Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Bærum NOR: Nordenkampen 10.2.2019 Inde
Telenor Arena

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Henrik Larsson
Henrik Larsson ('99)
SWE6.72
  
 
2Festus AsanteFestus Asante ('94)DEN6.78
  
 
3Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN6.79
  
 PB
4
Amund Høıe Sjursen
Amund Høıe Sjursen ('96)
NOR6.81
  
 
5
Odain Rose
Odain Rose ('92)
SWE6.83
  
 
6
Salum Ageze Kashafali
Salum Ageze Kashafali ('93)
NOR6.85
  
 
7
Roope Saarinen
Roope Saarinen ('94)
FIN6.96
  
 
8
Santeri Kuusiniemi
Santeri Kuusiniemi ('98)
FIN6.99
  
 
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mathias Hove Johansen
Mathias Hove Johansen ('98)
NOR21.27
  
 PB
2
Erik Annerfalk
Erik Annerfalk ('94)
SWE21.54
  
 
3
Tuukka Huuskola
Tuukka Huuskola ('98)
FIN21.99
  
 
4Albert RanningAlbert Ranning ('98)DEN22.25
  
 SB
Finale B
1
Roope Saarinen
Roope Saarinen ('94)
FIN21.35
  
 SB
2
Dennis Forsman
Dennis Forsman ('95)
SWE21.59
  
 PB
3Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)DEN21.86
  
 SB
Even Pettersen
Even Pettersen ('93)
NOR DQ
  
 
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Karsten Warholm
Karsten Warholm ('96)
NOR45.65
  
 
3Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN48.41
  
 PB
4
Christoffer Envall
Christoffer Envall ('91)
FIN48.82
  
 PB
Finale B
1
Erik Back
Erik Back ('94)
FIN48.14
  
 PB
2
Carl Bengtström
Carl Bengtström 
SWE47.17
  
 PB
2Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)SWE48.52
  
 
3
Kormákur Ari Haflidason
Kormákur Ari Haflidason ('97)
ISL48.55
  
 PB
4
Mauritz Kåshagen
Mauritz Kåshagen ('89)
NOR48.61
  
 SB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andreas BubeAndreas Bube ('87)DEN1:49.75
  
 
2
Markus Teijula
Markus Teijula ('98)
FIN1:50.27
  
 PB
3Christian Sand ClausenChristian Sand Clausen ('96)DEN1:50.78
  
 PB
4
Benjamin Åberg
Benjamin Åberg ('95)
SWE1:51.22
  
 PB
5
Didrik Hexeberg Warlo
Didrik Hexeberg Warlo ('99)
NOR1:51.78
  
 
6
Rickard Gunnarsson
Rickard Gunnarsson ('91)
SWE1:51.91
  
 SB
7
Simon Haglund
Simon Haglund ('93)
FIN1:52.62
  
 SB
8
Thomas Myklebust Heggøy
Thomas Myklebust Heggøy ('94)
NOR1:55.30
  
 
Håkon Mushom
Håkon Mushom ('93)
NOR DNF
  
 
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jakob Ingebrigtsen
Jakob Ingebrigtsen 
NOR3:36.21
  
NR WU20R PB
2
Suldan Hassan
Suldan Hassan ('98)
SWE3:46.57
  
 PB
3
Joonas Rinne
Joonas Rinne ('95)
FIN3:48.57
  
 PB
4
Abduljaleel Hir
Abduljaleel Hir ('95)
NOR3:49.64
  
 PB
5
Samu Mikkonen
Samu Mikkonen ('96)
FIN3:50.19
  
 PB
6Jacob Ejby StengaardJacob Ejby Stengaard ('94)DEN3:51.38
  
 PB
7
Emil Danielsson
Emil Danielsson ('97)
SWE3:55.31
  
 
8William DevantierWilliam Devantier DEN3:57.98
  
 SB
Håkon Mushom
Håkon Mushom ('93)
NOR DNF
  
 
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Filip Ingebrigtsen
Filip Ingebrigtsen ('93)
NOR7:49.73
  
 PB
2Peter GlansPeter Glans ('93)DEN8:08.10
  
 PB
3
David Nilsson
David Nilsson ('87)
SWE8:08.33
  
 PB
4
Hannu Granberg
Hannu Granberg ('90)
FIN8:08.66
  
 PB
5
Simon Sundström
Simon Sundström ('98)
SWE8:11.16
  
 PB
6
Sigurd Ruud Skjeseth
Sigurd Ruud Skjeseth ('96)
NOR8:14.10
  
 
7Jonas GertsenJonas Gertsen ('98)DEN8:23.49
  
 PB
8
Ossi Kekki
Ossi Kekki ('93)
FIN8:24.89
  
 SB
Erik Udø Pedersen
Erik Udø Pedersen ('94)
NOR DNF
  
 
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Elmo Lakka
Elmo Lakka ('93)
FIN7.70
  
