Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: Holdkamp Ballerup-Bagsværd 2.5.2019
Ballerup Stadion

K 4 x 80 m stafet    

Finale A

Finale
Bagsværd Atletik Club Bagsværd Atletik Club  52.08
  
 
Bagsværd Atletik Club Bagsværd Atletik Club  52.68
  
 
Bagsværd Atletik Club Bagsværd Atletik Club  57.32
  
 
D13 80 m    

Finale A

Finale
1Philip Busch-MadsenPhilip Busch-Madsen ('07)BAK12.21
  
 PB
2Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC13.23
  
 PB
3Wadah Mohamed AbdeljelilWadah Mohamed Abdeljelil ('06)BAK13.38
  
 PB
4Tobias LercheTobias Lerche ('07)BAC13.44
  
 PB
5Oliver TengvadOliver Tengvad ('06)BAC13.53
  
 PB
D13 400 m    

Finale A

Finale
1Philip Busch-MadsenPhilip Busch-Madsen ('07)BAK1:12.60
  
 PB
2Tobias LercheTobias Lerche ('07)BAC1:18.42
  
 PB
3Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC1:18.81
  
 PB
4Wadah Mohamed AbdeljelilWadah Mohamed Abdeljelil ('06)BAK1:19.89
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK1.34
  
 PB
2Wadah Mohamed AbdeljelilWadah Mohamed Abdeljelil ('06)BAK1.05
  
 PB
3Oliver TengvadOliver Tengvad ('06)BAC1.00
  
 PB
August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK NH
  
 
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Philip Busch-MadsenPhilip Busch-Madsen ('07)BAK23.43
  
 PB
2Anders Rosenberg JessenAnders Rosenberg Jessen ('06)BAC16.02
  
 SB
3Oliver TengvadOliver Tengvad ('06)BAC15.60
  
 PB
4Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK13.28
  
 SB
P13 80 m    
Finale 1
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK12.16
  
 PB
2Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC12.25
  
 PB
3Laura Bergholt LundLaura Bergholt Lund ('06)BAC12.60
  
 PB
4Laura Halberg NomeLaura Halberg Nome ('06)BAC12.78
  
 PB
5Madeleine Martedal RohlffMadeleine Martedal Rohlff ('06)BAC12.86
  
 PB
6Anna JohanssonAnna Johansson ('07)BAC14.02
  
 PB
7Andrea OlesenAndrea Olesen ('07)BAC14.11
  
 PB
8Gaia LambertGaia Lambert ('07)BAK14.52
  
 PB
Finale 2
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK12.11
  
 PB
2Sophie Nør AlsingSophie Nør Alsing ('06)Københavns Idræts-Forening12.80
  
 PB
3Martha HaugaardMartha Haugaard ('07)BAC13.83
  
 PB
4Laura ChristensenLaura Christensen ('07)BAC14.19
  
 PB
5Hanna Chris HansenHanna Chris Hansen ('07)BAC14.70
  
 PB
P13 400 m    
Finale 1
1Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK1:17.29
  
 PB
2Laura Halberg NomeLaura Halberg Nome ('06)BAC1:20.24
  
 PB
3Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC1:21.22
  
 PB
4Laura Bergholt LundLaura Bergholt Lund ('06)BAC1:21.39
  
 PB
5Sophie Nør AlsingSophie Nør Alsing ('06)Københavns Idræts-Forening1:23.14
  
 PB
6Madeleine Martedal RohlffMadeleine Martedal Rohlff ('06)BAC1:25.47
  
 PB
7Martha HaugaardMartha Haugaard ('07)BAC1:29.03
  
 PB
8Hanna Chris HansenHanna Chris Hansen ('07)BAC1:29.83
  
 PB
Finale 2
1Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK1:11.12
  
 PB
2Anna JohanssonAnna Johansson ('07)BAC1:26.08
  
 PB
3Andrea OlesenAndrea Olesen ('07)BAC1:27.13
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Madeleine Martedal RohlffMadeleine Martedal Rohlff ('06)BAC1.15
  
 PB
2Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK1.15
  
 PB
3Laura ChristensenLaura Christensen ('07)BAC1.15
  
 PB
4Sophie Nør AlsingSophie Nør Alsing ('06)Københavns Idræts-Forening1.15
  
 PB
5Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC1.15
  
 PB
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC24.40
  
 PB
2Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK19.10
  
 SB
3Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC14.51
  
 PB
4Laura Halberg NomeLaura Halberg Nome ('06)BAC11.82
  
 PB
5Andrea OlesenAndrea Olesen ('07)BAC11.12
  
 PB
6Anna JohanssonAnna Johansson ('07)BAC9.55
  
 SB
7Gaia LambertGaia Lambert ('07)BAK7.75
  
 PB
D11 60 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta9.02
  
 PB
2Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK9.31
  
 PB
3Mikkel HøjenMikkel Højen ('08)BAK9.84
  
 PB
D11 400 m    

Finale A

Finale
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1:18.31
  
 PB
2Emil Kundal HansenEmil Kundal Hansen ('08)BAC1:28.37
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK3.69
0.0
  
