M 60 m Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Keshawn Andrews Keshawn Andrews | USA | 6.76 | =PB | |||||||||||
2 | Deontre Haynes Deontre Haynes | USA | 6.77 | ||||||||||||
3 | Charles Okeze Charles Okeze ('96) | 96 | NGR | 6.79 | PB | ||||||||||
4 | Isaiah McBride Isaiah McBride | USA | 6.83 | ||||||||||||
5 | Terrell Jolla Terrell Jolla | USA | 6.92 | ||||||||||||
6 | Myles Anders Myles Anders | USA | 6.96 | ||||||||||||
7 | Chris Hill Chris Hill | USA | 7.02 | ||||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Keshawn Andrews Keshawn Andrews | USA | 6.83 | ||||||||||||
2 | Chris Hill Chris Hill | USA | 6.88 | PB | |||||||||||
3 | Demarviae Gray Demarviae Gray ('98) | 98 | USA | 6.92 | |||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Deontre Haynes Deontre Haynes | USA | 6.79 | ||||||||||||
2 | Jabari Johnson Jabari Johnson | USA | 6.90 | PB | |||||||||||
3 | Courtney Thomas Courtney Thomas | USA | 6.93 | PB | |||||||||||
Indledende 3 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Terrell Jolla Terrell Jolla | USA | 6.87 | ||||||||||||
2 | Myles Anders Myles Anders | USA | 6.90 | ||||||||||||
3 | Keith Davis Keith Davis ('97) | 97 | USA | 6.96 | SB | ||||||||||
Indledende 4 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Isaiah McBride Isaiah McBride | USA | 6.79 | ||||||||||||
2 | Charles Okeze Charles Okeze ('96) | 96 | NGR | 6.81 | PB | ||||||||||
M 200 m Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Charles Okeze Charles Okeze ('96) | 96 | NGR | 21.41 | |||||||||||
2 | Deontre Haynes Deontre Haynes | USA | 21.42 | PB | |||||||||||
3 | Jermie Walker Jermie Walker | 00 | USA | 21.48 | PB | ||||||||||
4 | Jabari Johnson Jabari Johnson | USA | 21.83 | ||||||||||||
Finale B 19.2. | 19.2. | ||||||||||||||
1 | Demarviae Gray Demarviae Gray ('98) | 98 | USA | 21.81 | |||||||||||
2 | D'Undre Mitchell D'Undre Mitchell ('97) | 97 | USA | 21.84 | |||||||||||
3 | Myles Anders Myles Anders | USA | 22.04 | ||||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Charles Okeze Charles Okeze ('96) | 96 | NGR | 21.15 | PB | ||||||||||
2 | Chris Hill Chris Hill | USA | 22.05 | PB | |||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Demarviae Gray Demarviae Gray ('98) | 98 | USA | 21.71 | |||||||||||
2 | D'Undre Mitchell D'Undre Mitchell ('97) | 97 | USA | 21.85 | |||||||||||
Indledende 3 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Jermie Walker Jermie Walker | 00 | USA | 21.68 | PB | ||||||||||
2 | Terrell Jolla Terrell Jolla | USA | 21.98 | ||||||||||||
Indledende 4 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Deontre Haynes Deontre Haynes | USA | 21.69 | ||||||||||||
Indledende 5 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Jabari Johnson Jabari Johnson | USA | 21.70 | ||||||||||||
2 | Myles Anders Myles Anders | USA | 21.94 | PB | |||||||||||
3 | Brenton Ervin Brenton Ervin ('98) | 98 | USA | 22.04 | |||||||||||
M 400 m Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Erik Martinsson Erik Martinsson ('96) | 96 | SWE | 47.69 | |||||||||||
2 | Jermie Walker Jermie Walker | 00 | USA | 47.78 | PB | ||||||||||
3 | Brenden Wallace Brenden Wallace | USA | 48.06 | SB | |||||||||||
4 | Eran Siboni Eran Siboni ('97) | 97 | ISR | 48.37 | PB | ||||||||||
Finale B 19.2. | 19.2. | ||||||||||||||
1 | D'Undre Mitchell D'Undre Mitchell ('97) | 97 | USA | 48.88 | |||||||||||
2 | Matthew Parker Matthew Parker | USA | 49.03 | SB | |||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Erik Martinsson Erik Martinsson ('96) | 96 | SWE | 48.46 | |||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Matthew Parker Matthew Parker | USA | 49.09 | SB | |||||||||||
Indledende 3 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Brenden Wallace Brenden Wallace | USA | 48.19 | =SB | |||||||||||
2 | D'Undre Mitchell D'Undre Mitchell ('97) | 97 | USA | 49.08 | |||||||||||
Indledende 4 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Eran Siboni Eran Siboni ('97) | 97 | ISR | 48.83 | |||||||||||
Indledende 5 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Jermie Walker Jermie Walker | 00 | USA | 48.29 | PB | ||||||||||
M 800 m Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Erik Martinsson Erik Martinsson ('96) | 96 | SWE | 1:54.05 | |||||||||||
2 | Heinrich Herbst Heinrich Herbst ('97) | 97 | RSA | 1:54.88 | |||||||||||
3 | Eric Hawkins Eric Hawkins | USA | 1:55.08 | ||||||||||||
4 | Seth Waters Seth Waters ('99) | 99 | USA | 1:55.77 | |||||||||||
5 | Pedro Osorio Pedro Osorio | 00 | ESP | 1:55.79 | |||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Heinrich Herbst Heinrich Herbst ('97) | 97 | RSA | 1:54.00 | |||||||||||
2 | Kyle Denomme Kyle Denomme ('97) | 97 | CAN | 1:54.05 | |||||||||||
3 | Jacob Oury Jacob Oury | USA | 1:54.48 | PB | |||||||||||
4 | Stanley Limoh Stanley Limoh | USA | 1:54.64 | PB | |||||||||||
5 | Sean Doyle Sean Doyle | USA | 1:55.44 | PB | |||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Pedro Osorio Pedro Osorio | 00 | ESP | 1:53.03 | SB | ||||||||||
2 | Larry Lombard Larry Lombard ('96) | 96 | RSA | 1:53.31 | |||||||||||
3 | Grayson Birka Grayson Birka | USA | 1:54.68 | SB | |||||||||||
Indledende 3 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Erik Martinsson Erik Martinsson ('96) | 96 | SWE | 1:53.63 | |||||||||||
2 | Seth Waters Seth Waters ('99) | 99 | USA | 1:53.79 | PB | ||||||||||
3 | Eric Hawkins Eric Hawkins | USA | 1:53.84 | PB | |||||||||||
4 | Connor Butterfield Connor Butterfield | USA | 1:54.92 | ||||||||||||
M 1 mile Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Emilio Medina Emilio Medina ('97) | 97 | USA | 4:17.60 | PB | ||||||||||
Finale B 19.2. | 19.2. | ||||||||||||||
4 | Hannes Burger Hannes Burger ('99) | 99 | GER | 4:19.39 | |||||||||||
7 | Pedro Osorio Pedro Osorio | 00 | ESP | 4:20.63 | |||||||||||
M 3000 m Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Hannes Burger Hannes Burger ('99) | 99 | GER | 8:24.25 | PB | ||||||||||
2 | Justin Domangue Justin Domangue | USA | 8:25.98 | ||||||||||||
3 | Joseph Meade Joseph Meade ('95) | 95 | USA | 8:26.31 | SB | ||||||||||
4 | Dakota Mendenhall Dakota Mendenhall | USA | 8:27.58 | PB | |||||||||||
5 | Isaac Benz Isaac Benz | USA | 8:28.82 | PB | |||||||||||
6 | Warno Potgieter Warno Potgieter | RSA | 8:29.48 | SB | |||||||||||
7 | Dereck Elkins Dereck Elkins | USA | 8:31.79 | PB | |||||||||||
8 | Michael Flanagan Michael Flanagan | USA | 8:32.86 | PB | |||||||||||
9 | Cole Klashinsky Cole Klashinsky | USA | 8:38.17 | ||||||||||||
10 | Emilio Medina Emilio Medina ('97) | 97 | USA | 8:43.24 | PB | ||||||||||
Finale B 19.2. | 19.2. | ||||||||||||||
1 | Ryan Brown Ryan Brown | USA | 8:41.85 | ||||||||||||
2 | Thomas Sand NielsenThomas Sand Nielsen ('98) | 98 | DEN | 8:45.52 | |||||||||||
M 5000 m Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Hannes Burger Hannes Burger ('99) | 99 | GER | 14:42.68 | PB | ||||||||||
2 | Justin Domangue Justin Domangue | USA | 14:43.56 | PB | |||||||||||
3 | Gable Dershem Gable Dershem | USA | 14:44.12 | PB | |||||||||||
4 | Onesmus Kemboi Onesmus Kemboi | KEN | 14:45.19 | PB | |||||||||||
5 | Joseph Meade Joseph Meade ('95) | 95 | USA | 14:46.70 | SB | ||||||||||
6 | Cole Klashinsky Cole Klashinsky | USA | 14:47.66 | PB | |||||||||||
M 60 m hæk Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Elliott Graves Elliott Graves ('98) | 98 | USA | 8.07 | PB | ||||||||||
2 | Victor Fincher Victor Fincher ('96) | 96 | USA | 8.08 | |||||||||||
3 | Amari James Amari James | USA | 8.22 | ||||||||||||