 PB
2
Vladimir Vukicevic
Vladimir Vukicevic ('91)
NOR7.75
  
 SB
3
Max Hrelja
Max Hrelja ('98)
SWE7.82
  
 PB
4
Anton Levin
Anton Levin ('92)
SWE7.85
  
 SB
5Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)DEN7.96
  
 
6
Ilari Manninen
Ilari Manninen ('97)
FIN8.03
  
 
7Oliver ChabertOliver Chabert ('99)DEN8.23
  
 
8
Gjert Høie Sjursen
Gjert Høie Sjursen 
NOR8.72
  
 PB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Janick KlausenJanick Klausen ('93)DEN2.20
  
 SB
 
2.05
 XO
2.12
XXO
2.20
XXO
2.23
XXX
    
2Jonas Kløjgaard JensenJonas Kløjgaard Jensen ('96)DEN2.12
  
 
 
2.00
  O
2.05
  O
2.09
 XO
2.12
 XO
2.15
XXX
   
3
Adam Chiguer
Adam Chiguer ('91)
SWE2.09
  
 SB
 
1.90
  O
1.95
  O
2.00
 XO
2.05
  O
2.09
 XO
2.12
XXX
  
4
Simon Wiklund
Simon Wiklund ('99)
SWE2.05
  
 
 
1.90
  O
1.95
  O
2.00
  O
2.05
 XO
2.09
XXX
   
5
Daniel Kosonen
Daniel Kosonen 
FIN2.00
  
 
 
1.95
  O
2.00
  O
2.05
XXX
     
6Frederik JahrFrederik Jahr ('91)NOR2.00
  
 =SB
 
1.90
  O
1.95
  O
2.00 =SB
 XO
2.05
XXX
    
6
Matias Mustonen
Matias Mustonen ('97)
FIN2.00
  
 
 
1.90
  O
1.95
  O
2.00
 XO
2.05
XXX
    
8
Jon Simen Mangset
Jon Simen Mangset ('96)
NOR2.00
  
 =PB
 
1.90
  O
1.95
 XO
2.00
 XO
2.05
XXX
    
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Melker Svärd Jacobsson
Melker Svärd Jacobsson ('94)
SWE5.82
  
 PB
 
5.30
 XO
5.48
XXO
5.61
 XO
5.82
 XO
    
2
Pål Haugen Lillefosse
Pål Haugen Lillefosse ('01)
NOR5.56
  
NU20R PB
 
5.10
  O
5.30
  O
5.40
 XO
5.48
  O
5.56 WJL
  O
5.61
XXX
  
3
Eirik Greibrokk Dolve
Eirik Greibrokk Dolve ('95)
NOR5.30
  
 SB
 
5.10
 XO
5.20
  X
5.30 SB
  O
5.40
XXX
    
4
Urho Kujanpää
Urho Kujanpää ('97)
FIN5.30
  
 
 
5.10
  O
5.30
 XO
5.40
XXX
     
5
Tommi Holttinen
Tommi Holttinen ('97)
FIN5.30
  
 
 
5.10
  O
5.30
XXO
5.48
XXX
     
6
Carl Sténson
Carl Sténson ('93)
SWE5.00
  
 
 
4.75
 XO
4.90
  O
5.00
  O
5.10
  XX
5.20
  X
   
7Oliver ChabertOliver Chabert ('99)DEN4.90
  
 SB
 
4.60 =SB
  O
4.75 SB
 XO
4.90 SB
  O
5.00
XXX
    
8Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)DEN4.60
  
 
 
4.20
  O
4.40
 XO
4.60
  O
4.75
XXX
    
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Thobias Nilsson Montler
Thobias Nilsson Montler ('96)
SWE8.05
  
 
 
7.897.967.608.05  X   
2
Andreas Otterling
Andreas Otterling ('86)
SWE7.71
  
 
 
7.257.107.717.587.61  X  
3Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.39
  
 SB
 
7.137.307.27  X7.127.39 SB  
4Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)DEN7.39
  
 
 
7.157.087.397.137.257.19  
5
Henrik Flåtnes
Henrik Flåtnes ('01)
NOR7.38
  
 
 
7.387.307.30  X7.127.37  
6
Amund Høıe Sjursen
Amund Høıe Sjursen ('96)
NOR7.31
  
 
 
  X5.367.277.317.197.17  
7
Roni Ollikainen
Roni Ollikainen ('90)
FIN7.28
  
 
 
  X7.28  X  X7.27  X  
8
Kalle Salminen
Kalle Salminen ('96)
FIN7.21
  
 
 
6.75  X7.037.197.217.17  
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jesper Hellström
Jesper Hellström ('95)
SWE16.20
  
 PB
 
15.5815.79 SB15.94 PB  –16.20 PB   
2
Erik Ehrlin
Erik Ehrlin ('90)
SWE15.87
  
 PB
 
  X  X15.87 PB  X15.08   
3
Topias Koukkula
Topias Koukkula ('96)
FIN15.42
  
 
 
15.3115.1115.42  X  X   
4
Arttu Tyystjärvi
Arttu Tyystjärvi ('97)
FIN15.34
  
 SB
 
15.21  X  X15.34 SB  X   
5Jannick BaggeJannick Bagge ('94)DEN14.87
  
 SB
 
  X  –  X  –14.86 SB   
6
Sondre Vie Ytrearne
Sondre Vie Ytrearne ('01)
NOR14.83
  
 
 
14.8314.7114.4614.7614.83   
7Dennis MägiDennis Mägi ('95)DEN14.58
  
 
 
14.27  X14.5114.5814.52   
8
Per Bucher Johannessen
Per Bucher Johannessen ('02)
NOR14.50
  
 
 
14.4714.5014.13  X14.14   
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)NOR20.30
  
 
 
19.7919.8320.0419.7320.3019.79  
2
Wictor Petersson
Wictor Petersson ('98)
SWE19.55
  
 
 
19.2719.3519.55  X19.2818.58  
3
Timo Kööpikkä
Timo Kööpikkä ('94)
FIN18.72
  
 
 
18.72  X  X  X  X  X  
4
Tomas Söderlund
Tomas Söderlund ('89)
FIN17.69
  
 
 
16.3917.2617.69  X  X  X  
5
Gabriel Heen
Gabriel Heen ('95)
SWE17.63
  
 
 
17.2117.6317.23  X  X  X  
6Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)DEN16.02
  
 PB
 
15.96 PB15.92  X15.90  X16.02 PB  
7Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)DEN14.50
  
 
 
13.0514.50  X14.1414.4414.50  
8
Sondre Alexander Høyland
Sondre Alexander Høyland ('98)
NOR13.38
  
 PB
 
12.58 PB12.22  X12.49  X13.38 PB  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN7.34
  
DR PB
2
Irene Ekelund
Irene Ekelund ('97)
SWE7.41
  
 
3
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
NOR7.41
  
 SB
4
Milja Thureson
Milja Thureson ('94)
FIN7.42
  
 PB
5
Elin Östlund
Elin Östlund ('91)
SWE7.43
  
 
6Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN7.48
  
 
7
Astrid Mangen Ingebrigtsen
Astrid Mangen Ingebrigtsen ('94)
NOR7.53
  
 SB
8
Anniina Kortetmaa
Anniina Kortetmaa ('95)
FIN7.58
  
 
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
NOR23.57
  
 SB
2
Lisa Lilja
Lisa Lilja ('96)
SWE23.68
  
 PB
3
Milja Thureson
Milja Thureson ('94)
FIN24.02
  
 PB
4
Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir
Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir ('01)
ISL24.19
  
 
Finale B
1
Aino Pulkkinen
Aino Pulkkinen ('98)
FIN23.98
  
 PB
2
Astrid Mangen Ingebrigtsen
Astrid Mangen Ingebrigtsen ('94)
NOR24.08
  
 SB
3
Daniella Busk
Daniella Busk ('93)
SWE24.09
  
 PB
4Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN24.18
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Elise Malmberg
Elise Malmberg ('95)
SWE55.04
  
 
2
Kristiina Halonen
Kristiina Halonen ('97)
FIN55.41
  
 PB
3
Mari Drabløs
Mari Drabløs ('98)
NOR56.24
  
 SB
4Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN56.52
  
 PB
Finale B
1
Eveliina Määttänen
Eveliina Määttänen ('95)
FIN55.42
  
 
2
Frida Røe Tærum
Frida Røe Tærum ('01)
NOR55.74
  
 PB
3
Thórdís Eva Steinsdóttir
Thórdís Eva Steinsdóttir 
ISL55.75
  
 SB
Sandra Knezevic
Sandra Knezevic ('92)
SWE DQ
  
 
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sara Kuivisto
Sara Kuivisto ('91)
FIN2:04.20
  
