Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Bærum NOR: National Indoor Championships, Bærum Idrettspark 5‐6.3.2016 Inde

M 60 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1
Michael Rosenberg
Michael Rosenberg ('90)
NOR6.80
  
 
2
Jonas Tapani Halonen
Jonas Tapani Halonen ('95)
NOR6.83
  
 PB
3
Salum Ageze Kashafali
Salum Ageze Kashafali ('93)
NOR6.84
  
 
4
Kristoffer Buhagen
Kristoffer Buhagen ('92)
NOR6.86
  
 
5
Even Meinseth
Even Meinseth ('96)
NOR6.87
  
 
6
Eirik Thorshaug
Eirik Thorshaug ('87)
NOR6.88
  
 
7
Jostein Joshua Fossøy
Jostein Joshua Fossøy ('92)
NOR6.94
  
 
8
Simen Bogunovic Larsen
Simen Bogunovic Larsen ('94)
NOR6.96
  
 
Semifinale5.3.
Semi 1
5.3.
5.3.
1
Kristoffer Buhagen
Kristoffer Buhagen ('92)
NOR6.88
Q
  
 
2
Jostein Joshua Fossøy
Jostein Joshua Fossøy ('92)
NOR6.91
Q
  
 SB
3
Simen Bogunovic Larsen
Simen Bogunovic Larsen ('94)
NOR6.94
q
  
 PB
4
Sondre Loftås Kåstad
Sondre Loftås Kåstad ('96)
NOR7.05
  
 =PB
5
Tormod Hjortnæs Larsen
Tormod Hjortnæs Larsen ('86)
NOR7.07
  
 
Semi 2
5.3.
5.3.
1
Michael Rosenberg
Michael Rosenberg ('90)
NOR6.84
Q
  
 
2
Even Meinseth
Even Meinseth ('96)
NOR6.87
Q
  
 
3
Joakim Dang
Joakim Dang ('90)
NOR7.05
  
 
Semi 3
5.3.
5.3.
1
Salum Ageze Kashafali
Salum Ageze Kashafali ('93)
NOR6.83
Q
  
 
2
Eirik Thorshaug
Eirik Thorshaug ('87)
NOR6.85
Q
  
 SB
3
Jonas Tapani Halonen
Jonas Tapani Halonen ('95)
NOR6.87
q
  
 PB
4
Hallgeir Martinsen
Hallgeir Martinsen ('89)
NOR7.00
  
 
Indledende heats5.3.
Indledende 1
5.3.
5.3.
1
Michael Rosenberg
Michael Rosenberg ('90)
NOR6.88
Q
  
 
Indledende 2
5.3.
5.3.
1
Salum Ageze Kashafali
Salum Ageze Kashafali ('93)
NOR6.94
Q
  
 
2
Martin Trondseth Gjertsen
Martin Trondseth Gjertsen ('93)
NOR7.03
Q
  
 PB
Indledende 3
5.3.
5.3.
1
Even Meinseth
Even Meinseth ('96)
NOR7.04
Q
  
 
Indledende 4
5.3.
5.3.
1
Kristoffer Buhagen
Kristoffer Buhagen ('92)
NOR6.85
Q
  
 SB
Håkon Morken
Håkon Morken ('93)
NOR DQ
  
 
Indledende 5
5.3.
5.3.
1
Eirik Thorshaug
Eirik Thorshaug ('87)
NOR6.88
Q
  
 
Indledende 6
5.3.
5.3.
1
Joakim Dang
Joakim Dang ('90)
NOR6.97
Q
  
 =PB
2
Jonas Tapani Halonen
Jonas Tapani Halonen ('95)
NOR6.97
Q
  
 
3
Sondre Loftås Kåstad
Sondre Loftås Kåstad ('96)
NOR7.05
Q
  
 PB
Indledende 7
5.3.
5.3.
1
Jostein Joshua Fossøy
Jostein Joshua Fossøy ('92)
NOR6.97
Q
  
 
2
Pål Haugen Lillefosse
Pål Haugen Lillefosse ('01)
NOR7.15
Q
  
 
Indledende 8
5.3.
5.3.
1
Simen Bogunovic Larsen
Simen Bogunovic Larsen ('94)
NOR6.98
Q
  
 
2
Hallgeir Martinsen
Hallgeir Martinsen ('89)
NOR6.99
Q
  
 
M 200 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1
Karsten Warholm
Karsten Warholm ('96)
NOR21.04
  
 
2
Håkon Morken
Håkon Morken ('93)
NOR21.49
  
 PB
3
Carl Emil Kåshagen
Carl Emil Kåshagen ('91)
NOR21.76
  
 
4
Øyvind Strømmen Kjerpeset
Øyvind Strømmen Kjerpeset ('91)
NOR22.29
  
 
5
Nivethan Panchalingam
Nivethan Panchalingam ('93)
NOR22.31
  
 
Nickolai Jallow
Nickolai Jallow ('91)
NOR DNS
  
 
Indledende heats5.3.
Indledende 1
5.3.
5.3.
1
Nickolai Jallow
Nickolai Jallow ('91)
NOR22.06
Q
  
 SB
Indledende 2
5.3.
5.3.
1
Torbjørn Lysne
Torbjørn Lysne ('90)
NOR22.09
  
 PB
2
Jonas Tapani Halonen
Jonas Tapani Halonen ('95)
NOR22.16
  
 
Indledende 3
5.3.
5.3.
1
Øyvind Strømmen Kjerpeset
Øyvind Strømmen Kjerpeset ('91)
NOR21.81
Q
  
 
Indledende 5
5.3.
5.3.
1
Carl Emil Kåshagen
Carl Emil Kåshagen ('91)
NOR21.56
Q
  
 SB
2
Joachim Afzal
Joachim Afzal ('96)
NOR22.28
  
 PB
Indledende 6
5.3.
5.3.
1
Håkon Morken
Håkon Morken ('93)
NOR21.51
Q
  
 PB
Indledende 8
5.3.
5.3.
1
Karsten Warholm
Karsten Warholm ('96)
NOR21.18
Q
  
 
2
Nivethan Panchalingam
Nivethan Panchalingam ('93)
NOR22.04
Q
  
 
M 400 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1
Karsten Warholm
Karsten Warholm ('96)
NOR46.31
  
NR PB
2
Mauritz Kåshagen
Mauritz Kåshagen ('89)
NOR47.16
  
 
3
Øyvind Strømmen Kjerpeset
Øyvind Strømmen Kjerpeset ('91)
NOR47.69
  
 PB
Indledende heats5.3.
Indledende 1
5.3.
5.3.
1
Øyvind Strømmen Kjerpeset
Øyvind Strømmen Kjerpeset ('91)
NOR49.25
Q
  
 
Indledende 3
5.3.
5.3.
1
Karsten Warholm
Karsten Warholm ('96)
NOR49.16
Q
  
 
M 800 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1
Emil Oustad
Emil Oustad ('89)
NOR1:54.62
  
 
2
Henrik Børkja Ingebrigtsen
Henrik Børkja Ingebrigtsen ('91)
NOR1:54.62
  
 SB
M 1500 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1
Henrik Børkja Ingebrigtsen
Henrik Børkja Ingebrigtsen ('91)
NOR3:42.31
  
 SB
2
Filip Ingebrigtsen
Filip Ingebrigtsen ('93)
NOR3:42.61
  
 PB
3
Sindre Løchting
Sindre Løchting ('93)
NOR3:50.66
  
 
4
Erik Udø Pedersen
Erik Udø Pedersen ('94)
NOR3:53.76
  
 SB
5
Kristian Tjørnhom
Kristian Tjørnhom ('95)
NOR3:57.40
  
 PB
M 3000 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1
Henrik Børkja Ingebrigtsen
Henrik Børkja Ingebrigtsen ('91)
NOR8:04.08
  
 SB
2
Filip Ingebrigtsen
Filip Ingebrigtsen ('93)
NOR8:04.36
  
 PB
3
Hans Kristian Fløystad
Hans Kristian Fløystad ('89)
NOR8:16.35
  
 SB
4
Tom Erling Kårbø
Tom Erling Kårbø ('89)
NOR8:19.69
  
 PB
5
Sigurd Ruud Skjeseth
Sigurd Ruud Skjeseth ('96)
NOR8:25.55
  
 PB
6
Kristian Tjørnhom
Kristian Tjørnhom ('95)
NOR8:26.14
  
 
7Halfdan-Emil FærøHalfdan-Emil Færø ('91)NOR8:37.86
  
 SB
8
Øystein Kvaal Østerbø
Øystein Kvaal Østerbø ('81)
NOR8:42.73
  
 PB
Jens Larsen Åstveit
Jens Larsen Åstveit ('97)
NOR DNF
  
 
Bjørnar Ustad Kristensen
Bjørnar Ustad Kristensen ('82)
NOR DNF
  
 
Finale B
6.3.
6.3.
1
Ole Mikal Tørsdal
Ole Mikal Tørsdal ('91)
NOR8:33.56
  
 PB
2
August Magnus Flø
August Magnus Flø ('95)
NOR8:36.85
  
 PB
3
Mats Bjørgum
Mats Bjørgum ('94)
NOR8:41.40
  
 PB
4
Harald Solhaug Næss
Harald Solhaug Næss ('88)
NOR8:43.60
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1
Alexander Brorsson
Alexander Brorsson ('90)
SWE7.83
  
 
2
Vladimir Vukicevic
Vladimir Vukicevic ('91)
NOR7.75
  
 SB DM 1
3
Eivind Kleven Hagen
Eivind Kleven Hagen ('96)
NOR8.45
  
  DM 2
4
Lars Vikan Rise
Lars Vikan Rise ('88)
NOR8.66
  
 SB DM 3
M Højdespring    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1
Storm Koksvik
Storm Koksvik ('98)
NOR2.04
  
 PB
2
Brede Raa Ellingsen
Brede Raa Ellingsen ('88)
NOR2.00
  
 SB
3
Henrik Holmberg
Henrik Holmberg ('89)
NOR1.95
  
 
M Stangspring    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1
Per Magne Florvaag
Per Magne Florvaag ('93)
NOR5.20
  
 
2
Eirik Greibrokk Dolve
Eirik Greibrokk Dolve ('95)
NOR5.20
  
 
3
Toralv Opsal
Toralv Opsal ('98)
NOR4.90
  
 PB
4
Pål Haugen Lillefosse
Pål Haugen Lillefosse ('01)
NOR4.80
  
 =PB
4
Andreas F. T. Gjesdal
Andreas F. T. Gjesdal ('95)
NOR4.80
  
 PB
6
Bjørn Øivind Berger
Bjørn Øivind Berger ('94)
NOR4.60
  
 PB
M Længdespring    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1
Karsten Warholm
Karsten Warholm ('96)
NOR7.44
  
 
2
Ingar Bratseth-Kiplesund
Ingar Bratseth-Kiplesund ('96)
NOR7.36
  
 SB
M Trespring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1
Jesper Vestbø
Jesper Vestbø ('92)
NOR14.86
  
 
2
Erik Lund
Erik Lund ('97)
NOR14.81
  
 PB
3
Jonathan Varela Byrkjenes
Jonathan Varela Byrkjenes ('91)
NOR14.27
  
 SB
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1
Sven Martin Skagestad
Sven Martin Skagestad ('95)
NOR17.86
  
 
2
Lars Vikan Rise
Lars Vikan Rise ('88)
NOR15.70
  
 SB
M 5000 m kapgang    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1
Fredrik Vaeng Røtnes
Fredrik Vaeng Røtnes ('96)
NOR20:24.34
  
 PB
2
Joakim Sælen
Joakim Sælen ('93)
NOR20:28.04
  
 PB
K 60 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1
Ezinne Okparaebo
Ezinne Okparaebo ('88)
NOR7.17
  
 SB
2
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
NOR7.39
  
 PB
3
Astrid Mangen Cederkvist
Astrid Mangen Cederkvist ('94)
NOR7.51
  
 
4
Mari Gilde Brubak
Mari Gilde Brubak ('90)
NOR7.62
  
 
5
Vilde Humstad Aasmo
Vilde Humstad Aasmo ('98)
NOR7.65
  
 PB
6
Ingvild Meinseth
Ingvild Meinseth ('99)
NOR7.67
  
 =SB
7
Live Haugstad Hilton
Live Haugstad Hilton ('99)
NOR7.74
  
 =PB
8
Heidi Hessan Næss
Heidi Hessan Næss ('89)
NOR7.75
  
 
Semifinale5.3.
Semi 1
5.3.
5.3.
1
Ezinne Okparaebo
Ezinne Okparaebo ('88)
NOR7.33
Q
  
 
2
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
NOR7.42
Q
  
 PB
3
Vilde Humstad Aasmo
Vilde Humstad Aasmo ('98)
NOR7.68
Q
  
 
4
Heidi Hessan Næss
Heidi Hessan Næss ('89)
NOR7.75
Q
  
 
5
Karin Busch
Karin Busch ('92)
NOR7.78
  
 PB
6
Hanne Berit Irgens
Hanne Berit Irgens ('94)
NOR7.83
  
 
Semi 2
5.3.
5.3.
1
Astrid Mangen Cederkvist
Astrid Mangen Cederkvist ('94)
NOR7.54
Q
  
 
2
Mari Gilde Brubak
Mari Gilde Brubak ('90)
NOR7.57
Q
  
 
3
Ingvild Meinseth
Ingvild Meinseth ('99)
NOR7.68
Q
  
 
4
Live Haugstad Hilton
Live Haugstad Hilton ('99)
NOR7.74
Q
  
 PB
5
Anne Skudal Dolvik
Anne Skudal Dolvik ('88)
NOR7.81
  
 PB
Indledende heats5.3.
Indledende 1
5.3.
5.3.
1
Ezinne Okparaebo
Ezinne Okparaebo ('88)
NOR7.31
Q
  
 
Indledende 2
5.3.
5.3.
1
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
NOR7.64
Q
  
 
2
Cecilia Håkegård
Cecilia Håkegård ('94)
NOR7.84
Q
  
 
Indledende 3
5.3.
5.3.
1
Astrid Mangen Cederkvist
Astrid Mangen Cederkvist ('94)
NOR7.60
Q
  
 
2
Anne Skudal Dolvik
Anne Skudal Dolvik ('88)
NOR7.83
Q
  
 PB
Indledende 4
5.3.
5.3.
1
Ingvild Meinseth
Ingvild Meinseth ('99)
NOR7.67
Q
  
 SB
2
Karin Busch
Karin Busch ('92)
NOR7.79
Q
  
 =PB
Indledende 5
5.3.
5.3.
1
Vilde Humstad Aasmo
Vilde Humstad Aasmo ('98)
NOR7.66
Q
  
 PB
2
Live Haugstad Hilton
Live Haugstad Hilton ('99)
NOR7.76
Q
  
 
Indledende 6
5.3.
5.3.
1
Mari Gilde Brubak
Mari Gilde Brubak ('90)
NOR7.53
Q
  
 PB
2
Heidi Hessan Næss
Heidi Hessan Næss ('89)
NOR7.78
Q
  
 
K 200 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
NOR23.64
  
 
2
Astrid Mangen Cederkvist
Astrid Mangen Cederkvist ('94)
NOR23.89
  
 
3
Ida Bakke Hansen
Ida Bakke Hansen ('93)
NOR23.93
  
 PB
4
Anne Skudal Dolvik
Anne Skudal Dolvik ('88)
NOR24.74
  
 
5
Live Haugstad Hilton
Live Haugstad Hilton ('99)
NOR24.75
  
 
6
Mari Gilde Brubak
Mari Gilde Brubak ('90)
NOR25.89
  
 PB
Indledende heats5.3.
Indledende 4
5.3.
5.3.
1
Live Haugstad Hilton
Live Haugstad Hilton ('99)
NOR24.35
q
  
 PB
Indledende 5
5.3.
5.3.
1
Ida Bakke Hansen
Ida Bakke Hansen ('93)
NOR24.03
q
  
 PB
2
Anne Skudal Dolvik
Anne Skudal Dolvik ('88)
NOR24.67
q
  
 PB
Indledende 6
5.3.
5.3.
1
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
NOR23.63
q
  
NR NU20R PB
2
Astrid Mangen Cederkvist
Astrid Mangen Cederkvist ('94)
NOR23.82
q
  
 PB
K 400 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1
Emily Rose Norum
Emily Rose Norum ('96)
NOR54.09
  
 
2
Sara Dorthea Jensen
Sara Dorthea Jensen ('96)
NOR55.05
  
 SB
3
Karoline Daland
Karoline Daland ('99)
NOR55.66
  
 PB
4
Josefine Tomine Eriksen
Josefine Tomine Eriksen 
NOR56.45
  
 PB
5
Caroline Fleischer
Caroline Fleischer ('96)
NOR57.63
  
 PB
Indledende heats5.3.
Indledende 1
5.3.
5.3.
1
Emily Rose Norum
Emily Rose Norum ('96)
NOR57.49
Q
  
 
2
Josefine Tomine Eriksen
Josefine Tomine Eriksen 
NOR57.55
Q
  
 
K 800 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1Ida FillingsnesIda Fillingsnes ('90)NOR2:12.23
  
 SB
2
Camilla Ziesler
Camilla Ziesler 
NOR2:13.17
  
 
3
Anniken Rostad Johansen
Anniken Rostad Johansen ('88)
NOR2:16.65
  
 
K 1500 m    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1Ida FillingsnesIda Fillingsnes ('90)NOR4:38.53
  
 
2
Camilla Ziesler
Camilla Ziesler 
NOR4:39.00
  
 
3
Anniken Rostad Johansen
Anniken Rostad Johansen ('88)
NOR4:45.02
  
 PB
4
Christine Næss
Christine Næss 
NOR4:45.56
  
 
K 3000 m    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1
Eli Anne Dvergsdal
Eli Anne Dvergsdal ('91)
NOR9:56.29
  
 PB
2
Maria Sagnes Wågan
Maria Sagnes Wågan ('92)
NOR9:59.19
  
 
3
Christine Næss
Christine Næss 
NOR10:02.02
  
 PB
4
Kjersti Fresvik
Kjersti Fresvik ('92)
NOR10:10.07
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1
Kristi Strømmen Kjerpeset
Kristi Strømmen Kjerpeset ('98)
NOR8.38
  
 PB
2
Ida Bakke Hansen
Ida Bakke Hansen ('93)
NOR8.40
  
 PB
3
Agathe Holtan Wathne
Agathe Holtan Wathne ('94)
NOR8.53
  
 PB
4
Eline Breilid
Eline Breilid ('93)
NOR8.83
  
 SB
5
Emilie Berge
Emilie Berge ('97)
NOR8.94
  
 
Indledende heats6.3.
Indledende 1
6.3.
6.3.
1
Ida Bakke Hansen
Ida Bakke Hansen ('93)
NOR8.49
Q
  
 
2
Renate Grimstad
Renate Grimstad ('92)
NOR8.59
Q
  
 PB
Indledende 2
6.3.
6.3.
1
Kristi Strømmen Kjerpeset
Kristi Strømmen Kjerpeset ('98)
NOR8.55
Q
  
 
2
Agathe Holtan Wathne
Agathe Holtan Wathne ('94)
NOR8.59
Q
  
 PB
3
Emilie Berge
Emilie Berge ('97)
NOR8.90
q
  
 PB
K Højdespring    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1
Caroline Fleischer
Caroline Fleischer ('96)
NOR1.75
  
 
2
Anne Engen Andersen
Anne Engen Andersen ('95)
NOR1.75
  
 =SB
3
Elin Dale
Elin Dale ('96)
NOR1.70
  
 =PB
4
Hanne Berit Irgens
Hanne Berit Irgens ('94)
NOR1.70
  
 
4
Elise Nedberg
Elise Nedberg ('97)
NOR1.70
  
 
K Stangspring    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1
Michaela Meijer
Michaela Meijer ('93)
SWE4.60
  
 PB
 
4.20
XXO
4.40
 XO
4.60
 XO
4.71
  X
    
2
Lene Onsrud Retzius
Lene Onsrud Retzius ('96)
NOR4.20
  
  DM 1
3Cathrine LarsåsenCathrine Larsåsen ('86)NOR4.00
  
 SB DM 2
4Iben Høgh-PedersenIben Høgh-Pedersen ('90)DEN3.80
  
 
4Line Renée JensenLine Renée Jensen ('92)DEN3.80
  
 
6Karin FisherKarin Fisher ('88)USA3.80
  
 
7
Ida Beate Øyen Østhus
Ida Beate Øyen Østhus ('87)
NOR3.70
  
  DM 3
8
Stine Grong Ruud
Stine Grong Ruud ('94)
NOR3.60
  
 PB DM 4
9
Karoline Weea Johansen
Karoline Weea Johansen ('97)
NOR3.50
  
 PB DM 5
K Længdespring    
Inde 6.3.

Finale A

Finale
Inde 6.3.
1
Nadia Akpana Assa
Nadia Akpana Assa ('95)
NOR6.37
  
 PB
 
6.126.116.37 PB6.296.186.19  
2
Monika Elisabeth Benserud
Monika Elisabeth Benserud ('96)
NOR5.74
  
 SB
3
Chiamaka Okparaebo
Chiamaka Okparaebo ('92)
NOR5.63
  
 SB
4
Phylis Boateng-Gyamfi
Phylis Boateng-Gyamfi ('94)
NOR5.62
  
 
K Trespring     
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1
Oda Utsi Onstad
Oda Utsi Onstad ('90)
NOR13.20
  
 PB
2
Monika Elisabeth Benserud
Monika Elisabeth Benserud ('96)
NOR12.72
  
 SB
3
Chiamaka Okparaebo
Chiamaka Okparaebo ('92)
NOR12.68
  
 
4
Sofie Olsholt
Sofie Olsholt ('96)
NOR12.08
  
 PB
5
Mai Britt Berge
Mai Britt Berge ('95)
NOR11.90
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 5.3.

Finale A

Finale
Inde 5.3.
1
Kristin Sundsteigen
Kristin Sundsteigen ('88)
NOR13.48
  
 
2
Matilde Roe
Matilde Roe ('96)
NOR12.84
  
 
3
Elise Gravningen
Elise Gravningen ('98)
NOR12.78
  
 PB

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1