M 60 m Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 6.54 | |||||||||||
2 | Abdul Hakim Sani Brown Abdul Hakim Sani Brown ('99) | 99 | JPN | 6.60 | PB | ||||||||||
3 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 6.64 | |||||||||||
4 | Daniel Roberts Daniel Roberts ('97) | 97 | USA | 6.65 | |||||||||||
5 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 6.66 | |||||||||||
6 | Raymond Ekevwo Raymond Ekevwo ('99) | 99 | NGR | 6.66 | PB | ||||||||||
7 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 6.75 | |||||||||||
8 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 6.77 | |||||||||||
Indledende heats | 22.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 6.57 | Q | ||||||||||
2 | Roy Ejiakuekwu Roy Ejiakuekwu ('95) | 95 | GBR | 6.73 | |||||||||||
3 | Jaron Flournoy Jaron Flournoy ('96) | 96 | USA | 6.79 | |||||||||||
4 | Alizé Ford Alizé Ford ('98) | 98 | USA | 6.85 | SB | ||||||||||
5 | Elijah Dryer Elijah Dryer ('98) | 98 | USA | 6.85 | |||||||||||
6 | Cameron Council Cameron Council | 00 | USA | 6.95 | |||||||||||
7 | Jaquan Webb Jaquan Webb ('99) | 99 | USA | 7.00 | |||||||||||
Indledende 2 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 6.65 | Q | ||||||||||
2 | Raymond Ekevwo Raymond Ekevwo ('99) | 99 | NGR | 6.67 | q | PB | |||||||||
3 | Daniel Roberts Daniel Roberts ('97) | 97 | USA | 6.69 | q | ||||||||||
4 | Josh Oglesby Josh Oglesby ('99) | 99 | USA | 6.74 | PB | ||||||||||
5 | Jacob Smith Jacob Smith ('97) | 97 | USA | 6.78 | PB | ||||||||||
6 | Evan Miller Evan Miller | 00 | USA | 6.82 | |||||||||||
7 | Lavonte Valentine Lavonte Valentine | USA | 6.89 | SB | |||||||||||
8 | Ronald Fuller Ronald Fuller ('99) | 99 | USA | 7.01 | |||||||||||
Indledende 3 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Abdul Hakim Sani Brown Abdul Hakim Sani Brown ('99) | 99 | JPN | 6.61 | Q | PB | |||||||||
2 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 6.65 | q | ||||||||||
3 | Karson Kowalchuk Karson Kowalchuk ('98) | 98 | CAN | 6.75 | =SB | ||||||||||
4 | Kwantreyl McConico Kwantreyl McConico | USA | 6.85 | ||||||||||||
5 | Dylan Peebles Dylan Peebles ('98) | 98 | USA | 6.87 | |||||||||||
6 | Lawrence Crawford Lawrence Crawford ('97) | 97 | USA | 6.88 | SB | ||||||||||
7 | Jace Comick Jace Comick ('98) | 98 | USA | 6.92 | |||||||||||
8 | Joshua Burks Joshua Burks ('97) | 97 | USA | 6.94 | =SB | ||||||||||
Indledende 4 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 6.66 | Q | ||||||||||
2 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 6.68 | q | ||||||||||
3 | Kristoffer HariKristoffer Hari ('97) | 97 | DEN | 6.79 | =SB | ||||||||||
4 | Darrell Singleton Darrell Singleton ('96) | 96 | USA | 6.80 | |||||||||||
5 | Andrew Raspo Andrew Raspo ('98) | 98 | USA | 6.82 | |||||||||||
6 | Jason Reese Jason Reese | USA | 6.96 | ||||||||||||
7 | Carlos Wilson Carlos Wilson | USA | 7.02 | ||||||||||||
M 200 m Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 20.65 | SB | ||||||||||
2 | Jaron Flournoy Jaron Flournoy ('96) | 96 | USA | 20.66 | |||||||||||
3 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 20.77 | |||||||||||
4 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 20.88 | PB | ||||||||||
Finale B 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 20.69 | PB | ||||||||||
2 | Dylan Peebles Dylan Peebles ('98) | 98 | USA | 20.79 | |||||||||||
3 | Roy Ejiakuekwu Roy Ejiakuekwu ('95) | 95 | GBR | 21.06 | |||||||||||
Benjamin VedelBenjamin Vedel ('97) | 97 | DEN | DNS | ||||||||||||
Indledende heats | 22.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Jace Comick Jace Comick ('98) | 98 | USA | 21.07 | |||||||||||
2 | Kwantreyl McConico Kwantreyl McConico | USA | 21.18 | ||||||||||||
3 | Jason Reese Jason Reese | USA | 21.88 | PB | |||||||||||
Ronald Fuller Ronald Fuller ('99) | 99 | USA | DQ | ||||||||||||
Indledende 2 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 20.84 | q | SB | |||||||||
2 | Roy Ejiakuekwu Roy Ejiakuekwu ('95) | 95 | GBR | 20.86 | q | PB | |||||||||
3 | Kristoffer HariKristoffer Hari ('97) | 97 | DEN | 21.33 | PB | ||||||||||
Indledende 3 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Dylan Peebles Dylan Peebles ('98) | 98 | USA | 20.69 | q | PB | |||||||||
2 | Benjamin VedelBenjamin Vedel ('97) | 97 | DEN | 20.97 | q | DR DR22 DUR-22 | PB | ||||||||
3 | Alizé Ford Alizé Ford ('98) | 98 | USA | 20.99 | PB | ||||||||||
4 | Shaun Shivers Shaun Shivers ('98) | 98 | USA | 21.73 | |||||||||||
Indledende 4 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Jaron Flournoy Jaron Flournoy ('96) | 96 | USA | 20.55 | q | =PB | |||||||||
2 | Jayson Ashford Jayson Ashford ('98) | 98 | USA | 21.34 | PB | ||||||||||
3 | Correion Mosby Correion Mosby ('96) | 96 | USA | 21.39 | |||||||||||
Indledende 5 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 20.68 | q | PB | |||||||||
2 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 21.13 | =SB | ||||||||||
3 | Elija Godwin Elija Godwin ('99) | 99 | USA | 21.14 | PB | ||||||||||
Carlos Wilson Carlos Wilson | USA | DQ | |||||||||||||
Indledende 6 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 20.94 | q | ||||||||||
2 | Elijah Dryer Elijah Dryer ('98) | 98 | USA | 21.40 | PB | ||||||||||
3 | Cameron Council Cameron Council | 00 | USA | 21.72 | |||||||||||
4 | Jonathan Raines Jonathan Raines ('97) | 97 | USA | 22.17 | PB | ||||||||||
Indledende 7 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Terryon Conwell Terryon Conwell ('98) | 98 | USA | 21.08 | |||||||||||
2 | Karson Kowalchuk Karson Kowalchuk ('98) | 98 | CAN | 21.32 | |||||||||||
3 | Chantz Sawyers Chantz Sawyers ('99) | 99 | JAM | 21.39 | PB | ||||||||||
4 | Jahnoy Thompson Jahnoy Thompson ('96) | 96 | JAM | 21.87 | SB | ||||||||||
Indledende 8 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 20.80 | q | PB | |||||||||
2 | Jacob Smith Jacob Smith ('97) | 97 | USA | 21.02 | PB | ||||||||||
3 | Evan Miller Evan Miller | 00 | USA | 21.47 | |||||||||||
4 | Joshua Burks Joshua Burks ('97) | 97 | USA | 21.79 | SB | ||||||||||
M 400 m Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Quincy Hall Quincy Hall ('98) | 98 | USA | 45.69 | PB | ||||||||||
2 | Benjamin VedelBenjamin Vedel ('97) | 97 | DEN | 46.11 | DR DR22 | PB | |||||||||
3 | Bryce Deadmon Bryce Deadmon ('97) | 97 | USA | 46.55 | |||||||||||
4 | Jalen Brown Jalen Brown | USA | 47.31 | ||||||||||||
Finale B 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Champion Allison Champion Allison ('98) | 98 | USA | 46.58 | |||||||||||
2 | Chantz Sawyers Chantz Sawyers ('99) | 99 | JAM | 46.65 | |||||||||||
3 | Ilolo Izu Ilolo Izu ('97) | 97 | USA | 47.07 | |||||||||||
4 | Hunter Woodhall Hunter Woodhall ('99) | 99 | USA | 47.25 | |||||||||||
Indledende heats | 22.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Kyree Johnson Kyree Johnson ('99) | 99 | USA | 46.98 | |||||||||||
2 | Elija Godwin Elija Godwin ('99) | 99 | USA | 47.07 | PB | ||||||||||
3 | Nylo Clarke Nylo Clarke ('98) | 98 | USA | 47.23 | PB | ||||||||||
Alvin Westbrook Alvin Westbrook ('98) | 98 | USA | DQ | ||||||||||||
Indledende 2 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Quincy Hall Quincy Hall ('98) | 98 | USA | 45.89 | q | ||||||||||
2 | Champion Allison Champion Allison ('98) | 98 | USA | 46.44 | q | PB | |||||||||
3 | John Winn John Winn ('96) | 96 | USA | 47.35 | SB | ||||||||||
4 | Malcum Tatum Malcum Tatum ('97) | 97 | USA | 48.76 | |||||||||||
Indledende 3 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Jalen Brown Jalen Brown | USA | 46.73 | q | |||||||||||
2 | Ty Jaye Robbins Ty Jaye Robbins ('96) | 96 | USA | 47.19 | PB | ||||||||||
3 | Jabari Hill Jabari Hill | USA | 47.43 | PB | |||||||||||
4 | Jeremiah Talbert Jeremiah Talbert | USA | 48.07 | PB | |||||||||||
Indledende 4 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Benjamin VedelBenjamin Vedel ('97) | 97 | DEN | 46.45 | q | ||||||||||
2 | Travean Caldwell Travean Caldwell ('97) | 97 | USA | 47.18 | PB | ||||||||||
3 | Thomas DeWitt Thomas DeWitt ('97) | 97 | USA | 47.20 | PB | ||||||||||
4 | Chiason Tenkiang Chiason Tenkiang | USA | 49.13 | ||||||||||||
Indledende 5 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Hunter Woodhall Hunter Woodhall ('99) | 99 | USA | 46.89 | q | ||||||||||
2 | Jonathan Sacoor Jonathan Sacoor ('99) | 99 | BEL | 47.42 | SB | ||||||||||
3 | Richard Rose Richard Rose ('96) | 96 | USA | 47.68 | |||||||||||
4 | Dorian Camel Dorian Camel ('99) | 99 | USA | 48.32 | |||||||||||
Indledende 6 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Bryce Deadmon Bryce Deadmon ('97) | 97 | USA | 46.29 | q | ||||||||||
2 | Ilolo Izu Ilolo Izu ('97) | 97 | USA | 46.50 | q | SB | |||||||||
3 | Darryl Harris Darryl Harris ('97) | 97 | USA | 48.38 | SB | ||||||||||
4 | Nathaniel Bann Nathaniel Bann ('98) | 98 | JAM | 49.09 | |||||||||||
Indledende 7 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Chantz Sawyers Chantz Sawyers ('99) | 99 | JAM | 46.45 | q | PB | |||||||||
