M 100 m 16.3. Vind: -1.8 Finale A Finale | 16.3. | Vind: -1.8 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jace Comick Jace Comick ('98) | 98 | USA | 10.44 | SB | ||||||||||
2 | Antonio Woodard Antonio Woodard ('97) | 97 | USA | 10.61 | SB | ||||||||||
3 | Christopher Grant Christopher Grant ('98) | 98 | JAM | 10.68 | SB | ||||||||||
4 | Marcus Reaves Marcus Reaves | USA | 10.73 | SB | |||||||||||
5 | Rasaun House Rasaun House | USA | 10.75 | ||||||||||||
6 | Mason Rollins Mason Rollins | USA | 10.76 | ||||||||||||
7 | Holland Cabara Holland Cabara ('95) | 95 | TTO | 10.80 | SB | ||||||||||
8 | Kent Harris Kent Harris | USA | 10.87 | SB | |||||||||||
Finale B 16.3. Vind: -0.4 | 16.3. | Vind: -0.4 | |||||||||||||
1 | Khalil Dorsey Khalil Dorsey ('98) | 98 | USA | 10.82 | SB | ||||||||||
2 | Femi Ajose Femi Ajose | USA | 10.84 | SB | |||||||||||
3 | Marquis Rogers Marquis Rogers | USA | 11.01 | SB | |||||||||||
M 200 m 16.3. Vind: -1.3 Finale A Finale | 16.3. | Vind: -1.3 | |||||||||||||
1 | Jace Comick Jace Comick ('98) | 98 | USA | 20.75 | PB | ||||||||||
2 | Rasaun House Rasaun House | USA | 21.32 | PB | |||||||||||
3 | Collin Hofacker Collin Hofacker ('97) | 97 | USA | 21.50 | SB | ||||||||||
4 | Mason Rollins Mason Rollins | USA | 21.54 | ||||||||||||
5 | Kent Harris Kent Harris | USA | 21.55 | SB | |||||||||||
6 | Tyren Wolfe Tyren Wolfe ('98) | 98 | USA | 21.81 | SB | ||||||||||
Finale B 16.3. Vind: +0.2 | 16.3. | Vind: +0.2 | |||||||||||||
1 | Marcel Espinoza Marcel Espinoza ('98) | 98 | USA | 21.46 | PB | ||||||||||
2 | Parris Samaniego Parris Samaniego | USA | 21.49 | PB | |||||||||||
3 | Isaac Allanarem Isaac Allanarem | USA | 21.64 | SB | |||||||||||
4 | Faris Babineaux Faris Babineaux | USA | 21.65 | PB | |||||||||||
5 | Joel Lynch Joel Lynch ('90) | 90 | PAN | 21.92 | SB | ||||||||||
6 | Chris Douglas Chris Douglas ('97) | 97 | AUS | 22.03 | SB | ||||||||||
Finale C 16.3. Vind: -2.3 | 16.3. | Vind: -2.3 | |||||||||||||
1 | Jaylan McConico Jaylan McConico ('98) | 98 | USA | 21.94 | PB | ||||||||||
2 | Marquis Brown-Tiller Marquis Brown-Tiller | USA | 22.12 | SB | |||||||||||
Finale D 16.3. Vind: -1.2 | 16.3. | Vind: -1.2 | |||||||||||||
1 | Chris Shiley Chris Shiley | USA | 22.04 | PB | |||||||||||
2 | Wallace Burgess Wallace Burgess | USA | 22.15 | PB | |||||||||||
M 400 m 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Steven Champlin Steven Champlin ('96) | 96 | USA | 46.80 | SB | ||||||||||
2 | Colby Zamzow Colby Zamzow | USA | 48.15 | SB | |||||||||||
3 | Faris Babineaux Faris Babineaux | USA | 48.19 | PB | |||||||||||
4 | Joel Lynch Joel Lynch ('90) | 90 | PAN | 48.77 | SB | ||||||||||
Finale B 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Chaio Winters Chaio Winters | USA | 48.69 | PB | |||||||||||
2 | Ifeanyi Otuonye Ifeanyi Otuonye ('94) | 94 | TKS | 48.92 | PB | ||||||||||
M 800 m 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Carlos Rodriguez Carlos Rodriguez | USA | 1:53.75 | SB | |||||||||||
2 | Adam Meyer Adam Meyer ('99) | 99 | USA | 1:53.92 | PB | ||||||||||
3 | Wes McPhail Wes McPhail | USA | 1:54.06 | PB | |||||||||||
4 | Richard Jones Richard Jones ('89) | 89 | USA | 1:54.24 | SB | ||||||||||
5 | Jeff Roberts Jeff Roberts ('99) | 99 | USA | 1:54.53 | PB | ||||||||||
6 | Taylor Clayton Taylor Clayton | USA | 1:55.10 | SB | |||||||||||
7 | Noah Healy Noah Healy ('99) | 99 | USA | 1:55.17 | PB | ||||||||||
M 1500 m 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Kyle Havriliak Kyle Havriliak ('96) | 96 | USA | 3:53.29 | PB | ||||||||||
2 | Peter Lomong Peter Lomong ('96) | 96 | SSD | 3:53.38 | SB | ||||||||||
3 | Mitchell Small Mitchell Small ('99) | 99 | NZL | 3:54.70 | SB | ||||||||||
4 | Daniel Murphy Daniel Murphy ('96) | 96 | USA | 3:54.79 | PB | ||||||||||
5 | Aldo Marquez Aldo Marquez ('98) | 98 | USA | 3:55.21 | PB | ||||||||||
6 | Kyle Shinn Kyle Shinn | USA | 3:55.78 | PB | |||||||||||
Finale B 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Theo Quax Theo Quax ('99) | 99 | NZL | 3:53.88 | SB | ||||||||||
2 | Brodey Hasty Brodey Hasty ('99) | 99 | USA | 3:55.26 | SB | ||||||||||
3 | Cade Burks Cade Burks ('98) | 98 | USA | 3:55.60 | PB | ||||||||||
4 | Ryan Lanley Ryan Lanley | USA | 3:55.64 | PB | |||||||||||
M 5000 m 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Jacob Perry Jacob Perry | USA | 14:35.45 | SB | |||||||||||
2 | Jackson Neff Jackson Neff ('92) | 92 | USA | 14:35.96 | PB | ||||||||||
3 | Jon Bishop Jon Bishop | USA | 14:42.01 | SB | |||||||||||
4 | Theo Quax Theo Quax ('99) | 99 | NZL | 14:44.90 | PB | ||||||||||
5 | Brandt Preston Brandt Preston | USA | 14:47.10 | SB | |||||||||||
M 3000 m forh. 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Nathan Mylenek Nathan Mylenek ('98) | 98 | USA | 8:55.23 | SB | ||||||||||
2 | Zephyr Seagraves Zephyr Seagraves ('98) | 98 | USA | 9:13.86 | SB | ||||||||||
3 | Ian Kebenei Ian Kebenei ('99) | 99 | KEN | 9:14.95 | PB | ||||||||||
M 110 m hæk 16.3. Vind: +0.4 Finale A Finale | 16.3. | Vind: +0.4 | |||||||||||||
1 | Jaylan McConico Jaylan McConico ('98) | 98 | USA | 13.82 | SB | ||||||||||
2 | Chris Douglas Chris Douglas ('97) | 97 | AUS | 14.18 | SB | ||||||||||
3 | Anthony Williams Anthony Williams ('93) | 93 | USA | 14.25 | SB | ||||||||||
4 | Khalil Dorsey Khalil Dorsey ('98) | 98 | USA | 14.35 | PB | ||||||||||
5 | Tyler Guillory Tyler Guillory ('98) | 98 | USA | 14.38 | SB | ||||||||||
Finale B 16.3. Vind: -0.5 | 16.3. | Vind: -0.5 | |||||||||||||
1 | Koty Burton Koty Burton | USA | 14.39 | SB | |||||||||||
6 | Pau Tonnesen Pau Tonnesen ('92) | 92 | ESP | 15.46 | SB | ||||||||||
Finale C 16.3. Vind: -0.9 | 16.3. | Vind: -0.9 | |||||||||||||
1 | Peyton Haack Peyton Haack | 00 | USA | 15.34 | PB | ||||||||||
4 | Mason Ford Mason Ford | USA | 16.38 | PB | |||||||||||
5 | Gregory Fernandez Gregory Fernandez ('98) | 98 | USA | 16.87 | PB | ||||||||||
M 400 m hæk 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Infinite Tucker Infinite Tucker ('98) | 98 | USA | 51.26 | SB | ||||||||||
2 | Tyler Hart Tyler Hart ('98) | 98 | USA | 52.63 | SB | ||||||||||
3 | Thomas DeWitt Thomas DeWitt ('97) | 97 | USA | 53.37 | SB | ||||||||||
4 | Koty Burton Koty Burton | USA | 53.65 | SB | |||||||||||
M Højdespring 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Vincent Calhoun Vincent Calhoun ('96) | 96 | USA | 2.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Elijah Hughes Elijah Hughes | USA | 2.11 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jay Hunt Jay Hunt | USA | 2.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Makel Hubbard Makel Hubbard | USA | 2.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alstian Walker Alstian Walker | USA | 2.05 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Marcel Sylvester Marcel Sylvester | USA | 2.05 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Mason Farley Mason Farley | USA | 2.05 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jake Lamberth Jake Lamberth ('99) | 99 | USA | 2.00 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Reed Bussey Reed Bussey | USA | 2.00 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Gregory Fernandez Gregory Fernandez ('98) | 98 | USA | 1.75 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Audie Wyatt Audie Wyatt ('96) | 96 | USA | 5.41 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Garrett Starkey Garrett Starkey ('93) | 93 | USA | 5.41 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jacob Wooten Jacob Wooten ('97) | 97 | USA | 5.31 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Scott Marshall Scott Marshall ('95) | 95 | USA | 5.31 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Luke Winder Luke Winder ('95) | 95 | USA | 5.31 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Robin Nool Robin Nool ('98) | 98 | EST | 5.31 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Carl Johansson Carl Johansson | USA | 5.21 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Matthew Eckles Matthew Eckles | USA | 5.06 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Tray Oates Tray Oates ('95) | 95 | USA | 5.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Michael Fancey Michael Fancey | USA | 4.91 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Michael Chadwick Michael Chadwick ('99) | 99 | USA | 4.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Alec Hsu Li-Ming Alec Hsu Li-Ming ('91) | 91 | TPE | 4.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Nathan Hiett Nathan Hiett ('94) | 94 | USA | 4.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Kyle Brown Kyle Brown | USA | 4.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Thomas Slakey Thomas Slakey | USA | 4.71 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Jacob Flores Jacob Flores | USA | 4.71 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Logan Freeman Logan Freeman | USA | 4.71 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Mason Ford Mason Ford | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Pau Tonnesen Pau Tonnesen ('92) | 92 | ESP | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Gregory Fernandez Gregory Fernandez ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
2 | James Carter James Carter | 00 | USA | 7.19 | w | +3.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Cooper Koenig Cooper Koenig ('97) | 97 | USA | 6.98 | +1.3 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Robin Nool Robin Nool ('98) | 98 | EST | 6.80 | +0.5 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Marcus Naisant Marcus Naisant ('99) | 99 | USA | 6.80 | +0.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Peyton Haack Peyton Haack | 00 | USA | 6.58 | w | +2.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Turner Washington Turner Washington ('99) | 99 | USA | 19.89 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alex Talley Alex Talley ('98) | 98 | USA | 18.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96) | 96 | DEN | 18.30 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Michael Keogan Michael Keogan | USA | 17.90 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alex Renner Alex Renner ('93) | 93 | USA | 17.33 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jake Arnold Jake Arnold | USA | 16.71 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Parker Joens Parker Joens ('97) | 97 | USA | 16.55 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Trevor Gorwin Trevor Gorwin | USA | 16.31 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jared Tracy Jared Tracy | USA | 16.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Nathan Hite Nathan Hite ('96) | 96 | USA | 14.14 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Pau Tonnesen Pau Tonnesen ('92) | 92 | ESP | 13.58 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Mason Ford Mason Ford | USA | 11.97 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Payton Otterdahl Payton Otterdahl ('96) | 96 | USA | 59.96 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Reno Tuufuli Reno Tuufuli ('96) | 96 | USA | 57.49 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Pau Tonnesen Pau Tonnesen ('92) | 92 | ESP | 42.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ian Schultz Ian Schultz | USA | 53.75 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nathan Hite Nathan Hite ('96) | 96 | USA | 41.77 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Gabriel Oladipo Gabriel Oladipo ('99) | 99 | USA | 52.97 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Peyton Haack Peyton Haack | 00 | USA | 39.09 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Josh Brown Josh Brown ('98) | 98 | USA | 51.78 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Adam Keenan Adam Keenan ('93) | 93 | CAN | 73.77 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Payton Otterdahl Payton Otterdahl ('96) | 96 | USA | 67.08 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alex Talley Alex Talley ('98) | 98 | USA | 61.79 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Trevor Gorwin Trevor Gorwin | USA | 60.43 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96) | 96 | DEN | 54.26 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Nickolas Mirabelli Nickolas Mirabelli | 00 | USA | 71.37 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sam Hardin Sam Hardin ('94) | 94 | USA | 70.77 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | William Petersson William Petersson ('98) | 98 | USA | 66.46 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Carlan Naisant Carlan Naisant | 00 | USA | 64.00 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Marcus Naisant Marcus Naisant ('99) | 99 | USA | 59.19 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Nathan Hite Nathan Hite ('96) | 96 | USA | 52.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Peyton Haack Peyton Haack | 00 | USA | 47.53 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:06.65 | ||||||||||||
Thomas DeWitt, Roger Ethridge, Infinite Tucker, Carlton Orange | |||||||||||||||
K 100 m 16.3. Vind: +1.3 Finale A Finale | 16.3. | Vind: +1.3 | |||||||||||||
1 | Brenessa Thompson Brenessa Thompson ('96) | 96 | GUY | 11.30 | SB | ||||||||||
2 | Courtne Davis Courtne Davis ('96) | 96 | USA | 11.47 | |||||||||||
3 | Yasmin Woodruff Yasmin Woodruff ('90) | 90 | PAN | 11.61 | SB | ||||||||||
4 | Nia Brown Nia Brown ('99) | 99 | USA | 11.69 | PB | ||||||||||
5 | Azaria Hill Azaria Hill | USA | 11.78 | SB | |||||||||||
6 | Madison Golden Madison Golden | USA | 11.92 | ||||||||||||
7 | Alayah Byers Alayah Byers | USA | 12.28 | SB | |||||||||||
Finale B 16.3. Vind: +0.6 | 16.3. | Vind: +0.6 | |||||||||||||
1 | Elani Rice Elani Rice | USA | 12.21 | SB | |||||||||||
K 200 m 16.3. Vind: +2.7 Finale A Finale | 16.3. | Vind: +2.7 | |||||||||||||
1 | Julia Madubuike Julia Madubuike ('99) | 99 | USA | 22.98 | w | ||||||||||
2 | Josephine Anokye Josephine Anokye ('92) | 92 | GHA | 23.26 | w | ||||||||||
3 | Courtne Davis Courtne Davis ('96) | 96 | USA | 23.49 | w | ||||||||||
4 | Yasmin Woodruff Yasmin Woodruff ('90) | 90 | PAN | 23.98 | w | ||||||||||
5 | Talia Buss Talia Buss ('98) | 98 | USA | 24.32 | w | ||||||||||
6 | Azaria Hill Azaria Hill | USA | 24.49 | w | |||||||||||
7 | Madison Golden Madison Golden | USA | 24.51 | w | |||||||||||
Finale B 16.3. Vind: +0.4 | 16.3. | Vind: +0.4 | |||||||||||||
1 | Chinyere Njoku Chinyere Njoku ('97) | 97 | USA | 24.71 | PB | ||||||||||
2 | Aly Weum Aly Weum | USA | 24.85 | PB | |||||||||||
3 | Jada Jackson Jada Jackson ('99) | 99 | CAN | 24.90 | SB | ||||||||||
4 | LeNaya Griffin LeNaya Griffin | USA | 24.91 | PB | |||||||||||
5 | Kiana Clay Kiana Clay ('98) | 98 | USA | 24.99 | SB | ||||||||||
Finale C 16.3. Vind: -1.3 | 16.3. | Vind: -1.3 | |||||||||||||
1 | Elani Rice Elani Rice | USA | 24.84 | SB | |||||||||||
K 400 m 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Jaevin Reed Jaevin Reed ('98) | 98 | USA | 53.11 | SB | ||||||||||
2 | Jarra Owens Jarra Owens ('96) | 96 | USA | 53.81 | PB | ||||||||||
3 | Shalee Reynolds Shalee Reynolds | USA | 56.23 | SB | |||||||||||
Finale B 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||
1 | LeNaya Griffin LeNaya Griffin | USA | 55.81 | SB | |||||||||||
2 | Antonise Christian Antonise Christian ('96) | 96 | USA | 56.47 | SB | ||||||||||
3 | Courtnee Oglesby Courtnee Oglesby | USA | 56.91 | PB | |||||||||||
4 | Mia Franco Mia Franco | USA | 56.99 | SB | |||||||||||
Finale C 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Maggie Carruth Maggie Carruth ('95) | 95 | USA | 56.87 | PB | ||||||||||
K 800 m 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Samantha Huerta Samantha Huerta | USA | 2:08.24 | SB | |||||||||||
2 | Bianca Tinoco Bianca Tinoco | USA | 2:09.43 | SB | |||||||||||
3 | Brittany Parker Brittany Parker | USA | 2:11.04 | SB | |||||||||||
4 | Sandra Flores Sandra Flores | USA | 2:14.18 | SB | |||||||||||
K 1500 m 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Danielle Shanahan Danielle Shanahan ('94) | 94 | USA | 4:24.71 | SB | ||||||||||
2 | Samantha Huerta Samantha Huerta | USA | 4:25.03 | PB | |||||||||||
3 | Jessica Furlan Jessica Furlan ('90) | 90 | CAN | 4:25.48 | SB | ||||||||||
4 | Hannah Campbell Hannah Campbell | USA | 4:29.37 | SB | |||||||||||
5 | Maggie Carruth Maggie Carruth ('95) | 95 | USA | 4:29.69 | SB | ||||||||||
6 | Bianca Tinoco Bianca Tinoco | USA | 4:30.43 | PB | |||||||||||
7 | Sandra Flores Sandra Flores | USA | 4:32.67 | PB | |||||||||||
8 | Alyssa Block Alyssa Block | USA | 4:34.50 | SB | |||||||||||
9 | Alexis Nichols Alexis Nichols | USA | 4:34.95 | SB | |||||||||||
10 | Anna Hostetler Anna Hostetler | USA | 4:37.15 | SB | |||||||||||
11 | Mikayla Malaspina Mikayla Malaspina ('97) | 97 | USA | 4:39.20 | SB | ||||||||||
Finale B 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Grace McCabe Grace McCabe ('99) | 99 | USA | 4:32.94 | PB | ||||||||||
2 | Trinity Ruelas Trinity Ruelas | USA | 4:37.00 | SB | |||||||||||
3 | Megan Schott Megan Schott ('97) | 97 | USA | 4:37.16 | PB | ||||||||||
4 | Shannon Molvin Shannon Molvin ('96) | 96 | USA | 4:37.53 | PB | ||||||||||
5 | Emily Gallegos-Francksen Emily Gallegos-Francksen ('98) | 98 | USA | 4:37.56 | PB | ||||||||||
K 5000 m 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Kelsie Warren Kelsie Warren | USA | 16:30.07 | PB | |||||||||||
2 | Georgia Porter Georgia Porter | USA | 16:58.95 | SB | |||||||||||
3 | Ashley Driscoll Ashley Driscoll ('97) | 97 | USA | 17:04.02 | PB | ||||||||||
4 | Samantha Ortega Samantha Ortega | USA | 17:18.95 | PB | |||||||||||
K 3000 m forh. 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Ashton Hutcherson Ashton Hutcherson ('98) | 98 | USA | 10:41.57 | SB | ||||||||||
2 | Rachel Bernardo Rachel Bernardo ('99) | 99 | USA | 10:45.44 | PB | ||||||||||
3 | Courtney Lewis Courtney Lewis | USA | 10:56.11 | SB | |||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 16.3. Vind: +0.4 Finale A Finale | 16.3. | Vind: +0.4 | |||||||||||||
1 | Gabrielle McDonald Gabrielle McDonald ('98) | 98 | JAM | 13.51 | SB | ||||||||||
2 | Chinyere Njoku Chinyere Njoku ('97) | 97 | USA | 13.66 | SB | ||||||||||
3 | Kennedy Smith Kennedy Smith ('98) | 98 | USA | 13.74 | PB | ||||||||||
4 | Alexandra Williams Alexandra Williams | USA | 13.90 | PB | |||||||||||
5 | Jeminise Parris Jeminise Parris ('97) | 97 | TTO | 13.98 | SB | ||||||||||
6 | Skylin Harbin Skylin Harbin | USA | 14.19 | SB | |||||||||||
7 | Sydney Winger Sydney Winger | USA | 14.42 | SB | |||||||||||
K 400 m hæk 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Skylin Harbin Skylin Harbin | USA | 1:00.17 | PB | |||||||||||
2 | Payton Wensel Payton Wensel | USA | 1:01.27 | SB | |||||||||||
3 | Addie Swanson Addie Swanson ('98) | 98 | USA | 1:01.41 | SB | ||||||||||
4 | Carly Donahue Carly Donahue ('98) | 98 | USA | 1:03.10 | SB | ||||||||||
K Højdespring 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 1.81 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kirby Matocha Kirby Matocha ('98) | 98 | USA | 1.75 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Erika Voyzey Erika Voyzey ('98) | 98 | USA | 1.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Bria Palmer Bria Palmer ('97) | 97 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Aubrianna Lantrip Aubrianna Lantrip ('97) | 97 | USA | 1.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Iesha Hamm Iesha Hamm | USA | 1.70 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Diana Acholonu Diana Acholonu | USA | 1.70 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kelli Degeorge Kelli Degeorge | USA | 1.70 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | LaJarvia Brown LaJarvia Brown ('98) | 98 | USA | 1.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Elleyse Garrett Elleyse Garrett | USA | 4.08 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Karlee Fowler Karlee Fowler ('96) | 96 | USA | 3.88 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tommi Hintnaus Tommi Hintnaus ('99) | 99 | USA | 3.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Myka Steinbeisser Myka Steinbeisser ('99) | 99 | USA | 3.68 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Shelby Noble Shelby Noble | USA | 3.68 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Deborah Acquah Deborah Acquah ('96) | 96 | GHA | 5.85 | +1.4 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Taryn Milton Taryn Milton ('97) | 97 | USA | 5.80 | w | +3.5 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Helena McLeod Helena McLeod ('96) | 96 | GER | 5.70 | +0.8 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | LaJarvia Brown LaJarvia Brown ('98) | 98 | USA | 12.80 | +1.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Bailey Retzlaff Bailey Retzlaff | USA | 16.34 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Akealy Moton Akealy Moton ('98) | 98 | USA | 16.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Maggie Schwarzkopf Maggie Schwarzkopf ('97) | 97 | USA | 15.21 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Parker Clay Parker Clay ('99) | 99 | USA | 14.46 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kelsey Laufenberg Kelsey Laufenberg ('96) | 96 | USA | 14.34 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tasha Willing Tasha Willing ('98) | 98 | CAN | 14.13 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Amanda Anderson Amanda Anderson ('98) | 98 | USA | 14.10 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Konstadína Spanoudáki Konstadína Spanoudáki ('98) | 98 | GRE | 13.46 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Alexa Dragone Alexa Dragone | USA | 13.09 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Agnes Esser Agnes Esser ('95) | 95 | CAN | 55.85 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Samantha Noennig Samantha Noennig ('98) | 98 | USA | 53.92 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Konstadína Spanoudáki Konstadína Spanoudáki ('98) | 98 | GRE | 53.41 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Amanda Anderson Amanda Anderson ('98) | 98 | USA | 51.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sierra Valdivieso Sierra Valdivieso | USA | 50.93 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Shelby Moran Shelby Moran | 00 | USA | 49.50 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Celine Markert Celine Markert ('96) | 96 | USA | 48.85 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Matilde Roe Matilde Roe ('96) | 96 | NOR | 47.45 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kaylee Antill Kaylee Antill ('96) | 96 | USA | 46.69 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Bertha Sola Bertha Sola | USA | 46.47 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Bailey Retzlaff Bailey Retzlaff | USA | 46.00 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Sykora Walker Sykora Walker | USA | 45.60 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Rachel Bring Rachel Bring | USA | 45.24 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Amanda Howe Amanda Howe | 00 | USA | 42.08 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Amy Herrington Amy Herrington ('98) | 98 | GBR | 62.92 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Hannah Frost Hannah Frost ('96) | 96 | USA | 61.72 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Megann Rodhe Megann Rodhe ('85) | 85 | CAN | 61.60 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Bailey Retzlaff Bailey Retzlaff | USA | 60.26 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kaylee Antill Kaylee Antill ('96) | 96 | USA | 59.62 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nia Britt Nia Britt ('97) | 97 | USA | 56.74 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Shelby Moran Shelby Moran | 00 | USA | 56.38 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Tasha Willing Tasha Willing ('98) | 98 | CAN | 55.35 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Amanda Howe Amanda Howe | 00 | USA | 54.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Madalaine Stulce Madalaine Stulce ('96) | 96 | USA | 52.82 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jessica Barreira Jessica Barreira ('97) | 97 | POR | 50.46 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kari Wolfe Kari Wolfe ('98) | 98 | USA | 49.43 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Nicole Clark Nicole Clark | USA | 48.65 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Akealy Moton Akealy Moton ('98) | 98 | USA | 47.88 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Cerah Moren Cerah Moren ('99) | 99 | PHI | 46.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kaitlyn Smith Kaitlyn Smith | USA | 43.18 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Natalie Scheifele Natalie Scheifele ('99) | 99 | USA | 43.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kelsey McKelvey Kelsey McKelvey | USA | 43.00 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Melanie Johnson Melanie Johnson | USA | 42.37 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Haley Smith Haley Smith | USA | 42.37 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 38.66 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Jenny Kimbro Jenny Kimbro | USA | 26.51 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Tria Seawater-Simmons Tria Seawater-Simmons | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||
1 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:32.84 | ||||||||||||
Syaira Richardson, Jarra Owens, Jaevin Reed, Tierra Robinson-Jones |