4 | Levaughn Battick Levaughn Battick | JAM | 8.23 | ||||||||||||
5 | Ian Carter Ian Carter | USA | 8.33 | ||||||||||||
6 | Hayden Hampton Hayden Hampton | USA | 8.59 | ||||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Victor Fincher Victor Fincher ('96) | 96 | USA | 8.08 | |||||||||||
2 | Elliott Graves Elliott Graves ('98) | 98 | USA | 8.16 | SB | ||||||||||
3 | Hunter Appling Hunter Appling | 00 | USA | 8.19 | |||||||||||
4 | Ian Carter Ian Carter | USA | 8.44 | ||||||||||||
5 | Ben Collerton Ben Collerton ('98) | 98 | NZL | 8.52 | |||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Levaughn Battick Levaughn Battick | JAM | 8.20 | ||||||||||||
2 | Ke'von Holder Ke'von Holder | USA | 8.24 | ||||||||||||
3 | Amari James Amari James | USA | 8.30 | ||||||||||||
4 | Hayden Hampton Hayden Hampton | USA | 8.36 | PB | |||||||||||
M Højdespring Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Jordan Dale Jordan Dale | USA | 2.10 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Frank Massey Frank Massey | USA | 2.07 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tiaan Steenkamp Tiaan Steenkamp ('96) | 96 | RSA | 2.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Zhafear Ray Zhafear Ray | USA | 2.07 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ben Collerton Ben Collerton ('98) | 98 | NZL | 2.04 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Harry Barthelemy Harry Barthelemy | USA | 2.04 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Tristian Shaver Tristian Shaver | USA | 5.18 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Tristian Shaver Tristian Shaver | USA | 5.13 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Michael Carr Michael Carr ('96) | 96 | USA | 5.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Chris Taylor Chris Taylor | USA | 4.83 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sean Collins Sean Collins ('97) | 97 | USA | 4.83 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Noah Mumme Noah Mumme | 00 | USA | 4.83 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kyle Baudoin Kyle Baudoin ('97) | 97 | USA | 4.83 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Grant Girtman Grant Girtman | 00 | USA | 4.83 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Matthew Keown Matthew Keown | USA | 4.68 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Cole Burgess Cole Burgess ('99) | 99 | USA | 4.68 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Connor Allred Connor Allred | USA | 4.68 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Chandler Mixon Chandler Mixon | USA | 4.38 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Lucas van Klaveren Lucas van Klaveren ('99) | 99 | NED | 4.38 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Maximilian Holzmüller Maximilian Holzmüller ('98) | 98 | GER | 4.38 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Graham Collins Graham Collins | 00 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Carter Shell Carter Shell ('99) | 99 | USA | 7.55 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ronnie Briscoe Jr. Ronnie Briscoe Jr. | USA | 7.50 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sam Healy Sam Healy ('96) | 96 | IRL | 7.40 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Obdarius Ware Obdarius Ware ('99) | 99 | USA | 7.21 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Courtney Thomas Courtney Thomas | USA | 7.15 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Colm Bourke Colm Bourke ('94) | 94 | IRL | 7.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Ben Collerton Ben Collerton ('98) | 98 | NZL | 6.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Christian Ellis Christian Ellis | USA | 15.54 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Noah Herring Noah Herring | USA | 15.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | John Joseph John Joseph | 00 | USA | 14.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Darius Prescott Darius Prescott | USA | 14.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Lebrun Nelson Lebrun Nelson ('95) | 95 | USA | 14.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Akinshe Calica-Hill Akinshe Calica-Hill | USA | 14.58 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Rylan Theyard Rylan Theyard ('99) | 99 | USA | 14.55 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Carter Shell Carter Shell ('99) | 99 | USA | 14.46 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Colm Bourke Colm Bourke ('94) | 94 | IRL | 13.58 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | T'Mond Johnson T'Mond Johnson ('97) | 97 | USA | 19.01 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Eron Carter Eron Carter | USA | 17.05 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Brandon Busby Brandon Busby | USA | 16.47 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Eric Williams Eric Williams | USA | 16.26 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Micah Dye Micah Dye ('96) | 96 | USA | 16.23 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Boyd Thomas Boyd Thomas | USA | 16.22 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Zachary Lewis Zachary Lewis | USA | 16.16 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Shaquillle Singuineau Shaquillle Singuineau ('96) | 96 | TTO | 15.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Bobby Smith Bobby Smith | USA | 15.91 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Dominique Williams Dominique Williams ('97) | 97 | USA | 19.96 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Syvkamp Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Ben Collerton Ben Collerton ('98) | 98 | NZL | 5379 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Hayden Hampton Hayden Hampton | USA | 5194 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Graham Collins Graham Collins | 00 | USA | 5166 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Lucas van Klaveren Lucas van Klaveren ('99) | 99 | NED | 5029 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Chandler Mixon Chandler Mixon | USA | 5001 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Maximilian Holzmüller Maximilian Holzmüller ('98) | 98 | GER | 4993 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Coleton Clifft Coleton Clifft | USA | 4930 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Franz Beyer Franz Beyer ('96) | 96 | GER | 4863 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 60 m Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Caitland Smith Caitland Smith ('96) | 96 | USA | 7.31 | PB | ||||||||||
2 | Tramesha Hardy Tramesha Hardy ('96) | 96 | USA | 7.46 | |||||||||||
3 | Osereme Erewele Osereme Erewele | USA | 7.57 | ||||||||||||
4 | Gabrielle Henderson Gabrielle Henderson ('94) | 94 | USA | 7.59 | |||||||||||
5 | Trishawna Crawford Trishawna Crawford ('99) | 99 | JAM | 7.62 | |||||||||||
6 | Sadi Giles Sadi Giles | 00 | USA | 7.65 | |||||||||||
7 | Erica Cormier-Jordan Erica Cormier-Jordan | USA | 7.67 | =PB | |||||||||||
8 | Cierra Hendrick Cierra Hendrick ('98) | 98 | USA | 7.75 | |||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Osereme Erewele Osereme Erewele | USA | 7.54 | PB | |||||||||||
2 | Gabrielle Henderson Gabrielle Henderson ('94) | 94 | USA | 7.56 | =PB | ||||||||||
3 | Juleen Lewis Juleen Lewis ('97) | 97 | USA | 7.70 | |||||||||||
4 | Aaliyah Lacy Aaliyah Lacy | USA | 7.73 | PB | |||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Trishawna Crawford Trishawna Crawford ('99) | 99 | JAM | 7.61 | |||||||||||
2 | Sadi Giles Sadi Giles | 00 | USA | 7.62 | |||||||||||
3 | Jaeda Hunt Jaeda Hunt ('99) | 99 | USA | 7.70 | PB | ||||||||||
4 | Gabrielle Irving Gabrielle Irving ('95) | 95 | USA | 7.72 | SB | ||||||||||
5 | Tyriete Dixon Tyriete Dixon | USA | 7.79 | SB | |||||||||||
Indledende 3 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Caitland Smith Caitland Smith ('96) | 96 | USA | 7.39 | SB | ||||||||||
2 | Cierra Hendrick Cierra Hendrick ('98) | 98 | USA | 7.64 | SB | ||||||||||
3 | Live Haugstad Hilton Live Haugstad Hilton ('99) | 99 | NOR | 7.72 | |||||||||||
4 | Desiree Blunt Desiree Blunt | USA | 7.74 | SB | |||||||||||
Indledende 4 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Tramesha Hardy Tramesha Hardy ('96) | 96 | USA | 7.50 | |||||||||||
2 | Erica Cormier-Jordan Erica Cormier-Jordan | USA | 7.67 | PB | |||||||||||
3 | Jonae Cook Jonae Cook | USA | 7.73 | ||||||||||||
4 | Maya Kelly Maya Kelly | USA | 7.79 | ||||||||||||
K 200 m Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Tramesha Hardy Tramesha Hardy ('96) | 96 | USA | 23.51 | PB | ||||||||||
2 | Jaeda Hunt Jaeda Hunt ('99) | 99 | USA | 24.52 | PB | ||||||||||
3 | Sadi Giles Sadi Giles | 00 | USA | 24.83 | =SB | ||||||||||
Finale B 19.2. | 19.2. | ||||||||||||||
1 | Caitland Smith Caitland Smith ('96) | 96 | USA | 23.82 | PB | ||||||||||
2 | Precious Ogba Precious Ogba | USA | 24.30 | ||||||||||||
3 | Kalei Matthews Kalei Matthews | USA | 24.54 | ||||||||||||
4 | Osereme Erewele Osereme Erewele | USA | 24.81 | ||||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Kalei Matthews Kalei Matthews | USA | 24.48 | PB | |||||||||||
Indledende 3 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Precious Ogba Precious Ogba | USA | 24.28 | ||||||||||||
Indledende 5 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Jaeda Hunt Jaeda Hunt ('99) | 99 | USA | 24.81 | PB | ||||||||||
Indledende 6 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Tramesha Hardy Tramesha Hardy ('96) | 96 | USA | 24.70 | |||||||||||
Indledende 8 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Osereme Erewele Osereme Erewele | USA | 24.69 | PB | |||||||||||
Indledende 9 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Cierra Hendrick Cierra Hendrick ('98) | 98 | USA | 24.96 | PB | ||||||||||
Indledende 10 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Caitland Smith Caitland Smith ('96) | 96 | USA | 23.83 | =PB | ||||||||||
K 400 m Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Tramesha Hardy Tramesha Hardy ('96) | 96 | USA | 55.14 | SB | ||||||||||
2 | Precious Ogba Precious Ogba | USA | 55.57 | PB | |||||||||||
3 | Madison Kennedy Madison Kennedy ('98) | 98 | CAN | 55.68 | PB | ||||||||||
Finale B 19.2. | 19.2. | ||||||||||||||
1 | Kalei Matthews Kalei Matthews | USA | 55.98 | PB | |||||||||||
2 | Briana Hardiman Briana Hardiman | USA | 56.28 | SB | |||||||||||
3 | Hesmari Coetzee Hesmari Coetzee ('98) | 98 | RSA | 56.48 | PB | ||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Hesmari Coetzee Hesmari Coetzee ('98) | 98 | RSA | 56.76 | |||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Precious Ogba Precious Ogba | USA | 55.94 | SB | |||||||||||
Indledende 3 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Jelonnie Smith Jelonnie Smith | USA | 56.99 | PB | |||||||||||
Indledende 4 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Tramesha Hardy Tramesha Hardy ('96) | 96 | USA | 55.66 | SB | ||||||||||
2 | Briana Hardiman Briana Hardiman | USA | 56.94 | SB | |||||||||||
Indledende 5 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Kalei Matthews Kalei Matthews | USA | 56.89 | PB | |||||||||||
Indledende 7 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Madison Kennedy Madison Kennedy ('98) | 98 | CAN | 55.80 | PB | ||||||||||
Indledende 9 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Dawnshae Evans Dawnshae Evans | USA | 56.36 | SB | |||||||||||
2 | Fiebe Tengrootenhuysen Fiebe Tengrootenhuysen | 00 | BEL | 57.30 | PB | ||||||||||
K 800 m Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Gemma Finch Gemma Finch ('97) | 97 | GBR | 2:10.84 | PB | ||||||||||
2 | Tiarra Bailey Tiarra Bailey ('97) | 97 | USA | 2:11.80 | PB | ||||||||||
3 | Núria Ramírez Núria Ramírez ('96) | 96 | ESP | 2:12.60 | SB | ||||||||||
4 | Shanieke Watson Shanieke Watson ('96) | 96 | JAM | 2:12.92 | |||||||||||
5 | Phylissa Greeley Phylissa Greeley | USA | 2:13.00 | ||||||||||||
6 | Alyssa Leclaire Alyssa Leclaire | USA | 2:14.13 | ||||||||||||
7 | Anaelle Charles Anaelle Charles ('96) | 96 | FRA | 2:14.38 | |||||||||||
8 | Sydney Cole Sydney Cole | USA | 2:14.83 | ||||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Shanieke Watson Shanieke Watson ('96) | 96 | JAM | 2:11.19 | PB | ||||||||||
2 | Núria Ramírez Núria Ramírez ('96) | 96 | ESP | 2:14.23 | SB | ||||||||||
3 | Sydney Cole Sydney Cole | USA | 2:14.24 | PB | |||||||||||
4 | Sholonda Snell Sholonda Snell | USA | 2:14.99 | PB | |||||||||||
5 | Andrea Pérez Andrea Pérez ('97) | 97 | ESP | 2:15.55 | |||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Gemma Finch Gemma Finch ('97) | 97 | GBR | 2:14.87 | |||||||||||
5 | Pauline Meyer Pauline Meyer ('99) | 99 | GER | 2:20.56 | |||||||||||
Indledende 3 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Anaelle Charles Anaelle Charles ('96) | 96 | FRA | 2:12.73 | PB | ||||||||||
2 | Tiarra Bailey Tiarra Bailey ('97) | 97 | USA | 2:12.75 | PB | ||||||||||
3 | Alyssa Leclaire Alyssa Leclaire | USA | 2:12.77 | PB | |||||||||||
4 | Phylissa Greeley Phylissa Greeley | USA | 2:12.79 | SB | |||||||||||
5 | Anouk Prop Anouk Prop ('99) | 99 | NED | 2:16.82 | SB | ||||||||||
K 1 mile Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Ángela Alonso Ángela Alonso ('98) | 98 | ESP | 4:54.23 | PB | ||||||||||
5 | Anaelle Charles Anaelle Charles ('96) | 96 | FRA | 4:57.18 | SB | ||||||||||
10 | Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97) | 97 | NED | 5:01.45 | |||||||||||
12 | Pauline Meyer Pauline Meyer ('99) | 99 | GER | 5:18.23 | |||||||||||
Finale C 19.2. | 19.2. | ||||||||||||||
1 | Silje Lindstad Silje Lindstad ('97) | 97 | NOR | 5:11.61 | PB | ||||||||||
K 3000 m Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Leslie Romero Leslie Romero | USA | 9:40.57 | PB | |||||||||||
2 | Hana Ratcliffe Hana Ratcliffe | USA | 9:41.39 | PB | |||||||||||
3 | Devina Schneider Devina Schneider ('97) | 97 | USA | 9:41.76 | PB | ||||||||||
4 | Lotte Meyberg Lotte Meyberg ('97) | 97 | GER | 9:44.05 | PB | ||||||||||
5 | Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97) | 97 | NED | 9:58.56 | PB | ||||||||||
6 | Madeleine Rowe Madeleine Rowe | USA | 9:58.58 | ||||||||||||
7 | Kate Butler Kate Butler | USA | 10:11.50 | ||||||||||||
K 5000 m Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Leslie Romero Leslie Romero | USA | 17:06.00 | PB | |||||||||||
2 | Lotte Meyberg Lotte Meyberg ('97) | 97 | GER | 17:19.64 | PB | ||||||||||
5 | Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97) | 97 | NED | 17:40.46 | PB | ||||||||||
8 | Marine Garnier Marine Garnier | 00 | FRA | 17:43.76 | NU20R | PB | |||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Emma Nwofor Emma Nwofor ('96) | 96 | GBR | 8.36 | SB | ||||||||||
2 | Kylah Smith Kylah Smith ('97) | 97 | USA | 8.39 | |||||||||||
3 | Alexus Shaw Alexus Shaw ('98) | 98 | USA | 8.51 | PB | ||||||||||
4 | Javlyn Cameron Javlyn Cameron ('99) | 99 | USA | 8.56 | PB | ||||||||||
5 | Alexis Garrett Alexis Garrett ('98) | 98 | USA | 8.58 | |||||||||||
6 | Nur Izlyn Zaini Nur Izlyn Zaini ('98) | 98 | SGP | 8.72 | |||||||||||
7 | Tatiyana Rayford Tatiyana Rayford ('97) | 97 | USA | 8.76 | |||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Jasmine Williams Jasmine Williams | 00 | USA | 8.73 | PB | ||||||||||
2 | Kaylee Krenek Kaylee Krenek ('96) | 96 | USA | 8.79 | |||||||||||
3 | Juliette Smith Juliette Smith | USA | 8.81 | ||||||||||||
4 | Camryn Newton-Smith Camryn Newton-Smith | 00 | AUS | 8.83 | |||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Alexus Shaw Alexus Shaw ('98) | 98 | USA | 8.64 | PB | ||||||||||
2 | Javlyn Cameron Javlyn Cameron ('99) | 99 | USA | 8.64 | |||||||||||
3 | Kourtni Russell Kourtni Russell ('97) | 97 | USA | 8.79 | |||||||||||
Indledende 3 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Emma Nwofor Emma Nwofor ('96) | 96 | GBR | 8.44 | SB | ||||||||||
2 | Nur Izlyn Zaini Nur Izlyn Zaini ('98) | 98 | SGP | 8.53 | PB | ||||||||||
3 | Alexis Garrett Alexis Garrett ('98) | 98 | USA | 8.56 | PB | ||||||||||
Indledende 4 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||
1 | Kylah Smith Kylah Smith ('97) | 97 | USA | 8.57 | |||||||||||
2 | Tatiyana Rayford Tatiyana Rayford ('97) | 97 | USA | 8.78 | |||||||||||
K Højdespring Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Alexus Henry Alexus Henry ('96) | 96 | USA | 1.82 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Emilie Berge Emilie Berge ('97) | 97 | NOR | 1.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tina Douglas Tina Douglas | USA | 1.76 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Taylor Dames Taylor Dames | USA | 1.76 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Frankie Griffin Frankie Griffin | USA | 1.76 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Emma Nwofor Emma Nwofor ('96) | 96 | GBR | 1.73 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Olivia Swan Olivia Swan ('97) | 97 | USA | 1.73 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Reagann LeLeux Reagann LeLeux ('99) | 99 | USA | 3.83 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Abigail Kelly-Salo Abigail Kelly-Salo | USA | 3.73 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kimberly Rushford Kimberly Rushford | USA | 3.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Hannah Emery Hannah Emery | USA | 3.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sarah Michael Sarah Michael | USA | 3.63 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Alexa Johnson Alexa Johnson | USA | 3.63 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Nada Buntic Nada Buntic | USA | 3.63 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sofía San Miguel Sofía San Miguel ('97) | 97 | PUR | 3.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Emilie Berge Emilie Berge ('97) | 97 | NOR | 6.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Naomi Ferdinand Naomi Ferdinand | USA | 5.99 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Juleen Lewis Juleen Lewis ('97) | 97 | USA | 5.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Alexus Shaw Alexus Shaw ('98) | 98 | USA | 5.83 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Live Haugstad Hilton Live Haugstad Hilton ('99) | 99 | NOR | 5.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Detrich Lodge Detrich Lodge | USA | 5.80 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Camryn Newton-Smith Camryn Newton-Smith | 00 | AUS | 5.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Na'ilah Moore Na'ilah Moore ('99) | 99 | USA | 5.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 5.65 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Kylah Smith Kylah Smith ('97) | 97 | USA | 5.