2 | Christian Boyd Christian Boyd ('95) | 95 | USA | 47.37 | SB | ||||||||||
3 | James Burnett James Burnett ('98) | 98 | USA | 47.42 | SB | ||||||||||
4 | William Walker William Walker | USA | 49.17 | PB | |||||||||||
Indledende 8 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Skyler Bowden Skyler Bowden ('97) | 97 | USA | 47.12 | PB | ||||||||||
2 | Roger Ethridge Roger Ethridge | USA | 47.30 | PB | |||||||||||
3 | Arinze Chance Arinze Chance ('96) | 96 | GUY | 47.64 | |||||||||||
4 | Jordan Sessom Jordan Sessom | USA | 48.54 | PB | |||||||||||
Indledende 9 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Colby Zamzow Colby Zamzow | USA | 47.45 | PB | |||||||||||
2 | Kunle Fasasi Kunle Fasasi ('96) | 96 | NGR | 47.58 | SB | ||||||||||
3 | Noah Walker Noah Walker | USA | 48.35 | ||||||||||||
Tyler Terry Tyler Terry ('97) | 97 | USA | DQ | ||||||||||||
M 800 m Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Devin Dixon Devin Dixon ('97) | 97 | USA | 1:47.47 | |||||||||||
2 | Marco Arop Marco Arop ('98) | 98 | CAN | 1:47.86 | |||||||||||
3 | Carlton Orange Carlton Orange ('97) | 97 | USA | 1:48.76 | |||||||||||
4 | Dejon Devroe Dejon Devroe ('96) | 96 | USA | 1:49.15 | SB | ||||||||||
5 | Daniel Nixon Daniel Nixon ('98) | 98 | USA | 1:49.63 | |||||||||||
6 | Kieran Taylor Kieran Taylor ('97) | 97 | USA | 1:50.89 | |||||||||||
7 | John Rivera John Rivera ('98) | 98 | PUR | 1:52.40 | |||||||||||
8 | Otis Jones Otis Jones ('96) | 96 | USA | 1:54.88 | |||||||||||
Indledende heats | 22.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Devin Dixon Devin Dixon ('97) | 97 | USA | 1:48.50 | Q | ||||||||||
2 | Dejon Devroe Dejon Devroe ('96) | 96 | USA | 1:49.43 | Q | SB | |||||||||
3 | Daniel Nixon Daniel Nixon ('98) | 98 | USA | 1:49.59 | q | SB | |||||||||
4 | John Rivera John Rivera ('98) | 98 | PUR | 1:49.63 | q | PB | |||||||||
5 | Griffin Riley Griffin Riley ('98) | 98 | USA | 1:50.20 | PB | ||||||||||
6 | Octopias Ndiwa Octopias Ndiwa ('97) | 97 | KEN | 1:50.59 | PB | ||||||||||
6 | Emily Cohen Emily Cohen | USA | 2:19.49 | PB | |||||||||||
7 | Baylor Franklin Baylor Franklin | 00 | USA | 1:51.37 | PB | ||||||||||
8 | Kyren Hollis Kyren Hollis | USA | 1:53.77 | ||||||||||||
Indledende 2 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Carlton Orange Carlton Orange ('97) | 97 | USA | 1:48.90 | Q | ||||||||||
2 | Marco Arop Marco Arop ('98) | 98 | CAN | 1:48.96 | Q | ||||||||||
3 | Kieran Taylor Kieran Taylor ('97) | 97 | USA | 1:49.29 | q | PB | |||||||||
4 | Otis Jones Otis Jones ('96) | 96 | USA | 1:49.35 | q | SB | |||||||||
5 | Kevin Wilkinson Kevin Wilkinson | USA | 1:50.90 | PB | |||||||||||
6 | Dylan Quisenberry Dylan Quisenberry | USA | 1:52.81 | PB | |||||||||||
7 | Jose Parrilla Jose Parrilla | USA | 1:53.52 | PB | |||||||||||
8 | Freddie Jackson III Freddie Jackson III ('98) | 98 | USA | 1:53.72 | PB | ||||||||||
M 1 mile Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Waleed Suliman Waleed Suliman ('98) | 98 | SUD | 4:02.47 | |||||||||||
2 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 4:02.50 | |||||||||||
3 | Kieran Wood Kieran Wood ('95) | 95 | GBR | 4:04.05 | |||||||||||
4 | Cade Bethmann Cade Bethmann ('98) | 98 | USA | 4:04.39 | PB | ||||||||||
5 | Ben Young Ben Young ('96) | 96 | USA | 4:04.95 | |||||||||||
6 | Brennan Fields Brennan Fields | USA | 4:06.18 | PB | |||||||||||
7 | Ethan Moehn Ethan Moehn ('96) | 96 | USA | 4:06.70 | |||||||||||
8 | Sam Ahrenholz Sam Ahrenholz | USA | 4:06.99 | PB | |||||||||||
9 | Alex Crigger Alex Crigger ('98) | 98 | USA | 4:09.61 | |||||||||||
Indledende heats | 22.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 4:12.77 | Q | ||||||||||
2 | Kieran Wood Kieran Wood ('95) | 95 | GBR | 4:12.77 | Q | ||||||||||
3 | Ethan Moehn Ethan Moehn ('96) | 96 | USA | 4:13.19 | Q | ||||||||||
4 | Magnus Hannevig Pettersen Magnus Hannevig Pettersen ('95) | 95 | NOR | 4:13.78 | SB | ||||||||||
5 | Dalton Hengst Dalton Hengst ('99) | 99 | USA | 4:14.09 | |||||||||||
6 | Everett Smulders Everett Smulders ('98) | 98 | USA | 4:14.21 | |||||||||||
7 | Jack Guyton Jack Guyton ('97) | 97 | USA | 4:15.53 | SB | ||||||||||
8 | Dustan Davidson Dustan Davidson | USA | 4:18.70 | ||||||||||||
9 | Justin Pacifico Justin Pacifico ('98) | 98 | USA | 4:21.16 | PB | ||||||||||
10 | Clay Pender Clay Pender | 00 | USA | 4:21.99 | |||||||||||
11 | Caden Foos Caden Foos ('97) | 97 | USA | 4:24.15 | SB | ||||||||||
12 | Zach Cook Zach Cook ('93) | 93 | USA | 4:26.18 | |||||||||||
Indledende 2 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Cade Bethmann Cade Bethmann ('98) | 98 | USA | 4:06.69 | Q | ||||||||||
2 | Waleed Suliman Waleed Suliman ('98) | 98 | SUD | 4:06.72 | Q | ||||||||||
3 | Alex Crigger Alex Crigger ('98) | 98 | USA | 4:08.37 | Q | PB | |||||||||
4 | Ben Young Ben Young ('96) | 96 | USA | 4:08.84 | q | ||||||||||
5 | Brennan Fields Brennan Fields | USA | 4:09.05 | q | PB | ||||||||||
6 | Martin Prodanov Martin Prodanov ('99) | 99 | BUL | 4:09.42 | q | ||||||||||
7 | Sam Ahrenholz Sam Ahrenholz | USA | 4:10.02 | q | |||||||||||
8 | Colin O'Mara Colin O'Mara ('95) | 95 | IRL | 4:11.23 | PB | ||||||||||
9 | Gabe Szalay Gabe Szalay | USA | 4:12.19 | PB | |||||||||||
10 | Adam Wise Adam Wise | USA | 4:13.97 | PB | |||||||||||
Connor Ferrentino Connor Ferrentino ('95) | 95 | USA | DQ | ||||||||||||
M 3000 m Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 8:02.81 | |||||||||||
2 | Gilbert Kigen Gilbert Kigen ('94) | 94 | KEN | 8:03.03 | |||||||||||
3 | Zach Long Zach Long | USA | 8:03.69 | SB | |||||||||||
4 | Gilbert Boit Gilbert Boit ('94) | 94 | KEN | 8:04.32 | |||||||||||
5 | Mario García Mario García ('99) | 99 | ESP | 8:05.77 | =PB | ||||||||||
6 | Vincent Kiprop Vincent Kiprop ('95) | 95 | KEN | 8:07.32 | |||||||||||
7 | Austen Dalquist Austen Dalquist ('95) | 95 | USA | 8:07.59 | |||||||||||
8 | Derek Gutierrez Derek Gutierrez ('95) | 95 | USA | 8:09.40 | |||||||||||
9 | Jon Bishop Jon Bishop | USA | 8:10.84 | PB | |||||||||||
10 | Matt Young Matt Young ('98) | 98 | USA | 8:14.25 | SB | ||||||||||
11 | Kendall Muhammad Kendall Muhammad ('97) | 97 | USA | 8:15.75 | PB | ||||||||||
12 | Michael Coccia Michael Coccia ('98) | 98 | CAN | 8:17.89 | PB | ||||||||||
13 | Kyle Levermore Kyle Levermore | USA | 8:21.70 | SB | |||||||||||
14 | Brennan Fields Brennan Fields | USA | 8:39.77 | ||||||||||||
Kieran Wood Kieran Wood ('95) | 95 | GBR | DNF | ||||||||||||
Noel Rotich Noel Rotich ('99) | 99 | KEN | DNF | ||||||||||||
Finale B 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Dalton Hengst Dalton Hengst ('99) | 99 | USA | 8:17.12 | PB | ||||||||||
2 | Farah Abdulkarim Farah Abdulkarim ('96) | 96 | CAN | 8:17.13 | PB | ||||||||||
3 | Trevor Foley Trevor Foley ('99) | 99 | USA | 8:21.13 | |||||||||||
4 | Ryan Murphy Ryan Murphy ('98) | 98 | USA | 8:21.72 | PB | ||||||||||
5 | Karl Thiessen Karl Thiessen ('99) | 99 | USA | 8:22.97 | PB | ||||||||||
6 | Magnus Hannevig Pettersen Magnus Hannevig Pettersen ('95) | 95 | NOR | 8:23.04 | SB | ||||||||||
7 | Andre Hillsman Andre Hillsman | USA | 8:23.22 | PB | |||||||||||
8 | Trevor Warren Trevor Warren | USA | 8:23.26 | PB | |||||||||||
9 | Nick Deal Nick Deal ('98) | 98 | USA | 8:24.72 | |||||||||||
10 | Preston Cates Preston Cates | USA | 8:26.86 | ||||||||||||
11 | Tommy McDonough Tommy McDonough | USA | 8:27.54 | PB | |||||||||||
12 | Lake Spradling Lake Spradling ('98) | 98 | USA | 8:28.90 | PB | ||||||||||
13 | Kevin Wyss Kevin Wyss | USA | 8:29.30 | ||||||||||||
14 | Wesley Robinson Wesley Robinson | USA | 8:29.54 | SB | |||||||||||
15 | Ben Young Ben Young ('96) | 96 | USA | 8:30.33 | |||||||||||
16 | Jack Rogers Jack Rogers ('97) | 97 | USA | 8:34.77 | PB | ||||||||||
17 | Michael Hans Michael Hans ('98) | 98 | USA | 8:36.95 | |||||||||||
18 | Patrick Schaefer Patrick Schaefer | USA | 8:37.33 | PB | |||||||||||
19 | Colin Schaefer Colin Schaefer | USA | 8:38.18 | ||||||||||||
20 | Jonathan Pelham Jonathan Pelham ('97) | 97 | USA | 8:38.40 | |||||||||||
21 | Alex Crigger Alex Crigger ('98) | 98 | USA | 8:39.45 | SB | ||||||||||
22 | Luke Zacharias Luke Zacharias ('98) | 98 | USA | 8:42.54 | PB | ||||||||||
23 | JT Mackay JT Mackay ('96) | 96 | USA | 8:45.61 | SB | ||||||||||
24 | John Bradley John Bradley ('98) | 98 | USA | 8:45.79 | |||||||||||
25 | Eric Coston Eric Coston ('98) | 98 | USA | 8:46.86 | |||||||||||
26 | John Dalton Rohr John Dalton Rohr ('96) | 96 | USA | 8:52.65 | SB | ||||||||||
27 | Justin Loquercio Justin Loquercio | USA | 8:53.80 | ||||||||||||
28 | Carson Strom Carson Strom ('96) | 96 | USA | 8:55.26 | |||||||||||
29 | Max Barbour Max Barbour ('98) | 98 | USA | 9:05.27 | |||||||||||
Wes McPhail Wes McPhail | USA | DNF | |||||||||||||
Gabe Szalay Gabe Szalay | USA | DNF | |||||||||||||
Brayden Hamblen Brayden Hamblen ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||
Dc Lipani Dc Lipani ('96) | 96 | USA | DNF | ||||||||||||
M 5000 m Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Gilbert Boit Gilbert Boit ('94) | 94 | KEN | 14:09.84 | PB | ||||||||||
2 | Gilbert Kigen Gilbert Kigen ('94) | 94 | KEN | 14:09.87 | SB | ||||||||||
3 | Vincent Kiprop Vincent Kiprop ('95) | 95 | KEN | 14:12.17 | SB | ||||||||||
4 | Farah Abdulkarim Farah Abdulkarim ('96) | 96 | CAN | 14:15.73 | PB | ||||||||||
5 | Zach Long Zach Long | USA | 14:15.93 | SB | |||||||||||
6 | Austen Dalquist Austen Dalquist ('95) | 95 | USA | 14:16.02 | PB | ||||||||||
7 | Matt Young Matt Young ('98) | 98 | USA | 14:19.00 | PB | ||||||||||
8 | Michael Coccia Michael Coccia ('98) | 98 | CAN | 14:25.05 | PB | ||||||||||
9 | Trevor Foley Trevor Foley ('99) | 99 | USA | 14:27.74 | PB | ||||||||||
10 | Ryan Murphy Ryan Murphy ('98) | 98 | USA | 14:30.42 | PB | ||||||||||
11 | Mark Robertson Mark Robertson ('96) | 96 | USA | 14:33.63 | PB | ||||||||||
12 | Noel Rotich Noel Rotich ('99) | 99 | KEN | 14:36.93 | PB | ||||||||||
13 | Kevin Wyss Kevin Wyss | USA | 14:40.10 | SB | |||||||||||
14 | Andre Hillsman Andre Hillsman | USA | 14:44.66 | SB | |||||||||||
15 | Preston Cates Preston Cates | USA | 14:45.69 | PB | |||||||||||
16 | Nicholas Yanek Nicholas Yanek | 00 | USA | 14:47.69 | PB | ||||||||||
17 | Nick Deal Nick Deal ('98) | 98 | USA | 14:56.71 | PB | ||||||||||
18 | Chandler Underwood Chandler Underwood ('97) | 97 | USA | 14:58.13 | PB | ||||||||||
19 | Colin Schaefer Colin Schaefer | USA | 15:04.06 | PB | |||||||||||
20 | JT Mackay JT Mackay ('96) | 96 | USA | 15:13.56 | PB | ||||||||||
21 | Patrick Schaefer Patrick Schaefer | USA | 15:17.14 | PB | |||||||||||
22 | Wesley Robinson Wesley Robinson | USA | 15:20.04 | PB | |||||||||||
23 | Luke Zacharias Luke Zacharias ('98) | 98 | USA | 15:23.89 | PB | ||||||||||
24 | Taylor Scarbrough Taylor Scarbrough | USA | 15:26.38 | PB | |||||||||||
25 | Dc Lipani Dc Lipani ('96) | 96 | USA | 15:38.97 | PB | ||||||||||
M 60 m hæk Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 7.44 | |||||||||||
2 | Daniel Roberts Daniel Roberts ('97) | 97 | USA | 7.48 | PB | ||||||||||
3 | Isaiah Moore Isaiah Moore ('96) | 96 | USA | 7.77 | |||||||||||
4 | Michael Nicholls Michael Nicholls ('97) | 97 | BAR | 7.78 | |||||||||||
5 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 7.81 | |||||||||||
6 | Arthur Price Arthur Price ('96) | 96 | USA | 7.83 | =PB | ||||||||||
7 | Carl Elliot III Carl Elliot III ('98) | 98 | USA | 7.88 | |||||||||||
8 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 7.97 | |||||||||||
Indledende heats | 22.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Michael Nicholls Michael Nicholls ('97) | 97 | BAR | 7.74 | Q | ||||||||||
2 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 7.78 | q | ||||||||||
3 | Caleb Wilt Caleb Wilt ('97) | 97 | USA | 7.84 | PB | ||||||||||
4 | Tai Brown Tai Brown | 00 | USA | 7.87 | |||||||||||
5 | Kenney Broadnax Kenney Broadnax ('99) | 99 | USA | 8.05 | PB | ||||||||||
6 | Jesse Henderson Jesse Henderson ('99) | 99 | USA | 8.28 | |||||||||||
6 | Domonique Turner Domonique Turner | USA | 8.34 | PB | |||||||||||
Indledende 2 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Daniel Roberts Daniel Roberts ('97) | 97 | USA | 7.61 | Q | ||||||||||
2 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 7.83 | q | ||||||||||
3 | Arthur Price Arthur Price ('96) | 96 | USA | 7.83 | q | PB | |||||||||
4 | Herbert Wise III Herbert Wise III ('98) | 98 | USA | 8.53 | |||||||||||
Tre'Bien Gilbert Tre'Bien Gilbert ('99) | 99 | USA | DNF | ||||||||||||
Indledende 3 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 7.48 | Q | ||||||||||
2 | Isaiah Moore Isaiah Moore ('96) | 96 | USA | 7.77 | q | ||||||||||
3 | Carl Elliot III Carl Elliot III ('98) | 98 | USA | 7.81 | q | =PB | |||||||||
4 | Shakiel Chattoo Shakiel Chattoo ('96) | 96 | JAM | 7.88 | SB | ||||||||||
5 | Tyler Guillory Tyler Guillory ('98) | 98 | USA | 7.99 | =SB | ||||||||||
M Højdespring Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | JuVaughn Harrison JuVaughn Harrison ('99) | 99 | USA | 2.28 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Keenon Laine Keenon Laine ('97) | 97 | USA | 2.28 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Shelby McEwen Shelby McEwen ('96) | 96 | USA | 2.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jhonny Victor Jhonny Victor | USA | 2.22 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Roberto Vilches Roberto Vilches ('99) | 99 | MEX | 2.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Darryl Sullivan Darryl Sullivan ('97) | 97 | USA | 2.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Darius Carbin Darius Carbin ('98) | 98 | USA | 2.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Dontavious Hill Dontavious Hill | 00 | USA | 2.16 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Reggie Miller Reggie Miller ('96) | 96 | USA | 2.16 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Allen Gordon Allen Gordon ('98) | 98 | USA | 2.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Alstian Walker Alstian Walker | USA | 2.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Rahman Minor Rahman Minor ('98) | 98 | USA | 2.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | DeVantre Young DeVantre Young ('96) | 96 | USA | 2.11 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Milton Harrell Milton Harrell ('98) | 98 | USA | 2.11 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Landon Cuskelly Landon Cuskelly ('97) | 97 | USA | 2.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Adónios Mérlos Adónios Mérlos ('99) | 99 | GRE | 2.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Jake Lamberth Jake Lamberth ('99) | 99 | USA | 2.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Mason Farley Mason Farley | USA | 2.05 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Bryce Simpson Bryce Simpson | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Armand Duplantis Armand Duplantis ('99) | 99 | SWE | 5.92 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jacob Wooten Jacob Wooten ('97) | 97 | USA | 5.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Will Herrscher Will Herrscher ('97) | 97 | USA | 5.34 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Matthew Peare Matthew Peare ('98) | 98 | USA | 5.34 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tristan Slater Tristan Slater ('97) | 97 | CAN | 5.34 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Armand Woodley Armand Woodley ('97) | 97 | USA | 5.34 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Robin Nool Robin Nool ('98) | 98 | EST | 5.34 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Carl Johansson Carl Johansson | USA | 5.24 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jack Rhea Jack Rhea | USA | 5.09 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Peyton Weissmann Peyton Weissmann ('98) | 98 | USA | 5.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Michael Harris Michael Harris ('99) | 99 | USA | 5.09 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Nathan Harper Nathan Harper | USA | 4.89 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Joseph Jardine Joseph Jardine ('99) | 99 | USA | 4.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Andrew Ference Andrew Ference | 00 | USA | 4.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Cole Colozzo Cole Colozzo ('98) | 98 | USA | 4.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Bryce Simpson Bryce Simpson | USA | NH | |||||||||||||
Henry Barrett Henry Barrett ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||
Cameron Reed Cameron Reed | USA | NH | |||||||||||||
Logan Freeman Logan Freeman | USA | NH | |||||||||||||
James Courson James Courson | USA | NH | |||||||||||||
M Længdespring Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Rayvon Grey Rayvon Grey ('97) | 97 | USA | 7.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 7.84 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Allen Gordon Allen Gordon ('98) | 98 | USA | 7.76 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Yann Randrianasolo Yann Randrianasolo ('94) | 94 | FRA | 7.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | JuVaughn Harrison JuVaughn Harrison ('99) | 99 | USA | 7.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | LaQuan Nairn LaQuan Nairn ('96) | 96 | BAH | 7.67 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kenan Jones Kenan Jones | USA | 7.64 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Yasser Triki Yasser Triki ('97) | 97 | ALG | 7.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Roberto Vilches Roberto Vilches ('99) | 99 | MEX | 7.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Noah Igbinoghene Noah Igbinoghene ('99) | 99 | USA | 7.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Marrel Parker Marrel Parker | USA | 7.38 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Robbie Springfield Robbie Springfield | USA | 7.22 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Gralyn Jones Gralyn Jones ('96) | 96 | USA | 7.18 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Mark Rubalcaba Mark Rubalcaba ('96) | 96 | USA | 7.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Tyler Jones Tyler Jones ('99) | 99 | USA | 7.04 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Cameron Crump Cameron Crump ('99) | 99 | USA | 7.00 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Emanuel Foster Emanuel Foster ('97) | 97 | USA | 6.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Cj Stevenson Cj Stevenson | USA | 6.67 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Yasser Triki Yasser Triki ('97) | 97 | ALG | 17.12 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Clayton Brown Clayton Brown ('96) | 96 | JAM | 16.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | LaQuan Nairn LaQuan Nairn ('96) | 96 | BAH | 16.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Christian Miller Christian Miller ('98) | 98 | USA | 15.65 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jalen Tate Jalen Tate ('99) | 99 | USA | 15.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Georgi Nachev Georgi Nachev ('99) | 99 | BUL | 15.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Mark Rubalcaba Mark Rubalcaba ('96) | 96 | USA | 15.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Michael Wiggins Michael Wiggins ('98) | 98 | USA | 15.07 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Gralyn Jones Gralyn Jones ('96) | 96 | USA | 14.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Noah Igbinoghene Noah Igbinoghene ('99) | 99 | USA | 14.81 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Khalil Hasan Khalil Hasan | USA | 14.38 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Cj Stevenson Cj Stevenson | USA | 14.29 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Emanuel Foster Emanuel Foster ('97) | 97 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 20.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kord Ferguson Kord Ferguson ('95) | 95 | USA | 19.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Joseph Maxwell Joseph Maxwell ('98) | 98 | CAN | 18.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Connor Bandel Connor Bandel ('97) | 97 | USA | 18.84 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Santiago Basso Santiago Basso ('98) | 98 | CHI | 18.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Eric Favors Eric Favors ('96) | 96 | IRL | 18.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Noah Castle Noah Castle | USA | 18.48 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Charles Lenford Jr. Charles Lenford Jr. ('98) | 98 | USA | 18.42 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Josh Sobota Josh Sobota | 00 | USA | 18.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Will Fife Will Fife ('95) | 95 | USA | 17.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Ben Bonhurst Ben Bonhurst ('96) | 96 | USA | 17.24 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Gabriel Oladipo Gabriel Oladipo ('99) | 99 | USA | 16.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Jeremiah Pierce Jeremiah Pierce | 00 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | AJ McFarland AJ McFarland ('96) | 96 | USA | 23.35 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 22.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Thomas Mardal Thomas Mardal ('97) | 97 | NOR | 22.59 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Seth Whitener Seth Whitener | USA | 22.03 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Gabriel Oladipo Gabriel Oladipo ('99) | 99 | USA | 20.98 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jake Norris Jake Norris ('99) | 99 | GBR | 20.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Bobby Colantonio Bobby Colantonio ('98) | 98 | USA | 20.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Avery Carter Avery Carter ('96) | 96 | USA | 20.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Yeóryios Korakídis Yeóryios Korakídis ('98) | 98 | GRE | 20.42 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Erich Sullins Erich Sullins ('95) | 95 | USA | 20.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Patrick Kunza Patrick Kunza ('96) | 96 | USA | 19.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Malik Paul Malik Paul | USA | 18.76 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Charles Lenford Jr. Charles Lenford Jr. ('98) | 98 | USA | 18.74 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Joseph Benedetto Joseph Benedetto | 00 | USA | 18.45 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Josh Brown Josh Brown ('98) | 98 | USA | 18.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Erik Ebel Erik Ebel ('99) | 99 | USA | 17.44 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Isaiah Davenport Isaiah Davenport | USA | 16.95 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Syvkamp Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Johannes Erm Johannes Erm ('98) | 98 | EST | 5996 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Gabriel Moore Gabriel Moore ('96) | 96 | USA | 5908 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nathan Hite Nathan Hite ('96) | 96 | USA | 5680 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Derek Jacobus Derek Jacobus ('95) | 95 | USA | 5323 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Chris Stone Chris Stone ('96) | 96 | USA | 4877 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | RC Walbrook RC Walbrook | USA | 4435 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jason Edwards Jason Edwards ('98) | 98 | USA | 4161 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:03.61 | ||||||||||||
Bryce Deadmon, Kyree Johnson, Ilolo Izu, Devin Dixon | |||||||||||||||
2 | LSU LSU | USA | 3:04.69 | ||||||||||||
Tyler Terry, Dylan Peebles, Correion Mosby, Jaron Flournoy | |||||||||||||||
3 | Arkansas Arkansas | USA | 3:05.71 | ||||||||||||
Travean Caldwell, Roy Ejiakuekwu, Hunter Woodhall, John Winn | |||||||||||||||
South Carolina South Carolina | USA | DQ | |||||||||||||
Arinze Chance, Quincy Hall, Ty Jaye Robbins, Otis Jones | |||||||||||||||
Finale B 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Alabama Alabama | USA | 3:08.70 | ||||||||||||
Skyler Bowden, Alizé Ford, Keitavious Walter, Champion Allison | |||||||||||||||
2 | Miss State Miss State | USA | 3:09.93 | ||||||||||||
Okheme Moore, Terryon Conwell, Marco Arop, Cameron Crump | |||||||||||||||
3 | Kentucky Kentucky | USA | 3:11.54 | ||||||||||||
Cameron Council, Dwight St. Hillaire, Daniel Roberts, Jacob Smith | |||||||||||||||
4 | Georgia Georgia | USA | 3:15.95 | ||||||||||||
Siegfried Zoller, Jonathan Raines, Clay Pender, Elija Godwin | |||||||||||||||
Finale C 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Tennessee Tennessee | USA | 3:12.40 | ||||||||||||
Jonathan Sacoor, Pierre Nickson, Kwantreyl McConico, Darryl Harris | |||||||||||||||
3 | Ole Miss Ole Miss | USA | 3:16.38 | ||||||||||||
James Burnett, Alvin Westbrook, Jaquan Webb, Andrew Raspo | |||||||||||||||
K 60 m Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 7.23 | |||||||||||
2 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 7.27 | |||||||||||
3 | Maia McCoy Maia McCoy ('96) | 96 | LBR | 7.28 | |||||||||||
4 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 7.31 | |||||||||||
5 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 7.33 | |||||||||||
6 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 7.35 | |||||||||||
7 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 7.45 | |||||||||||
Sha'Carri Richardson Sha'Carri Richardson | 00 | USA | DQ | ||||||||||||
Indledende heats | 22.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Sha'Carri Richardson Sha'Carri Richardson | 00 | USA | 7.26 | Q | ||||||||||
2 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 7.33 | q | PB | |||||||||
3 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 7.35 | |||||||||||
4 | Maya Cody Maya Cody ('97) | 97 | USA | 7.44 | SB | ||||||||||
5 | Abby Steiner Abby Steiner ('99) | 99 | USA | 7.45 | |||||||||||
6 | Makyla Stanley Makyla Stanley ('96) | 96 | USA | 7.47 | |||||||||||
7 | Brenessa Thompson Brenessa Thompson ('96) | 96 | GUY | 7.47 | |||||||||||
8 | Tamara Kuykendall Tamara Kuykendall ('98) | 98 | USA | 7.56 | |||||||||||
Indledende 2 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 7.19 | Q | ||||||||||
2 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 7.28 | q | ||||||||||
3 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 7.30 | q | ||||||||||
4 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 7.38 | SB | ||||||||||
5 | Brandee Presley Brandee Presley | 00 | USA | 7.39 | PB | ||||||||||
