M 100 m Vind: -0.4 Finale A Finale | Vind: -0.4 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brandon Jetter Brandon Jetter ('96) | 96 | USA | 10.68 | |||||||||||
2 | Nigel Burnett Nigel Burnett | USA | 10.86 | SB | |||||||||||
3 | Donnie Pate Donnie Pate | USA | 10.98 | ||||||||||||
4 | Isaiah Roybal Isaiah Roybal | USA | 11.03 | ||||||||||||
5 | Michael Turner Michael Turner | USA | 11.04 | ||||||||||||
Finale B Vind: +0.4 | Vind: +0.4 | ||||||||||||||
1 | DaRon Bland DaRon Bland | USA | 10.91 | PB | |||||||||||
2 | Hasani Barrett Hasani Barrett | USA | 10.96 | PB | |||||||||||
M 200 m Vind: -2.1 Finale A Finale | Vind: -2.1 | ||||||||||||||
1 | Michael Glasser Michael Glasser | USA | 21.84 | PB | |||||||||||
2 | Brandon Jetter Brandon Jetter ('96) | 96 | USA | 21.85 | |||||||||||
3 | Jabari Reynolds II Jabari Reynolds II | USA | 22.11 | ||||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Michael Glasser Michael Glasser | USA | 48.37 | ||||||||||||
2 | Domo Mosley Domo Mosley | USA | 48.66 | SB | |||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
3 | Andrew Stich Andrew Stich | USA | 51.51 | ||||||||||||
5 | Drake Foote Drake Foote | USA | 52.98 | SB | |||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Scott Halsted Scott Halsted ('96) | 96 | GBR | 1:53.83 | |||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jack Rowe Jack Rowe ('96) | 96 | GBR | 3:47.10 | SB | ||||||||||
2 | Christopher Olley Christopher Olley ('96) | 96 | GBR | 3:47.61 | |||||||||||
3 | Hugh Nicklason Hugh Nicklason ('96) | 96 | AUS | 3:52.27 | |||||||||||
4 | Nicholas Brichta Nicholas Brichta | USA | 3:54.83 | PB | |||||||||||
5 | Edgar Bonilla Edgar Bonilla | USA | 3:55.30 | ||||||||||||
6 | Xolan Brown Xolan Brown ('98) | 98 | USA | 3:55.94 | PB | ||||||||||
M 110 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kyle Clancy Kyle Clancy ('97) | 97 | USA | 14.48 | |||||||||||
5 | Andrew Stich Andrew Stich | USA | 15.60 | SB | |||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tyler Arroyo Tyler Arroyo ('96) | 96 | USA | 2.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chris Jaeger Chris Jaeger | USA | 2.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ben Lewis Ben Lewis | USA | 2.00 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jevin Kitchen Jevin Kitchen | USA | 2.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Andrew Stich Andrew Stich | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jered Espanola Jered Espanola | USA | 5.13 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Steven Pust Steven Pust ('94) | 94 | USA | 4.88 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Zehr Blanco Zehr Blanco | USA | 4.88 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Kyle Clancy Kyle Clancy ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Cory Barger Cory Barger | USA | 7.25 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Steven Childs Steven Childs | USA | 7.21 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ryan Tennant Ryan Tennant | USA | 7.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Drake Foote Drake Foote | USA | 6.82 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Drew Xandrine-Anderson Drew Xandrine-Anderson ('97) | 97 | USA | 15.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Adrienne Jackson Adrienne Jackson | USA | 14.91 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ryan Tennant Ryan Tennant | USA | 14.71 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Cory Barger Cory Barger | USA | 14.51 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Gregory Richardson Gregory Richardson | USA | 16.43 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Michael Pertusati Michael Pertusati | USA | 16.18 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jeffrey Williams Jeffrey Williams ('99) | 99 | USA | 51.48 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Michael Pertusati Michael Pertusati | USA | 50.26 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kyle Lillie Kyle Lillie ('92) | 92 | USA | 60.37 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
3 | Kyle Clancy Kyle Clancy ('97) | 97 | USA | 51.92 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Drake Foote Drake Foote | USA | 51.32 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m Vind: 0.0 Finale A Finale | Vind: 0.0 | ||||||||||||||
1 | Kierra Davis Kierra Davis | USA | 11.99 | ||||||||||||
2 | Kieana Butler Kieana Butler | USA | 12.00 | ||||||||||||
3 | Brittany Patterson Brittany Patterson | USA | 12.09 | ||||||||||||
4 | Kirsten Carter Kirsten Carter | USA | 12.12 | ||||||||||||
5 | Natsumi McGee Natsumi McGee ('97) | 97 | USA | 12.14 | |||||||||||
6 | Jazmen Bunch Jazmen Bunch ('96) | 96 | USA | 12.18 | |||||||||||
7 | Lonsha Bradford Lonsha Bradford | USA | 12.19 | SB | |||||||||||
Finale B Vind: +1.2 | Vind: +1.2 | ||||||||||||||
1 | Mikayla Revera Mikayla Revera | USA | 12.02 | PB | |||||||||||
2 | Jazmine Smith Jazmine Smith | USA | 12.03 | SB | |||||||||||
3 | Isabella Moyer Isabella Moyer | USA | 12.19 | PB | |||||||||||
K 200 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | Shilah Bedingfield Shilah Bedingfield | USA | 24.38 | ||||||||||||
2 | Kirsten Carter Kirsten Carter | USA | 24.63 | ||||||||||||
3 | Kierra Davis Kierra Davis | USA | 24.68 | SB | |||||||||||
4 | Natsumi McGee Natsumi McGee ('97) | 97 | USA | 24.91 | |||||||||||
Finale B Vind: -1.8 | Vind: -1.8 | ||||||||||||||
1 | Jazmen Bunch Jazmen Bunch ('96) | 96 | USA | 24.90 | |||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alexis Henry Alexis Henry | USA | 55.21 | SB | |||||||||||
2 | Samantha Lind Samantha Lind ('96) | 96 | AUS | 55.72 | SB | ||||||||||
3 | Cassidy Zurn Cassidy Zurn | USA | 56.61 | PB | |||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sadi Henderson Sadi Henderson ('96) | 96 | USA | 2:07.71 | |||||||||||
2 | Dana Klein Dana Klein ('96) | 96 | USA | 2:10.32 | PB | ||||||||||
3 | Alena Ulrichová Alena Ulrichová ('94) | 94 | CZE | 2:10.79 | SB | ||||||||||
4 | Amy Quinones Amy Quinones | USA | 2:11.39 | ||||||||||||
5 | Bibiana Enriquez Bibiana Enriquez | USA | 2:13.96 | SB | |||||||||||
6 | Susie Garza Susie Garza | USA | 2:15.44 | SB | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Danielle De Castro Danielle De Castro ('96) | 96 | USA | 2:15.00 | |||||||||||
2 | Emma Stähr Emma Stähr ('96) | 96 | GER | 2:16.21 | |||||||||||
K 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Danielle De Castro Danielle De Castro ('96) | 96 | USA | 4:35.40 | |||||||||||
2 | Mikayla Akers Mikayla Akers | USA | 4:35.83 | PB | |||||||||||
3 | Eva Goodisson Eva Goodisson ('98) | 98 | NZL | 4:36.59 | PB | ||||||||||
4 | Julia Lemak Julia Lemak | USA | 4:37.21 | SB | |||||||||||
5 | Elizabeth Ordeman Elizabeth Ordeman | USA | 4:38.19 | PB | |||||||||||
6 | Susie Garza Susie Garza | USA | 4:39.70 | SB | |||||||||||
7 | Camilla Hanson Camilla Hanson | USA | 4:39.75 | PB | |||||||||||
9 | Josephine BrystingJosephine Brysting ('95) | 95 | DEN | 4:45.78 | SB | ||||||||||
10 | Josien Scheepens Josien Scheepens ('97) | 97 | NED | 4:47.64 | SB | ||||||||||
K 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Amy Quinones Amy Quinones | USA | 17:20.24 | PB | |||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: -0.5 Finale A Finale | Vind: -0.5 | ||||||||||||||
1 | Erinn Beattie Erinn Beattie ('97) | 97 | USA | 14.22 | PB | ||||||||||
2 | Emilia Del Hoyo Emilia Del Hoyo ('97) | 97 | ESP | 14.26 | |||||||||||
5 | Marissa McCay Marissa McCay ('94) | 94 | USA | 14.97 | |||||||||||
7 | Chloe Lindbo Chloe Lindbo | USA | 15.46 | ||||||||||||
Finale B Vind: -1.6 | Vind: -1.6 | ||||||||||||||
2 | Sydney Holmes Sydney Holmes | USA | 16.11 | ||||||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sadye Peschke Sadye Peschke | USA | 1:02.23 | ||||||||||||
2 | Flora Oliveira Flora Oliveira | BRA | 1:03.30 | ||||||||||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
2 | Marissa McCay Marissa McCay ('94) | 94 | USA | 1.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Devanique Brown Devanique Brown | USA | 1.55 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Chloe Lindbo Chloe Lindbo | USA | 1.45 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anastasia Kubicki Anastasia Kubicki | USA | 3.83 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Erinn Beattie Erinn Beattie ('97) | 97 | USA | 5.83 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Brittany Patterson Brittany Patterson | USA | 5.68 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kathleen Bufka Kathleen Bufka | USA | 5.63 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Devanique Brown Devanique Brown | USA | 5.43 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Marissa McCay Marissa McCay ('94) | 94 | USA | 5.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Chloe Lindbo Chloe Lindbo | USA | 4.87 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Nashedah Mu'min Nashedah Mu'min | USA | 12.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Devanique Brown Devanique Brown | USA | 11.86 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Courtney Massengale Courtney Massengale | USA | 14.50 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jelaia Jones Jelaia Jones | USA | 14.25 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Morgan Jones Morgan Jones | USA | 13.34 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Rhaven Dean Rhaven Dean | USA | 13.30 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Courtney Massengale Courtney Massengale | USA | 51.89 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jelaia Jones Jelaia Jones | USA | 43.85 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Shantel Nnaji Shantel Nnaji | USA | 43.44 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alex Conley Alex Conley | USA | 43.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Courtney Massengale Courtney Massengale | USA | 42.66 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Devanique Brown Devanique Brown | USA | 35.58 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Erinn Beattie Erinn Beattie ('97) | 97 | USA | 33.96 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Sydney Holmes Sydney Holmes | USA | 32.98 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M 100 m Vind: +1.5 Finale A Finale | Vind: +1.5 | ||||||||||||||
1 | David Phillips Jr. David Phillips Jr. | USA | 10.93 | ||||||||||||
2 | Amari Duncan Amari Duncan | USA | 11.06 | PB | |||||||||||
M 200 m Vind: w Finale A Finale | Vind: w | ||||||||||||||
1 | Zack Larrier Zack Larrier | USA | 21.73 | w | |||||||||||
2 | Andrew Jackson Andrew Jackson | USA | 22.14 | PB | |||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Zack Larrier Zack Larrier | USA | 48.07 | ||||||||||||
2 | Justin Lowe Justin Lowe | USA | 48.77 | PB | |||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Daylon Hicks Daylon Hicks | USA | 2.08 | =PB | |||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | John Kroeger John Kroeger | USA | 7.11 | w | w | ||||||||||
M 3200m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Gabriel Lovely Gabriel Lovely | USA | 9:38.93 | SB | |||||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kelly Kern Kelly Kern | USA | 3.68 |