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Imunique Billingsley Imunique Billingsley | USA | 5.52 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Shalei Matthews Shalei Matthews | USA | 12.46 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Juleen Lewis Juleen Lewis ('97) | 97 | USA | 12.45 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Micaiah Dendy Micaiah Dendy ('98) | 98 | USA | 12.40 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Alexus Shaw Alexus Shaw ('98) | 98 | USA | 12.19 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Chante Matthews Chante Matthews | USA | 12.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Imani Udoumana Imani Udoumana | USA | 12.09 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Monika Ahonen Monika Ahonen ('98) | 98 | FIN | 11.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Autavia Fluker Autavia Fluker ('97) | 97 | USA | 15.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Evangelynn Harris Evangelynn Harris ('99) | 99 | USA | 14.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Samara Nelson Samara Nelson | USA | 14.21 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Indiya Summerville Indiya Summerville | USA | 14.18 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Angeline Smit Angeline Smit ('98) | 98 | RSA | 13.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Alexis Gant Alexis Gant | USA | 13.58 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Melanie Rusch Melanie Rusch ('96) | 96 | USA | 13.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kiona Bradshaw Kiona Bradshaw | USA | 13.12 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||
1 | Brianna Sam Brianna Sam | USA | 20.19 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Michaela Preachuk Michaela Preachuk ('97) | 97 | USA | 18.39 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ashley Muschiatti Ashley Muschiatti | USA | 17.87 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Grace Flowers Grace Flowers | USA | 17.77 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Melanie Rusch Melanie Rusch ('96) | 96 | USA | 17.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Alexis Gant Alexis Gant | USA | 17.58 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Naquita Williams Naquita Williams ('98) | 98 | CAN | 17.42 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sidnee Land Sidnee Land ('96) | 96 | USA | 17.27 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Helga Völgyi Helga Völgyi ('96) | 96 | HUN | 14.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Femkamp Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||
1 | Emilie Berge Emilie Berge ('97) | 97 | NOR | 4079 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Emma Nwofor Emma Nwofor ('96) | 96 | GBR | 3852 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Juliette Smith Juliette Smith | USA | 3735 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Erica Evans Erica Evans | USA | 3658 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alexus Henry Alexus Henry ('96) | 96 | USA | 3617 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Camryn Newton-Smith Camryn Newton-Smith | 00 | AUS | 3595 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Olivia Swan Olivia Swan ('97) | 97 | USA | 3586 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kylah Smith Kylah Smith ('97) | 97 | USA | 3522 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Allie Hensley Allie Hensley | USA | 3470 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 3394 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Rebekka Schubert Rebekka Schubert ('98) | 98 | GER | 3214 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Lauren Brogger Lauren Brogger ('97) | 97 | USA | 3147 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Imunique Billingsley Imunique Billingsley | USA | 3122 | ||||||||||||
|