6 | Krystal Sparling Krystal Sparling ('97) | 97 | USA | 7.41 | |||||||||||
7 | Kelly Rowe Kelly Rowe | 00 | USA | 7.47 | =PB | ||||||||||
8 | Amecia Pennamon Amecia Pennamon ('97) | 97 | USA | 7.53 | PB | ||||||||||
Indledende 3 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 7.24 | Q | ||||||||||
2 | Maia McCoy Maia McCoy ('96) | 96 | LBR | 7.25 | q | ||||||||||
3 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 7.27 | q | PB | |||||||||
4 | Maiya Dendy Maiya Dendy ('97) | 97 | USA | 7.39 | SB | ||||||||||
5 | Faith Gilbert Faith Gilbert ('98) | 98 | USA | 7.46 | |||||||||||
6 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 7.47 | |||||||||||
7 | Amber Ivy Amber Ivy ('97) | 97 | USA | 7.50 | |||||||||||
8 | Gabriella Cantrell Gabriella Cantrell ('95) | 95 | USA | 7.58 | |||||||||||
K 200 m Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 22.90 | PB | ||||||||||
2 | Payton Chadwick Payton Chadwick ('95) | 95 | USA | 23.01 | |||||||||||
3 | Diamond Spaulding Diamond Spaulding ('96) | 96 | USA | 23.47 | |||||||||||
4 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 23.50 | |||||||||||
Finale B 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Maia McCoy Maia McCoy ('96) | 96 | LBR | 23.15 | |||||||||||
2 | Abby Steiner Abby Steiner ('99) | 99 | USA | 23.19 | |||||||||||
3 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 23.43 | |||||||||||
4 | Brenessa Thompson Brenessa Thompson ('96) | 96 | GUY | 23.56 | |||||||||||
Indledende heats | 22.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 23.32 | SB | ||||||||||
2 | Brandee Presley Brandee Presley | 00 | USA | 23.64 | PB | ||||||||||
3 | Saqukine Cameron Saqukine Cameron ('96) | 96 | JAM | 23.80 | PB | ||||||||||
4 | Jania Martin Jania Martin | 00 | USA | 23.91 | |||||||||||
Indledende 2 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 23.13 | q | PB | |||||||||
2 | Krystal Sparling Krystal Sparling ('97) | 97 | USA | 23.63 | SB | ||||||||||
3 | Gabriella Cantrell Gabriella Cantrell ('95) | 95 | USA | 23.99 | SB | ||||||||||
Indledende 3 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Maia McCoy Maia McCoy ('96) | 96 | LBR | 23.03 | q | PB | |||||||||
2 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 23.40 | PB | ||||||||||
3 | Tamara Kuykendall Tamara Kuykendall ('98) | 98 | USA | 24.28 | |||||||||||
4 | Shakira Dancy Shakira Dancy | 00 | USA | 24.76 | SB | ||||||||||
Indledende 4 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Sha'Carri Richardson Sha'Carri Richardson | 00 | USA | 23.40 | |||||||||||
2 | Mauricia Prieto Mauricia Prieto ('95) | 95 | TTO | 23.60 | PB | ||||||||||
3 | Clay Regan Clay Regan | USA | 24.79 | PB | |||||||||||
Maiya Dendy Maiya Dendy ('97) | 97 | USA | DNF | ||||||||||||
Indledende 5 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Payton Chadwick Payton Chadwick ('95) | 95 | USA | 23.03 | q | ||||||||||
2 | Danyel White Danyel White ('98) | 98 | USA | 23.46 | |||||||||||
3 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 23.68 | SB | ||||||||||
4 | Maya Cody Maya Cody ('97) | 97 | USA | 24.70 | |||||||||||
Indledende 6 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 23.02 | q | PB | |||||||||
2 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 23.75 | |||||||||||
3 | Amber Ivy Amber Ivy ('97) | 97 | USA | 23.82 | SB | ||||||||||
4 | Faith Gilbert Faith Gilbert ('98) | 98 | USA | 24.23 | PB | ||||||||||
Indledende 7 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Brenessa Thompson Brenessa Thompson ('96) | 96 | GUY | 23.32 | q | ||||||||||
2 | Kelly Rowe Kelly Rowe | 00 | USA | 23.85 | PB | ||||||||||
3 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 23.89 | |||||||||||
4 | Lauryn Ghee Lauryn Ghee ('98) | 98 | USA | 25.19 | PB | ||||||||||
Indledende 8 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Abby Steiner Abby Steiner ('99) | 99 | USA | 23.19 | q | ||||||||||
2 | Diamond Spaulding Diamond Spaulding ('96) | 96 | USA | 23.21 | q | SB | |||||||||
3 | Amecia Pennamon Amecia Pennamon ('97) | 97 | USA | 24.23 | |||||||||||
4 | Tylar Colbert Tylar Colbert | 00 | USA | 24.62 | |||||||||||
Indledende 9 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 23.11 | q | ||||||||||
2 | Jada Baylark Jada Baylark ('97) | 97 | USA | 23.51 | SB | ||||||||||
3 | Jayda Eckford Jayda Eckford | 00 | USA | 23.94 | PB | ||||||||||
4 | Shayla Felder Shayla Felder | 00 | USA | 25.07 | PB | ||||||||||
K 400 m Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Lynna Irby Lynna Irby ('98) | 98 | USA | 52.02 | SB | ||||||||||
2 | Syaira Richardson Syaira Richardson ('98) | 98 | USA | 52.09 | PB | ||||||||||
3 | Morgan Burks-Magee Morgan Burks-Magee ('99) | 99 | USA | 53.05 | SB | ||||||||||
4 | Julia Madubuike Julia Madubuike ('99) | 99 | USA | 53.11 | |||||||||||
Finale B 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Sharrika Barnett Sharrika Barnett ('97) | 97 | JAM | 52.51 | SB | ||||||||||
2 | Tierra Robinson-Jones Tierra Robinson-Jones ('99) | 99 | USA | 52.52 | PB | ||||||||||
3 | Kethlin Campbell Kethlin Campbell ('99) | 99 | USA | 52.60 | PB | ||||||||||
4 | Sydney Hammit Sydney Hammit ('95) | 95 | USA | 54.09 | |||||||||||
Indledende heats | 22.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Syaira Richardson Syaira Richardson ('98) | 98 | USA | 52.55 | q | PB | |||||||||
2 | Sydney Hammit Sydney Hammit ('95) | 95 | USA | 53.15 | q | PB | |||||||||
3 | Cameron Hinton Cameron Hinton | 00 | USA | 55.41 | |||||||||||
4 | Myra Mack Myra Mack | USA | 56.21 | PB | |||||||||||
Indledende 2 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Aliyah Abrams Aliyah Abrams ('97) | 97 | GUY | 53.23 | |||||||||||
2 | Jaevin Reed Jaevin Reed ('98) | 98 | USA | 53.40 | PB | ||||||||||
3 | Layla White Layla White ('95) | 95 | USA | 53.91 | PB | ||||||||||
4 | Natassha McDonald Natassha McDonald ('97) | 97 | CAN | 54.42 | SB | ||||||||||
Indledende 3 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Morgan Burks-Magee Morgan Burks-Magee ('99) | 99 | USA | 53.11 | q | SB | |||||||||
2 | Taylor Manson Taylor Manson ('99) | 99 | USA | 53.28 | SB | ||||||||||
3 | Rachel Misher Rachel Misher ('97) | 97 | USA | 53.65 | SB | ||||||||||
4 | Taiya Shelby Taiya Shelby | 00 | USA | 55.32 | PB | ||||||||||
Indledende 4 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Lynna Irby Lynna Irby ('98) | 98 | USA | 52.08 | q | SB | |||||||||
2 | Tierra Robinson-Jones Tierra Robinson-Jones ('99) | 99 | USA | 52.72 | q | PB | |||||||||
3 | Katie Funcheon Katie Funcheon ('97) | 97 | USA | 54.40 | |||||||||||
4 | Brooklynn Broadwater Brooklynn Broadwater ('98) | 98 | USA | 54.86 | SB | ||||||||||
Indledende 5 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Sharrika Barnett Sharrika Barnett ('97) | 97 | JAM | 52.67 | q | SB | |||||||||
2 | Julia Madubuike Julia Madubuike ('99) | 99 | USA | 52.75 | q | PB | |||||||||
3 | Paris Peoples Paris Peoples | 00 | USA | 54.20 | PB | ||||||||||
4 | Kiya Oviosun Kiya Oviosun | 00 | USA | 54.31 | PB | ||||||||||
Indledende 6 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Chloe Abbott Chloe Abbott ('98) | 98 | USA | 53.35 | |||||||||||
2 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 53.79 | PB | ||||||||||
3 | D'Jai Baker D'Jai Baker ('98) | 98 | USA | 54.48 | SB | ||||||||||
4 | Morgan O'Neal Morgan O'Neal ('99) | 99 | USA | 56.85 | PB | ||||||||||
Indledende 7 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Wadeline Jonathas Wadeline Jonathas ('98) | 98 | USA | 53.63 | |||||||||||
2 | Nikki Stephens Nikki Stephens ('98) | 98 | USA | 53.86 | PB | ||||||||||
3 | Jarra Owens Jarra Owens ('96) | 96 | USA | 53.97 | |||||||||||
4 | Riley White Riley White ('99) | 99 | USA | 56.71 | PB | ||||||||||
Indledende 8 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Kethlin Campbell Kethlin Campbell ('99) | 99 | USA | 52.82 | q | PB | |||||||||
2 | Lenysse Dyer Lenysse Dyer ('97) | 97 | USA | 53.53 | PB | ||||||||||
3 | Doneisha Anderson Doneisha Anderson | 00 | BAH | 53.78 | PB | ||||||||||
4 | Clay Regan Clay Regan | USA | 56.59 | PB | |||||||||||
Indledende 9 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Takyera Roberson Takyera Roberson ('98) | 98 | USA | 53.89 | PB | ||||||||||
2 | Stephanie Davis Stephanie Davis ('99) | 99 | USA | 54.11 | |||||||||||
3 | Jurnee Woodward Jurnee Woodward ('99) | 99 | USA | 55.04 | PB | ||||||||||
4 | McKenzie Ethridge McKenzie Ethridge ('97) | 97 | USA | 59.19 | PB | ||||||||||
K 800 m Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Jazmine Fray Jazmine Fray ('97) | 97 | JAM | 2:05.42 | SB | ||||||||||
2 | Ersula Farrow Ersula Farrow ('97) | 97 | USA | 2:05.51 | |||||||||||
3 | Amber Tanner Amber Tanner ('98) | 98 | USA | 2:05.59 | PB | ||||||||||
4 | Charlotte Cayton-Smith Charlotte Cayton-Smith ('97) | 97 | GBR | 2:06.30 | PB | ||||||||||
5 | Alexandra Byrnes Alexandra Byrnes | USA | 2:06.70 | PB | |||||||||||
6 | Gabrielle Wilkinson Gabrielle Wilkinson ('99) | 99 | USA | 2:06.91 | |||||||||||
7 | Katy-Ann McDonald Katy-Ann McDonald | 00 | GBR | 2:12.00 | |||||||||||
8 | Alon Lewis Alon Lewis ('97) | 97 | USA | 2:13.01 | |||||||||||
Indledende heats | 22.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Amber Tanner Amber Tanner ('98) | 98 | USA | 2:08.02 | Q | ||||||||||
2 | Charlotte Cayton-Smith Charlotte Cayton-Smith ('97) | 97 | GBR | 2:08.47 | Q | ||||||||||
3 | Haley Walker Haley Walker | 00 | CAN | 2:08.91 | PB | ||||||||||
4 | Brittany Parker Brittany Parker | USA | 2:11.25 | ||||||||||||
5 | Sierra Biber Sierra Biber | USA | 2:13.13 | ||||||||||||
Indledende 2 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Jazmine Fray Jazmine Fray ('97) | 97 | JAM | 2:06.66 | Q | SB | |||||||||
2 | Alon Lewis Alon Lewis ('97) | 97 | USA | 2:07.36 | Q | PB | |||||||||
3 | Alexandra Byrnes Alexandra Byrnes | USA | 2:07.37 | q | |||||||||||
4 | Anna Marian Block Anna Marian Block | USA | 2:08.86 | ||||||||||||
5 | Jean Jenkins Jean Jenkins | USA | 2:10.57 | ||||||||||||
6 | Brooke Nohilly Brooke Nohilly ('99) | 99 | USA | 2:12.93 | PB | ||||||||||
Indledende 3 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Katy-Ann McDonald Katy-Ann McDonald | 00 | GBR | 2:05.11 | Q | PB | |||||||||
2 | Ersula Farrow Ersula Farrow ('97) | 97 | USA | 2:05.66 | Q | ||||||||||
3 | Gabrielle Wilkinson Gabrielle Wilkinson ('99) | 99 | USA | 2:05.85 | q | PB | |||||||||
4 | Abbie Harrelson Abbie Harrelson | USA | 2:11.36 | PB | |||||||||||
5 | Karina Liz Karina Liz ('97) | 97 | USA | 2:14.83 | |||||||||||
K 1 mile Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Lauren Gregory Lauren Gregory ('99) | 99 | USA | 4:39.50 | |||||||||||
2 | Carina Viljoen Carina Viljoen ('97) | 97 | RSA | 4:41.40 | |||||||||||
3 | Maddy Reed Maddy Reed ('98) | 98 | USA | 4:43.03 | PB | ||||||||||
4 | Presley Weems Presley Weems ('97) | 97 | USA | 4:47.44 | PB | ||||||||||
5 | Imogen Barrett Imogen Barrett ('99) | 99 | AUS | 4:47.48 | PB | ||||||||||
6 | Hannah Campbell Hannah Campbell | USA | 4:48.68 | PB | |||||||||||
7 | Nicole Gardner Nicole Gardner ('97) | 97 | USA | 4:53.02 | |||||||||||
8 | Esther Gitahi Esther Gitahi ('96) | 96 | KEN | 4:53.39 | |||||||||||
9 | Madeleine King Madeleine King ('99) | 99 | USA | 4:55.31 | |||||||||||
10 | Hollie Parker Hollie Parker ('96) | 96 | GBR | 4:59.81 | |||||||||||
Indledende heats | 22.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Lauren Gregory Lauren Gregory ('99) | 99 | USA | 4:46.87 | Q | ||||||||||
2 | Madeleine King Madeleine King ('99) | 99 | USA | 4:48.36 | Q | PB | |||||||||
3 | Imogen Barrett Imogen Barrett ('99) | 99 | AUS | 4:49.63 | Q | PB | |||||||||
4 | Esther Gitahi Esther Gitahi ('96) | 96 | KEN | 4:50.48 | q | SB | |||||||||
5 | Hollie Parker Hollie Parker ('96) | 96 | GBR | 4:50.93 | q | PB | |||||||||
6 | Ginger Hutton Ginger Hutton | USA | 4:54.13 | PB | |||||||||||
7 | Grace Blair Grace Blair | USA | 4:56.46 | PB | |||||||||||
8 | Quinn Owen Quinn Owen ('99) | 99 | USA | 4:58.05 | PB | ||||||||||
9 | Rachel Bernardo Rachel Bernardo ('99) | 99 | USA | 4:58.35 | PB | ||||||||||
10 | Reagan Bustamante Reagan Bustamante ('97) | 97 | USA | 5:02.05 | PB | ||||||||||
11 | Caitlin McQuilkin-Bell Caitlin McQuilkin-Bell ('97) | 97 | NZL | 5:07.84 | PB | ||||||||||
Indledende 2 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Carina Viljoen Carina Viljoen ('97) | 97 | RSA | 4:49.22 | Q | ||||||||||
2 | Maddy Reed Maddy Reed ('98) | 98 | USA | 4:49.25 | Q | SB | |||||||||
3 | Presley Weems Presley Weems ('97) | 97 | USA | 4:49.70 | Q | ||||||||||
4 | Nicole Gardner Nicole Gardner ('97) | 97 | USA | 4:50.00 | q | PB | |||||||||
5 | Hannah Campbell Hannah Campbell | USA | 4:50.74 | q | PB | ||||||||||
6 | Mikayla Reed Mikayla Reed | USA | 4:56.66 | PB | |||||||||||
7 | Chelsea Drum Chelsea Drum ('97) | 97 | USA | 5:00.36 | PB | ||||||||||
8 | Hannah Thomas Hannah Thomas | USA | 5:00.73 | PB | |||||||||||
9 | Derry Kendall Derry Kendall | USA | 5:09.95 | SB | |||||||||||
K 3000 m Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Taylor Werner Taylor Werner ('98) | 98 | USA | 9:15.57 | |||||||||||
2 | Joyce Kimeli Joyce Kimeli ('97) | 97 | KEN | 9:24.59 | PB | ||||||||||
3 | Devin Clark Devin Clark ('97) | 97 | USA | 9:26.33 | SB | ||||||||||
4 | Melissa Menghini Melissa Menghini ('97) | 97 | USA | 9:33.57 | PB | ||||||||||
5 | Kelsie Warren Kelsie Warren | USA | 9:35.53 | PB | |||||||||||
6 | Clio Ozanne-Jaques Clio Ozanne-Jaques ('99) | 99 | AUS | 9:36.85 | PB | ||||||||||
7 | Maddy Reed Maddy Reed ('98) | 98 | USA | 9:40.63 | |||||||||||
8 | Rebecca Buteau Rebecca Buteau ('98) | 98 | USA | 9:42.67 | PB | ||||||||||
9 | Rachel Nichwitz Rachel Nichwitz ('97) | 97 | USA | 9:44.53 | SB | ||||||||||
10 | Madeleine King Madeleine King ('99) | 99 | USA | 9:47.19 | PB | ||||||||||
11 | Tori Findley Tori Findley | USA | 9:47.22 | PB | |||||||||||
12 | Sydney Brown Sydney Brown ('96) | 96 | USA | 9:48.01 | |||||||||||
13 | Ashley Driscoll Ashley Driscoll ('97) | 97 | USA | 9:50.64 | |||||||||||
14 | Esther Gitahi Esther Gitahi ('96) | 96 | KEN | 10:05.52 | SB | ||||||||||
Finale B 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Brenda Kigen Brenda Kigen ('96) | 96 | KEN | 9:42.56 | PB | ||||||||||
2 | Julia Palin Julia Palin | USA | 9:50.16 | PB | |||||||||||
3 | Sylvia Russell Sylvia Russell ('98) | 98 | CAN | 9:50.83 | PB | ||||||||||
4 | Morgan Hull Morgan Hull | USA | 9:51.07 | ||||||||||||
5 | Ansley Heavern Ansley Heavern | USA | 9:52.37 | PB | |||||||||||
6 | Shelby Brown Shelby Brown ('95) | 95 | USA | 9:53.93 | PB | ||||||||||
7 | Allison Mueller Allison Mueller | USA | 9:54.13 | PB | |||||||||||
8 | Mikayla Reed Mikayla Reed | USA | 9:55.23 | PB | |||||||||||
9 | Shannon Fair Shannon Fair ('97) | 97 | USA | 9:55.25 | SB | ||||||||||
10 | Yanely Gomez Yanely Gomez ('98) | 98 | USA | 9:56.30 | SB | ||||||||||
11 | Megan Murray Megan Murray ('98) | 98 | USA | 9:57.79 | |||||||||||
12 | Caitlin Shepard Caitlin Shepard | USA | 9:59.00 | ||||||||||||
13 | Katie Thronson Katie Thronson | 00 | USA | 10:01.37 | PB | ||||||||||
14 | Frances Patrick Frances Patrick | USA | 10:01.82 | PB | |||||||||||
15 | Rachel Bernardo Rachel Bernardo ('99) | 99 | USA | 10:02.29 | PB | ||||||||||
16 | Grace Blair Grace Blair | USA | 10:02.90 | PB | |||||||||||
17 | Minttu Hukka Minttu Hukka ('95) | 95 | FIN | 10:03.14 | SB | ||||||||||
18 | Anna Grace Morgan Anna Grace Morgan | USA | 10:03.63 | ||||||||||||
19 | Hannah Thomas Hannah Thomas | USA | 10:04.82 | ||||||||||||
20 | Alicia Stamey Alicia Stamey ('99) | 99 | USA | 10:04.93 | PB | ||||||||||
21 | Ana Wallace Ana Wallace | USA | 10:05.26 | PB | |||||||||||
22 | Jacqueline Pinon Jacqueline Pinon | USA | 10:07.18 | PB | |||||||||||
23 | Anna Marian Block Anna Marian Block | USA | 10:07.29 | PB | |||||||||||
24 | Gillian Mortimer Gillian Mortimer | USA | 10:08.22 | SB | |||||||||||
25 | Hannah Tarwater Hannah Tarwater | USA | 10:09.87 | ||||||||||||
26 | Peighton Meske Peighton Meske | USA | 10:12.36 | SB | |||||||||||
27 | Anna Stoddard Anna Stoddard ('98) | 98 | USA | 10:13.71 | |||||||||||
28 | Sophie Carrier Sophie Carrier | USA | 10:14.36 | ||||||||||||
29 | Valarie Bradley Valarie Bradley | USA | 10:17.18 | PB | |||||||||||
30 | Caitlin McQuilkin-Bell Caitlin McQuilkin-Bell ('97) | 97 | NZL | 10:19.27 | |||||||||||
31 | Brooke Wilson Brooke Wilson | USA | 10:28.81 | ||||||||||||
32 | Riley Schelp Riley Schelp ('99) | 99 | USA | 10:31.73 | PB | ||||||||||
33 | Carly Terp Carly Terp | USA | 10:32.43 | ||||||||||||
34 | Brittany Tolson Brittany Tolson | USA | 10:35.13 | SB | |||||||||||
35 | Maryah Nasir Maryah Nasir | USA | 10:43.58 | PB | |||||||||||
Nicole Gardner Nicole Gardner ('97) | 97 | USA | DNF | ||||||||||||
K 5000 m Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Taylor Werner Taylor Werner ('98) | 98 | USA | 16:18.39 | PB | ||||||||||
2 | Joyce Kimeli Joyce Kimeli ('97) | 97 | KEN | 16:28.67 | PB | ||||||||||
3 | Clio Ozanne-Jaques Clio Ozanne-Jaques ('99) | 99 | AUS | 16:33.99 | PB | ||||||||||
4 | Kelsie Warren Kelsie Warren | USA | 16:36.05 | PB | |||||||||||
5 | Julia Palin Julia Palin | USA | 16:46.71 | PB | |||||||||||
6 | Ashley Driscoll Ashley Driscoll ('97) | 97 | USA | 16:54.90 | |||||||||||
7 | Rebecca Buteau Rebecca Buteau ('98) | 98 | USA | 16:55.54 | PB | ||||||||||
8 | Samantha Drop Samantha Drop ('98) | 98 | USA | 16:57.73 | PB | ||||||||||
9 | Morgan Hull Morgan Hull | USA | 16:58.32 | PB | |||||||||||
10 | Victoria Simmons Victoria Simmons ('99) | 99 | USA | 17:01.55 | PB | ||||||||||
11 | Tavani Grace Tavani Grace | USA | 17:05.58 | SB | |||||||||||
12 | Rachel Nichwitz Rachel Nichwitz ('97) | 97 | USA | 17:07.08 | SB | ||||||||||
13 | Shannon Fair Shannon Fair ('97) | 97 | USA | 17:12.39 | SB | ||||||||||
14 | Jessica Pascoe Jessica Pascoe ('97) | 97 | AUS | 17:16.72 | |||||||||||
15 | Caroline Pietrzyk Caroline Pietrzyk | USA | 17:18.20 | SB | |||||||||||
16 | Sydney Brown Sydney Brown ('96) | 96 | USA | 17:19.85 | SB | ||||||||||
17 | Megan Murray Megan Murray ('98) | 98 | USA | 17:20.32 | PB | ||||||||||
18 | Jordyn Kleve Jordyn Kleve ('97) | 97 | USA | 17:21.25 | PB | ||||||||||
19 | Sophie Carrier Sophie Carrier | USA | 17:22.13 | PB | |||||||||||
20 | Courtney Hopkins Courtney Hopkins ('99) | 99 | AUS | 17:23.53 | PB | ||||||||||
21 | Anna Elkin Anna Elkin ('98) | 98 | USA | 17:27.56 | PB | ||||||||||
22 | Minttu Hukka Minttu Hukka ('95) | 95 | FIN | 17:36.64 | SB | ||||||||||
23 | Caitlin Shepard Caitlin Shepard | USA | 17:37.29 | PB | |||||||||||
24 | Peighton Meske Peighton Meske | USA | 17:39.82 | PB | |||||||||||
25 | Colleen Openshaw Colleen Openshaw | USA | 18:06.56 | SB | |||||||||||
Brooke Wilson Brooke Wilson | USA | DNF | |||||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Payton Chadwick Payton Chadwick ('95) | 95 | USA | 8.02 | |||||||||||
2 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 8.09 | |||||||||||
3 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 8.10 | |||||||||||
4 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 8.10 | SB | ||||||||||
5 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 8.18 | |||||||||||
6 | Imani Carothers Imani Carothers ('99) | 99 | USA | 8.30 | |||||||||||
7 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 8.32 | |||||||||||
8 | Kennedy Smith Kennedy Smith ('98) | 98 | USA | 8.40 | |||||||||||
Indledende heats | 22.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Payton Chadwick Payton Chadwick ('95) | 95 | USA | 7.98 | Q | SB | |||||||||
2 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 8.05 | q | ||||||||||
3 | Kennedy Smith Kennedy Smith ('98) | 98 | USA | 8.28 | q | PB | |||||||||
4 | Brandeé Johnson Brandeé Johnson ('98) | 98 | USA | 8.30 | SB | ||||||||||
5 | Milan Parks Milan Parks ('96) | 96 | USA | 8.33 | |||||||||||
7 | Caitlyn Little Caitlyn Little ('99) | 99 | USA | 8.37 | |||||||||||
8 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 8.38 | |||||||||||
Indledende 2 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 8.00 | Q | ||||||||||
2 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 8.06 | q | PB | |||||||||
3 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 8.19 | q | SB | |||||||||
4 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 8.20 | q | ||||||||||
5 | Imani Carothers Imani Carothers ('99) | 99 | USA | 8.27 | q | ||||||||||
6 | Gabrielle McDonald Gabrielle McDonald ('98) | 98 | JAM | 8.33 | PB | ||||||||||
7 | Taryn Milton Taryn Milton ('97) | 97 | USA | 8.46 | |||||||||||
K Højdespring Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Abigail O'Donoghue Abigail O'Donoghue ('99) | 99 | USA | 1.82 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Abigail Kwarteng Abigail Kwarteng ('97) | 97 | GHA | 1.82 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ellen Ekholm Ellen Ekholm ('96) | 96 | SWE | 1.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Stacey Destin Stacey Destin ('96) | 96 | USA | 1.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Amanda Marie Grefstad Frøynes Amanda Marie Grefstad Frøynes ('98) | 98 | NOR | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Natosha Jordan Natosha Jordan | USA | 1.72 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | LaJarvia Brown LaJarvia Brown ('98) | 98 | USA | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Carly Hinkle Carly Hinkle | USA | 1.72 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jordan Fields Jordan Fields ('98) | 98 | USA | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kirby Matocha Kirby Matocha ('98) | 98 | USA | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Lissa Labiche Lissa Labiche ('93) | 93 | SEY | 1.72 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Asia Poe Asia Poe ('99) | 99 | USA | 1.72 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Skyler Daniel Skyler Daniel ('97) | 97 | USA | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | J'alyiea Smith J'alyiea Smith | 00 | USA | 1.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Caroline Lawrence Caroline Lawrence | USA | 1.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Kaitlyn Walker Kaitlyn Walker ('97) | 97 | USA | 1.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Valeria Kostiuk Valeria Kostiuk ('97) | 97 | USA | 1.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Sakari Famous Sakari Famous | 00 | BER | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Dymier Jeffery Dymier Jeffery ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Lexi Jacobus Lexi Jacobus ('96) | 96 | USA | 4.68 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tori Hoggard Tori Hoggard ('96) | 96 | USA | 4.60 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kristen Denk Kristen Denk ('97) | 97 | USA | 4.34 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kayla Smith Kayla Smith ('97) | 97 | USA | 4.24 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Desiree Freier Desiree Freier ('96) | 96 | USA | 4.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Hannah Jefcoat Hannah Jefcoat ('99) | 99 | USA | 4.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Margaret Ollinger Margaret Ollinger ('97) | 97 | USA | 4.09 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kim Spritzky Kim Spritzky ('99) | 99 | USA | 3.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Courtney Long Courtney Long ('99) | 99 | USA | 3.94 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Caleigh Lofstead Caleigh Lofstead ('98) | 98 | USA | 3.94 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Rylee Robinson Rylee Robinson ('97) | 97 | USA | 3.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Bailee McCorkle Bailee McCorkle | USA | 3.94 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Taylor Pickett Taylor Pickett ('99) | 99 | USA | 3.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Augusta Thomason Augusta Thomason | USA | 3.79 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Peyton Mickelson Peyton Mickelson ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Nicole Kallenberger Nicole Kallenberger ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Adele Blalock Adele Blalock | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Carson Dingler Carson Dingler ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Alison D'Alessandro Alison D'Alessandro | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Emma Hunt Emma Hunt | 00 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Amy Stelly Amy Stelly ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Yanis David Yanis David ('97) | 97 | FRA | 6.46 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Deborah Acquah Deborah Acquah ('96) | 96 | GHA | 6.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kiara Williams Kiara Williams ('96) | 96 | USA | 6.30 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Mercy Uyoyo Abire Mercy Uyoyo Abire ('97) | 97 | NGR | 6.26 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alonie Sutton Alonie Sutton ('99) | 99 | USA | 6.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Taryn Milton Taryn Milton ('97) | 97 | USA | 6.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Titiana Marsh Titiana Marsh ('99) | 99 | USA | 6.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kala Penn Kala Penn ('98) | 98 | IVB | 5.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kieshonna Brooks Kieshonna Brooks ('98) | 98 | SKN | 5.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | LaChyna Roe LaChyna Roe ('97) | 97 | USA | 5.82 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Alexis Farley Alexis Farley ('97) | 97 | USA | 5.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Zhane Smith Zhane Smith ('99) | 99 | USA | 5.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Asia Poe Asia Poe ('99) | 99 | USA | 5.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Tatiana Ahoulou Tatiana Ahoulou | 00 | CAN | 5.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Ciynamon Stevenson Ciynamon Stevenson ('98) | 98 | USA | 5.78 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Makyla Stanley Makyla Stanley ('96) | 96 | USA | 5.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Kaira Simmons Kaira Simmons ('98) | 98 | USA | 5.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Yanis David Yanis David ('97) | 97 | FRA | 13.84 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Marie-José Ebwea Bile Marie-José Ebwea Bile ('97) | 97 | FRA | 13.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Natricia Hooper Natricia Hooper ('98) | 98 | GUY | 13.53 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Titiana Marsh Titiana Marsh ('99) | 99 | USA | 13.49 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | LaChyna Roe LaChyna Roe ('97) | 97 | USA | 13.34 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Alonie Sutton Alonie Sutton ('99) | 99 | USA | 13.33 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Ciynamon Stevenson Ciynamon Stevenson ('98) | 98 | USA | 13.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Mirieli Santos Mirieli Santos ('99) | 99 | BRA | 13.21 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Latavia Coombs Latavia Coombs ('95) | 95 | JAM | 12.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Asa Garcia Asa Garcia ('97) | 97 | USA | 12.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Alexis Farley Alexis Farley ('97) | 97 | USA | 12.92 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Kyndal McKnight Kyndal McKnight ('98) | 98 | USA | 12.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Kala Penn Kala Penn ('98) | 98 | IVB | 12.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Arianna Fisher Arianna Fisher | 00 | USA | 12.54 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Mercy Uyoyo Abire Mercy Uyoyo Abire ('97) | 97 | NGR | 12.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Kennedy Brown Kennedy Brown | USA | 12.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Zhane Smith Zhane Smith ('99) | 99 | USA | 11.85 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
LaJarvia Brown LaJarvia Brown ('98) | 98 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Portious Warren Portious Warren ('96) | 96 | TTO | 17.30 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Micaela Hazlewood Micaela Hazlewood ('95) | 95 | USA | 16.51 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Haley Teel Haley Teel ('96) | 96 | USA | 16.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Nickolette Dunbar Nickolette Dunbar ('98) | 98 | USA | 16.11 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sophia Rivera Sophia Rivera ('98) | 98 | PUR | 16.10 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nicole Fautsch Nicole Fautsch ('98) | 98 | USA | 15.90 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Gabi Jacobs Gabi Jacobs ('96) | 96 | USA | 15.86 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Stamatía Skarvélis Stamatía Skarvélis ('95) | 95 | GRE | 15.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Molly Leppelmeier Molly Leppelmeier ('98) | 98 | USA | 15.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Emily Stauffer Emily Stauffer ('98) | 98 | USA | 15.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Tedreauna Britt Tedreauna Britt | 00 | USA | 15.28 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Tori McKinley Tori McKinley | USA | 15.21 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Shey Taiwo Shey Taiwo ('99) | 99 | USA | 15.05 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Carisma Holland Carisma Holland ('99) | 99 | USA | 14.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Alicia Viveros Alicia Viveros ('99) | 99 | USA | 14.88 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Kathleen Young Kathleen Young ('99) | 99 | USA | 14.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Celine Markert Celine Markert ('96) | 96 | USA | 14.18 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Tamia Crockett Tamia Crockett ('97) | 97 | USA | 13.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Chardae Tryon Chardae Tryon ('97) | 97 | USA | 13.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Stamatía Skarvélis Stamatía Skarvélis ('95) | 95 | GRE | 24.06 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Madi Malone Madi Malone ('99) | 99 | USA | 22.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jordan McClendon Jordan McClendon ('96) | 96 | USA | 21.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Portious Warren Portious Warren ('96) | 96 | TTO | 20.33 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Shey Taiwo Shey Taiwo ('99) | 99 | USA | 19.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Wiggan Amara Wiggan Amara | USA | 19.21 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Savannah Marlow Savannah Marlow | USA | 19.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Molly Leppelmeier Molly Leppelmeier ('98) | 98 | USA | 18.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | CeCilya Johnson CeCilya Johnson ('97) | 97 | USA | 18.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Sydney Oberdiek Sydney Oberdiek ('99) | 99 | USA | 18.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Erin Perkins Erin Perkins ('96) | 96 | USA | 18.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Micaela Hazlewood Micaela Hazlewood ('95) | 95 | USA | 18.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Annika Larsson Annika Larsson ('96) | 96 | SWE | 18.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Tedreauna Britt Tedreauna Britt | 00 | USA | 17.97 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Rebecca Keating Rebecca Keating ('97) | 97 | GBR | 17.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Haley Teel Haley Teel ('96) | 96 | USA | 17.52 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Amanda Murphy Amanda Murphy | USA | 17.23 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Tori McKinley Tori McKinley | USA | 17.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Nina Gambacorta Nina Gambacorta | USA | 16.92 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Kathleen Young Kathleen Young ('99) | 99 | USA | 16.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Celine Markert Celine Markert ('96) | 96 | USA | 16.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Emily Stauffer Emily Stauffer ('98) | 98 | USA | 15.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Nickolette Dunbar Nickolette Dunbar ('98) | 98 | USA | 15.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Alicia Viveros Alicia Viveros ('99) | 99 | USA | 15.39 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Tamia Crockett Tamia Crockett ('97) | 97 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Femkamp Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Kelsey Herman Kelsey Herman ('96) | 96 | USA | 4330 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Aliyah Whisby Aliyah Whisby ('98) | 98 | USA | 4305 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Stacey Destin Stacey Destin ('96) | 96 | USA | 4122 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 3882 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Zaria Tillman Zaria Tillman ('96) | 96 | USA | 3847 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Natosha Jordan Natosha Jordan | USA | 3810 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kieshonna Brooks Kieshonna Brooks ('98) | 98 | SKN | 3803 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Suenomi Norinh Suenomi Norinh | 00 | USA | 3716 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kiara Rhodes Kiara Rhodes ('99) | 99 | USA | 3690 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | J'alyiea Smith J'alyiea Smith | 00 | USA | 3664 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Kristine Berger Akervold Kristine Berger Akervold ('98) | 98 | NOR | 3642 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Amanda Marie Grefstad Frøynes Amanda Marie Grefstad Frøynes ('98) | 98 | NOR | 3387 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:29.15 | ||||||||||||
Julia Madubuike, Tierra Robinson-Jones, Jaevin Reed, Syaira Richardson | |||||||||||||||
2 | South Carolina South Carolina | USA | 3:29.56 | ||||||||||||
Stephanie Davis, Aliyah Abrams, Tatyana Mills, Wadeline Jonathas | |||||||||||||||
3 | Florida Florida | USA | 3:29.57 | ||||||||||||
Taylor Manson, Nikki Stephens, Sharrika Barnett, Doneisha Anderson | |||||||||||||||
4 | Arkansas Arkansas | USA | 3:29.69 | ||||||||||||
Kiara Parker, Morgan Burks-Magee, Payton Chadwick, Kethlin Campbell | |||||||||||||||
Finale B 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Georgia Georgia | USA | 3:31.97 | ||||||||||||
Micaiah Ransby, Sterling Lester, Amber Tanner, Lynna Irby-Jackson | |||||||||||||||
2 | Kentucky Kentucky | USA | 3:32.43 | ||||||||||||
Faith Ross, Chloe Abbott, Masai Russell, Abby Steiner | |||||||||||||||
3 | LSU LSU | USA | 3:33.72 | ||||||||||||
Rachel Misher, Milan Young, Brittley Humphrey, Kiya Oviosun | |||||||||||||||
4 | Alabama Alabama | USA | 3:34.59 | ||||||||||||
Takyera Roberson, Katie Funcheon, Tamara Clark, Mauricia Prieto | |||||||||||||||
Finale C 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Tennessee Tennessee | USA | 3:35.00 | ||||||||||||
Layla White, Lenysse Dyer, Martina Weil, Brooklynn Broadwater | |||||||||||||||
2 | Ole Miss Ole Miss | USA | 3:42.47 | ||||||||||||
Jayda Eckford, Orianna Shaw, Brandee Presley, Maddie McHugh | |||||||||||||||
3 | Miss State Miss State | USA | 3:42.79 | ||||||||||||
Riley White, Alon Lewis, Charlotte Cayton-Smith, Shayla Felder |