M 100 m Vind: +1.1 Finale A Finale | Vind: +1.1 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Qawtavis Johnson Qawtavis Johnson ('95) | 95 | USA | 10.50 | SB | ||||||||||
2 | Brandon Smiley Brandon Smiley ('99) | 99 | USA | 10.56 | PB | ||||||||||
3 | Coby Bailey Coby Bailey ('99) | 99 | USA | 10.77 | SB | ||||||||||
4 | Chedlin Sagesse Chedlin Sagesse | USA | 10.87 | SB | |||||||||||
5 | Thaddeus Porter Thaddeus Porter ('98) | 98 | USA | 10.89 | SB | ||||||||||
6 | Alex Elam Alex Elam ('97) | 97 | USA | 11.01 | SB | ||||||||||
Finale B Vind: +1.2 | Vind: +1.2 | ||||||||||||||
1 | Keith Davis Keith Davis ('97) | 97 | USA | 10.75 | PB | ||||||||||
2 | Logan Bloir Logan Bloir | USA | 10.81 | SB | |||||||||||
3 | Jesse Frimpong Jesse Frimpong | USA | 10.92 | SB | |||||||||||
4 | Kade Trompler Kade Trompler | USA | 10.96 | PB | |||||||||||
5 | Danlee Eckstein Danlee Eckstein | USA | 11.02 | SB | |||||||||||
6 | Ayrton Nubret Ayrton Nubret ('94) | 94 | FRA | 11.17 | SB | ||||||||||
Finale C Vind: +0.7 | Vind: +0.7 | ||||||||||||||
1 | Graham Collins Graham Collins | 00 | USA | 10.90 | PB | ||||||||||
2 | Jaden Thomas Jaden Thomas ('01) | 01 | USA | 10.96 | PB | ||||||||||
Finale D Vind: +1.0 | Vind: +1.0 | ||||||||||||||
1 | Elijah Burton Elijah Burton | USA | 11.09 | PB | |||||||||||
M 200 m Vind: +1.6 Finale A Finale | Vind: +1.6 | ||||||||||||||
1 | Brandon Smiley Brandon Smiley ('99) | 99 | USA | 21.24 | SB | ||||||||||
2 | Laval Davis Laval Davis ('92) | 92 | USA | 21.57 | SB | ||||||||||
3 | Trey Johnson Trey Johnson | 00 | USA | 21.92 | SB | ||||||||||
4 | Barthelemy Peter Barthelemy Peter ('98) | 98 | ISV | 21.94 | SB | ||||||||||
5 | Zach Richardson Zach Richardson | USA | 22.02 | SB | |||||||||||
Finale B Vind: +1.6 | Vind: +1.6 | ||||||||||||||
1 | Gairy Springer Gairy Springer | USA | 21.75 | SB | |||||||||||
2 | Chris Bailey Chris Bailey | 00 | USA | 21.82 | PB | ||||||||||
3 | Keith Davis Keith Davis ('97) | 97 | USA | 21.85 | SB | ||||||||||
Finale C Vind: +2.2 | Vind: +2.2 | ||||||||||||||
1 | Logan Bloir Logan Bloir | USA | 21.92 | w | |||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Chris Bailey Chris Bailey | 00 | USA | 47.59 | |||||||||||
2 | Laval Davis Laval Davis ('92) | 92 | USA | 48.33 | |||||||||||
3 | Keldrick Edwards Keldrick Edwards ('99) | 99 | USA | 48.99 | SB | ||||||||||
4 | Qadir Muhammad Qadir Muhammad | USA | 49.00 | SB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Demetrius Jackson Demetrius Jackson | 00 | USA | 48.89 | PB | ||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kyle Rock Kyle Rock | USA | 1:54.41 | SB | |||||||||||
2 | Larry Lombard Larry Lombard ('96) | 96 | RSA | 1:54.91 | SB | ||||||||||
3 | Dillan Cerny Dillan Cerny | USA | 1:55.99 | PB | |||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Warno Potgieter Warno Potgieter | RSA | 3:51.54 | SB | |||||||||||
2 | Onesmus Kemboi Onesmus Kemboi | KEN | 3:52.00 | PB | |||||||||||
M 3000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Onesmus Kemboi Onesmus Kemboi | KEN | 8:45.49 | PB | |||||||||||
2 | Thomas Sand NielsenThomas Sand Nielsen ('98) | 98 | DEN | 8:49.13 | PB | ||||||||||
M 110 m hæk Vind: +1.1 Finale A Finale | Vind: +1.1 | ||||||||||||||
1 | Hunter Appling Hunter Appling | 00 | USA | 14.38 | PB | ||||||||||
5 | Graham Collins Graham Collins | 00 | USA | 15.10 | PB | ||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Dylan Bikim Dylan Bikim | USA | 2.02 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Graham Collins Graham Collins | 00 | USA | 1.79 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sean Collins Sean Collins ('97) | 97 | USA | 5.10 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Henry Barrett Henry Barrett ('98) | 98 | USA | 4.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Noah Mumme Noah Mumme | 00 | USA | 4.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Chris Taylor Chris Taylor | USA | 4.80 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Matteo Madrassi Matteo Madrassi ('99) | 99 | ITA | 4.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Graham Collins Graham Collins | 00 | USA | 4.50 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Malik Johnson Malik Johnson | USA | 6.95 | w | +2.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jaylen Poole Jaylen Poole | USA | 14.45 | +0.2 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Malik Johnson Malik Johnson | USA | 14.43 | +0.1 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Boyd Thomas Boyd Thomas | USA | 16.21 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nathan Riley Nathan Riley | USA | 15.82 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jan-Louw Kotze Jan-Louw Kotze ('94) | 94 | RSA | 56.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
Graham Collins Graham Collins | 00 | USA | NM | ||||||||||||
M 4 x 100 m stafet Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Indiana Tech Indiana Tech | USA | 40.33 | ||||||||||||
Coby Bailey, Qawtavis Johnson, John Jones, Brandon Smiley | |||||||||||||||
K 100 m Vind: +1.3 Finale A Finale | Vind: +1.3 | ||||||||||||||
1 | Amelie Dierke Amelie Dierke | 00 | GER | 11.87 | PB | ||||||||||
2 | Cierra Hendrick Cierra Hendrick ('98) | 98 | USA | 12.15 | SB | ||||||||||
3 | Keiyana Gaskin Keiyana Gaskin | USA | 12.17 | SB | |||||||||||
4 | Ebony Tolliver Ebony Tolliver | USA | 12.21 | PB | |||||||||||
Finale B Vind: +1.4 | Vind: +1.4 | ||||||||||||||
1 | Antonishka Deveaux Antonishka Deveaux ('98) | 98 | BAH | 12.30 | SB | ||||||||||
K 200 m Vind: +1.6 Finale A Finale | Vind: +1.6 | ||||||||||||||
1 | Chenelle Ricketts Chenelle Ricketts | USA | 24.69 | SB | |||||||||||
2 | Jacqueline Scott Jacqueline Scott | USA | 24.96 | PB | |||||||||||
Finale B Vind: +1.3 | Vind: +1.3 | ||||||||||||||
1 | Louise Wieland Louise Wieland | 00 | GER | 25.38 | SB | ||||||||||
6 | Callie Jones Callie Jones ('98) | 98 | USA | 27.19 | SB | ||||||||||
Finale C Vind: +1.2 | Vind: +1.2 | ||||||||||||||
4 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 27.42 | SB | ||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ajani Williams Ajani Williams | USA | 56.73 | SB | |||||||||||
K 800 m | |||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
3 | Brittany Floyd Brittany Floyd | USA | 2:25.90 | PB | |||||||||||
K 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Silje Lindstad Silje Lindstad ('97) | 97 | NOR | 4:44.50 | PB | ||||||||||
K 3000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
2 | Silje Lindstad Silje Lindstad ('97) | 97 | NOR | 10:30.63 | PB | ||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: +2.4 Finale A Finale | Vind: +2.4 | ||||||||||||||
1 | Leondra Correia Leondra Correia | USA | 14.42 | w | |||||||||||
4 | Callie Jones Callie Jones ('98) | 98 | USA | 15.31 | w | ||||||||||
5 | Olivia Swan Olivia Swan ('97) | 97 | USA | 15.32 | w | ||||||||||
6 | Renique Smith Renique Smith | USA | 15.97 | w | |||||||||||
Finale D Vind: +1.2 | Vind: +1.2 | ||||||||||||||
1 | Brittany Floyd Brittany Floyd | USA | 15.48 | PB | |||||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Olivia Swan Olivia Swan ('97) | 97 | USA | 1:03.15 | SB | ||||||||||
2 | Jahelle Cato Jahelle Cato | USA | 1:03.25 | PB | |||||||||||
7 | Leondra Correia Leondra Correia | USA | 1:06.22 | PB | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
Renique Smith Renique Smith | USA | DQ | |||||||||||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Olivia Swan Olivia Swan ('97) | 97 | USA | 1.69 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Brittany Floyd Brittany Floyd | USA | 1.54 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | NH | ||||||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alexis Paine Alexis Paine ('90) | 90 | USA | 3.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Taylor Pickett Taylor Pickett ('99) | 99 | USA | 3.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Riley White Riley White | 00 | USA | 3.65 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Abigail Dickinson Abigail Dickinson ('97) | 97 | USA | 3.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Destiny Copeland Destiny Copeland | USA | 5.91 | +1.7 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Brittany Floyd Brittany Floyd | USA | 5.59 | w | +2.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 5.41 | +1.5 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
11 | Callie Jones Callie Jones ('98) | 98 | USA | 5.30 | +1.2 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
Renique Smith Renique Smith | USA | NM | +0.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Adrienne Lewis Adrienne Lewis | USA | 12.11 | 0.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Autavia Fluker Autavia Fluker ('97) | 97 | USA | 16.12 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tyefah Saunders Tyefah Saunders ('98) | 98 | JAM | 14.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Angeline Smit Angeline Smit ('98) | 98 | RSA | 13.86 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tiara DeRosa Tiara DeRosa ('98) | 98 | BER | 13.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Emilie Berge Emilie Berge ('97) | 97 | NOR | 11.76 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | NM | ||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tiara DeRosa Tiara DeRosa ('98) | 98 | BER | 45.47 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jessie Droogsma Jessie Droogsma | USA | 45.25 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Angeline Smit Angeline Smit ('98) | 98 | RSA | 44.23 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
Whitney Simmons Whitney Simmons ('94) | 94 | USA | 62.44 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Michaela Preachuk Michaela Preachuk ('97) | 97 | USA | 60.41 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Autavia Fluker Autavia Fluker ('97) | 97 | USA | 57.31 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 47.60 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Halee Thomas Halee Thomas ('99) | 99 | USA | 42.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Emilie Berge Emilie Berge ('97) | 97 | NOR | 37.90 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Renique Smith Renique Smith | USA | NM |