Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: National Indoor Championships Combined Events 2‐3.2.2019 Inde
Atletik Langvang

M Syvkamp    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta5381
  
DUR-20 PB
 
7,086,5011,881,898,174,602.47,03
2Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM5076
  
 PB
 
7,406,5512,141,928,424,002.48,62
3Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta5022
  
 PB
 
7,256,7611,971,778,753,902.40,31
4Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)KIF5008
  
 SB
 
7,336,5812,061,898,634,202.55,82
5Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM4851
  
 PB
 
7,505,9510,131,778,984,702.37,83
6Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta4000
  
 SB
 
7,416,1812,661,658,984,40DNF
Kristian KolbyeKristian Kolbye ('96)Amager ACDNF
  
 
 
8,305,569,761,6811,33NH3.25,98
K Femkamp    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta3813
  
DUR-20 PB
 
8,671,6112,895,252.26,48
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta3717
  
DUR DUR-18 PB
 
8,831,6111,335,682.33,18
3Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta3635
  
 PB
 
9,491,5512,245,525,522.24,49
4Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta3321
  
 PB
 
8,981,4611,925,072.38,03
5Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM3238
  
 SB
 
9,161,559,174,882.30,94
6Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19002861
  
 PB
 
9,411,529,515,522.59,23
Caroline EckertCaroline Eckert ('97)Odense Atletik / GERDNF
  
 
 
10,041,529,525,09
D19 Syvkamp U20    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM3405
  
 PB
 
8,165,309,941,6810,543,203.07,74
D17 Femkamp U18    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta3454
  
 PB
2Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta3222
  
 PB
3Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta3211
  
 PB
4Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM3100
  
 PB
5Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik3048
  
 PB
6Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF2454
  
 PB
7Malte BankMalte Bank ('03)Sparta2408
  
 PB
 
9,713,309,431,503.13,28
8Christoffer ErritsøChristoffer Erritsø ('03)Aarhus 19002340
  
 PB
9Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC2320
  
 PB
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas DNF
  
 
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 1900 DNF
  
 
Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 1900 DNF
  
 
Aslak HansenAslak Hansen ('02)Aarhus 1900 DNF
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik DNF
  
 
P17 Femkamp U18    
Inde 3.2.

Finale A

Finale
Inde 3.2.
1Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA3766
  
DUR-16 PB
 
9,241,5812,765,632.25,94
2Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19003738
  
DUR-17 PB
 
8,861,6111,485,352.24,16
3Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19003664
  
 PB
 
8,671,5511,535,242.25,51
4Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta3329
  
 PB
 
9,661,5510,784,932.25,33
5Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta3245
  
 PB
 
9,141,439,725,442.35,47
6Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta2675
  
 PB
 
10,591,3710,534,482.37,56
7Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA2469
  
 PB
 
10,911,468,324,032.37,15
8Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM2304
  
 PB
 
11,301,379,424,692.59,87
9Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM2088
  
 PB
 
11,541,376,904,122.47,38
10Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM1941
  
 PB
 
11,861,3710,173,67
D15 Femkamp U18    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta2899
  
 PB
2Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta2870
  
 PB
3Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja2628
  
 PB
4Rasmus Holm NielsenRasmus Holm Nielsen ('04)Aarhus 19002243
  
 PB
5Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta2011
  
 PB
6Adam SandbjergAdam Sandbjerg ('05)1893
  
 PB
7Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)SAK771818
  
 PB
8Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta1813
  
 PB
 
2,001,653.45,80
9Mathias MogensenMathias Mogensen ('04)Aarhus 19001692
  
 PB
10Markus MarkussenMarkus Markussen ('04)Aarhus 19001683
  
 PB
P15 Firekamp    
Inde 2.2.

Finale A

Finale
Inde 2.2.
1Katrine Mejls RamsgaardKatrine Mejls Ramsgaard ('04)AK Holstebro2323
  
 PB
2Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 19002320
  
 PB
3Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta2198
  
 PB
 
9,941,438,832.37,40
4Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF2159
  
 PB
 
10,801,348,012.26,33
5Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta2066
  
 PB
6Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF2059
  
 PB
7Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta2017
  
 PB
8Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF2016
  
 PB
 
10,331,437,352.50,06
9Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM1985
  
 PB
 
10,701,319,102.45,78
10Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM1958
  
 PB
11Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta1873
  
 PB
12Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK771851
  
 PB
13Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 1846
  
 PB
14Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC1829
  
 PB
15Laura Sigsgaard ClausenLaura Sigsgaard Clausen ('04)Aalborg AM1814
  
 PB
16Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta1766
  
 PB
17Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta1751
  
 PB
18Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)HGF AM1684
  
 PB
19Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM1680
  
 PB

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne