M 100 m 11.5. Vind: +1.8 Finale A Finale | 11.5. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Abdul Hakim Sani Brown Abdul Hakim Sani Brown ('99) | 99 | JPN | 9.99 | PB | ||||||||||||
2 | Raymond Ekevwo Raymond Ekevwo ('99) | 99 | NGR | 10.02 | PB | ||||||||||||
3 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 10.08 | PB | ||||||||||||
4 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 10.11 | PB | ||||||||||||
5 | Jaron Flournoy Jaron Flournoy ('96) | 96 | USA | 10.12 | PB | ||||||||||||
6 | Anthony Schwartz Anthony Schwartz | 00 | USA | 10.21 | SB | ||||||||||||
7 | Lester Miller Lester Miller ('95) | 95 | USA | 10.22 | SB | ||||||||||||
8 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 10.23 | PB | ||||||||||||
Indledende heats | 10.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 10.5. Vind: -0.8 | 10.5. | Vind: -0.8 | |||||||||||||||
1 | Raymond Ekevwo Raymond Ekevwo ('99) | 99 | NGR | 10.31 | |||||||||||||
2 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 10.32 | SB | ||||||||||||
3 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 10.50 | |||||||||||||
4 | Karson Kowalchuk Karson Kowalchuk ('98) | 98 | CAN | 10.51 | |||||||||||||
5 | Shaun Shivers Shaun Shivers ('98) | 98 | USA | 10.52 | |||||||||||||
6 | Elijah Miller Elijah Miller | USA | 10.58 | ||||||||||||||
7 | Carlos Wilson Carlos Wilson | USA | 10.72 | ||||||||||||||
Indledende 2 10.5. Vind: 0.0 | 10.5. | Vind: 0.0 | |||||||||||||||
1 | Abdul Hakim Sani Brown Abdul Hakim Sani Brown ('99) | 99 | JPN | 10.10 | SB | ||||||||||||
2 | Anthony Schwartz Anthony Schwartz | 00 | USA | 10.33 | |||||||||||||
3 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 10.35 | SB | ||||||||||||
4 | Jayson Ashford Jayson Ashford ('98) | 98 | USA | 10.62 | |||||||||||||
5 | Caulin Graves Caulin Graves ('97) | 97 | USA | 10.62 | =SB | ||||||||||||
6 | Ronald Fuller Ronald Fuller ('99) | 99 | USA | 10.65 | |||||||||||||
7 | Darrell Singleton Darrell Singleton ('96) | 96 | USA | 10.94 | |||||||||||||
Indledende 3 10.5. Vind: 0.0 | 10.5. | Vind: 0.0 | |||||||||||||||
1 | Jaron Flournoy Jaron Flournoy ('96) | 96 | USA | 10.29 | PB | ||||||||||||
2 | Lester Miller Lester Miller ('95) | 95 | USA | 10.36 | |||||||||||||
3 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 10.37 | PB | ||||||||||||
4 | Josh Oglesby Josh Oglesby ('99) | 99 | USA | 10.47 | |||||||||||||
5 | Alizé Ford Alizé Ford ('98) | 98 | USA | 10.49 | SB | ||||||||||||
6 | Elijah Dryer Elijah Dryer ('98) | 98 | USA | 10.58 | |||||||||||||
7 | Lawrence Crawford Lawrence Crawford ('97) | 97 | USA | 10.67 | SB | ||||||||||||
8 | Jason Reese Jason Reese | USA | 10.77 | ||||||||||||||
Indledende 4 10.5. Vind: +1.2 | 10.5. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Kary Vincent Kary Vincent ('99) | 99 | USA | 10.36 | PB | ||||||||||||
2 | Jace Comick Jace Comick ('98) | 98 | USA | 10.39 | |||||||||||||
3 | Kristoffer HariKristoffer Hari ('97) | 97 | DEN | 10.49 | |||||||||||||
4 | Evan Miller Evan Miller | 00 | USA | 10.60 | |||||||||||||
5 | Okheme Moore Okheme Moore ('99) | 99 | USA | 10.79 | |||||||||||||
6 | Jaquan Webb Jaquan Webb ('99) | 99 | USA | 10.82 | |||||||||||||
M 200 m 11.5. Vind: +0.4 Finale A Finale | 11.5. | Vind: +0.4 | |||||||||||||||
1 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 20.31 | SB | ||||||||||||
2 | Jaron Flournoy Jaron Flournoy ('96) | 96 | USA | 20.32 | SB | ||||||||||||
3 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 20.42 | SB | ||||||||||||
4 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 20.61 | PB | ||||||||||||
5 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 20.72 | |||||||||||||
6 | Tyler Terry Tyler Terry ('97) | 97 | USA | 20.78 | PB | ||||||||||||
7 | Correion Mosby Correion Mosby ('96) | 96 | USA | 20.82 | SB | ||||||||||||
8 | Jacob Smith Jacob Smith ('97) | 97 | USA | 20.87 | |||||||||||||
Indledende heats | 9.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 9.5. Vind: +1.0 | 9.5. | Vind: +1.0 | |||||||||||||||
1 | Mustaqeem Williams Mustaqeem Williams ('95) | 95 | USA | 20.71 | |||||||||||||
2 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 20.73 | PB | ||||||||||||
3 | Jaron Flournoy Jaron Flournoy ('96) | 96 | USA | 20.80 | SB | ||||||||||||
4 | Shaun Shivers Shaun Shivers ('98) | 98 | USA | 21.20 | |||||||||||||
5 | Evan Miller Evan Miller | 00 | USA | 21.36 | PB | ||||||||||||
6 | Okheme Moore Okheme Moore ('99) | 99 | USA | 21.38 | |||||||||||||
7 | Jason Reese Jason Reese | USA | 21.65 | ||||||||||||||
8 | Jeffrey Uzzell Jeffrey Uzzell ('98) | 98 | USA | 21.92 | |||||||||||||
Indledende 2 9.5. Vind: +2.2 | 9.5. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Keitavious Walter Keitavious Walter ('96) | 96 | USA | 20.67 | w | ||||||||||||
2 | Jacob Smith Jacob Smith ('97) | 97 | USA | 20.84 | w | ||||||||||||
3 | Rashad Boyd Rashad Boyd | 00 | USA | 20.93 | w | ||||||||||||
4 | Raymond Ekevwo Raymond Ekevwo ('99) | 99 | NGR | 21.15 | w | ||||||||||||
5 | Dorian Camel Dorian Camel ('99) | 99 | USA | 21.23 | w | ||||||||||||
6 | Caulin Graves Caulin Graves ('97) | 97 | USA | 21.34 | w | ||||||||||||
7 | Chiason Tenkiang Chiason Tenkiang | USA | 21.41 | w | |||||||||||||
8 | Jordan Sessom Jordan Sessom | USA | 21.99 | w | |||||||||||||
Indledende 3 9.5. Vind: +2.4 | 9.5. | Vind: +2.4 | |||||||||||||||
1 | Abdul Hakim Sani Brown Abdul Hakim Sani Brown ('99) | 99 | JPN | 20.36 | w | ||||||||||||
2 | Jace Comick Jace Comick ('98) | 98 | USA | 20.99 | w | ||||||||||||
3 | Kwantreyl McConico Kwantreyl McConico | USA | 21.02 | w | |||||||||||||
4 | Elijah Dryer Elijah Dryer ('98) | 98 | USA | 21.10 | w | ||||||||||||
5 | Roy Ejiakuekwu Roy Ejiakuekwu ('95) | 95 | GBR | 21.24 | w | ||||||||||||
6 | Justes Nance Justes Nance ('98) | 98 | USA | 21.36 | w | ||||||||||||
7 | Jeremiah Talbert Jeremiah Talbert | USA | 21.80 | w | |||||||||||||
8 | Carlos Wilson Carlos Wilson | USA | 21.86 | w | |||||||||||||
Indledende 4 9.5. Vind: +1.6 | 9.5. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
1 | Correion Mosby Correion Mosby ('96) | 96 | USA | 20.89 | SB | ||||||||||||
2 | Alizé Ford Alizé Ford ('98) | 98 | USA | 21.04 | |||||||||||||
3 | Jayson Ashford Jayson Ashford ('98) | 98 | USA | 21.16 | |||||||||||||
4 | Nylo Clarke Nylo Clarke ('98) | 98 | USA | 21.21 | |||||||||||||
5 | Cameron Crump Cameron Crump ('99) | 99 | USA | 21.48 | |||||||||||||
6 | Jahnoy Thompson Jahnoy Thompson ('96) | 96 | JAM | 21.93 | |||||||||||||
Indledende 5 9.5. Vind: +1.9 | 9.5. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Akanni Hislop Akanni Hislop ('98) | 98 | TTO | 20.72 | |||||||||||||
2 | Tyler Terry Tyler Terry ('97) | 97 | USA | 20.88 | PB | ||||||||||||
3 | Karson Kowalchuk Karson Kowalchuk ('98) | 98 | CAN | 20.97 | |||||||||||||
4 | Ryan Clark Ryan Clark ('96) | 96 | USA | 21.25 | |||||||||||||
5 | Jaquan Webb Jaquan Webb ('99) | 99 | USA | 21.75 | |||||||||||||
6 | Jonathan Raines Jonathan Raines ('97) | 97 | USA | 21.95 | |||||||||||||
7 | Cameron Council Cameron Council | 00 | USA | 21.99 | |||||||||||||
8 | Ronald Fuller Ronald Fuller ('99) | 99 | USA | 22.12 | |||||||||||||
M 400 m 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Quincy Hall Quincy Hall ('98) | 98 | USA | 44.60 | |||||||||||||
2 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 45.47 | SB | ||||||||||||
3 | Tyler Terry Tyler Terry ('97) | 97 | USA | 45.96 | |||||||||||||
4 | Hunter Woodhall Hunter Woodhall ('99) | 99 | USA | 46.22 | PB | ||||||||||||
5 | Skyler Bowden Skyler Bowden ('97) | 97 | USA | 46.46 | |||||||||||||
6 | Benjamin VedelBenjamin Vedel ('97) | 97 | DEN | 46.57 | |||||||||||||
7 | Raymond Kibet Raymond Kibet ('96) | 96 | KEN | 46.81 | |||||||||||||
8 | Arinze Chance Arinze Chance ('96) | 96 | GUY | 46.93 | |||||||||||||
9 | Bryce Deadmon Bryce Deadmon ('97) | 97 | USA | 47.46 | |||||||||||||
Indledende heats | 10.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 10.5. | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 45.98 | |||||||||||||
2 | Raymond Kibet Raymond Kibet ('96) | 96 | KEN | 46.67 | SB | ||||||||||||
3 | Kyree Johnson Kyree Johnson ('99) | 99 | USA | 46.82 | |||||||||||||
4 | Cole Johnson Cole Johnson ('98) | 98 | USA | 46.83 | |||||||||||||
5 | Nathaniel Bann Nathaniel Bann ('98) | 98 | JAM | 46.86 | PB | ||||||||||||
6 | Jabari Hill Jabari Hill | USA | 47.25 | PB | |||||||||||||
7 | Darryl Harris Darryl Harris ('97) | 97 | USA | 47.89 | SB | ||||||||||||
8 | Pierre Nickson Pierre Nickson | USA | 48.84 | ||||||||||||||
Indledende 2 10.5. | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Tyler Terry Tyler Terry ('97) | 97 | USA | 46.24 | |||||||||||||
2 | Dorian Camel Dorian Camel ('99) | 99 | USA | 47.08 | |||||||||||||
3 | Jalen Brown Jalen Brown | USA | 47.26 | ||||||||||||||
4 | John Winn John Winn ('96) | 96 | USA | 47.37 | |||||||||||||
5 | Roger Ethridge Roger Ethridge | USA | 47.47 | PB | |||||||||||||
6 | Jeremiah Talbert Jeremiah Talbert | USA | 48.34 | ||||||||||||||
Indledende 3 10.5. | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Skyler Bowden Skyler Bowden ('97) | 97 | USA | 46.44 | |||||||||||||
2 | Benjamin VedelBenjamin Vedel ('97) | 97 | DEN | 46.52 | SB | ||||||||||||
3 | Hunter Woodhall Hunter Woodhall ('99) | 99 | USA | 46.56 | |||||||||||||
4 | Arinze Chance Arinze Chance ('96) | 96 | GUY | 46.69 | |||||||||||||
5 | James Burnett James Burnett ('98) | 98 | USA | 47.24 | SB | ||||||||||||
6 | James Milholen James Milholen ('99) | 99 | USA | 48.06 | |||||||||||||
7 | Colby Zamzow Colby Zamzow | USA | 48.38 | ||||||||||||||
Indledende 4 10.5. | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Quincy Hall Quincy Hall ('98) | 98 | USA | 45.40 | |||||||||||||
2 | Bryce Deadmon Bryce Deadmon ('97) | 97 | USA | 46.45 | |||||||||||||
3 | Nylo Clarke Nylo Clarke ('98) | 98 | USA | 46.73 | |||||||||||||
4 | Brian Evans Brian Evans ('98) | 98 | USA | 47.69 | PB | ||||||||||||
5 | Ty Jaye Robbins Ty Jaye Robbins ('96) | 96 | USA | 47.93 | |||||||||||||
6 | Jordan Sessom Jordan Sessom | USA | 48.38 | ||||||||||||||
M 800 m 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Devin Dixon Devin Dixon ('97) | 97 | USA | 1:44.76 | PB | ||||||||||||
2 | Marco Arop Marco Arop ('98) | 98 | CAN | 1:46.93 | |||||||||||||
3 | Otis Jones Otis Jones ('96) | 96 | USA | 1:48.09 | SB | ||||||||||||
4 | Kieran Taylor Kieran Taylor ('97) | 97 | USA | 1:48.34 | |||||||||||||
5 | John Rivera John Rivera ('98) | 98 | PUR | 1:49.18 | |||||||||||||
6 | Daniel Nixon Daniel Nixon ('98) | 98 | USA | 1:49.29 | |||||||||||||
7 | Carlton Orange Carlton Orange ('97) | 97 | USA | 1:50.61 | |||||||||||||
8 | Dejon Devroe Dejon Devroe ('96) | 96 | USA | 1:52.38 | |||||||||||||
9 | Martin Prodanov Martin Prodanov ('99) | 99 | BUL | 1:56.46 | |||||||||||||
Indledende heats | 9.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 9.5. | 9.5. | ||||||||||||||||
1 | Marco Arop Marco Arop ('98) | 98 | CAN | 1:49.60 | |||||||||||||
2 | Carlton Orange Carlton Orange ('97) | 97 | USA | 1:49.78 | |||||||||||||
3 | John Rivera John Rivera ('98) | 98 | PUR | 1:50.23 | |||||||||||||
4 | Ben Young Ben Young ('96) | 96 | USA | 1:50.62 | |||||||||||||
5 | Kyren Hollis Kyren Hollis | USA | 1:52.77 | ||||||||||||||
6 | Dylan Quisenberry Dylan Quisenberry | USA | 1:53.90 | PB | |||||||||||||
7 | Andrew Powell Andrew Powell ('98) | 98 | USA | 1:54.18 | |||||||||||||
8 | Robert Kuhlmann Robert Kuhlmann | USA | 1:54.32 | ||||||||||||||
Indledende 2 9.5. | 9.5. | ||||||||||||||||
1 | Devin Dixon Devin Dixon ('97) | 97 | USA | 1:48.64 | |||||||||||||
2 | Kieran Taylor Kieran Taylor ('97) | 97 | USA | 1:49.89 | |||||||||||||
3 | Griffin Riley Griffin Riley ('98) | 98 | USA | 1:50.94 | |||||||||||||
4 | Clay Pender Clay Pender | 00 | USA | 1:51.22 | PB | ||||||||||||
5 | Chase Pareti Chase Pareti | USA | 1:52.41 | ||||||||||||||
6 | Drew Williams Drew Williams ('99) | 99 | AUS | 1:53.09 | |||||||||||||
7 | Blake Newcomb Blake Newcomb | USA | 1:53.63 | PB | |||||||||||||
8 | Jose Parilla Jose Parilla | USA | 1:53.99 | =PB | |||||||||||||
Indledende 3 9.5. | 9.5. | ||||||||||||||||
1 | Daniel Nixon Daniel Nixon ('98) | 98 | USA | 1:48.96 | |||||||||||||
2 | Dejon Devroe Dejon Devroe ('96) | 96 | USA | 1:49.11 | |||||||||||||
3 | Otis Jones Otis Jones ('96) | 96 | USA | 1:49.19 | SB | ||||||||||||
4 | Martin Prodanov Martin Prodanov ('99) | 99 | BUL | 1:50.46 | |||||||||||||
5 | Mark Shannon Mark Shannon ('99) | 99 | USA | 1:54.44 | |||||||||||||
6 | Joe Hoots Joe Hoots ('99) | 99 | USA | 1:55.47 | |||||||||||||
M 1500 m 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Waleed Suliman Waleed Suliman ('98) | 98 | SUD | 3:47.64 | |||||||||||||
2 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 3:48.81 | |||||||||||||
3 | Ben Young Ben Young ('96) | 96 | USA | 3:49.11 | |||||||||||||
4 | Zach Long Zach Long | USA | 3:49.76 | ||||||||||||||
5 | Dalton Hengst Dalton Hengst ('99) | 99 | USA | 3:50.47 | |||||||||||||
6 | Martin Prodanov Martin Prodanov ('99) | 99 | BUL | 3:50.52 | |||||||||||||
7 | Kendall Muhammad Kendall Muhammad ('97) | 97 | USA | 3:50.72 | |||||||||||||
8 | Derek Gutierrez Derek Gutierrez ('95) | 95 | USA | 3:51.40 | |||||||||||||
9 | Cade Bethmann Cade Bethmann ('98) | 98 | USA | 3:51.65 | |||||||||||||
10 | Mario García Mario García ('99) | 99 | ESP | 3:51.75 | |||||||||||||
11 | Dustan Davidson Dustan Davidson | USA | 3:53.11 | ||||||||||||||
Indledende heats | 10.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 10.5. | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Derek Gutierrez Derek Gutierrez ('95) | 95 | USA | 3:45.29 | SB | ||||||||||||
2 | Kendall Muhammad Kendall Muhammad ('97) | 97 | USA | 3:45.35 | SB | ||||||||||||
3 | Waleed Suliman Waleed Suliman ('98) | 98 | SUD | 3:45.49 | |||||||||||||
4 | Dalton Hengst Dalton Hengst ('99) | 99 | USA | 3:48.88 | |||||||||||||
5 | Mario García Mario García ('99) | 99 | ESP | 3:49.25 | |||||||||||||
6 | Dustan Davidson Dustan Davidson | USA | 3:50.14 | SB | |||||||||||||
7 | Gabe Szalay Gabe Szalay | USA | 3:53.97 | ||||||||||||||
Indledende 2 10.5. | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Cade Bethmann Cade Bethmann ('98) | 98 | USA | 3:52.51 | |||||||||||||
2 | Ben Young Ben Young ('96) | 96 | USA | 3:52.55 | |||||||||||||
3 | Ethan Moehn Ethan Moehn ('96) | 96 | USA | 3:53.09 | |||||||||||||
4 | Eric Coston Eric Coston ('98) | 98 | USA | 3:53.81 | |||||||||||||
5 | Justin Pacifico Justin Pacifico ('98) | 98 | USA | 3:54.61 | |||||||||||||
7 | Kieran Wood Kieran Wood ('95) | 95 | GBR | 3:57.16 | |||||||||||||
Indledende 3 10.5. | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 3:49.40 | |||||||||||||
2 | Zach Long Zach Long | USA | 3:49.68 | ||||||||||||||
3 | Martin Prodanov Martin Prodanov ('99) | 99 | BUL | 3:49.79 | |||||||||||||
4 | Sam Ahrenholz Sam Ahrenholz | USA | 3:50.53 | ||||||||||||||
5 | Connor Ferrentino Connor Ferrentino ('95) | 95 | USA | 3:51.66 | |||||||||||||
6 | Colin O'Mara Colin O'Mara ('95) | 95 | IRL | 3:51.85 | PB | ||||||||||||
7 | Giacomo DeLuca Giacomo DeLuca ('98) | 98 | USA | 3:55.93 | |||||||||||||
M 5000 m 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Gilbert Boit Gilbert Boit ('94) | 94 | KEN | 13:54.46 | |||||||||||||
2 | Gilbert Kigen Gilbert Kigen ('94) | 94 | KEN | 13:54.84 | |||||||||||||
3 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 13:55.05 | SB | ||||||||||||
4 | Matt Young Matt Young ('98) | 98 | USA | 13:57.97 | PB | ||||||||||||
5 | Zach Long Zach Long | USA | 14:01.42 | ||||||||||||||
6 | Noel Rotich Noel Rotich ('99) | 99 | KEN | 14:07.45 | |||||||||||||
7 | Steven Jones Steven Jones | USA | 14:08.67 | PB | |||||||||||||
8 | Thomas George Thomas George ('96) | 96 | GBR | 14:14.35 | |||||||||||||
9 | Alfred Chelanga Alfred Chelanga ('94) | 94 | KEN | 14:17.53 | |||||||||||||
10 | Austen Dalquist Austen Dalquist ('95) | 95 | USA | 14:18.76 | SB | ||||||||||||
11 | Colin O'Mara Colin O'Mara ('95) | 95 | IRL | 14:21.03 | PB | ||||||||||||
12 | Matthew Thomas Matthew Thomas | USA | 14:22.72 | PB | |||||||||||||
13 | Karl Thiessen Karl Thiessen ('99) | 99 | USA | 14:23.28 | PB | ||||||||||||
14 | Mark Robertson Mark Robertson ('96) | 96 | USA | 14:29.26 | |||||||||||||
15 | Alex Crigger Alex Crigger ('98) | 98 | USA | 14:30.66 | PB | ||||||||||||
16 | Brandt Preston Brandt Preston | USA | 14:32.01 | SB | |||||||||||||
17 | Kyle Levermore Kyle Levermore | USA | 14:34.62 | SB | |||||||||||||
18 | Trevor Foley Trevor Foley ('99) | 99 | USA | 14:35.92 | |||||||||||||
19 | Jon Bishop Jon Bishop | USA | 14:36.35 | ||||||||||||||
20 | Kendall Muhammad Kendall Muhammad ('97) | 97 | USA | 14:36.53 | PB | ||||||||||||
21 | Sam Bowers Sam Bowers ('99) | 99 | USA | 14:38.08 | |||||||||||||
22 | Kevin Wyss Kevin Wyss | USA | 14:38.15 | ||||||||||||||
23 | Matt Clark Matt Clark | USA | 14:40.25 | PB | |||||||||||||
24 | Luke Zacharias Luke Zacharias ('98) | 98 | USA | 14:41.68 | PB | ||||||||||||
25 | Silas Kipngetich Silas Kipngetich | KEN | 14:42.09 | SB | |||||||||||||
26 | Colin Schaefer Colin Schaefer | USA | 14:42.19 | ||||||||||||||
27 | Jack Rogers Jack Rogers ('97) | 97 | USA | 14:45.46 | PB | ||||||||||||
28 | Tommy McDonough Tommy McDonough | USA | 14:45.55 | PB | |||||||||||||
29 | Zephyr Seagraves Zephyr Seagraves ('98) | 98 | USA | 14:47.90 | PB | ||||||||||||
30 | Nick Deal Nick Deal ('98) | 98 | USA | 14:48.30 | |||||||||||||
M 10000 m 9.5. Finale A Finale | 9.5. | ||||||||||||||||
1 | Gilbert Kigen Gilbert Kigen ('94) | 94 | KEN | 29:27.77 | |||||||||||||
2 | Gilbert Boit Gilbert Boit ('94) | 94 | KEN | 29:31.17 | |||||||||||||
3 | Matt Young Matt Young ('98) | 98 | USA | 29:32.90 | |||||||||||||
4 | Austen Dalquist Austen Dalquist ('95) | 95 | USA | 29:51.72 | |||||||||||||
5 | Mark Robertson Mark Robertson ('96) | 96 | USA | 29:56.24 | |||||||||||||
6 | Preston Cates Preston Cates | USA | 29:57.09 | PB | |||||||||||||
7 | Alfred Chelanga Alfred Chelanga ('94) | 94 | KEN | 29:57.76 | |||||||||||||
8 | Kevin Wyss Kevin Wyss | USA | 30:14.24 | ||||||||||||||
9 | Jon Bishop Jon Bishop | USA | 30:31.30 | PB | |||||||||||||
10 | Andre Hillsman Andre Hillsman | USA | 30:42.73 | PB | |||||||||||||
11 | Luke Zacharias Luke Zacharias ('98) | 98 | USA | 31:04.07 | PB | ||||||||||||
12 | Michael Hans Michael Hans ('98) | 98 | USA | 31:12.06 | PB | ||||||||||||
13 | Daniel Navarro Daniel Navarro ('95) | 95 | USA | 31:14.39 | PB | ||||||||||||
14 | Chandler Underwood Chandler Underwood ('97) | 97 | USA | 31:15.00 | |||||||||||||
15 | Cole Dowdy Cole Dowdy | USA | 31:17.79 | PB | |||||||||||||
16 | Carson Strom Carson Strom ('96) | 96 | USA | 31:19.91 | |||||||||||||
17 | Nicholas Brey Nicholas Brey ('96) | 96 | USA | 31:27.65 | |||||||||||||
18 | JT Mackay JT Mackay ('96) | 96 | USA | 31:30.93 | |||||||||||||
M 3000 m forh. 10.5. Finale A Finale | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Alex Crigger Alex Crigger ('98) | 98 | USA | 8:47.85 | PB | ||||||||||||
2 | Steven Jones Steven Jones | USA | 8:53.32 | ||||||||||||||
3 | Matthew Thomas Matthew Thomas | USA | 8:53.48 | PB | |||||||||||||
4 | Silas Kipngetich Silas Kipngetich | KEN | 8:58.86 | PB | |||||||||||||
5 | Zephyr Seagraves Zephyr Seagraves ('98) | 98 | USA | 9:01.81 | PB | ||||||||||||
6 | Trevor Foley Trevor Foley ('99) | 99 | USA | 9:06.59 | PB | ||||||||||||
7 | Jonathan Pelham Jonathan Pelham ('97) | 97 | USA | 9:11.59 | SB | ||||||||||||
8 | Wesley Robinson Wesley Robinson | USA | 9:11.70 | SB | |||||||||||||
9 | Noel Rotich Noel Rotich ('99) | 99 | KEN | 9:11.93 | |||||||||||||
M 110 m hæk 11.5. Vind: +1.0 Finale A Finale | 11.5. | Vind: +1.0 | |||||||||||||||
1 | Daniel Roberts Daniel Roberts ('97) | 97 | USA | 13.07 | PB | ||||||||||||
2 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 13.12 | |||||||||||||
3 | Isaiah Moore Isaiah Moore ('96) | 96 | USA | 13.42 | |||||||||||||
4 | Tai Brown Tai Brown | 00 | USA | 13.68 | |||||||||||||
5 | Robert Dunning Robert Dunning ('97) | 97 | USA | 13.71 | PB | ||||||||||||
6 | Shakiel Chattoo Shakiel Chattoo ('96) | 96 | JAM | 13.71 | PB | ||||||||||||
7 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 13.78 | |||||||||||||
8 | Michael Nicholls Michael Nicholls ('97) | 97 | BAR | 13.81 | |||||||||||||
9 | Carl Elliot III Carl Elliot III ('98) | 98 | USA | 13.83 | |||||||||||||
Indledende heats | 10.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 10.5. Vind: +0.8 | 10.5. | Vind: +0.8 | |||||||||||||||
1 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 13.07 | PB | ||||||||||||
2 | Daniel Roberts Daniel Roberts ('97) | 97 | USA | 13.31 | |||||||||||||
3 | Tai Brown Tai Brown | 00 | USA | 13.62 | PB | ||||||||||||
4 | Michael Nicholls Michael Nicholls ('97) | 97 | BAR | 13.64 | PB | ||||||||||||
5 | Robert Dunning Robert Dunning ('97) | 97 | USA | 13.83 | |||||||||||||
6 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 13.91 | SB | ||||||||||||
7 | Tre'Bien Gilbert Tre'Bien Gilbert ('99) | 99 | USA | 14.30 | |||||||||||||
8 | Craig Clark Craig Clark | USA | 14.36 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 10.5. Vind: +0.9 | 10.5. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | Isaiah Moore Isaiah Moore ('96) | 96 | USA | 13.49 | |||||||||||||
2 | Damion Thomas Damion Thomas ('99) | 99 | JAM | 13.57 | SB | ||||||||||||
3 | Shakiel Chattoo Shakiel Chattoo ('96) | 96 | JAM | 13.79 | =PB | ||||||||||||
4 | Carl Elliot III Carl Elliot III ('98) | 98 | USA | 13.79 | PB | ||||||||||||
5 | Caleb Wilt Caleb Wilt ('97) | 97 | USA | 13.85 | PB | ||||||||||||
6 | Arthur Price Arthur Price ('96) | 96 | USA | 13.89 | |||||||||||||
7 | Kenney Broadnax Kenney Broadnax ('99) | 99 | USA | 13.99 | PB | ||||||||||||
M 400 m hæk 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Infinite Tucker Infinite Tucker ('98) | 98 | USA | 49.38 | PB | ||||||||||||
2 | Robert Grant Robert Grant ('96) | 96 | USA | 49.47 | SB | ||||||||||||
3 | Rasheed Tatham Rasheed Tatham ('96) | 96 | USA | 50.35 | |||||||||||||
4 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 50.35 | SB | ||||||||||||
5 | Christian Boyd Christian Boyd ('95) | 95 | USA | 50.49 | SB | ||||||||||||
6 | Ilolo Izu Ilolo Izu ('97) | 97 | USA | 50.68 | |||||||||||||
7 | Thomas DeWitt Thomas DeWitt ('97) | 97 | USA | 50.78 | |||||||||||||
8 | Travean Caldwell Travean Caldwell ('97) | 97 | USA | 50.86 | |||||||||||||
9 | Denzel Villaman Denzel Villaman ('98) | 98 | DOM | 51.05 | |||||||||||||
Indledende heats | 9.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 9.5. | 9.5. | ||||||||||||||||
1 | Rasheed Tatham Rasheed Tatham ('96) | 96 | USA | 50.13 | PB | ||||||||||||
2 | Ilolo Izu Ilolo Izu ('97) | 97 | USA | 50.46 | |||||||||||||
3 | Denzel Villaman Denzel Villaman ('98) | 98 | DOM | 51.03 | PB | ||||||||||||
4 | Cory Poole Cory Poole ('99) | 99 | USA | 51.15 | |||||||||||||
5 | Tyler Hart Tyler Hart ('98) | 98 | USA | 52.78 | |||||||||||||
6 | Christian Yancey Christian Yancey | USA | 53.39 | ||||||||||||||
7 | Caden Ciul Caden Ciul ('99) | 99 | USA | 54.35 | |||||||||||||
Indledende 2 9.5. | 9.5. | ||||||||||||||||
1 | Robert Grant Robert Grant ('96) | 96 | USA | 49.56 | SB | ||||||||||||
2 | Christian Boyd Christian Boyd ('95) | 95 | USA | 50.85 | |||||||||||||
3 | Travean Caldwell Travean Caldwell ('97) | 97 | USA | 51.02 | |||||||||||||
4 | Charles Brockman III Charles Brockman III ('99) | 99 | USA | 52.02 | |||||||||||||
5 | Malcum Tatum Malcum Tatum ('97) | 97 | USA | 52.44 | |||||||||||||
Indledende 3 9.5. | 9.5. | ||||||||||||||||
1 | Infinite Tucker Infinite Tucker ('98) | 98 | USA | 50.85 | |||||||||||||
2 | Thomas DeWitt Thomas DeWitt ('97) | 97 | USA | 51.05 | |||||||||||||
3 | Nick Hilson Nick Hilson ('97) | 97 | USA | 51.45 | |||||||||||||
4 | Rivaldo Leacock Rivaldo Leacock ('98) | 98 | BAR | 51.45 | SB | ||||||||||||
5 | Robert Dunning Robert Dunning ('97) | 97 | USA | 51.90 | |||||||||||||
6 | William Walker William Walker | USA | 54.03 | ||||||||||||||
M Højdespring 10.5. Finale A Finale | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | JuVaughn Harrison JuVaughn Harrison ('99) | 99 | USA | 2.24 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Shelby McEwen Shelby McEwen ('96) | 96 | USA | 2.21 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Darryl Sullivan Darryl Sullivan ('97) | 97 | USA | 2.21 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Clayton Brown Clayton Brown ('96) | 96 | JAM | 2.21 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Roberto Vilches Roberto Vilches ('99) | 99 | MEX | 2.21 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Keenon Laine Keenon Laine ('97) | 97 | USA | 2.17 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jhonny Victor Jhonny Victor | USA | 2.17 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Rahman Minor Rahman Minor ('98) | 98 | USA | 2.17 | =SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Darius Carbin Darius Carbin ('98) | 98 | USA | 2.12 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Reggie Miller Reggie Miller ('96) | 96 | USA | 2.12 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Adónios Mérlos Adónios Mérlos ('99) | 99 | GRE | 2.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Landon Cuskelly Landon Cuskelly ('97) | 97 | USA | 2.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Mason Farley Mason Farley | USA | 2.07 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Alstian Walker Alstian Walker | USA | 2.07 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Dontavious Hill Dontavious Hill | 00 | USA | 2.02 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Armand Duplantis Armand Duplantis ('99) | 99 | SWE | 6.00 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jacob Wooten Jacob Wooten ('97) | 97 | USA | 5.55 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Will Herrscher Will Herrscher ('97) | 97 | USA | 5.45 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Peyton Weissmann Peyton Weissmann ('98) | 98 | USA | 5.35 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Robin Nool Robin Nool ('98) | 98 | EST | 5.35 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Carl Johansson Carl Johansson | USA | 5.25 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Matthew Peare Matthew Peare ('98) | 98 | USA | 5.25 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Andrew Ference Andrew Ference | 00 | USA | 5.25 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Logan Freeman Logan Freeman | USA | 5.10 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Jack Rhea Jack Rhea | USA | 5.10 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Tristan Slater Tristan Slater ('97) | 97 | CAN | 5.10 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Cole Colozzo Cole Colozzo ('98) | 98 | USA | 5.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Cameron Reed Cameron Reed | USA | 4.95 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Nathan Harper Nathan Harper | USA | 4.95 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | James Courson James Courson | USA | 4.95 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Johannes Erm Johannes Erm ('98) | 98 | EST | 4.95 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Michael Harris Michael Harris ('99) | 99 | USA | 4.95 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Joseph Jardine Joseph Jardine ('99) | 99 | USA | 4.95 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Nathan Hite Nathan Hite ('96) | 96 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 10.5. Finale A Finale | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Ja'Mari Ward Ja'Mari Ward ('98) | 98 | USA | 8.10 | +0.1 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | JuVaughn Harrison JuVaughn Harrison ('99) | 99 | USA | 8.02 | +0.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Yann Randrianasolo Yann Randrianasolo ('94) | 94 | FRA | 7.97 | +0.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Rayvon Grey Rayvon Grey ('97) | 97 | USA | 7.89 | -1.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Allen Gordon Allen Gordon ('98) | 98 | USA | 7.89 | +0.4 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Grant Holloway Grant Holloway ('97) | 97 | USA | 7.84 | +0.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | LaQuan Nairn LaQuan Nairn ('96) | 96 | BAH | 7.63 | +0.5 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Noah Igbinoghene Noah Igbinoghene ('99) | 99 | USA | 7.58 | -0.2 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Johannes Erm Johannes Erm ('98) | 98 | EST | 7.57 | 0.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Cameron Murray Cameron Murray ('99) | 99 | USA | 7.31 | -0.1 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Robbie Springfield Robbie Springfield | USA | 7.30 | +0.6 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Jace Attuso Jace Attuso ('98) | 98 | USA | 7.29 | +1.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Tyler Jones Tyler Jones ('99) | 99 | USA | 7.28 | -0.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Marrel Parker Marrel Parker | USA | 7.26 | -0.3 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Mark Rubalcaba Mark Rubalcaba ('96) | 96 | USA | 7.22 | -0.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Kenan Jones Kenan Jones | USA | 7.22 | -0.2 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Da'Quan Bellard Da'Quan Bellard ('95) | 95 | USA | 7.13 | -0.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Jalen Tate Jalen Tate ('99) | 99 | USA | 7.07 | +0.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Gralyn Jones Gralyn Jones ('96) | 96 | USA | 6.97 | +0.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Christian Miller Christian Miller ('98) | 98 | USA | 16.16 | +1.5 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Clayton Brown Clayton Brown ('96) | 96 | JAM | 15.92 | +1.5 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jalen Tate Jalen Tate ('99) | 99 | USA | 15.87 | +1.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Georgi Nachev Georgi Nachev ('99) | 99 | BUL | 15.84 | +1.3 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | LaQuan Nairn LaQuan Nairn ('96) | 96 | BAH | 15.68 | +0.8 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Da'Quan Bellard Da'Quan Bellard ('95) | 95 | USA | 15.52 | +1.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Ja'Mari Ward Ja'Mari Ward ('98) | 98 | USA | 15.49 | +2.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Michael Wiggins Michael Wiggins ('98) | 98 | USA | 15.43 | +1.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Gralyn Jones Gralyn Jones ('96) | 96 | USA | 15.36 | +1.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Cj Stevenson Cj Stevenson | USA | 14.94 | +0.6 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Alstian Walker Alstian Walker | USA | 14.87 | +1.5 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Weldon Wright Weldon Wright | USA | 14.71 | +0.8 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Mark Rubalcaba Mark Rubalcaba ('96) | 96 | USA | 14.70 | +0.9 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Robbie Springfield Robbie Springfield | USA | 14.48 | +0.3 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Yann Randrianasolo Yann Randrianasolo ('94) | 94 | FRA | 14.42 | +0.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 10.5. Finale A Finale | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 19.99 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Joseph Maxwell Joseph Maxwell ('98) | 98 | CAN | 19.33 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Eric Favors Eric Favors ('96) | 96 | IRL | 18.87 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kord Ferguson Kord Ferguson ('95) | 95 | USA | 18.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Connor Bandel Connor Bandel ('97) | 97 | USA | 18.72 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Noah Castle Noah Castle | USA | 18.68 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Sam Kempka Sam Kempka ('96) | 96 | USA | 18.64 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Charles Lenford Jr. Charles Lenford Jr. ('98) | 98 | USA | 18.55 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Josh Sobota Josh Sobota | 00 | USA | 18.27 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Will Fife Will Fife ('95) | 95 | USA | 18.04 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Ben Bonhurst Ben Bonhurst ('96) | 96 | USA | 17.85 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Santiago Basso Santiago Basso ('98) | 98 | CHI | 17.82 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Jeff Rogers Jeff Rogers | USA | 17.41 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Gabriel Oladipo Gabriel Oladipo ('99) | 99 | USA | 16.56 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Kord Ferguson Kord Ferguson ('95) | 95 | USA | 59.70 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 58.54 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Noah Castle Noah Castle | USA | 55.68 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Charles Lenford Jr. Charles Lenford Jr. ('98) | 98 | USA | 55.65 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Joseph Maxwell Joseph Maxwell ('98) | 98 | CAN | 53.52 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Connor Bandel Connor Bandel ('97) | 97 | USA | 53.36 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Josh Sobota Josh Sobota | 00 | USA | 52.95 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Edward Shelikoff Edward Shelikoff | USA | 52.10 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Erich Sullins Erich Sullins ('95) | 95 | USA | 51.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Gabriel Oladipo Gabriel Oladipo ('99) | 99 | USA | 50.71 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Adam Schuler Adam Schuler | USA | 50.52 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Thomas Mardal Thomas Mardal ('97) | 97 | NOR | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 9.5. Finale A Finale | 9.5. | ||||||||||||||||
1 | Thomas Mardal Thomas Mardal ('97) | 97 | NOR | 73.00 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Denzel Comenentia Denzel Comenentia ('95) | 95 | NED | 71.48 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | AJ McFarland AJ McFarland ('96) | 96 | USA | 70.99 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jake Norris Jake Norris ('99) | 99 | GBR | 70.44 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Anders ErikssonAnders Eriksson ('94) | 94 | SWE | 69.12 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Bobby Colantonio Bobby Colantonio ('98) | 98 | USA | 69.09 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Seth Whitener Seth Whitener | USA | 67.09 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Yeóryios Korakídis Yeóryios Korakídis ('98) | 98 | GRE | 66.94 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Erich Sullins Erich Sullins ('95) | 95 | USA | 66.07 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Charles Lenford Jr. Charles Lenford Jr. ('98) | 98 | USA | 63.15 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 9.5. Finale A Finale | 9.5. | ||||||||||||||||
1 | Anderson Peters Anderson Peters ('97) | 97 | GRN | 83.35 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Curtis Thompson Curtis Thompson ('96) | 96 | USA | 77.88 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Tyriq Horsford Tyriq Horsford | 00 | TTO | 72.62 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Sam Hardin Sam Hardin ('94) | 94 | USA | 72.42 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Elijah Marta Elijah Marta ('95) | 95 | USA | 71.17 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | William Petersson William Petersson ('98) | 98 | USA | 69.72 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Nickolas Mirabelli Nickolas Mirabelli | 00 | USA | 68.91 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Cade Antonucci Cade Antonucci ('98) | 98 | USA | 68.14 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | John Putnam John Putnam | USA | 67.67 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Eli Gaughan Eli Gaughan | USA | 63.83 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Andre Girouard Andre Girouard ('97) | 97 | USA | 62.47 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Tikamp 10.5. Finale A Finale | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Nathan Hite Nathan Hite ('96) | 96 | USA | 7468 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Karel Tilga Karel Tilga ('98) | 98 | EST | 7236 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Chris Stone Chris Stone ('96) | 96 | USA | 7212 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jason Edwards Jason Edwards ('98) | 98 | USA | 6685 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Gabriel Moore Gabriel Moore ('96) | 96 | USA | 6345 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Siegfried Zoller Siegfried Zoller ('99) | 99 | SUI | 6157 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 100 m 11.5. Vind: +2.1 Finale A Finale | 11.5. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Sha'Carri Richardson Sha'Carri Richardson | 00 | USA | 11.00 | w | ||||||||||||
2 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 11.06 | w | ||||||||||||
3 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 11.19 | w | ||||||||||||
4 | Abby Steiner Abby Steiner ('99) | 99 | USA | 11.29 | w | ||||||||||||
5 | Mauricia Prieto Mauricia Prieto ('95) | 95 | TTO | 11.35 | w | ||||||||||||
6 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 11.38 | w | ||||||||||||
7 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 11.39 | w | ||||||||||||
8 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 11.47 | w | ||||||||||||
9 | Brenessa Thompson Brenessa Thompson ('96) | 96 | GUY | 11.51 | w | ||||||||||||
Indledende heats | 10.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 10.5. Vind: +0.6 | 10.5. | Vind: +0.6 | |||||||||||||||
1 | Brenessa Thompson Brenessa Thompson ('96) | 96 | GUY | 11.54 | |||||||||||||
2 | Symone Darius Symone Darius ('98) | 98 | USA | 11.66 | |||||||||||||
3 | Krystal Sparling Krystal Sparling ('97) | 97 | USA | 11.67 | |||||||||||||
4 | Gabriella Cantrell Gabriella Cantrell ('95) | 95 | USA | 11.71 | |||||||||||||
5 | Amber Ivy Amber Ivy ('97) | 97 | USA | 11.77 | |||||||||||||
6 | Tamara Kuykendall Tamara Kuykendall ('98) | 98 | USA | 11.79 | |||||||||||||
7 | Sarah Little Sarah Little | USA | 11.99 | ||||||||||||||
Indledende 2 10.5. Vind: 0.0 | 10.5. | Vind: 0.0 | |||||||||||||||
1 | Sha'Carri Richardson Sha'Carri Richardson | 00 | USA | 11.25 | PB | ||||||||||||
2 | Abby Steiner Abby Steiner ('99) | 99 | USA | 11.47 | |||||||||||||
3 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 11.57 | |||||||||||||
4 | Brandee Presley Brandee Presley | 00 | USA | 11.69 | |||||||||||||
5 | Amecia Pennamon Amecia Pennamon ('97) | 97 | USA | 11.87 | |||||||||||||
6 | Maya Cody Maya Cody ('97) | 97 | USA | 11.98 | |||||||||||||
7 | Faith Gilbert Faith Gilbert ('98) | 98 | USA | 12.03 | |||||||||||||
Indledende 3 10.5. Vind: +0.3 | 10.5. | Vind: +0.3 | |||||||||||||||
1 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 11.24 | SB | ||||||||||||
2 | Mauricia Prieto Mauricia Prieto ('95) | 95 | TTO | 11.53 | |||||||||||||
3 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 11.59 | |||||||||||||
4 | Janie O'Connor Janie O'Connor ('98) | 98 | USA | 11.69 | |||||||||||||
5 | Cassondra Hall Cassondra Hall ('97) | 97 | USA | 11.79 | SB | ||||||||||||
6 | Kelly Rowe Kelly Rowe | 00 | USA | 11.88 | |||||||||||||
7 | Tatiana Ahoulou Tatiana Ahoulou | 00 | CAN | 11.97 | |||||||||||||
Indledende 4 10.5. Vind: -0.5 | 10.5. | Vind: -0.5 | |||||||||||||||
1 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 11.41 | SB | ||||||||||||
2 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 11.59 | |||||||||||||
3 | Kortnei Johnson Kortnei Johnson ('97) | 97 | USA | 11.59 | SB | ||||||||||||
4 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 11.66 | SB | ||||||||||||
5 | Diamond Spaulding Diamond Spaulding ('96) | 96 | USA | 11.68 | |||||||||||||
6 | Shayna Yon Shayna Yon ('97) | 97 | USA | 11.94 | |||||||||||||
7 | Jania Martin Jania Martin | 00 | USA | 12.02 | SB | ||||||||||||
Indledende 5 11.5. Vind: +0.7 | 11.5. | Vind: +0.7 | |||||||||||||||
1 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 12.28 | |||||||||||||
K 200 m 11.5. Vind: +1.8 Finale A Finale | 11.5. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Sha'Carri Richardson Sha'Carri Richardson | 00 | USA | 22.57 | PB | ||||||||||||
2 | Abby Steiner Abby Steiner ('99) | 99 | USA | 22.59 | PB | ||||||||||||
3 | Danyel White Danyel White ('98) | 98 | USA | 22.79 | PB | ||||||||||||
4 | Payton Chadwick Payton Chadwick ('95) | 95 | USA | 23.08 | PB | ||||||||||||
5 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 23.12 | |||||||||||||
6 | Mauricia Prieto Mauricia Prieto ('95) | 95 | TTO | 23.15 | |||||||||||||
7 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 23.25 | |||||||||||||
8 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 23.26 | |||||||||||||
9 | Brenessa Thompson Brenessa Thompson ('96) | 96 | GUY | 23.47 | |||||||||||||
Indledende heats | 9.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 9.5. Vind: +0.8 | 9.5. | Vind: +0.8 | |||||||||||||||
1 | Sha'Carri Richardson Sha'Carri Richardson | 00 | USA | 22.87 | |||||||||||||
2 | Gabriella Cantrell Gabriella Cantrell ('95) | 95 | USA | 23.51 | |||||||||||||
3 | Chloe Abbott Chloe Abbott ('98) | 98 | USA | 23.61 | SB | ||||||||||||
4 | Julia Madubuike Julia Madubuike ('99) | 99 | USA | 23.82 | SB | ||||||||||||
5 | Jania Martin Jania Martin | 00 | USA | 24.14 | |||||||||||||
6 | Kelly Rowe Kelly Rowe | 00 | USA | 24.28 | |||||||||||||
Indledende 2 9.5. Vind: +3.6 | 9.5. | Vind: +3.6 | |||||||||||||||
1 | Danyel White Danyel White ('98) | 98 | USA | 22.90 | w | ||||||||||||
2 | Brenessa Thompson Brenessa Thompson ('96) | 96 | GUY | 22.94 | w | ||||||||||||
3 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 23.11 | w | ||||||||||||
4 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 23.33 | w | ||||||||||||
5 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 23.40 | w | ||||||||||||
6 | Janie O'Connor Janie O'Connor ('98) | 98 | USA | 23.79 | w | ||||||||||||
7 | Lauryn Ghee Lauryn Ghee ('98) | 98 | USA | 24.77 | w | ||||||||||||
Indledende 3 9.5. Vind: +2.1 | 9.5. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 22.96 | w | ||||||||||||
2 | Symone Darius Symone Darius ('98) | 98 | USA | 23.53 | w | ||||||||||||
3 | Krystal Sparling Krystal Sparling ('97) | 97 | USA | 23.75 | w | ||||||||||||
4 | Amber Ivy Amber Ivy ('97) | 97 | USA | 23.98 | w | ||||||||||||
5 | Stephanie Davis Stephanie Davis ('99) | 99 | USA | 24.03 | w | ||||||||||||
6 | Taiya Shelby Taiya Shelby | 00 | USA | 24.31 | w | ||||||||||||
7 | Faith Gilbert Faith Gilbert ('98) | 98 | USA | 24.48 | w | ||||||||||||
Indledende 4 9.5. Vind: +2.0 | 9.5. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Kianna Gray Kianna Gray ('96) | 96 | USA | 22.92 | SB | ||||||||||||
2 | Mauricia Prieto Mauricia Prieto ('95) | 95 | TTO | 23.05 | PB | ||||||||||||
3 | Payton Chadwick Payton Chadwick ('95) | 95 | USA | 23.11 | PB | ||||||||||||
4 | Diamond Spaulding Diamond Spaulding ('96) | 96 | USA | 23.42 | |||||||||||||
5 | Cassondra Hall Cassondra Hall ('97) | 97 | USA | 24.19 | |||||||||||||
6 | Myra Mack Myra Mack | USA | 24.27 | =PB | |||||||||||||
Indledende 5 9.5. Vind: +2.1 | 9.5. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Abby Steiner Abby Steiner ('99) | 99 | USA | 22.79 | w | ||||||||||||
2 | Jayda Eckford Jayda Eckford | 00 | USA | 23.36 | w | ||||||||||||
3 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 23.51 | w | ||||||||||||
4 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 23.73 | w | ||||||||||||
5 | Brandee Presley Brandee Presley | 00 | USA | 23.99 | w | ||||||||||||
K 400 m 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Kethlin Campbell Kethlin Campbell ('99) | 99 | USA | 51.03 | PB | ||||||||||||
2 | Syaira Richardson Syaira Richardson ('98) | 98 | USA | 51.17 | PB | ||||||||||||
3 | Wadeline Jonathas Wadeline Jonathas ('98) | 98 | USA | 51.19 | PB | ||||||||||||
4 | Chloe Abbott Chloe Abbott ('98) | 98 | USA | 51.82 | |||||||||||||
5 | Aliyah Abrams Aliyah Abrams ('97) | 97 | GUY | 51.92 | PB | ||||||||||||
6 | Doneisha Anderson Doneisha Anderson | 00 | BAH | 52.15 | PB | ||||||||||||
7 | Tierra Robinson-Jones Tierra Robinson-Jones ('99) | 99 | USA | 52.32 | PB | ||||||||||||
8 | Natassha McDonald Natassha McDonald ('97) | 97 | CAN | 53.16 | |||||||||||||
9 | Sharrika Barnett Sharrika Barnett ('97) | 97 | JAM | 53.41 | |||||||||||||
Indledende heats | 10.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 10.5. | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Kethlin Campbell Kethlin Campbell ('99) | 99 | USA | 52.03 | |||||||||||||
2 | Natassha McDonald Natassha McDonald ('97) | 97 | CAN | 52.84 | |||||||||||||
3 | Katie Funcheon Katie Funcheon ('97) | 97 | USA | 53.37 | |||||||||||||
4 | D'Jai Baker D'Jai Baker ('98) | 98 | USA | 54.09 | |||||||||||||
5 | Taiya Shelby Taiya Shelby | 00 | USA | 54.50 | |||||||||||||
Indledende 2 10.5. | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Wadeline Jonathas Wadeline Jonathas ('98) | 98 | USA | 51.81 | |||||||||||||
2 | Doneisha Anderson Doneisha Anderson | 00 | BAH | 52.55 | PB | ||||||||||||
3 | Jaevin Reed Jaevin Reed ('98) | 98 | USA | 53.61 | |||||||||||||
4 | Jarra Owens Jarra Owens ('96) | 96 | USA | 53.96 | |||||||||||||
5 | Kiya Oviosun Kiya Oviosun | 00 | USA | 55.51 | |||||||||||||
Indledende 3 10.5. | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Sharrika Barnett Sharrika Barnett ('97) | 97 | JAM | 52.12 | |||||||||||||
2 | Taylor Manson Taylor Manson ('99) | 99 | USA | 53.16 | |||||||||||||
3 | Rachel Misher Rachel Misher ('97) | 97 | USA | 53.68 | |||||||||||||
4 | Micaiah Ransby Micaiah Ransby ('98) | 98 | USA | 54.37 | |||||||||||||
5 | Lauryn Ghee Lauryn Ghee ('98) | 98 | USA | 56.37 | |||||||||||||
Indledende 4 10.5. | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Syaira Richardson Syaira Richardson ('98) | 98 | USA | 51.96 | |||||||||||||
2 | Aliyah Abrams Aliyah Abrams ('97) | 97 | GUY | 52.58 | |||||||||||||
3 | Paris Peoples Paris Peoples | 00 | USA | 52.95 | PB | ||||||||||||
4 | Morgan Burks-Magee Morgan Burks-Magee ('99) | 99 | USA | 53.94 | |||||||||||||
5 | Layla White Layla White ('95) | 95 | USA | 54.00 | SB | ||||||||||||
6 | Shafiqua Maloney Shafiqua Maloney ('99) | 99 | VIN | 54.05 | SB | ||||||||||||
Indledende 5 10.5. | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Chloe Abbott Chloe Abbott ('98) | 98 | USA | 51.80 | |||||||||||||
2 | Tierra Robinson-Jones Tierra Robinson-Jones ('99) | 99 | USA | 52.63 | |||||||||||||
3 | Lenysse Dyer Lenysse Dyer ('97) | 97 | USA | 53.00 | |||||||||||||
4 | Sydney Hammit Sydney Hammit ('95) | 95 | USA | 54.02 | |||||||||||||
5 | Orianna Shaw Orianna Shaw | USA | 55.22 | ||||||||||||||
6 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 55.46 | |||||||||||||
7 | Clay Regan Clay Regan | USA | 56.85 | SB | |||||||||||||
K 800 m 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Jazmine Fray Jazmine Fray ('97) | 97 | JAM | 2:03.50 | |||||||||||||
2 | Amber Tanner Amber Tanner ('98) | 98 | USA | 2:05.01 | |||||||||||||
3 | Charlotte Cayton-Smith Charlotte Cayton-Smith ('97) | 97 | GBR | 2:05.23 | PB | ||||||||||||
4 | Ersula Farrow Ersula Farrow ('97) | 97 | USA | 2:06.32 | |||||||||||||
5 | Katy-Ann McDonald Katy-Ann McDonald | 00 | GBR | 2:07.06 | |||||||||||||
6 | Brittany Parker Brittany Parker | USA | 2:07.68 | ||||||||||||||
7 | Karina Liz Karina Liz ('97) | 97 | USA | 2:08.04 | |||||||||||||
8 | Alon Lewis Alon Lewis ('97) | 97 | USA | 2:08.49 | |||||||||||||
9 | Gabrielle Wilkinson Gabrielle Wilkinson ('99) | 99 | USA | 2:08.54 | |||||||||||||
Indledende heats | 9.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 9.5. | 9.5. | ||||||||||||||||
1 | Jazmine Fray Jazmine Fray ('97) | 97 | JAM | 2:05.54 | |||||||||||||
2 | Charlotte Cayton-Smith Charlotte Cayton-Smith ('97) | 97 | GBR | 2:06.11 | |||||||||||||
3 | Karina Liz Karina Liz ('97) | 97 | USA | 2:06.46 | |||||||||||||
4 | Brittany Parker Brittany Parker | USA | 2:06.94 | SB | |||||||||||||
5 | Reagan Bustamante Reagan Bustamante ('97) | 97 | USA | 2:09.33 | |||||||||||||
6 | Nicole Adams Nicole Adams ('97) | 97 | USA | 2:12.88 | SB | ||||||||||||
Indledende 2 9.5. | 9.5. | ||||||||||||||||
1 | Amber Tanner Amber Tanner ('98) | 98 | USA | 2:06.57 | |||||||||||||
2 | Alon Lewis Alon Lewis ('97) | 97 | USA | 2:08.03 | |||||||||||||
3 | Jennifer Edobi Jennifer Edobi ('96) | 96 | NGR | 2:08.55 | |||||||||||||
4 | Jean Jenkins Jean Jenkins | USA | 2:09.24 | ||||||||||||||
5 | Haley Walker Haley Walker | 00 | CAN | 2:09.98 | |||||||||||||
Indledende 3 9.5. | 9.5. | ||||||||||||||||
1 | Katy-Ann McDonald Katy-Ann McDonald | 00 | GBR | 2:07.36 | |||||||||||||
2 | Ersula Farrow Ersula Farrow ('97) | 97 | USA | 2:07.36 | |||||||||||||
3 | Gabrielle Wilkinson Gabrielle Wilkinson ('99) | 99 | USA | 2:07.59 | |||||||||||||
4 | Abbie Harrelson Abbie Harrelson | USA | 2:11.56 | ||||||||||||||
5 | Katie Thronson Katie Thronson | 00 | USA | 2:12.47 | PB | ||||||||||||
6 | Alexandra Byrnes Alexandra Byrnes | USA | 2:12.81 | ||||||||||||||
K 1500 m 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Imogen Barrett Imogen Barrett ('99) | 99 | AUS | 4:17.29 | PB | ||||||||||||
2 | Carina Viljoen Carina Viljoen ('97) | 97 | RSA | 4:17.81 | |||||||||||||
3 | Esther Gitahi Esther Gitahi ('96) | 96 | KEN | 4:19.00 | |||||||||||||
4 | Taylor Werner Taylor Werner ('98) | 98 | USA | 4:20.40 | |||||||||||||
5 | Lauren Gregory Lauren Gregory ('99) | 99 | USA | 4:21.04 | |||||||||||||
6 | Sydney Brown Sydney Brown ('96) | 96 | USA | 4:21.83 | |||||||||||||
7 | Meghan Underwood Meghan Underwood | 00 | USA | 4:23.68 | |||||||||||||
8 | Grace Jensen Grace Jensen | USA | 4:23.95 | ||||||||||||||
9 | Maddy Reed Maddy Reed ('98) | 98 | USA | 4:25.07 | |||||||||||||
10 | Ylva Traxler Ylva Traxler ('98) | 98 | AUT | 4:25.33 | PB | ||||||||||||
11 | Katie Thronson Katie Thronson | 00 | USA | 4:25.79 | PB | ||||||||||||
12 | Nicole Gardner Nicole Gardner ('97) | 97 | USA | 4:36.27 | |||||||||||||
Indledende heats | 10.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 10.5. | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Lauren Gregory Lauren Gregory ('99) | 99 | USA | 4:18.79 | |||||||||||||
2 | Imogen Barrett Imogen Barrett ('99) | 99 | AUS | 4:19.33 | |||||||||||||
3 | Sydney Brown Sydney Brown ('96) | 96 | USA | 4:20.69 | PB | ||||||||||||
4 | Grace Jensen Grace Jensen | USA | 4:21.40 | PB | |||||||||||||
5 | Meghan Underwood Meghan Underwood | 00 | USA | 4:25.84 | |||||||||||||
6 | Allison Mueller Allison Mueller | USA | 4:33.94 | ||||||||||||||
8 | Madison Morse Madison Morse | USA | 4:43.30 | ||||||||||||||
Indledende 2 10.5. | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Esther Gitahi Esther Gitahi ('96) | 96 | KEN | 4:27.05 | |||||||||||||
2 | Katie Thronson Katie Thronson | 00 | USA | 4:27.67 | PB | ||||||||||||
3 | Taylor Werner Taylor Werner ('98) | 98 | USA | 4:28.14 | |||||||||||||
4 | Elisabeth Angell Bergh Elisabeth Angell Bergh ('96) | 96 | NOR | 4:29.04 | |||||||||||||
5 | Micah Huckabee Micah Huckabee ('96) | 96 | USA | 4:29.67 | PB | ||||||||||||
6 | Hollie Parker Hollie Parker ('96) | 96 | GBR | 4:31.20 | |||||||||||||
7 | Maryah Nasir Maryah Nasir | USA | 4:36.33 | ||||||||||||||
8 | Hannah Bourque Hannah Bourque ('97) | 97 | USA | 4:36.85 | |||||||||||||
9 | Caroline Barlow Caroline Barlow ('95) | 95 | USA | 4:39.96 | |||||||||||||
Indledende 3 10.5. | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Carina Viljoen Carina Viljoen ('97) | 97 | RSA | 4:23.19 | |||||||||||||
2 | Maddy Reed Maddy Reed ('98) | 98 | USA | 4:23.33 | |||||||||||||
3 | Nicole Gardner Nicole Gardner ('97) | 97 | USA | 4:23.35 | |||||||||||||
4 | Ylva Traxler Ylva Traxler ('98) | 98 | AUT | 4:26.47 | |||||||||||||
5 | Mia Meydrich Mia Meydrich ('95) | 95 | USA | 4:26.93 | |||||||||||||
6 | Ginger Hutton Ginger Hutton | USA | 4:26.98 | SB | |||||||||||||
K 5000 m 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Taylor Werner Taylor Werner ('98) | 98 | USA | 15:51.08 | |||||||||||||
2 | Lauren Gregory Lauren Gregory ('99) | 99 | USA | 15:51.58 | |||||||||||||
3 | Jessica Drop Jessica Drop ('98) | 98 | USA | 15:54.83 | |||||||||||||
4 | Esther Gitahi Esther Gitahi ('96) | 96 | KEN | 15:56.03 | PB | ||||||||||||
5 | Devin Clark Devin Clark ('97) | 97 | USA | 16:03.44 | |||||||||||||
6 | Jessica Pascoe Jessica Pascoe ('97) | 97 | AUS | 16:03.96 | PB | ||||||||||||
7 | Joyce Kimeli Joyce Kimeli ('97) | 97 | KEN | 16:06.50 | PB | ||||||||||||
8 | Brenda Kigen Brenda Kigen ('96) | 96 | KEN | 16:06.88 | PB | ||||||||||||
9 | Clio Ozanne-Jaques Clio Ozanne-Jaques ('99) | 99 | AUS | 16:23.17 | |||||||||||||
10 | Madeleine King Madeleine King ('99) | 99 | USA | 16:36.28 | PB | ||||||||||||
11 | Chelsea Drum Chelsea Drum ('97) | 97 | USA | 16:36.94 | |||||||||||||
12 | Anna Elkin Anna Elkin ('98) | 98 | USA | 16:39.29 | |||||||||||||
13 | Ashley Driscoll Ashley Driscoll ('97) | 97 | USA | 16:40.35 | PB | ||||||||||||
14 | Shannon Fair Shannon Fair ('97) | 97 | USA | 16:50.58 | SB | ||||||||||||
15 | Sylvia Russell Sylvia Russell ('98) | 98 | CAN | 16:53.43 | PB | ||||||||||||
16 | Minttu Hukka Minttu Hukka ('95) | 95 | FIN | 16:53.94 | |||||||||||||
17 | Tori Findley Tori Findley | USA | 16:54.88 | PB | |||||||||||||
18 | Morgan Hull Morgan Hull | USA | 16:56.49 | ||||||||||||||
19 | Kelsie Warren Kelsie Warren | USA | 16:58.98 | ||||||||||||||
20 | Melissa Menghini Melissa Menghini ('97) | 97 | USA | 17:05.59 | |||||||||||||
21 | Ansley Heavern Ansley Heavern | USA | 17:12.46 | ||||||||||||||
22 | Katie Thronson Katie Thronson | 00 | USA | 17:15.82 | PB | ||||||||||||
23 | Mia Meydrich Mia Meydrich ('95) | 95 | USA | 17:19.19 | SB | ||||||||||||
24 | Abbey Zane Abbey Zane | USA | 17:21.85 | PB | |||||||||||||
25 | Rachel Bernardo Rachel Bernardo ('99) | 99 | USA | 17:26.29 | PB | ||||||||||||
26 | Faith Bett Faith Bett | KEN | 17:28.97 | PB | |||||||||||||
Lisa Vogelgesang Lisa Vogelgesang ('99) | 99 | GER | DNF | ||||||||||||||
Hollie Parker Hollie Parker ('96) | 96 | GBR | DNF | ||||||||||||||
K 10000 m 9.5. Finale A Finale | 9.5. | ||||||||||||||||
1 | Jessica Pascoe Jessica Pascoe ('97) | 97 | AUS | 34:08.41 | PB | ||||||||||||
2 | Clio Ozanne-Jaques Clio Ozanne-Jaques ('99) | 99 | AUS | 34:12.78 | |||||||||||||
3 | Brenda Kigen Brenda Kigen ('96) | 96 | KEN | 34:19.12 | PB | ||||||||||||
4 | Heather Stone Heather Stone | USA | 34:20.22 | PB | |||||||||||||
5 | Ashley Driscoll Ashley Driscoll ('97) | 97 | USA | 34:24.65 | PB | ||||||||||||
6 | Jordyn Kleve Jordyn Kleve ('97) | 97 | USA | 34:27.87 | PB | ||||||||||||
7 | Victoria Simmons Victoria Simmons ('99) | 99 | USA | 34:33.77 | |||||||||||||
8 | Kelsie Warren Kelsie Warren | USA | 34:34.13 | PB | |||||||||||||
9 | Julia Palin Julia Palin | USA | 34:38.41 | PB | |||||||||||||
10 | Rebecca Buteau Rebecca Buteau ('98) | 98 | USA | 34:49.26 | PB | ||||||||||||
11 | Morgan Hull Morgan Hull | USA | 34:59.80 | PB | |||||||||||||
12 | Anna Elkin Anna Elkin ('98) | 98 | USA | 35:04.68 | PB | ||||||||||||
13 | Anna Stoddard Anna Stoddard ('98) | 98 | USA | 35:26.16 | PB | ||||||||||||
14 | Shannon Fair Shannon Fair ('97) | 97 | USA | 35:37.25 | |||||||||||||
15 | Courtney Hopkins Courtney Hopkins ('99) | 99 | AUS | 35:41.93 | PB | ||||||||||||
16 | Brooke Gilmore Brooke Gilmore | USA | 35:42.99 | PB | |||||||||||||
17 | McKenzie Yanek McKenzie Yanek ('98) | 98 | USA | 35:44.85 | SB | ||||||||||||
18 | Caroline Pietrzyk Caroline Pietrzyk | USA | 35:57.48 | PB | |||||||||||||
19 | Caitlin Shepard Caitlin Shepard | USA | 36:10.60 | PB | |||||||||||||
20 | Emma McClellan Emma McClellan ('99) | 99 | USA | 36:32.33 | PB | ||||||||||||
21 | Kelli Walsh Kelli Walsh | USA | 36:42.04 | PB | |||||||||||||
K 3000 m forh. 10.5. Finale A Finale | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Devin Clark Devin Clark ('97) | 97 | USA | 9:55.86 | SB | ||||||||||||
2 | Joyce Kimeli Joyce Kimeli ('97) | 97 | KEN | 10:00.94 | PB | ||||||||||||
3 | Melissa Menghini Melissa Menghini ('97) | 97 | USA | 10:07.76 | PB | ||||||||||||
4 | Lisa Vogelgesang Lisa Vogelgesang ('99) | 99 | GER | 10:17.14 | SB | ||||||||||||
5 | Sylvia Russell Sylvia Russell ('98) | 98 | CAN | 10:26.67 | PB | ||||||||||||
6 | Rachel Nichwitz Rachel Nichwitz ('97) | 97 | USA | 10:29.41 | |||||||||||||
7 | Rachel Bernardo Rachel Bernardo ('99) | 99 | USA | 10:32.64 | PB | ||||||||||||
8 | Perri Bockrath Perri Bockrath | USA | 10:33.23 | PB | |||||||||||||
9 | Madeleine King Madeleine King ('99) | 99 | USA | 10:36.52 | |||||||||||||
10 | Minttu Hukka Minttu Hukka ('95) | 95 | FIN | 10:43.86 | |||||||||||||
11 | Ashton Hutcherson Ashton Hutcherson ('98) | 98 | USA | 10:50.95 | |||||||||||||
12 | Quinn Owen Quinn Owen ('99) | 99 | USA | 10:54.01 | |||||||||||||
13 | Rachel Boice Rachel Boice | USA | 10:55.16 | ||||||||||||||
14 | Morgan Claire Rose Morgan Claire Rose | 00 | USA | 10:57.02 | PB | ||||||||||||
15 | Caroline Brooks Caroline Brooks ('98) | 98 | USA | 10:57.61 | |||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 11.5. Vind: +1.3 Finale A Finale | 11.5. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 12.55 | PB | ||||||||||||
2 | Payton Chadwick Payton Chadwick ('95) | 95 | USA | 12.70 | PB | ||||||||||||
3 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 12.82 | |||||||||||||
4 | Alexis Duncan Alexis Duncan ('98) | 98 | USA | 12.87 | SB | ||||||||||||
5 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 13.08 | SB | ||||||||||||
6 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 13.18 | PB | ||||||||||||
7 | Gabrielle McDonald Gabrielle McDonald ('98) | 98 | JAM | 13.19 | |||||||||||||
8 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 13.20 | |||||||||||||
9 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 13.38 | |||||||||||||
Indledende heats | 10.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 10.5. Vind: +0.2 | 10.5. | Vind: +0.2 | |||||||||||||||
1 | Alexis Duncan Alexis Duncan ('98) | 98 | USA | 13.04 | SB | ||||||||||||
2 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 13.19 | PB | ||||||||||||
3 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 13.29 | |||||||||||||
4 | Domonique Turner Domonique Turner ('97) | 97 | USA | 13.45 | SB | ||||||||||||
5 | Chinyere Njoku Chinyere Njoku ('97) | 97 | USA | 13.59 | SB | ||||||||||||
6 | Taryn Milton Taryn Milton ('97) | 97 | USA | 13.96 | |||||||||||||
Indledende 2 10.5. Vind: +0.2 | 10.5. | Vind: +0.2 | |||||||||||||||
1 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 12.84 | |||||||||||||
2 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 13.21 | PB | ||||||||||||
3 | Gabrielle McDonald Gabrielle McDonald ('98) | 98 | JAM | 13.27 | |||||||||||||
4 | G'Auna Edwards G'Auna Edwards ('99) | 99 | USA | 13.35 | PB | ||||||||||||
5 | Brandeé Johnson Brandeé Johnson ('98) | 98 | USA | 13.47 | |||||||||||||
6 | Timetria Mitchell Timetria Mitchell ('98) | 98 | USA | 13.56 | SB | ||||||||||||
7 | Caitlyn Little Caitlyn Little ('99) | 99 | USA | 13.58 | SB | ||||||||||||
Indledende 3 10.5. Vind: +0.1 | 10.5. | Vind: +0.1 | |||||||||||||||
1 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 12.83 | |||||||||||||
2 | Payton Chadwick Payton Chadwick ('95) | 95 | USA | 12.91 | SB | ||||||||||||
3 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 13.22 | |||||||||||||
4 | Kennedy Smith Kennedy Smith ('98) | 98 | USA | 13.53 | |||||||||||||
5 | Kiara Rhodes Kiara Rhodes ('99) | 99 | USA | 13.68 | PB | ||||||||||||
6 | Imani Carothers Imani Carothers ('99) | 99 | USA | 13.86 | |||||||||||||
K 400 m hæk 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Jurnee Woodward Jurnee Woodward ('99) | 99 | USA | 56.77 | PB | ||||||||||||
2 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 56.88 | PB | ||||||||||||
3 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 57.62 | PB | ||||||||||||
4 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 57.83 | |||||||||||||
5 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 58.03 | |||||||||||||
6 | Brooklynn Broadwater Brooklynn Broadwater ('98) | 98 | USA | 58.65 | SB | ||||||||||||
7 | Riley White Riley White ('99) | 99 | USA | 58.80 | PB | ||||||||||||
8 | Brandeé Johnson Brandeé Johnson ('98) | 98 | USA | 1:00.66 | |||||||||||||
9 | Gabrielle McDonald Gabrielle McDonald ('98) | 98 | JAM | 1:03.04 | |||||||||||||
Indledende heats | 9.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 9.5. | 9.5. | ||||||||||||||||
1 | Jurnee Woodward Jurnee Woodward ('99) | 99 | USA | 58.02 | |||||||||||||
2 | Milan Young Milan Young ('99) | 99 | USA | 58.25 | PB | ||||||||||||
3 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 59.13 | |||||||||||||
4 | Brooklynn Broadwater Brooklynn Broadwater ('98) | 98 | USA | 59.66 | |||||||||||||
5 | Riley White Riley White ('99) | 99 | USA | 59.93 | |||||||||||||
6 | Chelsea Zoller Chelsea Zoller ('97) | 97 | SUI | 1:01.90 | |||||||||||||
Indledende 2 9.5. | 9.5. | ||||||||||||||||
1 | Brittley Humphrey Brittley Humphrey ('98) | 98 | USA | 57.82 | |||||||||||||
2 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 58.23 | |||||||||||||
3 | Gabrielle McDonald Gabrielle McDonald ('98) | 98 | JAM | 59.02 | |||||||||||||
4 | Brandeé Johnson Brandeé Johnson ('98) | 98 | USA | 1:00.48 | SB | ||||||||||||
5 | J'alyiea Smith J'alyiea Smith | 00 | USA | 1:00.74 | |||||||||||||
6 | Morgan O'Neal Morgan O'Neal ('99) | 99 | USA | 1:01.67 | |||||||||||||
7 | Nikki Stephens Nikki Stephens ('98) | 98 | USA | 1:01.92 | |||||||||||||
8 | Katie Martin Katie Martin | 00 | USA | 1:03.19 | |||||||||||||
K Højdespring 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Ellen Ekholm Ellen Ekholm ('96) | 96 | SWE | 1.82 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 1.82 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Logan Boss Logan Boss ('97) | 97 | USA | 1.79 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Logan Boss Logan Boss ('97) | 97 | USA | 1.79 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Stacey Destin Stacey Destin ('96) | 96 | USA | 1.79 | =SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Madeline Fagan Madeline Fagan ('96) | 96 | USA | 1.79 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Abigail O'Donoghue Abigail O'Donoghue ('99) | 99 | USA | 1.75 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Abigail Kwarteng Abigail Kwarteng ('97) | 97 | GHA | 1.75 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Skyler Daniel Skyler Daniel ('97) | 97 | USA | 1.75 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Kirby Matocha Kirby Matocha ('98) | 98 | USA | 1.75 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Jordan Fields Jordan Fields ('98) | 98 | USA | 1.70 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Sakari Famous Sakari Famous | 00 | BER | 1.70 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Carly Hinkle Carly Hinkle | USA | 1.70 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | J'alyiea Smith J'alyiea Smith | 00 | USA | 1.70 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Kaitlyn Walker Kaitlyn Walker ('97) | 97 | USA | 1.70 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | LaJarvia Brown LaJarvia Brown ('98) | 98 | USA | 1.65 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Natosha Jordan Natosha Jordan | USA | 1.65 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Asia Poe Asia Poe ('99) | 99 | USA | 1.65 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Mathilde Coquillaud Salomon Mathilde Coquillaud Salomon | 00 | FRA | 1.65 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Ghania Warren Ghania Warren | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring 10.5. Finale A Finale | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Kristen Denk Kristen Denk ('97) | 97 | USA | 4.36 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Tori Hoggard Tori Hoggard ('96) | 96 | USA | 4.36 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Lexi Jacobus Lexi Jacobus ('96) | 96 | USA | 4.36 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kayla Smith Kayla Smith ('97) | 97 | USA | 4.26 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Desiree Freier Desiree Freier ('96) | 96 | USA | 4.26 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Lisa Gunnarsson Lisa Gunnarsson ('99) | 99 | SWE | 4.16 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Kim Spritzky Kim Spritzky ('99) | 99 | USA | 4.01 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Lindsey Murray Lindsey Murray ('96) | 96 | USA | 4.01 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Hannah Jefcoat Hannah Jefcoat ('99) | 99 | USA | 4.01 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Bailee McCorkle Bailee McCorkle | USA | 4.01 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Caleigh Lofstead Caleigh Lofstead ('98) | 98 | USA | 4.01 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Margaret Ollinger Margaret Ollinger ('97) | 97 | USA | 4.01 | =SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Rylee Robinson Rylee Robinson ('97) | 97 | USA | 4.01 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Abigail Dickinson Abigail Dickinson ('97) | 97 | USA | 3.86 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Peyton Mickelson Peyton Mickelson ('99) | 99 | USA | 3.86 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Morgan Hartsell Morgan Hartsell ('96) | 96 | USA | 3.86 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 10.5. Finale A Finale | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Yanis David Yanis David ('97) | 97 | FRA | 6.65 | +1.3 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kiara Williams Kiara Williams ('96) | 96 | USA | 6.53 | +0.6 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 6.53 | +1.2 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Deborah Acquah Deborah Acquah ('96) | 96 | GHA | 6.42 | +1.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Alonie Sutton Alonie Sutton ('99) | 99 | USA | 6.39 | +1.6 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | G'Auna Edwards G'Auna Edwards ('99) | 99 | USA | 6.36 | +0.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Aliyah Whisby Aliyah Whisby ('98) | 98 | USA | 6.31 | +1.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Tatiana Ahoulou Tatiana Ahoulou | 00 | CAN | 6.23 | +0.8 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Kala Penn Kala Penn ('98) | 98 | IVB | 6.14 | +1.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Zhane Smith Zhane Smith ('99) | 99 | USA | 6.10 | +1.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Mercy Uyoyo Abire Mercy Uyoyo Abire ('97) | 97 | NGR | 6.09 | 0.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Ciynamon Stevenson Ciynamon Stevenson ('98) | 98 | USA | 6.04 | +1.7 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Kaira Simmons Kaira Simmons ('98) | 98 | USA | 6.03 | +0.1 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Titiana Marsh Titiana Marsh ('99) | 99 | USA | 6.01 | -1.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | LaJarvia Brown LaJarvia Brown ('98) | 98 | USA | 6.00 | +0.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Taryn Milton Taryn Milton ('97) | 97 | USA | 6.00 | w | +2.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Kieshonna Brooks Kieshonna Brooks ('98) | 98 | SKN | 5.92 | -0.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | LaChyna Roe LaChyna Roe ('97) | 97 | USA | 5.91 | w | +3.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Marie-José Ebwea Bile Marie-José Ebwea Bile ('97) | 97 | FRA | 5.72 | -0.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Shayna Yon Shayna Yon ('97) | 97 | USA | 5.65 | w | +2.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Sarah Little Sarah Little | USA | 5.64 | 0.0 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Ghania Warren Ghania Warren | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Trespring 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Yanis David Yanis David ('97) | 97 | FRA | 14.35 | +1.1 | NU23R | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Tiffany Flynn Tiffany Flynn ('95) | 95 | USA | 13.87 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Marie-José Ebwea Bile Marie-José Ebwea Bile ('97) | 97 | FRA | 13.69 | +0.6 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | LaChyna Roe LaChyna Roe ('97) | 97 | USA | 13.52 | +1.1 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kala Penn Kala Penn ('98) | 98 | IVB | 13.36 | +1.1 | NR | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Ciynamon Stevenson Ciynamon Stevenson ('98) | 98 | USA | 13.26 | +0.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Mirieli Santos Mirieli Santos ('99) | 99 | BRA | 13.13 | +1.3 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Asa Garcia Asa Garcia ('97) | 97 | USA | 13.04 | +1.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Alonie Sutton Alonie Sutton ('99) | 99 | USA | 12.98 | +0.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Alexis Farley Alexis Farley ('97) | 97 | USA | 12.98 | +1.3 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | LaJarvia Brown LaJarvia Brown ('98) | 98 | USA | 12.79 | +0.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Arianna Fisher Arianna Fisher | 00 | USA | 12.58 | +1.3 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Mercy Uyoyo Abire Mercy Uyoyo Abire ('97) | 97 | NGR | 12.49 | +1.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Kyndal McKnight Kyndal McKnight ('98) | 98 | USA | 12.39 | +1.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Tamara Moncrieffe Tamara Moncrieffe ('96) | 96 | JAM | 12.22 | +1.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 10.5. Finale A Finale | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Portious Warren Portious Warren ('96) | 96 | TTO | 17.36 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Haley Teel Haley Teel ('96) | 96 | USA | 17.25 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Nicole Fautsch Nicole Fautsch ('98) | 98 | USA | 16.76 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Stamatía Skarvélis Stamatía Skarvélis ('95) | 95 | GRE | 16.56 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Emily Stauffer Emily Stauffer ('98) | 98 | USA | 16.44 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Tori McKinley Tori McKinley | USA | 16.37 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Nickolette Dunbar Nickolette Dunbar ('98) | 98 | USA | 16.20 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Gabi Jacobs Gabi Jacobs ('96) | 96 | USA | 16.08 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Carisma Holland Carisma Holland ('99) | 99 | USA | 15.68 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Tedreauna Britt Tedreauna Britt | 00 | USA | 14.92 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Molly Leppelmeier Molly Leppelmeier ('98) | 98 | USA | 14.90 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Alicia Viveros Alicia Viveros ('99) | 99 | USA | 14.82 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Tamia Crockett Tamia Crockett ('97) | 97 | USA | 14.80 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Celine Markert Celine Markert ('96) | 96 | USA | 14.41 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Shey Taiwo Shey Taiwo ('99) | 99 | USA | 14.34 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Leah Klein Leah Klein ('99) | 99 | USA | 13.61 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Gabi Jacobs Gabi Jacobs ('96) | 96 | USA | 58.22 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Stamatía Skarvélis Stamatía Skarvélis ('95) | 95 | GRE | 53.16 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Sophia Rivera Sophia Rivera ('98) | 98 | PUR | 52.56 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Nicole Fautsch Nicole Fautsch ('98) | 98 | USA | 51.70 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Hayden Merrick Hayden Merrick ('97) | 97 | USA | 51.36 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Tamia Crockett Tamia Crockett ('97) | 97 | USA | 50.92 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Tedreauna Britt Tedreauna Britt | 00 | USA | 50.84 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Tori McKinley Tori McKinley | USA | 49.96 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Celine Markert Celine Markert ('96) | 96 | USA | 49.36 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | CeCilya Johnson CeCilya Johnson ('97) | 97 | USA | 48.66 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Kristina Moore Kristina Moore ('99) | 99 | AUS | 48.55 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Haley Teel Haley Teel ('96) | 96 | USA | 48.55 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Molly Leppelmeier Molly Leppelmeier ('98) | 98 | USA | 48.12 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Portious Warren Portious Warren ('96) | 96 | TTO | 47.12 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Carisma Holland Carisma Holland ('99) | 99 | USA | 44.96 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Alicia Viveros Alicia Viveros ('99) | 99 | USA | 43.61 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Leah Klein Leah Klein ('99) | 99 | USA | 43.03 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Ivana Mužarić Ivana Mužarić ('96) | 96 | CRO | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 10.5. Finale A Finale | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Stamatía Skarvélis Stamatía Skarvélis ('95) | 95 | GRE | 68.32 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Madi Malone Madi Malone ('99) | 99 | USA | 65.33 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jordan McClendon Jordan McClendon ('96) | 96 | USA | 62.37 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Rebecca Keating Rebecca Keating ('97) | 97 | GBR | 61.52 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Shey Taiwo Shey Taiwo ('99) | 99 | USA | 60.74 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Molly Leppelmeier Molly Leppelmeier ('98) | 98 | USA | 60.67 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Annika Larsson Annika Larsson ('96) | 96 | SWE | 60.36 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Erin Perkins Erin Perkins ('96) | 96 | USA | 58.38 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Sydney Oberdiek Sydney Oberdiek ('99) | 99 | USA | 56.21 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Amanda Murphy Amanda Murphy | USA | 55.47 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | CeCilya Johnson CeCilya Johnson ('97) | 97 | USA | 54.71 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 9.5. Finale A Finale | 9.5. | ||||||||||||||||
1 | Kylee Carter Kylee Carter ('97) | 97 | USA | 55.26 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Sophia Rivera Sophia Rivera ('98) | 98 | PUR | 54.22 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Marie-Therese Obst Marie-Therese Obst ('96) | 96 | NOR | 51.17 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Sarah Blake Sarah Blake ('97) | 97 | USA | 50.95 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Samantha Zelden Samantha Zelden ('97) | 97 | USA | 48.73 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Madalaine Stulce Madalaine Stulce ('96) | 96 | USA | 48.47 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Celine Markert Celine Markert ('96) | 96 | USA | 47.31 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Megan Reed Megan Reed | USA | 46.95 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Allie Webb Allie Webb | USA | 46.58 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Ava Curry Ava Curry | 00 | USA | 45.18 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Peyton Montgomery Peyton Montgomery ('97) | 97 | USA | 44.94 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Ashley Carter Ashley Carter ('98) | 98 | USA | 42.80 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Syvkamp 10.5. Finale A Finale | 10.5. | ||||||||||||||||
1 | Amanda Marie Grefstad Frøynes Amanda Marie Grefstad Frøynes ('98) | 98 | NOR | 5801 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 5793 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 5534 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Natosha Jordan Natosha Jordan | USA | 5389 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kieshonna Brooks Kieshonna Brooks ('98) | 98 | SKN | 5248 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Zaria Tillman Zaria Tillman ('96) | 96 | USA | 5209 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Asia Poe Asia Poe ('99) | 99 | USA | 5104 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Mathilde Coquillaud Salomon Mathilde Coquillaud Salomon | 00 | FRA | 5066 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Kiara Rhodes Kiara Rhodes ('99) | 99 | USA | 5034 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Haley Hood Haley Hood ('97) | 97 | USA | 4490 | PB | ||||||||||||
|