M 60 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 6.63 | SB | ||||||||||
2 | Brendon Stewart Brendon Stewart | 00 | USA | 6.64 | |||||||||||
3 | Devin Quinn Devin Quinn ('96) | 96 | USA | 6.67 | |||||||||||
4 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 6.68 | |||||||||||
5 | Christopher Belcher Christopher Belcher ('94) | 94 | USA | 6.72 | SB | ||||||||||
6 | Abdul Hakim Sani Brown Abdul Hakim Sani Brown ('99) | 99 | JPN | 6.73 | |||||||||||
7 | Micah Larkins Micah Larkins ('94) | 94 | USA | 6.76 | |||||||||||
Indledende heats | 8.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Brendon Stewart Brendon Stewart | 00 | USA | 6.66 | |||||||||||
2 | Jaron Flournoy Jaron Flournoy ('96) | 96 | USA | 6.70 | PB | ||||||||||
3 | Micah Larkins Micah Larkins ('94) | 94 | USA | 6.72 | SB | ||||||||||
4 | Shuhei Tada Shuhei Tada ('96) | 96 | JPN | 6.79 | |||||||||||
5 | Josh Oglesby Josh Oglesby ('99) | 99 | USA | 6.82 | |||||||||||
6 | Kie'ave Harry Kie'ave Harry | USA | 6.83 | =SB | |||||||||||
Indledende 2 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 6.66 | |||||||||||
2 | Rodney Rowe Rodney Rowe ('97) | 97 | USA | 6.75 | |||||||||||
3 | Jackson Webb Jackson Webb ('97) | 97 | USA | 6.79 | |||||||||||
4 | Joseph Sheffield Joseph Sheffield ('99) | 99 | USA | 6.81 | |||||||||||
5 | Kristoffer HariKristoffer Hari ('97) | 97 | DEN | 6.82 | SB | ||||||||||
6 | Treydarius Carr Treydarius Carr ('99) | 99 | USA | 6.89 | |||||||||||
Indledende 3 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Abdul Hakim Sani Brown Abdul Hakim Sani Brown ('99) | 99 | JPN | 6.70 | |||||||||||
2 | Devin Quinn Devin Quinn ('96) | 96 | USA | 6.73 | |||||||||||
3 | Christopher Belcher Christopher Belcher ('94) | 94 | USA | 6.74 | |||||||||||
4 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 6.78 | |||||||||||
5 | Isaiah Cunningham Isaiah Cunningham ('98) | 98 | USA | 6.80 | |||||||||||
6 | Dylan Peebles Dylan Peebles ('98) | 98 | USA | 6.85 | |||||||||||
Indledende 4 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 6.64 | SB | ||||||||||
2 | Akeem Sirleaf Akeem Sirleaf ('97) | 97 | LBR | 6.74 | |||||||||||
3 | Maxwell Willis Maxwell Willis ('98) | 98 | USA | 6.77 | |||||||||||
4 | Alizé Ford Alizé Ford ('98) | 98 | USA | 6.88 | SB | ||||||||||
5 | Willari Watson Willari Watson | USA | 6.89 | ||||||||||||
6 | Brandon Letts Brandon Letts ('97) | 97 | CAN | 6.90 | |||||||||||
7 | Aj Pemberton Aj Pemberton | USA | 6.94 | ||||||||||||
Prelim 1 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Jackson Webb Jackson Webb ('97) | 97 | USA | 6.82 | |||||||||||
2 | Dylan Peebles Dylan Peebles ('98) | 98 | USA | 6.88 | |||||||||||
3 | Aj Pemberton Aj Pemberton | USA | 6.90 | =PB | |||||||||||
4 | Cliff Resias Cliff Resias ('96) | 96 | BAH | 6.93 | |||||||||||
5 | Nick Moore Nick Moore ('99) | 99 | USA | 6.95 | SB | ||||||||||
6 | Joe Reagan Joe Reagan ('96) | 96 | USA | 6.97 | |||||||||||
Prelim 2 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Christopher Belcher Christopher Belcher ('94) | 94 | USA | 6.81 | |||||||||||
2 | Willari Watson Willari Watson | USA | 6.87 | ||||||||||||
3 | Brandon Letts Brandon Letts ('97) | 97 | CAN | 6.91 | |||||||||||
Prelim 3 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Shuhei Tada Shuhei Tada ('96) | 96 | JPN | 6.78 | |||||||||||
2 | Josh Oglesby Josh Oglesby ('99) | 99 | USA | 6.83 | |||||||||||
3 | Kristoffer HariKristoffer Hari ('97) | 97 | DEN | 6.87 | |||||||||||
4 | Daniel Robinson Daniel Robinson | 00 | USA | 6.96 | |||||||||||
Prelim 4 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Jaron Flournoy Jaron Flournoy ('96) | 96 | USA | 6.79 | |||||||||||
2 | Isaiah Cunningham Isaiah Cunningham ('98) | 98 | USA | 6.84 | |||||||||||
3 | Ian Braxton Ian Braxton ('97) | 97 | USA | 6.93 | PB | ||||||||||
Prelim 5 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Kie'ave Harry Kie'ave Harry | USA | 6.85 | ||||||||||||
2 | Alizé Ford Alizé Ford ('98) | 98 | USA | 6.91 | |||||||||||
3 | Earvin Dasilva Earvin Dasilva ('99) | 99 | USA | 6.92 | |||||||||||
4 | Xavier Brown Xavier Brown | USA | 6.93 | ||||||||||||
Prelim 6 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Joseph Sheffield Joseph Sheffield ('99) | 99 | USA | 6.86 | |||||||||||
2 | Treydarius Carr Treydarius Carr ('99) | 99 | USA | 6.91 | |||||||||||
3 | Javin Arrington Javin Arrington | USA | 6.93 | ||||||||||||
4 | Edward Clarke Edward Clarke ('95) | 95 | JAM | 6.98 | |||||||||||
5 | Gabriel Moore Gabriel Moore ('96) | 96 | USA | 7.04 | |||||||||||
M 200 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jaron Flournoy Jaron Flournoy ('96) | 96 | USA | 20.69 | |||||||||||
2 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 20.78 | PB | ||||||||||
3 | Rodney Rowe Rodney Rowe ('97) | 97 | USA | 21.13 | |||||||||||
4 | Eric Allen Jr. Eric Allen Jr. ('99) | 99 | USA | 21.92 | |||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Akeem Sirleaf Akeem Sirleaf ('97) | 97 | LBR | 20.76 | NR | PB | |||||||||
2 | Antonio Woodard Antonio Woodard ('97) | 97 | USA | 20.89 | PB | ||||||||||
3 | Benjamin VedelBenjamin Vedel ('97) | 97 | DEN | 20.98 | DR | PB | |||||||||
4 | Champion Allison Champion Allison ('98) | 98 | USA | 21.27 | |||||||||||
Finale C 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Karayme Bartley Karayme Bartley ('95) | 95 | JAM | 20.81 | PB | ||||||||||
2 | Christopher Belcher Christopher Belcher ('94) | 94 | USA | 21.45 | SB | ||||||||||
3 | Micah Larkins Micah Larkins ('94) | 94 | USA | 21.51 | SB | ||||||||||
Finale D 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 20.83 | PB | ||||||||||
2 | Maxwell Willis Maxwell Willis ('98) | 98 | USA | 21.22 | |||||||||||
3 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 21.25 | |||||||||||
Finale E 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Correion Mosby Correion Mosby ('96) | 96 | USA | 21.04 | SB | ||||||||||
2 | Cliff Resias Cliff Resias ('96) | 96 | BAH | 21.49 | |||||||||||
3 | Kristoffer HariKristoffer Hari ('97) | 97 | DEN | 21.50 | PB | ||||||||||
Finale F 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Dylan Peebles Dylan Peebles ('98) | 98 | USA | 21.20 | SB | ||||||||||
2 | Donovan Storr Donovan Storr ('98) | 98 | BAH | 21.47 | PB | ||||||||||
3 | Dorian Camel Dorian Camel ('99) | 99 | USA | 21.60 | =PB | ||||||||||
Finale G 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Duane McClurkin Duane McClurkin ('97) | 97 | USA | 21.24 | PB | ||||||||||
2 | Collin Hofacker Collin Hofacker ('97) | 97 | USA | 21.43 | SB | ||||||||||
3 | Ian Braxton Ian Braxton ('97) | 97 | USA | 21.71 | PB | ||||||||||
4 | Kie'ave Harry Kie'ave Harry | USA | 21.82 | PB | |||||||||||
Finale H 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Mar'yea Harris Mar'yea Harris ('97) | 97 | USA | 21.27 | PB | ||||||||||
2 | Elija Godwin Elija Godwin ('99) | 99 | USA | 21.60 | |||||||||||
3 | Alejandro Perlaza Alejandro Perlaza ('94) | 94 | COL | 21.67 | |||||||||||
Finale I 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Wayne Lawrence Jr Wayne Lawrence Jr ('98) | 98 | USA | 21.41 | PB | ||||||||||
2 | Skyler Bowden Skyler Bowden ('97) | 97 | USA | 21.59 | SB | ||||||||||
3 | Rashad Boyd Rashad Boyd | 00 | USA | 21.62 | PB | ||||||||||
4 | Xavier Brown Xavier Brown | USA | 21.67 | ||||||||||||
Finale J 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Brendon Stewart Brendon Stewart | 00 | USA | 21.45 | |||||||||||
2 | Jon Maas Jon Maas ('98) | 98 | USA | 21.53 | SB | ||||||||||
3 | Carl Elliot III Carl Elliot III ('98) | 98 | USA | 21.79 | PB | ||||||||||
Finale K 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jan Gutierrez Jan Gutierrez ('98) | 98 | PUR | 21.50 | PB | ||||||||||
2 | Javin Arrington Javin Arrington | USA | 22.02 | ||||||||||||
3 | Brad Alexander Brad Alexander | USA | 22.04 | SB | |||||||||||
Finale L 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Isaiah Cunningham Isaiah Cunningham ('98) | 98 | USA | 21.51 | |||||||||||
2 | Jayson Ashford Jayson Ashford ('98) | 98 | USA | 21.61 | |||||||||||
3 | Nick Moore Nick Moore ('99) | 99 | USA | 21.62 | PB | ||||||||||
4 | Michael Nicholls Michael Nicholls ('97) | 97 | BAR | 21.65 | |||||||||||
Finale M 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Joseph Sheffield Joseph Sheffield ('99) | 99 | USA | 21.58 | |||||||||||
2 | Jason Shannon Jason Shannon ('98) | 98 | USA | 21.71 | |||||||||||
3 | Earvin Dasilva Earvin Dasilva ('99) | 99 | USA | 21.80 | |||||||||||
Finale N 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Chantz Sawyers Chantz Sawyers ('99) | 99 | JAM | 21.60 | |||||||||||
2 | Joe Reagan Joe Reagan ('96) | 96 | USA | 21.93 | SB | ||||||||||
Finale O 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jackson Webb Jackson Webb ('97) | 97 | USA | 21.62 | |||||||||||
2 | Daniel Robinson Daniel Robinson | 00 | USA | 21.78 | PB | ||||||||||
3 | Mason Hericks Mason Hericks ('98) | 98 | USA | 21.90 | |||||||||||
Finale P 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Aj Pemberton Aj Pemberton | USA | 21.98 | PB | |||||||||||
Finale R 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Brad Smalley Brad Smalley | USA | 22.06 | ||||||||||||
M 400 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Duane McClurkin Duane McClurkin ('97) | 97 | USA | 47.12 | PB | ||||||||||
2 | Skyler Bowden Skyler Bowden ('97) | 97 | USA | 47.80 | SB | ||||||||||
3 | Christian Boyd Christian Boyd ('95) | 95 | USA | 48.15 | |||||||||||
4 | Nick Hilson Nick Hilson ('97) | 97 | USA | 48.59 | SB | ||||||||||
Finale B 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Matthew Moorer Matthew Moorer | 00 | USA | 47.46 | PB | ||||||||||
2 | Nylo Clarke Nylo Clarke ('98) | 98 | USA | 47.73 | |||||||||||
Finale C 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Cameron Samuel Cameron Samuel ('99) | 99 | USA | 47.46 | |||||||||||
2 | Jayson Baldridge Jayson Baldridge ('99) | 99 | USA | 47.56 | |||||||||||
3 | Jon Maas Jon Maas ('98) | 98 | USA | 47.77 | SB | ||||||||||
Finale D 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Correion Mosby Correion Mosby ('96) | 96 | USA | 47.72 | PB | ||||||||||
2 | Caleb Dickson Caleb Dickson ('97) | 97 | USA | 47.84 | SB | ||||||||||
3 | Travean Caldwell Travean Caldwell ('97) | 97 | USA | 47.95 | SB | ||||||||||
4 | Collin Hofacker Collin Hofacker ('97) | 97 | USA | 48.34 | SB | ||||||||||
Finale E 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Aaron Mccoy Aaron Mccoy ('98) | 98 | USA | 47.97 | PB | ||||||||||
2 | Jayson Ashford Jayson Ashford ('98) | 98 | USA | 48.17 | PB | ||||||||||
3 | Kendal Smith Kendal Smith | USA | 49.07 | ||||||||||||
Finale F 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Joe Haight Joe Haight ('96) | 96 | USA | 47.98 | |||||||||||
2 | Jahnoy Thompson Jahnoy Thompson ('96) | 96 | JAM | 48.91 | SB | ||||||||||
Finale G 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Donovan Storr Donovan Storr ('98) | 98 | BAH | 48.03 | PB | ||||||||||
2 | Raymond Kibet Raymond Kibet ('96) | 96 | KEN | 48.58 | SB | ||||||||||
Finale H 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | James Milholen James Milholen ('99) | 99 | USA | 48.05 | PB | ||||||||||
2 | Moitalel Mpoke Moitalel Mpoke ('01) | 01 | KEN | 48.31 | |||||||||||
Finale I 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Jan Gutierrez Jan Gutierrez ('98) | 98 | PUR | 48.25 | PB | ||||||||||
2 | Antwuan Musgrove Antwuan Musgrove ('96) | 96 | USA | 48.59 | PB | ||||||||||
3 | Noah Larrison Noah Larrison ('96) | 96 | USA | 48.94 | PB | ||||||||||
Finale J 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Declan Rustay Declan Rustay | 00 | USA | 49.03 | PB | ||||||||||
Finale K 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
Johannes Erm Johannes Erm ('98) | 98 | EST | DNF | ||||||||||||
Finale O 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
Johannes Erm Johannes Erm ('98) | 98 | EST | DNF | ||||||||||||
M 800 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Kieran Taylor Kieran Taylor ('97) | 97 | USA | 1:49.65 | |||||||||||
2 | Chase Pareti Chase Pareti | USA | 1:50.93 | PB | |||||||||||
3 | Kevin Wilkinson Kevin Wilkinson | USA | 1:51.38 | PB | |||||||||||
4 | Matthew Myrtue Matthew Myrtue ('98) | 98 | USA | 1:51.64 | PB | ||||||||||
5 | Konrad Eiring Konrad Eiring ('96) | 96 | USA | 1:51.76 | PB | ||||||||||
6 | Sam Vandorpe Sam Vandorpe | 00 | USA | 1:52.38 | |||||||||||
Finale B 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Robert Kuhlmann Robert Kuhlmann | USA | 1:54.06 | ||||||||||||
2 | Clay Pender Clay Pender | 00 | USA | 1:54.34 | |||||||||||
3 | Luke George Luke George ('99) | 99 | USA | 1:54.69 | PB | ||||||||||
4 | Eugene Grayson Eugene Grayson | USA | 1:54.85 | ||||||||||||
5 | Tucker Desko Tucker Desko ('97) | 97 | USA | 1:55.61 | SB | ||||||||||
6 | Devin Bright Devin Bright | 00 | USA | 1:55.67 | PB | ||||||||||
Finale C 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Slavoski Wright Slavoski Wright | USA | 1:54.13 | PB | |||||||||||
M 1 mile Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Tj Sugg Tj Sugg ('97) | 97 | USA | 4:16.35 | SB | ||||||||||
2 | Zach Cook Zach Cook ('93) | 93 | USA | 4:16.70 | |||||||||||
M 3000 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Michael Hans Michael Hans ('98) | 98 | USA | 8:23.95 | PB | ||||||||||
2 | Brendan Taylor Brendan Taylor | USA | 8:24.97 | PB | |||||||||||
3 | Justin Loquercio Justin Loquercio | USA | 8:32.07 | PB | |||||||||||
4 | John Bradley John Bradley ('98) | 98 | USA | 8:35.27 | PB | ||||||||||
5 | Connor Laktasic Connor Laktasic | USA | 8:36.47 | PB | |||||||||||
6 | Andrew Doherty Andrew Doherty | USA | 8:39.69 | PB | |||||||||||
7 | Alex Kitum Alex Kitum | KEN | 8:48.16 | PB | |||||||||||
M 60 m hæk Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 7.43 | SB | ||||||||||
2 | Chris Douglas Chris Douglas ('97) | 97 | AUS | 7.76 | =PB | ||||||||||
3 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 7.79 | |||||||||||
4 | Carl Elliot III Carl Elliot III ('98) | 98 | USA | 7.81 | PB | ||||||||||
5 | Michael Nicholls Michael Nicholls ('97) | 97 | BAR | 7.81 | |||||||||||
6 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 7.83 | PB | ||||||||||
7 | Sidney Gibbons Sidney Gibbons ('97) | 97 | USA | 7.84 | |||||||||||
8 | Treymane Flagler Treymane Flagler | USA | 7.94 | ||||||||||||
Indledende heats | 8.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Michael Nicholls Michael Nicholls ('97) | 97 | BAR | 7.82 | |||||||||||
2 | Sidney Gibbons Sidney Gibbons ('97) | 97 | USA | 7.86 | |||||||||||
3 | Treymane Flagler Treymane Flagler | USA | 7.86 | PB | |||||||||||
4 | Jaylan McConico Jaylan McConico ('98) | 98 | USA | 7.87 | |||||||||||
5 | Luke Siedhoff Luke Siedhoff ('87) | 87 | USA | 7.92 | |||||||||||
6 | Anthony Williams Anthony Williams ('93) | 93 | USA | 7.96 | |||||||||||
7 | Gabriel Moore Gabriel Moore ('96) | 96 | USA | 8.15 | |||||||||||
Indledende 2 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 7.55 | |||||||||||
2 | Chris Douglas Chris Douglas ('97) | 97 | AUS | 7.82 | |||||||||||
3 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 7.84 | PB | ||||||||||
4 | Larry Donald Larry Donald ('95) | 95 | USA | 7.87 | SB | ||||||||||
5 | Arthur Price Arthur Price ('96) | 96 | USA | 7.88 | =PB | ||||||||||
6 | Michael Dickson Michael Dickson ('97) | 97 | USA | 7.89 | |||||||||||
7 | Tade Ojora Tade Ojora ('99) | 99 | GBR | 7.96 | PB | ||||||||||
8 | Vincent Ohlman Vincent Ohlman ('98) | 98 | USA | 8.06 | |||||||||||
Indledende 3 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 7.83 | |||||||||||
2 | Carl Elliot III Carl Elliot III ('98) | 98 | USA | 7.86 | PB | ||||||||||
3 | Tre'Bien Gilbert Tre'Bien Gilbert ('99) | 99 | USA | 7.94 | |||||||||||
