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Andreas Kramer
Andreas Kramer ('97)
SWE1:48.50
  
 
2
Joseph Deng
Joseph Deng ('98)
AUS1:48.68
  
 PB
3
Enrico Riccobon
Enrico Riccobon ('95)
ITA1:49.20
  
 PB
4
Peter Bol
Peter Bol ('94)
AUS1:50.47
  
 PB
5
Yared Kidane
Yared Kidane ('99)
ERI1:51.32
  
 PB
6
Joakim Andersson
Joakim Andersson ('92)
SWE1:54.71
  
 
Andreas Roth
Andreas Roth ('93)
NOR DNF
  
 
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Stewart McSweyn
Stewart McSweyn ('95)
AUS7:47.99
  
 PB
2
Jonas Leanderson
Jonas Leanderson ('91)
SWE7:54.07
  
 SB
3
Florian Orth
Florian Orth ('89)
GER7:54.27
  
 SB
4
Jordan Williamsz
Jordan Williamsz ('92)
AUS7:55.49
  
 PB
5
Suldan Hassan
Suldan Hassan ('98)
SWE7:55.56
  
 PB
6
Ryan Gregson
Ryan Gregson ('90)
AUS7:56.45
  
 PB
7
Jake Heyward
Jake Heyward ('99)
GBR8:02.41
  
 SB
8
Simon Sundström
Simon Sundström ('98)
SWE8:11.89
  
 PB
9
Emil Danielsson
Emil Danielsson ('97)
SWE8:13.63
  
 PB
10
Amanuel Gergis
Amanuel Gergis ('96)
SWE8:18.37
  
 SB
11
Jonas Leandersson
Jonas Leandersson ('90)
SWE8:23.81
  
 SB
12
Pieter-Jan Hannes
Pieter-Jan Hannes ('92)
BEL8:42.33
  
 SB
Elmar Engholm
Elmar Engholm ('92)
SWE DNF
  
 
Vidar Johansson
Vidar Johansson ('96)
SWE DNF
  
 
Vincent Mutai
Vincent Mutai ('94)
KEN DNF
  
 
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jamal Wilson
Jamal Wilson ('88)
BAH2.20
  
 
 
2.11
  O
2.16
  O
2.20
  O
2.23
XXX
    
2
Takashi Eto
Takashi Eto ('91)
JPN2.20
  
 
 
2.11
  O
2.16
 XO
2.20
  O
2.23
XXX
    
3
Mathew Sawe
Mathew Sawe ('88)
KEN2.16
  
 
 
2.11
  O
2.16
  O
2.20
XXX
     
4Janick KlausenJanick Klausen ('93)DEN2.16
  
 SB
 
2.06
  O
2.11
  O
2.16
 XO
2.20
XXX
    
5
Filip Mrčić
Filip Mrčić ('99)
CRO2.06
  
 
 
1.94
  O
2.00
  O
2.06
  O
2.11
XXX
    
6
Adam Chiguer
Adam Chiguer ('91)
SWE2.06
  
 SB
 
1.94
  O
2.00
 XO
2.06
XXO
2.11
XXX
    
7
Otto Brinkman
Otto Brinkman ('97)
SWE2.00
  
 
 
2.00
  O
2.11
XXX
      
Fabian Delryd
Fabian Delryd ('96)
SWE NH
  
 
 
2.11
  X
       
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Andreas Otterling
Andreas Otterling ('86)
SWE7.87
  
 SB
 
7.87 SB  X7.797.737.73  X  
2
Tomasz Jaszczuk
Tomasz Jaszczuk ('92)
POL7.73
  
 SB
 
  X6.347.38 SB7.73 SB7.70  X  
3
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('95)
SWE7.65
  
 PB
 
7.38 SB  X7.307.38 =SB  X7.65 PB  
4
Michel Tornéus
Michel Tornéus ('86)
SWE7.48
  
 
 
7.48  –  –  –  –  –  
5
Kevin Ojiaku
Kevin Ojiaku ('89)
ITA7.46
  
 SB
 
  X7.36 SB7.28  X7.38 SB7.46 SB  
6
Max Andersson
Max Andersson ('95)
SWE7.09
  
 
 
6.96  X  X7.09  X  X  
Filippo Randazzo
Filippo Randazzo ('96)
ITA NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mesud Pezer
Mesud Pezer ('94)
BIH20.57
  
 
 
19.9220.3020.5720.4420.39  X  
2Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)NOR20.08
  
 
 
  X  X19.87  X20.08  X  
3
Wictor Petersson
Wictor Petersson ('98)
SWE19.57
  
 PB
 
19.09 PB19.49 PB19.57 PB19.3719.3619.07  
4
Gabriel Heen
Gabriel Heen ('95)
SWE18.08
  
 PB
 
16.75  X17.4318.08 PB17.52  X  
5
Jesper Arbinge
Jesper Arbinge ('97)
SWE16.33
  
 
 
  X  X16.33  X  X  X  
Kristo Galeta
Kristo Galeta ('83)
EST NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Irene Ekelund
Irene Ekelund ('97)
SWE7.40
  
 =SB
2
Hanna Adriansson Nordberg
Hanna Adriansson Nordberg ('92)
SWE7.74
  
 SB
3
Gabriella Holmström
Gabriella Holmström 
SWE7.79
  
 
4
Katharina Gråman
Katharina Gråman ('03)
SWE7.79
  
 
5
Greta Deltin
Greta Deltin 
SWE7.83
  
 
6
Charlotte Andersson
Charlotte Andersson 
SWE7.91
  
 
Clara Wågefjell
Clara Wågefjell ('97)
SWE DNF
  
 
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gunta Vaičule
Gunta Vaičule ('95)
LAT53.34
  
 PB
2
Matilda Hellqvist
Matilda Hellqvist ('93)
SWE55.04
  
 SB
3
Laura de Witte
Laura de Witte ('95)
NED56.14
  
 SB
4
Sandra Knezevic
Sandra Knezevic ('92)
SWE56.25
  
 PB
Finale B
1
Laviai Nielsen
Laviai Nielsen ('96)
GBR53.64
  
 SB
2
Justyna Święty-Ersetic
Justyna Święty-Ersetic ('92)
POL54.22
  
 SB
3
Moa Hjelmer
Moa Hjelmer ('90)
SWE55.11
  
 
4
Klara Helander
Klara Helander ('95)
SWE57.74
  
 SB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Renée Eykens
Renée Eykens ('96)
BEL2:03.76
  
 PB
2
Līga Velvere
Līga Velvere ('90)
LAT2:03.80
  
 
3
Sara Kuivisto
Sara Kuivisto ('91)
FIN2:06.19
  
 SB
Joanna Linkiewicz
Joanna Linkiewicz ('90)
POL DNF
  pace
 
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Simona Vrzalová
Simona Vrzalová ('88)
CZE4:10.25
  
 SB
2
Axumawit Embaye
Axumawit Embaye ('94)
ETH4:13.32
  
 SB
3
Hanna Hermansson
Hanna Hermansson ('89)
SWE4:14.69
  
 PB
4
Anna Silvander
Anna Silvander ('93)
SWE4:15.72
  
 PB
5
Lisa Havell
Lisa Havell ('88)
SWE4:17.76
  
 PB
6
Sanne Wolters-Verstegen
Sanne Wolters-Verstegen ('85)
NED4:18.63
  
 SB
7
Genevieve Gregson
Genevieve Gregson ('89)
AUS4:23.40
  
 SB
8
Samrawit Mengsteab
Samrawit Mengsteab ('90)
SWE4:27.63
  
 PB
9
Worknesh Abye
Worknesh Abye ('99)
ETH4:28.25
  
 
Katarzyna Broniatowska
Katarzyna Broniatowska ('90)
POL DNF
  pace
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gréta Kerekes
Gréta Kerekes ('92)
HUN8.13
  
 
2
Eefje Boons
Eefje Boons ('94)
NED8.15
  
 SB
3
Jade Barber
Jade Barber ('93)
USA8.31
  
 
4
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE8.42
  
 SB
5
Emma Tuvesson
Emma Tuvesson ('91)
SWE8.44
  
 
6Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN8.55
  
 
7
Sofia Johnsson
Sofia Johnsson ('94)
SWE8.74
  
 
8
Tess Hertz Saebbö
Tess Hertz Saebbö ('98)
SWE8.79
  
 
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Angelica Bengtsson
Angelica Bengtsson ('93)
SWE4.45
  
 
 
4.45
  O
4.65
XXX
      
2
Kristen Leland
Kristen Leland ('92)
USA4.30
  
 
 
4.30
  O
4.45
XXX
      
3
Romana Maláčová
Romana Maláčová ('87)
CZE4.30
  
 
 
