M 100 m 16.3. Vind: +1.8 Finale A Finale | 16.3. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bolade Ajomale Bolade Ajomale ('95) | 95 | CAN | 10.36 | SB | ||||||||||||
2 | Diab Davis Diab Davis ('98) | 98 | USA | 10.52 | PB | ||||||||||||
3 | Robert Ellis Robert Ellis ('95) | 95 | USA | 10.55 | SB | ||||||||||||
4 | Greg Turner Greg Turner ('89) | 89 | USA | 10.61 | SB | ||||||||||||
5 | Gabriel Navarro Gabriel Navarro | USA | 10.62 | SB | |||||||||||||
6 | Matt East Matt East | USA | 10.64 | SB | |||||||||||||
7 | Kameron Jackson Kameron Jackson | USA | 10.65 | PB | |||||||||||||
8 | Tayvian Cunningham Tayvian Cunningham | USA | 10.66 | ||||||||||||||
9 | Andre Woodson Andre Woodson | USA | 10.71 | SB | |||||||||||||
Finale B 16.3. Vind: +2.2 | 16.3. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Steve Taylor Steve Taylor | USA | 10.66 | w | |||||||||||||
2 | Ramir Smith Ramir Smith | USA | 10.81 | w | |||||||||||||
3 | DaRon Bland DaRon Bland | USA | 10.93 | w | |||||||||||||
4 | Ashony Williams Ashony Williams | USA | 11.01 | w | |||||||||||||
5 | Colton Cummings Colton Cummings | USA | 11.09 | w | |||||||||||||
Finale C 16.3. Vind: +0.1 | 16.3. | Vind: +0.1 | |||||||||||||||
1 | Greggmar Swift Greggmar Swift ('91) | 91 | BAR | 10.75 | PB | ||||||||||||
2 | Michael Ohioze Michael Ohioze ('95) | 95 | GBR | 10.77 | SB | ||||||||||||
3 | Dion Collier Dion Collier | USA | 10.85 | ||||||||||||||
4 | Daquan Berry Daquan Berry | 00 | CAN | 10.96 | SB | ||||||||||||
5 | Braffer Morris Braffer Morris | USA | 11.01 | SB | |||||||||||||
6 | Ike Okoroike Ike Okoroike | USA | 11.03 | SB | |||||||||||||
Finale D 16.3. Vind: +2.2 | 16.3. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Michael Turner Michael Turner | USA | 10.80 | w | |||||||||||||
2 | Terrence Gladney Terrence Gladney ('98) | 98 | USA | 10.84 | w | ||||||||||||
3 | Jasher Foster Jasher Foster ('98) | 98 | USA | 10.94 | w | ||||||||||||
4 | Donnie Pate Donnie Pate | USA | 10.97 | w | |||||||||||||
5 | Isaiah Roybal Isaiah Roybal | USA | 10.97 | w | |||||||||||||
6 | Christian Catlin Christian Catlin | USA | 10.99 | w | |||||||||||||
Finale E 16.3. Vind: +1.3 | 16.3. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Day'Marr Johnson Day'Marr Johnson | USA | 10.95 | PB | |||||||||||||
2 | Chris Rosero Chris Rosero | USA | 10.97 | SB | |||||||||||||
3 | Norman Napolitano Norman Napolitano | USA | 11.06 | PB | |||||||||||||
4 | D'Angelo Ericson D'Angelo Ericson | USA | 11.08 | PB | |||||||||||||
M 200 m 16.3. Vind: +1.7 Finale A Finale | 16.3. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
1 | Bolade Ajomale Bolade Ajomale ('95) | 95 | CAN | 20.81 | SB | ||||||||||||
2 | Tayvian Cunningham Tayvian Cunningham | USA | 20.82 | PB | |||||||||||||
3 | Robert Ellis Robert Ellis ('95) | 95 | USA | 21.08 | SB | ||||||||||||
4 | Greg Turner Greg Turner ('89) | 89 | USA | 21.26 | SB | ||||||||||||
5 | Gabriel Navarro Gabriel Navarro | USA | 21.31 | SB | |||||||||||||
6 | Julian Body Julian Body ('98) | 98 | USA | 21.53 | PB | ||||||||||||
7 | Michael Ohioze Michael Ohioze ('95) | 95 | GBR | 21.69 | SB | ||||||||||||
Finale B 16.3. Vind: +1.3 | 16.3. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Corey Lyons Corey Lyons | USA | 21.87 | PB | |||||||||||||
2 | Daquan Berry Daquan Berry | 00 | CAN | 21.98 | PB | ||||||||||||
3 | Swinton Grant Swinton Grant ('95) | 95 | USA | 22.00 | SB | ||||||||||||
Finale C 16.3. Vind: +0.5 | 16.3. | Vind: +0.5 | |||||||||||||||
1 | Arrun Palacio Arrun Palacio | USA | 22.01 | SB | |||||||||||||
2 | Ramir Smith Ramir Smith | USA | 22.03 | ||||||||||||||
3 | Kristofer Castillo Kristofer Castillo | USA | 22.04 | ||||||||||||||
4 | Terrence Gladney Terrence Gladney ('98) | 98 | USA | 22.05 | SB | ||||||||||||
M 400 m 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Ellis Myles Ellis Myles | USA | 47.80 | SB | |||||||||||||
2 | Corey Lyons Corey Lyons | USA | 47.90 | PB | |||||||||||||
3 | Julian Body Julian Body ('98) | 98 | USA | 48.27 | PB | ||||||||||||
4 | Christian Carter Christian Carter | USA | 48.48 | SB | |||||||||||||
Finale B 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Nico Bland Nico Bland | USA | 48.48 | SB | |||||||||||||
2 | Swinton Grant Swinton Grant ('95) | 95 | USA | 48.48 | SB | ||||||||||||
Finale H 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||||
7 | Drake Foote Drake Foote | USA | 54.05 | SB | |||||||||||||
M 800 m 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Curtis Threlkeld Curtis Threlkeld | USA | 1:49.74 | PB | |||||||||||||
2 | Jason Gomez Jason Gomez | 00 | USA | 1:53.16 | SB | ||||||||||||
3 | Scott Halsted Scott Halsted ('96) | 96 | GBR | 1:53.42 | SB | ||||||||||||
4 | Xolan Brown Xolan Brown ('98) | 98 | USA | 1:53.49 | SB | ||||||||||||
5 | Michael Good Michael Good | USA | 1:53.70 | SB | |||||||||||||
6 | Reece Proctor Reece Proctor | 00 | USA | 1:54.17 | SB | ||||||||||||
7 | Joshua Browne Joshua Browne ('97) | 97 | NZL | 1:55.29 | SB | ||||||||||||
8 | Ellis Newton Ellis Newton ('96) | 96 | USA | 1:55.81 | SB | ||||||||||||
Finale B 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Moises Medrano Moises Medrano | USA | 1:51.72 | SB | |||||||||||||
2 | Abraham Maldonado Abraham Maldonado | USA | 1:52.05 | PB | |||||||||||||
3 | Andrew Burkhardt Andrew Burkhardt | USA | 1:52.37 | PB | |||||||||||||
4 | Conor Wells Conor Wells | USA | 1:53.26 | SB | |||||||||||||
5 | AJ Sandvig AJ Sandvig | USA | 1:53.57 | PB | |||||||||||||
6 | Marshall Brooker Marshall Brooker | USA | 1:54.88 | ||||||||||||||
7 | Luis Chavez Luis Chavez | USA | 1:55.24 | PB | |||||||||||||
Finale C 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Elijah Changco Elijah Changco | USA | 1:54.63 | PB | |||||||||||||
2 | Garrett Delong Garrett Delong | USA | 1:55.29 | SB | |||||||||||||
3 | Jeffrey Page Jeffrey Page | USA | 1:55.30 | SB | |||||||||||||
4 | Zachary Blackwood Zachary Blackwood | USA | 1:55.41 | PB | |||||||||||||
Finale D 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Nikolaus Moore Nikolaus Moore | USA | 1:54.70 | SB | |||||||||||||
M 1500 m 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Christopher Olley Christopher Olley ('96) | 96 | GBR | 3:47.43 | SB | ||||||||||||
2 | Takeshi Okada Takeshi Okada ('96) | 96 | JPN | 3:48.06 | PB | ||||||||||||
3 | Matthew Leach Matthew Leach ('93) | 93 | GBR | 3:48.90 | SB | ||||||||||||
4 | Steve Correa Steve Correa | USA | 3:49.09 | PB | |||||||||||||
5 | Freddie Hessian Freddie Hessian ('93) | 93 | GBR | 3:49.69 | PB | ||||||||||||
6 | Jack Rowe Jack Rowe ('96) | 96 | GBR | 3:50.09 | SB | ||||||||||||
7 | Charlie Messai Charlie Messai ('93) | 93 | FRA | 3:50.45 | PB | ||||||||||||
8 | Paul Zeiss Paul Zeiss | USA | 3:50.88 | PB | |||||||||||||
9 | John Hogan John Hogan | USA | 3:51.11 | SB | |||||||||||||
Finale B 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Andrew Vazquez Andrew Vazquez | USA | 3:52.77 | PB | |||||||||||||
2 | Daniel Tull Daniel Tull | USA | 3:52.92 | SB | |||||||||||||
3 | Nathan Kwan Nathan Kwan | USA | 3:53.39 | PB | |||||||||||||
4 | Jose Pina Jose Pina | USA | 3:53.58 | SB | |||||||||||||
5 | Matt Herrera Matt Herrera | USA | 3:54.22 | PB | |||||||||||||
6 | Ryan Alexander Ryan Alexander | USA | 3:54.37 | PB | |||||||||||||
7 | Ben Harper Ben Harper | USA | 3:54.65 | PB | |||||||||||||
8 | Conor Wells Conor Wells | USA | 3:55.06 | SB | |||||||||||||
9 | Edgar Bonilla Edgar Bonilla | USA | 3:55.17 | PB | |||||||||||||
10 | Trad Berti Trad Berti | USA | 3:55.44 | SB | |||||||||||||
M 5000 m 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Nolan Dozier Nolan Dozier | USA | 14:31.93 | SB | |||||||||||||
2 | Jordy Ceja Jordy Ceja | USA | 14:33.26 | PB | |||||||||||||
3 | Stetson Rayas Stetson Rayas ('97) | 97 | USA | 14:35.42 | SB | ||||||||||||
4 | Nick Kleiber Nick Kleiber | USA | 14:48.14 | PB | |||||||||||||
M 3000 m forh. 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Jack Johnson Jack Johnson | USA | 9:02.04 | SB | |||||||||||||
2 | Connor Fisher Connor Fisher | USA | 9:08.67 | SB | |||||||||||||
3 | Trent Phelps Trent Phelps ('97) | 97 | USA | 9:10.27 | SB | ||||||||||||
4 | Alejandro Rios Alejandro Rios | USA | 9:11.46 | PB | |||||||||||||
M 110 m hæk 16.3. Vind: +1.0 Finale A Finale | 16.3. | Vind: +1.0 | |||||||||||||||
1 | Greggmar Swift Greggmar Swift ('91) | 91 | BAR | 13.90 | SB | ||||||||||||
2 | Misana Viltz Misana Viltz ('96) | 96 | USA | 13.97 | SB | ||||||||||||
3 | Jasher Foster Jasher Foster ('98) | 98 | USA | 14.10 | |||||||||||||
4 | Conner MacLean Conner MacLean ('99) | 99 | USA | 14.40 | PB | ||||||||||||
5 | Julian Body Julian Body ('98) | 98 | USA | 14.52 | PB | ||||||||||||
M 400 m hæk 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Paramveer Chohan Paramveer Chohan ('98) | 98 | USA | 51.08 | PB | ||||||||||||
M Højdespring 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Tyler Arroyo Tyler Arroyo ('96) | 96 | USA | 2.14 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Mikel Hildebrandt Mikel Hildebrandt ('93) | 93 | USA | 2.08 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Chris Jaeger Chris Jaeger | USA | 2.03 | =SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Daniel Cortéz Daniel Cortéz ('95) | 95 | COL | 2.03 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Micah Tranch Micah Tranch | USA | 1.88 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Jered Espanola Jered Espanola | USA | 5.10 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Lance Huber Lance Huber | USA | 4.80 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Adam O'Brien Adam O'Brien | USA | 4.65 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Hunter Drops Hunter Drops | USA | 4.65 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Zach Beltz Zach Beltz | USA | 7.53 | +1.0 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Sanjay Kettels Sanjay Kettels ('99) | 99 | USA | 7.35 | w | +2.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jalyn Jackson Jalyn Jackson ('99) | 99 | USA | 7.23 | +0.5 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Ryan Tennant Ryan Tennant | USA | 7.20 | w | +2.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | James Dudley James Dudley | USA | 7.19 | +0.6 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Michael Turner Michael Turner | USA | 7.10 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Trey Pierce Trey Pierce | USA | 7.06 | +0.3 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Elijah Castro Elijah Castro | USA | 7.03 | +0.5 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Ike Okoroike Ike Okoroike | USA | 15.32 | +1.2 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | King Keyshawn King Keyshawn | 00 | USA | 14.83 | +1.3 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ryan Tennant Ryan Tennant | USA | 14.68 | +2.0 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Juwan Seales Juwan Seales | USA | 14.53 | +1.3 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Zach Beltz Zach Beltz | USA | 14.47 | +0.6 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Josh Johnson Josh Johnson ('99) | 99 | USA | 18.23 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Iffy Joyner Iffy Joyner ('99) | 99 | USA | 17.74 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jake Knight Jake Knight | USA | 17.20 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Dayne Gordien Dayne Gordien ('99) | 99 | USA | 16.12 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
26 | Drake Foote Drake Foote | USA | 12.35 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Jake Knight Jake Knight | USA | 53.74 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jeffrey Williams Jeffrey Williams ('99) | 99 | USA | 52.29 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kyle Peterson Kyle Peterson | USA | 51.46 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Iffy Joyner Iffy Joyner ('99) | 99 | USA | 51.09 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Malik McMorris Malik McMorris ('97) | 97 | USA | 50.63 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jake Koffman Jake Koffman ('98) | 98 | USA | 50.30 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Sefa Ilaoa Sefa Ilaoa | USA | 50.07 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
25 | Drake Foote Drake Foote | USA | 36.67 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Liam Christensen Liam Christensen ('98) | 98 | USA | 69.00 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Micah Tranch Micah Tranch | USA | 55.73 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Drake Foote Drake Foote | USA | 53.22 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Tikamp 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Hakim McMorris Hakim McMorris | 00 | USA | 7159 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 100 m 16.3. Vind: +2.1 Finale A Finale | 16.3. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Rae'Vyn Lawler Rae'Vyn Lawler | USA | 11.65 | w | |||||||||||||
2 | Jackie Patterson Jackie Patterson | USA | 11.74 | w | |||||||||||||
3 | Ombretta Minkue-Meye Ombretta Minkue-Meye ('96) | 96 | FRA | 11.80 | w | ||||||||||||
4 | Monisha Lewis Monisha Lewis ('91) | 91 | USA | 11.85 | w | ||||||||||||
5 | Ashlan Best Ashlan Best ('99) | 99 | CAN | 11.89 | w | ||||||||||||
6 | Maisie Stevens Maisie Stevens | 00 | AUS | 11.89 | w | ||||||||||||
7 | Darria Matthias Darria Matthias | 00 | VIN | 12.01 | w | ||||||||||||
8 | Erica Wilson Erica Wilson | USA | 12.25 | w | |||||||||||||
Finale B 16.3. Vind: +2.0 | 16.3. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Shilah Bedingfield Shilah Bedingfield | USA | 11.87 | PB | |||||||||||||
2 | Ezinne Abba Ezinne Abba | 00 | USA | 11.87 | SB | ||||||||||||
3 | Deshae Wise Deshae Wise ('99) | 99 | USA | 11.90 | PB | ||||||||||||
4 | Liao Yan-Chun Liao Yan-Chun ('98) | 98 | TPE | 11.92 | SB | ||||||||||||
5 | Allysia Parry Allysia Parry | 00 | USA | 12.12 | PB | ||||||||||||
6 | Amari Jones Amari Jones ('02) | 02 | USA | 12.14 | SB | ||||||||||||
7 | Maya Cook Maya Cook | USA | 12.29 | PB | |||||||||||||
Finale C 16.3. Vind: +1.0 | 16.3. | Vind: +1.0 | |||||||||||||||
1 | Emily Costello Emily Costello | USA | 11.93 | PB | |||||||||||||
Finale D 16.3. Vind: +1.8 | 16.3. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Martina Latting Martina Latting | USA | 12.07 | PB | |||||||||||||
2 | Sarahvaughn King Sarahvaughn King ('99) | 99 | USA | 12.18 | SB | ||||||||||||
Finale E 16.3. Vind: +0.9 | 16.3. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
2 | Allie Jones Allie Jones | 00 | USA | 12.50 | PB | ||||||||||||
K 200 m 16.3. Vind: +1.6 Finale A Finale | 16.3. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Ashlan Best Ashlan Best ('99) | 99 | CAN | 23.49 | SB | ||||||||||||
2 | Rae'Vyn Lawler Rae'Vyn Lawler | USA | 24.03 | PB | |||||||||||||
3 | Shilah Bedingfield Shilah Bedingfield | USA | 24.05 | ||||||||||||||
4 | Emily Costello Emily Costello | USA | 24.24 | PB | |||||||||||||
5 | Ombretta Minkue-Meye Ombretta Minkue-Meye ('96) | 96 | FRA | 24.54 | SB | ||||||||||||
6 | Alexis Henry Alexis Henry | USA | 24.66 | SB | |||||||||||||
7 | Maya Cook Maya Cook | USA | 24.90 | SB | |||||||||||||
8 | Arianna Daniel Arianna Daniel ('98) | 98 | USA | 24.91 | SB | ||||||||||||
Finale B 16.3. Vind: +1.5 | 16.3. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Darria Matthias Darria Matthias | 00 | VIN | 24.47 | PB | ||||||||||||
2 | Mikayla Revera Mikayla Revera | USA | 24.48 | PB | |||||||||||||
3 | Mia Avila Mia Avila | USA | 24.81 | PB | |||||||||||||
4 | Rayon Black Rayon Black | USA | 24.88 | PB | |||||||||||||
5 | Missy Mongiovi Missy Mongiovi | USA | 24.90 | SB | |||||||||||||
9 | Loghan Sprauer Loghan Sprauer | USA | 25.82 | SB | |||||||||||||
Finale C 16.3. Vind: +1.8 | 16.3. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Brittany Patterson Brittany Patterson | USA | 24.79 | PB | |||||||||||||
2 | Daryia Greene Daryia Greene | USA | 24.93 | PB | |||||||||||||
Finale F 16.3. Vind: +0.9 | 16.3. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
4 | Hanah Smrt Hanah Smrt | USA | 26.28 | PB | |||||||||||||
K 400 m 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Timarya Baynard Timarya Baynard ('97) | 97 | USA | 54.51 | SB | ||||||||||||
2 | Danae Manibog Danae Manibog ('98) | 98 | USA | 55.11 | SB | ||||||||||||
3 | Carolyn Wilson Carolyn Wilson ('99) | 99 | USA | 55.49 | SB | ||||||||||||
4 | Jazmine Smith Jazmine Smith | USA | 55.66 | SB | |||||||||||||
5 | Missy Mongiovi Missy Mongiovi | USA | 55.95 | SB | |||||||||||||
6 | Brie Courseault Brie Courseault | USA | 56.09 | SB | |||||||||||||
7 | Samantha Lind Samantha Lind ('96) | 96 | AUS | 56.50 | SB | ||||||||||||
Finale B 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Rebecca Croft Rebecca Croft ('97) | 97 | GBR | 55.51 | PB | ||||||||||||
2 | Mikayla Revera Mikayla Revera | USA | 55.69 | SB | |||||||||||||
3 | Arianna Daniel Arianna Daniel ('98) | 98 | USA | 56.65 | SB | ||||||||||||
Finale C 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Chloe Sharp Chloe Sharp | USA | 57.25 | ||||||||||||||
K 800 m 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Amy Quinones Amy Quinones | USA | 2:08.54 | ||||||||||||||
2 | Mina Marie Anglero Mina Marie Anglero ('97) | 97 | NOR | 2:09.89 | |||||||||||||
3 | Rebecca Croft Rebecca Croft ('97) | 97 | GBR | 2:10.61 | |||||||||||||
4 | Savanna Perez Savanna Perez | USA | 2:11.75 | PB | |||||||||||||
5 | Dana Klein Dana Klein ('96) | 96 | USA | 2:12.33 | PB | ||||||||||||
6 | Erin Chessin Erin Chessin | USA | 2:14.21 | SB | |||||||||||||
7 | Megan Davies Megan Davies ('96) | 96 | GBR | 2:15.73 | SB | ||||||||||||
Finale B 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Mikayla Shults Mikayla Shults | USA | 2:14.11 | PB | |||||||||||||
2 | Mikayla Akers Mikayla Akers | USA | 2:14.53 | PB | |||||||||||||
Finale D 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Merel van der Marel Merel van der Marel ('99) | 99 | NED | 2:21.18 | SB | ||||||||||||
K 1500 m 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Mina Marie Anglero Mina Marie Anglero ('97) | 97 | NOR | 4:25.86 | PB | ||||||||||||
2 | Annie Boos Annie Boos ('99) | 99 | USA | 4:26.64 | PB | ||||||||||||
3 | Danielle De Castro Danielle De Castro ('96) | 96 | USA | 4:27.52 | PB | ||||||||||||
4 | Sarah Sears Sarah Sears | USA | 4:29.78 | SB | |||||||||||||
5 | Jeanette Zambrano Jeanette Zambrano | USA | 4:30.65 | PB | |||||||||||||
6 | Jennifer Sandoval Jennifer Sandoval ('98) | 98 | USA | 4:33.82 | PB | ||||||||||||
7 | Marea Zlatunich Marea Zlatunich | USA | 4:34.78 | PB | |||||||||||||
8 | Jessica Nye Jessica Nye | USA | 4:35.25 | PB | |||||||||||||
9 | Hasna Kaarour Hasna Kaarour ('94) | 94 | FRA | 4:35.63 | SB | ||||||||||||
10 | Jessica Cushing-Murray Jessica Cushing-Murray | USA | 4:38.78 | PB | |||||||||||||
12 | Tabatha Walford Tabatha Walford | 00 | GBR | 4:43.21 | SB | ||||||||||||
Finale B 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Akia Walker Akia Walker | USA | 4:35.06 | PB | |||||||||||||
2 | Anaya Ward Anaya Ward | USA | 4:35.78 | PB | |||||||||||||
3 | Sabrina Garcia Sabrina Garcia | USA | 4:36.15 | PB | |||||||||||||
4 | Evelin Meza Evelin Meza | USA | 4:38.55 | PB | |||||||||||||
Finale C 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Emma Stähr Emma Stähr ('96) | 96 | GER | 4:45.23 | SB | ||||||||||||
K 5000 m 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Susie Garza Susie Garza | USA | 17:09.41 | PB | |||||||||||||
2 | Cindy Reed Cindy Reed | USA | 17:15.10 | PB | |||||||||||||
3 | Julia Lemak Julia Lemak | USA | 17:23.62 | SB | |||||||||||||
4 | Josephine BrystingJosephine Brysting ('95) | 95 | DEN | 17:26.12 | |||||||||||||
5 | Josien Scheepens Josien Scheepens ('97) | 97 | NED | 17:33.81 | SB | ||||||||||||
K 3000 m forh. 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Nicole Anthony Nicole Anthony | USA | 10:51.09 | PB | |||||||||||||
2 | Kai Bohannon Kai Bohannon | USA | 10:58.26 | PB | |||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 16.3. Vind: +0.8 Finale A Finale | 16.3. | Vind: +0.8 | |||||||||||||||
1 | Deshae Wise Deshae Wise ('99) | 99 | USA | 13.80 | |||||||||||||
2 | Emilia Del Hoyo Emilia Del Hoyo ('97) | 97 | ESP | 14.18 | PB | ||||||||||||
3 | Camille Jouanno Camille Jouanno ('96) | 96 | FRA | 14.22 | SB | ||||||||||||
4 | Kristen Lacosse Kristen Lacosse ('98) | 98 | USA | 14.22 | PB | ||||||||||||
5 | Allie Jones Allie Jones | 00 | USA | 14.42 | SB | ||||||||||||
6 | Agnese Mulatero Agnese Mulatero ('97) | 97 | ITA | 14.46 | SB | ||||||||||||
Finale B 16.3. Vind: +2.2 | 16.3. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Cassidy Zurn Cassidy Zurn | USA | 14.28 | w | |||||||||||||
2 | Artearra Coffey Artearra Coffey | USA | 14.31 | w | |||||||||||||
7 | Loghan Sprauer Loghan Sprauer | USA | 15.46 | w | |||||||||||||
8 | Hanah Smrt Hanah Smrt | USA | 15.59 | w | |||||||||||||
Finale C 16.3. Vind: +2.9 | 16.3. | Vind: +2.9 | |||||||||||||||
1 | Andrea Stark Andrea Stark | USA | 14.31 | w | |||||||||||||
Finale E 16.3. Vind: +2.0 | 16.3. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
8 | Petrice Beattie Petrice Beattie | USA | 18.42 | ||||||||||||||
K 400 m hæk 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Cassidy Zurn Cassidy Zurn | USA | 59.85 | ||||||||||||||
2 | Kristen Lacosse Kristen Lacosse ('98) | 98 | USA | 1:00.85 | SB | ||||||||||||
3 | Schantell Williams Schantell Williams | USA | 1:02.20 | SB | |||||||||||||
4 | Julija Praprotnik Julija Praprotnik ('96) | 96 | SLO | 1:03.87 | SB | ||||||||||||
Finale B 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Kennedy Hardemion Kennedy Hardemion | USA | 1:02.89 | PB | |||||||||||||
Finale C 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Riley Slayton Riley Slayton | USA | 1:03.38 | ||||||||||||||
Finale D 16.3. | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Agnese Mulatero Agnese Mulatero ('97) | 97 | ITA | 1:05.18 | PB | ||||||||||||
K Højdespring 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Nicola Ader Nicola Ader ('98) | 98 | GER | 1.77 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Rachel Reichenbach Rachel Reichenbach ('96) | 96 | USA | 1.75 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Marissa McCay Marissa McCay ('94) | 94 | USA | 1.60 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Petrice Beattie Petrice Beattie | USA | 1.60 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Hanah Smrt Hanah Smrt | USA | 1.55 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Anastasia Kubicki Anastasia Kubicki | USA | 3.85 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Gabrielle Palmer Gabrielle Palmer | USA | 3.85 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Bianca Becker Bianca Becker | USA | 3.70 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Emily Etter Emily Etter | USA | 3.70 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Brittany Patterson Brittany Patterson | USA | 6.11 | +0.5 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Noelle Schiller Noelle Schiller ('98) | 98 | USA | 5.94 | +1.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Sydney Reid Sydney Reid | USA | 5.86 | +0.4 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kristen Lacosse Kristen Lacosse ('98) | 98 | USA | 5.82 | +0.2 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Windy Margerum Windy Margerum ('99) | 99 | USA | 5.75 | +1.9 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Camille Jouanno Camille Jouanno ('96) | 96 | FRA | 5.71 | +1.1 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Emilia Del Hoyo Emilia Del Hoyo ('97) | 97 | ESP | 5.64 | +1.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Hanah Smrt Hanah Smrt | USA | 5.42 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
28 | Loghan Sprauer Loghan Sprauer | USA | 4.80 | +0.7 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Trespring 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Aria Small Aria Small ('99) | 99 | BAR | 12.94 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Camille Jouanno Camille Jouanno ('96) | 96 | FRA | 12.39 | +0.7 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Brittany Patterson Brittany Patterson | USA | 12.30 | +0.2 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Nashedah Mu'min Nashedah Mu'min | USA | 12.13 | +0.2 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Marissa McCay Marissa McCay ('94) | 94 | USA | 11.67 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Jelaia Jones Jelaia Jones | USA | 14.94 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jaimi Salone Jaimi Salone | USA | 14.07 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Morgan Jones Morgan Jones | USA | 13.96 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Courtney Massengale Courtney Massengale | USA | 13.70 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Gaia Osborne Gaia Osborne | 00 | GBR | 12.13 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Summer Pierson Summer Pierson ('78) | 78 | USA | 55.01 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Melissa Favorite Melissa Favorite | USA | 49.54 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kendall Mader Kendall Mader ('97) | 97 | USA | 49.46 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jaimi Salone Jaimi Salone | USA | 48.47 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Courtney Massengale Courtney Massengale | USA | 48.44 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Emily March Emily March | 00 | USA | 46.69 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Shantel Nnaji Shantel Nnaji | USA | 46.05 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Emma De Silva Emma De Silva ('95) | 95 | SRI | 44.26 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Jordan Fong Jordan Fong | USA | 55.44 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | Mackenzie Little Mackenzie Little ('96) | 96 | AUS | 59.20 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jenna Gray Jenna Gray ('98) | 98 | USA | 52.75 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Chrissy Glasmann Chrissy Glasmann ('97) | 97 | USA | 47.96 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Alexis Brenzil Alexis Brenzil ('98) | 98 | CAN | 47.44 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Virginia Miller Virginia Miller ('98) | 98 | USA | 47.17 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Alexandra Bohlman Alexandra Bohlman | USA | 46.20 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Julia Grimm Julia Grimm | USA | 43.94 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Gaia Osborne Gaia Osborne | 00 | GBR | 42.02 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | California California | USA | 44.67 | ||||||||||||||
Deshae Wise, Zion Corrales-Nelson, Maisie Stevens, Jackie Patterson | |||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 16.3. Finale A Finale | 16.3. | ||||||||||||||||
1 | San Francisco St. San Francisco St. | USA | 3:38.39 | ||||||||||||||
Alexis Henry, Timarya Baynard, Jazmine Smith, Monisha Lewis |