4 | Jovaine Atkinson Jovaine Atkinson ('95) | 95 | JAM | 8.01 | |||||||||||
5 | Patrick Kimball Patrick Kimball ('98) | 98 | USA | 8.12 | |||||||||||
6 | Denvaughn Whymns Denvaughn Whymns | 00 | BAH | 8.19 | |||||||||||
Prelim 1 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Carl Elliot III Carl Elliot III ('98) | 98 | USA | 7.91 | |||||||||||
2 | Tre'Bien Gilbert Tre'Bien Gilbert ('99) | 99 | USA | 7.99 | |||||||||||
3 | Tade Ojora Tade Ojora ('99) | 99 | GBR | 8.10 | |||||||||||
4 | Gabriel Moore Gabriel Moore ('96) | 96 | USA | 8.11 | |||||||||||
5 | Bret Dannis Bret Dannis ('99) | 99 | USA | 8.25 | |||||||||||
Prelim 2 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Arthur Price Arthur Price ('96) | 96 | USA | 7.90 | |||||||||||
2 | Patrick Kimball Patrick Kimball ('98) | 98 | USA | 8.08 | |||||||||||
3 | Ben Doucette Ben Doucette ('97) | 97 | USA | 8.19 | |||||||||||
4 | Josh Braverman Josh Braverman ('98) | 98 | USA | 8.22 | |||||||||||
5 | Javan Reece Javan Reece | USA | 8.29 | ||||||||||||
Prelim 3 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 7.87 | |||||||||||
2 | Anthony Williams Anthony Williams ('93) | 93 | USA | 7.98 | |||||||||||
3 | Vincent Ohlman Vincent Ohlman ('98) | 98 | USA | 8.05 | |||||||||||
4 | Denvaughn Whymns Denvaughn Whymns | 00 | BAH | 8.09 | =PB | ||||||||||
5 | Cordell Tinch Cordell Tinch | 00 | USA | 8.14 | PB | ||||||||||
6 | Makiyah Smallwood Makiyah Smallwood ('98) | 98 | USA | 8.20 | |||||||||||
7 | Curtis Gordon Curtis Gordon ('98) | 98 | USA | 8.63 | |||||||||||
Prelim 4 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Treymane Flagler Treymane Flagler | USA | 7.96 | ||||||||||||
2 | Luke Siedhoff Luke Siedhoff ('87) | 87 | USA | 8.01 | |||||||||||
3 | Bryce Douglas Bryce Douglas | USA | 8.10 | ||||||||||||
4 | Kentre Patterson Kentre Patterson ('99) | 99 | USA | 8.13 | |||||||||||
5 | Deion Lightfoot-Shelton Deion Lightfoot-Shelton ('98) | 98 | USA | 8.19 | |||||||||||
M Højdespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jyles Etienne Jyles Etienne ('99) | 99 | BAH | 2.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Abdulkader Nuh Abdulkader Nuh ('99) | 99 | QAT | 2.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Michael Hoffer Michael Hoffer | 00 | USA | 2.12 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Miles Griffith Miles Griffith | USA | 2.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jack Durst Jack Durst ('99) | 99 | USA | 2.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Deshonn Brown Deshonn Brown | USA | 2.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Travis Larson Travis Larson | USA | 2.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Bryson Deberry Bryson Deberry | USA | 2.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Joel Long Joel Long | USA | 2.02 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Riccardo Klotz Riccardo Klotz ('99) | 99 | AUT | 5.18 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jacob LaRocca Jacob LaRocca ('96) | 96 | USA | 5.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Cole Wigal Cole Wigal | USA | 5.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Cooper Jazo Cooper Jazo ('98) | 98 | USA | 4.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Michael Harris Michael Harris ('99) | 99 | USA | 4.88 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Matt Keim Matt Keim | USA | 4.88 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Curtis Gordon Curtis Gordon ('98) | 98 | USA | 4.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sean McClellan Sean McClellan | USA | 4.88 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kevin Cahoy Kevin Cahoy ('96) | 96 | USA | 4.88 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Rylan Olguin Rylan Olguin | USA | 4.88 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Gabriel Moore Gabriel Moore ('96) | 96 | USA | 4.58 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Brandon Hicklin Brandon Hicklin ('99) | 99 | USA | 7.66 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Elijah Lucy Elijah Lucy ('98) | 98 | USA | 7.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Joe Reagan Joe Reagan ('96) | 96 | USA | 7.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Cordell Tinch Cordell Tinch | 00 | USA | 7.28 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jacore Irving Jacore Irving ('98) | 98 | USA | 7.26 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Langdon Williams Langdon Williams | USA | 7.24 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Eke Golden Eke Golden | USA | 7.14 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Hesham Eldesouky Hesham Eldesouky ('97) | 97 | EGY | 7.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Michael Hoffer Michael Hoffer | 00 | USA | 7.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Chris Gleghorn Chris Gleghorn | USA | 7.00 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Markeit Steverson Markeit Steverson | USA | 6.95 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 6.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Ade Mason Ade Mason ('97) | 97 | GBR | 15.81 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jalen Seals Jalen Seals ('98) | 98 | USA | 15.50 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Georgi Nachev Georgi Nachev ('99) | 99 | BUL | 15.42 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Hesham Eldesouky Hesham Eldesouky ('97) | 97 | EGY | 15.41 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Christian Miller Christian Miller ('98) | 98 | USA | 15.33 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Garry Williams Garry Williams ('98) | 98 | USA | 15.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Quindarrius Thompson Quindarrius Thompson | USA | 15.26 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jonathan Miller Jonathan Miller | 00 | BAR | 15.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | James Carter James Carter | 00 | USA | 15.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Eke Golden Eke Golden | USA | 14.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Michael Wiggins Michael Wiggins ('98) | 98 | USA | 14.67 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jacore Irving Jacore Irving ('98) | 98 | USA | 14.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Treyvon Ferguson Treyvon Ferguson | 00 | USA | 14.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Marcus Mitchell Marcus Mitchell | USA | 14.42 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 20.72 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Cooper Campbell Cooper Campbell ('99) | 99 | USA | 18.55 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Reno Tuufuli Reno Tuufuli ('96) | 96 | USA | 18.53 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Connor Bandel Connor Bandel ('97) | 97 | USA | 18.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Will Fife Will Fife ('95) | 95 | USA | 18.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Bradley Daboub Bradley Daboub | USA | 17.28 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jeff Rogers Jeff Rogers | USA | 17.02 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Corey Jones Corey Jones ('91) | 91 | USA | 16.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Stevon Crooks Stevon Crooks | JAM | 16.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Nicholas Hardan Nicholas Hardan | USA | 16.41 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Sam Kempka Sam Kempka ('96) | 96 | USA | 15.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Cory Martens Cory Martens | USA | 15.76 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | AJ McFarland AJ McFarland ('96) | 96 | USA | 22.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Thomas Mardal Thomas Mardal ('97) | 97 | NOR | 22.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Erich Sullins Erich Sullins ('95) | 95 | USA | 21.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Avery Carter Avery Carter ('96) | 96 | USA | 20.70 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jake Norris Jake Norris ('99) | 99 | GBR | 20.34 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Israel Oloyede Israel Oloyede ('99) | 99 | USA | 19.86 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | David Carlson David Carlson | USA | 18.82 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Patrick Kunza Patrick Kunza ('96) | 96 | USA | 18.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Eddie Jeans Eddie Jeans ('98) | 98 | GBR | 17.58 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Florida Florida | USA | 3:03.17 | ||||||||||||
Benjamin Lobo, Grant Holloway, Cory Poole, Chantz Sawyers | |||||||||||||||
2 | Baylor Baylor | USA | 3:04.49 | ||||||||||||
Matthew Moorer, Howard Fields III, Jayson Baldridge, Wil London | |||||||||||||||
3 | Iowa Iowa | USA | 3:04.76 | ||||||||||||
Karayme Bartley, Antonio Woodard, Wayne Lawrence Jr, Mar'yea Harris | |||||||||||||||
4 | N. Carolina A&T N. Carolina A&T | USA | 3:06.26 | ||||||||||||
Justin Hamilton, Akeem Sirleaf, Trevor Stewart, Michael Dickson | |||||||||||||||
5 | Usc Usc | USA | 3:06.78 | ||||||||||||
Zach Shinnick, Cameron Samuel, Ayden Owens-Delerme, Isaiah Jewett | |||||||||||||||
6 | LSU LSU | USA | 3:06.89 | ||||||||||||
Correion Mosby, Jaron Flournoy, Dylan Peebles, Tyler Terry | |||||||||||||||
7 | Arkansas Arkansas | USA | 3:07.17 | ||||||||||||
Jalen Brown, Hunter Woodhall, Travean Caldwell, James Milholen | |||||||||||||||
8 | Colorado Colorado | USA | 3:09.89 | ||||||||||||
Jon Maas, Aaron Mccoy, Kendal Smith, Duane McClurkin | |||||||||||||||
K 60 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 7.17 | PB | ||||||||||
2 | Sha'Carri Richardson Sha'Carri Richardson | 00 | USA | 7.23 | |||||||||||
3 | TeeTee Terry TeeTee Terry ('99) | 99 | USA | 7.25 | |||||||||||
4 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 7.28 | |||||||||||
5 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 7.31 | |||||||||||
6 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 7.34 | =PB | ||||||||||
7 | Lanae-Tava Thomas Lanae-Tava Thomas ('01) | 01 | JAM | 7.36 | |||||||||||
8 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 7.41 | |||||||||||
Indledende heats | 8.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 7.21 | |||||||||||
2 | Sha'Carri Richardson Sha'Carri Richardson | 00 | USA | 7.34 | |||||||||||
3 | Lakayla Harris Lakayla Harris ('97) | 97 | USA | 7.46 | |||||||||||
4 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 7.46 | |||||||||||
5 | Symone Darius Symone Darius ('98) | 98 | USA | 7.54 | SB | ||||||||||
6 | Jedah Caldwell Jedah Caldwell ('98) | 98 | USA | 7.55 | |||||||||||
7 | Rachel Misher Rachel Misher ('97) | 97 | USA | 7.58 | |||||||||||
8 | Deja Moore Deja Moore | USA | 7.59 | ||||||||||||
Indledende 2 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 7.32 | |||||||||||
2 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 7.32 | |||||||||||
3 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 7.36 | |||||||||||
4 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 7.38 | |||||||||||
5 | Sydney Washington Sydney Washington ('98) | 98 | USA | 7.49 | |||||||||||
6 | Kethlin Campbell Kethlin Campbell ('99) | 99 | USA | 7.52 | |||||||||||
7 | Tamara Kuykendall Tamara Kuykendall ('98) | 98 | USA | 7.53 | |||||||||||
8 | Nya Carr Nya Carr | USA | 7.67 | ||||||||||||
Indledende 3 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | TeeTee Terry TeeTee Terry ('99) | 99 | USA | 7.29 | |||||||||||
2 | Lanae-Tava Thomas Lanae-Tava Thomas ('01) | 01 | JAM | 7.32 | |||||||||||
3 | Angie Annelus Angie Annelus ('97) | 97 | USA | 7.42 | SB | ||||||||||
4 | Krystal Sparling Krystal Sparling ('97) | 97 | USA | 7.49 | |||||||||||
5 | Cassondra Hall Cassondra Hall ('97) | 97 | USA | 7.54 | |||||||||||
6 | Kimani Evans Kimani Evans | USA | 7.58 | PB | |||||||||||
Prelim 1 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 7.44 | |||||||||||
2 | Krystal Sparling Krystal Sparling ('97) | 97 | USA | 7.46 | |||||||||||
3 | Deja Ingram Deja Ingram | 00 | USA | 7.60 | |||||||||||
4 | Sade Hargrove Sade Hargrove ('97) | 97 | USA | 7.61 | |||||||||||
5 | Josephine Anokye Josephine Anokye ('92) | 92 | GHA | 7.67 | SB | ||||||||||
6 | Whitney Bridges Whitney Bridges | 00 | USA | 7.68 | |||||||||||
Prelim 2 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Sydney Washington Sydney Washington ('98) | 98 | USA | 7.50 | |||||||||||
2 | Chanel Brissett Chanel Brissett ('99) | 99 | USA | 7.57 | |||||||||||
3 | Nya Carr Nya Carr | USA | 7.58 | PB | |||||||||||
4 | Chidinma Matthew Chidinma Matthew | USA | 7.61 | ||||||||||||
5 | Caira Pettway Caira Pettway ('99) | 99 | USA | 7.80 | |||||||||||
Prelim 3 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Jedah Caldwell Jedah Caldwell ('98) | 98 | USA | 7.56 | |||||||||||
2 | Symone Darius Symone Darius ('98) | 98 | USA | 7.59 | |||||||||||
3 | Marjorie Thompson Marjorie Thompson ('96) | 96 | USA | 7.68 | |||||||||||
4 | Samara Spencer Samara Spencer ('96) | 96 | JAM | 7.74 | |||||||||||
Prelim 4 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Kethlin Campbell Kethlin Campbell ('99) | 99 | USA | 7.52 | |||||||||||
2 | Nichole Ezeoke Nichole Ezeoke | USA | 7.66 | ||||||||||||
3 | Antonise Christian Antonise Christian ('96) | 96 | USA | 7.66 | |||||||||||
4 | Zakiya Denoon Zakiya Denoon ('95) | 95 | TTO | 7.67 | |||||||||||
5 | Nia Brown Nia Brown ('99) | 99 | USA | 7.72 | |||||||||||
6 | Ona Giles Ona Giles | USA | 7.74 | PB | |||||||||||
Prelim 5 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 7.46 | |||||||||||
2 | Kimani Evans Kimani Evans | USA | 7.59 | ||||||||||||
3 | Tamara Kuykendall Tamara Kuykendall ('98) | 98 | USA | 7.59 | |||||||||||
4 | Jada Laye Jada Laye | 00 | USA | 7.75 | |||||||||||
Prelim 6 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Lakayla Harris Lakayla Harris ('97) | 97 | USA | 7.51 | |||||||||||
2 | Deja Moore Deja Moore | USA | 7.60 | ||||||||||||
3 | Maya Cody Maya Cody ('97) | 97 | USA | 7.60 | |||||||||||
4 | Briana Driver Briana Driver ('97) | 97 | USA | 7.70 | =SB | ||||||||||
5 | Tasheka Gordon Tasheka Gordon ('97) | 97 | JAM | 7.74 | |||||||||||
K 200 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kayla White Kayla White ('96) | 96 | USA | 22.82 | PB | ||||||||||
2 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 23.07 | PB | ||||||||||
3 | Payton Chadwick Payton Chadwick ('95) | 95 | USA | 23.15 | |||||||||||
4 | Cambrea Sturgis Cambrea Sturgis ('99) | 99 | USA | 23.53 | |||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Sha'Carri Richardson Sha'Carri Richardson | 00 | USA | 23.08 | PB | ||||||||||
2 | Kiana Horton Kiana Horton ('97) | 97 | USA | 23.59 | SB | ||||||||||
3 | Rachel Misher Rachel Misher ('97) | 97 | USA | 23.79 | |||||||||||
Finale C 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 23.08 | SB | ||||||||||
2 | Angie Annelus Angie Annelus ('97) | 97 | USA | 23.33 | |||||||||||
3 | Kethlin Campbell Kethlin Campbell ('99) | 99 | USA | 23.44 | |||||||||||
4 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 23.71 | |||||||||||
Finale D 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | TeeTee Terry TeeTee Terry ('99) | 99 | USA | 23.27 | SB | ||||||||||
2 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 23.64 | |||||||||||
3 | Cassondra Hall Cassondra Hall ('97) | 97 | USA | 24.54 | |||||||||||
Finale E 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 23.37 | PB | ||||||||||
2 | Jedah Caldwell Jedah Caldwell ('98) | 98 | USA | 23.51 | PB | ||||||||||
3 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 23.78 | |||||||||||
4 | Symone Darius Symone Darius ('98) | 98 | USA | 24.49 | SB | ||||||||||
Finale F 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 23.65 | SB | ||||||||||
2 | Ja'Leesa Giles Ja'Leesa Giles ('99) | 99 | USA | 23.92 | PB | ||||||||||
Finale G 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | D'Jai Baker D'Jai Baker ('98) | 98 | USA | 23.80 | SB | ||||||||||
2 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 24.05 | |||||||||||
3 | Talia Buss Talia Buss ('98) | 98 | USA | 24.76 | SB | ||||||||||
Finale H 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Dior Hall Dior Hall ('96) | 96 | USA | 23.96 | |||||||||||
2 | Tamara Kuykendall Tamara Kuykendall ('98) | 98 | USA | 24.40 | =SB | ||||||||||
3 | Ty'Asia Dansbury Ty'Asia Dansbury ('95) | 95 | USA | 24.81 | SB | ||||||||||
Finale I 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Krystal Sparling Krystal Sparling ('97) | 97 | USA | 23.98 | |||||||||||
2 | Kayla Richardson Kayla Richardson ('98) | 98 | PHI | 24.94 | PB | ||||||||||
Finale J 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 23.99 | PB | ||||||||||
2 | Bailey Lear Bailey Lear ('01) | 01 | USA | 24.20 | |||||||||||
3 | Deja Moore Deja Moore | USA | 24.69 | ||||||||||||
Finale K 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Mauricia Prieto Mauricia Prieto ('95) | 95 | TTO | 24.01 | |||||||||||
2 | Dai'lyn Merriweather Dai'lyn Merriweather | USA | 24.22 | ||||||||||||
3 | Raven Grant Raven Grant ('97) | 97 | USA | 24.60 | |||||||||||
4 | Zakiya Denoon Zakiya Denoon ('95) | 95 | TTO | 24.70 | |||||||||||
Finale L 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kennedy Blackmon Kennedy Blackmon ('99) | 99 | USA | 24.06 | PB | ||||||||||
2 | Jayla Fields Jayla Fields | 00 | USA | 24.78 | PB | ||||||||||
Finale M 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Josephine Anokye Josephine Anokye ('92) | 92 | GHA | 24.21 | |||||||||||
2 | Jada Laye Jada Laye | 00 | USA | 24.38 | PB | ||||||||||
3 | Nia Brown Nia Brown ('99) | 99 | USA | 24.93 | PB | ||||||||||
Finale N 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Taliyah Townsend Taliyah Townsend ('98) | 98 | USA | 24.27 | |||||||||||
2 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 24.59 | |||||||||||
Finale O 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Sydney Washington Sydney Washington ('98) | 98 | USA | 24.27 | |||||||||||
2 | Honour Finley Honour Finley ('99) | 99 | USA | 24.31 | PB | ||||||||||
3 | Natashia Jackson Natashia Jackson ('98) | 98 | USA | 24.39 | |||||||||||
Finale P 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Whitney Bridges Whitney Bridges | 00 | USA | 24.36 | PB | ||||||||||
2 | Camri Austin Camri Austin ('98) | 98 | USA | 24.68 | PB | ||||||||||
3 | Morganne Mukes Morganne Mukes | USA | 24.90 | ||||||||||||
Finale R 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Antonise Christian Antonise Christian ('96) | 96 | USA | 24.80 | |||||||||||
Finale U 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
Chelsea Zoller Chelsea Zoller ('97) | 97 | SUI | DNF | ||||||||||||
K 400 m Inde | Inde | ||||||||||||||
Finale H 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Grace Claxton Grace Claxton ('93) | 93 | PUR | 54.39 | SB | ||||||||||
2 | Sydney Davis Sydney Davis ('97) | 97 | USA | 56.42 | |||||||||||
Finale I 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Nikki Stephens Nikki Stephens ('98) | 98 | USA | 54.58 | PB | ||||||||||
2 | D'Jai Baker D'Jai Baker ('98) | 98 | USA | 54.70 | SB | ||||||||||
3 | Natassha McDonald Natassha McDonald ('97) | 97 | CAN | 55.57 | SB | ||||||||||
4 | Mariah Kuykendoll Mariah Kuykendoll ('98) | 98 | USA | 56.81 | |||||||||||
Finale J 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Jai'lyn Merriweather Jai'lyn Merriweather | USA | 54.80 | PB | |||||||||||
2 | Mauricia Prieto Mauricia Prieto ('95) | 95 | TTO | 54.81 | SB | ||||||||||
3 | Natashia Jackson Natashia Jackson ('98) | 98 | USA | 54.88 | SB | ||||||||||
Finale K 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Aly Weum Aly Weum | USA | 55.31 | PB | |||||||||||
2 | Diana Granados Diana Granados | USA | 56.59 | PB | |||||||||||
Finale L 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Kiya Oviosun Kiya Oviosun | 00 | USA | 55.60 | PB | ||||||||||
2 | Payton Wensel Payton Wensel | USA | 56.17 | PB | |||||||||||
3 | Michaela Pešková Michaela Pešková ('97) | 97 | SVK | 56.73 | SB | ||||||||||
4 | Jhane' King Jhane' King ('97) | 97 | USA | 56.87 | SB | ||||||||||
Finale M 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Jurnee Woodward Jurnee Woodward ('99) | 99 | USA | 55.97 | |||||||||||
Finale N 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Felicia Phillips Felicia Phillips ('98) | 98 | USA | 56.41 | |||||||||||
2 | Kylie Morken Kylie Morken ('97) | 97 | USA | 56.93 | PB | ||||||||||
Finale O 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Anna Siemens Anna Siemens ('99) | 99 | USA | 56.46 | PB | ||||||||||
Finale P 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Morgan O'Neal Morgan O'Neal ('99) | 99 | USA | 56.95 | PB | ||||||||||
K 800 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Jemima Russell Jemima Russell ('99) | 99 | AUS | 2:05.90 | PB | ||||||||||
2 | Amber Tanner Amber Tanner ('98) | 98 | USA | 2:06.26 | PB | ||||||||||
3 | Alexandra Byrnes Alexandra Byrnes | USA | 2:06.85 | PB | |||||||||||
4 | Alyssa Brewer Alyssa Brewer | 00 | USA | 2:07.88 | |||||||||||
5 | Letícia de Souza Letícia de Souza ('96) | 96 | BRA | 2:08.06 | PB | ||||||||||
6 | Delaney McDowell Delaney McDowell | USA | 2:08.27 | PB | |||||||||||
7 | Tanner Ealum Tanner Ealum ('98) | 98 | USA | 2:14.52 | SB | ||||||||||
Finale B 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Anna Marian Block Anna Marian Block | USA | 2:09.37 | ||||||||||||
2 | Morgan Stewart Morgan Stewart | USA | 2:12.11 | ||||||||||||
3 | Karina Liz Karina Liz ('97) | 97 | USA | 2:12.30 | SB | ||||||||||
4 | Halle McClintock Halle McClintock ('99) | 99 | USA | 2:13.71 | SB | ||||||||||
K 3000 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Ansley Heavern Ansley Heavern | USA | 9:59.49 | PB | |||||||||||
2 | Jordyn Kleve Jordyn Kleve ('97) | 97 | USA | 10:04.11 | SB | ||||||||||
3 | Sarah Antrich Sarah Antrich | USA | 10:07.35 | PB | |||||||||||
4 | Celia Holmes Celia Holmes | USA | 10:07.41 | PB | |||||||||||
5 | Haley Everroad Haley Everroad | USA | 10:12.76 | PB | |||||||||||
K 5000 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Dominique Scott Efurd Dominique Scott Efurd ('92) | 92 | RSA | 15:51.25 | PB | ||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Chanel Brissett Chanel Brissett ('99) | 99 | USA | 7.90 | PB | ||||||||||
2 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 7.95 | PB | ||||||||||
3 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 8.04 | SB | ||||||||||
4 | Kayla White Kayla White ('96) | 96 | USA | 8.10 | |||||||||||
5 | Madeleine Akobundu Madeleine Akobundu ('98) | 98 | USA | 8.12 | PB | ||||||||||
6 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 8.15 | |||||||||||
7 | Dior Hall Dior Hall ('96) | 96 | USA | 8.17 | |||||||||||
8 | Payton Chadwick Payton Chadwick ('95) | 95 | USA | 8.17 | |||||||||||
Indledende heats | 8.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Kayla White Kayla White ('96) | 96 | USA | 8.04 | PB | ||||||||||
2 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 8.05 | SB | ||||||||||
3 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 8.13 | |||||||||||
4 | Jasmine Barge Jasmine Barge ('97) | 97 | USA | 8.37 | |||||||||||
5 | Imani Carothers Imani Carothers ('99) | 99 | USA | 8.48 | |||||||||||
6 | Hope Bender Hope Bender ('97) | 97 | USA | 8.59 | |||||||||||
7 | Dani Johnson Dani Johnson | USA | 8.65 | ||||||||||||
8 | Mahendra McWhite Mahendra McWhite | USA | 8.79 | ||||||||||||
Indledende 2 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 8.12 | |||||||||||
2 | Payton Chadwick Payton Chadwick ('95) | 95 | USA | 8.24 | |||||||||||
3 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 8.26 | SB | ||||||||||
4 | Camri Austin Camri Austin ('98) | 98 | USA | 8.29 | PB | ||||||||||
5 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 8.38 | |||||||||||
6 | Jenny Kimbro Jenny Kimbro | USA | 8.43 | ||||||||||||
7 | Alexandra Williams Alexandra Williams | USA | 8.79 | ||||||||||||
8 | Aliyah Whisby Aliyah Whisby ('98) | 98 | USA | 8.90 | |||||||||||
Indledende 3 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Chanel Brissett Chanel Brissett ('99) | 99 | USA | 8.00 | |||||||||||
2 | Dior Hall Dior Hall ('96) | 96 | USA | 8.11 | |||||||||||
3 | Madeleine Akobundu Madeleine Akobundu ('98) | 98 | USA | 8.25 | |||||||||||
4 | Mecca McGlaston Mecca McGlaston ('98) | 98 | USA | 8.25 | |||||||||||
5 | Kennedy Bailey Kennedy Bailey ('99) | 99 | USA | 8.34 | |||||||||||
6 | Dara Perry Dara Perry | USA | 8.60 | ||||||||||||
7 | Lyndsey Lopes Lyndsey Lopes ('97) | 97 | USA | 8.62 | |||||||||||
8 | Valerie Welch Valerie Welch | USA | 8.65 | ||||||||||||
Prelim 1 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Camri Austin Camri Austin ('98) | 98 | USA | 8.28 | PB | ||||||||||
2 | Imani Carothers Imani Carothers ('99) | 99 | USA | 8.44 | |||||||||||
3 | Mahendra McWhite Mahendra McWhite | USA | 8.59 | =SB | |||||||||||
4 | Valerie Welch Valerie Welch | USA | 8.64 | ||||||||||||
Prelim 2 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Kennedy Bailey Kennedy Bailey ('99) | 99 | USA | 8.37 | |||||||||||
2 | Jenny Kimbro Jenny Kimbro | USA | 8.47 | ||||||||||||
3 | Alexandra Williams Alexandra Williams | USA | 8.66 | ||||||||||||
4 | Victoria Abunaw Victoria Abunaw | 00 | USA | 8.73 | |||||||||||
Prelim 3 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Payton Chadwick Payton Chadwick ('95) | 95 | USA | 8.14 | |||||||||||
2 | Hope Bender Hope Bender ('97) | 97 | USA | 8.53 | |||||||||||
3 | Eriana Henderson Eriana Henderson ('97) | 97 | USA | 8.71 | |||||||||||
4 | J'alyiea Smith J'alyiea Smith | 00 | USA | 8.73 | |||||||||||
Prelim 4 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 8.41 | |||||||||||
2 | Aliyah Whisby Aliyah Whisby ('98) | 98 | USA | 8.50 | |||||||||||
3 | Dani Johnson Dani Johnson | USA | 8.59 | ||||||||||||
4 | Hope Purcell Hope Purcell | USA | 8.84 | ||||||||||||
6 | Alyssa Miller Alyssa Miller | 00 | USA | 8.93 | |||||||||||
Prelim 5 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Dara Perry Dara Perry | USA | 8.59 | ||||||||||||
2 | Lyndsey Lopes Lyndsey Lopes ('97) | 97 | USA | 8.66 | |||||||||||
3 | Madison Langley-Walker Madison Langley-Walker ('99) | 99 | USA | 8.67 | |||||||||||
4 | Brandeé Johnson Brandeé Johnson ('98) | 98 | USA | 8.68 | SB | ||||||||||
5 | Gabrielle Dabney Gabrielle Dabney | USA | 8.79 | ||||||||||||
K Højdespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Candice Dominguez Fields Candice Dominguez Fields ('96) | 96 | USA | 1.77 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | J'alyiea Smith J'alyiea Smith | 00 | USA | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Hope Purcell Hope Purcell | USA | 1.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Emily Grove Emily Grove ('93) | 93 | USA | 4.53 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Kimberly Peterson Kimberly Peterson | USA | 4.18 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Daylis Caballero Vega Daylis Caballero Vega ('88) | 88 | USA | 4.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Rylee Robinson Rylee Robinson ('97) | 97 | USA | 4.13 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lucy Bryan Lucy Bryan ('95) | 95 | GBR | 4.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sydney King Sydney King | USA | 4.13 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jessie Johnson Jessie Johnson ('93) | 93 | USA | 4.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kayla Smith Kayla Smith ('97) | 97 | USA | 4.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Desiree Freier Desiree Freier ('96) | 96 | USA | 4.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alexis Romero Alexis Romero ('96) | 96 | USA | 4.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Helen Falda Helen Falda ('96) | 96 | ITA | 4.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Lakan Taylor Lakan Taylor ('95) | 95 | USA | 4.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tuesdi Tidwell Tuesdi Tidwell ('98) | 98 | USA | 4.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Reagan Darbonne Reagan Darbonne ('99) | 99 | USA | 4.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kenzie Shell Kenzie Shell ('97) | 97 | USA | 4.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Andrea Willis Andrea Willis ('98) | 98 | USA | 4.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Meagan Gray Meagan Gray ('97) | 97 | USA | 4.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Andrianna Jacobs Andrianna Jacobs ('97) | 97 | USA | 4.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Eboni Hall Eboni Hall | USA | 4.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Abby Helminiak Abby Helminiak | USA | 4.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Bailee McCorkle Bailee McCorkle | USA | 3.93 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Morgan Hartsell Morgan Hartsell ('96) | 96 | USA | 3.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Landon Kemp Landon Kemp ('98) | 98 | USA | 3.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Khristen Bryant Khristen Bryant ('98) | 98 | USA | 3.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Carson Dingler Carson Dingler ('99) | 99 | USA | 3.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Nicole Baker Nicole Baker ('96) | 96 | USA | 3.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Josephina Wright Josephina Wright | USA | 3.63 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Samantha VanHoecke Samantha VanHoecke | USA | 3.63 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Kitto Parish Kitto Parish | USA | 3.63 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Deidra Marrison Deidra Marrison | 00 | USA | 3.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Callie Hicks Callie Hicks | USA | 3.63 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
23 | AnnMarie Broussard AnnMarie Broussard ('99) | 99 | USA | 3.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Jasmyn Steels Jasmyn Steels ('97) | 97 | USA | 6.33 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Symone Washington Symone Washington | 00 | USA | 6.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Amanda Marie Grefstad Frøynes Amanda Marie Grefstad Frøynes ('98) | 98 | NOR | 6.02 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ieva Turķe Ieva Turķe ('98) | 98 | LAT | 6.01 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kelsey Herman Kelsey Herman ('96) | 96 | USA | 5.96 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ruth Usoro Ruth Usoro ('97) | 97 | NGR | 5.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Mercy Uyoyo Abire Mercy Uyoyo Abire ('97) | 97 | NGR | 5.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Amanda Carty Amanda Carty | JAM | 5.87 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Hope Bender Hope Bender ('97) | 97 | USA | 5.84 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Alex Madlock Alex Madlock ('97) | 97 | USA | 5.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jogailė Petrokaitė Jogailė Petrokaitė ('95) | 95 | LTU | 5.81 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Leah Moran Leah Moran ('98) | 98 | USA | 5.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Jenna Jungels Jenna Jungels ('98) | 98 | USA | 5.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Sade Hargrove Sade Hargrove ('97) | 97 | USA | 5.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Josephine Graeber Josephine Graeber | USA | 5.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Zionn Pearson Zionn Pearson | 00 | USA | 5.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Eriana Henderson Eriana Henderson ('97) | 97 | USA | 5.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Briana Driver Briana Driver ('97) | 97 | USA | 5.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Madison Langley-Walker Madison Langley-Walker ('99) | 99 | USA | 5.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Hailey Patterson Hailey Patterson | USA | 5.66 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Valerie Welch Valerie Welch | USA | 5.62 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Stacey Destin Stacey Destin ('96) | 96 | USA | 5.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Lyndsey Lopes Lyndsey Lopes ('97) | 97 | USA | 5.47 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Kristine Berger Akervold Kristine Berger Akervold ('98) | 98 | NOR | 5.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Jacinta Fisher Jacinta Fisher ('97) | 97 | AUS | 5.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Alex Madlock Alex Madlock ('97) | 97 | USA | 13.08 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Essence Thomas Essence Thomas ('99) | 99 | USA | 12.87 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Mercy Uyoyo Abire Mercy Uyoyo Abire ('97) | 97 | NGR | 12.77 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kyndal McKnight Kyndal McKnight ('98) | 98 | USA | 12.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Lauren Clarke Lauren Clarke ('99) | 99 | USA | 12.56 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tria Seawater-Simmons Tria Seawater-Simmons | USA | 12.41 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Arianna Fisher Arianna Fisher | 00 | USA | 12.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Allanah Lee Allanah Lee | 00 | USA | 12.35 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Maike Anstett Maike Anstett ('97) | 97 | GER | 12.21 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Jacinta Fisher Jacinta Fisher ('97) | 97 | AUS | 11.34 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Jessica Woodard Jessica Woodard ('95) | 95 | USA | 17.90 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Laulauga Tausaga-Collins Laulauga Tausaga-Collins ('98) | 98 | USA | 16.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Meia Gordon Meia Gordon ('98) | 98 | USA | 16.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sophia Rivera Sophia Rivera ('98) | 98 | PUR | 15.86 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Gabi Jacobs Gabi Jacobs ('96) | 96 | USA | 15.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nia Britt Nia Britt ('97) | 97 | USA | 15.48 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kelsey Slawson Kelsey Slawson ('89) | 89 | USA | 15.48 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Emily Stauffer Emily Stauffer ('98) | 98 | USA | 14.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Lauren Jones Lauren Jones ('99) | 99 | USA | 14.47 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Faith Ette Faith Ette | 00 | USA | 14.39 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Konstadína Spanoudáki Konstadína Spanoudáki ('98) | 98 | GRE | 13.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Amanda Kakoulias Amanda Kakoulias | USA | 13.74 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Shelby Bigsby Shelby Bigsby | 00 | USA | 13.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Destiney Myers Destiney Myers ('96) | 96 | USA | 13.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Cori Runnels Cori Runnels | USA | 13.06 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Alyssa Miller Alyssa Miller | 00 | USA | 7.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Jordan McClendon Jordan McClendon ('96) | 96 | USA | 20.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | CeCilya Johnson CeCilya Johnson ('97) | 97 | USA | 18.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nia Britt Nia Britt ('97) | 97 | USA | 18.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Wiggan Amara Wiggan Amara | USA | 18.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alexandrea Adams Alexandrea Adams ('97) | 97 | USA | 17.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Camille Burge Camille Burge | USA | 17.61 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Lauren Jones Lauren Jones ('99) | 99 | USA | 17.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Rebecca Keating Rebecca Keating ('97) | 97 | GBR | 17.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Konstadína Spanoudáki Konstadína Spanoudáki ('98) | 98 | GRE | 15.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | USC USC | USA | 3:30.43 | ||||||||||||
Anna Cockrell, Kyra Constantine, Bailey Lear, Kaelin Roberts | |||||||||||||||
2 | Arkansas Arkansas | USA | 3:31.35 | ||||||||||||
Sydney Hammit, Morgan Burks-Magee, Payton Chadwick, Kethlin Campbell | |||||||||||||||
3 | Florida Florida | USA | 3:31.64 | ||||||||||||
Taylor Manson, Doneisha Anderson, Nikki Stephens, Sharrika Barnett | |||||||||||||||
4 | Alabama Alabama | USA | 3:32.04 | ||||||||||||
Takyera Roberson, Tamara Clark, Katie Funcheon, Mauricia Prieto | |||||||||||||||
5 | LSU LSU | USA | 3:35.50 | ||||||||||||
Rachel Misher, Milan Young, Brittley Humphrey, Kiya Oviosun | |||||||||||||||
6 | Baylor Baylor | USA | 3:35.54 | ||||||||||||
Victoria Powell, Sydney Washington, Morgan Stewart, Kiana Horton | |||||||||||||||
7 | Colorado Colorado | USA | 3:36.25 | ||||||||||||
Valerie Welch, Dani Johnson, Eriana Henderson, Gabby Scott | |||||||||||||||
8 | Oklahoma Oklahoma | USA | 3:37.51 | ||||||||||||
Kennedy Blackmon, Dai'lyn Merriweather, Ja'Leesa Giles, Jai'lyn Merriweather | |||||||||||||||
9 | Iowa Iowa | USA | 3:37.94 | ||||||||||||
Jenny Kimbro, Aly Weum, Tria Seawater-Simmons, Payton Wensel | |||||||||||||||
M 400 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Wil London Wil London ('97) | 97 | USA | 45.93 | |||||||||||
2 | Hunter Woodhall Hunter Woodhall ('99) | 99 | USA | 47.07 | PB | ||||||||||
3 | Wayne Lawrence Jr Wayne Lawrence Jr ('98) | 98 | USA | 48.21 | |||||||||||
Elija Godwin Elija Godwin ('99) | 99 | USA | DQ | ||||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Chantz Sawyers Chantz Sawyers ('99) | 99 | JAM | 46.54 | PB | ||||||||||
2 | Benjamin VedelBenjamin Vedel ('97) | 97 | DEN | 46.63 | |||||||||||
Karayme Bartley Karayme Bartley ('95) | 95 | JAM | DQ | ||||||||||||
Finale C 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Trevor Stewart Trevor Stewart ('97) | 97 | USA | 46.55 | PB | ||||||||||
2 | Jalen Brown Jalen Brown | USA | 46.70 | PB | |||||||||||
3 | Champion Allison Champion Allison ('98) | 98 | USA | 46.97 | PB | ||||||||||
Finale D 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Tyler Terry Tyler Terry ('97) | 97 | USA | 47.26 | |||||||||||
2 | Alejandro Perlaza Alejandro Perlaza ('94) | 94 | COL | 48.42 | |||||||||||
Justin Hamilton Justin Hamilton | USA | DQ | |||||||||||||
Zach Shinnick Zach Shinnick ('99) | 99 | USA | DQ | ||||||||||||
M Højdespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Shelby McEwen Shelby McEwen ('96) | 96 | USA | 2.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Keenon Laine Keenon Laine ('97) | 97 | USA | 2.26 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Darius Carbin Darius Carbin ('98) | 98 | USA | 2.26 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | JuVaughn Harrison JuVaughn Harrison ('99) | 99 | USA | 2.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Mayson Conner Mayson Conner ('99) | 99 | USA | 2.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Roberto Vilches Roberto Vilches ('99) | 99 | MEX | 2.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Curtis Richardson Curtis Richardson | USA | 2.12 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Zack Anderson Zack Anderson ('98) | 98 | USA | 2.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Landon Cuskelly Landon Cuskelly ('97) | 97 | USA | 2.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Adónios Mérlos Adónios Mérlos ('99) | 99 | GRE | 2.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Andrew Irwin Andrew Irwin ('93) | 93 | USA | 5.88 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chris Nilsen Chris Nilsen ('98) | 98 | USA | 5.71 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Zach Bradford Zach Bradford ('99) | 99 | USA | 5.63 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Devin King Devin King ('96) | 96 | USA | 5.63 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Matt Ludwig Matt Ludwig ('96) | 96 | USA | 5.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | KC Lightfoot KC Lightfoot ('99) | 99 | USA | 5.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Hussain Asim Al-Hizam Hussain Asim Al-Hizam ('98) | 98 | KSA | 5.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Nick Meyer Nick Meyer ('95) | 95 | USA | 5.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jake Albright Jake Albright ('93) | 93 | USA | 5.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Kyle Rogers Kyle Rogers ('99) | 99 | USA | 5.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Tyler Loontjer Tyler Loontjer ('96) | 96 | USA | 5.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Paulo Benavides Paulo Benavides ('97) | 97 | USA | 5.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Will Herrscher Will Herrscher ('97) | 97 | USA | 5.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | JuVaughn Harrison JuVaughn Harrison ('99) | 99 | USA | 7.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jordan Latimer Jordan Latimer ('94) | 94 | USA | 7.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Rodney Ruffin Rodney Ruffin ('97) | 97 | USA | 7.64 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Terrell McClain Terrell McClain ('95) | 95 | USA | 7.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Rayvon Allen Rayvon Allen ('99) | 99 | USA | 7.59 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Rayvon Grey Rayvon Grey ('97) | 97 | USA | 7.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Armani Wallace Armani Wallace ('97) | 97 | USA | 7.42 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | LaQuan Nairn LaQuan Nairn ('96) | 96 | BAH | 7.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jalen Seals Jalen Seals ('98) | 98 | USA | 7.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Armani Wallace Armani Wallace ('97) | 97 | USA | 16.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Eric Bethea Eric Bethea ('97) | 97 | USA | 16.38 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Clayton Brown Clayton Brown ('96) | 96 | JAM | 16.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Papay Glaywulu Papay Glaywulu ('98) | 98 | USA | 15.90 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Devon Willis Devon Willis ('96) | 96 | USA | 15.81 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ceaser Stephens Ceaser Stephens | USA | 15.75 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Darrel Jones Darrel Jones ('96) | 96 | USA | 15.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jelaani Davis Jelaani Davis ('99) | 99 | USA | 15.46 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 400 m Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Kyra Constantine Kyra Constantine ('98) | 98 | CAN | 53.07 | SB | ||||||||||
2 | Sharrika Barnett Sharrika Barnett ('97) | 97 | JAM | 53.30 | |||||||||||
3 | Morgan Burks-Magee Morgan Burks-Magee ('99) | 99 | USA | 53.71 | |||||||||||
Finale B 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Gabby Scott Gabby Scott ('97) | 97 | PUR | 53.22 | PB | ||||||||||
2 | Honour Finley Honour Finley ('99) | 99 | USA | 53.34 | PB | ||||||||||
3 | Takyera Roberson Takyera Roberson ('98) | 98 | USA | 54.00 | SB | ||||||||||
4 | Sydney Hammit Sydney Hammit ('95) | 95 | USA | 54.08 | |||||||||||
Finale C 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Chisom Nwoko Chisom Nwoko ('98) | 98 | USA | 53.77 | PB | ||||||||||
2 | Doneisha Anderson Doneisha Anderson | 00 | BAH | 53.84 | PB | ||||||||||
3 | Victoria Powell Victoria Powell ('98) | 98 | USA | 54.69 | |||||||||||
4 | Katie Funcheon Katie Funcheon ('97) | 97 | USA | 54.85 | |||||||||||
Finale D 9.2. | 9.2. | ||||||||||||||
1 | Taylor Manson Taylor Manson ('99) | 99 | USA | 54.14 | SB | ||||||||||
2 | Bailey Lear Bailey Lear ('01) | 01 | USA | 54.18 | |||||||||||
3 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 54.45 | |||||||||||
Paris Peoples Paris Peoples | 00 | USA | DNF | ||||||||||||
K Højdespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Abigail O'Donoghue Abigail O'Donoghue ('99) | 99 | USA | 1.80 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Rylee Anderson Rylee Anderson ('95) | 95 | USA | 1.80 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Amanda Marie Grefstad Frøynes Amanda Marie Grefstad Frøynes ('98) | 98 | NOR | 1.77 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Stacey Destin Stacey Destin ('96) | 96 | USA | 1.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Valeria Kostiuk Valeria Kostiuk ('97) | 97 | USA | 1.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Falyn Reaugh Falyn Reaugh ('99) | 99 | CAN | 1.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Abigail Kwarteng Abigail Kwarteng ('97) | 97 | GHA | 1.73 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Lyndsey Lopes Lyndsey Lopes ('97) | 97 | USA | 1.73 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kaitlyn Walker Kaitlyn Walker ('97) | 97 | USA | 1.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Keturah Orji Keturah Orji ('96) | 96 | USA | 6.51 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Rougui Sow Rougui Sow ('95) | 95 | FRA | 6.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Yanis David Yanis David ('97) | 97 | FRA | 6.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Savannah Carson Savannah Carson ('95) | 95 | USA | 6.06 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kala Penn Kala Penn ('98) | 98 | IVB | 6.00 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kiara Williams Kiara Williams ('96) | 96 | USA | 5.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Margaux Jones Margaux Jones ('97) | 97 | USA | 5.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Shylia Riley Shylia Riley ('96) | 96 | USA | 5.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Alyssa Miller Alyssa Miller | 00 | USA | 5.66 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 9.2. Finale A Finale | Inde 9.2. | ||||||||||||||
1 | Yanis David Yanis David ('97) | 97 | FRA | 13.33 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Angela Mercurio Angela Mercurio ('96) | 96 | CAN | 13.26 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Natricia Hooper Natricia Hooper ('98) | 98 | GUY | 13.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Titiana Marsh Titiana Marsh ('99) | 99 | USA | 13.04 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Leah Moran Leah Moran ('98) | 98 | USA | 13.02 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Mirieli Santos Mirieli Santos ('99) | 99 | BRA | 13.00 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Ieva Turķe Ieva Turķe ('98) | 98 | LAT | 12.96 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Asa Garcia Asa Garcia ('97) | 97 | USA | 12.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Ruth Usoro Ruth Usoro ('97) | 97 | NGR | 12.39 | SB | ||||||||||
|