M 100 m 19.4. Vind: +1.5 Finale A Finale | 19.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Paulo André de Oliveira Paulo André de Oliveira ('98) | 98 | BRA | 10.02 | =PB | ||||||||||||
2 | Rodrigo do Nascimento Rodrigo do Nascimento ('94) | 94 | BRA | 10.19 | SB | ||||||||||||
3 | Jorge Henrique Vides Jorge Henrique Vides ('92) | 92 | BRA | 10.33 | SB | ||||||||||||
4 | Jonte Baker Jonte Baker | USA | 10.33 | PB | |||||||||||||
5 | Derick Silva Derick Silva ('98) | 98 | BRA | 10.39 | SB | ||||||||||||
6 | Vitor dos Santos Vitor dos Santos ('96) | 96 | BRA | 10.45 | SB | ||||||||||||
7 | Lamar Hargrove Lamar Hargrove ('94) | 94 | USA | 10.55 | SB | ||||||||||||
Finale B 19.4. Vind: +1.4 | 19.4. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||
1 | Kirby Bryce Kirby Bryce | USA | 10.46 | PB | |||||||||||||
2 | Emmanuel Wells Emmanuel Wells ('97) | 97 | USA | 10.49 | SB | ||||||||||||
3 | Riak Reese Riak Reese ('94) | 94 | USA | 10.51 | SB | ||||||||||||
4 | Ja’Maun Charles Ja’Maun Charles ('97) | 97 | USA | 10.62 | SB | ||||||||||||
5 | Matt East Matt East | USA | 10.65 | ||||||||||||||
6 | Travon Phillips Travon Phillips | USA | 10.91 | ||||||||||||||
7 | Roman Johnson Roman Johnson | USA | 10.94 | ||||||||||||||
Finale C 19.4. Vind: +2.3 | 19.4. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Karlington Anunagba Karlington Anunagba ('01) | 01 | USA | 10.47 | w | ||||||||||||
2 | Ramir Smith Ramir Smith | USA | 10.72 | w | |||||||||||||
3 | Khalil Dorsey Khalil Dorsey ('98) | 98 | USA | 10.76 | w | ||||||||||||
4 | Duan Grant Duan Grant | USA | 10.91 | w | |||||||||||||
5 | Seth Fortin Seth Fortin | USA | 10.92 | w | |||||||||||||
6 | Ethan Buckles Ethan Buckles | USA | 10.94 | w | |||||||||||||
Finale D 19.4. Vind: +0.4 | 19.4. | Vind: +0.4 | |||||||||||||||
1 | Christopher Grant Christopher Grant ('98) | 98 | JAM | 10.55 | SB | ||||||||||||
2 | Carl Horsley Carl Horsley ('92) | 92 | USA | 10.72 | SB | ||||||||||||
3 | Lucanus Robinson Lucanus Robinson ('96) | 96 | CAN | 10.72 | SB | ||||||||||||
4 | Callan Cochran Callan Cochran | USA | 10.84 | SB | |||||||||||||
5 | Kameron Jackson Kameron Jackson | USA | 10.84 | ||||||||||||||
6 | Malcom Gardner Malcom Gardner | USA | 10.87 | SB | |||||||||||||
7 | Ike Okoroike Ike Okoroike | USA | 10.93 | ||||||||||||||
8 | Eusebi Louis Eusebi Louis | USA | 11.08 | PB | |||||||||||||
Finale E 19.4. Vind: +1.5 | 19.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Philip Landrum Philip Landrum | USA | 10.55 | PB | |||||||||||||
2 | William Pritchard William Pritchard | USA | 10.74 | PB | |||||||||||||
3 | Taariq Davis Taariq Davis | USA | 10.93 | PB | |||||||||||||
4 | Colton Cummings Colton Cummings | USA | 11.00 | ||||||||||||||
5 | Chris Howard Chris Howard | USA | 11.05 | SB | |||||||||||||
Finale F 19.4. Vind: +2.0 | 19.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Ben Ayesu-Attah Ben Ayesu-Attah ('93) | 93 | CAN | 10.61 | PB | ||||||||||||
2 | Marcus Klein Marcus Klein | USA | 10.83 | =PB | |||||||||||||
3 | Donovan Robinson Donovan Robinson | USA | 10.84 | SB | |||||||||||||
4 | Eric Miller Eric Miller | USA | 10.85 | PB | |||||||||||||
5 | Isaiah Payne Isaiah Payne | USA | 10.88 | PB | |||||||||||||
6 | Shaquiel Higgs Shaquiel Higgs | BAH | 10.92 | PB | |||||||||||||
8 | Beau Clafton Beau Clafton | USA | 11.19 | ||||||||||||||
Finale G 19.4. Vind: +1.2 | 19.4. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Ryan Miller Ryan Miller | USA | 10.62 | SB | |||||||||||||
2 | Brandon Jetter Brandon Jetter ('96) | 96 | USA | 10.70 | |||||||||||||
3 | Tyren Wolfe Tyren Wolfe ('98) | 98 | USA | 10.70 | SB | ||||||||||||
4 | Nathan Gish Nathan Gish | USA | 10.71 | PB | |||||||||||||
5 | Andre Woodson Andre Woodson | USA | 10.71 | =SB | |||||||||||||
6 | Oshane Hylton Oshane Hylton | JAM | 10.80 | SB | |||||||||||||
7 | Nigel Burnett Nigel Burnett | USA | 10.84 | SB | |||||||||||||
8 | Jay Griffin Jay Griffin | USA | 10.97 | ||||||||||||||
Finale H 19.4. Vind: +1.9 | 19.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Deshon Elcock Deshon Elcock | USA | 10.64 | ||||||||||||||
2 | David Kolář David Kolář ('97) | 97 | CZE | 10.66 | |||||||||||||
3 | David Pierce David Pierce ('99) | 99 | TTO | 10.69 | PB | ||||||||||||
4 | Adam Knuff Adam Knuff | USA | 10.74 | ||||||||||||||
5 | Kenneth Hamel Kenneth Hamel | USA | 10.74 | PB | |||||||||||||
6 | Nicholas Ayin Nicholas Ayin ('93) | 93 | CAN | 10.85 | PB | ||||||||||||
7 | Tevin Donnell Tevin Donnell | USA | 10.94 | SB | |||||||||||||
8 | Alejandro Goldston Alejandro Goldston | USA | 11.04 | ||||||||||||||
Finale I 19.4. Vind: +1.7 | 19.4. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
1 | Will Domier Will Domier | USA | 10.69 | PB | |||||||||||||
2 | El-Hadj N'Doye El-Hadj N'Doye ('89) | 89 | CAN | 10.71 | PB | ||||||||||||
3 | Chineme Allison Chineme Allison ('98) | 98 | USA | 10.77 | PB | ||||||||||||
4 | Adam Clayton Adam Clayton | 00 | GBR | 10.78 | SB | ||||||||||||
5 | Kyle De Moica Kyle De Moica | 00 | USA | 10.79 | |||||||||||||
6 | Michael Glasser Michael Glasser | USA | 10.80 | ||||||||||||||
7 | Clinton Spellman Clinton Spellman | USA | 11.01 | ||||||||||||||
Finale J 19.4. Vind: +2.1 | 19.4. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Drew Schoenbauer Drew Schoenbauer | USA | 10.72 | w | |||||||||||||
2 | Wavell Hinds Wavell Hinds ('99) | 99 | JAM | 10.84 | w | ||||||||||||
3 | Karlos Logan Karlos Logan | USA | 10.86 | w | |||||||||||||
4 | Codi Blodgett Codi Blodgett | USA | 10.91 | w | |||||||||||||
5 | Ryan Morgan Ryan Morgan | USA | 10.95 | w | |||||||||||||
6 | Elijah Gauldin Elijah Gauldin | USA | 10.98 | w | |||||||||||||
7 | Noah Styffe Noah Styffe | USA | 10.99 | w | |||||||||||||
8 | Christian Catlin Christian Catlin | USA | 11.06 | w | |||||||||||||
Finale K 19.4. Vind: +2.1 | 19.4. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Brayden Soza Brayden Soza | USA | 10.75 | w | |||||||||||||
2 | Carter Bracken Carter Bracken | USA | 11.03 | w | |||||||||||||
3 | Ryan Chase Ryan Chase ('97) | 97 | USA | 11.08 | w | ||||||||||||
Finale L 19.4. Vind: +3.4 | 19.4. | Vind: +3.4 | |||||||||||||||
1 | Charles Pierce Charles Pierce | USA | 10.79 | w | |||||||||||||
2 | Lawrence Johnson Lawrence Johnson ('99) | 99 | USA | 10.84 | w | ||||||||||||
3 | Ashony Williams Ashony Williams | USA | 10.94 | w | |||||||||||||
4 | Muamer Mujic Muamer Mujic | USA | 10.96 | w | |||||||||||||
5 | Peyton Mizera Peyton Mizera | USA | 10.98 | w | |||||||||||||
6 | Nikolas Trofort Nikolas Trofort | USA | 11.06 | w | |||||||||||||
7 | Jack Young Jack Young | USA | 11.07 | w | |||||||||||||
Finale M 19.4. Vind: +2.0 | 19.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | James Dudley James Dudley | USA | 10.87 | PB | |||||||||||||
2 | Shaun Wollenweber Shaun Wollenweber | USA | 10.89 | PB | |||||||||||||
3 | Weston Ellis Weston Ellis | USA | 11.02 | PB | |||||||||||||
5 | Noah Dooley Noah Dooley ('99) | 99 | USA | 11.15 | PB | ||||||||||||
8 | Julian Read Julian Read | USA | 11.26 | ||||||||||||||
Finale N 19.4. Vind: +0.1 | 19.4. | Vind: +0.1 | |||||||||||||||
1 | Enrique Campbell Enrique Campbell ('98) | 98 | JAM | 11.02 | SB | ||||||||||||
5 | Grant Carpenter Grant Carpenter | USA | 11.38 | ||||||||||||||
M 200 m 19.4. Vind: +2.5 Finale A Finale | 19.4. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | Robert Ellis Robert Ellis ('95) | 95 | USA | 20.41 | w | ||||||||||||
2 | Remontay McClain Remontay McClain ('92) | 92 | USA | 20.71 | w | ||||||||||||
3 | Coby Hilton Coby Hilton ('98) | 98 | USA | 20.92 | w | ||||||||||||
4 | Chris Jefferson Chris Jefferson ('96) | 96 | USA | 21.03 | w | ||||||||||||
5 | Tyren Wolfe Tyren Wolfe ('98) | 98 | USA | 21.22 | w | ||||||||||||
6 | Malcom Gardner Malcom Gardner | USA | 21.24 | w | |||||||||||||
7 | Clinton Cole Clinton Cole ('96) | 96 | USA | 21.39 | w | ||||||||||||
8 | Sam Zenner Sam Zenner | USA | 21.66 | w | |||||||||||||
Finale B 19.4. Vind: +1.8 | 19.4. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Philip Landrum Philip Landrum | USA | 21.07 | PB | |||||||||||||
2 | Deshon Elcock Deshon Elcock | USA | 21.10 | PB | |||||||||||||
3 | Lucanus Robinson Lucanus Robinson ('96) | 96 | CAN | 21.21 | SB | ||||||||||||
4 | Ben Ayesu-Attah Ben Ayesu-Attah ('93) | 93 | CAN | 21.22 | PB | ||||||||||||
5 | Greg Turner Greg Turner ('89) | 89 | USA | 21.23 | SB | ||||||||||||
6 | Tevin Donnell Tevin Donnell | USA | 22.00 | SB | |||||||||||||
Finale C 19.4. Vind: +1.6 | 19.4. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Bryan Henderson Bryan Henderson ('97) | 97 | USA | 21.15 | PB | ||||||||||||
2 | Ethan Woods Ethan Woods | USA | 21.53 | PB | |||||||||||||
3 | Adam Clayton Adam Clayton | 00 | GBR | 21.55 | PB | ||||||||||||
4 | David Kolář David Kolář ('97) | 97 | CZE | 21.70 | |||||||||||||
5 | Callum Macnab Callum Macnab ('97) | 97 | CAN | 21.94 | PB | ||||||||||||
6 | Clinton Spellman Clinton Spellman | USA | 22.07 | SB | |||||||||||||
7 | Cade Johnstone Cade Johnstone | USA | 22.12 | ||||||||||||||
8 | Kyle De Moica Kyle De Moica | 00 | USA | 22.13 | |||||||||||||
Finale D 19.4. Vind: +1.9 | 19.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Tellis Horne Tellis Horne | USA | 21.30 | PB | |||||||||||||
2 | Ellis Myles Ellis Myles | USA | 21.41 | PB | |||||||||||||
3 | El-Hadj N'Doye El-Hadj N'Doye ('89) | 89 | CAN | 21.45 | PB | ||||||||||||
4 | Terrence Gladney Terrence Gladney ('98) | 98 | USA | 21.48 | PB | ||||||||||||
5 | Eric Pouncy Eric Pouncy | USA | 21.92 | PB | |||||||||||||
6 | Oshane Hylton Oshane Hylton | JAM | 21.93 | PB | |||||||||||||
Finale E 19.4. Vind: +2.9 | 19.4. | Vind: +2.9 | |||||||||||||||
1 | Xavier Melice Xavier Melice | USA | 21.46 | w | |||||||||||||
2 | Corey Lyons Corey Lyons | USA | 21.75 | w | |||||||||||||
3 | Ethan Buckles Ethan Buckles | USA | 21.91 | w | |||||||||||||
4 | Ryan Miller Ryan Miller | USA | 21.98 | w | |||||||||||||
5 | Seth Fortin Seth Fortin | USA | 22.03 | w | |||||||||||||
Finale F 19.4. Vind: +1.8 | 19.4. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Brayden Soza Brayden Soza | USA | 21.49 | PB | |||||||||||||
2 | Jabari Reynolds II Jabari Reynolds II | USA | 21.69 | PB | |||||||||||||
3 | Michael Russell Michael Russell | USA | 21.69 | PB | |||||||||||||
4 | Paul Johnstone Paul Johnstone | USA | 21.96 | PB | |||||||||||||
Finale G 19.4. Vind: +3.2 | 19.4. | Vind: +3.2 | |||||||||||||||
1 | Drew Schoenbauer Drew Schoenbauer | USA | 21.55 | w | |||||||||||||
2 | Adam Knuff Adam Knuff | USA | 21.61 | w | |||||||||||||
3 | George Erazo George Erazo ('92) | 92 | ESA | 21.85 | w | ||||||||||||
Finale H 19.4. Vind: +1.8 | 19.4. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Michael Glasser Michael Glasser | USA | 21.62 | PB | |||||||||||||
2 | Enrique Campbell Enrique Campbell ('98) | 98 | JAM | 22.05 | SB | ||||||||||||
3 | Ivan Zaharchenko Ivan Zaharchenko | USA | 22.13 | PB | |||||||||||||
Finale I 19.4. Vind: +2.9 | 19.4. | Vind: +2.9 | |||||||||||||||
1 | Blaize Holland Blaize Holland | USA | 21.81 | w | |||||||||||||
2 | Ashony Williams Ashony Williams | USA | 22.11 | w | |||||||||||||
Finale J 19.4. Vind: +2.9 | 19.4. | Vind: +2.9 | |||||||||||||||
1 | Charles Pierce Charles Pierce | USA | 21.85 | w | |||||||||||||
2 | Jacob Uhl Jacob Uhl | USA | 22.00 | w | |||||||||||||
3 | Tyler Esteves Tyler Esteves | USA | 22.07 | w | |||||||||||||
4 | Bryson Benjamin Bryson Benjamin | USA | 22.09 | w | |||||||||||||
5 | Isaac Cole Isaac Cole | USA | 22.11 | w | |||||||||||||
Finale K 19.4. Vind: +3.0 | 19.4. | Vind: +3.0 | |||||||||||||||
1 | Jose Rodriguez Jose Rodriguez | USA | 21.86 | w | |||||||||||||
Finale L 19.4. Vind: +1.8 | 19.4. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Omavi Collison Omavi Collison | BAH | 22.05 | PB | |||||||||||||
2 | Adrian King Adrian King | USA | 22.08 | PB | |||||||||||||
Finale M 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Joshua Adhemar Joshua Adhemar ('97) | 97 | HAI | 22.12 | PB | ||||||||||||
M 400 m 19.4. Finale A Finale | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Sean Bailey Sean Bailey ('97) | 97 | JAM | 46.04 | SB | ||||||||||||
2 | Jamiel Trimble Jamiel Trimble ('95) | 95 | USA | 46.33 | =PB | ||||||||||||
3 | Nijel Amos Nijel Amos ('94) | 94 | BOT | 46.38 | SB | ||||||||||||
4 | Alexander Ruso Alexander Ruso ('94) | 94 | BRA | 46.74 | |||||||||||||
5 | Nathan George Nathan George ('94) | 94 | CAN | 46.95 | SB | ||||||||||||
6 | Omar Austin Omar Austin | 00 | USA | 46.99 | PB | ||||||||||||
7 | Thomas Staines Thomas Staines ('98) | 98 | GBR | 47.57 | SB | ||||||||||||
8 | Eric Pouncy Eric Pouncy | USA | 48.54 | ||||||||||||||
Finale B 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Isaac Allanarem Isaac Allanarem | USA | 46.33 | PB | |||||||||||||
2 | Robert Ellis Robert Ellis ('95) | 95 | USA | 47.10 | |||||||||||||
3 | Justin Lewis Justin Lewis | USA | 47.14 | SB | |||||||||||||
4 | Ellis Myles Ellis Myles | USA | 47.67 | SB | |||||||||||||
5 | Ethan Woods Ethan Woods | USA | 48.21 | SB | |||||||||||||
6 | Sterling Reneau Sterling Reneau ('96) | 96 | USA | 48.46 | SB | ||||||||||||
Finale C 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Corey Lyons Corey Lyons | USA | 47.44 | PB | |||||||||||||
2 | Mark Haywood Mark Haywood | USA | 48.09 | ||||||||||||||
3 | Caelon Harkey Caelon Harkey | USA | 48.25 | SB | |||||||||||||
4 | Hamza Naveed Hamza Naveed | USA | 48.36 | PB | |||||||||||||
5 | Cam Snider Cam Snider ('94) | 94 | CAN | 48.59 | SB | ||||||||||||
6 | Michael Edwards Michael Edwards | USA | 48.61 | SB | |||||||||||||
7 | Elijah Olige Elijah Olige | USA | 49.00 | SB | |||||||||||||
Finale D 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Bryson Benjamin Bryson Benjamin | USA | 48.05 | PB | |||||||||||||
2 | Ben Parmoon Ben Parmoon | USA | 48.17 | PB | |||||||||||||
3 | Isaac Cole Isaac Cole | USA | 48.21 | PB | |||||||||||||
4 | Caleb Hardy Caleb Hardy | USA | 48.37 | SB | |||||||||||||
5 | Jacob Uhl Jacob Uhl | USA | 48.38 | PB | |||||||||||||
6 | Stephen Garcia Stephen Garcia | USA | 48.71 | ||||||||||||||
Finale E 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Paul Johnstone Paul Johnstone | USA | 48.25 | PB | |||||||||||||
2 | Domo Mosley Domo Mosley | USA | 48.56 | SB | |||||||||||||
3 | Augustine Larranaga Augustine Larranaga | USA | 48.57 | ||||||||||||||
4 | Leron Norton Leron Norton | USA | 48.77 | ||||||||||||||
5 | Max Morley Max Morley | USA | 48.94 | ||||||||||||||
Finale F 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Harun Abda Harun Abda ('90) | 90 | USA | 48.72 | SB | ||||||||||||
2 | Jabari Reynolds II Jabari Reynolds II | USA | 48.74 | PB | |||||||||||||
3 | Michael Meskill Michael Meskill | USA | 48.99 | PB | |||||||||||||
6 | Zach Ziemek Zach Ziemek ('93) | 93 | USA | 49.56 | SB | ||||||||||||
7 | Will Wagner V Will Wagner V | USA | 49.68 | SB | |||||||||||||
Finale G 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Adrian Iribe Adrian Iribe | USA | 48.81 | PB | |||||||||||||
2 | Jacob Ness Jacob Ness ('97) | 97 | GBR | 49.49 | SB | ||||||||||||
Finale H 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Blaize Holland Blaize Holland | USA | 48.90 | PB | |||||||||||||
Finale I 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Omavi Collison Omavi Collison | BAH | 49.00 | PB | |||||||||||||
Finale J 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Michael Russell Michael Russell | USA | 49.04 | PB | |||||||||||||
M 800 m 19.4. Finale A Finale | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Matt Manternach Matt Manternach ('97) | 97 | USA | 1:46.93 | PB | ||||||||||||
2 | Carter Lilly Carter Lilly ('95) | 95 | PHI | 1:47.52 | NR | SB | |||||||||||
3 | Cade Bethmann Cade Bethmann ('98) | 98 | USA | 1:47.81 | PB | ||||||||||||
4 | Erik Martinsson Erik Martinsson ('96) | 96 | SWE | 1:47.81 | PB | ||||||||||||
5 | Ty Moss Ty Moss ('97) | 97 | USA | 1:48.32 | PB | ||||||||||||
6 | Grey Howard Grey Howard ('95) | 95 | USA | 1:48.46 | PB | ||||||||||||
7 | Sergio Miranda Sergio Miranda ('92) | 92 | MEX | 1:48.96 | PB | ||||||||||||
8 | Dennis Mbuta Dennis Mbuta | USA | 1:49.03 | PB | |||||||||||||
Finale B 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | George Espino George Espino | USA | 1:47.58 | PB | |||||||||||||
2 | Kieran Taylor Kieran Taylor ('97) | 97 | USA | 1:48.06 | PB | ||||||||||||
3 | John Rivera John Rivera ('98) | 98 | PUR | 1:48.39 | PB | ||||||||||||
4 | Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96) | 96 | DEN | 1:48.45 | PB | ||||||||||||
5 | Tysen Vandraska Tysen Vandraska | USA | 1:48.52 | PB | |||||||||||||
6 | Max Wharton Max Wharton ('96) | 96 | GBR | 1:48.61 | PB | ||||||||||||
7 | Griffin Riley Griffin Riley ('98) | 98 | USA | 1:48.74 | PB | ||||||||||||
8 | Robert Tully Robert Tully ('95) | 95 | IRL | 1:48.94 | SB | ||||||||||||
Finale C 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Nolan Teubel Nolan Teubel | USA | 1:48.75 | PB | |||||||||||||
2 | Stephen Evans Stephen Evans ('96) | 96 | CAN | 1:48.90 | PB | ||||||||||||
3 | Devundrick Walker Devundrick Walker | USA | 1:49.47 | SB | |||||||||||||
4 | Mohand Zine Khelaf Mohand Zine Khelaf ('98) | 98 | CAN | 1:49.69 | SB | ||||||||||||
5 | Vincent Duguay Vincent Duguay ('91) | 91 | CAN | 1:49.73 | PB | ||||||||||||
6 | Sean Munnelly Sean Munnelly | USA | 1:50.14 | SB | |||||||||||||
7 | Ryan Speer Ryan Speer | USA | 1:51.13 | ||||||||||||||
8 | Derek Morton Derek Morton ('96) | 96 | USA | 1:51.18 | SB | ||||||||||||
9 | Connor Ross Connor Ross ('97) | 97 | USA | 1:51.66 | SB | ||||||||||||
10 | Alec Still Alec Still | USA | 1:52.03 | ||||||||||||||
11 | Jason Gomez Jason Gomez | 00 | USA | 1:53.47 | |||||||||||||
Finale D 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Reece Proctor Reece Proctor | 00 | USA | 1:49.92 | PB | ||||||||||||
2 | Cal Lawton Cal Lawton | USA | 1:50.62 | PB | |||||||||||||
3 | John Partee John Partee | USA | 1:50.97 | PB | |||||||||||||
4 | David Shadid David Shadid | USA | 1:51.38 | ||||||||||||||
5 | Gage Mayo Gage Mayo | USA | 1:51.53 | PB | |||||||||||||
6 | Joe Austin III Joe Austin III | USA | 1:51.57 | PB | |||||||||||||
7 | Joshua Cantong Joshua Cantong | USA | 1:51.78 | PB | |||||||||||||
8 | Dannie Guerrero Dannie Guerrero | USA | 1:51.81 | PB | |||||||||||||
9 | Taylor Kracher Taylor Kracher | USA | 1:51.93 | SB | |||||||||||||
10 | Benoit Didier Benoit Didier ('93) | 93 | FRA | 1:52.02 | SB | ||||||||||||
11 | Tannock Blair Tannock Blair ('96) | 96 | NZL | 1:54.97 | |||||||||||||
Finale E 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Chase Pareti Chase Pareti | USA | 1:50.04 | PB | |||||||||||||
2 | Scott Seymour Scott Seymour | USA | 1:50.40 | PB | |||||||||||||
3 | Michael Good Michael Good | USA | 1:50.56 | SB | |||||||||||||
4 | Hudson Kugel Hudson Kugel | USA | 1:50.72 | PB | |||||||||||||
5 | Ryan Lanley Ryan Lanley | USA | 1:50.75 | ||||||||||||||
6 | Juman Randall Juman Randall | USA | 1:50.75 | PB | |||||||||||||
7 | Xolan Brown Xolan Brown ('98) | 98 | USA | 1:50.88 | SB | ||||||||||||
8 | Kevin Wilkinson Kevin Wilkinson | USA | 1:50.91 | =PB | |||||||||||||
9 | Jaylen Tryon Jaylen Tryon | USA | 1:51.12 | ||||||||||||||
10 | Godfrey Chama Godfrey Chama ('98) | 98 | ZAM | 1:52.28 | SB | ||||||||||||
11 | Gavin Sleeter Gavin Sleeter ('97) | 97 | USA | 1:52.76 | SB | ||||||||||||
12 | Brandon Rivera Brandon Rivera ('95) | 95 | USA | 1:53.58 | |||||||||||||
Finale F 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Cliff Nichols Cliff Nichols | USA | 1:50.75 | PB | |||||||||||||
2 | Ian Crowe-Wright Ian Crowe-Wright ('95) | 95 | GBR | 1:51.41 | PB | ||||||||||||
3 | Curt Knott Curt Knott | USA | 1:51.45 | PB | |||||||||||||
4 | Michael Simcho Michael Simcho ('98) | 98 | USA | 1:52.31 | PB | ||||||||||||
5 | Kyle Pape Kyle Pape | USA | 1:53.42 | SB | |||||||||||||
6 | Patrick Scoggins Patrick Scoggins | USA | 1:53.74 | PB | |||||||||||||
7 | Jake Selstad Jake Selstad | USA | 1:53.84 | ||||||||||||||
8 | Tyler Olson Tyler Olson | USA | 1:54.00 | ||||||||||||||
9 | Jordan Cherin Jordan Cherin ('97) | 97 | USA | 1:54.35 | |||||||||||||
10 | Mike Alukunyang Mike Alukunyang | USA | 1:54.77 | ||||||||||||||
11 | Cade Greseth Cade Greseth | USA | 1:55.27 | SB | |||||||||||||
Finale G 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Bobby Poynter Bobby Poynter | 00 | USA | 1:50.81 | PB | ||||||||||||
2 | Butare Rugenerwa Butare Rugenerwa | USA | 1:51.14 | PB | |||||||||||||
3 | Matt Christoffer Matt Christoffer | USA | 1:51.22 | PB | |||||||||||||
4 | Riley Bauer Riley Bauer | USA | 1:51.78 | PB | |||||||||||||
5 | Ethan Gatchell Ethan Gatchell | USA | 1:51.80 | PB | |||||||||||||
6 | Wyatt Gatrost Wyatt Gatrost | USA | 1:51.93 | ||||||||||||||
7 | Nick Famolaro Nick Famolaro ('96) | 96 | USA | 1:52.41 | |||||||||||||
8 | Adam Meyer Adam Meyer ('99) | 99 | USA | 1:52.44 | |||||||||||||
9 | Kyler Sager Kyler Sager | USA | 1:52.74 | ||||||||||||||
10 | Connor Crowe Connor Crowe ('01) | 01 | USA | 1:52.88 | SB | ||||||||||||
11 | Colin Webber Colin Webber ('98) | 98 | USA | 1:53.17 | |||||||||||||
12 | Will O'Keefe Will O'Keefe | USA | 1:53.84 | SB | |||||||||||||
Finale H 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Drew Burns Drew Burns | USA | 1:51.64 | PB | |||||||||||||
2 | Abraham Maldonado Abraham Maldonado | USA | 1:53.02 | ||||||||||||||
3 | Olivier Desmeules Olivier Desmeules | 00 | CAN | 1:53.27 | PB | ||||||||||||
4 | Matthew Hernandez Matthew Hernandez | USA | 1:53.57 | ||||||||||||||
5 | James Douglass James Douglass | USA | 1:53.61 | SB | |||||||||||||
6 | Levi Fried Levi Fried | USA | 1:53.73 | SB | |||||||||||||
7 | Joshua Browne Joshua Browne ('97) | 97 | NZL | 1:53.74 | SB | ||||||||||||
8 | Nick Nowlen Nick Nowlen | USA | 1:54.26 | PB | |||||||||||||
9 | Brent Stephen Brent Stephen ('96) | 96 | CAN | 1:54.71 | SB | ||||||||||||
10 | Noah Bellomo Noah Bellomo | USA | 1:54.74 | SB | |||||||||||||
11 | Nathan Pixler Nathan Pixler | USA | 1:55.04 | ||||||||||||||
Finale I 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Yoel Yoel Yoel Yoel | USA | 1:52.22 | PB | |||||||||||||
2 | Matthew Salas Matthew Salas | USA | 1:52.41 | PB | |||||||||||||
3 | Abdelrahim Mahgoub Abdelrahim Mahgoub | USA | 1:52.70 | PB | |||||||||||||
4 | Joey Simon Joey Simon | USA | 1:52.99 | PB | |||||||||||||
5 | Stewart Keene Stewart Keene | USA | 1:53.56 | PB | |||||||||||||
6 | Rhys Koch Rhys Koch | USA | 1:54.17 | SB | |||||||||||||
7 | Max Carmona Max Carmona | USA | 1:54.40 | PB | |||||||||||||
8 | Jon Schaefer Jon Schaefer | USA | 1:55.11 | SB | |||||||||||||
9 | Daniel Van Buerden Daniel Van Buerden | USA | 1:55.73 | SB | |||||||||||||
Finale J 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Nick Bauernschmitt Nick Bauernschmitt | CAN | 1:52.56 | PB | |||||||||||||
2 | Myriq Freeman Myriq Freeman | USA | 1:53.15 | PB | |||||||||||||
3 | Bill Comstock Bill Comstock | USA | 1:53.18 | PB | |||||||||||||
4 | Victor Bocanegra Victor Bocanegra | USA | 1:53.20 | PB | |||||||||||||
5 | Collin Welch Collin Welch | USA | 1:53.29 | PB | |||||||||||||
6 | Noah Wallace Noah Wallace | USA | 1:53.86 | ||||||||||||||
7 | Jesse Phan Jesse Phan ('97) | 97 | USA | 1:54.05 | |||||||||||||
8 | Colton Nettleton Colton Nettleton | USA | 1:54.33 | SB | |||||||||||||
9 | Kevin Pacheco Kevin Pacheco | USA | 1:54.38 | ||||||||||||||
10 | Jacob Lough Jacob Lough ('99) | 99 | USA | 1:54.87 | |||||||||||||
Finale K 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Jordan Theisen Jordan Theisen | USA | 1:53.51 | PB | |||||||||||||
2 | Ramon Flores Ramon Flores | USA | 1:54.04 | PB | |||||||||||||
3 | Joshua English Joshua English ('99) | 99 | USA | 1:54.16 | SB | ||||||||||||
4 | Adam Alnazer Adam Alnazer | USA | 1:54.26 | PB | |||||||||||||
5 | Nick Borne Nick Borne | USA | 1:54.28 | PB | |||||||||||||
6 | Zachary Blackwood Zachary Blackwood | USA | 1:54.43 | PB | |||||||||||||
7 | Richard Torres Richard Torres ('96) | 96 | CAN | 1:54.82 | PB | ||||||||||||
8 | D'corian Williams D'corian Williams | USA | 1:54.82 | PB | |||||||||||||
9 | Jahdai Bolds Jahdai Bolds | USA | 1:54.87 | PB | |||||||||||||
10 | Ian Hurlburt Ian Hurlburt | USA | 1:55.07 | SB | |||||||||||||
11 | Bryan Pearson Bryan Pearson | USA | 1:55.55 | PB | |||||||||||||
Finale L 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Xavier Weaver Xavier Weaver | USA | 1:53.75 | SB | |||||||||||||
2 | Nicholas Mullineux Perrault Nicholas Mullineux Perrault | USA | 1:54.76 | SB | |||||||||||||
3 | Joshua Doria Joshua Doria | USA | 1:55.45 | PB | |||||||||||||
4 | Jacob Lewis Jacob Lewis | USA | 1:55.59 | ||||||||||||||
5 | Nicholas Borowsky Nicholas Borowsky | USA | 1:55.60 | PB | |||||||||||||
6 | Colin Schaub Colin Schaub | USA | 1:55.74 | PB | |||||||||||||
7 | Miguel Ayala Miguel Ayala | USA | 1:55.93 | SB | |||||||||||||
8 | Isaac Ventura Isaac Ventura | GUM | 1:55.97 | PB | |||||||||||||
M 5000 m 18.4. Finale A Finale | 18.4. | ||||||||||||||||
1 | Isaac Kimeli Isaac Kimeli ('94) | 94 | BEL | 13:33.47 | SB | ||||||||||||
1 | Morgan McDonald Morgan McDonald ('96) | 96 | AUS | 13:50.92 | SB | ||||||||||||
1 | Abdihamid Nur Abdihamid Nur ('97) | 97 | SOM | 14:06.81 | PB | ||||||||||||
1 | Aaron Wier Aaron Wier | USA | 14:23.12 | ||||||||||||||
1 | Saul Acosta Saul Acosta ('90) | 90 | MEX | 14:25.96 | PB | ||||||||||||
1 | Ben Naeger Ben Naeger | USA | 14:32.20 | PB | |||||||||||||
1 | Davonte Jett-Reynolds Davonte Jett-Reynolds | USA | 14:43.99 | PB | |||||||||||||
2 | Robin Hendrix Robin Hendrix ('95) | 95 | BEL | 13:34.61 | SB | ||||||||||||
2 | Fearghal Curtin Fearghal Curtin ('98) | 98 | IRL | 13:53.53 | PB | ||||||||||||
2 | Marcelo Laguera Marcelo Laguera ('96) | 96 | MEX | 14:08.87 | PB | ||||||||||||
2 | Jon Bishop Jon Bishop | USA | 14:23.92 | PB | |||||||||||||
2 | Jonathan Del Razo Jonathan Del Razo ('98) | 98 | MEX | 14:27.03 | PB | ||||||||||||
2 | Alejandro Diaz Alejandro Diaz ('01) | 01 | MEX | 14:34.41 | PB | ||||||||||||
2 | Justin Moore Justin Moore | USA | 14:47.85 | PB | |||||||||||||
3 | Gilbert Kigen Gilbert Kigen ('94) | 94 | KEN | 13:34.95 | PB | ||||||||||||
3 | Jack Rowe Jack Rowe ('96) | 96 | GBR | 13:54.99 | PB | ||||||||||||
3 | Victor Moreau Victor Moreau ('95) | 95 | FRA | 14:09.23 | PB | ||||||||||||
3 | Jorge Estrella Jorge Estrella | USA | 14:25.04 | PB | |||||||||||||
3 | Peter Allegre Peter Allegre | USA | 14:27.08 | PB | |||||||||||||
3 | Fermin Villagran Fermin Villagran | USA | 14:34.70 | PB | |||||||||||||
4 | Cole Rockhold Cole Rockhold ('95) | 95 | USA | 13:35.26 | PB | ||||||||||||
4 | Jake Heslington Jake Heslington ('94) | 94 | USA | 13:55.25 | PB | ||||||||||||
4 | Lucio Ramirez Lucio Ramirez | USA | 14:09.31 | PB | |||||||||||||
4 | Ryan Ford Ryan Ford ('97) | 97 | USA | 14:27.68 | |||||||||||||
4 | Nolan Dozier Nolan Dozier | USA | 14:29.18 | PB | |||||||||||||
4 | Isaac Russo Isaac Russo | USA | 14:36.61 | PB | |||||||||||||
5 | Lander Tijtgat Lander Tijtgat ('83) | 83 | BEL | 13:35.46 | PB | ||||||||||||
5 | Kaur Kivistik Kaur Kivistik ('91) | 91 | EST | 13:57.53 | PB | ||||||||||||
5 | Brandon Garnica Brandon Garnica ('99) | 99 | USA | 14:10.12 | PB | ||||||||||||
5 | Mark Husted Mark Husted ('87) | 87 | USA | 14:28.37 | PB | ||||||||||||
5 | Daniel Pederson Daniel Pederson | USA | 14:29.40 | PB | |||||||||||||
5 | Jarrett Mattingly Jarrett Mattingly | USA | 14:39.77 | PB | |||||||||||||
6 | Joe Klecker Joe Klecker ('96) | 96 | USA | 13:35.95 | SB | ||||||||||||
6 | Dallin Farnsworth Dallin Farnsworth ('93) | 93 | USA | 13:58.84 | SB | ||||||||||||
6 | Thomas George Thomas George ('96) | 96 | GBR | 14:10.37 | PB | ||||||||||||
6 | Miles Christensen Miles Christensen | USA | 14:28.64 | ||||||||||||||
6 | Moses Bojorquez Moses Bojorquez | USA | 14:33.17 | PB | |||||||||||||
6 | Keynan Abdi Keynan Abdi | USA | 14:42.73 | PB | |||||||||||||
7 | Rory Linkletter Rory Linkletter ('96) | 96 | CAN | 13:36.41 | PB | ||||||||||||
7 | Carson Hume Carson Hume | USA | 13:58.94 | PB | |||||||||||||
7 | Simon Bedard Simon Bedard ('97) | 97 | FRA | 14:11.28 | PB | ||||||||||||
7 | Joseph Humes Joseph Humes | USA | 14:29.37 | PB | |||||||||||||
7 | Christian Ricketts Christian Ricketts | USA | 14:34.15 | PB | |||||||||||||
7 | Mike Kurvach Mike Kurvach | USA | 14:42.76 | PB | |||||||||||||
8 | Gilbert Boit Gilbert Boit ('94) | 94 | KEN | 13:37.74 | PB | ||||||||||||
8 | Eric Hamer Eric Hamer ('97) | 97 | USA | 13:59.07 | PB | ||||||||||||
8 | Jack O'Leary Jack O'Leary ('97) | 97 | IRL | 14:11.96 | PB | ||||||||||||
8 | George McCartney George McCartney | USA | 14:30.70 | PB | |||||||||||||
8 | Joseph Minor-Williams Joseph Minor-Williams | USA | 14:36.80 | PB | |||||||||||||
9 | Zachery Panning Zachery Panning ('95) | 95 | USA | 13:37.94 | PB | ||||||||||||
9 | Darius Terry Darius Terry ('91) | 91 | USA | 13:59.61 | SB | ||||||||||||
9 | Jake Ritter Jake Ritter ('99) | 99 | USA | 14:12.98 | PB | ||||||||||||
9 | Omer Almog Omer Almog ('94) | 94 | ISR | 14:32.66 | PB | ||||||||||||
9 | Martin Lua Martin Lua | USA | 14:37.06 | PB | |||||||||||||
10 | Alfred Chelanga Alfred Chelanga ('94) | 94 | KEN | 13:42.31 | SB | ||||||||||||
10 | Matt Young Matt Young ('98) | 98 | USA | 13:59.94 | PB | ||||||||||||
10 | Ross Husch Ross Husch | USA | 14:16.10 | SB | |||||||||||||
10 | Justin Hazell Justin Hazell | 00 | USA | 14:34.04 | SB | ||||||||||||
10 | Jordy Ceja Jordy Ceja | USA | 14:37.25 | ||||||||||||||
11 | Alex Rogers Alex Rogers ('97) | 97 | USA | 13:43.97 | PB | ||||||||||||
11 | Addison DeHaven Addison DeHaven | USA | 14:01.21 | SB | |||||||||||||
11 | Isaiah Rodarte Isaiah Rodarte | USA | 14:18.78 | PB | |||||||||||||
11 | Derrick Williams Derrick Williams | USA | 14:35.16 | ||||||||||||||
11 | Liam Burthem Liam Burthem ('97) | 97 | GBR | 14:37.92 | |||||||||||||
12 | Elias Gedyon Elias Gedyon ('93) | 93 | USA | 13:45.66 | PB | ||||||||||||
12 | Tyson Miehe Tyson Miehe | USA | 14:02.79 | PB | |||||||||||||
12 | Harvey Nelson Harvey Nelson ('95) | 95 | USA | 14:20.37 | SB | ||||||||||||
12 | Satchel Caldwell Satchel Caldwell | USA | 14:35.25 | SB | |||||||||||||
12 | Boaz Ronoh Boaz Ronoh | KEN | 14:38.58 | PB | |||||||||||||
13 | Fernando Daniel Martinez Fernando Daniel Martinez ('93) | 93 | MEX | 13:47.28 | PB | ||||||||||||
13 | Andrew Alexander Andrew Alexander ('99) | 99 | CAN | 14:04.04 | PB | ||||||||||||
13 | Jake Hoffert Jake Hoffert | USA | 14:21.69 | SB | |||||||||||||
13 | Roman Ollar Roman Ollar | USA | 14:36.84 | ||||||||||||||
13 | Josh Janusiak Josh Janusiak | USA | 14:38.78 | SB | |||||||||||||
14 | Connor McMillan Connor McMillan ('95) | 95 | USA | 13:51.81 | |||||||||||||
14 | Josh Hoskinson Josh Hoskinson | USA | 14:04.33 | PB | |||||||||||||
14 | Aldo Marquez Aldo Marquez ('98) | 98 | USA | 14:24.46 | PB | ||||||||||||
14 | Isaac Akers Isaac Akers ('99) | 99 | GBR | 14:39.20 | |||||||||||||
14 | Colin Schultz Colin Schultz ('95) | 95 | USA | 14:42.46 | PB | ||||||||||||
15 | David Goodman David Goodman ('88) | 88 | USA | 13:52.96 | SB | ||||||||||||
15 | Barry Keane Barry Keane ('97) | 97 | IRL | 14:04.79 | PB | ||||||||||||
15 | Brayden Mclelland Brayden Mclelland | USA | 14:25.94 | SB | |||||||||||||
16 | Tim Rackers Tim Rackers ('93) | 93 | USA | 13:53.09 | SB | ||||||||||||
16 | Michael Ottesen Michael Ottesen | USA | 14:08.65 | PB | |||||||||||||
16 | Florian Lussy Florian Lussy ('94) | 94 | SUI | 14:26.84 | SB | ||||||||||||
17 | Christopher Olley Christopher Olley ('96) | 96 | GBR | 13:54.01 | |||||||||||||
17 | Jordan Brannan Jordan Brannan ('98) | 98 | USA | 14:11.48 | PB | ||||||||||||
17 | Connor Fisher Connor Fisher | USA | 14:27.11 | ||||||||||||||
18 | Tom Nobles Tom Nobles ('96) | 96 | USA | 14:12.19 | SB | ||||||||||||
18 | Emmanuel Rotich Emmanuel Rotich | KEN | 14:15.28 | SB | |||||||||||||
18 | Sean Miller Sean Miller ('96) | 96 | CAN | 14:27.83 | |||||||||||||
19 | Ruben Dominguez Ruben Dominguez | USA | 14:15.31 | ||||||||||||||
19 | Chandler Reid Chandler Reid | USA | 14:17.79 | SB | |||||||||||||
19 | Connor Weaver Connor Weaver ('95) | 95 | USA | 14:33.50 | SB | ||||||||||||
20 | Mike Ward Mike Ward ('94) | 94 | GBR | 14:17.11 | SB | ||||||||||||
20 | Kasey Knevelbaard Kasey Knevelbaard ('96) | 96 | USA | 14:19.28 | SB | ||||||||||||
20 | Justin Robison Justin Robison ('98) | 98 | USA | 14:35.91 | SB | ||||||||||||
20 | Tom Richardson Tom Richardson ('94) | 94 | GBR | 15:18.40 | PB | ||||||||||||
21 | Ryan Raff Ryan Raff | USA | 14:17.90 | PB | |||||||||||||
21 | Andrew Epperson Andrew Epperson ('90) | 90 | USA | 14:23.82 | SB | ||||||||||||
21 | John Shea John Shea | USA | 14:38.00 | ||||||||||||||
22 | Julio Ortiz Julio Ortiz ('96) | 96 | MEX | 14:19.41 | SB | ||||||||||||
22 | Gilbert Kirui Gilbert Kirui ('94) | 94 | KEN | 14:34.27 | SB | ||||||||||||
22 | Matthew Bouthillette Matthew Bouthillette ('98) | 98 | USA | 14:40.37 | SB | ||||||||||||
23 | Ehab El-Sandali Ehab El-Sandali ('97) | 97 | CAN | 14:20.32 | SB | ||||||||||||
23 | Edwin Kangogo Edwin Kangogo ('95) | 95 | KEN | 14:41.04 | |||||||||||||
24 | Jamie Dee Jamie Dee ('97) | 97 | GBR | 14:21.63 | SB | ||||||||||||
25 | Swarnjit Boyal Swarnjit Boyal ('95) | 95 | USA | 14:22.30 | SB | ||||||||||||
26 | Miler Haller Miler Haller ('97) | 97 | USA | 14:26.69 | SB | ||||||||||||
27 | Gabriel Haughey Gabriel Haughey | USA | 14:30.19 | SB | |||||||||||||
28 | Shuaib Aljabaly Shuaib Aljabaly | 00 | USA | 14:34.07 | PB | ||||||||||||
29 | Cade Burks Cade Burks ('98) | 98 | USA | 14:37.83 | |||||||||||||
30 | Austen Dalquist Austen Dalquist ('95) | 95 | USA | 14:42.30 | SB | ||||||||||||
31 | Manuel de Backer Manuel de Backer ('96) | 96 | NED | 14:47.50 | SB | ||||||||||||
32 | Scott Beattie Scott Beattie ('98) | 98 | GBR | 14:56.99 | |||||||||||||
Haran Dunderdale Haran Dunderdale ('96) | 96 | GBR | DNF | ||||||||||||||
Philip Cortvriendt Philip Cortvriendt ('94) | 94 | BEL | DNF | ||||||||||||||
Matthew Arnold Matthew Arnold ('96) | 96 | GBR | DNF | ||||||||||||||
George Duggan George Duggan ('96) | 96 | GBR | DNF | ||||||||||||||
Daniel Haymes Daniel Haymes ('96) | 96 | GBR | DNF | ||||||||||||||
M 10000 m 17.4. Finale A Finale | 17.4. | ||||||||||||||||
1 | Patricio Castillo Patricio Castillo ('92) | 92 | MEX | 29:29.12 | PB | ||||||||||||
1 | Blake Jones Blake Jones | USA | 30:28.49 | PB | |||||||||||||
2 | John Reniewicki John Reniewicki ('95) | 95 | USA | 29:32.52 | PB | ||||||||||||
2 | Daniel Ortiz Daniel Ortiz ('84) | 84 | MEX | 30:32.96 | PB | ||||||||||||
3 | Fernando Cervantes Fernando Cervantes ('90) | 90 | MEX | 29:49.85 | PB | ||||||||||||
3 | Hugo Ward Hugo Ward | USA | 30:49.52 | PB | |||||||||||||
4 | Preston Cates Preston Cates | USA | 30:01.04 | PB | |||||||||||||
4 | Daniel Hill Daniel Hill | USA | 31:05.53 | ||||||||||||||
5 | Paxton Smith Paxton Smith ('98) | 98 | USA | 30:02.88 | PB | ||||||||||||
5 | Taylor Dillon Taylor Dillon | USA | 31:11.00 | PB | |||||||||||||
6 | Dalton Graham Dalton Graham | USA | 30:03.48 | PB | |||||||||||||
6 | Jacob Stone Jacob Stone | USA | 31:13.34 | PB | |||||||||||||
7 | Jamie Crowe Jamie Crowe ('95) | 95 | GBR | 30:06.55 | SB | ||||||||||||
7 | Layton Werth Layton Werth | USA | 31:24.14 | PB | |||||||||||||
8 | Jordan Carpenter Jordan Carpenter | USA | 30:07.10 | PB | |||||||||||||
8 | Joseph Biehl Joseph Biehl | USA | 31:29.95 | PB | |||||||||||||
9 | Chris Frias Chris Frias ('90) | 90 | USA | 30:09.85 | SB | ||||||||||||
10 | Steven Martinez Steven Martinez ('94) | 94 | USA | 30:11.59 | SB | ||||||||||||
11 | Javier Palacios Javier Palacios ('84) | 84 | MEX | 30:13.60 | PB | ||||||||||||
12 | Alec Hornecker Alec Hornecker | USA | 30:14.60 | PB | |||||||||||||
13 | Juan Alberto Mena Juan Alberto Mena ('86) | 86 | MEX | 30:14.66 | PB | ||||||||||||
14 | Danny Dominguez Danny Dominguez | USA | 30:25.34 | PB | |||||||||||||
15 | Garek Bielaczyc Garek Bielaczyc ('98) | 98 | USA | 30:43.86 | PB | ||||||||||||
16 | Ossi Kekki Ossi Kekki ('93) | 93 | FIN | 30:46.51 | SB | ||||||||||||
17 | Brandt Preston Brandt Preston | USA | 30:56.14 | SB | |||||||||||||
18 | Brandon Krage Brandon Krage ('94) | 94 | USA | 30:56.44 | PB | ||||||||||||
19 | Keegan McCormick Keegan McCormick | USA | 31:03.87 | PB | |||||||||||||
20 | Dane Blomquist Dane Blomquist ('96) | 96 | GBR | 31:16.68 | PB | ||||||||||||
21 | Joey Bender Joey Bender ('92) | 92 | USA | 31:22.01 | PB | ||||||||||||
Zlatko Kozuhar Zlatko Kozuhar ('99) | 99 | CRO | DNF | ||||||||||||||
M 3000 m forh. 18.4. Finale A Finale | 18.4. | ||||||||||||||||
1 | Johannes Motschmann Johannes Motschmann ('94) | 94 | GER | 8:44.34 | SB | ||||||||||||
2 | Ryan Cleary Ryan Cleary ('96) | 96 | USA | 8:51.84 | PB | ||||||||||||
3 | Bryce Miller Bryce Miller ('95) | 95 | USA | 8:57.20 | SB | ||||||||||||
4 | Adam Hendrickson Adam Hendrickson | USA | 8:59.40 | SB | |||||||||||||
5 | Garrett Marsing Garrett Marsing ('95) | 95 | USA | 8:59.56 | |||||||||||||
6 | Zephyr Seagraves Zephyr Seagraves ('98) | 98 | USA | 9:03.91 | |||||||||||||
7 | Josh Espinoza Josh Espinoza ('92) | 92 | USA | 9:03.98 | |||||||||||||
8 | John Rice John Rice | USA | 9:06.56 | ||||||||||||||
9 | Mihret Coulter Mihret Coulter ('95) | 95 | USA | 9:09.54 | SB | ||||||||||||
10 | Riley Osen Riley Osen ('97) | 97 | USA | 9:10.87 | SB | ||||||||||||
11 | Adrian Jones Adrian Jones | USA | 9:13.99 | ||||||||||||||
12 | Declan McManus Declan McManus ('97) | 97 | GBR | 9:24.00 | |||||||||||||
Finale B 18.4. | 18.4. | ||||||||||||||||
1 | Steven Jones Steven Jones | USA | 8:53.23 | PB | |||||||||||||
2 | Jonathan Glen Jonathan Glen ('96) | 96 | GBR | 8:57.60 | SB | ||||||||||||
3 | Daniel Rosen Daniel Rosen ('01) | 01 | CAN | 8:58.29 | PB | ||||||||||||
4 | Aaron Ahl Aaron Ahl ('99) | 99 | CAN | 9:02.10 | PB | ||||||||||||
5 | Kyle Havriliak Kyle Havriliak ('96) | 96 | USA | 9:02.68 | PB | ||||||||||||
6 | Michael Simpson Michael Simpson | USA | 9:05.80 | PB | |||||||||||||
7 | Clark Otte Clark Otte | USA | 9:11.01 | ||||||||||||||
8 | Jorge Sanchez Jorge Sanchez | USA | 9:11.87 | ||||||||||||||
Finale C 18.4. | 18.4. | ||||||||||||||||
1 | Austin Pasch Austin Pasch ('96) | 96 | USA | 8:59.46 | PB | ||||||||||||
2 | Anthony Alfaro Anthony Alfaro | USA | 9:01.90 | PB | |||||||||||||
3 | Henry Hayes Henry Hayes | USA | 9:03.50 | PB | |||||||||||||
4 | Zack Benning Zack Benning | USA | 9:04.39 | PB | |||||||||||||
5 | Dylan Hayes Dylan Hayes | USA | 9:05.90 | PB | |||||||||||||
6 | Alex Cornwell Alex Cornwell | USA | 9:06.80 | ||||||||||||||
Finale D 18.4. | 18.4. | ||||||||||||||||
1 | Kyler Little Kyler Little | USA | 9:01.10 | SB | |||||||||||||
2 | Joseph Horen Joseph Horen | USA | 9:07.18 | ||||||||||||||
3 | Garett Cortez Garett Cortez ('97) | 97 | USA | 9:10.29 | PB | ||||||||||||
4 | Matthew Arnold Matthew Arnold ('96) | 96 | GBR | 9:13.14 | |||||||||||||
16 | Pierre-Louis Detourbe Pierre-Louis Detourbe ('97) | 97 | FRA | 9:23.27 | |||||||||||||
Finale E 18.4. | 18.4. | ||||||||||||||||
1 | Geofrey Kemboi Geofrey Kemboi | KEN | 9:12.13 | PB | |||||||||||||
Finale F 18.4. | 18.4. | ||||||||||||||||
2 | Thomas Grant Thomas Grant | FRA | 9:22.32 | PB | |||||||||||||
M 110 m hæk 19.4. Vind: +0.6 Finale A Finale | 19.4. | Vind: +0.6 | |||||||||||||||
1 | Gabriel Constantino Gabriel Constantino ('95) | 95 | BRA | 13.77 | |||||||||||||
2 | Nick Johnson Nick Johnson ('97) | 97 | USA | 13.99 | |||||||||||||
3 | Fabian McCall Fabian McCall | USA | 14.02 | PB | |||||||||||||
4 | Jordan Charles Jordan Charles ('95) | 95 | USA | 14.08 | SB | ||||||||||||
5 | Devon Montgomery Devon Montgomery ('96) | 96 | USA | 14.16 | SB | ||||||||||||
6 | Shane Martin Shane Martin | USA | 14.25 | SB | |||||||||||||
7 | Charlie Forbes Charlie Forbes ('94) | 94 | USA | 14.55 | SB | ||||||||||||
Tim Duckworth Tim Duckworth ('96) | 96 | GBR | 14.25 | PB | |||||||||||||
Finale B 19.4. Vind: +0.4 | 19.4. | Vind: +0.4 | |||||||||||||||
1 | Sam Brixey Sam Brixey ('98) | 98 | USA | 14.24 | |||||||||||||
2 | Christapherson Grant Christapherson Grant ('96) | 96 | USA | 14.28 | |||||||||||||
3 | Anastas Eliopoulos Anastas Eliopoulos ('99) | 99 | CAN | 14.54 | |||||||||||||
4 | Wavell Hinds Wavell Hinds ('99) | 99 | JAM | 14.58 | |||||||||||||
Finale C 19.4. Vind: +0.2 | 19.4. | Vind: +0.2 | |||||||||||||||
1 | Joshua Smith Joshua Smith ('96) | 96 | USA | 14.28 | PB | ||||||||||||
Finale D 19.4. Vind: +1.4 | 19.4. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||
1 | Cordell Cummings Cordell Cummings | USA | 14.52 | PB | |||||||||||||
7 | Braydon Maier Braydon Maier ('99) | 99 | USA | 15.82 | |||||||||||||
Finale E 19.4. Vind: +1.4 | 19.4. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||
6 | Lindon Victor Lindon Victor ('93) | 93 | GRN | 14.96 | |||||||||||||
Finale F 19.4. Vind: +0.4 | 19.4. | Vind: +0.4 | |||||||||||||||
6 | Rodney Littlejohn Rodney Littlejohn ('97) | 97 | USA | 15.17 | PB | ||||||||||||
7 | Adam Turner Adam Turner | USA | 15.59 | PB | |||||||||||||
Finale G 19.4. Vind: -0.1 | 19.4. | Vind: -0.1 | |||||||||||||||
7 | Aaron Cheek Aaron Cheek | USA | 15.83 | ||||||||||||||
Finale H 19.4. Vind: -1.0 | 19.4. | Vind: -1.0 | |||||||||||||||
5 | Chad Ponciano Chad Ponciano | USA | 15.94 | ||||||||||||||
7 | Camillo Dünninger Camillo Dünninger ('99) | 99 | GER | 16.17 | |||||||||||||
M 400 m hæk 19.4. Finale A Finale | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Alison dos Santos Alison dos Santos | 00 | BRA | 49.48 | AU20R | PB | |||||||||||
2 | Bikram Thiara Bikram Thiara | USA | 52.39 | SB | |||||||||||||
3 | Devon Montgomery Devon Montgomery ('96) | 96 | USA | 52.61 | SB | ||||||||||||
4 | Kaelin Moore Kaelin Moore ('99) | 99 | USA | 52.64 | SB | ||||||||||||
5 | Gabriel Gaeta Gabriel Gaeta ('96) | 96 | USA | 53.17 | |||||||||||||
6 | Christapherson Grant Christapherson Grant ('96) | 96 | USA | 53.73 | |||||||||||||
7 | Joey Czellecz Joey Czellecz | USA | 54.06 | ||||||||||||||
8 | Collin Sepulveda Collin Sepulveda | USA | 54.23 | ||||||||||||||
Finale B 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Cordell Cummings Cordell Cummings | USA | 51.95 | PB | |||||||||||||
2 | Vince DiVenere Vince DiVenere | USA | 52.05 | PB | |||||||||||||
3 | Ryan Fields Ryan Fields | 00 | USA | 52.08 | PB | ||||||||||||
4 | Ryan Cavinta Ryan Cavinta | USA | 52.82 | PB | |||||||||||||
5 | Guillermo Matesanz Guillermo Matesanz ('97) | 97 | ESP | 52.91 | PB | ||||||||||||
6 | Callum Macnab Callum Macnab ('97) | 97 | CAN | 53.74 | SB | ||||||||||||
Finale C 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Jonathan Burton Jonathan Burton | USA | 52.77 | PB | |||||||||||||
2 | William Roberts William Roberts | USA | 53.64 | PB | |||||||||||||
3 | Carter Bracken Carter Bracken | USA | 53.78 | PB | |||||||||||||
Finale D 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Germain Barnes Germain Barnes | USA | 53.35 | PB | |||||||||||||
2 | Joshua Adhemar Joshua Adhemar ('97) | 97 | HAI | 53.42 | PB | ||||||||||||
3 | Joshua Smith Joshua Smith ('96) | 96 | USA | 53.59 | SB | ||||||||||||
4 | Seth Shurvington Seth Shurvington | USA | 53.71 | PB | |||||||||||||
Finale E 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Reid Pierzinski Reid Pierzinski | USA | 53.43 | PB | |||||||||||||
Finale F 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
3 | Josh Riley Josh Riley | USA | 57.54 | ||||||||||||||
M Højdespring 19.4. Finale A Finale | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Frank Harris Frank Harris | USA | 2.21 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Peyton Fredrickson Peyton Fredrickson ('96) | 96 | USA | 2.16 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Mitch Jacobson Mitch Jacobson | USA | 2.11 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kevin Schultz Kevin Schultz ('95) | 95 | USA | 2.11 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Chris Jaeger Chris Jaeger | USA | 2.06 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Daniel Armstrong Daniel Armstrong ('98) | 98 | USA | 2.06 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Kolt Newell Kolt Newell | USA | 2.06 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Derek Valdez Derek Valdez | USA | 2.01 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Zach Dybul Zach Dybul | USA | 2.01 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Beau Sheeran Beau Sheeran | USA | 2.01 | =SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Matt Quist Matt Quist ('96) | 96 | USA | 2.01 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Peter Michiels Peter Michiels | USA | 2.01 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Riley Sears Riley Sears | USA | 2.01 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Graham Michiels Graham Michiels | USA | 2.01 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Chris Brake Chris Brake ('95) | 95 | NZL | 2.01 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Brent Dionisio Brent Dionisio | USA | 2.01 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Jevin Kitchen Jevin Kitchen | USA | 2.01 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Bailey Thayer Bailey Thayer ('97) | 97 | USA | 2.01 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Lucas Broxterman Lucas Broxterman | USA | 2.01 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Tim Van Horn Tim Van Horn ('97) | 97 | USA | 2.01 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Michael Williams Michael Williams ('98) | 98 | USA | 2.01 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Austin Dewitz Austin Dewitz | USA | 2.01 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Alex Oleson Alex Oleson | USA | 2.01 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Obang Odol Obang Odol ('97) | 97 | USA | 2.01 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
25 | Nick Makrakis Nick Makrakis | USA | 2.01 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Jacob Netschke Jacob Netschke | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 19.4. Finale A Finale | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Tommy Ansiel Tommy Ansiel | USA | 5.25 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Trent Francom Trent Francom ('98) | 98 | USA | 5.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jacob Englar Jacob Englar | USA | 5.10 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Clayton Fritsch Clayton Fritsch ('98) | 98 | USA | 4.95 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Maxime Léveillé Maxime Léveillé ('98) | 98 | CAN | 4.95 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Josh Fry Josh Fry | USA | 4.90 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Andrew Morin Andrew Morin | USA | 4.80 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Zehr Blanco Zehr Blanco | USA | 4.80 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Adam Peterson Adam Peterson | USA | 4.80 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | David Foley David Foley ('84) | 84 | CAN | 4.80 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Kevin Ward Kevin Ward | USA | 4.80 | =SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Cade Skuza Cade Skuza | USA | 4.80 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Ben Raffin Ben Raffin | USA | 4.80 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Ryan Stanley Ryan Stanley | USA | 4.80 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Parker Johnson Parker Johnson | USA | 4.65 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Christopher Aichinger Christopher Aichinger | USA | 4.65 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Troy Gingerich Troy Gingerich | USA | 4.65 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Norman Napolitano Norman Napolitano | USA | 4.65 | =SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Zach Greenleaf Zach Greenleaf | USA | 4.65 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Mark Faber Mark Faber | USA | 4.65 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Aidan Olvera Aidan Olvera | USA | 4.65 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Matt Hunt Matt Hunt | USA | 4.65 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Ryan Pust Ryan Pust ('96) | 96 | USA | 4.65 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Braydon Maier Braydon Maier ('99) | 99 | USA | 4.65 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
25 | Ariel Dyrek Ariel Dyrek | USA | 4.65 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
25 | Lorenzo Sison Lorenzo Sison ('98) | 98 | USA | 4.65 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
31 | Camillo Dünninger Camillo Dünninger ('99) | 99 | GER | 4.50 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
33 | Grant Carpenter Grant Carpenter | USA | 4.35 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Jared Schipper Jared Schipper | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 19.4. Finale A Finale | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Shamar Moreland Shamar Moreland | USA | 7.68 | +1.5 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Alexander Lewis Alexander Lewis ('95) | 95 | USA | 7.67 | +1.8 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ryan Chase Ryan Chase ('97) | 97 | USA | 7.58 | w | +3.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Isaiah Roybal Isaiah Roybal | USA | 7.56 | w | +2.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Cameron Rayford Cameron Rayford ('98) | 98 | USA | 7.56 | w | +2.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Tanner Battikha Tanner Battikha | USA | 7.56 | +1.4 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Johnathan Balogun Johnathan Balogun ('94) | 94 | CAN | 7.52 | w | +2.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Eric Burns Eric Burns ('97) | 97 | USA | 7.52 | w | +2.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Isa Bynum Isa Bynum | USA | 7.52 | w | +2.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Steven Childs Steven Childs | USA | 7.41 | +0.9 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | James Dudley James Dudley | USA | 7.38 | +0.6 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Ryan Tennant Ryan Tennant | USA | 7.34 | w | +3.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Quincy Scott Quincy Scott | USA | 7.30 | +1.5 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Sam Brixey Sam Brixey ('98) | 98 | USA | 7.30 | +1.6 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Michael Turner Michael Turner | USA | 7.29 | +1.8 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Ondřej Rapp Ondřej Rapp ('97) | 97 | CZE | 7.29 | +1.3 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Cory Barger Cory Barger | USA | 7.27 | +1.1 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Adrian King Adrian King | USA | 7.26 | +1.7 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Clinton Cole Clinton Cole ('96) | 96 | USA | 7.25 | +1.1 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Tre Manning Tre Manning | USA | 7.25 | +2.0 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Jordan Minor Jordan Minor | USA | 7.23 | w | +2.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Sam Robinson Sam Robinson | USA | 7.20 | w | +2.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Alvin McCray Alvin McCray | USA | 7.17 | w | +3.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Donovan Robinson Donovan Robinson | USA | 7.15 | w | +2.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
25 | Jermel Jones II Jermel Jones II | 00 | USA | 7.09 | +1.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
26 | Derek Valdez Derek Valdez | USA | 7.06 | +1.3 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
27 | Rodney Littlejohn Rodney Littlejohn ('97) | 97 | USA | 7.02 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
27 | Ricky Wright Jr. Ricky Wright Jr. | USA | 7.02 | +0.5 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
27 | Guillermo Matesanz Guillermo Matesanz ('97) | 97 | ESP | 7.02 | +2.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
30 | Casey Williams Casey Williams | USA | 7.01 | +1.8 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
30 | William Ross William Ross | USA | 7.01 | +0.7 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
32 | Samuel Johnson Samuel Johnson ('09) | 09 | USA | 7.00 | w | +2.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
33 | Alec Dronen Alec Dronen | USA | 6.99 | w | +2.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
34 | Dakota Abbott Dakota Abbott | USA | 6.97 | w | +2.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
35 | Anthony Reyes Anthony Reyes ('99) | 99 | USA | 6.96 | +1.2 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
37 | Will Wagner V Will Wagner V | USA | 6.90 | +1.9 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
37 | Camillo Dünninger Camillo Dünninger ('99) | 99 | GER | 6.90 | -0.2 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
45 | Adam Turner Adam Turner | USA | 6.75 | +0.6 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
52 | Julian Read Julian Read | USA | 6.60 | -0.2 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
56 | Josh Schulz Josh Schulz | USA | 6.54 | +0.5 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
61 | Jacob Netschke Jacob Netschke | USA | 6.46 | +1.3 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
71 | Karl Zuber Karl Zuber ('98) | 98 | SWE | 6.16 | +0.2 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
72 | Chad Ponciano Chad Ponciano | USA | 6.14 | +1.1 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 19.4. Finale A Finale | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Ike Okoroike Ike Okoroike | USA | 15.31 | +1.2 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Olorunfe Akinduro Olorunfe Akinduro | 00 | CAN | 15.28 | +0.7 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Aidan Quinn Aidan Quinn | 00 | GBR | 15.02 | w | +4.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Shaun Wollenweber Shaun Wollenweber | USA | 14.87 | +1.1 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Robby Flores Robby Flores | USA | 14.80 | +1.2 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Adrienne Jackson Adrienne Jackson | USA | 14.73 | +1.1 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Joshua Hamilton Joshua Hamilton | USA | 14.71 | +1.9 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Darius King Darius King ('99) | 99 | USA | 14.69 | +1.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Tegbir Jhutty Tegbir Jhutty | USA | 14.55 | +0.9 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | William Ross William Ross | USA | 14.54 | +2.0 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Gift Chinda Gift Chinda | USA | 14.40 | +0.8 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 19.4. Finale A Finale | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Wictor Petersson Wictor Petersson ('98) | 98 | SWE | 20.70 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Iáson Mahéras Iáson Mahéras | 00 | GRE | 18.45 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jake Knight Jake Knight | USA | 17.30 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Nick Benham Nick Benham | USA | 17.13 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kai Barber Kai Barber | USA | 17.05 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Ryan Kelly Ryan Kelly | USA | 16.96 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Benjamin Coronado Benjamin Coronado | USA | 16.61 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Noah Huber Noah Huber | USA | 16.50 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Moataz Mohamed El Gohary Moataz Mohamed El Gohary | 00 | EGY | 16.33 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Michael Quesenberry Michael Quesenberry | USA | 16.27 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Brent Yeakey Brent Yeakey | USA | 16.22 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Michael Majors Michael Majors | USA | 16.08 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Gregory Richardson Gregory Richardson | USA | 16.00 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Deszmon Humphries Deszmon Humphries | USA | 15.93 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Nick Betchart Nick Betchart | 00 | USA | 15.92 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | George Harris George Harris | USA | 15.91 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Gilbert Peters Gilbert Peters | USA | 15.79 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Otoniel Badjana Otoniel Badjana ('98) | 98 | POR | 15.22 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
32 | Weston Ellis Weston Ellis | USA | 13.11 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 19.4. Finale A Finale | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Jake Knight Jake Knight | USA | 55.60 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Nathan Dunivan Nathan Dunivan ('96) | 96 | USA | 55.18 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Andy Hurtado Andy Hurtado | USA | 52.53 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Ryan Kelly Ryan Kelly | USA | 50.57 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Otoniel Badjana Otoniel Badjana ('98) | 98 | POR | 49.64 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 19.4. Finale A Finale | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Beau Clafton Beau Clafton | USA | 59.13 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Chad Ponciano Chad Ponciano | USA | 47.12 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Jacob Netschke Jacob Netschke | USA | 45.49 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Adam Turner Adam Turner | USA | 45.33 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
25 | Karl Zuber Karl Zuber ('98) | 98 | SWE | 44.65 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
32 | Aaron Cheek Aaron Cheek | USA | 39.92 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Tikamp 18.4. Finale A Finale | 18.4. | ||||||||||||||||
1 | Ayden Owens Ayden Owens | 00 | PUR | 8130 | NR NU20R | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Harrison Williams Harrison Williams ('96) | 96 | USA | 8112 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Tim Ehrhardt Tim Ehrhardt ('95) | 95 | USA | 8066 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Maximilian Vollmer Maximilian Vollmer ('98) | 98 | GER | 7840 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Steven Bastien Steven Bastien ('94) | 94 | USA | 7735 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Taylor Ehrhardt Taylor Ehrhardt ('91) | 91 | CAN | 7715 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Trent Nytes Trent Nytes ('95) | 95 | USA | 7618 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Andrew Ghizzone Andrew Ghizzone ('96) | 96 | USA | 7540 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Hunter Price Hunter Price ('94) | 94 | USA | 7422 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Mitch Modin Mitch Modin ('95) | 95 | USA | 7259 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Peyton Haack Peyton Haack | 00 | USA | 7129 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 18.4. | 18.4. | ||||||||||||||||
1 | Denim Rogers Denim Rogers ('98) | 98 | USA | 7504 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Wade Walder Wade Walder ('98) | 98 | USA | 7355 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kyle Clancy Kyle Clancy ('97) | 97 | USA | 7171 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Hunter Powell Hunter Powell ('96) | 96 | USA | 7141 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Joseph Keys Joseph Keys | USA | 7138 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kyle Lawson Kyle Lawson | USA | 7066 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | William Eggers William Eggers ('95) | 95 | USA | 7019 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Braydon Maier Braydon Maier ('99) | 99 | USA | 7005 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Richard Clark Richard Clark ('76) | 76 | USA | 6734 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Donte Robinson Donte Robinson | USA | 6697 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Parker Kennedy Parker Kennedy | USA | 6606 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Zachary Lorbeck Zachary Lorbeck | USA | 6577 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Drake Foote Drake Foote | USA | 6261 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Tyler Enerson Tyler Enerson | USA | 6105 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale C 18.4. | 18.4. | ||||||||||||||||
1 | Tyler Nelson Tyler Nelson ('96) | 96 | USA | 7254 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Sam Pica Sam Pica ('99) | 99 | USA | 7093 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Giovanni Brown Giovanni Brown | USA | 6836 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kamar Majid Kamar Majid | USA | 6736 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Paul Afflitto Paul Afflitto | USA | 6722 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Ian Rinefort Ian Rinefort | USA | 6682 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Ryan Thomsen Ryan Thomsen ('98) | 98 | USA | 6476 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Logan Stock Logan Stock | USA | 6297 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | David Šrámek David Šrámek ('96) | 96 | CZE | 6270 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Bobby Casey Bobby Casey | USA | 6070 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Evan Hieber Evan Hieber | USA | 5986 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Daniel Asa Daniel Asa | USA | 5958 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale D 18.4. | 18.4. | ||||||||||||||||
1 | Hakim McMorris Hakim McMorris | 00 | USA | 7033 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Eric Lundgren Eric Lundgren | USA | 6630 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Dalen Hargett Dalen Hargett | USA | 6583 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Michael Forster Michael Forster | USA | 6527 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Seren Dances Seren Dances | USA | 6500 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Matthew Pieper Matthew Pieper | USA | 6386 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Bradly Wright Bradly Wright | USA | 6182 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Ray Littles Ray Littles | USA | 6063 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Nathaniel Belden Nathaniel Belden | USA | 6035 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Peter Bates Peter Bates | USA | 6022 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Josh Farmer Josh Farmer ('99) | 99 | USA | 5979 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 100 m 19.4. Vind: +1.3 Finale A Finale | 19.4. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Destiny Smith-Barnett Destiny Smith-Barnett ('96) | 96 | LBR | 11.32 | SB | ||||||||||||
2 | Chelsea Francis Chelsea Francis ('96) | 96 | USA | 11.35 | SB | ||||||||||||
3 | Kaysha Love Kaysha Love ('97) | 97 | USA | 11.47 | |||||||||||||
4 | Ana Carolina Azevedo Ana Carolina Azevedo ('98) | 98 | BRA | 11.59 | |||||||||||||
5 | Lorraine Martins Lorraine Martins | 00 | BRA | 11.65 | |||||||||||||
6 | Callista Fletcher Callista Fletcher | USA | 11.68 | ||||||||||||||
7 | Regyn Gaffney Regyn Gaffney ('97) | 97 | USA | 11.78 | |||||||||||||
8 | Zaria Francis Zaria Francis ('98) | 98 | USA | 11.85 | SB | ||||||||||||
Finale B 19.4. Vind: +0.2 | 19.4. | Vind: +0.2 | |||||||||||||||
1 | Marybeth Sant Marybeth Sant ('95) | 95 | USA | 11.52 | SB | ||||||||||||
2 | Lashira Tremble Lashira Tremble | USA | 11.79 | SB | |||||||||||||
3 | Keosha Sanders Keosha Sanders ('98) | 98 | USA | 11.79 | PB | ||||||||||||
4 | Deondra Green Deondra Green | 00 | CAN | 11.91 | SB | ||||||||||||
5 | Emily Morgan Emily Morgan | USA | 12.03 | ||||||||||||||
6 | Kieana Butler Kieana Butler | USA | 12.06 | ||||||||||||||
7 | Natsumi McGee Natsumi McGee ('97) | 97 | USA | 12.11 | |||||||||||||
8 | Jazmen Bunch Jazmen Bunch ('96) | 96 | USA | 12.16 | |||||||||||||
Finale C 19.4. Vind: +2.2 | 19.4. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Catherine Léger Catherine Léger | 00 | CAN | 11.61 | w | ||||||||||||
2 | Katherine Lucas Katherine Lucas ('98) | 98 | CAN | 11.84 | w | ||||||||||||
3 | Jordyn Tucker Jordyn Tucker ('98) | 98 | USA | 11.85 | w | ||||||||||||
4 | Danae Dyer Danae Dyer | 00 | USA | 11.87 | w | ||||||||||||
5 | Sinclair Watson Sinclair Watson | USA | 11.92 | w | |||||||||||||
6 | Madison Flores Madison Flores | USA | 12.07 | w | |||||||||||||
7 | Maddy Pietz Maddy Pietz | USA | 12.15 | w | |||||||||||||
8 | Arianna West Arianna West | USA | 12.22 | w | |||||||||||||
Finale D 19.4. Vind: +2.2 | 19.4. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Deja Keys Deja Keys | USA | 11.72 | w | |||||||||||||
2 | Emerald Bowens Emerald Bowens | USA | 11.72 | w | |||||||||||||
3 | Jazmine Robertson Jazmine Robertson ('95) | 95 | USA | 11.75 | w | ||||||||||||
4 | Naudia Dawson Naudia Dawson | USA | 11.89 | w | |||||||||||||
5 | Kierra Davis Kierra Davis | USA | 11.91 | w | |||||||||||||
6 | Kayla Zink Kayla Zink ('92) | 92 | USA | 11.91 | w | ||||||||||||
7 | Shanice Williams Shanice Williams ('96) | 96 | CAN | 12.30 | w | ||||||||||||
Finale E 19.4. Vind: +1.6 | 19.4. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Kirsten Carter Kirsten Carter | USA | 11.84 | PB | |||||||||||||
2 | Jada Jackson Jada Jackson ('99) | 99 | CAN | 11.98 | SB | ||||||||||||
3 | Mikala McClain Mikala McClain ('97) | 97 | USA | 12.00 | SB | ||||||||||||
4 | Jasmine Malone Jasmine Malone ('96) | 96 | USA | 12.12 | SB | ||||||||||||
5 | Mariah Lesure Mariah Lesure | USA | 12.27 | ||||||||||||||
6 | Natajah Simmons Natajah Simmons | USA | 12.29 | SB | |||||||||||||
Finale F 19.4. Vind: +2.4 | 19.4. | Vind: +2.4 | |||||||||||||||
1 | Venice Stewart Venice Stewart | USA | 11.88 | w | |||||||||||||
2 | Kajsa Johansson Kajsa Johansson ('01) | 01 | USA | 11.95 | w | ||||||||||||
3 | Rakayla Tyler Rakayla Tyler | USA | 11.98 | w | |||||||||||||
4 | Hannah Arnold Hannah Arnold | USA | 12.04 | w | |||||||||||||
5 | Meyer Quaynor Meyer Quaynor | CAN | 12.10 | w | |||||||||||||
6 | Paige Labare Paige Labare | USA | 12.14 | w | |||||||||||||
Finale G 19.4. Vind: +1.3 | 19.4. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Michelle Harrison Michelle Harrison ('92) | 92 | CAN | 11.91 | PB | ||||||||||||
2 | Nautica Hill Nautica Hill ('96) | 96 | USA | 11.91 | PB | ||||||||||||
3 | Tai McDonald Tai McDonald | USA | 12.11 | SB | |||||||||||||
4 | Amari Jones Amari Jones ('02) | 02 | USA | 12.11 | SB | ||||||||||||
Finale H 19.4. Vind: +2.4 | 19.4. | Vind: +2.4 | |||||||||||||||
1 | Nia Powdrell Nia Powdrell | USA | 11.94 | w | |||||||||||||
2 | Maribel Caicedo Maribel Caicedo ('98) | 98 | ECU | 11.99 | w | ||||||||||||
3 | Divina Henry Divina Henry ('97) | 97 | CAN | 12.03 | w | ||||||||||||
4 | Rebecca Temidayo Oshinbajo Rebecca Temidayo Oshinbajo ('96) | 96 | NGR | 12.27 | w | ||||||||||||
Finale I 19.4. Vind: +0.6 | 19.4. | Vind: +0.6 | |||||||||||||||
1 | Zaire Chest Zaire Chest | USA | 12.08 | ||||||||||||||
2 | Isabella Moyer Isabella Moyer | USA | 12.26 | ||||||||||||||
Finale J 19.4. Vind: +1.2 | 19.4. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Ryanne Napoleon Ryanne Napoleon | USA | 12.15 | PB | |||||||||||||
2 | Alyssia Gonzalez Alyssia Gonzalez | USA | 12.29 | PB | |||||||||||||
Finale K 19.4. Vind: +2.1 | 19.4. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Londie Williams-Fields Londie Williams-Fields | USA | 12.16 | w | |||||||||||||
2 | Hannah Bradley Hannah Bradley | USA | 12.19 | w | |||||||||||||
3 | Halimat Adeyemi Halimat Adeyemi | USA | 12.22 | w | |||||||||||||
4 | Morgan Evans Morgan Evans | USA | 12.27 | w | |||||||||||||
Finale L 19.4. Vind: +2.2 | 19.4. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Te'Mesha Paxton Te'Mesha Paxton | USA | 12.16 | w | |||||||||||||
2 | Sarah Troescher Sarah Troescher | USA | 12.19 | w | |||||||||||||
Finale M 19.4. Vind: +2.3 | 19.4. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Peace Igbonagwam Peace Igbonagwam | 00 | USA | 12.27 | w | ||||||||||||
Finale N 19.4. Vind: +2.1 | 19.4. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
7 | Noelina Isabel Madarieta Noelina Isabel Madarieta ('96) | 96 | ARG | 12.62 | w | ||||||||||||
K 200 m 19.4. Vind: +0.5 Finale A Finale | 19.4. | Vind: +0.5 | |||||||||||||||
1 | Kori Carter Kori Carter ('92) | 92 | USA | 23.01 | PB | ||||||||||||
2 | Chelsea Francis Chelsea Francis ('96) | 96 | USA | 23.26 | PB | ||||||||||||
3 | Lorraine Martins Lorraine Martins | 00 | BRA | 23.56 | SB | ||||||||||||
4 | Callista Fletcher Callista Fletcher | USA | 23.60 | PB | |||||||||||||
5 | Marybeth Sant Marybeth Sant ('95) | 95 | USA | 23.68 | PB | ||||||||||||
6 | Najia Hudspeth Najia Hudspeth ('96) | 96 | USA | 24.17 | |||||||||||||
7 | Lexis Lambert Lexis Lambert ('94) | 94 | USA | 24.20 | SB | ||||||||||||
8 | Jasmine Malone Jasmine Malone ('96) | 96 | USA | 24.27 | SB | ||||||||||||
Finale B 19.4. Vind: +2.7 | 19.4. | Vind: +2.7 | |||||||||||||||
1 | Shilah Bedingfield Shilah Bedingfield | USA | 23.12 | w | |||||||||||||
2 | Brie Courseault Brie Courseault | USA | 23.83 | w | |||||||||||||
3 | Audrey Jackson Audrey Jackson ('98) | 98 | CAN | 23.97 | w | ||||||||||||
4 | Kierra Davis Kierra Davis | USA | 24.26 | w | |||||||||||||
5 | Natsumi McGee Natsumi McGee ('97) | 97 | USA | 24.39 | w | ||||||||||||
6 | Jazmen Bunch Jazmen Bunch ('96) | 96 | USA | 24.45 | w | ||||||||||||
7 | Deondra Green Deondra Green | 00 | CAN | 24.62 | w | ||||||||||||
Finale C 19.4. Vind: +1.6 | 19.4. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Catherine Léger Catherine Léger | 00 | CAN | 23.67 | PB | ||||||||||||
2 | Erekha Sebastion Erekha Sebastion ('99) | 99 | USA | 23.85 | PB | ||||||||||||
3 | Deja Keys Deja Keys | USA | 24.06 | ||||||||||||||
4 | Lashira Tremble Lashira Tremble | USA | 24.12 | PB | |||||||||||||
5 | Nautica Hill Nautica Hill ('96) | 96 | USA | 24.24 | PB | ||||||||||||
6 | Kayla Zink Kayla Zink ('92) | 92 | USA | 24.60 | |||||||||||||
7 | Helena McLeod Helena McLeod ('96) | 96 | GER | 24.94 | SB | ||||||||||||
Finale D 19.4. Vind: +1.2 | 19.4. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Kirsten Carter Kirsten Carter | USA | 23.73 | PB | |||||||||||||
2 | Dora Filipović Dora Filipović ('98) | 98 | CRO | 24.24 | PB | ||||||||||||
3 | Tiffani Mays Tiffani Mays ('96) | 96 | USA | 24.44 | PB | ||||||||||||
4 | Danae Manibog Danae Manibog ('98) | 98 | USA | 24.47 | |||||||||||||
5 | Jasmine Chesson Jasmine Chesson | USA | 24.82 | =SB | |||||||||||||
6 | Jada Jackson Jada Jackson ('99) | 99 | CAN | 24.85 | SB | ||||||||||||
7 | Kieana Butler Kieana Butler | USA | 24.86 | ||||||||||||||
Finale E 19.4. Vind: +2.1 | 19.4. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Emily Morgan Emily Morgan | USA | 24.27 | w | |||||||||||||
2 | Angie Higgins Angie Higgins | USA | 24.65 | w | |||||||||||||
3 | Amari Jones Amari Jones ('02) | 02 | USA | 24.73 | w | ||||||||||||
4 | Tawnie Moore Tawnie Moore ('95) | 95 | USA | 24.76 | w | ||||||||||||
5 | Savannah Smith Savannah Smith | USA | 24.78 | w | |||||||||||||
6 | Kennedy Quarles Kennedy Quarles | USA | 24.93 | w | |||||||||||||
Finale F 19.4. Vind: +1.9 | 19.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Knowledge Omovoh Knowledge Omovoh | 00 | NGR | 24.30 | PB | ||||||||||||
2 | Mechaela Hyacinth Mechaela Hyacinth ('99) | 99 | LCA | 24.54 | PB | ||||||||||||
3 | Tatianna Clanton Tatianna Clanton | USA | 24.73 | ||||||||||||||
4 | Naudia Dawson Naudia Dawson | USA | 24.78 | ||||||||||||||
5 | Katrina Innanen Katrina Innanen ('97) | 97 | CAN | 24.88 | SB | ||||||||||||
Finale G 19.4. Vind: +1.6 | 19.4. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Kajsa Johansson Kajsa Johansson ('01) | 01 | USA | 24.34 | PB | ||||||||||||
2 | Ayana Fields Ayana Fields | USA | 24.36 | PB | |||||||||||||
3 | Madison Flores Madison Flores | USA | 24.36 | PB | |||||||||||||
4 | Grace Bley Grace Bley ('98) | 98 | USA | 24.48 | PB | ||||||||||||
5 | Tai McDonald Tai McDonald | USA | 24.69 | SB | |||||||||||||
6 | Mikala McClain Mikala McClain ('97) | 97 | USA | 24.86 | SB | ||||||||||||
7 | Brittany Holbrook Brittany Holbrook | USA | 24.95 | SB | |||||||||||||
Finale H 19.4. Vind: +2.5 | 19.4. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | Hiba Mahgoub Hiba Mahgoub | USA | 24.46 | w | |||||||||||||
2 | Katherine Lucas Katherine Lucas ('98) | 98 | CAN | 24.58 | w | ||||||||||||
3 | Divina Henry Divina Henry ('97) | 97 | CAN | 24.70 | w | ||||||||||||
4 | Jenna Bouyer Jenna Bouyer | 00 | USA | 24.79 | w | ||||||||||||
5 | Chloe Sharp Chloe Sharp | USA | 24.91 | w | |||||||||||||
Finale I 19.4. Vind: +1.5 | 19.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Lily Hess Lily Hess | USA | 24.69 | PB | |||||||||||||
4 | Emilia Del Hoyo Emilia Del Hoyo ('97) | 97 | ESP | 25.99 | |||||||||||||
Finale J 19.4. Vind: +1.8 | 19.4. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Vanessa Aniteye Vanessa Aniteye ('98) | 98 | GER | 24.84 | PB | ||||||||||||
2 | Kyra Bailey Kyra Bailey | USA | 24.92 | PB | |||||||||||||
Finale K 19.4. Vind: +1.1 | 19.4. | Vind: +1.1 | |||||||||||||||
1 | Bryce West Bryce West | CAN | 24.93 | PB | |||||||||||||
Finale L 19.4. Vind: +1.2 | 19.4. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Zaire Chest Zaire Chest | USA | 24.94 | ||||||||||||||
4 | Madison Marko Madison Marko | USA | 25.43 | PB | |||||||||||||
Finale R 19.4. Vind: +1.8 | 19.4. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
3 | Meagan Warwick Meagan Warwick | USA | 26.10 | SB | |||||||||||||
Finale S 19.4. Vind: +2.5 | 19.4. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
3 | Atalia da Silva Atalia da Silva ('96) | 96 | BRA | 27.58 | w | ||||||||||||
K 400 m 19.4. Finale A Finale | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Geisa Coutinho Geisa Coutinho ('80) | 80 | BRA | 52.40 | SB | ||||||||||||
2 | Tiffani Marinho Tiffani Marinho ('99) | 99 | BRA | 52.51 | PB | ||||||||||||
3 | Chika Iwuamadi Chika Iwuamadi | USA | 53.84 | PB | |||||||||||||
4 | Audrey Jackson Audrey Jackson ('98) | 98 | CAN | 54.28 | PB | ||||||||||||
5 | Cristiane Silva Cristiane Silva ('88) | 88 | BRA | 54.31 | SB | ||||||||||||
6 | Jalyn Harris Jalyn Harris ('99) | 99 | USA | 54.56 | SB | ||||||||||||
7 | Tiffani Mays Tiffani Mays ('96) | 96 | USA | 54.77 | SB | ||||||||||||
Finale B 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Shilah Bedingfield Shilah Bedingfield | USA | 53.69 | ||||||||||||||
2 | Danae Manibog Danae Manibog ('98) | 98 | USA | 54.10 | PB | ||||||||||||
3 | Brie Courseault Brie Courseault | USA | 54.22 | PB | |||||||||||||
4 | Sheeren Samson Vallybouy Sheeren Samson Vallybouy ('98) | 98 | MAS | 54.32 | SB | ||||||||||||
5 | Vanessa Aniteye Vanessa Aniteye ('98) | 98 | GER | 54.82 | SB | ||||||||||||
6 | Dora Filipović Dora Filipović ('98) | 98 | CRO | 55.04 | |||||||||||||
7 | Katrina Innanen Katrina Innanen ('97) | 97 | CAN | 56.98 | SB | ||||||||||||
Finale C 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Camira Haughton Camira Haughton ('95) | 95 | JAM | 53.94 | SB | ||||||||||||
2 | Renate Bluschke Renate Bluschke ('98) | 98 | CAN | 55.71 | PB | ||||||||||||
3 | Alexis Surrell Alexis Surrell | 00 | USA | 55.87 | SB | ||||||||||||
4 | Jasmin Mitchell Jasmin Mitchell | USA | 56.08 | PB | |||||||||||||
5 | Lauryn McCollum Lauryn McCollum | USA | 56.13 | ||||||||||||||
6 | Savannah Smith Savannah Smith | USA | 56.50 | SB | |||||||||||||
Finale D 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Knowledge Omovoh Knowledge Omovoh | 00 | NGR | 54.48 | PB | ||||||||||||
2 | Amari Prude Amari Prude | USA | 55.42 | ||||||||||||||
3 | Avery Pacella Avery Pacella | USA | 55.47 | PB | |||||||||||||
4 | Hiba Mahgoub Hiba Mahgoub | USA | 55.92 | PB | |||||||||||||
5 | Brittany Schyvinck Brittany Schyvinck | USA | 56.09 | SB | |||||||||||||
6 | Heather Harrower Heather Harrower | USA | 56.15 | ||||||||||||||
7 | Artesha Richardson Artesha Richardson ('98) | 98 | AIA | 56.40 | SB | ||||||||||||
Finale E 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Chloe Sharp Chloe Sharp | USA | 55.99 | PB | |||||||||||||
2 | Brooklyn Schyvinck Brooklyn Schyvinck | USA | 56.32 | SB | |||||||||||||
3 | Lucy Steinmeyer Lucy Steinmeyer ('99) | 99 | GER | 56.54 | SB | ||||||||||||
4 | Madelin Whelpley Madelin Whelpley | USA | 56.63 | PB | |||||||||||||
5 | Takiyah Johnson Takiyah Johnson | USA | 56.70 | SB | |||||||||||||
Finale F 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Tylantiss Atlas Tylantiss Atlas | USA | 56.31 | SB | |||||||||||||
Finale G 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Arianna Mansavage Arianna Mansavage | USA | 56.37 | PB | |||||||||||||
Finale H 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Hannah Ivy Hannah Ivy | 00 | USA | 56.60 | PB | ||||||||||||
2 | Marie Ries Marie Ries ('98) | 98 | GER | 56.95 | PB | ||||||||||||
Finale I 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Lauren Wuertz Lauren Wuertz | USA | 56.73 | PB | |||||||||||||
K 800 m 19.4. Finale A Finale | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Nikki Hiltz Nikki Hiltz ('94) | 94 | USA | 2:01.37 | PB | ||||||||||||
2 | Avi'Tal Wilson-Perteete Avi'Tal Wilson-Perteete ('99) | 99 | USA | 2:02.41 | SB | ||||||||||||
3 | Rachael Walters Rachael Walters ('96) | 96 | USA | 2:04.15 | PB | ||||||||||||
4 | Gabby Crank Gabby Crank | USA | 2:04.47 | PB | |||||||||||||
5 | Samantha Murphy Samantha Murphy ('92) | 92 | CAN | 2:04.58 | SB | ||||||||||||
6 | Danielle McCormick Danielle McCormick ('97) | 97 | USA | 2:05.00 | PB | ||||||||||||
7 | Alon Lewis Alon Lewis ('97) | 97 | USA | 2:05.54 | PB | ||||||||||||
8 | Carsyn Johnson Carsyn Johnson ('96) | 96 | USA | 2:06.94 | SB | ||||||||||||
9 | Maggie Carruth Maggie Carruth ('95) | 95 | USA | 2:07.54 | |||||||||||||
Finale B 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Karina Liz Karina Liz ('97) | 97 | USA | 2:05.64 | PB | ||||||||||||
2 | Taylor Arco Taylor Arco ('98) | 98 | USA | 2:06.06 | PB | ||||||||||||
3 | Okasana Covey Okasana Covey | USA | 2:06.09 | PB | |||||||||||||
4 | Linnea Saltz Linnea Saltz | USA | 2:06.19 | PB | |||||||||||||
5 | Brooke Manson Brooke Manson | 00 | USA | 2:06.77 | PB | ||||||||||||
6 | Dominique Allen Dominique Allen ('97) | 97 | USA | 2:06.80 | PB | ||||||||||||
7 | Karina Haymore Karina Haymore ('99) | 99 | USA | 2:07.51 | PB | ||||||||||||
8 | Alana Mussatto Alana Mussatto ('96) | 96 | CAN | 2:07.83 | PB | ||||||||||||
9 | Svetlana Martynova Svetlana Martynova ('90) | 90 | CAN | 2:08.26 | SB | ||||||||||||
10 | Paige Nock Paige Nock ('95) | 95 | CAN | 2:10.66 | SB | ||||||||||||
11 | Alena Ellsworth Alena Ellsworth | USA | 2:11.08 | ||||||||||||||
12 | Madeline Hamilton Madeline Hamilton | USA | 2:12.22 | ||||||||||||||
Finale C 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Sarah Newton Sarah Newton | USA | 2:06.36 | PB | |||||||||||||
2 | Alexa Hokanson Alexa Hokanson | USA | 2:07.01 | PB | |||||||||||||
3 | Elisa Rovere Elisa Rovere ('96) | 96 | ITA | 2:07.48 | SB | ||||||||||||
4 | Charlotte Cayton-Smith Charlotte Cayton-Smith ('97) | 97 | GBR | 2:07.91 | |||||||||||||
5 | Madison Harris Madison Harris ('95) | 95 | USA | 2:09.26 | PB | ||||||||||||
6 | Krista Steele Krista Steele | USA | 2:09.69 | SB | |||||||||||||
7 | Bailey Sharon Bailey Sharon | USA | 2:09.87 | ||||||||||||||
8 | Carly Smiedala Carly Smiedala ('98) | 98 | USA | 2:10.13 | SB | ||||||||||||
9 | Izzy Giesing Izzy Giesing | USA | 2:12.21 | ||||||||||||||
Finale D 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Yasmine Hernandez Yasmine Hernandez | USA | 2:08.72 | PB | |||||||||||||
2 | Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99) | 99 | DEN | 2:09.78 | SB | ||||||||||||
3 | Steffi Jones Steffi Jones | USA | 2:09.81 | PB | |||||||||||||
4 | Keagan Bolibol Keagan Bolibol | USA | 2:11.08 | PB | |||||||||||||
5 | Mairin Shields-Brown Mairin Shields-Brown ('99) | 99 | CAN | 2:11.30 | PB | ||||||||||||
6 | Katie Grimes Katie Grimes | USA | 2:11.98 | PB | |||||||||||||
7 | Siobhan Rubio Siobhan Rubio | USA | 2:12.12 | PB | |||||||||||||
8 | Chelsey Jones Chelsey Jones ('97) | 97 | USA | 2:13.38 | SB | ||||||||||||
9 | Maddie Meade Maddie Meade | USA | 2:15.19 | ||||||||||||||
Finale E 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Lasean Davis Lasean Davis | USA | 2:08.91 | PB | |||||||||||||
2 | Courtney Moore Courtney Moore ('94) | 94 | USA | 2:09.36 | SB | ||||||||||||
3 | Ruth Cvancara Ruth Cvancara | USA | 2:10.27 | PB | |||||||||||||
4 | Natalie Grohmann Natalie Grohmann ('97) | 97 | USA | 2:11.11 | SB | ||||||||||||
5 | Valery Tobias Valery Tobias | 00 | USA | 2:11.62 | PB | ||||||||||||
6 | Sadie Wassum Sadie Wassum | USA | 2:11.79 | SB | |||||||||||||
7 | Allison Johnson Allison Johnson ('02) | 02 | USA | 2:13.71 | SB | ||||||||||||
8 | MaLeigha Menegatti MaLeigha Menegatti | 00 | USA | 2:13.83 | |||||||||||||
9 | Allie Sulaitis Allie Sulaitis ('94) | 94 | USA | 2:14.62 | SB | ||||||||||||
Finale F 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Tia Saunders Tia Saunders ('97) | 97 | USA | 2:08.94 | PB | ||||||||||||
2 | Lauren Houston Lauren Houston ('96) | 96 | USA | 2:09.44 | PB | ||||||||||||
3 | Allison Bailey Allison Bailey | USA | 2:10.41 | SB | |||||||||||||
4 | Lindsey Putman Lindsey Putman ('89) | 89 | USA | 2:10.72 | SB | ||||||||||||
5 | Jelena Grujić Jelena Grujić ('97) | 97 | SRB | 2:10.90 | SB | ||||||||||||
6 | Emma Moravec Emma Moravec | USA | 2:11.28 | PB | |||||||||||||
7 | Ashley Rynard Ashley Rynard | USA | 2:11.57 | SB | |||||||||||||
8 | Abbie Porter Abbie Porter | USA | 2:13.05 | ||||||||||||||
9 | Melanie Loff Melanie Loff | USA | 2:13.22 | SB | |||||||||||||
10 | Ashleigh Macleod Ashleigh Macleod | USA | 2:14.66 | ||||||||||||||
Finale G 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Anaya Ward Anaya Ward | USA | 2:10.21 | PB | |||||||||||||
2 | Nicole Griffiths Nicole Griffiths | USA | 2:10.89 | PB | |||||||||||||
3 | Mikaela Romanini Mikaela Romanini ('99) | 99 | USA | 2:11.18 | SB | ||||||||||||
4 | Katie Camarena Katie Camarena ('97) | 97 | USA | 2:11.26 | SB | ||||||||||||
5 | Rebecca Ledsham Rebecca Ledsham | USA | 2:11.57 | PB | |||||||||||||
6 | Jamie Eckford Jamie Eckford | USA | 2:12.23 | SB | |||||||||||||
7 | Grace Victor Grace Victor ('97) | 97 | AUS | 2:12.42 | SB | ||||||||||||
8 | Kathryn Adelman Kathryn Adelman | USA | 2:12.55 | ||||||||||||||
9 | Ellie Leather Ellie Leather ('98) | 98 | GBR | 2:12.71 | |||||||||||||
10 | Erin Chessin Erin Chessin | USA | 2:13.28 | SB | |||||||||||||
11 | Veronica Citireag Veronica Citireag ('88) | 88 | ROU | 2:13.62 | |||||||||||||
Finale H 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Brittney Duquette Brittney Duquette | USA | 2:10.91 | PB | |||||||||||||
2 | Kyra Keurentjes Kyra Keurentjes | 00 | NED | 2:11.34 | PB | ||||||||||||
3 | Sara Van Dyke Sara Van Dyke ('93) | 93 | USA | 2:11.75 | SB | ||||||||||||
4 | Madelyn Huston Madelyn Huston ('99) | 99 | CAN | 2:12.55 | PB | ||||||||||||
5 | Krystal Kaufman Krystal Kaufman | 00 | USA | 2:12.80 | PB | ||||||||||||
6 | Sophie Jimenez Sophie Jimenez | USA | 2:13.11 | PB | |||||||||||||
7 | Kayla Isom Kayla Isom | USA | 2:13.18 | PB | |||||||||||||
8 | Kara Smith Kara Smith | USA | 2:13.49 | PB | |||||||||||||
9 | Alexandra Hernandez Alexandra Hernandez | USA | 2:13.90 | PB | |||||||||||||
10 | Leah Salazar Leah Salazar | USA | 2:15.00 | PB | |||||||||||||
11 | Anahy Covarrubias Anahy Covarrubias | USA | 2:15.02 | ||||||||||||||
12 | Emily Chilton Emily Chilton | CAN | 2:15.47 | ||||||||||||||
Finale I 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Marian Ledesma Marian Ledesma | USA | 2:13.42 | PB | |||||||||||||
2 | Agita Svetere Agita Svetere ('99) | 99 | LAT | 2:13.78 | PB | ||||||||||||
3 | Hope Willenbrink Hope Willenbrink | USA | 2:14.54 | PB | |||||||||||||
4 | Jessica Ong Jessica Ong | USA | 2:14.59 | PB | |||||||||||||
5 | Ellie Postma Ellie Postma | USA | 2:14.75 | PB | |||||||||||||
6 | Lindsay Welker Lindsay Welker | USA | 2:15.01 | PB | |||||||||||||
K 5000 m 18.4. Finale A Finale | 18.4. | ||||||||||||||||
1 | Weini Kelati Weini Kelati ('96) | 96 | ERI | 15:23.46 | SB | ||||||||||||
1 | Charlotte Prouse Charlotte Prouse ('97) | 97 | CAN | 16:16.42 | SB | ||||||||||||
1 | Chelsea Drum Chelsea Drum ('97) | 97 | USA | 16:27.66 | PB | ||||||||||||
1 | Seselia Dala Seselia Dala ('97) | 97 | SUD | 16:43.86 | PB | ||||||||||||
1 | Anna Kostarellis Anna Kostarellis ('99) | 99 | USA | 16:49.24 | PB | ||||||||||||
1 | Emily Johnson Emily Johnson ('98) | 98 | USA | 16:57.09 | PB | ||||||||||||
2 | Adva Cohen Adva Cohen ('96) | 96 | ISR | 15:31.01 | PB | ||||||||||||
2 | Maddie Ivy Maddie Ivy | USA | 16:24.05 | PB | |||||||||||||
2 | Haleigh Hunter-Galvan Haleigh Hunter-Galvan | USA | 16:30.12 | PB | |||||||||||||
2 | Kortney Schardt Kortney Schardt | USA | 16:51.87 | PB | |||||||||||||
2 | Sierra Brill Sierra Brill | USA | 17:03.54 | PB | |||||||||||||
2 | Dorcas Koech Dorcas Koech | KEN | 17:09.71 | PB | |||||||||||||
3 | Caroline Kurgat Caroline Kurgat ('93) | 93 | KEN | 15:40.45 | PB | ||||||||||||
3 | Maddie Cannon Maddie Cannon | USA | 16:26.09 | SB | |||||||||||||
3 | Addi Coggins Addi Coggins ('98) | 98 | USA | 16:33.14 | PB | ||||||||||||
3 | Dania Holmberg Dania Holmberg ('99) | 99 | USA | 16:55.05 | PB | ||||||||||||
3 | Emma Christensen Emma Christensen | USA | 17:07.12 | PB | |||||||||||||
3 | Trina Moreno Trina Moreno | USA | 17:16.97 | PB | |||||||||||||
4 | Verity Ockenden Verity Ockenden ('91) | 91 | GBR | 15:40.48 | PB | ||||||||||||
4 | Svenja Ojstersek Svenja Ojstersek ('94) | 94 | GER | 16:26.94 | PB | ||||||||||||
4 | Ylva Traxler Ylva Traxler ('98) | 98 | AUT | 16:34.07 | PB | ||||||||||||
4 | Angelina Ronquillo Angelina Ronquillo | USA | 16:55.92 | PB | |||||||||||||
4 | Lindsey Scarton Lindsey Scarton | USA | 17:07.68 | PB | |||||||||||||
4 | Lucina Vincent Lucina Vincent | USA | 17:18.36 | PB | |||||||||||||
5 | Lauren Gregory Lauren Gregory ('99) | 99 | USA | 15:42.45 | PB | ||||||||||||
5 | Miranda Daschian Miranda Daschian ('97) | 97 | USA | 16:29.45 | PB | ||||||||||||
5 | Alison Pray Alison Pray | USA | 16:34.83 | PB | |||||||||||||
5 | Zita Molnár Zita Molnár ('97) | 97 | HUN | 16:59.97 | PB | ||||||||||||
5 | Elizabeth Balsan Elizabeth Balsan | USA | 17:08.13 | PB | |||||||||||||
5 | Ariana Anderson Ariana Anderson | USA | 17:20.84 | PB | |||||||||||||
6 | Militsa Mircheva Militsa Mircheva ('94) | 94 | BUL | 15:45.97 | PB | ||||||||||||
6 | Allie Ludge Allie Ludge | USA | 16:30.18 | PB | |||||||||||||
6 | Kyra Lopez Kyra Lopez ('97) | 97 | USA | 16:36.79 | PB | ||||||||||||
6 | Caroline Miller Caroline Miller ('99) | 99 | USA | 17:00.97 | |||||||||||||
6 | Abby Lawrence Abby Lawrence | USA | 17:08.50 | PB | |||||||||||||
6 | Briahna Gerlach Briahna Gerlach ('99) | 99 | USA | 17:22.36 | PB | ||||||||||||
7 | Esther Gitahi Esther Gitahi ('96) | 96 | KEN | 15:58.72 | PB | ||||||||||||
7 | Bella Williams Bella Williams ('98) | 98 | GBR | 16:30.61 | |||||||||||||
7 | Erika Freyhof Erika Freyhof ('98) | 98 | USA | 16:38.71 | PB | ||||||||||||
7 | Anna Donnay Anna Donnay | USA | 17:01.33 | PB | |||||||||||||
7 | Piper Misse Piper Misse ('97) | 97 | USA | 17:10.00 | PB | ||||||||||||
8 | Eilish Flanagan Eilish Flanagan ('97) | 97 | IRL | 16:00.39 | PB | ||||||||||||
8 | Nokuthula Dlamini Nokuthula Dlamini ('96) | 96 | RSA | 16:30.82 | PB | ||||||||||||
8 | Weslie Pearce Weslie Pearce | USA | 16:41.08 | SB | |||||||||||||
8 | Gianna Tedeschi Gianna Tedeschi ('99) | 99 | USA | 17:01.63 | |||||||||||||
8 | Bailey Hughes Bailey Hughes | USA | 17:10.57 | PB | |||||||||||||
9 | Devin Clark Devin Clark ('97) | 97 | USA | 16:00.92 | PB | ||||||||||||
9 | Alex Cruz Alex Cruz | USA | 16:31.24 | PB | |||||||||||||
9 | Casey Monoszlay Casey Monoszlay | USA | 16:41.95 | PB | |||||||||||||
9 | Lily Tomasula-Martin Lily Tomasula-Martin | USA | 17:02.41 | PB | |||||||||||||
9 | Anna Schmitz Anna Schmitz ('93) | 93 | GER | 17:13.61 | PB | ||||||||||||
10 | Amelia Mazza-Downie Amelia Mazza-Downie ('99) | 99 | AUS | 16:01.08 | PB | ||||||||||||
10 | Elizabeth Weiler Elizabeth Weiler ('93) | 93 | USA | 16:31.26 | PB | ||||||||||||
10 | Alyssa Block Alyssa Block | USA | 16:43.95 | PB | |||||||||||||
10 | Anna Máté Anna Máté ('99) | 99 | HUN | 17:02.56 | |||||||||||||
10 | Chandler Horton Chandler Horton ('99) | 99 | USA | 17:13.73 | PB | ||||||||||||
11 | Lindsey Brewis Lindsey Brewis | USA | 16:03.38 | PB | |||||||||||||
11 | Eileen Stressling Eileen Stressling ('96) | 96 | USA | 16:32.25 | SB | ||||||||||||
11 | Destiny Collins Destiny Collins ('98) | 98 | USA | 16:44.05 | PB | ||||||||||||
11 | Cassidy Towner Cassidy Towner | USA | 17:04.71 | PB | |||||||||||||
11 | Brenda Rosales-Coria Brenda Rosales-Coria | USA | 17:14.96 | PB | |||||||||||||
12 | Maggie Montoya Maggie Montoya ('95) | 95 | USA | 16:03.85 | SB | ||||||||||||
12 | Emma Rafuse Emma Rafuse | USA | 16:33.19 | PB | |||||||||||||
12 | Lauren Bailey Lauren Bailey | USA | 16:44.64 | PB | |||||||||||||
12 | Kathryn Bernicke Kathryn Bernicke ('99) | 99 | USA | 17:05.66 | |||||||||||||
12 | Emily Berzonsky Emily Berzonsky | USA | 17:17.22 | PB | |||||||||||||
13 | Hannah Miller Hannah Miller ('97) | 97 | NZL | 16:04.82 | PB | ||||||||||||
13 | Miranda Myers Miranda Myers ('97) | 97 | USA | 16:38.12 | SB | ||||||||||||
13 | Clarissa Morales Clarissa Morales | USA | 16:49.12 | PB | |||||||||||||
13 | Jessica Dominguez Jessica Dominguez | USA | 17:09.25 | SB | |||||||||||||
13 | Julia Yescas Julia Yescas | USA | 17:19.17 | PB | |||||||||||||
14 | Sydney Meyers Sydney Meyers | USA | 16:08.63 | PB | |||||||||||||
14 | Anett Somogyi Anett Somogyi ('96) | 96 | HUN | 16:39.13 | |||||||||||||
14 | Scarlet Dale Scarlet Dale ('99) | 99 | GBR | 16:50.34 | |||||||||||||
14 | MarLee Mitchell MarLee Mitchell | USA | 17:12.63 | ||||||||||||||
14 | Claire McCune Claire McCune | USA | 17:21.19 | PB | |||||||||||||
15 | Maddy Reed Maddy Reed ('98) | 98 | USA | 16:09.61 | SB | ||||||||||||
15 | Lexie Thompson Lexie Thompson ('97) | 97 | USA | 16:39.24 | PB | ||||||||||||
15 | Kate Lilly Kate Lilly | USA | 16:51.60 | PB | |||||||||||||
15 | Anneke Grogan Anneke Grogan ('96) | 96 | NZL | 17:13.94 | SB | ||||||||||||
15 | Angela DiPentino Angela DiPentino ('98) | 98 | USA | 17:21.46 | PB | ||||||||||||
16 | Julia Howley Julia Howley ('96) | 96 | CAN | 16:10.89 | PB | ||||||||||||
16 | Caitlin Klopfer Caitlin Klopfer ('98) | 98 | USA | 16:40.09 | PB | ||||||||||||
16 | Sophie Murphy Sophie Murphy ('98) | 98 | IRL | 16:51.99 | SB | ||||||||||||
16 | Kaylee Mitchell Kaylee Mitchell ('99) | 99 | USA | 17:16.79 | PB | ||||||||||||
16 | Nancy Jeptoo Nancy Jeptoo | KEN | 17:21.70 | PB | |||||||||||||
17 | Aubrey Roberts Aubrey Roberts | USA | 16:12.33 | SB | |||||||||||||
17 | Olivia Johnson Olivia Johnson | USA | 16:41.22 | ||||||||||||||
17 | Maria Isabel Vélez Maria Isabel Vélez ('88) | 88 | MEX | 16:52.37 | SB | ||||||||||||
17 | Maddie McLain Maddie McLain | USA | 17:18.79 | ||||||||||||||
17 | Kaleigh Kroeker Kaleigh Kroeker | USA | 17:22.21 | PB | |||||||||||||
18 | Elizabeth Funderburk Elizabeth Funderburk ('99) | 99 | USA | 16:14.82 | PB | ||||||||||||
18 | Ashley Driscoll Ashley Driscoll ('97) | 97 | USA | 16:43.34 | PB | ||||||||||||
18 | Baylee Jones Baylee Jones ('99) | 99 | USA | 16:55.38 | |||||||||||||
18 | Rachel Morrin Rachel Morrin | USA | 17:19.41 | PB | |||||||||||||
18 | Mia Beckham Mia Beckham | USA | 17:23.45 | PB | |||||||||||||
19 | Poppy Tank Poppy Tank ('97) | 97 | GBR | 16:14.83 | |||||||||||||
19 | Jordan Jacob Jordan Jacob | USA | 16:46.15 | ||||||||||||||
19 | Yukino Parle Yukino Parle | USA | 16:57.05 | ||||||||||||||
19 | Maggie Shearer Maggie Shearer | USA | 17:20.21 | ||||||||||||||
19 | Sierra Mortensen Sierra Mortensen ('99) | 99 | USA | 17:24.23 | SB | ||||||||||||
20 | Alexis Zeis Alexis Zeis | USA | 16:17.90 | PB | |||||||||||||
20 | Sydney Brown Sydney Brown ('96) | 96 | USA | 16:49.78 | |||||||||||||
20 | Mariana Martinez Mariana Martinez | 00 | MEX | 16:57.37 | SB | ||||||||||||
20 | Megan Kress Megan Kress | USA | 17:20.35 | ||||||||||||||
20 | Julia Lemak Julia Lemak | USA | 17:24.62 | ||||||||||||||
21 | Rachel King Rachel King | USA | 16:19.64 | SB | |||||||||||||
21 | Claire Graves Claire Graves | USA | 16:50.41 | ||||||||||||||
21 | Mariel Mendoza Mariel Mendoza | USA | 16:58.46 | SB | |||||||||||||
21 | Sailor Hutton Sailor Hutton | USA | 17:21.28 | ||||||||||||||
22 | Katie Izzo Katie Izzo ('96) | 96 | USA | 16:20.09 | PB | ||||||||||||
22 | Kaila Gibson Kaila Gibson | USA | 16:52.79 | SB | |||||||||||||
22 | Kayla Easterly Kayla Easterly ('98) | 98 | USA | 17:01.35 | |||||||||||||
22 | Alexis Grandys Alexis Grandys | USA | 17:22.61 | PB | |||||||||||||
23 | Maxine Paholek Maxine Paholek ('99) | 99 | AUS | 16:23.89 | PB | ||||||||||||
23 | Bailey Ness Bailey Ness ('96) | 96 | USA | 16:54.30 | PB | ||||||||||||
23 | Ericka Hibser Ericka Hibser | USA | 17:01.91 | SB | |||||||||||||
23 | Gabby Juarez Gabby Juarez | USA | 17:26.74 | SB | |||||||||||||
24 | Meghan Peyton Meghan Peyton ('86) | 86 | USA | 16:33.05 | SB | ||||||||||||
24 | Rebecca Buteau Rebecca Buteau ('98) | 98 | USA | 16:56.85 | |||||||||||||
24 | Claire Steigerwald Claire Steigerwald | USA | 17:02.89 | PB | |||||||||||||
25 | Carrie Verdon Carrie Verdon ('94) | 94 | USA | 16:58.15 | SB | ||||||||||||
25 | Miranda Thompson Miranda Thompson ('99) | 99 | CAN | 17:02.70 | PB | ||||||||||||
25 | Bryn McKillop Bryn McKillop | USA | 17:18.65 | SB | |||||||||||||
26 | Jennalee Thurman Jennalee Thurman | USA | 17:02.28 | PB | |||||||||||||
26 | Julia Kearley Julia Kearley ('97) | 97 | USA | 17:05.08 | |||||||||||||
26 | Alexa Shindruk Alexa Shindruk | USA | 17:18.99 | SB | |||||||||||||
27 | Darby Gilfillan Darby Gilfillan | USA | 17:05.67 | SB | |||||||||||||
27 | Mikayla Malaspina Mikayla Malaspina ('97) | 97 | USA | 17:20.06 | SB | ||||||||||||
27 | Abigail Fisk Abigail Fisk ('99) | 99 | USA | 17:22.86 | PB | ||||||||||||
28 | Gracie Tostenson Gracie Tostenson | USA | 17:25.85 | ||||||||||||||
29 | Brigette Takeuchi Brigette Takeuchi | USA | 17:26.95 | ||||||||||||||
30 | Mia Meydrich Mia Meydrich ('95) | 95 | USA | 17:28.61 | SB | ||||||||||||
33 | Katy Whiteaok Katy Whiteaok ('98) | 98 | GBR | 18:28.33 | SB | ||||||||||||
K 10000 m 17.4. Finale A Finale | 17.4. | ||||||||||||||||
1 | Andrea Ramírez Andrea Ramírez ('92) | 92 | MEX | 33:35.30 | PB | ||||||||||||
1 | Hope Jones Hope Jones | USA | 35:29.55 | PB | |||||||||||||
2 | Clare O'Brien Clare O'Brien ('99) | 99 | AUS | 33:39.43 | SB | ||||||||||||
2 | Brianna Coy Brianna Coy | USA | 35:29.94 | PB | |||||||||||||
3 | Tina Oprean Tina Oprean | USA | 34:33.79 | PB | |||||||||||||
3 | Alana Scarano Alana Scarano | USA | 35:41.31 | PB | |||||||||||||
4 | Gina Patterson Gina Patterson | USA | 34:45.25 | PB | |||||||||||||
4 | Lauren Hamilton Lauren Hamilton ('85) | 85 | USA | 35:43.98 | PB | ||||||||||||
5 | Hannah Branch Hannah Branch ('99) | 99 | USA | 34:53.29 | PB | ||||||||||||
5 | Hannah Chau Hannah Chau | 00 | USA | 35:50.29 | PB | ||||||||||||
6 | Malena Grover Malena Grover | USA | 34:55.08 | PB | |||||||||||||
6 | Katherine Hanners Katherine Hanners | USA | 36:03.99 | PB | |||||||||||||
7 | Madeline Vondra Madeline Vondra | USA | 34:57.20 | PB | |||||||||||||
7 | Taryn Christy Taryn Christy | USA | 36:18.73 | PB | |||||||||||||
8 | Jennifer Lichter Jennifer Lichter ('96) | 96 | USA | 35:04.05 | SB | ||||||||||||
8 | Sarah Jaloma Sarah Jaloma ('97) | 97 | USA | 36:39.98 | PB | ||||||||||||
9 | Kaylee Bogina Kaylee Bogina ('96) | 96 | USA | 35:12.82 | SB | ||||||||||||
9 | Claire Fisher Claire Fisher ('99) | 99 | USA | 36:50.86 | PB | ||||||||||||
10 | Emily Sanchez Emily Sanchez ('98) | 98 | USA | 35:22.88 | PB | ||||||||||||
10 | Lila Cardillo Lila Cardillo | USA | 36:52.48 | PB | |||||||||||||
11 | Aubrey Frentheway Aubrey Frentheway | USA | 35:30.95 | ||||||||||||||
11 | Jordan Tuin Jordan Tuin | USA | 36:57.56 | PB | |||||||||||||
12 | Daan Haven Daan Haven | USA | 35:30.98 | PB | |||||||||||||
12 | Kenzie Fitzgerald Kenzie Fitzgerald | USA | 37:02.02 | PB | |||||||||||||
13 | Britney Lund Britney Lund | USA | 35:41.48 | ||||||||||||||
13 | Jennifer Comastri Jennifer Comastri | USA | 37:12.04 | SB | |||||||||||||
14 | Megan Reniewicki Megan Reniewicki | USA | 35:49.74 | PB | |||||||||||||
14 | Lesego Mpshe Lesego Mpshe ('99) | 99 | RSA | 37:15.40 | SB | ||||||||||||
15 | Beth Ramos Beth Ramos | USA | 35:59.75 | PB | |||||||||||||
15 | Desi Stinger Desi Stinger ('97) | 97 | USA | 37:28.08 | |||||||||||||
16 | Sadie Baker Sadie Baker | USA | 36:11.34 | SB | |||||||||||||
17 | Amanda Erickson Amanda Erickson | USA | 36:27.65 | ||||||||||||||
18 | Monserrat Zuñiga Monserrat Zuñiga | MEX | 36:30.10 | PB | |||||||||||||
19 | Lindsey Koch Lindsey Koch ('96) | 96 | USA | 37:12.88 | PB | ||||||||||||
Karolina Iznerowicz Karolina Iznerowicz ('98) | 98 | POL | DNF | ||||||||||||||
K 3000 m forh. 18.4. Finale A Finale | 18.4. | ||||||||||||||||
1 | Alyssa Bolliger Alyssa Bolliger ('96) | 96 | USA | 10:26.09 | PB | ||||||||||||
2 | Alex Harris Alex Harris ('99) | 99 | USA | 10:29.83 | SB | ||||||||||||
3 | Ashton Hutcherson Ashton Hutcherson ('98) | 98 | USA | 10:29.91 | PB | ||||||||||||
4 | Judi Jones Judi Jones ('97) | 97 | USA | 10:30.69 | PB | ||||||||||||
5 | Melissa Menghini Melissa Menghini ('97) | 97 | USA | 10:31.89 | PB | ||||||||||||
6 | Abby Guidry Abby Guidry | USA | 10:32.66 | PB | |||||||||||||
7 | McKenzie Melius McKenzie Melius | USA | 10:35.46 | ||||||||||||||
8 | Allysen Eads Allysen Eads | USA | 10:39.04 | SB | |||||||||||||
9 | Quinn Owen Quinn Owen ('99) | 99 | USA | 10:41.62 | PB | ||||||||||||
10 | Paige Hildebrandt Paige Hildebrandt | USA | 10:42.46 | ||||||||||||||
11 | Rachel Bernardo Rachel Bernardo ('99) | 99 | USA | 10:50.75 | |||||||||||||
12 | Courtney Lewis Courtney Lewis | USA | 10:57.73 | ||||||||||||||
Catrina Thomas Catrina Thomas ('97) | 97 | GBR | DNF | ||||||||||||||
Finale B 18.4. | 18.4. | ||||||||||||||||
1 | Natali Mendoza Natali Mendoza ('96) | 96 | MEX | 10:35.28 | PB | ||||||||||||
Finale C 18.4. | 18.4. | ||||||||||||||||
1 | Sylvia Russell Sylvia Russell ('98) | 98 | CAN | 10:43.09 | |||||||||||||
2 | Mandee Middleton Mandee Middleton | USA | 10:46.84 | PB | |||||||||||||
3 | Jennifer Zapata Jennifer Zapata | USA | 10:47.03 | PB | |||||||||||||
4 | Dylan Hite Dylan Hite | USA | 10:47.50 | ||||||||||||||
5 | Haley Boynton Haley Boynton | USA | 10:50.46 | ||||||||||||||
6 | Amira Cunningham Amira Cunningham | USA | 10:50.91 | ||||||||||||||
7 | Linda Palumbo Linda Palumbo ('99) | 99 | ITA | 10:58.78 | |||||||||||||
Finale D 18.4. | 18.4. | ||||||||||||||||
1 | Haley Tanne Haley Tanne | USA | 10:48.16 | PB | |||||||||||||
2 | Emily Jones Emily Jones ('91) | 91 | USA | 10:59.47 | PB | ||||||||||||
Finale E 18.4. | 18.4. | ||||||||||||||||
1 | Allie Warner Allie Warner | USA | 10:53.72 | PB | |||||||||||||
2 | Monika Gebarzewska Monika Gebarzewska ('96) | 96 | POL | 10:54.21 | PB | ||||||||||||
3 | Kayla Casaletto Kayla Casaletto | USA | 10:57.09 | ||||||||||||||
Finale F 18.4. | 18.4. | ||||||||||||||||
1 | Erica Birk Erica Birk | USA | 9:55.57 | PB | |||||||||||||
2 | Caroline Austin Caroline Austin ('91) | 91 | USA | 10:13.62 | SB | ||||||||||||
3 | Anna McDonald
Anna McDonald
('95) | 95 | USA | 10:14.12 | SB | ||||||||||||
4 | Zorana Grujić Zorana Grujić ('97) | 97 | SRB | 10:15.79 | PB | ||||||||||||
5 | Lisa Rooms Lisa Rooms ('96) | 96 | BEL | 10:16.72 | PB | ||||||||||||
6 | Ali Kallner Ali Kallner | USA | 10:19.07 | ||||||||||||||
7 | Emma Gee Emma Gee ('97) | 97 | USA | 10:19.18 | |||||||||||||
9 | Lucinda Crouch Lucinda Crouch | 00 | AUS | 10:22.14 | PB | ||||||||||||
10 | Alicia Douglas Alicia Douglas ('90) | 90 | USA | 10:25.10 | SB | ||||||||||||
11 | Jessica Scheriff Jessica Scheriff ('96) | 96 | GBR | 10:25.15 | SB | ||||||||||||
12 | Sara Musselman Sara Musselman ('98) | 98 | USA | 10:28.48 | |||||||||||||
13 | Meghan Lloyd Meghan Lloyd ('97) | 97 | USA | 10:29.70 | SB | ||||||||||||
14 | Shelby Brown Shelby Brown ('95) | 95 | USA | 10:35.83 | SB | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 19.4. Vind: +1.2 Finale A Finale | 19.4. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Jasmyne Graham Jasmyne Graham ('97) | 97 | USA | 13.09 | |||||||||||||
2 | Christie Moerman Christie Moerman ('86) | 86 | CAN | 13.17 | SB | ||||||||||||
3 | Taylor Pegram Taylor Pegram ('96) | 96 | USA | 13.22 | SB | ||||||||||||
4 | Tawnie Moore Tawnie Moore ('95) | 95 | USA | 13.25 | PB | ||||||||||||
5 | Joy Spearchief-Morris Joy Spearchief-Morris ('94) | 94 | CAN | 13.43 | =PB | ||||||||||||
6 | Jada Hick Jada Hick | USA | 13.47 | PB | |||||||||||||
7 | Michelle Harrison Michelle Harrison ('92) | 92 | CAN | 13.47 | SB | ||||||||||||
8 | Jerica Love Jerica Love | USA | 13.62 | SB | |||||||||||||
Finale B 19.4. Vind: +1.5 | 19.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Maribel Caicedo Maribel Caicedo ('98) | 98 | ECU | 13.57 | SB | ||||||||||||
2 | Dafni Georgiou Dafni Georgiou ('99) | 99 | CYP | 13.68 | SB | ||||||||||||
3 | Tamia Prince Tamia Prince ('98) | 98 | USA | 13.89 | PB | ||||||||||||
4 | Xjaedah Williams Xjaedah Williams | USA | 14.14 | PB | |||||||||||||
5 | Emilia Del Hoyo Emilia Del Hoyo ('97) | 97 | ESP | 14.28 | |||||||||||||
6 | Kate Sorensen Kate Sorensen ('99) | 99 | USA | 14.28 | |||||||||||||
7 | Jordan Hammond Jordan Hammond | USA | 14.39 | SB | |||||||||||||
8 | Molly Ross Molly Ross ('98) | 98 | USA | 14.41 | =SB | ||||||||||||
Finale C 19.4. Vind: -0.7 | 19.4. | Vind: -0.7 | |||||||||||||||
1 | Danae Dyer Danae Dyer | 00 | USA | 13.67 | SB | ||||||||||||
2 | Jaymie O'Connor Jaymie O'Connor ('97) | 97 | CAN | 13.95 | |||||||||||||
3 | Rebecca Temidayo Oshinbajo Rebecca Temidayo Oshinbajo ('96) | 96 | NGR | 14.05 | SB | ||||||||||||
4 | Sarah Root Sarah Root | USA | 14.09 | ||||||||||||||
5 | Mariyah Vongsaveng Mariyah Vongsaveng | USA | 14.18 | SB | |||||||||||||
6 | Jaela Williams Jaela Williams ('97) | 97 | USA | 14.22 | |||||||||||||
Finale D 19.4. Vind: +1.1 | 19.4. | Vind: +1.1 | |||||||||||||||
1 | Ann Harlos Ann Harlos | USA | 14.08 | PB | |||||||||||||
2 | Mackenzie Fletcher Mackenzie Fletcher | USA | 14.20 | PB | |||||||||||||
3 | Haley Mottinger Haley Mottinger | USA | 14.29 | PB | |||||||||||||
4 | Artearra Coffey Artearra Coffey | USA | 14.44 | SB | |||||||||||||
Finale E 19.4. Vind: +0.4 | 19.4. | Vind: +0.4 | |||||||||||||||
1 | Nia Vance Nia Vance | USA | 14.13 | SB | |||||||||||||
Finale F 19.4. Vind: +0.8 | 19.4. | Vind: +0.8 | |||||||||||||||
1 | Angie Higgins Angie Higgins | USA | 14.36 | PB | |||||||||||||
2 | Jordan Munford Jordan Munford | USA | 14.37 | ||||||||||||||
Finale G 19.4. Vind: +1.0 | 19.4. | Vind: +1.0 | |||||||||||||||
3 | Caice Lanovaz Caice Lanovaz ('98) | 98 | USA | 14.76 | PB | ||||||||||||
4 | Dilini Amarasekara Dilini Amarasekara ('98) | 98 | USA | 14.81 | SB | ||||||||||||
6 | Níki Xidóna Níki Xidóna ('98) | 98 | GRE | 15.11 | |||||||||||||
8 | Alie Angelo Alie Angelo | USA | 37.27 | ||||||||||||||
Finale H 19.4. Vind: +1.3 | 19.4. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
2 | Elena Cano Elena Cano | USA | 14.77 | PB | |||||||||||||
3 | Chloe Lindbo Chloe Lindbo | USA | 14.96 | ||||||||||||||
Finale I 19.4. Vind: +0.5 | 19.4. | Vind: +0.5 | |||||||||||||||
8 | Atalia da Silva Atalia da Silva ('96) | 96 | BRA | 15.97 | |||||||||||||
K 400 m hæk 19.4. Finale A Finale | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Kate Sorensen Kate Sorensen ('99) | 99 | USA | 58.49 | |||||||||||||
2 | Allie Vogeler Allie Vogeler | USA | 58.87 | SB | |||||||||||||
3 | Jordan Hammond Jordan Hammond | USA | 58.94 | SB | |||||||||||||
4 | Cassidy Zurn Cassidy Zurn | USA | 59.63 | ||||||||||||||
5 | Yana Khabina Yana Khabina ('97) | 97 | UKR | 1:01.09 | SB | ||||||||||||
6 | Ann Harlos Ann Harlos | USA | 1:01.13 | SB | |||||||||||||
7 | Erykah Weems Erykah Weems | USA | 1:03.41 | SB | |||||||||||||
Finale B 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Sidney Trinidad Sidney Trinidad | USA | 59.11 | PB | |||||||||||||
2 | Madison Pyle Madison Pyle | USA | 1:00.82 | SB | |||||||||||||
3 | Olivia Ellis Olivia Ellis | USA | 1:01.27 | SB | |||||||||||||
4 | Seanna Nalbandyan Seanna Nalbandyan | USA | 1:01.77 | SB | |||||||||||||
5 | Sadye Peschke Sadye Peschke | USA | 1:02.03 | ||||||||||||||
6 | Debbie Boerke Debbie Boerke | USA | 1:02.16 | SB | |||||||||||||
7 | Sienna Lalonde Sienna Lalonde | 00 | CAN | 1:02.46 | |||||||||||||
Finale C 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Ashton Woods Ashton Woods ('99) | 99 | USA | 1:00.77 | PB | ||||||||||||
2 | Flora Oliveira Flora Oliveira | BRA | 1:02.49 | ||||||||||||||
3 | Andee Brown Andee Brown | USA | 1:02.88 | ||||||||||||||
5 | Friederike Kallenberg Friederike Kallenberg ('98) | 98 | GER | 1:04.15 | |||||||||||||
7 | Yvonne Jeschke Yvonne Jeschke ('97) | 97 | GER | 1:05.07 | SB | ||||||||||||
Finale D 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Kalley Harris Kalley Harris | USA | 1:01.96 | PB | |||||||||||||
2 | Emily Barnes Emily Barnes | USA | 1:02.11 | ||||||||||||||
3 | Riley Slayton Riley Slayton | USA | 1:02.67 | PB | |||||||||||||
4 | Lyric Choice Lyric Choice | USA | 1:03.04 | SB | |||||||||||||
5 | Symone Wright-Flowers Symone Wright-Flowers | USA | 1:03.14 | ||||||||||||||
7 | Katie Collins Katie Collins | USA | 1:03.90 | SB | |||||||||||||
Finale E 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Alex Koschel Alex Koschel | USA | 1:03.18 | PB | |||||||||||||
2 | Christa Benson Christa Benson ('97) | 97 | USA | 1:03.50 | PB | ||||||||||||
Finale F 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Chloe Kimes Chloe Kimes | USA | 1:03.40 | ||||||||||||||
Finale G 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Artearra Coffey Artearra Coffey | USA | 1:03.41 | PB | |||||||||||||
4 | Jaymie O'Connor Jaymie O'Connor ('97) | 97 | CAN | 1:06.14 | |||||||||||||
K Højdespring 19.4. Finale A Finale | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Emily Branderhorst Emily Branderhorst ('99) | 99 | CAN | 1.71 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
1 | Annie Watts Annie Watts | USA | 1.71 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
1 | Ada'ora Chigbo Ada'ora Chigbo ('99) | 99 | GBR | 1.71 | =SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jane Booth Jane Booth ('97) | 97 | USA | 1.71 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Paige Cooper Paige Cooper | USA | 1.71 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Maddie Taylor Maddie Taylor | USA | 1.71 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Suzy Pace Suzy Pace | USA | 1.71 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Varvara Klyuchnikova Varvara Klyuchnikova ('96) | 96 | RUS | 1.66 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Aria Tate Aria Tate ('99) | 99 | USA | 1.66 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Lexie Keller Lexie Keller | 00 | USA | 1.66 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
26 | Atalia da Silva Atalia da Silva ('96) | 96 | BRA | 1.61 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
26 | Petrice Beattie Petrice Beattie | USA | 1.61 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
34 | Olivia Witt Olivia Witt | USA | 1.56 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
42 | Franchesca Shepard Franchesca Shepard | USA | 1.51 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Lindsey Schauble Lindsey Schauble ('96) | 96 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Puck De Roos Puck De Roos | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring 19.4. Finale A Finale | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Molly Scharmann Molly Scharmann ('97) | 97 | USA | 4.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Brittany Salmon Brittany Salmon ('95) | 95 | CAN | 4.05 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Brooke Tjerrild Brooke Tjerrild ('99) | 99 | USA | 4.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Rayce Albino Rayce Albino ('97) | 97 | USA | 3.90 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Alyson Schwartz Alyson Schwartz | USA | 3.90 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Anastasia Kubicki Anastasia Kubicki | USA | 3.90 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Cassidy Peng Cassidy Peng | USA | 3.90 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Sara Wagenveld Sara Wagenveld | USA | 3.90 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Alex Throndson Alex Throndson ('01) | 01 | CAN | 3.75 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Sydney Jaques Sydney Jaques ('98) | 98 | USA | 3.75 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Emily Coombs Emily Coombs ('99) | 99 | USA | 3.75 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Katelyn Frost Katelyn Frost ('97) | 97 | USA | 3.75 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Josie Spitz Josie Spitz | USA | 3.75 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Halle Irvine Halle Irvine | USA | 3.75 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Margaret Lassalle Margaret Lassalle | USA | 3.75 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Madelyn Lundberg Madelyn Lundberg | USA | 3.75 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Aliya Simpson Aliya Simpson | USA | 3.75 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Hannah Stueve Hannah Stueve | USA | 3.75 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Nikki Crouch Nikki Crouch | USA | 3.75 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Codie Wilshusen Codie Wilshusen | USA | 3.60 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Katherine Whiting Katherine Whiting | USA | 3.60 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Abigail Gray Abigail Gray | USA | 3.60 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Amanda Fassold Amanda Fassold | 00 | USA | 3.60 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Madeline Wilson Madeline Wilson | USA | 3.60 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Amber Mallet Amber Mallet | USA | 3.60 | =SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Kayla Myers Kayla Myers ('98) | 98 | USA | 3.60 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Melissa Braun Melissa Braun | USA | 3.60 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
28 | Dana Kumamoto Dana Kumamoto | USA | 3.60 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
29 | Cameron Boedeker Cameron Boedeker | USA | 3.60 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
30 | Jazmine Haratani Jazmine Haratani | USA | 3.60 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Gabby Smith Gabby Smith ('93) | 93 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 19.4. Finale A Finale | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Sarea Alexander Sarea Alexander ('96) | 96 | USA | 6.46 | +1.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Divya Biswal Divya Biswal ('93) | 93 | CAN | 6.30 | 0.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Emily Omahen Emily Omahen ('94) | 94 | CAN | 6.22 | +1.2 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jasmine Lew Jasmine Lew | 00 | CAN | 6.17 | +0.9 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Helena McLeod Helena McLeod ('96) | 96 | GER | 6.16 | +2.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Alexis Faulknor Alexis Faulknor ('94) | 94 | USA | 6.16 | +0.6 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jaela Williams Jaela Williams ('97) | 97 | USA | 6.05 | +1.6 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jorden O'Neal Jorden O'Neal | USA | 6.03 | +0.8 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Jasmyne Graham Jasmyne Graham ('97) | 97 | USA | 6.01 | +1.7 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Dilini Amarasekara Dilini Amarasekara ('98) | 98 | USA | 5.97 | +1.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Nicole Iloanya Nicole Iloanya ('95) | 95 | USA | 5.93 | +0.8 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Chrisalyn Johnson Chrisalyn Johnson | USA | 5.92 | +1.9 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Brittany Patterson Brittany Patterson | USA | 5.91 | +0.7 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Asia Mallory Asia Mallory | USA | 5.90 | +1.5 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Sarah Root Sarah Root | USA | 5.89 | +2.0 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Brooke Williams Brooke Williams | USA | 5.87 | +1.6 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Nia Powdrell Nia Powdrell | USA | 5.85 | -0.3 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Jentry Skidmore Jentry Skidmore | USA | 5.79 | +1.1 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Mackenzie Arnold Mackenzie Arnold | USA | 5.77 | +1.5 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Caylah Lunning Caylah Lunning | USA | 5.76 | +1.4 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Mercedes Isaacson-Cover Mercedes Isaacson-Cover | USA | 5.74 | +1.6 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Truanne Roginske Truanne Roginske | USA | 5.74 | +1.9 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Nia Vance Nia Vance | USA | 5.73 | +0.4 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Hannah Meek Hannah Meek ('98) | 98 | USA | 5.72 | +0.8 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
25 | Níki Xidóna Níki Xidóna ('98) | 98 | GRE | 5.71 | +1.8 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
25 | Breanna Covington Breanna Covington | USA | 5.71 | +1.7 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
25 | Cassidy Peng Cassidy Peng | USA | 5.71 | +2.0 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
28 | Noelina Isabel Madarieta Noelina Isabel Madarieta ('96) | 96 | ARG | 5.69 | +0.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
28 | Caice Lanovaz Caice Lanovaz ('98) | 98 | USA | 5.69 | -0.3 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
30 | Hannah Smith Hannah Smith | USA | 5.68 | +1.8 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
30 | Peace Igbonagwam Peace Igbonagwam | 00 | USA | 5.68 | +0.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
32 | Tatianna Clanton Tatianna Clanton | USA | 5.66 | 0.0 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
33 | Emilia Del Hoyo Emilia Del Hoyo ('97) | 97 | ESP | 5.65 | +1.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
34 | Katie Wissing Katie Wissing | USA | 5.62 | +0.7 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
34 | Amelia Harvey Amelia Harvey | USA | 5.62 | 0.0 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
36 | Jada Carr Jada Carr | USA | 5.60 | +1.6 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
40 | Madison Marko Madison Marko | USA | 5.52 | +0.9 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
45 | Elizabeth Prevedello Elizabeth Prevedello | USA | 5.49 | +1.5 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
54 | Meagan Warwick Meagan Warwick | USA | 5.38 | +0.8 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
56 | HarLee Ortega HarLee Ortega | USA | 5.37 | +0.9 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
61 | Alie Angelo Alie Angelo | USA | 5.27 | +0.8 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
67 | Ashley Germain Ashley Germain | 00 | CAN | 5.21 | 0.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
K Trespring 19.4. Finale A Finale | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Caroline Ehrhardt Caroline Ehrhardt ('92) | 92 | CAN | 13.76 | +1.1 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Divya Biswal Divya Biswal ('93) | 93 | CAN | 13.31 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Sarea Alexander Sarea Alexander ('96) | 96 | USA | 13.17 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Abibat Iriafen Abibat Iriafen ('98) | 98 | USA | 12.61 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Brittany Patterson Brittany Patterson | USA | 12.49 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Charisma Taylor Charisma Taylor ('99) | 99 | BAH | 12.44 | 0.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Hana Johnson Hana Johnson | 00 | USA | 12.38 | 0.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Katie Wissing Katie Wissing | USA | 12.28 | +1.4 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Breanna Covington Breanna Covington | USA | 12.26 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Nia Vance Nia Vance | USA | 12.14 | +1.2 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Cassidy Peng Cassidy Peng | USA | 12.10 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Tajh Dorsett Tajh Dorsett | BAH | 12.03 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Olivia Nash Olivia Nash | USA | 12.01 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Kerstin Darsney Kerstin Darsney | USA | 12.01 | =SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Tijana Antić Tijana Antić ('95) | 95 | SRB | 11.83 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
26 | Jana Rokitta Jana Rokitta | 00 | GER | 11.65 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
29 | Amelia Harvey Amelia Harvey | USA | 11.52 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
30 | Lindsey Schauble Lindsey Schauble ('96) | 96 | USA | 11.50 | +1.6 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 19.4. Finale A Finale | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Devia Brown Devia Brown ('98) | 98 | JAM | 16.92 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Cherisse Murray Cherisse Murray ('93) | 93 | TTO | 16.09 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Mackenna Howard Mackenna Howard ('96) | 96 | USA | 15.50 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Chrisshnay Brown Chrisshnay Brown ('97) | 97 | USA | 15.15 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Courtney Logan Courtney Logan | USA | 14.53 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Tori Palma Tori Palma | USA | 13.69 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Allison Lardy Allison Lardy | USA | 13.66 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Ronja Sowalder Ronja Sowalder ('98) | 98 | GER | 13.65 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Emma Gilbert Emma Gilbert | USA | 13.54 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Ali Aldrich Ali Aldrich | USA | 13.40 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Allison Scranton Allison Scranton ('97) | 97 | USA | 13.30 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Latoya Gilding Latoya Gilding ('94) | 94 | TTO | 13.29 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Losa Latu Losa Latu | USA | 13.17 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Allison Mady Allison Mady | USA | 13.03 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | Stella Clemens Stella Clemens ('97) | 97 | GER | 12.20 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 19.4. Finale A Finale | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Fernanda Raquel Martins Fernanda Raquel Martins ('88) | 88 | BRA | 61.65 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Michelle Wallerstedt Michelle Wallerstedt ('94) | 94 | USA | 51.58 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Elle Alexander Elle Alexander ('96) | 96 | USA | 50.26 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Devia Brown Devia Brown ('98) | 98 | JAM | 47.53 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Holly Houston Holly Houston ('98) | 98 | USA | 47.16 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Allison Scranton Allison Scranton ('97) | 97 | USA | 46.96 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Kasie Vollmer Kasie Vollmer | USA | 46.05 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Hana Feilzer Hana Feilzer ('96) | 96 | USA | 45.47 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Kaitlin Krouse Kaitlin Krouse ('96) | 96 | USA | 45.13 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Ana Tovi Ana Tovi | 00 | USA | 44.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Cherisse Murray Cherisse Murray ('93) | 93 | TTO | 43.87 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Latoya Gilding Latoya Gilding ('94) | 94 | TTO | 43.59 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Laurel Mertz Laurel Mertz | USA | 42.82 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Chanelle Eddy Chanelle Eddy | USA | 42.71 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Hannah Chappell Hannah Chappell | USA | 42.61 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Mackenna Howard Mackenna Howard ('96) | 96 | USA | 42.54 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Jaztyne Griffin Jaztyne Griffin | USA | 42.50 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Ronja Sowalder Ronja Sowalder ('98) | 98 | GER | 41.79 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
30 | Stella Clemens Stella Clemens ('97) | 97 | GER | 37.17 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 19.4. Finale A Finale | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Roosa Ylönen Roosa Ylönen ('99) | 99 | FIN | 49.47 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Channing Wilson Channing Wilson ('93) | 93 | USA | 47.44 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Raquel Pellecer Raquel Pellecer | USA | 46.88 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Rhiley Fritz Rhiley Fritz | USA | 46.30 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Ilhem Tamrouti Ilhem Tamrouti ('99) | 99 | NED | 44.98 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Karly Hibbard Karly Hibbard | USA | 44.86 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Amanda Short Amanda Short | USA | 44.84 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Paige Shimkus Paige Shimkus | USA | 44.59 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Shelby Edwards Shelby Edwards | USA | 43.97 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Hannah Nienaber Hannah Nienaber | USA | 43.40 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Alexcia Deutscher Alexcia Deutscher | USA | 43.36 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Kimberly Earhart Kimberly Earhart | USA | 43.23 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Sarah Reich Sarah Reich | USA | 43.16 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Kaylah Shepherd Kaylah Shepherd | USA | 42.94 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Megan Mooney Megan Mooney ('96) | 96 | USA | 42.32 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
29 | Franchesca Shepard Franchesca Shepard | USA | 37.37 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
33 | Nienka Du Toit Nienka Du Toit ('97) | 97 | RSA | 35.48 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
38 | Meagan Warwick Meagan Warwick | USA | 31.17 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Syvkamp 19.4. Finale A Finale | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Georgia Ellenwood Georgia Ellenwood ('95) | 95 | CAN | 6135 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kendall Gustafson Kendall Gustafson ('95) | 95 | USA | 6078 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Hope Bender Hope Bender ('97) | 97 | USA | 5940 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Juanita Webster-Freeman Juanita Webster-Freeman ('96) | 96 | USA | 5786 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Alissa Brooks-Johnson Alissa Brooks-Johnson ('95) | 95 | USA | 5743 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jenny Kimbro Jenny Kimbro | USA | 5679 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Erinn Beattie Erinn Beattie ('97) | 97 | USA | 5671 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Grace McKenzie Grace McKenzie ('96) | 96 | IRL | 5599 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Nicola Ader Nicola Ader ('98) | 98 | GER | 5590 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Michaela Wenning Michaela Wenning ('95) | 95 | USA | 5585 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Tria Seawater-Simmons Tria Seawater-Simmons | USA | 5577 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Jestena Mattson Jestena Mattson ('97) | 97 | USA | 5336 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Alexus Henry Alexus Henry ('96) | 96 | USA | 4500 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Lexie Keller Lexie Keller | 00 | USA | 4758 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Sidney Trinidad Sidney Trinidad | USA | 4668 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Christa Benson Christa Benson ('97) | 97 | USA | 4634 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Elinor Jones-Toutant Elinor Jones-Toutant | USA | 4593 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Dakota Wood Dakota Wood | USA | 4590 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Jazilee Williams Jazilee Williams | USA | 4474 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Morgan Luedy Morgan Luedy | USA | 4415 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Summer Storm Summer Storm ('97) | 97 | USA | 4358 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Sydney Holmes Sydney Holmes | USA | 4305 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Amanda Levin Amanda Levin | USA | 5695 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Ida Eikeng Ida Eikeng ('99) | 99 | NOR | 5670 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Hannah Rusnak Hannah Rusnak | USA | 5642 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Maja Wichhart-Donzo Maja Wichhart-Donzo ('97) | 97 | USA | 5570 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Keira McCarrell Keira McCarrell ('99) | 99 | CAN | 5336 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kolbi Sims Kolbi Sims | USA | 5263 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Asia Smith Asia Smith ('99) | 99 | USA | 5157 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Talie Bonds Talie Bonds ('98) | 98 | USA | 5145 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Maude Léveillé Maude Léveillé ('95) | 95 | CAN | 5126 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Stella Clemens Stella Clemens ('97) | 97 | GER | 5049 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Allie Jones Allie Jones | 00 | USA | 5041 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Olivia Montez-Brown Olivia Montez-Brown ('96) | 96 | GBR | 5020 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Zaria Tillman Zaria Tillman ('96) | 96 | USA | 4985 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Alyssa Hirschi Alyssa Hirschi | USA | 4979 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Asia Poe Asia Poe ('99) | 99 | USA | 4935 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Kelsey Sullivan Kelsey Sullivan | USA | 4785 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale C 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Christina Chenault Christina Chenault ('96) | 96 | USA | 5585 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jordan Hirsbrunner Jordan Hirsbrunner | USA | 5369 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Lauren Huebner Lauren Huebner ('98) | 98 | USA | 5213 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Chelsea Bone Chelsea Bone | USA | 5009 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Lindsey Schauble Lindsey Schauble ('96) | 96 | USA | 5003 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Regina Yeboah Regina Yeboah | GHA | 4935 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Renick Meyer Renick Meyer ('99) | 99 | USA | 4925 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Drianna Mustin Drianna Mustin ('98) | 98 | USA | 4901 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Jansen Ziola Jansen Ziola ('99) | 99 | CAN | 4900 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Kristen O'Handley Kristen O'Handley ('99) | 99 | CAN | 4871 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Chloe Royce Chloe Royce ('01) | 01 | CAN | 4770 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Kirsten Camp Kirsten Camp | USA | 4704 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Chelsea Challacombe Chelsea Challacombe | USA | 4682 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Sara Absten Sara Absten | 00 | USA | 4550 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale D 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Aria Tate Aria Tate ('99) | 99 | USA | 4952 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Macy Denzer Macy Denzer | USA | 4946 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Amelia Harvey Amelia Harvey | USA | 4920 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Anna-Maria Sommerfeld Anna-Maria Sommerfeld | 00 | GER | 4817 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Jenna Kes Jenna Kes | USA | 4800 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kennedi Sand Kennedi Sand | USA | 4676 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Karla Scheleske Shepard Karla Scheleske Shepard ('82) | 82 | MEX | 4586 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Elena Cano Elena Cano | USA | 4516 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Sophie Gelineau Sophie Gelineau ('98) | 98 | CAN | 4418 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 1500 m 19.4. Finale A Finale | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Olli Hoare Olli Hoare ('97) | 97 | AUS | 3:37.20 | PB | ||||||||||||
2 | Carlos Villarreal Carlos Villarreal ('97) | 97 | MEX | 3:37.22 | PB | ||||||||||||
3 | Yared Nuguse Yared Nuguse ('99) | 99 | USA | 3:38.32 | PB | ||||||||||||
4 | William Paulson William Paulson ('94) | 94 | CAN | 3:38.35 | PB | ||||||||||||
5 | Sam Worley Sam Worley ('98) | 98 | USA | 3:38.64 | PB | ||||||||||||
6 | Waleed Suliman Waleed Suliman ('98) | 98 | SUD | 3:38.72 | PB | ||||||||||||
7 | Geordie Beamish Geordie Beamish ('96) | 96 | NZL | 3:39.15 | PB | ||||||||||||
8 | Luis Grijalva Luis Grijalva ('99) | 99 | GUA | 3:39.52 | NR | PB | |||||||||||
9 | Theo Quax Theo Quax ('99) | 99 | NZL | 3:39.84 | PB | ||||||||||||
10 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 3:39.86 | PB | ||||||||||||
11 | Spencer Brown Spencer Brown ('97) | 97 | USA | 3:39.94 | PB | ||||||||||||
12 | Drew Piazza Drew Piazza ('95) | 95 | USA | 3:40.16 | PB | ||||||||||||
13 | Hassan Mead Hassan Mead ('89) | 89 | USA | 3:40.29 | SB | ||||||||||||
14 | Kevin Robertson Kevin Robertson ('98) | 98 | CAN | 3:42.71 | SB | ||||||||||||
Ian Crowe-Wright Ian Crowe-Wright ('95) | 95 | GBR | DNF | ||||||||||||||
Finale B 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | George Kusche George Kusche ('98) | 98 | RSA | 3:41.45 | SB | ||||||||||||
2 | Kevin White Kevin White | USA | 3:44.15 | SB | |||||||||||||
3 | Matthew Owens Matthew Owens | USA | 3:44.25 | PB | |||||||||||||
4 | Tim Gorman Tim Gorman ('92) | 92 | USA | 3:44.44 | SB | ||||||||||||
5 | Patrick Parker Patrick Parker ('99) | 99 | USA | 3:44.50 | SB | ||||||||||||
6 | Nicholas Wareham Nicholas Wareham | USA | 3:44.54 | PB | |||||||||||||
7 | Brett Meyer Brett Meyer ('96) | 96 | USA | 3:44.60 | SB | ||||||||||||
8 | Everett Smulders Everett Smulders ('98) | 98 | USA | 3:44.77 | SB | ||||||||||||
9 | Hugh Nicklason Hugh Nicklason ('96) | 96 | AUS | 3:44.79 | SB | ||||||||||||
10 | Mike Ward Mike Ward ('94) | 94 | GBR | 3:44.87 | SB | ||||||||||||
11 | Trent Mazelli Trent Mazelli | USA | 3:45.39 | SB | |||||||||||||
12 | Mac Fleet Mac Fleet ('90) | 90 | USA | 3:46.18 | SB | ||||||||||||
13 | Colin Schultz Colin Schultz ('95) | 95 | USA | 3:47.62 | SB | ||||||||||||
14 | Blaise Ferro Blaise Ferro ('97) | 97 | USA | 3:48.74 | PB | ||||||||||||
15 | Brodey Hasty Brodey Hasty ('99) | 99 | USA | 3:50.96 | SB | ||||||||||||
Finale C 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Talem Franco Talem Franco ('95) | 95 | USA | 3:42.51 | PB | ||||||||||||
2 | Jack Anstey Jack Anstey ('97) | 97 | AUS | 3:42.83 | PB | ||||||||||||
3 | Kasey Knevelbaard Kasey Knevelbaard ('96) | 96 | USA | 3:43.05 | SB | ||||||||||||
4 | Marcus Dickson Marcus Dickson ('94) | 94 | USA | 3:43.56 | SB | ||||||||||||
5 | Jonah Koech Jonah Koech ('96) | 96 | KEN | 3:44.11 | SB | ||||||||||||
6 | Paul Ryan Paul Ryan ('97) | 97 | USA | 3:44.36 | PB | ||||||||||||
7 | Kyle Burdick Kyle Burdick | USA | 3:44.74 | SB | |||||||||||||
8 | Shyan Vaziri Shyan Vaziri | USA | 3:45.08 | SB | |||||||||||||
9 | Tyler Day Tyler Day ('96) | 96 | USA | 3:46.21 | PB | ||||||||||||
10 | Sydney Gidabuday Sydney Gidabuday ('96) | 96 | USA | 3:46.64 | SB | ||||||||||||
11 | Liam Dee Liam Dee ('96) | 96 | GBR | 3:47.31 | SB | ||||||||||||
12 | Kieran Wood Kieran Wood ('95) | 95 | GBR | 3:49.14 | SB | ||||||||||||
13 | Johnny Leverenz Johnny Leverenz | USA | 3:55.68 | ||||||||||||||
Thomas George Thomas George ('96) | 96 | GBR | DNF | ||||||||||||||
Max Wharton Max Wharton ('96) | 96 | GBR | DNF | ||||||||||||||
Finale D 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Michael Wilson Michael Wilson ('96) | 96 | GBR | 3:43.96 | PB | ||||||||||||
2 | Garett Cortez Garett Cortez ('97) | 97 | USA | 3:45.70 | PB | ||||||||||||
3 | Iolo Hughes Iolo Hughes ('96) | 96 | GBR | 3:45.92 | PB | ||||||||||||
4 | Evert Silva Evert Silva | USA | 3:46.20 | PB | |||||||||||||
5 | Justin Janke Justin Janke ('98) | 98 | USA | 3:47.54 | SB | ||||||||||||
6 | Scott Johnson Scott Johnson | USA | 3:47.80 | PB | |||||||||||||
7 | Koby Pederson Koby Pederson | USA | 3:47.98 | PB | |||||||||||||
8 | Kaur Kivistik Kaur Kivistik ('91) | 91 | EST | 3:48.40 | SB | ||||||||||||
9 | Andy Phillips Andy Phillips | USA | 3:48.87 | SB | |||||||||||||
10 | Lukas Jarron Lukas Jarron ('95) | 95 | CAN | 3:49.18 | SB | ||||||||||||
11 | Patrick Sullivan Patrick Sullivan | USA | 3:49.34 | PB | |||||||||||||
12 | Matt Cooper Matt Cooper ('81) | 81 | USA | 3:49.39 | SB | ||||||||||||
13 | Taylor Clayton Taylor Clayton | USA | 3:49.97 | SB | |||||||||||||
14 | Scott Halsted Scott Halsted ('96) | 96 | GBR | 3:51.77 | SB | ||||||||||||
15 | Carson Hume Carson Hume | USA | 3:52.85 | SB | |||||||||||||
17 | Simon Grannetia Simon Grannetia ('94) | 94 | NED | 4:00.09 | SB | ||||||||||||
Finale E 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Kenneth Rooks Kenneth Rooks ('99) | 99 | USA | 3:44.44 | PB | ||||||||||||
2 | Ethan Moehn Ethan Moehn ('96) | 96 | USA | 3:44.89 | SB | ||||||||||||
3 | Henry Mong Henry Mong ('99) | 99 | USA | 3:45.75 | PB | ||||||||||||
4 | Charles Mills Charles Mills | USA | 3:45.81 | PB | |||||||||||||
5 | Cameron Villarreal Cameron Villarreal ('95) | 95 | USA | 3:45.88 | SB | ||||||||||||
6 | Derek Gutierrez Derek Gutierrez ('95) | 95 | USA | 3:45.93 | SB | ||||||||||||
7 | Zach Lundberg Zach Lundberg | USA | 3:46.64 | PB | |||||||||||||
8 | Justin Moakler Justin Moakler ('96) | 96 | USA | 3:46.99 | SB | ||||||||||||
9 | Jonathan Schwind Jonathan Schwind ('98) | 98 | USA | 3:47.04 | |||||||||||||
10 | Jeff Lautenslager Jeff Lautenslager ('96) | 96 | NZL | 3:47.43 | SB | ||||||||||||
11 | Aaron Wier Aaron Wier | USA | 3:49.81 | ||||||||||||||
12 | Derek Holdsworth Derek Holdsworth ('96) | 96 | USA | 3:51.01 | SB | ||||||||||||
13 | Mark Middleton Mark Middleton ('95) | 95 | USA | 3:51.34 | SB | ||||||||||||
14 | José Martínez José Martínez ('93) | 93 | MEX | 3:51.66 | SB | ||||||||||||
15 | George Espino George Espino | USA | 3:53.07 | ||||||||||||||
16 | Noah Schutte Noah Schutte ('95) | 95 | NED | 3:53.99 | SB | ||||||||||||
17 | Daniel Gagne Daniel Gagne | USA | 3:54.23 | SB | |||||||||||||
Finale F 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Thomas Farrell Thomas Farrell ('91) | 91 | GBR | 3:44.87 | SB | ||||||||||||
2 | Caleb Webb Caleb Webb ('97) | 97 | USA | 3:45.32 | PB | ||||||||||||
3 | Conner Mantz Conner Mantz ('96) | 96 | USA | 3:45.39 | PB | ||||||||||||
4 | Jack Salisbury Jack Salisbury ('98) | 98 | USA | 3:46.14 | |||||||||||||
5 | Martin Prodanov Martin Prodanov ('99) | 99 | BUL | 3:46.29 | |||||||||||||
6 | Jordan Rowe Jordan Rowe ('96) | 96 | GBR | 3:46.34 | PB | ||||||||||||
7 | Cameron Proceviat Cameron Proceviat ('93) | 93 | CAN | 3:46.66 | SB | ||||||||||||
8 | Shane Streich Shane Streich ('96) | 96 | USA | 3:47.22 | SB | ||||||||||||
9 | Dan Castle Dan Castle ('87) | 87 | USA | 3:47.93 | SB | ||||||||||||
10 | Harry Mulenga Harry Mulenga ('94) | 94 | ZAM | 3:47.95 | SB | ||||||||||||
11 | Jacob Bilvado Jacob Bilvado | USA | 3:48.17 | PB | |||||||||||||
12 | Clayton Young Clayton Young ('93) | 93 | USA | 3:48.81 | PB | ||||||||||||
13 | Andrew Rafla Andrew Rafla ('96) | 96 | USA | 3:49.40 | SB | ||||||||||||
14 | Elijah Armstrong Elijah Armstrong ('96) | 96 | USA | 3:51.48 | PB | ||||||||||||
15 | Connor Ferrentino Connor Ferrentino ('95) | 95 | USA | 3:55.42 | |||||||||||||
Finale G 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Dylan Jacobs Dylan Jacobs | 00 | USA | 3:46.54 | PB | ||||||||||||
2 | Jack Davidson Jack Davidson | USA | 3:47.59 | PB | |||||||||||||
3 | Ben Richardson Ben Richardson ('95) | 95 | CAN | 3:47.72 | SB | ||||||||||||
4 | Eric Baugh Eric Baugh | USA | 3:48.23 | SB | |||||||||||||
5 | Rowan Doherty Rowan Doherty | CAN | 3:48.44 | PB | |||||||||||||
6 | Tim Heikkila Tim Heikkila | USA | 3:49.46 | SB | |||||||||||||
7 | Brad Eagan Brad Eagan | USA | 3:49.63 | SB | |||||||||||||
8 | Kyle Levermore Kyle Levermore | USA | 3:49.96 | SB | |||||||||||||
9 | Luis Gutierrez Luis Gutierrez ('94) | 94 | USA | 3:50.19 | SB | ||||||||||||
10 | Noah Riley Noah Riley | USA | 3:50.22 | PB | |||||||||||||
11 | Deion Hardy Deion Hardy ('96) | 96 | USA | 3:50.81 | |||||||||||||
12 | Derrick Williams Derrick Williams | USA | 3:54.64 | SB | |||||||||||||
Finale H 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Fearghal Curtin Fearghal Curtin ('98) | 98 | IRL | 3:47.88 | |||||||||||||
2 | Ahmed Muhumed Ahmed Muhumed ('98) | 98 | USA | 3:48.71 | PB | ||||||||||||
3 | Mason Phillips Mason Phillips ('99) | 99 | USA | 3:49.04 | PB | ||||||||||||
4 | Benjamin Allen Benjamin Allen ('98) | 98 | USA | 3:49.04 | PB | ||||||||||||
5 | Paddy Robb Paddy Robb ('96) | 96 | IRL | 3:49.07 | PB | ||||||||||||
6 | Jacques Hebert Jacques Hebert ('96) | 96 | USA | 3:50.50 | SB | ||||||||||||
7 | Jacob Brueckman Jacob Brueckman ('98) | 98 | USA | 3:51.37 | PB | ||||||||||||
8 | Simon Paige Simon Paige | USA | 3:51.72 | PB | |||||||||||||
9 | Ryan Silva Ryan Silva ('95) | 95 | USA | 3:52.21 | |||||||||||||
10 | Aaron Ahl Aaron Ahl ('99) | 99 | CAN | 3:53.28 | PB | ||||||||||||
11 | Freddie Hessian Freddie Hessian ('93) | 93 | GBR | 3:54.90 | |||||||||||||
Finale I 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Karson Sommer Karson Sommer ('98) | 98 | USA | 3:49.52 | PB | ||||||||||||
2 | Derek Holmes Derek Holmes | USA | 3:49.79 | PB | |||||||||||||
3 | Isaac Barville Isaac Barville | USA | 3:49.95 | PB | |||||||||||||
4 | Billy Beseman Billy Beseman | USA | 3:50.29 | PB | |||||||||||||
5 | Jake Smith Jake Smith | USA | 3:50.73 | ||||||||||||||
6 | Tracen Warnick Tracen Warnick ('98) | 98 | USA | 3:50.85 | SB | ||||||||||||
7 | Ben Potrykus Ben Potrykus ('96) | 96 | GBR | 3:51.05 | SB | ||||||||||||
8 | Nicholas Skinner Nicholas Skinner | USA | 3:51.75 | PB | |||||||||||||
9 | Scott Seymour Scott Seymour | USA | 3:52.14 | SB | |||||||||||||
10 | Josh Wojciechowski Josh Wojciechowski | USA | 3:53.10 | SB | |||||||||||||
11 | Daniel Flores Daniel Flores | USA | 3:53.12 | ||||||||||||||
12 | Bryan Guijarro Bryan Guijarro ('94) | 94 | USA | 3:53.38 | |||||||||||||
13 | Harrison Maloy Harrison Maloy | USA | 3:53.39 | SB | |||||||||||||
14 | Woodrow Murray-Wood Woodrow Murray-Wood | USA | 3:53.69 | PB | |||||||||||||
15 | Jacob Link Jacob Link | USA | 3:54.85 | PB | |||||||||||||
16 | Jon Bishop Jon Bishop | USA | 3:55.49 | ||||||||||||||
17 | Trent Phelps Trent Phelps ('97) | 97 | USA | 3:55.87 | |||||||||||||
Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96) | 96 | DEN | DNF | ||||||||||||||
Charlie Messai Charlie Messai ('93) | 93 | FRA | DNF | ||||||||||||||
Finale J 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | István Szögi István Szögi ('95) | 95 | HUN | 3:50.36 | |||||||||||||
2 | Brendan Hebert Brendan Hebert | USA | 3:50.69 | PB | |||||||||||||
3 | Brandon Edmondson Brandon Edmondson | USA | 3:50.82 | PB | |||||||||||||
4 | Maximilian Trummer Maximilian Trummer ('96) | 96 | AUT | 3:51.53 | PB | ||||||||||||
5 | Grayson Birka Grayson Birka | USA | 3:51.66 | SB | |||||||||||||
6 | Oisín O'Gailin Oisín O'Gailin ('97) | 97 | IRL | 3:51.68 | SB | ||||||||||||
7 | Kyler Little Kyler Little | USA | 3:51.69 | PB | |||||||||||||
8 | Sam Ayala Sam Ayala | USA | 3:52.65 | ||||||||||||||
9 | Ryan Parson Ryan Parson | USA | 3:53.26 | PB | |||||||||||||
10 | Justin Crosswhite Justin Crosswhite | USA | 3:53.61 | ||||||||||||||
11 | Cade Burks Cade Burks ('98) | 98 | USA | 3:54.45 | |||||||||||||
12 | Clay Austell Clay Austell | USA | 3:55.06 | PB | |||||||||||||
13 | Jared Hixon Jared Hixon ('93) | 93 | USA | 3:55.64 | |||||||||||||
14 | Austin Speer Austin Speer | USA | 3:55.77 | PB | |||||||||||||
15 | Landon Rast Landon Rast | USA | 3:55.93 | ||||||||||||||
K 1500 m 19.4. Finale A Finale | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Hanna Green Hanna Green ('94) | 94 | USA | 4:09.33 | PB | ||||||||||||
2 | Sage Hurta Sage Hurta ('98) | 98 | USA | 4:09.48 | PB | ||||||||||||
3 | Alexa Efraimson Alexa Efraimson ('97) | 97 | USA | 4:09.88 | SB | ||||||||||||
4 | Lindsey Butterworth Lindsey Butterworth ('92) | 92 | CAN | 4:11.31 | SB | ||||||||||||
5 | Sarah Feeny Sarah Feeny ('96) | 96 | USA | 4:13.53 | PB | ||||||||||||
6 | Whittni Orton Whittni Orton ('97) | 97 | USA | 4:14.02 | PB | ||||||||||||
7 | Madeleine Kelly Madeleine Kelly ('95) | 95 | CAN | 4:14.05 | PB | ||||||||||||
8 | Carina Viljoen Carina Viljoen ('97) | 97 | RSA | 4:14.27 | PB | ||||||||||||
9 | Allie Ostrander Allie Ostrander ('96) | 96 | USA | 4:14.76 | PB | ||||||||||||
10 | Taryn Rawlings Taryn Rawlings ('96) | 96 | USA | 4:16.65 | SB | ||||||||||||
11 | Taylor Werner Taylor Werner ('98) | 98 | USA | 4:17.79 | PB | ||||||||||||
12 | Ednah Kurgat Ednah Kurgat ('91) | 91 | KEN | 4:18.61 | PB | ||||||||||||
13 | Alexis Fuller Alexis Fuller ('97) | 97 | USA | 4:21.21 | SB | ||||||||||||
14 | Therese Haiss Therese Haiss ('95) | 95 | USA | 4:27.32 | SB | ||||||||||||
Finale B 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Anna Camp Anna Camp ('98) | 98 | USA | 4:15.15 | PB | ||||||||||||
2 | Maudie Skyring Maudie Skyring ('97) | 97 | AUS | 4:16.12 | PB | ||||||||||||
3 | Roisin Flanagan Roisin Flanagan ('97) | 97 | IRL | 4:16.42 | PB | ||||||||||||
4 | Lilian Koech Lilian Koech ('95) | 95 | KEN | 4:16.44 | |||||||||||||
5 | Lenuta Simiuc Lenuta Simiuc ('94) | 94 | ROU | 4:19.28 | SB | ||||||||||||
6 | Eglė Morenaitė Eglė Morenaitė ('97) | 97 | LTU | 4:19.41 | PB | ||||||||||||
7 | Shea Collinsworth Shea Collinsworth ('95) | 95 | USA | 4:20.46 | SB | ||||||||||||
8 | Maggie Montoya Maggie Montoya ('95) | 95 | USA | 4:21.99 | SB | ||||||||||||
9 | Ana Cristina Narvaez Ana Cristina Narvaez ('91) | 91 | MEX | 4:23.83 | SB | ||||||||||||
10 | Carina Gillespie Carina Gillespie | USA | 4:25.52 | SB | |||||||||||||
11 | Janelle Noe Janelle Noe ('95) | 95 | USA | 4:28.21 | SB | ||||||||||||
12 | Kaili Keefe Kaili Keefe | USA | 4:30.03 | SB | |||||||||||||
13 | Nicole Gardner Nicole Gardner ('97) | 97 | USA | 4:35.15 | |||||||||||||
Ylva Traxler Ylva Traxler ('98) | 98 | AUT | DNF | ||||||||||||||
Finale C 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Amanda Rego Amanda Rego ('90) | 90 | USA | 4:15.64 | SB | ||||||||||||
2 | Samantha Huerta Samantha Huerta | USA | 4:18.39 | PB | |||||||||||||
3 | Caroline Kurgat Caroline Kurgat ('93) | 93 | KEN | 4:19.48 | PB | ||||||||||||
4 | Dana Klein Dana Klein ('96) | 96 | USA | 4:19.89 | PB | ||||||||||||
5 | Bianca Tinoco Bianca Tinoco | USA | 4:20.59 | PB | |||||||||||||
6 | Alex Cruz Alex Cruz | USA | 4:21.52 | PB | |||||||||||||
7 | Sydney Meyers Sydney Meyers | USA | 4:21.59 | SB | |||||||||||||
8 | Sharlie Dimick Sharlie Dimick | USA | 4:21.63 | SB | |||||||||||||
9 | Jodie Judd Jodie Judd ('98) | 98 | GBR | 4:22.09 | |||||||||||||
10 | Kate Hunter Kate Hunter ('99) | 99 | USA | 4:22.22 | SB | ||||||||||||
11 | Meghan Underwood Meghan Underwood | 00 | USA | 4:22.39 | PB | ||||||||||||
12 | Eilish Flanagan Eilish Flanagan ('97) | 97 | IRL | 4:23.59 | PB | ||||||||||||
13 | Annette Melcher Annette Melcher ('92) | 92 | USA | 4:27.60 | SB | ||||||||||||
14 | Madelyn Brooks Madelyn Brooks | USA | 4:29.21 | SB | |||||||||||||
15 | Aubrey Roberts Aubrey Roberts | USA | 4:35.00 | SB | |||||||||||||
16 | Macy Kreutz Macy Kreutz | USA | 4:37.15 | ||||||||||||||
Finale D 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Kristie Schoffield Kristie Schoffield ('99) | 99 | USA | 4:22.10 | PB | ||||||||||||
2 | Natalie Rodriguez Natalie Rodriguez ('96) | 96 | USA | 4:22.96 | PB | ||||||||||||
3 | Pipi Eitel Pipi Eitel | USA | 4:23.43 | PB | |||||||||||||
4 | Carolyne Chepkosgei Carolyne Chepkosgei | KEN | 4:23.52 | PB | |||||||||||||
5 | Annika Rotvold Annika Rotvold | USA | 4:23.59 | PB | |||||||||||||
6 | Amy Quinones Amy Quinones | USA | 4:23.99 | ||||||||||||||
7 | Maryn Lowry Maryn Lowry ('95) | 95 | USA | 4:24.72 | PB | ||||||||||||
8 | Hannah Behunin Hannah Behunin | USA | 4:24.75 | PB | |||||||||||||
9 | Rachel King Rachel King | USA | 4:25.40 | PB | |||||||||||||
10 | Katie Camarena Katie Camarena ('97) | 97 | USA | 4:25.71 | PB | ||||||||||||
11 | Sandra Szpott Sandra Szpott ('96) | 96 | POL | 4:26.32 | SB | ||||||||||||
12 | Lauren LaRocco Lauren LaRocco ('96) | 96 | USA | 4:29.11 | SB | ||||||||||||
13 | Mahala Norris Mahala Norris ('98) | 98 | USA | 4:30.40 | SB | ||||||||||||
14 | Natali Mendoza Natali Mendoza ('96) | 96 | MEX | 4:34.05 | PB | ||||||||||||
Finale E 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Olivia Hoj Olivia Hoj ('98) | 98 | USA | 4:22.80 | |||||||||||||
2 | Stephanie Cotter Stephanie Cotter ('99) | 99 | IRL | 4:25.21 | SB | ||||||||||||
3 | Roxy Trotter Roxy Trotter | USA | 4:26.29 | SB | |||||||||||||
4 | Kaitlyn Ohrtman Kaitlyn Ohrtman | USA | 4:27.05 | SB | |||||||||||||
5 | Ayla Granados Ayla Granados ('91) | 91 | USA | 4:29.00 | SB | ||||||||||||
6 | Emily Martin Emily Martin | USA | 4:29.69 | SB | |||||||||||||
7 | Maria Mettler Maria Mettler ('99) | 99 | USA | 4:30.47 | PB | ||||||||||||
8 | Andra Lehotay Andra Lehotay | USA | 4:30.97 | ||||||||||||||
9 | Athena Welsh Athena Welsh ('98) | 98 | USA | 4:35.16 | SB | ||||||||||||
10 | Caroline Barlow Caroline Barlow ('95) | 95 | USA | 4:38.87 | |||||||||||||
Finale F 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Sarah Newton Sarah Newton | USA | 4:23.43 | PB | |||||||||||||
2 | Cara Woolnough Cara Woolnough ('98) | 98 | AUS | 4:25.12 | PB | ||||||||||||
3 | Kelsey Ramirez Kelsey Ramirez ('99) | 99 | USA | 4:25.28 | PB | ||||||||||||
4 | Mackenzie Callahan Mackenzie Callahan ('99) | 99 | USA | 4:25.65 | PB | ||||||||||||
5 | Elysia Burgos Elysia Burgos | USA | 4:27.12 | PB | |||||||||||||
6 | Adrena Mazzei Adrena Mazzei | USA | 4:27.52 | PB | |||||||||||||
7 | Niamh Markham Niamh Markham ('95) | 95 | IRL | 4:27.84 | PB | ||||||||||||
8 | Rea Iseli Rea Iseli ('94) | 94 | SUI | 4:28.43 | PB | ||||||||||||
9 | Maddy Lyons Maddy Lyons | USA | 4:30.35 | SB | |||||||||||||
10 | Pilar Covarrubias Pilar Covarrubias ('91) | 91 | MEX | 4:31.18 | SB | ||||||||||||
11 | Jennalee Thurman Jennalee Thurman | USA | 4:32.84 | PB | |||||||||||||
12 | Haleigh Hunter-Galvan Haleigh Hunter-Galvan | USA | 4:33.18 | PB | |||||||||||||
13 | Ellie Leather Ellie Leather ('98) | 98 | GBR | 4:37.87 | |||||||||||||
Finale G 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Calene Morris Calene Morris | USA | 4:24.41 | PB | |||||||||||||
2 | Crissey Amberg Crissey Amberg | USA | 4:25.37 | PB | |||||||||||||
3 | Kelly O'Brien Kelly O'Brien | USA | 4:25.59 | SB | |||||||||||||
4 | Charlotte Prouse Charlotte Prouse ('97) | 97 | CAN | 4:25.70 | SB | ||||||||||||
5 | Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96) | 96 | DEN | 4:25.79 | SB | ||||||||||||
6 | Julia Howley Julia Howley ('96) | 96 | CAN | 4:26.01 | SB | ||||||||||||
7 | Hannah Campbell Hannah Campbell | USA | 4:26.11 | PB | |||||||||||||
8 | Madison Mooney Madison Mooney | 00 | USA | 4:26.96 | PB | ||||||||||||
9 | Kaley Richards Kaley Richards ('98) | 98 | USA | 4:27.00 | |||||||||||||
10 | Lauren Trumble Lauren Trumble | USA | 4:28.01 | PB | |||||||||||||
11 | Courtney Moore Courtney Moore ('94) | 94 | USA | 4:31.54 | |||||||||||||
12 | Destiny Collins Destiny Collins ('98) | 98 | USA | 4:32.76 | |||||||||||||
Finale H 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Annie Hill Annie Hill ('99) | 99 | USA | 4:26.14 | SB | ||||||||||||
2 | Savannah Heywood Savannah Heywood ('95) | 95 | USA | 4:27.56 | PB | ||||||||||||
3 | Hannah Benoit-Bucher Hannah Benoit-Bucher ('97) | 97 | USA | 4:30.82 | SB | ||||||||||||
4 | Megan Perkins Megan Perkins | USA | 4:31.38 | PB | |||||||||||||
5 | Rachel Bernardo Rachel Bernardo ('99) | 99 | USA | 4:32.25 | PB | ||||||||||||
6 | Rachael Lopez Rachael Lopez | USA | 4:32.33 | PB | |||||||||||||
7 | Alison Pray Alison Pray | USA | 4:32.61 | PB | |||||||||||||
8 | Emma Rafuse Emma Rafuse | USA | 4:32.95 | ||||||||||||||
9 | Taryn Ceglowski Taryn Ceglowski | USA | 4:33.81 | SB | |||||||||||||
10 | Emily Gallegos-Francksen Emily Gallegos-Francksen ('98) | 98 | USA | 4:34.11 | PB | ||||||||||||
11 | Katie Buckley Katie Buckley ('95) | 95 | GBR | 4:35.77 | PB | ||||||||||||
12 | Layla Al-Masry Layla Al-Masry ('99) | 99 | USA | 4:36.22 | PB | ||||||||||||
13 | Jessica Gallardo Jessica Gallardo | USA | 4:36.53 | SB | |||||||||||||
Finale I 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Aisha Graham Aisha Graham | USA | 4:26.38 | PB | |||||||||||||
2 | Zorana Grujić Zorana Grujić ('97) | 97 | SRB | 4:27.61 | PB | ||||||||||||
3 | Lexi Reed Lexi Reed | USA | 4:28.32 | PB | |||||||||||||
4 | Miryam Bassett Miryam Bassett ('96) | 96 | CAN | 4:28.66 | PB | ||||||||||||
5 | Sophie Ryan Sophie Ryan | USA | 4:28.73 | PB | |||||||||||||
6 | Alissa Fielding Alissa Fielding | USA | 4:29.15 | PB | |||||||||||||
7 | Elsa Forsberg Elsa Forsberg ('98) | 98 | USA | 4:29.30 | PB | ||||||||||||
8 | Kate Lilly Kate Lilly | USA | 4:30.09 | PB | |||||||||||||
9 | Haley Wolf Haley Wolf | USA | 4:30.59 | ||||||||||||||
10 | Mari Friedman Mari Friedman | USA | 4:30.95 | ||||||||||||||
11 | Rachael Walters Rachael Walters ('96) | 96 | USA | 4:31.10 | SB | ||||||||||||
12 | Hasna Kaarour Hasna Kaarour ('94) | 94 | FRA | 4:31.37 | SB | ||||||||||||
13 | Katie Bostrom Katie Bostrom | USA | 4:33.85 | SB | |||||||||||||
Fruzsina Ladányi Fruzsina Ladányi ('97) | 97 | HUN | DNF | ||||||||||||||
Finale J 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Hailey Streff Hailey Streff | USA | 4:28.45 | PB | |||||||||||||
2 | Delaney Rasmussen Delaney Rasmussen | USA | 4:28.89 | PB | |||||||||||||
3 | Megan Davies Megan Davies ('96) | 96 | GBR | 4:29.91 | SB | ||||||||||||
4 | Hannah Oscarson Hannah Oscarson | USA | 4:31.24 | ||||||||||||||
5 | Madison Overby Madison Overby | USA | 4:31.26 | ||||||||||||||
6 | Ellie Wallace Ellie Wallace ('99) | 99 | GBR | 4:31.96 | PB | ||||||||||||
7 | Madeleine Rowe Madeleine Rowe | USA | 4:34.01 | PB | |||||||||||||
8 | Silvia De La Peña Silvia De La Peña ('98) | 98 | MEX | 4:34.17 | PB | ||||||||||||
9 | Courtney Cox Courtney Cox | USA | 4:34.24 | SB | |||||||||||||
10 | Jenna Kill Jenna Kill | USA | 4:34.94 | PB | |||||||||||||
11 | Hannah Hull Hannah Hull ('96) | 96 | USA | 4:36.40 | SB | ||||||||||||
12 | Grace McCabe Grace McCabe ('99) | 99 | USA | 4:36.87 | |||||||||||||
13 | Jordan Jacob Jordan Jacob | USA | 4:37.18 | ||||||||||||||
14 | Veronica Citireag Veronica Citireag ('88) | 88 | ROU | 4:38.79 | |||||||||||||
16 | Elisa Rovere Elisa Rovere ('96) | 96 | ITA | 4:43.67 | |||||||||||||
M 1500 m 19.4. Finale A Finale | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Zach Litoff Zach Litoff ('99) | 99 | USA | 3:50.15 | PB | ||||||||||||
2 | Parker Marson Parker Marson | USA | 3:50.96 | PB | |||||||||||||
3 | Noah Healy Noah Healy ('99) | 99 | USA | 3:51.07 | PB | ||||||||||||
4 | Austin Byrer Austin Byrer | USA | 3:51.26 | PB | |||||||||||||
5 | Ryan Lanley Ryan Lanley | USA | 3:52.73 | PB | |||||||||||||
6 | Nate Pierce Nate Pierce | USA | 3:52.84 | SB | |||||||||||||
7 | Daniel Tull Daniel Tull | USA | 3:52.98 | ||||||||||||||
8 | Brody Barkan Brody Barkan | USA | 3:53.20 | SB | |||||||||||||
9 | Brian Schulz Brian Schulz | USA | 3:54.93 | ||||||||||||||
10 | Jason Quinn Jason Quinn | USA | 3:55.03 | SB | |||||||||||||
11 | Jorge Quintero Jorge Quintero | USA | 3:55.80 | ||||||||||||||
14 | Theo Daeschler Theo Daeschler ('95) | 95 | FRA | 3:58.15 | SB | ||||||||||||
Finale B 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | John Benner John Benner | USA | 3:50.31 | PB | |||||||||||||
2 | Marc Migliozzi Marc Migliozzi | USA | 3:50.54 | PB | |||||||||||||
3 | Dante Paszkeicz Dante Paszkeicz | USA | 3:50.58 | PB | |||||||||||||
4 | Felix Kemboi Felix Kemboi | KEN | 3:50.63 | PB | |||||||||||||
5 | Aren Johnson Aren Johnson | USA | 3:51.18 | PB | |||||||||||||
6 | Anthony Ocegueda Anthony Ocegueda | USA | 3:52.36 | PB | |||||||||||||
7 | Connar Southard Connar Southard ('98) | 98 | USA | 3:53.16 | PB | ||||||||||||
8 | Isaiah Lozano Isaiah Lozano | USA | 3:53.89 | SB | |||||||||||||
9 | Andrew Cobos Andrew Cobos ('96) | 96 | USA | 3:54.39 | |||||||||||||
10 | Garrett Delong Garrett Delong | USA | 3:54.49 | ||||||||||||||
11 | Demetri Panici Demetri Panici | USA | 3:55.69 | SB | |||||||||||||
12 | Jordan Senko Jordan Senko ('91) | 91 | USA | 3:55.79 | PB | ||||||||||||
13 | Tom Richardson Tom Richardson ('94) | 94 | GBR | 3:56.09 | SB | ||||||||||||
Finale C 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Alex Barr Alex Barr | USA | 3:50.54 | PB | |||||||||||||
2 | Anthony Benitez Anthony Benitez ('99) | 99 | USA | 3:50.76 | PB | ||||||||||||
3 | Jordan Theisen Jordan Theisen | USA | 3:50.79 | PB | |||||||||||||
4 | Jacob Grinwis Jacob Grinwis | USA | 3:51.00 | PB | |||||||||||||
5 | Alex Bartholomay Alex Bartholomay | USA | 3:51.36 | PB | |||||||||||||
6 | Evan Kottsick Evan Kottsick | USA | 3:51.49 | PB | |||||||||||||
7 | Tanner Geary Tanner Geary | CAN | 3:52.02 | PB | |||||||||||||
8 | Matt Herrera Matt Herrera | USA | 3:52.23 | PB | |||||||||||||
9 | Drew Johnson Drew Johnson ('08) | 08 | USA | 3:52.46 | PB | ||||||||||||
10 | Marcelo Laguera Marcelo Laguera ('96) | 96 | MEX | 3:52.54 | PB | ||||||||||||
11 | Dylan Day Dylan Day ('97) | 97 | USA | 3:52.59 | PB | ||||||||||||
12 | Jonah Theisen Jonah Theisen | USA | 3:52.99 | SB | |||||||||||||
13 | Jordan Carrington Jordan Carrington | USA | 3:53.92 | PB | |||||||||||||
14 | Tim Corvese Tim Corvese | USA | 3:54.03 | =PB | |||||||||||||
15 | Elliot Gindi Elliot Gindi | USA | 3:54.97 | SB | |||||||||||||
Finale D 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Camron Roehl Camron Roehl | USA | 3:52.82 | PB | |||||||||||||
2 | Josh Samyn Josh Samyn | 00 | CAN | 3:52.97 | PB | ||||||||||||
3 | Colin O'Mara Colin O'Mara ('95) | 95 | IRL | 3:53.01 | PB | ||||||||||||
4 | Kurt TeBeest Kurt TeBeest | USA | 3:53.52 | PB | |||||||||||||
5 | James Jasperson James Jasperson | USA | 3:53.72 | PB | |||||||||||||
6 | Kevin Ganahl Kevin Ganahl | USA | 3:54.10 | PB | |||||||||||||
7 | Alex Bashqawi Alex Bashqawi | USA | 3:54.76 | ||||||||||||||
8 | Sean Miller Sean Miller ('96) | 96 | CAN | 3:54.93 | PB | ||||||||||||
9 | Daniel Pederson Daniel Pederson | USA | 3:55.08 | PB | |||||||||||||
10 | Andre Bollam-Godbott Andre Bollam-Godbott | USA | 3:55.19 | PB | |||||||||||||
11 | Andrew Forsyth Andrew Forsyth | USA | 3:55.56 | PB | |||||||||||||
12 | Braeden Charlton Braeden Charlton ('95) | 95 | CAN | 3:55.97 | SB | ||||||||||||
15 | Seppe van t Westende Seppe van t Westende ('95) | 95 | NED | 3:58.56 | SB | ||||||||||||
Finale E 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Russell Lundberg Russell Lundberg | USA | 3:53.15 | PB | |||||||||||||
2 | Wilson Ives Wilson Ives | USA | 3:54.05 | PB | |||||||||||||
3 | Israel Anaya Israel Anaya | USA | 3:54.16 | PB | |||||||||||||
4 | Jacob Egan Jacob Egan | USA | 3:54.45 | PB | |||||||||||||
5 | Derek Gross Derek Gross ('98) | 98 | USA | 3:54.55 | PB | ||||||||||||
6 | Zephyr Seagraves Zephyr Seagraves ('98) | 98 | USA | 3:54.56 | PB | ||||||||||||
7 | James Fitzgerald James Fitzgerald | USA | 3:54.71 | PB | |||||||||||||
8 | Elijah Horwitz Elijah Horwitz | USA | 3:54.97 | PB | |||||||||||||
9 | Ben Iten Ben Iten | USA | 3:55.14 | PB | |||||||||||||
10 | Lukas Nelson Lukas Nelson | USA | 3:55.25 | PB | |||||||||||||
11 | Gabe Peters Gabe Peters | USA | 3:55.53 | PB | |||||||||||||
Finale F 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Riley DeMeulenaere Riley DeMeulenaere | USA | 3:54.12 | PB | |||||||||||||
2 | Jacob Nicholson Jacob Nicholson | USA | 3:54.45 | PB | |||||||||||||
3 | Tyler Marshall Tyler Marshall | USA | 3:54.55 | PB | |||||||||||||
4 | Danny Peterson Danny Peterson | USA | 3:54.83 | PB | |||||||||||||
5 | Daniel Sealand Daniel Sealand | USA | 3:55.24 | PB | |||||||||||||
6 | Thomas Gallagher Thomas Gallagher ('98) | 98 | CAN | 3:55.81 | PB | ||||||||||||
Finale G 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Ethan Gatchell Ethan Gatchell | USA | 3:54.34 | PB | |||||||||||||
2 | Emmanuel Champagne Emmanuel Champagne ('97) | 97 | CAN | 3:55.72 | SB | ||||||||||||
3 | Jake Norris Jake Norris | USA | 3:56.14 | PB | |||||||||||||
8 | Ryan Clarke Ryan Clarke ('97) | 97 | NED | 4:02.45 | PB | ||||||||||||
Finale H 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Neville Caulfield Neville Caulfield | USA | 3:55.03 | PB | |||||||||||||
2 | Tom Breuckman Tom Breuckman | USA | 3:55.87 | PB | |||||||||||||
K 1500 m 19.4. Finale A Finale | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Mikayla Tinkham Mikayla Tinkham ('98) | 98 | CAN | 4:29.45 | PB | ||||||||||||
2 | Madeline Hamilton Madeline Hamilton | USA | 4:32.71 | PB | |||||||||||||
3 | Anna Hostetler Anna Hostetler | USA | 4:32.86 | SB | |||||||||||||
4 | Emma Sjolund Emma Sjolund | 00 | USA | 4:33.70 | PB | ||||||||||||
5 | Emma Atwell Emma Atwell | USA | 4:34.14 | PB | |||||||||||||
6 | Rachel McCardell Rachel McCardell | 00 | USA | 4:34.90 | PB | ||||||||||||
7 | Natália Novák Natália Novák ('98) | 98 | HUN | 4:34.96 | SB | ||||||||||||
8 | Anna Rogahn Anna Rogahn | USA | 4:35.16 | PB | |||||||||||||
9 | Kaylee Mitchell Kaylee Mitchell ('99) | 99 | USA | 4:35.49 | PB | ||||||||||||
10 | Alexa Shindruk Alexa Shindruk | USA | 4:36.00 | PB | |||||||||||||
11 | Lauren Offerman Lauren Offerman | USA | 4:36.54 | SB | |||||||||||||
12 | Rebecca Ledsham Rebecca Ledsham | USA | 4:38.66 | ||||||||||||||
Finale B 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Sophie Dodd Sophie Dodd ('96) | 96 | CAN | 4:29.63 | PB | ||||||||||||
2 | Dania Holmberg Dania Holmberg ('99) | 99 | USA | 4:31.45 | PB | ||||||||||||
3 | Cagnei Duncan Cagnei Duncan | USA | 4:31.59 | PB | |||||||||||||
4 | Heather Hanson Heather Hanson | USA | 4:33.04 | PB | |||||||||||||
5 | Swathi Samuel Swathi Samuel | USA | 4:33.89 | PB | |||||||||||||
6 | Maddie Riggs Maddie Riggs | USA | 4:35.19 | PB | |||||||||||||
7 | Kelly Bishop Kelly Bishop | USA | 4:37.40 | PB | |||||||||||||
8 | Cammy Manes Cammy Manes | USA | 4:38.57 | ||||||||||||||
9 | Sienna Serrao Sienna Serrao | USA | 4:39.36 | SB | |||||||||||||
10 | Gabrielle Joffe Gabrielle Joffe | USA | 4:39.90 | ||||||||||||||
Finale C 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Sabrina Garcia Sabrina Garcia | USA | 4:34.55 | PB | |||||||||||||
2 | Kennedy Powell Kennedy Powell | USA | 4:34.80 | PB | |||||||||||||
3 | Isabella Williams Isabella Williams | USA | 4:34.96 | PB | |||||||||||||
4 | Mary Hanson Mary Hanson | USA | 4:35.06 | SB | |||||||||||||
5 | Corinna Pena Corinna Pena | USA | 4:35.14 | ||||||||||||||
6 | Ellie Friesen Ellie Friesen | USA | 4:36.29 | ||||||||||||||
7 | Nicole Griffiths Nicole Griffiths | USA | 4:37.15 | SB | |||||||||||||
8 | Akia Walker Akia Walker | USA | 4:37.66 | ||||||||||||||
9 | Brigette Takeuchi Brigette Takeuchi | USA | 4:38.78 | ||||||||||||||
10 | Emily Sessa Emily Sessa | USA | 4:38.86 | ||||||||||||||
Finale D 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Mickayla Wenzel Mickayla Wenzel | USA | 4:35.44 | PB | |||||||||||||
Finale E 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Arianna Ghiorso Arianna Ghiorso | USA | 4:36.46 | PB | |||||||||||||
2 | Nicole Bouma Nicole Bouma | USA | 4:37.10 | PB | |||||||||||||
3 | Jordan Puvogel Jordan Puvogel | USA | 4:38.25 | PB | |||||||||||||
4 | Jamie Hennessey Jamie Hennessey ('99) | 99 | CAN | 4:39.35 | PB | ||||||||||||
Finale F 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Avery Selberg Avery Selberg | USA | 4:37.18 | PB | |||||||||||||
Finale G 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Emily Peterson Emily Peterson | USA | 4:37.49 | PB | |||||||||||||
2 | Briahna Gerlach Briahna Gerlach ('99) | 99 | USA | 4:37.57 | PB | ||||||||||||
3 | Jenna Wilson Jenna Wilson | USA | 4:37.95 | PB | |||||||||||||
4 | Misty Diaz Misty Diaz | USA | 4:38.07 | PB | |||||||||||||
5 | Lacey Conner Lacey Conner | USA | 4:39.11 | SB | |||||||||||||
6 | Valery Tobias Valery Tobias | 00 | USA | 4:39.87 | PB | ||||||||||||
Finale H 19.4. | 19.4. | ||||||||||||||||
1 | Morgan Porcaro Morgan Porcaro | USA | 4:37.97 | PB | |||||||||||||
2 | Chloe Cox Chloe Cox | USA | 4:38.24 | PB | |||||||||||||
3 | Destiny Reinke Destiny Reinke | USA | 4:39.28 | PB | |||||||||||||
4 | Sera Parvin Sera Parvin | USA | 4:39.68 | PB |