 PB
2
Hedda Hynne
Hedda Hynne ('90)
NOR2:04.44
  
 
3
Hanna Hermansson
Hanna Hermansson ('89)
SWE2:04.73
  
 SB
4Aníta HinriksdóttirAníta Hinriksdóttir ('96)ISL2:06.40
  
 
5
Yngvild Elvemo
Yngvild Elvemo ('90)
NOR2:06.83
  
 SB
6
Jonna Julin
Jonna Julin ('93)
FIN2:09.40
  
 PB
7Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen DEN2:09.66
  
 PB
8
Sofia Öberg
Sofia Öberg ('90)
SWE2:11.90
  
 SB
Solveig Hernandez Vråle
Solveig Hernandez Vråle ('99)
NOR DNF
  
 
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lisa Havell
Lisa Havell ('88)
SWE4:15.69
  
 PB
2
Sigrid Jervell Våg
Sigrid Jervell Våg ('92)
NOR4:23.46
  
 SB
3
Nathalie Blomqvist
Nathalie Blomqvist ('01)
FIN4:24.62
  
 PB
4
Linn Söderholm
Linn Söderholm ('96)
SWE4:24.65
  
 SB
5
Amalie Manshus Sæten
Amalie Manshus Sæten ('97)
NOR4:28.01
  
 PB
6Rebekka Fuglø FugløRebekka Fuglø Fuglø ('93)DEN4:32.38
  
 SB
7Line K SchulzLine K Schulz ('96)DEN4:46.53
  
 SB
Aníta HinriksdóttirAníta Hinriksdóttir ('96)ISL DNF
  
 
Jonna Julin
Jonna Julin ('93)
FIN DNS
  
 
K 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Karoline Bjerkeli Grøvdal
Karoline Bjerkeli Grøvdal ('90)
NOR8:44.68
  
NR PB
2Maja AlmMaja Alm ('88)DEN9:14.87
  
DR PB
3
Samrawit Mengsteab
Samrawit Mengsteab ('90)
SWE9:22.42
  
 PB
4
Janica Rauma
Janica Rauma ('86)
FIN9:25.22
  
 PB
5Simone GladSimone Glad ('90)DEN9:30.53
  
 SB
6
Kaisa Tyni
Kaisa Tyni ('90)
FIN9:31.09
  
 PB
7
Pernilla Epland
Pernilla Epland ('90)
NOR9:41.17
  
 
8
Sanna Mustonen
Sanna Mustonen ('91)
SWE9:46.63
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Reetta Hurske
Reetta Hurske ('95)
FIN8.07
  
 
2
Matilda Bogdanoff
Matilda Bogdanoff ('90)
FIN8.15
  
 
3
Khaddi Sagnia
Khaddi Sagnia ('94)
SWE8.17
  
 =SB
4
Tilde Johansson
Tilde Johansson ('01)
SWE8.22
  
 
5
Martine Hjørnevik
Martine Hjørnevik ('01)
NOR8.38
  
 SB
6Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN8.48
  
 
7Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)DEN8.51
  
 SB
8
Kristina Stensvoll Reppe
Kristina Stensvoll Reppe 
NOR8.52
  
 
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Erika Kinsey
Erika Kinsey ('88)
SWE1.90
  
 
 
1.75
  O
1.80
  O
1.84
  O
1.87
  O
1.90
XXO
1.94
XXX
  
2
Tonje Angelsen
Tonje Angelsen ('90)
NOR1.87
  
 
 
1.70
  O
1.75
  O
1.80
XXO
1.84
  O
1.87
XXO
1.90
XXX
  
3
Maja Nilsson
Maja Nilsson ('99)
SWE1.84
  
 
 
1.70
  O
1.75
  O
1.80
 XO
1.84
  O
    
4
Linda Sandblom
Linda Sandblom ('89)
FIN1.84
  
 SB
 
1.70
  O
1.75
  O
1.80
  O
1.84
XXO
1.87
XXX
   
5
Elina Kakko
Elina Kakko ('97)
FIN1.80
  
 
 
1.65
  O
1.70
  O
1.75
  O
1.80
 XO
1.84
XXX
   
6Rikke AndersenRikke Andersen ('98)DEN1.75
  
 PB
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75
  O
1.80
XXX
   
7
María Rún Gunnlaugsdóttir
María Rún Gunnlaugsdóttir ('93)
ISL1.75
  
 PB
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75
 XO
1.80
XXX
   
8
Sigrid Kleive
Sigrid Kleive 
NOR1.70
  
 
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75
XXX
    
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Michaela Meijer
Michaela Meijer ('93)
SWE4.75
  
NR PB
 
4.25
  O
4.45
  O
4.65
  O
4.75
XXO
    
2
Minna Nikkanen
Minna Nikkanen ('88)
FIN4.15
  
 
 
3.85
  O
3.95
  O
4.05
  O
4.15
  O
4.25
XXX
   
2
Hanna Jansson
Hanna Jansson ('95)
SWE4.15
  
 
 
4.15
  O
4.25
XXX
      
4
Birgitte Kjuus
Birgitte Kjuus ('99)
NOR3.95
  
 =PB
 
3.70
  O
3.85
  O
3.95
  O
4.05
XXX
    
5Line Renée JensenLine Renée Jensen ('92)DEN3.95
  
 
 
3.70
  O
3.85
 XO
3.95
  O
4.05
XXX
    
6Caroline RannersCaroline Ranners ('95)DEN3.70
  
 
 
3.55
  X
3.70
  O
3.85
XXX
     
7
Agnes Elisabeth Morud
Agnes Elisabeth Morud ('03)
NOR3.55
  
 
 
3.35
  O
3.55
  O
3.70
XXX
     
Wilma Murto
Wilma Murto ('98)
FIN NH
  
 
 
4.25
XXX
       
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Taika Koilahti
Taika Koilahti ('98)
FIN6.38
  
 
 
6.38  X  X6.06  –   
2
Hafdís Sigurðardóttir
Hafdís Sigurðardóttir ('87)
ISL6.34
  
 
 
6.236.326.256.246.34   
3
Jessica Kähärä
Jessica Kähärä ('01)
FIN6.14
  
 
 
5.936.14  X5.904.38   
4
Kaiza Karlén
Kaiza Karlén ('98)
SWE6.14
  
 
 
5.65  X  X5.846.14   
5
Malin Marmbrandt
Malin Marmbrandt ('85)
SWE6.07
  
 
 
6.005.96  X5.876.07   
6
Mia Guldteig Lien
Mia Guldteig Lien ('03)
NOR5.89
  
 
 
5.855.845.89  X  X   
7
Thale Leirfall Bremset
Thale Leirfall Bremset ('99)
NOR5.80
  
 
 
5.515.725.55  X5.68   
8Martha TraoréMartha Traoré ('95)DEN5.71
  
 SB
 
5.71 SB5.505.625.525.65   
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Janne NielsenJanne Nielsen ('93)DEN13.40
  
 
 
  X  X13.0512.7113.4013.24  
2
Oda Utsi Onstad
Oda Utsi Onstad ('90)
NOR13.28
  
 
 
13.1113.2612.2213.2812.0213.22  
3
Monika Elisabeth Benserud
Monika Elisabeth Benserud ('96)
NOR13.25
  
 PB
 
12.80 SB12.7611.2812.6613.15 PB13.25 PB  
4
Emelie Nyman Wänseth
Emelie Nyman Wänseth ('98)
SWE13.05
  
 SB
 
12.6812.9313.05 SB13.0412.84  X  
5
Saara Hakanen
Saara Hakanen ('99)
FIN12.89
  
 SB
 
12.25  X12.64  X  X12.89 SB  
6
Kira Kytölä
Kira Kytölä ('93)
FIN12.86
  
 
 
12.46  X12.86  X  X12.81  
7
Fatima Koné
Fatima Koné ('99)
SWE12.68
  
 
 
12.48  X12.6812.6512.6812.30  
8Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)DEN12.32
  
 SB
 
  X12.19 SB12.32 SB  X11.9612.13  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Fanny Roos
Fanny Roos ('95)
SWE17.94
  
 
 
17.7317.44  X17.7217.4817.94  
2
Frida Åkerström
Frida Åkerström ('90)
SWE16.57
  
 
 
15.9715.96  X  X  X16.57  
3
Eveliina Rouvali
Eveliina Rouvali ('97)
FIN15.72
  
 PB
 
  X15.25 SB15.72 PB  X  X  X  
4Maria SløkMaria Sløk ('83)DEN15.46
  
 SB
 
14.8215.46 SB14.99  X15.0514.98  
5Thea JensenThea Jensen ('99)DEN14.85
  
 PB
 
13.48 SB13.99 SB14.85 PB14.11  X14.52  
6
Helena Leveelahti
Helena Leveelahti ('99)
FIN14.79
  
 PB
 
  X13.2714.2714.79 PB  X  X  
7
Birthe Franck-Petersen
Birthe Franck-Petersen ('01)
NOR11.95
  
 
 
11.2911.3611.95  X  X  X  
8
Elisabeth Thon Rosvold
Elisabeth Thon Rosvold ('02)
NOR11.89
  
 PB
 
11.81 PB11.89 PB  X  X  X  X  

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive