M 100 m 30.3. Vind: +2.9 Finale A Finale | 30.3. | Vind: +2.9 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Micah Larkins Micah Larkins ('94) | 94 | USA | 10.11 | w | ||||||||||||
2 | JoVaughn Martin JoVaughn Martin ('99) | 99 | USA | 10.17 | w | ||||||||||||
3 | Brandon Taylor Brandon Taylor ('98) | 98 | USA | 10.18 | w | ||||||||||||
4 | Joseph Sheffield Joseph Sheffield ('99) | 99 | USA | 10.24 | w | ||||||||||||
5 | Chris Jefferson Chris Jefferson ('96) | 96 | USA | 10.26 | w | ||||||||||||
6 | Kie'ave Harry Kie'ave Harry | USA | 10.32 | w | |||||||||||||
7 | Tyler Smith Tyler Smith | USA | 10.32 | w | |||||||||||||
8 | Deontre Haynes Deontre Haynes | USA | 10.33 | w | |||||||||||||
9 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 10.39 | w | ||||||||||||
Indledende heats | 29.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 29.3. Vind: +3.0 | 29.3. | Vind: +3.0 | |||||||||||||||
1 | Micah Larkins Micah Larkins ('94) | 94 | USA | 10.13 | w | ||||||||||||
2 | Joseph Sheffield Joseph Sheffield ('99) | 99 | USA | 10.24 | w | ||||||||||||
3 | Kalon Barnes Kalon Barnes ('98) | 98 | USA | 10.32 | w | ||||||||||||
4 | Karson Kowalchuk Karson Kowalchuk ('98) | 98 | CAN | 10.35 | w | ||||||||||||
5 | Terence Ware Terence Ware | USA | 10.44 | w | |||||||||||||
6 | Stadrian Taylor Stadrian Taylor | USA | 10.72 | w | |||||||||||||
7 | Cornell Sayles Cornell Sayles | USA | 10.81 | w | |||||||||||||
8 | Clinton Cole Clinton Cole ('96) | 96 | USA | 10.82 | w | ||||||||||||
Indledende 2 29.3. Vind: +2.4 | 29.3. | Vind: +2.4 | |||||||||||||||
1 | Brandon Taylor Brandon Taylor ('98) | 98 | USA | 10.26 | w | ||||||||||||
2 | Kie'ave Harry Kie'ave Harry | USA | 10.31 | w | |||||||||||||
3 | Emmanuel Yeboah Emmanuel Yeboah ('97) | 97 | GHA | 10.33 | w | ||||||||||||
4 | Jackson Webb Jackson Webb ('97) | 97 | USA | 10.41 | w | ||||||||||||
5 | Lester Miller Lester Miller ('95) | 95 | USA | 10.45 | w | ||||||||||||
6 | Jace Comick Jace Comick ('98) | 98 | USA | 10.63 | w | ||||||||||||
7 | Isaiah McBride Isaiah McBride | USA | 10.76 | w | |||||||||||||
Indledende 3 29.3. Vind: +2.9 | 29.3. | Vind: +2.9 | |||||||||||||||
1 | Chris Jefferson Chris Jefferson ('96) | 96 | USA | 10.25 | w | ||||||||||||
2 | Tyler Smith Tyler Smith | USA | 10.27 | w | |||||||||||||
3 | Deontre Haynes Deontre Haynes | USA | 10.30 | w | |||||||||||||
4 | Marvin Morgan Marvin Morgan ('99) | 99 | USA | 10.36 | w | ||||||||||||
5 | Isaiah Cunningham Isaiah Cunningham ('98) | 98 | USA | 10.42 | w | ||||||||||||
6 | Lawrence Crawford Lawrence Crawford ('97) | 97 | USA | 10.99 | w | ||||||||||||
Indledende 4 29.3. Vind: +2.5 | 29.3. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | JoVaughn Martin JoVaughn Martin ('99) | 99 | USA | 10.23 | w | ||||||||||||
2 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 10.30 | w | ||||||||||||
3 | Roman Turner Roman Turner ('98) | 98 | USA | 10.41 | w | ||||||||||||
4 | Okheme Moore Okheme Moore ('99) | 99 | USA | 10.49 | w | ||||||||||||
5 | Xavier Brown Xavier Brown | USA | 10.72 | w | |||||||||||||
6 | Quentin Dancer Quentin Dancer | USA | 10.92 | w | |||||||||||||
Indledende 5 29.3. Vind: +3.6 | 29.3. | Vind: +3.6 | |||||||||||||||
1 | Bryan Henderson Bryan Henderson ('97) | 97 | USA | 10.49 | w | ||||||||||||
2 | Brandon Letts Brandon Letts ('97) | 97 | CAN | 10.64 | w | ||||||||||||
3 | Gared Brown Gared Brown | USA | 10.80 | w | |||||||||||||
4 | Jacob Thomas Jacob Thomas | USA | 10.90 | w | |||||||||||||
5 | Kade Trompler Kade Trompler | USA | 10.97 | w | |||||||||||||
6 | Elijah Pierson Elijah Pierson | USA | 10.99 | w | |||||||||||||
7 | Detaveon Lewis Detaveon Lewis ('99) | 99 | USA | 11.07 | w | ||||||||||||
Indledende 6 29.3. Vind: +0.7 | 29.3. | Vind: +0.7 | |||||||||||||||
1 | Willari Watson Willari Watson | USA | 10.46 | PB | |||||||||||||
2 | Samuel Omoera Samuel Omoera | USA | 10.55 | SB | |||||||||||||
3 | Edward Clarke Edward Clarke ('95) | 95 | JAM | 10.58 | SB | ||||||||||||
4 | Ivan Eduardo Moreno Ivan Eduardo Moreno ('95) | 95 | MEX | 10.66 | |||||||||||||
5 | Traezon Henderson Traezon Henderson | USA | 10.92 | SB | |||||||||||||
6 | Denvoir Griffin Denvoir Griffin ('97) | 97 | USA | 10.95 | SB | ||||||||||||
7 | Travonne Armstead Travonne Armstead | USA | 11.03 | SB | |||||||||||||
Indledende 7 29.3. Vind: +2.6 | 29.3. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | Matthew Clarke Matthew Clarke | 00 | BAR | 10.51 | w | ||||||||||||
2 | Caulin Graves Caulin Graves ('97) | 97 | USA | 10.52 | w | ||||||||||||
3 | Zantyler Foster-Hooks Zantyler Foster-Hooks | USA | 10.69 | w | |||||||||||||
4 | Derrick Garner Derrick Garner | USA | 10.70 | w | |||||||||||||
5 | Carl Jones Carl Jones | USA | 10.73 | w | |||||||||||||
6 | Johnathan Smith Johnathan Smith ('92) | 92 | USA | 10.93 | w | ||||||||||||
Indledende 8 29.3. Vind: +2.7 | 29.3. | Vind: +2.7 | |||||||||||||||
1 | Washington Brown Washington Brown ('97) | 97 | JAM | 10.33 | w | ||||||||||||
2 | Yashawn Hamilton Yashawn Hamilton ('99) | 99 | JAM | 10.71 | w | ||||||||||||
3 | Jayson Ashford Jayson Ashford ('98) | 98 | USA | 10.72 | w | ||||||||||||
4 | Kurtis Cotton Kurtis Cotton ('99) | 99 | USA | 10.78 | w | ||||||||||||
5 | Edjim Beaver Edjim Beaver ('98) | 98 | USA | 10.98 | w | ||||||||||||
6 | Deon Hope Deon Hope ('94) | 94 | BAR | 12.74 | w | ||||||||||||
Indledende 9 29.3. Vind: +2.3 | 29.3. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Andrew Leuthner Andrew Leuthner ('96) | 96 | USA | 10.65 | w | ||||||||||||
2 | Lebogang Maloka Lebogang Maloka ('96) | 96 | RSA | 10.71 | w | ||||||||||||
3 | Mykel Chambers Mykel Chambers | USA | 10.82 | w | |||||||||||||
4 | Asante Fazarro Asante Fazarro | 00 | USA | 10.83 | w | ||||||||||||
5 | Brad Smalley Brad Smalley | USA | 10.88 | w | |||||||||||||
6 | Douglas Sessoms Douglas Sessoms | USA | 11.06 | w | |||||||||||||
7 | James Wilson-Shirah James Wilson-Shirah | USA | 11.08 | w | |||||||||||||
Indledende 10 29.3. Vind: +2.6 | 29.3. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | JT Butler JT Butler | USA | 10.62 | w | |||||||||||||
2 | Dubem Nwachukwu Dubem Nwachukwu | 00 | NGR | 10.77 | w | ||||||||||||
3 | Austin Lane Austin Lane | USA | 10.79 | w | |||||||||||||
4 | Djiron Lilley Djiron Lilley | USA | 10.85 | w | |||||||||||||
5 | Ja'Micah Polk Ja'Micah Polk | USA | 10.88 | w | |||||||||||||
6 | Mason Melancon Mason Melancon ('99) | 99 | USA | 10.97 | w | ||||||||||||
7 | Isaiah Norris Isaiah Norris | USA | 11.09 | w | |||||||||||||
Indledende 11 29.3. Vind: +3.5 | 29.3. | Vind: +3.5 | |||||||||||||||
1 | Duane McClurkin Duane McClurkin ('97) | 97 | USA | 10.43 | w | ||||||||||||
2 | Alfred Thomas Alfred Thomas | USA | 10.52 | w | |||||||||||||
3 | Ashton Callahan Ashton Callahan | USA | 10.54 | w | |||||||||||||
4 | Tyler Syrie Tyler Syrie | USA | 10.54 | w | |||||||||||||
5 | Jon Maas Jon Maas ('98) | 98 | USA | 10.63 | w | ||||||||||||
6 | Malcom Briley Malcom Briley | 00 | USA | 10.66 | w | ||||||||||||
7 | Brooks King Brooks King ('99) | 99 | USA | 10.85 | w | ||||||||||||
8 | Aaron Worrell Aaron Worrell ('95) | 95 | BAR | 10.88 | w | ||||||||||||
Indledende 12 29.3. Vind: +2.7 | 29.3. | Vind: +2.7 | |||||||||||||||
1 | Javan Martin Javan Martin ('98) | 98 | BAH | 10.46 | w | ||||||||||||
2 | Christopher Grant Christopher Grant ('98) | 98 | JAM | 10.47 | w | ||||||||||||
3 | Heber Gallegos Heber Gallegos ('92) | 92 | MEX | 10.50 | w | ||||||||||||
4 | Adam Clayton Adam Clayton | 00 | GBR | 10.94 | w | ||||||||||||
5 | Anthony Brinson Anthony Brinson | USA | 11.03 | w | |||||||||||||
M 200 m 30.3. Vind: +4.4 Finale A Finale | 30.3. | Vind: +4.4 | |||||||||||||||
1 | Chris Jefferson Chris Jefferson ('96) | 96 | USA | 20.52 | w | ||||||||||||
2 | Anaso Jobodwana Anaso Jobodwana ('92) | 92 | RSA | 20.68 | w | ||||||||||||
3 | Maxwell Willis Maxwell Willis ('98) | 98 | USA | 20.88 | w | ||||||||||||
4 | Shota Hara Shota Hara ('92) | 92 | JPN | 21.16 | w | ||||||||||||
5 | Shane Brathwaite Shane Brathwaite ('90) | 90 | BAR | 21.21 | w | ||||||||||||
M 400 m 27.3. Finale A Finale | 27.3. | ||||||||||||||||
Kristo Simulask Kristo Simulask ('98) | 98 | EST | 52.05 | SB | |||||||||||||
M 1500 m 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | José Eduardo Rodriguez José Eduardo Rodriguez ('97) | 97 | MEX | 3:50.54 | SB | ||||||||||||
2 | Eldon Warner Eldon Warner | USA | 3:50.68 | SB | |||||||||||||
3 | Connor Butterfield Connor Butterfield | USA | 3:52.17 | PB | |||||||||||||
4 | Deion Hardy Deion Hardy ('96) | 96 | USA | 3:52.71 | SB | ||||||||||||
5 | Charles Mills Charles Mills | USA | 3:55.48 | SB | |||||||||||||
10 | Cornelius Kiprotich Cornelius Kiprotich | KEN | 3:59.30 | PB | |||||||||||||
11 | Omer Almog Omer Almog ('94) | 94 | ISR | 4:01.85 | SB | ||||||||||||
Finale B 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||||
2 | Emmanuel Too Emmanuel Too | KEN | 4:00.32 | SB | |||||||||||||
6 | Luke Horgan Luke Horgan ('97) | 97 | IRL | 4:02.55 | SB | ||||||||||||
Tom Coe Tom Coe | GBR | DNF | |||||||||||||||
M 1 mile 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Sam Worley Sam Worley ('98) | 98 | USA | 4:04.59 | SB | ||||||||||||
2 | Jonah Koech Jonah Koech ('96) | 96 | KEN | 4:09.88 | SB | ||||||||||||
3 | José Eduardo Rodriguez José Eduardo Rodriguez ('97) | 97 | MEX | 4:11.86 | SB | ||||||||||||
4 | Matthew Murray Matthew Murray ('98) | 98 | USA | 4:13.52 | SB | ||||||||||||
5 | Ethan Moehn Ethan Moehn ('96) | 96 | USA | 4:16.77 | SB | ||||||||||||
M 5000 m 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||||
1 | Florian Lussy Florian Lussy ('94) | 94 | SUI | 14:33.76 | SB | ||||||||||||
2 | Ethan Powell Ethan Powell ('99) | 99 | USA | 14:38.35 | PB | ||||||||||||
3 | Garett Cortez Garett Cortez ('97) | 97 | USA | 14:39.80 | SB | ||||||||||||
4 | Markus Schweikert Markus Schweikert | GER | 14:43.23 | PB | |||||||||||||
5 | Brandt Preston Brandt Preston | USA | 14:47.10 | =SB | |||||||||||||
6 | Aaron Albert Aaron Albert | USA | 14:47.98 | PB | |||||||||||||
7 | Rodgers Korir Rodgers Korir | KEN | 14:50.19 | PB | |||||||||||||
12 | Evans Kipchumba Evans Kipchumba ('94) | 94 | KEN | 14:59.02 | PB | ||||||||||||
13 | Boaz Ronoh Boaz Ronoh | KEN | 15:00.39 | SB | |||||||||||||
15 | Baptiste Jard Baptiste Jard ('97) | 97 | FRA | 15:03.15 | SB | ||||||||||||
Julien Jeandrée Julien Jeandrée ('94) | 94 | GER | DNF | ||||||||||||||
M 3000 m forh. 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||||
1 | Alex Rogers Alex Rogers ('97) | 97 | USA | 8:46.73 | PB | ||||||||||||
2 | Ryan Cleary Ryan Cleary ('96) | 96 | USA | 8:56.40 | PB | ||||||||||||
3 | Justin Domangue Justin Domangue | USA | 8:58.62 | PB | |||||||||||||
4 | Zephyr Seagraves Zephyr Seagraves ('98) | 98 | USA | 9:02.80 | PB | ||||||||||||
5 | John Rice John Rice | USA | 9:03.12 | SB | |||||||||||||
6 | Brian Flanagan Brian Flanagan ('97) | 97 | IRL | 9:20.15 | SB | ||||||||||||
M 110 m hæk 30.3. Vind: +4.7 Finale A Finale | 30.3. | Vind: +4.7 | |||||||||||||||
1 | Amere Lattin Amere Lattin ('97) | 97 | USA | 13.40 | w | ||||||||||||
2 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 13.62 | w | ||||||||||||
3 | John Burt John Burt ('97) | 97 | USA | 13.64 | w | ||||||||||||
4 | Arthur Price Arthur Price ('96) | 96 | USA | 13.68 | w | ||||||||||||
5 | Chad Zallow Chad Zallow ('97) | 97 | USA | 13.70 | w | ||||||||||||
6 | Luke Siedhoff Luke Siedhoff ('87) | 87 | USA | 13.74 | w | ||||||||||||
7 | Tre'Bien Gilbert Tre'Bien Gilbert ('99) | 99 | USA | 13.94 | w | ||||||||||||
8 | Shakiel Chattoo Shakiel Chattoo ('96) | 96 | JAM | 14.04 | w | ||||||||||||
Denvaughn Whymns Denvaughn Whymns | 00 | BAH | DNF | w | |||||||||||||
Indledende heats | 29.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 29.3. Vind: +1.8 | 29.3. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Joseph Holthusen Joseph Holthusen | USA | 14.54 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 29.3. Vind: +1.9 | 29.3. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Victor Fincher Victor Fincher ('96) | 96 | USA | 14.27 | SB | ||||||||||||
2 | Tyrin Lewis Tyrin Lewis ('98) | 98 | USA | 14.38 | PB | ||||||||||||
3 | Ahmad Young Ahmad Young | 00 | USA | 14.47 | PB | ||||||||||||
5 | Dimítrios Levantínos Dimítrios Levantínos ('97) | 97 | GRE | 15.33 | |||||||||||||
Indledende 3 29.3. Vind: +2.4 | 29.3. | Vind: +2.4 | |||||||||||||||
1 | Joshua Smith Joshua Smith ('96) | 96 | USA | 14.32 | w | ||||||||||||
2 | Joseph Squire Joseph Squire ('98) | 98 | USA | 14.44 | w | ||||||||||||
6 | Lucas-Arno Voigt Lucas-Arno Voigt ('98) | 98 | GER | 15.07 | w | ||||||||||||
7 | Roman Ruiz Roman Ruiz | USA | 15.17 | w | |||||||||||||
Indledende 4 29.3. Vind: +3.3 | 29.3. | Vind: +3.3 | |||||||||||||||
1 | Deion Lightfoot-Shelton Deion Lightfoot-Shelton ('98) | 98 | USA | 14.13 | w | ||||||||||||
2 | Jace Roundtree Jace Roundtree ('98) | 98 | USA | 14.43 | w | ||||||||||||
3 | Collin Harden Collin Harden ('98) | 98 | USA | 14.55 | w | ||||||||||||
Indledende 5 29.3. Vind: +2.8 | 29.3. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||
1 | Denvaughn Whymns Denvaughn Whymns | 00 | BAH | 14.05 | w | ||||||||||||
2 | Cordell Tinch Cordell Tinch | 00 | USA | 14.22 | w | ||||||||||||
3 | Makiyah Smallwood Makiyah Smallwood ('98) | 98 | USA | 14.52 | w | ||||||||||||
4 | Robert Teer Robert Teer | 00 | USA | 14.53 | w | ||||||||||||
9 | Josh Farmer Josh Farmer ('99) | 99 | USA | 15.99 | w | ||||||||||||
Indledende 6 29.3. Vind: +2.5 | 29.3. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | Daniel Armstrong Daniel Armstrong | 00 | USA | 14.35 | w | ||||||||||||
8 | Orlando Smith Orlando Smith ('97) | 97 | JAM | 16.04 | w | ||||||||||||
Indledende 7 29.3. Vind: +1.5 | 29.3. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | John Burt John Burt ('97) | 97 | USA | 13.90 | SB | ||||||||||||
2 | Luke Siedhoff Luke Siedhoff ('87) | 87 | USA | 14.00 | SB | ||||||||||||
3 | Axel Hubert Axel Hubert ('96) | 96 | FRA | 14.43 | SB | ||||||||||||
4 | Levaughn Battick Levaughn Battick | JAM | 14.44 | SB | |||||||||||||
5 | William Watson William Watson | USA | 14.48 | SB | |||||||||||||
Indledende 8 29.3. Vind: +2.9 | 29.3. | Vind: +2.9 | |||||||||||||||
1 | Chad Zallow Chad Zallow ('97) | 97 | USA | 13.95 | w | ||||||||||||
2 | Tre'Bien Gilbert Tre'Bien Gilbert ('99) | 99 | USA | 14.11 | w | ||||||||||||
3 | Lorenzo Johnson Lorenzo Johnson ('93) | 93 | USA | 14.16 | w | ||||||||||||
4 | Fabian McCall Fabian McCall | USA | 14.32 | w | |||||||||||||
5 | Devon Montgomery Devon Montgomery ('96) | 96 | USA | 14.33 | w | ||||||||||||
6 | Vincent Ohlman Vincent Ohlman ('98) | 98 | USA | 14.54 | w | ||||||||||||
Shakeem Smith Shakeem Smith ('97) | 97 | BAH | DNF | w | |||||||||||||
Tre Hollingsworth Tre Hollingsworth | BAR | DNF | w | ||||||||||||||
Indledende 9 29.3. Vind: w | 29.3. | Vind: w | |||||||||||||||
1 | Amere Lattin Amere Lattin ('97) | 97 | USA | 13.57 | w | ||||||||||||
2 | Arthur Price Arthur Price ('96) | 96 | USA | 13.87 | w | ||||||||||||
3 | Dylan Beard Dylan Beard ('98) | 98 | USA | 14.15 | w | ||||||||||||
4 | Bryce Douglas Bryce Douglas | USA | 14.30 | w | |||||||||||||
5 | Patrick Kimball Patrick Kimball ('98) | 98 | USA | 14.47 | w | ||||||||||||
Indledende 10 29.3. Vind: w | 29.3. | Vind: w | |||||||||||||||
1 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 13.87 | w | ||||||||||||
2 | Shakiel Chattoo Shakiel Chattoo ('96) | 96 | JAM | 14.10 | w | ||||||||||||
3 | Charles Graham Charles Graham ('97) | 97 | USA | 14.39 | w | ||||||||||||
4 | Dorian Andrews Dorian Andrews | USA | 14.55 | w | |||||||||||||
5 | Arthur Greenlee Arthur Greenlee ('97) | 97 | USA | 14.56 | w | ||||||||||||
M 400 m hæk 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Ilolo Izu Ilolo Izu ('97) | 97 | USA | 50.21 | SB | ||||||||||||
2 | Quivell Jordan Quivell Jordan ('99) | 99 | USA | 50.25 | SB | ||||||||||||
3 | Jayson Baldridge Jayson Baldridge ('99) | 99 | USA | 50.64 | SB | ||||||||||||
4 | Thomas DeWitt Thomas DeWitt ('97) | 97 | USA | 50.65 | PB | ||||||||||||
5 | Jaelen Williams Jaelen Williams ('98) | 98 | USA | 51.19 | SB | ||||||||||||
6 | Charles Brockman III Charles Brockman III ('99) | 99 | USA | 52.01 | |||||||||||||
7 | Antwuan Musgrove Antwuan Musgrove ('96) | 96 | USA | 53.22 | |||||||||||||
8 | Rasheed Tatham Rasheed Tatham ('96) | 96 | USA | 53.53 | |||||||||||||
9 | Austin Corley Austin Corley ('96) | 96 | USA | 53.62 | |||||||||||||
Finale B 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Ilolo Izu Ilolo Izu ('97) | 97 | USA | 50.25 | SB | ||||||||||||
2 | Rasheed Tatham Rasheed Tatham ('96) | 96 | USA | 51.96 | |||||||||||||
3 | Antwuan Musgrove Antwuan Musgrove ('96) | 96 | USA | 52.05 | SB | ||||||||||||
4 | Anthony Okolo Anthony Okolo | USA | 53.04 | SB | |||||||||||||
5 | Collin Harden Collin Harden ('98) | 98 | USA | 53.41 | SB | ||||||||||||
Finale C 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Quivell Jordan Quivell Jordan ('99) | 99 | USA | 51.05 | |||||||||||||
2 | Charles Brockman III Charles Brockman III ('99) | 99 | USA | 52.22 | |||||||||||||
3 | Nick Hilson Nick Hilson ('97) | 97 | USA | 52.32 | SB | ||||||||||||
4 | Infinite Tucker Infinite Tucker ('98) | 98 | USA | 52.36 | |||||||||||||
5 | William Frobe William Frobe ('98) | 98 | SWE | 52.61 | SB | ||||||||||||
6 | Scott Mecham Scott Mecham ('94) | 94 | USA | 53.64 | SB | ||||||||||||
7 | Jerrick Powell Jerrick Powell | USA | 56.37 | ||||||||||||||
Finale D 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Jayson Baldridge Jayson Baldridge ('99) | 99 | USA | 51.19 | SB | ||||||||||||
2 | Austin Corley Austin Corley ('96) | 96 | USA | 51.43 | SB | ||||||||||||
3 | Malcum Tatum Malcum Tatum ('97) | 97 | USA | 52.37 | |||||||||||||
4 | Tyler Hart Tyler Hart ('98) | 98 | USA | 53.04 | |||||||||||||
5 | Sergio Rios Sergio Rios ('91) | 91 | MEX | 53.24 | |||||||||||||
6 | Blake Hennesay Blake Hennesay | 00 | USA | 53.76 | |||||||||||||
7 | Tre Williams Tre Williams | USA | 54.05 | ||||||||||||||
Finale E 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Jaelen Williams Jaelen Williams ('98) | 98 | USA | 51.26 | SB | ||||||||||||
2 | Thomas DeWitt Thomas DeWitt ('97) | 97 | USA | 51.39 | PB | ||||||||||||
3 | Christian Boyd Christian Boyd ('95) | 95 | USA | 52.32 | SB | ||||||||||||
4 | Cody Johnson Cody Johnson ('98) | 98 | USA | 52.41 | SB | ||||||||||||
5 | Rasheed McAlpin Rasheed McAlpin | USA | 52.51 | SB | |||||||||||||
Finale F 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Dairus Releford Dairus Releford | USA | 52.71 | SB | |||||||||||||
2 | Calahan Newsome Calahan Newsome ('98) | 98 | USA | 53.05 | SB | ||||||||||||
3 | Ketavion Humber Ketavion Humber ('99) | 99 | USA | 53.73 | PB | ||||||||||||
3 | Samuel Garcia Samuel Garcia ('97) | 97 | USA | 56.82 | SB | ||||||||||||
4 | lanorris Graden lanorris Graden ('97) | 97 | USA | 53.83 | |||||||||||||
8 | Kirema Macharia Kirema Macharia ('96) | 96 | CAN | 54.83 | SB | ||||||||||||
Finale G 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Vince DiVenere Vince DiVenere | USA | 53.71 | PB | |||||||||||||
Finale H 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Justin Gerbrecht Justin Gerbrecht ('95) | 95 | USA | 54.06 | SB | ||||||||||||
2 | Connor Wendel Connor Wendel | USA | 54.40 | ||||||||||||||
Finale I 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Jesus Serrano Jesus Serrano ('97) | 97 | MEX | 54.14 | |||||||||||||
6 | Dylan Hochbein Dylan Hochbein | USA | 56.03 | ||||||||||||||
Finale J 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Jacob McLennan Jacob McLennan ('98) | 98 | CAN | 54.17 | |||||||||||||
2 | Orlando Smith Orlando Smith ('97) | 97 | JAM | 54.66 | SB | ||||||||||||
Giovanni Pieters Giovanni Pieters ('94) | 94 | BEL | DNF | ||||||||||||||
M Højdespring 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Miles Griffith Miles Griffith | USA | 2.17 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Bryson Deberry Bryson Deberry | USA | 2.14 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Abdulkader Nuh Abdulkader Nuh ('99) | 99 | QAT | 2.14 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Rivers Ridout Rivers Ridout ('96) | 96 | USA | 2.09 | =SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Reggie Miller Reggie Miller ('96) | 96 | USA | 2.09 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Deshonn Brown Deshonn Brown | USA | 2.09 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jequan Hogan Jequan Hogan | 00 | USA | 2.04 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jake Benninghoff Jake Benninghoff ('99) | 99 | USA | 2.04 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jack Scarborough Jack Scarborough | USA | 2.04 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Brendon Rivera Brendon Rivera ('97) | 97 | USA | 2.04 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Davante Edwards Davante Edwards ('97) | 97 | USA | 2.04 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Jake Lamberth Jake Lamberth ('99) | 99 | USA | 2.04 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Trpimir Široki Trpimir Široki ('98) | 98 | CRO | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||||
1 | Kyle Rogers Kyle Rogers ('99) | 99 | USA | 5.40 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
1 | Elijah Odinet Elijah Odinet ('02) | 02 | USA | 4.87 | PB | ||||||||||||
2 | David Bell David Bell ('96) | 96 | USA | 5.30 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Walker Rudisaile Walker Rudisaile | USA | 4.80 | PB | |||||||||||||
3 | Tyler Loontjer Tyler Loontjer ('96) | 96 | USA | 5.30 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Sean Collins Sean Collins ('97) | 97 | USA | 5.30 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Connor Gregston Connor Gregston | USA | 4.80 | ||||||||||||||
3 | Clayton Simms Clayton Simms ('02) | 02 | USA | 4.80 | PB | ||||||||||||
3 | Mason Schrade Mason Schrade | USA | 4.80 | PB | |||||||||||||
5 | Sean Clarke Sean Clarke ('98) | 98 | USA | 5.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Matthew Eckles Matthew Eckles | USA | 5.15 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Michael Carr Michael Carr ('96) | 96 | USA | 5.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Nathan Fisher Nathan Fisher | USA | 5.15 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Michael Schmuhl Michael Schmuhl ('01) | 01 | USA | 4.80 | SB | ||||||||||||
7 | Ethan Hesson Ethan Hesson ('02) | 02 | USA | 4.80 | PB | ||||||||||||
8 | Gabe Gilfillan Gabe Gilfillan | USA | 4.64 | ||||||||||||||
8 | Anthony Meacham Anthony Meacham | USA | 4.64 | PB | |||||||||||||
9 | Erick Duffy Erick Duffy ('98) | 98 | USA | 5.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Cole Courtois Cole Courtois ('98) | 98 | USA | 5.15 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Calen Fouts Calen Fouts | USA | 4.64 | SB | |||||||||||||
11 | Carl Johansson Carl Johansson | USA | 5.15 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Jacobee Jones Jacobee Jones | USA | 4.64 | SB | |||||||||||||
11 | Andrew Stieler Andrew Stieler | USA | 4.64 | ||||||||||||||
12 | Robin Nool Robin Nool ('98) | 98 | EST | 5.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Blake Scott Blake Scott ('97) | 97 | USA | 5.15 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Bryce Barbay Bryce Barbay | USA | 4.64 | PB | |||||||||||||
14 | Barrett Poth Barrett Poth ('96) | 96 | USA | 5.00 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Cole Wigal Cole Wigal | USA | 5.00 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Ashton Summers Ashton Summers | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||||
1 | Natán Rivera Natán Rivera ('98) | 98 | ESA | 5.35 | NR | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Brock Hottel Brock Hottel | USA | 5.15 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Spencer Powell Spencer Powell ('97) | 97 | USA | 5.15 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Tyler Fraker Tyler Fraker | USA | 5.05 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Payton Morris Payton Morris ('99) | 99 | USA | 5.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Hayden Bugner Hayden Bugner ('96) | 96 | USA | 5.05 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Ben Percefull Ben Percefull | USA | 5.05 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Hudson Hall Hudson Hall | USA | 5.05 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Matt Keim Matt Keim | USA | 5.05 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Trivett Jones Trivett Jones | USA | 5.05 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Jameson Shirley Jameson Shirley | USA | 5.05 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Nick Johnson Nick Johnson ('98) | 98 | USA | 4.90 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Raúl Ríos Raúl Ríos ('95) | 95 | MEX | 4.90 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Kevin Cahoy Kevin Cahoy ('96) | 96 | USA | 4.90 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Yuki Hashioka Yuki Hashioka ('99) | 99 | JPN | 8.25 | w | +4.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Charles Brown Charles Brown ('97) | 97 | USA | 8.07 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Rayvon Grey Rayvon Grey ('97) | 97 | USA | 8.05 | w | +2.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Shoutarou Shiroyama Shoutarou Shiroyama ('95) | 95 | JPN | 8.03 | w | +3.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Fabian Edoki Fabian Edoki ('98) | 98 | NGR | 8.00 | +1.4 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Ja'Mari Ward Ja'Mari Ward ('98) | 98 | USA | 7.90 | +1.9 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Justin Hall Justin Hall ('98) | 98 | USA | 7.84 | w | +4.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Natsuki Yamakawa Natsuki Yamakawa ('95) | 95 | JPN | 7.77 | w | +3.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Denzel Harper Denzel Harper ('98) | 98 | USA | 7.76 | w | +2.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Rayvon Allen Rayvon Allen ('99) | 99 | USA | 7.75 | w | +2.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Jordan Latimer Jordan Latimer ('94) | 94 | USA | 7.75 | w | +6.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
Kristo Simulask Kristo Simulask ('98) | 98 | EST | 6.38 | +1.9 | SB | ||||||||||||
Holland Martin Holland Martin ('98) | 98 | BAH | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Abraham Seaneke Abraham Seaneke ('96) | 96 | GHA | 7.71 | w | +2.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Elijah Lucy Elijah Lucy ('98) | 98 | USA | 7.56 | w | +5.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Patrick Sylla Patrick Sylla ('98) | 98 | GBR | 7.48 | w | +3.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Benjamin Arinze Benjamin Arinze ('01) | 01 | NGR | 7.42 | w | +3.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Ika Morton Ika Morton | USA | 7.40 | +2.0 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jacorious Jeter Jacorious Jeter ('96) | 96 | USA | 7.37 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Cameron Rayford Cameron Rayford ('98) | 98 | USA | 7.26 | w | +2.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Nicolás Allen Arriola Nicolás Allen Arriola ('98) | 98 | GUA | 7.07 | +1.8 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Ronnie Briscoe Jr. Ronnie Briscoe Jr. | USA | 6.99 | +1.5 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Isaiah McBride Isaiah McBride | USA | 6.98 | +1.6 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Clinton Cole Clinton Cole ('96) | 96 | USA | 6.96 | w | +2.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Tyler Adams Tyler Adams ('96) | 96 | USA | 6.95 | +1.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Chris Carter Chris Carter ('89) | 89 | USA | 16.87 | w | +2.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Chengetayi David Mapaya Chengetayi David Mapaya ('98) | 98 | ZIM | 16.56 | +1.4 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ade Mason Ade Mason ('97) | 97 | GBR | 16.37 | w | +2.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jequan Hogan Jequan Hogan | 00 | USA | 16.22 | w | +2.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Charles Brown Charles Brown ('97) | 97 | USA | 16.09 | +1.4 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Da'Quan Bellard Da'Quan Bellard ('95) | 95 | USA | 15.98 | w | +2.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | LaQuan Nairn LaQuan Nairn ('96) | 96 | BAH | 15.57 | w | +2.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Ceaser Stephens Ceaser Stephens | USA | 15.49 | +1.3 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Tony Carodine Tony Carodine ('94) | 94 | USA | 15.41 | +1.3 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Chris Welch Chris Welch ('99) | 99 | USA | 15.13 | w | +2.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Papay Glaywulu Papay Glaywulu ('98) | 98 | USA | 15.07 | +1.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Hesham Eldesouky Hesham Eldesouky ('97) | 97 | EGY | 14.93 | +1.7 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Errol Ennis Errol Ennis ('96) | 96 | JAM | 14.89 | +1.5 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Donte Irving Donte Irving | USA | 14.67 | w | +2.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Abraham Seaneke Abraham Seaneke ('96) | 96 | GHA | 15.75 | w | +2.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jonathan Ilori Jonathan Ilori ('93) | 93 | GBR | 15.73 | w | +3.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Garry Williams Garry Williams ('98) | 98 | USA | 15.56 | +1.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jared Belardo Jared Belardo ('96) | 96 | USA | 15.21 | +1.4 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Georgi Nachev Georgi Nachev ('99) | 99 | BUL | 15.11 | +1.9 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Revell Saige Revell Saige ('97) | 97 | USA | 15.11 | +1.8 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Andre Douglas Andre Douglas ('97) | 97 | JAM | 15.09 | +2.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Treyvon Ferguson Treyvon Ferguson | 00 | USA | 14.99 | w | +2.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Andre Wright Andre Wright | USA | 14.82 | w | +2.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Kelle'mon Hinton Kelle'mon Hinton | USA | 14.76 | w | +2.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Lentz Similien Lentz Similien | USA | 14.16 | +0.6 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kyle Murphy Kyle Murphy ('99) | 99 | AUS | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Payton Otterdahl Payton Otterdahl ('96) | 96 | USA | 21.24 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Adrian Piperi Adrian Piperi ('99) | 99 | USA | 20.49 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Uziel Muñoz Uziel Muñoz ('95) | 95 | MEX | 19.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Brett Neelly Brett Neelly ('96) | 96 | USA | 19.43 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Alex Talley Alex Talley ('98) | 98 | USA | 18.92 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Adam Kessler Adam Kessler ('97) | 97 | USA | 18.80 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | T'Mond Johnson T'Mond Johnson ('97) | 97 | USA | 18.50 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96) | 96 | DEN | 18.42 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Felipe Valencia Felipe Valencia ('95) | 95 | MEX | 18.27 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Burger Lambrechts Jr Burger Lambrechts Jr ('98) | 98 | RSA | 18.25 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Richard Cervantes Richard Cervantes ('95) | 95 | USA | 17.51 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Kai Schmidt Kai Schmidt ('93) | 93 | GER | 17.31 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Duke Kicinski Duke Kicinski ('96) | 96 | USA | 17.24 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kristo Simulask Kristo Simulask ('98) | 98 | EST | 12.94 | PB | |||||||||||||
Isaac Odugbesan Isaac Odugbesan ('98) | 98 | NGR | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Will Fife Will Fife ('95) | 95 | USA | 18.52 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Josh Boateng Josh Boateng ('97) | 97 | GRN | 18.11 | =NR | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Michael Keogan Michael Keogan | USA | 18.04 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Triston Gibbons Triston Gibbons ('99) | 99 | BAR | 17.70 | NR | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Marcus Abraham Marcus Abraham ('97) | 97 | USA | 17.55 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | José Miguel Ballivian José Miguel Ballivian ('97) | 97 | CHI | 17.49 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Sam Kempka Sam Kempka ('96) | 96 | USA | 17.48 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jeff Rogers Jeff Rogers | USA | 17.36 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Bradley Daboub Bradley Daboub | USA | 17.08 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Josh Barclay Josh Barclay | USA | 17.00 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Nicholas Coghill Nicholas Coghill ('97) | 97 | USA | 16.76 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Morgan Knight Morgan Knight ('95) | 95 | USA | 16.44 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Grady Leonard Grady Leonard ('99) | 99 | USA | 16.40 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Sam Meece Sam Meece ('98) | 98 | USA | 16.24 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Brian Williams Brian Williams ('94) | 94 | USA | 63.35 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Payton Otterdahl Payton Otterdahl ('96) | 96 | USA | 61.36 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Duke Kicinski Duke Kicinski ('96) | 96 | USA | 60.63 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kai Schmidt Kai Schmidt ('93) | 93 | GER | 60.57 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Josh Boateng Josh Boateng ('97) | 97 | GRN | 56.80 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Gabriel Oladipo Gabriel Oladipo ('99) | 99 | USA | 56.77 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Morgan Knight Morgan Knight ('95) | 95 | USA | 55.56 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Joshua Hunter Joshua Hunter ('96) | 96 | USA | 55.54 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Richard Cervantes Richard Cervantes ('95) | 95 | USA | 54.40 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Kino Dunkley Kino Dunkley ('96) | 96 | JAM | 54.38 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Ben Hammer Ben Hammer ('96) | 96 | USA | 54.14 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Sam Welsh Sam Welsh | 00 | USA | 53.55 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Rodney Brown Rodney Brown ('93) | 93 | USA | 53.48 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Ryan Simmons Ryan Simmons ('95) | 95 | USA | 53.12 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Ricky Hurley Ricky Hurley ('97) | 97 | USA | 52.30 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kristo Simulask Kristo Simulask ('98) | 98 | EST | 33.99 | PB | |||||||||||||
Finale B 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Burger Lambrechts Jr Burger Lambrechts Jr ('98) | 98 | RSA | 54.30 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Aaron Akens Aaron Akens ('96) | 96 | USA | 54.11 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Josh Brown Josh Brown ('98) | 98 | USA | 53.56 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Sam Meece Sam Meece ('98) | 98 | USA | 53.24 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | José Miguel Ballivian José Miguel Ballivian ('97) | 97 | CHI | 52.98 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Adrian Piperi Adrian Piperi ('99) | 99 | USA | 52.95 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Brett Neelly Brett Neelly ('96) | 96 | USA | 52.25 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | John Romanow John Romanow | USA | 52.06 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Triston Gibbons Triston Gibbons ('99) | 99 | BAR | 51.92 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Erich Sullins Erich Sullins ('95) | 95 | USA | 51.49 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Cory Martens Cory Martens | USA | 51.05 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Kevin Steward Kevin Steward ('98) | 98 | USA | 50.58 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Nicholas Coghill Nicholas Coghill ('97) | 97 | USA | 50.42 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||||
1 | Daniel Roberts Daniel Roberts ('94) | 94 | USA | 71.84 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Daniel Haugh Daniel Haugh ('95) | 95 | USA | 71.68 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jake Norris Jake Norris ('99) | 99 | GBR | 70.00 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Decio Andrade Decio Andrade ('97) | 97 | POR | 69.37 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Erich Sullins Erich Sullins ('95) | 95 | USA | 67.85 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Bayley Campbell Bayley Campbell | 00 | GBR | 66.27 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Karol Končoš Karol Končoš ('96) | 96 | SVK | 65.59 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Aaron Akens Aaron Akens ('96) | 96 | USA | 63.23 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Joshua Hernandez Joshua Hernandez ('98) | 98 | USA | 62.64 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Nate Dyer Nate Dyer | USA | 62.59 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Alex Talley Alex Talley ('98) | 98 | USA | 62.22 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Fellan McGuigan Fellan McGuigan ('96) | 96 | IRL | 62.00 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Eddie Jeans Eddie Jeans ('98) | 98 | GBR | 61.63 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Ethan Fenchel Ethan Fenchel | USA | 60.51 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Ricky Hurley Ricky Hurley ('97) | 97 | USA | 60.04 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Vojislav Gvero Vojislav Gvero ('98) | 98 | SRB | 58.57 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | James Joycey James Joycey ('99) | 99 | AUS | 58.24 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Anderson Peters Anderson Peters ('97) | 97 | GRN | 86.07 | NR | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
1 | Marc Minichello Marc Minichello | 00 | USA | 70.16 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Michael Shuey Michael Shuey ('94) | 94 | USA | 80.25 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Zion Hill Zion Hill ('99) | 99 | BAR | 69.15 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Curtis Thompson Curtis Thompson ('96) | 96 | USA | 77.54 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Werner Bouwer Werner Bouwer ('98) | 98 | RSA | 68.80 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Tzuriel Pedigo Tzuriel Pedigo | 00 | USA | 73.09 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Cole McKnight Cole McKnight ('99) | 99 | USA | 68.23 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Nickolas Mirabelli Nickolas Mirabelli | 00 | USA | 72.09 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Andre Girouard Andre Girouard ('97) | 97 | USA | 64.11 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Skyler Porcaro Skyler Porcaro ('93) | 93 | USA | 71.54 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Michael Marsack Michael Marsack ('98) | 98 | USA | 63.42 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Trevor Danielson Trevor Danielson ('96) | 96 | USA | 71.20 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Josh Haus Josh Haus | USA | 62.29 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Denzel Pratt Denzel Pratt ('96) | 96 | BAH | 69.22 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Collin Milton Collin Milton | USA | 62.28 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | William Petersson William Petersson ('98) | 98 | USA | 68.52 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Nils Fischer Nils Fischer ('97) | 97 | GER | 67.45 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Tyriq Horsford Tyriq Horsford | 00 | TTO | 67.23 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Cameron Bates Cameron Bates ('97) | 97 | USA | 65.50 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Ian Behm Ian Behm ('97) | 97 | USA | 64.50 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kristo Simulask Kristo Simulask ('98) | 98 | EST | 45.06 | SB | |||||||||||||
M Tikamp 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||||
1 | Nathan Hite Nathan Hite ('96) | 96 | USA | 7774 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Gabriel Moore Gabriel Moore ('96) | 96 | USA | 7661 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Charlie Card-Childers Charlie Card-Childers ('94) | 94 | USA | 7529 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Paris Williams Paris Williams ('98) | 98 | USA | 7405 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Harry Maslen Harry Maslen ('96) | 96 | GBR | 7304 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Zach Podraza Zach Podraza ('97) | 97 | USA | 7287 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Ben Collerton Ben Collerton ('98) | 98 | NZL | 7218 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Scott Boon Scott Boon ('99) | 99 | NED | 7207 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Rodney Littlejohn Rodney Littlejohn ('97) | 97 | USA | 7121 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Dragan Pešić Dragan Pešić ('93) | 93 | MNE | 7018 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Alexandros Spiridonidis Alexandros Spiridonidis ('98) | 98 | GRE | 7018 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Lucas van Klaveren Lucas van Klaveren ('99) | 99 | NED | 6981 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Ryan Enerson Ryan Enerson ('96) | 96 | USA | 6947 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Björn Adden Björn Adden ('96) | 96 | GER | 6854 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Chris Stone Chris Stone ('96) | 96 | USA | 6577 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Tony Ukkelberg Tony Ukkelberg ('98) | 98 | USA | 6486 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Denim Rogers Denim Rogers ('98) | 98 | USA | 6477 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Cameron Burrows Cameron Burrows | USA | 5550 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 4 x 200 m stafet 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Houston Houston | USA | 1:20.94 | ||||||||||||||
Nicholas Alexander, Mario Burke, Kahmari Montgomery, Obi Igbokwe | |||||||||||||||||
2 | LSU LSU | USA | 1:21.47 | ||||||||||||||
Akanni Hislop, Dylan Peebles, Correion Mosby, Jaron Flournoy | |||||||||||||||||
3 | Miss State Miss State | USA | 1:24.06 | ||||||||||||||
Okheme Moore, Terryon Conwell, Karson Kowalchuk, Cameron Crump | |||||||||||||||||
4 | Texas A&M Texas A&M | USA | 1:24.86 | ||||||||||||||
Bryce Deadmon, Kyree Johnson, Roger Ethridge, Jace Comick | |||||||||||||||||
5 | Baylor Baylor | USA | 1:25.09 | ||||||||||||||
Raleigh Texada, Mark Milton, Antwuan Musgrove, Ian Braxton | |||||||||||||||||
6 | Arkansas Arkansas | USA | 1:25.97 | ||||||||||||||
Rashad Boyd, Kristoffer Hari, Roy Ejiakuekwu, Jalen Brown | |||||||||||||||||
7 | Mid. Tenn. State Mid. Tenn. State | USA | 1:26.19 | ||||||||||||||
Braam Bisschop, Jaquez Torian, Lamarco Petty, Willington Wright | |||||||||||||||||
Finale B 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | TAMU-Commerce TAMU-Commerce | USA | 1:24.66 | ||||||||||||||
Stadrian Taylor, Eric Age, Devon Sanders, Rashard Clark | |||||||||||||||||
2 | BYU BYU | USA | 1:25.54 | ||||||||||||||
Clark Brown, Michael Bluth, Ramarco Thompson, Derek Sorensen | |||||||||||||||||
3 | Stephen F. Austin Stephen F. Austin | USA | 1:25.72 | ||||||||||||||
Jeremiah Curry, Muzuri Mattar, Jacob Thomas, Ashton Callahan | |||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:03.30 | ||||||||||||||
Bryce Deadmon, Devin Dixon, Robert Grant, Ilolo Izu | |||||||||||||||||
2 | LSU LSU | USA | 3:05.09 | ||||||||||||||
Christian Boyd, Dorian Camel, Jaron Flournoy, Raymond Kibet | |||||||||||||||||
3 | Tcu Tcu | USA | 3:05.78 | ||||||||||||||
Jostyn Andrews, Darrion Flowers, Tinotenda Matiyenga, Derrick Mokaleng | |||||||||||||||||
4 | Baylor Baylor | USA | 3:05.83 | ||||||||||||||
Jayson Baldridge, Caleb Dickson, Howard Fields III, Wil London | |||||||||||||||||
5 | Texas Tech Texas Tech | USA | 3:06.89 | ||||||||||||||
Divine Oduduru, Andrew Hudson, Vince Crisp, Norman Grimes | |||||||||||||||||
6 | Arkansas Arkansas | USA | 3:09.94 | ||||||||||||||
Travean Caldwell, James Milholen, Reese Walters, John Winn | |||||||||||||||||
K 100 m 30.3. Vind: +4.3 Finale A Finale | 30.3. | Vind: +4.3 | |||||||||||||||
1 | Sha'Carri Richardson Sha'Carri Richardson | 00 | USA | 10.91 | w | ||||||||||||
2 | Kynnedy Flannel Kynnedy Flannel | 00 | USA | 11.16 | w | ||||||||||||
3 | Caitland Smith Caitland Smith ('96) | 96 | USA | 11.25 | w | ||||||||||||
4 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 11.26 | w | ||||||||||||
5 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 11.30 | w | ||||||||||||
6 | Aaliyah Birmingham Aaliyah Birmingham ('97) | 97 | USA | 11.48 | w | ||||||||||||
7 | Kethlin Campbell Kethlin Campbell ('99) | 99 | USA | 11.56 | w | ||||||||||||
8 | Jaliyah Elliot Jaliyah Elliot | USA | 11.57 | w | |||||||||||||
9 | Chelsea Francis Chelsea Francis ('96) | 96 | USA | 11.65 | w | ||||||||||||
Indledende heats | 29.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 29.3. Vind: +2.1 | 29.3. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Chelsea Francis Chelsea Francis ('96) | 96 | USA | 11.64 | w | ||||||||||||
2 | Tamara Kuykendall Tamara Kuykendall ('98) | 98 | USA | 11.64 | w | ||||||||||||
3 | Robyn Byrd Robyn Byrd | USA | 11.65 | w | |||||||||||||
4 | Jania Martin Jania Martin | 00 | USA | 11.72 | w | ||||||||||||
5 | Cecilia Francis Cecilia Francis ('96) | 96 | NGR | 11.80 | w | ||||||||||||
6 | Julien Alfred Julien Alfred ('01) | 01 | LCA | 11.83 | w | ||||||||||||
7 | Lashira Tremble Lashira Tremble | USA | 11.89 | w | |||||||||||||
Indledende 2 29.3. Vind: +3.6 | 29.3. | Vind: +3.6 | |||||||||||||||
1 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 11.21 | w | ||||||||||||
2 | Kynnedy Flannel Kynnedy Flannel | 00 | USA | 11.37 | w | ||||||||||||
3 | Jaliyah Elliot Jaliyah Elliot | USA | 11.63 | w | |||||||||||||
4 | Raven Grant Raven Grant ('97) | 97 | USA | 11.63 | w | ||||||||||||
5 | Jaslyn Gardner Jaslyn Gardner | 00 | USA | 11.83 | w | ||||||||||||
Indledende 3 29.3. Vind: +2.1 | 29.3. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Caitland Smith Caitland Smith ('96) | 96 | USA | 11.34 | w | ||||||||||||
2 | Kethlin Campbell Kethlin Campbell ('99) | 99 | USA | 11.50 | w | ||||||||||||
3 | Aaliyah Birmingham Aaliyah Birmingham ('97) | 97 | USA | 11.55 | w | ||||||||||||
4 | Chelsea Francis Chelsea Francis ('96) | 96 | USA | 11.58 | w | ||||||||||||
5 | Bri'anna Branch Bri'anna Branch ('96) | 96 | USA | 11.71 | w | ||||||||||||
6 | Jenea Spinks Jenea Spinks | 00 | TTO | 11.81 | w | ||||||||||||
7 | Keosha Sanders Keosha Sanders ('98) | 98 | USA | 11.82 | w | ||||||||||||
8 | Tamdra Lawrence Tamdra Lawrence ('97) | 97 | USA | 11.83 | w | ||||||||||||
Indledende 4 29.3. Vind: +3.1 | 29.3. | Vind: +3.1 | |||||||||||||||
1 | Sha'Carri Richardson Sha'Carri Richardson | 00 | USA | 11.17 | w | ||||||||||||
2 | Tiffani Johnson Tiffani Johnson | USA | 11.65 | w | |||||||||||||
3 | Caisja Chandler Caisja Chandler | 00 | USA | 11.67 | w | ||||||||||||
4 | Kaysha Love Kaysha Love ('97) | 97 | USA | 11.79 | w | ||||||||||||
5 | Amber Ivy Amber Ivy ('97) | 97 | USA | 11.81 | w | ||||||||||||
6 | Cecilia Tamayo Cecilia Tamayo ('97) | 97 | MEX | 11.86 | w | ||||||||||||
Indledende 5 29.3. Vind: +3.0 | 29.3. | Vind: +3.0 | |||||||||||||||
1 | Hope Glenn Hope Glenn ('98) | 98 | USA | 11.68 | w | ||||||||||||
2 | Raheema Westfall Raheema Westfall ('98) | 98 | USA | 11.78 | w | ||||||||||||
3 | Hannah Porter Hannah Porter | USA | 11.86 | w | |||||||||||||
4 | Domonique Panton Domonique Panton ('96) | 96 | USA | 11.87 | w | ||||||||||||
5 | Kimani Evans Kimani Evans | USA | 11.90 | w | |||||||||||||
6 | Jedah Caldwell Jedah Caldwell ('98) | 98 | USA | 11.92 | w | ||||||||||||
Indledende 6 29.3. Vind: +2.1 | 29.3. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Mariya Hudson Mariya Hudson ('98) | 98 | USA | 11.76 | w | ||||||||||||
2 | Sierra Pruitt Sierra Pruitt ('97) | 97 | USA | 11.92 | w | ||||||||||||
3 | Cheyenne Hill-Johnson Cheyenne Hill-Johnson | USA | 12.11 | w | |||||||||||||
4 | Adia Vaughn Adia Vaughn | USA | 12.14 | w | |||||||||||||
5 | Nia Williams Nia Williams | USA | 12.15 | w | |||||||||||||
6 | Maijah Mathis Maijah Mathis | USA | 12.20 | w | |||||||||||||
7 | Kennedy Hudson Kennedy Hudson ('98) | 98 | USA | 12.30 | w | ||||||||||||
Indledende 7 29.3. Vind: +1.9 | 29.3. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Ngozi Musa Ngozi Musa ('96) | 96 | SLE | 11.65 | PB | ||||||||||||
2 | Mackenzie Clark Mackenzie Clark ('97) | 97 | USA | 11.85 | PB | ||||||||||||
3 | Macie Allen Macie Allen | USA | 11.92 | PB | |||||||||||||
4 | Daijah White Daijah White ('96) | 96 | USA | 12.15 | SB | ||||||||||||
6 | Louisa Nylander Louisa Nylander ('97) | 97 | USA | 12.42 | PB | ||||||||||||
8 | Andira Ferguson Andira Ferguson ('98) | 98 | BAH | 12.63 | SB | ||||||||||||
Indledende 8 29.3. Vind: +2.3 | 29.3. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Brittney Johnson Brittney Johnson ('99) | 99 | USA | 11.73 | w | ||||||||||||
2 | Paula García Paula García ('98) | 98 | ESP | 12.00 | w | ||||||||||||
3 | Deja Moore Deja Moore | USA | 12.07 | w | |||||||||||||
4 | Taniyah McMillian Taniyah McMillian | USA | 12.11 | w | |||||||||||||
5 | Tajanell Strawder Tajanell Strawder | USA | 12.28 | w | |||||||||||||
Indledende 9 29.3. Vind: +4.9 | 29.3. | Vind: +4.9 | |||||||||||||||
1 | Ashley Seymour Ashley Seymour ('99) | 99 | USA | 11.66 | w | ||||||||||||
2 | Suerethia Henderson Suerethia Henderson | USA | 11.71 | w | |||||||||||||
3 | Haisha Bisiolu Haisha Bisiolu ('97) | 97 | NGR | 11.79 | w | ||||||||||||
4 | Trishawna Crawford Trishawna Crawford ('99) | 99 | JAM | 11.87 | w | ||||||||||||
5 | Syanne Johnston Syanne Johnston ('98) | 98 | USA | 11.91 | w | ||||||||||||
6 | Brittni Mason Brittni Mason ('98) | 98 | USA | 11.92 | w | ||||||||||||
7 | Morganne Mukes Morganne Mukes | USA | 11.94 | w | |||||||||||||
Indledende 10 29.3. Vind: +3.1 | 29.3. | Vind: +3.1 | |||||||||||||||
1 | Haley Rogers Haley Rogers | USA | 11.99 | w | |||||||||||||
2 | Sinclair Watson Sinclair Watson | USA | 12.05 | w | |||||||||||||
3 | Deja Keys Deja Keys | USA | 12.05 | w | |||||||||||||
4 | Dazjah Wheeler Dazjah Wheeler | USA | 12.24 | w | |||||||||||||
Indledende 11 29.3. Vind: +3.3 | 29.3. | Vind: +3.3 | |||||||||||||||
1 | Jessica Harris Jessica Harris ('96) | 96 | USA | 11.83 | w | ||||||||||||
2 | Aleyah Donald Aleyah Donald | USA | 11.85 | w | |||||||||||||
3 | Rakayla Tyler Rakayla Tyler | USA | 12.12 | w | |||||||||||||
4 | Tyriete Dixon Tyriete Dixon | USA | 12.20 | w | |||||||||||||
5 | Asia Giles Asia Giles | USA | 12.26 | w | |||||||||||||
Indledende 12 29.3. Vind: +2.7 | 29.3. | Vind: +2.7 | |||||||||||||||
1 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 11.54 | w | ||||||||||||
2 | Maya Cody Maya Cody ('97) | 97 | USA | 11.83 | w | ||||||||||||
3 | Aldrianna Dupree Aldrianna Dupree | 00 | USA | 11.83 | w | ||||||||||||
Indledende 13 29.3. Vind: +3.3 | 29.3. | Vind: +3.3 | |||||||||||||||
1 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 11.65 | w | ||||||||||||
2 | Eboni Coby Eboni Coby ('94) | 94 | USA | 11.81 | w | ||||||||||||
3 | Olivia Okoli Olivia Okoli ('99) | 99 | GBR | 11.84 | w | ||||||||||||
4 | Natasha Brown Natasha Brown ('96) | 96 | CAN | 12.08 | w | ||||||||||||
5 | Breanna Ransom Breanna Ransom | USA | 12.21 | w | |||||||||||||
Indledende 14 29.3. Vind: +2.4 | 29.3. | Vind: +2.4 | |||||||||||||||
1 | Peyton Ricks Peyton Ricks | USA | 11.67 | w | |||||||||||||
2 | Essance Sample Essance Sample | USA | 11.87 | w | |||||||||||||
3 | Demitra Carter Demitra Carter ('99) | 99 | USA | 11.95 | w | ||||||||||||
4 | Symone Washington Symone Washington | 00 | USA | 11.95 | w | ||||||||||||
5 | Lillie Burnett Lillie Burnett | USA | 12.27 | w | |||||||||||||
Indledende 15 29.3. Vind: +2.8 | 29.3. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||
1 | Sydney Washington Sydney Washington ('98) | 98 | USA | 11.84 | w | ||||||||||||
2 | Tasheka Gordon Tasheka Gordon ('97) | 97 | JAM | 11.97 | w | ||||||||||||
3 | Yanique Dayle Yanique Dayle ('98) | 98 | JAM | 12.13 | w | ||||||||||||
4 | Britney Hew Britney Hew ('97) | 97 | JAM | 12.18 | w | ||||||||||||
K 1500 m 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||||
1 | Mackenzie Andrews Mackenzie Andrews ('97) | 97 | AUS | 4:21.01 | SB | ||||||||||||
2 | Lilian Koech Lilian Koech ('95) | 95 | KEN | 4:21.84 | |||||||||||||
3 | Destiny Collins Destiny Collins ('98) | 98 | USA | 4:23.09 | PB | ||||||||||||
4 | Laura Galván Laura Galván ('91) | 91 | MEX | 4:25.67 | SB | ||||||||||||
5 | Carolyne Chepkosgei Carolyne Chepkosgei | KEN | 4:25.78 | PB | |||||||||||||
6 | Mackenzie Callahan Mackenzie Callahan ('99) | 99 | USA | 4:27.07 | PB | ||||||||||||
7 | Alex Cruz Alex Cruz | USA | 4:27.44 | SB | |||||||||||||
8 | Allyson Girard Allyson Girard | USA | 4:32.01 | SB | |||||||||||||
Finale B 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||||
1 | Hannah Campbell Hannah Campbell | USA | 4:34.94 | ||||||||||||||
2 | Claudine Blancaflor Claudine Blancaflor | USA | 4:35.85 | ||||||||||||||
3 | Crissey Amberg Crissey Amberg | USA | 4:36.55 | PB | |||||||||||||
4 | Britani Gonzales Britani Gonzales | USA | 4:36.72 | ||||||||||||||
5 | Jennifer Dunlap Jennifer Dunlap ('96) | 96 | USA | 4:38.36 | |||||||||||||
13 | Alicja Mińczuk Alicja Mińczuk ('97) | 97 | POL | 4:47.92 | |||||||||||||
K 5000 m 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||||
1 | Laura Galván Laura Galván ('91) | 91 | MEX | 16:15.29 | PB | ||||||||||||
2 | Sarah Lancaster Sarah Lancaster ('87) | 87 | USA | 16:17.07 | PB | ||||||||||||
3 | Winny Koech Winny Koech ('96) | 96 | KEN | 16:40.03 | SB | ||||||||||||
4 | Megan Billington Megan Billington | USA | 16:50.92 | PB | |||||||||||||
5 | Ashley Driscoll Ashley Driscoll ('97) | 97 | USA | 17:00.54 | PB | ||||||||||||
6 | Madeline Vondra Madeline Vondra | USA | 17:07.57 | PB | |||||||||||||
7 | Patricia Terry Patricia Terry ('91) | 91 | USA | 17:14.88 | SB | ||||||||||||
8 | Gladys Jemaiyo Gladys Jemaiyo ('94) | 94 | KEN | 17:17.51 | PB | ||||||||||||
9 | Hannah Markel Hannah Markel | USA | 17:23.44 | SB | |||||||||||||
10 | Devina Schneider Devina Schneider ('97) | 97 | USA | 17:26.78 | PB | ||||||||||||
11 | Carnley Graham Carnley Graham ('96) | 96 | USA | 17:27.96 | SB | ||||||||||||
14 | Jackline Cherono Jackline Cherono ('98) | 98 | KEN | 17:40.35 | PB | ||||||||||||
19 | Anneke Grogan Anneke Grogan ('96) | 96 | NZL | 17:58.13 | SB | ||||||||||||
21 | Taylor Dunn Taylor Dunn | USA | 18:58.68 | PB | |||||||||||||
K 3000 m forh. 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||||
1 | Anna McDonald
Anna McDonald
('95) | 95 | USA | 10:24.68 | SB | ||||||||||||
2 | Meghan Lloyd Meghan Lloyd ('97) | 97 | USA | 10:35.08 | SB | ||||||||||||
3 | Abby Guidry Abby Guidry | USA | 10:36.50 | SB | |||||||||||||
4 | Rachel Bernardo Rachel Bernardo ('99) | 99 | USA | 10:38.68 | PB | ||||||||||||
5 | Nokuthula Dlamini Nokuthula Dlamini ('96) | 96 | RSA | 10:40.03 | PB | ||||||||||||
6 | Madeline Huglen Madeline Huglen | USA | 10:41.01 | SB | |||||||||||||
7 | Ashton Hutcherson Ashton Hutcherson ('98) | 98 | USA | 10:46.31 | |||||||||||||
8 | Jennifer Zapata Jennifer Zapata | USA | 10:49.23 | PB | |||||||||||||
9 | Amira Cunningham Amira Cunningham | USA | 10:49.24 | PB | |||||||||||||
10 | Gracie Hyde Gracie Hyde ('99) | 99 | USA | 10:51.76 | PB | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 30.3. Vind: +1.3 Finale A Finale | 30.3. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 12.96 | SB | ||||||||||||
2 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 12.97 | SB | ||||||||||||
3 | Payton Chadwick Payton Chadwick ('95) | 95 | USA | 13.13 | SB | ||||||||||||
4 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 13.19 | PB | ||||||||||||
5 | Alaysha Johnson Alaysha Johnson ('96) | 96 | USA | 13.26 | SB | ||||||||||||
6 | Jasmyne Graham Jasmyne Graham ('97) | 97 | USA | 13.31 | |||||||||||||
7 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 13.39 | SB | ||||||||||||
8 | Taylor Pegram Taylor Pegram ('96) | 96 | USA | 13.52 | SB | ||||||||||||
Indledende heats | 29.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 29.3. Vind: +2.0 | 29.3. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Allysse Wade Allysse Wade | 00 | USA | 14.18 | SB | ||||||||||||
2 | Kaitlin Smith Kaitlin Smith ('99) | 99 | USA | 14.26 | PB | ||||||||||||
Indledende 2 29.3. Vind: +1.8 | 29.3. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Tiona Owens Tiona Owens | USA | 14.33 | ||||||||||||||
2 | Kylie Polsgrove Kylie Polsgrove ('97) | 97 | USA | 14.45 | |||||||||||||
4 | Patrice Moody Patrice Moody ('98) | 98 | JAM | 14.67 | SB | ||||||||||||
Indledende 3 29.3. Vind: +3.2 | 29.3. | Vind: +3.2 | |||||||||||||||
1 | Kennedy Bailey Kennedy Bailey ('99) | 99 | USA | 13.44 | w | ||||||||||||
2 | Taryn Milton Taryn Milton ('97) | 97 | USA | 13.73 | w | ||||||||||||
3 | Dara Perry Dara Perry | USA | 13.77 | w | |||||||||||||
4 | Devon Polk Devon Polk | USA | 14.28 | w | |||||||||||||
5 | Savannah Long Savannah Long ('98) | 98 | USA | 14.38 | w | ||||||||||||
6 | Madison Langley-Walker Madison Langley-Walker ('99) | 99 | USA | 14.39 | w | ||||||||||||
Indledende 4 29.3. Vind: +2.2 | 29.3. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Victoria Abunaw Victoria Abunaw | 00 | USA | 13.98 | w | ||||||||||||
2 | Lauren Hoffman Lauren Hoffman ('99) | 99 | PHI | 14.03 | w | ||||||||||||
3 | Kyah Loyd Kyah Loyd ('99) | 99 | USA | 14.11 | w | ||||||||||||
4 | Jillian Turner Jillian Turner | USA | 14.14 | w | |||||||||||||
5 | Megan Kirby Megan Kirby | USA | 14.36 | w | |||||||||||||
Indledende 5 29.3. Vind: +2.8 | 29.3. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||
1 | Talie Bonds Talie Bonds ('98) | 98 | USA | 13.95 | w | ||||||||||||
2 | Elizabeth Lopez Elizabeth Lopez ('91) | 91 | MEX | 14.01 | w | ||||||||||||
3 | Paula Sprudzāne Paula Sprudzāne ('99) | 99 | LAT | 14.45 | w | ||||||||||||
4 | Tieara Norman Tieara Norman ('98) | 98 | USA | 14.65 | w | ||||||||||||
6 | Alie Angelo Alie Angelo | USA | 15.12 | w | |||||||||||||
7 | Carolyn Ross Carolyn Ross ('98) | 98 | USA | 15.69 | w | ||||||||||||
9 | Imunique Billingsley Imunique Billingsley | USA | 17.38 | w | |||||||||||||
Indledende 6 29.3. Vind: w | 29.3. | Vind: w | |||||||||||||||
1 | Lauren Taubert Lauren Taubert ('98) | 98 | USA | 13.70 | w | ||||||||||||
2 | Zaria Tillman Zaria Tillman ('96) | 96 | USA | 13.91 | w | ||||||||||||
3 | Jaela Williams Jaela Williams ('97) | 97 | USA | 14.21 | w | ||||||||||||
4 | Chelsea Cheek Chelsea Cheek | USA | 14.58 | w | |||||||||||||
5 | Irene Akwitti Irene Akwitti ('98) | 98 | USA | 14.68 | w | ||||||||||||
6 | Safiya John Safiya John ('01) | 01 | TTO | 14.69 | w | ||||||||||||
Indledende 7 29.3. Vind: +2.4 | 29.3. | Vind: +2.4 | |||||||||||||||
1 | Mahendra McWhite Mahendra McWhite | USA | 13.89 | w | |||||||||||||
2 | Maribel Caicedo Maribel Caicedo ('98) | 98 | ECU | 14.15 | w | ||||||||||||
3 | Kourtni Russell Kourtni Russell ('97) | 97 | USA | 14.27 | w | ||||||||||||
4 | Valerie Welch Valerie Welch | USA | 14.28 | w | |||||||||||||
7 | Karlea Duhon Karlea Duhon | USA | 14.94 | w | |||||||||||||
Indledende 8 29.3. Vind: +2.2 | 29.3. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Jestena Mattson Jestena Mattson ('97) | 97 | USA | 14.17 | w | ||||||||||||
2 | Shaneylix Davila Shaneylix Davila | PUR | 14.23 | w | |||||||||||||
3 | Michaela Baker Michaela Baker | USA | 14.35 | w | |||||||||||||
4 | Kaitlyn Gunnerson Kaitlyn Gunnerson | USA | 14.35 | w | |||||||||||||
5 | Jordan Nash Jordan Nash | USA | 14.48 | w | |||||||||||||
8 | Ana Kriletic Ana Kriletic ('96) | 96 | CRO | 15.42 | w | ||||||||||||
Indledende 9 29.3. Vind: +2.8 | 29.3. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||
1 | Rushelle Burton Rushelle Burton ('97) | 97 | JAM | 13.14 | w | ||||||||||||
2 | Jasmyne Graham Jasmyne Graham ('97) | 97 | USA | 13.29 | w | ||||||||||||
3 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 13.34 | w | ||||||||||||
4 | Rose Njoku Rose Njoku | USA | 13.89 | w | |||||||||||||
5 | Remy Amarteifio Remy Amarteifio ('97) | 97 | USA | 14.00 | w | ||||||||||||
6 | Karina Joiner Karina Joiner ('98) | 98 | USA | 14.04 | w | ||||||||||||
7 | Allyson Goff Allyson Goff ('96) | 96 | USA | 14.20 | w | ||||||||||||
Indledende 10 29.3. Vind: +2.5 | 29.3. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 13.09 | w | ||||||||||||
2 | Taylor Pegram Taylor Pegram ('96) | 96 | USA | 13.32 | w | ||||||||||||
3 | Mariam Abdul-Rashid Mariam Abdul-Rashid ('97) | 97 | CAN | 13.44 | w | ||||||||||||
4 | Gabrielle McDonald Gabrielle McDonald ('98) | 98 | JAM | 13.47 | w | ||||||||||||
5 | Ariel Okorie Ariel Okorie ('98) | 98 | USA | 13.72 | w | ||||||||||||
6 | Jada Jones Jada Jones | 00 | USA | 14.11 | w | ||||||||||||
Telecia Briscoe Telecia Briscoe ('97) | 97 | JAM | DNF | w | |||||||||||||
Indledende 11 29.3. Vind: +3.0 | 29.3. | Vind: +3.0 | |||||||||||||||
1 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 12.98 | w | ||||||||||||
2 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 13.29 | w | ||||||||||||
3 | Jada Hick Jada Hick | USA | 13.49 | w | |||||||||||||
4 | Emma Nwofor Emma Nwofor ('96) | 96 | GBR | 13.58 | w | ||||||||||||
5 | Chinyere Njoku Chinyere Njoku ('97) | 97 | USA | 13.66 | w | ||||||||||||
6 | Rebecca Temidayo Oshinbajo Rebecca Temidayo Oshinbajo ('96) | 96 | NGR | 13.99 | w | ||||||||||||
Indledende 12 29.3. Vind: +2.7 | 29.3. | Vind: +2.7 | |||||||||||||||
1 | Alaysha Johnson Alaysha Johnson ('96) | 96 | USA | 13.17 | w | ||||||||||||
2 | Payton Chadwick Payton Chadwick ('95) | 95 | USA | 13.33 | w | ||||||||||||
3 | Camri Austin Camri Austin ('98) | 98 | USA | 13.37 | w | ||||||||||||
4 | Naomi Taylor Naomi Taylor ('98) | 98 | USA | 13.37 | w | ||||||||||||
5 | Kennedy Smith Kennedy Smith ('98) | 98 | USA | 13.47 | w | ||||||||||||
6 | Tiffany Flynn Tiffany Flynn ('95) | 95 | USA | 13.56 | w | ||||||||||||
7 | Jerica Love Jerica Love | USA | 14.13 | w | |||||||||||||
K 400 m hæk 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Jurnee Woodward Jurnee Woodward ('99) | 99 | USA | 57.28 | PB | ||||||||||||
2 | Birexus Hawkins Birexus Hawkins ('98) | 98 | USA | 58.04 | SB | ||||||||||||
3 | Gabby Scott Gabby Scott ('97) | 97 | PUR | 58.29 | SB | ||||||||||||
4 | Sanique Walker Sanique Walker | 00 | JAM | 58.51 | SB | ||||||||||||
5 | Brenna Porter Brenna Porter | USA | 58.65 | SB | |||||||||||||
6 | Skyla Wilson Skyla Wilson ('01) | 01 | USA | 1:00.03 | |||||||||||||
7 | India Lowe India Lowe | USA | 1:00.04 | ||||||||||||||
8 | J'alyiea Smith J'alyiea Smith | 00 | USA | 1:01.69 | |||||||||||||
Finale B 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Gabby Scott Gabby Scott ('97) | 97 | PUR | 58.37 | SB | ||||||||||||
2 | Damajahnee Birch Damajahnee Birch ('97) | 97 | USA | 58.95 | SB | ||||||||||||
3 | J'alyiea Smith J'alyiea Smith | 00 | USA | 59.68 | PB | ||||||||||||
4 | Sarah Yocum Sarah Yocum ('99) | 99 | USA | 1:01.07 | |||||||||||||
5 | Morgan O'Neal Morgan O'Neal ('99) | 99 | USA | 1:01.18 | SB | ||||||||||||
6 | Dreshanae Rolle Dreshanae Rolle ('98) | 98 | BAH | 1:01.65 | SB | ||||||||||||
7 | Kylie Cutlip Kylie Cutlip | 00 | USA | 1:02.85 | SB | ||||||||||||
Finale C 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Brenna Porter Brenna Porter | USA | 58.77 | SB | |||||||||||||
2 | India Lowe India Lowe | USA | 59.05 | ||||||||||||||
3 | Minna Svärd Minna Svärd ('98) | 98 | SWE | 59.76 | SB | ||||||||||||
4 | Eriana Henderson Eriana Henderson ('97) | 97 | USA | 1:00.08 | |||||||||||||
5 | Orla Brothers Orla Brothers ('99) | 99 | GBR | 1:01.02 | |||||||||||||
6 | Tieara Norman Tieara Norman ('98) | 98 | USA | 1:01.75 | |||||||||||||
7 | Sharelle Samuel Sharelle Samuel | 00 | CAN | 1:02.05 | |||||||||||||
8 | Claudia Rojo Claudia Rojo ('97) | 97 | ESP | 1:03.57 | SB | ||||||||||||
9 | Kimisha Chambers Kimisha Chambers ('96) | 96 | JAM | 1:07.22 | SB | ||||||||||||
Finale D 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Jurnee Woodward Jurnee Woodward ('99) | 99 | USA | 58.86 | SB | ||||||||||||
2 | Sanique Walker Sanique Walker | 00 | JAM | 59.15 | SB | ||||||||||||
3 | Skyla Wilson Skyla Wilson ('01) | 01 | USA | 59.50 | PB | ||||||||||||
4 | Kaitlyn Gunnerson Kaitlyn Gunnerson | USA | 1:00.26 | =PB | |||||||||||||
5 | Riley White Riley White ('99) | 99 | USA | 1:01.47 | PB | ||||||||||||
6 | Dominique Jackson Dominique Jackson | USA | 1:01.48 | SB | |||||||||||||
7 | Lexi Aitken Lexi Aitken ('97) | 97 | CAN | 1:03.46 | SB | ||||||||||||
8 | Karoline Daland Karoline Daland ('99) | 99 | NOR | 1:04.52 | SB | ||||||||||||
Finale E 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Birexus Hawkins Birexus Hawkins ('98) | 98 | USA | 59.32 | SB | ||||||||||||
2 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 1:00.13 | SB | ||||||||||||
3 | Caraline Slattery Caraline Slattery | USA | 1:01.12 | SB | |||||||||||||
4 | Lauren Hoffman Lauren Hoffman ('99) | 99 | PHI | 1:01.20 | |||||||||||||
5 | Karina Joiner Karina Joiner ('98) | 98 | USA | 1:01.50 | |||||||||||||
6 | Dímitra Gnafáki Dímitra Gnafáki ('97) | 97 | GRE | 1:04.04 | SB | ||||||||||||
7 | Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98) | 98 | DEN | 1:04.18 | SB | ||||||||||||
8 | Rūta Okulič-Kazarinaitė Rūta Okulič-Kazarinaitė ('99) | 99 | LTU | 1:06.56 | SB | ||||||||||||
Finale F 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Lexye Price Lexye Price | USA | 1:01.02 | PB | |||||||||||||
2 | Erin Derrow Erin Derrow ('97) | 97 | USA | 1:02.84 | PB | ||||||||||||
7 | Janiel Moore Janiel Moore ('98) | 98 | JAM | 1:15.10 | SB | ||||||||||||
8 | Morgan Iverson Morgan Iverson | USA | 1:17.40 | ||||||||||||||
Finale G 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Dani Johnson Dani Johnson | USA | 1:01.43 | ||||||||||||||
2 | Ashton Woods Ashton Woods ('99) | 99 | USA | 1:02.05 | PB | ||||||||||||
3 | Iman Batiste Iman Batiste ('98) | 98 | USA | 1:02.45 | SB | ||||||||||||
4 | Kendall Rodriguez Kendall Rodriguez ('97) | 97 | USA | 1:02.81 | |||||||||||||
5 | Carolyn Ross Carolyn Ross ('98) | 98 | USA | 1:04.33 | |||||||||||||
7 | Jordan Nash Jordan Nash | USA | 1:05.75 | ||||||||||||||
Finale H 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Markaaisha Richardson Markaaisha Richardson | USA | 1:01.92 | PB | |||||||||||||
2 | Madison Pyle Madison Pyle | USA | 1:02.09 | ||||||||||||||
4 | Sara Foster Sara Foster | 00 | USA | 1:03.87 | |||||||||||||
Moisha Barnes Moisha Barnes ('99) | 99 | JAM | DNF | ||||||||||||||
Finale I 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Neshay Curtis Neshay Curtis ('96) | 96 | USA | 1:03.09 | |||||||||||||
2 | Alexi Whatley Alexi Whatley | USA | 1:03.16 | SB | |||||||||||||
7 | Arlene Crossan Arlene Crossan ('99) | 99 | IRL | 1:06.07 | |||||||||||||
Finale J 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
5 | Shaneylix Davila Shaneylix Davila | PUR | 1:05.16 | PB | |||||||||||||
K Højdespring 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Sashane Hanson Sashane Hanson ('95) | 95 | JAM | 1.85 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | LaJarvia Brown LaJarvia Brown ('98) | 98 | USA | 1.79 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kirby Matocha Kirby Matocha ('98) | 98 | USA | 1.79 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Alyssa Miller Alyssa Miller | 00 | USA | 1.76 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Nekiesha Bailey Nekiesha Bailey | USA | 1.71 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Candice Dominguez Fields Candice Dominguez Fields ('96) | 96 | USA | 1.71 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Morgan Coffman Morgan Coffman | USA | 1.71 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | J'alyiea Smith J'alyiea Smith | 00 | USA | 1.66 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Olivia Welsh Olivia Welsh | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Michaela Wenning Michaela Wenning ('95) | 95 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kylie Polsgrove Kylie Polsgrove ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Anna Peyton Malizia Anna Peyton Malizia ('97) | 97 | USA | 1.82 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Abigail O'Donoghue Abigail O'Donoghue ('99) | 99 | USA | 1.77 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Logan Boss Logan Boss ('97) | 97 | USA | 1.77 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Logan Boss Logan Boss ('97) | 97 | USA | 1.77 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Alexus Henry Alexus Henry ('96) | 96 | USA | 1.77 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Falyn Reaugh Falyn Reaugh ('99) | 99 | CAN | 1.77 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Zarriea Willis Zarriea Willis ('96) | 96 | USA | 1.77 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Rylee Anderson Rylee Anderson ('95) | 95 | USA | 1.77 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kaitlin Whitehorn Kaitlin Whitehorn ('94) | 94 | JAM | 1.72 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kaitlyn Walker Kaitlyn Walker ('97) | 97 | USA | 1.72 | =SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Saniel Atkinson Grier Saniel Atkinson Grier ('91) | 91 | JAM | 1.72 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Helen Falda Helen Falda ('96) | 96 | ITA | 4.36 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Madison Pecot Madison Pecot ('95) | 95 | USA | 4.31 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kimberly Peterson Kimberly Peterson | USA | 4.31 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Rylee Robinson Rylee Robinson ('97) | 97 | USA | 4.21 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Nati Sheppard Nati Sheppard ('96) | 96 | USA | 4.21 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Rebekah Markel Rebekah Markel | USA | 4.21 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Chloe Wall Chloe Wall ('99) | 99 | USA | 4.21 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Andrianna Jacobs Andrianna Jacobs ('97) | 97 | USA | 4.21 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Sydney King Sydney King | USA | 4.21 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Alexis Romero Alexis Romero ('96) | 96 | USA | 4.21 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Kaylee Bizzell Kaylee Bizzell | USA | 4.06 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Brooke Catherine Brooke Catherine ('97) | 97 | USA | 4.06 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Shay Petty Shay Petty ('96) | 96 | USA | 4.06 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Deidra Marrison Deidra Marrison | 00 | USA | 4.06 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Khristen Bryant Khristen Bryant ('98) | 98 | USA | 3.91 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Abby Helminiak Abby Helminiak | USA | 3.91 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Sha'Keela Saunders Sha'Keela Saunders ('93) | 93 | USA | 6.68 | w | +2.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jasmyn Steels Jasmyn Steels ('97) | 97 | USA | 6.52 | w | +2.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Destiny Longmire Destiny Longmire ('98) | 98 | USA | 6.34 | +1.8 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Deborah Acquah Deborah Acquah ('96) | 96 | GHA | 6.33 | w | +3.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Mercy Uyoyo Abire Mercy Uyoyo Abire ('97) | 97 | NGR | 6.33 | w | +3.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | G'Auna Edwards G'Auna Edwards ('99) | 99 | USA | 6.33 | w | +3.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Sarea Alexander Sarea Alexander ('96) | 96 | USA | 6.31 | w | +2.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Krystal Liburd Krystal Liburd ('97) | 97 | SKN | 6.25 | w | +4.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Michelle Fokam Michelle Fokam ('98) | 98 | USA | 6.12 | w | +4.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Fatim Affessi Fatim Affessi ('93) | 93 | SUI | 6.06 | w | +3.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Chantoba Bright Chantoba Bright | 00 | GUY | 6.02 | +1.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Shylia Riley Shylia Riley ('96) | 96 | USA | 5.89 | +1.8 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Asia Poe Asia Poe ('99) | 99 | USA | 5.76 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Samara Spencer Samara Spencer ('96) | 96 | JAM | 5.61 | w | +3.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Taishia Pryce Taishia Pryce ('97) | 97 | JAM | 6.60 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Ivy Walker Ivy Walker | USA | 6.11 | w | +2.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Georgia Wahl Georgia Wahl | USA | 6.06 | w | +2.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Ruth Usoro Ruth Usoro ('97) | 97 | NGR | 6.05 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Breanna Eckels Breanna Eckels ('98) | 98 | USA | 6.05 | w | +2.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Maya Evans Maya Evans ('99) | 99 | USA | 6.04 | +1.7 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Chelsey Cole Chelsey Cole | 00 | USA | 6.00 | w | +3.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Sophia Falco Sophia Falco ('99) | 99 | USA | 5.95 | +1.3 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Irati Mitxelena Irati Mitxelena ('98) | 98 | ESP | 5.85 | w | +3.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
K Trespring 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Alex Madlock Alex Madlock ('97) | 97 | USA | 13.79 | w | +2.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Shardia Lawrence Shardia Lawrence ('95) | 95 | JAM | 13.58 | +1.8 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Viershanie Latham Viershanie Latham ('95) | 95 | USA | 13.51 | w | +2.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Tiffany Flynn Tiffany Flynn ('95) | 95 | USA | 13.48 | w | +2.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Konstadína Roméou Konstadína Roméou ('97) | 97 | GRE | 13.40 | w | +2.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jehvania Whyte Jehvania Whyte ('96) | 96 | JAM | 13.33 | +1.6 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Michelle Fokam Michelle Fokam ('98) | 98 | USA | 13.26 | +1.3 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Sarea Alexander Sarea Alexander ('96) | 96 | USA | 13.20 | +1.1 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Chinne Okoronkwo Chinne Okoronkwo ('97) | 97 | USA | 13.05 | +1.8 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Danielle Spence Danielle Spence ('98) | 98 | JAM | 13.01 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Chantoba Bright Chantoba Bright | 00 | GUY | 13.01 | +0.7 | NU20R | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Irati Mitxelena Irati Mitxelena ('98) | 98 | ESP | 12.92 | +1.8 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Ciynamon Stevenson Ciynamon Stevenson ('98) | 98 | USA | 12.75 | +1.6 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Simi Fajemisin Simi Fajemisin ('97) | 97 | GBR | 12.70 | +1.8 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | LaJarvia Brown LaJarvia Brown ('98) | 98 | USA | 12.70 | +1.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Sophia Falco Sophia Falco ('99) | 99 | USA | 12.68 | +1.7 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Fatim Affessi Fatim Affessi ('93) | 93 | SUI | 12.38 | +1.2 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Georgia Wahl Georgia Wahl | USA | 12.91 | w | +3.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Chelsey Cole Chelsey Cole | 00 | USA | 12.83 | +1.7 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Alexis Farley Alexis Farley ('97) | 97 | USA | 12.78 | +1.8 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kyndal McKnight Kyndal McKnight ('98) | 98 | USA | 12.63 | w | +2.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Nicole Iloanya Nicole Iloanya ('95) | 95 | USA | 12.48 | +2.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Brianna Johnson Brianna Johnson | USA | 12.44 | w | +3.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Bailey Demar Bailey Demar | USA | 12.29 | +1.7 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Essence Thomas Essence Thomas ('99) | 99 | USA | 12.22 | w | +2.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Domonique Panton Domonique Panton ('96) | 96 | USA | 12.05 | +1.1 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Meia Gordon Meia Gordon ('98) | 98 | USA | 16.69 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Elena Bruckner Elena Bruckner ('98) | 98 | USA | 16.58 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Aliyah Gustafson Aliyah Gustafson ('95) | 95 | USA | 16.12 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Akealy Moton Akealy Moton ('98) | 98 | USA | 15.76 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Brenn Flint Brenn Flint ('97) | 97 | USA | 15.68 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Bailey Retzlaff Bailey Retzlaff | USA | 15.60 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Taylor Latimer Taylor Latimer ('99) | 99 | USA | 15.59 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Liliana Mojica Liliana Mojica ('98) | 98 | MEX | 15.33 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Zada Swoopes Zada Swoopes ('99) | 99 | USA | 15.28 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Gabi Jacobs Gabi Jacobs ('96) | 96 | USA | 15.23 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Daisy Osakue Daisy Osakue ('96) | 96 | ITA | 15.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Annette Echikunwoke Annette Echikunwoke ('96) | 96 | USA | 14.96 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Mackenna Howard Mackenna Howard ('96) | 96 | USA | 14.80 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Malin Smith Malin Smith | 00 | USA | 14.13 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Abigale Wilson Abigale Wilson ('97) | 97 | USA | 13.93 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Maggie Schwarzkopf Maggie Schwarzkopf ('97) | 97 | USA | 15.85 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Emily Stauffer Emily Stauffer ('98) | 98 | USA | 15.74 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Cassidy Osborne-Butler Cassidy Osborne-Butler | USA | 15.51 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kelsey Slawson Kelsey Slawson ('89) | 89 | USA | 15.21 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kristina Insingo Kristina Insingo ('97) | 97 | USA | 15.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Erna Sóley Gunnarsdóttir Erna Sóley Gunnarsdóttir | 00 | ISL | 15.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Kelsey Laufenberg Kelsey Laufenberg ('96) | 96 | USA | 14.86 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Leah Heckaman Leah Heckaman | USA | 14.31 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Olivia Snyder Olivia Snyder | USA | 14.12 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Kayla Melgar Kayla Melgar ('96) | 96 | USA | 14.06 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Samariae Bonds Samariae Bonds ('99) | 99 | USA | 13.94 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Callie Henrich Callie Henrich | USA | 13.80 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Priscilla Adejokun Priscilla Adejokun | USA | 13.77 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Jamesha Western Jamesha Western ('98) | 98 | USA | 13.45 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Daisy Osakue Daisy Osakue ('96) | 96 | ITA | 60.13 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
1 | Chelsea Igberaese Chelsea Igberaese ('99) | 99 | USA | 54.71 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Elena Bruckner Elena Bruckner ('98) | 98 | USA | 57.40 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Annina Brandenburg Annina Brandenburg ('98) | 98 | GER | 54.58 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Gabi Jacobs Gabi Jacobs ('96) | 96 | USA | 55.03 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Amanda Anderson Amanda Anderson ('98) | 98 | USA | 52.52 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Alex Meyer Alex Meyer ('96) | 96 | USA | 54.17 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Sophia Rivera Sophia Rivera ('98) | 98 | PUR | 52.28 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Ashley Anumba Ashley Anumba ('99) | 99 | NGR | 51.44 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Haley Walker Haley Walker | USA | 51.29 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Abigale Wilson Abigale Wilson ('97) | 97 | USA | 50.76 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Diamond Thomas Diamond Thomas ('96) | 96 | TTO | 50.38 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Seasons Usual Seasons Usual ('99) | 99 | USA | 50.17 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Shelby Brown Shelby Brown ('97) | 97 | USA | 49.43 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | CeCilya Johnson CeCilya Johnson ('97) | 97 | USA | 49.86 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Lonnie Smith Lonnie Smith ('96) | 96 | USA | 49.02 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Brenn Flint Brenn Flint ('97) | 97 | USA | 49.11 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Norma Cunigan Norma Cunigan ('97) | 97 | USA | 47.89 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Lauren Jones Lauren Jones ('99) | 99 | USA | 48.88 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Rhea Thompson Rhea Thompson ('98) | 98 | USA | 47.01 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Meia Gordon Meia Gordon ('98) | 98 | USA | 47.88 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Happiness Okeke Happiness Okeke | USA | 45.15 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Aliyah Gustafson Aliyah Gustafson ('95) | 95 | USA | 46.44 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Darcy Allen Darcy Allen | USA | 43.94 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Zada Swoopes Zada Swoopes ('99) | 99 | USA | 43.34 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Malin Smith Malin Smith | 00 | USA | 42.31 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Kayla Melgar Kayla Melgar ('96) | 96 | USA | 42.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||||
1 | Brooke Andersen Brooke Andersen ('95) | 95 | USA | 74.18 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kaila Butler Kaila Butler ('98) | 98 | CAN | 64.92 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Shauniece O'Neal Shauniece O'Neal ('99) | 99 | USA | 64.86 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Amy Herrington Amy Herrington ('98) | 98 | GBR | 63.69 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Lara Boman Lara Boman ('96) | 96 | USA | 62.68 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Stefani Vukajlović Stefani Vukajlović ('96) | 96 | BIH | 62.25 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Rebecca Keating Rebecca Keating ('97) | 97 | GBR | 61.88 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Michaela Preachuk Michaela Preachuk ('97) | 97 | USA | 61.59 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Bailey Retzlaff Bailey Retzlaff | USA | 60.86 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Helene Sofie Ingvaldsen Helene Sofie Ingvaldsen ('96) | 96 | NOR | 60.83 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Jordan McClendon Jordan McClendon ('96) | 96 | USA | 60.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Annette Echikunwoke Annette Echikunwoke ('96) | 96 | USA | 59.75 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Hannah Frost Hannah Frost ('96) | 96 | USA | 59.45 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Alanna Arvie Alanna Arvie ('98) | 98 | USA | 58.68 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Rachael Somoye Rachael Somoye ('94) | 94 | GBR | 58.49 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Shaelyn Ward Shaelyn Ward ('97) | 97 | USA | 57.04 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Anna Purchase Anna Purchase ('99) | 99 | GBR | 56.93 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Mikaila Martin Mikaila Martin ('97) | 97 | USA | 56.57 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Elisa Grandemange Elisa Grandemange ('96) | 96 | FRA | 56.22 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Aliyah Gustafson Aliyah Gustafson ('95) | 95 | USA | 54.52 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Yarixza Rivera Yarixza Rivera | PUR | 54.04 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Chase Wolinski Chase Wolinski ('96) | 96 | USA | 53.96 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Sophia Rivera Sophia Rivera ('98) | 98 | PUR | 53.45 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Danielle Collier Danielle Collier ('96) | 96 | USA | 53.41 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Madalaine Stulce Madalaine Stulce ('96) | 96 | USA | 52.99 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kari Wolfe Kari Wolfe ('98) | 98 | USA | 50.96 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kristyn Archuleta Kristyn Archuleta | USA | 49.62 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Megan Saxvanderweyden Megan Saxvanderweyden ('97) | 97 | USA | 49.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Brittni Wolczyk Brittni Wolczyk ('97) | 97 | CAN | 48.79 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Gabrielle Kearney Gabrielle Kearney ('96) | 96 | USA | 46.23 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Talena Murray Talena Murray ('99) | 99 | TTO | 45.64 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Sarah Blake Sarah Blake ('97) | 97 | USA | 42.96 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Roosa Ylönen Roosa Ylönen ('99) | 99 | FIN | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 28.3. | 28.3. | ||||||||||||||||
1 | Ava Curry Ava Curry | 00 | USA | 50.74 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Akealy Moton Akealy Moton ('98) | 98 | USA | 48.75 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ilhem Tamrouti Ilhem Tamrouti ('99) | 99 | NED | 48.06 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kelsey Frank Kelsey Frank ('96) | 96 | USA | 47.65 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Noel Baker Noel Baker | USA | 46.99 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Rhiley Fritz Rhiley Fritz | USA | 46.85 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Sydney Otto Sydney Otto ('98) | 98 | USA | 46.29 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Alexis McAllister Alexis McAllister | USA | 45.83 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Camille Johnson Camille Johnson | USA | 43.49 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Syvkamp 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||||
1 | Ashtin Zamzow Ashtin Zamzow ('96) | 96 | USA | 6148 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Emilie Berge Emilie Berge ('97) | 97 | NOR | 5718 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Camila Pirelli Camila Pirelli ('89) | 89 | PAR | 5623 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Grace McKenzie Grace McKenzie ('96) | 96 | IRL | 5609 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Amanda Levin Amanda Levin | USA | 5469 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Miglė Liepa Muraškaitė Miglė Liepa Muraškaitė ('98) | 98 | LTU | 5252 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Maja Wichhart-Donzo Maja Wichhart-Donzo ('97) | 97 | USA | 5179 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Virginia Preiss Virginia Preiss | USA | 5146 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Pärl Eelma Pärl Eelma ('98) | 98 | EST | 5138 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Madison Meyer Madison Meyer | USA | 5118 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Kate Kutzer Kate Kutzer ('99) | 99 | USA | 4971 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Michaela Wenning Michaela Wenning ('95) | 95 | USA | 4968 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Issy Wakefield Issy Wakefield | 00 | GBR | 4967 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Makayla Stephens Makayla Stephens | USA | 4955 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Angelica Lightfoot Angelica Lightfoot | USA | 4732 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Kylah Smith Kylah Smith ('97) | 97 | USA | 4728 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Hawa Wague Hawa Wague | USA | 4704 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Madison Miles Madison Miles | USA | 4652 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Naomi Urbano Naomi Urbano ('96) | 96 | MEX | 4642 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Holly Hankenson Holly Hankenson ('95) | 95 | USA | 4536 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 4 x 200 m stafet 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Texas A&M Texas A&M | USA | 1:31.88 | ||||||||||||||
Diamond Spaulding, Julia Madubuike, Brenessa Thompson, Danyel White | |||||||||||||||||
Finale B 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Houston Houston | USA | 1:34.58 | ||||||||||||||
Birexus Hawkins, Payge Side, Essance Sample, Ashley Seymour | |||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Penn Penn | USA | 3:36.13 | ||||||||||||||
Skyla Wilson, Cecil Ene, Elena Brown-Soler, Uche Nwogwugwu | |||||||||||||||||
2 | Oklahoma Oklahoma | USA | 3:37.35 | ||||||||||||||
Kennedy Blackmon, Dai'lyn Merriweather, Ja'Leesa Giles, Jai'lyn Merriweather | |||||||||||||||||
3 | Kansas State Kansas State | USA | 3:37.51 | ||||||||||||||
Ranae McKenzie, Lauren Taubert, Lavaun Stephenson, Alexandra Ferguson | |||||||||||||||||
4 | Tcu Tcu | USA | 3:37.57 | ||||||||||||||
Kennedy Crawford, Lily Beckford, Kiana Banks, Kayla Heard | |||||||||||||||||
5 | Liberty Liberty | USA | 3:38.67 | ||||||||||||||
Abigail McLaughlin, Ty'Asia Dansbury, Delaney McDowell, Cortney Dowling | |||||||||||||||||
6 | Duke Duke | USA | 3:39.02 | ||||||||||||||
India Lowe, Mackenzie Kerr, Kelcie Simmons, Brittany Aveni | |||||||||||||||||
7 | Stephen F. Austin Stephen F. Austin | USA | 3:39.27 | ||||||||||||||
Imani Nave, Aaliyah Teel, Dominique Jackson, Cayla Burch | |||||||||||||||||
8 | Cincinnati Cincinnati | USA | 3:45.34 | ||||||||||||||
Haisha Bisiolu, Faith Banks, Kylie Cutlip, Caisja Chandler | |||||||||||||||||
M Stangspring 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Devin King Devin King ('96) | 96 | USA | 5.72 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Audie Wyatt Audie Wyatt ('96) | 96 | USA | 5.62 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Luke Winder Luke Winder ('95) | 95 | USA | 5.47 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Zach Ferrara Zach Ferrara ('91) | 91 | USA | 5.32 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 100 m 30.3. Vind: +1.5 Finale A Finale | 30.3. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Ryan Martin Ryan Martin ('01) | 01 | USA | 10.37 | PB | ||||||||||||
2 | Cameron Miller Cameron Miller | 00 | USA | 10.44 | PB | ||||||||||||
3 | Davion Bynuam Davion Bynuam | USA | 10.65 | SB | |||||||||||||
4 | Collin Fullen Collin Fullen | 00 | USA | 10.67 | PB | ||||||||||||
5 | Genson Hooper Genson Hooper | USA | 10.74 | ||||||||||||||
6 | Jadon Maddux Jadon Maddux ('01) | 01 | USA | 10.78 | SB | ||||||||||||
7 | Cameron Wilson Cameron Wilson | USA | 10.88 | PB | |||||||||||||
8 | Will Storey Will Storey | USA | 10.89 | PB | |||||||||||||
Indledende heats | 29.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 29.3. Vind: +4.9 | 29.3. | Vind: +4.9 | |||||||||||||||
1 | Davion Bynuam Davion Bynuam | USA | 10.47 | w | |||||||||||||
2 | Jack Marshall Jack Marshall | USA | 10.81 | w | |||||||||||||
3 | Tu'Shawn Wilson Tu'Shawn Wilson | USA | 10.93 | w | |||||||||||||
4 | Eric Jordan Eric Jordan ('03) | 03 | USA | 11.02 | w | ||||||||||||
Indledende 2 29.3. Vind: +3.6 | 29.3. | Vind: +3.6 | |||||||||||||||
1 | Ryan Martin Ryan Martin ('01) | 01 | USA | 10.26 | w | ||||||||||||
2 | Cameron Wilson Cameron Wilson | USA | 10.70 | w | |||||||||||||
3 | Cameron Overton Cameron Overton | USA | 10.84 | w | |||||||||||||
4 | Christopher Moffett Christopher Moffett ('02) | 02 | USA | 10.97 | w | ||||||||||||
5 | Kenny Otah Kenny Otah | USA | 10.98 | w | |||||||||||||
6 | Matthew Lord Matthew Lord | USA | 11.06 | w | |||||||||||||
Indledende 3 29.3. Vind: +2.5 | 29.3. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | Cameron Miller Cameron Miller | 00 | USA | 10.48 | w | ||||||||||||
2 | Jadon Maddux Jadon Maddux ('01) | 01 | USA | 10.64 | w | ||||||||||||
Indledende 4 29.3. Vind: +1.8 | 29.3. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Genson Hooper Genson Hooper | USA | 10.51 | PB | |||||||||||||
2 | Braden Jetton Braden Jetton | USA | 10.77 | PB | |||||||||||||
3 | Kit Colson Kit Colson | USA | 10.82 | PB | |||||||||||||
Indledende 5 29.3. Vind: +3.4 | 29.3. | Vind: +3.4 | |||||||||||||||
1 | Collin Fullen Collin Fullen | 00 | USA | 10.72 | w | ||||||||||||
2 | Will Storey Will Storey | USA | 10.80 | w | |||||||||||||
3 | Shawn Holton Shawn Holton | USA | 11.05 | w | |||||||||||||
M 110 m hæk 99.1 cm 30.3. Vind: +4.0 Finale A Finale | 30.3. | Vind: +4.0 | |||||||||||||||
1 | Kendel Hammock Kendel Hammock | 00 | USA | 14.04 | w | ||||||||||||
2 | Parker Dodd Parker Dodd | USA | 14.39 | w | |||||||||||||
Indledende heats | 29.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 29.3. Vind: +3.3 | 29.3. | Vind: +3.3 | |||||||||||||||
1 | Kendel Hammock Kendel Hammock | 00 | USA | 14.09 | w | ||||||||||||
Indledende 2 29.3. Vind: +3.1 | 29.3. | Vind: +3.1 | |||||||||||||||
1 | Joesph Shamburger Joesph Shamburger | USA | 14.46 | w | |||||||||||||
Indledende 3 29.3. Vind: +3.1 | 29.3. | Vind: +3.1 | |||||||||||||||
1 | Parker Dodd Parker Dodd | USA | 14.41 | w | |||||||||||||
K 100 m 30.3. Vind: +3.4 Finale A Finale | 30.3. | Vind: +3.4 | |||||||||||||||
1 | Alexis Brown Alexis Brown ('01) | 01 | HAI | 11.63 | w | ||||||||||||
2 | Kiana Foster Kiana Foster ('01) | 01 | USA | 11.90 | w | ||||||||||||
3 | Autumn Wilson Autumn Wilson ('03) | 03 | USA | 11.91 | w | ||||||||||||
4 | Bria Bullard Bria Bullard | USA | 11.98 | w | |||||||||||||
5 | Kaylee Lewis Kaylee Lewis ('03) | 03 | USA | 12.02 | w | ||||||||||||
6 | Justice Coutee-McCullum Justice Coutee-McCullum ('01) | 01 | USA | 12.07 | w | ||||||||||||
7 | Ta'la Spates Ta'la Spates | USA | 12.07 | w | |||||||||||||
8 | Tiffani Pittman Tiffani Pittman ('03) | 03 | USA | 12.09 | w | ||||||||||||
9 | Mystique Brown Mystique Brown | USA | 12.19 | w | |||||||||||||
Indledende heats | 29.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 29.3. Vind: +4.8 | 29.3. | Vind: +4.8 | |||||||||||||||
1 | Alexis Brown Alexis Brown ('01) | 01 | HAI | 11.64 | w | ||||||||||||
2 | Bria Bullard Bria Bullard | USA | 11.78 | w | |||||||||||||
3 | Justice Coutee-McCullum Justice Coutee-McCullum ('01) | 01 | USA | 11.89 | w | ||||||||||||
4 | Hali Murphy Hali Murphy ('03) | 03 | USA | 12.10 | w | ||||||||||||
6 | Jasmine Wilson Jasmine Wilson ('93) | 93 | USA | 12.80 | w | ||||||||||||
Indledende 2 29.3. Vind: +4.3 | 29.3. | Vind: +4.3 | |||||||||||||||
1 | Ta'la Spates Ta'la Spates | USA | 11.97 | w | |||||||||||||
2 | Kiana Foster Kiana Foster ('01) | 01 | USA | 12.02 | w | ||||||||||||
3 | Mikeya Washington Mikeya Washington | USA | 12.28 | w | |||||||||||||
Indledende 3 29.3. Vind: +3.5 | 29.3. | Vind: +3.5 | |||||||||||||||
1 | Tiffani Pittman Tiffani Pittman ('03) | 03 | USA | 12.05 | w | ||||||||||||
2 | Mystique Brown Mystique Brown | USA | 12.07 | w | |||||||||||||
3 | Dreunna Washington Dreunna Washington | USA | 12.26 | w | |||||||||||||
4 | Mackenzie Jenkins Mackenzie Jenkins | USA | 12.28 | w | |||||||||||||
Indledende 4 29.3. Vind: +5.1 | 29.3. | Vind: +5.1 | |||||||||||||||
1 | Autumn Wilson Autumn Wilson ('03) | 03 | USA | 11.84 | w | ||||||||||||
2 | Cami Krzeminski Cami Krzeminski | USA | 12.15 | w | |||||||||||||
3 | Taejha Badal Taejha Badal ('03) | 03 | TTO | 12.17 | w | ||||||||||||
Indledende 5 29.3. Vind: +2.7 | 29.3. | Vind: +2.7 | |||||||||||||||
1 | Kaylee Lewis Kaylee Lewis ('03) | 03 | USA | 12.06 | w | ||||||||||||
2 | Camille Hensarling Camille Hensarling ('01) | 01 | USA | 12.14 | w | ||||||||||||
3 | Trinity Byars Trinity Byars | USA | 12.17 | w | |||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 30.3. Vind: +2.2 Finale A Finale | 30.3. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Tamia Badal Tamia Badal | 00 | TTO | 13.90 | w | ||||||||||||
2 | Justice Coutee-McCullum Justice Coutee-McCullum ('01) | 01 | USA | 14.11 | w | ||||||||||||
Indledende heats | 29.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 29.3. Vind: +2.5 | 29.3. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | Tamia Badal Tamia Badal | 00 | TTO | 13.84 | w | ||||||||||||
Indledende 2 29.3. Vind: +4.4 | 29.3. | Vind: +4.4 | |||||||||||||||
1 | Justice Coutee-McCullum Justice Coutee-McCullum ('01) | 01 | USA | 13.86 | w | ||||||||||||
Indledende 3 29.3. Vind: +2.7 | 29.3. | Vind: +2.7 | |||||||||||||||
1 | Nile Brown Nile Brown ('01) | 01 | USA | 14.39 | w | ||||||||||||
2 | MaKenzie Hale MaKenzie Hale | USA | 14.42 | w | |||||||||||||
M 100 m 30.3. Vind: +2.2 Finale A Finale | 30.3. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Matthew Boling Matthew Boling | 00 | USA | 10.20 | w | ||||||||||||
2 | Tyler Owens Tyler Owens | USA | 10.53 | w | |||||||||||||
3 | Thomas Donley Thomas Donley | USA | 10.58 | w | |||||||||||||
4 | Kyron Cumby Kyron Cumby | USA | 10.65 | w | |||||||||||||
5 | Kitan Crawford Kitan Crawford | USA | 10.66 | w | |||||||||||||
6 | Caleb Mcmiller Caleb Mcmiller | USA | 10.68 | w | |||||||||||||
7 | Moyo Oyebamiji Moyo Oyebamiji | USA | 10.69 | w | |||||||||||||
8 | Ryan Gordon Ryan Gordon | USA | 10.75 | w | |||||||||||||
9 | Isaiah Teer Isaiah Teer ('02) | 02 | USA | 10.91 | w | ||||||||||||
Indledende heats | 29.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 29.3. Vind: +2.6 | 29.3. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | Caleb Mcmiller Caleb Mcmiller | USA | 10.62 | w | |||||||||||||
2 | Caleb Chevis Caleb Chevis | USA | 10.88 | w | |||||||||||||
3 | Dorian Morris Dorian Morris | USA | 10.93 | w | |||||||||||||
4 | Jordan Collins Jordan Collins | USA | 11.05 | w | |||||||||||||
Indledende 2 29.3. Vind: +2.2 | 29.3. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Thomas Donley Thomas Donley | USA | 10.53 | w | |||||||||||||
2 | Jalen Washington Jalen Washington | USA | 10.77 | w | |||||||||||||
3 | Logan Masters Logan Masters | USA | 10.81 | w | |||||||||||||
4 | Darius Hobdy Darius Hobdy | USA | 11.07 | w | |||||||||||||
Indledende 3 29.3. Vind: +3.4 | 29.3. | Vind: +3.4 | |||||||||||||||
1 | Tyler Owens Tyler Owens | USA | 10.56 | w | |||||||||||||
2 | Daniel Omah Daniel Omah | USA | 10.89 | w | |||||||||||||
3 | Quadyr Tindal Quadyr Tindal | USA | 11.06 | w | |||||||||||||
4 | Jones Keanu Jones Keanu | USA | 11.07 | w | |||||||||||||
Indledende 4 29.3. Vind: +4.2 | 29.3. | Vind: +4.2 | |||||||||||||||
1 | Ismael Kone Ismael Kone | 00 | CIV | 10.73 | w | ||||||||||||
2 | Ryan Star Ryan Star | USA | 10.73 | w | |||||||||||||
3 | Jose Garcia Jose Garcia | USA | 10.77 | w | |||||||||||||
4 | Trey Jones Trey Jones | USA | 10.89 | w | |||||||||||||
5 | James Jallah James Jallah | USA | 10.99 | w | |||||||||||||
6 | Warrick Baker Warrick Baker | USA | 11.04 | w | |||||||||||||
7 | Julian Jaime Julian Jaime | USA | 11.06 | w | |||||||||||||
Indledende 5 29.3. Vind: +3.1 | 29.3. | Vind: +3.1 | |||||||||||||||
1 | Marqualyn Crowell Marqualyn Crowell | USA | 10.91 | w | |||||||||||||
2 | Kameron Quinn Kameron Quinn | USA | 10.91 | w | |||||||||||||
3 | Dakari Charlton Dakari Charlton | USA | 10.94 | w | |||||||||||||
4 | JeVaughn Stanley JeVaughn Stanley | USA | 11.02 | w | |||||||||||||
5 | Damon Williams Damon Williams | USA | 11.06 | w | |||||||||||||
6 | Deron Gage Deron Gage | USA | 11.06 | w | |||||||||||||
Indledende 6 29.3. Vind: +3.4 | 29.3. | Vind: +3.4 | |||||||||||||||
1 | Ryan Gordon Ryan Gordon | USA | 10.58 | w | |||||||||||||
2 | Kitan Crawford Kitan Crawford | USA | 10.61 | w | |||||||||||||
3 | Mark Perry Mark Perry ('01) | 01 | USA | 10.68 | w | ||||||||||||
4 | Eric Gant Eric Gant | USA | 11.00 | w | |||||||||||||
5 | Bryant Lewis Bryant Lewis | USA | 11.03 | w | |||||||||||||
Indledende 7 29.3. Vind: +3.2 | 29.3. | Vind: +3.2 | |||||||||||||||
1 | Coby Kelley Coby Kelley | USA | 10.70 | w | |||||||||||||
2 | Zeke Freeman Zeke Freeman ('01) | 01 | USA | 10.77 | w | ||||||||||||
3 | Jhalen Spicer Jhalen Spicer | USA | 10.91 | w | |||||||||||||
4 | David Fisher David Fisher | USA | 10.98 | w | |||||||||||||
Indledende 8 29.3. Vind: +2.6 | 29.3. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | Isaiah Teer Isaiah Teer ('02) | 02 | USA | 10.67 | w | ||||||||||||
2 | Eric Shine Eric Shine | USA | 10.69 | w | |||||||||||||
3 | Jalon Williams Jalon Williams | USA | 10.76 | w | |||||||||||||
4 | Jeremiah Boone Jeremiah Boone | USA | 10.77 | w | |||||||||||||
5 | Avery Veiseh Avery Veiseh | USA | 10.78 | w | |||||||||||||
Indledende 9 29.3. Vind: +4.2 | 29.3. | Vind: +4.2 | |||||||||||||||
1 | Matthew Boling Matthew Boling | 00 | USA | 10.21 | w | ||||||||||||
2 | Dakota Jackson Dakota Jackson | USA | 10.77 | w | |||||||||||||
3 | Gabriel Woodard Gabriel Woodard | USA | 10.89 | w | |||||||||||||
4 | Kalel Jackson Kalel Jackson | USA | 10.97 | w | |||||||||||||
Indledende 10 29.3. Vind: +6.2 | 29.3. | Vind: +6.2 | |||||||||||||||
1 | Kyron Cumby Kyron Cumby | USA | 10.47 | w | |||||||||||||
2 | Moyo Oyebamiji Moyo Oyebamiji | USA | 10.49 | w | |||||||||||||
3 | Devante Mount Devante Mount | USA | 10.81 | w | |||||||||||||
4 | Anthony Watkins Anthony Watkins | USA | 10.89 | w | |||||||||||||
5 | Bryce Oliver Bryce Oliver | USA | 10.91 | w | |||||||||||||
6 | Xavier Dotson Xavier Dotson | USA | 11.07 | w | |||||||||||||
7 | Dante Hodge Dante Hodge | USA | 11.08 | w | |||||||||||||
M 110 m hæk 99.1 cm 30.3. Vind: +2.5 Finale A Finale | 30.3. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | Treyvon Mays Treyvon Mays | USA | 13.82 | w | |||||||||||||
2 | Ryan Williams Ryan Williams ('01) | 01 | USA | 14.11 | w | ||||||||||||
3 | Kirk Collins Kirk Collins | USA | 14.14 | w | |||||||||||||
4 | Terry Smith Terry Smith | USA | 14.16 | w | |||||||||||||
5 | Colin Price Colin Price | USA | 14.33 | w | |||||||||||||
6 | Roderick Johnson Roderick Johnson | USA | 14.49 | w | |||||||||||||
7 | Daniel Harrold Daniel Harrold | 00 | USA | 14.58 | w | ||||||||||||
Indledende heats | 29.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 29.3. Vind: +2.1 | 29.3. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Colin Price Colin Price | USA | 14.00 | w | |||||||||||||
Indledende 2 29.3. Vind: +2.3 | 29.3. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Antwan Patterson Antwan Patterson | USA | 14.45 | w | |||||||||||||
Indledende 3 29.3. Vind: +2.2 | 29.3. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Terry Smith Terry Smith | USA | 14.18 | w | |||||||||||||
Indledende 4 29.3. Vind: +2.1 | 29.3. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Kirk Collins Kirk Collins | USA | 14.36 | w | |||||||||||||
2 | Mason Mangum Mason Mangum | USA | 14.58 | w | |||||||||||||
Indledende 5 29.3. Vind: +2.3 | 29.3. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Ryan Williams Ryan Williams ('01) | 01 | USA | 14.16 | w | ||||||||||||
2 | Roderick Johnson Roderick Johnson | USA | 14.49 | w | |||||||||||||
Indledende 6 29.3. Vind: +2.0 | 29.3. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Daniel Harrold Daniel Harrold | 00 | USA | 14.42 | PB | ||||||||||||
2 | Daviciea McCartney Daviciea McCartney | USA | 14.56 | PB | |||||||||||||
Indledende 7 29.3. Vind: +2.0 | 29.3. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Nathan Franco Nathan Franco | USA | 14.49 | SB | |||||||||||||
Indledende 8 29.3. Vind: +2.3 | 29.3. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Treyvon Mays Treyvon Mays | USA | 13.78 | w | |||||||||||||
K 100 m 30.3. Vind: +1.8 Finale A Finale | 30.3. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | De'anna Nowling De'anna Nowling | USA | 11.43 | PB | |||||||||||||
2 | Kenondra Davis Kenondra Davis ('03) | 03 | USA | 11.50 | PB | ||||||||||||
3 | Jaera Griffin Jaera Griffin ('02) | 02 | USA | 11.64 | PB | ||||||||||||
4 | Tianna Randle Tianna Randle | USA | 11.68 | PB | |||||||||||||
5 | Deja Shaw Huckaby Deja Shaw Huckaby | USA | 11.72 | PB | |||||||||||||
6 | Mariah Ayers Mariah Ayers | 00 | USA | 11.78 | |||||||||||||
7 | Kailei Collins Kailei Collins ('01) | 01 | USA | 11.78 | SB | ||||||||||||
8 | Dynasty McClennon Dynasty McClennon ('03) | 03 | USA | 11.83 | PB | ||||||||||||
Indledende heats | 29.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 29.3. Vind: +3.5 | 29.3. | Vind: +3.5 | |||||||||||||||
1 | Taryn Hankins Taryn Hankins ('01) | 01 | USA | 11.58 | w | ||||||||||||
2 | Ryan Little Ryan Little | USA | 12.02 | w | |||||||||||||
3 | Lauren Brown Lauren Brown ('03) | 03 | USA | 12.17 | w | ||||||||||||
4 | Mia Abraham Mia Abraham | USA | 12.23 | w | |||||||||||||
Indledende 2 29.3. Vind: +3.7 | 29.3. | Vind: +3.7 | |||||||||||||||
1 | Deja Shaw Huckaby Deja Shaw Huckaby | USA | 11.63 | w | |||||||||||||
2 | Jasmine Montgomery Jasmine Montgomery ('02) | 02 | USA | 11.89 | w | ||||||||||||
3 | Trinity Washington Trinity Washington | USA | 12.14 | w | |||||||||||||
4 | Savannah Redmond Savannah Redmond | USA | 12.25 | w | |||||||||||||
Indledende 3 29.3. Vind: +2.7 | 29.3. | Vind: +2.7 | |||||||||||||||
1 | De'anna Nowling De'anna Nowling | USA | 11.58 | w | |||||||||||||
2 | Camille Rutherford Camille Rutherford ('02) | 02 | BAH | 11.84 | w | ||||||||||||
3 | Danielle Pringle Danielle Pringle | USA | 12.30 | w | |||||||||||||
Indledende 4 29.3. Vind: +3.1 | 29.3. | Vind: +3.1 | |||||||||||||||
1 | Lawryn Noel Lawryn Noel | USA | 12.01 | w | |||||||||||||
2 | Alysheia Joseph Alysheia Joseph | USA | 12.02 | w | |||||||||||||
3 | Jaymie Ruskovich Jaymie Ruskovich | USA | 12.05 | w | |||||||||||||
Indledende 5 29.3. Vind: +4.4 | 29.3. | Vind: +4.4 | |||||||||||||||
1 | Jaera Griffin Jaera Griffin ('02) | 02 | USA | 11.51 | w | ||||||||||||
2 | Kailei Collins Kailei Collins ('01) | 01 | USA | 11.74 | w | ||||||||||||
3 | Megan Wilcox Megan Wilcox ('03) | 03 | USA | 11.96 | w | ||||||||||||
4 | Savannah Walker Savannah Walker | USA | 12.11 | w | |||||||||||||
Indledende 6 29.3. Vind: +4.6 | 29.3. | Vind: +4.6 | |||||||||||||||
1 | Dynasty McClennon Dynasty McClennon ('03) | 03 | USA | 11.79 | w | ||||||||||||
2 | Michaela Francois Michaela Francois ('03) | 03 | USA | 11.81 | w | ||||||||||||
3 | Gabriella Ayiteyfio Gabriella Ayiteyfio | USA | 12.06 | w | |||||||||||||
Indledende 7 29.3. Vind: +1.5 | 29.3. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Kenondra Davis Kenondra Davis ('03) | 03 | USA | 11.59 | PB | ||||||||||||
2 | Breanna Miles Breanna Miles ('02) | 02 | USA | 12.04 | PB | ||||||||||||
3 | Makayla Hood Makayla Hood | USA | 12.27 | PB | |||||||||||||
4 | Mya Wells Mya Wells | USA | 12.29 | SB | |||||||||||||
Indledende 8 29.3. Vind: +2.7 | 29.3. | Vind: +2.7 | |||||||||||||||
1 | Ameia Wilson Ameia Wilson | 00 | USA | 12.06 | w | ||||||||||||
2 | Micah Walker Micah Walker ('01) | 01 | USA | 12.08 | w | ||||||||||||
3 | Jaelynn Williams Jaelynn Williams ('02) | 02 | USA | 12.28 | w | ||||||||||||
Indledende 9 29.3. Vind: +2.5 | 29.3. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | Mariah Ayers Mariah Ayers | 00 | USA | 11.73 | w | ||||||||||||
2 | Lauryn Ceasar Lauryn Ceasar | USA | 12.28 | w | |||||||||||||
Indledende 10 29.3. Vind: +2.4 | 29.3. | Vind: +2.4 | |||||||||||||||
1 | Tianna Randle Tianna Randle | USA | 11.72 | w | |||||||||||||
2 | Asia Hodge Asia Hodge | USA | 12.06 | w | |||||||||||||
3 | Cynthia Emeremnu Cynthia Emeremnu | USA | 12.19 | w | |||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 30.3. Vind: +1.7 Finale A Finale | 30.3. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
1 | Alia Armstrong Alia Armstrong | 00 | USA | 13.36 | PB | ||||||||||||
2 | Jayla Hollis Jayla Hollis ('02) | 02 | USA | 13.83 | PB | ||||||||||||
3 | Bella Witt Bella Witt ('03) | 03 | USA | 13.92 | PB | ||||||||||||
4 | Jalaysiya Smith Jalaysiya Smith ('03) | 03 | USA | 14.10 | PB | ||||||||||||
5 | Alexandra Webster Alexandra Webster ('02) | 02 | USA | 14.21 | PB | ||||||||||||
6 | Riley Alexander Riley Alexander | USA | 14.40 | PB | |||||||||||||
7 | Simone Watkins Simone Watkins ('01) | 01 | USA | 14.43 | SB | ||||||||||||
Indledende heats | 29.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 29.3. Vind: +4.3 | 29.3. | Vind: +4.3 | |||||||||||||||
1 | Jalaysiya Smith Jalaysiya Smith ('03) | 03 | USA | 13.96 | w | ||||||||||||
1 | Jada Chevalier Jada Chevalier | USA | 14.26 | w | |||||||||||||
2 | Janet Nkwoparah Janet Nkwoparah | USA | 14.23 | w | |||||||||||||
2 | Amari Ferguson Amari Ferguson | USA | 14.42 | w | |||||||||||||
Indledende 2 29.3. Vind: +4.8 | 29.3. | Vind: +4.8 | |||||||||||||||
1 | Bella Witt Bella Witt ('03) | 03 | USA | 13.78 | w | ||||||||||||
2 | Olivia Cade Olivia Cade | USA | 14.19 | w | |||||||||||||
Indledende 3 29.3. Vind: +3.2 | 29.3. | Vind: +3.2 | |||||||||||||||
1 | Simone Watkins Simone Watkins ('01) | 01 | USA | 14.08 | w | ||||||||||||
2 | Riley Alexander Riley Alexander | USA | 14.22 | w | |||||||||||||
Indledende 4 29.3. Vind: +2.5 | 29.3. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | Alia Armstrong Alia Armstrong | 00 | USA | 13.37 | w | ||||||||||||
Indledende 5 29.3. Vind: +3.0 | 29.3. | Vind: +3.0 | |||||||||||||||
1 | Alexandra Webster Alexandra Webster ('02) | 02 | USA | 13.98 | w | ||||||||||||
2 | Kiara Smith Kiara Smith | USA | 14.36 | w | |||||||||||||
3 | Cornesia White-Calhoun Cornesia White-Calhoun | USA | 14.43 | w | |||||||||||||
Indledende 6 29.3. Vind: +4.4 | 29.3. | Vind: +4.4 | |||||||||||||||
1 | Jayla Hollis Jayla Hollis ('02) | 02 | USA | 13.53 | w | ||||||||||||
Indledende 7 29.3. Vind: +3.8 | 29.3. | Vind: +3.8 | |||||||||||||||
1 | Sydnee Williams Sydnee Williams | USA | 14.07 | w | |||||||||||||
2 | Krystal Igbo Krystal Igbo | USA | 14.28 | w | |||||||||||||
3 | Madison Babers Madison Babers | USA | 14.48 | w | |||||||||||||
M 100 m 30.3. Vind: +3.0 Finale A Finale | 30.3. | Vind: +3.0 | |||||||||||||||
1 | Cordero Gray Cordero Gray ('89) | 89 | USA | 10.11 | w | ||||||||||||
2 | Andrew Hudson Andrew Hudson ('96) | 96 | USA | 10.14 | w | ||||||||||||
3 | TJ Brock TJ Brock ('98) | 98 | USA | 10.21 | w | ||||||||||||
4 | Bryce Robinson Bryce Robinson ('93) | 93 | USA | 10.23 | w | ||||||||||||
5 | Washington Brown Washington Brown ('97) | 97 | JAM | 10.31 | w | ||||||||||||
6 | Fabricio Mautino Fabricio Mautino ('97) | 97 | PER | 10.82 | w | ||||||||||||
M 800 m 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||||
1 | Bryce Hoppel Bryce Hoppel ('97) | 97 | USA | 1:48.94 | SB | ||||||||||||
2 | Ty Moss Ty Moss ('97) | 97 | USA | 1:50.32 | SB | ||||||||||||
3 | Tre Hinds Tre Hinds ('95) | 95 | BAR | 1:50.52 | SB | ||||||||||||
4 | Drake Murphy Drake Murphy | USA | 1:50.57 | SB | |||||||||||||
5 | Crayton Carrozza Crayton Carrozza ('99) | 99 | USA | 1:50.64 | SB | ||||||||||||
6 | Leopoldo Valtierra Leopoldo Valtierra | MEX | 1:52.69 | PB | |||||||||||||
7 | Tayvon Burris Tayvon Burris ('96) | 96 | USA | 1:53.80 | SB | ||||||||||||
8 | Alexander Hanson Alexander Hanson ('97) | 97 | GBR | 1:55.08 | SB | ||||||||||||
9 | Cameron Laverty Cameron Laverty ('97) | 97 | USA | 1:55.23 | |||||||||||||
M 110 m hæk 30.3. Vind: +2.0 Finale A Finale | 30.3. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Jeffrey Julmis Jeffrey Julmis ('87) | 87 | HAI | 13.76 | SB | ||||||||||||
2 | Deion Lightfoot-Shelton Deion Lightfoot-Shelton ('98) | 98 | USA | 14.16 | PB | ||||||||||||
3 | Denim Rogers Denim Rogers ('98) | 98 | USA | 14.29 | PB | ||||||||||||
4 | Lorenzo Johnson Lorenzo Johnson ('93) | 93 | USA | 14.55 | SB | ||||||||||||
5 | Cordell Tinch Cordell Tinch | 00 | USA | 14.57 | PB | ||||||||||||
6 | Tyler Adams Tyler Adams ('96) | 96 | USA | 14.65 | PB | ||||||||||||
M 400 m hæk 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Amere Lattin Amere Lattin ('97) | 97 | USA | 49.80 | SB | ||||||||||||
2 | CJ Allen CJ Allen ('95) | 95 | USA | 50.69 | SB | ||||||||||||
3 | Infinite Tucker Infinite Tucker ('98) | 98 | USA | 51.32 | |||||||||||||
4 | Norman Grimes Norman Grimes ('98) | 98 | USA | 51.77 | |||||||||||||
5 | Tyler Hart Tyler Hart ('98) | 98 | USA | 52.58 | SB | ||||||||||||
6 | Lane Dennis Lane Dennis ('86) | 86 | USA | 53.25 | SB | ||||||||||||
7 | Isaiah Lucas Isaiah Lucas ('98) | 98 | USA | 53.55 | SB | ||||||||||||
8 | Tetsuya Tateno Tetsuya Tateno ('91) | 91 | JPN | 53.79 | SB | ||||||||||||
9 | Kirema Macharia Kirema Macharia ('96) | 96 | CAN | 54.07 | SB | ||||||||||||
M Højdespring 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Jeron Robinson Jeron Robinson ('91) | 91 | USA | 2.28 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | JuVaughn Harrison JuVaughn Harrison ('99) | 99 | USA | 2.22 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | JaCorian Duffield JaCorian Duffield ('92) | 92 | USA | 2.19 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Mayson Conner Mayson Conner ('99) | 99 | USA | 2.19 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Frank Harris Frank Harris | USA | 2.14 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Zack Anderson Zack Anderson ('98) | 98 | USA | 2.14 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Curtis Richardson Curtis Richardson | USA | 2.14 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Roberto Vilches Roberto Vilches ('99) | 99 | MEX | 2.14 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Landon Cuskelly Landon Cuskelly ('97) | 97 | USA | 2.14 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Jack Durst Jack Durst ('99) | 99 | USA | 2.09 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Cordell Tinch Cordell Tinch | 00 | USA | 2.09 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Leaugen Fray-Benoit Leaugen Fray-Benoit ('96) | 96 | CAN | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Donagh Mahon Donagh Mahon ('97) | 97 | IRL | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Chris Nilsen Chris Nilsen ('98) | 98 | USA | 5.80 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Matt Ludwig Matt Ludwig ('96) | 96 | USA | 5.65 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | KC Lightfoot KC Lightfoot ('99) | 99 | USA | 5.45 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Drew McMichael Drew McMichael ('96) | 96 | USA | 5.45 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Branson Ellis Branson Ellis | 00 | USA | 5.45 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Deakin Volz Deakin Volz ('97) | 97 | USA | 5.35 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Ethan Bray Ethan Bray ('97) | 97 | USA | 5.35 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Clayton Fritsch Clayton Fritsch ('98) | 98 | USA | 5.20 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Antonio Ruiz Antonio Ruiz ('96) | 96 | MEX | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | USA | 39.19 | |||||||||||||||
Brandon Carnes, Cameron Burrell, Bryce Robinson, Mike Rodgers | |||||||||||||||||
2 | USA | 39.49 | |||||||||||||||
Jeff Demps, Charles Silmon, Cordero Gray, Remontay McClain | |||||||||||||||||
3 | Texas Texas | USA | 40.06 | ||||||||||||||
Christopher Ntreh, Terry Brown, Washington Brown, Micaiah Harris | |||||||||||||||||
4 | Northwestern St. Northwestern Northwestern St. Northwestern | USA | 40.22 | ||||||||||||||
Will Williams, Aldrich Bailey, Jamal Walton, Errol Nolan | |||||||||||||||||
5 | Team International Team International | USA | 40.50 | ||||||||||||||
Jais Smith, Jordan Booker, Terence Ware, Eddie Sumler | |||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | USA | 3:03.94 | |||||||||||||||
Mylik Kerley, Marcus Chambers, Aldrich Bailey, Brycen Spratling | |||||||||||||||||
2 | Houston Houston | USA | 3:07.37 | ||||||||||||||
Jermaine Holt, Obi Igbokwe, Trumaine Jefferson, Quivell Jordan-Bacot | |||||||||||||||||
3 | GRN | 3:09.16 | |||||||||||||||
Junior Charles, Bralon Taplin, Lindon Victor, Nathan Hood | |||||||||||||||||
K 100 m 30.3. Vind: +4.0 Finale A Finale | 30.3. | Vind: +4.0 | |||||||||||||||
1 | Gabby Thomas Gabby Thomas ('96) | 96 | USA | 11.25 | w | ||||||||||||
2 | Morolake Akinosun Morolake Akinosun ('94) | 94 | USA | 11.32 | w | ||||||||||||
3 | Tawanna Meadows Tawanna Meadows ('86) | 86 | USA | 11.46 | w | ||||||||||||
4 | Jura Levy Jura Levy ('90) | 90 | JAM | 11.72 | w | ||||||||||||
5 | Alexis Love Alexis Love ('91) | 91 | USA | 11.91 | w | ||||||||||||
Finale B 30.3. Vind: +1.9 | 30.3. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Jennifer Madu Jennifer Madu ('94) | 94 | NGR | 11.49 | SB | ||||||||||||
2 | Tahesia Harrigan Tahesia Harrigan ('82) | 82 | IVB | 11.81 | SB | ||||||||||||
3 | Abigeiru Fukaido Abigeiru Fukaido ('01) | 01 | JPN | 11.93 | PB | ||||||||||||
Julien Alfred Julien Alfred ('01) | 01 | LCA | DQ | ||||||||||||||
K 200 m 30.3. Vind: +3.4 Finale A Finale | 30.3. | Vind: +3.4 | |||||||||||||||
1 | Teahna Daniels Teahna Daniels ('97) | 97 | USA | 23.29 | w | ||||||||||||
2 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 23.49 | w | ||||||||||||
3 | Serenity Douglas Serenity Douglas ('98) | 98 | USA | 23.71 | w | ||||||||||||
4 | Kennedy Simon Kennedy Simon | 00 | USA | 23.79 | w | ||||||||||||
5 | Pedrya Seymour Pedrya Seymour ('95) | 95 | BAH | 23.89 | w | ||||||||||||
6 | Allison Halverson Allison Halverson ('92) | 92 | USA | 24.43 | w | ||||||||||||
7 | Erica Bougard Erica Bougard ('93) | 93 | USA | 24.56 | w | ||||||||||||
K 800 m 28.3. Finale A Finale | 28.3. | ||||||||||||||||
1 | Olivia Baker Olivia Baker ('96) | 96 | USA | 2:05.08 | SB | ||||||||||||
2 | Avi'Tal Wilson-Perteete Avi'Tal Wilson-Perteete ('99) | 99 | USA | 2:05.30 | SB | ||||||||||||
3 | Lilian Koech Lilian Koech ('95) | 95 | KEN | 2:05.42 | |||||||||||||
4 | Marlene Eubanks Marlene Eubanks ('94) | 94 | JAM | 2:06.79 | SB | ||||||||||||
5 | Gabby Crank Gabby Crank | USA | 2:07.29 | SB | |||||||||||||
6 | Bailey Goggans Bailey Goggans ('03) | 03 | USA | 2:08.38 | PB | ||||||||||||
7 | Carolyne Chepkosgei Carolyne Chepkosgei | KEN | 2:09.19 | PB | |||||||||||||
8 | Nicole Montgomery Nicole Montgomery | USA | 2:09.89 | SB | |||||||||||||
9 | Elisa Rovere Elisa Rovere ('96) | 96 | ITA | 2:19.22 | SB | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 30.3. Vind: +3.1 Finale A Finale | 30.3. | Vind: +3.1 | |||||||||||||||
1 | Pedrya Seymour Pedrya Seymour ('95) | 95 | BAH | 13.10 | w | ||||||||||||
2 | Jasmine Camacho-Quinn Jasmine Camacho-Quinn ('96) | 96 | PUR | 13.10 | w | ||||||||||||
3 | Ebony Morrison Ebony Morrison ('94) | 94 | USA | 13.37 | w | ||||||||||||
4 | Mariam Abdul-Rashid Mariam Abdul-Rashid ('97) | 97 | CAN | 13.38 | w | ||||||||||||
5 | Erica Bougard Erica Bougard ('93) | 93 | USA | 13.44 | w | ||||||||||||
6 | Vanessa Clerveaux Vanessa Clerveaux ('94) | 94 | HAI | 13.46 | w | ||||||||||||
7 | Allison Halverson Allison Halverson ('92) | 92 | USA | 13.78 | w | ||||||||||||
8 | Diana Bazalar Diana Bazalar ('95) | 95 | PER | 13.81 | w | ||||||||||||
9 | Annie Kunz Annie Kunz ('93) | 93 | USA | 13.95 | w | ||||||||||||
K 400 m hæk 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Melissa Gonzalez Melissa Gonzalez ('94) | 94 | COL | 57.56 | |||||||||||||
2 | Deonca Bookman Deonca Bookman ('95) | 95 | USA | 58.28 | SB | ||||||||||||
3 | Sparkle McKnight Sparkle McKnight ('91) | 91 | TTO | 59.94 | SB | ||||||||||||
4 | Mariam Abdul-Rashid Mariam Abdul-Rashid ('97) | 97 | CAN | 1:00.80 | SB | ||||||||||||
5 | Medinah Spencer Medinah Spencer | USA | 1:01.20 | SB | |||||||||||||
6 | Sydni Willis Sydni Willis ('96) | 96 | USA | 1:02.40 | |||||||||||||
7 | Karina Joiner Karina Joiner ('98) | 98 | USA | 1:02.53 | |||||||||||||
8 | Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98) | 98 | DEN | 1:02.65 | SB | ||||||||||||
K Stangspring 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Jenn Suhr Jenn Suhr ('82) | 82 | USA | 4.91 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Tori Hoggard Tori Hoggard ('96) | 96 | USA | 4.50 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Annie Johnigan Annie Johnigan ('95) | 95 | USA | 4.40 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Daylis Caballero Vega Daylis Caballero Vega ('88) | 88 | USA | 4.40 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Lucy Bryan Lucy Bryan ('95) | 95 | GBR | 4.40 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Lakan Taylor Lakan Taylor ('95) | 95 | USA | 4.25 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Lexi Jacobus Lexi Jacobus ('96) | 96 | USA | 4.25 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Desiree Freier Desiree Freier ('96) | 96 | USA | 4.25 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Megan Clark Megan Clark ('94) | 94 | USA | 4.25 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Maddie Gardner Maddie Gardner ('95) | 95 | USA | 4.10 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Nastassja Campbell Nastassja Campbell | 00 | USA | 4.10 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | USA | 43.12 | |||||||||||||||
Kendra Harrison, Jenna Prandini, Kori Carter, Tawanna Meadows | |||||||||||||||||
2 | USA | 43.68 | |||||||||||||||
Sharika Nelvis, Ashley Henderson, Morolake Akinosun, Tori Bowie | |||||||||||||||||
3 | USA | 44.24 | |||||||||||||||
Javianne Oliver, Gabby Thomas, Taylor Bennett, Brittany Brown | |||||||||||||||||
4 | USA | 44.78 | |||||||||||||||
Brittney Reese, Queen Claye, Kylie Price, Jasmine Todd | |||||||||||||||||
5 | Tru Fit Tru Fit | USA | 45.07 | ||||||||||||||
Vanessa Clerveaux, Tahesia Harrigan, Ebony Morrison, Robin Reynolds | |||||||||||||||||
6 | USA | 45.76 | |||||||||||||||
Destinee Brown, Robin Reynolds, Alexis Love, Desiree Horn | |||||||||||||||||
Finale B 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Texas Texas | USA | 43.93 | ||||||||||||||
Rushelle Burton, Teahna Daniels, Julien Alfred, Kynnedy Flannel | |||||||||||||||||
2 | Texas Tech Texas Tech | USA | 45.11 | ||||||||||||||
Tiffani Johnson, Daja Gordon, Alaysha Johnson, D'Jenne Egharevba | |||||||||||||||||
3 | Harvard Harvard | USA | 45.33 | ||||||||||||||
Ngozi Musa, Olivia Okoli, Jada Jones, Kelisa Cain | |||||||||||||||||
4 | Wichita State Wichita State | USA | 45.84 | ||||||||||||||
Raianna Maples, Paula García, Jacque Darby, Taniyah McMillian | |||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | USA | 3:28.34 | |||||||||||||||
Jaide Stepter Baynes, Shamier Little, Jessica Beard, Phyllis Francis | |||||||||||||||||
2 | USA | 3:28.65 | |||||||||||||||
Jasmine Blocker, Ashley Spencer, Morolake Akinosun, Courtney Okolo | |||||||||||||||||
3 | USA | 3:29.56 | |||||||||||||||
Kendra Harrison, Kori Carter, Jenna Prandini, Kendall Baisden | |||||||||||||||||
4 | Team International Team International | MIX | 3:38.60 | ||||||||||||||
Kanika Beckles, Robin Reynolds, Rachel McCoy, Melissa Gonzalez | |||||||||||||||||
5 | Arkansas Arkansas | USA | 3:39.06 | ||||||||||||||
Paris Peoples, Sydney Hammit, Sydney Davis, Shafiqua Maloney | |||||||||||||||||
6 | JPN | 3:39.16 | |||||||||||||||
Yuna Iwata, Seika Aoyama, Konomi Takeishi, Mae Hirosawa | |||||||||||||||||
7 | JPN | 3:46.93 | |||||||||||||||
Mayu Kobayashi, Mayu Inaoka, Sayaka Fujisawa, Abigeiru Fukaido | |||||||||||||||||
8 | USA | 3:54.35 | |||||||||||||||
Brittany Brown, Olivia Baker, Deonca Bookman, Gabby Thomas | |||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Texas A&M Texas A&M | USA | 3:32.93 | ||||||||||||||
Jarra Owens, Tierra Robinson-Jones, Jaevin Reed, Syaira Richardson | |||||||||||||||||
2 | Arkansas Arkansas | USA | 3:33.35 | ||||||||||||||
Morgan Burks-Magee, Kethlin Campbell, Sydney Davis, Sydney Hammit | |||||||||||||||||
3 | Texas Texas | USA | 3:35.24 | ||||||||||||||
Mariam Abdul-Rashid, Serenity Douglas, Kynnedy Flannel, Zola Golden | |||||||||||||||||
4 | Baylor Baylor | USA | 3:36.14 | ||||||||||||||
Victoria Powell, Sydney Washington, Aaliyah Miller, Kiana Horton | |||||||||||||||||
5 | LSU LSU | USA | 3:39.43 | ||||||||||||||
Rachel Misher, Brittley Humphrey, Jurnee Woodward, Kiya Oviosun | |||||||||||||||||
6 | Texas Tech Texas Tech | USA | 3:39.94 | ||||||||||||||
D'Jenne Egharevba, Damajahnee Birch, Lexye Price, Taylor Rockwell | |||||||||||||||||
7 | Kansas Kansas | USA | 3:43.36 | ||||||||||||||
Jedah Caldwell, Nicole Montgomery, Marlene Eubanks, Honour Finley | |||||||||||||||||
8 | Colorado Colorado | USA | 3:43.76 | ||||||||||||||
Valerie Welch, Dani Johnson, Eriana Henderson, Gabby Scott | |||||||||||||||||
M 1600 m 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Victor Zuniga Victor Zuniga | USA | 4:16.91 | PB | |||||||||||||
2 | Haftu Knight Haftu Knight | USA | 4:16.91 | PB | |||||||||||||
3 | Kobe Yepez Kobe Yepez | USA | 4:17.17 | PB | |||||||||||||
4 | Owen Likins Owen Likins | USA | 4:17.27 | PB | |||||||||||||
5 | Brandon Seagreaves Brandon Seagreaves | USA | 4:17.56 | PB | |||||||||||||
6 | Evan Williams Evan Williams | USA | 4:17.72 | PB | |||||||||||||
M 300 m hæk 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Ryan Williams Ryan Williams ('01) | 01 | USA | 36.85 | PB | ||||||||||||
2 | Clayton Keys Clayton Keys | USA | 37.18 | PB | |||||||||||||
3 | Kirk Collins Kirk Collins | USA | 37.30 | =PB | |||||||||||||
4 | Torick Patton Torick Patton | USA | 37.41 | PB | |||||||||||||
5 | Daviciea McCartney Daviciea McCartney | USA | 38.01 | SB | |||||||||||||
6 | Isaiah Sategna Isaiah Sategna | USA | 38.24 | PB | |||||||||||||
7 | Mason Mangum Mason Mangum | USA | 38.25 | SB | |||||||||||||
M 300 m hæk 84.0 cm | |||||||||||||||||
Finale B 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Kendel Hammock Kendel Hammock | 00 | USA | 37.75 | PB | ||||||||||||
2 | John Robinson John Robinson ('03) | 03 | USA | 38.38 | PB | ||||||||||||
3 | Liam Anderson Liam Anderson | USA | 38.49 | PB | |||||||||||||
M Højdespring 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Eli Stowers Eli Stowers | USA | 2.08 | =PB | |||||||||||||
2 | Nicholas Prentiss Nicholas Prentiss ('01) | 01 | USA | 2.05 | PB | ||||||||||||
3 | Quentin Johnston Quentin Johnston | USA | 2.00 | ||||||||||||||
4 | Cole Mclawchlin Cole Mclawchlin | USA | 2.00 | ||||||||||||||
5 | Kason O'Riley Kason O'Riley ('02) | 02 | USA | 2.00 | PB | ||||||||||||
M Stangspring 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Max Manson Max Manson | 00 | USA | 5.18 | |||||||||||||
2 | JT Herrscher JT Herrscher | 00 | USA | 5.18 | PB | ||||||||||||
3 | Cameron Johnson Cameron Johnson | 00 | USA | 4.95 | PB | ||||||||||||
4 | Zach Davis Zach Davis ('01) | 01 | USA | 4.95 | =PB | ||||||||||||
4 | Collin Lark Collin Lark | USA | 4.95 | SB | |||||||||||||
4 | Stephen Bilsbury Stephen Bilsbury | USA | 4.95 | SB | |||||||||||||
4 | Christyan Sampy Christyan Sampy | 00 | USA | 4.95 | =PB | ||||||||||||
8 | Kameron Aime Kameron Aime ('01) | 01 | USA | 4.80 | PB | ||||||||||||
9 | Kyle Stifflemire Kyle Stifflemire | USA | 4.64 | ||||||||||||||
Grant Levesque Grant Levesque | 00 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Matthew Boling Matthew Boling | 00 | USA | 8.01 | +1.8 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Ketron Jackson Ketron Jackson | USA | 7.32 | +1.7 | PB | ||||||||||||
3 | CJ Hill CJ Hill | USA | 7.28 | +1.7 | =PB | ||||||||||||
4 | Isaiah Sategna Isaiah Sategna | USA | 7.14 | +1.1 | PB | ||||||||||||
5 | Nick Drayden Nick Drayden | USA | 7.06 | w | +2.3 | ||||||||||||
6 | Colin Price Colin Price | USA | 7.02 | w | +3.7 | ||||||||||||
7 | Jathan Belaire Jathan Belaire | USA | 6.95 | +1.6 | PB | ||||||||||||
M Trespring 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Vodrick Carter Vodrick Carter | USA | 14.56 | +1.2 | PB | ||||||||||||
M Shot Put (5.44kg) 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Jeff Duensing Jeff Duensing ('01) | 01 | USA | 19.88 | |||||||||||||
2 | Patrick Piperi Patrick Piperi | 00 | USA | 19.78 | |||||||||||||
3 | Bryce Foster Bryce Foster ('02) | 02 | USA | 19.25 | PB | ||||||||||||
4 | Bryant Parlin Bryant Parlin | USA | 18.05 | ||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Sam Hankins Sam Hankins ('01) | 01 | USA | 63.27 | SB | ||||||||||||
M 3200m 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Alex Maier Alex Maier | 00 | USA | 9:11.21 | SB | ||||||||||||
2 | Graydon Morris Graydon Morris ('01) | 01 | USA | 9:12.77 | SB | ||||||||||||
3 | Travis Dowd Travis Dowd | USA | 9:13.21 | PB | |||||||||||||
4 | Myles Richter Myles Richter | USA | 9:13.22 | ||||||||||||||
5 | Ben Shearer Ben Shearer ('02) | 02 | USA | 9:14.22 | PB | ||||||||||||
6 | Abraham Avila-Martinez Abraham Avila-Martinez | USA | 9:17.83 | PB | |||||||||||||
7 | Eli Peveto Eli Peveto | USA | 9:20.15 | ||||||||||||||
8 | Jarrett Kirk Jarrett Kirk | USA | 9:23.82 | ||||||||||||||
9 | Alex Munoz Alex Munoz | USA | 9:25.01 | PB | |||||||||||||
10 | Julian Baeza Julian Baeza ('01) | 01 | USA | 9:26.63 | PB | ||||||||||||
11 | Wyatt Wingard Wyatt Wingard | USA | 9:27.75 | PB | |||||||||||||
12 | Whit Dennis Whit Dennis | USA | 9:31.94 | ||||||||||||||
13 | Jett Knight Jett Knight | USA | 9:34.43 | PB | |||||||||||||
K 300 m hæk 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Alexandra Webster Alexandra Webster ('02) | 02 | USA | 42.22 | |||||||||||||
2 | Kyla Robinson-Hubbard Kyla Robinson-Hubbard | USA | 42.36 | SB | |||||||||||||
3 | Tamia Badal Tamia Badal | 00 | TTO | 42.81 | PB | ||||||||||||
4 | Taylor Armstrong Taylor Armstrong | 00 | USA | 43.48 | SB | ||||||||||||
Finale B 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Jalaysiya Smith Jalaysiya Smith ('03) | 03 | USA | 42.14 | PB | ||||||||||||
K Højdespring 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Rachel Glenn Rachel Glenn ('02) | 02 | USA | 1.73 | SB | ||||||||||||
2 | Nissi Kabongo Nissi Kabongo ('01) | 01 | USA | 1.73 | |||||||||||||
3 | Daniella Munoz Daniella Munoz ('02) | 02 | PER | 1.73 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Gennifer Hirata Gennifer Hirata ('01) | 01 | USA | 4.26 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Riley Floerke Riley Floerke | 00 | USA | 4.11 | SB | ||||||||||||
3 | Chloe Cunliffe Chloe Cunliffe | 00 | USA | 4.11 | SB | ||||||||||||
4 | Kaeli Thompson Kaeli Thompson ('01) | 01 | USA | 4.11 | PB | ||||||||||||
5 | Brynn King Brynn King | 00 | USA | 3.96 | =PB | ||||||||||||
6 | Paige Sommers Paige Sommers ('03) | 03 | USA | 3.96 | |||||||||||||
7 | Bianca Cardenas Bianca Cardenas | USA | 3.96 | =SB | |||||||||||||
8 | Lexie Leinnweber Lexie Leinnweber | USA | 3.81 | SB | |||||||||||||
9 | Anna Cathryn Griffith Anna Cathryn Griffith | 00 | USA | 3.65 | |||||||||||||
12 | Ina Edström Ina Edström ('01) | 01 | SWE | 3.58 | |||||||||||||
Finale B 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Rachel Maciejeski Rachel Maciejeski ('02) | 02 | USA | 3.81 | |||||||||||||
2 | Camille Ward Camille Ward | USA | 3.81 | PB | |||||||||||||
2 | Bella Coscetti Bella Coscetti | USA | 3.81 | PB | |||||||||||||
4 | Abeni Kratzmeyer Abeni Kratzmeyer | USA | 3.81 | PB | |||||||||||||
5 | Alex Kubicek Alex Kubicek | USA | 3.73 | SB | |||||||||||||
5 | Avianna Trinidad Avianna Trinidad ('02) | 02 | USA | 3.73 | SB | ||||||||||||
5 | Alyssa Quinones-Mixon Alyssa Quinones-Mixon ('04) | 04 | USA | 3.73 | PB | ||||||||||||
8 | Sarah Tackitt Sarah Tackitt | USA | 3.73 | ||||||||||||||
9 | Mia Manson Mia Manson ('02) | 02 | USA | 3.73 | SB | ||||||||||||
10 | Hannah Miller Hannah Miller | USA | 3.73 | SB | |||||||||||||
14 | Johanna Duplantis Johanna Duplantis ('02) | 02 | SWE | 3.58 | =PB | ||||||||||||
K Længdespring 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Claire Bryant Claire Bryant ('01) | 01 | USA | 6.45 | w | +2.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jasmine Moore Jasmine Moore ('01) | 01 | USA | 6.38 | w | +3.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ameia Wilson Ameia Wilson | 00 | USA | 5.94 | +1.5 | PB | |||||||||||
4 | Lorielle Daniel Lorielle Daniel | USA | 5.84 | w | +2.7 | ||||||||||||
5 | Nikayla Fitzgerald Nikayla Fitzgerald | USA | 5.77 | +1.5 | PB | ||||||||||||
6 | Jade McDonald Jade McDonald ('02) | 02 | USA | 5.72 | +1.7 | SB | |||||||||||
7 | Kennedi Arceneaux Kennedi Arceneaux | USA | 5.68 | w | +2.4 | ||||||||||||
8 | Gabrielle Thomas Gabrielle Thomas ('02) | 02 | USA | 5.64 | +1.9 | PB | |||||||||||
K Trespring 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Jasmine Moore Jasmine Moore ('01) | 01 | USA | 13.23 | +2.0 | SB | |||||||||||
2 | Montierra Warren Montierra Warren | USA | 12.08 | w | +7.0 | ||||||||||||
3 | Lorielle Daniel Lorielle Daniel | USA | 12.08 | w | +2.8 | ||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Kiana Lowery Kiana Lowery | USA | 13.77 | PB | |||||||||||||
2 | Nya Harmon Nya Harmon | USA | 13.74 | PB | |||||||||||||
3 | Crystal Herpin Crystal Herpin ('03) | 03 | USA | 13.61 | PB | ||||||||||||
4 | Marilyn Nwora Marilyn Nwora ('01) | 01 | USA | 13.53 | PB | ||||||||||||
5 | Audrey Hughes Audrey Hughes | USA | 13.37 | ||||||||||||||
6 | Amelia Flynt Amelia Flynt ('03) | 03 | USA | 13.19 | |||||||||||||
7 | Zoe Shanklin Zoe Shanklin | USA | 13.04 | PB | |||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Crystal Herpin Crystal Herpin ('03) | 03 | USA | 48.89 | PB | ||||||||||||
2 | Paige Low Paige Low ('01) | 01 | USA | 44.93 | PB | ||||||||||||
3 | Audrey Hughes Audrey Hughes | USA | 43.78 | PB | |||||||||||||
4 | Daizy Monie Daizy Monie | USA | 43.45 | PB | |||||||||||||
5 | Sofia Mojica Sofia Mojica ('01) | 01 | MEX | 42.97 | PB | ||||||||||||
6 | Brianna Washington Brianna Washington | USA | 42.11 | ||||||||||||||
K 3200m 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Brynn Brown Brynn Brown ('03) | 03 | USA | 10:21.98 | PB | ||||||||||||
2 | Ashlyn Hillyard Ashlyn Hillyard ('01) | 01 | USA | 10:28.35 | PB | ||||||||||||
3 | Colleen Stegmann Colleen Stegmann ('03) | 03 | USA | 10:30.42 | PB | ||||||||||||
4 | Sophie Atkinson Sophie Atkinson ('03) | 03 | USA | 10:30.96 | PB | ||||||||||||
5 | Natalie Cook Natalie Cook ('03) | 03 | USA | 10:36.80 | PB | ||||||||||||
6 | Ava Peeples Ava Peeples | USA | 10:37.12 | PB |