 PB
2Emil Kundal HansenEmil Kundal Hansen ('08)BAC3.32
0.0
  
 PB
3Mikkel HøjenMikkel Højen ('08)BAK3.23
0.0
  
 PB
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta8.24
  
 PB
2Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK5.89
  
 PB
3Emil Kundal HansenEmil Kundal Hansen ('08)BAC5.86
  
 PB
Rasmus RosenbergRasmus Rosenberg ('09)BAC NM
  
 
P11 60 m    

Finale A

Finale
1Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK9.96
  
 PB
2Frederikke Trolle BorupFrederikke Trolle Borup ('08)BAK10.23
  
 PB
3Amalie Gedsø FærgeAmalie Gedsø Færge ('09)BAK10.30
  
 PB
P11 400 m    

Finale A

Finale
1Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC1:31.64
  
 PB
2Liva JohanssonLiva Johansson ('09)BAC1:34.04
  
 PB
3Signe Lender RinggaardSigne Lender Ringgaard ('09)BAC1:37.85
  
 PB
4Karoline Koch JuhlKaroline Koch Juhl ('09)BAC1:38.68
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC3.02
0.0
  
 
2Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK2.99
0.0
  
 PB
3Frederikke Trolle BorupFrederikke Trolle Borup ('08)BAK2.95
0.0
  
 PB
4Signe Lender RinggaardSigne Lender Ringgaard ('09)BAC2.80
0.0
  
 PB
5Liva JohanssonLiva Johansson ('09)BAC2.60
0.0
  
 PB
6Amalie Gedsø FærgeAmalie Gedsø Færge ('09)BAK2.59
0.0
  
 PB
7Karoline Koch JuhlKaroline Koch Juhl ('09)BAC2.50
0.0
  
 PB
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK6.99
  
 PB
2Karoline Koch JuhlKaroline Koch Juhl ('09)BAC5.00
  
 PB
3Hannah DamborgHannah Damborg ('09)BAC4.01
  
 PB
4Signe Lender RinggaardSigne Lender Ringgaard ('09)BAC4.01
  
 PB
5Amalie Gedsø FærgeAmalie Gedsø Færge ('09)BAK4.00
  
 PB
6Frederikke Trolle BorupFrederikke Trolle Borup ('08)BAK3.94
  
 PB
7Liva JohanssonLiva Johansson ('09)BAC3.47
  
 PB
D9 40 m    
Vind: +3.2

Finale A

Finale
Vind: +3.2
1Magnus Elias BernhardtMagnus Elias Bernhardt ('11)BAK7.58 w
  
 
2Christopher Lillelun WintherChristopher Lillelun Winther ('11)BAK7.60 w
  
 
3Zilas MikkelsenZilas Mikkelsen ('11)BAC8.63 w
  
 
4Christian RasmussenChristian Rasmussen ('10)BAK9.41 w
  
 
D9 400 m    

Finale A

Finale
1Frederik BrokscheFrederik Broksche ('10)BAK1:28.95
  
 PB
2Christopher Lillelun WintherChristopher Lillelun Winther ('11)BAK1:33.62
  
 PB
3Magnus Elias BernhardtMagnus Elias Bernhardt ('11)BAK1:39.51
  
 PB
4Philip JespersenPhilip Jespersen ('11)BAC99.90
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Magnus Elias BernhardtMagnus Elias Bernhardt ('11)BAK2.96
0.0
  
 PB
2Frederik BrokscheFrederik Broksche ('10)BAK2.90
0.0
  
 PB
3Christopher Lillelun WintherChristopher Lillelun Winther ('11)BAK2.77
0.0
  
 PB
4Philip JespersenPhilip Jespersen ('11)BAC2.58
0.0
  
 PB
5Milo BoyeMilo Boye ('11)BAC2.38
0.0
  
 PB
6Christian RasmussenChristian Rasmussen ('10)BAK2.25
0.0
  
 PB
7Zilas MikkelsenZilas Mikkelsen ('11)BAC2.13
0.0
  
 PB
8
Johan Jespersen
Johan Jespersen ('13)
BAC1.00
0.0
  
 PB
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Frederik BrokscheFrederik Broksche ('10)BAK32.92
  
 PB
1Frederik BrokscheFrederik Broksche ('10)BAK26.26
  
 PB
2Zilas MikkelsenZilas Mikkelsen ('11)BAC25.82
  
 PB
3Philip JespersenPhilip Jespersen ('11)BAC20.94
  
 PB
4Milo BoyeMilo Boye ('11)BAC20.75
  
 PB
5Magnus Elias BernhardtMagnus Elias Bernhardt ('11)BAK18.67
  
 PB
6
Johan Jespersen
Johan Jespersen ('13)
BAC12.15
  
 PB
P9 60 m    
Vind: +3.2

Finale A

Finale
Vind: +3.2
1Alberte LercheAlberte Lerche ('10)BAC7.43 w
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Alberte LercheAlberte Lerche ('10)BAC3.05
0.0
  
 PB
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Alberte LercheAlberte Lerche ('10)BAC11.40
  
 PB

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon