Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingør: Kronborg Games III 9.3.2019 Inde
Snekkersten Idrætscenter

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jesper NielsenJesper Nielsen ('76)Gentofte IK8.28
  
 PB
2Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC8.60
  
 PB
3Anders MathiesenAnders Mathiesen ('55)Amager AC8.71
  
 SB
4Johan Byskov SvendsenJohan Byskov Svendsen ('73)Fredensborg AK8.76
  
 
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rabih SalahRabih Salah ('76)Gentofte IK1.56
  
 PB
 
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50 PB
  O
1.53 PB
  O
1.56 PB
XXO
1.59
XXX
 
2Jesper NielsenJesper Nielsen ('76)Gentofte IK1.56
  
 PB
 
1.35
 XO
1.40
  O
1.45 =PB
  O
1.50 PB
  O
1.53 PB
  O
1.56 PB
XXO
1.59
XXX
 
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathies HartmannMathies Hartmann ('95)Odense Atletik 4.15
  
 
 
4.05
 XO
4.15
XXO
4.25
XXX
     
2Kristian KolbyeKristian Kolbye ('96)Amager AC4.05
  
 SB
 
3.75 SB
 XO
3.95 SB
  O
4.05 SB
  O
4.15
  XX
    
3Morten KyndbølMorten Kyndbøl ('68)Odense Atletik 3.75
  
 SB
 
3.55
  O
3.65
  O
3.75 SB
  O
3.85
XXX
    
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kristian KolbyeKristian Kolbye ('96)Amager AC5.54
  
 
 
5.545.40  X     
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kristian KolbyeKristian Kolbye ('96)Amager AC10.81
  
 PB
 
10.51 PB10.4910.81 PB  X    
2Johan Byskov SvendsenJohan Byskov Svendsen ('73)Fredensborg AK9.66
  
 =PB
 
9.08 SB9.41 SB9.66 =PB9.47    
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karoline BoysenKaroline Boysen ('94)AK Brøndby10.10
  
 
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Camille FrederiksenCamille Frederiksen ('99)Odense Atletik 3.05
  
 =PB
 
2.75 SB
  O
2.95 SB
  O
3.05 =PB
 XO
3.15
XXX
    
K Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Gerda RibjergGerda Ribjerg ('60)Fremad Holbæk11.06
  
 
 
10.6811.0610.4710.67    
D19 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 4.40
  
 
 
4.15
  O
4.25
  O
4.40
XXO
4.55
XXX
    
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3Louise Wrisberg KæstelLouise Wrisberg Kæstel ('01)Holte Atletik10.06
  
 PB
P19 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sara OlsenSara Olsen ('01)Helsingør IF1.55
  
 
 
1.40
 XO
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
  O
1.60
XXX
   
P19 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Louise Wrisberg KæstelLouise Wrisberg Kæstel ('01)Holte Atletik5.01
  
 PB
 
5.01 PB4.854.28     
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Louise Wrisberg KæstelLouise Wrisberg Kæstel ('01)Holte Atletik6.85
  
 PB
 
6.14 PB6.85 PB  X  X    
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)Frederiksberg IF8.01
  
 PB
2Jeppe Skærlund SvendsenJeppe Skærlund Svendsen ('04)Helsingør IF8.27
  
 PB
2Jeppe Skærlund SvendsenJeppe Skærlund Svendsen ('04)Helsingør IF8.31
  
 PB
D17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)Frederiksberg IF1.70
  
 PB
 
1.50
  O
1.56
  O
1.62
 XO
1.65
  O
1.70 PB
 XO
1.72
XXX
  
D17 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC3.25
  
 
 
3.05
 XO
3.25
  O
3.35
XXX
     
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jeppe Skærlund SvendsenJeppe Skærlund Svendsen ('04)Helsingør IF4.37
  
 
 
4.354.374.24     
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC10.30
  
 PB
 
9.82 PB10.30 PB  X10.15    
2Jeppe Skærlund SvendsenJeppe Skærlund Svendsen ('04)Helsingør IF8.68
  
 PB
 
8.41 PB8.68 PB8.238.54    
P17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida Hebsgaard GertsenIda Hebsgaard Gertsen ('03)Helsingør IF8.40
  
 
2Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK8.73
  
 
3Ida PalboIda Palbo ('03)FIF Hillerød8.87
  
 
4Anna Katrine LarsenAnna Katrine Larsen ('03)FIF Hillerød8.92
  
 
5Eline LaanstraEline Laanstra ('03)FIF Hillerød8.96
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Anna Katrine LarsenAnna Katrine Larsen ('03)FIF Hillerød8.78
  
 PB
2Eline LaanstraEline Laanstra ('03)FIF Hillerød8.80
  
 PB
Indledende 2
1Ida Hebsgaard GertsenIda Hebsgaard Gertsen ('03)Helsingør IF8.38
  
 PB
2Ida PalboIda Palbo ('03)FIF Hillerød8.77
  
 
3Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK8.77
  
 
4Emilie SeebergEmilie Seeberg ('03)FIF Hillerød8.93
  
 SB
P17 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK3.15
  
 PB
 
2.65
  O
2.75
  O
2.85
  O
2.95
XXO
3.05
  O
3.15 PB
 XO
3.20
XXX
 
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Eline LaanstraEline Laanstra ('03)FIF Hillerød4.28
  
 PB
 
4.28 PB  X  X     
2Emilie SeebergEmilie Seeberg ('03)FIF Hillerød4.19
  
 PB
 
4.14 PB4.19 PB4.04     
3Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK4.19
  
 
 
  X4.194.09     
4Ida PalboIda Palbo ('03)FIF Hillerød4.13
  
 
 
4.13  X4.12     
Anna Katrine LarsenAnna Katrine Larsen ('03)FIF Hillerød NM
  
 
 
  X  X  X     
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK11.61
  
 
 
11.4511.61  X11.53    
2Anna Katrine LarsenAnna Katrine Larsen ('03)FIF Hillerød9.83
  
 
 
9.839.618.229.24    
3Margaret DarkwaMargaret Darkwa ('02)BAK9.75
  
 
 
8.77  X9.75  X    
4Eline LaanstraEline Laanstra ('03)FIF Hillerød7.72
  
 
 
6.697.117.397.72    
5Ida PalboIda Palbo ('03)FIF Hillerød6.60
  
 
 
6.606.426.436.47    
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta7.35
  
 
2Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta7.49
  
 
3Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta7.73
  
 
4Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK7.85
  
 
5Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK8.03
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Christian Thomas NymannChristian Thomas Nymann ('05)Frederiksberg IF8.65
  
 PB
2Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC8.66
  
 PB
3Albert AndersenAlbert Andersen ('05)8.79
  
 PB
4Tue Agger MaarbjergTue Agger Maarbjerg ('05)Frederiksberg IF9.07
  
 
Indledende 2
1Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta7.91
  
 =PB
2Markus NederschierMarkus Nederschier ('05)FIF Hillerød7.94
  
 PB
3Timoléon RescanTimoléon Rescan ('05)Frederiksberg IF8.51
  
 PB
Indledende 3
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta7.29
  
 
2Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta7.50
  
 
3Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta7.71
  
 
4Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK7.81
  
 
5Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK7.93
  
 
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta9.12
  
 PB
2Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK9.80
  
 
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta1.80
  
 
 
1.59
  O
1.62
  O
1.70
  O
1.72
  O
1.80
  O
1.85
XXX
  
2Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta1.53
  
 
 
1.45
  O
1.50
 XO
1.53
  O
1.56
XXX
    
3Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta1.45
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40 =PB
 XO
1.45 PB
 XO
1.50
XXX
   
4Albert AndersenAlbert Andersen ('05)1.40
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40 =PB
 XO
1.45
XXX
  
5Timoléon RescanTimoléon Rescan ('05)Frederiksberg IF1.35
  
 
 
1.35
  O
1.40
XXX
      
5Lucas LaustsenLucas Laustsen ('05)IK Hellas1.35
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
   
7Carl Haansbæk MortensenCarl Haansbæk Mortensen ('05)Helsingør IF1.35
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXO
1.40
XXX
    
8Christian Thomas NymannChristian Thomas Nymann ('05)Frederiksberg IF1.30
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35
XXX
     
8Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 1.30
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
     
D15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Carl Haansbæk MortensenCarl Haansbæk Mortensen ('05)Helsingør IF2.35
  
 PB
 
1.95
  O
2.05
  O
2.15 SB
  O
2.25 PB
  O
2.35 PB
  O
2.45
XXX
  
2Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 2.25
  
 PB
 
1.95
  O
2.05 PB
  O
2.15 PB
XXO
2.25 PB
 XO
2.35
XXX
   
3Sebastian ThulstrupSebastian Thulstrup ('04)Sparta1.95
  
 
 
1.85
  O
1.95
XXO
2.05
XXX
     
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta6.40
  
 PB
 
6.196.39 PB6.40 PB     
2Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta5.91
  
 PB
 
5.445.69 PB5.91 PB     
3Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK5.04
  
 
 
4.89  X5.04     
4Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta4.96
  
 PB
 
4.90 =PB4.644.96 PB     
5Markus NederschierMarkus Nederschier ('05)FIF Hillerød4.79
  
 PB
 
4.79 PB4.58  X     
6Timoléon RescanTimoléon Rescan ('05)Frederiksberg IF4.67
  
 
 
4.234.674.55     
7Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK4.64
  
 
 
4.64  X4.01     
8Albert AndersenAlbert Andersen ('05)4.22
  
 
 
4.114.22  X     
9Lucas LaustsenLucas Laustsen ('05)IK Hellas4.18
  
 
 
3.863.924.18     
10Christian Thomas NymannChristian Thomas Nymann ('05)Frederiksberg IF4.16
  
 
 
3.704.16  X     
11Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta3.98
  
 PB
 
3.86 PB3.98 PB3.89     
12Tue Agger MaarbjergTue Agger Maarbjerg ('05)Frederiksberg IF3.61
  
 
 
  X2.993.61     
Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC NM
  
 
 
  X  X  X     
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta13.85
  
 
 
  X13.85  X  X    
2Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta11.91
  
 
 
11.4011.83  X11.91    
3Markus NederschierMarkus Nederschier ('05)FIF Hillerød8.58
  
 PB
 
8.58 PB7.547.968.45    
4Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC8.35
  
 PB
 
7.328.32 PB8.33 PB8.35 PB    
5Carl Haansbæk MortensenCarl Haansbæk Mortensen ('05)Helsingør IF7.90
  
 PB
 
7.90 PB7.327.377.20    
6Tue Agger MaarbjergTue Agger Maarbjerg ('05)Frederiksberg IF6.62
  
 
 
6.625.415.345.12    
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)Holte Atletik8.00
  
 PB
2Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK8.02
  
 
3Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 8.26
  
 PB
4Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF8.41
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Ieva StonciuteIeva Stonciute ('05)Sparta / LTU9.02
  
 PB
2Elvira Norton Ørsted PedersenElvira Norton Ørsted Pedersen ('05)Frederiksberg IF9.58
  
 PB
3Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF9.70
  
 PB
Indledende 2
1Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta8.61
  
 PB
2Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK9.14
  
 
3Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC9.19
  
 PB
4Freja EgenseFreja Egense ('05)Frederiksberg IF9.93
  
 PB
Indledende 3
1Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik8.61
  
 PB
2Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)Sparta9.00
  
 PB
3Laura GalsøeLaura Galsøe ('05)Allerød AM 9.06
  
 PB
4Ella Aurora Magelund RasmussenElla Aurora Magelund Rasmussen ('05)Frederiksberg IF9.18
  
 PB
Indledende 4
1Vilma Tambour PetersenVilma Tambour Petersen ('05)Amager AC8.96
  
 PB
2Saga BergholmSaga Bergholm ('05)Sparta9.26
  
 
3Emma FokdalEmma Fokdal ('04)Gentofte IK9.35
  
 
Indledende 5
1Clara Ruud HansenClara Ruud Hansen ('05)Helsingør IF8.54
  
 PB
2Amalie BrokAmalie Brok ('04)Gentofte IK8.79
  
 PB
3Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF8.82
  
 PB
4Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)Sparta8.86
  
 PB
5Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta8.97
  
 
Indledende 6
1Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC8.68
  
 PB
2Vilma Bahne JessenVilma Bahne Jessen ('05)Frederiksberg IF8.79
  
 
3Laura-Jo Buchard HansenLaura-Jo Buchard Hansen ('05)Amager AC8.82
  
 =PB
4Ida Marie Skøt-NielsenIda Marie Skøt-Nielsen ('04)HGATM 8.86
  
 PB
Indledende 7
1Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta8.36
  
 PB
2Josefine Hostrup LangkjærJosefine Hostrup Langkjær ('04)Sparta8.47
  
 PB
3Laura Kirstine MortensenLaura Kirstine Mortensen ('04)Helsingør IF8.58
  
 PB
4Alma Eide LarsenAlma Eide Larsen ('05)Allerød AM 8.59
  
 PB
5Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK8.74
  
 
Indledende 8
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK7.89
  
 =PB
2Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)Holte Atletik8.05
  
 PB
3Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta8.31
  
 
4Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF8.35
  
 
5Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 8.35
  
 
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta10.94
  
 
2Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC11.32
  
 PB
3Emilie HumbeyEmilie Humbey ('04)Helsingør IF12.93
  
 PB
4Anna Braad OlesenAnna Braad Olesen ('05)BAC14.88
  
 PB
Vilma Tambour PetersenVilma Tambour Petersen ('05)Amager AC DNF
  
 
Finale 2
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK9.69
  
 
2Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF10.22
  
 
3Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC10.34
  
 PB
4Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta10.81
  
 
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ieva StonciuteIeva Stonciute ('05)Sparta / LTU1.50
  
 PB
 
1.35 =PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50 PB
  O
1.55
XXX
   
1Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta1.50
  
 =PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50 =PB
  O
1.55
XXX
  
3Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta1.45
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45 PB
  O
1.50
XXX
   
4Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF1.45
  
 =PB
 
1.35
  O
1.40
XXO
1.45 =PB
  O
1.50
XXX
    
5Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.40
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
     
5Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK1.40
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
  
7Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC1.40
  
 PB
 
1.30
  O
1.35 =PB
  O
1.40 PB
 XO
1.45
XXX
    
8Alma Eide LarsenAlma Eide Larsen ('05)Allerød AM 1.40
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.40 PB
 XO
1.45
XXX
 
9Carla Marie FrandsenCarla Marie Frandsen ('04)Sparta1.40
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
XXO
1.45
XXX
   
10Anna Braad OlesenAnna Braad Olesen ('05)BAC1.40
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 =PB
 XO
1.35 PB
  O
1.40 PB
XXO
1.45
XXX
  
11Martine Rørbøl MarkussenMartine Rørbøl Markussen ('05)BAC1.35
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 PB
  O
1.40
XXX
   
11Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF1.35
  
 =SB
 
1.30
  O
1.35 =SB
  O
1.40
XXX
     
13Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta1.35
  
 
 
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
  O
1.40
XXX
    
14Saga BergholmSaga Bergholm ('05)Sparta1.35
  
 
 
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
 XO
1.40
XXX
    
Elvira Norton Ørsted PedersenElvira Norton Ørsted Pedersen ('05)Frederiksberg IF NH
  
 
 
1.10
XXX
       
P15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK2.65
  
 
 
2.45
  O
2.55
  O
2.65
  O
2.75
XXX
    
2Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC2.65
  
 
 
2.45
  O
2.55
 XO
2.65
  O
2.75
XXX
    
3Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF2.55
  
 
 
2.15
  O
2.25
  O
2.35
  O
2.45
  O
2.55
 XO
2.65
XXX
  
4Laura-Jo Buchard HansenLaura-Jo Buchard Hansen ('05)Amager AC2.45
  
 PB
 
2.15
  O
2.25
 XO
2.35 PB
 XO
2.45 PB
  O
2.55
XXX
   
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5.06
  
 
 
  X4.505.06     
2Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta5.00
  
 
 
  X5.00  X     
3Ida Marie Skøt-NielsenIda Marie Skøt-Nielsen ('04)HGATM 4.67
  
 PB
 
  X4.67 PB4.59     
4Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta4.64
  
 PB
 
4.514.444.64 PB     
5Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta4.63
  
 
 
4.634.54  X     
6Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)Sparta4.59
  
 PB
 
  X4.59 PB4.34     
7Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 4.56
  
 
 
  X4.56  X     
8Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)Sparta4.42
  
 PB
 
4.274.304.42 PB     
9Ieva StonciuteIeva Stonciute ('05)Sparta / LTU4.41
  
 PB
 
4.41 PB4.184.13     
10Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik4.38
  
 PB
 
4.38 PB4.33  X     
11Josefine Hostrup LangkjærJosefine Hostrup Langkjær ('04)Sparta4.36
  
 PB
 
4.36 PB4.114.35     
12Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK4.26
  
 
 
  X  X4.26     
13Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC4.18
  
 PB
 
3.964.18 PB3.93     
14Laura-Jo Buchard HansenLaura-Jo Buchard Hansen ('05)Amager AC4.08
  
 PB
 
4.08 PB4.08 =PB3.86     
15Carla Marie FrandsenCarla Marie Frandsen ('04)Sparta4.08
  
 PB
 
  X  X4.08 PB     
16Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF3.61
  
 PB
 
  X3.61 PB3.61 =PB     
17Elvira Norton Ørsted PedersenElvira Norton Ørsted Pedersen ('05)Frederiksberg IF3.48
  
 PB
 
3.36 PB3.48 PB3.15     
18Laura GalsøeLaura Galsøe ('05)Allerød AM 3.45
  
 
 
3.383.303.45     
19Freja EgenseFreja Egense ('05)Frederiksberg IF3.30
  
 
 
3.303.26  X     
Ella Aurora Magelund RasmussenElla Aurora Magelund Rasmussen ('05)Frederiksberg IF NM
  
 
 
  X  X  X     
Laura Kirstine MortensenLaura Kirstine Mortensen ('04)Helsingør IF NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)Sparta10.22
  
 
 
9.088.179.3810.22    
2Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta10.17
  
 PB
 
10.17 PB9.809.309.81    
3Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK9.94
  
 
 
9.709.048.659.94    
4Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC9.05
  
 PB
 
8.459.05 PB8.538.50    
5Clara Ruud HansenClara Ruud Hansen ('05)Helsingør IF8.89
  
 
 
  X  X8.688.89    
6Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta8.61
  
 
 
8.108.528.618.48    
7Martine Rørbøl MarkussenMartine Rørbøl Markussen ('05)BAC8.44
  
 
 
8.268.447.358.18    
8Marie AgergaardMarie Agergaard ('05)Helsingør IF8.23
  
 PB
 
8.018.027.908.23 PB    
9Nanna SvendsenNanna Svendsen ('05)Fredensborg AK7.76
  
 PB
 
7.347.427.577.76 PB    
10Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF6.94
  
 PB
 
6.376.84 PB6.316.94 PB    
11Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF6.59
  
 PB
 
6.59 PB6.586.466.12    
12Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF6.59
  
 
 
5.855.996.596.58    
13Nanna Rye GefkeNanna Rye Gefke ('05)Helsingør IF5.95
  
 
 
  X5.905.735.95    
14Ella Aurora Magelund RasmussenElla Aurora Magelund Rasmussen ('05)Frederiksberg IF5.61
  
 PB
 
5.034.655.61 PB5.36    
15Vilma Bahne JessenVilma Bahne Jessen ('05)Frederiksberg IF5.07
  
 
 
5.005.075.014.61    
16Freja EgenseFreja Egense ('05)Frederiksberg IF4.41
  
 
 
4.334.124.413.93    
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta8.28
  
 
2Tobias JørgensenTobias Jørgensen ('07)Gentofte IK8.45
  
 PB
3Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta8.62
  
 
4Kevin JensenKevin Jensen ('07)KIF8.65
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Anton Hartmann GersbøllAnton Hartmann Gersbøll ('07)Holte Atletik9.47
  
 PB
2Jakob Hee SchmidtJakob Hee Schmidt ('07)Holte Atletik9.73
  
 PB
3Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)KIF9.80
  
 PB
4Tobias LercheTobias Lerche ('07)BAC9.97
  
 PB
Indledende 2
1Bror SiemBror Siem ('07)Frederiksberg IF9.41
  
 PB
2Marcus Fawolé HansenMarcus Fawolé Hansen ('06)Amager AC9.99
  
 SB
3Valdemar LiljefredValdemar Liljefred ('07)Holte Atletik10.41
  
 PB
4Adrian Lund KringsholmAdrian Lund Kringsholm ('07)Holte Atletik10.61
  
 PB
Indledende 3
1Anders SilleborgAnders Silleborg ('07)Sparta9.08
  
 PB
2Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta9.21
  
 
3Philip Busch-MadsenPhilip Busch-Madsen ('07)BAK9.45
  
 PB
4Malthe ThomsenMalthe Thomsen ('07)Allerød AM 11.21
  
 PB
Indledende 4
1Tobias JørgensenTobias Jørgensen ('07)Gentofte IK8.51
  
 
2Carl-Emil WeberCarl-Emil Weber ('06)Helsingør IF8.93
  
 PB
3Frederik RuneFrederik Rune ('06)Allerød AM 9.00
  
 PB
4Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta9.07
  
 
Indledende 5
1Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF8.75
  
 
2Villads LindVillads Lind ('06)Frederiksberg IF8.79
  
 PB
3August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF8.80
  
 
4Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF9.15
  
 
Indledende 6
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta8.31
  
 
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta8.56
  
 
3Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta8.63
  
 PB
4Kevin JensenKevin Jensen ('07)KIF8.65
  
 
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Tobias JørgensenTobias Jørgensen ('07)Gentofte IK10.99
  
 PB
2Adrian Lund KringsholmAdrian Lund Kringsholm ('07)Holte Atletik13.07
  
 PB
3Nikolaj SoelbergNikolaj Soelberg ('07)Gentofte IK13.14
  
 PB
Finale 2
1Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF11.63
  
 PB
2Philip Busch-MadsenPhilip Busch-Madsen ('07)BAK13.01
  
 PB
3Jakob Hee SchmidtJakob Hee Schmidt ('07)Holte Atletik14.02
  
 PB
4Marvin JensenMarvin Jensen ('07)KIF14.61
  
 
Finale 3
1Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF10.05
  
 =PB
2Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta10.87
  
 PB
3Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta12.39
  
 
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Eli RiegeEli Riege ('06)Sparta1.50
  
 
 
1.35
  O
1.40
 XO
1.43
  O
1.46
 XO
1.50
XXO
1.55
XXX
  
2Kevin JensenKevin Jensen ('07)KIF1.43
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.43 PB
 XO
1.46
XXX
 
3Villads LindVillads Lind ('06)Frederiksberg IF1.40
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40 PB
  O
1.43
XXX
3Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF1.40
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.43
XXX
     
5Noah HenriksenNoah Henriksen ('06)Frederiksberg IF1.35
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30 =PB
  O
1.35 PB
 XO
1.40
XXX
 
6Tobias JørgensenTobias Jørgensen ('07)Gentofte IK1.30
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
   
7Anders SilleborgAnders Silleborg ('07)Sparta1.25
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25 PB
 XO
1.30
XXX
    
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta5.35
  
 
 
5.064.985.35     
2Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta4.68
  
 PB
 
4.65 PB  X4.68 PB     
3Eli RiegeEli Riege ('06)Sparta4.68
  
 
 
3.364.554.68     
4Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta4.63
  
 
 
4.634.624.62     
5Gustav Striboldt LindGustav Striboldt Lind ('06)Frederiksberg IF4.54
  
 
 
4.544.414.45     
6Villads LindVillads Lind ('06)Frederiksberg IF4.39
  
 PB
 
4.39 PB4.344.24     
7Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta4.38
  
 PB
 
4.38 PB4.054.15     
8August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF4.37
  
 PB
 
4.37 PB4.144.23     
9Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta4.35
  
 
 
4.354.304.29     
10Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta4.28
  
 
 
4.284.204.08     
11Adam SkytteAdam Skytte ('06)KIF4.22
  
 
 
4.224.114.07     
12Anders SilleborgAnders Silleborg ('07)Sparta4.13
  
 
 
4.134.073.97     
13Tristan Lohmann SmedTristan Lohmann Smed ('07)Sparta4.06
  
 
 
3.933.884.06     
14Carl-Emil WeberCarl-Emil Weber ('06)Helsingør IF4.04
  
 PB
 
4.04 PB3.773.58     
15Frederik RuneFrederik Rune ('06)Allerød AM 4.01
  
 
 
4.013.964.01     
16Bror SiemBror Siem ('07)Frederiksberg IF3.88
  
 PB
 
3.88 PB3.443.82     
17Tobias LercheTobias Lerche ('07)BAC3.81
  
 PB
 
3.81 PB3.603.56     
18Noah HenriksenNoah Henriksen ('06)Frederiksberg IF3.80
  
 PB
 
3.80 PB3.713.71     
19Philip Busch-MadsenPhilip Busch-Madsen ('07)BAK3.77
  
 PB
 
3.77 PB3.613.66     
20Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta3.73
  
 
 
3.553.693.73     
21Marcus Fawolé HansenMarcus Fawolé Hansen ('06)Amager AC3.69
  
 PB
 
3.65 PB3.67 PB3.69 PB     
22Marvin JensenMarvin Jensen ('07)KIF3.68
  
 
 
3.683.632.72     
23Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF3.56
  
 
 
3.563.523.40     
24Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)KIF3.55
  
 
 
3.553.523.38     
25Valdemar LiljefredValdemar Liljefred ('07)Holte Atletik3.55
  
 PB
 
  X3.40 PB3.55 PB     
26Aksel Birk StjernstrømAksel Birk Stjernstrøm ('07)Sparta3.54
  
 
 
3.433.543.53     
27Ludvig Harrit EjlersenLudvig Harrit Ejlersen ('07)Sparta3.47
  
 
 
3.383.433.47     
28Jakob Hee SchmidtJakob Hee Schmidt ('07)Holte Atletik3.42
  
 PB
 
3.40 PB3.343.42 PB     
29Anton Hartmann GersbøllAnton Hartmann Gersbøll ('07)Holte Atletik3.41
  
 PB
 
3.41 PB3.323.30     
30Adrian Lund KringsholmAdrian Lund Kringsholm ('07)Holte Atletik3.18
  
 PB
 
3.18 PB2.862.92     
31Sylvester Møller-PoulsenSylvester Møller-Poulsen ('07)Holte Atletik2.22
  
 PB
 
  X2.22 PB2.04     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta10.76
  
 
 
