M 100 m | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
Kval 1 24.5. Vind: +0.9 | 24.5. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | Mario Burke Mario Burke ('97) | 97 | BAR | 10.08 | SB | ||||||||||
2 | Devin Quinn Devin Quinn ('96) | 96 | USA | 10.17 | |||||||||||
3 | Roy Ejiakuekwu Roy Ejiakuekwu ('95) | 95 | GBR | 10.27 | PB | ||||||||||
4 | Chris Jefferson Chris Jefferson ('96) | 96 | USA | 10.30 | |||||||||||
5 | Brandon Taylor Brandon Taylor ('98) | 98 | USA | 10.37 | |||||||||||
6 | Spenser Schmidt Spenser Schmidt | USA | 10.44 | ||||||||||||
7 | Tinotenda Matiyenga Tinotenda Matiyenga ('99) | 99 | ZIM | 10.48 | |||||||||||
8 | Myles Webb Myles Webb ('99) | 99 | USA | 10.63 | |||||||||||
Kval 2 24.5. Vind: +0.8 | 24.5. | Vind: +0.8 | |||||||||||||
1 | Cravon Gillespie Cravon Gillespie ('96) | 96 | USA | 10.03 | |||||||||||
2 | Kristoffer HariKristoffer Hari ('97) | 97 | DEN | 10.26 | =DR =DR22 DUR-22 | =PB | |||||||||
3 | Oraine Palmer Oraine Palmer ('95) | 95 | JAM | 10.28 | |||||||||||
4 | Jace Comick Jace Comick ('98) | 98 | USA | 10.30 | PB | ||||||||||
5 | Travis Collins Travis Collins ('96) | 96 | USA | 10.31 | SB | ||||||||||
6 | TJ Brock TJ Brock ('98) | 98 | USA | 10.32 | |||||||||||
7 | Terence Ware Terence Ware | USA | 10.33 | PB | |||||||||||
8 | Julanie Walker Julanie Walker ('95) | 95 | JAM | 10.45 | |||||||||||
Kval 3 24.5. Vind: +1.1 | 24.5. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
1 | Divine Oduduru Divine Oduduru ('96) | 96 | NGR | 10.06 | |||||||||||
2 | Andrew Hudson Andrew Hudson ('96) | 96 | USA | 10.22 | |||||||||||
3 | Joseph Sheffield Joseph Sheffield ('99) | 99 | USA | 10.36 | |||||||||||
4 | Eddie Sumler Eddie Sumler | 00 | USA | 10.36 | =PB | ||||||||||
5 | Nicholas Alexander Nicholas Alexander ('98) | 98 | USA | 10.40 | |||||||||||
6 | Rieker Daniel Rieker Daniel | USA | 10.40 | ||||||||||||
7 | Brendon Stewart Brendon Stewart | 00 | USA | 10.44 | |||||||||||
8 | Emmanuel Wells Emmanuel Wells ('97) | 97 | USA | 10.47 | |||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.5. Vind: -0.4 | 23.5. | Vind: -0.4 | |||||||||||||
1 | Mario Burke Mario Burke ('97) | 97 | BAR | 10.25 | |||||||||||
2 | Jace Comick Jace Comick ('98) | 98 | USA | 10.38 | |||||||||||
3 | Tinotenda Matiyenga Tinotenda Matiyenga ('99) | 99 | ZIM | 10.42 | |||||||||||
4 | Jordan Booker Jordan Booker ('99) | 99 | USA | 10.47 | |||||||||||
5 | Isaiah McBride Isaiah McBride | USA | 10.51 | ||||||||||||
6 | Maxwell Willis Maxwell Willis ('98) | 98 | USA | 10.62 | |||||||||||
7 | Coby Hilton Coby Hilton ('98) | 98 | USA | 10.63 | |||||||||||
8 | Gabriel Navarro Gabriel Navarro | USA | 10.64 | ||||||||||||
Indledende 2 23.5. Vind: +1.2 | 23.5. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Divine Oduduru Divine Oduduru ('96) | 96 | NGR | 10.17 | |||||||||||
2 | Eddie Sumler Eddie Sumler | 00 | USA | 10.36 | PB | ||||||||||
3 | Travis Collins Travis Collins ('96) | 96 | USA | 10.45 | |||||||||||
4 | Jacolby Shelton Jacolby Shelton | USA | 10.46 | ||||||||||||
5 | Washington Brown Washington Brown ('97) | 97 | JAM | 10.48 | |||||||||||
6 | Mason Rollins Mason Rollins | USA | 10.57 | ||||||||||||
7 | Leon Powell Leon Powell ('96) | 96 | USA | 10.58 | |||||||||||
8 | Daniel Robinson Daniel Robinson | 00 | USA | 10.66 | |||||||||||
Indledende 3 23.5. Vind: +0.9 | 23.5. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | Andrew Hudson Andrew Hudson ('96) | 96 | USA | 10.27 | |||||||||||
2 | Chris Jefferson Chris Jefferson ('96) | 96 | USA | 10.34 | |||||||||||
3 | Emmanuel Wells Emmanuel Wells ('97) | 97 | USA | 10.44 | |||||||||||
4 | Darien Porter Darien Porter | USA | 10.49 | PB | |||||||||||
5 | Nylo Clarke Nylo Clarke ('98) | 98 | USA | 10.49 | |||||||||||
6 | Jackson Webb Jackson Webb ('97) | 97 | USA | 10.50 | SB | ||||||||||
7 | Julius Shellmire Julius Shellmire ('97) | 97 | USA | 10.78 | |||||||||||
Kirby Bryce Kirby Bryce | USA | DNF | |||||||||||||
Indledende 4 23.5. Vind: +1.8 | 23.5. | Vind: +1.8 | |||||||||||||
1 | Kristoffer HariKristoffer Hari ('97) | 97 | DEN | 10.30 | DUR-22 DR22 | ||||||||||
2 | Roy Ejiakuekwu Roy Ejiakuekwu ('95) | 95 | GBR | 10.32 | PB | ||||||||||
3 | Brandon Taylor Brandon Taylor ('98) | 98 | USA | 10.39 | |||||||||||
4 | Terence Ware Terence Ware | USA | 10.42 | SB | |||||||||||
5 | Bryan Henderson Bryan Henderson ('97) | 97 | USA | 10.46 | |||||||||||
6 | Alexander Barnum Alexander Barnum ('97) | 97 | USA | 10.47 | |||||||||||
7 | Deontre Haynes Deontre Haynes | USA | 10.50 | ||||||||||||
8 | Isaiah Cunningham Isaiah Cunningham ('98) | 98 | USA | 10.72 | |||||||||||
Indledende 5 23.5. Vind: +1.9 | 23.5. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Cravon Gillespie Cravon Gillespie ('96) | 96 | USA | 10.01 | |||||||||||
2 | Nicholas Alexander Nicholas Alexander ('98) | 98 | USA | 10.30 | PB | ||||||||||
3 | Brendon Stewart Brendon Stewart | 00 | USA | 10.31 | PB | ||||||||||
4 | Joseph Sheffield Joseph Sheffield ('99) | 99 | USA | 10.32 | |||||||||||
5 | Spenser Schmidt Spenser Schmidt | USA | 10.33 | ||||||||||||
6 | Myles Webb Myles Webb ('99) | 99 | USA | 10.40 | PB | ||||||||||
7 | Rieker Daniel Rieker Daniel | USA | 10.42 | ||||||||||||
8 | Matthew Brown Matthew Brown ('98) | 98 | JAM | 10.50 | |||||||||||
Indledende 6 23.5. Vind: +0.8 | 23.5. | Vind: +0.8 | |||||||||||||
1 | Devin Quinn Devin Quinn ('96) | 96 | USA | 10.22 | |||||||||||
2 | Julanie Walker Julanie Walker ('95) | 95 | JAM | 10.29 | =PB | ||||||||||
3 | TJ Brock TJ Brock ('98) | 98 | USA | 10.30 | SB | ||||||||||
4 | Oraine Palmer Oraine Palmer ('95) | 95 | JAM | 10.32 | |||||||||||
5 | Josh Oglesby Josh Oglesby ('99) | 99 | USA | 10.52 | |||||||||||
6 | Khalil Winfrey Khalil Winfrey ('98) | 98 | USA | 10.54 | |||||||||||
7 | Keion Sutton Keion Sutton | USA | 10.57 | ||||||||||||
8 | Jayson Ashford Jayson Ashford ('98) | 98 | USA | 10.58 | |||||||||||
M 200 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
Kval 1 25.5. Vind: +1.0 | 25.5. | Vind: +1.0 | |||||||||||||
1 | Andrew Hudson Andrew Hudson ('96) | 96 | USA | 20.04 | PB | ||||||||||
2 | Oraine Palmer Oraine Palmer ('95) | 95 | JAM | 20.56 | =PB | ||||||||||
3 | Mario Burke Mario Burke ('97) | 97 | BAR | 20.58 | |||||||||||
4 | Rashad Boyd Rashad Boyd | 00 | USA | 20.78 | PB | ||||||||||
5 | Chris Jefferson Chris Jefferson ('96) | 96 | USA | 20.85 | |||||||||||
6 | Eddie Sumler Eddie Sumler | 00 | USA | 20.86 | |||||||||||
7 | JoVaughn Martin JoVaughn Martin ('99) | 99 | USA | 21.25 | |||||||||||
Julanie Walker Julanie Walker ('95) | 95 | JAM | DNF | ||||||||||||
Kval 2 25.5. Vind: 0.0 | 25.5. | Vind: 0.0 | |||||||||||||
1 | Divine Oduduru Divine Oduduru ('96) | 96 | NGR | 20.08 | |||||||||||
2 | Devin Quinn Devin Quinn ('96) | 96 | USA | 20.47 | |||||||||||
3 | Cravon Gillespie Cravon Gillespie ('96) | 96 | USA | 20.54 | |||||||||||
4 | Antonio Woodard Antonio Woodard ('97) | 97 | USA | 20.76 | |||||||||||
5 | Nicholas Alexander Nicholas Alexander ('98) | 98 | USA | 20.83 | |||||||||||
6 | Jayson Ashford Jayson Ashford ('98) | 98 | USA | 20.99 | |||||||||||
7 | Jordan Booker Jordan Booker ('99) | 99 | USA | 21.04 | SB | ||||||||||
8 | Joseph Sheffield Joseph Sheffield ('99) | 99 | USA | 21.48 | |||||||||||
Kval 3 25.5. Vind: +1.6 | 25.5. | Vind: +1.6 | |||||||||||||
1 | Micaiah Harris Micaiah Harris ('98) | 98 | USA | 20.21 | PB | ||||||||||
2 | Kahmari Montgomery Kahmari Montgomery ('97) | 97 | USA | 20.35 | PB | ||||||||||
3 | Karayme Bartley Karayme Bartley ('95) | 95 | JAM | 20.51 | PB | ||||||||||
4 | Eric Allen Jr. Eric Allen Jr. ('99) | 99 | USA | 20.80 | |||||||||||
5 | Xavier Brown Xavier Brown | USA | 20.96 | ||||||||||||
6 | Jace Comick Jace Comick ('98) | 98 | USA | 20.97 | |||||||||||
7 | Evan Long Evan Long | USA | 21.10 | ||||||||||||
8 | Kundai Maguranyanga Kundai Maguranyanga ('98) | 98 | ZIM | 21.28 | |||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. Vind: +1.7 | 24.5. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Andrew Hudson Andrew Hudson ('96) | 96 | USA | 20.13 | PB | ||||||||||
2 | Julanie Walker Julanie Walker ('95) | 95 | JAM | 20.53 | PB | ||||||||||
3 | Eddie Sumler Eddie Sumler | 00 | USA | 20.75 | PB | ||||||||||
4 | JoVaughn Martin JoVaughn Martin ('99) | 99 | USA | 20.79 | |||||||||||
5 | Xavier Brown Xavier Brown | USA | 20.85 | PB | |||||||||||
6 | Tinotenda Matiyenga Tinotenda Matiyenga ('99) | 99 | ZIM | 20.89 | |||||||||||
7 | Mason Hericks Mason Hericks ('98) | 98 | USA | 21.41 | |||||||||||
8 | Ryan Linton Ryan Linton ('88) | 88 | USA | 21.62 | |||||||||||
Indledende 2 24.5. Vind: +1.7 | 24.5. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Kahmari Montgomery Kahmari Montgomery ('97) | 97 | USA | 20.43 | PB | ||||||||||
2 | Karayme Bartley Karayme Bartley ('95) | 95 | JAM | 20.65 | PB | ||||||||||
3 | Jayson Ashford Jayson Ashford ('98) | 98 | USA | 20.90 | PB | ||||||||||
4 | Treyshon Malone Treyshon Malone ('96) | 96 | USA | 21.07 | |||||||||||
5 | Daniel Robinson Daniel Robinson | 00 | USA | 21.23 | |||||||||||
6 | Coby Hilton Coby Hilton ('98) | 98 | USA | 21.35 | |||||||||||
7 | Maxwell Willis Maxwell Willis ('98) | 98 | USA | 21.43 | |||||||||||
8 | Trent McDonald Trent McDonald ('98) | 98 | USA | 21.81 | SB | ||||||||||
Indledende 3 24.5. Vind: +2.4 | 24.5. | Vind: +2.4 | |||||||||||||
1 | Micaiah Harris Micaiah Harris ('98) | 98 | USA | 20.10 | w | ||||||||||
2 | Cravon Gillespie Cravon Gillespie ('96) | 96 | USA | 20.47 | w | ||||||||||
3 | Antonio Woodard Antonio Woodard ('97) | 97 | USA | 20.63 | w | ||||||||||
4 | Joseph Sheffield Joseph Sheffield ('99) | 99 | USA | 20.69 | w | ||||||||||
5 | Evan Long Evan Long | USA | 20.77 | w | |||||||||||
6 | Brendon Stewart Brendon Stewart | 00 | USA | 21.00 | w | ||||||||||
7 | Bryan Henderson Bryan Henderson ('97) | 97 | USA | 21.09 | w | ||||||||||
8 | Mason Rollins Mason Rollins | USA | 21.29 | w | |||||||||||
Indledende 4 24.5. Vind: +2.5 | 24.5. | Vind: +2.5 | |||||||||||||
1 | Divine Oduduru Divine Oduduru ('96) | 96 | NGR | 19.93 | w | ||||||||||
2 | Oraine Palmer Oraine Palmer ('95) | 95 | JAM | 20.62 | w | ||||||||||
3 | Jace Comick Jace Comick ('98) | 98 | USA | 20.67 | w | ||||||||||
4 | Jordan Booker Jordan Booker ('99) | 99 | USA | 20.86 | w | ||||||||||
5 | Derek Sorensen Derek Sorensen | USA | 21.07 | w | |||||||||||
6 | Emmanuel Wells Emmanuel Wells ('97) | 97 | USA | 21.19 | w | ||||||||||
7 | Frederick Lewis Frederick Lewis | 00 | USA | 21.26 | w | ||||||||||
8 | Evan Mafilas Evan Mafilas ('99) | 99 | USA | 21.28 | w | ||||||||||
Indledende 5 24.5. Vind: +1.3 | 24.5. | Vind: +1.3 | |||||||||||||
1 | Mario Burke Mario Burke ('97) | 97 | BAR | 20.40 | PB | ||||||||||
2 | Eric Allen Jr. Eric Allen Jr. ('99) | 99 | USA | 20.50 | PB | ||||||||||
3 | Chris Jefferson Chris Jefferson ('96) | 96 | USA | 20.73 | |||||||||||
4 | Rashad Boyd Rashad Boyd | 00 | USA | 20.80 | PB | ||||||||||
5 | Marcus Reaves Marcus Reaves | USA | 21.02 | ||||||||||||
6 | Leon Powell Leon Powell ('96) | 96 | USA | 21.21 | |||||||||||
7 | Deontre Haynes Deontre Haynes | USA | 21.53 | ||||||||||||
Indledende 6 24.5. Vind: +1.3 | 24.5. | Vind: +1.3 | |||||||||||||
1 | Devin Quinn Devin Quinn ('96) | 96 | USA | 20.59 | |||||||||||
2 | Nicholas Alexander Nicholas Alexander ('98) | 98 | USA | 20.78 | PB | ||||||||||
3 | Kundai Maguranyanga Kundai Maguranyanga ('98) | 98 | ZIM | 20.87 | SB | ||||||||||
4 | Washington Brown Washington Brown ('97) | 97 | JAM | 21.01 | |||||||||||
5 | Kemuel Santana Kemuel Santana | DOM | 21.10 | ||||||||||||
6 | JT Butler JT Butler | USA | 21.32 | PB | |||||||||||
7 | Samuel Omoera Samuel Omoera | USA | 21.33 | ||||||||||||
M 400 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
Kval 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Obi Igbokwe Obi Igbokwe ('97) | 97 | USA | 45.35 | SB | ||||||||||
2 | Mar'yea Harris Mar'yea Harris ('97) | 97 | USA | 45.49 | SB | ||||||||||
3 | Ashton Hicks Ashton Hicks | 00 | USA | 45.99 | |||||||||||
4 | Henry Larkin Henry Larkin | USA | 46.18 | PB | |||||||||||
5 | Hunter Woodhall Hunter Woodhall ('99) | 99 | USA | 46.59 | |||||||||||
6 | Joe Haight Joe Haight ('96) | 96 | USA | 46.61 | PB | ||||||||||
7 | Kemonie Briggs Kemonie Briggs ('96) | 96 | USA | 46.62 | |||||||||||
8 | Zakee Washington Zakee Washington ('97) | 97 | USA | 47.27 | |||||||||||
Kval 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Kahmari Montgomery Kahmari Montgomery ('97) | 97 | USA | 44.78 | SB | ||||||||||
2 | Jonathan Jones Jonathan Jones ('99) | 99 | BAR | 45.02 | NR | PB | |||||||||
3 | Derrick Mokaleng Derrick Mokaleng ('97) | 97 | RSA | 45.46 | |||||||||||
4 | Orwin Emilien Orwin Emilien ('95) | 95 | MRI | 45.52 | PB | ||||||||||
5 | Bryce Deadmon Bryce Deadmon ('97) | 97 | USA | 45.85 | SB | ||||||||||
6 | Howard Fields III Howard Fields III ('99) | 99 | USA | 45.97 | SB | ||||||||||
7 | Joe Herrera Joe Herrera ('96) | 96 | USA | 46.30 | |||||||||||
8 | Nylo Clarke Nylo Clarke ('98) | 98 | USA | 46.68 | |||||||||||
Kval 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Wil London Wil London ('97) | 97 | USA | 45.11 | |||||||||||
2 | Sean Bailey Sean Bailey ('97) | 97 | JAM | 45.19 | PB | ||||||||||
3 | Wayne Lawrence Jr Wayne Lawrence Jr ('98) | 98 | USA | 45.33 | PB | ||||||||||
4 | Michael Bluth Michael Bluth ('96) | 96 | USA | 46.01 | PB | ||||||||||
5 | Kyree Johnson Kyree Johnson ('99) | 99 | USA | 46.41 | |||||||||||
6 | Matthew Moorer Matthew Moorer | 00 | USA | 46.80 | |||||||||||
7 | Jon Maas Jon Maas ('98) | 98 | USA | 47.09 | |||||||||||
8 | Jared Williams Jared Williams ('97) | 97 | USA | 47.77 | |||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Obi Igbokwe Obi Igbokwe ('97) | 97 | USA | 46.08 | |||||||||||
2 | Mar'yea Harris Mar'yea Harris ('97) | 97 | USA | 46.56 | |||||||||||
3 | Bryce Deadmon Bryce Deadmon ('97) | 97 | USA | 46.91 | |||||||||||
4 | Jared Williams Jared Williams ('97) | 97 | USA | 46.94 | |||||||||||
5 | Bailey Stewart Bailey Stewart ('96) | 96 | NZL | 47.11 | |||||||||||
6 | Umajesty Williams Umajesty Williams ('99) | 99 | USA | 47.18 | |||||||||||
7 | Jermaine Holt Jermaine Holt ('98) | 98 | USA | 47.31 | |||||||||||
8 | Dubem Nwachukwu Dubem Nwachukwu | 00 | NGR | 47.45 | |||||||||||
Indledende 2 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Sean Bailey Sean Bailey ('97) | 97 | JAM | 46.45 | |||||||||||
2 | Kyree Johnson Kyree Johnson ('99) | 99 | USA | 46.97 | |||||||||||
3 | Jon Maas Jon Maas ('98) | 98 | USA | 47.47 | |||||||||||
4 | Sedacy Walden Sedacy Walden | USA | 47.58 | ||||||||||||
5 | Justin Davis Justin Davis ('98) | 98 | USA | 47.69 | |||||||||||
6 | Avery Williams Avery Williams ('98) | 98 | USA | 47.83 | |||||||||||
7 | Cameron Stone Cameron Stone | USA | 47.88 | ||||||||||||
8 | Brenden Wallace Brenden Wallace | USA | 48.30 | ||||||||||||
Indledende 3 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Kahmari Montgomery Kahmari Montgomery ('97) | 97 | USA | 45.56 | SB | ||||||||||
2 | Wil London Wil London ('97) | 97 | USA | 45.66 | |||||||||||
3 | Michael Bluth Michael Bluth ('96) | 96 | USA | 46.30 | PB | ||||||||||
4 | Matthew Moorer Matthew Moorer | 00 | USA | 46.50 | |||||||||||
5 | Webster Slaughter Webster Slaughter | USA | 47.46 | ||||||||||||
6 | Jaylen Allen Jaylen Allen | USA | 47.54 | ||||||||||||
7 | Jostyn Andrews Jostyn Andrews ('97) | 97 | USA | 47.80 | |||||||||||
8 | Elliott Davis Elliott Davis | USA | 47.94 | ||||||||||||
Indledende 4 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Jonathan Jones Jonathan Jones ('99) | 99 | BAR | 46.38 | |||||||||||
2 | Kemonie Briggs Kemonie Briggs ('96) | 96 | USA | 46.46 | PB | ||||||||||
3 | Zakee Washington Zakee Washington ('97) | 97 | USA | 46.66 | |||||||||||
4 | Joe Herrera Joe Herrera ('96) | 96 | USA | 46.68 | |||||||||||
5 | Marcel Espinoza Marcel Espinoza ('98) | 98 | USA | 47.00 | |||||||||||
6 | Antonio Hoyte-Small Antonio Hoyte-Small | 00 | BAR | 47.39 | |||||||||||
7 | Justin Lewis Justin Lewis | USA | 47.75 | ||||||||||||
Indledende 5 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Wayne Lawrence Jr Wayne Lawrence Jr ('98) | 98 | USA | 45.52 | PB | ||||||||||
2 | Derrick Mokaleng Derrick Mokaleng ('97) | 97 | RSA | 45.66 | |||||||||||
3 | Henry Larkin Henry Larkin | USA | 46.76 | ||||||||||||
4 | Howard Fields III Howard Fields III ('99) | 99 | USA | 46.89 | |||||||||||
5 | Va-Sheku Sheriff Va-Sheku Sheriff ('98) | 98 | SLE | 46.98 | |||||||||||
6 | Jalen Brown Jalen Brown | USA | 47.82 | ||||||||||||
7 | Antonio Ruiz Antonio Ruiz ('96) | 96 | MEX | 47.99 | |||||||||||
Chancellor Stephenson Chancellor Stephenson ('97) | 97 | USA | DNF | ||||||||||||
Indledende 6 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Ashton Hicks Ashton Hicks | 00 | USA | 46.29 | |||||||||||
2 | Orwin Emilien Orwin Emilien ('95) | 95 | MRI | 46.58 | |||||||||||
3 | Nylo Clarke Nylo Clarke ('98) | 98 | USA | 46.61 | |||||||||||
4 | Joe Haight Joe Haight ('96) | 96 | USA | 46.71 | |||||||||||
5 | Hunter Woodhall Hunter Woodhall ('99) | 99 | USA | 46.88 | |||||||||||
6 | Lakyron Mays Lakyron Mays | 00 | USA | 47.38 | |||||||||||
7 | Evan Mafilas Evan Mafilas ('99) | 99 | USA | 47.71 | |||||||||||
8 | Bradley Dormeus Bradley Dormeus ('98) | 98 | BAH | 47.73 | |||||||||||
M 800 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
Kval 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Isaiah Jewett Isaiah Jewett ('97) | 97 | USA | 1:46.33 | |||||||||||
2 | Festus Lagat Festus Lagat ('96) | 96 | KEN | 1:46.58 | PB | ||||||||||
3 | Carlton Orange Carlton Orange ('97) | 97 | USA | 1:47.13 | SB | ||||||||||
4 | George Espino George Espino | USA | 1:48.39 | ||||||||||||
5 | Sam Vandorpe Sam Vandorpe | 00 | USA | 1:48.88 | PB | ||||||||||
6 | Connor Morello Connor Morello | USA | 1:49.68 | PB | |||||||||||
7 | Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96) | 96 | DEN | 1:50.38 | |||||||||||
8 | Nolan Teubel Nolan Teubel | USA | 1:53.04 | ||||||||||||
Kval 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Bryce Hoppel Bryce Hoppel ('97) | 97 | USA | 1:46.09 | |||||||||||
2 | Devin Dixon Devin Dixon ('97) | 97 | USA | 1:46.16 | |||||||||||
3 | Erik Martinsson Erik Martinsson ('96) | 96 | SWE | 1:47.34 | PB | ||||||||||
4 | Vince Crisp Vince Crisp ('97) | 97 | USA | 1:47.69 | SB | ||||||||||
5 | Alec Hartman Alec Hartman ('96) | 96 | USA | 1:49.19 | |||||||||||
6 | Hari Sathymurthy Hari Sathymurthy | USA | 1:50.04 | ||||||||||||
7 | Daniel Garz Daniel Garz | USA | 1:50.50 | ||||||||||||
8 | Hudson Kugel Hudson Kugel | USA | 1:51.51 | ||||||||||||
Kval 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Roshon Roomes Roshon Roomes ('96) | 96 | USA | 1:46.88 | PB | ||||||||||
2 | Jonah Koech Jonah Koech ('96) | 96 | KEN | 1:46.96 | |||||||||||
3 | Michael Rhoads Michael Rhoads ('97) | 97 | USA | 1:48.09 | |||||||||||
4 | Luca Chatham Luca Chatham ('96) | 96 | USA | 1:48.38 | PB | ||||||||||
5 | Curtis Threlkeld Curtis Threlkeld | USA | 1:49.23 | ||||||||||||
6 | Tysen Vandraska Tysen Vandraska | USA | 1:49.67 | ||||||||||||
7 | Ackeen Colley Ackeen Colley ('98) | 98 | JAM | 1:50.79 | |||||||||||
8 | Max Wharton Max Wharton ('96) | 96 | GBR | 1:54.77 | |||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Festus Lagat Festus Lagat ('96) | 96 | KEN | 1:49.82 | |||||||||||
2 | Carlton Orange Carlton Orange ('97) | 97 | USA | 1:49.86 | |||||||||||
3 | Sam Vandorpe Sam Vandorpe | 00 | USA | 1:49.90 | |||||||||||
4 | Matt Manternach Matt Manternach ('97) | 97 | USA | 1:50.17 | |||||||||||
5 | Kyle Denomme Kyle Denomme ('97) | 97 | CAN | 1:50.40 | |||||||||||
6 | Grey Howard Grey Howard ('95) | 95 | USA | 1:50.67 | |||||||||||
7 | Sven Cepuš Sven Cepuš ('99) | 99 | CRO | 1:51.14 | |||||||||||
8 | Laural Heath Laural Heath | USA | 1:51.35 | ||||||||||||
Indledende 2 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Bryce Hoppel Bryce Hoppel ('97) | 97 | USA | 1:50.34 | |||||||||||
2 | Vince Crisp Vince Crisp ('97) | 97 | USA | 1:50.67 | |||||||||||
3 | Hudson Kugel Hudson Kugel | USA | 1:50.81 | ||||||||||||
4 | Eric Brown Eric Brown ('96) | 96 | USA | 1:50.84 | |||||||||||
5 | Riley Kelly Riley Kelly ('98) | 98 | AUS | 1:51.03 | |||||||||||
6 | Ty Moss Ty Moss ('97) | 97 | USA | 1:51.71 | |||||||||||
7 | Scott Seymour Scott Seymour | USA | 1:51.77 | ||||||||||||
8 | Chase Pareti Chase Pareti | USA | 1:52.16 | ||||||||||||
Indledende 3 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Isaiah Jewett Isaiah Jewett ('97) | 97 | USA | 1:49.52 | |||||||||||
2 | Nolan Teubel Nolan Teubel | USA | 1:49.77 | ||||||||||||
3 | George Espino George Espino | USA | 1:49.83 | ||||||||||||
4 | Daniel Garz Daniel Garz | USA | 1:49.92 | ||||||||||||
5 | Curtis Threlkeld Curtis Threlkeld | USA | 1:49.96 | ||||||||||||
6 | Cal Lawton Cal Lawton | USA | 1:50.13 | ||||||||||||
7 | Devan Kirk Devan Kirk ('99) | 99 | USA | 1:50.59 | |||||||||||
8 | Kimathi Johnson Kimathi Johnson ('98) | 98 | USA | 1:51.50 | |||||||||||
Indledende 4 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Jonah Koech Jonah Koech ('96) | 96 | KEN | 1:51.17 | |||||||||||
2 | Luca Chatham Luca Chatham ('96) | 96 | USA | 1:51.33 | |||||||||||
3 | Max Wharton Max Wharton ('96) | 96 | GBR | 1:51.71 | |||||||||||
4 | Carter Lilly Carter Lilly ('95) | 95 | PHI | 1:51.77 | |||||||||||
5 | Wal Khat Wal Khat | USA | 1:52.27 | ||||||||||||
6 | Reagan Olguin Reagan Olguin ('97) | 97 | USA | 1:52.73 | |||||||||||
7 | Jacob Grinwis Jacob Grinwis | USA | 1:52.97 | ||||||||||||
8 | Drake Murphy Drake Murphy | USA | 1:53.01 | ||||||||||||
Indledende 5 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Roshon Roomes Roshon Roomes ('96) | 96 | USA | 1:48.59 | |||||||||||
2 | Ackeen Colley Ackeen Colley ('98) | 98 | JAM | 1:48.62 | PB | ||||||||||
3 | Michael Rhoads Michael Rhoads ('97) | 97 | USA | 1:48.66 | |||||||||||
4 | Tysen Vandraska Tysen Vandraska | USA | 1:48.73 | ||||||||||||
5 | Hari Sathymurthy Hari Sathymurthy | USA | 1:49.29 | PB | |||||||||||
6 | Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96) | 96 | DEN | 1:49.83 | |||||||||||
7 | Gordon Kowalkowski Gordon Kowalkowski | USA | 1:53.25 | ||||||||||||
Wade Garner Wade Garner ('96) | 96 | BAR | DNF | ||||||||||||
Indledende 6 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Devin Dixon Devin Dixon ('97) | 97 | USA | 1:48.81 | |||||||||||
