M 60 m Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brendon Stewart Brendon Stewart | 00 | USA | 6.60 | PB | ||||||||||
2 | Isaiah Brandt-Sims Isaiah Brandt-Sims ('89) | 89 | USA | 6.73 | |||||||||||
3 | Spenser Schmidt Spenser Schmidt | USA | 6.81 | ||||||||||||
4 | Khalil Winfrey Khalil Winfrey ('98) | 98 | USA | 6.81 | |||||||||||
Finale B 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Cravon Gillespie Cravon Gillespie ('96) | 96 | USA | 6.62 | |||||||||||
2 | Emmanuel Wells Emmanuel Wells ('97) | 97 | USA | 6.65 | |||||||||||
3 | Oraine Palmer Oraine Palmer ('95) | 95 | JAM | 6.68 | |||||||||||
4 | Leon Powell Leon Powell ('96) | 96 | USA | 6.89 | |||||||||||
Indledende heats | 22.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Emmanuel Wells Emmanuel Wells ('97) | 97 | USA | 6.61 | |||||||||||
2 | Clark Brown Clark Brown | USA | 6.82 | ||||||||||||
3 | Jaloni West Jaloni West ('99) | 99 | USA | 6.85 | |||||||||||
4 | Marcus Reaves Marcus Reaves | USA | 6.88 | ||||||||||||
Indledende 2 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Brendon Stewart Brendon Stewart | 00 | USA | 6.66 | |||||||||||
2 | Isaiah Brandt-Sims Isaiah Brandt-Sims ('89) | 89 | USA | 6.71 | |||||||||||
3 | Gabriel Navarro Gabriel Navarro | USA | 6.89 | ||||||||||||
4 | Pjai Austin Pjai Austin | 00 | USA | 6.97 | |||||||||||
Indledende 3 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Khalil Winfrey Khalil Winfrey ('98) | 98 | USA | 6.80 | |||||||||||
2 | Julius Shellmire Julius Shellmire ('97) | 97 | USA | 6.89 | |||||||||||
3 | Jordan Lucas Jordan Lucas | USA | 6.90 | ||||||||||||
4 | Derek Sorensen Derek Sorensen | USA | 6.91 | ||||||||||||
Indledende 4 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Spenser Schmidt Spenser Schmidt | USA | 6.75 | ||||||||||||
2 | Earvin Dasilva Earvin Dasilva ('99) | 99 | USA | 6.83 | |||||||||||
3 | Rickey Fantroy Rickey Fantroy ('98) | 98 | USA | 6.94 | |||||||||||
4 | Imani Lee Imani Lee ('99) | 99 | USA | 6.99 | |||||||||||
Indledende 5 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Oraine Palmer Oraine Palmer ('95) | 95 | JAM | 6.73 | |||||||||||
2 | Leon Powell Leon Powell ('96) | 96 | USA | 6.79 | |||||||||||
3 | Rashad Swank-Jones Rashad Swank-Jones ('97) | 97 | USA | 6.83 | =PB | ||||||||||
4 | Seth Holloway Seth Holloway ('99) | 99 | USA | 6.86 | |||||||||||
Indledende 6 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Cravon Gillespie Cravon Gillespie ('96) | 96 | USA | 6.62 | |||||||||||
2 | Rieker Daniel Rieker Daniel | USA | 6.82 | ||||||||||||
3 | Diab Davis Diab Davis ('98) | 98 | USA | 6.91 | |||||||||||
4 | Keishawn Everly Keishawn Everly | 00 | USA | 6.93 | |||||||||||
5 | Ethan Gardner Ethan Gardner ('97) | 97 | USA | 6.96 | SB | ||||||||||
M 200 m Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Duane McClurkin Duane McClurkin ('97) | 97 | USA | 21.09 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Clark Brown Clark Brown | USA | 21.25 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Emmanuel Wells Emmanuel Wells ('97) | 97 | USA | 21.29 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Rieker Daniel Rieker Daniel | USA | 21.21 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Umajesty Williams Umajesty Williams ('99) | 99 | USA | 21.26 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Jon Maas Jon Maas ('98) | 98 | USA | 21.84 | Oversized bane | ||||||||||
Finale C 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Leon Powell Leon Powell ('96) | 96 | USA | 21.32 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Derek Sorensen Derek Sorensen | USA | 21.37 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Kemuel Santana Kemuel Santana | DOM | 21.87 | Oversized bane | |||||||||||
Finale D 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Paramveer Chohan Paramveer Chohan ('98) | 98 | USA | 21.57 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Earvin Dasilva Earvin Dasilva ('99) | 99 | USA | 21.59 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Zakee Washington Zakee Washington ('97) | 97 | USA | 21.86 | Oversized bane | ||||||||||
Finale E 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Ethan Gardner Ethan Gardner ('97) | 97 | USA | 21.57 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Julius Shellmire Julius Shellmire ('97) | 97 | USA | 21.81 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Jacob Miller Jacob Miller | USA | 21.86 | Oversized bane | |||||||||||
Finale F 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Seth Holloway Seth Holloway ('99) | 99 | USA | 21.61 | Oversized bane | ||||||||||
2 | David Egbo David Egbo | USA | 22.05 | Oversized bane | |||||||||||
Finale G 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Trevor Volpe Trevor Volpe | USA | 22.06 | Oversized bane | |||||||||||
M 400 m Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Michael Bluth Michael Bluth ('96) | 96 | USA | 46.58 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Paramveer Chohan Paramveer Chohan ('98) | 98 | USA | 46.78 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Duane McClurkin Duane McClurkin ('97) | 97 | USA | 46.86 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Jon Maas Jon Maas ('98) | 98 | USA | 47.69 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Zach Shinnick Zach Shinnick ('99) | 99 | USA | 46.96 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Jake Ulrich Jake Ulrich ('98) | 98 | USA | 47.04 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Umajesty Williams Umajesty Williams ('99) | 99 | USA | 47.31 | Oversized bane | ||||||||||
Finale C 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Aaron Mccoy Aaron Mccoy ('98) | 98 | USA | 47.18 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Zakee Washington Zakee Washington ('97) | 97 | USA | 47.72 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Colten Yardley Colten Yardley ('97) | 97 | USA | 48.01 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Cameron Stone Cameron Stone | USA | 48.85 | Oversized bane | |||||||||||
Finale D 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Kemonie Briggs Kemonie Briggs ('96) | 96 | USA | 47.35 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Abram Schaap Abram Schaap ('99) | 99 | USA | 47.83 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Jacob Miller Jacob Miller | USA | 48.05 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Justin Alexander Justin Alexander ('97) | 97 | USA | 48.19 | Oversized bane | ||||||||||
Finale E 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Jonathan Harvey Jonathan Harvey ('97) | 97 | USA | 47.79 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Nico Bland Nico Bland | USA | 48.78 | Oversized bane | |||||||||||
Finale F 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Joe Herrera Joe Herrera ('96) | 96 | USA | 48.21 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Daniel Egbo Daniel Egbo | USA | 48.76 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Isaiah Johnson Isaiah Johnson | USA | 48.87 | Oversized bane | |||||||||||
Finale G 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Faris Babineaux Faris Babineaux | USA | 48.49 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Jason Palmer Jason Palmer | USA | 48.61 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Connor Meech Connor Meech ('97) | 97 | USA | 49.05 | Oversized bane | ||||||||||
Finale H 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Evan Mafilas Evan Mafilas ('99) | 99 | USA | 49.04 | Oversized bane | ||||||||||
M 800 m Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Isaiah Jewett Isaiah Jewett ('97) | 97 | USA | 1:47.20 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Connor Morello Connor Morello | USA | 1:49.08 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Patrick Parker Patrick Parker ('99) | 99 | USA | 1:49.32 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Charles Hunter Charles Hunter ('96) | 96 | AUS | 1:49.85 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Blake Haney Blake Haney ('96) | 96 | CAN | 1:49.96 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Riley Kelly Riley Kelly ('98) | 98 | AUS | 1:50.01 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Reed Brown Reed Brown ('98) | 98 | USA | 1:50.53 | Oversized bane | ||||||||||
8 | Cass Elliott Cass Elliott | 00 | USA | 1:50.55 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Devan Kirk Devan Kirk ('99) | 99 | USA | 1:53.58 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Ben Andrew Micallef Ben Andrew Micallef ('99) | 99 | MLT | 1:51.57 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Sam Vandorpe Sam Vandorpe | 00 | USA | 1:52.96 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Matthew Myrtue Matthew Myrtue ('98) | 98 | USA | 1:53.54 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Collin Dylla Collin Dylla ('98) | 98 | USA | 1:54.35 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Zach Stallings Zach Stallings ('98) | 98 | USA | 1:55.01 | Oversized bane | ||||||||||
Finale C 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | William Paulson William Paulson ('94) | 94 | CAN | 1:52.58 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Braeden Kraft Braeden Kraft | USA | 1:52.96 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Nikolaus Moore Nikolaus Moore | USA | 1:53.90 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Adam Meyer Adam Meyer ('99) | 99 | USA | 1:54.47 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Robby Foster Robby Foster | USA | 1:55.61 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Jason Spatter Jason Spatter | USA | 1:55.97 | Oversized bane | |||||||||||
Finale D 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Andrew Buchanan Andrew Buchanan ('91) | 91 | AUS | 1:52.99 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Mario Ramirez Mario Ramirez | USA | 1:53.19 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Moises Medrano Moises Medrano | USA | 1:53.87 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Nathaniel Kucera Nathaniel Kucera | USA | 1:54.38 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Brian Smith Brian Smith ('97) | 97 | USA | 1:54.56 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Josh Ramos Josh Ramos ('99) | 99 | USA | 1:54.71 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Gustavs Kehris Gustavs Kehris ('95) | 95 | USA | 1:54.79 | Oversized bane | ||||||||||
M 1 mile Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | William Paulson William Paulson ('94) | 94 | CAN | 3:58.07 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Joe Klecker Joe Klecker ('96) | 96 | USA | 3:58.51 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Paul Ryan Paul Ryan ('97) | 97 | USA | 3:58.79 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Clayton Young Clayton Young ('93) | 93 | USA | 4:00.77 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Marcus Dickson Marcus Dickson ('94) | 94 | USA | 4:01.02 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Nate Beamer Nate Beamer | USA | 4:02.41 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Tai Dinger Tai Dinger ('95) | 95 | USA | 4:03.92 | Oversized bane | ||||||||||
8 | Connor McMillan Connor McMillan ('95) | 95 | USA | 4:04.00 | Oversized bane | ||||||||||
9 | John Carter Blunt John Carter Blunt | USA | 4:04.73 | Oversized bane | |||||||||||
10 | Andrew Burkhardt Andrew Burkhardt | USA | 4:05.36 | Oversized bane | |||||||||||
11 | Takeshi Okada Takeshi Okada ('96) | 96 | JPN | 4:10.73 | Oversized bane | ||||||||||
12 | Millen Trujillo Millen Trujillo ('97) | 97 | USA | 4:10.82 | Oversized bane | ||||||||||
13 | Talem Franco Talem Franco ('95) | 95 | USA | 4:12.39 | Oversized bane | ||||||||||
14 | Fearghal Curtin Fearghal Curtin ('98) | 98 | IRL | 4:14.47 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Justin Janke Justin Janke ('98) | 98 | USA | 4:07.35 | Oversized bane | ||||||||||
2 | John Reniewicki John Reniewicki ('95) | 95 | USA | 4:08.83 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Kai Benedict Kai Benedict ('97) | 97 | USA | 4:08.93 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Austin Tamagno Austin Tamagno ('97) | 97 | USA | 4:10.36 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Moises Medrano Moises Medrano | USA | 4:13.90 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Bailey Roth Bailey Roth ('96) | 96 | USA | 4:17.24 | Oversized bane | ||||||||||
M 3000 m Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Robert Brandt Robert Brandt ('96) | 96 | USA | 7:50.27 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Conner Mantz Conner Mantz ('96) | 96 | USA | 7:50.90 | Oversized bane | ||||||||||
3 | James West James West ('96) | 96 | GBR | 7:51.18 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Cooper Teare Cooper Teare ('99) | 99 | USA | 7:51.55 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Carlos Villarreal Carlos Villarreal ('97) | 97 | MEX | 7:52.90 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Thomas Ratcliffe Thomas Ratcliffe ('97) | 97 | USA | 7:54.36 | Oversized bane | ||||||||||
7 | John Dressel John Dressel ('97) | 97 | USA | 7:54.46 | Oversized bane | ||||||||||
8 | Rory Linkletter Rory Linkletter ('96) | 96 | CAN | 7:56.88 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Jackson Mestler Jackson Mestler ('97) | 97 | USA | 7:57.72 | Oversized bane | ||||||||||
10 | Evert Silva Evert Silva | USA | 8:06.20 | Oversized bane | |||||||||||
11 | Caleb Webb Caleb Webb ('97) | 97 | USA | 8:08.76 | Oversized bane | ||||||||||
12 | Tanner Anderson Tanner Anderson | USA | 8:08.98 | Oversized bane | |||||||||||
13 | Ethan Gonzales Ethan Gonzales ('96) | 96 | USA | 8:11.01 | Oversized bane | ||||||||||
14 | Julius Diehr Julius Diehr ('97) | 97 | USA | 8:12.41 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Garrett Corcoran Garrett Corcoran | USA | 7:59.90 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Jack Yearian Jack Yearian ('97) | 97 | USA | 8:01.20 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Clayton Mendez Clayton Mendez ('99) | 99 | USA | 8:04.36 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Paul Zeiss Paul Zeiss | USA | 8:08.15 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Nicolaus Jakowec Nicolaus Jakowec ('97) | 97 | USA | 8:09.77 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Michael Vernau Michael Vernau | USA | 8:10.93 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Gavin Parpart Gavin Parpart | USA | 8:11.10 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Connor Lane Connor Lane ('99) | 99 | USA | 8:11.65 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Michael Teran Michael Teran | USA | 8:11.80 | Oversized bane | |||||||||||
10 | Justin Hazell Justin Hazell | 00 | USA | 8:11.80 | Oversized bane | ||||||||||
11 | Nathan Wadhwani Nathan Wadhwani ('96) | 96 | USA | 8:12.81 | Oversized bane | ||||||||||
12 | Isaac Mohn Isaac Mohn | USA | 8:15.31 | Oversized bane | |||||||||||
13 | Kyler Little Kyler Little | USA | 8:16.40 | Oversized bane | |||||||||||
14 | Amir Ado Amir Ado ('97) | 97 | LBA | 8:17.18 | Oversized bane | ||||||||||
15 | Ryan Peck Ryan Peck | USA | 8:21.87 | Oversized bane | |||||||||||
16 | David Principe David Principe ('98) | 98 | USA | 8:24.19 | Oversized bane | ||||||||||
17 | Jackson Lewis Jackson Lewis ('99) | 99 | USA | 8:24.88 | Oversized bane | ||||||||||
18 | Takeshi Okada Takeshi Okada ('96) | 96 | JPN | 8:26.80 | Oversized bane | ||||||||||
19 | Cole Shugart Cole Shugart ('97) | 97 | USA | 8:28.79 | Oversized bane | ||||||||||
20 | Peter Allegre Peter Allegre | USA | 8:29.48 | Oversized bane | |||||||||||
21 | Matt Schumann Matt Schumann | USA | 8:31.28 | Oversized bane | |||||||||||
22 | Shem Kemboi Shem Kemboi | KEN | 8:35.02 | Oversized bane | |||||||||||
23 | Nick Shampoe Nick Shampoe | USA | 8:35.19 | Oversized bane | |||||||||||
24 | Kai Benedict Kai Benedict ('97) | 97 | USA | 8:36.82 | Oversized bane | ||||||||||
25 | Antonio Carbajal Antonio Carbajal | USA | 8:37.54 | Oversized bane | |||||||||||
26 | Thomas Salas Thomas Salas | USA | 8:38.10 | Oversized bane | |||||||||||
27 | Henry Hayes Henry Hayes | USA | 8:39.69 | Oversized bane | |||||||||||
M 5000 m Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Robert Brandt Robert Brandt ('96) | 96 | USA | 13:57.31 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Jake Heslington Jake Heslington ('94) | 94 | USA | 13:58.00 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Fearghal Curtin Fearghal Curtin ('98) | 98 | IRL | 13:58.60 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Colin Burke Colin Burke ('97) | 97 | USA | 14:00.76 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Alek Parsons Alek Parsons | USA | 14:00.95 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Steven Fahy Steven Fahy ('96) | 96 | USA | 14:01.04 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Clayson Shumway Clayson Shumway | USA | 14:01.82 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Gavin Parpart Gavin Parpart | USA | 14:03.85 | Oversized bane | |||||||||||
9 | Connor Lane Connor Lane ('99) | 99 | USA | 14:05.34 | Oversized bane | ||||||||||
10 | Michael Vernau Michael Vernau | USA | 14:06.00 | Oversized bane | |||||||||||
11 | Garrett Corcoran Garrett Corcoran | USA | 14:07.19 | Oversized bane | |||||||||||
12 | Emmanuel Roudolff-Levisse Emmanuel Roudolff-Levisse ('95) | 95 | FRA | 14:07.72 | Oversized bane | ||||||||||
13 | Amir Ado Amir Ado ('97) | 97 | LBA | 14:11.09 | Oversized bane | ||||||||||
14 | Ethan Gonzales Ethan Gonzales ('96) | 96 | USA | 14:11.21 | Oversized bane | ||||||||||
15 | John Reniewicki John Reniewicki ('95) | 95 | USA | 14:11.61 | Oversized bane | ||||||||||
16 | Tibebu Proctor Tibebu Proctor | USA | 14:17.06 | Oversized bane | |||||||||||
17 | Chris Morzenti Chris Morzenti | USA | 14:20.12 | Oversized bane | |||||||||||
18 | Isaac Mohn Isaac Mohn | USA | 14:22.16 | Oversized bane | |||||||||||
19 | Julius Diehr Julius Diehr ('97) | 97 | USA | 14:22.19 | Oversized bane | ||||||||||
20 | Soren Knudsen Soren Knudsen ('99) | 99 | USA | 14:24.72 | Oversized bane | ||||||||||
21 | Justin Hazell Justin Hazell | 00 | USA | 14:34.56 | Oversized bane | ||||||||||
22 | Ryan Peck Ryan Peck | USA | 14:35.30 | Oversized bane | |||||||||||
23 | Bailey Roth Bailey Roth ('96) | 96 | USA | 14:38.09 | Oversized bane | ||||||||||
24 | Nathan Wadhwani Nathan Wadhwani ('96) | 96 | USA | 14:40.79 | Oversized bane | ||||||||||
25 | Paul Zeiss Paul Zeiss | USA | 14:42.49 | Oversized bane | |||||||||||
26 | Cole Shugart Cole Shugart ('97) | 97 | USA | 14:46.63 | Oversized bane | ||||||||||
M 60 m hæk Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Jasher Foster Jasher Foster ('98) | 98 | USA | 7.85 | PB | ||||||||||
2 | Misana Viltz Misana Viltz ('96) | 96 | USA | 8.01 | |||||||||||
3 | Antonio García Antonio García ('96) | 96 | ESP | 8.01 | |||||||||||
4 | Jonathan Harvey Jonathan Harvey ('97) | 97 | USA | 8.05 | |||||||||||
Finale B 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Bashiru Abdullahi Bashiru Abdullahi ('97) | 97 | NGR | 7.90 | |||||||||||
2 | Sam Brixey Sam Brixey ('98) | 98 | USA | 7.96 | |||||||||||
3 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 8.09 | |||||||||||
Indledende heats | 22.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Bashiru Abdullahi Bashiru Abdullahi ('97) | 97 | NGR | 7.88 | |||||||||||
2 | Jasher Foster Jasher Foster ('98) | 98 | USA | 7.92 | |||||||||||
3 | Jonathan Harvey Jonathan Harvey ('97) | 97 | USA | 7.97 | PB | ||||||||||
4 | Julian Body Julian Body ('98) | 98 | USA | 8.20 | |||||||||||
Indledende 2 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Aidan Jackman Aidan Jackman | 00 | BAR | 8.15 | PB | ||||||||||
2 | Kyle Strauss Kyle Strauss | USA | 8.15 | ||||||||||||
Antonio García Antonio García ('96) | 96 | ESP | DNF | ||||||||||||
Indledende 3 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Braxton Canady Braxton Canady ('98) | 98 | USA | 7.77 | |||||||||||
2 | Sam Brixey Sam Brixey ('98) | 98 | USA | 7.97 | |||||||||||
3 | Misana Viltz Misana Viltz ('96) | 96 | USA | 8.00 | |||||||||||
4 | Quinn Williams Quinn Williams | USA | 8.33 | PB | |||||||||||
5 | Kentre Patterson Kentre Patterson ('99) | 99 | USA | 8.37 | |||||||||||
Indledende 4 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Koty Burton Koty Burton | USA | 7.95 | ||||||||||||
2 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 7.98 | |||||||||||
3 | Ben Hibbert Ben Hibbert ('97) | 97 | USA | 8.10 | PB | ||||||||||
4 | Christapherson Grant Christapherson Grant ('96) | 96 | USA | 8.27 | |||||||||||
M Højdespring Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Earnie Sears Earnie Sears ('98) | 98 | USA | 2.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Justice Summerset Justice Summerset ('98) | 98 | USA | 2.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sean Lee Sean Lee | 00 | USA | 2.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Vincent Calhoun Vincent Calhoun ('96) | 96 | USA | 2.13 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Peyton Fredrickson Peyton Fredrickson ('96) | 96 | USA | 2.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nate Patterson Nate Patterson ('99) | 99 | USA | 2.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Michael Burke Michael Burke ('97) | 97 | USA | 2.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Elijah Hughes Elijah Hughes | USA | 2.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Justin Lewis Justin Lewis ('97) | 97 | USA | 2.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jeremy Cody Jeremy Cody | 00 | USA | 2.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Keelan Halligan Keelan Halligan ('97) | 97 | USA | 2.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Beau Sheeran Beau Sheeran | USA | 2.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Mitch Jacobson Mitch Jacobson | USA | 2.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Max English Max English | USA | 2.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Herman Day Herman Day ('96) | 96 | USA | 2.00 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Trevor Rex Trevor Rex | USA | 2.00 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Ryan Bright Ryan Bright | USA | 2.00 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Sondre Guttormsen Sondre Guttormsen ('99) | 99 | NOR | 5.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Harrison Williams Harrison Williams ('96) | 96 | USA | 5.32 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Matthew Eckles Matthew Eckles | USA | 5.22 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tate Curran Tate Curran ('99) | 99 | USA | 5.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Michael Chadwick Michael Chadwick ('99) | 99 | USA | 5.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Raúl Ríos Raúl Ríos ('95) | 95 | MEX | 5.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Zach Shugart Zach Shugart ('98) | 98 | USA | 4.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Troy Gingerich Troy Gingerich | USA | 4.87 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jameson Shirley Jameson Shirley | USA | 4.87 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Steven French Steven French | USA | 4.87 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jacob Englar Jacob Englar | USA | 4.72 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Aidan Olvera Aidan Olvera | USA | 4.72 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Blaise Black Blaise Black | USA | 4.72 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Tristan James Tristan James ('97) | 97 | DMA | 7.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kemonie Briggs Kemonie Briggs ('96) | 96 | USA | 7.80 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jason Smith Jason Smith ('98) | 98 | USA | 7.63 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Pjai Austin Pjai Austin | 00 | USA | 7.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Spenser Schmidt Spenser Schmidt | USA | 7.29 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Derrick Monroe Derrick Monroe ('97) | 97 | USA | 7.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jared Geredes Jared Geredes | USA | 7.22 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Samuel Richmond Samuel Richmond | USA | 7.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Imani Lee Imani Lee ('99) | 99 | USA | 7.04 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | DJ Henderson DJ Henderson | USA | 7.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Mohammad Abdulla Al Marhoun Mohammad Abdulla Al Marhoun ('97) | 97 | KSA | 7.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 6.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Tuomas Kaukolahti Tuomas Kaukolahti ('94) | 94 | FIN | 16.17 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Matthew Arnold Matthew Arnold ('97) | 97 | USA | 15.63 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jalyn Jackson Jalyn Jackson ('99) | 99 | USA | 15.48 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Rickey Fantroy Rickey Fantroy ('98) | 98 | USA | 15.30 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jaylen Taylor Jaylen Taylor ('99) | 99 | USA | 15.04 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | CJ Alumbres CJ Alumbres ('97) | 97 | USA | 15.02 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Blair Robinson Blair Robinson ('97) | 97 | USA | 14.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Mathieu Kabwakantanda Tshani Mathieu Kabwakantanda Tshani ('97) | 97 | FRA | 14.87 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Jordan Geist Jordan Geist ('98) | 98 | USA | 20.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | McKay Johnson McKay Johnson ('98) | 98 | USA | 20.47 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Dotun Ogundeji Dotun Ogundeji ('96) | 96 | USA | 19.84 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Dotun Ogundeji Dotun Ogundeji ('96) | 96 | USA | 19.84 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jonah Wilson Jonah Wilson ('98) | 98 | USA | 19.30 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Matt Katnik Matt Katnik ('96) | 96 | USA | 19.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Clint Meyer Clint Meyer ('98) | 98 | USA | 18.97 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Otito Ogbonnia Otito Ogbonnia | 00 | USA | 18.38 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Josh Johnson Josh Johnson ('99) | 99 | USA | 18.22 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Nathan Esparza Nathan Esparza ('98) | 98 | USA | 17.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jose Padilla Jose Padilla | USA | 17.54 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jefferson Jarvis Jefferson Jarvis | USA | 17.22 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Ian Schultz Ian Schultz | USA | 17.15 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Jordan Davis Jordan Davis | USA | 16.50 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Austin Carter Austin Carter | USA | 16.34 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Tavi Kamarullah Tavi Kamarullah | USA | 16.27 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Jacob Foutz Jacob Foutz | USA | 16.10 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Herman Day Herman Day ('96) | 96 | USA | 14.23 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 12.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Justin Stafford Justin Stafford ('96) | 96 | USA | 21.66 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jordan Geist Jordan Geist ('98) | 98 | USA | 20.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jacob Foutz Jacob Foutz | USA | 19.84 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Nathan Bultman Nathan Bultman ('97) | 97 | USA | 19.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Erick Loomis Erick Loomis ('96) | 96 | USA | 19.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Amani Brown Amani Brown ('95) | 95 | USA | 19.47 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Grayson Fleming Grayson Fleming | USA | 19.25 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Charlie Vernoy Charlie Vernoy | USA | 18.82 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Syvkamp Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Tyler Brendel Tyler Brendel ('94) | 94 | USA | 5553 | Oversized bane | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Brian Matthews Brian Matthews | USA | 5287 | Oversized bane | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jonathan Broadhead Jonathan Broadhead | USA | 5286 | Oversized bane | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Josh Farmer Josh Farmer ('99) | 99 | USA | 5140 | Oversized bane | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ben Barton Ben Barton | USA | 4996 | Oversized bane | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Derreck Affor Derreck Affor | USA | 4982 | Oversized bane | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Parker Kennedy Parker Kennedy | USA | 4957 | Oversized bane | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Dallin Vorkink Dallin Vorkink | USA | 4936 | Oversized bane | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Devon Alvarado Devon Alvarado ('98) | 98 | USA | 4915 | Oversized bane | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Caleb Witsken Caleb Witsken ('97) | 97 | USA | 4855 | Oversized bane | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Ray Littles Ray Littles | USA | 4780 | Oversized bane | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Julian Read Julian Read | USA | 4697 | Oversized bane | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Gregory Fernandez Gregory Fernandez ('98) | 98 | USA | 4400 | Oversized bane | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 60 m Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Angie Annelus Angie Annelus ('97) | 97 | USA | 7.29 | PB | ||||||||||
2 | Lanae-Tava Thomas Lanae-Tava Thomas ('01) | 01 | JAM | 7.33 | |||||||||||
3 | Jordyn Tucker Jordyn Tucker ('98) | 98 | USA | 7.52 | |||||||||||
Finale B 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Courtne Davis Courtne Davis ('96) | 96 | USA | 7.36 | =SB | ||||||||||
2 | Jasmin Reed Jasmin Reed | 00 | USA | 7.41 | |||||||||||
3 | Chanel Brissett Chanel Brissett ('99) | 99 | USA | 7.42 | =PB | ||||||||||
4 | Jackie Patterson Jackie Patterson | USA | 7.52 | ||||||||||||
Indledende heats | 22.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Jasmin Reed Jasmin Reed | 00 | USA | 7.40 | |||||||||||
2 | Hope Bushnell Hope Bushnell | USA | 7.69 | ||||||||||||
Indledende 2 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | TeeTee Terry TeeTee Terry ('99) | 99 | USA | 7.35 | |||||||||||
2 | Regyn Gaffney Regyn Gaffney ('97) | 97 | USA | 7.55 | =SB | ||||||||||
3 | Josephine Anokye Josephine Anokye ('92) | 92 | GHA | 7.61 | SB | ||||||||||
Indledende 3 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Jordyn Tucker Jordyn Tucker ('98) | 98 | USA | 7.44 | PB | ||||||||||
2 | Jazmen Bunch Jazmen Bunch ('96) | 96 | USA | 7.63 | SB | ||||||||||
3 | Kenady Jackson Kenady Jackson | USA | 7.70 | PB | |||||||||||
Indledende 4 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Chanel Brissett Chanel Brissett ('99) | 99 | USA | 7.42 | PB | ||||||||||
2 | Kierra Davis Kierra Davis | USA | 7.64 | SB | |||||||||||
3 | Assa Kaba Assa Kaba | CIV | 7.72 | ||||||||||||
4 | Tiana Bonds Tiana Bonds ('96) | 96 | USA | 7.74 | PB | ||||||||||
Indledende 5 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Courtne Davis Courtne Davis ('96) | 96 | USA | 7.38 | |||||||||||
2 | Haley Rogers Haley Rogers | USA | 7.62 | SB | |||||||||||
3 | Kerissa D'arpino Kerissa D'arpino | USA | 7.64 | ||||||||||||
4 | Raynee Helm Wheelock Raynee Helm Wheelock | USA | 7.72 | PB | |||||||||||
Indledende 6 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Lanae-Tava Thomas Lanae-Tava Thomas ('01) | 01 | JAM | 7.35 | |||||||||||
2 | Jackie Patterson Jackie Patterson | USA | 7.51 | PB | |||||||||||
3 | Maisie Stevens Maisie Stevens | 00 | AUS | 7.57 | PB | ||||||||||
4 | Ezinne Abba Ezinne Abba | 00 | USA | 7.58 | PB | ||||||||||
Indledende 7 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Nia Brown Nia Brown ('99) | 99 | USA | 7.55 | |||||||||||
2 | Kieana Butler Kieana Butler | USA | 7.71 | ||||||||||||
3 | Rayon Black Rayon Black | USA | 7.77 | ||||||||||||
Indledende 8 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Angie Annelus Angie Annelus ('97) | 97 | USA | 7.41 | SB | ||||||||||
2 | Azaria Hill Azaria Hill | USA | 7.62 | ||||||||||||
3 | Hailey Murdica Hailey Murdica | USA | 7.72 | ||||||||||||
Indledende 9 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Jaslyn Gardner Jaslyn Gardner | 00 | USA | 7.58 | |||||||||||
2 | Martina Latting Martina Latting | USA | 7.67 | PB | |||||||||||
3 | Taylor Watson Taylor Watson | 00 | USA | 7.68 | |||||||||||
4 | Chaquinn Cook Chaquinn Cook ('97) | 97 | USA | 7.76 | PB | ||||||||||
Indledende 10 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Suzie Acolatse Suzie Acolatse ('97) | 97 | GHA | 7.51 | |||||||||||
2 | Natsumi McGee Natsumi McGee ('97) | 97 | USA | 7.64 | SB | ||||||||||
K 200 m Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Dior Hall Dior Hall ('96) | 96 | USA | 23.83 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Tatum Waggoner Tatum Waggoner ('95) | 95 | USA | 24.39 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Courtne Davis Courtne Davis ('96) | 96 | USA | 24.04 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Neysia Howard Neysia Howard | 00 | USA | 24.22 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Josephine Anokye Josephine Anokye ('92) | 92 | GHA | 24.43 | Oversized bane | ||||||||||
Finale C 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Kirsten Carter Kirsten Carter | USA | 24.32 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Zion Corrales-Nelson Zion Corrales-Nelson ('98) | 98 | PHI | 24.64 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Jaslyn Gardner Jaslyn Gardner | 00 | USA | 24.88 | Oversized bane | ||||||||||
Finale D 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Kenady Jackson Kenady Jackson | USA | 24.72 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Jordyn Tucker Jordyn Tucker ('98) | 98 | USA | 24.79 | Oversized bane | ||||||||||
Finale E 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Maisie Stevens Maisie Stevens | 00 | AUS | 24.74 | Oversized bane | ||||||||||
Finale F 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Jackie Patterson Jackie Patterson | USA | 24.75 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Haley Rogers Haley Rogers | USA | 24.76 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Nia Brown Nia Brown ('99) | 99 | USA | 25.00 | Oversized bane | ||||||||||
Finale G 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Ezinne Abba Ezinne Abba | 00 | USA | 24.87 | Oversized bane | ||||||||||
Finale H 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Azaria Hill Azaria Hill | USA | 24.98 | Oversized bane | |||||||||||
Finale P 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
2 | Hope Sarti Hope Sarti ('98) | 98 | GBR | 26.07 | Oversized bane | ||||||||||
Finale R 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Julija Praprotnik Julija Praprotnik ('96) | 96 | SLO | 26.38 | Oversized bane | ||||||||||
K 400 m Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Kyra Constantine Kyra Constantine ('98) | 98 | CAN | 52.07 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Gabby Scott Gabby Scott ('97) | 97 | PUR | 52.34 | NR | Oversized bane | |||||||||
3 | Bailey Lear Bailey Lear ('01) | 01 | USA | 53.46 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Tatum Waggoner Tatum Waggoner ('95) | 95 | USA | 53.68 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Brenna Porter Brenna Porter | USA | 54.37 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Imani Apostol Imani Apostol | USA | 54.97 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Jackie Martin Jackie Martin | USA | 55.06 | Oversized bane | |||||||||||
Finale C 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Shannon Meisberger Shannon Meisberger ('99) | 99 | USA | 55.04 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Cassidy Pinnock Cassidy Pinnock | USA | 55.21 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Brinn Jensen Brinn Jensen | USA | 55.87 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Ellie Quackenbush Ellie Quackenbush | USA | 56.98 | Oversized bane | |||||||||||
Finale D 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Zani Meaders Zani Meaders | USA | 55.78 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Lauren Rawlinson Lauren Rawlinson | USA | 56.08 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Carly Lester Carly Lester ('96) | 96 | USA | 56.37 | Oversized bane | ||||||||||
Finale E 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Alonna Johnson Alonna Johnson | USA | 56.33 | Oversized bane | |||||||||||
Finale F 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Darhian Mills Darhian Mills ('97) | 97 | USA | 56.80 | Oversized bane | ||||||||||
Finale G 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | April Sutton April Sutton ('97) | 97 | USA | 57.00 | Oversized bane | ||||||||||
K 800 m Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Lauren Ellsworth Lauren Ellsworth ('97) | 97 | USA | 2:06.48 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Lena Kandissounon Lena Kandissounon ('98) | 98 | FRA | 2:06.67 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Alyssa Brewer Alyssa Brewer | 00 | USA | 2:06.92 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Jemima Russell Jemima Russell ('99) | 99 | AUS | 2:07.69 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Whittni Orton Whittni Orton ('97) | 97 | USA | 2:09.03 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Jordyn Colter Jordyn Colter ('97) | 97 | USA | 2:10.08 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Mina Marie Anglero Mina Marie Anglero ('97) | 97 | NOR | 2:11.53 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Sarah Newton Sarah Newton | USA | 2:06.62 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Hannah Derby Hannah Derby | USA | 2:06.98 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Anna Camp Anna Camp ('98) | 98 | USA | 2:07.32 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Bianca Tinoco Bianca Tinoco | USA | 2:07.63 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Brooke Manson Brooke Manson | 00 | USA | 2:09.09 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Nicole Goecke Nicole Goecke ('96) | 96 | USA | 2:09.53 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Karina Haymore Karina Haymore ('99) | 99 | USA | 2:10.49 | Oversized bane | ||||||||||
8 | Zorana Grujić Zorana Grujić ('97) | 97 | SRB | 2:11.87 | Oversized bane | ||||||||||
Finale C 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Caitlin Collier Caitlin Collier ('99) | 99 | USA | 2:06.64 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Natalie Ackerley Natalie Ackerley ('97) | 97 | USA | 2:08.11 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Alena Ellsworth Alena Ellsworth | USA | 2:08.73 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Elissa Mann Elissa Mann ('97) | 97 | USA | 2:09.46 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Whitney Hessler Whitney Hessler | USA | 2:10.09 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Karina Mann Karina Mann ('97) | 97 | USA | 2:10.74 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Mari Friedman Mari Friedman | USA | 2:11.45 | Oversized bane | |||||||||||
Finale D 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Karolina Pahlitzsch Karolina Pahlitzsch ('94) | 94 | GER | 2:10.23 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Rebecca Ledsham Rebecca Ledsham | USA | 2:10.62 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Anaya Ward Anaya Ward | USA | 2:10.90 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Jelena Grujić Jelena Grujić ('97) | 97 | SRB | 2:10.93 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Nicole Griffiths Nicole Griffiths | USA | 2:11.00 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Grace Victor Grace Victor ('97) | 97 | AUS | 2:11.62 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Gwyn George Gwyn George | 00 | USA | 2:11.75 | Oversized bane | ||||||||||
8 | Sadie Wassum Sadie Wassum | USA | 2:15.16 | Oversized bane | |||||||||||
Finale E 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Jacquelyn Hill Jacquelyn Hill ('99) | 99 | USA | 2:12.84 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Kaitlin Ryan Kaitlin Ryan ('99) | 99 | USA | 2:14.25 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Anitha Graves Anitha Graves | USA | 2:14.74 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Carly Kleefeld Carly Kleefeld | USA | 2:15.24 | Oversized bane | |||||||||||
Finale F 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Ariane Arndt Ariane Arndt | USA | 2:14.83 | Oversized bane | |||||||||||
K 1 mile Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Erica Birk Erica Birk | USA | 4:34.59 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Susan Ejore Susan Ejore ('95) | 95 | KEN | 4:34.83 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Taryn Rawlings Taryn Rawlings ('96) | 96 | USA | 4:36.00 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Sarah Feeny Sarah Feeny ('96) | 96 | USA | 4:36.67 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Allie Schadler Allie Schadler ('99) | 99 | USA | 4:41.28 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Amanda Gehrich Amanda Gehrich ('97) | 97 | USA | 4:41.44 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Anna Camp Anna Camp ('98) | 98 | USA | 4:43.38 | Oversized bane | ||||||||||
8 | Anna Maxwell Anna Maxwell ('96) | 96 | USA | 4:43.97 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Julia Heymach Julia Heymach ('98) | 98 | USA | 4:44.49 | Oversized bane | ||||||||||
10 | Ella Donaghu Ella Donaghu ('98) | 98 | USA | 4:46.84 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Samantha Huerta Samantha Huerta | USA | 4:47.50 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Annie Boos Annie Boos ('99) | 99 | USA | 4:48.86 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Kate Hunter Kate Hunter ('99) | 99 | USA | 4:48.96 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Jordan Oakes Jordan Oakes ('99) | 99 | USA | 4:50.53 | Oversized bane | ||||||||||
Finale D 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
4 | Merel van der Marel Merel van der Marel ('99) | 99 | NED | 5:12.60 | Oversized bane | ||||||||||
10 | Sonsoles Barba Sonsoles Barba ('98) | 98 | ESP | 5:29.15 | Oversized bane | ||||||||||
K 3000 m Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Fiona O'Keeffe Fiona O'Keeffe ('98) | 98 | USA | 8:58.58 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Makena Morley Makena Morley ('96) | 96 | USA | 9:02.47 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Olivia Burdon Olivia Burdon ('98) | 98 | NZL | 9:03.32 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Sarah Feeny Sarah Feeny ('96) | 96 | USA | 9:07.93 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Dana Klein Dana Klein ('96) | 96 | USA | 9:08.38 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Abbie McNulty Abbie McNulty | USA | 9:08.43 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Isobel Batt-Doyle Isobel Batt-Doyle ('95) | 95 | AUS | 9:09.18 | Oversized bane | ||||||||||
8 | Kaitlyn Benner Kaitlyn Benner ('96) | 96 | USA | 9:09.25 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Carmela Cardama Carmela Cardama ('96) | 96 | ESP | 9:09.51 | Oversized bane | ||||||||||
10 | Lauren LaRocco Lauren LaRocco ('96) | 96 | USA | 9:12.19 | Oversized bane | ||||||||||
11 | Courtney Wayment Courtney Wayment ('98) | 98 | USA | 9:13.61 | Oversized bane | ||||||||||
12 | Poppy Tank Poppy Tank ('97) | 97 | GBR | 9:16.22 | Oversized bane | ||||||||||
13 | Olivia Hoj Olivia Hoj ('98) | 98 | USA | 9:17.78 | Oversized bane | ||||||||||
14 | Jessica Lawson Jessica Lawson ('99) | 99 | USA | 9:19.40 | Oversized bane | ||||||||||
15 | Maddie Cannon Maddie Cannon | USA | 9:37.62 | Oversized bane | |||||||||||
Finale B 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Philippa Bowden Philippa Bowden ('95) | 95 | GBR | 9:20.81 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Aoibhe Richardson Aoibhe Richardson ('96) | 96 | IRL | 9:21.97 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Jennie Baragar-Petrash Jennie Baragar-Petrash ('98) | 98 | CAN | 9:31.00 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Mackenzie Caldwell Mackenzie Caldwell ('96) | 96 | USA | 9:33.54 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Brigette Takeuchi Brigette Takeuchi | USA | 9:34.14 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Lexi Reed Lexi Reed | USA | 9:34.41 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Emily Hamlin Emily Hamlin | USA | 9:34.70 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Rebecca Howard Rebecca Howard ('96) | 96 | GBR | 9:35.23 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Olivia O'Keeffe Olivia O'Keeffe | USA | 9:36.45 | Oversized bane | |||||||||||
10 | Trinity Ruelas Trinity Ruelas | USA | 9:37.75 | Oversized bane | |||||||||||
11 | Haley Wolf Haley Wolf | USA | 9:39.47 | Oversized bane | |||||||||||
12 | Emma Gee Emma Gee ('97) | 97 | USA | 9:44.85 | Oversized bane | ||||||||||
13 | Sarah Anderson Sarah Anderson | USA | 9:46.05 | Oversized bane | |||||||||||
14 | Emma Jenkins Emma Jenkins | USA | 9:48.09 | Oversized bane | |||||||||||
15 | Courtney Cox Courtney Cox | USA | 9:50.12 | Oversized bane | |||||||||||
16 | Daan Haven Daan Haven | USA | 9:50.29 | Oversized bane | |||||||||||
17 | Stella Gillman Stella Gillman | USA | 9:50.98 | Oversized bane | |||||||||||
18 | Josephine BrystingJosephine Brysting ('95) | 95 | DEN | 9:51.73 | Oversized bane | ||||||||||
19 | Emily Sanchez Emily Sanchez ('98) | 98 | USA | 9:52.02 | Oversized bane | ||||||||||
20 | Sophia Noto Sophia Noto | USA | 9:55.90 | Oversized bane | |||||||||||
21 | Josien Scheepens Josien Scheepens ('97) | 97 | NED | 10:02.38 | Oversized bane | ||||||||||
22 | Janet Okeago Janet Okeago ('92) | 92 | KEN | 10:13.94 | Oversized bane | ||||||||||
Finale C 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Tayler Tuttle Tayler Tuttle ('96) | 96 | USA | 9:24.23 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Erika Adler Erika Adler | USA | 9:37.06 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Kelly Bernd Kelly Bernd | USA | 9:46.82 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Annie Boos Annie Boos ('99) | 99 | USA | 9:47.93 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Brie Oakley Brie Oakley ('99) | 99 | USA | 9:48.30 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Julia Lemak Julia Lemak | USA | 9:52.62 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Marea Zlatunich Marea Zlatunich | USA | 9:53.94 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Alyssa Block Alyssa Block | USA | 9:57.69 | Oversized bane | |||||||||||
9 | Keelah Barger Keelah Barger | USA | 9:59.57 | Oversized bane | |||||||||||
10 | Megan Reniewicki Megan Reniewicki | USA | 10:01.51 | Oversized bane | |||||||||||
11 | Kelsey Carroll Kelsey Carroll | USA | 10:06.72 | Oversized bane | |||||||||||
12 | Grace Perkins Grace Perkins | USA | 10:06.83 | Oversized bane | |||||||||||
13 | Kira Loren Kira Loren | USA | 10:08.74 | Oversized bane | |||||||||||
14 | Melissa Hruska Melissa Hruska | USA | 10:09.66 | Oversized bane | |||||||||||
15 | Dylan Hite Dylan Hite | USA | 10:10.70 | Oversized bane | |||||||||||
16 | Sofia Castiglioni Sofia Castiglioni | USA | 10:13.57 | Oversized bane | |||||||||||
17 | Gabrielle De La Rosa Gabrielle De La Rosa | USA | 10:14.88 | Oversized bane | |||||||||||
K 5000 m Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Tayler Tuttle Tayler Tuttle ('96) | 96 | USA | 16:29.60 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Christina Rice Christina Rice | USA | 16:31.55 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Philippa Bowden Philippa Bowden ('95) | 95 | GBR | 16:31.67 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Mackenzie Caldwell Mackenzie Caldwell ('96) | 96 | USA | 16:49.08 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Brigette Takeuchi Brigette Takeuchi | USA | 17:02.11 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Sarah Anderson Sarah Anderson | USA | 17:06.39 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Daan Haven Daan Haven | USA | 17:08.28 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Aubrey Frentheway Aubrey Frentheway ('99) | 99 | USA | 17:09.82 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Sarah Carter Sarah Carter | USA | 17:15.39 | Oversized bane | |||||||||||
10 | Jackie Garner Jackie Garner | USA | 17:16.79 | Oversized bane | |||||||||||
11 | Kayla Young Kayla Young | USA | 17:17.33 | Oversized bane | |||||||||||
12 | Emily Sanchez Emily Sanchez ('98) | 98 | USA | 17:21.08 | Oversized bane | ||||||||||
13 | Sophia Noto Sophia Noto | USA | 17:21.48 | Oversized bane | |||||||||||
14 | Haley Wolf Haley Wolf | USA | 17:23.69 | Oversized bane | |||||||||||
15 | Rachel Morrin Rachel Morrin | USA | 17:27.74 | Oversized bane | |||||||||||
16 | Stella Gillman Stella Gillman | USA | 17:28.25 | Oversized bane | |||||||||||
18 | Virág Weiler Virág Weiler ('96) | 96 | HUN | 17:34.74 | Oversized bane | ||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Chanel Brissett Chanel Brissett ('99) | 99 | USA | 8.04 | |||||||||||
2 | Dior Hall Dior Hall ('96) | 96 | USA | 8.09 | |||||||||||
3 | Mecca McGlaston Mecca McGlaston ('98) | 98 | USA | 8.19 | |||||||||||
4 | Emily Sloan Emily Sloan | 00 | USA | 8.25 | |||||||||||
Finale B 23.2. | 23.2. | ||||||||||||||
1 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 8.09 | |||||||||||
2 | Deshae Wise Deshae Wise ('99) | 99 | USA | 8.41 | |||||||||||
3 | Kaylah Robinson Kaylah Robinson ('99) | 99 | USA | 8.42 | |||||||||||
4 | Tiana Bonds Tiana Bonds ('96) | 96 | USA | 8.49 | |||||||||||
Indledende heats | 22.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Dior Hall Dior Hall ('96) | 96 | USA | 8.07 | SB | ||||||||||
2 | Eriana Henderson Eriana Henderson ('97) | 97 | USA | 8.58 | |||||||||||
3 | Mackenzie Fletcher Mackenzie Fletcher | USA | 8.70 | PB | |||||||||||
5 | Hope Sarti Hope Sarti ('98) | 98 | GBR | 11.43 | SB | ||||||||||
Indledende 2 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Deshae Wise Deshae Wise ('99) | 99 | USA | 8.38 | PB | ||||||||||
2 | Emily Sloan Emily Sloan | 00 | USA | 8.41 | |||||||||||
3 | Kaitlyn Gunnerson Kaitlyn Gunnerson | USA | 8.75 | PB | |||||||||||
Indledende 3 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 8.21 | |||||||||||
2 | Dani Johnson Dani Johnson | USA | 8.54 | ||||||||||||
3 | Mychal Robinson Mychal Robinson | USA | 8.66 | ||||||||||||
4 | Lindsay Yetter Lindsay Yetter | USA | 8.77 | PB | |||||||||||
Indledende 4 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Mecca McGlaston Mecca McGlaston ('98) | 98 | USA | 8.33 | |||||||||||
2 | April Sutton April Sutton ('97) | 97 | USA | 8.47 | PB | ||||||||||
3 | Calli-Ann Abbott Calli-Ann Abbott ('98) | 98 | CAN | 8.64 | |||||||||||
Indledende 5 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Kaylah Robinson Kaylah Robinson ('99) | 99 | USA | 8.32 | |||||||||||
2 | Rhesa Foster Rhesa Foster ('98) | 98 | USA | 8.47 | SB | ||||||||||
3 | Valerie Welch Valerie Welch | USA | 8.61 | ||||||||||||
Indledende 6 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Alexandra Williams Alexandra Williams | USA | 8.42 | PB | |||||||||||
2 | Sydney Mosley Sydney Mosley | USA | 8.48 | ||||||||||||
3 | Khadejah Jackson Khadejah Jackson | USA | 8.72 | SB | |||||||||||
Indledende 7 22.2. | 22.2. | ||||||||||||||
1 | Chanel Brissett Chanel Brissett ('99) | 99 | USA | 8.03 | |||||||||||
2 | Tiana Bonds Tiana Bonds ('96) | 96 | USA | 8.42 | |||||||||||
3 | Mariah Stewart Mariah Stewart | USA | 8.73 | PB | |||||||||||
K Højdespring Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Lillian Lowe Lillian Lowe ('98) | 98 | USA | 1.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bria Palmer Bria Palmer ('97) | 97 | USA | 1.79 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Andrea Stapleton Andrea Stapleton | USA | 1.79 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Rachel Reichenbach Rachel Reichenbach ('96) | 96 | USA | 1.74 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Erinn Beattie Erinn Beattie ('97) | 97 | USA | 1.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Karla Yazmin Teran Karla Yazmin Teran ('98) | 98 | MEX | 1.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Alexa Porpaczy Alexa Porpaczy | 00 | CAN | 1.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Erika Voyzey Erika Voyzey ('98) | 98 | USA | 1.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Tori Sloan Tori Sloan | USA | 1.64 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Lindsey Schauble Lindsey Schauble ('96) | 96 | USA | 1.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Lindsay Yetter Lindsay Yetter | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Michaela Wenning Michaela Wenning ('95) | 95 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Kaitlyn Merritt Kaitlyn Merritt ('97) | 97 | USA | 4.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Erika Malaspina Erika Malaspina ('98) | 98 | USA | 4.24 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Elleyse Garrett Elleyse Garrett | USA | 4.19 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Molly Scharmann Molly Scharmann ('97) | 97 | USA | 4.14 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Annika Dayton Annika Dayton | USA | 4.14 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Makenna Barton Makenna Barton | USA | 4.04 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Elise Machen Elise Machen | USA | 4.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Emily Coombs Emily Coombs ('99) | 99 | USA | 3.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Katelyn Frost Katelyn Frost ('97) | 97 | USA | 3.94 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Tommi Hintnaus Tommi Hintnaus ('99) | 99 | USA | 3.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Katie Daily Katie Daily | USA | 3.84 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Anastasia Kubicki Anastasia Kubicki | USA | 3.84 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Nicole Summersett Nicole Summersett ('97) | 97 | USA | 3.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Jackie McNulty Jackie McNulty ('97) | 97 | USA | 3.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Allyson Ely Allyson Ely | USA | 3.69 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Monica Cohen Monica Cohen | USA | 3.69 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Myka Steinbeisser Myka Steinbeisser ('99) | 99 | USA | 3.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Lanae-Tava Thomas Lanae-Tava Thomas ('01) | 01 | JAM | 6.22 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Margaux Jones Margaux Jones ('97) | 97 | USA | 6.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jessica Barreira Jessica Barreira ('97) | 97 | POR | 6.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Noelle Schiller Noelle Schiller ('98) | 98 | USA | 5.97 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ann Wingeleth Ann Wingeleth | USA | 5.94 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Neysia Howard Neysia Howard | 00 | USA | 5.90 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jelani Heath Jelani Heath | USA | 5.82 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Melanee Williams Melanee Williams | USA | 5.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Sydney Reid Sydney Reid | USA | 5.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Chandra Hawthorne Chandra Hawthorne | USA | 5.64 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Windy Margerum Windy Margerum ('99) | 99 | USA | 5.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Kreete Verlin Kreete Verlin ('97) | 97 | EST | 5.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Jessica Barreira Jessica Barreira ('97) | 97 | POR | 12.90 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Isabella Marten Isabella Marten ('96) | 96 | GER | 12.76 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lexi Ellis Lexi Ellis ('99) | 99 | USA | 12.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Aria Small Aria Small ('99) | 99 | BAR | 12.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sydnee Larkin Sydnee Larkin | 00 | USA | 12.60 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Sydney Holmes Sydney Holmes | USA | 11.28 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 23.2. Finale A Finale | Inde 23.2. | ||||||||||||||
1 | Samantha Noennig Samantha Noennig ('98) | 98 | USA | 17.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lena Giger Lena Giger ('96) | 96 | USA | 17.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ashlie Blake Ashlie Blake ('96) | 96 | USA | 16.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kiana Phelps Kiana Phelps ('97) | 97 | USA | 16.00 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Mariah Walker Mariah Walker ('96) | 96 | USA | 15.57 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Maddie Rabing Maddie Rabing ('98) | 98 | USA | 15.45 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Megan Dulaney Megan Dulaney | USA | 15.16 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ronna Stone Ronna Stone | USA | 14.92 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Amarissa Hawker Amarissa Hawker ('97) | 97 | USA | 14.81 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Keely McLaughlin Keely McLaughlin | USA | 14.74 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jessica Molina Jessica Molina ('98) | 98 | ECU | 14.18 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Sydney Guthrie-Baker Sydney Guthrie-Baker | USA | 14.08 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Chrisshnay Brown Chrisshnay Brown ('97) | 97 | USA | 13.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Jordan Spradlin Jordan Spradlin ('99) | 99 | USA | 13.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Elizabeth Akindele Elizabeth Akindele | USA | 13.74 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Taylor Crockem Taylor Crockem | USA | 13.74 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Angel Nkwonta Angel Nkwonta ('98) | 98 | USA | 13.62 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Natalie Mitchell Natalie Mitchell | USA | 13.54 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Camryn Rogers Camryn Rogers ('99) | 99 | CAN | 21.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Maddie Rabing Maddie Rabing ('98) | 98 | USA | 20.79 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Beatrice Nedberge Llano Beatrice Nedberge Llano ('97) | 97 | NOR | 20.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Onyie Chibuogwu Onyie Chibuogwu | USA | 18.89 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | De'Ondra Young De'Ondra Young ('96) | 96 | USA | 18.78 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kaylee Antill Kaylee Antill ('96) | 96 | USA | 18.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Amarissa Hawker Amarissa Hawker ('97) | 97 | USA | 18.42 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Aoife Martin Aoife Martin ('97) | 97 | USA | 17.89 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Barbara Coward Barbara Coward | USA | 17.80 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Joy McArthur Joy McArthur ('99) | 99 | USA | 17.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Femkamp Inde 22.2. Finale A Finale | Inde 22.2. | ||||||||||||||
1 | Erinn Beattie Erinn Beattie ('97) | 97 | USA | 4185 | Oversized bane | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Hannah Rusnak Hannah Rusnak | USA | 3848 | Oversized bane | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Maja Wichhart-Donzo Maja Wichhart-Donzo ('97) | 97 | USA | 3793 | Oversized bane | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Skylar Sieben Skylar Sieben | 00 | CAN | 3751 | Oversized bane | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Michaela Wenning Michaela Wenning ('95) | 95 | USA | 3733 | Oversized bane | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Lyndsey Lopes Lyndsey Lopes ('97) | 97 | USA | 3720 | Oversized bane | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Lindsey Schauble Lindsey Schauble ('96) | 96 | USA | 3702 | Oversized bane | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Saskia McNairy Saskia McNairy ('96) | 96 | USA | 3668 | Oversized bane | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Keira McCarrell Keira McCarrell ('99) | 99 | CAN | 3665 | Oversized bane | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Allie Jones Allie Jones | 00 | USA | 3618 | Oversized bane | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Drianna Mustin Drianna Mustin ('98) | 98 | USA | 3596 | Oversized bane | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Calli-Ann Abbott Calli-Ann Abbott ('98) | 98 | CAN | 3363 | Oversized bane | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Tori Sloan Tori Sloan | USA | 3332 | Oversized bane | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Sydney Holmes Sydney Holmes | USA | 3205 | Oversized bane | |||||||||||
|