9.809.8610.1710.76    
2Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF8.48
  
 
 
7.578.488.427.82    
3Eli RiegeEli Riege ('06)Sparta7.83
  
 PB
 
7.67 PB7.327.70 PB7.83 PB    
4Kevin JensenKevin Jensen ('07)KIF7.75
  
 
 
6.917.327.756.89    
5Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta7.68
  
 
 
7.247.337.687.39    
6Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta7.56
  
 
 
7.566.607.017.06    
7Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta7.28
  
 
 
7.286.767.266.92    
8Frederik RuneFrederik Rune ('06)Allerød AM 6.34
  
 
 
6.146.346.266.22    
9Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta6.18
  
 
 
6.176.165.866.18    
10Marvin JensenMarvin Jensen ('07)KIF6.06
  
 
 
5.025.424.976.06    
11Valdemar LiljefredValdemar Liljefred ('07)Holte Atletik5.60
  
 PB
 
5.05 PB5.60 PB  X4.90    
12Aksel Birk StjernstrømAksel Birk Stjernstrøm ('07)Sparta5.37
  
 PB
 
5.14 PB5.014.955.37 PB    
13Ludvig Harrit EjlersenLudvig Harrit Ejlersen ('07)Sparta5.35
  
 PB
 
4.915.35 PB4.984.72    
14Sylvester Møller-PoulsenSylvester Møller-Poulsen ('07)Holte Atletik4.64
  
 PB
 
4.15 PB4.23 PB4.64 PB3.95    
15Tobias LercheTobias Lerche ('07)BAC4.53
  
 PB
 
4.53 PB  X4.424.33    
16Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF4.39
  
 PB
 
  X4.04 PB4.39 PB4.30    
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas8.27
  
 
2Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF8.37
  
 
3Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC8.49
  
 
4Asta GarderAsta Garder ('07)KIF8.53
  
 PB
5Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta8.54
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta9.20
  
 PB
2Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF9.33
  
 PB
3Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK9.47
  
 PB
4Marie Friis HoubakMarie Friis Houbak ('06)Sparta9.59
  
 PB
Indledende 2
1Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF9.94
  
 
2Julia FerrisJulia Ferris ('06)Gentofte IK10.23
  
 
3Clara Lund KongsgaardClara Lund Kongsgaard ('07)Holte Atletik10.61
  
 
4Anna JohanssonAnna Johansson ('07)BAC10.74
  
 PB
Indledende 3
1Ingrid AdsersenIngrid Adsersen ('06)Frederiksberg IF9.15
  
 PB
2Naja LildholdtNaja Lildholdt ('06)Amager AC9.65
  
 =PB
3Laura Halberg NomeLaura Halberg Nome ('06)BAC9.67
  
 PB
4Hannah Ejby HansenHannah Ejby Hansen ('06)FIF Hillerød10.22
  
 PB
5Louise C. B. JessenLouise C. B. Jessen ('07)Sparta10.75
  
 
Indledende 4
1Helene SalomonsenHelene Salomonsen ('07)Sparta9.36
  
 PB
2Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF9.41
  
 
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF9.43
  
 =PB
4Talulah AxelssonTalulah Axelsson ('06)KIF9.59
  
 
5Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik9.80
  
 
Indledende 5
1Natasha BurkalNatasha Burkal ('06)Helsingør IF9.08
  
 PB
2Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF9.21
  
 PB
3Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC9.38
  
 
4Esther Alice RavnEsther Alice Ravn ('06)Frederiksberg IF9.76
  
 
5Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC9.84
  
 
Indledende 6
1Anna Pape LiboriussenAnna Pape Liboriussen ('06)Sparta9.06
  
 PB
2Isabelle Kehler KrabbeIsabelle Kehler Krabbe ('06)Amager AC9.17
  
 PB
3Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta9.20
  
 PB
4Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta9.24
  
 
5Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød9.35
  
 
Indledende 7
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta8.53
  
 PB
2Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK8.90
  
 
3Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC8.93
  
 PB
4Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF9.09
  
 
5Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik9.11
  
 PB
Indledende 8
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas8.28
  
 
2Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC8.34
  
 PB
3Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF8.37
  
 
4Asta GarderAsta Garder ('07)KIF8.58
  
 PB
5Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta8.62
  
 
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde
Inde
Finale 1
3Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC14.43
  
 PB
4Louise C. B. JessenLouise C. B. Jessen ('07)Sparta14.66
  
 
Finale 2
2Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF13.03
  
 PB
3Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC13.08
  
 PB
4Lotte Grevy EjstrupLotte Grevy Ejstrup ('07)Sparta13.79
  
 
Finale 4
3Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta11.52
  
 
4Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC12.02
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.42
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.42 PB
 XO
1.44
XXX
2Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta1.35
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
     
2Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC1.35
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35 PB
  O
1.40
XXX
   
4Ida StrandosIda Strandos ('06)Frederiksberg IF1.30
  
 PB
 
1.20
  O
1.25 =PB
  O
1.30 PB
  O
1.35
XXX
    
5Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
XXO
1.30
 XO
1.35
XXX
    
6Freja AbrahamFreja Abraham ('06)Sparta1.30
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXO
1.30
 XO
1.35
XXX
  
7Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF1.25
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
    
8Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød1.25
  
 
 
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
  O
1.25
  O
    
9Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF1.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
    
10Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC1.20
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
  
11Marie Friis HoubakMarie Friis Houbak ('06)Sparta1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
1.20
XXX
   
P13 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2.05
  
 PB
 
1.55
  O
1.65
  O
1.75
  O
1.85
  O
1.95
  O
2.05 PB
 XO
2.15
XXX
 
2Talulah AxelssonTalulah Axelsson ('06)KIF1.85
  
 PB
 
1.45
  O
1.55
  O
1.65
  O
1.75 PB
 XO
1.85 PB
 XO
1.95
XXX
  
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta4.70
  
 
 
4.664.704.70     
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta4.70
  
 PB
 
4.504.364.70 PB     
3Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta4.66
  
 PB
 
4.524.56 PB4.66 PB     
4Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF4.59
  
 
 
  X4.59  X     
5Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas4.55
  
 
 
4.284.484.55     
6Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK4.43
  
 PB
 
4.23 PB4.194.43 PB     
7Asta GarderAsta Garder ('07)KIF4.35
  
 PB
 
4.004.35 PB4.18     
8Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC4.21
  
 PB
 
3.99 PB3.984.21 PB     
9Cecilie M CarstensenCecilie M Carstensen ('07)Greve Atletik4.07
  
 
 
3.94  X4.07     
10Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta4.02
  
 
 
3.934.023.88     
11Anna Pape LiboriussenAnna Pape Liboriussen ('06)Sparta3.99
  
 PB
 
3.83 PB3.823.99 PB     
12Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC3.94
  
 
 
3.813.853.94     
13Ingrid AdsersenIngrid Adsersen ('06)Frederiksberg IF3.78
  
 PB
 
3.78 PB3.763.57     
14Naja LildholdtNaja Lildholdt ('06)Amager AC3.77
  
 PB
 
3.77 PB3.583.45     
15Isabelle Kehler KrabbeIsabelle Kehler Krabbe ('06)Amager AC3.74
  
 
 
3.603.323.74     
16Talulah AxelssonTalulah Axelsson ('06)KIF3.73
  
 
 
3.673.683.73     
17Freja AbrahamFreja Abraham ('06)Sparta3.69
  
 
 
3.683.573.69     
18Marie Friis HoubakMarie Friis Houbak ('06)Sparta3.68
  
 PB
 
3.61 PB3.68 PB3.66     
19Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC3.68
  
 
 
3.603.683.64     
20Lotte Grevy EjstrupLotte Grevy Ejstrup ('07)Sparta3.68
  
 PB
 
3.68 PB3.433.49     
21Julia FerrisJulia Ferris ('06)Gentofte IK3.60
  
 
 
3.593.603.50     
22Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC3.58
  
 
 
3.543.493.58     
23Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød3.53
  
 PB
 
  X3.48 PB3.53 PB     
24Hannah Ejby HansenHannah Ejby Hansen ('06)FIF Hillerød3.51
  
 
 
3.513.193.44     
25Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik3.35
  
 
 
3.263.293.35     
26Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC3.35
  
 
 
3.293.193.35     
27Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF3.33
  
 PB
 
3.33 PB3.043.22     
28Anna JohanssonAnna Johansson ('07)BAC3.11
  
 
 
3.023.013.11     
29Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK2.89
  
 PB
 
2.89 PB2.882.86     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Isabel NissenIsabel Nissen ('06)Helsingør IF11.51
  
 PB
 
10.67 PB10.84 PB10.5311.51 PB    
2Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta11.37
  
 
 
10.4810.0311.3711.37    
3Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta10.67
  
 PB
 
9.5710.0510.30 PB10.67 PB    
4Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta7.59
  
 
 
10.4310.297.5910.33    
5Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas9.83
  
 
 
8.629.559.329.83    
6Julie RasmussenJulie Rasmussen ('06)Holte Atletik9.62
  
 
 
9.139.628.909.07    
7Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC9.35
  
 
 
9.359.098.848.62    
8Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF9.10
  
 PB
 
8.588.078.639.10 PB    
9Isabelle Kehler KrabbeIsabelle Kehler Krabbe ('06)Amager AC9.02
  
 PB
 
8.979.02 PB8.858.78    
10Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF8.45
  
 PB
 
7.928.45 PB8.238.22    
11Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF7.95
  
 PB
 
7.707.95 PB7.267.36    
12Esther Alice RavnEsther Alice Ravn ('06)Frederiksberg IF7.89
  
 PB
 
7.347.66 PB7.037.89 PB    
13Helene SalomonsenHelene Salomonsen ('07)Sparta7.76
  
 
 
7.156.997.537.76    
14Ida StrandosIda Strandos ('06)Frederiksberg IF7.70
  
 PB
 
6.776.896.887.70 PB    
15Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF7.55
  
 
 
7.207.507.517.55    
16Julia FerrisJulia Ferris ('06)Gentofte IK7.12
  
 PB
 
6.446.80 PB6.84 PB7.12 PB    
17Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta6.97
  
 PB
 
6.95 PB5.636.056.97 PB    
18Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF6.92
  
 PB
 
6.62 PB6.92 PB6.536.41    
19Ingrid AdsersenIngrid Adsersen ('06)Frederiksberg IF6.82
  
 
 
6.826.486.446.77    
20Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC6.65
  
 PB
 
5.785.965.916.65 PB    
21Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF6.27
  
 PB
 
6.22 PB6.27 PB  X5.62    
22Laura Halberg NomeLaura Halberg Nome ('06)BAC5.60
  
 PB
 
  X5.60 PB4.334.94    
23Hannah Ejby HansenHannah Ejby Hansen ('06)FIF Hillerød5.50
  
 PB
 
  X5.50 PB  X4.94    
24Anna JohanssonAnna Johansson ('07)BAC5.35
  
 PB
 
5.35 PB5.235.134.71    
25Lotte Grevy EjstrupLotte Grevy Ejstrup ('07)Sparta4.68
  
 PB
 
4.68 PB4.134.404.66    
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta8.92
  
 PB
2Jonas GretlundJonas Gretlund ('09)Amager AC8.95
  
 PB
3Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta9.13
  
 
4Jonatan HorsholtJonatan Horsholt ('08)Frederiksberg IF9.28
  
 PB
5Mathias KentMathias Kent ('08)KIF9.29
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Lucien RescanLucien Rescan ('08)Frederiksberg IF10.41
  
 PB
2Oliver MøllerOliver Møller ('08)Fredensborg AK10.71
  
 PB
3Kasper GranlundKasper Granlund ('09)Greve Atletik10.83
  
 PB
4Frederik AltenhofenFrederik Altenhofen ('09)Fredensborg AK11.75
  
 PB
Indledende 2
1Rasmus Piper FlemmerRasmus Piper Flemmer ('09)Holte Atletik9.61
  
 PB
2Oliver SimonsenOliver Simonsen ('09)Fredensborg AK10.01
  
 PB
3Markus Martin PetersenMarkus Martin Petersen ('08)FIF Hillerød10.39
  
 PB
4Daniel Hantzi WilmannDaniel Hantzi Wilmann ('08)BAC10.51
  
 PB
Indledende 3
1Mads Weber ØstergaardMads Weber Østergaard ('08)Helsingør IF10.42
  
 PB
2Sebastian J. ThilkjærSebastian J. Thilkjær ('09)Sparta10.70
  
 PB
3Oscar SørensenOscar Sørensen ('09)Helsingør IF11.85
  
 
4Tobias KoldkjærTobias Koldkjær ('09)KIF12.16
  
 PB
Indledende 4
1Gustav SeebergGustav Seeberg ('08)FIF Hillerød10.67
  
 
2Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF10.69
  
 
3Vilfred StensgaardVilfred Stensgaard ('08)BAK10.73
  
 
4Mathias Bech GjerløvMathias Bech Gjerløv ('09)Sparta10.80
  
 PB
Indledende 5
1Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC9.84
  
 PB
2Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta10.22
  
 
3Magnus DonsMagnus Dons ('08)BAC10.53
  
 
4Nativel Dang Thien LongNativel Dang Thien Long ('08)Gentofte IK10.62
  
 
Indledende 6
1Alexander Elver MørkAlexander Elver Mørk ('08)Allerød AM 9.50
  
 PB
2Anton Moth SøndergaardAnton Moth Søndergaard ('08)Helsingør IF9.54
  
 PB
3Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta9.97
  
 PB
4Hjalte-Johannes KronborgHjalte-Johannes Kronborg ('08)KIF9.99
  
 
5Mikkel HøjenMikkel Højen ('08)BAK10.01
  
 PB
Indledende 7
1Jonatan HorsholtJonatan Horsholt ('08)Frederiksberg IF9.14
  
 PB
2Rasmus Kiel HansenRasmus Kiel Hansen ('08)BAC9.27
  
 PB
3Anton KystAnton Kyst ('08)BAC9.35
  
 
4Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK9.62
  
 PB
5William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta9.69
  
 PB
Indledende 8
1Jonas GretlundJonas Gretlund ('09)Amager AC8.90
  
 PB
2Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta8.97
  
 
3Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta9.13
  
 
4Mathias KentMathias Kent ('08)KIF9.27
  
 
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.75 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas13.21
  
 PB
2Emil Kundal HansenEmil Kundal Hansen ('08)BAC13.85
  
 
3Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF14.45
  
 PB
Finale 2
1Jonatan HorsholtJonatan Horsholt ('08)Frederiksberg IF11.63
  
 PB
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta12.51
  
 
3William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta12.84
  
 PB
4Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta13.90
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta1.20
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
   
2Rasmus Kiel HansenRasmus Kiel Hansen ('08)BAC1.20
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXO
1.20 PB
  O
1.25
XXX
 
3Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta1.20
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
 XO
1.15
 XO
1.20
 XO
1.25
XXX
4Emil Kundal HansenEmil Kundal Hansen ('08)BAC1.15
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
    
5Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta1.10
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
    
6Rasmus Piper FlemmerRasmus Piper Flemmer ('09)Holte Atletik1.05
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
   
7Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik0.95
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00
XXX
     
8Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta0.95
  
 
 
0.90
  O
0.95
XXO
1.00
XXX
     
9Daniel Hantzi WilmannDaniel Hantzi Wilmann ('08)BAC0.85
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90
XXX
     
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta4.19
  
 PB
 
4.19 PB4.034.02     
2Jonas GretlundJonas Gretlund ('09)Amager AC4.14
  
 PB
 
4.10 =PB4.14 PB4.02     
3Jonatan HorsholtJonatan Horsholt ('08)Frederiksberg IF4.07
  
 PB
 
3.93 PB4.07 PB3.93     
4Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta3.76
  
 PB
 
3.76 PB3.543.52     
5Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK3.74
  
 
 
  X3.743.69     
6Alexander Elver MørkAlexander Elver Mørk ('08)Allerød AM 3.57
  
 PB
 
3.363.57 PB3.45     
7William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta3.56
  
 
 
3.563.283.56     
8Mathias KentMathias Kent ('08)KIF3.56
  
 PB
 
3.50 PB3.463.56 PB     
9Hjalte-Johannes KronborgHjalte-Johannes Kronborg ('08)KIF3.52
  
 
 
3.373.393.52     
10Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta3.50
  
 
 
3.24  X3.50     
11Samuel Grønlund BrixSamuel Grønlund Brix ('09)Sparta3.49
  
 
 
3.193.283.49     
12Rasmus Piper FlemmerRasmus Piper Flemmer ('09)Holte Atletik3.41
  
 PB
 
  X3.41 PB3.35     
13Nativel Dang Thien LongNativel Dang Thien Long ('08)Gentofte IK3.40
  
 
 
2.752.953.40     
14Mads Weber ØstergaardMads Weber Østergaard ('08)Helsingør IF3.29
  
 PB
 
3.29 PB3.083.08     
15Kasper GranlundKasper Granlund ('09)Greve Atletik3.20
  
 PB
 
3.20 PB3.083.01     
16Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC3.15
  
 PB
 
  X3.15 PB3.06     
17Magnus DonsMagnus Dons ('08)BAC3.15
  
 PB
 
1.983.15 PB  X     
18Mikkel HøjenMikkel Højen ('08)BAK3.13
  
 PB
 
2.883.13 PB3.12     
19Lucien RescanLucien Rescan ('08)Frederiksberg IF3.07
  
 PB
 
3.07 PB2.942.98     
20Markus Martin PetersenMarkus Martin Petersen ('08)FIF Hillerød3.05
  
 PB
 
3.05 PB3.032.88     
21Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas3.05
  
 
 
3.022.813.05     
22Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik3.04
  
 PB
 
2.96 PB3.02 PB3.04 PB     
23Oliver MøllerOliver Møller ('08)Fredensborg AK2.89
  
 PB
 
2.89 PB2.52  X     
24Oliver SimonsenOliver Simonsen ('09)Fredensborg AK2.80
  
 PB
 
2.71 PB2.80 PB2.78     
25Mathias Bech GjerløvMathias Bech Gjerløv ('09)Sparta2.71
  
 
 
2.712.602.16     
26Oscar SørensenOscar Sørensen ('09)Helsingør IF2.50
  
 
 
2.502.332.50     
27Frederik AltenhofenFrederik Altenhofen ('09)Fredensborg AK2.43
  
 PB
 
  X1.86 PB2.43 PB     
28Sebastian J. ThilkjærSebastian J. Thilkjær ('09)Sparta2.25
  
 
 
1.872.062.25     
29Tobias KoldkjærTobias Koldkjær ('09)KIF2.23
  
 
 
1.882.062.23     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta9.58
  
 PB
 
8.94 PB9.23 PB8.769.58 PB    
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta8.40
  
 PB
 
7.987.548.028.40 PB    
3Sofus Houman-PrasséSofus Houman-Prassé ('09)Sparta7.46
  
 PB
 
6.677.46 PB7.137.07    
4Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas7.07
  
 PB
 
5.906.99 PB5.857.07 PB    
5Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK7.05
  
 PB
 
5.506.63 PB6.447.05 PB    
6Alexander Elver MørkAlexander Elver Mørk ('08)Allerød AM 6.75
  
 PB
 
5.936.306.75 PB6.53    
7Anton KystAnton Kyst ('08)BAC6.64
  
 PB
 
6.25 PB5.606.64 PB6.45    
8Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC6.51
  
 PB
 
5.756.51 PB6.435.64    
9Emil Kundal HansenEmil Kundal Hansen ('08)BAC6.46
  
 PB
 
6.46 PB5.996.32  X    
10Oliver MøllerOliver Møller ('08)Fredensborg AK6.39
  
 PB
 
5.64 PB6.39 PB6.086.15    
11Markus Martin PetersenMarkus Martin Petersen ('08)FIF Hillerød6.37
  
 PB
 
6.13 PB6.37 PB6.186.11    
12Lucien RescanLucien Rescan ('08)Frederiksberg IF6.35
  
 PB
 
5.88 PB5.746.35 PB6.08    
13Rasmus Kiel HansenRasmus Kiel Hansen ('08)BAC6.10
  
 PB
 
6.10 PB6.025.475.82    
14Daniel Hantzi WilmannDaniel Hantzi Wilmann ('08)BAC6.09
  
 PB
 
5.07 PB5.57 PB5.62 PB6.09 PB    
15Nativel Dang Thien LongNativel Dang Thien Long ('08)Gentofte IK6.04
  
 PB
 
5.91 PB6.04 PB5.88  X    
16Jonas GretlundJonas Gretlund ('09)Amager AC5.88
  
 PB
 
5.82 PB5.285.88 PB5.30    
17Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik5.47
  
 PB
 
  X3.85 PB5.22 PB5.47 PB    
18Oscar SørensenOscar Sørensen ('09)Helsingør IF5.36
  
 PB
 
4.27 PB4.78 PB5.36 PB4.23    
19Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF5.30
  
 
 
4.925.30  X5.22    
20Mathias Bech GjerløvMathias Bech Gjerløv ('09)Sparta5.23
  
 PB
 
4.885.23 PB5.184.97    
21Sebastian J. ThilkjærSebastian J. Thilkjær ('09)Sparta4.66
  
 
 
4.664.564.524.34    
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta8.81
  
 
2Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik9.10
  
 
3Emma KingEmma King ('08)KIF9.29
  
 PB
4Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta9.33
  
 PB
5Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK9.58
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1Benedicte Wichmann RiisgaardBenedicte Wichmann Riisgaard ('08)Holte Atletik9.84
  
 PB
2Alba MoutranAlba Moutran ('08)Gentofte IK9.95
  
 
3Sofie HougaardSofie Hougaard ('09)Fredensborg AK10.95
  
 
Indledende 2
1Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF9.92
  
 PB
2Kaiya CromhoutKaiya Cromhout ('09)Fredensborg AK10.32
  
 PB
3Emilia Villum MarkerEmilia Villum Marker ('08)Sparta10.93
  
 PB
4Emilie R. GardeEmilie R. Garde ('08)KIF11.19
  
 
Indledende 3
1Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC10.98
  
 PB
2Anna-Viola Vinther JohansenAnna-Viola Vinther Johansen ('09)Sparta11.22
  
 PB
3Signe VeichertsSigne Veicherts ('08)KIF11.57
  
 PB
4Signe Lender RinggaardSigne Lender Ringgaard ('09)BAC11.70
  
 
5Liva JohanssonLiva Johansson ('09)BAC11.81
  
 
Indledende 4
1Martha Demidoff NielsenMartha Demidoff Nielsen ('08)Sparta10.20
  
 PB
2Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta10.34
  
 PB
3Elvira Ramsgaard JensenElvira Ramsgaard Jensen ('09)Sparta10.41
  
 
4Anna LønborgAnna Lønborg ('09)KIF10.47
  
 
5Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF10.50
  
 
Indledende 5
1Smilla Wilsborg SlatanachSmilla Wilsborg Slatanach ('08)FIF Hillerød9.72
  
 PB
2Cecilie ZachariaeCecilie Zachariae ('09)Sparta9.97
  
 =PB
3Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik10.05
  
 PB
4Marie Dinsen-AndersenMarie Dinsen-Andersen ('08)BAC10.43
  
 
5Luna JusufovicLuna Jusufovic ('08)Helsingør IF10.58
  
 
Indledende 6
1Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK9.46
  
 PB
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF9.49
  
 PB
3Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta9.71
  
 PB
4Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik9.81
  
 
5Theresa DommerTheresa Dommer ('09)Sparta9.99
  
 
Indledende 7
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta8.74
  
 PB
2Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik9.05
  
 PB
3Emma KingEmma King ('08)KIF9.25
  
 PB
4Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta9.27
  
 PB
5Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF9.51
  
 PB
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.75 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF14.01
  
 PB
2Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF14.03
  
 
3Anna LønborgAnna Lønborg ('09)KIF14.09
  
 PB
Finale 2
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik12.81
  
 PB
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF13.45
  
 PB
3Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF13.66
  
 
4Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC13.71
  
 PB
Finale 3
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta11.10
  
 PB
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta11.52
  
 PB
3Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK11.60
  
 PB
4Selma Madicken Vöge-WiddingSelma Madicken Vöge-Widding ('08)Sparta12.49
  
 PB
5Theresa DommerTheresa Dommer ('09)Sparta12.67
  
 
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Selma Madicken Vöge-WiddingSelma Madicken Vöge-Widding ('08)Sparta1.30
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXO
1.30 PB
 XO
1.35
XXX
 
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.30
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
 XO
1.25
  O
1.30 PB
XXO
1.35
XXX
 
3Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta1.20
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
   
4Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta1.20
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
  
4Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF1.20
  
 
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
  
6Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF1.10
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10 =PB
  O
1.15
XXX
    
7Helena Bang-LöwgrenHelena Bang-Löwgren ('09)Sparta1.10
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10 PB
  O
1.15
XXX
    
8Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF1.10
  
 =PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10 =PB
 XO
1.15
XXX
   
8Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC1.10
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10 PB
 XO
1.15
XXX
   
10Martha Demidoff NielsenMartha Demidoff Nielsen ('08)Sparta1.05
  
 PB
 
1.00
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
     
11Theresa DommerTheresa Dommer ('09)Sparta1.00
  
 
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
     
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta4.30
  
 PB
 
4.30 PB4.134.10     
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.21
  
 PB
 
3.95 PB4.21 PB3.98     
3Emma KingEmma King ('08)KIF4.11
  
 PB
 
4.11 PB4.044.06     
4Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta3.96
  
 
 
3.683.873.96     
5Selma Madicken Vöge-WiddingSelma Madicken Vöge-Widding ('08)Sparta3.91
  
 PB
 
3.72 PB3.91 PB3.89     
6Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK3.86
  
 PB
 
3.393.86 PB3.80     
7Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik3.85
  
 PB
 
3.85 PB3.803.55     
8Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF3.69
  
 
 
3.673.693.66     
9Martha Demidoff NielsenMartha Demidoff Nielsen ('08)Sparta3.60
  
 PB
 
3.27 PB3.253.60 PB     
10Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta3.38
  
 
 
3.233.383.29     
11Alba MoutranAlba Moutran ('08)Gentofte IK3.35
  
 PB
 
3.013.20 PB3.35 PB     
12Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF3.30
  
 PB
 
3.30 PB3.113.04     
13Cecilie ZachariaeCecilie Zachariae ('09)Sparta3.28
  
 PB
 
2.903.28 PB3.22     
14Elvira Ramsgaard JensenElvira Ramsgaard Jensen ('09)Sparta3.25
  
 PB
 
3.013.073.25 PB     
15Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF3.23
  
 
 
3.212.923.23     
16Smilla Wilsborg SlatanachSmilla Wilsborg Slatanach ('08)FIF Hillerød3.22
  
 
 
3.192.943.22     
17Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF3.16
  
 PB
 
3.00 PB3.16 PB3.14     
18Helena Bang-LöwgrenHelena Bang-Löwgren ('09)Sparta3.16
  
 PB
 
3.03 PB2.833.16 PB     
19Anna LønborgAnna Lønborg ('09)KIF3.14
  
 PB
 
2.873.14 PB2.94     
20Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF3.04
  
 
 
2.873.013.04     
21Lisa Sofie ChristensenLisa Sofie Christensen ('09)Holte Atletik3.00
  
 PB
 
2.94 PB2.99 PB3.00 PB     
22Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC2.96
  
 
 
2.962.762.88     
23Kaiya CromhoutKaiya Cromhout ('09)Fredensborg AK2.93
  
 PB
 
2.93 PB2.732.06     
24Sofie HougaardSofie Hougaard ('09)Fredensborg AK2.83
  
 PB
 
2.83 PB2.642.75     
25Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta2.76
  
 
 
2.602.76  X     
26Marie Dinsen-AndersenMarie Dinsen-Andersen ('08)BAC2.74
  
 PB
 
2.74 PB2.642.73     
27Liva JohanssonLiva Johansson ('09)BAC2.68
  
 
 
2.682.582.62     
28Emilia Villum MarkerEmilia Villum Marker ('08)Sparta2.68
  
 PB
 
2.57 PB2.62 PB2.68 PB     
29Signe Lender RinggaardSigne Lender Ringgaard ('09)BAC2.66
  
 PB
 
2.562.552.66 PB     
30Anna-Viola Vinther JohansenAnna-Viola Vinther Johansen ('09)Sparta2.65
  
 PB
 
2.65 PB2.612.25     
31Emilie R. GardeEmilie R. Garde ('08)KIF2.57
  
 
 
2.572.352.40     
32Signe VeichertsSigne Veicherts ('08)KIF2.43
  
 
 
2.432.29  X     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF7.29
  
 PB
 
7.027.037.107.29 PB    
2Emma KingEmma King ('08)KIF6.90
  
 PB
 
6.90 PB6.686.376.66    
3Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta6.52
  
 PB
 
6.52 PB6.255.916.35    
4Signe VeichertsSigne Veicherts ('08)KIF5.77
  
 
 
5.455.305.775.72    
5Cecilie ZachariaeCecilie Zachariae ('09)Sparta5.31
  
 
 
4.735.314.934.62    
6Marie Dinsen-AndersenMarie Dinsen-Andersen ('08)BAC5.10
  
 
 
4.585.035.104.04    
7Helena Bang-LöwgrenHelena Bang-Löwgren ('09)Sparta5.09
  
 PB
 
5.04 PB5.09 PB4.764.24    
8Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC4.59
  
 PB
 
4.48 PB4.59 PB4.503.42    
9Smilla Wilsborg SlatanachSmilla Wilsborg Slatanach ('08)FIF Hillerød4.48
  
 PB
 
4.48 PB4.293.713.78    
10Elvira Ramsgaard JensenElvira Ramsgaard Jensen ('09)Sparta4.47
  
 
 
4.474.374.224.13    
11Anna-Viola Vinther JohansenAnna-Viola Vinther Johansen ('09)Sparta4.38
  
 PB
 
  X4.38 PB3.98  X    
12Signe Lender RinggaardSigne Lender Ringgaard ('09)BAC4.20
  
 PB
 
3.644.20 PB4.20 =PB3.88    
13Liva JohanssonLiva Johansson ('09)BAC3.84
  
 PB
 
3.633.493.313.84 PB    
14Emilia Villum MarkerEmilia Villum Marker ('08)Sparta3.72
  
 PB
 
2.86 PB3.71 PB3.423.72 PB    
15Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta3.59
  
 PB
 
3.45 PB3.50 PB3.59 PB3.58    
D9 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF9.69
  
 PB
2Ludvig MarshallLudvig Marshall ('10)Helsingør IF10.20
  
 PB
3Daniel Looms ZibarDaniel Looms Zibar ('10)Holte Atletik10.21
  
 PB
4Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC10.25
  
 =PB
5Kieran FerrisKieran Ferris ('10)Gentofte IK10.66
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Kieran FerrisKieran Ferris ('10)Gentofte IK10.68
  
 
2Malte LassalleMalte Lassalle ('10)KIF11.23
  
 PB
3Malik Laurito StendellMalik Laurito Stendell ('10)Sparta11.78
  
 PB
4Oswald Wüst BentsenOswald Wüst Bentsen ('10)KIF13.18
  
 PB
Indledende 2
1Thor Balle AarupThor Balle Aarup ('10)Holte Atletik11.08
  
 PB
2
Theo Friberg
Theo Friberg ('11)
BAC12.33
  
 PB
3
Louis Kirk Petersen
Louis Kirk Petersen ('11)
Sparta12.36
  
 PB
Indledende 3
1Ludvig MarshallLudvig Marshall ('10)Helsingør IF10.26
  
 PB
2William Nordland JaworskiWilliam Nordland Jaworski ('10)Helsingør IF11.06
  
 PB
3Silas Ejby HansenSilas Ejby Hansen ('01)FIF Hillerød12.45
  
 PB
4
Zilas Mikkelsen
Zilas Mikkelsen ('11)
BAC12.70
  
 
Indledende 4
1Gustav Kiel HansenGustav Kiel Hansen ('10)BAC11.04
  
 PB
2
Hektor-Gabriel Kronborg
Hektor-Gabriel Kronborg ('11)
KIF11.10
  
 PB
3
Bertram Nøddekær
Bertram Nøddekær ('11)
Gentofte IK11.26
  
 PB
4
Milo Boye
Milo Boye ('11)
BAC11.40
  
 PB
5Storm Vermund GereStorm Vermund Gere ('10)Helsingør IF11.72
  
 PB
Indledende 5
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF9.71
  
 
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC10.23
  
 PB
3Daniel Looms ZibarDaniel Looms Zibar ('10)Holte Atletik10.24
  
 
4Frederik BrokscheFrederik Broksche ('10)BAK10.69
  
 
5
Zach Ørtoft-Pedersen
Zach Ørtoft-Pedersen ('11)
Amager AC11.24
  
 
D9 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF1.00
  
 
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
  
2Daniel Looms ZibarDaniel Looms Zibar ('10)Holte Atletik0.95
  
 =PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95 =PB
  O
1.00
XXX
    
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF3.62
  
 
 
3.573.513.62     
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC3.22
  
 PB
 
3.22 PB3.213.21     
3Kieran FerrisKieran Ferris ('10)Gentofte IK3.13
  
 
 
2.983.132.95     
4Gustav Kiel HansenGustav Kiel Hansen ('10)BAC3.06
  
 PB
 
3.06 PB2.942.82     
5Malte LassalleMalte Lassalle ('10)KIF3.01
  
 PB
 
3.01 PB2.872.76     
6Daniel Looms ZibarDaniel Looms Zibar ('10)Holte Atletik2.93
  
 PB
 
2.82 PB2.93 PB2.52     
7William Nordland JaworskiWilliam Nordland Jaworski ('10)Helsingør IF2.82
  
 PB
 
2.82 PB2.792.78     
8Thor Balle AarupThor Balle Aarup ('10)Holte Atletik2.80
  
 PB
 
2.76 PB2.702.80 PB     
9Frederik BrokscheFrederik Broksche ('10)BAK2.66
  
 
 
2.662.532.39     
10
Milo Boye
Milo Boye ('11)
BAC2.63
  
 PB
 
2.63 PB2.412.34     
11
Zach Ørtoft-Pedersen
Zach Ørtoft-Pedersen ('11)
Amager AC2.62
  
 PB
 
2.48 PB2.232.62 PB     
12
Bertram Nøddekær
Bertram Nøddekær ('11)
Gentofte IK2.47
  
 PB
 
2.392.47 PB  X     
13Storm Vermund GereStorm Vermund Gere ('10)Helsingør IF2.40
  
 PB
 
2.28 PB2.32 PB2.40 PB     
14Malik Laurito StendellMalik Laurito Stendell ('10)Sparta2.39
  
 PB
 
1.70 PB2.39 PB2.36     
15
Hektor-Gabriel Kronborg
Hektor-Gabriel Kronborg ('11)
KIF2.37
  
 
 
2.322.102.37     
16Silas Ejby HansenSilas Ejby Hansen ('01)FIF Hillerød2.34
  
 PB
 
2.33 PB2.34 PB2.34 =PB     
17
Theo Friberg
Theo Friberg ('11)
BAC2.21
  
 PB
 
2.18 PB2.002.21 PB     
18Oswald Wüst BentsenOswald Wüst Bentsen ('10)KIF2.14
  
 PB
 
2.08 PB1.992.14 PB     
19
Zilas Mikkelsen
Zilas Mikkelsen ('11)
BAC2.01
  
 
 
2.011.921.82     
20
Louis Kirk Petersen
Louis Kirk Petersen ('11)
Sparta1.94
  
 PB
 
1.94 PB1.721.86     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kieran FerrisKieran Ferris ('10)Gentofte IK6.11
  
 PB
 
6.11 PB6.005.675.57    
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC4.94
  
 
 
4.564.94  X4.34    
3Frederik BrokscheFrederik Broksche ('10)BAK4.71
  
 PB
 
4.544.71 PB4.623.59    
4Malte LassalleMalte Lassalle ('10)KIF4.63
  
 PB
 
4.20 PB3.824.044.63 PB    
5
Zilas Mikkelsen
Zilas Mikkelsen ('11)
BAC4.53
  
 
 
4.534.493.844.53    
6Gustav Kiel HansenGustav Kiel Hansen ('10)BAC4.44
  
 
 
4.444.404.404.41    
7
Milo Boye
Milo Boye ('11)
BAC4.12
  
 PB
 
3.43  X3.74 PB4.12 PB    
8
Bertram Nøddekær
Bertram Nøddekær ('11)
Gentofte IK3.96
  
 
 
3.503.963.583.86    
9Oswald Wüst BentsenOswald Wüst Bentsen ('10)KIF3.75
  
 PB
 
3.42 PB3.133.75 PB3.23    
10Silas Ejby HansenSilas Ejby Hansen ('01)FIF Hillerød3.54
  
 
 
3.54  X2.862.87    
11
Hektor-Gabriel Kronborg
Hektor-Gabriel Kronborg ('11)
KIF3.50
  
 
 
3.30  X3.193.50    
12
Theo Friberg
Theo Friberg ('11)
BAC3.31
  
 PB
 
2.91 PB3.31 PB3.303.03    
13
Louis Kirk Petersen
Louis Kirk Petersen ('11)
Sparta2.90
  
 PB
 
2.90 PB2.07  X2.41    
14
Zach Ørtoft-Pedersen
Zach Ørtoft-Pedersen ('11)
Amager AC2.83
  
 
 
2.832.352.532.58    
P9 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta10.05
  
 
2
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta10.41
  
 
3Louise RuneLouise Rune ('10)Allerød AM 10.50
  
 
4
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta10.74
  
 
5Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta10.92
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Ayoe HaislerAyoe Haisler ('10)KIF12.02
  
 
2
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF12.04
  
 PB
3
Rosa Agathe Lønberg
Rosa Agathe Lønberg ('11)
Sparta12.25
  
 PB
4Filippe RoggeFilippe Rogge ('10)Hvidovre AM12.31
  
 PB
Indledende 2
1Reet RihelReet Rihel ('10)Allerød AM 12.35
  
 PB
2
Daphne Hatini Pedersen
Daphne Hatini Pedersen ('12)
KIF12.76
  
 PB
3
Frieda C. Thilkjær
Frieda C. Thilkjær ('11)
Sparta12.84
  
 PB
4
Hedvig Demidoff Nielsen
Hedvig Demidoff Nielsen ('11)
Sparta13.13
  
 
Indledende 3
1Mathilde ThomsenMathilde Thomsen ('10)Allerød AM 11.21
  
 PB
2
Lola Fjældhøj
Lola Fjældhøj ('11)
KIF12.30
  
 =PB
3
Selma Veicherts
Selma Veicherts ('11)
KIF12.35
  
 PB
4
Ida Weber Østergaard
Ida Weber Østergaard ('12)
Helsingør IF12.37
  
 PB
Indledende 4
1Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)Sparta10.86
  
 PB
2Ursula HelleskovUrsula Helleskov ('10)Amager AC11.11
  
 PB
3Freja JørgensenFreja Jørgensen ('10)Fredensborg AK11.31
  
 
4
Annika Prip Buhelt
Annika Prip Buhelt ('11)
Sparta11.95
  
 PB
5
Hedvig Dynnes Damhus
Hedvig Dynnes Damhus ('12)
Helsingør IF12.00
  
 PB
Indledende 5
1Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta10.03
  
 
2
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta10.37
  
 
3Louise RuneLouise Rune ('10)Allerød AM 10.44
  
 PB
4
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta10.46
  
 
5Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta10.76
  
 
P9 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ursula HelleskovUrsula Helleskov ('10)Amager AC0.80
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85
XXX
      
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta3.64
  
 
 
3.432.653.64     
2
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta3.20
  
 PB
 
  X3.05 PB3.20 PB     
3
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta3.06
  
 PB
 
2.913.05 PB3.06 PB     
4Ursula HelleskovUrsula Helleskov ('10)Amager AC2.99
  
 PB
 
2.82 PB2.99 PB2.95     
5Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)Sparta2.95
  
 PB
 
2.662.402.95 PB     
6Annamai Remy ChristiansenAnnamai Remy Christiansen ('10)Sparta2.89
  
 PB
 
2.89 PB2.752.86     
7Louise RuneLouise Rune ('10)Allerød AM 2.80
  
 PB
 
2.80 PB2.772.75     
8Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta2.58
  
 
 
2.552.582.56     
9Freja JørgensenFreja Jørgensen ('10)Fredensborg AK2.58
  
 
 
2.522.502.58     
10Ayoe HaislerAyoe Haisler ('10)KIF2.55
  
 
 
2.552.492.37     
11Mathilde ThomsenMathilde Thomsen ('10)Allerød AM 2.48
  
 PB
 
2.48 PB2.462.38     
12
Annika Prip Buhelt
Annika Prip Buhelt ('11)
Sparta2.48
  
 PB
 
2.43 PB2.48 PB2.43     
13
Hedvig Dynnes Damhus
Hedvig Dynnes Damhus ('12)
Helsingør IF2.44
  
 PB
 
2.28 PB2.32 PB2.44 PB     
14
Selma Veicherts
Selma Veicherts ('11)
KIF2.36
  
 
 
2.362.092.09     
15
Lola Fjældhøj
Lola Fjældhøj ('11)
KIF2.32
  
 
 
2.322.002.08     
16
Rosa Agathe Lønberg
Rosa Agathe Lønberg ('11)
Sparta2.24
  
 PB
 
2.16 PB2.102.24 PB     
17
Frieda C. Thilkjær
Frieda C. Thilkjær ('11)
Sparta2.21
  
 PB
 
2.13 PB2.16 PB2.21 PB     
18
Ida Weber Østergaard
Ida Weber Østergaard ('12)
Helsingør IF2.21
  
 PB
 
2.21 PB1.812.00     
19Filippe RoggeFilippe Rogge ('10)Hvidovre AM2.20
  
 PB
 
2.19 PB2.012.20 PB     
20Reet RihelReet Rihel ('10)Allerød AM 2.16
  
 PB
 
2.01 PB1.932.16 PB     
21
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF2.15
  
 PB
 
2.15 PB2.112.11     
22
Ida Joanna Møller
Ida Joanna Møller ('12)
Fredensborg AK2.00
  
 PB
 
2.00 PB1.851.85     
23
Hedvig Demidoff Nielsen
Hedvig Demidoff Nielsen ('11)
Sparta1.77
  
 
 
1.721.77  X     
Daphne Hatini Pedersen
Daphne Hatini Pedersen ('12)
KIF NM
  
 
 
  X  X  X     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta4.63
  
 
 
4.294.434.314.63    
2Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta4.33
  
 PB
 
4.33 PB3.154.203.87    
3
Frida Gram Jensen
Frida Gram Jensen ('11)
Sparta4.25
  
 PB
 
4.25 PB  X3.233.03    
4
Ellen Vincentsen
Ellen Vincentsen ('11)
Sparta3.81
  
 
 
3.633.703.813.72    
5Maia Hylling AxelssonMaia Hylling Axelsson ('10)Sparta3.67
  
 PB
 
2.993.35 PB3.67 PB3.36    
6Annamai Remy ChristiansenAnnamai Remy Christiansen ('10)Sparta3.62
  
 PB
 
3.432.883.183.62 PB    
7Louise RuneLouise Rune ('10)Allerød AM 3.59
  
 PB
 
3.59 PB2.983.513.41    
8
Princecia Nsubuga
Princecia Nsubuga ('11)
KIF3.21
  
 PB
 
1.96 PB2.84 PB3.21 PB1.90    
9
Rosa Agathe Lønberg
Rosa Agathe Lønberg ('11)
Sparta2.72
  
 PB
 
1.84 PB2.22 PB2.35 PB2.72 PB    
10
Frieda C. Thilkjær
Frieda C. Thilkjær ('11)
Sparta2.56
  
 
 
2.352.361.962.56    
11
Selma Veicherts
Selma Veicherts ('11)
KIF2.35
  
 
 
2.352.272.322.32    
12
Annika Prip Buhelt
Annika Prip Buhelt ('11)
Sparta1.99
  
 
 
1.991.951.901.71    

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2