2 | Alec Hartman Alec Hartman ('96) | 96 | USA | 1:49.10 | PB | ||||||||||
3 | Erik Martinsson Erik Martinsson ('96) | 96 | SWE | 1:49.10 | |||||||||||
4 | Connor Morello Connor Morello | USA | 1:49.72 | PB | |||||||||||
5 | Robert Tully Robert Tully ('95) | 95 | IRL | 1:50.29 | |||||||||||
6 | Kieran Taylor Kieran Taylor ('97) | 97 | USA | 1:50.36 | |||||||||||
7 | Dawson Larance Dawson Larance ('98) | 98 | USA | 1:51.89 | |||||||||||
8 | Lucas Trapp Lucas Trapp ('97) | 97 | USA | 1:53.02 | |||||||||||
M 1500 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
Kval 1 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Carlos Villarreal Carlos Villarreal ('97) | 97 | MEX | 3:39.67 | |||||||||||
2 | Sam Worley Sam Worley ('98) | 98 | USA | 3:40.89 | |||||||||||
3 | William Paulson William Paulson ('94) | 94 | CAN | 3:41.19 | |||||||||||
4 | Talem Franco Talem Franco ('95) | 95 | USA | 3:42.15 | PB | ||||||||||
5 | Mick Stanovsek Mick Stanovsek ('97) | 97 | USA | 3:42.37 | |||||||||||
6 | Zack Penrod Zack Penrod ('97) | 97 | USA | 3:43.07 | |||||||||||
7 | Eldon Warner Eldon Warner | USA | 3:43.15 | PB | |||||||||||
8 | Charles Hunter Charles Hunter ('96) | 96 | AUS | 3:43.29 | |||||||||||
9 | Nate Beamer Nate Beamer | USA | 3:54.85 | ||||||||||||
10 | Kevin White Kevin White | USA | 3:57.69 | ||||||||||||
11 | Michael Wilson Michael Wilson ('96) | 96 | GBR | 4:00.35 | |||||||||||
James West James West ('96) | 96 | GBR | DQ | ||||||||||||
Kval 2 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Olli Hoare Olli Hoare ('97) | 97 | AUS | 3:41.01 | |||||||||||
2 | Eduardo Herrera Eduardo Herrera ('97) | 97 | MEX | 3:41.35 | PB | ||||||||||
3 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 3:41.36 | |||||||||||
4 | George Kusche George Kusche ('98) | 98 | RSA | 3:41.49 | |||||||||||
5 | Kasey Knevelbaard Kasey Knevelbaard ('96) | 96 | USA | 3:41.69 | PB | ||||||||||
6 | Jack Anstey Jack Anstey ('97) | 97 | AUS | 3:41.81 | PB | ||||||||||
7 | Reed Brown Reed Brown ('98) | 98 | USA | 3:42.28 | |||||||||||
8 | Kyle Burdick Kyle Burdick | USA | 3:43.14 | SB | |||||||||||
9 | Martin Prodanov Martin Prodanov ('99) | 99 | BUL | 3:43.75 | PB | ||||||||||
10 | Ethan Moehn Ethan Moehn ('96) | 96 | USA | 3:44.53 | PB | ||||||||||
11 | Brandon Pollard Brandon Pollard ('96) | 96 | USA | 3:48.03 | |||||||||||
12 | Denis O'Callaghan Denis O'Callaghan ('96) | 96 | USA | 3:49.82 | |||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Sam Worley Sam Worley ('98) | 98 | USA | 3:44.13 | |||||||||||
2 | Talem Franco Talem Franco ('95) | 95 | USA | 3:44.67 | |||||||||||
3 | Jack Anstey Jack Anstey ('97) | 97 | AUS | 3:45.69 | |||||||||||
4 | Reed Brown Reed Brown ('98) | 98 | USA | 3:46.16 | |||||||||||
5 | Martin Prodanov Martin Prodanov ('99) | 99 | BUL | 3:46.32 | |||||||||||
6 | Arturo Sotomayor Arturo Sotomayor ('96) | 96 | USA | 3:46.71 | SB | ||||||||||
7 | Paul Ryan Paul Ryan ('97) | 97 | USA | 3:47.59 | |||||||||||
8 | Jack Davidson Jack Davidson | USA | 3:47.92 | ||||||||||||
9 | Iolo Hughes Iolo Hughes ('96) | 96 | GBR | 3:49.20 | |||||||||||
10 | Jesse Reiser Jesse Reiser ('96) | 96 | USA | 3:50.54 | |||||||||||
11 | Isaac Barville Isaac Barville | USA | 3:50.70 | ||||||||||||
12 | Tyler Janes Tyler Janes | USA | 3:52.68 | ||||||||||||
Indledende 2 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Olli Hoare Olli Hoare ('97) | 97 | AUS | 3:44.60 | |||||||||||
2 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 3:44.91 | |||||||||||
3 | Kyle Burdick Kyle Burdick | USA | 3:44.95 | ||||||||||||
4 | Michael Wilson Michael Wilson ('96) | 96 | GBR | 3:45.04 | |||||||||||
5 | Eldon Warner Eldon Warner | USA | 3:45.06 | PB | |||||||||||
6 | Mick Stanovsek Mick Stanovsek ('97) | 97 | USA | 3:45.10 | |||||||||||
7 | Marcus Dickson Marcus Dickson ('94) | 94 | USA | 3:45.42 | |||||||||||
8 | Ian Crowe-Wright Ian Crowe-Wright ('95) | 95 | GBR | 3:45.80 | SB | ||||||||||
9 | Gabe Fendel Gabe Fendel ('99) | 99 | USA | 3:46.61 | |||||||||||
10 | Chris Morzenti Chris Morzenti | USA | 3:46.99 | ||||||||||||
11 | Henry Mong Henry Mong ('99) | 99 | USA | 3:48.35 | |||||||||||
12 | Garrett Corcoran Garrett Corcoran | USA | 3:56.52 | ||||||||||||
Indledende 3 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Carlos Villarreal Carlos Villarreal ('97) | 97 | MEX | 3:48.41 | |||||||||||
2 | James West James West ('96) | 96 | GBR | 3:48.99 | |||||||||||
3 | Charles Hunter Charles Hunter ('96) | 96 | AUS | 3:49.32 | |||||||||||
4 | Kevin White Kevin White | USA | 3:49.53 | ||||||||||||
5 | Nate Beamer Nate Beamer | USA | 3:49.56 | ||||||||||||
6 | Theo Quax Theo Quax ('99) | 99 | NZL | 3:49.77 | |||||||||||
7 | Kevin Kelly Kevin Kelly ('95) | 95 | IRL | 3:50.62 | |||||||||||
8 | Scott Kopczynski Scott Kopczynski | USA | 3:50.91 | ||||||||||||
9 | Tracen Warnick Tracen Warnick ('98) | 98 | USA | 3:51.74 | |||||||||||
10 | Hugh Nicklason Hugh Nicklason ('96) | 96 | AUS | 3:51.79 | |||||||||||
11 | Garett Cortez Garett Cortez ('97) | 97 | USA | 3:53.49 | |||||||||||
12 | Charles Mills Charles Mills | USA | 3:57.98 | ||||||||||||
Indledende 4 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Kasey Knevelbaard Kasey Knevelbaard ('96) | 96 | USA | 3:44.52 | |||||||||||
2 | George Kusche George Kusche ('98) | 98 | RSA | 3:44.68 | |||||||||||
3 | William Paulson William Paulson ('94) | 94 | CAN | 3:44.70 | |||||||||||
4 | Eduardo Herrera Eduardo Herrera ('97) | 97 | MEX | 3:45.20 | SB | ||||||||||
5 | Brandon Pollard Brandon Pollard ('96) | 96 | USA | 3:45.22 | |||||||||||
6 | Ethan Moehn Ethan Moehn ('96) | 96 | USA | 3:45.23 | |||||||||||
7 | Denis O'Callaghan Denis O'Callaghan ('96) | 96 | USA | 3:45.31 | PB | ||||||||||
8 | Zack Penrod Zack Penrod ('97) | 97 | USA | 3:45.33 | |||||||||||
9 | Wyatt Diderickson Wyatt Diderickson ('94) | 94 | USA | 3:46.11 | PB | ||||||||||
10 | Garrett Calhoun Garrett Calhoun ('98) | 98 | USA | 3:46.36 | |||||||||||
11 | Cade Burks Cade Burks ('98) | 98 | USA | 3:47.74 | PB | ||||||||||
12 | Luke George Luke George ('99) | 99 | USA | 3:51.80 | |||||||||||
M 5000 m 25.5. Finale A Finale | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Grant Fisher Grant Fisher ('97) | 97 | USA | 13:45.64 | |||||||||||
2 | Morgan McDonald Morgan McDonald ('96) | 96 | AUS | 13:46.76 | SB | ||||||||||
3 | Cooper Teare Cooper Teare ('99) | 99 | USA | 13:46.92 | |||||||||||
4 | Thomas Ratcliffe Thomas Ratcliffe ('97) | 97 | USA | 13:47.24 | |||||||||||
5 | Conner Mantz Conner Mantz ('96) | 96 | USA | 13:48.69 | |||||||||||
6 | Luis Grijalva Luis Grijalva ('99) | 99 | GUA | 13:49.09 | |||||||||||
7 | Robert Brandt Robert Brandt ('96) | 96 | USA | 13:49.69 | |||||||||||
8 | Alex Ostberg Alex Ostberg ('97) | 97 | USA | 13:51.66 | |||||||||||
9 | Fred Huxham Fred Huxham | USA | 13:58.16 | ||||||||||||
10 | Jack Rowe Jack Rowe ('96) | 96 | GBR | 13:58.23 | |||||||||||
11 | Eric Hamer Eric Hamer ('97) | 97 | USA | 13:59.51 | |||||||||||
12 | Christopher Olley Christopher Olley ('96) | 96 | GBR | 14:01.58 | |||||||||||
13 | Jackson Mestler Jackson Mestler ('97) | 97 | USA | 14:03.31 | |||||||||||
14 | Connor Lane Connor Lane ('99) | 99 | USA | 14:06.00 | |||||||||||
15 | Yacine Guermali Yacine Guermali ('99) | 99 | USA | 14:06.39 | |||||||||||
16 | Nathan Thomas Nathan Thomas | USA | 14:07.52 | ||||||||||||
17 | Jacob Bilvado Jacob Bilvado | USA | 14:13.88 | ||||||||||||
18 | Ethan Gonzales Ethan Gonzales ('96) | 96 | USA | 14:15.08 | |||||||||||
19 | Clayton Mendez Clayton Mendez ('99) | 99 | USA | 14:16.02 | |||||||||||
20 | Caleb Webb Caleb Webb ('97) | 97 | USA | 14:19.03 | |||||||||||
21 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 14:26.07 | |||||||||||
22 | Ahmed Muhumed Ahmed Muhumed ('98) | 98 | USA | 14:41.99 | |||||||||||
23 | Kyle Burdick Kyle Burdick | USA | 14:51.26 | ||||||||||||
Wyatt Diderickson Wyatt Diderickson ('94) | 94 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Geordie Beamish Geordie Beamish ('96) | 96 | NZL | 14:06.00 | |||||||||||
2 | Brodey Hasty Brodey Hasty ('99) | 99 | USA | 14:07.66 | |||||||||||
3 | Edwin Kurgat Edwin Kurgat ('96) | 96 | KEN | 14:07.83 | |||||||||||
4 | John Dressel John Dressel ('97) | 97 | USA | 14:07.98 | |||||||||||
5 | Clayton Young Clayton Young ('93) | 93 | USA | 14:07.98 | |||||||||||
6 | Gilbert Boit Gilbert Boit ('94) | 94 | KEN | 14:07.99 | |||||||||||
7 | John Reniewicki John Reniewicki ('95) | 95 | USA | 14:11.72 | |||||||||||
8 | Jack Davidson Jack Davidson | USA | 14:13.96 | ||||||||||||
9 | Fearghal Curtin Fearghal Curtin ('98) | 98 | IRL | 14:14.15 | |||||||||||
10 | Dan Curts Dan Curts ('96) | 96 | USA | 14:14.25 | |||||||||||
11 | Tyler Day Tyler Day ('96) | 96 | USA | 14:14.29 | |||||||||||
12 | Cole Rockhold Cole Rockhold ('95) | 95 | USA | 14:19.43 | |||||||||||
13 | Matt Young Matt Young ('98) | 98 | USA | 14:20.32 | |||||||||||
14 | Elijah Armstrong Elijah Armstrong ('96) | 96 | USA | 14:21.10 | |||||||||||
15 | Ryan Forsyth Ryan Forsyth ('96) | 96 | IRL | 14:21.63 | |||||||||||
16 | Evert Silva Evert Silva | USA | 14:24.97 | ||||||||||||
17 | Michael Teran Michael Teran | USA | 14:26.09 | ||||||||||||
18 | Carson Hume Carson Hume | USA | 14:26.27 | ||||||||||||
19 | Addison DeHaven Addison DeHaven | USA | 14:32.42 | ||||||||||||
20 | Owen Hoeft Owen Hoeft ('98) | 98 | USA | 14:34.36 | |||||||||||
21 | Brandon Garnica Brandon Garnica ('99) | 99 | USA | 14:37.24 | |||||||||||
22 | Alex Rogers Alex Rogers ('97) | 97 | USA | 14:44.03 | |||||||||||
23 | Tyson Miehe Tyson Miehe | USA | 14:49.08 | ||||||||||||
24 | Jordan Rowe Jordan Rowe ('96) | 96 | GBR | 15:02.25 | |||||||||||
M 10000 m | |||||||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Rory Linkletter Rory Linkletter ('96) | 96 | CAN | 28:59.43 | |||||||||||
2 | Robert Brandt Robert Brandt ('96) | 96 | USA | 29:00.43 | |||||||||||
3 | Abdi Hassan Abdi Hassan ('89) | 89 | SOM | 29:00.45 | PB | ||||||||||
4 | Connor McMillan Connor McMillan ('95) | 95 | USA | 29:00.49 | |||||||||||
5 | Conner Mantz Conner Mantz ('96) | 96 | USA | 29:00.50 | |||||||||||
6 | Tyler Day Tyler Day ('96) | 96 | USA | 29:00.55 | |||||||||||
7 | Gilbert Boit Gilbert Boit ('94) | 94 | KEN | 29:00.70 | |||||||||||
8 | Clayton Young Clayton Young ('93) | 93 | USA | 29:00.77 | |||||||||||
9 | John Dressel John Dressel ('97) | 97 | USA | 29:00.98 | PB | ||||||||||
10 | Dallin Farnsworth Dallin Farnsworth ('93) | 93 | USA | 29:01.08 | |||||||||||
11 | Connor Weaver Connor Weaver ('95) | 95 | USA | 29:02.15 | PB | ||||||||||
12 | Ryan Forsyth Ryan Forsyth ('96) | 96 | IRL | 29:03.07 | PB | ||||||||||
13 | James Mwaura James Mwaura ('98) | 98 | USA | 29:10.39 | PB | ||||||||||
14 | Aidan Reed Aidan Reed ('98) | 98 | USA | 29:13.63 | PB | ||||||||||
15 | Eric Hamer Eric Hamer ('97) | 97 | USA | 29:15.91 | PB | ||||||||||
16 | Jordy Ceja Jordy Ceja | USA | 29:21.41 | PB | |||||||||||
17 | Ben Preisner Ben Preisner ('96) | 96 | CAN | 29:22.14 | |||||||||||
18 | Jack Rowe Jack Rowe ('96) | 96 | GBR | 29:22.21 | |||||||||||
19 | Daniel Carney Daniel Carney ('93) | 93 | USA | 29:23.17 | |||||||||||
20 | Josh Maier Josh Maier ('96) | 96 | USA | 29:23.80 | |||||||||||
21 | Matt Young Matt Young ('98) | 98 | USA | 29:23.94 | |||||||||||
22 | Alek Parsons Alek Parsons | USA | 29:29.51 | ||||||||||||
23 | Michael Ottesen Michael Ottesen | USA | 29:31.59 | ||||||||||||
24 | Luke Beattie Luke Beattie | USA | 29:35.47 | ||||||||||||
25 | Tibebu Proctor Tibebu Proctor | USA | 29:38.44 | ||||||||||||
26 | David Too David Too | KEN | 29:42.04 | ||||||||||||
27 | Riley Campbell Riley Campbell | USA | 29:43.57 | ||||||||||||
28 | Emmanuel Roudolff-Levisse Emmanuel Roudolff-Levisse ('95) | 95 | FRA | 29:45.65 | |||||||||||
29 | Colin Burke Colin Burke ('97) | 97 | USA | 29:47.84 | |||||||||||
30 | Garrett Reynolds Garrett Reynolds | USA | 29:48.30 | ||||||||||||
31 | Gabriel Haughey Gabriel Haughey | USA | 29:50.96 | ||||||||||||
32 | Michael Vernau Michael Vernau | USA | 29:53.44 | ||||||||||||
33 | Nathan Thomas Nathan Thomas | USA | 29:55.10 | ||||||||||||
34 | Jake Hoffert Jake Hoffert | USA | 29:56.07 | ||||||||||||
35 | Addison DeHaven Addison DeHaven | USA | 29:57.22 | ||||||||||||
36 | Paul Zeiss Paul Zeiss | USA | 29:57.52 | ||||||||||||
37 | Michael Teran Michael Teran | USA | 30:02.06 | ||||||||||||
38 | Evert Silva Evert Silva | USA | 30:08.46 | ||||||||||||
39 | Christopher Henry Christopher Henry | USA | 30:08.59 | ||||||||||||
40 | Ryan Raff Ryan Raff | USA | 30:10.83 | ||||||||||||
41 | Brayden Mclelland Brayden Mclelland | USA | 30:12.73 | ||||||||||||
42 | Kyle Mattes Kyle Mattes ('96) | 96 | USA | 30:17.86 | |||||||||||
43 | Andy Snyder Andy Snyder | USA | 30:18.11 | PB | |||||||||||
44 | Mike Ward Mike Ward ('94) | 94 | GBR | 30:22.34 | |||||||||||
45 | Michael Guerrero Michael Guerrero | USA | 30:24.35 | ||||||||||||
46 | Caleb Webb Caleb Webb ('97) | 97 | USA | 30:27.20 | |||||||||||
47 | Jose Pina Jose Pina | USA | 30:32.66 | ||||||||||||
M 3000 m forh. | |||||||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Obsa Ali Obsa Ali ('96) | 96 | USA | 8:34.16 | |||||||||||
2 | Alec Basten Alec Basten ('98) | 98 | USA | 8:34.50 | PB | ||||||||||
3 | Alex Rogers Alex Rogers ('97) | 97 | USA | 8:35.25 | PB | ||||||||||
4 | Clayson Shumway Clayson Shumway | USA | 8:36.25 | PB | |||||||||||
5 | John Rice John Rice | USA | 8:38.29 | PB | |||||||||||
6 | Jake Heslington Jake Heslington ('94) | 94 | USA | 8:39.58 | SB | ||||||||||
7 | Bryce Miller Bryce Miller ('95) | 95 | USA | 8:48.67 | SB | ||||||||||
8 | Jack Manderscheid Jack Manderscheid ('98) | 98 | USA | 8:54.09 | PB | ||||||||||
9 | Riley Osen Riley Osen ('97) | 97 | USA | 8:56.14 | |||||||||||
10 | Kellen Manley Kellen Manley | USA | 8:57.84 | ||||||||||||
11 | Simon Grannetia Simon Grannetia ('94) | 94 | NED | 8:58.59 | SB | ||||||||||
12 | Stokton Smith Stokton Smith | USA | 8:58.94 | ||||||||||||
13 | Adam Wood Adam Wood ('99) | 99 | USA | 9:15.68 | |||||||||||
14 | Adrian Jones Adrian Jones | USA | 9:17.05 | ||||||||||||
15 | Anthony Alfaro Anthony Alfaro | USA | 9:25.06 | ||||||||||||
16 | Michael Simpson Michael Simpson | USA | 9:44.36 | ||||||||||||
Indledende 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Kenneth Rooks Kenneth Rooks ('99) | 99 | USA | 8:36.08 | PB | ||||||||||
2 | Bailey Roth Bailey Roth ('96) | 96 | USA | 8:39.78 | |||||||||||
3 | Ryan Smeeton Ryan Smeeton ('98) | 98 | CAN | 8:41.14 | |||||||||||
4 | Alex Slenning Alex Slenning | 00 | USA | 8:43.23 | PB | ||||||||||
5 | Ryan Cleary Ryan Cleary ('96) | 96 | USA | 8:44.56 | PB | ||||||||||
6 | Jackson Mestler Jackson Mestler ('97) | 97 | USA | 8:44.72 | PB | ||||||||||
7 | Henry Hayes Henry Hayes | USA | 8:48.93 | PB | |||||||||||
8 | Harry Ewing Harry Ewing ('97) | 97 | NZL | 8:55.13 | |||||||||||
9 | Kyler Little Kyler Little | USA | 8:59.71 | ||||||||||||
10 | Garrett Marsing Garrett Marsing ('95) | 95 | USA | 9:02.66 | |||||||||||
11 | Duncan Hamilton Duncan Hamilton | 00 | USA | 9:04.00 | |||||||||||
12 | Jorge Sanchez Jorge Sanchez | USA | 9:08.65 | ||||||||||||
13 | Adam Hendrickson Adam Hendrickson | USA | 9:10.40 | ||||||||||||
14 | Matthew Arnold Matthew Arnold ('96) | 96 | GBR | 9:18.01 | |||||||||||
15 | Takeshi Okada Takeshi Okada ('96) | 96 | JPN | 9:22.15 | |||||||||||
16 | Andrew Gardner Andrew Gardner ('95) | 95 | USA | 9:32.23 | |||||||||||
Indledende 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Steven Fahy Steven Fahy ('96) | 96 | USA | 8:39.60 | SB | ||||||||||
2 | Matthew Owens Matthew Owens | USA | 8:39.95 | ||||||||||||
3 | Nathan Mylenek Nathan Mylenek ('98) | 98 | USA | 8:41.89 | |||||||||||
4 | Julius Diehr Julius Diehr ('97) | 97 | USA | 8:46.48 | PB | ||||||||||
5 | Craig Huff Craig Huff ('96) | 96 | USA | 8:48.71 | |||||||||||
6 | Zach Litoff Zach Litoff ('99) | 99 | USA | 8:50.87 | |||||||||||
7 | Nicholas Laccinole Nicholas Laccinole | USA | 8:55.58 | ||||||||||||
8 | Justin Domangue Justin Domangue | USA | 8:58.07 | ||||||||||||
9 | Kai Benedict Kai Benedict ('97) | 97 | USA | 9:00.86 | |||||||||||
10 | Trevor Siniscalchi Trevor Siniscalchi | USA | 9:03.07 | ||||||||||||
11 | Nick Rink Nick Rink ('98) | 98 | USA | 9:11.08 | |||||||||||
12 | Riley DeMeulenaere Riley DeMeulenaere | USA | 9:11.33 | ||||||||||||
13 | Haran Dunderdale Haran Dunderdale ('96) | 96 | GBR | 9:15.61 | |||||||||||
14 | Noah Schutte Noah Schutte ('95) | 95 | NED | 9:16.62 | |||||||||||
15 | Jonathan Glen Jonathan Glen ('96) | 96 | GBR | 9:17.10 | |||||||||||
16 | Bennett Pascoe Bennett Pascoe ('98) | 98 | USA | 9:18.23 | |||||||||||
M 110 m hæk | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
Kval 1 25.5. Vind: +1.1 | 25.5. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
1 | Jaylan McConico Jaylan McConico ('98) | 98 | USA | 13.62 | PB | ||||||||||
2 | Raliegh Adams Raliegh Adams | USA | 13.63 | ||||||||||||
3 | Luke Siedhoff Luke Siedhoff ('87) | 87 | USA | 13.73 | SB | ||||||||||
4 | Misana Viltz Misana Viltz ('96) | 96 | USA | 13.85 | |||||||||||
5 | Kyle Clancy Kyle Clancy ('97) | 97 | USA | 13.87 | PB | ||||||||||
6 | Joshua Smith Joshua Smith ('96) | 96 | USA | 14.06 | |||||||||||
7 | Josh Braverman Josh Braverman ('98) | 98 | USA | 14.06 | |||||||||||
8 | Sam Brixey Sam Brixey ('98) | 98 | USA | 14.08 | |||||||||||
9 | Victor Fincher Victor Fincher ('96) | 96 | USA | 14.15 | |||||||||||
Kval 2 25.5. Vind: +0.1 | 25.5. | Vind: +0.1 | |||||||||||||
1 | Cordell Tinch Cordell Tinch | 00 | USA | 13.70 | |||||||||||
2 | Joseph Anderson Joseph Anderson ('99) | 99 | USA | 13.80 | PB | ||||||||||
3 | Marquis Morris Marquis Morris ('96) | 96 | USA | 13.83 | |||||||||||
4 | Bashiru Abdullahi Bashiru Abdullahi ('97) | 97 | NGR | 13.94 | |||||||||||
5 | Carl Elliot III Carl Elliot III ('98) | 98 | USA | 13.99 | |||||||||||
6 | Logan Schneider Logan Schneider ('96) | 96 | USA | 14.12 | |||||||||||
7 | Christapherson Grant Christapherson Grant ('96) | 96 | USA | 14.41 | |||||||||||
8 | John Burt John Burt ('97) | 97 | USA | 15.40 | |||||||||||
Kval 3 25.5. Vind: +0.5 | 25.5. | Vind: +0.5 | |||||||||||||
1 | Amere Lattin Amere Lattin ('97) | 97 | USA | 13.56 | =PB | ||||||||||
2 | Eric Edwards Jr. Eric Edwards Jr. | 00 | USA | 13.60 | |||||||||||
3 | Nick Johnson Nick Johnson ('97) | 97 | USA | 13.91 | |||||||||||
4 | Jasher Foster Jasher Foster ('98) | 98 | USA | 13.96 | |||||||||||
5 | Tade Ojora Tade Ojora ('99) | 99 | GBR | 13.99 | |||||||||||
6 | Mason Weh Mason Weh ('98) | 98 | LBR | 14.01 | |||||||||||
7 | Patrick Prince Patrick Prince ('97) | 97 | USA | 14.01 | |||||||||||
8 | Daniel Armstrong Daniel Armstrong | 00 | USA | 14.38 | |||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. Vind: +1.7 | 24.5. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Cordell Tinch Cordell Tinch | 00 | USA | 13.63 | PB | ||||||||||
2 | Marquis Morris Marquis Morris ('96) | 96 | USA | 13.71 | =SB | ||||||||||
3 | Misana Viltz Misana Viltz ('96) | 96 | USA | 13.78 | SB | ||||||||||
4 | Christapherson Grant Christapherson Grant ('96) | 96 | USA | 14.03 | PB | ||||||||||
5 | Chris Douglas Chris Douglas ('97) | 97 | AUS | 14.10 | |||||||||||
6 | Micah Fontaine Micah Fontaine | USA | 14.30 | ||||||||||||
7 | Joseph Holthusen Joseph Holthusen | USA | 14.32 | ||||||||||||
8 | Vincent Ohlman Vincent Ohlman ('98) | 98 | USA | 18.38 | |||||||||||
Indledende 2 24.5. Vind: +0.1 | 24.5. | Vind: +0.1 | |||||||||||||
1 | Sam Brixey Sam Brixey ('98) | 98 | USA | 13.86 | PB | ||||||||||
2 | Tade Ojora Tade Ojora ('99) | 99 | GBR | 13.87 | |||||||||||
3 | Carl Elliot III Carl Elliot III ('98) | 98 | USA | 13.97 | |||||||||||
4 | Jasher Foster Jasher Foster ('98) | 98 | USA | 14.04 | |||||||||||
5 | Josh Braverman Josh Braverman ('98) | 98 | USA | 14.05 | |||||||||||
6 | Kentre Patterson Kentre Patterson ('99) | 99 | USA | 14.13 | |||||||||||
7 | Jonathan Harvey Jonathan Harvey ('97) | 97 | USA | 14.33 | |||||||||||
Cole Phillips Cole Phillips | USA | DNF | |||||||||||||
Indledende 3 24.5. Vind: +1.2 | 24.5. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Amere Lattin Amere Lattin ('97) | 97 | USA | 13.77 | |||||||||||
2 | Bashiru Abdullahi Bashiru Abdullahi ('97) | 97 | NGR | 13.87 | |||||||||||
3 | Mason Weh Mason Weh ('98) | 98 | LBR | 13.92 | |||||||||||
4 | Kyle Clancy Kyle Clancy ('97) | 97 | USA | 14.05 | PB | ||||||||||
5 | Israel Nelson Israel Nelson ('96) | 96 | USA | 14.07 | |||||||||||
6 | Tre'Bien Gilbert Tre'Bien Gilbert ('99) | 99 | USA | 14.10 | |||||||||||
7 | Ke'von Holder Ke'von Holder | USA | 14.26 | ||||||||||||
8 | Theo Phipps Theo Phipps ('99) | 99 | USA | 14.49 | SB | ||||||||||
Indledende 4 24.5. Vind: +1.7 | 24.5. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Eric Edwards Jr. Eric Edwards Jr. | 00 | USA | 13.76 | |||||||||||
2 | Luke Siedhoff Luke Siedhoff ('87) | 87 | USA | 13.88 | |||||||||||
3 | Joshua Smith Joshua Smith ('96) | 96 | USA | 13.99 | PB | ||||||||||
4 | Logan Schneider Logan Schneider ('96) | 96 | USA | 14.04 | |||||||||||
5 | Joseph Squire Joseph Squire ('98) | 98 | USA | 14.12 | PB | ||||||||||
6 | Denim Rogers Denim Rogers ('98) | 98 | USA | 14.33 | |||||||||||
7 | Axel Hubert Axel Hubert ('96) | 96 | FRA | 14.55 | |||||||||||
Anthony Williams Anthony Williams ('93) | 93 | USA | DNF | ||||||||||||
Indledende 5 24.5. Vind: +2.9 | 24.5. | Vind: +2.9 | |||||||||||||
1 | Joseph Anderson Joseph Anderson ('99) | 99 | USA | 13.83 | w | ||||||||||
2 | Nick Johnson Nick Johnson ('97) | 97 | USA | 13.83 | w | ||||||||||
3 | Patrick Prince Patrick Prince ('97) | 97 | USA | 13.91 | w | ||||||||||
4 | Daniel Armstrong Daniel Armstrong | 00 | USA | 14.04 | w | ||||||||||
5 | Bret Dannis Bret Dannis ('99) | 99 | USA | 14.17 | w | ||||||||||
6 | Shakiel Chattoo Shakiel Chattoo ('96) | 96 | JAM | 14.75 | w | ||||||||||
Antonio García Antonio García ('96) | 96 | ESP | DQ | w | |||||||||||
Indledende 6 24.5. Vind: +1.1 | 24.5. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
1 | Raliegh Adams Raliegh Adams | USA | 13.59 | PB | |||||||||||
2 | Jaylan McConico Jaylan McConico ('98) | 98 | USA | 13.68 | SB | ||||||||||
3 | John Burt John Burt ('97) | 97 | USA | 13.84 | |||||||||||
4 | Victor Fincher Victor Fincher ('96) | 96 | USA | 14.02 | PB | ||||||||||
5 | De'vion Wilson De'vion Wilson | 00 | USA | 14.18 | |||||||||||
6 | Amari James Amari James | USA | 14.39 | ||||||||||||
M 400 m hæk | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
Kval 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Travean Caldwell Travean Caldwell ('97) | 97 | USA | 50.14 | PB | ||||||||||
2 | Infinite Tucker Infinite Tucker ('98) | 98 | USA | 50.53 | |||||||||||
3 | Jonathan Harvey Jonathan Harvey ('97) | 97 | USA | 50.55 | |||||||||||
4 | Cody Johnson Cody Johnson ('98) | 98 | USA | 50.69 | PB | ||||||||||
5 | Cass Elliott Cass Elliott | 00 | USA | 51.20 | |||||||||||
6 | Thomas DeWitt Thomas DeWitt ('97) | 97 | USA | 51.38 | |||||||||||
7 | Anthony Easter Anthony Easter ('99) | 99 | USA | 52.10 | |||||||||||
8 | Tyler Hart Tyler Hart ('98) | 98 | USA | 52.86 | |||||||||||
Kval 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Cameron Samuel Cameron Samuel ('99) | 99 | USA | 49.28 | |||||||||||
2 | Norman Grimes Norman Grimes ('98) | 98 | USA | 49.30 | |||||||||||
3 | James Smith James Smith | 00 | USA | 49.88 | PB | ||||||||||
4 | Quivell Jordan Quivell Jordan ('99) | 99 | USA | 50.11 | PB | ||||||||||
5 | Chris Douglas Chris Douglas ('97) | 97 | AUS | 50.44 | |||||||||||
6 | Paramveer Chohan Paramveer Chohan ('98) | 98 | USA | 50.61 | |||||||||||
7 | Raymonte Dow Raymonte Dow ('99) | 99 | USA | 51.23 | PB | ||||||||||
8 | Noah Larrison Noah Larrison ('96) | 96 | USA | 51.77 | |||||||||||
Kval 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Amere Lattin Amere Lattin ('97) | 97 | USA | 49.45 | PB | ||||||||||
2 | Robert Grant Robert Grant ('96) | 96 | USA | 49.61 | |||||||||||
3 | Eric Fogltanz Eric Fogltanz ('97) | 97 | USA | 50.39 | SB | ||||||||||
4 | Ilolo Izu Ilolo Izu ('97) | 97 | USA | 50.77 | |||||||||||
5 | Maksims Sinčukovs Maksims Sinčukovs ('98) | 98 | LAT | 50.77 | SB | ||||||||||
6 | Colten Yardley Colten Yardley ('97) | 97 | USA | 51.58 | |||||||||||
7 | Nick Hilson Nick Hilson ('97) | 97 | USA | 1:05.14 | |||||||||||
Shakeem Smith Shakeem Smith ('97) | 97 | BAH | DQ | ||||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Norman Grimes Norman Grimes ('98) | 98 | USA | 50.49 | |||||||||||
2 | Chris Douglas Chris Douglas ('97) | 97 | AUS | 51.02 | |||||||||||
3 | Eric Fogltanz Eric Fogltanz ('97) | 97 | USA | 51.14 | |||||||||||
4 | Tyler Hart Tyler Hart ('98) | 98 | USA | 51.19 | PB | ||||||||||
5 | Raymonte Dow Raymonte Dow ('99) | 99 | USA | 51.35 | =PB | ||||||||||
6 | Anthony Easter Anthony Easter ('99) | 99 | USA | 51.38 | PB | ||||||||||
7 | Garrett Gibson Garrett Gibson | USA | 52.28 | ||||||||||||
8 | Andrew Pirog Andrew Pirog | USA | 52.50 | ||||||||||||
Indledende 2 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Jonathan Harvey Jonathan Harvey ('97) | 97 | USA | 50.80 | |||||||||||
2 | Robert Grant Robert Grant ('96) | 96 | USA | 50.83 | |||||||||||
3 | Cody Johnson Cody Johnson ('98) | 98 | USA | 50.84 | |||||||||||
4 | Christapherson Grant Christapherson Grant ('96) | 96 | USA | 51.46 | |||||||||||
5 | Dimítrios Levantínos Dimítrios Levantínos ('97) | 97 | GRE | 51.76 | |||||||||||
6 | Noah Green Noah Green ('99) | 99 | USA | 52.38 | |||||||||||
7 | Charles Kelly Charles Kelly | USA | 52.78 | ||||||||||||
8 | Devon Montgomery Devon Montgomery ('96) | 96 | USA | 54.85 | |||||||||||
Indledende 3 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Amere Lattin Amere Lattin ('97) | 97 | USA | 50.09 | |||||||||||
2 | Maksims Sinčukovs Maksims Sinčukovs ('98) | 98 | LAT | 51.04 | |||||||||||
3 | Paramveer Chohan Paramveer Chohan ('98) | 98 | USA | 51.05 | |||||||||||
4 | Noah Larrison Noah Larrison ('96) | 96 | USA | 51.27 | SB | ||||||||||
5 | Austin Corley Austin Corley ('96) | 96 | USA | 51.69 | |||||||||||
6 | Rasheed McAlpin Rasheed McAlpin | USA | 52.35 | ||||||||||||
7 | Gabriel Gaeta Gabriel Gaeta ('96) | 96 | USA | 52.87 | |||||||||||
8 | Isaiah Lucas Isaiah Lucas ('98) | 98 | USA | 53.06 | |||||||||||
Indledende 4 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Infinite Tucker Infinite Tucker ('98) | 98 | USA | 50.03 | |||||||||||
2 | Thomas DeWitt Thomas DeWitt ('97) | 97 | USA | 50.18 | PB | ||||||||||
3 | Quivell Jordan Quivell Jordan ('99) | 99 | USA | 51.11 | |||||||||||
4 | Antwuan Musgrove Antwuan Musgrove ('96) | 96 | USA | 51.73 | SB | ||||||||||
5 | Jasher Foster Jasher Foster ('98) | 98 | USA | 52.70 | |||||||||||
6 | Drake Schneider Drake Schneider ('99) | 99 | USA | 52.95 | |||||||||||
7 | Robert Hatch Robert Hatch | 00 | USA | 53.42 | |||||||||||
8 | Isaiah Levingston Isaiah Levingston ('98) | 98 | USA | 53.60 | |||||||||||
Indledende 5 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Ilolo Izu Ilolo Izu ('97) | 97 | USA | 50.58 | |||||||||||
2 | James Smith James Smith | 00 | USA | 50.84 | |||||||||||
3 | Shakeem Smith Shakeem Smith ('97) | 97 | BAH | 50.98 | |||||||||||
4 | Nick Hilson Nick Hilson ('97) | 97 | USA | 51.25 | |||||||||||
5 | Colten Yardley Colten Yardley ('97) | 97 | USA | 51.38 | PB | ||||||||||
6 | Aaron Mccoy Aaron Mccoy ('98) | 98 | USA | 51.72 | |||||||||||
7 | Germain Barnes Germain Barnes | USA | 52.20 | ||||||||||||
8 | Vince DiVenere Vince DiVenere | USA | 52.22 | ||||||||||||
Indledende 6 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Cameron Samuel Cameron Samuel ('99) | 99 | USA | 50.34 | |||||||||||
2 | Cass Elliott Cass Elliott | 00 | USA | 51.25 | |||||||||||
3 | Travean Caldwell Travean Caldwell ('97) | 97 | USA | 51.72 | |||||||||||
4 | Andre Jones Andre Jones ('98) | 98 | USA | 52.02 | |||||||||||
5 | Calahan Newsome Calahan Newsome ('98) | 98 | USA | 52.62 | |||||||||||
6 | Quinn Williams Quinn Williams | USA | 52.66 | ||||||||||||
7 | Diego Courbis Diego Courbis ('96) | 96 | CHI | 52.87 | |||||||||||
8 | Blake Hennesay Blake Hennesay | 00 | USA | 52.92 | |||||||||||
M Højdespring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
Kval 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Tejaswin Shankar Tejaswin Shankar ('98) | 98 | IND | 2.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Roberto Vilches Roberto Vilches ('99) | 99 | MEX | 2.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Zack Anderson Zack Anderson ('98) | 98 | USA | 2.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Earnie Sears Earnie Sears ('98) | 98 | USA | 2.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Mayson Conner Mayson Conner ('99) | 99 | USA | 2.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Frank Harris Frank Harris | USA | 2.16 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jay Hunt Jay Hunt | USA | 2.16 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Justice Summerset Justice Summerset ('98) | 98 | USA | 2.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Peyton Fredrickson Peyton Fredrickson ('96) | 96 | USA | 2.16 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Sean Lee Sean Lee | 00 | USA | 2.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Mitch Jacobson Mitch Jacobson | USA | 2.11 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jake Benninghoff Jake Benninghoff ('99) | 99 | USA | 2.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Jack Durst Jack Durst ('99) | 99 | USA | 2.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Justin Lewis Justin Lewis ('97) | 97 | USA | 2.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Kyle Clancy Kyle Clancy ('97) | 97 | USA | 2.11 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Drake Foote Drake Foote | USA | 2.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Vincent Calhoun Vincent Calhoun ('96) | 96 | USA | 2.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Miles Griffith Miles Griffith | USA | 2.11 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Isaiah Holmes Isaiah Holmes ('98) | 98 | USA | 2.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Jeremy Cody Jeremy Cody | 00 | USA | 2.11 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Mason Farley Mason Farley | USA | 2.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Mason Buckmaster Mason Buckmaster | USA | 2.11 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Elijah Hughes Elijah Hughes | USA | 2.11 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Landon Cuskelly Landon Cuskelly ('97) | 97 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Michael Burke Michael Burke ('97) | 97 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Brendon Rivera Brendon Rivera ('97) | 97 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Leaugen Fray-Benoit Leaugen Fray-Benoit ('96) | 96 | CAN | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Deante Crittenden Deante Crittenden | USA | 2.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Daniel Armstrong Daniel Armstrong ('98) | 98 | USA | 2.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Deshonn Brown Deshonn Brown | USA | 2.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Travis Larson Travis Larson | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Keelan Halligan Keelan Halligan ('97) | 97 | USA | 2.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Zach Dybul Zach Dybul | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Cordell Tinch Cordell Tinch | 00 | USA | 2.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Chandler Obray Chandler Obray | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Jack Scarborough Jack Scarborough | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Jared Lorimier Jared Lorimier | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Tim Van Horn Tim Van Horn ('97) | 97 | USA | 2.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Hunter Simonson Hunter Simonson | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Owen Minshall Owen Minshall | USA | 2.01 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Christopher Linnin Christopher Linnin | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Tiaan Steenkamp Tiaan Steenkamp ('96) | 96 | RSA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Sam Hinegardner Sam Hinegardner | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Noah Adams Noah Adams | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
AJ Beynon AJ Beynon | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Tyler Adams Tyler Adams ('96) | 96 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Branson Ellis Branson Ellis | 00 | USA | 5.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Clayton Fritsch Clayton Fritsch ('98) | 98 | USA | 5.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | KC Lightfoot KC Lightfoot ('99) | 99 | USA | 5.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Zach Bradford Zach Bradford ('99) | 99 | USA | 5.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Chase Smith Chase Smith ('97) | 97 | USA | 5.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Jacob Wooten Jacob Wooten ('97) | 97 | USA | 5.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Michael Carr Michael Carr ('96) | 96 | USA | 5.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Chris Nilsen Chris Nilsen ('98) | 98 | USA | 5.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Sondre Guttormsen Sondre Guttormsen ('99) | 99 | NOR | 5.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Brandon Bray Brandon Bray ('97) | 97 | USA | 5.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Drew McMichael Drew McMichael ('96) | 96 | USA | 5.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Carl Johansson Carl Johansson | USA | 5.31 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Robin Nool Robin Nool ('98) | 98 | EST | 5.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Trent Francom Trent Francom ('98) | 98 | USA | 5.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Matthew Eckles Matthew Eckles | USA | 5.21 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Michael Fancey Michael Fancey | USA | 5.21 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Barrett Poth Barrett Poth ('96) | 96 | USA | 5.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Blake Scott Blake Scott ('97) | 97 | USA | 5.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Tate Curran Tate Curran ('99) | 99 | USA | 5.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Larry Still Larry Still | USA | 5.11 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Ethan Bray Ethan Bray ('97) | 97 | USA | 5.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Jacob Englar Jacob Englar | USA | 5.11 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Logan Freeman Logan Freeman | USA | 5.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Kyle Rogers Kyle Rogers ('99) | 99 | USA | 5.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Tyler Stafford Tyler Stafford | USA | 4.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Greg Skage Greg Skage | 00 | USA | 4.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Mitch Lipe Mitch Lipe | USA | 4.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Sam Hinegardner Sam Hinegardner | USA | 4.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Jameson Shirley Jameson Shirley | USA | 4.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Jered Espanola Jered Espanola | USA | 4.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Sunne Rodriguez-Weems Sunne Rodriguez-Weems | USA | 4.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Jacob LaRocca Jacob LaRocca ('96) | 96 | USA | 4.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Nicholas Meaders Nicholas Meaders | USA | 4.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Spencer Powell Spencer Powell ('97) | 97 | USA | 4.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Kevin Cahoy Kevin Cahoy ('96) | 96 | USA | 4.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Nick Johnson Nick Johnson ('98) | 98 | USA | 4.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Kellen Kravik Kellen Kravik ('98) | 98 | USA | 4.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Hayden Bugner Hayden Bugner ('96) | 96 | USA | 4.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Michael Chadwick Michael Chadwick ('99) | 99 | USA | 4.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Brock Hottel Brock Hottel | USA | 4.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Adam Mcadoo Adam Mcadoo | USA | 4.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Matt Owen Matt Owen | USA | 4.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Alex Lawrence Alex Lawrence ('99) | 99 | USA | 4.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Antonio Ruiz Antonio Ruiz ('96) | 96 | MEX | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Natán Rivera Natán Rivera ('98) | 98 | ESA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Garrison Hughes Garrison Hughes ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Justin Stattner Justin Stattner | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Rashid Coulibaly Rashid Coulibaly ('98) | 98 | CIV | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Steffin McCarter Steffin McCarter ('97) | 97 | USA | 7.91 | w | +2.8 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jacob Fincham-Dukes Jacob Fincham-Dukes ('97) | 97 | GBR | 7.84 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Trumaine Jefferson Trumaine Jefferson ('95) | 95 | USA | 7.79 | +0.9 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Julanie Walker Julanie Walker ('95) | 95 | JAM | 7.78 | -0.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Charles Brown Charles Brown ('97) | 97 | USA | 7.74 | +1.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Justin Hall Justin Hall ('98) | 98 | USA | 7.70 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kemonie Briggs Kemonie Briggs ('96) | 96 | USA | 7.65 | +1.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Keshun Mcgee Keshun Mcgee ('97) | 97 | USA | 7.65 | +2.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Carter Shell Carter Shell ('99) | 99 | USA | 7.56 | +1.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Odaine Lewis Odaine Lewis ('96) | 96 | JAM | 7.51 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Derrick Monroe Derrick Monroe ('97) | 97 | USA | 7.51 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jalen Seals Jalen Seals ('98) | 98 | USA | 7.51 | -1.9 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
13 | Tristan James Tristan James ('97) | 97 | DMA | 7.49 | -0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Adrian King Adrian King | USA | 7.47 | +1.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Seth Enochs Seth Enochs | USA | 7.45 | -0.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Rayvon Allen Rayvon Allen ('99) | 99 | USA | 7.41 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Cordell Tinch Cordell Tinch | 00 | USA | 7.40 | +1.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Isiah Pittman Isiah Pittman | USA | 7.35 | +1.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Alexander Lewis Alexander Lewis ('95) | 95 | USA | 7.34 | +1.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Elijah Lucy Elijah Lucy ('98) | 98 | USA | 7.33 | -0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Harrison Schrage Harrison Schrage ('97) | 97 | USA | 7.32 | +0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Ronnie Briscoe Jr. Ronnie Briscoe Jr. | USA | 7.32 | +0.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Pjai Austin Pjai Austin | 00 | USA | 7.29 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
24 | DJ Henderson DJ Henderson | USA | 7.28 | -0.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Ja'Mari Ward Ja'Mari Ward ('98) | 98 | USA | 7.27 | +1.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Tom Pyle Tom Pyle ('96) | 96 | USA | 7.26 | -2.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Treyshon Malone Treyshon Malone ('96) | 96 | USA | 7.25 | -0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Albert Macarthur Albert Macarthur ('97) | 97 | USA | 7.25 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Spenser Schmidt Spenser Schmidt | USA | 7.23 | +0.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Samuel Richmond Samuel Richmond | USA | 7.22 | w | +2.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Jaden Purnell Jaden Purnell ('97) | 97 | USA | 7.20 | +0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Steven Childs Steven Childs | USA | 7.15 | -1.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Ondřej Rapp Ondřej Rapp ('97) | 97 | CZE | 7.14 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Isaiah Holmes Isaiah Holmes ('98) | 98 | USA | 7.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Isa Bynum Isa Bynum | USA | 7.11 | -1.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Patrick Sylla Patrick Sylla ('98) | 98 | GBR | 7.02 | -1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Mason Roomes Mason Roomes | USA | 6.99 | -1.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Greg Vann Greg Vann ('96) | 96 | USA | 6.99 | -0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Tanner Battikha Tanner Battikha | USA | 6.97 | +0.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Cameron Rayford Cameron Rayford ('98) | 98 | USA | 6.92 | -1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Brandon Lewis Brandon Lewis | USA | 6.90 | -0.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
42 | William Nolan William Nolan | USA | 6.82 | -1.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Courtney Thomas Courtney Thomas | USA | 6.70 | -0.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Eric Burns Eric Burns ('97) | 97 | USA | 6.60 | -2.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Jared Seay Jared Seay ('97) | 97 | USA | 5.12 | -0.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
46 | LaQuan Nairn LaQuan Nairn ('96) | 96 | BAH | 5.07 | +0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
Trey Johnson Trey Johnson | 00 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Ryan Chase Ryan Chase ('97) | 97 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Odaine Lewis Odaine Lewis ('96) | 96 | JAM | 16.38 | w | +2.8 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | O'Brien Wasome O'Brien Wasome ('97) | 97 | JAM | 16.11 | +1.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Papay Glaywulu Papay Glaywulu ('98) | 98 | USA | 16.07 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Chengetayi David Mapaya Chengetayi David Mapaya ('98) | 98 | ZIM | 15.99 | w | +2.6 | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tuomas Kaukolahti Tuomas Kaukolahti ('94) | 94 | FIN | 15.98 | w | +3.7 | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Keshun Mcgee Keshun Mcgee ('97) | 97 | USA | 15.97 | +1.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jaden Purnell Jaden Purnell ('97) | 97 | USA | 15.94 | +1.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ade Mason Ade Mason ('97) | 97 | GBR | 15.88 | +1.7 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
9 | Charles Brown Charles Brown ('97) | 97 | USA | 15.86 | +1.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Georgi Nachev Georgi Nachev ('99) | 99 | BUL | 15.71 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Treyvon Ferguson Treyvon Ferguson | 00 | USA | 15.68 | +1.2 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
12 | Rickey Fantroy Rickey Fantroy ('98) | 98 | USA | 15.55 | +1.9 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
13 | Albert Macarthur Albert Macarthur ('97) | 97 | USA | 15.53 | w | +3.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
15 | Garry Williams Garry Williams ('98) | 98 | USA | 15.46 | +0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Kyle Brost Kyle Brost | USA | 15.43 | +1.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Alstian Walker Alstian Walker | USA | 15.38 | +1.4 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Matthew Arnold Matthew Arnold ('97) | 97 | USA | 15.33 | +1.9 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
19 | Willie Rodgers Willie Rodgers | USA | 15.22 | +0.5 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Travis Bibbs Travis Bibbs | USA | 15.21 | -0.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Jonathan Miller Jonathan Miller | 00 | BAR | 15.19 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Marcus Mitchell Marcus Mitchell | USA | 15.17 | +1.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Ahmed Mohamed Ahmed Mohamed | USA | 15.13 | +2.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Noah Herring Noah Herring | USA | 15.10 | +1.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Kelle'mon Hinton Kelle'mon Hinton | USA | 15.08 | w | +2.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Mathieu Kabwakantanda Tshani Mathieu Kabwakantanda Tshani ('97) | 97 | FRA | 15.02 | +0.7 | =SB | |||||||||
| |||||||||||||||
27 | Revell Saige Revell Saige ('97) | 97 | USA | 14.96 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Joe Smith Joe Smith ('56) | 56 | USA | 14.94 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Javon McCray Javon McCray | USA | 14.93 | +1.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Sammie Houston Sammie Houston | USA | 14.93 | +0.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Carter Shell Carter Shell ('99) | 99 | USA | 14.92 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
32 | Drew Xandrine-Anderson Drew Xandrine-Anderson ('97) | 97 | USA | 14.90 | +1.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
33 | James Carter James Carter | 00 | USA | 14.89 | +1.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Kaden Griffin Kaden Griffin | USA | 14.88 | +1.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Cj Stevenson Cj Stevenson | USA | 14.74 | +0.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Isa Bynum Isa Bynum | USA | 14.74 | w | +2.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Samuel Johnson Samuel Johnson ('09) | 09 | USA | 14.70 | +1.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Shaun Wollenweber Shaun Wollenweber | USA | 14.54 | w | +2.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
39 | William Nolan William Nolan | USA | 14.47 | w | +2.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Jaylen Taylor Jaylen Taylor ('99) | 99 | USA | 14.42 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Darius Prescott Darius Prescott | USA | 14.23 | +1.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Aidan Quinn Aidan Quinn | 00 | GBR | 13.69 | w | +2.7 | |||||||||
| |||||||||||||||
Rayvon Allen Rayvon Allen ('99) | 99 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Jakeob Tagita Jakeob Tagita ('97) | 97 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
CJ Alumbres CJ Alumbres ('97) | 97 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Adrian Piperi Adrian Piperi ('99) | 99 | USA | 20.83 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jordan Geist Jordan Geist ('98) | 98 | USA | 20.42 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Payton Otterdahl Payton Otterdahl ('96) | 96 | USA | 20.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Dotun Ogundeji Dotun Ogundeji ('96) | 96 | USA | 20.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Dotun Ogundeji Dotun Ogundeji ('96) | 96 | USA | 20.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96) | 96 | DEN | 19.49 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Alex Talley Alex Talley ('98) | 98 | USA | 19.43 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Burger Lambrechts Jr Burger Lambrechts Jr ('98) | 98 | RSA | 19.35 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Darius King Darius King ('98) | 98 | USA | 19.32 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Nathan Esparza Nathan Esparza ('98) | 98 | USA | 19.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jonah Wilson Jonah Wilson ('98) | 98 | USA | 19.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Otito Ogbonnia Otito Ogbonnia | 00 | USA | 19.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Matt Katnik Matt Katnik ('96) | 96 | USA | 19.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Jon Tharaldsen Jon Tharaldsen ('97) | 97 | USA | 18.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Nicholas Hardan Nicholas Hardan | USA | 18.86 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Clint Meyer Clint Meyer ('98) | 98 | USA | 18.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Brett Neelly Brett Neelly ('96) | 96 | USA | 18.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | T'Mond Johnson T'Mond Johnson ('97) | 97 | USA | 18.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Josh Johnson Josh Johnson ('99) | 99 | USA | 18.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Sam Kempka Sam Kempka ('96) | 96 | USA | 18.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Zack Short Zack Short ('97) | 97 | HON | 18.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Daven Russell Daven Russell | USA | 18.57 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Cooper Campbell Cooper Campbell ('99) | 99 | USA | 18.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Will Fife Will Fife ('95) | 95 | USA | 18.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Kyler Yodts Kyler Yodts | USA | 18.50 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Ben Hammer Ben Hammer ('96) | 96 | USA | 18.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Felipe Valencia Felipe Valencia ('95) | 95 | MEX | 18.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Michael Keogan Michael Keogan | USA | 18.28 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Jefferson Jarvis Jefferson Jarvis | USA | 18.22 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Kyle Morris Kyle Morris ('98) | 98 | USA | 18.14 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Keegan Tritle Keegan Tritle | USA | 18.14 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Logan Calvin Logan Calvin ('98) | 98 | USA | 18.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Michael Nichols Michael Nichols | USA | 18.11 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Adam Kessler Adam Kessler ('97) | 97 | USA | 18.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Cannon Brunsvik Cannon Brunsvik | USA | 18.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Jacob Wilson Jacob Wilson ('99) | 99 | USA | 17.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Bradley Daboub Bradley Daboub | USA | 17.76 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Triston Gibbons Triston Gibbons ('99) | 99 | BAR | 17.73 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
38 | Parker Joens Parker Joens ('97) | 97 | USA | 17.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Ian Schultz Ian Schultz | USA | 17.66 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Grady Leonard Grady Leonard ('99) | 99 | USA | 17.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Josh Barclay Josh Barclay | USA | 17.54 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Peter Andrew Peter Andrew ('97) | 97 | USA | 17.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Iáson Mahéras Iáson Mahéras | 00 | GRE | 17.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Issac Holtz Issac Holtz | USA | 17.13 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Kyle Tsu Kyle Tsu | USA | 16.93 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Brent Yeakey Brent Yeakey | USA | 16.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Tavi Kamarullah Tavi Kamarullah | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Cory Martens Cory Martens | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Dotun Ogundeji Dotun Ogundeji ('96) | 96 | USA | 60.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Dotun Ogundeji Dotun Ogundeji ('96) | 96 | USA | 60.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Payton Otterdahl Payton Otterdahl ('96) | 96 | USA | 59.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Duke Kicinski Duke Kicinski ('96) | 96 | USA | 58.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Carlos Davis Carlos Davis ('96) | 96 | USA | 58.50 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Elijah Mason Elijah Mason ('99) | 99 | USA | 57.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Iffy Joyner Iffy Joyner ('99) | 99 | USA | 56.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Ben Hammer Ben Hammer ('96) | 96 | USA | 56.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Nathan Dunivan Nathan Dunivan ('96) | 96 | USA | 55.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Brett Neelly Brett Neelly ('96) | 96 | USA | 55.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Khalil Davis Khalil Davis ('96) | 96 | USA | 55.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Adam Dawson Adam Dawson ('98) | 98 | USA | 55.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jonah Wilson Jonah Wilson ('98) | 98 | USA | 55.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Issac Holtz Issac Holtz | USA | 54.98 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | George Evans George Evans ('98) | 98 | GBR | 54.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Charlie Vernoy Charlie Vernoy | USA | 54.84 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Burger Lambrechts Jr Burger Lambrechts Jr ('98) | 98 | RSA | 54.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Morgan Knight Morgan Knight ('95) | 95 | USA | 54.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Cory Martens Cory Martens | USA | 54.49 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Jordan Geist Jordan Geist ('98) | 98 | USA | 54.46 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Austin Glynn Austin Glynn | USA | 54.35 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Joshua Hunter Joshua Hunter ('96) | 96 | USA | 54.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Otito Ogbonnia Otito Ogbonnia | 00 | USA | 53.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Armon Hunter Armon Hunter | USA | 53.89 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Ian Schultz Ian Schultz | USA | 53.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Kaleb Siekmeier Kaleb Siekmeier ('99) | 99 | USA | 53.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Sebastian Coleman Sebastian Coleman ('99) | 99 | USA | 53.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Triston Gibbons Triston Gibbons ('99) | 99 | BAR | 53.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Kyle Peterson Kyle Peterson | USA | 53.40 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Ryan Simmons Ryan Simmons ('95) | 95 | USA | 52.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Corbin Chronister Corbin Chronister ('98) | 98 | USA | 52.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Kordell Hampton Kordell Hampton | USA | 52.91 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Gabriel Oladipo Gabriel Oladipo ('99) | 99 | USA | 52.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Kino Dunkley Kino Dunkley ('96) | 96 | JAM | 52.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Aaron Akens Aaron Akens ('96) | 96 | USA | 52.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Kevin Steward Kevin Steward ('98) | 98 | USA | 52.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Brandon Busby Brandon Busby | USA | 51.78 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Patrick Larrison Patrick Larrison ('99) | 99 | USA | 51.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Trevor Jensen Trevor Jensen ('96) | 96 | USA | 51.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Christian Sonnenberg Christian Sonnenberg ('99) | 99 | USA | 51.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Jacob Foutz Jacob Foutz | USA | 51.59 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Josh Brown Josh Brown ('98) | 98 | USA | 51.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Jackson Morris Jackson Morris ('99) | 99 | USA | 51.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Malik McMorris Malik McMorris ('97) | 97 | USA | 50.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
44 | John Romanow John Romanow | USA | 50.77 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Terrance Howard Terrance Howard | USA | 50.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Logan Feasline Logan Feasline | USA | 50.64 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
47 | Josh Carr Josh Carr | USA | 49.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Jon Tharaldsen Jon Tharaldsen ('97) | 97 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg | |||||||||||||||
Kvalifikation | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Hleb Dudarau Hleb Dudarau ('96) | 96 | BLR | 74.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Brock Eager Brock Eager ('96) | 96 | USA | 69.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Erick Loomis Erick Loomis ('96) | 96 | USA | 68.87 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Silviu Bocancea Silviu Bocancea | USA | 67.43 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Erich Sullins Erich Sullins ('95) | 95 | USA | 66.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nathan Bultman Nathan Bultman ('97) | 97 | USA | 66.53 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kieran McKeag Kieran McKeag ('98) | 98 | USA | 66.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Justin Stafford Justin Stafford ('96) | 96 | USA | 65.46 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Logan Blomquist Logan Blomquist ('98) | 98 | USA | 64.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Vlad Pavlenko Vlad Pavlenko ('97) | 97 | USA | 64.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Alex Talley Alex Talley ('98) | 98 | USA | 64.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Max Lydum Max Lydum ('96) | 96 | USA | 64.16 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Bayley Campbell Bayley Campbell | 00 | GBR | 64.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Aaron Akens Aaron Akens ('96) | 96 | USA | 63.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Avery Carter Avery Carter ('96) | 96 | USA | 63.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Nate Dyer Nate Dyer | USA | 63.16 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Stephen Zagurski Stephen Zagurski ('97) | 97 | USA | 63.12 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Grayson Fleming Grayson Fleming | USA | 63.11 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Jon Nerdal Jon Nerdal ('96) | 96 | NOR | 63.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Amani Brown Amani Brown ('95) | 95 | USA | 62.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Eddie Jeans Eddie Jeans ('98) | 98 | GBR | 62.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Karol Končoš Karol Končoš ('96) | 96 | SVK | 62.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | James Joycey James Joycey ('99) | 99 | AUS | 61.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Joshua Hernandez Joshua Hernandez ('98) | 98 | USA | 61.42 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Austin Glynn Austin Glynn | USA | 61.37 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Jacob Foutz Jacob Foutz | USA | 61.11 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Trevor Jensen Trevor Jensen ('96) | 96 | USA | 60.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Kirk Unland Kirk Unland ('98) | 98 | USA | 60.83 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Nicholas Hudson Nicholas Hudson | USA | 60.42 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Michael Yow Michael Yow | USA | 60.38 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Fellan McGuigan Fellan McGuigan ('96) | 96 | IRL | 60.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Eric McArthur Eric McArthur | USA | 59.26 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Ethan Fenchel Ethan Fenchel | USA | 59.20 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Michael Keogan Michael Keogan | USA | 59.08 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Patrick Kunza Patrick Kunza ('96) | 96 | USA | 58.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Cory Martens Cory Martens | USA | 58.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Ricky Hurley Ricky Hurley ('97) | 97 | USA | 58.52 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Connor Rousemiller Connor Rousemiller | USA | 58.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Logan Ammons Logan Ammons | USA | 57.87 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Trevor Gorwin Trevor Gorwin | USA | 57.30 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Jacob Wilson Jacob Wilson ('99) | 99 | USA | 57.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Jacob Kaufman Jacob Kaufman | USA | 56.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Corbin Chronister Corbin Chronister ('98) | 98 | USA | 56.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Jacob Slate Jacob Slate | USA | 56.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Josh Carr Josh Carr | USA | 55.98 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Aleks Rapp Aleks Rapp ('97) | 97 | CAN | 55.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Michael Pertusati Michael Pertusati | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Tucker Wedig Tucker Wedig | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Sindri Hrafn Gudmundsson Sindri Hrafn Gudmundsson ('95) | 95 | ISL | 73.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Denham Patricelli Denham Patricelli ('96) | 96 | USA | 72.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Aaron True Aaron True ('95) | 95 | USA | 71.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Werner Bouwer Werner Bouwer ('98) | 98 | RSA | 69.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Trevor Danielson Trevor Danielson ('96) | 96 | USA | 69.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | John Nizich John Nizich ('95) | 95 | USA | 68.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Simon Litzell Simon Litzell ('97) | 97 | SWE | 68.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | William Petersson William Petersson ('98) | 98 | USA | 68.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Skyler Porcaro Skyler Porcaro ('93) | 93 | USA | 67.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Sam Hardin Sam Hardin ('94) | 94 | USA | 67.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jackson Van Vuren Jackson Van Vuren | USA | 67.45 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Brendan Artley Brendan Artley ('98) | 98 | CAN | 67.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Liam Christensen Liam Christensen ('98) | 98 | USA | 67.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Cameron Bates Cameron Bates ('97) | 97 | USA | 67.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | AK Turner AK Turner ('97) | 97 | USA | 65.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Zion Hill Zion Hill ('99) | 99 | BAR | 65.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Jesse Newman Jesse Newman ('98) | 98 | USA | 65.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Parker Spearman Parker Spearman | USA | 65.61 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Jackson Morris Jackson Morris ('99) | 99 | USA | 65.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Nickolas Mirabelli Nickolas Mirabelli | 00 | USA | 65.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Jensen Lillquist Jensen Lillquist ('96) | 96 | USA | 65.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Marek Taškár Marek Taškár ('98) | 98 | SVK | 64.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Benji Phillips Benji Phillips ('98) | 98 | USA | 64.49 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Kraymer Eppich Kraymer Eppich | USA | 64.44 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Carlan Naisant Carlan Naisant | 00 | USA | 63.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Kyle Morris Kyle Morris ('98) | 98 | USA | 63.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Austin Beyer Austin Beyer | USA | 63.26 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Dane Stolsig Dane Stolsig | USA | 62.98 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Will Kingsfield Will Kingsfield | USA | 61.93 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Zach Podraza Zach Podraza ('97) | 97 | USA | 61.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Bailey Ishler Bailey Ishler | USA | 60.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Connery McLaughlin Connery McLaughlin | USA | 60.86 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | John Ober III John Ober III | 00 | USA | 60.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Jacob Wachtendonk Jacob Wachtendonk | USA | 60.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Keaton Pace Keaton Pace | USA | 59.61 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Sean York Sean York | USA | 59.27 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Zachary Annanie Zachary Annanie | 00 | USA | 59.24 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Josh Haus Josh Haus | USA | 59.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Jack Pickard Jack Pickard | USA | 57.59 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Matt Kitchen Matt Kitchen | USA | 57.18 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Cord Neal Cord Neal ('98) | 98 | USA | 56.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Armand Khan Armand Khan ('97) | 97 | GER | 56.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Beau Clafton Beau Clafton | USA | 56.14 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Eric Garner Eric Garner | USA | 55.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Logan Wolfley Logan Wolfley ('97) | 97 | USA | 55.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Logan Robinson Logan Robinson | USA | 54.71 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
47 | Jeff Ast Jeff Ast | USA | 54.63 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
48 | Charlie Card-Childers Charlie Card-Childers ('94) | 94 | USA | 54.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
Kval 1 24.5. Vind: +1.0 | 24.5. | Vind: +1.0 | |||||||||||||
1 | Lanae-Tava Thomas Lanae-Tava Thomas ('01) | 01 | JAM | 11.19 | |||||||||||
2 | Angie Annelus Angie Annelus ('97) | 97 | USA | 11.20 | |||||||||||
3 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 11.34 | |||||||||||
4 | Brenessa Thompson Brenessa Thompson ('96) | 96 | GUY | 11.41 | |||||||||||
5 | Immanuela Aliu Immanuela Aliu | 00 | GBR | 11.53 | |||||||||||
6 | Marybeth Sant Marybeth Sant ('95) | 95 | USA | 11.56 | |||||||||||
7 | Shilah Bedingfield Shilah Bedingfield | USA | 11.65 | ||||||||||||
8 | Hannah Jackson Hannah Jackson ('97) | 97 | USA | 11.89 | |||||||||||
Kval 2 24.5. Vind: +0.2 | 24.5. | Vind: +0.2 | |||||||||||||
1 | TeeTee Terry TeeTee Terry ('99) | 99 | USA | 11.14 | |||||||||||
2 | Caitland Smith Caitland Smith ('96) | 96 | USA | 11.22 | PB | ||||||||||
3 | Jerayah Davis Jerayah Davis ('96) | 96 | USA | 11.35 | |||||||||||
4 | Amira Young Amira Young | 00 | USA | 11.37 | PB | ||||||||||
5 | Ashley Seymour Ashley Seymour ('99) | 99 | USA | 11.40 | PB | ||||||||||
6 | Bri'anna Branch Bri'anna Branch ('96) | 96 | USA | 11.48 | |||||||||||
7 | Kaysha Love Kaysha Love ('97) | 97 | USA | 11.52 | |||||||||||
8 | Sydney Washington Sydney Washington ('98) | 98 | USA | 11.70 | |||||||||||
Kval 3 24.5. Vind: +1.4 | 24.5. | Vind: +1.4 | |||||||||||||
1 | Teahna Daniels Teahna Daniels ('97) | 97 | USA | 10.99 | PB | ||||||||||
2 | Brianna Duncan Brianna Duncan ('98) | 98 | USA | 11.23 | PB | ||||||||||
3 | Chelsea Francis Chelsea Francis ('96) | 96 | USA | 11.33 | |||||||||||
4 | Courtne Davis Courtne Davis ('96) | 96 | USA | 11.37 | |||||||||||
5 | Zion Corrales-Nelson Zion Corrales-Nelson ('98) | 98 | PHI | 11.41 | PB | ||||||||||
6 | Tamara Kuykendall Tamara Kuykendall ('98) | 98 | USA | 11.45 | PB | ||||||||||
7 | Callista Fletcher Callista Fletcher | USA | 11.54 | ||||||||||||
8 | Lakayla Harris Lakayla Harris ('97) | 97 | USA | 11.62 | |||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.5. Vind: +0.7 | 23.5. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Chelsea Francis Chelsea Francis ('96) | 96 | USA | 11.30 | PB | ||||||||||
2 | Callista Fletcher Callista Fletcher | USA | 11.49 | PB | |||||||||||
3 | Bri'anna Branch Bri'anna Branch ('96) | 96 | USA | 11.59 | |||||||||||
4 | Tamara Kuykendall Tamara Kuykendall ('98) | 98 | USA | 11.61 | SB | ||||||||||
5 | Hannah Jackson Hannah Jackson ('97) | 97 | USA | 11.69 | |||||||||||
6 | Emily Morgan Emily Morgan | USA | 11.74 | ||||||||||||
7 | Trishawna Crawford Trishawna Crawford ('99) | 99 | JAM | 11.84 | |||||||||||
Indledende 2 23.5. Vind: +0.5 | 23.5. | Vind: +0.5 | |||||||||||||
1 | Lanae-Tava Thomas Lanae-Tava Thomas ('01) | 01 | JAM | 11.18 | PB | ||||||||||
2 | Angie Annelus Angie Annelus ('97) | 97 | USA | 11.23 | |||||||||||
3 | Zion Corrales-Nelson Zion Corrales-Nelson ('98) | 98 | PHI | 11.50 | PB | ||||||||||
4 | Kaysha Love Kaysha Love ('97) | 97 | USA | 11.53 | |||||||||||
5 | Sydney Washington Sydney Washington ('98) | 98 | USA | 11.62 | |||||||||||
6 | D'Jenne Egharevba D'Jenne Egharevba ('97) | 97 | USA | 11.78 | |||||||||||
7 | Sadi Giles Sadi Giles | 00 | USA | 11.80 | |||||||||||
8 | Nia Brown Nia Brown ('99) | 99 | USA | 11.90 | |||||||||||
Indledende 3 23.5. Vind: +0.9 | 23.5. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | TeeTee Terry TeeTee Terry ('99) | 99 | USA | 11.34 | |||||||||||
2 | Ashley Seymour Ashley Seymour ('99) | 99 | USA | 11.55 | SB | ||||||||||
3 | Brianna Duncan Brianna Duncan ('98) | 98 | USA | 11.56 | |||||||||||
4 | Tramesha Hardy Tramesha Hardy ('96) | 96 | USA | 11.71 | |||||||||||
5 | Olivia Esemena Olivia Esemena | USA | 11.86 | ||||||||||||
6 | Maya Cody Maya Cody ('97) | 97 | USA | 11.87 | |||||||||||
7 | Lashira Tremble Lashira Tremble | USA | 11.88 | ||||||||||||
8 | Peyton Ricks Peyton Ricks | USA | 11.92 | ||||||||||||
Indledende 4 23.5. Vind: +1.0 | 23.5. | Vind: +1.0 | |||||||||||||
1 | Brenessa Thompson Brenessa Thompson ('96) | 96 | GUY | 11.36 | |||||||||||
2 | Courtne Davis Courtne Davis ('96) | 96 | USA | 11.40 | |||||||||||
3 | Kiara Parker Kiara Parker ('96) | 96 | USA | 11.42 | |||||||||||
4 | Robyn Byrd Robyn Byrd | USA | 11.71 | ||||||||||||
5 | Hope Glenn Hope Glenn ('98) | 98 | USA | 11.80 | |||||||||||
6 | Ebony McClendon Ebony McClendon | USA | 11.86 | ||||||||||||
7 | Jaslyn Gardner Jaslyn Gardner | 00 | USA | 11.88 | |||||||||||
8 | Taryn Smiley Taryn Smiley ('97) | 97 | CAN | 11.99 | |||||||||||
Indledende 5 23.5. Vind: +0.9 | 23.5. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | Teahna Daniels Teahna Daniels ('97) | 97 | USA | 11.33 | |||||||||||
2 | Immanuela Aliu Immanuela Aliu | 00 | GBR | 11.62 | |||||||||||
3 | Marybeth Sant Marybeth Sant ('95) | 95 | USA | 11.64 | |||||||||||
4 | Tiffani Johnson Tiffani Johnson | USA | 11.73 | ||||||||||||
5 | Amber Ivy Amber Ivy ('97) | 97 | USA | 11.79 | |||||||||||
6 | Tyjuana Eason Tyjuana Eason ('96) | 96 | USA | 11.94 | |||||||||||
7 | Azaria Hill Azaria Hill | USA | 11.97 | ||||||||||||
8 | Asha Cave Asha Cave ('97) | 97 | BAR | 11.97 | |||||||||||
Indledende 6 23.5. Vind: +1.3 | 23.5. | Vind: +1.3 | |||||||||||||
1 | Caitland Smith Caitland Smith ('96) | 96 | USA | 11.24 | PB | ||||||||||
2 | Jerayah Davis Jerayah Davis ('96) | 96 | USA | 11.26 | PB | ||||||||||
3 | Amira Young Amira Young | 00 | USA | 11.43 | |||||||||||
4 | Shilah Bedingfield Shilah Bedingfield | USA | 11.46 | PB | |||||||||||
5 | Lakayla Harris Lakayla Harris ('97) | 97 | USA | 11.54 | |||||||||||
6 | Keosha Sanders Keosha Sanders ('98) | 98 | USA | 11.71 | |||||||||||
7 | Demitra Carter Demitra Carter ('99) | 99 | USA | 11.72 | =PB | ||||||||||
8 | Jania Martin Jania Martin | 00 | USA | 11.85 | SB | ||||||||||
K 200 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
Kval 1 25.5. Vind: +1.8 | 25.5. | Vind: +1.8 | |||||||||||||
1 | Angie Annelus Angie Annelus ('97) | 97 | USA | 22.36 | PB | ||||||||||
2 | Teahna Daniels Teahna Daniels ('97) | 97 | USA | 22.51 | PB | ||||||||||
3 | Dai'lyn Merriweather Dai'lyn Merriweather | USA | 23.02 | PB | |||||||||||
4 | Brenessa Thompson Brenessa Thompson ('96) | 96 | GUY | 23.13 | |||||||||||
5 | Josephine Anokye Josephine Anokye ('92) | 92 | GHA | 23.14 | |||||||||||
6 | Courtne Davis Courtne Davis ('96) | 96 | USA | 23.29 | PB | ||||||||||
7 | Ashley Seymour Ashley Seymour ('99) | 99 | USA | 23.51 | PB | ||||||||||
8 | Julia Madubuike Julia Madubuike ('99) | 99 | USA | 23.54 | |||||||||||
Kval 2 25.5. Vind: +1.0 | 25.5. | Vind: +1.0 | |||||||||||||
1 | Lanae-Tava Thomas Lanae-Tava Thomas ('01) | 01 | JAM | 22.76 | PB | ||||||||||
2 | Kynnedy Flannel Kynnedy Flannel | 00 | USA | 23.08 | |||||||||||
3 | Zion Corrales-Nelson Zion Corrales-Nelson ('98) | 98 | PHI | 23.16 | NR | PB | |||||||||
4 | Jessica Ozoude Jessica Ozoude ('98) | 98 | USA | 23.30 | |||||||||||
5 | Ashlan Best Ashlan Best ('99) | 99 | CAN | 23.37 | |||||||||||
6 | Ja'Leesa Giles Ja'Leesa Giles ('99) | 99 | USA | 23.51 | PB | ||||||||||
7 | Callista Fletcher Callista Fletcher | USA | 23.69 | ||||||||||||
Danyel White Danyel White ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||
Kval 3 25.5. Vind: +0.6 | 25.5. | Vind: +0.6 | |||||||||||||
1 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 22.47 | PB | ||||||||||
2 | Bri'anna Branch Bri'anna Branch ('96) | 96 | USA | 22.74 | PB | ||||||||||
3 | Caitland Smith Caitland Smith ('96) | 96 | USA | 22.75 | PB | ||||||||||
4 | TeeTee Terry TeeTee Terry ('99) | 99 | USA | 22.84 | SB | ||||||||||
5 | Shilah Bedingfield Shilah Bedingfield | USA | 22.95 | ||||||||||||
6 | Payton Chadwick Payton Chadwick ('95) | 95 | USA | 23.07 | PB | ||||||||||
7 | Tramesha Hardy Tramesha Hardy ('96) | 96 | USA | 23.16 | |||||||||||
8 | Diamond Spaulding Diamond Spaulding ('96) | 96 | USA | 23.30 | |||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. Vind: -0.1 | 24.5. | Vind: -0.1 | |||||||||||||
1 | Angie Annelus Angie Annelus ('97) | 97 | USA | 22.72 | |||||||||||
2 | TeeTee Terry TeeTee Terry ('99) | 99 | USA | 23.17 | |||||||||||
3 | Diamond Spaulding Diamond Spaulding ('96) | 96 | USA | 23.27 | SB | ||||||||||
4 | Jessica Ozoude Jessica Ozoude ('98) | 98 | USA | 23.28 | |||||||||||
5 | Lakayla Harris Lakayla Harris ('97) | 97 | USA | 23.76 | |||||||||||
6 | Jania Martin Jania Martin | 00 | USA | 23.80 | |||||||||||
7 | Marybeth Sant Marybeth Sant ('95) | 95 | USA | 23.89 | |||||||||||
8 | Taniyah McMillian Taniyah McMillian | USA | 24.06 | PB | |||||||||||
Indledende 2 24.5. Vind: +2.0 | 24.5. | Vind: +2.0 | |||||||||||||
1 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 22.81 | |||||||||||
2 | Dai'lyn Merriweather Dai'lyn Merriweather | USA | 23.27 | PB | |||||||||||
3 | Callista Fletcher Callista Fletcher | USA | 23.43 | ||||||||||||
4 | Erekha Sebastion Erekha Sebastion ('99) | 99 | USA | 23.74 | PB | ||||||||||
5 | Amira Young Amira Young | 00 | USA | 23.86 | |||||||||||
6 | Amber Ivy Amber Ivy ('97) | 97 | USA | 23.94 | |||||||||||
7 | Chelsea Francis Chelsea Francis ('96) | 96 | USA | 23.99 | |||||||||||
8 | Kayvon Stubbs Kayvon Stubbs | 00 | BAH | 25.67 | |||||||||||
Indledende 3 24.5. Vind: +1.5 | 24.5. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | Caitland Smith Caitland Smith ('96) | 96 | USA | 22.95 | PB | ||||||||||
2 | Danyel White Danyel White ('98) | 98 | USA | 23.12 | |||||||||||
3 | Brenessa Thompson Brenessa Thompson ('96) | 96 | GUY | 23.20 | |||||||||||
4 | Tramesha Hardy Tramesha Hardy ('96) | 96 | USA | 23.39 | |||||||||||
5 | Immanuela Aliu Immanuela Aliu | 00 | GBR | 23.90 | |||||||||||
6 | Asha Cave Asha Cave ('97) | 97 | BAR | 24.02 | |||||||||||
7 | Alexis Gray Alexis Gray | USA | 24.05 | ||||||||||||
8 | Ajah Criner Ajah Criner | USA | 24.32 | ||||||||||||
Indledende 4 24.5. Vind: +1.5 | 24.5. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | Lanae-Tava Thomas Lanae-Tava Thomas ('01) | 01 | JAM | 22.79 | PB | ||||||||||
2 | Zion Corrales-Nelson Zion Corrales-Nelson ('98) | 98 | PHI | 23.18 | NR | PB | |||||||||
3 | Courtne Davis Courtne Davis ('96) | 96 | USA | 23.44 | SB | ||||||||||
4 | Bri'anna Branch Bri'anna Branch ('96) | 96 | USA | 23.45 | PB | ||||||||||
5 | D'Jenne Egharevba D'Jenne Egharevba ('97) | 97 | USA | 23.80 | |||||||||||
6 | Kirsten Carter Kirsten Carter | USA | 24.23 | ||||||||||||
Indledende 5 24.5. Vind: +1.2 | 24.5. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Kynnedy Flannel Kynnedy Flannel | 00 | USA | 23.06 | |||||||||||
2 | Josephine Anokye Josephine Anokye ('92) | 92 | GHA | 23.11 | |||||||||||
3 | Payton Chadwick Payton Chadwick ('95) | 95 | USA | 23.39 | |||||||||||
4 | Aneesa Scott Aneesa Scott | USA | 23.87 | PB | |||||||||||
5 | Sydney Washington Sydney Washington ('98) | 98 | USA | 23.89 | |||||||||||
6 | Jedah Caldwell Jedah Caldwell ('98) | 98 | USA | 23.96 | |||||||||||
7 | Deja Keys Deja Keys | USA | 24.17 | ||||||||||||
8 | Jaslyn Gardner Jaslyn Gardner | 00 | USA | 24.83 | |||||||||||
Indledende 6 24.5. Vind: +1.6 | 24.5. | Vind: +1.6 | |||||||||||||
1 | Teahna Daniels Teahna Daniels ('97) | 97 | USA | 23.16 | |||||||||||
2 | Shilah Bedingfield Shilah Bedingfield | USA | 23.17 | ||||||||||||
3 | Ashlan Best Ashlan Best ('99) | 99 | CAN | 23.21 | PB | ||||||||||
4 | Julia Madubuike Julia Madubuike ('99) | 99 | USA | 23.25 | PB | ||||||||||
5 | Ja'Leesa Giles Ja'Leesa Giles ('99) | 99 | USA | 23.53 | PB | ||||||||||
6 | Ashley Seymour Ashley Seymour ('99) | 99 | USA | 23.61 | |||||||||||
7 | Paula García Paula García ('98) | 98 | ESP | 24.28 | |||||||||||
8 | Sierra Pruitt Sierra Pruitt ('97) | 97 | USA | 24.86 | |||||||||||
K 400 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
Kval 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Kyra Constantine Kyra Constantine ('98) | 98 | CAN | 51.70 | |||||||||||
2 | Briyahna Desrosiers Briyahna Desrosiers ('96) | 96 | USA | 51.72 | PB | ||||||||||
3 | Meleni Rodney Meleni Rodney ('98) | 98 | GRN | 52.09 | |||||||||||
4 | Tatum Waggoner Tatum Waggoner ('95) | 95 | USA | 52.19 | SB | ||||||||||
5 | Aaliyah Birmingham Aaliyah Birmingham ('97) | 97 | USA | 52.35 | |||||||||||
6 | Serenity Douglas Serenity Douglas ('98) | 98 | USA | 52.65 | |||||||||||
7 | Kennedy Simon Kennedy Simon | 00 | USA | 52.76 | |||||||||||
8 | Ashlan Best Ashlan Best ('99) | 99 | CAN | 52.86 | PB | ||||||||||
Kval 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Kethlin Campbell Kethlin Campbell ('99) | 99 | USA | 51.85 | |||||||||||
2 | Hannah Waller Hannah Waller ('98) | 98 | USA | 52.50 | |||||||||||
3 | Tierra Robinson-Jones Tierra Robinson-Jones ('99) | 99 | USA | 52.71 | |||||||||||
4 | Paris Peoples Paris Peoples | 00 | USA | 52.83 | |||||||||||
5 | Kiana Horton Kiana Horton ('97) | 97 | USA | 52.92 | |||||||||||
6 | Honour Finley Honour Finley ('99) | 99 | USA | 53.59 | |||||||||||
7 | Chika Iwuamadi Chika Iwuamadi | USA | 53.69 | ||||||||||||
8 | Aneesa Scott Aneesa Scott | USA | 55.17 | ||||||||||||
Kval 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Syaira Richardson Syaira Richardson ('98) | 98 | USA | 52.11 | |||||||||||
2 | Venessa D'arpino Venessa D'arpino ('95) | 95 | USA | 52.22 | PB | ||||||||||
3 | Zola Golden Zola Golden ('97) | 97 | USA | 52.37 | SB | ||||||||||
4 | Bailey Lear Bailey Lear ('01) | 01 | USA | 52.84 | |||||||||||
5 | Morgan Burks-Magee Morgan Burks-Magee ('99) | 99 | USA | 52.99 | SB | ||||||||||
6 | Diana Gajda Diana Gajda ('96) | 96 | POL | 53.34 | |||||||||||
7 | Jaevin Reed Jaevin Reed ('98) | 98 | USA | 54.00 | |||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Hannah Waller Hannah Waller ('98) | 98 | USA | 53.59 | |||||||||||
2 | Chika Iwuamadi Chika Iwuamadi | USA | 53.87 | ||||||||||||
3 | Honour Finley Honour Finley ('99) | 99 | USA | 53.95 | |||||||||||
4 | Camira Haughton Camira Haughton ('95) | 95 | JAM | 54.02 | |||||||||||
5 | Jadsia Warden Jadsia Warden ('98) | 98 | USA | 54.50 | |||||||||||
6 | Vanessa Ugorji Vanessa Ugorji | USA | 55.08 | ||||||||||||
Ashley Hughes Ashley Hughes | USA | DNF | |||||||||||||
Indledende 2 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Kaelin Roberts Kaelin Roberts ('99) | 99 | USA | 52.67 | |||||||||||
2 | Zola Golden Zola Golden ('97) | 97 | USA | 52.86 | |||||||||||
3 | Bailey Lear Bailey Lear ('01) | 01 | USA | 53.28 | |||||||||||
4 | Aneesa Scott Aneesa Scott | USA | 53.76 | ||||||||||||
5 | Mariah Kuykendoll Mariah Kuykendoll ('98) | 98 | USA | 53.79 | |||||||||||
6 | Shafiqua Maloney Shafiqua Maloney ('99) | 99 | VIN | 54.28 | |||||||||||
7 | Jai'lyn Merriweather Jai'lyn Merriweather | USA | 54.47 | ||||||||||||
8 | Kiersten Walker Kiersten Walker ('98) | 98 | USA | 54.55 | |||||||||||
Indledende 3 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Kyra Constantine Kyra Constantine ('98) | 98 | CAN | 52.17 | |||||||||||
2 | Meleni Rodney Meleni Rodney ('98) | 98 | GRN | 52.83 | |||||||||||
3 | Tatum Waggoner Tatum Waggoner ('95) | 95 | USA | 52.94 | |||||||||||
4 | Kiana Horton Kiana Horton ('97) | 97 | USA | 53.10 | |||||||||||
5 | Ashlan Best Ashlan Best ('99) | 99 | CAN | 53.19 | |||||||||||
6 | Jarra Owens Jarra Owens ('96) | 96 | USA | 53.99 | |||||||||||
7 | Tia Holmes Tia Holmes | 00 | USA | 54.15 | |||||||||||
8 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 54.82 | |||||||||||
Indledende 4 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Syaira Richardson Syaira Richardson ('98) | 98 | USA | 52.69 | |||||||||||
2 | Kennedy Simon Kennedy Simon | 00 | USA | 53.30 | |||||||||||
3 | Jaevin Reed Jaevin Reed ('98) | 98 | USA | 53.36 | |||||||||||
4 | Morgan Burks-Magee Morgan Burks-Magee ('99) | 99 | USA | 53.47 | |||||||||||
5 | Diana Gajda Diana Gajda ('96) | 96 | POL | 53.49 | |||||||||||
6 | Cayla Burch Cayla Burch | 00 | USA | 53.99 | |||||||||||
7 | Imani Nave Imani Nave | USA | 54.27 | ||||||||||||
8 | Kirsten Carter Kirsten Carter | USA | 54.61 | ||||||||||||
Indledende 5 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Kethlin Campbell Kethlin Campbell ('99) | 99 | USA | 52.16 | |||||||||||
2 | Tierra Robinson-Jones Tierra Robinson-Jones ('99) | 99 | USA | 52.56 | |||||||||||
3 | Paris Peoples Paris Peoples | 00 | USA | 52.79 | PB | ||||||||||
4 | Serenity Douglas Serenity Douglas ('98) | 98 | USA | 53.54 | |||||||||||
5 | Victoria Powell Victoria Powell ('98) | 98 | USA | 53.97 | |||||||||||
6 | Jasmine Malone Jasmine Malone ('96) | 96 | USA | 54.57 | |||||||||||
7 | Knowledge Omovoh Knowledge Omovoh | 00 | NGR | 55.58 | |||||||||||
8 | Alicia Carter Alicia Carter | USA | 57.05 | ||||||||||||
Indledende 6 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Briyahna Desrosiers Briyahna Desrosiers ('96) | 96 | USA | 52.73 | |||||||||||
2 | Venessa D'arpino Venessa D'arpino ('95) | 95 | USA | 53.03 | SB | ||||||||||
3 | Aaliyah Birmingham Aaliyah Birmingham ('97) | 97 | USA | 53.52 | |||||||||||
4 | Sydney Hammit Sydney Hammit ('95) | 95 | USA | 53.83 | |||||||||||
5 | Lauren Gale Lauren Gale | 00 | CAN | 54.02 | |||||||||||
6 | Lily Beckford Lily Beckford ('97) | 97 | GBR | 54.22 | |||||||||||
7 | Chisom Nwoko Chisom Nwoko ('98) | 98 | USA | 54.26 | |||||||||||
8 | Tiffani Mays Tiffani Mays ('96) | 96 | USA | 55.09 | |||||||||||
K 800 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
Kval 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Susan Ejore Susan Ejore ('95) | 95 | KEN | 2:03.96 | |||||||||||
2 | Lauren Ellsworth Lauren Ellsworth ('97) | 97 | USA | 2:05.10 | |||||||||||
3 | Erinn Stenman-Fahey Erinn Stenman-Fahey ('97) | 97 | CAN | 2:05.78 | |||||||||||
4 | Letícia de Souza Letícia de Souza ('96) | 96 | BRA | 2:05.84 | |||||||||||
5 | Karina Liz Karina Liz ('97) | 97 | USA | 2:06.23 | |||||||||||
6 | Linnea Saltz Linnea Saltz | USA | 2:06.74 | ||||||||||||
7 | Maggie Carruth Maggie Carruth ('95) | 95 | USA | 2:07.00 | SB | ||||||||||
8 | Jordyn Colter Jordyn Colter ('97) | 97 | USA | 2:09.53 | |||||||||||
Kval 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Avi'Tal Wilson-Perteete Avi'Tal Wilson-Perteete ('99) | 99 | USA | 2:03.64 | |||||||||||
2 | Anna Camp Anna Camp ('98) | 98 | USA | 2:03.69 | PB | ||||||||||
3 | Lilian Koech Lilian Koech ('95) | 95 | KEN | 2:03.73 | |||||||||||
4 | Samantha Huerta Samantha Huerta | USA | 2:03.96 | PB | |||||||||||
5 | Kassidy Johnson Kassidy Johnson ('99) | 99 | USA | 2:04.59 | |||||||||||
6 | Elissa Mann Elissa Mann ('97) | 97 | USA | 2:05.40 | |||||||||||
7 | Sarah Newton Sarah Newton | USA | 2:07.70 | ||||||||||||
8 | Brooke Manson Brooke Manson | 00 | USA | 2:13.28 | |||||||||||
Kval 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Jazmine Fray Jazmine Fray ('97) | 97 | JAM | 2:02.27 | SB | ||||||||||
2 | Kristie Schoffield Kristie Schoffield ('99) | 99 | USA | 2:02.65 | PB | ||||||||||
3 | Sadi Henderson Sadi Henderson ('96) | 96 | USA | 2:03.31 | SB | ||||||||||
4 | Aaliyah Miller Aaliyah Miller ('98) | 98 | USA | 2:03.68 | SB | ||||||||||
5 | Rebecca Croft Rebecca Croft ('97) | 97 | GBR | 2:04.35 | PB | ||||||||||
6 | Jemima Russell Jemima Russell ('99) | 99 | AUS | 2:04.95 | SB | ||||||||||
7 | Alyssa Brewer Alyssa Brewer | 00 | USA | 2:05.10 | |||||||||||
8 | Nicole Montgomery Nicole Montgomery | USA | 2:06.08 | PB | |||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Samantha Huerta Samantha Huerta | USA | 2:05.71 | ||||||||||||
2 | Anna Camp Anna Camp ('98) | 98 | USA | 2:05.74 | |||||||||||
3 | Lilian Koech Lilian Koech ('95) | 95 | KEN | 2:05.96 | |||||||||||
4 | Letícia de Souza Letícia de Souza ('96) | 96 | BRA | 2:06.40 | |||||||||||
5 | Nicole Montgomery Nicole Montgomery | USA | 2:07.67 | ||||||||||||
6 | Jordyn Colter Jordyn Colter ('97) | 97 | USA | 2:07.68 | |||||||||||
7 | Alexandra Ferguson Alexandra Ferguson ('99) | 99 | USA | 2:07.88 | |||||||||||
8 | Hannah Derby Hannah Derby | USA | 2:08.40 | ||||||||||||
Indledende 2 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Jazmine Fray Jazmine Fray ('97) | 97 | JAM | 2:07.22 | |||||||||||
2 | Kassidy Johnson Kassidy Johnson ('99) | 99 | USA | 2:07.86 | |||||||||||
3 | Linnea Saltz Linnea Saltz | USA | 2:08.47 | ||||||||||||
4 | Carolyn Wilson Carolyn Wilson ('99) | 99 | USA | 2:09.12 | |||||||||||
5 | Karina Haymore Karina Haymore ('99) | 99 | USA | 2:09.37 | |||||||||||
6 | Kaytlyn Larson Kaytlyn Larson ('97) | 97 | USA | 2:10.82 | |||||||||||
7 | Morgan Stewart Morgan Stewart | USA | 2:13.68 | ||||||||||||
8 | Dominique Allen Dominique Allen ('97) | 97 | USA | 2:16.58 | |||||||||||
Indledende 3 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Avi'Tal Wilson-Perteete Avi'Tal Wilson-Perteete ('99) | 99 | USA | 2:07.51 | |||||||||||
2 | Maggie Carruth Maggie Carruth ('95) | 95 | USA | 2:07.59 | |||||||||||
3 | Rebecca Croft Rebecca Croft ('97) | 97 | GBR | 2:07.63 | |||||||||||
4 | Sadi Henderson Sadi Henderson ('96) | 96 | USA | 2:07.66 | |||||||||||
5 | Marlene Eubanks Marlene Eubanks ('94) | 94 | JAM | 2:08.45 | |||||||||||
6 | Taylor Arco Taylor Arco ('98) | 98 | USA | 2:09.58 | |||||||||||
7 | Mallory King Mallory King ('98) | 98 | USA | 2:09.91 | |||||||||||
8 | Maygen Smith Maygen Smith ('96) | 96 | USA | 2:10.60 | |||||||||||
Indledende 4 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Lauren Ellsworth Lauren Ellsworth ('97) | 97 | USA | 2:07.30 | |||||||||||
2 | Alyssa Brewer Alyssa Brewer | 00 | USA | 2:07.53 | |||||||||||
3 | Jemima Russell Jemima Russell ('99) | 99 | AUS | 2:07.59 | |||||||||||
4 | Lena Kandissounon Lena Kandissounon ('98) | 98 | FRA | 2:07.94 | |||||||||||
5 | Cammy Sargent Cammy Sargent ('97) | 97 | USA | 2:08.37 | |||||||||||
6 | Valery Tobias Valery Tobias | 00 | USA | 2:08.56 | |||||||||||
7 | Okasana Covey Okasana Covey | USA | 2:09.57 | ||||||||||||
8 | Alexa Hokanson Alexa Hokanson | USA | 2:10.02 | ||||||||||||
Indledende 5 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Susan Ejore Susan Ejore ('95) | 95 | KEN | 2:05.89 | |||||||||||
2 | Aaliyah Miller Aaliyah Miller ('98) | 98 | USA | 2:07.52 | |||||||||||
3 | Sarah Newton Sarah Newton | USA | 2:08.56 | ||||||||||||
4 | Gabby Crank Gabby Crank | USA | 2:08.83 | ||||||||||||
5 | Hattie Plumb Hattie Plumb ('97) | 97 | USA | 2:09.10 | |||||||||||
6 | Nyjari McNeil Nyjari McNeil | 00 | USA | 2:09.26 | |||||||||||
7 | Brittany Parker Brittany Parker | USA | 2:09.48 | ||||||||||||
8 | Elisa Rovere Elisa Rovere ('96) | 96 | ITA | 2:11.01 | |||||||||||
Indledende 6 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Kristie Schoffield Kristie Schoffield ('99) | 99 | USA | 2:06.04 | |||||||||||
2 | Karina Liz Karina Liz ('97) | 97 | USA | 2:06.13 | |||||||||||
3 | Erinn Stenman-Fahey Erinn Stenman-Fahey ('97) | 97 | CAN | 2:06.15 | |||||||||||
4 | Elissa Mann Elissa Mann ('97) | 97 | USA | 2:06.28 | |||||||||||
5 | Brooke Manson Brooke Manson | 00 | USA | 2:07.75 | |||||||||||
6 | Carolyne Chepkosgei Carolyne Chepkosgei | KEN | 2:08.29 | ||||||||||||
7 | Aisha Graham Aisha Graham | USA | 2:11.11 | ||||||||||||
8 | Nicole Goecke Nicole Goecke ('96) | 96 | USA | 2:11.64 | |||||||||||
K 1500 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
Kval 1 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Jessica Hull Jessica Hull ('96) | 96 | AUS | 4:09.90 | SB | ||||||||||
2 | Taryn Rawlings Taryn Rawlings ('96) | 96 | USA | 4:10.20 | PB | ||||||||||
3 | Jessica Lawson Jessica Lawson ('99) | 99 | USA | 4:11.06 | PB | ||||||||||
4 | Alexis Fuller Alexis Fuller ('97) | 97 | USA | 4:11.18 | PB | ||||||||||
5 | Ella Donaghu Ella Donaghu ('98) | 98 | USA | 4:11.70 | PB | ||||||||||
6 | Jenny Celis Jenny Celis ('96) | 96 | USA | 4:12.92 | PB | ||||||||||
7 | Dana Klein Dana Klein ('96) | 96 | USA | 4:15.27 | PB | ||||||||||
8 | Katie Rainsberger Katie Rainsberger ('98) | 98 | USA | 4:15.86 | SB | ||||||||||
9 | Ariane Ballner Ariane Ballner ('96) | 96 | GER | 4:19.92 | |||||||||||
10 | Karina Mann Karina Mann ('97) | 97 | USA | 4:22.87 | |||||||||||
11 | Bianca Tinoco Bianca Tinoco | USA | 4:26.85 | ||||||||||||
12 | Alex Cruz Alex Cruz | USA | 4:28.68 | ||||||||||||
Kval 2 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Sinclaire Johnson Sinclaire Johnson ('98) | 98 | USA | 4:09.50 | PB | ||||||||||
2 | Carina Viljoen Carina Viljoen ('97) | 97 | RSA | 4:13.27 | PB | ||||||||||
3 | Whittni Orton Whittni Orton ('97) | 97 | USA | 4:13.58 | PB | ||||||||||
4 | Allie Schadler Allie Schadler ('99) | 99 | USA | 4:14.67 | PB | ||||||||||
5 | Molly Sughroue Molly Sughroue ('95) | 95 | USA | 4:15.52 | SB | ||||||||||
6 | Sharlie Dimick Sharlie Dimick | USA | 4:16.95 | PB | |||||||||||
7 | Sarah Feeny Sarah Feeny ('96) | 96 | USA | 4:17.18 | |||||||||||
8 | Kate Hunter Kate Hunter ('99) | 99 | USA | 4:18.14 | PB | ||||||||||
9 | Olivia Hoj Olivia Hoj ('98) | 98 | USA | 4:21.64 | |||||||||||
10 | Aisha Graham Aisha Graham | USA | 4:23.70 | ||||||||||||
11 | Anna Maxwell Anna Maxwell ('96) | 96 | USA | 4:26.50 | |||||||||||
12 | Jordan Oakes Jordan Oakes ('99) | 99 | USA | 4:29.26 | |||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Whittni Orton Whittni Orton ('97) | 97 | USA | 4:16.69 | |||||||||||
2 | Molly Sughroue Molly Sughroue ('95) | 95 | USA | 4:17.75 | SB | ||||||||||
3 | Sarah Feeny Sarah Feeny ('96) | 96 | USA | 4:18.32 | |||||||||||
4 | Sharlie Dimick Sharlie Dimick | USA | 4:18.40 | ||||||||||||
5 | Olivia Hoj Olivia Hoj ('98) | 98 | USA | 4:18.40 | PB | ||||||||||
6 | Ariane Ballner Ariane Ballner ('96) | 96 | GER | 4:19.40 | =SB | ||||||||||
7 | Mina Marie Anglero Mina Marie Anglero ('97) | 97 | NOR | 4:21.34 | PB | ||||||||||
8 | Annie Hill Annie Hill ('99) | 99 | USA | 4:23.66 | |||||||||||
9 | Maryn Lowry Maryn Lowry ('95) | 95 | USA | 4:27.57 | |||||||||||
10 | Morgan Szekely Morgan Szekely | USA | 4:29.23 | ||||||||||||
11 | Hannah Behunin Hannah Behunin | USA | 4:31.06 | ||||||||||||
12 | Pipi Eitel Pipi Eitel | USA | 4:32.21 | ||||||||||||
Indledende 2 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Jessica Hull Jessica Hull ('96) | 96 | AUS | 4:14.80 | |||||||||||
2 | Taryn Rawlings Taryn Rawlings ('96) | 96 | USA | 4:15.06 | SB | ||||||||||
3 | Katie Rainsberger Katie Rainsberger ('98) | 98 | USA | 4:16.34 | SB | ||||||||||
4 | Karina Mann Karina Mann ('97) | 97 | USA | 4:16.89 | PB | ||||||||||
5 | Dana Klein Dana Klein ('96) | 96 | USA | 4:17.17 | |||||||||||
6 | Jordan Oakes Jordan Oakes ('99) | 99 | USA | 4:19.62 | |||||||||||
7 | Anna Maxwell Anna Maxwell ('96) | 96 | USA | 4:19.84 | SB | ||||||||||
8 | Bianca Tinoco Bianca Tinoco | USA | 4:21.33 | ||||||||||||
9 | Sydney Brown Sydney Brown ('96) | 96 | USA | 4:22.17 | |||||||||||
10 | Kamryn Weber Kamryn Weber ('97) | 97 | USA | 4:30.54 | |||||||||||
11 | Madelyn Brooks Madelyn Brooks | USA | 4:34.31 | ||||||||||||
12 | Anastasia Korzenowski Anastasia Korzenowski ('99) | 99 | POL | 4:38.98 | |||||||||||
Indledende 3 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Sinclaire Johnson Sinclaire Johnson ('98) | 98 | USA | 4:18.28 | |||||||||||
2 | Kate Hunter Kate Hunter ('99) | 99 | USA | 4:18.91 | PB | ||||||||||
3 | Carina Viljoen Carina Viljoen ('97) | 97 | RSA | 4:18.92 | |||||||||||
4 | Ella Donaghu Ella Donaghu ('98) | 98 | USA | 4:19.79 | |||||||||||
5 | Alex Cruz Alex Cruz | USA | 4:21.39 | PB | |||||||||||
6 | Julia Heymach Julia Heymach ('98) | 98 | USA | 4:22.77 | |||||||||||
7 | Maddy Reed Maddy Reed ('98) | 98 | USA | 4:25.38 | |||||||||||
8 | Meghan Underwood Meghan Underwood | 00 | USA | 4:26.25 | |||||||||||
9 | Katie Camarena Katie Camarena ('97) | 97 | USA | 4:27.12 | |||||||||||
10 | Cara Woolnough Cara Woolnough ('98) | 98 | AUS | 4:28.60 | |||||||||||
11 | Alissa Fielding Alissa Fielding | USA | 4:29.02 | PB | |||||||||||
12 | Crissey Amberg Crissey Amberg | USA | 4:30.26 | ||||||||||||
Indledende 4 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Alexis Fuller Alexis Fuller ('97) | 97 | USA | 4:18.70 | |||||||||||
2 | Jessica Lawson Jessica Lawson ('99) | 99 | USA | 4:19.19 | |||||||||||
3 | Jenny Celis Jenny Celis ('96) | 96 | USA | 4:19.52 | |||||||||||
4 | Allie Schadler Allie Schadler ('99) | 99 | USA | 4:19.55 | |||||||||||
5 | Aisha Graham Aisha Graham | USA | 4:21.18 | PB | |||||||||||
6 | Savannah Heywood Savannah Heywood ('95) | 95 | USA | 4:22.11 | PB | ||||||||||
7 | Destiny Collins Destiny Collins ('98) | 98 | USA | 4:26.14 | |||||||||||
8 | Miranda Daschian Miranda Daschian ('97) | 97 | USA | 4:26.85 | |||||||||||
9 | Elsa Forsberg Elsa Forsberg ('98) | 98 | USA | 4:27.68 | |||||||||||
10 | Taylor Chiotti Taylor Chiotti | 00 | USA | 4:27.98 | |||||||||||
11 | Amy Quinones Amy Quinones | USA | 4:33.17 | ||||||||||||
12 | Maddy Lyons Maddy Lyons | USA | 4:42.66 | ||||||||||||
K 5000 m 25.5. Finale A Finale | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Allie Ostrander Allie Ostrander ('96) | 96 | USA | 15:30.94 | SB | ||||||||||
2 | Fiona O'Keeffe Fiona O'Keeffe ('98) | 98 | USA | 15:31.45 | PB | ||||||||||
3 | Jaci Smith Jaci Smith ('97) | 97 | USA | 15:38.44 | PB | ||||||||||
4 | Devin Clark Devin Clark ('97) | 97 | USA | 15:38.74 | PB | ||||||||||
5 | Adva Cohen Adva Cohen ('96) | 96 | ISR | 15:38.82 | |||||||||||
6 | Makena Morley Makena Morley ('96) | 96 | USA | 15:42.55 | SB | ||||||||||
7 | Charlotte Prouse Charlotte Prouse ('97) | 97 | CAN | 15:43.56 | PB | ||||||||||
8 | Ednah Kurgat Ednah Kurgat ('91) | 91 | KEN | 15:45.03 | |||||||||||
9 | Cailie Logue Cailie Logue ('99) | 99 | USA | 16:01.27 | |||||||||||
10 | Emily Hamlin Emily Hamlin | USA | 16:07.05 | ||||||||||||
11 | Tabor Scholl Tabor Scholl ('97) | 97 | USA | 16:13.62 | PB | ||||||||||
12 | Destiny Collins Destiny Collins ('98) | 98 | USA | 16:14.82 | PB | ||||||||||
13 | Kaitlyn Benner Kaitlyn Benner ('96) | 96 | USA | 16:22.35 | |||||||||||
14 | Dana Klein Dana Klein ('96) | 96 | USA | 16:22.51 | |||||||||||
15 | Carina Viljoen Carina Viljoen ('97) | 97 | RSA | 16:26.07 | |||||||||||
16 | Bella Williams Bella Williams ('98) | 98 | GBR | 16:29.29 | |||||||||||
17 | Winny Koskei Winny Koskei | KEN | 16:32.57 | ||||||||||||
18 | Clare O'Brien Clare O'Brien ('99) | 99 | AUS | 16:34.54 | |||||||||||
19 | Claire Graves Claire Graves | USA | 16:36.63 | ||||||||||||
20 | Olivia Johnson Olivia Johnson | USA | 17:21.76 | ||||||||||||
Erika Adler Erika Adler | USA | DNF | |||||||||||||
Finale B 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Weini Kelati Weini Kelati ('96) | 96 | ERI | 15:39.64 | |||||||||||
2 | Taylor Werner Taylor Werner ('98) | 98 | USA | 15:44.63 | |||||||||||
3 | Dani Jones Dani Jones ('96) | 96 | USA | 15:46.93 | PB | ||||||||||
4 | Bethany Hasz Bethany Hasz ('97) | 97 | USA | 15:47.72 | |||||||||||
5 | Angie Nickerson Angie Nickerson | USA | 15:48.08 | ||||||||||||
6 | Abbie McNulty Abbie McNulty | USA | 15:49.55 | PB | |||||||||||
7 | Carmela Cardama Carmela Cardama ('96) | 96 | ESP | 15:53.99 | |||||||||||
8 | Aubrey Roberts Aubrey Roberts | USA | 16:03.44 | SB | |||||||||||
9 | Haley Herberg Haley Herberg | 00 | USA | 16:06.46 | |||||||||||
10 | Katie Izzo Katie Izzo ('96) | 96 | USA | 16:08.32 | PB | ||||||||||
11 | Jenica Dodge Jenica Dodge ('96) | 96 | USA | 16:10.29 | PB | ||||||||||
12 | Lexi Reed Lexi Reed | USA | 16:11.01 | PB | |||||||||||
13 | Kelby Anderson Kelby Anderson | USA | 16:11.48 | PB | |||||||||||
14 | Lindsey Brewis Lindsey Brewis | USA | 16:13.14 | ||||||||||||
15 | Maria Mettler Maria Mettler ('99) | 99 | USA | 16:18.27 | |||||||||||
16 | Jennifer Sandoval Jennifer Sandoval ('98) | 98 | USA | 16:21.42 | PB | ||||||||||
17 | Sydney Brown Sydney Brown ('96) | 96 | USA | 16:24.66 | SB | ||||||||||
18 | Courtney Wayment Courtney Wayment ('98) | 98 | USA | 16:35.34 | |||||||||||
19 | Jeanette Zambrano Jeanette Zambrano | USA | 16:38.62 | ||||||||||||
20 | Patty O'Brien Patty O'Brien ('96) | 96 | USA | 16:46.99 | |||||||||||
21 | Lauren LaRocco Lauren LaRocco ('96) | 96 | USA | 16:47.90 | |||||||||||
22 | Sarah Feeny Sarah Feeny ('96) | 96 | USA | 16:57.69 | |||||||||||
Lauren Gregory Lauren Gregory ('99) | 99 | USA | DNF | ||||||||||||
Jennie Baragar-Petrash Jennie Baragar-Petrash ('98) | 98 | CAN | DNF | ||||||||||||
K 10000 m | |||||||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Weini Kelati Weini Kelati ('96) | 96 | ERI | 33:15.21 | |||||||||||
2 | Ednah Kurgat Ednah Kurgat ('91) | 91 | KEN | 33:40.59 | |||||||||||
3 | Isobel Batt-Doyle Isobel Batt-Doyle ('95) | 95 | AUS | 33:40.80 | |||||||||||
4 | Taylor Werner Taylor Werner ('98) | 98 | USA | 33:40.81 | |||||||||||
5 | Carmela Cardama Carmela Cardama ('96) | 96 | ESP | 33:40.96 | |||||||||||
6 | Weronika Pyzik Weronika Pyzik ('96) | 96 | POL | 33:41.35 | SB | ||||||||||
7 | Abbie McNulty Abbie McNulty | USA | 33:41.60 | ||||||||||||
8 | Kaitlyn Benner Kaitlyn Benner ('96) | 96 | USA | 33:44.70 | |||||||||||
9 | Makena Morley Makena Morley ('96) | 96 | USA | 33:44.72 | |||||||||||
10 | Amy Davis Amy Davis ('97) | 97 | USA | 33:51.26 | |||||||||||
11 | Megan Hasz Megan Hasz ('97) | 97 | USA | 33:52.47 | |||||||||||
12 | Amanda Vestri Amanda Vestri ('99) | 99 | USA | 33:55.37 | |||||||||||
13 | Poppy Tank Poppy Tank ('97) | 97 | GBR | 34:08.80 | PB | ||||||||||
14 | Aoibhe Richardson Aoibhe Richardson ('96) | 96 | IRL | 34:10.32 | SB | ||||||||||
15 | Clare O'Brien Clare O'Brien ('99) | 99 | AUS | 34:15.78 | |||||||||||
16 | Lindsey Brewis Lindsey Brewis | USA | 34:17.26 | ||||||||||||
17 | Jennifer Sandoval Jennifer Sandoval ('98) | 98 | USA | 34:22.02 | |||||||||||
18 | Tabor Scholl Tabor Scholl ('97) | 97 | USA | 34:23.83 | |||||||||||
19 | Kaitlyn Neal Kaitlyn Neal | USA | 34:24.97 | ||||||||||||
20 | Winny Koskei Winny Koskei | KEN | 34:30.59 | ||||||||||||
21 | Kaila Gibson Kaila Gibson | USA | 34:35.87 | ||||||||||||
22 | Philippa Bowden Philippa Bowden ('95) | 95 | GBR | 34:42.63 | |||||||||||
23 | Shaelyn Sorensen Shaelyn Sorensen ('96) | 96 | USA | 34:43.19 | |||||||||||
24 | Ashley Driscoll Ashley Driscoll ('97) | 97 | USA | 34:44.62 | |||||||||||
25 | Anne Frisbie Anne Frisbie ('96) | 96 | USA | 34:45.62 | |||||||||||
26 | Lexie Thompson Lexie Thompson ('97) | 97 | USA | 34:48.67 | |||||||||||
27 | Winny Koech Winny Koech ('96) | 96 | KEN | 34:50.66 | |||||||||||
28 | Svenja Ojstersek Svenja Ojstersek ('94) | 94 | GER | 34:51.05 | |||||||||||
29 | Lauren LaRocco Lauren LaRocco ('96) | 96 | USA | 34:51.94 | |||||||||||
30 | Jordyn Kleve Jordyn Kleve ('97) | 97 | USA | 34:52.67 | |||||||||||
31 | Kelsi Lasota Kelsi Lasota | USA | 34:59.07 | ||||||||||||
32 | Emily Royston Emily Royston | USA | 35:00.71 | ||||||||||||
33 | Miranda Myers Miranda Myers ('97) | 97 | USA | 35:03.66 | |||||||||||
34 | Hannah Miller Hannah Miller ('97) | 97 | NZL | 35:06.74 | |||||||||||
35 | Taylor Somers Taylor Somers ('98) | 98 | USA | 35:08.51 | |||||||||||
36 | Patty O'Brien Patty O'Brien ('96) | 96 | USA | 35:10.70 | |||||||||||
37 | Caitlin Klopfer Caitlin Klopfer ('98) | 98 | USA | 35:12.37 | |||||||||||
38 | Erika Freyhof Erika Freyhof ('98) | 98 | USA | 35:13.55 | |||||||||||
39 | Alyssa Snyder Alyssa Snyder ('97) | 97 | USA | 35:13.98 | |||||||||||
40 | Jenica Dodge Jenica Dodge ('96) | 96 | USA | 35:33.71 | |||||||||||
41 | Kelsie Warren Kelsie Warren | USA | 35:37.29 | ||||||||||||
42 | Bailey Ness Bailey Ness ('96) | 96 | USA | 35:44.04 | |||||||||||
43 | Andrea Condie Andrea Condie | USA | 35:54.32 | ||||||||||||
44 | Teri Brady Teri Brady | USA | 35:55.57 | ||||||||||||
45 | Hiley Dobbs Hiley Dobbs ('98) | 98 | CAN | 36:34.21 | |||||||||||
Angie Nickerson Angie Nickerson | USA | DNF | |||||||||||||
Rebecca Howard Rebecca Howard ('96) | 96 | GBR | DNF | ||||||||||||
Andrea Shine Andrea Shine ('96) | 96 | USA | DNF | ||||||||||||
K 3000 m forh. | |||||||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Erica Birk Erica Birk | USA | 9:42.54 | PB | |||||||||||
2 | Adva Cohen Adva Cohen ('96) | 96 | ISR | 9:44.41 | SB | ||||||||||
3 | Val Constien Val Constien ('96) | 96 | USA | 9:44.51 | PB | ||||||||||
4 | Alissa Niggemann Alissa Niggemann ('97) | 97 | USA | 9:53.54 | PB | ||||||||||
5 | Rebekah Topham Rebekah Topham ('96) | 96 | USA | 9:53.92 | PB | ||||||||||
6 | Amanda Gehrich Amanda Gehrich ('97) | 97 | USA | 10:00.25 | PB | ||||||||||
7 | Emma Gee Emma Gee ('97) | 97 | USA | 10:04.84 | PB | ||||||||||
8 | Annie Boos Annie Boos ('99) | 99 | USA | 10:10.36 | PB | ||||||||||
9 | Katharina Pesendorfer Katharina Pesendorfer ('99) | 99 | AUT | 10:14.44 | NU23R | PB | |||||||||
10 | Abby Kohut-Jackson Abby Kohut-Jackson ('98) | 98 | USA | 10:15.14 | PB | ||||||||||
11 | Lucinda Crouch Lucinda Crouch | 00 | AUS | 10:19.84 | |||||||||||
12 | Shona McCulloch Shona McCulloch ('99) | 99 | CAN | 10:24.58 | |||||||||||
13 | Rachel Nichwitz Rachel Nichwitz ('97) | 97 | USA | 10:26.34 | SB | ||||||||||
14 | Meghan Lloyd Meghan Lloyd ('97) | 97 | USA | 10:27.08 | SB | ||||||||||
15 | Abby Caldwell Abby Caldwell ('95) | 95 | USA | 10:28.44 | |||||||||||
16 | Sara Musselman Sara Musselman ('98) | 98 | USA | 10:40.13 | |||||||||||
Indledende 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Allie Ostrander Allie Ostrander ('96) | 96 | USA | 9:40.05 | SB | ||||||||||
2 | Devin Clark Devin Clark ('97) | 97 | USA | 9:48.35 | PB | ||||||||||
3 | Cierra Simmons Cierra Simmons ('95) | 95 | USA | 9:59.22 | |||||||||||
4 | Sarah Scott Sarah Scott ('96) | 96 | USA | 10:07.03 | SB | ||||||||||
5 | Ali Kallner Ali Kallner | USA | 10:08.42 | PB | |||||||||||
6 | Kelly Naumann Kelly Naumann ('97) | 97 | USA | 10:12.36 | |||||||||||
7 | Maddie Cannon Maddie Cannon | USA | 10:16.03 | ||||||||||||
8 | Zorana Grujić Zorana Grujić ('97) | 97 | SRB | 10:16.19 | |||||||||||
9 | Gracie Hyde Gracie Hyde ('99) | 99 | USA | 10:19.85 | PB | ||||||||||
10 | Kyra Lopez Kyra Lopez ('97) | 97 | USA | 10:19.93 | PB | ||||||||||
11 | Jeanette Zambrano Jeanette Zambrano | USA | 10:23.03 | ||||||||||||
12 | Sarah Medved Sarah Medved | USA | 10:31.76 | ||||||||||||
13 | Jonna Bart Jonna Bart | USA | 10:39.14 | ||||||||||||
14 | Kayla Schiera Kayla Schiera | 00 | USA | 10:44.67 | |||||||||||
15 | Ashton Hutcherson Ashton Hutcherson ('98) | 98 | USA | 10:58.03 | |||||||||||
Grace Beattie Grace Beattie ('97) | 97 | USA | DNF | ||||||||||||
Indledende 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Rachel King Rachel King | USA | 9:50.15 | PB | |||||||||||
2 | Charlotte Prouse Charlotte Prouse ('97) | 97 | CAN | 9:50.56 | |||||||||||
3 | Emily Hamlin Emily Hamlin | USA | 9:53.11 | PB | |||||||||||
4 | Anna McDonald
Anna McDonald
('95) | 95 | USA | 9:58.07 | PB | ||||||||||
5 | Grace Fetherstonhaugh Grace Fetherstonhaugh | 00 | CAN | 10:03.13 | SB | ||||||||||
6 | Lindsey Adams Lindsey Adams ('97) | 97 | USA | 10:09.02 | |||||||||||
7 | Maxine Paholek Maxine Paholek ('99) | 99 | AUS | 10:09.62 | |||||||||||
8 | Judi Jones Judi Jones ('97) | 97 | USA | 10:10.33 | PB | ||||||||||
9 | Alex Harris Alex Harris ('99) | 99 | USA | 10:15.07 | SB | ||||||||||
10 | Melissa Menghini Melissa Menghini ('97) | 97 | USA | 10:24.29 | |||||||||||
11 | Kacey Doner Kacey Doner | USA | 10:24.64 | ||||||||||||
12 | Lindsey Greenlund Lindsey Greenlund | USA | 10:25.43 | ||||||||||||
13 | Alyssa Bolliger Alyssa Bolliger ('96) | 96 | USA | 10:25.50 | PB | ||||||||||
14 | Lindsey Blanks Lindsey Blanks | USA | 10:27.76 | ||||||||||||
15 | Grace Breiten Grace Breiten ('98) | 98 | USA | 10:28.67 | =PB | ||||||||||
16 | Brittany Innis Brittany Innis ('96) | 96 | USA | 10:33.07 | |||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
Kval 1 25.5. Vind: +2.6 | 25.5. | Vind: +2.6 | |||||||||||||
1 | Chanel Brissett Chanel Brissett ('99) | 99 | USA | 12.69 | w | ||||||||||
2 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 12.71 | w | ||||||||||
3 | Tawnie Moore Tawnie Moore ('95) | 95 | USA | 13.13 | w | ||||||||||
4 | Emily Sloan Emily Sloan | 00 | USA | 13.25 | w | ||||||||||
5 | Dior Hall Dior Hall ('96) | 96 | USA | 13.35 | w | ||||||||||
6 | Kaylah Robinson Kaylah Robinson ('99) | 99 | USA | 13.36 | w | ||||||||||
7 | Mariam Abdul-Rashid Mariam Abdul-Rashid ('97) | 97 | CAN | 13.53 | w | ||||||||||
8 | Sasha Wells Sasha Wells ('99) | 99 | BAH | 13.59 | w | ||||||||||
Kval 2 25.5. Vind: +2.0 | 25.5. | Vind: +2.0 | |||||||||||||
1 | Payton Chadwick Payton Chadwick ('95) | 95 | USA | 12.83 | |||||||||||
2 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 12.85 | PB | ||||||||||
3 | Destinee Rocker Destinee Rocker ('99) | 99 | USA | 13.16 | |||||||||||
4 | Keira Christie-Galloway Keira Christie-Galloway ('99) | 99 | CAN | 13.18 | |||||||||||
5 | Chanel Freeman Chanel Freeman ('97) | 97 | USA | 13.20 | =PB | ||||||||||
6 | Sydney Mosley Sydney Mosley | USA | 13.24 | ||||||||||||
7 | Jeminise Parris Jeminise Parris ('97) | 97 | TTO | 13.48 | SB | ||||||||||
8 | Hope Bender Hope Bender ('97) | 97 | USA | 13.76 | |||||||||||
Kval 3 25.5. Vind: -0.3 | 25.5. | Vind: -0.3 | |||||||||||||
1 | Jasmyne Graham Jasmyne Graham ('97) | 97 | USA | 13.15 | |||||||||||
2 | Naomi Taylor Naomi Taylor ('98) | 98 | USA | 13.23 | |||||||||||
3 | Alaysha Johnson Alaysha Johnson ('96) | 96 | USA | 13.35 | |||||||||||
4 | Chinyere Njoku Chinyere Njoku ('97) | 97 | USA | 13.45 | SB | ||||||||||
5 | Alexia Brooks Alexia Brooks ('97) | 97 | USA | 13.64 | |||||||||||
6 | Jerica Love Jerica Love | USA | 13.68 | ||||||||||||
7 | Camri Austin Camri Austin ('98) | 98 | USA | 38.43 | |||||||||||
8 | Mecca McGlaston Mecca McGlaston ('98) | 98 | USA | 39.99 | |||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. Vind: +0.2 | 24.5. | Vind: +0.2 | |||||||||||||
1 | Janeek Brown Janeek Brown ('98) | 98 | JAM | 12.89 | |||||||||||
2 | Keira Christie-Galloway Keira Christie-Galloway ('99) | 99 | CAN | 13.20 | |||||||||||
3 | Jeminise Parris Jeminise Parris ('97) | 97 | TTO | 13.53 | SB | ||||||||||
4 | Kennedy Smith Kennedy Smith ('98) | 98 | USA | 13.55 | |||||||||||
5 | Rose Njoku Rose Njoku | USA | 13.63 | ||||||||||||
6 | Talie Bonds Talie Bonds ('98) | 98 | USA | 13.83 | |||||||||||
7 | Dafni Georgiou Dafni Georgiou ('99) | 99 | CYP | 14.07 | |||||||||||
Indledende 2 24.5. Vind: +1.2 | 24.5. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Alaysha Johnson Alaysha Johnson ('96) | 96 | USA | 12.93 | SB | ||||||||||
2 | Dior Hall Dior Hall ('96) | 96 | USA | 13.10 | |||||||||||
3 | Kaylah Robinson Kaylah Robinson ('99) | 99 | USA | 13.12 | PB | ||||||||||
4 | Sydney Mosley Sydney Mosley | USA | 13.13 | PB | |||||||||||
5 | Emily Sloan Emily Sloan | 00 | USA | 13.27 | |||||||||||
6 | Sasha Wells Sasha Wells ('99) | 99 | BAH | 13.39 | PB | ||||||||||
7 | Hannah Rusnak Hannah Rusnak | USA | 13.89 | ||||||||||||
8 | Rhesa Foster Rhesa Foster ('98) | 98 | USA | 14.88 | |||||||||||
Indledende 3 24.5. Vind: +1.7 | 24.5. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Chanel Brissett Chanel Brissett ('99) | 99 | USA | 13.01 | |||||||||||
2 | Naomi Taylor Naomi Taylor ('98) | 98 | USA | 13.13 | |||||||||||
3 | Jerica Love Jerica Love | USA | 13.31 | SB | |||||||||||
4 | Alexia Brooks Alexia Brooks ('97) | 97 | USA | 13.38 | PB | ||||||||||
5 | Jasmine Barge Jasmine Barge ('97) | 97 | USA | 13.43 | |||||||||||
6 | Tiana Bonds Tiana Bonds ('96) | 96 | USA | 13.44 | |||||||||||
7 | Kaylyn Hall Kaylyn Hall ('99) | 99 | CAN | 13.65 | PB | ||||||||||
8 | Ariel Okorie Ariel Okorie ('98) | 98 | USA | 14.06 | |||||||||||
Indledende 4 24.5. Vind: +1.3 | 24.5. | Vind: +1.3 | |||||||||||||
1 | Payton Chadwick Payton Chadwick ('95) | 95 | USA | 12.80 | |||||||||||
2 | Jasmyne Graham Jasmyne Graham ('97) | 97 | USA | 13.11 | |||||||||||
3 | Mariam Abdul-Rashid Mariam Abdul-Rashid ('97) | 97 | CAN | 13.34 | |||||||||||
4 | Jada Hick Jada Hick | USA | 13.46 | ||||||||||||
5 | G'Auna Edwards G'Auna Edwards ('99) | 99 | USA | 13.52 | |||||||||||
6 | Maribel Caicedo Maribel Caicedo ('98) | 98 | ECU | 13.52 | SB | ||||||||||
7 | Kylah Smith Kylah Smith ('97) | 97 | USA | 13.74 | |||||||||||
8 | Ivy Walker Ivy Walker | USA | 14.35 | ||||||||||||
Indledende 5 24.5. Vind: +1.7 | 24.5. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 13.09 | |||||||||||
2 | Tawnie Moore Tawnie Moore ('95) | 95 | USA | 13.13 | |||||||||||
3 | Mecca McGlaston Mecca McGlaston ('98) | 98 | USA | 13.23 | |||||||||||
4 | Remy Amarteifio Remy Amarteifio ('97) | 97 | USA | 13.41 | PB | ||||||||||
5 | Ashtin Zamzow Ashtin Zamzow ('96) | 96 | USA | 13.64 | PB | ||||||||||
6 | Jenny Kimbro Jenny Kimbro | USA | 16.73 | ||||||||||||
Demetria Anderson Demetria Anderson ('96) | 96 | USA | DQ | ||||||||||||
Indledende 6 24.5. Vind: +2.9 | 24.5. | Vind: +2.9 | |||||||||||||
1 | Camri Austin Camri Austin ('98) | 98 | USA | 12.92 | w | ||||||||||
2 | Destinee Rocker Destinee Rocker ('99) | 99 | USA | 12.97 | w | ||||||||||
3 | Chanel Freeman Chanel Freeman ('97) | 97 | USA | 13.11 | w | ||||||||||
4 | Chinyere Njoku Chinyere Njoku ('97) | 97 | USA | 13.36 | w | ||||||||||
5 | Hope Bender Hope Bender ('97) | 97 | USA | 13.39 | w | ||||||||||
6 | Taylor Pegram Taylor Pegram ('96) | 96 | USA | 13.41 | w | ||||||||||
7 | Kennedy Bailey Kennedy Bailey ('99) | 99 | USA | 13.46 | w | ||||||||||
8 | Brittney Trought Brittney Trought | USA | 13.48 | w | |||||||||||
K 400 m hæk | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
Kval 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Ranae McKenzie Ranae McKenzie ('96) | 96 | JAM | 56.24 | |||||||||||
2 | Karolina Pahlitzsch Karolina Pahlitzsch ('94) | 94 | GER | 57.23 | |||||||||||
3 | Jasmine Barge Jasmine Barge ('97) | 97 | USA | 57.38 | PB | ||||||||||
4 | Kate Sorensen Kate Sorensen ('99) | 99 | USA | 57.46 | PB | ||||||||||
5 | De'Andreah Young De'Andreah Young ('96) | 96 | USA | 57.84 | |||||||||||
6 | Mariam Abdul-Rashid Mariam Abdul-Rashid ('97) | 97 | CAN | 58.70 | |||||||||||
7 | Kristen Lacosse Kristen Lacosse ('98) | 98 | USA | 59.47 | |||||||||||
8 | Haley Lubow Haley Lubow | USA | 59.90 | PB | |||||||||||
Kval 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Gabby Scott Gabby Scott ('97) | 97 | PUR | 56.51 | PB | ||||||||||
2 | Brenna Porter Brenna Porter | USA | 56.98 | ||||||||||||
3 | Alaysha Johnson Alaysha Johnson ('96) | 96 | USA | 57.30 | PB | ||||||||||
4 | Michaela Pešková Michaela Pešková ('97) | 97 | SVK | 57.46 | PB | ||||||||||
5 | Eriana Henderson Eriana Henderson ('97) | 97 | USA | 57.67 | PB | ||||||||||
6 | Kimisha Chambers Kimisha Chambers ('96) | 96 | JAM | 58.66 | |||||||||||
7 | Karoline Maria Sauer Karoline Maria Sauer ('97) | 97 | GER | 58.68 | |||||||||||
Sanique Walker Sanique Walker | 00 | JAM | DNF | ||||||||||||
Kval 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 56.83 | |||||||||||
2 | Darhian Mills Darhian Mills ('97) | 97 | USA | 57.02 | PB | ||||||||||
3 | Shannon Meisberger Shannon Meisberger ('99) | 99 | USA | 57.14 | PB | ||||||||||
4 | Rachel Schow Rachel Schow | USA | 57.47 | PB | |||||||||||
5 | Carly Lester Carly Lester ('96) | 96 | USA | 58.47 | |||||||||||
6 | Morganne Hill Morganne Hill | USA | 58.60 | ||||||||||||
7 | Ashton Woods Ashton Woods ('99) | 99 | USA | 1:00.02 | PB | ||||||||||
8 | Dreshanae Rolle Dreshanae Rolle ('98) | 98 | BAH | 1:00.16 | |||||||||||
Indledende heats | 23.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Ranae McKenzie Ranae McKenzie ('96) | 96 | JAM | 58.21 | |||||||||||
2 | Shannon Meisberger Shannon Meisberger ('99) | 99 | USA | 58.66 | |||||||||||
3 | Ashton Woods Ashton Woods ('99) | 99 | USA | 1:00.46 | |||||||||||
4 | Valerie Welch Valerie Welch | USA | 1:00.47 | ||||||||||||
5 | Lavaun Stephenson Lavaun Stephenson ('98) | 98 | JAM | 1:00.55 | |||||||||||
6 | Carolyn Ross Carolyn Ross ('98) | 98 | USA | 1:02.18 | |||||||||||
7 | Caraline Slattery Caraline Slattery | USA | 1:02.98 | ||||||||||||
Indledende 2 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Darhian Mills Darhian Mills ('97) | 97 | USA | 58.25 | |||||||||||
2 | De'Andreah Young De'Andreah Young ('96) | 96 | USA | 58.57 | |||||||||||
3 | Sanique Walker Sanique Walker | 00 | JAM | 58.78 | |||||||||||
4 | Bianca Stubler Bianca Stubler ('99) | 99 | USA | 1:00.53 | |||||||||||
5 | Skylin Harbin Skylin Harbin | USA | 1:00.93 | ||||||||||||
6 | Sarah Yocum Sarah Yocum ('99) | 99 | USA | 1:01.00 | |||||||||||
7 | Morgan O'Neal Morgan O'Neal ('99) | 99 | USA | 1:03.68 | |||||||||||
Khadejah Jackson Khadejah Jackson | USA | DQ | |||||||||||||
Indledende 3 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Brenna Porter Brenna Porter | USA | 57.99 | ||||||||||||
2 | Eriana Henderson Eriana Henderson ('97) | 97 | USA | 58.42 | PB | ||||||||||
3 | Kimisha Chambers Kimisha Chambers ('96) | 96 | JAM | 58.56 | |||||||||||
4 | Michaela Pešková Michaela Pešková ('97) | 97 | SVK | 58.79 | |||||||||||
5 | Erin Huls Erin Huls ('97) | 97 | USA | 59.61 | |||||||||||
6 | Kaitlyn Gunnerson Kaitlyn Gunnerson | USA | 59.71 | PB | |||||||||||
7 | Maya Brosch Maya Brosch | USA | 1:01.53 | ||||||||||||
Tarika Moses Tarika Moses ('97) | 97 | IVB | DNF | ||||||||||||
Indledende 4 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Jasmine Barge Jasmine Barge ('97) | 97 | USA | 57.68 | SB | ||||||||||
2 | Karolina Pahlitzsch Karolina Pahlitzsch ('94) | 94 | GER | 58.31 | |||||||||||
3 | Haley Lubow Haley Lubow | USA | 1:00.16 | ||||||||||||
4 | Cassidy Zurn Cassidy Zurn | USA | 1:00.37 | ||||||||||||
5 | Orla Brothers Orla Brothers ('99) | 99 | GBR | 1:01.28 | |||||||||||
6 | Neshay Curtis Neshay Curtis ('96) | 96 | USA | 1:02.49 | |||||||||||
7 | April Sutton April Sutton ('97) | 97 | USA | 1:22.52 | |||||||||||
Pedra Hicks Pedra Hicks | USA | DNF | |||||||||||||
Indledende 5 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Gabby Scott Gabby Scott ('97) | 97 | PUR | 57.79 | |||||||||||
2 | Karoline Maria Sauer Karoline Maria Sauer ('97) | 97 | GER | 58.42 | PB | ||||||||||
3 | Mariam Abdul-Rashid Mariam Abdul-Rashid ('97) | 97 | CAN | 58.54 | |||||||||||
4 | Alaysha Johnson Alaysha Johnson ('96) | 96 | USA | 58.59 | |||||||||||
5 | Kristen Lacosse Kristen Lacosse ('98) | 98 | USA | 58.82 | PB | ||||||||||
6 | Dreshanae Rolle Dreshanae Rolle ('98) | 98 | BAH | 58.88 | PB | ||||||||||
7 | Skyler Blair Skyler Blair | 00 | USA | 1:00.62 | |||||||||||
8 | Olivia Ellis Olivia Ellis | USA | 1:01.27 | ||||||||||||
Indledende 6 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 57.47 | |||||||||||
2 | Morganne Hill Morganne Hill | USA | 58.14 | PB | |||||||||||
3 | Carly Lester Carly Lester ('96) | 96 | USA | 58.29 | PB | ||||||||||
4 | Rachel Schow Rachel Schow | USA | 58.31 | ||||||||||||
5 | Kate Sorensen Kate Sorensen ('99) | 99 | USA | 58.57 | |||||||||||
6 | Madison Pyle Madison Pyle | USA | 59.78 | ||||||||||||
7 | Dominique Jackson Dominique Jackson | USA | 59.96 | ||||||||||||
8 | Anycia Cole Anycia Cole | USA | 1:04.75 | ||||||||||||
K Højdespring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 23.5. | ||||||||||||||
Kval 23.5. | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Nicola Ader Nicola Ader ('98) | 98 | GER | 1.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Karla Yazmin Teran Karla Yazmin Teran ('98) | 98 | MEX | 1.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Rachel Reichenbach Rachel Reichenbach ('96) | 96 | USA | 1.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sashane Hanson Sashane Hanson ('95) | 95 | JAM | 1.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Andrea Stapleton Andrea Stapleton | USA | 1.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Iesha Hamm Iesha Hamm | USA | 1.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Bria Palmer Bria Palmer ('97) | 97 | USA | 1.80 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 1.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Alexus Henry Alexus Henry ('96) | 96 | USA | 1.80 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Kameesha Smith Kameesha Smith ('99) | 99 | USA | 1.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Zarriea Willis Zarriea Willis ('96) | 96 | USA | 1.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Ann Wingeleth Ann Wingeleth | USA | 1.75 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Alyssa Miller Alyssa Miller | 00 | USA | 1.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Clare Gibson Clare Gibson ('98) | 98 | AUS | 1.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Candice Dominguez Fields Candice Dominguez Fields ('96) | 96 | USA | 1.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | J'alyiea Smith J'alyiea Smith | 00 | USA | 1.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Jennifer Christensen Jennifer Christensen | USA | 1.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Tria Seawater-Simmons Tria Seawater-Simmons | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Aubrianna Lantrip Aubrianna Lantrip ('97) | 97 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Ashley Ramacher Ashley Ramacher ('98) | 98 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Falyn Reaugh Falyn Reaugh ('99) | 99 | CAN | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Kristin Higgins Kristin Higgins ('99) | 99 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Lindsey Johnson Lindsey Johnson | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Paige Cooper Paige Cooper | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Alexa Porpaczy Alexa Porpaczy | 00 | CAN | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Lindsey Mirkes Lindsey Mirkes | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Quintella Johnson Quintella Johnson ('99) | 99 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Varvara Klyuchnikova Varvara Klyuchnikova ('96) | 96 | RUS | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Kirby Matocha Kirby Matocha ('98) | 98 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Morgan Coffman Morgan Coffman | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Shelby Dozier Shelby Dozier | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Rylee Anderson Rylee Anderson ('95) | 95 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Sydney Lane Sydney Lane | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Shanae McKenzie Shanae McKenzie ('96) | 96 | JAM | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Diana Ramos Diana Ramos ('98) | 98 | VEN | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Jade Cany Jade Cany | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Jane Booth Jane Booth ('97) | 97 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Alexa Harmon-Thomas Alexa Harmon-Thomas ('96) | 96 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Nekiesha Bailey Nekiesha Bailey | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
40 | LaJarvia Brown LaJarvia Brown ('98) | 98 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Ja'sha Sloan Ja'sha Sloan ('99) | 99 | USA | 1.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Sidney Sapp Sidney Sapp ('99) | 99 | USA | 1.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Addison Eisenbeisz Addison Eisenbeisz | USA | 1.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Kylee Harr Kylee Harr | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Lindsay Yetter Lindsay Yetter | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
McKenna McGrath McKenna McGrath | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Caroline Muller Caroline Muller | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Kadejah Wilson Kadejah Wilson | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Tori Hoggard Tori Hoggard ('96) | 96 | USA | 4.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Olivia Gruver Olivia Gruver ('97) | 97 | USA | 4.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nastassja Campbell Nastassja Campbell | 00 | USA | 4.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Chinne Okoronkwo Chinne Okoronkwo ('97) | 97 | USA | 4.32 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Lexi Jacobus Lexi Jacobus ('96) | 96 | USA | 4.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Madison Pecot Madison Pecot ('95) | 95 | USA | 4.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kaitlyn Merritt Kaitlyn Merritt ('97) | 97 | USA | 4.32 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Bonnie Draxler Bonnie Draxler ('95) | 95 | USA | 4.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Helen Falda Helen Falda ('96) | 96 | ITA | 4.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Desiree Freier Desiree Freier ('96) | 96 | USA | 4.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Meagan Gray Meagan Gray ('97) | 97 | USA | 4.32 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Elleyse Garrett Elleyse Garrett | USA | 4.27 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Kimberly Peterson Kimberly Peterson | USA | 4.27 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Kathryn Tomczak Kathryn Tomczak ('97) | 97 | USA | 4.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Tuesdi Tidwell Tuesdi Tidwell ('98) | 98 | USA | 4.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Landon Kemp Landon Kemp ('98) | 98 | USA | 4.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Shay Petty Shay Petty ('96) | 96 | USA | 4.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Elise Machen Elise Machen | USA | 4.17 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Kaitlin Heri Kaitlin Heri | USA | 4.17 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Alexis Romero Alexis Romero ('96) | 96 | USA | 4.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Deidra Marrison Deidra Marrison | 00 | USA | 4.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Annika Dayton Annika Dayton | USA | 4.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Brooke Tjerrild Brooke Tjerrild ('99) | 99 | USA | 4.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Sydney King Sydney King | USA | 4.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Kyley Foster Kyley Foster | USA | 4.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Jessica Swannack Jessica Swannack ('98) | 98 | GBR | 4.07 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Marissa Berry Marissa Berry ('97) | 97 | USA | 4.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Rayce Albino Rayce Albino ('97) | 97 | USA | 4.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Alysia Allen Alysia Allen | USA | 4.07 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Rylee Robinson Rylee Robinson ('97) | 97 | USA | 4.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Andrianna Jacobs Andrianna Jacobs ('97) | 97 | USA | 4.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Bailee McCorkle Bailee McCorkle | USA | 4.07 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Kaylee Bizzell Kaylee Bizzell | USA | 4.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Molly Scharmann Molly Scharmann ('97) | 97 | USA | 4.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Ariana Cranston Ariana Cranston ('97) | 97 | USA | 4.07 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Kenzie Shell Kenzie Shell ('97) | 97 | USA | 3.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Madelyn Lundberg Madelyn Lundberg | USA | 3.92 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Samantha Raines Samantha Raines | USA | 3.92 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Katelyn Frost Katelyn Frost ('97) | 97 | USA | 3.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Alyson Schwartz Alyson Schwartz | USA | 3.92 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Lexi Kiefer Lexi Kiefer | USA | 3.92 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Elizabeth Prouty Elizabeth Prouty | USA | 3.77 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Erika Malaspina Erika Malaspina ('98) | 98 | USA | 3.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Karlie Place Karlie Place | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Khristen Bryant Khristen Bryant ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Nicole Baker Nicole Baker ('96) | 96 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Chloe Wall Chloe Wall ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Gabrielle Palmer Gabrielle Palmer | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Deborah Acquah Deborah Acquah ('96) | 96 | GHA | 6.44 | +0.9 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Margaux Jones Margaux Jones ('97) | 97 | USA | 6.40 | w | +2.5 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Destiny Longmire Destiny Longmire ('98) | 98 | USA | 6.37 | +1.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Samiyah Samuels Samiyah Samuels ('97) | 97 | USA | 6.29 | +1.7 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Rhesa Foster Rhesa Foster ('98) | 98 | USA | 6.26 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jerayah Davis Jerayah Davis ('96) | 96 | USA | 6.24 | +0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Nicola Ader Nicola Ader ('98) | 98 | GER | 6.24 | +1.2 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sarea Alexander Sarea Alexander ('96) | 96 | USA | 6.21 | +2.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Sophia Falco Sophia Falco ('99) | 99 | USA | 6.15 | +0.6 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
10 | G'Auna Edwards G'Auna Edwards ('99) | 99 | USA | 6.14 | +1.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Hope Bender Hope Bender ('97) | 97 | USA | 6.13 | +1.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Shylia Riley Shylia Riley ('96) | 96 | USA | 6.10 | w | +2.4 | |||||||||
| |||||||||||||||
13 | Carsyn Spurgeon Carsyn Spurgeon ('97) | 97 | USA | 6.08 | w | +2.4 | |||||||||
| |||||||||||||||
14 | Jasmyne Graham Jasmyne Graham ('97) | 97 | USA | 6.08 | +1.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Chelsey Cole Chelsey Cole | 00 | USA | 6.07 | +0.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Symone Washington Symone Washington | 00 | USA | 6.06 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Jessica Barreira Jessica Barreira ('97) | 97 | POR | 6.04 | +1.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Georgia Wahl Georgia Wahl | USA | 6.02 | +1.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Taishia Pryce Taishia Pryce ('97) | 97 | JAM | 6.02 | +1.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Amanda Levin Amanda Levin | USA | 6.01 | +1.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 5.99 | +1.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Ja'la Henderson Ja'la Henderson ('97) | 97 | USA | 5.96 | +0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Ciynamon Stevenson Ciynamon Stevenson ('98) | 98 | USA | 5.94 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Bo Brasseur Bo Brasseur ('98) | 98 | BEL | 5.94 | +0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Hannah Morris Hannah Morris | USA | 5.92 | +0.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Brittany Patterson Brittany Patterson | USA | 5.92 | +1.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Naomi Ferdinand Naomi Ferdinand | USA | 5.91 | +1.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Charde Golliday Charde Golliday ('98) | 98 | USA | 5.90 | +1.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Aria Small Aria Small ('99) | 99 | BAR | 5.89 | +1.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Helena McLeod Helena McLeod ('96) | 96 | GER | 5.88 | +1.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Janile Rogers Janile Rogers ('96) | 96 | USA | 5.86 | -0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Chantoba Bright Chantoba Bright | 00 | GUY | 5.84 | +1.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Michelle Fokam Michelle Fokam ('98) | 98 | USA | 5.82 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Essence Thomas Essence Thomas ('99) | 99 | USA | 5.78 | +1.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Rechelle Meade Rechelle Meade ('97) | 97 | AIA | 5.76 | +1.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Schuyler Wood-Hilderbrandt Schuyler Wood-Hilderbrandt | USA | 5.73 | +1.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | LaJarvia Brown LaJarvia Brown ('98) | 98 | USA | 5.73 | +1.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Breanna Eckels Breanna Eckels ('98) | 98 | USA | 5.71 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Live Haugstad Hilton Live Haugstad Hilton ('99) | 99 | NOR | 5.70 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Talajah Murrell Talajah Murrell | USA | 5.69 | w | +3.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Ivy Walker Ivy Walker | USA | 5.69 | +0.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Henrike Fiedler Henrike Fiedler ('99) | 99 | GER | 5.59 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Maya Evans Maya Evans ('99) | 99 | USA | 5.56 | -0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Mackenzie Arnold Mackenzie Arnold | USA | 5.54 | +1.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Megan Kirby Megan Kirby | USA | 5.50 | +1.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Erinn Beattie Erinn Beattie ('97) | 97 | USA | 5.48 | -0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
47 | Allison Davis Allison Davis ('99) | 99 | USA | 5.39 | +1.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Chaquinn Cook Chaquinn Cook ('97) | 97 | USA | 13.53 | -0.7 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Shardia Lawrence Shardia Lawrence ('95) | 95 | JAM | 13.44 | +0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ja'la Henderson Ja'la Henderson ('97) | 97 | USA | 13.26 | -0.8 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Essence Thomas Essence Thomas ('99) | 99 | USA | 13.09 | -2.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | LaJarvia Brown LaJarvia Brown ('98) | 98 | USA | 13.07 | -0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ciynamon Stevenson Ciynamon Stevenson ('98) | 98 | USA | 13.05 | -0.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Nicole Iloanya Nicole Iloanya ('95) | 95 | USA | 12.99 | -0.9 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
8 | Lexi Ellis Lexi Ellis ('99) | 99 | USA | 12.94 | +1.2 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
9 | Mirieli Santos Mirieli Santos ('99) | 99 | BRA | 12.93 | +0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jehvania Whyte Jehvania Whyte ('96) | 96 | JAM | 12.89 | -1.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Georgia Wahl Georgia Wahl | USA | 12.87 | +0.5 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Michelle Fokam Michelle Fokam ('98) | 98 | USA | 12.85 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Chinne Okoronkwo Chinne Okoronkwo ('97) | 97 | USA | 12.84 | +0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Abibat Iriafen Abibat Iriafen ('98) | 98 | USA | 12.79 | w | +2.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
15 | Danielle Spence Danielle Spence ('98) | 98 | JAM | 12.77 | -0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Sarea Alexander Sarea Alexander ('96) | 96 | USA | 12.75 | +1.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Chelsey Cole Chelsey Cole | 00 | USA | 12.73 | -0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Konstadína Roméou Konstadína Roméou ('97) | 97 | GRE | 12.70 | w | +2.2 | |||||||||
| |||||||||||||||
19 | Bailey Demar Bailey Demar | USA | 12.65 | -0.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Jessica Barreira Jessica Barreira ('97) | 97 | POR | 12.62 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Aria Small Aria Small ('99) | 99 | BAR | 12.61 | -0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Natayla Nance Natayla Nance ('97) | 97 | USA | 12.60 | +0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Lorean Murray Lorean Murray ('98) | 98 | JAM | 12.59 | +0.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Chantoba Bright Chantoba Bright | 00 | GUY | 12.58 | +0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Alex Madlock Alex Madlock ('97) | 97 | USA | 12.52 | -0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Charisma Taylor Charisma Taylor ('99) | 99 | BAH | 12.50 | +0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Allanah Lee Allanah Lee | 00 | USA | 12.47 | +1.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Amiya Anoma Amiya Anoma | 00 | USA | 12.47 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Hannah Smith Hannah Smith | USA | 12.39 | +0.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Amanda Carty Amanda Carty | JAM | 12.38 | +0.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Nichole Ezeoke Nichole Ezeoke | USA | 12.36 | +0.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Diamond Riley Diamond Riley ('99) | 99 | USA | 12.33 | w | +2.4 | |||||||||
| |||||||||||||||
33 | Sophia Falco Sophia Falco ('99) | 99 | USA | 12.33 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Brittany Patterson Brittany Patterson | USA | 12.24 | -0.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Daija Coleman Daija Coleman | USA | 12.19 | -0.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Ty Wallace Ty Wallace ('98) | 98 | USA | 12.14 | -0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Katie Wissing Katie Wissing | USA | 12.13 | +0.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Ryan Roane Ryan Roane ('99) | 99 | USA | 12.10 | +0.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Najuana Strickland Najuana Strickland | USA | 12.00 | -0.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Symone Washington Symone Washington | 00 | USA | 11.98 | -0.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Brianna Johnson Brianna Johnson | USA | 11.97 | +1.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Brittney Gibbs Brittney Gibbs ('96) | 96 | CAN | 11.97 | +1.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Kiara Hobson Kiara Hobson | 00 | USA | 11.92 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Jade Nolan Jade Nolan ('97) | 97 | USA | 11.75 | -0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
Cathilee Mullings Cathilee Mullings ('97) | 97 | JAM | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Isabella Marten Isabella Marten ('96) | 96 | GER | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Tarynn Sieg Tarynn Sieg ('98) | 98 | USA | 17.44 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Akealy Moton Akealy Moton ('98) | 98 | USA | 17.41 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Samantha Noennig Samantha Noennig ('98) | 98 | USA | 17.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Alyssa Wilson Alyssa Wilson ('99) | 99 | USA | 17.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tess Keyzers Tess Keyzers ('98) | 98 | USA | 17.27 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Taylor Latimer Taylor Latimer ('99) | 99 | USA | 17.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Nia Britt Nia Britt ('97) | 97 | USA | 16.96 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kayla Melgar Kayla Melgar ('96) | 96 | USA | 16.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Meia Gordon Meia Gordon ('98) | 98 | USA | 16.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Banke Oginni Banke Oginni ('96) | 96 | USA | 16.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Ashlie Blake Ashlie Blake ('96) | 96 | USA | 16.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Faith Ette Faith Ette | 00 | USA | 16.22 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Laulauga Tausaga-Collins Laulauga Tausaga-Collins ('98) | 98 | USA | 16.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Brandy Williams Brandy Williams ('97) | 97 | USA | 16.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Emily Stauffer Emily Stauffer ('98) | 98 | USA | 16.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Mackenna Howard Mackenna Howard ('96) | 96 | USA | 16.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Bailey Retzlaff Bailey Retzlaff | USA | 15.99 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Samariae Bonds Samariae Bonds ('99) | 99 | USA | 15.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Kiley Sabin Kiley Sabin ('96) | 96 | USA | 15.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Kelsey Slawson Kelsey Slawson ('89) | 89 | USA | 15.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Gabi Jacobs Gabi Jacobs ('96) | 96 | USA | 15.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Brenn Flint Brenn Flint ('97) | 97 | USA | 15.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Kiana Phelps Kiana Phelps ('97) | 97 | USA | 15.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Erna Sóley Gunnarsdóttir Erna Sóley Gunnarsdóttir | 00 | ISL | 15.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Aveun Moore Aveun Moore ('98) | 98 | USA | 15.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Tayler Weaver Tayler Weaver | USA | 15.50 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Maria Muzzio Maria Muzzio ('98) | 98 | USA | 15.42 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Annina Brandenburg Annina Brandenburg ('98) | 98 | GER | 15.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Maggie Schwarzkopf Maggie Schwarzkopf ('97) | 97 | USA | 15.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Kassie Hoyme Kassie Hoyme ('97) | 97 | USA | 15.33 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Chrisshnay Brown Chrisshnay Brown ('97) | 97 | USA | 15.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Brandy Thomas Brandy Thomas ('97) | 97 | USA | 15.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Kristina Insingo Kristina Insingo ('97) | 97 | USA | 15.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Gabby Lavington Gabby Lavington ('98) | 98 | USA | 15.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Jamesha Western Jamesha Western ('98) | 98 | USA | 15.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Jelaia Jones Jelaia Jones | USA | 15.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Lexie Hurst Lexie Hurst ('99) | 99 | USA | 14.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Taylor Crockem Taylor Crockem | USA | 14.86 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Halie Daniel Halie Daniel | USA | 14.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Priscilla Adejokun Priscilla Adejokun | USA | 14.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Grace Flowers Grace Flowers | USA | 14.62 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Maddie Rabing Maddie Rabing ('98) | 98 | USA | 14.54 | |||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Kayleigh Conlon Kayleigh Conlon ('99) | 99 | USA | 14.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Angel Nkwonta Angel Nkwonta ('98) | 98 | USA | 14.39 | |||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Keely McLaughlin Keely McLaughlin | USA | 14.24 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Karlee Freeman Karlee Freeman | 00 | USA | 14.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
47 | Diamond Thomas Diamond Thomas ('96) | 96 | TTO | 13.83 | |||||||||||
| |||||||||||||||
48 | Julia Bourke Julia Bourke ('98) | 98 | AUS | 13.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Laulauga Tausaga-Collins Laulauga Tausaga-Collins ('98) | 98 | USA | 62.69 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alyssa Wilson Alyssa Wilson ('99) | 99 | USA | 60.76 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Shadae Lawrence Shadae Lawrence ('95) | 95 | JAM | 60.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Gabi Jacobs Gabi Jacobs ('96) | 96 | USA | 57.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Seasons Usual Seasons Usual ('99) | 99 | USA | 57.35 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Annina Brandenburg Annina Brandenburg ('98) | 98 | GER | 56.86 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jaimi Salone Jaimi Salone | USA | 56.41 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ashley Petr Ashley Petr ('97) | 97 | USA | 56.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kiana Phelps Kiana Phelps ('97) | 97 | USA | 55.84 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Alexandra Emilianov Alexandra Emilianov ('99) | 99 | MDA | 55.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Sydney Laufenberg Sydney Laufenberg ('98) | 98 | USA | 55.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Kelcey Bedard Kelcey Bedard | USA | 54.39 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Konstadína Spanoudáki Konstadína Spanoudáki ('98) | 98 | GRE | 54.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Samantha Noennig Samantha Noennig ('98) | 98 | USA | 53.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Barbara Coward Barbara Coward | USA | 53.36 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Hanna Barton Hanna Barton | USA | 53.14 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Elena Bruckner Elena Bruckner ('98) | 98 | USA | 52.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Erica Grotegeer Erica Grotegeer | 00 | USA | 52.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Shauniece O'Neal Shauniece O'Neal ('99) | 99 | USA | 51.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Diamond Thomas Diamond Thomas ('96) | 96 | TTO | 51.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Sophia Rivera Sophia Rivera ('98) | 98 | PUR | 51.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Babette Vandeput Babette Vandeput ('98) | 98 | BEL | 50.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Lauryn Caldwell Lauryn Caldwell ('95) | 95 | USA | 50.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Lauren Jones Lauren Jones ('99) | 99 | USA | 50.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Kendall Mader Kendall Mader ('97) | 97 | USA | 50.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Maria Muzzio Maria Muzzio ('98) | 98 | USA | 50.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Meia Gordon Meia Gordon ('98) | 98 | USA | 50.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Lindsay McShane Lindsay McShane | USA | 49.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Brenn Flint Brenn Flint ('97) | 97 | USA | 49.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Kiley Sabin Kiley Sabin ('96) | 96 | USA | 49.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Karlee Freeman Karlee Freeman | 00 | USA | 49.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Virginia Mehl Virginia Mehl | USA | 49.13 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Kayla Melgar Kayla Melgar ('96) | 96 | USA | 49.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Amanda Anderson Amanda Anderson ('98) | 98 | USA | 48.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Happiness Okeke Happiness Okeke | USA | 48.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Haley Walker Haley Walker | USA | 48.55 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Grace Flowers Grace Flowers | USA | 48.37 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
38 | CeCilya Johnson CeCilya Johnson ('97) | 97 | USA | 48.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Tarynn Sieg Tarynn Sieg ('98) | 98 | USA | 47.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Ronna Stone Ronna Stone | USA | 47.61 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Kelsey Slawson Kelsey Slawson ('89) | 89 | USA | 47.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Nikki Freeman Nikki Freeman ('98) | 98 | USA | 46.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Matia Finley Matia Finley ('97) | 97 | USA | 46.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Rebecca Finley Rebecca Finley ('97) | 97 | USA | 46.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Shelby Brown Shelby Brown ('97) | 97 | USA | 46.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Michala Zilkey Michala Zilkey | USA | 46.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
47 | Sierra Valdivieso Sierra Valdivieso | USA | 45.08 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Alex Meyer Alex Meyer ('96) | 96 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg | |||||||||||||||
Kvalifikation | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Camryn Rogers Camryn Rogers ('99) | 99 | CAN | 67.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Temi Ogunrinde Temi Ogunrinde ('96) | 96 | NGR | 64.46 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alyssa Wilson Alyssa Wilson ('99) | 99 | USA | 63.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Molli Detloff Molli Detloff ('96) | 96 | USA | 63.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Onyie Chibuogwu Onyie Chibuogwu | USA | 62.93 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Bailey Retzlaff Bailey Retzlaff | USA | 62.47 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Shauniece O'Neal Shauniece O'Neal ('99) | 99 | USA | 62.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Beatrice Nedberge Llano Beatrice Nedberge Llano ('97) | 97 | NOR | 61.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Hana Feilzer Hana Feilzer ('96) | 96 | USA | 61.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Lara Boman Lara Boman ('96) | 96 | USA | 61.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Helene Sofie Ingvaldsen Helene Sofie Ingvaldsen ('96) | 96 | NOR | 61.52 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Rebecca Keating Rebecca Keating ('97) | 97 | GBR | 61.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Linnéa Jönsson Linnéa Jönsson ('95) | 95 | SWE | 61.49 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Anna Purchase Anna Purchase ('99) | 99 | GBR | 61.18 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Hannah Frost Hannah Frost ('96) | 96 | USA | 61.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Julia Bourke Julia Bourke ('98) | 98 | AUS | 60.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Amy Herrington Amy Herrington ('98) | 98 | GBR | 60.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Lindsay McShane Lindsay McShane | USA | 59.98 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Priscilla Adejokun Priscilla Adejokun | USA | 59.58 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Aoife Martin Aoife Martin ('97) | 97 | USA | 59.50 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Joy McArthur Joy McArthur ('99) | 99 | USA | 59.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Emelda Malm-Annan Emelda Malm-Annan ('97) | 97 | GHA | 59.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | De'Ondra Young De'Ondra Young ('96) | 96 | USA | 58.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Alexis Roberson Alexis Roberson ('98) | 98 | USA | 58.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Nia Britt Nia Britt ('97) | 97 | USA | 58.83 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Tasha Willing Tasha Willing ('98) | 98 | CAN | 58.78 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Maddie Rabing Maddie Rabing ('98) | 98 | USA | 58.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Kelcey Bedard Kelcey Bedard | USA | 58.53 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Makenna Wilson Makenna Wilson ('99) | 99 | USA | 58.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Kaylee Antill Kaylee Antill ('96) | 96 | USA | 58.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Elisa Grandemange Elisa Grandemange ('96) | 96 | FRA | 57.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Amanda Howe Amanda Howe | 00 | USA | 57.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Jordan Fong Jordan Fong | USA | 57.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Taniya Mitchell Taniya Mitchell | USA | 57.54 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Lauren Jones Lauren Jones ('99) | 99 | USA | 56.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Shaelyn Ward Shaelyn Ward ('97) | 97 | USA | 56.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Jade Gates Jade Gates ('99) | 99 | USA | 56.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Michala Zilkey Michala Zilkey | USA | 55.69 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Barbara Coward Barbara Coward | USA | 55.46 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Yarixza Rivera Yarixza Rivera | PUR | 55.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Madison Doepker Madison Doepker | USA | 54.48 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Emma Nwachukwu Emma Nwachukwu | USA | 54.43 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Alanna Nietert Alanna Nietert | USA | 53.73 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Kendra Noneman Kendra Noneman | USA | 53.48 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Mikaila Martin Mikaila Martin ('97) | 97 | USA | 51.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Ashley Petr Ashley Petr ('97) | 97 | USA | 48.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Kayla Melgar Kayla Melgar ('96) | 96 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Jordan McClendon Jordan McClendon ('96) | 96 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram | |||||||||||||||
Kvalifikation | 23.5. | ||||||||||||||
1 | Jenna Gray Jenna Gray ('98) | 98 | USA | 55.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chase Wolinski Chase Wolinski ('96) | 96 | USA | 54.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Seri Geisler Seri Geisler ('97) | 97 | USA | 54.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Mackenzie Little Mackenzie Little ('96) | 96 | AUS | 54.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Madalaine Stulce Madalaine Stulce ('96) | 96 | USA | 50.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Akealy Moton Akealy Moton ('98) | 98 | USA | 50.56 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Stella Weinberg Stella Weinberg ('98) | 98 | NOR | 50.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Brittni Wolczyk Brittni Wolczyk ('97) | 97 | CAN | 49.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Virginia Miller Virginia Miller ('98) | 98 | USA | 49.49 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Sydney Otto Sydney Otto ('98) | 98 | USA | 49.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Sophia Rivera Sophia Rivera ('98) | 98 | PUR | 49.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Keira McCarrell Keira McCarrell ('99) | 99 | CAN | 48.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Alexis Brenzil Alexis Brenzil ('98) | 98 | CAN | 48.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Ryan Crotty Ryan Crotty | USA | 48.01 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Kaelyn Shipley Kaelyn Shipley ('99) | 99 | USA | 47.84 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Rhiley Fritz Rhiley Fritz | USA | 47.29 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Kari Wolfe Kari Wolfe ('98) | 98 | USA | 47.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Roosa Ylönen Roosa Ylönen ('99) | 99 | FIN | 46.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Anna Gardom Anna Gardom | USA | 46.21 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Ava Curry Ava Curry | 00 | USA | 46.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Alexis Rigmaiden Alexis Rigmaiden | USA | 45.88 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Ilaria Casarotto Ilaria Casarotto ('97) | 97 | ITA | 45.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Katherine Taylor Katherine Taylor | USA | 44.97 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Destiny Dawson Destiny Dawson | USA | 44.88 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Carley Vonheeder Carley Vonheeder | USA | 44.72 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Alexandra Bohlman Alexandra Bohlman | USA | 44.58 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Chrissy Glasmann Chrissy Glasmann ('97) | 97 | USA | 44.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Megan Saxvanderweyden Megan Saxvanderweyden ('97) | 97 | USA | 44.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Kendra Henry Kendra Henry ('98) | 98 | USA | 44.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Alexis McAllister Alexis McAllister | USA | 43.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Nicole Clark Nicole Clark | USA | 43.63 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Kristyn Archuleta Kristyn Archuleta | USA | 43.43 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Sydnie Martindale Sydnie Martindale | USA | 43.43 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Madison Doepker Madison Doepker | USA | 43.12 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Marissa Mueller Marissa Mueller ('99) | 99 | CAN | 42.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Emma Fitzgerald Emma Fitzgerald ('97) | 97 | USA | 42.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Delany Hall Delany Hall | USA | 42.57 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Jessica Barreira Jessica Barreira ('97) | 97 | POR | 42.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Cerah Moren Cerah Moren ('99) | 99 | PHI | 42.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Miglė Liepa Muraškaitė Miglė Liepa Muraškaitė ('98) | 98 | LTU | 42.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Celine Markert Celine Markert ('96) | 96 | USA | 42.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Natalie Scheifele Natalie Scheifele ('99) | 99 | USA | 42.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Maelle Douville Maelle Douville ('98) | 98 | FRA | 41.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Jordynn Slater Jordynn Slater | USA | 41.54 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Payge Cuthbertson Payge Cuthbertson | USA | 40.48 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Ilhem Tamrouti Ilhem Tamrouti ('99) | 99 | NED | 39.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
47 | Allie Webb Allie Webb | USA | 37.74 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
48 | Ashtin Zamzow Ashtin Zamzow ('96) | 96 | USA | 34.37 | |||||||||||
|