4.15
 XO
4.30
  O
4.45
XXX
     
4
Xu Huiqin 
Xu Huiqin  ('93)
CHN4.30
  
 
 
4.30
 XO
4.45
XXX
      
5
Stefanie Dauber
Stefanie Dauber ('87)
GER4.15
  
 
 
4.00
XXO
4.15
  O
4.30
XXX
     
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Khaddi Sagnia
Khaddi Sagnia ('94)
SWE6.64
  
 SB
 
6.64 SB  X  X6.196.64 =SB  X  
2
Evelise Veiga
Evelise Veiga ('96)
POR6.40
  
 PB
 
6.006.26 =SB6.146.196.40 PB6.32  
3
Erica Jarder
Erica Jarder ('86)
SWE6.23
  
 SB
 
6.106.22 =SB6.09  X6.066.23 SB  
4
Malin Marmbrandt
Malin Marmbrandt ('85)
SWE6.13
  
 
 
  X6.03  X  X6.134.92  
5
Māra Grīva
Māra Grīva ('89)
LAT6.12
  
 
 
6.126.035.90  X6.096.03  
6
Hitomi Nakano
Hitomi Nakano ('90)
JPN5.95
  
 
 
  X  X5.955.84  X  X  
7
Emilia Kjellberg
Emilia Kjellberg ('96)
SWE5.87
  
 
 
  X  X5.87  X  X  X  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Fanny Roos
Fanny Roos ('95)
SWE18.33
  
NR PB
 
16.87 SB18.27 PB17.8417.8718.33 PB  X  
2
Frida Åkerström
Frida Åkerström ('90)
SWE16.43
  
 
 
15.54  X  X  X16.0316.43  
3
Ásdís Hjálmsdóttir
Ásdís Hjálmsdóttir ('85)
ISL15.86
  
 SB
 
15.51 SB  X15.86 SB15.47  X15.68  
M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Emil Johansson
Emil Johansson ('02)
SWE7.04
q
  
 PB
2
Grigorios Kyriakoudis
Grigorios Kyriakoudis ('97)
SWE7.06
q
  
 
3
Jacob Ewertzh
Jacob Ewertzh ('95)
SWE7.07
q
  
 
4
Martin Hagberg
Martin Hagberg ('01)
SWE7.13
q
  
 PB
5
Oskar Motta
Oskar Motta ('98)
SWE7.18
q
  
 
Finale B
1
Kidus Yohannes Getahun
Kidus Yohannes Getahun ('98)
SWE7.23
  
 SB
2
Daniel Persson
Daniel Persson ('82)
SWE7.32
  
 SB
3
Rodi Kay
Rodi Kay ('98)
SWE7.32
  
 SB
4
Ibrahim Abakar
Ibrahim Abakar ('99)
SWE7.73
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christian Sand ClausenChristian Sand Clausen ('96)DEN1:52.29
  
 
2
Miguel Moreira
Miguel Moreira ('91)
POR1:53.38
  
 
3
Benjamin Åberg
Benjamin Åberg ('95)
SWE1:53.38
  
 
4
Rickard Gunnarsson
Rickard Gunnarsson ('91)
SWE1:53.57
  
 SB
5
Rasmus Kisel
Rasmus Kisel ('96)
EST1:53.62
  
 
6
Anton Persson
Anton Persson ('96)
SWE1:54.28
  
 SB
Kristian Efremov
Kristian Efremov ('90)
MKD DNF
  pace
 
Finale B
1
Bienvenue Musore
Bienvenue Musore ('90)
SWE1:56.97
  
 SB
2
Aleksej Pirgholizadeh
Aleksej Pirgholizadeh ('94)
SWE1:57.11
  
 
3
Max Bechtel
Max Bechtel ('01)
SWE1:58.96
  
 PB
4
Viktor Frisk
Viktor Frisk ('03)
SWE1:59.88
  
 PB
5
William Wickholm
William Wickholm ('98)
SWE2:01.16
  
 SB
Jesper Sjölund
Jesper Sjölund ('99)
SWE DNF
  
 
Daniel Norberg
Daniel Norberg ('78)
SWE DNF
  
 
Henry Jacobson
Henry Jacobson ('99)
SWE DNF
  
 
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ali Al-Janabi
Ali Al-Janabi ('94)
IRQ3:53.02
  
 PB
2
Gustav Berlin
Gustav Berlin ('95)
SWE3:53.25
  
 PB
3
Johan Walldén
Johan Walldén ('87)
SWE3:53.32
  
 SB
4
Leo Magnusson
Leo Magnusson ('98)
SWE3:54.05
  
 SB
5
Alexander Nilsson
Alexander Nilsson ('95)
SWE3:54.93
  
 SB
6
Alberts Blajs
Alberts Blajs ('95)
LAT3:56.41
  
 SB
7Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)DEN3:56.84
  
 PB
8
Simon Wallenlind
Simon Wallenlind ('97)
SWE3:58.55
  
 SB
Anton Axelsson
Anton Axelsson ('01)
SWE DNF
  
 
Finale B
1
Emil Millán de la Oliva
Emil Millán de la Oliva ('01)
SWE3:58.33
  
 PB
2
Estifanos Faid Asked
Estifanos Faid Asked ('92)
ERI3:58.34
  
 PB
3
Erik Jälknäs
Erik Jälknäs 
SWE4:01.08
  
 SB
4
August Mollén
August Mollén ('99)
SWE4:01.27
  
 PB
5
Axel Djurberg
Axel Djurberg ('99)
SWE4:01.91
  
 PB
6
Olof Silvander
Olof Silvander ('99)
SWE4:02.17
  
 PB
7
Gustav Norlander
Gustav Norlander ('99)
SWE4:04.81
  
 PB
8
Daniel Gleimar
Daniel Gleimar ('92)
SWE4:05.32
  
 SB
9
Heshlu Andemariam
Heshlu Andemariam ('97)
ERI4:10.40
  
 PB
10
Linus Näslund
Linus Näslund 
SWE4:10.81
  
 PB
11
Hannes Hejdebäck
Hannes Hejdebäck 
SWE4:11.08
  
 PB
12
Ludvig Danielson
Ludvig Danielson ('95)
SWE4:17.21
  
 SB
13
Ludvig Johansson
Ludvig Johansson ('98)
SWE4:17.45
  
 PB
Erik Djurberg
Erik Djurberg ('97)
SWE DNF
  
 
Johan Eriksson
Johan Eriksson ('88)
SWE DNF
  
 
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Filip Björklund
Filip Björklund ('98)
SWE8.15
  
 SB
2
Joel Bengtsson
Joel Bengtsson ('99)
SWE8.16
  
 PB
3
Linus Otto Boyer
Linus Otto Boyer ('95)
SWE8.41
  
 
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Eelco Sintnicolaas
Eelco Sintnicolaas ('87)
NED5.00
  
 SB
 
4.80
XXO
5.00
  O
5.20
XXX
     
2
Erik Thorstensson
Erik Thorstensson ('89)
SWE4.80
  
 SB
 
4.60
 XO
4.80
 XO
5.00
XXX
     
3
Yuma Maruyama
Yuma Maruyama ('98)
JPN4.40
  
 PB
 
4.20
  O
4.40
  O
4.60
XXX
     
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)DEN7.52
  
 SB
 
7.317.406.01  X7.267.52 SB  
2Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.37
  
 SB
 
7.33 SB7.15  X  X7.157.37 SB  
4
Rickard Willman
Rickard Willman ('94)
SWE7.00
  
 SB
 
7.00 SB  X6.78  –6.916.97  
5
Angelos Roussos
Angelos Roussos ('92)
SWE6.81
  
 SB
 
6.76 SB6.80 SB  X6.776.81 SB6.79  
6
Wilhelm Eidenstedt
Wilhelm Eidenstedt ('98)
SWE5.91
  
 
 
  X5.91  X  X4.12  –  
Finale B
3
Artur Engström
Artur Engström ('96)
SWE7.22
  
 PB
 
6.95 SB6.99 SB  X  X  X7.22 PB  
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lovisa Linde
Lovisa Linde ('98)
SWE57.50
  
 SB
2
Sofia Hultgren
Sofia Hultgren ('97)
SWE58.41
  
 PB
3
Kaila Barber
Kaila Barber ('93)
USA59.03
  
 
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lovisa Bivstedt
Lovisa Bivstedt ('01)
SWE2:13.96
  
 SB
2
Maria Freij
Maria Freij ('98)
SWE2:18.28
  
 PB
3
Ida Ekroth
Ida Ekroth ('96)
SWE2:18.39
  
 
4
Klara Frih
Klara Frih ('02)
SWE2:20.86
  
 SB
Lovisa Linde
Lovisa Linde ('98)
SWE DNF
  pace
 
Wilma Marcusson
Wilma Marcusson ('99)
SWE DNF
  
 
Greta Graziani
Greta Graziani ('94)
SWE DQ
  
 
Finale B
1
Klara Ygeby
Klara Ygeby ('02)
SWE2:21.25
  
 PB
2
Emelie Svensson
Emelie Svensson ('95)
SWE2:22.88
  
 PB
3
Filippa Ramberg
Filippa Ramberg ('97)
SWE2:23.23
  
 PB
4
Alva Malmsten Nilsson
Alva Malmsten Nilsson ('03)
SWE2:23.48
  
 PB
5
Maja Björnsson
Maja Björnsson ('03)
SWE2:23.81
  
 PB
Kaila Barber
Kaila Barber ('93)
USA DNF
  pace
 
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Fanny Dusabimana
Fanny Dusabimana ('93)
RWA4:34.30
  
 SB
2
Elin Brink
Elin Brink ('97)
SWE4:34.95
  
 SB
3
Ellinor Aurell
Ellinor Aurell ('01)
SWE4:35.64
  
 PB
5
Julia Svennblad
Julia Svennblad ('03)
SWE4:36.88
  
 PB
6
Vera Sjöberg
Vera Sjöberg ('01)
SWE4:37.19
  
 PB
7
Olivia Weslien
Olivia Weslien ('97)
SWE4:38.51
  
 SB
Vilma Jonsson
Vilma Jonsson ('99)
SWE DNF
  pace
 
Finale B
4
Sanna Mustonen
Sanna Mustonen ('91)
SWE4:36.29
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
5
Clara Wågefjell
Clara Wågefjell ('97)
SWE8.97
  
 PB
6
Alva Wolwan
Alva Wolwan ('01)
SWE9.10
  
 PB
7
Johanna Kunath
Johanna Kunath ('97)
SWE9.36
  
 
Finale B
1
Sofia Johnsson
Sofia Johnsson ('94)
SWE8.62
  
 SB
2
Josefine Sandelius
Josefine Sandelius ('94)
SWE8.77
  
 PB
3
Malin Eriksson
Malin Eriksson ('91)
SWE8.83
  
 SB
4
Daniela Karlsson
Daniela Karlsson ('96)
SWE8.92
  
 SB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Marija Vuković
Marija Vuković ('92)
MNE1.90
  
=NR =PB
 
1.77
  O
1.82
XXO
1.86
  O
1.90
XXO
1.92
XXX
   
2
Linda Skantze
Linda Skantze ('95)
SWE1.77
  
 PB
 
1.67
  O
1.72
XXO
1.77
  O
1.82
XXX
    
3
Kajsa Engblom
Kajsa Engblom ('01)
SWE1.62
  
 PB
 
1.57
 XO
1.62
  O
1.67
XXX
     
4
Linn Hertz Saebbö
Linn Hertz Saebbö 
SWE1.62
  
 SB
 
1.57
  O
1.62
XXO
1.67
XXX
     
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Sandra Törnros
Sandra Törnros ('95)
SWE5.88
  
 
 
4.195.715.645.595.825.88  
5
Irene Ekelund
Irene Ekelund ('97)
SWE5.80
  
 
 
5.575.80  X  –  –  –  
6
Katharina Gråman
Katharina Gråman ('03)
SWE5.64
  
 PB
 
  X5.64 PB5.265.22  –  –  
7
Emelie Eklund
Emelie Eklund 
SWE5.49
  
 
 
  X5.495.345.15  X4.02  
8
Izabella Ripsweden
Izabella Ripsweden 
SWE5.45
  
 SB
 
5.33 SB5.45 SB5.395.325.45 =SB  X  
Finale B
1
Kaiza Karlén
Kaiza Karlén ('98)
SWE6.26
  
 =PB
 
  X6.01  X  X6.26 =PB  X  
2
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE6.06
  
 SB
 
  X6.06 SB6.00  –5.785.80  
4
Thilda Särnevång
Thilda Särnevång ('96)
SWE5.85
  
 SB
 
  X5.58 SB5.85 SB  X5.73  X  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Amanda Lejros
Amanda Lejros ('99)
SWE13.31
  
 
 
12.4513.3112.3812.8312.6913.05  
2
Felicia Lindberg
Felicia Lindberg ('97)
SWE11.85
  
 PB
 
11.75 PB11.6711.78 PB11.7211.79 PB11.85 PB  

Seneste resultater

13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet